0



Emil Johansson

Född: 10 juni 2002

Ålder: 21 år 317 dagar

Förening:
 Turebergs FK
15.11.2016–
Tidigare förening(ar):

 Väsby IK –14.11.2016
Förening:
 Turebergs FK
 15.11.2016–

Tidigare förening(ar):
Väsby IK –14.11.2016

  •  3 SM‐silver, 2 SM‐brons
  •  1 ISM‐guld, 4 ISM‐silver, 1 ISM‐brons


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2024

60 m (4)
7.05i
SB  NorrköpingNorrköping6.1.24
6.96i
SB  NorrköpingNorrköping6.1.24
6.94i
SB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro24.2.24
6.85i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro24.2.24
200 m (5)
21.81i
SB  NorrköpingNorrköping6.1.24
21.45i
SB  VäxjöVäxjö19.1.24
21.33i
PB  KarlstadKarlstad28.1.24
21.64i
  ISMKarlstadISM, Karlstad17.2.24
21.69i
  ISMKarlstadISM, Karlstad18.2.24
400 m (7)
48.63i
SB  VäxjöVäxjö20.1.24
48.00i
SB  UppsalaUppsala26.1.24
47.78i
SB  Gent, BELGent, BEL3.2.24
47.96i
  ISMKarlstadISM, Karlstad16.2.24
47.40i
SB  ISMKarlstadISM, Karlstad17.2.24
49.08i
  IJSMÖrebroIJSM, Örebro24.2.24
47.87i
  IJSMÖrebroIJSM, Örebro25.2.24

2023

60 m (2)
6.95i
SB  IJSMKarlstadIJSM, Karlstad25.2.23
6.88i
PB  IJSMKarlstadIJSM, Karlstad25.2.23
100 m (3)
10.83
SB  SollentunaSollentuna18.5.23-1.1
10.77
SB  JSMHelsingborgJSM, Helsingborg11.8.23-2.0
10.56
PB  JSMHelsingborgJSM, Helsingborg11.8.23-1.6
200 m (11)
21.64i
PB  VäxjöVäxjö20.1.23
21.50i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A18.2.23
21.36i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.23
21.58
SB  SollentunaSollentuna18.5.23+0.1
21.19
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna11.6.23+1.2
21.13
PB  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna8.7.23-0.9
21.95
  SMSöderhamnSM, Söderhamn29.7.23-3.9
21.22
  SMSöderhamnSM, Söderhamn30.7.23-0.3
21.81
  JSMHelsingborgJSM, Helsingborg12.8.23-2.2
21.37
  JSMHelsingborgJSM, Helsingborg13.8.23-2.7
21.70
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.23-0.4
400 m (18)
48.52i
SB  SollentunaSollentuna12.1.23
48.15i
SB  VäxjöVäxjö21.1.23
47.78i
SB  FGPSätraFGP, Sätra29.1.23
47.59i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.23
47.50i
PB  v3NatKarlstadv3Nat, Karlstad12.2.23
48.10i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A18.2.23
47.51i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.23
48.47i
  IJSMKarlstadIJSM, Karlstad25.2.23
46.98i
PB  IJSMKarlstadIJSM, Karlstad26.2.23
47.68
SB  NordicCKøbenhavn, DENNordicC, København, DEN27.5.23
47.43
SB  SödertäljeSödertälje6.6.23
47.62
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S18.6.23
46.69
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S2.7.23
46.87
  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna8.7.23
47.18
  JEM22Espoo, FINJEM22, Espoo, FIN13.7.23
48.05
  SMSöderhamnSM, Söderhamn28.7.23
46.43
PB  SMSöderhamnSM, Söderhamn29.7.23
47.56
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.23
4x100 m (2)
40.02
SB  NordicCKøbenhavn, DENNordicC, København, DEN28.5.23
 Sweden
Thomas Jones, Milo Wahlgren
Alexander Pilgrim, Emil Johansson
42.94
SB  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna8.7.23
 Turebergs FK
Imran Lernebo, Emil Johansson
Staffan Risberg, David Mattiasson
4x400 m (4)
3:09.99
SB  NordicCKøbenhavn, DENNordicC, København, DEN28.5.23
 Sweden
Gustav Gahne, Mattias Waernulf
Alexander Nyström, Emil Johansson
3:09.12
SB  JEM22Espoo, FINJEM22, Espoo, FIN15.7.23
 Sweden
Alexander Nyström, Emil Johansson
Gustav Gahne, Mattias Waernulf
3:08.87
SB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.23
 Sweden
Marcus Tornée, Emil Johansson
Mattias Waernulf, Kasper Kadestål
3:15.62
SB  SMSödertäljeSM, Södertälje10.9.23
 Turebergs FK
Isak Stieberth Siljedahl, Habtom Asgede
Robin Isaksson, Emil Johansson
4x400 m mixat (1)
3:17.93
SR PB  Lag-EM Super LChorzów, POLLag-EM Super L, Chorzów, POL25.6.23
 Sweden
Kasper Kadestål, Lisa Lilja
Emil Johansson, Moa Granat
3x400 m (1)
2:25.35
PB  JSMSödertäljeJSM, Södertälje9.9.23
 Turebergs FK

2022

60 m (4)
7.05i
SB  SollentunaSollentuna2.2.22
7.01i
SB  SollentunaSollentuna2.2.22
6.96i
SB  SätraSätra13.2.22
DNSi
  SätraSätra13.2.22
100 m (3)
10.81
SB  UppsalaUppsala14.8.22+1.4
10.72w
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna26.8.22+2.7
10.80
SB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna26.8.22-0.8
200 m (8)
21.93i
SB  UppsalaUppsala6.2.22
21.92
SB  TäbyTäby21.5.22+0.7
21.72
SB  SödertäljeSödertälje19.6.22-0.1
21.55
SB  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22+1.5
21.55
=SB  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S17.7.22+1.7
21.74w
  SMNorrköpingSM, Norrköping6.8.22+2.9
21.86
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna27.8.22+1.3
21.92
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna28.8.22-2.5
400 m (9)
48.71i
SB  VäxjöVäxjö14.12.21
48.45i
SB  UppsalaUppsala4.2.22
DNSi
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.22
48.09
SB  SödertäljeSödertälje6.6.22
DNF
  SödertäljeSödertälje6.6.22
48.44
  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22
47.93
SB  FGPSöderhamnFGP, Söderhamn26.7.22
48.19
  SMNorrköpingSM, Norrköping5.8.22
48.19
  SMNorrköpingSM, Norrköping6.8.22
800 m (1)
DNF
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna12.6.22
Kula (1)
8.78
PB  Sollentuna/ESollentuna/E24.9.22
 
