2.7Stockholm
1.7Malmö/He
30.6Karlstad
30.6Krokom
30.6Stockholm
30.6Trollbäcken
30.6Uddevalla
30.6Värnamo
30.6Västerås
29.6Gävle
29.6Hallsberg
29.6Kalmar
29.6Malmö/S-K
29.6Smedjebacken
28.6Ängelholm
28.6Bohus
28.6Bollnäs
28.6Glanshammar
28.6Göteborg/S
28.6Halmstad
28.6Hässelby
28.6Jönköping
28.6Karlstad
28.6Kristianstad
28.6Kungsbacka
28.6Luleå
28.6Mölndal
28.6Norrtälje
28.6Nyköping/R-K
28.6Olofström
28.6Östersund
28.6Skara
28.6Sollentuna
28.6Stenungsund
28.6Trollhättan
28.6Valö
28.6Växjö/A
27.6Alunda
27‐28.6Bottnaryd
27.6Falkenberg
27‐28.6Falun
27.6Falun
27.6Göteborg/S
27.6Göteborg/S
27.6Göteborg/S
27.6Göteborg/U
27.6Höör
27‐28.6Huddinge
27.6Lerum
27.6Malmö/S
27.6Mölndal
27.6Mölndal
27.6Skruv
27‐28.6Sollentuna
27.6Sundsvall
27.6Trollbäcken
27.6Uddevalla
27.6Växjö
26.6Falkenberg
26.6Östersund
26.6Västerås
25.6Borås
25.6Gävle
25.6Halmstad
25.6Höör
25.6Karlstad
25.6Kil
25.6Krokom
25.6Lidköping
25.6Lund
25.6Marieby
25.6Norrköping
25.6Örnsköldsvik
25.6Trollhättan
25.6Uppsala
25.6Varberg
24.6Åkersberga
24.6Eslöv
24.6Gävle
24.6Göteborg
24.6Göteborg/S
24.6Hässleholm
24.6Malmö/S
24.6Örebro
24.6Smedjebacken
24.6Uppsala
24.6Upsala
24.6Västerås
24.6Växjö
23.6Åhus
23.6Åkersberga
23.6Askersund
23.6Borås
23.6Enskede
23.6Färgelanda
23.6Göteborg/S
23.6Göteborg/S
23.6Göteborg/S
23.6Krokom
23.6Kvarnsveden
23.6Lund
23.6Marieby
23.6Mölndal
23.6Motala
23.6Stockholm
23.6Sundsvall
23.6Umeå
23.6Värnamo
23.6Villstad
22.6Alunda
22.6Bålsta
22.6Hallsberg
22.6Kalmar
22.6Kristianstad
22.6Lerum
22.6Lidköping
22.6Smedjebacken
22.6Stockholm
22.6Vallentuna
22.6Visby
21.6Bohus
21.6Göteborg/S
21.6Halmstad
21.6Helsingborg
21.6Höör
21.6Huddinge
21.6Karlstad
21.6Kil
21.6Märsta
21.6Mölndal
21.6Norrköping
21.6Norrtälje
21.6Nyköping
21.6Östhammar
21.6Skara
21.6Trollhättan
21.6Upplands Väsby
21.6Vallentuna
20.6Eksjö
20.6Karlskrona
20.6Södertälje
20.6Torsby
19.6Göteborg/S-K
18.6Borås
18.6Falun
18.6Halmstad
18.6Hudiksvall
18.6Karlstad/M
18.6Lidköping
18.6Lund
18.6Mölndal
18.6Mölndal
18.6Skara
18.6Södertälje
18.6Spånga
18.6Trelleborg
18.6Tumba
18.6Umeå
17.6Bohus
17.6Bollnäs
17.6Borås
17.6Enköping
17.6Eslöv
17.6Fjugesta
17.6Gävle
17.6Glanshammar
17.6Hässelby
17.6Katrineholm
17.6Kil
17.6Krokom
17.6Lidköping
17.6Linköping
17.6Linköping
17.6Ludvika
17.6Malmö/He
17.6Nässjö
17.6Östersund
17.6Smedjebacken
17.6Uddevalla
17.6Uppsala
17.6Västerås
17.6Växjö
17.6Visby
16.6Åhus
16.6Bohus
16.6Borås
16.6Danderyd
16.6Danderyd
16.6Enskede
16.6Falkenberg
16.6Halmstad
16.6Hässleholm
16.6Karlshamn
16.6Karlshamn
16.6Karlstad
16.6Landskrona
16.6Mölndal
16.6Örnsköldsvik
16.6Skellefteå
16.6Stockholm
16.6Stockholm/S
16.6Trollhättan
16.6Trollhättan
16.6Ystad
15.6Göteborg/S
15.6Hallsberg
15.6Hallsberg
15.6Hässleholm
15.6Kristianstad
15.6Kristianstad
15.6Landskrona
15.6Lerum
15.6Lidköping
15.6Malmö/S-K
15.6Norrköping
15.6Norrköping
15.6Örebro
15.6Sävsjö
15.6Skövde
15.6Uddevalla
14.6Åkersberga
14.6Åkersberga
14.6Åkersberga
14.6Bohus
14.6Bollnäs
14.6Eskilstuna
14.6Falun
14.6Falun
14.6Göteborg/S
14.6Göteborg/S
14.6Göteborg/S-K
14.6Göteborg/S-K
14.6Halmstad
14.6Hässelby
14.6Hässelby
14.6Höör
14.6Huddinge
14.6Huddinge
14.6Karlskrona
14.6Karlstad
14.6Karlstad
14.6Kil
14.6Kil
14.6Kristianstad
14.6Krokom
14.6Landskrona
14.6Malmö/S-K
14.6Malmö/S-K
14.6Mölndal
14.6Mölndal
14.6Norrköping
14.6Norrköping
14.6Norrtälje
14.6Norrtälje
14.6Nyköping
14.6Olofström
14.6Östersund
14.6Sävedalen
14.6Skellefteå
14.6Skellefteå
14.6Södertälje
14.6Södertälje
14.6Sollentuna
14.6Sollentuna
14.6Sollentuna/E
14.6Spånga
14.6Stockholm
14.6Trollhättan
14.6Uddevalla
13.6Åkersberga
13.6Ängelholm
13.6Bålsta
13‐14.6Enskede
13.6Eskilstuna
13.6Göteborg/S
13.6Göteborg/S
13.6Halmstad
13.6Hedesunda
13.6Helsingborg
13.6Helsingborg
13.6Höör
13.6Huddinge
13.6Jönköping
13.6Jönköping
13.6Kalmar
13.6Kalmar
13.6Karlskrona
13.6Karlstad
13.6Kungsbacka
13.6Kungsbacka
13.6Lerum
13.6Lerum
13.6Lidköping
13‐15.6Ljungby
13.6Luleå
13.6Östhammar
13.6Skara
13.6Skruv
13.6Stenungsund
13.6Sundsvall
13.6Sundsvall
13.6Trelleborg
13.6Umeå
13.6Västerås
13.6Västerås
13‐14.6Visby
13‐14.6Visby
12.6Kungsbacka
12.6Kungsbacka
12.6Märsta
12.6Vallentuna
11.6Hässelby
11.6Kil
11.6Lidköping
11.6Örnsköldsvik
11.6Örnsköldsvik
11.6Trollhättan
11.6Tumba
11.6Upplands Väsby
11.6Varberg
11.6Varberg
11.6Växjö
11.6Växjö
10.6Enskede
10.6Enskede
10.6Eskilstuna
10.6Eslöv
10.6Eslöv
10.6Glanshammar
10.6Glanshammar
10.6Hässelby
10.6Hässelby
10.6Hässleholm
10.6Kil
10.6Laholm
10.6Lerum
10.6Lerum
10.6Malmö/S
10.6Malmö/S
10.6Trollbäcken
10.6Trollbäcken
10.6Trollbäcken
10.6Trollbäcken
10.6Uddevalla
10.6Västerås
10.6Västerås
9.6Åhus
9.6Hässelby
9.6Hässelby
9.6Hässleholm
9.6Hässleholm
9.6Jönköping
9.6Jönköping
9.6Karlshamn
9.6Karlshamn
9.6Kungsbacka
9.6Kungsbacka
9.6Mölndal
8.6Bålsta
8.6Bålsta
8.6Fjugesta
8.6Kristianstad
8.6Kungälv
8.6Lerum
8.6Lerum
8.6Lidköping
8.6Lidköping
8.6Malmö/S-K
8.6Norrköping
8.6Smedjebacken
8.6Sunne
8.6Trelleborg
8.6Trelleborg
8.6Visby
8.6Visby
7.6Åkersberga
7.6Åkersberga
7.6Bålsta
7.6Bohus
7.6Bollnäs
7.6Bollnäs
7.6Borås
7.6Eksjö
7.6Eksjö
7.6Enskede
7.6Enskede
7.6Eskilstuna
7.6Falkenberg
7.6Falkenberg
7.6Göteborg/S
7.6Göteborg/S
7.6Göteborg/S
7.6Hässelby
7.6Hässelby
7.6Hässleholm
7.6Hässleholm
7.6Huddinge
7.6Jönköping
7.6Jönköping
7.6Landskrona
7.6Lund
7.6Lund
7.6Märsta
7.6Norrtälje
7.6Norrtälje
7.6Olofström
7.6Sävedalen
7.6Uddevalla
7.6Uddevalla
7.6Upplands Väsby
7.6Upplands Väsby
7.6Västerås/Ap
6.6Åkersberga
6.6Åkersberga
6.6Alunda
6.6Enskede
6.6Gävle
6.6Gävle
6.6Göteborg/S
6‐7.6Halmstad
6‐7.6Halmstad
6‐7.6Halmstad
6.6Höör
6.6Höör
6.6Huddinge
6.6Huddinge
6.6Karlshamn
6.6Karlshamn
6.6Karlstad
6.6Kil
6.6Kil
6.6Klippan
6.6Klippan
6.6Kungsbacka
6.6Kungsbacka
6.6Lerum
6.6Mölndal
6.6Nyköping
6.6Nyköping
6.6Skövde
6.6Skövde
6.6Skövde
6.6Sollentuna
6.6Sollentuna
6.6Sollentuna/E
6.6Stockholm
6.6Trollhättan
6.6Trollhättan
6.6Umeå
6.6Växjö
6.6Växjö
5.6Karlstad
5.6Karlstad/M
5.6Kungälv
5.6Kungälv
5.6Lund
5.6Lund
5.6Östersund
5.6Östersund
5.6Sävsjö
5.6Uddevalla
5.6Visby
5.6Visby
4.6Åkersberga
4.6Bålsta
4.6Bålsta
4.6Borås
4.6Borås
4.6Eksjö
4.6Eksjö
4.6Eskilstuna
4.6Falun
4.6Falun
4.6Hässelby
4.6Hässelby
4.6Höör
4.6Höör
4.6Karlshamn
4.6Karlshamn
4.6Karlstad
4.6Karlstad
4.6Krokom
4.6Krokom
4.6Kungsbacka
4.6Lidköping
4.6Lidköping
4.6Lund
4.6Märsta
4.6Norrköping
4.6Norrköping
4.6Örebro
4.6Örnsköldsvik
4.6Örnsköldsvik
4.6Östhammar
4.6Tumba
4.6Tumba
4.6Varberg
4.6Varberg
3.6Ängelholm
3.6Bollnäs
3.6Bollnäs
3.6Eskilstuna
3.6Eslöv
3.6Eslöv
3.6Glanshammar
3.6Glanshammar
3.6Hässelby
3.6Hässelby
3.6Hässleholm
3.6Hässleholm
3.6Huddinge
3.6Hudiksvall
3.6Hudiksvall
3.6Jönköping
3.6Jönköping
3.6Kil
3.6Kil
3.6Laholm
3.6Laholm
3.6Lekeryd
3.6Lekeryd
3.6Lidingö/Bosön
3.6Lidköping
3.6Lidköping
3.6Linköping
3.6Ljungby
3.6Ljungby
3.6Malmö/He
3.6Malmö/He
3.6Skövde
3.6Smedjebacken
3.6Trelleborg
3.6Uddevalla
3.6Varberg
3.6Varberg
3.6Värnamo
3.6Värnamo
3.6Västerås
3.6Västerås
2.6Åhus
2.6Åhus
2.6Askersund
2.6Askersund
2.6Hässelby
2.6Hässelby
2.6Hässleholm
2.6Hässleholm
2.6Kvarnsveden
2.6Kvarnsveden
2.6Marieby
2.6Marieby
2.6Mölndal
2.6Mölndal
2.6Norrköping
2.6Simrishamn
2.6Simrishamn
2.6Skövde
2.6Skövde
