Sweden results

14‐15.5 Kingston GBR, GBR
M Kula (14.5): 1) Christer Hagberg Ullevi 12.62;
M Diskus (14.5): 2) Christer Hagberg Ullevi 41.59;
M Slägga (14.5): 5) Christer Hagberg Ullevi 42.86
7.5 Cardiff, GBR
K 200 m Final B (-0.6): 1) Linnea Killander Malmö 24.55
14.5 Austin, TX
6A K Kula: 3) Emma Sralla Spårvägen 13.50;
6A K Diskus: 1) Emma Sralla Spårvägen 53.11
11.5 Germantown, MD
F 800 m: 19) Fredrika Rosén Lidingö 2:37.93
5‐6.5 Fort Collins, CO
F Kula (6.5): 3) Kajsa Borrman 10.83;
F Diskus (6.5): 1) Kajsa Borrman 41.55
15.5 Venlo, NED, NC
K 10 km: 3) Leonie Balter* Studenterna 34:22
15.5 København, DEN
M Maraton: 4) Samuel Russom* Hässelby 2:09:36, 24) Niklas Henningsson Sundbyberg 2:26:21, 34) Kim Andersson Umara 2:29:23, 43) Molle Olson Källbotten 2:32:19, 47) Oscar Hellström 2:34:11, 52) Gustav Myrberg Lidköpings VSK 2:35:07, 71) Simon Karlsson Tisdagsklubben 2:38:20, 73) Eskil Persson Hammarby 2:39:06, 74) Max Harris IS Göta 2:39:51, 78) Daniel Oltegen Lidköpings VSK 2:40:07, 82) Fredrik Källström Malmö Löp 2:40:27, 86) Markus Smed Fredrikshof 2:40:43, 89) Mikael Tisjö Bålsta 2:40:59, 91) Klas Johansson Vegan Runners 2:41:12, 98) Per Jemth Roslagen 2:42:49, 99) Björn Englund Studenterna 2:42:48;
K Maraton: 11) Malin Starfelt Runacademy 2:41:12, 13) Johanna Bäcklund Runacademy 2:43:38, 33) Ida Burrows Akele 3:05:37, 46)  Ella Von Schewelov Wallén 3:10:10, 61) Janette Persson OK Tranan 3:14:23, 68) Malin Rentner Björnstorp 3:16:28, 83) Maria Göransson Myran 3:19:24, 98) Annelie Hedenus Heleneholm 3:21:48, 100) Vilma Engbe 3:21:55
15.5 Rīga, LAT
M Maraton: 24) Erik Olsson Nocout.se 2:49:34, 30) Amaru Ubillus 2:55:57, 38) Per Åhlin Nocout.se 2:57:07, 52) Patrik Ljungemyr Nocout.se 2:59:10, 53) Mattias Danielsson Nocout.se 2:59:19, 72) Mikael Ceder Nocout.se 3:07:30;
K Maraton: 14) Renée Luks 3:33:09, 25) Catharina Österman Nocout.se 3:41:25, 27) Monica Ringström 3:41:47, 28) Tina Åstrand Nocout.se 3:43:23, 37) Malin Brännlund Märsta 3:45:41
16.5 Madrid, ESP
M Gång 10 km: 1) Perseus Karlström Eskilstuna FI 38:42
7.5 London, GBR
K 10 km: 26) Sara Lindgren 43:01
15.5 Montgeron, FRA
K 400 m: 6) Marie Kimumba Spårvägen 54.47
14.5 Dortmund, GER
K 2000 m hinder:  Julia Samuelsson Högby 6:52.77
14.5 Nordhorn, GER
P14 100 m (0.0): 3) Christian Schüttert Lund 14.26, Heat 1 (+0.8): 3) Christian Schüttert Lund 14.26;
P14 300 m:  Christian Schüttert Lund DNF;
P14 Höjd: 3) Christian Schüttert Lund 1.48
15.5 Hayward, CA
K 800 m:  Klara Frih Åsbro DNF;
K 1500 m: 5) Klara Frih Åsbro 4:33.16
15.5 Mount Olive, NC
K 400 m häck Final B: 4) Ebba Åhman Ymer 1:01.83
13‐15.5 Des Moines, IA, MVC
K 800 m (15.5): 1) Julia Nielsen Örgryte 2:04.79, 2) Wilma Nielsen Örgryte 2:06.82, Heat 2 (14.5): 1) Wilma Nielsen Örgryte 2:13.16, Heat 3 (14.5): 1) Julia Nielsen Örgryte 2:12.51;
K 1500 m (15.5): 1) Wilma Nielsen Örgryte 4:23.60, Heat 1 (13.5): 2) Wilma Nielsen Örgryte 4:33.54
13‐15.5 Minneapolis, MN, Big 10
K 100 m häck Heat 3 (14.5, +3.1): 4) Maja Maunsbach Lund 13.75w;
K Kula (15.5): 2) Axelina Johansson Hässelby 18.39
13‐15.5 Eugene, OR, Pac 12
M Slägga (14.5): 3) Ivar Moisander Spårvägen 68.18
13‐15.5 Lubbock, TX, Big 12
M 400 m häck (15.5): 5) Oskar Edlund Täby 50.60, Heat 3 (14.5): 2) Oskar Edlund Täby 50.97;
M Tiokamp (14.5): 4) Emil Uhlin Falun 7.587 (11.29w/+2.8  6.95w/+2.1  13.30  2.02  50.56  16.86/+1.3  43.22  4.91  57.89  4:31.75)
13‐15.5 Williamsburg, VA, IC4A/ECAC
K Tresteg (15.5): 7) Lisa Warfvinge Varberg 12.02 (0.0);
K Diskus (15.5): 9) Nina Björkman Västerås FK 44.19;
K Slägga (14.5): 15) Nina Björkman Västerås FK 45.32
12‐15.5 San Antonio, TX, Conf USA
K 800 m Heat 3 (14.5): 5) Johanna Bülow Hovslätt 2:13.96;
K Stav (15.5): 2) Filippa Miller Hovslätt 4.18, 14) Celina Johannsen Malmö 3.43
14.5 Birmingham, GBR, BMC
K 800 m Final B: 6) Hannah Kinane Hässelby 2:12.92
14.5 Princeton, NJ
K 1500 m Final A: 3) Andrea Claeson Tureberg 4:20.07;
K 5000 m:  Andrea Claeson Tureberg DNF
14.5 Cleveland, TN
K 1500 m Final A: 7) Stina Pettersson Sävedalen 4:32.42
13‐14.5 Azusa, CA
M Kula (14.5): 7) Arvid Mägi Theorin Malmö 15.06
13‐14.5 Smithfield, RI, NEICAAA
K Tresteg (14.5): 8) Lisa Weyhenmeyer Upsala IF 11.44 (-3.4)
12‐13.5 Mount Olive, NC
M Tiokamp (13.5): 1) Philip Stömne Spårvägen 6.988 (11.10w/+2.5  6.24/+0.4  11.13  1.89  50.02  15.15/+1.1  34.40  4.40  47.99  4:26.86)
12‐14.5 Seattle, WA, WAC
K Höjd (14.5): 5) Angel Richmore Malmö 1.70;
K Längd (14.5): 21) Angel Richmore Malmö 5.06 (-0.1);
K Spjut (14.5): 11) Angel Richmore Malmö 38.33;
K Sjukamp (13.5): 2) Angel Richmore Malmö 5.042 (15.20/-0.1  1.67  12.62  27.87/-0.4  5.34/-0.8  43.76  2:31.68)
11‐14.5 Fresno, CA, MWC
M 5000 m (14.5): 17) Awet Mengsteab Örgryte 14:35.02;
M 3000 m hinder (14.5): 2) Awet Mengsteab Örgryte 8:42.02;
K 100 m Heat 1 (13.5, +2.1): 6) Gabriella Holmström Upsala IF 12.05w;
K 200 m Heat 3 (13.5, +0.8): 6) Gabriella Holmström Upsala IF 24.93;
K 1500 m Heat 2 (13.5): 6) Elsa Wallenius Västerås FK 4:32.07;
K 5000 m (14.5): 26) Elsa Wallenius Västerås FK 17:11.49;
K 400 m häck Heat 1 (13.5): 8) Caroline Larsson Täby 1:03.37;
K Längd (14.5): 9) Emilia Sjöstrand Hellas 5.69 (+0.7);
K Tresteg (14.5): 2) Emilia Sjöstrand Hellas 12.77 (0.0)
6‐7.5 Provo, UT
M Diskus (7.5): 1) Niklas Arrhenius^ Spårvägen 60.16
14.5 London, GBR
M 10 000 m Final A: 16) David Nilsson Högby 28:39.96, 17) Mohammadreza Abootorabi^ Keep Up 28:45.44,  Suldan Hassan Ullevi DNF, Final B:  Victor Urquhart Smångs Spårvägen DNF, Final D:  Fredrik Uhrbom Spårvägen DNF;
K 10 000 m Final A:  Sarah Lahti Hässelby DNF
12.5 Ponce, PUR
K 1500 m: 4) Yolanda Ngarambe Tureberg 4:07.23
12‐14.5 Lafayette, LA, Sun Belt
M 110 m häck (14.5, +2.5): 3) Joel Bengtsson Helsingborg 13.80w, Heat 2 (13.5, +1.3): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 14.02;
M Stav (14.5): 6) Simon Thor Hässelby 4.83;
M Kula (13.5): 1) Sebastian Löschner Spårvägen 17.63;
M Diskus (14.5): 3) Sebastian Löschner Spårvägen 52.82;
M Tiokamp (13.5): 3) Simon Thor Hässelby 6.863 (11.96/+0.2  6.35/+0.2  13.24  1.93  54.20  16.40/-0.3  39.72  4.95  56.22  4:59.18);
K Stav (12.5): 8) Ina Edström IFK Umeå 3.57
12‐14.5 Kalamazoo, MI, MAC
K Sjukamp (13.5): 7) Lisa Fröberg Lidingö 4.255 (16.42/-1.3  1.55  9.93  27.32/+0.4  5.06/+1.4  24.40  2:25.08)
12‐14.5 Oxford, MS, SEC
K Stav (14.5): 2) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.45
12‐14.5 Durham, NC, ACC
K Höjd (14.5): 4) Emma Söderström Göteborgs KIK 1.76
11‐13.5 Murray, KY, OVC
K Kula (13.5): 7) Jessica Mattsson Spårvägen 12.50;
K Slägga (12.5): 1) Jessica Mattsson Spårvägen 65.84
13‐14.5 Doha, QAT
M Stav (14.5): 1) Armand Duplantis Upsala IF 6.02;
M Spjut (13.5): 8) Kim Amb Bålsta 65.70;
K Kula (13.5): 4) Fanny Roos Malmö 18.85
12.5 Roma, ITA
M 100 m (0.0): 4) Thomas Jones IFK Växjö 10.78
1.5 Birmingham, GBR
M Halvmaraton: 18) Pär Uggla Högbo GIF 1:16:13
6‐13.5 Moorpark, CA
K 10 000 m (13.5): 3) Stina Johansson Tranås 38:50.95
8.5 Lima, PER, CISM
M Maraton: 32) Andreas Magnusson Mariestads AIF 2:37:52;
K Maraton: 12) Jonna Hedbys Holmberg 3:01:27
9‐11.5 High Point, NC
K 400 m häck (11.5): 6) Ebba Åhman Ymer 1:01.35, Heat 2 (9.5): 4) Ebba Åhman Ymer 1:01.53;
K Höjd (11.5): 4) Ebba Åhman Ymer 1.66
4.5 Nerja, ESP
M 110 m häck (0.0): 4) Max Hrelja Malmö 14.00;
K Höjd: 1) Ellen Ekholm Ullevi 1.73
7‐15.5 Caxias do Sul, BRA
M 100 m Semi 2 (8.5, -1.4): 6) Simon Sharapo KFUM Örebro 11.09, Heat 2 (7.5, 0.0): 3) Simon Sharapo KFUM Örebro 10.96, Heat 3 (7.5, -0.3): 7) Stefan Franzén KFUM Örebro 11.49, Prelim 1 (7.5, -0.1): 3) Stefan Franzén KFUM Örebro 11.47, Prelim 9 (7.5, -0.2): 2) Simon Sharapo KFUM Örebro 11.03;
M 200 m (13.5, +0.1): 5) Simon Sharapo KFUM Örebro 22.13, Semi 2 (13.5, +0.2): 2) Simon Sharapo KFUM Örebro 22.15, Heat 3 (12.5, -0.2): 5) Stefan Franzén KFUM Örebro 23.34, Heat 4 (12.5, -0.2): 2) Simon Sharapo KFUM Örebro 22.30, Prelim 2 (12.5, -1.6): 4) Stefan Franzén KFUM Örebro 23.35, Prelim 4 (12.5, -1.0): 2) Simon Sharapo KFUM Örebro 22.50;
M 5000 m (14.5): 3) Otto Kingstedt Hässelby 14:44.19, Semi 2 (12.5): 2) Otto Kingstedt Hässelby 15:02.32;
M 10 000 m (8.5): 4) Otto Kingstedt Hässelby 30:54.61
7.5 Milton Keynes, GBR
M Slägga: 2) James Ericsson-Nicholls KFUM Örebro 51.52;
K Kula: 2) Frida Engström Lidingö 8.48;
K Diskus: 2) Frida Engström Lidingö 25.80;
K Slägga: 3) Frida Engström Lidingö 36.42
8.5 Saint-Brieuc, FRA
M 1500 m: 8) Tristan Ojutkangas Västerås FK 4:25.01;
M Kula: 8) Tristan Ojutkangas Västerås FK 5.82;
K 1500 m: 2) Nova Ojutkangas Västerås FK 4:52.74
8.5 Montfort sur Meu, FRA
K 200 m (+1.3): 1) Marie Kimumba Spårvägen 23.93
8.5 Pliezhausen, GER
K 2000 m hinder: 2) Amélie Svensson Sävedalen 6:30.54
7.5 Lingen, GER
K 800 m: 3) Sophia Schüttert Lund 2:34.05
7.5 Neubrandenburg, GER
P15 100 m (+1.9): 4) Joel Pettersson IFK Göteborg 12.62, 5) Måns Eklund IFK Göteborg 12.73, 6) Markus Eklund IFK Göteborg 13.90,  Axel Rogö IFK Göteborg 12.27,  Rasmus Arnell IFK Göteborg 12.89, Heat 1 (+2.8): 4) Joel Pettersson IFK Göteborg 12.33w, 6) Måns Eklund IFK Göteborg 12.58w, 7) Markus Eklund IFK Göteborg 13.72w;
P15 800 m: 1) Måns Eklund IFK Göteborg 2:16.65;
P15 80 m häck (83.8 cm) (+1.9): 2) Markus Eklund IFK Göteborg 13.63,  Axel Rogö IFK Göteborg 11.02w,  Rasmus Arnell IFK Göteborg 12.30w;
P15 Höjd:  Rasmus Arnell IFK Göteborg 1.60,  Axel Rogö IFK Göteborg 1.65;
P15 Längd: 2) Joel Pettersson IFK Göteborg 5.66 (+1.8), 4) Måns Eklund IFK Göteborg 5.12 (+1.6), 5) Fingal Schollin Reidy IFK Göteborg 5.10 (+0.7), 6) Markus Eklund IFK Göteborg 4.58 (+0.4),  Rasmus Arnell IFK Göteborg 5.49 (+1.9),  Axel Rogö IFK Göteborg 5.37 (+1.3);
P15 Kula (4.0 kg): 3) Noah Tholson IFK Göteborg 10.64,  Samuel Rasmuson IFK Göteborg 12.30;
P15 Diskus (1.0 kg): 2) Noah Tholson IFK Göteborg 29.69, 3) Fingal Schollin Reidy IFK Göteborg 25.40;
P15 Spjut (600 g):  Samuel Rasmuson IFK Göteborg 38.98,  Rasmus Arnell IFK Göteborg 34.49,  Axel Rogö IFK Göteborg 33.53;
F15 100 m (+0.5): 2) Lena Run Aronsdóttir IFK Göteborg 13.80,  Lisa Erkfeldt IFK Göteborg 13.83,  Vera Thiringer Coster IFK Göteborg 14.06, Heat 1 (+1.9): 2) Lena Run Aronsdóttir IFK Göteborg 13.86;
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m) (+1.8):  Lisa Erkfeldt IFK Göteborg 12.16,  Vera Thiringer Coster IFK Göteborg 13.54;
F15 Höjd:  Lisa Erkfeldt IFK Göteborg 1.30,  Vera Thiringer Coster IFK Göteborg NH;
F15 Längd: 1) Klara Uveborn IFK Göteborg 4.35 (+1.5), 3) Lena Run Aronsdóttir IFK Göteborg 4.19w (+2.1),  Lisa Erkfeldt IFK Göteborg 4.70 (+0.7),  Vera Thiringer Coster IFK Göteborg 4.20 (+0.2);
F15 Spjut (500 g):  Lisa Erkfeldt IFK Göteborg 13.19,  Vera Thiringer Coster IFK Göteborg 15.24;
P14 100 m Final A (+1.7):  Sebastian Siering IFK Göteborg 13.43,  Edvin Örnborg IFK Göteborg 13.79, Final B (+1.7):  Edvin Örnborg IFK Göteborg 13.79;
P14 80 m häck (83.8 cm) Final A (+2.8):  Sebastian Siering IFK Göteborg 12.95w, Final B (+1.4):  Edvin Örnborg IFK Göteborg 14.30;
P14 Höjd:  Edvin Örnborg IFK Göteborg 1.35,  Sebastian Siering IFK Göteborg 1.45;
P14 Längd:  Edvin Örnborg IFK Göteborg 4.26 (+1.2),  Sebastian Siering IFK Göteborg  (+0.8)NM;
P14 Spjut (600 g):  Sebastian Siering IFK Göteborg 19.35,  Edvin Örnborg IFK Göteborg 16.62;
F14 100 m (+1.2):  Ebba Holmén IFK Göteborg 13.79;