8.60XX8.78
Diskus (1)
20.37
SB  Sollentuna/ESollentuna/E24.9.22
Slägga (1)
16.47
PB  Sollentuna/ESollentuna/E24.9.22
Spjut (1)
25.39
PB  Sollentuna/ESollentuna/E24.9.22
Castorama (1)
1.056
PB  Sollentuna/ESollentuna/E24.9.22
8.78   25.39   20.37   16.47
4x100 m (2)
42.86
  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22
 Turebergs FK
Imran Lernebo, Emil Johansson
Elliot Duvert, Christopher Halldén
40.61
SB  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S16.7.22
 Sweden
William Thor, Viktor Thor
Milo Wahlgren, Emil Johansson
4x400 m (2)
3:18.95
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S29.5.22
 Turebergs FK
Christopher Halldén, Johan Eriksson
Robin Isaksson, Emil Johansson
3:10.95
  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S17.7.22
 Sweden
Emil Johansson, Mattias Waernulf
Gustav Gahne, Karl Wållgren

2021

60 m (2)
6.90i
SB  SätraSätra6.2.21
6.92i
  SätraSätra6.2.21
100 m (5)
10.88
SB  SollentunaSollentuna19.5.21-0.6
10.89
  SkaraSkara6.6.21-0.1
10.73
SB  SkaraSkara6.6.21-1.1
10.99
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.210.0
10.71
SB  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21+0.2
200 m (11)
21.67i
PB  (43) VäxjöVäxjö14.2.21
21.79i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
21.76i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21
22.38+i
  SollentunaSollentuna24.2.21
21.43
PB  Stockholm/SStockholm/S22.5.21+1.6
21.91
  SollentunaSollentuna30.5.21+1.8
21.70
  Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROULag-EM Div 1, Cluj-Napoca, ROU20.6.21-0.5
21.75
  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21+0.3
21.64
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21-1.3
21.38
PB  SMBoråsSM, Borås29.8.21+0.3
21.51
  SMBoråsSM, Borås29.8.21-2.3
400 m (15)
48.18i
SB  SätraSätra6.2.21
47.74i
PB  VäxjöVäxjö13.2.21
48.01i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
47.97i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21
47.67i
PB  (16) SollentunaSollentuna24.2.21
47.96
SB  Bar, MNEBar, MNE1.5.21
47.47
SB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S2.6.21
47.36
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S4.7.21
47.10
SB  (79) JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST15.7.21
47.40
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST15.7.21
49.42
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21
47.15
  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21
47.95
  SMBoråsSM, Borås27.8.21
47.49
  SMBoråsSM, Borås28.8.21
47.15
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S4.9.21
4x100 m (2)
43.45
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Turebergs FK
Nick Heidarian, Emil Johansson
Hugo Olsson, Anton Runemar
42.81
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Turebergs FK
Nick Heidarian, Emil Johansson
Hugo Olsson, Anton Runemar
4x400 m (4)
3:08.51
SB  Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROULag-EM Div 1, Cluj-Napoca, ROU20.6.21
 Sweden
Gustav Gahne, Emil Johansson
Nick Ekelund-Arenander, Anton Sigurdsson
DNF
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST17.7.21
 Sweden
Alexander Nyström, Adam Landén
Markus Moberg, Emil Johansson
3:20.68
SB  SMHuddingeSM, Huddinge1.8.21
 Turebergs FK
Kevin Duvert, Johan Eriksson
Valter Kjellberg, Emil Johansson
3:05.81
SB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S5.9.21
 Sweden
Emil Johansson, Anders Pihlblad
Andreas Kramer, Nick Ekelund-Arenander
1000 m stafett (2)
2:03.09
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge31.7.21
 Turebergs FK
Nick Heidarian, Hugo Olsson
Emil Pettersson, Emil Johansson
DNF
  JSMHuddingeJSM, Huddinge31.7.21
 Turebergs FK
Nick Heidarian, Hugo Olsson
Emil Pettersson, Emil Johansson

2020

60 m (9)
7.01i
SB  NorrköpingNorrköping6.1.20
7.12i
  NorrköpingNorrköping6.1.20
7.07i
  SollentunaSollentuna22.1.20
7.00i
SB  SollentunaSollentuna22.1.20
6.99i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
7.10i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
7.06i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
6.99i
=SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
6.89i
=PB  (16)IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
80 m (1)
9.01
PB  SollentunaSollentuna5.7.20+1.6
100 m (7)
10.78w
  SollentunaSollentuna14.6.20+2.2
10.92w
  SollentunaSollentuna5.7.20+2.8
10.66w
  SkaraSkara11.7.20+2.2
10.73w
  SkaraSkara11.7.20+2.6
10.78
SB  TäbyTäby16.8.20+0.2
10.76
SB  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20+1.2
10.61
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20+1.9
200 m (8)
22.21i
SB  NorrköpingNorrköping6.1.20
21.98i
SB  Malmö/AMalmö/A26.1.20
21.96i
SB  (7)v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
22.38
SB  SollentunaSollentuna20.5.20+1.8
21.88w
  SollentunaSollentuna28.6.20+2.4
22.00
SB  NorrtäljeNorrtälje6.8.20-1.9
21.74
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20-0.7
21.84
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20-2.4
300 m (1)
34.54
PB  EskilstunaEskilstuna1.7.20
400 m (12)
48.66i
SB  Malmö/AMalmö/A25.1.20
48.89i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
47.76i
PB  (19) (2)ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
50.08i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH29.2.20
48.41i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
48.01
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad8.7.20
48.45
  SöderhamnSöderhamn8.8.20
48.38
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20
47.51
PB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
47.73
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20
47.84
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S23.8.20
46.95
PB  (27) vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN5.9.20
Kula (1)
8.37
PB  Sollentuna/ESollentuna/E11.10.20
Diskus (1)
21.95
PB  Sollentuna/ESollentuna/E11.10.20
Slägga (1)
15.35
PB  Sollentuna/ESollentuna/E11.10.20
Spjut (1)
23.60
PB  Sollentuna/ESollentuna/E11.10.20
Castorama (1)
1.004
PB  Sollentuna/ESollentuna/E11.10.20
8.37   23.60   21.95   15.35
4x400 m (2)
3:09.53
SB  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN6.9.20
 Sweden
Kasper Kadestål, Emil Johansson
Oskar Edlund, Nick Ekelund-Arenander
3:17.53
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 Turebergs FK
Dennis Karanda, Kevin Duvert
Johan Eriksson, Emil Johansson
3x400 m (1)
2:30.08
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S12.9.20
 Turebergs FK