2.6Stenungsund
2.6Trelleborg
2.6Trelleborg
1.6Fjugesta
1.6Fjugesta
1.6Göteborg/S
1.6Göteborg/S
1.6Hallsberg
1.6Hallsberg
1.6Hässelby
1.6Hässelby
1.6Hässleholm
1.6Kalmar
1.6Kalmar
1.6Karlskrona
1.6Karlskrona
1.6Katrineholm
1.6Katrineholm
1.6Kvarnsveden
1.6Kvarnsveden
1.6Lerum
1.6Lerum
1.6Lidköping
1.6Lidköping
1.6Löttorp
1.6Löttorp
1.6Malmö/S-K
1.6Malmö/S-K
1.6Sävsjö
1.6Skövde
1.6Skövde
1.6Stenungsund
1.6Stenungsund
1.6Sunne
1.6Trelleborg
1.6Växjö
31.5Bohus
31.5Bohus
31.5Bollnäs
31.5Bollnäs
31.5Borås
31.5Borås
31.5Enskede
31.5Enskede
31.5Enskede
31.5Enskede
31.5Eskilstuna
31.5Gävle
31.5Gävle
31.5Halmstad
31.5Halmstad
31.5Huddinge
31.5Huddinge
31.5Kalmar
31.5Kalmar
31.5Karlskrona
31.5Karlskrona
31.5Karlskrona
31.5Karlskrona
31.5Karlstad
31.5Karlstad
31.5Kil
31.5Klippan
31.5Klippan
31.5Landskrona
31.5Landskrona
31.5Märsta
31.5Märsta
31.5Mölndal
31.5Mölndal
31.5Norrtälje
31.5Norrtälje
31.5Säter
31.5Säter
31.5Sävedalen
31.5Sävedalen
31.5Sävedalen
31.5Sävedalen
31.5Skövde
31.5Skövde
31.5Sollefteå
31.5Sollefteå
31.5Sundsvall
31.5Sundsvall
31.5Tranås
31.5Tranås
31.5Trollhättan
31.5Trollhättan
30.5Bålsta
30.5Bålsta
30.5Borås
30.5Borås
30.5Danderyd
30.5Danderyd
30.5Falkenberg
30.5Falkenberg
30.5Falun
30.5Falun
30.5Göteborg/S
30.5Göteborg/S
30.5Göteborg/S
30.5Göteborg/S
30.5Habo
30.5Habo
30.5Höör
30.5Höör
30.5Huddinge
30.5Huddinge
30.5Jönköping
30.5Jönköping
30.5Kalmar
30.5Kalmar
30.5Karlshamn
30.5Karlshamn
30.5Karlstad
30.5Karlstad
30.5Katrineholm
30.5Katrineholm
30.5Kristianstad
30.5Kristianstad
30.5Kungälv
30.5Kungälv
30.5Kungsbacka
30.5Kungsbacka
30.5Landskrona
30.5Landskrona
30.5Lidköping
30.5Lidköping
30.5Löttorp
30.5Luleå
30.5Luleå
30.5Malmö/S-K
30.5Malmö/S-K
30.5Mölndal
30.5Mölndal
30.5Nyköping
30.5Nyköping
30.5Nyköping/T
30‐31.5Östersund
30.5Skara
30.5Skara
30.5Sollentuna
30.5Sollentuna
30.5Stockholm
30.5Stockholm
30.5Torsby
30.5Torsby
30.5Torsby
30.5Torsby
30.5Trollbäcken
30.5Trollbäcken
30.5Umeå
30.5Villstad
29.5Enskede
29.5Enskede
29.5Göteborg/S
29.5Göteborg/S
29.5Jönköping
29.5Jönköping
29.5Kungälv
29.5Kungälv
29.5Stora Mossen
29.5Stora Mossen
29.5Uddevalla
29.5Uddevalla
29.5Västerås
29.5Västerås
29.5Visby
29.5Visby
28.5Åhus
28.5Åhus
28.5Bålsta
28.5Bålsta
28.5Danderyd
28.5Danderyd
28.5Eksjö
28.5Hudiksvall
28.5Hudiksvall
28.5Karlstad/M
28.5Karlstad/M
28.5Krokom
28.5Kungsbacka
28.5Kungsbacka
28.5Lidingö
28.5Lidingö/Bosön
28.5Lidköping
28.5Lidköping
28.5Ljungby
28.5Lund
28.5Lund
28.5Märsta
28.5Motala
28.5Motala
28.5Örebro
28.5Örebro/G
28.5Östhammar
28.5Östhammar
28.5Spånga
28.5Spånga
28.5Trelleborg
28.5Trollhättan
28.5Trollhättan
28.5Tumba
28.5Tumba
28.5Upplands Väsby
28.5Varberg
28.5Varberg
28.5Ystad
27.5Ängelholm
27.5Ängelholm
27.5Ängelholm
27.5Eslöv
27.5Eslöv
27.5Hallsberg
27.5Hallsberg
27.5Härnösand
27.5Härnösand
27.5Hässleholm
27.5Hässleholm
27.5Huddinge
27.5Huddinge
27.5Katrineholm
27.5Katrineholm
27.5Kil
27.5Kil
27.5Klippan
27.5Laholm
27.5Laholm
27.5Lekeryd
27.5Lidköping
27.5Lidköping
27.5Lund
27.5Lund
27.5Malmö/S
27.5Malmö/S
27.5Mjölby
27.5Mjölby
27.5Norrtälje
27.5Norrtälje
27.5Skövde
27.5Skövde
27.5Skruv
27.5Skruv
27.5Skruv
27.5Värnamo
27.5Värnamo
27.5Västerås
27.5Västerås
27.5Växjö
27.5Växjö
26.5Åhus
26.5Åhus
26.5Askersund
26.5Askersund
26.5Borås
26.5Falun
26.5Falun
26.5Kvarnsveden
26.5Kvarnsveden
26.5Marieby
26.5Marieby
26.5Mölndal
26.5Mölndal
26.5Norrköping
26.5Norrköping
26.5Örebro
26.5Örebro/G
26.5Stockholm
26.5Stockholm
25.5Bålsta
25.5Bålsta
25.5Fjugesta
25.5Fjugesta
25.5Halmstad
25.5Halmstad
25.5Lidköping
25.5Lidköping
25.5Malmö/S-K
25.5Malmö/S-K
25.5Norrköping
25.5Norrköping
25.5Sävedalen
25.5Sävedalen
25.5Skövde
25.5Skövde
25.5Sunne
24.5Åkersberga
24.5Åkersberga
24.5Bollnäs
24.5Bollnäs
24.5Borås
24.5Borås
24.5Eskilstuna
24.5Halmstad
24.5Halmstad
24.5Huddinge
24.5Huddinge
24.5Karlstad
24.5Karlstad
24.5Katrineholm
24.5Katrineholm
24.5Lidköping
24.5Lund
24.5Lund
24.5Märsta
24.5Märsta
24.5Nässjö
24.5Nässjö
24.5Norrtälje
24.5Norrtälje
24.5Örebro
24.5Östersund
24.5Östersund
24.5Skellefteå
24.5Sollentuna
24.5Sollentuna
24.5Sundsvall
24.5Sundsvall
24.5Trollhättan
24.5Trollhättan
24.5Växjö
24.5Växjö
24.5Vedevåg
24.5Vedevåg
23.5Åkersberga
23.5Åkersberga
23.5Björknäs
23.5Falkenberg
23.5Falkenberg
23.5Höör
23.5Höör
23.5Huddinge
23.5Huddinge
23.5Karlshamn
23.5Karlshamn
23.5Kungsbacka
23.5Kungsbacka
23.5Landskrona
23.5Landskrona
23.5Lidingö
23.5Lidingö
23.5Lidköping
23.5Lidköping
23.5Ljungby
23.5Malmö/S-K
23.5Malmö/S-K
23.5Nyköping
23.5Skruv
23.5Skruv
23.5Trollbäcken
23.5Trollbäcken
23.5Uddevalla
23.5Uppsala
23.5Ystad
23.5Ystad
22.5Huddinge
22.5Huddinge
22.5Linköping
22.5Skövde
22.5Sollefteå
22.5Sollefteå
22.5Uddevalla
22.5Visby
22.5Visby
21.5Bohus
21.5Bohus
21.5Falun
21.5Falun
21.5Huddinge
21‐22.5Huddinge
21.5Huddinge
21.5Karlstad/M
21.5Karlstad/M
21.5Kristianstad
21.5Kristianstad
21.5Lidköping
21.5Lidköping
21.5Lund
21.5Motala
21.5Motala
21.5Östhammar
21.5Östhammar
21.5Sollentuna
21.5Sollentuna
21.5Spånga
21.5Spånga
21.5Sunne
21.5Trollbäcken
21.5Trollbäcken
21.5Trollbäcken
21.5Trollbäcken
21.5Uddevalla
21.5Uddevalla
20.5Åkersberga
20.5Åkersberga
20.5Bollnäs
20.5Borås
20.5Borås
20.5Eslöv
20.5Eslöv
20.5Hallsberg
20.5Hallsberg
20.5Hässleholm
20.5Hässleholm
20.5Höör
20.5Jönköping
20.5Jönköping
20.5Kil
20.5Kil
20.5Klippan
20.5Klippan
20.5Krokom
20.5Krokom
20.5Kungsbacka
20.5Kungsbacka
20.5Laholm
20.5Laholm
20.5Lidköping
20.5Lidköping
20.5Ludvika
20.5Ludvika
20.5Malmö/He
20.5Märsta
20.5Märsta
20.5Skövde
20.5Skövde
20.5Sollentuna
20.5Sollentuna
20.5Sunne
20.5Uddevalla
20.5Uddevalla
20.5Varberg
20.5Varberg
20.5Västerås
20.5Västerås
20.5Växjö
20.5Växjö
19.5Åhus
19.5Åhus
19.5Borås
19.5Borås
19.5Halmstad
19.5Halmstad
19.5Kristianstad
19.5Kristianstad
19.5Kungsbacka
19.5Kungsbacka
19.5Lidköping
19.5Mölndal
19.5Mölndal
19.5Skövde
19.5Skövde
19.5Stockholm
19.5Stockholm/S
18.5Fjugesta
18.5Fjugesta
18.5Hudiksvall
18.5Hudiksvall
18.5Kristianstad
18.5Kristianstad
18.5Kungälv/S
18.5Kungsbacka
18.5Kungsbacka
18.5Lerum
18.5Lerum
18.5Lidköping
18.5Lidköping
18.5Malmö/S-K
18.5Skövde
18.5Skövde
18.5Trollhättan
18.5Trollhättan
18.5Vallentuna
18.5Vallentuna
18.5Visby
18.5Visby
17.5Bålsta
17.5Bålsta
17.5Bollnäs
17.5Bollnäs
17.5Borås
17.5Borås
17.5Eskilstuna
17.5Glanshammar
17.5Hässelby
17.5Hässelby
17.5Huddinge
17.5Huddinge
17.5Katrineholm
17.5Katrineholm
17.5Lerum
17.5Lerum
17.5Ljungby
17.5Ljungby
17.5Norrtälje
17.5Norrtälje
17.5Örebro
17.5Sävedalen
17.5Sävedalen
17.5Skara
17.5Skara
17.5Sollentuna
17.5Sollentuna
17.5Stenungsund
17.5Stenungsund
17.5Trollhättan
17.5Trollhättan
17.5Västerås
17.5Västerås
16.5Åkersberga
16.5Åkersberga
16.5Bålsta
16.5Bålsta
16.5Björknäs
16.5Björknäs
16.5Danderyd
16.5Danderyd
16.5Eksjö
16.5Falun
16.5Falun
16.5Gävle
16.5Gävle
16.5Göteborg/S
16.5Göteborg/S
16.5Huddinge
16.5Huddinge
16.5Karlstad
16.5Karlstad
16.5Kristianstad
16.5Kristianstad
16.5Landskrona
16.5Landskrona
16.5Lidköping
16.5Lidköping
16.5Skruv
16.5Sollefteå
16.5Sollefteå
16.5Umeå
16.5Uppsala
16.5Västerås/Ap
15.5Göteborg/S
15.5Göteborg/S
15.5Härnösand
15.5Härnösand
15.5Hässleholm
15.5Hässleholm
15.5Karlstad/M
15.5Karlstad/M
15.5Linköping
15.5Sollentuna