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m) (+0.8):  Ebba Holmén IFK Göteborg 13.63;
F14 Höjd:  Ebba Holmén IFK Göteborg 1.30;
F14 Längd:  Ebba Holmén IFK Göteborg 4.72 (+1.4);
F14 Spjut (500 g):  Ebba Holmén IFK Göteborg NM
F13  Final A (+0.9): 2) Isabella Siering IFK Göteborg 10.58, Final B (+0.5): 5) Emma Rogö IFK Göteborg 11.52;
F13 800 m Final B: 3) Isabella Siering IFK Göteborg 2:40.92, 6) Emma Rogö IFK Göteborg 3:07.98;
F13 60 m häck (76.2 cm, 7.5 m) Final A: 3) Isabella Siering IFK Göteborg 10.88, Final B: 2) Emma Rogö IFK Göteborg 10.81;
F13 Längd: 12) Emma Rogö IFK Göteborg 4.18, 16) Isabella Siering IFK Göteborg 3.48;
F13 Längd (zon): 16) Isabella Siering IFK Göteborg 3.48;
F13 : 9) Isabella Siering IFK Göteborg 29.00, 17) Emma Rogö IFK Göteborg 21.00
7‐8.5 Council Bluffs, IA
M 800 m (8.5): 2) Yared Kidane* Eskilstuna FI 1:53.67;
M 1500 m (8.5): 1) Yared Kidane* Eskilstuna FI 3:49.92
7‐8.5 Emmitsburg, MD
K Längd (8.5): 3) Lisa Warfvinge Varberg 5.26 (-1.6), 19) Anja Olsson Malmö 4.50 (-1.1);
K Tresteg (8.5): 3) Lisa Warfvinge Varberg 11.91 (-1.9),  Anja Olsson Malmö NM
7‐8.5 Lawrenceville, NJ
K 100 m (8.5, +1.4): 7) Elise Legzdins Mälarhöjden 12.42, Heat 1 (7.5, +5.5): 1) Elise Legzdins Mälarhöjden 12.36w;
K 200 m Heat 5 (7.5, +1.3): 3) Elise Legzdins Mälarhöjden 25.70;
K Kula (8.5): 10) Nina Björkman Västerås FK 12.27;
K Diskus (8.5): 1) Nina Björkman Västerås FK 49.95;
K Slägga (8.5): 1) Nina Björkman Västerås FK 50.90
6‐8.5 Rochester, MI
K 100 m Heat 1 (7.5, +2.7): 7) Josefin Wikfeldt Mälarhöjden 12.36w;
K 200 m Heat 3 (7.5, +0.7): 5) Josefin Wikfeldt Mälarhöjden 25.62
7‐8.5 Tårnby, DEN
P17 200 m Final A (8.5, +0.6): 1) Samuel Jönsson Åhus 22.80;
P17 110 m häck (91.4 cm) (7.5, +1.4): 2) Leo Göransson Klippan 15.54;
P17 Höjd (7.5): 1) Leo Göransson Klippan 1.80;
P17 Diskus (1.5 kg) (7.5): 3) Leo Göransson Klippan 43.58;
P17 Spjut (700 g) (7.5): 1) Leo Göransson Klippan 55.23;
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (7.5, +4.0): 1) Linnéa Säfström Klippan 15.27w;
F17 Höjd (7.5): 5) Linnéa Säfström Klippan 1.50;
F17 Kula (3.0 kg) (8.5): 1) Linnea Fohlén Gladh Trollhättan FIK 13.15;
F17 Diskus (7.5): 5) Moa Persson Kongahälla 24.95;
F17 Spjut (500 g) (7.5): 3) Moa Persson Kongahälla 31.47, 6) Linnéa Säfström Klippan 30.12;
P15 200 m Final C (8.5, +0.2): 2) Jonathan Eklund Klippan 26.49;
P15 800 m (7.5): 3) Mikel Månsson Åhus 2:08.99;
P15 Kula (4.0 kg) (8.5): 1) Jonathan Eklund Klippan 11.34;
P15 Spjut (600 g) (7.5): 1) Felix Nilsson Klippan 44.32, 2) Jonathan Eklund Klippan 43.58
8.5 Barcelona, ESP
M Maraton: 148) David Nordqvist Enhörna 2:54:49
5‐7.5 Novato, CA
P 800 m (7.5): 9) Max Dunmire 2:08.00, Heat ? (6.5): 11) Max Dunmire 2:09.84;
F 800 m (7.5): 3) Emma Dunmire 2:23.57, Heat ? (6.5): 1) Emma Dunmire 2:28.18;
F 1600 m (7.5): 2) Emma Dunmire 4:56.01, Heat ? (6.5): 3) Emma Dunmire 5:34.23;
F 3200 m (7.5): 2) Emma Dunmire 11:37.01
4‐5.5 Summerville, SC
P Kula (5.44 kg) (5.5): 2) David Thilén Kville 13.34;
P Diskus (1.6 kg) (5.5): 1) David Thilén Kville 45.59;
P Spjut (5.5): 7) David Thilén Kville 36.60
7.5 Eagle Rock, CA
M Kula: 1) Wictor Petersson Malmö 18.92
6‐7.5 Manhattan, KS
M Höjd (7.5): 2) Emil Uhlin Falun 2.06
6‐7.5 Annapolis, MD
K 1500 m (7.5): 1) Andrea Claeson Tureberg 4:29.12, Heat 2 (6.5): 1) Andrea Claeson Tureberg 4:36.91;
K 5000 m (7.5): 1) Andrea Claeson Tureberg 16:20.92;
K Tresteg (7.5):  Lisa Weyhenmeyer Upsala IF NM
5‐7.5 Kingsville, TX
M 400 m häck (7.5): 2) William Frobe Täby 51.42, Heat 1 (6.5): 1) William Frobe Täby 54.33;
K 100 m häck (7.5, +2.7):  Julia Seigerroth IKHP Huskvarna wDNF, Heat 1 (6.5, +1.7): 1) Julia Seigerroth IKHP Huskvarna 14.25;
K 400 m häck (7.5): 1) Minna Svärd IF Göta 1:00.02, Heat 3 (6.5): 1) Minna Svärd IF Göta 59.66;
K Stav (7.5): 2) Minna Svärd IF Göta 3.96
7‐8.5 Ratingen, GER, Mångkamp
M Tiokamp (8.5): 4) Marcus Nilsson Högby 7.927 (11.46/-0.5  6.79/+0.3  14.80  1.95  51.31);
K Sjukamp (8.5): 7) Lovisa Karlsson Högby 5.680 (14.02/-1.5  1.68  11.63  25.16/-0.1)
6.5 San Juan Capistrano, CA
M 1500 m Final C:  Emil Blomberg Hässelby DNF;
K 1500 m Final B: 2) Yolanda Ngarambe Tureberg 4:10.50, 4) Hanna Hermansson Tureberg 4:12.00
6.5 Fayetteville, AR
M 400 m Final B: 3) Adam Landén Helsingborg 48.50
6.5 Bloomington, IN
K 100 m häck Heat 2 (+0.8): 6) Lisa Fröberg Lidingö 16.53;
K Längd: 11) Lisa Fröberg Lidingö 4.90 (+1.0)
5‐6.5 Anderson, SC
M 110 m häck (6.5, +2.7): 5) Philip Stömne Spårvägen 14.88w, Heat 2 (5.5, +1.2): 4) Philip Stömne Spårvägen 15.15;
M 400 m häck (6.5): 3) Philip Stömne Spårvägen 54.03, Heat 1 (5.5): 3) Philip Stömne Spårvägen 55.29;
M Stav (6.5): 6) Philip Stömne Spårvägen 4.30;
M Spjut (6.5): 12) Philip Stömne Spårvägen 46.15;
K 800 m (6.5): 2) Stina Pettersson Sävedalen 2:16.64, Heat 2 (5.5): 1) Stina Pettersson Sävedalen 2:16.83
4.5 York, GBR
K 800 m: 1) Therese Jansson Ludvika 2:37.76
1.5 Bar, MNE
M Höjd: 1) Fabian Delryd Täby 2.20;
M Slägga: 1) Ragnar Carlsson Hässelby 73.18;
K Kula: 2) Sara Lennman Spårvägen 17.09;
K Slägga: 1) Grete Ahlberg Hammarby 67.06, 2) Hillevi Carlsson Hässelby 53.77
30.4‐2.5 Chelmsford, GBR, Univ Ch
K Kula (2.5): 12) Karolina Wamsler Lund 11.02, Kval 1 (2.5): 7) Karolina Wamsler Lund 11.24;
K Diskus (2.5): 10) Karolina Wamsler Lund 33.87, Kval 2 (1.5): 5) Karolina Wamsler Lund 37.10
4.5 Pfungstadt, GER
K 1500 m: 2) Amélie Svensson Sävedalen 4:33.34
30.4 Oakland, CA
F 3200 m: 1) Emma Dunmire 11:08.02
30.4 Novato, CA
Frosh/Soph P 1600 m: 2) Max Dunmire 4:41.80
30.4 Fulton, MD
Gator K 800 m: 32) Fredrika Rosén Lidingö 2:37.08
16.4 Houston, TX
15-16 M 100 m: 17) Henrik Rosario Örgryte 12.29;
15-16 M 400 m: 6) Henrik Rosario Örgryte 53.38;
15-16 M 800 m: 4) Henrik Rosario Örgryte 2:13.31;
15-16 M Höjd: 1) Henrik Rosario Örgryte 1.72
29.4 Bar, MNE
M Stav: 4) Jacob Thelander Ljungby 4.20
2.5 London, GBR
M 10 km: 301) Fabian Olsson Hässelby 36:44
30.4 London, GBR
M 600 m: 2) Victor Barck Dahlberg IFK Göteborg 1:52.28
29.4 London, GBR
K 5 km: 11) Hanna Bergström Tureberg 17:20
30.4 Herzogenaurach, GER
M Halvmaraton: 10) Samuel Tsegay* Hälle 1:02:32
1.5 Gilching, GER
M 300 m Final B: 4) Ethan Langselius 37.48
30.4 Draževina, MNE
P19 Kula (6.0 kg): 1) Leo Zikovic Örgryte 18.75
29‐30.4 Starkville, MS
M Kula (30.4): 3) Sebastian Löschner Spårvägen 16.91;
M Diskus (30.4): 1) Sebastian Löschner Spårvägen 53.55;
K Stav (30.4):  Ina Edström IFK Umeå NH
28‐30.4 Philadelphia, PA, PennR
K Slägga (28.4): 20) Nina Björkman Västerås FK 47.06
Olympic Developement K 1500 m (30.4):  Senna Ohlsson Sävedalen DNF
29‐30.4 Fresno, CA
K 100 m Final B (30.4, +1.3): 6) Gabriella Holmström Upsala IF 12.11;
K 200 m Final B (30.4, +2.9): 5) Gabriella Holmström Upsala IF 24.68w;
K 1500 m Final C (30.4): 4) Klara Frih Åsbro 4:35.33;
K 5000 m (30.4): 2) Elsa Wallenius Västerås FK 17:03.02;
K 400 m häck Final B (30.4): 3) Caroline Larsson Täby 1:04.18;
K Tresteg (30.4): 1) Emilia Sjöstrand Hellas 13.19 (+1.5);
Invitational M 3000 m hinder (30.4): 1) Awet Mengsteab Örgryte 8:44.68
29‐30.4 Arlington, TX
F Kula (29.4): 1) Emma Sralla Spårvägen 13.29
I-6A K Diskus (30.4): 1) Emma Sralla Spårvägen 54.10
30.4 Tucson, AZ
M 5000 m:  Erik Barr Zeilon Örgryte DNF;
K 400 m Final B: 2) Linnea Killander Malmö 54.92;
K Stav: 7) Celina Johannsen Malmö 3.70;
K Diskus: 5) Emma Ljungberg Spårvägen 52.25
30.4 Palo Alto, CA
M Slägga: 1) Ivar Moisander Spårvägen 65.59;
M Spjut: 3) Ivar Moisander Spårvägen 43.46
30.4 College Station, TX
M Stav: 2) Simon Thor Hässelby 5.10;
M Diskus: 18) Simon Thor Hässelby 40.61
29‐30.4 Jacksonville, FL
K Stav (29.4): 1) Filippa Miller Hovslätt 4.20
29‐30.4 Kalamazoo, MI
K 100 m (30.4, -0.3): 5) Josefin Wikfeldt Mälarhöjden 12.67
29‐30.4 Ewing, NJ
K Längd (30.4): 6) Anja Olsson Malmö 5.15w (+3.8);
K Diskus (30.4): 1) Nina Björkman Västerås FK 46.76
29‐30.4 Ashland, OH
K 100 m häck Heat 1 (30.4, +1.2): 6) Lisa Fröberg Lidingö 16.62;
K Höjd (30.4): 15) Lisa Fröberg Lidingö 1.45;
K Längd (30.4): 15) Lisa Fröberg Lidingö 4.88 (0.0)
29‐30.4 Nashville, TN
K Kula (30.4): 15) Jessica Mattsson Spårvägen 12.40;
K Slägga (30.4): 2) Jessica Mattsson Spårvägen 61.62
29‐30.4 Lubbock, TX
M Stav (30.4): 7) Emil Uhlin Falun 4.73;
M Diskus Final B (29.4): 7) Emil Uhlin Falun 38.73
27‐30.4 Des Moines, IA, DrakeR
M 800 m Final A (28.4): 6) Yared Kidane* Eskilstuna FI 1:51.62;
K 1500 m Final A (29.4): 4) Julia Nielsen Örgryte 4:21.70;
K 100 m häck Heat 2 (29.4, -2.3): 3) Maja Maunsbach Lund 14.22;
K Kula (29.4): 1) Axelina Johansson Hässelby 17.36
Invitational K 1500 m (30.4): 4) Yolanda Ngarambe Tureberg 4:12.23
29.4 Palo Alto, CA, Jordan
M 5000 m Final A: 1) Emil Danielsson Spårvägen 13:25.62;
M 3000 m hinder Final A: 2) Emil Blomberg Hässelby 8:24.84, 5) Simon Sundström Lidingö 8:27.93;
K 1500 m Final A: 7) Hanna Hermansson Tureberg 4:12.14
29‐30.4 Memphis, TN
M Kula (30.4): 7) Måns Roos Mölndal 15.32;
M Diskus (30.4): 4) Måns Roos Mölndal 46.50
28.4 Abilene, TX
K 200 m Final B (+2.1): 5) Angel Richmore Malmö 26.34w;
K 100 m häck Final B (+3.3): 1) Angel Richmore Malmö 14.69w;
K Höjd: 2) Angel Richmore Malmö 1.71;
K Kula: 7) Angel Richmore Malmö 13.29
22‐29.4 Valencia, CA
K 800 m (29.4): 1) Stina Johansson Tranås 2:22.14, Heat 3 (22.4): 1) Stina Johansson Tranås 2:25.16;
K 1500 m (29.4): 1) Stina Johansson Tranås 4:50.57, Heat 2 (22.4): 4) Stina Johansson Tranås 4:59.25;
K 5000 m (29.4): 1) Stina Johansson Tranås 18:35.37;
K 10 000 m (22.4): 1) Stina Johansson Tranås 38:06.56;
K 3000 m hinder (29.4): 1) Stina Johansson Tranås 11:44.56
28.4 Commerce, TX
K 100 m häck (+3.5): 1) Julia Seigerroth IKHP Huskvarna 14.23w
28.4 Arlington, TX
M 100 m Final A (+2.7): 5) Joel Bengtsson Helsingborg 10.50w;
M 110 m häck Final A (+2.3): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 13.72w
26.4 Bethesda, MD
F Längd: 4) Tyra Holst AIK 4.19 (nwi)
25.4 Bethesda, MD
F 800 m: 4) Fredrika Rosén Lidingö 2:38.92;
F 1600 m: 7) Fredrika Rosén Lidingö 5:53.48
23.4 Grangemouth, GBR
K Kula: 1) Karolina Wamsler Lund 11.30;
K Diskus: 2) Karolina Wamsler Lund 38.28
23.4 Oslo, NOR
M 10 km: 1) Samuel Tsegay* Hälle 29:56;
K 10 km: 2) Sanna Mustonen Hässelby 34:50
23.4 Summerville, SC
P Diskus (1.6 kg): 3) David Thilén Kville 46.22
21.4 Mill Valley, CA
F 800 m: 2) Emma Dunmire 2:24.17;
F 1600 m: 2) Emma Dunmire 5:06.96;
P 1600 m: 1) Max Dunmire 4:52.04
23‐24.4 Miramar, FL
M Längd (24.4): 7) David Århammar Lidingö 6.48 (-3.1)
20‐23.4 Provo, UT
K 100 m Final A (23.4, +2.2): 4) Gabriella Holmström Upsala IF 12.14w;
K 200 m Final A (23.4, +4.2): 5) Gabriella Holmström Upsala IF 24.61w
24.4 Hamburg, GER
M Maraton: 183) Erik Olsson Nocout.se 2:52:02, 18) Jonas Leandersson IF Göta 2:13:58, 25) Kristofer Låås Keep Up 2:17:18, 31) Richard Bäckström Hälle 2:26:47, 45) Andreas Ingberg Örebro AIK 2:31:36, 46) Erik Landström Björnstorp 2:31:58, 57) Daniel Parheden Hälle 2:36:02, 102) Kristoffer Loo Scania RR 2:43:26, 106) Martin Duberg Örebro AIK 2:44:28, 116) Emil Bäcklund 2:45:10, 128) Paul Krochak* Studenterna 2:45:56, 132) Martin Larvia 2:46:37, 145) Daniel Westergren 2:47:52, 154) Max Lundberg Björnstorp 2:48:43, 156) Jens Eriksson Wibring 2:49:05, 157) Niklas Gröning Vegan Runners 2:49:23, 168) Henrik Ågren 2:50:46, 204) Martin Johansen 2:53:39, 215) Daniel Nyström 2:54:24, 222) Svend Jacobsen Linnéa 2:54:51, 232) Kenth Pettersson Nocout.se 2:55:40, 250) David Lunde LK Nyköping 2:56:09, 287) Henrik Orre Björnstorp 2:57:25, 349) Jacob Gold 2:59:56, 462) Petter Sallnäs Nocout.se 3:05:38, 488) Fredrik Härdfeldt Örebro AIK 3:06:46, 541) Patrik Henriksson 3:09:29, 549) Per-Åke Häggblom 3:09:59;