2019

60 m (6)
7.14i
SB  StockholmStockholm16.1.19
7.06i
PB  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
7.04i
PB  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
7.02i
PB  SätraSätra9.2.19
7.06i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö24.2.19
6.89i
PB  (30) (14)IUSMVäxjöIUSM, Växjö24.2.19
100 m (9)
10.83
PB  SkaraSkara6.6.19+1.9
10.72
PB  SkaraSkara6.6.19+1.2
10.94
  SollentunaSollentuna8.6.19+1.8
11.10
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.9
10.85
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+1.9
11.25
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S9.8.19-1.7
10.69
PB  (86) (14)USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S9.8.19+0.4
10.75
  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19+1.0
11.00
  SollentunaSollentuna8.9.19+0.9
200 m (8)
21.86i
PB  (12) (7)ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
21.99i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
22.11 nwi
  DanderydDanderyd19.5.19
21.72w
  SkaraSkara6.6.19+2.2
22.00
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S10.8.19+1.3
21.49
PB  (69) (10)USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S11.8.19-0.7
21.49
=PB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S25.8.19+0.3
21.96
  SollentunaSollentuna8.9.19+0.1
400 m (10)
51.22i
SB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö23.2.19
48.55i
PB  (61) (8) (7)IUSMVäxjöIUSM, Växjö24.2.19
48.15
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
48.68
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
47.93
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
47.73
PB  EYOF (17 år)Baku, AZEEYOF (17 år), Baku, AZE23.7.19
47.69
PB  (41) (4)EYOF (17 år)Baku, AZEEYOF (17 år), Baku, AZE25.7.19
50.35
  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19
49.14
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19
47.81
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
800 m (1)
2:03.47i
PB  SollentunaSollentuna16.3.19
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
8.56i
SB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö23.2.19
8.16i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö23.2.19
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (1)
15.09
SB  HuddingeHuddinge16.6.19+0.6
Höjd (1)
1.77i
=PB  SollentunaSollentuna16.3.19
Längd (1)
6.14i
SB  SollentunaSollentuna16.3.19
Kula (5.0 kg) (1)
10.23i
PB  SollentunaSollentuna16.3.19
4x100 m (4)
43.98
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Turebergs FK
Esbjörn Eriksson, Emil Johansson
Hugo Olsson, Anton Runemar
44.02
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Turebergs FK
Esbjörn Eriksson, Emil Johansson
Hugo Olsson, Anton Runemar
43.23
SB  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19
 Turebergs FK
Nick Heidarian, Emil Johansson
Hugo Olsson, Anton Runemar
40.81
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S24.8.19
 Sweden
Milo Wahlgren, Oskar Edlund
Emil Johansson, Zion Eriksson
4x400 m (1)
3:16.62
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S25.8.19
 Sweden
Emil Johansson, Alexander Nyström
Markus Moberg, Oskar Edlund
1000 m stafett (2)
2:03.60
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Turebergs FK
Hugo Olsson, Anton Runemar
Emil Johansson, Esbjörn Eriksson
2:05.30
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Turebergs FK
Hugo Olsson, Anton Runemar
Emil Johansson, Hugo Liljegren

2018

60 m (7)
7.19i
PB  SollentunaSollentuna15.12.17
7.14i
PB  SätraSätra20.1.18
7.14i
=PB  SätraSätra20.1.18
7.10i
PB  SätraSätra3.2.18
7.16i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
7.15i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
7.09i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
100 m (4)
11.18
PB  VästeråsVästerås29.7.180.0
11.23
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+1.5
10.95w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+3.0
10.93w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+2.4
200 m (6)
22.63i
PB  SätraSätra21.1.18
22.64i
  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
22.89 nwi
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18
22.48
PB  USMEnskedeUSM, Enskede5.8.18+1.6
22.56
  USMEnskedeUSM, Enskede5.8.18-0.2
22.18
PB  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.180.0
400 m (11)
50.72i
PB  SollentunaSollentuna15.12.17
50.01i
PB  (20)SätraSätra3.2.18
52.53i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
50.69i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
49.17
PB  Sollentuna/ESollentuna/E3.6.18
48.84
PB  (16)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18
50.72
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18
49.95
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18
49.04
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18
50.18
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
48.90
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18
800 m (1)
2:10.12i
PB  SollentunaSollentuna11.3.18
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (3)
8.48i
PB  SätraSätra21.1.18
8.38i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
8.48i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (1)
14.66
PB  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18-0.3
Höjd (1)
1.77i
PB  SollentunaSollentuna11.3.18
Längd (1)
6.32i
PB  SollentunaSollentuna11.3.18
4x100 m (2)
44.95
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Turebergs FK
Filip Engström, Emil Johansson
Hugo Liljegren, Hugo Olsson
DNF
  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18
 Turebergs FK
Filip Engström, Emil Johansson
Anton Runemar, Teo Paganus
4x400 m (1)
3:22.72
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18
 Sweden
Johan Claeson, Gustav Gahne
Simon Martinsson, Emil Johansson
1000 m stafett (2)
2:04.27
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Turebergs FK
Hugo Olsson, Hugo Liljegren
Filip Engström, Emil Johansson
2:04.39
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Turebergs FK
Hugo Olsson, Hugo Liljegren
Filip Engström, Emil Johansson

2017

80 m (3)
9.36w
  Sollentuna/ESollentuna/E10.6.17+2.3
9.50
PB  USMFalunUSM, Falun11.8.170.0
9.39
PB  USMFalunUSM, Falun11.8.17-1.4
100 m (1)
11.39
PB  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17+1.8
200 m (1)
24.08i
PB  SätraSätra18.2.17
300 m (3)
36.25
PB  Sollentuna/ESollentuna/E11.6.17
36.81
  USMFalunUSM, Falun12.8.17
36.50
  USMFalunUSM, Falun13.8.17
400 m (1)
51.8m
  SollentunaSollentuna1.7.17
800 m (1)
2:13.32
PB  TäbyTäby2.9.17
80 m häck (83.8 cm) (1)
11.78
PB  GlanshammarGlanshammar18.6.17-4.2
300 m häck (83.8 cm) (1)
41.59
PB  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17
Höjd (1)
1.72
PB  USMFalunUSM, Falun12.8.17
 
1.58
O
1.64
O
1.68
O
1.72
XXO
1.75
XXX
   
4x100 m (3)
45.82
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Turebergs FK
Filip Engström, Emil Johansson
Filip Nyström, Martin Berg
45.43
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Turebergs FK
Filip Engström, Emil Johansson
Filip Nyström, Martin Berg
45.01
SB  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17
 Turebergs FK
Filip Engström, Emil Johansson
Filip Nyström, Martin Berg
1000 m stafett (1)
DNF
  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Turebergs FK
Martin Berg, Filip Nyström
Filip Engström, Emil Johansson