15.5Sollentuna
15.5Sollentuna
15.5Stora Mossen
15.5Stora Mossen
15.5Uddevalla
15.5Uddevalla
15.5Visby
15.5Visby
14.5Bohus
14.5Bohus
14.5Göteborg/S
14.5Göteborg/S
14.5Kil
14.5Kil
14.5Klippan
14.5Klippan
14.5Kristianstad
14.5Kristianstad
14.5Marieby
14.5Marieby
14.5Östhammar
14.5Östhammar
14.5Skara
14.5Sollentuna
14.5Sollentuna
14.5Stockholm/Ö
14.5Stockholm/Östermalm
14.5Strömstad
14.5Sunne
14.5Trollhättan
14.5Trollhättan
13.5Eslöv
13.5Eslöv
13.5Fjugesta
13.5Fjugesta
13.5Hallsberg
13.5Hallsberg
13.5Hässelby
13.5Hässelby
13.5Hässleholm
13.5Hässleholm
13.5Huddinge
13.5Huddinge
13.5Hudiksvall
13.5Hudiksvall
13.5Laholm
13.5Laholm
13.5Lidköping
13.5Lidköping
13.5Nässjö
13.5Nässjö
13.5Nora
13.5Skövde
13.5Skövde
13.5Sollentuna
13.5Sollentuna
13.5Sunne
13.5Uddevalla
13.5Varberg
13.5Varberg
13.5Västerås
13.5Västerås
12.5Askersund
12.5Askersund
12.5Bohus
12.5Bohus
12.5Karlshamn
12.5Krokom
12.5Krokom
12.5Kvarnsveden
12.5Kvarnsveden
12.5Mölndal
12.5Sollefteå
12.5Sollefteå
11.5Bålsta
11.5Bålsta
11.5Falkenberg
11.5Falkenberg
11.5Halmstad
11.5Halmstad
11.5Lidköping
11.5Lidköping
11.5Sollentuna
11.5Sollentuna
11.5Sunne
10.5Åkersberga
10.5Åkersberga
10.5Bollnäs
10.5Bollnäs
10.5Borås
10.5Borås
10.5Eskilstuna
10.5Falkenberg
10.5Falkenberg
10.5Frändefors
10.5Frändefors
10.5Huddinge
10.5Huddinge
10.5Katrineholm
10.5Katrineholm
10.5Norrtälje
10.5Norrtälje
10.5Skruv
10.5Skruv
10.5Sollentuna
10.5Sollentuna
10.5Tranås
10.5Tranås
10.5Trollhättan
10.5Trollhättan
9.5Åkersberga
9.5Åkersberga
9.5Bålsta
9.5Bålsta
9.5Bohus
9.5Bohus
9.5Danderyd
9.5Danderyd
9.5Hässelby
9.5Hässelby
9.5Hässleholm
9.5Helsingborg
9.5Huddinge
9.5Huddinge
9.5Jönköping
9.5Jönköping
9.5Karlshamn
9.5Karlshamn
9.5Kil
9.5Kil
9.5Klippan
9.5Klippan
9.5Kristianstad
9.5Kristianstad
9.5Kungsbacka
9.5Kungsbacka
9.5Landskrona
9.5Landskrona
9.5Lidingö
9.5Lidingö
9.5Lidköping
9.5Lidköping
9.5Malmö/S-K
9.5Malmö/S-K
9.5Skara
9.5Umeå
9.5Växjö/A
9.5Växjö/A
8.5Fjugesta
8.5Fjugesta
8.5Göteborg/S
8.5Göteborg/S
8.5Karlstad/M
8.5Lidköping
8.5Lidköping
8.5Linköping
8.5Linköping/C
8.5Örebro
8.5Uddevalla
8.5Uddevalla
7.5Åhus
7.5Åhus
7.5Askersund
7.5Askersund
7.5Eskilstuna
7.5Hässleholm
7.5Lidköping
7.5Lidköping
7.5Ljungby
7.5Ljungby
7.5Lund
7.5Lund
7.5Marieby
7.5Marieby
7.5Östhammar
7.5Östhammar
7.5Sollefteå
7.5Sollefteå
7.5Sunne
7.5Trollhättan
7.5Trollhättan
7.5Vedevåg
7.5Vedevåg
6.5Åkersberga
6.5Åkersberga
6.5Bohus
6.5Bohus
6.5Borås
6.5Eslöv
6.5Eslöv
6.5Fjugesta
6.5Fjugesta
6.5Halmstad
6.5Halmstad
6.5Hässleholm
6.5Hässleholm
6.5Huddinge
6.5Huddinge
6.5Jönköping
6.5Jönköping
6.5Laholm
6.5Laholm
6.5Lidköping
6.5Lidköping
6.5Linköping
6.5Nora
6.5Nora
6.5Skövde
6.5Skövde
6.5Sollentuna
6.5Sollentuna
6.5Sunne
6.5Uddevalla
6.5Uddevalla
6.5Varberg
6.5Varberg
6.5Västerås
6.5Västerås
5.5Åhus
5.5Åhus
5.5Askersund
5.5Askersund
5.5Bohus
5.5Bohus
5.5Falkenberg
5.5Falkenberg
5.5Falun
5.5Falun
5.5Lidköping
5.5Mölndal
5.5Mölndal
5.5Örebro
5.5Örebro/G
5.5Skövde
5.5Skövde
5.5Strömstad
5.5Strömstad
4.5Bohus
4.5Bohus
4.5Falkenberg
4.5Falkenberg
4.5Fjugesta
4.5Fjugesta
4.5Lidköping
4.5Lidköping
4.5Sätra
4.5Sätra/K
4.5Skruv
4.5Skruv
4.5Sunne
4.5Trollhättan
4.5Trollhättan
3.5Sollentuna
3.5Sollentuna
3.5Västerås
3.5Västerås
2.5Klippan
2.5Klippan
2.5Kristianstad
2.5Kristianstad
2.5Ljungskile
2.5Ljungskile
2.5Umeå
2.5Västerås/Ap
2.5Västerås/Ap
1.5Karlstad
1.5Malmö/S-K
1.5Malmö/S-K
27.4Visby
26.4Uddevalla
25.4Falun
25.4Sollentuna
25.4Umeå
25.4Växjö/A
22.4Härnösand
18.4Kristianstad
18.4Motala
18.4Sollentuna
18.4Umeå
14.4Uppsala
13.4Tingstäde
11.4Sollentuna
11.4Sollentuna
10.4Växjö/A
8.4Sollentuna
6.4Ås
5.4Helsingborg
5.4Stockholm
4.4Falun
4.4Helsingborg
31.3Karlstad
28.3Kristianstad
28.3Lidingö
28.3Örebro
27.3Göteborg/FH
24.3Karlstad
24.3Sätra
22.3Gävle
21.3Lidingö
21.3Linköping
21.3Nora
21.3Varberg
21.3Västerås
21.3Växjö/A
19.3Örebro
19.3Uddevalla
18.3Ås
15.3Falun
15.3Göteborg/FH
15.3Landskrona
15.3Sätra
14.3Eskilstuna
14.3Lidingö
14.3Linköping
12‐14.3Karlskrona
11.3Örebro
9.3Göteborg/FH
7.3Eskilstuna
7‐8.3
6.3Uddevalla
5.3Göteborg/FH
4.3Sollentuna
3.3Falun
3.3Falun/F
1.3Göteborg/FH
29.2‐1.3
29.2Örebro
28.2‐1.3
27.2Falun
27.2Falun/F
27.2Göteborg/FH
27.2Linköping
26.2Malmö/A
26.2Sollentuna
25.2Bollnäs
25.2Falun
25.2Falun/F
25.2Varberg
23.2Sätra
22‐23.2Ås
22.2Gävle
22‐23.2Göteborg/FH
22‐23.2Piteå
20.2Öllsjö
19.2Malmö/A
19.2Skellefteå
19.2Umeå
18.2Karlstad
17.2Uddevalla
16.2Bohus
16.2Falun
16.2Falun/F
16.2Gävle
16.2Uppsala
15.2Haparanda
15.2Karlskrona
15.2Örebro
15‐16.2Sätra
15.2Uddevalla
13.2Linköping
13.2Linköping
13.2Sollentuna
12.2Malmö/A
12.2Umeå
11.2
9.2
9‐10.2Motala
8.2Göteborg/FH
8‐9.2Karlstad
8‐9.2Malmö/A
8.2Uddevalla
8‐9.2Umeå
8‐9.2Västerås
7.2Uddevalla
7‐9.2Uppsala
6.2Öllsjö
5.2Norrköping
5.2Umeå
4.2Jönköping
4.2Örebro
2.2Sätra
2.2Skellefteå
2.2Uddevalla
2.2Växjö/Ti
1.2Bollnäs
1‐2.2Göteborg/FH
1.2Haparanda
1.2Malmö/A
1‐2.2Öllsjö
1‐2.2
1.2Sollentuna
1.2Växjö/Ti
31.1Växjö
30.1Linköping
30.1Öllsjö
29.1Umeå
28.1Sätra
26.1Falun
26.1Falun/F
25‐26.1Ås
25.1Bollnäs
25.1Göteborg/FH
25‐26.1Karlstad
25.1Luleå
25‐26.1Malmö/A
25.1Nyköping
25.1Sätra
25‐26.1Uppsala
24‐26.1Huddinge
23.1Örebro
22.1Sollentuna
22.1Umeå
18.1Birsta
18‐19.1Haparanda
18.1Öllsjö
18‐19.1Sätra
18.1Stockholm
18.1Umeå
18‐19.1Västerås
16.1Linköping
15.1Umeå
12.1Borås
12.1Gävle
12.1Göteborg/FH
12.1Jönköping
12.1Malmö/A
11.1Bollnäs
11.1Göteborg/FH
11‐12.1Karlskrona
11.1Lund
11‐12.1Örebro
11‐12.1Sätra
11‐12.1Sätra
11.1Umeå
11.1Varberg
9.1Göteborg/FH
6.1Eskilstuna
6.1Norrköping
5.1Haparanda
4.1Falkenberg
4.1Sätra
4.1Uddevalla
4.1Uddevalla
2.1Falun
2.1Falun/F
31.12Västerås
31.12Västerås/Ap
31.12Villstad
30.12Karlstad
30.12Öllsjö
28.12Gävle
28.12Öllsjö
28.12Skellefteå
28.12Västerås
27.12Uddevalla
26.12Motala
23.12Kristianstad
23.12Öllsjö
22.12Göteborg/FH
22.12Uddevalla
21.12Falun
21.12Falun/F
21.12Karlstad
21.12Västerås
20.12Göteborg/FH
20.12Sätra
20.12Uppsala
19.12Göteborg/FH
19.12Karlstad
19.12Uppsala
19.12Västerås
18.12Borås
18.12Enskede
18.12Sollentuna
18.12Sollentuna
18.12Uddevalla
17.12Enskede
16.12Lerum
15.12Göteborg/FH
15.12Karlskrona
15.12Norrköping
14.12Bollnäs
14.12Göteborg/FH
14.12Haparanda
14.12Lerum
14.12Malmö/A
14.12Norrköping
14.12Nyköping
13‐15.12Sätra
12.12Göteborg/FH
12.12Linköping
12.12Linköping
12.12Sollentuna
12.12Umeå
12.12Växjö
12.12Växjö/TA
8.12Ås
8.12Norrtälje
8.12Örebro
8.12Västerås
7.12Eskilstuna
7‐8.12Gävle
7.12Haparanda
7.12Varberg
5.12Göteborg/FH
4.12Karlstad
3.12Karlstad
2.12Örebro
1.12Göteborg/FH
1.12Sollentuna
1.12Varberg
30.11Falun
30.11Falun/F
30.11‐1.12Göteborg/FH
30.11Göteborg/FH
30.11Malmö/A
30.11‐1.12Sollentuna
30.11Umeå
30.11Västerås
29.11Öllsjö
28.11Göteborg/FH
28.11Skellefteå
28.11Sollentuna
28.11Sollentuna/E
24.11Göteborg/FH
24.11Helsingborg
24.11Karlstad
24.11Växjö
23.11Göteborg/FH
23.11Karlstad
23.11Linköping
23.11Uddevalla
22.11Linköping
21.11Göteborg/FH
17.11Bollnäs
16‐17.11Göteborg/FH
16‐17.11Huddinge
16.11Örebro
16‐17.11Piteå
16.11Sätra
14.11Göteborg
14.11Göteborg/FH
11.11Angered
10.11Eksjö
9.11Jämjö
9.11Karlstad
9.11Västerås
9.11Vellinge
2‐3.11Sävedalen
2.11Stockholm
2.11Stockholm
2.11Västerås
2.11Västerås/Ap