K Maraton: 11) Camilla Elofsson Terrible Tuesday 2:35:09, 15) Fanny Schulstad KFUM Örebro 2:41:00, 21) Frida Michold Akele 2:54:55, 25) Anna Bjurman IS Göta 2:55:52, 60) Patricia Langenheim Linnéa 3:15:50, 245) Fanny Ericson Hållén 3:43:51
24.4 Málaga, ESP
M 10 km: 12) Napoleon Solomon Tureberg 30:04;
K 10 km: 2) Sarah Lahti Hässelby 31:55;
Open M 5 km: 3) Jesper Lundberg Hunflen 14:33, 12) Hugo Lindell Akele 15:17, 19) Olof Silvander Lidingö 15:29
24.4 Wien, AUT
M Maraton: 70) Kristoffer Linna 2:43:47;
K Halvmaraton: 34) Caroline Larsson 1:30:30
23.4 Santa Rosa, CA
Invitational K 800 m: 3) Emma Dunmire 2:22.61;
Invitational K 1600 m: 4) Emma Dunmire 5:00.84;
Open M 1600 m: 3) Max Dunmire 4:43.94
23.4 Baton Rouge, LA
K 200 m Final D (+2.5): 7) Maja Maunsbach Lund 26.14w;
K 100 m häck Final A (+3.6): 5) Maja Maunsbach Lund 13.66w
23.4 Natchitoches, LA
K Längd: 3) Angel Richmore Malmö 5.84 (+1.1);
K Spjut: 6) Angel Richmore Malmö 40.70
23.4 Hickory, NC
M 110 m häck (+0.6): 1) Philip Stömne Spårvägen 14.99;
M 400 m häck Final B: 2) Philip Stömne Spårvägen 56.95;
M Diskus: 17) Philip Stömne Spårvägen 32.18;
K 800 m:  Stina Pettersson Sävedalen DNF;
K 3000 m hinder: 4) Stina Pettersson Sävedalen 11:51.87
23.4 Lawrenceville, NJ
K Kula: 4) Nina Björkman Västerås FK 13.03;
K Diskus: 2) Nina Björkman Västerås FK 48.15;
K Slägga: 2) Nina Björkman Västerås FK 51.43
23.4 Columbia, SC
K Höjd:  Emma Söderström Göteborgs KIK NH
22.4 Mesa, AZ
M 1500 m: 4) Erik Barr Zeilon Örgryte 4:07.70
22‐23.4 Tuscaloosa, AL
M Kula (23.4): 11) Sebastian Löschner Spårvägen 17.32;
K Stav (23.4):  Ina Edström IFK Umeå NH;
Invitational M Diskus (23.4): 7) Sebastian Löschner Spårvägen 53.08
22‐23.4 Tempe, AZ
K 200 m Final A (22.4, +0.2): 5) Linnea Killander Malmö 24.32;
K 400 m Final A (23.4): 5) Linnea Killander Malmö 55.04;
K 100 m häck (23.4, +0.5): 9) Julia Seigerroth IKHP Huskvarna 14.89, Heat 1 (22.4, 0.0): 6) Julia Seigerroth IKHP Huskvarna 14.60;
K 400 m häck (22.4): 1) Minna Svärd IF Göta 57.47;
K Stav (22.4): 2) Minna Svärd IF Göta 3.91
22‐23.4 Atlanta, GA
K 800 m Final A (23.4): 2) Yolanda Ngarambe Tureberg 2:04.02;
K Kula (23.4): 29) Jessica Mattsson Spårvägen 11.27;
K Slägga (22.4): 1) Jessica Mattsson Spårvägen 62.07
22‐23.4 Greensboro, NC
K Längd (22.4): 8) Lisa Warfvinge Varberg 5.38 (+0.5);
K Tresteg (23.4): 5) Lisa Warfvinge Varberg 11.79 (+0.6)
22‐23.4 Hobbs, NM
M 200 m Heat 2 (23.4, +4.7): 2) William Frobe Täby 21.39w
22‐23.4 Norman, OK, Jacobs
M 110 m häck Final D (23.4, +0.1): 5) Emil Uhlin Falun 15.34;
M Höjd (23.4): 11) Emil Uhlin Falun 1.95;
M Kula (22.4): 17) Emil Uhlin Falun 12.67
22‐23.4 Waco, TX, Johnson
M 110 m häck Final A (23.4, +3.7): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 13.59w;
M Stav (23.4): 7) Simon Thor Hässelby 4.91;
M Spjut (23.4): 5) Simon Thor Hässelby 61.45;
K Kula (23.4): 1) Axelina Johansson Hässelby 17.78
21‐23.4 Charlottesville, VA
K 100 m häck Final D (23.4, +2.5):  Ebba Åhman Ymer wDNF;
K 400 m häck Final A (23.4): 2) Ebba Åhman Ymer 1:01.99
Invitational K Stav (22.4): 8) Filippa Miller Hovslätt 3.91
21‐23.4 Terre Haute, IN
K 200 m Final B (23.4, +6.1): 4) Josefin Wikfeldt Mälarhöjden 25.74w
22‐23.4 Las Vegas, NV
HS F 400 m Final D (23.4): 5) Linn Engelgren Danderyd 1:09.93;
HS F 800 m Final B (23.4): 5) Linn Engelgren Danderyd 2:43.50
22‐23.4 Eugene, OR
M 3000 m hinder (22.4): 3) Emil Blomberg Hässelby 8:25.55, 7) Simon Sundström Lidingö 8:31.26
22‐23.4 Bloomington, IN
K 100 m häck Heat 1 (23.4, +1.9): 5) Lisa Fröberg Lidingö 16.39;
K Längd (23.4): 24) Lisa Fröberg Lidingö 5.18 (-2.3);
K Spjut (23.4): 21) Lisa Fröberg Lidingö 25.07
21.4 McKinney, TX
F Kula: 2) Emma Sralla Spårvägen 12.26;
F Diskus: 1) Emma Sralla Spårvägen 56.38
20.4 Bethesda, MD
F 800 m: 8) Fredrika Rosén Lidingö 2:42.01
21.4 Albuquerque, NM
Invitational M 800 m:  Awet Mengsteab Örgryte DNF
10.4 Brighton, GBR
M Maraton: 4) Damian Nevins* Högby 2:32:34
18.4 London, GBR
M 10 km: 3) Fabian Olsson Hässelby 36:35
12‐13.4 New Braunfels, TX
HS P 400 m (13.4): 4) Benjamin Blomqvist Örgryte 50.98, Heat 2 (12.4): 1) Benjamin Blomqvist Örgryte 51.09;
HS P 110 m häck (99.1 cm) (13.4, nwi): 3) Benjamin Blomqvist Örgryte 15.24, Heat 1 (12.4, nwi): 2) Benjamin Blomqvist Örgryte 15.52;
HS P Höjd (12.4): 7) Benjamin Blomqvist Örgryte 1.82;
HS P Längd (12.4): 15) Benjamin Blomqvist Örgryte 5.98 (nwi)
16.1 Sitges, ESP
K Halvmaraton: 1) Elisabet Karlsson Keep Up 1:22:58
16.4 Boston, MA
K Mile väg: 6) Yolanda Ngarambe Tureberg 4:42
16‐17.4 Annecy, FRA
K Maraton (17.4):  Karima Makrof Majorna 3:18:37
18.4 Boston, MA, BAA
K Maraton: 314) Frida Falk Skellefteå AIK 3:08:04, 1201) Emma Skygebjerg Runacademy 3:21:14, 1649) Kristina Maria Holm 3:30:29, 2099) Susanna Fritzson 3:30:20, 2151) Kristin Eklöf Sätra 3:33:10, 2437) Carolina Stenfeldt 3:30:00, 2790) Sofia Gruvberger Saal 3:35:20, 2792) Karin Ahlstedt Björnstorp 3:35:20, 3097) Karin Gunnelin 3:40:03, 3476) Tanja Isaksson 3:40:21, 3709) Ann-Sofie Werneberg 3:42:25;
Open M Maraton: 283) Fredrik Überbacher Triathlon Väst 2:36:15, 459) Niklas Ahlund 2:40:04, 527) Daniel Elinder Fredrikshof 2:41:16, 633) Ashkan Fivrin Hälle 2:43:01, 741) Marcus Johansson Ulricehamn 2:44:30, 751) Ruben Larsson 2:44:58, 835) Andreas Höye Ullevi 2:45:34, 1085) Johan Säfström Linnéa 2:48:51, 1356) Markus Romeis 2:51:42, 1538) Axel Lönnqvist Hässelby 2:51:57, 1566) Claes Winterfeldt Spårvägen 2:53:39, 1604) David Reveman 2:52:17, 1801) Anders Szalkai Spårvägen 2:54:24, 1869) Andreas Åkesson Saltsjöbaden 2:54:12, 2981) Fredrik Hallsten 3:05:56, 3191) Erik Ulin 3:02:39, 3915) Christoffer Bjäreborn 3:11:42, 4062) William Bjureland 3:12:51, 4328) Henrik Stark 3:11:09, 4359) Roger Altgenug 3:11:03, 5311) David Ho 3:14:28
16.4 Glendale, AZ
K 200 m: 1) Linnea Killander Malmö 24.33
15‐16.4 Lakewood, CO
F Diskus (16.4): 2) Kajsa Borrman 44.55
14.4 Alexandria, VA
F 100 m (nwi): 9) Tyra Holst AIK 14.89;
F Längd: 4) Tyra Holst AIK 4.49 (nwi);
F Kula: 5) Tyra Holst AIK 6.88
13‐14.4 Fort Worth, TX
F Höjd (14.4): 3) Edith Petersson Rigor 1.27
13‐14.4 Plano, TX
F Kula (13.4): 2) Emma Sralla Spårvägen 13.09;
F Diskus (14.4): 1) Emma Sralla Spårvägen 51.63
15.4 Salford, GBR
M 10 km: 1) Victor Urquhart Smångs Spårvägen 29:51
16.4 Amherst, MA
K Tresteg: 2) Lisa Weyhenmeyer Upsala IF 11.36w (+2.7)
16.4 Anderson, SC
K 1500 m: 3) Stina Pettersson Sävedalen 4:40.09
15.4 Warrensburg, MO
M 800 m Final A: 1) Yared Kidane* Eskilstuna FI 1:52.97;
M 1500 m Final A: 2) Yared Kidane* Eskilstuna FI 3:51.72
15.4 Nacogdoches, TX
K 100 m häck Heat 2 (+1.5): 3) Angel Richmore Malmö 15.02;
K Höjd: 3) Angel Richmore Malmö 1.60;
K Kula:  Angel Richmore Malmö NM;
K Spjut: 3) Angel Richmore Malmö 41.71
15‐16.4 Auburn, AL
K 800 m Final A (16.4): 10) Johanna Bülow Hovslätt 2:12.15
15‐16.4 Long Beach, CA
K 100 m Final E (16.4, +0.7): 5) Gabriella Holmström Upsala IF 12.46;
K 200 m Final F (16.4, +0.5): 5) Gabriella Holmström Upsala IF 25.36;
K 400 m häck Final E (16.4): 6) Caroline Larsson Täby 1:07.43;
K Tresteg (16.4): 3) Emilia Sjöstrand Hellas 12.50 (+0.1)
15‐16.4 Gainesville, FL, Jones
M 400 m häck Final A (15.4):  Oskar Edlund Täby DNF
15‐16.4 High Point, NC
K 100 m häck Final B (16.4, +0.9): 1) Ebba Åhman Ymer 14.80;
K 400 m häck Final C (16.4):  Ebba Åhman Ymer DNF
15‐16.4 Princeton, NJ, Ellis
K 100 m Final D (16.4, +1.8): 3) Elise Legzdins Mälarhöjden 12.41;
K 1500 m Final D (16.4): 7) Senna Ohlsson Sävedalen 4:20.85;
K Tresteg (16.4): 6) Lisa Warfvinge Varberg 11.98 (+1.3)
15‐16.4 San Marcos, TX
M Tiokamp (16.4): 3) Simon Thor Hässelby 6.959 (12.07/+0.6  6.59w/+2.1  12.95  1.86  55.72  16.15/+1.4  41.36  5.05  62.89  4:57.27)
13‐15.4 Azusa, CA, Clay
M 3000 m hinder Final A (13.4): 7) Awet Mengsteab Örgryte 8:56.62;
K 800 m Final A (14.4): 6) Hanna Hermansson Tureberg 2:02.84, 9) Wilma Nielsen Örgryte 2:05.47, Final L (14.4): 2) Klara Frih Åsbro 2:11.87;
K 1500 m Final E (15.4): 2) Elsa Wallenius Västerås FK 4:33.57;
K Stav (15.4): 10) Celina Johannsen Malmö 3.51;
Invitational M 1500 m Final G (15.4): 9) Awet Mengsteab Örgryte 3:44.93
13‐16.4 Walnut, CA, MSR
M Slägga (16.4): 7) Ivar Moisander Spårvägen 65.95, Kval (15.4): 6) Ivar Moisander Spårvägen 66.07;
K 5000 m Final A (15.4): 6) Andrea Claeson Tureberg 16:03.53;
K Tresteg (15.4): 9) Emilia Sjöstrand Hellas 12.46 (0.0);
Elite M 10 000 m (14.4): 23) Emil Danielsson Spårvägen 28:58.61;
Elite K 1500 m (16.4):  Hanna Hermansson Tureberg DNF
16.4 Walnut, CA
M Diskus: 1) Daniel Ståhl Spårvägen 67.65, 5) Simon Pettersson Hässelby 62.36;
M Slägga: 2) Ragnar Carlsson Hässelby 76.18;
K Kula: 4) Fanny Roos Malmö 18.28;
K Diskus: 9) Emma Ljungberg Spårvägen 50.65
12.4 Ft. Lauderdale, FL
F Kula: 6) Rowan Sundevall Kalmar SK 7.70;
F Diskus: 1) Rowan Sundevall Kalmar SK 28.88;
F Spjut: 4) Rowan Sundevall Kalmar SK 27.48
13.4 Oslo, NOR
M 10 000 m Final A: 7) John Kingstedt Hässelby 29:27.08,  Otto Kingstedt Hässelby DNF
10.4 Poing, GER
M 2000 m: 1) Ethan Langselius 6:05.05
8.4 Flower Mound, TX
F Kula: 2) Emma Sralla Spårvägen 12.92;
F Diskus: 2) Emma Sralla Spårvägen 38.15
8‐9.4 Spring Valley, SC
P Kula (5.44 kg) (9.4): 58) David Thilén Kville 11.53;
P Diskus (1.6 kg) (9.4): 19) David Thilén Kville 41.19
10.4 Zürich, SUI
M Maraton: 62) Lars Ljungquist 2:44:56, 119) Jonas Johansson 2:52:29, 338) Oscar Gustavsson 3:06:44;
K Maraton: 82) Caroline Staudt 3:27:28, 154) Frida Bragvad Eriksson 3:40:23
9.4 Boulogne-sur-Mer, FRA, NC
M 10 km Final B: 107) Tristan Ojutkangas Västerås FK 33:52;
K 10 km Final A: 18) Nova Ojutkangas Västerås FK 35:36
10.4 Rotterdam, NED
M Maraton: 88) Anders Österlund Västerås SOK 2:31:53, 111) Johannes Bogren Hälle 2:35:04, 120) Victor Dahlgren Brattås 2:35:48, 125) Alexander Lindskog Upsala IF 2:36:44, 129) Marcus Åberg Tjalve FIF 2:37:02, 171) Marcus Bokedal 2:40:21, 687) Peter Hansson Björnstorp 2:59:16, 1091) Björn Åsén Alingsås 3:09:55;
K Maraton: 6) Carolina Wikström Upsala IF 2:29:51, 108) Carolina Höij Kristinehamns MSK 3:19:20, 174) Matilda Leepel 3:30:52
9.4 Berkeley, CA
M Slägga: 1) Ivar Moisander Spårvägen 66.40
9.4 Commerce, TX
K 100 m häck (+3.5): 1) Julia Seigerroth IKHP Huskvarna 14.61w;
K 400 m häck Final B: 1) Minna Svärd IF Göta 58.30;
K Stav: 1) Minna Svärd IF Göta 4.05
8‐9.4 Amarillo, TX
M 800 m (8.4):  William Frobe Täby DNF
9.4 Baton Rouge, LA
K Stav: 1) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.41
9.4 Greensboro, NC
K 100 m häck Heat 1 (+2.0): 2) Ebba Åhman Ymer 14.46;
K 400 m häck Final C: 1) Ebba Åhman Ymer 1:03.26
9.4 Fairfax, VA
K 200 m Final D (-0.1): 3) Elise Legzdins Mälarhöjden 25.83
8‐9.4 Boulder, CO
K 400 m häck Final C (9.4): 5) Caroline Larsson Täby 1:05.13;
M50 Slägga (6.0 kg) (9.4): 1) Mattias Borrman Västerås FK 59.25
8‐9.4 Tampa, FL
M Längd (8.4): 9) David Århammar Lidingö 6.53w (+3.0);
M Tresteg (8.4):  David Århammar Lidingö NM
8‐9.4 Coral Gables, FL