2016

80 m (1)
9.70
PB  VisbyVisby10.9.16+2.0
300 m (1)
38.67
PB  VisbyVisby11.9.16
80 m häck (83.8 cm) (1)
12.39
PB  Upplands VäsbyUpplands Väsby21.8.16-0.2
300 m häck (76.2 cm) (1)
43.31
PB  VisbyVisby10.9.16
Höjd (1)
1.67
PB  Upplands VäsbyUpplands Väsby20.8.16
Längd (3)
5.31
PB  Sollentuna/ESollentuna/E4.6.16+0.9
5.33w
  Sollentuna/ESollentuna/E4.6.16+3.9
Club competition, no wind information:
5.33
  Upplands VäsbyUpplands Väsby24.9.16
Tresteg (2)
10.96
PB  Upplands VäsbyUpplands Väsby20.8.16+0.8
10.97 nwi
  Upplands VäsbyUpplands Väsby20.8.16

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
6.85
Örebro24.2.24
80 m
Ute
9.01
Sollentuna5.7.20+1.6
100 m
Ute
10.56
Helsingborg11.8.23-1.6
200 m
Ute
21.13
Sollentuna8.7.23-0.941
Inne
21.33
Karlstad28.1.24
300 m
Ute
34.54
Eskilstuna1.7.20
400 m
Ute
46.43
Söderhamn29.7.2316
Inne
46.98
Karlstad26.2.237
800 m
Ute
2:13.32
Täby2.9.17
Inne
2:03.47
Sollentuna16.3.19
Höjd
Ute
1.72
Falun12.8.17
Inne
1.77
Sollentuna11.3.18
Längd
Ute
5.31
Sollentuna/E4.6.16+0.9
Inne
6.32
Sollentuna11.3.18
Tresteg
Ute
10.96
Upplands Väsby20.8.16+0.8
Kula
Ute
8.78
Sollentuna/E24.9.22
Diskus
Ute
21.95
Sollentuna/E11.10.20
Slägga
Ute
16.47
Sollentuna/E24.9.22
Spjut
Ute
25.39
Sollentuna/E24.9.22
Castorama
Ute
1.056
Sollentuna/E24.9.22