Rekord


Svenska rekord










Mästerskapsrekord






Svenska rekord
 
# = Ännu inte officiellt godkänt rekord.
% = Stipulationstid. Första bättre godkända tid blir det första svenska rekordet i grenen.
Män
100 m
100 m
10.18
Peter Karlsson, Alingsås IF 70Alingsås IF
Cottbus, GER
9.6.96
200 m
200 m
20.30
Johan Wissman, IFK Helsingborg 82IFK Helsingborg
Stuttgart, GER
23.9.07
400 m
400 m
44.56
Johan Wissman, IFK Helsingborg 82IFK Helsingborg
Osaka, JPN
29.8.07
800 m
800 m
1:45.03
Andreas Kramer, Sävedalen97Sävedalens AIK
Karlstad
25.7.18
1000 m
1000 m
2:17.67
Johan Rogestedt, Stenungsunds FI93F Stenungsunds FI
Göteborg/S
15.7.16
1500 m
1500 m
3:33.70
Kalle Berglund, Spårvägen96Spårvägens FK
Doha, QAT
6.10.19
1 mile
1 mile
3:53.83
Kalle Berglund, Spårvägen96Spårvägens FK
Oslo, NOR
13.6.19
2000 m
2000 m
5:02.09
Anders Gärderud, Mälarhöjdens IK 46Mälarhöjdens IK
London, GBR
4.7.75
3000 m
3000 m
7:42.24
Dan Glans, IFK Helsingborg 47IFK Helsingborg
Oslo, NOR
5.7.79
5000 m
5000 m
13:17.59
Anders Gärderud, Mälarhöjdens IK 46Mälarhöjdens IK
Stockholm
5.7.76
10 000 m
10 000 m
27:55.74
Jonny Danielson, Kvarnsveden64Kvarnsvedens GoIF
Södertälje
7.6.89
1 timme
1 timme
19879
Dan Glans, Helsingborg47IFK Helsingborg
Malmö
12.11.75
5 km
5 km
# 13:58
David Nilsson, Högby87Högby IF
Stockholm
2.7.20
 
% 14:00
Emil Danielsson, Spårvägen97Spårvägens FK
Armagh, GBR
13.2.20
10 km
10 km
28:12
Mustafa Mohamed, Hälle79Hälle IF
Manchester, GBR
18.5.08
Halvmaraton
H-maraton
1:01:17
Napoleon Solomon, Tureberg94Turebergs FK
Barcelona, ESP
10.2.19
Maraton
Maraton
2:10:09
David Nilsson, Högby87Högby IF
Valencia, ESP
1.12.19
 