K Stav (8.4): 3) Filippa Miller Hovslätt 3.92
8‐9.4 Rochester, MI
K 100 m (9.4, +1.7): 4) Josefin Wikfeldt Mälarhöjden 12.94, Heat 3 (9.4, -1.1): 2) Josefin Wikfeldt Mälarhöjden 13.10
8‐9.4 Oxford, MS
M Kula (9.4): 13) Måns Roos Mölndal 15.46;
M Diskus (9.4): 9) Måns Roos Mölndal 48.05;
K 800 m Final A (9.4): 4) Julia Nielsen Örgryte 2:05.58, 5) Wilma Nielsen Örgryte 2:06.26;
K Slägga (8.4): 7) Jessica Mattsson Spårvägen 60.54
8‐9.4 New York, NY
K Längd (9.4): 3) Lisa Warfvinge Varberg 5.35 (+2.0), 11) Anja Olsson Malmö 5.01 (+0.4);
K Tresteg (9.4): 5) Anja Olsson Malmö 10.17 (+1.3);
K Kula (9.4): 2) Nina Björkman Västerås FK 12.71;
K Diskus (9.4): 3) Nina Björkman Västerås FK 44.52;
K Slägga (9.4): 1) Nina Björkman Västerås FK 49.41
8‐9.4 Nacogdoches, TX
K 100 m häck Heat 3 (9.4, +2.1): 5) Angel Richmore Malmö 15.18w;
K Längd (8.4): 2) Angel Richmore Malmö 5.87 (+2.0);
K Kula (8.4): 8) Angel Richmore Malmö 12.37
8‐9.4 La Jolla, CA
M Kula (9.4): 8) Sebastian Löschner Spårvägen 16.97;
K Kula (9.4): 1) Fanny Roos Malmö 18.99;
Invitational M Diskus (9.4): 1) Daniel Ståhl Spårvägen 68.44, 4) Simon Pettersson Hässelby 64.21;
Invitational K Diskus (8.4): 11) Vanessa Kamga Hässelby 51.89;
Open M Diskus (9.4): 4) Sebastian Löschner Spårvägen 53.40
7‐9.4 Birmingham, AL
K Stav (9.4): 8) Ina Edström IFK Umeå 3.56
7‐9.4 Tempe, AZ
K Stav (8.4): 14) Celina Johannsen Malmö 3.70
7‐9.4 Durham, NC
K 5000 m Final A (8.4):  Andrea Claeson Tureberg DNF;
K Höjd (9.4): 1) Emma Söderström Göteborgs KIK 1.77;
K Tresteg (9.4): 10) Lisa Weyhenmeyer Upsala IF 11.71 (+0.9)
Invitational K 1500 m Final A (8.4): 5) Andrea Claeson Tureberg 4:21.72
7‐9.4 Knoxville, TN
K 200 m Final F (8.4, +3.9): 5) Maja Maunsbach Lund 27.06w;
K 800 m Final C (8.4): 1) Johanna Bülow Hovslätt 2:15.95;
K 100 m häck Final B (8.4, +5.6): 3) Maja Maunsbach Lund 13.81w
8‐9.4 Arcadia, CA
Open K 1 mile (9.4): 27) Emma Dunmire 5:09.41
7‐8.4 Fayetteville, AR
M 200 m Final D (8.4, +1.1): 2) Adam Landén Helsingborg 22.20;
M 800 m Final A (8.4): 1) Yared Kidane* Eskilstuna FI 1:51.71
5.4 Rockville, MD
F 100 m: 5) Tyra Holst AIK 14.96;
F Längd: 4) Tyra Holst AIK 3.40;
F Tresteg: 1) Tyra Holst AIK 8.83;
F Kula: 2) Tyra Holst AIK 6.62
7.4 Chula Vista, CA
M Diskus: 1) Daniel Ståhl Spårvägen 69.11, 3) Simon Pettersson Hässelby 65.02, 14) Sebastian Löschner Spårvägen 53.43;
K Diskus: 5) Vanessa Kamga Hässelby 56.41
27.3 Birchington, GBR
M 10 km: 3) Henrik Wahlberg Linnéa 37:47
3.4 Manchester, GBR
M Maraton: 171) Fredrik Krylander 2:38:22
2.4 Greeley, CO
F Kula: 1) Kajsa Borrman 10.71;
F Diskus: 1) Kajsa Borrman 43.40
2.4 Summerville, SC
P Kula (5.44 kg): 10) David Thilén Kville 12.29;
P Diskus (1.6 kg): 2) David Thilén Kville 44.11;
P Spjut: 9) David Thilén Kville 36.34
31.3 Mill Valley, CA
F 800 m: 2) Emma Dunmire 2:21.55;
F 3200 m: 3) Emma Dunmire 11:52.69;
P 800 m: 2) Max Dunmire 2:16.40;
P 1600 m: 1) Max Dunmire 4:46.15
3.4 Berlin, GER
M Halvmaraton: 11) David Nilsson Högby 1:01:56, 22) Otmane Nait Hammou* Klubblös 1:03:24, 27) Kristofer Låås Keep Up 1:03:48, 28) Daniel Lundgren Tureberg 1:03:53, 51) Adelegn Zewdu Keep Up 1:06:30, 52) Heshlu Andemariam* Keep Up 1:06:45, 124) Mathias Stjernlöf Eskilstuna FI 1:11:53, 127) Jan Troeng Linné 1:11:53, 140) Ted Armgren Dalasjö 1:12:26, 171) Markus Living Falun 1:13:13, 188) Christofer Salmén Spårvägen 1:13:46, 335) Daniel Arvidsson Spårvägen 1:17:32, 476) Fredrik Eriksson Akele 1:19:52, 479) Martin Johansson IFK Mora 1:20:14, 529) Robin Isaksson Vivungi 1:20:55, 549) Henrik Ågren 1:21:10, 574) Gustav Orbring 1:21:52, 626) Jonas Johansson 1:22:49, 630) Oskar Höstlund 1:24:07,  Olle Walleräng Spårvägen DNF,  Ebba Tulu Chala* Keep Up DNF;
K Halvmaraton: 118) Sofia Norgren Ludvika 1:26:45, 12) Hanna Lindholm Högby 1:11:15, 14) Sanna Mustonen Hässelby 1:13:18, 22) Johanna Larsson Örgryte 1:15:49, 26) Johanna Bäcklund Runacademy 1:16:32, 39) Jessie Ross Skärvad Täby 1:19:06, 40) Sara Trané Fredrikshof 1:19:08, 56) Elmina Saksi Tjalve FIF 1:21:21, 87) Rebecca Axelsson Keep Up 1:24:26, 156) Sofie Lindevall 1:30:11, 219) Linnea Troeng Linné 1:32:58, 224) Patricia Langenheim Linnéa 1:33:21
30.3 London, GBR
M 10 km: 12) Fabian Olsson Hässelby 34:46
3.4 Hannover, GER
M 10 km: 24) Markus Andersson Västerås FK 35:50;
M Halvmaraton: 11) Kim Rörvik Studenterna 1:13:45;
M Maraton: 9) Archibald Casteel Spårvägen 2:15:22, 39) Martin Kjäll-Ohlsson Hälle 2:31:50, 99) Elias Rapp Västerås FK 2:47:59;
K Halvmaraton: 5) Emilia Brangefält Västerås FK 1:21:48
2.4 Baton Rouge, LA
M Längd: 13) Simon Thor Hässelby 3.79 (+0.2);
M Spjut: 3) Simon Thor Hässelby 57.12;
K Stav:  Johanna Duplantis Upsala IF NH
2.4 Greenfield, SD
M 400 m Final B: 1) Yared Kidane* Eskilstuna FI 48.81
31.3‐1.4 Orem, UT
K 100 m (31.3, -0.8): 4) Gabriella Holmström Upsala IF 12.13, Heat 2 (31.3, -1.5): 2) Gabriella Holmström Upsala IF 12.40
3.4 Barcelona, ESP
M Halvmaraton: 17) Gabriel Steffensen Ullevi 1:04:55, 53) Niklas Henningsson Sundbyberg 1:09:18, 278) Mattias Ung Studenterna 1:18:08, 597) Tomas Kobayashi Domnarvet 1:23:26,  Emil Millán de la Oliva Eskilstuna FI DNF;
K Halvmaraton: 7) Linnéa Sennström Hässelby 1:13:34, 9) Leonie Balter* Studenterna 1:14:12, 15) Charlotte Andersson IFK Umeå 1:15:35, 18) Emilia Siltanen Studenterna 1:18:20, 20) Anna Jonsson Studenterna 1:19:34, 22) Weronika Brzuchalska Studenterna 1:20:13, 88) Robin Watts 1:33:33
2.4 Colorado Springs, CO
K 200 m (+1.8): 5) Caroline Larsson Täby 26.38
2.4 Storrs, CT
K Längd: 23) Lisa Weyhenmeyer Upsala IF 4.96w (+2.7);
K Tresteg: 3) Lisa Weyhenmeyer Upsala IF 11.67w (+2.6)
2.4 Princeton, NJ
K Längd: 5) Lisa Warfvinge Varberg 5.29 (-0.4);
K Tresteg: 1) Lisa Warfvinge Varberg 11.87 (0.0)
2.4 Waco, TX
M 100 m Final C (+2.8): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 10.44w;
M 110 m häck Final A (+2.6): 2) Joel Bengtsson Helsingborg 13.75w
1.4 San Luis Obispo, CA
K 800 m: 1) Stina Johansson Tranås 2:23.50;
K 1500 m: 1) Stina Johansson Tranås 4:55.87;
K 3000 m: 1) Stina Johansson Tranås 10:30.32
1‐2.4 Palo Alto, CA
K 1500 m Final E (1.4): 10) Elsa Wallenius Västerås FK 4:39.34;
K Längd (1.4): 8) Emilia Sjöstrand Hellas 5.51 (-1.3);
Invitational M Slägga (2.4): 3) Ivar Moisander Spårvägen 61.98;
Invitational K Tresteg (2.4): 6) Emilia Sjöstrand Hellas 12.40 (+0.5)
1‐2.4 Normal, IL
K 800 m Final A (2.4): 1) Wilma Nielsen Örgryte 2:11.23,  Julia Nielsen Örgryte DNF
1‐2.4 Bowling Green, KY
K 100 m Final M (2.4, +1.4): 1) Josefin Wikfeldt Mälarhöjden 12.68;
K 200 m Final F (2.4, +2.4): 2) Josefin Wikfeldt Mälarhöjden 26.53w;
K Kula (2.4): 8) Jessica Mattsson Spårvägen 12.00;
K Slägga (2.4): 2) Jessica Mattsson Spårvägen 57.31
1‐2.4 Towson, MD
K 100 m Heat 7 (2.4, +4.0): 2) Elise Legzdins Mälarhöjden 12.17w;
K 200 m Final B (2.4, +0.2): 7) Elise Legzdins Mälarhöjden 26.14
1‐2.4 Cape Girardeau, MO
M Kula (2.4): 10) Måns Roos Mölndal 15.22;
M Diskus (2.4): 8) Måns Roos Mölndal 48.19
1‐2.4 Hattiesburg, MS
M Kula (2.4): 3) Sebastian Löschner Spårvägen 16.26;
M Diskus (2.4): 1) Sebastian Löschner Spårvägen 52.05
1‐2.4 High Point, NC
M 400 m Final 4 (2.4): 1) Philip Stömne Spårvägen 49.91;
M 110 m häck Final 2 (2.4, +1.2): 5) Philip Stömne Spårvägen 15.30;
K 100 m häck Final A (2.4, +2.7): 3) Ebba Åhman Ymer 14.26w;
K 400 m häck Final A (2.4): 2) Ebba Åhman Ymer 1:02.14
1‐2.4 Cincinnati, OH
K 100 m häck Final D (2.4, +0.4): 2) Lisa Fröberg Lidingö 16.85
1‐2.4 Lubbock, TX
M 3000 m hinder (2.4): 1) Awet Mengsteab Örgryte 9:13.98
31.3‐2.4 San Francisco, CA
K 800 m Final A (2.4): 7) Klara Frih Åsbro 2:13.41
31.3‐2.4 San Angelo, TX
K 100 m häck (2.4, -0.2): 6) Julia Seigerroth IKHP Huskvarna 15.02, Heat 3 (2.4, +0.4): 1) Julia Seigerroth IKHP Huskvarna 14.55;
K 400 m häck (2.4): 1) Minna Svärd IF Göta 58.24, Heat 1 (2.4): 1) Minna Svärd IF Göta 57.91;
K Stav (2.4): 4) Minna Svärd IF Göta 3.61
31.3‐2.4 Williamsburg, VA
K Längd (1.4): 25) Anja Olsson Malmö 5.08 (-1.8);
K Tresteg (2.4): 30) Anja Olsson Malmö 10.28 (0.0)
3.4 Milano, ITA
M Maraton: 173) Markus Smed Fredrikshof 2:51:33, 30) Niklas Sjöblom Terrible Tuesday 2:30:03, 282) Thomas Nygårds Vallentuna 2:57:24
2.4 Praha, CZE
M Halvmaraton: 190) Andreas Åkesson Örgryte 1:22:33
3.4 Paris, FRA
M Maraton: 159) Adam Stenman Terrible Tuesday 2:38:12, 4) Andreas McConville Studenterna 2:24:40, 23) Karl Normelli Umara 2:31:56, 49) Mathias Ösmark Fredrikshof 2:34:12, 233) Henrik Olsson Terrible Tuesday 2:42:15, 356) Martin Olsson 2:46:09, 497) Toni Österholm* Hälle 2:49:02, 769) Linus Brohult Hammarby 2:53:56, 827) Kristofer Forsell 3:00:12, 1118) Linus Therén Kville 3:03:34, 1887) Rasmus Hofwimmer Majorna 3:06:21, 2091) Jonas Bergström Fredrikshof 3:06:12, 3002) Claes Ohlsson 3:26:34, 3060) Claes Rasmuson 3:21:10;
Open K Maraton: 7) Annelie Johansson Hälle 2:46:42, 109) Karin Schön Kville 3:22:28
2.4 Podébrady, CZE
M Gång 20 km: 2) Perseus Karlström Eskilstuna FI 1:19:42
31.3 Lewisville, TX
F Diskus: 1) Emma Sralla Spårvägen 51.91
30.3 North Las Vegas, NV
F 800 m: 3) Linn Engelgren Danderyd 2:48.70
9.3 Converse, TX
HS P 400 m: 2) Benjamin Blomqvist Örgryte 51.31;
HS P 110 m häck (99.1 cm): 4) Benjamin Blomqvist Örgryte 15.54;
HS P Höjd: 3) Benjamin Blomqvist Örgryte 1.78
30.3 Kerrville, TX
P14 Kula (4.0 kg): 1) Noah Blomqvist Örgryte 14.52
23.3 Fredericksburg, TX
P14 Kula (4.0 kg): 1) Noah Blomqvist Örgryte 13.89;
P14 Diskus (1.0 kg): 1) Noah Blomqvist Örgryte 45.89
26.3 Woodland, SC
P Diskus (1.6 kg): 3) David Thilén Kville 46.45
25.3 Berthoud, CO
F Kula: 1) Kajsa Borrman 10.46;
F Diskus: 1) Kajsa Borrman 41.78
1.4 Daytona Beach, FL
M Längd: 9) David Århammar Lidingö 6.26 (+0.5)
26.3 Washington, DC
M Halvmaraton: 3) John Börjesson Spårvägen 1:05:50
25‐26.3 Oxford, MS
Invitational K Slägga (26.3): 8) Jessica Mattsson Spårvägen 61.66
26.3 Regensburg, GER
M 10 000 m: 8) Oliver Langselius Spårvägen 31:33.57
P19 5000 m: 1) Ethan Langselius 16:32.03
26.3 Coral Gables, FL
K Stav: 1) Filippa Miller Hovslätt 4.15
26.3 Lawrenceville, NJ
K 100 m (+1.7): 3) Elise Legzdins Mälarhöjden 12.47;
K 200 m (+2.4): 3) Elise Legzdins Mälarhöjden 26.32w;
K Längd: 6) Lisa Warfvinge Varberg 5.04 (+1.6);
K Tresteg: 1) Lisa Warfvinge Varberg 12.20 (+0.8)
25‐26.3 Tempe, AZ
K 200 m Final D (26.3, -0.3): 5) Maja Maunsbach Lund 25.34;
K 100 m häck (26.3, +0.5): 3) Maja Maunsbach Lund 14.02, Heat 2 (26.3, -0.3): 3) Maja Maunsbach Lund 14.25
25‐26.3 San Luis Obispo, CA
K 800 m (26.3): 3) Klara Frih Åsbro 2:13.39
25‐26.3 Pueblo, CO
K 200 m Final F (26.3, +1.5): 1) Caroline Larsson Täby 26.74
25‐26.3 Wichita, KS
M 800 m (26.3): 1) Yared Kidane* Eskilstuna FI 1:50.79
25‐26.3 Columbia, SC
M 200 m Final L (26.3, +3.7): 4) Philip Stömne Spårvägen 22.90w;
M 110 m häck Final C (26.3, +2.4): 1) Philip Stömne Spårvägen 15.02w
24‐26.3 Raleigh, NC, RaleighR
K 800 m Final B (26.3): 2) Julia Nielsen Örgryte 2:06.83, Final M (26.3): 3) Stina Pettersson Sävedalen 2:15.02;
K 1500 m Final A (25.3):  Senna Ohlsson Sävedalen DNF, Final B (25.3): 3) Andrea Claeson Tureberg 4:18.21;
K 100 m häck Final E (25.3, +0.9): 8) Ebba Åhman Ymer 15.28;
K 400 m häck Final A (26.3): 4) Ebba Åhman Ymer 1:02.93;
K Diskus (25.3): 26) Nina Björkman Västerås FK 41.77;
K Slägga (26.3): 28) Nina Björkman Västerås FK 51.73