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne
8.16
Växjö23.2.19
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
14.66
Malmö/S19.8.18-0.3
80 m häck (83.8 cm)
Ute
11.78
Glanshammar18.6.17-4.2
300 m häck (76.2 cm)
Ute
43.31
Visby10.9.16
300 m häck (83.8 cm)
Ute
41.59
Tanumshede19.8.17
Kula (5.0 kg)
Inne
10.23
Sollentuna16.3.19
60 m
6.85i
3
22
IJSMÖrebro24.2.24
6.88i
4
22
IJSMKarlstad25.2.23
6.89i
2
17
IUSMVäxjö24.2.19
6.89i
3
19
IJSMGöteborg/FH1.3.20
6.90i
1
h2
Sätra6.2.21
6.92i
5
Sätra6.2.21
6.94i
3
22
h2
IJSMÖrebro24.2.24
6.95i
2
22
h2
IJSMKarlstad25.2.23
6.96i
2
Sätra13.2.22
6.96i
=1
Norrköping6.1.24
Visa/dölj alla resultat
6.99i
4
h3
ISMVäxjö22.2.20
6.99i
2
19
s1
IJSMGöteborg/FH1.3.20
7.00i
1
Sollentuna22.1.20
7.01i
1
h2
Norrköping6.1.20
7.01i
=4
Sollentuna2.2.22
7.02i
2
17
Sätra9.2.19
7.04i
1
Folksam GPSätra4.2.19
7.05i
5
h1
Sollentuna2.2.22
7.05i
1
h2
Norrköping6.1.24
7.06i
6
h2
Folksam GPSätra4.2.19
7.06i
1
17
h2
IUSMVäxjö24.2.19
7.06i
1
19
h6
IJSMGöteborg/FH1.3.20
7.07i
2
h1
Sollentuna22.1.20
7.09i
2
16
NC-yVäxjö4.3.18
7.10i
2
h4
Sätra3.2.18
7.10i
8
s2
ISMVäxjö22.2.20
7.12i
1
Norrköping6.1.20
7.14i
1
17
h1
Sätra20.1.18
7.14i
1
17
Sätra20.1.18
7.14i
2
h1
Stockholm16.1.19
7.15i
1
16
s1
NC-yVäxjö4.3.18
7.16i
1
16
h3
NC-yVäxjö4.3.18
7.19i
2
Sollentuna15.12.17
10-bästasnitt: 6.914
100 m
10.56
2
22
JSMHelsingborg11.8.23-1.6
10.61
2
19
JSMLinköping22.8.20+1.9
10.69
2
17
USMGöteborg/S9.8.19+0.4
10.71
2
19
JSMLinköping20.8.21+0.2
10.72
1
D
Skara6.6.19+1.2
10.73
2
D
Skara6.6.21-1.1
10.75
2
17
r1
Lag-SMUppsala18.8.19+1.0
10.76
2
19
h1
JSMLinköping22.8.20+1.2
10.77
1
22
h3
JSMHelsingborg11.8.23-2.0
10.78
1
Täby16.8.20+0.2
Visa/dölj alla resultat
10.80
3
22
JSMSollentuna26.8.22-0.8
10.81
1
Uppsala14.8.22+1.4
10.83
1
h7
Skara6.6.19+1.9
10.83
2
Sollentuna18.5.23-1.1
10.85
3
17
VUSGöteborg/U29.6.19+1.9
10.88
1
19
Sollentuna19.5.21-0.6
10.89
3
h8
Skara6.6.21-0.1
10.94
2
17
Sollentuna8.6.19+1.8
10.99
2
19
h2
JSMLinköping20.8.210.0
11.00
2
Sollentuna8.9.19+0.9
11.10
1
17
h3
VUSGöteborg/U29.6.19+0.9
11.18
3
h3
Västerås29.7.180.0
11.23
2
16
h1
USMEnskede3.8.18+1.5
11.25
1
17
h2
USMGöteborg/S9.8.19-1.7
11.39
1
17
B
Lag-SMTanumshede19.8.17+1.8
10-bästasnitt: 10.708
200 m
21.13
1
Club CHSollentuna8.7.23-0.9
21.19
5
Sollentuna11.6.23+1.2
21.22
3
SMSöderhamn30.7.23-0.3
21.33i
1
B
Karlstad28.1.24
21.36i
2
A
ISMMalmö/A19.2.23
21.37
1
22
JSMHelsingborg13.8.23-2.7
21.38
3
h3
SMBorås29.8.21+0.3
21.43
1
Stockholm/S22.5.21+1.6
21.45i
2
B
Växjö19.1.24
21.49
1
17
USMGöteborg/S11.8.19-0.7
Visa/dölj alla resultat
21.49
1
17
vFINStockholm/S25.8.19+0.3
21.50i
1
h5
ISMMalmö/A18.2.23
21.51
6
SMBorås29.8.21-2.3
21.55
5
Club ChUppsala21.6.22+1.5
21.55
7
22
NordicCMalmö/S17.7.22+1.7
21.58
1
Sollentuna18.5.23+0.1
21.64
1
19
JSMLinköping22.8.21-1.3
21.64i
2
C
Växjö20.1.23
21.64i
2
h4
ISMKarlstad17.2.24
21.67i
1
Växjö14.2.21
21.69i
5
ISMKarlstad18.2.24
21.70
6
B
Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROU20.6.21-0.5
21.70
6
vFINStockholm/S3.9.23-0.4
21.72
1
Södertälje19.6.22-0.1
21.74
4
Sollentuna10.8.20-0.7
21.75
1
19
h2
JSMLinköping21.8.21+0.3
21.76i
2
ISMMalmö/A21.2.21
21.79i
1
h3
ISMMalmö/A20.2.21
21.81
1
22
h2
JSMHelsingborg12.8.23-2.2
21.81i
1
Norrköping6.1.24
21.84
3
h3
SMUppsala15.8.20-2.4
21.86i
1
h1
ISMNorrköping17.2.19
21.86
1
22
h2
JSMSollentuna27.8.22+1.3
21.91
1
Sollentuna30.5.21+1.8
21.92
2
Täby21.5.22+0.7
21.92
2
22
JSMSollentuna28.8.22-2.5
21.93i
1
Uppsala6.2.22
21.95
2
h3
SMSöderhamn29.7.23-3.9
21.96
1
Sollentuna8.9.19+0.1
21.96i
3
r1
v3NatHelsinki, FIN9.2.20
21.98i
1
Malmö/A26.1.20
21.99i
2
ISMNorrköping17.2.19
22.00
1
17
h2
USMGöteborg/S10.8.19+1.3
22.00
1
Norrtälje6.8.20-1.9
22.18
2
17
r1
Lag-SMMalmö/S19.8.180.0
22.21i
1
h3
Norrköping6.1.20
22.38
1
18
Sollentuna20.5.20+1.8
22.38+i
1
Sollentuna24.2.21
22.48
1
16
s2
USMEnskede5.8.18+1.6
22.56
3
16
USMEnskede5.8.18-0.2
22.63i
1
17
Sätra21.1.18
22.64i
4
h2
ISMGävle18.2.18
24.08i
1
Sätra18.2.17
10-bästasnitt: 21.335
400 m
46.43
2
SMSöderhamn29.7.23
46.69
1
BauhausStockholm/S2.7.23
46.87
1
Club CHSollentuna8.7.23
46.95
1
vFINTampere, FIN5.9.20
46.98i
1
22
IJSMKarlstad26.2.23
47.10
2
19
h1
JEM19Tallinn, EST15.7.21
47.15
1
19
JSMLinköping21.8.21
47.15
4
vFINStockholm/S4.9.21
47.18
5
22
h2
JEM22Espoo, FIN13.7.23
47.36
8
BauhausStockholm/S4.7.21
Visa/dölj alla resultat
47.40
5
19
s2
JEM19Tallinn, EST15.7.21
47.40i
3
ISMKarlstad17.2.24
47.43
1
Södertälje6.6.23
47.47
1
Göteborg/S2.6.21
47.49
2
SMBorås28.8.21
47.50i
2
v3NatKarlstad12.2.23
47.51
2
SMUppsala15.8.20
47.51i
2
ISMMalmö/A19.2.23
47.56
3
vFINStockholm/S2.9.23
47.59i
1
B
Göteborg/FH2.2.23
47.62
7
Göteborg/S18.6.23
47.67i
1
Sollentuna24.2.21
47.68
4
B
NordicCKøbenhavn, DEN27.5.23
47.69
1
17
EYOF (17 år)Baku, AZE25.7.19
47.73
1
17
h2
EYOF (17 år)Baku, AZE23.7.19
47.73
1
19
JSMLinköping22.8.20
47.74i
1
Växjö13.2.21
47.76i
1
ISMVäxjö23.2.20
47.78i
3
Sätra29.1.23
47.78i
4
B
Gent, BEL3.2.24
47.81
3
SMKarlstad31.8.19
47.84
8
BauhausStockholm/S23.8.20
47.87i
1
22
IJSMÖrebro25.2.24
47.93
2
VUSGöteborg/U29.6.19
47.93
5
Söderhamn26.7.22
47.95
1
h2
SMBorås27.8.21
47.96
2
Bar, MNE1.5.21
47.96i
2
h2
ISMKarlstad16.2.24
47.97i
2
ISMMalmö/A21.2.21
48.00i
1
A
Uppsala26.1.24
48.01
3
Karlstad8.7.20
48.01i
1
h2
ISMMalmö/A20.2.21
48.05
1
h2
SMSöderhamn28.7.23
48.09
2
Södertälje6.6.22
48.10i
1
h3
ISMMalmö/A18.2.23
48.15
5
B
BauhausStockholm/S30.5.19
48.15i
1
B
Växjö21.1.23
48.18i
1
Sätra6.2.21
48.19
4
h2
SMNorrköping5.8.22
48.19
7
SMNorrköping6.8.22
48.38
1
h1
SMUppsala14.8.20
48.41i
1
19
s2
IJSMGöteborg/FH1.3.20
48.44
3
Club ChUppsala21.6.22
48.45
1
22
Söderhamn8.8.20
48.45i
1
Uppsala4.2.22
48.47i
1
22
h1
IJSMKarlstad25.2.23
48.52i
1
Sollentuna12.1.23
48.55i
1
17
IUSMVäxjö24.2.19
48.63i
3
A
Växjö20.1.24
48.66i
2
Malmö/A25.1.20
48.68
5
Folksam GPSollentuna18.6.19
48.71i
2
Växjö14.12.21
48.84
1
17
VUSGöteborg/U30.6.18
48.89i
1
h3
ISMVäxjö22.2.20
48.90
1
17
vFINTampere, FIN1.9.18
49.04
3
h1
SMEskilstuna24.8.18
49.08i
1
22
h3
IJSMÖrebro24.2.24
49.14
2
h2
SMKarlstad30.8.19
49.17
1
Sollentuna/E3.6.18
49.42
1
19
h1
JSMLinköping20.8.21
49.95
1
16
USMEnskede4.8.18
50.01i
2
Sätra3.2.18
50.08i
1
19
h6
IJSMGöteborg/FH29.2.20
50.18
8
SMEskilstuna25.8.18
50.35
1
17
r2
Lag-SMUppsala18.8.19
50.69i
1
16
NC-yVäxjö4.3.18
50.72i
1
Sollentuna15.12.17
50.72
1
16
h1
USMEnskede3.8.18
51.22i
1
17
h1
IUSMVäxjö23.2.19
52.53i
1
16
h1
NC-yVäxjö3.3.18
10-bästasnitt: 46.986
4x100 m
40.02
1
NordicCKøbenhavn, DEN28.5.23
40.61
3
22
NordicCMalmö/S16.7.22
40.81
1
17
vFINStockholm/S24.8.19
42.81
4
19
JSMHuddinge1.8.21
42.86
6
Club ChUppsala21.6.22
42.94
6
Club CHSollentuna8.7.23
43.23
1
17
r2
Lag-SMUppsala18.8.19
43.45
2
19
h2
JSMHuddinge1.8.21
43.98
1
17
h3
USMStockholm/S26.5.19
44.02
3
17
USMStockholm/S26.5.19
Visa/dölj alla resultat
44.95
6
17
h1
USMGöteborg/S27.5.18
45.01
2
17
r2
Lag-SMTanumshede19.8.17
45.43
8
17
USMMalmö/S27.5.17
45.82
4
17
h2
USMMalmö/S27.5.17
10-bästasnitt: 42.473
4x400 m
3:05.81
1
vFINStockholm/S5.9.21
3:08.51
4
B
Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROU20.6.21
3:08.87
2
vFINStockholm/S3.9.23
3:09.12
5
22
h2
JEM22Espoo, FIN15.7.23
3:09.53
1
vFINTampere, FIN6.9.20
3:09.99
1
NordicCKøbenhavn, DEN28.5.23
3:10.95
1
22
NordicCMalmö/S17.7.22
3:15.62
3
SMSödertälje10.9.23
3:16.62
1
17
vFINStockholm/S25.8.19
3:17.53
4
SMGöteborg/S13.9.20
Visa/dölj alla resultat
3:18.95
5
SMGöteborg/S29.5.22
3:20.68
5
SMHuddinge1.8.21
3:22.72
1
17
vFINTampere, FIN1.9.18
10-bästasnitt: 3:11.255