# 2:10:03
Mustafa Mohamed, Hälle79Hälle IF
Sevilla, ESP
23.2.20
100 km
100 km
6:22:44
Jonas Buud, IFK Mora74IFK Mora
Winschoten, NED
12.9.15
3000 m hinder
3000 m H
8:05.75
Mustafa Mohamed, Hälle79Hälle IF
Heusden, BEL
28.7.07
110 m häck
110 m häck
13.35
Robert Kronberg, Kville76IF Kville
Lausanne, SUI
4.7.01
400 m häck
400 m häck
47.98
Sven Nylander, IF Göta 62IF Göta
Atlanta, GA
1.8.96
Höjd
Höjd
2.42
Patrik Sjöberg, Örgryte65Örgryte IS
Stockholm
30.6.87
Stav
Stav
6.05
Armand Duplantis, Upsala IF 99Upsala IF
Berlin, GER
12.8.18
Längd
Längd
8.44
Michel Tornéus, Hammarby86Hammarby IF
Sierra Nevada, ESP
10.7.16
Tresteg
Tresteg
17.79
Christian Olsson, Örgryte80Örgryte IS
Athína, GRE
22.8.04
Kula
Kula
21.33
Hans Höglund, Mölndals AIK 52Mölndals AIK
Provo, UT
6.6.75
Diskus
Diskus
71.86
Daniel Ståhl, Spårvägen92Spårvägens FK
Bottnaryd
29.6.19
Slägga
Slägga
80.14
Tore Gustafsson, Mölndal62Mölndals AIK
Lappeenranta, FIN
4.7.89
Spjut
Spjut
89.10
Patrik Bodén, IF Göta 67IF Göta
Austin, TX
24.3.90
Tiokamp
Tiokamp
8.406
Nicklas Wiberg, Kalmarsund85FI Kalmarsund
Berlin, GER
20.8.09
 10.96/-0.4  7.25/-0.4  14.99  2.05  48.73  
14.75/+0.3  42.28  4.50  75.02  4:17.05  
4x100 m
4x100 m
38.63
Landslag
Atlanta, GA
2.8.96
  Peter Karlsson 70,
Torbjörn Mårtensson 72,
Lars Hedner 67,
Patrik Johansson 72
 
39.35
Malmö AI
Uddevalla
18.6.94
  Mikael Wennolf 71,
Matias Ghansah 74,
Lars Hedner 67,
Thomas Leandersson 66
4x200 m
4x200 m
1:26.43
Malmö AI
Walnut, CA
24.4.88
  Lars Sjölin 58,
Tomas Avebäck 60,
Ulf Johansson 63,
Lars Hedner 67
4x400 m
4x400 m
3:02.57
Landslag
München, FRG
10.9.72
  Erik Carlgren 46,
Anders Faager 47,
Kenth Öhman 50,
Ulf Rönner 46
 
3:06.67
Malmö AI
Västerås
14.6.98
  Mikael Wennolf 71,
Rikard Rasmusson 74,
Niklas Eriksson 69,
Jimisola Laursen 77
4x800 m
4x800 m
7:19.44
Malmö AI
Huddinge
8.6.96
  Tobias Andersson 73,
Joel Johansson 72,
Torbjörn Johansson 70,
Jörgen Zaki 72
4x1500 m
4x1500 m
15:09.3m
Mälarhöjdens IK
Värnamo
12.6.83
  Jan Persson 61,
Lars Ericsson 57,
Antero Rinne 59,
Juha Moilanen 61
 
Resultat som ej kan bli aktuellt för officiellt rekordgodkännande
800 m
800 m
1:45.03
Andreas Kramer, Sävedalen97Sävedalens AIK
Berlin, GER
11.8.18
4x200 m
4x200 m
1:25.33
Malmö AI
Rennes, FRA
12.9.98
  Mathias Sundin 74,
Magnus Hansson 72,
Jimisola Laursen 77,
Niklas Eriksson 69
Kvinnor
100 m
100 m
11.16
Linda Haglund, Hanviken56Hanvikens SK
Moskva, URS
26.7.80
200 m
200 m
22.82
Linda Haglund, Hanviken56Hanvikens SK
Sittard, NED
1.7.79
400 m
400 m
51.13
Moa Hjelmer, Spårvägen90Spårvägens FK
Helsinki, FIN
29.6.12
800 m
800 m
1:58.77
Lovisa Lindh, Ullevi91Ullevi FK
Lausanne, SUI
6.7.17
1000 m
1000 m
2:35.15
Lovisa Lindh, Ullevi91Ullevi FK
Göteborg/S
11.7.17
1500 m
1500 m
3:56.60
Abeba Aregawi, Hammarby90Hammarby IF
Doha, QAT
10.5.13
1 mile
1 mile
4:23.07
Abeba Aregawi, Hammarby90Hammarby IF
Bruxelles, BEL
11.9.15
2000 m
2000 m
5:52.22
Sara Wedlund, Hässelby75Hässelby SK
Stockholm
2.9.95
3000 m
3000 m
8:37.50
Meraf Bahta, Hälle89Hälle IF
Monaco, MON
21.7.17
5000 m
5000 m
14:49.95
Meraf Bahta, Hälle89Hälle IF
Rabat, MAR
22.5.16
10 000 m
10 000 m
31:13.06
Meraf Bahta, Hälle89Hälle IF
Palo Alto, CA
5.5.17
5 km
5 km
% 15:38
Sarah Lahti, Hässelby95Hässelby SK
Carlsbad, CA
3.4.16
10 km
10 km
31:44
Meraf Bahta, Hälle89Hälle IF
Røyse, NOR
21.10.17
Halvmaraton
H-maraton
1:09:58
Sarah Lahti, Hässelby95Hässelby SK
New York, NY
19.3.17
Maraton
Maraton
2:23:41
Isabellah Andersson, Hässelby80Hässelby SK
Dubai, UAE
21.1.11
100 km
100 km
7:20:48
Kajsa Berg, Huddinge AIS 79Huddinge AIS
Winschoten, NED
12.9.15
3000 m hinder
3000 m H
9:23.96
Charlotta Fougberg, Ullevi85Ullevi FK
Glasgow, GBR
12.7.14
100 m häck
100 m häck
12.47
Ludmila Engquist, Lidingö64IFK Lidingö
Atlanta, GA
29.7.96
 
12.47
Ludmila Engquist, Lidingö64IFK Lidingö
Sevilla, ESP
28.8.99
400 m häck
400 m häck
54.15
Ann-Louise Skoglund, IF Göta62IF Göta Karlstad
Stuttgart, FRG
30.8.86
Höjd
Höjd
2.06
Kajsa Bergqvist, Tureberg76Turebergs FK
Eberstadt, GER
26.7.03
Stav
Stav
4.80
Angelica Bengtsson, Hässelby93Hässelby SK
Doha, QAT
29.9.19
Längd
Längd
6.99
Erica Johansson, Mölndal74Mölndals AIK
Lausanne, SUI
5.7.00
Tresteg
Tresteg
14.29
Carolina Klüft, Växjö83IFK Växjö
Växjö
8.6.08
Kula
Kula
19.06
Fanny Roos, Athletics 24Seven95Athletics 24Seven SK
Minsk, BLR
10.9.19
Diskus
Diskus
64.54
Anna Söderberg, Ullevi73Ullevi FK
Aremark, NOR
31.7.99
Slägga
Slägga
71.52
Ida Storm, Malmö91Malmö AI
Fränkisch-Crumbach, GER
4.6.17
Spjut
Spjut
61.96
Sofi Flink, Västerås FK 95Västerås FK
Moskva, RUS
16.8.13
Sjukamp
Sjukamp
7.032
Carolina Klüft, Växjö83IFK Växjö
Osaka, JPN
26.8.07
 13.15/+0.1  1.95  14.81  23.38/+0.3  
6.85/+1.0  47.98  2:12.56  
4x100 m
4x100 m
43.61
Landslag
Göteborg/U
27.8.05
  Emma Rienas 82,
Carolina Klüft 83,
Jenny Kallur 81,
Susanna Kallur 81
 
44.44
Malmö AI
Kil
24.5.14
  Irene Ekelund 97,
Linnea Killander 93,
Daniella Busk 93,
Pernilla Nilsson 92
4x200 m
4x200 m
1:36.11
Malmö AI
Malmö
13.6.82
  Kristine Tånnander 55,
Helena Johnsson 63,
Lena Wallin 58,
Lena Möller 57
4x400 m
4x400 m
3:31.28
Landslag
Gävle
19.6.05
  Emma Björkman 86,
Carolina Klüft 83,
Ellinor Stuhrmann 77,
Lena Udd 70
 
3:38.92
IFK Växjö
Huddinge
3.6.07
  Emma Magnusson 99,
Ulrika Johansson 80,
Stina Smibacker 83,
Carolina Klüft 83
4x800 m
4x800 m
8:30.51
Täby IS
Antony, FRA
1.7.00
  Cilla Pettersson 75,
Lena Nilsson 80,
Linda Olsson 72,
Monica Lundgren 73
 
Resultat som ej kan bli aktuellt för officiellt rekordgodkännande
2000 m
2000 m
5:37.12
Meraf Bahta, Hälle89Hälle IF
Montreuil, FRA
19.6.18
 
5:46.7m+
Meraf Bahta, Hälle89Hälle IF
Rabat, MAR
22.5.16
 
5:47.1m+
Meraf Bahta, Hälle89Hälle IF
Doha, QAT
6.5.16
 
5:47.76
Maria Akraka, Rånäs66Rånäs 4H
Sheffield, GBR
4.9.94
1 timme
1 timme
17075 mx
Johanna Salminen, Studenterna78FK Studenterna
Stockholm
5.4.20
10 km
10 km
31:09
Meraf Bahta, Hälle89Hälle IF
Schoorl, NED
10.2.19
 
31:26
Meraf Bahta, Hälle89Hälle IF
Casablanca, MAR
6.3.16
 
31:38
Meraf Bahta, Hälle89Hälle IF
Røyse, NOR
20.10.18
Män inne
50 m
50 m
5.83
Stefan Nilsson, KA 2 IF 54KA 2 IF
Grenoble, FRA
21.2.81
60 m
60 m
6.58
Peter Karlsson, Alingsås IF 70Alingsås IF
Gent, BEL
7.2.96
 