24‐26.3 San Marcos, TX
M 110 m häck Final D (26.3, +3.7): 4) Simon Thor Hässelby 18.08w;
M Höjd (26.3): 15) Simon Thor Hässelby 1.85;
M Stav (26.3): 5) Simon Thor Hässelby 5.05;
M Diskus (26.3): 25) Simon Thor Hässelby 39.93;
K 100 m häck Final E (26.3, +2.7): 5) Julia Seigerroth IKHP Huskvarna 14.62w
23‐26.3 Austin, TX, TexasR
Invitational K Stav (24.3): 4) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.65;
University M 110 m häck (26.3, +2.6): 5) Joel Bengtsson Helsingborg 13.62w, Heat 1 (25.3, +1.2): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 13.54;
University M 400 m häck Heat 3 (24.3): 2) William Frobe Täby 51.46;
University M Diskus (25.3): 12) Sebastian Löschner Spårvägen 52.65;
HS F Diskus (25.3): 1) Emma Sralla Spårvägen 52.00
Coll K 100 m häck Final G (25.3, +1.3): 6) Julia Seigerroth IKHP Huskvarna 14.91
5.3 Smithson Valley, TX
P 300 m häck (83.8 cm): 5) Henrik Rosario Örgryte 41.42;
P Längd: 5) Henrik Rosario Örgryte 6.32 (nwi)
23.3 Bethesda, MD
F 3200 m: 2) Fredrika Rosén Lidingö 12:47.92
20.3 Gijón, ESP
K 10 km: 2) Weronika Brzuchalska Studenterna 36:50
18‐20.3 New York, NY, Inne
M60 800 m (20.3): 3) Håkan Eriksson Malungs SoFK 2:17.06;
M60 1 mile (19.3): 1) Håkan Eriksson Malungs SoFK 4:51.92
19.3 Windsor, CO
F Kula: 2) Kajsa Borrman 11.48;
F Diskus: 1) Kajsa Borrman 41.78
10.3 Buda, TX
P 110 m häck (99.1 cm): 10) Henrik Rosario Örgryte 17.83;
P Längd: 4) Henrik Rosario Örgryte 6.15
18‐20.3 Virginia Beach, VA, Inne
P14 Kula (4.0 kg) (19.3): 2) Noah Blomqvist Örgryte 14.48
16.3 Greenbrae, CA
P 1600 m: 1) Max Dunmire 4:49.45;
F 800 m: 2) Emma Dunmire 2:32.98;
F 1600 m: 6) Emma Dunmire 5:09.05
20.3 La Rochelle, FRA
M Halvmaraton: 350) Hugo Melin 1:33:43
18.3 Fort Lauderdale, FL
F Kula: 17) Rowan Sundevall Kalmar SK 7.14;
F Diskus: 5) Rowan Sundevall Kalmar SK 23.92;
F Slägga: 1) Rowan Sundevall Kalmar SK 27.62;
F Spjut: 1) Rowan Sundevall Kalmar SK 31.45
19.3 Palo Alto, CA
M Slägga: 1) Ivar Moisander Spårvägen 62.74;
K Längd: 5) Emilia Sjöstrand Hellas 5.67 (0.0);
K Tresteg: 2) Emilia Sjöstrand Hellas 12.51 (+0.4)
18‐19.3 San Antonio, TX
M 110 m häck Final B (19.3, -1.7): 6) Simon Thor Hässelby 16.53;
M Diskus (19.3): 10) Simon Thor Hässelby 41.85;
M Spjut (19.3): 5) Simon Thor Hässelby 57.36;
K Höjd (19.3): 6) Angel Richmore Malmö 1.57;
K Kula (19.3): 13) Angel Richmore Malmö 13.07;
K Spjut (19.3): 5) Angel Richmore Malmö 38.67
18‐19.3 Dublin, CA
P 800 m (19.3):  Max Dunmire 2:15.24;
P 1600 m (19.3):  Max Dunmire 4:54.72;
F 1600 m (19.3): 19) Emma Dunmire 5:05.17
19.3 Hickory, NC
M 400 m: 2) Philip Stömne Spårvägen 51.88;
M 110 m häck (+0.2): 1) Philip Stömne Spårvägen 16.27
19.3 Azusa, CA
K 5000 m: 9) Stina Johansson Tranås 18:13.68;
K 3000 m hinder: 2) Stina Johansson Tranås 11:33.48
19.3 Emporia, KS
M 1500 m Final A: 1) Yared Kidane* Eskilstuna FI 3:53.08
19.3 Amarillo, TX
M 400 m häck Final A: 2) William Frobe Täby 52.27
18‐19.3 Auburn, AL
M Kula (19.3): 10) Sebastian Löschner Spårvägen 16.11;
M Diskus (19.3): 5) Sebastian Löschner Spårvägen 50.96;
K 800 m Final B (19.3): 1) Johanna Bülow Hovslätt 2:15.25
18‐19.3 Tucson, AZ
M 5000 m (19.3): 7) Erik Barr Zeilon Örgryte 14:59.83;
K 100 m Final A (19.3, +0.1): 2) Gabriella Holmström Upsala IF 12.09;
K 200 m Final B (19.3, +1.1): 3) Gabriella Holmström Upsala IF 24.71
18‐19.3 Orlando, FL
K 100 m Final G (19.3, +4.2): 1) Maja Maunsbach Lund 12.30w;
K 200 m Final K (19.3, +2.3): 3) Maja Maunsbach Lund 25.19w
18‐19.3 Coral Gables, FL
K Stav (18.3):  Filippa Miller Hovslätt NH;
K Längd (19.3): 15) Lisa Warfvinge Varberg 5.53 (+1.3);
K Tresteg (19.3): 5) Lisa Warfvinge Varberg 12.15 (+1.8)
18‐19.3 Memphis, TN
M 1 mile (19.3): 7) Anton Lindberg IS Göta 4:33.03;
M 5000 m (19.3): 25) Anton Lindberg IS Göta 15:57.04;
M Kula (19.3): 3) Måns Roos Mölndal 15.48;
M Diskus (19.3): 3) Måns Roos Mölndal 45.92
18‐19.3 Fort Worth, TX
M 110 m häck Final A (19.3, +2.3): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 13.76w
17‐19.3 Charlotte, NC
M Tiokamp (18.3): 5) Teodor Sobczyk Hovslätt 2.205 (DNF/+1.7  4.39/+0.7  11.97  1.31  DNF  DNF/0.0  29.33  2.20  40.01  DNF);
K 1500 m Final A (19.3): 5) Stina Pettersson Sävedalen 4:35.45
19.3 Leiria, POR
K Diskus: 7) Jennifer Rudberg IFK Växjö 47.92, 4) Emma Ljungberg Spårvägen 51.79, 6) Frida Åkerström Hässelby 48.91
18.3 Oxford, OH
K 100 m Final E (-2.2): 1) Josefin Wikfeldt Mälarhöjden 13.06;
K 100 m häck Final B (-0.8): 7) Lisa Fröberg Lidingö 16.94;
K Längd: 16) Lisa Fröberg Lidingö 4.84 (+0.3)
18‐19.3 High Point, NC
K 100 m häck Final A (19.3, +3.1): 6) Ebba Åhman Ymer 14.42w;
K 400 m häck Final B (19.3): 4) Ebba Åhman Ymer 1:02.68
18.3 West Point, NY
K Diskus: 3) Nina Björkman Västerås FK 47.85;
K Slägga: 5) Nina Björkman Västerås FK 52.59
18‐20.3 Beograd, SRB, Inne, IVM
M 400 m (19.3): 3) Carl Bengtström Örgryte 45.33, Semi 2 (18.3): 1) Carl Bengtström Örgryte 45.92, Heat 5 (18.3): 1) Carl Bengtström Örgryte 46.45;
M 800 m (19.3): 5) Andreas Kramer Ullevi 1:46.76, Heat 2 (18.3): 2) Andreas Kramer Ullevi 1:48.25;
M Stav (20.3): 1) Armand Duplantis Upsala IF 6.20;
M Längd (18.3): 2) Thobias Montler Ullevi 8.38;
M Kula (19.3): 12) Wictor Petersson Malmö 20.33;
M 4x400 m Heat 1 (20.3): 3)  Sverige 3:09.48 (Kasper  Kadestål,  Nick  Ekelund-Arenander,  Karl  Wållgren,  Erik  Martinsson);
K 60 m Semi 3 (18.3):  Claudia Payton Ullevi DQ, Heat 1 (18.3): 3) Claudia Payton Ullevi 7.21;
K 3000 m (18.3): 17) Meraf Bahta Ullevi 8:58.68;
K 60 m häck Semi 2 (19.3): 7) Julia Wennersten Ymer 8.21, Heat 5 (19.3): 3) Julia Wennersten Ymer 8.17;
K Längd (20.3): 12) Khaddi Sagnia Ullevi 6.42;
K Kula (18.3): 4) Fanny Roos Malmö 19.22
13.3 Gent, BEL
M Halvmaraton: 49) Tim Sundström KFUM Örebro 1:10:47, 66) Tomas Bjurström KFUM Örebro 1:12:01
27.2 Las Vegas, NV
M Halvmaraton: 2) John Börjesson Spårvägen 1:06:24, 5) Tim Robertson* Tjalve FIF 1:07:36
13.3 Avilés, ESP
K Halvmaraton: 1) Weronika Brzuchalska Studenterna 1:23:57
13.3 Les Mureaux, FRA, Terräng, NC
F19 5.87 km terräng: 9) Nova Ojutkangas Västerås FK 23:04;
P17 5.87 km terräng: 288) Tristan Ojutkangas Västerås FK 22:31
13.3 Berlin, GER
M 10 km Final A: 8) David Nilsson Högby 28:52, 21) John Kingstedt Hässelby 29:43, 27) Otto Kingstedt Hässelby 30:05;
K 10 km Final A:  Sarah Lahti Hässelby DNF
19.2 Berkeley, CA
K 1500 m: 6) Klara Frih Åsbro 4:46.61
29.1 Berkeley, CA
K 1000 m: 2) Klara Frih Åsbro 2:58.34
12.3 Helsingør, DEN, Inne
K22 Stav Final B: 1) Gabriella Jönsson Helsingborg 3.90
12.3 Martinez, CA
F 1600 m: 4) Emma Dunmire 5:12.62;
Frosh/Soph P 1600 m: 2) Max Dunmire 4:56.02
12.3 Summerville, SC
P Kula (5.44 kg): 14) David Thilén Kville 11.58;
P Diskus (1.6 kg): 3) David Thilén Kville 45.72
10.3 Apex, NC
F 200 m Final A (nwi): 5) Wilma Hallsten KA2 34.9m;
F 400 m: 5) Wilma Hallsten KA2 1:17.7m
10.3 Lewisville, TX
F Kula: 1) Emma Sralla Spårvägen 12.92;
F Diskus: 1) Emma Sralla Spårvägen 50.13
11.3 Santa Barbara, CA
K 3000 m hinder: 1) Stina Johansson Tranås 11:07.96
11‐12.3 Mobile, AL
M Diskus (12.3): 2) Sebastian Löschner Spårvägen 56.83;
K Stav (12.3): 5) Ina Edström IFK Umeå 3.35
11‐12.3 Davis, CA
K 800 m (12.3): 2) Klara Frih Åsbro 2:12.60
11‐12.3 Myrtle Beach, SC
K 100 m Final B (12.3, +1.1): 2) Josefin Wikfeldt Mälarhöjden 13.11
11‐12.3 Pittsburg, KS, Inne, överlång bana - odoserad, NCAA-II
K 400 m Final B (12.3): 2) Minna Svärd IF Göta 54.52, Heat 1 (11.3): 2) Minna Svärd IF Göta 55.59;
K Stav (11.3): 7) Minna Svärd IF Göta 3.95
11‐12.3 Birmingham, AL, NCAA
K Stav (11.3): 5) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.41;
K Kula (12.3): 11) Axelina Johansson Hässelby 16.52
12‐13.3 Leiria, POR, ECp
M Diskus (12.3): 2) Daniel Ståhl Spårvägen 65.95, 3) Simon Pettersson Hässelby 63.80;
M Slägga (12.3): 3) Ragnar Carlsson Hässelby 75.26;
K Kula (12.3): 3) Fanny Roos Malmö 18.64, Final B (12.3): 2) Frida Åkerström Hässelby 15.58;
K Diskus Final B (13.3): 6) Vanessa Kamga Hässelby 52.06, 7) Emma Ljungberg Spårvägen 52.06;
K Slägga Final B (13.3): 2) Grete Ahlberg Hammarby 68.77;
M22 Slägga (12.3): 10) Hugo Sörby Upsala IF 64.93;
K22 Kula Final B (12.3): 8) Emilia Malmehed IF Göta 12.80;
K22 Slägga (13.3): 7) Sara Forssell Motala 60.98
6.3 Antalya, TUR
K Maraton: 1) Elmina Saksi Tjalve FIF 2:59:06
3.3 Boerne, TX
P 400 m: 1) Benjamin Blomqvist Örgryte 52.44;
P 110 m häck (99.1 cm): 2) Benjamin Blomqvist Örgryte 15.53;
P Höjd: 1) Benjamin Blomqvist Örgryte 1.77
6.3 Cambridge, GBR
M Halvmaraton: 59) Fredrik Krylander 1:13:38
7.3 Beograd, SRB, Inne
M Stav: 1) Armand Duplantis Upsala IF 6.19;
M Längd: 2) Thobias Montler Ullevi 8.23;
M Kula: 5) Wictor Petersson Malmö 19.81;
K Höjd: 5) Maja Nilsson Örgryte 1.80;
K Längd: 4) Tilde Johansson Falkenberg 6.55
6.3 Paris, FRA
M Halvmaraton: 39) Henrik Zeffer 1:10:22;
K Halvmaraton: 5) Carolina Wikström Upsala IF 1:11:01
5.3 Charleston, SC
P Diskus (1.6 kg): 3) David Thilén Kville 40.91
5.3 Coppell, TX
F Kula: 1) Emma Sralla Spårvägen 13.03;
F Diskus: 1) Emma Sralla Spårvägen 50.29
5.3 Clinton, MS
M 1500 m: 5) Anton Lindberg IS Göta 4:05.01
6.3 Nuneaton, GBR
M Slägga:  James Ericsson-Nicholls KFUM Örebro NM
6.3 Paris, FRA, Inne
K 60 m: 6) Claudia Payton Ullevi 7.34, Heat 2: 4) Claudia Payton Ullevi 7.32
6.3 Ostia, ITA
M Halvmaraton: 22) Olle Walleräng Spårvägen 1:03:52, 52) Robert Alexandersson Hälle 1:10:57,  Bertil Gunnarson 2:12:56;
K Halvmaraton: 9) Charlotte Andersson IFK Umeå 1:14:30
5.3 Hayward, CA
K 800 m: 2) Klara Frih Åsbro 2:12.36
5.3 Berkeley, CA
K Tresteg: 2) Emilia Sjöstrand Hellas 12.26 (+0.2)
4‐5.3 Mobile, AL
K Stav (5.3): 2) Ina Edström IFK Umeå 3.66
4‐5.3 Pittsburg, KS, Inne, överlång bana - odoserad, JUCO
M 600 m Final A (5.3): 4) Yared Kidane* Eskilstuna FI 1:20.74, Heat 1 (4.3): 1) Yared Kidane* Eskilstuna FI 1:19.05;
M 1000 m Heat 3 (4.3): 2) Yared Kidane* Eskilstuna FI 2:28.87
4‐6.3 Boston, MA, Inne, IC4A/ECAC
K 60 m Heat 4 (5.3): 5) Elise Legzdins Mälarhöjden 7.91;
K 200 m Heat 4 (5.3): 3) Elise Legzdins Mälarhöjden 25.50;
K Kula (6.3): 10) Nina Björkman Västerås FK 13.01;
K Vikt (5.3): 17) Nina Björkman Västerås FK 16.03
4‐5.3 Muscat, OMA, WTC
M Gång 35 km (5.3): 1) Perseus Karlström Eskilstuna FI 2:36:14
18‐20.2 Sheffield, GBR, Inne, BUCS Ch
K Kula (20.2): 7) Karolina Wamsler Lund 11.47, Kval 2 (18.2): 7) Karolina Wamsler Lund 11.29
2.3 Madrid, ESP, Inne
M 800 m: 6) Andreas Kramer Ullevi 1:46.72;
K 1500 m: 8) Meraf Bahta Ullevi 4:11.84
2.3 Aarhus, DEN, Inne
K 60 m Final B: 2) Lisa Lilja Ullevi 7.57, Heat 1: 4) Lisa Lilja Ullevi 7.55;
K Tresteg: 5) Rebecka Abrahamsson Örgryte 13.12
27‐28.2 Chicago, IL, Inne, MVC
K 800 m (28.2): 2) Julia Nielsen Örgryte 2:08.68, Heat 3 (27.2): 1) Julia Nielsen Örgryte 2:17.60
27.2 Split, CRO
M Maraton: 4) Fredrik Källström Malmö Löp 2:34:28
27.2 Loughborough, GBR, NC-w
K Diskus: 8) Emilia Wamsler Heleneholm 43.27
26‐27.2 Winston-Salem, NC, Inne
M Höjd (27.2): 11) Philip Stömne Spårvägen 1.82;
M Stav (26.2): 9) Teodor Sobczyk Hovslätt 4.13;
M Sjukamp (27.2): 2) Philip Stömne Spårvägen 4.996 (7.21  6.42  11.26  1.87  8.89  4.40  2:50.73), 5) Teodor Sobczyk Hovslätt 4.535 (7.61  6.33  11.74  1.66  9.12  4.00  2:50.77);
K 800 m (27.2): 5) Stina Pettersson Sävedalen 2:19.15, Heat 2 (26.2): 2) Stina Pettersson Sävedalen 2:19.80;