Total results in database: 293
By event:
60 m:34
80 m:5
100 m:32
200 m:58
300 m:5
400 m:83
800 m:4
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):5
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):2
80 m häck (83.8 cm):2
300 m häck (76.2 cm):1
300 m häck (83.8 cm):1
Höjd:4
Längd:5
Tresteg:2
Kula (5.0 kg):1
Kula:2
Diskus:2
Slägga:2
Spjut:2
Castorama:2
4x100 m:15
4x400 m:14
4x400 m mixat:1
3x400 m:2
1000 m stafett:7
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
7.09
 2-16
Växjö
4.3
 
7.10
2h4
Sätra
3.2
 
7.14
1h1-17
Sätra
20.1
 
7.14
1-17
Sätra
20.1
 
7.15
1s1-16
Växjö
4.3
 
7.16
1h3-16
Växjö
4.3
 
7.19
2
Sollentuna
15.12
 
2019
6.89
 2-17
Växjö
24.2
 
7.02
2-17
Sätra
9.2
 
7.04
1
Sätra
4.2
 
7.06
6h2
Sätra
4.2
 
7.06
1h2-17
Växjö
24.2
 
7.14
2 h1
Stockholm
16.1
 
2020
6.89
 3-19
Göteborg/FH
1.3
 
6.99
4h3
Växjö
22.2
 
6.99
2s1-19
Göteborg/FH
1.3
 
7.00
1
Sollentuna
22.1
 
7.01
1h2
Norrköping
6.1
 
7.06
1h6-19
Göteborg/FH
1.3
 
7.07
2 h1
Sollentuna
22.1
 
7.10
8s2
Växjö
22.2
 
7.12
1
Norrköping
6.1
 
2021
6.90
 1h2
Sätra
6.2
 
6.92
5
Sätra
6.2
 
2022
6.96
 2
Sätra
13.2
 
7.01
4=
Sollentuna
2.2
 
7.05
5h1
Sollentuna
2.2
 
2023
6.88
 4-22
Karlstad
25.2
 
6.95
2h2-22
Karlstad
25.2
 
2024
6.85
3-22
Örebro
24.2
 
6.94
3h2-22
Örebro
24.2
 
6.96
1=
Norrköping
6.1
 
7.05
1h2
Norrköping
6.1
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
9.70
 1h2-14
Visby
10.9
 +2.0
2017
9.39
 1-15
Falun
11.8
-1.4
9.50
1h3-15
Falun
11.8
 0.0
9.36w
 2-15
Sollentuna/E
10.6
 +2.3
2020
9.01
1
Sollentuna
5.7
 +1.6
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
11.39
 1rB-17
Tanumshede
19.8
 +1.8
2018
11.18
 3h3
Västerås
29.7
 0.0
11.23
2 h1-16
Enskede
3.8
 +1.5
10.93w
 3-16
Enskede
3.8
 +2.4
10.95w
 1s1-16
Enskede
3.8
 +3.0
2019
10.69
 2 -17
Göteborg/S
9.8
 +0.4
10.72
1rD
Skara
6.6
 +1.2
10.75
2r1-17
Uppsala
18.8
 +1.0
10.83
1h7
Skara
6.6
 +1.9
10.85
3-17
Göteborg/U
29.6
 +1.9
10.94
2-17
Sollentuna
8.6
 +1.8
11.00
2
Sollentuna
8.9
 +0.9
11.10
1h3-17
Göteborg/U
29.6
 +0.9
11.25
1 h2-17
Göteborg/S
9.8
-1.7
2020
10.61
 2-19
Linköping
22.8
 +1.9
10.76
2h1-19
Linköping
22.8
 +1.2
10.78
1
Täby
16.8
 +0.2
10.66w
 1rB
Skara
11.7
 +2.2
10.73w
 3
Skara
11.7
 +2.6
10.78w
 2
Sollentuna
14.6
 +2.2
10.92w
 2
Sollentuna
5.7
 +2.8
2021
10.71
 2-19
Linköping
20.8
 +0.2
10.73
2rD
Skara
6.6
-1.1
10.88
1-19
Sollentuna
19.5
-0.6
10.89
3h8
Skara
6.6
-0.1
10.99
2h2-19
Linköping
20.8
 0.0
2022
10.80
 3-22
Sollentuna
26.8
-0.8
10.81
1
Uppsala
14.8
 +1.4
10.72w
 2h2-22
Sollentuna
26.8
 +2.7
2023
10.56
2-22
Helsingborg
11.8
-1.6
10.77
1h3-22
Helsingborg
11.8
-2.0
10.83
2
Sollentuna
18.5
-1.1
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
22.18
 2 r1-17
Malmö/S
19.8
 0.0
22.48
1 s2-16
Enskede
5.8
 +1.6
22.56
3 -16
Enskede
5.8
-0.2
2019
21.49
 1 -17
Göteborg/S
11.8
-0.7
21.49
1-17
Stockholm/S
25.8
 +0.3
21.96
1
Sollentuna
8.9
 +0.1
22.00
1 h2-17
Göteborg/S
10.8
 +1.3
21.72w
 2rB
Skara
6.6
 +2.2
2020
21.74
 4
Sollentuna
10.8
-0.7
21.84
3h3
Uppsala
15.8
-2.4
22.00
1
Norrtälje
6.8
-1.9
22.38
1-18
Sollentuna
20.5
 +1.8
21.88w
 1
Sollentuna
28.6
 +2.4
2021
21.38
 3h3
Borås
29.8
 +0.3
21.43
1
Stockholm/S
22.5
 +1.6
21.51
6
Borås
29.8
-2.3
21.64
1-19
Linköping
22.8
-1.3
21.70
6rB
Cluj-Napoca, ROU
20.6
-0.5
21.75
1h2-19
Linköping
21.8
 +0.3
21.91
1
Sollentuna
30.5
 +1.8
2022
21.55
 5
Uppsala
21.6
 +1.5
21.55
7-22
Malmö/S
17.7
 +1.7
21.72
1
Södertälje
19.6
-0.1
21.86
1h2-22
Sollentuna
27.8
 +1.3
21.92
2
Täby
21.5
 +0.7
21.92
2-22
Sollentuna
28.8
-2.5
21.74w
 4h3
Norrköping
6.8
 +2.9
2023
21.13
1
Sollentuna
8.7
-0.9
21.19
5
Sollentuna
11.6
 +1.2
21.22
3
Söderhamn
30.7
-0.3
21.37
1-22
Helsingborg
13.8
-2.7
21.58
1
Sollentuna
18.5
 +0.1
21.70
6
Stockholm/S
3.9
-0.4
21.81
1h2-22
Helsingborg
12.8
-2.2
21.95
2h3
Söderhamn
29.7
-3.9
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
24.08
 1
Sätra
18.2
 