6.58
Patrik Lövgren, Heleneholms IF 75Heleneholms IF
Paris, FRA
7.3.97
 
6.58
Patrik Lövgren, Heleneholm75Heleneholms IF
Paris, FRA
7.3.97
200 m
200 m
20.65
Johan Wissman, Helsingborg82IFK Helsingborg
Liévin, FRA
28.2.04
400 m
400 m
45.59
Jimisola Laursen, Malmö77Malmö AI
Wien, AUT
3.3.02
800 m
800 m
1:45.91
Martin Enholm, Lidingö65IFK Lidingö
Birmingham, GBR
22.2.92
1000 m
1000 m
2:20.56
Torbjörn Johansson, Malmö70Malmö AI
Stockholm/G
25.2.96
1500 m
1500 m
3:36.63
Kalle Berglund, Spårvägens FK 96Spårvägens FK
Toruń, POL
6.2.19
1 mile
1 mile
3:58.11
Johan Rogestedt, F Stenungsunds FI 93F Stenungsunds FI
Athlone, IRL
15.2.17
3000 m
3000 m
7:48.44
Kent Claesson, Skillingaryd71Skillingaryds FK
Karlsruhe, GER
14.2.97
 
# 7:48.34
Andreas Almgren, Tureberg95Turebergs FK
Växjö
22.2.20
5000 m
5000 m
13:39.71
Mustafa Mohamed, Hälle79Hälle IF
Stockholm/G
2.2.06
50 m häck
50 m häck
6.46
Robert Kronberg, IF Kville 76IF Kville
Sindelfingen, GER
4.3.01
60 m häck
60 m häck
7.54
Robert Kronberg, IF Kville 76IF Kville
Lisboa, POR
9.3.01
Höjd
Höjd
2.41
Patrik Sjöberg, Örgryte IS 65Örgryte IS
Pireás, GRE
1.2.87
Stav
Stav
5.92
Armand Duplantis, Upsala IF 99Upsala IF
Fayetteville, AR
22.2.19
 
# 6.18
Armand Duplantis, Upsala IF 99Upsala IF
Glasgow, GBR
15.2.20
 
# 6.17
Armand Duplantis, Upsala IF 99Upsala IF
Toruń, POL
8.2.20
 
# 6.01
Armand Duplantis, Upsala99Upsala IF
Toruń, POL
8.2.20
 
# 6.00
Armand Duplantis, Upsala99Upsala IF
Düsseldorf, GER
4.2.20
 
# 5.95
Armand Duplantis, Upsala99Upsala IF
Düsseldorf, GER
4.2.20
Längd
Längd
8.30
Michel Tornéus, Hammarby IF 86Hammarby IF
Praha, CZE
6.3.15
Tresteg
Tresteg
17.83
Christian Olsson, Örgryte80Örgryte IS
Budapest, HUN
7.3.04
Kula
Kula
21.24
Sören Tallhem, UIF Matteuspojkarna64UIF Matteuspojkarna
Syracuse, NY
9.3.85
Sjukamp
Sjukamp
6.142
Henrik Dagård, Hässelby69Hässelby SK
Barcelona, ESP
12.3.95
 6.84  7.32  15.27  1.98  
7.87  4.80  2:41.60  
4x200 m
4x200 m
1:25.26
Landslag
Glasgow, GBR
29.1.05
  Johan Wissman 82,
Johan Engberg 81,
Alexander Ljunggren 81,
Andreas Mokdasi 84
 
1:26.10
IF Göta
Göteborg/FH
25.2.07
  Johan Engberg 81,
Simon Johansson 87,
Fredrik Johansson 86,
Christian Sjöberg 84
4x400 m
4x400 m
3:07.10
Landslag
Moskva, RUS
12.3.06
  Joni Jaako 86,
Johan Wissman 82,
Andreas Mokdasi 84,
Mattias Claesson 86
 
Resultat som ej kan bli aktuellt för officiellt rekordgodkännande
60 m häck
60 m häck
7.54
Robert Kronberg, IF Kville 76IF Kville
Glasgow, GBR
18.3.01
4x200 m
4x200 m
1:25.10
Landslag
Umeå
24.2.01
  Jimisola Laursen 77,
Mattias Sunneborn 70,
Johan Wissman 82,
Christofer Sandin 79
Kvinnor inne
50 m
50 m
6.17
Linda Haglund, Hanvikens SK 56Hanvikens SK
Grenoble, FRA
22.2.81
 
6.17
Linda Haglund, Hanvikens SK 56Hanvikens SK
Grenoble, FRA
22.2.81
60 m
60 m
7.13
Linda Haglund, Hanvikens SK 56Hanvikens SK
Milano, ITA
12.3.78
 
7.13
Linda Haglund, Hanvikens SK 56Hanvikens SK
Turku, FIN
31.1.81
200 m
200 m
23.15
Irene Ekelund, Kil97Kils AIK
Norrköping
17.2.13
400 m
400 m
52.04
Moa Hjelmer, Spårvägens FK 90Spårvägens FK
Göteborg/Sc
3.3.13
800 m
800 m
2:00.01
Maria Akraka, Rånäs66Rånäs 4H
Stockholm/G
19.2.98
1000 m
1000 m
2:38.11
Malin Ewerlöf, Spårvägen72Spårvägens FK
Stockholm/G
25.2.99
1500 m
1500 m
3:57.91
Abeba Aregawi, Hammarby IF 90Hammarby IF
Stockholm/G
6.2.14
1 mile
1 mile
4:28.30
Yolanda Ngarambe, Turebergs FK 91Turebergs FK
Boston, MA
26.1.19
5000 m
5000 m
15:06.49
Sara Wedlund, Hässelby SK 75Hässelby SK
Stockholm/G
25.2.96
50 m häck
50 m häck
6.67+
Susanna Kallur, Falu IK 81Falu IK
Stockholm/G
21.2.08
60 m häck
60 m häck
7.68
Susanna Kallur, Falu IK 81Falu IK
Karlsruhe, GER
10.2.08
Höjd
Höjd
2.08
Kajsa Bergqvist, Tureberg76Turebergs FK
Arnstadt, GER
4.2.06
Stav
Stav
4.81
Angelica Bengtsson, Hässelby93Hässelby SK
Clermont-Ferrand, FRA
24.2.19
Längd
Längd
6.92
Carolina Klüft, Växjö83IFK Växjö
Budapest, HUN
7.3.04
 
6.92
Carolina Klüft, Växjö83IFK Växjö
Budapest, HUN
7.3.04
 
6.92
Khaddi Sagnia, Ullevi94Ullevi FK
Glasgow, GBR
25.2.18
Tresteg
Tresteg
14.12
Camilla Johansson, Växjö76IFK Växjö
Gent, BEL
26.2.00
Kula
Kula
18.61
Fanny Roos, Athletics 24Seven SK 95Athletics 24Seven SK
Norrköping
17.2.19
Femkamp
Femkamp
4.948
Carolina Klüft, Växjö83IFK Växjö
Madrid, ESP
4.3.05
 8.19  1.93  13.29  6.65  2:13.47  
4x200 m
4x200 m
1:36.86
Landslag
Växjö
13.2.16
  Pernilla Nilsson 92,
Moa Hjelmer 90,
Isabelle Eurenius 89,
Josefin Magnusson 89
 
1:37.77
Malmö AI
Malmö
16.1.94
  Gunilla Ascard 66,
Jessica Larsson 75,
Helena Fernström 69,
Maria Staafgård 69
4x400 m
4x400 m
3:34.71
Landslag
Budapest, HUN
7.3.04
  Beatrice Dahlgren 79,
Ellinor Stuhrmann 77,
Erica Mårtensson 79,
Louise Gundert 80
 
Resultat som ej kan bli aktuellt för officiellt rekordgodkännande
4x200 m
4x200 m
1:36.36
Landslag
Umeå
24.2.01
  Annika Amundin 77,
Helene Nordquist 80,
Jenny Ljunggren 84,
Linda Hansson 75
Manliga juniorer (-19 år)
100 m
100 m
10.22
Henrik Larsson, IF Göta99IF Göta Karlstad
Tampere, FIN
11.7.18
200 m
200 m
20.75
Johan Engberg, Finspångs AIK 81Finspångs AIK
Malmö/S
7.8.00
400 m
400 m
46.07
Rikard Rasmusson, Heleneholm74Heleneholms IF
Seoul, KOR
18.9.92
800 m
800 m
1:45.65
Andreas Almgren, Tureberg95Turebergs FK
Eugene, OR
27.7.14
1000 m
1000 m
2:20.63
Kalle Berglund, Spårvägen96Spårvägens FK
Göteborg/S
5.9.15
1500 m
1500 m
3:41.92
Kalle Berglund, Spårvägen96Spårvägens FK
Göteborg/S
14.8.15
1 mile
1 mile
4:01.9m
Anders Gärderud, Lidingö46IFK Lidingö
Västerås
8.8.65
3000 m
3000 m
7:57.22
Morgan Tollofsén, Dorotea70Dorotea IF
Umeå
14.6.88
5000 m
5000 m
13:57.64
Emil Millán de la Oliva, Eskilstuna01Eskilstuna FI
Stockholm
20.8.19
10 000 m
10 000 m
29:27.53
Emil Millán de la Oliva, Eskilstuna01Eskilstuna FI
Karlstad
30.8.19
3000 m hinder
3000 m H
8:34.84
Anders Carlson, IK Orient 59IK Orient
Stockholm
5.8.78
110 m häck (99.1)
110 m h (99.1)
13.39
Philip Nossmy, Malmö82Malmö AI
Stockholm
16.9.00
400 m häck
400 m häck
50.20
Carl Bengtström, Örgryte00Örgryte IS
Göteborg/S
2.6.18
Höjd
Höjd
2.33
Patrik Sjöberg, Örgryte65Örgryte IS
Oslo, NOR
9.7.83
 