K 1 mile (27.2): 5) Stina Pettersson Sävedalen 5:11.09, Heat 2 (26.2): 2) Stina Pettersson Sävedalen 5:07.29
26‐27.2 Klaipeda, LTU, Inne, NC
K Tresteg (27.2): 3) Aina Griksaite* Spårvägen 13.54
25‐26.2 Ames, IA, Inne, överlång bana - odoserad, Big 12
M 600y Heat 2 (25.2): 2) Oskar Edlund Täby 1:10.37;
M Sjukamp (26.2): 3) Emil Uhlin Falun 5.639 (7.42  6.84  13.14  2.05  8.42  4.77  2:39.51), 4) Carl af Forselles Hässelby 5.586 (7.04  7.35  11.94  1.93  8.83  5.07  2:50.43)
26‐27.2 Lewisburg, PA, Inne, Patriot
K 1 mile (27.2): 1) Andrea Claeson Tureberg 4:45.19, Heat 2 (26.2): 1) Andrea Claeson Tureberg 4:55.30;
K 3000 m Final A (27.2): 1) Andrea Claeson Tureberg 9:38.83;
K Tresteg (27.2): 7) Lisa Weyhenmeyer Upsala IF 11.72
25.2 Bakersfield, CA
K 1500 m: 1) Stina Johansson Tranås 4:44.30;
K 3000 m: 1) Stina Johansson Tranås 10:07.46
25‐26.2 Geneva, OH, Inne, överlång bana - odoserad, Big 10
K 60 m häck Heat 2 (25.2): 2) Maja Maunsbach Lund 8.46;
K Kula (25.2): 3) Axelina Johansson Hässelby 17.27;
K Vikt (26.2): 21) Axelina Johansson Hässelby 17.30
25‐26.2 Lubbock, TX, Inne, Lone Star
M 200 m Final A (26.2): 3) William Frobe Täby 21.78, Heat 3 (25.2): 2) William Frobe Täby 21.52;
K 400 m Final A (26.2): 1) Minna Svärd IF Göta 54.30, Heat 2 (25.2): 1) Minna Svärd IF Göta 55.60;
K 60 m häck (26.2): 4) Julia Seigerroth IKHP Huskvarna 8.79, Heat 2 (25.2): 3) Julia Seigerroth IKHP Huskvarna 8.93;
K Stav (25.2): 1) Minna Svärd IF Göta 4.05
24‐26.2 Albuquerque, NM, Inne, MWC
M 3000 m Final B (26.2):  Awet Mengsteab Örgryte DNF;
K 60 m Heat 3 (25.2): 5) Gabriella Holmström Upsala IF 7.71;
K 200 m Heat 6 (25.2): 2) Gabriella Holmström Upsala IF 24.46;
K 800 m Heat 3 (25.2): 6) Elsa Wallenius Västerås FK 2:24.32;
K 3000 m Final B (26.2): 26) Elsa Wallenius Västerås FK 10:35.98;
K Längd (25.2): 21) Emilia Sjöstrand Hellas 5.48;
K Tresteg (26.2): 6) Emilia Sjöstrand Hellas 12.38
26‐27.2 Magglingen, SUI, Inne, NC
M 200 m (27.2): 1) Felix Svensson^ Mölndal 20.96, Heat 3 (27.2): 1) Felix Svensson^ Mölndal 21.15
26‐27.2 Miramas, FRA, Inne, NC
K 200 m Heat 3 (27.2): 4) Marie Kimumba Spårvägen 24.84
26‐27.2 Helsinki, FIN, Inne, NC-j
F19 200 m (27.2): 2) Nora Lindahl Hässelby 24.39, Heat 6 (27.2): 1) Nora Lindahl Hässelby 24.91
24‐26.2 Blacksburg, VA, Inne, ACC
K Höjd (25.2): 3) Emma Söderström Göteborgs KIK 1.78
25.2 Staten Island, NY, Inne
K Stav: 2) Filippa Miller Hovslätt 4.12
23‐24.2 Birmingham, AL, Inne, OVC
K Vikt (23.2): 2) Jessica Mattsson Spårvägen 18.38
21‐22.2 Birmingham, AL, Inne, Sun Belt
M 200 m Final B (22.2): 3) Joel Bengtsson Helsingborg 21.55, Heat 5 (21.2): 2) Joel Bengtsson Helsingborg 21.58;
M 60 m häck (22.2):  Joel Bengtsson Helsingborg DQ, Heat 1 (21.2): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 7.81;
M Stav (21.2): 5) Simon Thor Hässelby 5.02;
M Kula (22.2): 3) Sebastian Löschner Spårvägen 16.75;
M Vikt  (21.2): 10) Sebastian Löschner Spårvägen 15.41;
M Sjukamp (22.2): 5) Simon Thor Hässelby 5.086 (7.68  6.27  13.16  1.90  8.88  5.07  2:57.49);
K Stav (22.2): 11) Ina Edström IFK Umeå 3.51
20‐21.2 Staten Island, NY, Inne, NEC
K Längd (21.2): 1) Lisa Warfvinge Varberg 5.40, 7) Anja Olsson Malmö 5.12;
K Tresteg (21.2): 3) Lisa Warfvinge Varberg 11.52, 17) Anja Olsson Malmö 10.14
22.2 Toruń, POL, Inne, Orlen
M 800 m: 2) Andreas Kramer Ullevi 1:45.71;
K Längd: 1) Khaddi Sagnia Ullevi 6.70
20‐27.2 Braga, POR, Inne, IVEM
M35 3000 m Final A (24.2): 7) Mathias Stjernlöf Eskilstuna FI 8:55.21;
M35 8 km terräng (20.2): 6) Mathias Stjernlöf Eskilstuna FI 26:59;
K35 Höjd (22.2): 2) Christina Stevenson IFK Växjö 1.58;
K35 Längd (21.2): 4) Christina Stevenson IFK Växjö 4.93;
K35 Spjut (27.2): 2) Carina Lindblom Bollnäs 19.25;
M40 800 m (23.2):  Daniel Norberg Spårvägen DNF, Heat 1 (22.2): 3) Daniel Arvidsson Spårvägen 2:05.66, Heat 2 (22.2): 3) Daniel Norberg Spårvägen 2:03.03;
M40 3000 m (24.2): 6) Christofer Salmén Spårvägen 9:18.52,  Daniel Arvidsson Spårvägen DNF,  Fredrik Uhrbom Spårvägen DNF;
M40 8 km terräng (20.2): 2) Fredrik Uhrbom Spårvägen 26:25, 6) Christofer Salmén Spårvägen 28:26;
K40 200 m (26.2): 1) Paulina Orell Sahlberg Lerum 26.06, Semi 2 (25.2): 2) Paulina Orell Sahlberg Lerum 26.22, Heat 3 (25.2): 1) Paulina Orell Sahlberg Lerum 25.85;
K40 Kula (24.2): 8) Anna Logg Hälle 8.30;
K40 Vikt (26.2): 9) Carina Lindblom Bollnäs 7.53;
M45 200 m Semi 1 (25.2):  Anders Logg Hälle DNF, Heat 3 (25.2): 2) Anders Logg Hälle 25.10;
M45 400 m (22.2): 2) Anders Logg Hälle 52.74, 4) Hjalmar Didrikson Spårvägen 53.81, Semi 1 (21.2): 1) Hjalmar Didrikson Spårvägen 53.75, Semi 2 (21.2): 2) Anders Logg Hälle 53.74, Heat 1 (21.2): 2) Anders Logg Hälle 55.04, Heat 2 (21.2): 1) Hjalmar Didrikson Spårvägen 53.76;
M45 Kula (23.2): 5) Christer Hagberg Ullevi 12.60;
M45 Diskus (24.2): 2) Christer Hagberg Ullevi 40.84;
M45 Vikt  (25.2): 1) Christer Hagberg Ullevi 15.87;
M45 Slägga (21.2): 4) Christer Hagberg Ullevi 44.92;
K45 60 m (24.2): 1) Helen Hermundstad Spårvägen 8.06,  Jenny Åkervall Spårvägen DNS, Heat 1 (23.2): 1) Helen Hermundstad Spårvägen 8.14, Heat 2 (23.2): 4) Jenny Åkervall Spårvägen 8.50;
K45 200 m (26.2): 1) Helen Hermundstad Spårvägen 25.73, 3) Jenny Åkervall Spårvägen 27.29, Semi 1 (25.2): 1) Helen Hermundstad Spårvägen 26.15, Semi 2 (25.2): 2) Jenny Åkervall Spårvägen 27.61, Heat 1 (25.2): 1) Helen Hermundstad Spårvägen 25.79, Heat 4 (25.2): 1) Jenny Åkervall Spårvägen 27.87;
K45 400 m (22.2): 3) Jenny Åkervall Spårvägen 1:01.82, Heat 1 (21.2): 1) Jenny Åkervall Spårvägen 1:03.39;
M50 60 m Semi 1 (23.2): 7) Mårten Skogman Spårvägen 7.70, Heat 3 (23.2): 5) Henrik Tegnér Spårvägen 8.14, Heat 5 (23.2): 3) Mårten Skogman Spårvägen 7.77;
M50 200 m (26.2): 4) Mårten Skogman Spårvägen 24.39, Semi 2 (25.2): 3) Henrik Tegnér Spårvägen 25.55, Semi 3 (25.2): 1) Mårten Skogman Spårvägen 24.21, Heat 1 (25.2): 3) Henrik Tegnér Spårvägen 25.41, Heat 4 (25.2): 1) Mårten Skogman Spårvägen 24.35;
M50 400 m (22.2): 5) Henrik Tegnér Spårvägen 1:00.03, Semi 1 (21.2): 3) Henrik Tegnér Spårvägen 58.2m, Heat 3 (21.2): 2) Henrik Tegnér Spårvägen 57.88;
M50 Vikt (11.34 kg) (25.2): 6) Mikael Nyström Ösmo Nynäs 16.10;
M50 Spjut (700 g) (26.2): 2) Christian Josefsson Tureberg 51.92, 5) Anders Bäckman Danderyd 48.51, 9) Bengt Rilegård Spårvägen 42.04;
M50 Femkamp M50 inne (25.2): 7) Christian Josefsson Tureberg 3.273 (9.81  4.99  9.73  1.51  3:16.43);
K50 Kula (3.0 kg) (24.2): 16) Annelie Schöldström Tureberg 8.31;
K50 Slägga (3.0 kg) (22.2): 3) Annelie Schöldström Tureberg 35.72;
M55 60 m (24.2): 6) Jörgen Åberg Halmstad 7.79, Semi 2 (23.2): 5) Jörgen Åberg Halmstad 7.86, Heat 1 (23.2): 2) Jörgen Åberg Halmstad 7.74, Heat 3 (23.2): 8) Per-Jonas Trollsås Danderyd 9.67;
M55 200 m (26.2): 2) Jörgen Åberg Halmstad 24.74, Semi 1 (25.2): 1) Jörgen Åberg Halmstad 24.73, Heat 4 (24.2): 1) Jörgen Åberg Halmstad 24.89, Heat 6 (24.2): 5) Per-Jonas Trollsås Danderyd 33.32;
M55 60 m häck (91.4 cm, 8.5 m) (26.2): 4) Panagiotis Avramidis Hanviken 10.23;
M55 60 m häck (91.4 cm) Heat 2 (25.2): 3) Panagiotis Avramidis Hanviken 10.53;
M55 Kula (6.0 kg) (23.2): 11) Per-Jonas Trollsås Danderyd 9.02;
M55 Diskus (1.5 kg) (24.2): 8) Per-Jonas Trollsås Danderyd 29.79;
M55 Vikt (11.34 kg) (25.2): 10) Per-Jonas Trollsås Danderyd 9.37;
M55 Femkamp M55 inne (26.2): 4) Panagiotis Avramidis Hanviken 3.092 (4.49  11.83  1.54  4:22.47);
K55 1500 m (26.2): 3) Karin Schön Kville 5:27.87;
K55 3000 m (24.2): 3) Karin Schön Kville 11:48.61;
M60 400 m (22.2): 6) Anders Toll Uppsala LK 1:01.73, Heat 3 (21.2): 2) Anders Toll Uppsala LK 1:01.18;
M60 800 m (23.2): 9) Anders Toll Uppsala LK 2:53.12, Heat 1 (22.2): 3) Roger Reinhold Spårvägen 2:25.93, Heat 2 (22.2): 5) Jonas Hellström Terrible Tuesday 2:29.90, Heat 3 (22.2): 2) Anders Toll Uppsala LK 2:24.38;
M60 1500 m Final B (26.2): 5) Roger Reinhold Spårvägen 4:57.94, Final C (26.2): 1) Jonas Hellström Terrible Tuesday 4:56.61;
M60 3000 m Final B (24.2): 1) Jonas Hellström Terrible Tuesday 10:25.69;
M60 Höjd (21.2): 6) Mats Nagle KFUM Örebro 1.50;
M60 8 km terräng (20.2): 10) Jonas Hellström Terrible Tuesday 32:34, 15) Roger Reinhold Spårvägen 34:12, 17) Anders Toll Uppsala LK 34:33;
K60 60 m (24.2): 7) Gunnel Tolfes Tureberg 9.80, Heat 1 (23.2): 4) Gunnel Tolfes Tureberg 9.89;
K60 200 m (26.2): 3) Gunnel Tolfes Tureberg 32.20, Heat 2 (24.2): 1) Gunnel Tolfes Tureberg 32.14;
K60 400 m (22.2): 1) Gunnel Tolfes Tureberg 1:12.18;
K60 60 m häck (68.6 cm, 7 m) (26.2): 5) Gunnel Tolfes Tureberg 12.24;
K60 Kula (3.0 kg) (24.2): 11) Kristina Trollsås Danderyd 7.36;
K60 Spjut (500 g) (27.2): 4) Kristina Trollsås Danderyd 20.81;
M65 800 m (23.2): 7) Per Jacobsson Kungshamn 2:35.71, Heat 2 (22.2): 3) Per Jacobsson Kungshamn 2:41.16;
K65 400 m (22.2): 2) Ulla Karnebäck Tureberg 1:15.12;
K65 800 m (23.2): 2) Ulla Karnebäck Tureberg 3:00.41;
K65 60 m häck (68.6 cm, 7 m) (26.2): 2) Ulla Karnebäck Tureberg 11.87;
K65 Längd (21.2): 2) Ulla Karnebäck Tureberg 3.46;
K65 Femkamp K65 inne (27.2): 1) Ulla Karnebäck Tureberg 3.782 (11.74  3.56  6.94  1.04  3:06.60);
M70 60 m Heat 2 (22.2): 6) Matti Hirvi Hammarby 9.69;
M70 Längd (22.2): 1) Olle Borg Arvika 4.64;
M70 Tresteg (24.2): 1) Olle Borg Arvika 10.11, 4) Matti Hirvi Hammarby 9.50;
M70 Femkamp M75 inne (26.2): 2) Olle Borg Arvika 4.416 (11.02  4.73  9.68  1.30  4:29.22)
M75 Stav (23.2): 3) Thomas Lindberg Lidingö 1.80
M80 400 m (22.2): 1) Åke Jonson Malmö 1:24.39;
M80 800 m (23.2): 1) Åke Jonson Malmö 3:28.45;
M80 1500 m (26.2): 1) Åke Jonson Malmö 6:52.95;
M80 3000 m (23.2): 1) Åke Jonson Malmö 14:55.53;
M80 60 m häck (68.6 cm, 7 m) (26.2): 1) Åke Jonson Malmö 15.04;
M80 Stav (23.2): 3) Åke Jonson Malmö 1.80;
M80 Vikt (5.45 kg) (25.2): 4) Åke Jonson Malmö 8.87;
M80 Slägga (3.0 kg) (21.2): 5) Åke Jonson Malmö 20.77;
M80 Gång 3000 m (21.2): 3) Åke Jonson Malmö 25:53.70;
M80 Femkamp M80 inne (26.2): 2) Åke Jonson Malmö 3.042 (14.72  2.92  8.15  1.09  4:17.41);
M80 8 km terräng (20.2): 1) Åke Jonson Malmö 37:48
M85 Kula (3.0 kg) (23.2): 1) Östen Edlund Ragunda 11.20;
M85 Diskus (1.0 kg) (24.2): 1) Östen Edlund Ragunda 30.16;
M85 Vikt (5.45 kg) (25.2): 1) Östen Edlund Ragunda 13.47;
M85 Slägga (3.0 kg) (21.2): 1) Östen Edlund Ragunda 34.86
17.2 Vilnius, LTU, Inne
K Längd: 1) Aina Griksaite* Spårvägen 5.78
18.2 Fort Lauderdale, FL
F Kula: 2) Rowan Sundevall Kalmar SK 7.39;
F Diskus: 2) Rowan Sundevall Kalmar SK 23.42;
F Slägga: 1) Rowan Sundevall Kalmar SK 28.75;
F Spjut: 1) Rowan Sundevall Kalmar SK 28.95
19‐20.2 St. Gallen, SUI, Inne, NC-j
P15 1000 m (20.2): 2) Petter Oster 2:47.54, Heat 1 (19.2): 5) Petter Oster 2:59.69
19‐20.2 Birmingham, AL, Inne, Conf USA
K 400 m Heat 8 (19.2): 4) Johanna Bülow Hovslätt 1:00.80;
K Stav (19.2): 7) Filippa Miller Hovslätt 3.96,  Celina Johannsen Malmö NH
19‐20.2 New York, NY, Inne
K 60 m (20.2): 7) Elise Legzdins Mälarhöjden 7.91, Heat 2 (19.2): 2) Elise Legzdins Mälarhöjden 7.83;
K 200 m Final B (20.2): 4) Elise Legzdins Mälarhöjden 25.84, Heat 4 (19.2): 1) Elise Legzdins Mälarhöjden 25.91;
K Kula (20.2): 11) Nina Björkman Västerås FK 12.11;
K Vikt (20.2): 3) Nina Björkman Västerås FK 17.33
20.2 Düsseldorf, GER, Inne, ISTAF
M 60 m häck Heat 1: 4) Max Hrelja Malmö 7.75
20.2 Sevilla, ESP