2018
22.63
 1-17
Sätra
21.1
 
22.64
4h2
Gävle
18.2
 
2019
21.86
 1h1
Norrköping
17.2
 
21.99
2
Norrköping
17.2
 
2020
21.96
 3r1
Helsinki, FIN
9.2
 
21.98
1
Malmö/A
26.1
 
22.21
1h3
Norrköping
6.1
 
2021
21.67
 1
Växjö
14.2
 
21.76
2
Malmö/A
21.2
 
21.79
1h3
Malmö/A
20.2
 
22.38+
1
Sollentuna
24.2
 
2022
21.93
 1
Uppsala
6.2
 
2023
21.36
 2rA
Malmö/A
19.2
 
21.50
1h5
Malmö/A
18.2
 
21.64
2rC
Växjö
20.1
 
2024
21.33
1rB
Karlstad
28.1
 
21.45
2rB
Växjö
19.1
 
21.64
2h4
Karlstad
17.2
 
21.69
5
Karlstad
18.2
 
21.81
1
Norrköping
6.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
38.67
 4
Visby
11.9
 
2017
36.25
 3-15
Sollentuna/E
11.6
 
36.50
1-15
Falun
13.8
 
36.81
1h3-15
Falun
12.8
 
2020
34.54
1
Eskilstuna
1.7
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
48.84
 1-17
Göteborg/U
30.6
 
48.90
1-17
Tampere, FIN
1.9
 
49.04
3h1
Eskilstuna
24.8
 
49.17
1
Sollentuna/E
3.6
 
49.95
1 -16
Enskede
4.8
 
50.18
8
Eskilstuna
25.8
 
50.72
1 h1-16
Enskede
3.8
 
2019
47.69
 1-17
Baku, AZE
25.7
 
47.73
1h2-17
Baku, AZE
23.7
 
47.81
3
Karlstad
31.8
 
47.93
2
Göteborg/U
29.6
 
48.15
5rB
Stockholm/S
30.5
 
48.68
5
Sollentuna
18.6
 
49.14
2h2
Karlstad
30.8
 
50.35
1r2-17
Uppsala
18.8
 
2020
46.95
 1
Tampere, FIN
5.9
 
47.51
2
Uppsala
15.8
 
47.73
1-19
Linköping
22.8
 
47.84
8
Stockholm/S
23.8
 
48.01
3
Karlstad
8.7
 
48.38
1h1
Uppsala
14.8
 
48.45
1-22
Söderhamn
8.8
 
2021
47.10
 2h1-19
Tallinn, EST
15.7
 
47.15
1-19
Linköping
21.8
 
47.15
4
Stockholm/S
4.9
 
47.36
8
Stockholm/S
4.7
 
47.40
5s2-19
Tallinn, EST
15.7
 
47.47
1
Göteborg/S
2.6
 
47.49
2
Borås
28.8
 
47.95
1h2
Borås
27.8
 
47.96
2
Bar, MNE
1.5
 
49.42
1h1-19
Linköping
20.8
 
2022
47.93
 5
Söderhamn
26.7
 
48.09
2
Södertälje
6.6
 
48.19
4h2
Norrköping
5.8
 
48.19
7
Norrköping
6.8
 
48.44
3
Uppsala
21.6
 
2023
46.43
2
Söderhamn
29.7
 
46.69
1
Stockholm/S
2.7
 
46.87
1
Sollentuna
8.7
 
47.18
5h2-22
Espoo, FIN
13.7
 
47.43
1
Södertälje
6.6
 
47.56
3
Stockholm/S
2.9
 
47.62
7
Göteborg/S
18.6
 
47.68
4rB
København, DEN
27.5
 
48.05
1h2
Söderhamn
28.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
50.01
 2
Sätra
3.2
 
50.69
1-16
Växjö
4.3
 
50.72
1
Sollentuna
15.12
 
52.53
1h1-16
Växjö
3.3
 
2019
48.55
 1-17
Växjö
24.2
 
51.22
1h1-17
Växjö
23.2
 
2020
47.76
 1
Växjö
23.2
 
48.41
1s2-19
Göteborg/FH
1.3
 
48.66
2
Malmö/A
25.1
 
48.89
1h3
Växjö
22.2
 
50.08
1h6-19
Göteborg/FH
29.2
 
2021
47.67
 1
Sollentuna
24.2
 
47.74
1
Växjö
13.2
 
47.97
2
Malmö/A
21.2
 
48.01
1h2
Malmö/A
20.2
 
48.18
1
Sätra
6.2
 
2022
48.45
 1
Uppsala
4.2
 
48.71
2
Växjö
14.12
 
2023
46.98
1-22
Karlstad
26.2
 
47.50
2
Karlstad
12.2
 
47.51
2
Malmö/A
19.2
 
47.59
1rB
Göteborg/FH
2.2
 
47.78
3
Sätra
29.1
 
48.10
1h3
Malmö/A
18.2
 
48.15
1rB
Växjö
21.1
 
48.47
1h1-22
Karlstad
25.2
 
48.52
1
Sollentuna
12.1
 
2024
47.40
 3
Karlstad
17.2
 
47.78
4rB
Gent, BEL
3.2
 
47.87
1-22
Örebro
25.2
 
47.96
2h2
Karlstad
16.2
 
48.00
1rA
Uppsala
26.1
 
48.63
3rA
Växjö
20.1
 
49.08
1h3-22
Örebro
24.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
2:13.32
3rB
Täby
2.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
2:10.12
 5
Sollentuna
11.3
 