2.33
Patrik Sjöberg, Örgryte65Örgryte IS
Eberstadt, FRG
10.6.84
 
2.33
Patrik Sjöberg, Örgryte65Örgryte IS
Los Angeles, CA
11.8.84
Stav
Stav
6.05
Armand Duplantis, Upsala99Upsala IF
Berlin, GER
12.8.18
Längd
Längd
7.95
Matias Ghansah, Malmö74Malmö AI
Belfast, GBR
21.6.91
Tresteg
Tresteg
16.30
Christian Olsson, Örgryte80Örgryte IS
Espoo, FIN
29.8.99
Kula (6.0)
Kula (6.0)
21.11
Magnus Lohse, Mölndal84Mölndals AIK
Lerum
19.6.03
Diskus (1.75)
Diskus (1.75)
62.58
Jakob Gardenkrans, Malmö97Malmö AI
Bottnaryd
18.6.16
Slägga (6.0)
Slägga (6.0)
77.62
Ragnar Carlsson, Falun00Falu IK
Tampere, FIN
13.7.18
Spjut
Spjut
78.73
Simon Litzell, Hässelby97Hässelby SK
Bålsta
23.5.15
4x100 m
4x100 m
39.73
Landslag
Eskilstuna
19.7.15
  Emil von Barth 96,
Austin Hamilton 97,
Thobias Nilsson Montler 96,
Gustav Kjell 96
 
41.65
Örgryte IS
Malmö
28.5.17
  Victor Koch 98,
Alexander Andreasson 99,
Carl Bengtström 00,
Samuel Wiik 98
4x400 m
4x400 m
3:09.76
Landslag
Skien, NOR
22.8.93
  Tobias Karlsson 74,
David Bergdahl 74,
Mathias Sundin 74,
Rikard Rasmusson 74
 
3:18.15
Malmö AI
Göteborg
24.5.08
  Viktor Ekelund 89,
Martin Nilson 89,
Dennis Karanda 89,
Robin Rohlén 90
 
Resultat som ej kan bli aktuellt för officiellt rekordgodkännande
Diskus (1.75)
Diskus (1.75)
63.71
Niklas Arrhenius, Spårvägen82Spårvägens FK
Provo, UT
28.10.00
4x100 m
4x100 m
41.60
Heleneholms IF
Malmö
13.9.92
  Patrik Lövgren 75,
Anders Hansson 74,
Ola Wagner 73,
Linus Malmborg 74
Kvinnliga juniorer (-19 år)
100 m
100 m
11.35
Linda Haglund, Hanviken56Hanvikens SK
Sofia, BUL
12.7.75
 
11.35
Irene Ekelund, Kil97Kils AIK
Kil
8.6.13
200 m
200 m
22.92
Irene Ekelund, Kil97Kils AIK
Donetsk, UKR
14.7.13
400 m
400 m
52.23
Ann-Louise Skoglund, IF Göta62IF Göta
Malmö/S
13.8.81
800 m
800 m
2:03.9m
Lena Nilsson, Vallentuna FK 80Vallentuna FK
Imperia, ITA
26.6.98
1000 m
1000 m
2:48.09
Malin Ewerlöf, Södertälje IF72Södertälje IF
Västerås
29.6.90
1500 m
1500 m
4:07.47
Inger Knutsson, Nynäshamns IF 55Nynäshamns IF
Duisburg, FRG
26.8.73
1 mile
1 mile
4:52.20
Katarina Wåhlin, Linden65IF Linden
Ljusdal
24.6.83
3000 m
3000 m
8:58.36
Inger Knutsson, Nynäshamns IF 55Nynäshamns IF
Stockholm
1.9.73
5000 m
5000 m
15:51.17
Jessica Carlberg, Oskarshamn79Oskarshamns SK
Annecy, FRA
2.8.98
10 000 m
10 000 m
35:05.30
Charlotte Sinclair, IS Göta88IS Göta
Eskilstuna
10.8.07
3000 m hinder
3000 m H
9:56.50
Maria Larsson, Örgryte94Örgryte IS
Manchester, GBR
1.6.13
100 m häck
100 m häck
13.02
Susanna Kallur, Falun81Falu IK
Santiago de Chile, CHI
19.10.00
400 m häck
400 m häck
56.00
Ann-Louise Skoglund, IF Göta62IF Göta Karlstad
Göteborg/S
11.8.81
Höjd
Höjd
1.92
Carolina Klüft, Växjö83IFK Växjö
Kingston, JAM
19.7.02
Stav
Stav
4.60
Lisa Gunnarsson, Hässelby99Hässelby SK
Austin, TX
31.3.18
Längd
Längd
6.73
Tilde Johansson, Varberg01Varbergs GIF
Karlstad
3.7.19
Tresteg
Tresteg
13.65
Khaddi Sagnia, Ullevi94Ullevi FK
Vellinge
27.8.11
Kula
Kula
16.29
Fanny Roos, Ljungby95Ljungby FIK
Eugene, OR
25.7.14
Diskus
Diskus
55.98
Caisa-Marie Lindfors, Upsala00Upsala IF
Karlstad
31.8.19
Slägga
Slägga
66.19
Eleni Larsson, Huddinge93Huddinge AIS
Växjö
19.8.12
Spjut
Spjut
61.96
Sofi Flink, Västerås95Västerås FK
Moskva, RUS
16.8.13
Sjukamp
Sjukamp
6.542
Carolina Klüft, Växjö83IFK Växjö
München, GER
10.8.02
 13.33/-0.3  1.89  13.16  23.71/-0.3  
6.36/+1.1  47.61  2:17.99  
4x100 m
4x100 m
44.78
Landslag
Santiago de Chile, CHI
22.10.00
  Emma Rienas 82,
Jenny Kallur 81,
Susanna Kallur 81,
Linda Fernström 81
 
46.60
Malmö AI
Göteborg
27.5.18
  Olivia Stridh 02,
Nikki Anderberg 02,
Freja Andersdotter 01,
Wilma Rosenquist 01
4x400 m
4x400 m
3:39.77
Landslag
Kaunas, LTU
24.7.05
  Louise Martin 87,
Emma Björkman 86,
Jenny Holmroos 86,
Sofie Persson 87
 
3:47.9m
Göteborgs KIK
Helsingborg
7.7.73
  Ewa Carlsson 58,
Birgitta Blomquist 58,
Angelicka Blomquist 55,
Ann Larsson 55
Manliga juniorer (-19 år) inne
60 m
60 m
6.71
Patrik Lövgren, Heleneholm75Heleneholms IF
Växjö
6.3.94
200 m
200 m
21.26
Johan Engberg, Finspång81Finspångs AIK
Malmö/A
30.1.00
400 m
400 m
47.17
Carl Bengtström, Örgryte00Örgryte IS
Bærum, NOR
10.2.19
800 m
800 m
1:47.85
Andreas Kramer, Sävedalen97Sävedalens AIK
Stockholm/G
17.2.16
1500 m
1500 m
3:47.23
Olle Walleräng, Råby-Rekarne FI85Råby-Rekarne FI
Göteborg/FH
7.2.04
3000 m
3000 m
8:05.61
Suldan Hassan, Ullevi98Ullevi FK
Sätra
4.2.17
60 m häck (99.1)
60 m h (99.1)
7.64
Max Hrelja, Linköpings GIF98Linköpings GIF
Göteborg/FH
18.2.17
Höjd
Höjd
2.27
Patrik Sjöberg, Örgryte65Örgryte IS
Berlin, FRG
24.2.84
Stav
Stav
5.88
Armand Duplantis, Upsala99Upsala IF
Clermont-Ferrand, FRA
25.2.18
Längd
Längd
7.78
Matias Ghansah, Malmö74Malmö AI
Stockholm/G
9.2.93
Tresteg
Tresteg
16.22
Claes Rahm, Gefle64Gefle IF
Malmö
18.2.83
Kula (6.0)
Kula (6.0)
20.47
Wictor Petersson, Malmö98Malmö AI
Växjö
3.3.17
Sjukamp (P19)
Sjukamp (P19)
5.788
Fredrick Ekholm, Huddinge94Huddinge AIS
Växjö
10.2.13
 7.13  6.94  14.35  2.09  
7.95  4.62  2:53.88  
Kvinnliga juniorer (-19 år) inne
60 m
60 m
7.26
Irene Ekelund, Kil97Kils AIK
Sätra
21.2.15
200 m
200 m
23.15
Irene Ekelund, Malmö97Malmö AI
Norrköping
17.2.13
400 m
400 m
54.19
Moa Hjelmer, Spårvägen90Spårvägens FK
Stockholm/G
18.2.09
800 m
800 m
2:05.43
Gaël De Coninck, Sävedalen01Sävedalens AIK
Gävle
18.2.18
1500 m
1500 m
4:11.70
Malin Ewerlöf, Södertälje IF72Södertälje IF
Den Haag, NED
19.2.89
3000 m
3000 m
9:10.78
Annika Lewin, Hässelby66Hässelby SK
Solna
19.2.84
60 m häck
60 m häck
8.10
Susanna Kallur, Falun81Falu IK
Gent, BEL
26.2.00
Höjd
Höjd
1.92
Kajsa Bergqvist, Turebergs IF76Turebergs IF
Malmö/A
25.2.95
Stav
Stav
4.63
Angelica Bengtsson, Hässelby93Hässelby SK
Stockholm/G
22.2.11
Längd
Längd
6.78
Erica Johansson, Mölndal74Mölndals AIK
Malmö/S
21.2.93
Tresteg
Tresteg
13.57
Khaddi Sagnia, Ullevi94Ullevi FK
Steinkjer, NOR
11.2.12
Kula
Kula
15.87
Fanny Roos, Ljungby95Ljungby FIK
Sätra
15.2.14
Femkamp
Femkamp
4.535
Carolina Klüft, Växjö83IFK Växjö
Wien, AUT
1.3.02
 8.49  1.81  12.71  6.24  2:14.95  
SM-rekord
 