M Maraton: 30) Ebba Tulu Chala* Keep Up 2:11:27, 67) Mohammadreza Abootorabi^ Spårvägen 2:17:36, 85) Isak Hellström Studenterna 2:23:59, 92) Nuray Yassin* Hälle 2:25:40, 115) Andreas Lundegård Studenterna 2:28:56, 133) Alexander Berg Rendahl Studenterna 2:30:50, 188) Joakim Frisk Västerås FK 2:36:04, 204) Maximilian Lohm Isberg Studenterna 2:37:01, 387) Joakim Thelin Upsala IF 2:45:23, 484) James Aslin Studenterna 2:48:44, 515) Rickard Andersson Linnéa 2:49:31, 655) Sebastian Hollaus Västerås FK 2:53:07, 769) Christian Klingebrant T Blekinge 2:55:28, 801) Christian Bengtzelius Studenterna 2:56:09, 1402) Anders Burman Trångsviken 3:07:30,  Martin Holm Studenterna DNF,  Fred Grönwall Studenterna DNF;
K Maraton: 28) Leonie Balter* Studenterna 2:37:00, 46) Weronika Brzuchalska Studenterna 2:51:19, 49) Moa Gustafsson Studenterna 2:52:30, 54) Malin Gibrand Studenterna 2:54:49, 68) Kajsa Lutti Uppsala LK 3:00:03, 114) Hanna De Sousa 3:17:45, 158) Cecilia Humble 3:28:53,  Anna Jonsson Studenterna DNF
19.2 Terre Haute, IN, Inne
K 60 m: 8) Josefin Wikfeldt Mälarhöjden 8.23, Heat 1: 4) Josefin Wikfeldt Mälarhöjden 8.27
18‐19.2 Storm Lake, IA, Inne
M 600 m (19.2):  Yared Kidane* Eskilstuna FI DQ
18‐19.2 Albuquerque, NM, Inne, WAC
K Höjd (19.2): 4) Angel Richmore Malmö 1.72;
K Kula (19.2): 5) Angel Richmore Malmö 14.22
19‐20.2 Kuopio, FIN, Inne, överlång bana - odoserad, NC
M 60 m (19.2): 3) William Thor Strand 6.78, 6) Viktor Thor Strand 6.82, Semi 2 (19.2): 2) Viktor Thor Strand 6.83, Semi 3 (19.2): 2) William Thor Strand 6.83, Heat 2 (19.2): 2) William Thor Strand 6.85, Heat 5 (19.2): 1) Viktor Thor Strand 6.90;
M 200 m (20.2): 5) Viktor Thor Strand 22.12, Heat 2 (20.2): 2) Viktor Thor Strand 21.97;
K 3000 m (20.2): 15) Emilia Siltanen Studenterna 10:10.41
18.2 Lancaster, CA
K 5000 m: 1) Stina Johansson Tranås 18:08.25
18.2 Manhattan, KS, Inne
M Stav: 1) Carl af Forselles Hässelby 5.00,  Emil Uhlin Falun NH
18.2 Baton Rouge, LA, Inne
K Stav: 1) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.31, 2) Johanna Duplantis Upsala IF 3.66
18.2 Cape Girardeau, MO, Inne
M Kula: 9) Måns Roos Mölndal 14.34
18.2 Lincoln, NE, Inne
K Vikt: 3) Axelina Johansson Hässelby 19.41
18.2 Columbia, SC, Inne
M Tresteg: 8) David Århammar Lidingö 13.36
18.2 Lubbock, TX, Inne
K 200 m Final B: 3) Minna Svärd IF Göta 24.97;
K 60 m häck: 2) Julia Seigerroth IKHP Huskvarna 8.89, Heat 2: 1) Julia Seigerroth IKHP Huskvarna 8.94;
K Stav:  Minna Svärd IF Göta NH
19.2 Birmingham, GBR, Müller
M 400 m: 4) Carl Bengtström Örgryte 46.18;
M Stav: 1) Armand Duplantis Upsala IF 6.05;
K Längd: 1) Khaddi Sagnia Ullevi 6.70
17.2 Liévin, FRA, Inne
M 800 m Final A: 3) Andreas Kramer Ullevi 1:47.61;
M 3000 m: 5) Andreas Almgren Tureberg 7:34.31;
K 1 mile: 13) Hanna Hermansson Tureberg 4:35.47
15‐16.2 Birmingham, AL, Inne
M 1 mile (16.2): 12) Anton Lindberg IS Göta 4:18.76;
M 3000 m Final B (16.2):  Anton Lindberg IS Göta DNF
12.2 Ourense, ESP, Inne
K Stav: 1) Lisa Forsberg Spårvägen 3.53
14.2 Val-de-Reuil, FRA, Inne
National Events K 1500 m: 6) Julia Samuelsson Högby 4:35.74
12.2 Toruń, POL, Inne
M 200 m Final H: 1) Mårten Skogman Spårvägen 24.87;
M 400 m Final I: 1) Mårten Skogman Spårvägen 56.26;
K 60 m Final D: 1) Helen Hermundstad Spårvägen 8.12;
K 200 m Final F: 1) Helen Hermundstad Spårvägen 26.03, 3) Jenny Åkervall Spårvägen 27.11;
K 400 m Final C: 1) Jenny Åkervall Spårvägen 1:02.09
12‐13.2 Lyon, FRA, Inne
K 200 m (13.2): 1) Marie Kimumba Spårvägen 24.28, Heat 3 (13.2): 1) Marie Kimumba Spårvägen 24.35
13.2 Pamplona, ESP, NC
Extra Events M Gång 20 km:  Perseus Karlström Eskilstuna FI 1:22:48
12‐13.2 Magglingen, SUI, Inne
M 60 m Final A (12.2): 6) Felix Svensson^ Mölndal 6.85, Heat 1 (12.2): 7) Felix Svensson^ Mölndal 6.92;
M 200 m Final A (12.2): 1) Felix Svensson^ Mölndal 21.28
13.2 München, GER, Inne
M 400 m Final D: 1) Ethan Langselius 54.20;
M 1500 m: 7) Oliver Langselius Spårvägen 4:08.73
12.2 Round Rock, TX
P Längd: 4) Henrik Rosario Örgryte 6.16
13.2 Monaco, MON
M 5 km: 3) Vidar Johansson Ullevi 13:46
12.2 Sindelfingen, GER, Inne
K 3000 m: 5) Amélie Svensson Sävedalen 10:01.49
12.2 Birmingham, AL, Inne
K Vikt: 2) Jessica Mattsson Spårvägen 17.87
11‐12.2 Mesa, AZ
M 3000 m (12.2): 1) Erik Barr Zeilon Örgryte 8:36.78
11‐12.2 Ames, IA, Inne, överlång bana - odoserad
M 60 m häck Heat 3 (11.2): 5) Emil Uhlin Falun 8.56;
M Höjd (12.2): 5) Emil Uhlin Falun 2.04;
K 800 m Final A (12.2): 6) Julia Nielsen Örgryte 2:08.71;
K Vikt (11.2): 15) Mathilda Björklund Bålsta 17.09
11‐12.2 Albuquerque, NM, Inne
M 3000 m Final A (11.2):  Awet Mengsteab Örgryte DNF;
K 60 m (12.2): 7) Gabriella Holmström Upsala IF 7.79;
K Stav (12.2): 26) Celina Johannsen Malmö 3.67;
K Tresteg (12.2): 6) Emilia Sjöstrand Hellas 12.38
Invitational K 200 m Final F (11.2): 2) Gabriella Holmström Upsala IF 24.47
11‐12.2 New York, NY, Inne
K 60 m Heat 2 (11.2): 4) Elise Legzdins Mälarhöjden 7.88;
K 200 m Final I (12.2): 3) Elise Legzdins Mälarhöjden 26.08;
K Längd (11.2): 7) Lisa Warfvinge Varberg 5.50;
K Tresteg (12.2): 5) Lisa Warfvinge Varberg 11.76;
K Kula (12.2):  Nina Björkman Västerås FK NM
11‐12.2 Lubbock, TX, Inne
M 60 m häck Prelim 2 (11.2): 6) Simon Thor Hässelby 9.07;
M Stav (12.2): 3) Simon Thor Hässelby 4.76;
K 400 m Final J (11.2): 2) Minna Svärd IF Göta 56.09;
K 60 m häck Prelim 5 (11.2): 3) Julia Seigerroth IKHP Huskvarna 8.95;
K Stav (11.2): 12) Minna Svärd IF Göta 3.85
11‐12.2 Lynchburg, VA, Inne
K Höjd (12.2): 1) Emma Söderström Göteborgs KIK 1.74;
K Längd (11.2): 9) Emma Söderström Göteborgs KIK 5.54
12.2 Metz, FRA, Inne
K 800 m Final A:  Lovisa Lindh Ullevi DNF
11.2 Houston, TX, Inne
M 60 m häck: 1) Joel Bengtsson Helsingborg 7.95, Heat 2: 1) Joel Bengtsson Helsingborg 7.93
11‐12.2 Fayetteville, AR, Inne
K 60 m häck Heat 2 (11.2): 7) Maja Maunsbach Lund 8.58, Prelim 2 (11.2): 2) Maja Maunsbach Lund 8.51;
K Stav (11.2):  Johanna Duplantis Upsala IF NH;
K Kula (12.2): 1) Axelina Johansson Hässelby 17.69;
Open M 60 m Heat 1 (11.2): 3) Adam Landén Helsingborg 7.78
11‐12.2 Boston, MA, Inne
K 1 mile Final A (11.2): 5) Hanna Hermansson Tureberg 4:29.81, Final B (11.2): 7) Andrea Claeson Tureberg 4:39.22;
K Längd (11.2): 8) Anja Olsson Malmö 5.42, 25) Lisa Weyhenmeyer Upsala IF 5.11;
K Tresteg (11.2): 6) Lisa Weyhenmeyer Upsala IF 11.64;
K 1500 m mellantider Final A (11.2): 5) Hanna Hermansson Tureberg 4:12.24, Final B (11.2): 8) Andrea Claeson Tureberg 4:20.52
11‐12.2 Nashville, TN, Inne, överlång bana - odoserad
K 60 m häck Heat 5 (12.2): 7) Lisa Fröberg Lidingö 9.93
Unseeded K Höjd (11.2): 6) Lisa Fröberg Lidingö 1.57
11‐12.2 Seattle, WA, Inne, överlång bana - odoserad
K 1 mile Final I (12.2): 10) Elsa Wallenius Västerås FK 5:14.42;
K Längd (12.2): 12) Christina Stevenson IFK Växjö 4.57
11.2 Łódź, POL, Inne, Orlen
M Kula: 5) Wictor Petersson Malmö 19.53;
K 60 m: 3) Claudia Payton Ullevi 7.24, Heat 1: 2) Claudia Payton Ullevi 7.33
10.2 Winston-Salem, NC, Inne
K 200 m Final E: 2) Elsa Hallsten KA2 29.93;
K Höjd: 6) Elsa Hallsten KA2 1.44;
K Tresteg: 7) Elsa Hallsten KA2 9.37
5‐6.2 Houston, TX, Inne
P16 60 m (5.2): 8) Henrik Rosario Örgryte 7.80, Heat 3 (5.2): 3) Henrik Rosario Örgryte 7.88;
P16 Längd (5.2): 3) Henrik Rosario Örgryte 5.75;
P16 Kula (5.44 kg) (5.2): 1) Henrik Rosario Örgryte 11.29
P14 Kula (4.0 kg) (6.2): 1) Noah Blomqvist Örgryte 14.04
5‐6.2 London, GBR, Inne
K Stav (6.2): 4) Emma Kiviniemi Andersson Spårvägen 3.80
7‐8.2 Winston-Salem, NC, Inne
M Sjukamp (8.2): 7) Teodor Sobczyk Hovslätt 4.659 (7.48  6.49  11.86  1.70  9.27  4.20  2:52.13)
6.2 Murcia, ESP
M Halvmaraton: 6) Fredrik Uhrbom Spårvägen 1:13:08, 11) Molle Olson Källbotten 1:15:59;
M Maraton: 6) Hannes Bjernhagen Fredrikshof 2:35:19;
K Maraton: 2) Jessie Ross Skärvad Täby 2:55:39
6.2 New Orleans, LA
M Halvmaraton: 2) John Börjesson Spårvägen 1:05:03
7.2 Birmingham, AL, Inne
M Längd: 6) David Århammar Lidingö 6.51;
M Tresteg: 1) David Århammar Lidingö 13.09
6.2 Oeiras, POR, Terräng
M 10 km terräng: 4) Mohammadreza Abootorabi^ Spårvägen 29:53, 28) Oliver Löfqvist Spårvägen 31:33, 40) Tim Robertson* Tjalve FIF 32:07, 42) Emil Danielsson Spårvägen 32:11, 50) Erik Djurberg Hässelby 32:34, 56) Axel Djurberg Hässelby 32:48, 58) Johan Fagerberg Spårvägen 32:51, 97) Elmar Engholm Hässelby 36:50
6.2 Rovereto, ITA, Terräng
M 9 km terräng: 9) David Nilsson Högby 27:54
6.2 Birmingham, AL, Inne
M 1 mile Final D: 1) Anton Lindberg IS Göta 4:21.23;
M Kula: 6) Sebastian Löschner Spårvägen 16.82;
M Vikt : 14) Sebastian Löschner Spårvägen 15.97;
K Stav: 1) Filippa Miller Hovslätt 4.15,  Ina Edström IFK Umeå NH
5.2 Coolidge, AZ
M 3000 m:  Erik Barr Zeilon Örgryte DNF
5.2 Fort Lauderdale, FL
K Kula: 5) Rowan Sundevall Kalmar SK 6.86;
K Diskus: 7) Rowan Sundevall Kalmar SK 23.08;
K Vikt: 1) Rowan Sundevall Kalmar SK 8.50;
K Slägga: 2) Rowan Sundevall Kalmar SK 24.74;
K Spjut: 4) Rowan Sundevall Kalmar SK 28.10
5.2 Boston, MA, Inne
K 800 m Final A: 4) Andrea Claeson Tureberg 2:07.77
5.2 Logan, UT, Inne
K 60 m: 1) Gabriella Holmström Upsala IF 7.59, Heat 2: 1) Gabriella Holmström Upsala IF 7.61
4‐5.2 Winston-Salem, NC, Inne
K 800 m Final B (5.2): 3) Stina Pettersson Sävedalen 2:18.19
4‐5.2 Albuquerque, NM, Inne
M 5000 m (4.2):  Awet Mengsteab Örgryte DNF;
K Vikt (4.2): 4) Mathilda Björklund Bålsta 17.33
4‐5.2 New York, NY, Inne
Invitational K 1 mile (5.2): 2) Yolanda Ngarambe Tureberg 4:32.92
K 1500 m mellantider (5.2): 1) Yolanda Ngarambe Tureberg 4:14.33
4‐5.2 Ashland, OH, Inne
K 60 m häck Heat 5 (5.2): 5) Lisa Fröberg Lidingö 10.03;
K Höjd (5.2): 16) Lisa Fröberg Lidingö 1.50
4‐5.2 College Station, TX, Inne
M 200 m Final I (5.2): 3) Joel Bengtsson Helsingborg 21.78;
M 60 m häck (5.2): 2) Joel Bengtsson Helsingborg 7.85, Heat 5 (5.2): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 7.92;
M Kula (5.2): 30) Simon Thor Hässelby 12.65;
K Höjd (5.2): 6) Angel Richmore Malmö 1.68;
K Längd (5.2): 18) Angel Richmore Malmö 5.44
4‐5.2 Lincoln, NE, Inne
M 600 m Final B (4.2):  Yared Kidane* Eskilstuna FI DQ;
M 800 m Final A (5.2): 3) Yared Kidane* Eskilstuna FI 1:54.51;
K Kula (5.2): 1) Axelina Johansson Hässelby 18.23
3‐5.2 Spokane, WA, Inne
M Vikt  (5.2): 6) Ivar Moisander Spårvägen 18.47;
K 1 mile Final A (5.2): 8) Elsa Wallenius Västerås FK 5:01.07
5.2 Hustopeče, CZE, Inne
M Höjd: 12) Fabian Delryd Täby 2.16
4.2 Louisville, KY, Inne
K Vikt: 2) Jessica Mattsson Spårvägen 17.36
4.2 Baton Rouge, LA, Inne
K Stav: 1) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.51, 3) Johanna Duplantis Upsala IF 3.60
4.2 Cambridge, MA, Inne
K Tresteg: 2) Lisa Weyhenmeyer Upsala IF 11.67
4.2 Staten Island, NY, Inne
K Längd: 1) Lisa Warfvinge Varberg 5.67, 4) Anja Olsson Malmö 5.34;
K Tresteg: 1) Lisa Warfvinge Varberg 11.79, 9) Anja Olsson Malmö 10.42;
K Kula: 2) Nina Björkman Västerås FK 12.78;
K Vikt: 2) Nina Björkman Västerås FK 16.49
4.2 Miramas, FRA, Inne
M Tresteg: 9) Gabriel Wallmark Örgryte 15.34;
K 3000 m: 3) Sara Christiansson Sävedalen 8:59.10;
K Tresteg: 9) Rebecka Abrahamsson Örgryte 13.30
4.2 Berlin, GER, Inne, ISTAF
M Stav: 1) Armand Duplantis Upsala IF 6.03;
K 60 m häck Heat 2: 5) Julia Wennersten Ymer 8.25;
K Längd: 1) Khaddi Sagnia Ullevi 6.68
3.2 Ostrava, CZE, Inne
M 400 m Final A: 1) Carl Bengtström Örgryte 46.42;
M Längd: 1) Thobias Montler Ullevi 8.21;