2019
2:03.47
2
Sollentuna
16.3
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
1.67
 2-14
Upplands Väsby
20.8
 
2017
1.72
6-15
Falun
12.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
1.77
7-17
Sollentuna
11.3
 
2019
1.77
 2-17
Sollentuna
16.3
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
5.31
+-14
Sollentuna/E
4.6
 +0.9
5.33w
 6-14
Sollentuna/E
4.6
 +3.9
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
6.32
2-17
Sollentuna
11.3
 
2019
6.14
 2-17
Sollentuna
16.3
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
10.96
+-14
Upplands Väsby
20.8
 +0.8
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
8.37
 Com
Sollentuna/E
11.10
 
2022
8.78
Com
Sollentuna/E
24.9
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
21.95
Com
Sollentuna/E
11.10
 
2022
20.37
 Com
Sollentuna/E
24.9
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
15.35
 Com
Sollentuna/E
11.10
 
2022
16.47
Com
Sollentuna/E
24.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
23.60
 Com
Sollentuna/E
11.10
 
2022
25.39
Com
Sollentuna/E
24.9
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1.004
 3
Sollentuna/E
11.10
 
2022
1.056
3
Sollentuna/E
24.9
 

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
8.38
 1h1-16
Växjö
3.3
 
8.48
2-17
Sätra
21.1
 
8.48
4-16
Växjö
3.3
 
2019
8.16
2-17
Växjö
23.2
 
8.56
2h2-17
Växjö
23.2
 
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
12.39
 2-14
Upplands Väsby
21.8
-0.2
2017
11.78
1
Glanshammar
18.6
-4.2
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
14.66
1 r1-17
Malmö/S
19.8
-0.3
2019
15.09
 3-17
Huddinge
16.6
 +0.6
300 m häck (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
43.31
4
Visby
10.9
 
300 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
41.59
1rB-17
Tanumshede
19.8
 
Kula (5.0 kg)
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
10.23
1-17
Sollentuna
16.3
 

Ute
200 m
SM 2020
3
h3
21.84
SM 2021 6
21.51
3
h3
21.38
SM 2022
4
h3
21.74w
SM 2023 3
21.22
2
h3
21.95
400 m
SM 2018 8
50.18
3
h1
49.04
SM 2019 3
47.81
2
h2
49.14
SM 2020 2
47.51
1
h1
48.38
SM 2021 2
47.49
1
h2
47.95
SM 2022 7
48.19
4
h2
48.19
SM 2023 2
46.43
1
h2
48.05
4x400 m
SM 2020 4
3:17.53
SM 2021 5
3:20.68
SM 2022 5
3:18.95
SM 2023 3
3:15.62
Inne
60 m
ISM 2020
8
s2
7.10
4
h3
6.99
200 m
ISM 2018
4
h2
22.64
ISM 2019 2
21.99
1
h1
21.86
ISM 2021 2
21.76
1
h3
21.79
ISM 2023 2
A
21.36
1
h5
21.50
ISM 2024 5
21.69
2
h4
21.64
400 m
ISM 2020 1
47.76
1
h3
48.89
ISM 2021 2
47.97
1
h2
48.01
ISM 2022
h1
DNS
ISM 2023 2
47.51
1
h3
48.10
ISM 2024 3
47.40
2
h2
47.96

Junior-ungdom
Ute
80 m
NC-y 2017 1
15
9.39
1
15
h3
9.50
100 m
USM 2018 3
16
10.93w
1
16
s1
10.95w
2
16
h1
11.23
USM 2019 2
17
10.69
1
17
h2
11.25
JSM 2020 2
19
10.61
2
19
h1
10.76
JSM 2021 2
19
10.71
2
19
h2
10.99
JSM 2022 3
22
10.80
2
22
h2
10.72w
JSM 2023 2
22
10.56
1
22
h3
10.77
200 m
USM 2018 3
16
22.56
1
16
s2
22.48
2
16
h1
22.89
USM 2019 1
17
21.49
1
17
h2
22.00
JSM 2021 1
19
21.64
1
19
h2
21.75
JSM 2022 2
22
21.92
1
22
h2
21.86
JSM 2023 1
22
21.37
1
22
h2
21.81
300 m
NC-y 2017 1
15
36.50
1
15
h3
36.81
400 m
USM 2018 1
16
49.95
1
16
h1
50.72
JSM 2020 1
19
47.73
JSM 2021 1
19
47.15
1
19
h1
49.42
Höjd
NC-y 2017 6
15
1.72
4x100 m
USM 2017 8
17
45.43
4
17
h2
45.82
USM 2018
6
17
h1
44.95
USM 2019 3
17
44.02
1
17
h3
43.98
JSM 2021 4
19
42.81
2
19
h2
43.45
1000 m stafett
USM 2017
17
h1
DNF
USM 2018 6
17
2:04.39
3
17
h1
2:04.27
USM 2019 6
17
2:05.30
3
17
h1
2:03.60
JSM 2021
19
DNF
3
19
h2
2:03.09
3x400 m
JSM 2020 1
22
2:30.08
JSM 2023 1
22
2:25.35
Inne
60 m
NC-y 2018 2
16
7.09
1
16
s1
7.15
1
16
h3
7.16
IUSM 2019 2
17
6.89
1
17
h2
7.06
IJSM 2020 3
19
6.89
2
19
s1
6.99
1
19
h6
7.06
IJSM 2023 4
22
6.88
2
22
h2
6.95
IJSM 2024 3
22
6.85
3
22
h2
6.94
400 m
NC-y 2018 1
16
50.69
1
16
h1
52.53
IUSM 2019 1
17
48.55
1
17
h1
51.22
IJSM 2020
1
19
s2
48.41
1
19
h6
50.08
IJSM 2023 1
22
46.98
1
22
h1
48.47
IJSM 2024 1
22
47.87
1
22
h3
49.08
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
NC-y 2018 4
16
8.48
1
16
h1
8.38
IUSM 2019 2
17
8.16
2
17
h2
8.56

Lag-EM och Europacupen
200 m
Div 1 2021 6
B
21.70
4x400 m
Div 1 2021 4
B
3:08.51
4x400 m mixat
Super L 2023 5
B
3:17.93

Junior-ungdom
400 m
EYOF (17 år) 2019 1
17
47.69
1
17
h2
47.73
JEM19 2021 10
5
19
s2
47.40
2
19
h1
47.10
JEM22 2023 20
5
22
h2
47.18
4x400 m
JEM19 2021
-
19
h3
DNF
JEM22 2023 12
5
22
h2
3:09.12