National Events K Längd: 1) Tilde Johansson Falkenberg 6.29
29.1 Magglingen, SUI, Inne
M 60 m Heat 1: 4) Felix Svensson^ Mölndal 6.96;
M 400 m Final A: 1) Felix Svensson^ Mölndal 48.53
29‐30.1 München, GER, Inne
M 3000 m (29.1): 10) Oliver Langselius Spårvägen 9:03.13
P19 800 m (29.1):  Ethan Langselius 2:06.44
30.1 Sevilla, ESP
K Halvmaraton: 3) Carolina Wikström Upsala IF 1:11:10
30.1 Nehvizdy, CZE, Inne
K Kula: 4) Fanny Roos Malmö 18.44
29.1 Louisville, KY, Inne
K 400 m Final H: 1) Johanna Bülow Hovslätt 59.81
29.1 Albuquerque, NM, Inne
M 3000 m Final B:  Awet Mengsteab Örgryte DNF;
K Stav: 12) Celina Johannsen Malmö 3.68;
K Längd: 19) Emilia Sjöstrand Hellas 5.36
28‐29.1 Pocatello, ID, Inne
K 200 m (29.1): 1) Gabriella Holmström Upsala IF 24.87
28‐29.1 Topeka, KS, Inne
K 60 m häck (29.1): 4) Julia Seigerroth IKHP Huskvarna 8.92, Heat 1 (29.1): 2) Julia Seigerroth IKHP Huskvarna 8.96
28‐29.1 Lexington, KY, Inne, överlång bana - odoserad
K 60 m häck Semi 1 (29.1): 5) Maja Maunsbach Lund 8.53, Heat 2 (28.1): 5) Maja Maunsbach Lund 8.72
28‐29.1 Minneapolis, MN, Inne
K Stav (29.1): 1) Filippa Miller Hovslätt 4.09
28‐29.1 Lincoln, NE, Inne
M Sjukamp (29.1): 4) Simon Thor Hässelby 4.884 (7.62  6.43  13.29  1.84  9.08  4.83  3:07.34);
K Kula (29.1): 1) Axelina Johansson Hässelby 17.17
28‐29.1 Clemson, SC, Inne
K Femkamp (28.1): 4) Emma Söderström Göteborgs KIK 3.971 (8.94  1.82  10.60  5.30  2:19.20)
28‐29.1 Columbia, SC, Inne
M 60 m häck Prelim 1 (28.1): 5) Philip Stömne Spårvägen 8.54, Prelim 5 (28.1): 5) Teodor Sobczyk Hovslätt 9.12;
M Höjd (29.1): 22) Teodor Sobczyk Hovslätt 1.65;
K 200 m Final E (29.1): 2) Ebba Åhman Ymer 26.04;
K 800 m Final C (29.1): 3) Stina Pettersson Sävedalen 2:15.27;
K 60 m häck Heat 2 (28.1): 6) Ebba Åhman Ymer 8.88, Prelim 1 (28.1): 4) Ebba Åhman Ymer 8.95
28‐29.1 Lubbock, TX, Inne
M 200 m Final D (29.1): 2) William Frobe Täby 21.47;
M 600 m Final A (29.1): 2) Oskar Edlund Täby 1:17.55;
M 60 m häck (29.1): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 7.78, Semi 2 (29.1): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 7.79, Heat 2 (29.1): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 7.83, Heat 3 (29.1): 8) Emil Uhlin Falun 8.55;
M Längd (29.1): 20) Emil Uhlin Falun 6.48;
K Femkamp (28.1): 6) Angel Richmore Malmö 3.781 (9.03  1.71  13.19  5.58  2:42.25)
27‐29.1 New York, NY, Inne
K Vikt (27.1): 9) Nina Björkman Västerås FK 15.86
28‐29.1 Fayetteville, AR, Inne
K Stav (29.1): 13) Johanna Duplantis Upsala IF 3.45
28‐29.1 Boston, MA, Inne
K 200 m Final I (28.1): 2) Elise Legzdins Mälarhöjden 25.42;
K 1 mile Final A (28.1): 2) Yolanda Ngarambe Tureberg 4:32.82, 11) Andrea Claeson Tureberg 4:40.23;
K Längd (28.1): 7) Anja Olsson Malmö 5.28;
K Tresteg (28.1): 3) Lisa Weyhenmeyer Upsala IF 11.60
Invitational K 60 m Heat 1 (28.1): 5) Elise Legzdins Mälarhöjden 7.98
28‐29.1 Seattle, WA, Inne, överlång bana - odoserad
K 800 m Final B (29.1): 4) Julia Nielsen Örgryte 2:10.14;
K 1 mile Final A (29.1): 1) Hanna Hermansson Tureberg 4:33.67, Final C (29.1): 6) Elsa Wallenius Västerås FK 5:03.56
28.1 Karlsruhe, GER, Inne
M 800 m: 2) Andreas Kramer Ullevi 1:46.83;
M Stav: 1) Armand Duplantis Upsala IF 6.02;
M Längd: 1) Thobias Montler Ullevi 8.02;
K 800 m: 6) Lovisa Lindh Ullevi 2:09.08
National Events K 1500 m: 2) Amélie Svensson Sävedalen 4:32.57
22‐23.1 Rennes, FRA, Inne
K 200 m (23.1): 1) Marie Kimumba Spårvägen 24.23, Heat 2 (23.1): 1) Marie Kimumba Spårvägen 24.36;
K 1500 m (22.1): 5) Nova Ojutkangas Västerås FK 4:51.68
27.1 Kladno, CZE, Inne
K Kula: 1) Fanny Roos Malmö 18.74
25.1 Karlsruhe, GER, Inne
K 800 m Final B: 1) Amélie Svensson Sävedalen 2:18.22
22‐23.1 München, GER, Inne
M 3000 m (23.1): 4) Oliver Langselius Spårvägen 9:01.03
P19 400 m (23.1): 1) Ethan Langselius 55.63;
P19 800 m (22.1): 4) Ethan Langselius 2:06.15
23.1 Birmingham, AL, Inne
M 3000 m: 9) Anton Lindberg IS Göta 8:49.26
23.1 Winston-Salem, NC, Inne
M 60 m häck Heat 1: 3) Philip Stömne Spårvägen 8.46;
M Stav: 6) Philip Stömne Spårvägen 4.05;
M Längd: 13) Philip Stömne Spårvägen 6.24
22.1 Ann Arbor, MI, Inne
K 60 m häck Heat 2: 6) Lisa Fröberg Lidingö 9.87;
K Höjd: 6) Lisa Fröberg Lidingö 1.53
22.1 Ames, IA, Inne, överlång bana - odoserad
K 800 m Final A: 2) Julia Nielsen Örgryte 2:11.06;
K 60 m häck: 5) Maja Maunsbach Lund 8.92, Heat 2: 3) Maja Maunsbach Lund 8.72
22.1 Boston, MA, Inne
K 3000 m Final B: 1) Andrea Claeson Tureberg 9:20.33;
K Tresteg: 8) Lisa Weyhenmeyer Upsala IF 11.43
22.1 Lincoln, NE, Inne
K 60 m: 3) Gabriella Holmström Upsala IF 7.66, Heat 1: 1) Gabriella Holmström Upsala IF 7.68;
K 200 m Final A: 4) Gabriella Holmström Upsala IF 25.31
22.1 Albuquerque, NM, Inne
M 200 m Final C: 1) William Frobe Täby 21.45;
M 800 m Final C:  Awet Mengsteab Örgryte DNF;
M Vikt : 4) Ivar Moisander Spårvägen 18.45;
K Stav: 3) Celina Johannsen Malmö 3.83
22.1 Staten Island, NY, Inne
K Längd: 4) Anja Olsson Malmö 5.34
22.1 Brookings, SD, Inne, överlång bana - odoserad
M 800 m Final A: 4) Yared Kidane* Eskilstuna FI 1:54.78
22.1 Houston, TX, Inne
K 60 m häck Heat 4: 5) Angel Richmore Malmö 9.33;
K Längd: 6) Angel Richmore Malmö 5.54;
K Kula: 6) Angel Richmore Malmö 13.40
22.1 College Station, TX, Inne
M 200 m Final H: 1) Joel Bengtsson Helsingborg 21.81;
M 60 m häck: 1) Joel Bengtsson Helsingborg 7.87, Heat 1: 2) Joel Bengtsson Helsingborg 7.97
21‐22.1 Manhattan, KS, Inne
M Sjukamp (22.1): 2) Emil Uhlin Falun 3.561 (7.54  NM  13.04  1.69  8.59  NH  2:45.29), 3) Carl af Forselles Hässelby 3.099 (7.09  NM  12.27  NH  8.38  NH  2:52.80)
21‐22.1 Columbia, SC, Inne
M 60 m häck Heat 2 (22.1): 3) Teodor Sobczyk Hovslätt 9.12;
M Stav (22.1): 9) Teodor Sobczyk Hovslätt 3.70;
M Längd (22.1): 16) Teodor Sobczyk Hovslätt 6.42;
K 400 m Final B (22.1): 3) Stina Pettersson Sävedalen 1:04.26;
K 1 mile Final B (22.1): 10) Stina Pettersson Sävedalen 5:12.89
21‐22.1 Nashville, TN, Inne, överlång bana - odoserad
K 800 m Final C (22.1): 3) Johanna Bülow Hovslätt 2:19.21;
K 3000 m Final B (22.1): 1) Yolanda Ngarambe Tureberg 9:05.18;
K Vikt (21.1): 13) Jessica Mattsson Spårvägen 17.59
21‐22.1 Blacksburg, VA, Inne
K 60 m häck Heat 2 (21.1): 5) Emma Söderström Göteborgs KIK 8.94;
K Höjd (22.1): 1) Emma Söderström Göteborgs KIK 1.79
20‐22.1 Lynchburg, VA, Inne
K 400 m Final F (22.1): 3) Ebba Åhman Ymer 59.28;
K 60 m häck (22.1): 8) Ebba Åhman Ymer 9.03, Heat 1 (22.1): 2) Ebba Åhman Ymer 8.84
23.1 Santa Pola, ESP
M Halvmaraton: 60) Markus Candell IS Göta 1:12:24, 125) Mikael Tisjö Bålsta 1:16:25
16.1 Faro, POR
M 800 m: 5) Per Jacobsson Kungshamn 2:41.56
22.1 Manchester, GBR, Inne
M Höjd:  Fabian Delryd Täby NH;
K 3000 m: 5) Meraf Bahta Ullevi 8:56.51;
K Stav: 4) Emma Kiviniemi Andersson Spårvägen 4.00;
K Kula: 3) Fanny Roos Malmö 18.48
21.1 Birmingham, AL, Inne
M Kula: 5) Sebastian Löschner Spårvägen 16.18;
M Vikt : 5) Sebastian Löschner Spårvägen 16.19;
K Stav: 11) Ina Edström IFK Umeå 3.56
21.1 Pittsburg, KS, Inne, överlång bana - odoserad
K 600y: 1) Minna Svärd IF Göta 1:23.62;
K 60 m häck: 6) Julia Seigerroth IKHP Huskvarna 9.05;
K Stav: 2) Minna Svärd IF Göta 3.83
21.1 Staten Island, NY, Inne
K 60 m Final B: 3) Elise Legzdins Mälarhöjden 7.94;
K 200 m Final B: 3) Elise Legzdins Mälarhöjden 25.94;
K 400 m Final B: 1) Lisa Warfvinge Varberg 1:01.23;
K Längd: 3) Lisa Warfvinge Varberg 5.27, 9) Anja Olsson Malmö 5.05;
K Tresteg: 5) Lisa Warfvinge Varberg 11.09, 13) Anja Olsson Malmö 10.23;
K Kula: 4) Nina Björkman Västerås FK 12.49;
K Vikt: 3) Nina Björkman Västerås FK 15.63
15‐16.1 Loughborough, GBR, Inne
K Stav (16.1): 3) Emma Kiviniemi Andersson Spårvägen 4.01
19.1 Bethesda, MD
F 800 m: 10) Fredrika Rosén Lidingö 2:52.34;
F 1600 m: 17) Fredrika Rosén Lidingö 6:21.27
13.1 Bethesda, MD, Inne
F 800 m: 11) Fredrika Rosén Lidingö 3:04.50;
F 1600 m: 14) Fredrika Rosén Lidingö 6:20.68
15.1 Fayetteville, AR, Inne
HS P 400 m Heat ?: 2) Benjamin Blomqvist Örgryte 53.32;
HS P Höjd: 7) Benjamin Blomqvist Örgryte 1.78;
HS P Kula (5.44 kg): 4) Benjamin Blomqvist Örgryte 12.57
17.1 Staten Island, NY, Inne
K Kula: 5) Nina Björkman Västerås FK 13.07;
K Vikt: 3) Nina Björkman Västerås FK 15.79
7‐8.1 College Station, TX, Inne
HS P 200 m (7.1): 3) Henrik Rosario Örgryte 24.70;
HS P 400 m Heat 7 (7.1): 4) Benjamin Blomqvist Örgryte 53.92;
HS P 60 m häck (99.1 cm) Heat 9 (8.1): 6) Henrik Rosario Örgryte 10.37;
HS P Längd (8.1): 25) Henrik Rosario Örgryte 6.03;
HS P Kula (5.44 kg) (7.1): 22) Benjamin Blomqvist Örgryte 11.85
15.1 Birmingham, AL, Inne
K Stav: 1) Filippa Miller Hovslätt 4.02
15.1 Chicago, IL, Inne
K 60 m häck: 2) Maja Maunsbach Lund 8.66, Heat 1: 2) Maja Maunsbach Lund 8.66
15.1 Staten Island, NY, Inne
K Längd: 3) Lisa Warfvinge Varberg 5.36
15.1 College Station, TX, Inne
M 60 m häck: 2) Joel Bengtsson Helsingborg 7.92, Heat 1: 1) Joel Bengtsson Helsingborg 7.94;
K 60 m häck Heat 3: 5) Angel Richmore Malmö 9.28;
K Höjd: 5) Angel Richmore Malmö 1.63;
K Kula: 6) Angel Richmore Malmö 13.05
15.1 Seattle, WA, Inne, överlång bana - odoserad
K 1 mile Final B: 6) Elsa Wallenius Västerås FK 5:03.81
14.1 Birmingham, AL, Inne
M Kula: 12) Sebastian Löschner Spårvägen 16.04;
M Vikt : 14) Sebastian Löschner Spårvägen 15.34;
K Stav: 11) Filippa Miller Hovslätt 3.81, 16) Ina Edström IFK Umeå 3.51
14.1 Lawrence, KS, Inne
M Stav: 4) Carl af Forselles Hässelby 4.62, 4) Emil Uhlin Falun 4.62
14.1 Staten Island, NY, Inne
K 60 m: 2) Elise Legzdins Mälarhöjden 7.92;
K 200 m: 3) Elise Legzdins Mälarhöjden 26.52
14‐15.1 Lincoln, NE, Inne
K Vikt (14.1): 4) Axelina Johansson Hässelby 18.01
14‐15.1 Nashville, TN, Inne, överlång bana - odoserad
K 300 m Final G (14.1): 4) Johanna Bülow Hovslätt 44.37;
K Vikt (15.1):  Jessica Mattsson Spårvägen NM
14‐15.1 Lubbock, TX, Inne
M 60 m häck Prelim 1 (15.1): 6) Simon Thor Hässelby 8.99;
M Höjd (15.1):  Simon Thor Hässelby NH;
M Kula (15.1): 10) Simon Thor Hässelby 13.19
14‐15.1 Blacksburg, VA, Inne
K 400 m Final B (15.1): 2) Ebba Åhman Ymer 58.55;
K 60 m häck Heat 2 (14.1): 5) Ebba Åhman Ymer 8.88
16.1 Ibiza, ESP
K 10 km: 1) Sarah Lahti Hässelby 31:18
9.1 London, GBR
K Halvmaraton: 5) Sofie Lindevall 1:31:42
9.1 Saint-Brieuc, FRA, Inne
K 800 m: 8) Nova Ojutkangas Västerås FK 2:29.77
8‐9.1 Rennes, FRA, Inne
K 60 m Final B (9.1): 1) Marie Kimumba Spårvägen 7.80, Heat 3 (9.1): 1) Marie Kimumba Spårvägen 7.89;
K 200 m Heat 1 (8.1): 2) Marie Kimumba Spårvägen 24.87
9.1 Valencia, ESP
M 10 km: 15) Suldan Hassan Ullevi 28:20, 28) Vidar Johansson Ullevi 28:40, 47) Otmane Nait Hammou* Klubblös 29:23, 68) Sharmarke Ahmed Hälle 29:43, 81) Samuel Pihlström Hälle 29:52, 115) Petter Svensson Hälle 30:36, 120) Sebastian Ljungdahl Hälle 30:42;
K 10 km: 5) Meraf Bahta Ullevi 31:22, 16) Hanna Lindholm Huddinge 33:35
8.1 Minneapolis, MN, Inne
K 60 m häck: 2) Maja Maunsbach Lund 8.63, Heat 1: 2) Maja Maunsbach Lund 8.69
8.1 West Point, NY, Inne
K 400 m Final C: 3) Lisa Warfvinge Varberg 1:01.76;
K Längd: 1) Lisa Warfvinge Varberg 5.50
7.1 Staten Island, NY, Inne
K 60 m Heat 4: 3) Elise Legzdins Mälarhöjden 8.08, 5) Anja Olsson Malmö 8.55;
K 200 m Final B: 2) Elise Legzdins Mälarhöjden 26.32;
K Tresteg: 6) Anja Olsson Malmö 10.55

results

1. Choose season   2. Choose competition
Choose season
Sweden
Swedish abroad