Män
100 m
100 m
10.26
Henrik Larsson, IF Göta99IF Göta Karlstad
Karlstad
30.8.19
 
w 10.14
Henrik Larsson, IF Göta99IF Göta Karlstad
Eskilstuna
24.8.18
200 m
200 m
20.54
Johan Wissman, Helsingborg82IFK Helsingborg
Sollentuna
16.7.06
400 m
400 m
45.68
Jimisola Laursen, Malmö77Malmö AI
Uppsala
19.8.00
800 m
800 m
1:46.64
Rizak Dirshe, Malmö72Malmö AI
Karlstad
7.8.04
1500 m
1500 m
3:40.93
Kalle Berglund, Spårvägen96Spårvägens FK
Karlstad
31.8.19
5000 m
5000 m
13:34.05
Jonny Danielson, Kvarnsveden64Kvarnsvedens GoIF
Gävle
2.8.87
10 000 m
10 000 m
28:40.37
Mats Erixon, Mölndal58Mölndals AIK
Stockholm
29.9.84
10 km
10 km
29:23
Robel Fsiha, Spårvägen96Spårvägens FK
Stockholm
13.6.19
Halvmaraton
H-maraton
1:03:02
Robel Fsiha, Spårvägen96Spårvägens FK
Göteborg
18.5.19
Maraton
Maraton
2:12:33
Kjell-Erik Ståhl, Enhörna46Enhörna IF
Stockholm
7.6.86
100 km
100 km
6:38:44
Elov Olsson, Ockelbo89Ockelbo SK
Ljungskile
6.7.19
3000 m hinder
3000 m H
8:22.33
Dan Glans, Helsingborg47IFK Helsingborg
Skellefteå
20.8.77
110 m häck
110 m häck
13.45
Robert Kronberg, Kville76IF Kville
Växjö
24.8.01
400 m häck
400 m häck
49.26
Sven Nylander, IF Göta62IF Göta
Gävle
31.12.87
Höjd
Höjd
2.32
Stefan Holm, Kil76Kils AIK
Gävle
18.8.02
 
2.32
Stefan Holm, Kil76Kils AIK
Västerås
2.8.08
Stav
Stav
5.80
Patrik Kristiansson, KA277KA 2 IF
Norrtälje
3.8.03
Längd
Längd
8.09
Michel Tornéus, Tumba86IFK Tumba
Malmö
2.8.09
 
w 8.18
Mattias Sunneborn, Lidingö70IFK Lidingö
Sundsvall
19.7.97
Tresteg
Tresteg
17.54
Christian Olsson, Örgryte80Örgryte IS
Norrtälje
1.8.03
Kula
Kula
20.36
Hans Höglund, Mölndal52Mölndals AIK
Göteborg
14.8.76
Diskus
Diskus
69.72
Daniel Ståhl, Spårvägen92Spårvägens FK
Eskilstuna
26.8.18
Slägga
Slägga
78.70
Tore Gustafsson, Mölndal62Mölndals AIK
Borås
31.12.89
Spjut
Spjut
86.24
Patrik Bodén, IF Göta67IF Göta
Göteborg
30.7.94
Tiokamp
Tiokamp
8.246
Sten Ekberg, Heleneholm64Heleneholms IF
Värnamo
5.7.92
 11.07  7.18  14.46  2.09  49.27  
14.80  49.76  4.60  61.64  4:27.86  
4x100 m
4x100 m
39.35
Malmö AI
Uddevalla
18.6.94
  Mikael Wennolf 71,
Matias Ghansah 74,
Lars Hedner 67,
Thomas Leandersson 66
4x400 m
4x400 m
3:06.67
Malmö AI
Västerås
14.6.98
  Mikael Wennolf 71,
Rikard Rasmusson 74,
Niklas Eriksson 69,
Jimisola Laursen 77
4x800 m
4x800 m
7:19.44
Malmö AI
Huddinge
8.6.96
  Tobias Andersson 73,
Joel Johansson 72,
Torbjörn Johansson 70,
Jörgen Zaki 72
4x1500 m
4x1500 m
15:09.3m
Mälarhöjdens IK
Värnamo
12.6.83
  Jan Persson 61,
Lars Ericsson 57,
Antero Rinne 59,
Juha Moilanen 61
Kvinnor
100 m
100 m
11.24
Linda Haglund, Hanviken56Hanvikens SK
Skövde
7.8.81
200 m
200 m
23.11
Linda Haglund, Hanviken56Hanvikens SK
Malmö
13.8.79
400 m
400 m
51.58
Moa Hjelmer, Spårvägen90Spårvägens FK
Gävle
13.8.11
800 m
800 m
2:00.68
Malin Ewerlöf, Spårvägen72Spårvägens FK
Malmö
7.8.99
1500 m
1500 m
4:09.65
Malin Ewerlöf, Spårvägen72Spårvägens FK
Stockholm
26.7.98
5000 m
5000 m
15:32.46
Sarah Lahti, Hässelby95Hässelby SK
Sollentuna
28.8.16
10 000 m
10 000 m
32:45.26
Midde Hamrin, Mölndal57Mölndals AIK
Karlstad
5.8.90
10 km
10 km
32:34
Isabellah Andersson, Hässelby80Hässelby SK
Malmö
18.4.15
Halvmaraton
H-maraton
1:10:30
Isabellah Andersson, Hässelby80Hässelby SK
Göteborg
12.5.12
Maraton
Maraton
2:31:28
Marie Söderström-Lundberg, Hässelby60Hässelby SK
Stockholm
9.6.01
100 km
100 km
7:40:51
Kajsa Berg, Huddinge79Huddinge AIS
Stockholm
4.8.13
3000 m hinder
3000 m H
9:42.14
Charlotta Fougberg, Ullevi85Ullevi FK
Eskilstuna
25.8.18
100 m häck
100 m häck
12.68
Ludmila Engquist, Lidingö64IFK Lidingö
Karlskrona
10.8.96
 
w 12.52
Ludmila Engquist, Lidingö64IFK Lidingö
Karlskrona
10.8.96
400 m häck
400 m häck
55.45
Monica Westén, IF Göta66IF Göta
Karlstad
5.8.90
Höjd
Höjd
2.04
Kajsa Bergqvist, Tureberg76Turebergs FK
Sollentuna
16.7.06
Stav
Stav
4.63
Angelica Bengtsson, Hässelby93Hässelby SK
Karlstad
30.8.19
Längd
Längd
6.78
Khaddi Sagnia, Ullevi94Ullevi FK
Söderhamn
9.8.15
Tresteg
Tresteg
14.14
Camilla Johansson, Växjö76IFK Växjö
Uppsala
19.8.00
Kula
Kula
18.57
Fanny Roos, Athletics 24Seven95Athletics 24Seven SK
Karlstad
1.9.19
Diskus
Diskus
61.79
Anna Söderberg, Ullevi73Ullevi FK
Stockholm
26.7.98
Slägga
Slägga
69.22
Marinda Petersson, Malmö95Malmö AI
Sollentuna
26.8.16
Spjut
Spjut
58.88
Sofi Flink, Västerås95Västerås FK
Eskilstuna
24.8.18
Sjukamp
Sjukamp
6.046
Monica Westén, IF Göta66IF Göta
Värnamo
29.7.90
 13.59  1.87  11.30  24.69  
5.96  33.72  2:05.71  
4x100 m
4x100 m
44.44
Malmö AI
Kil
24.5.14
  Irene Ekelund 97,
Linnea Killander 93,
Daniella Busk 93,
Pernilla Nilsson 92
4x400 m
4x400 m
3:38.92
IFK Växjö
Huddinge
3.6.07
  Emma Magnusson 99,
Ulrika Johansson 80,
Stina Smibacker 83,
Carolina Klüft 83
4x800 m
4x800 m
8:33.69
Turebergs FK
Stockholm
25.5.19
  Hanna Hermansson 89,
Bianca Salming 98,
Yolanda Ngarambe 91,
Andrea Claeson 98
3x1500 m
3x1500 m
13:18.16
Hälle IF
Kil
25.5.14
  Lisa Öhberg 88,
Linn Nilsson 90,
Meraf Bahta 89
ISM-rekord
 
Män
60 m
60 m
6.60
Henrik Larsson, IF Göta99IF Göta Karlstad
Norrköping
16.2.19
200 m
200 m
20.66
Johan Wissman, Helsingborg82IFK Helsingborg
Göteborg
22.2.04
400 m
400 m
46.68
Nick Ekelund-Arenander, Malmö89Malmö AI
Göteborg
23.2.14
800 m
800 m
1:47.61
Andreas Kramer, Sävedalen97Sävedalens AIK
Växjö
26.2.17
1500 m
1500 m
3:43.60
Kalle Berglund, Spårvägen96Spårvägens FK
Gävle
18.2.18
3000 m
3000 m
7:48.34
Andreas Almgren, Tureberg95Turebergs FK
Växjö
22.2.20
60 m häck
60 m häck
7.59
Robert Kronberg, Kville76IF Kville
Göteborg
25.2.07
Höjd
Höjd
2.38
Stefan Holm, Kil76Kils AIK
Göteborg
25.2.07
 
2.38
Linus Thörnblad, Malmö85Malmö AI
Göteborg
25.2.07
Stav
Stav
5.70
Alhaji Jeng, Örgryte81Örgryte IS
Malmö
23.2.08
 
$ 5.72
Martin Voss, DEN67DEN
Malmö
25.2.95
Längd
Längd
8.22
Thobias Montler, Malmö96Malmö AI
Växjö
23.2.20
Tresteg
Tresteg
17.60
Christian Olsson, Örgryte80Örgryte IS
Malmö
16.2.02
Kula
Kula
20.89
Wictor Petersson, Malmö98Malmö AI
Växjö
22.2.20
Vikt
Vikt
23.18
Mattias Jons, Hässelby82Hässelby SK
Norrköping
15.2.13
Sjukamp
Sjukamp
6.018
Fredrik Samuelsson, Hässelby95Hässelby SK
Uppsala
3.2.19
 7.14  7.43  14.42  2.07  8.16  4.85  2:43.19  
4x200 m
4x200 m
1:26.10
IF Göta
Göteborg
25.2.07
  Johan Engberg 81,
Simon Johansson 87,
Fredrik Johansson 86,
Christian Sjöberg 84
Kvinnor
60 m
60 m
7.17
Linda Haglund, Hanviken56Hanvikens SK
Falun
11.2.78
200 m
200 m
23.15
Irene Ekelund, Kil97Kils AIK
Norrköping
17.2.13
400 m
400 m
53.02
Moa Hjelmer, Spårvägen90Spårvägens FK
Örebro
19.2.12
800 m
800 m
2:03.36
Anna Silvander, Lidingö93IFK Lidingö
Sätra
22.2.15
1500 m
1500 m
4:10.86
Malin Ewerlöf, Spårvägen72Spårvägens FK
Eskilstuna
15.2.98
3000 m
3000 m
9:00.94
Sara Wedlund, Hässelby75Hässelby SK
Borlänge
16.2.96
60 m häck
60 m häck
7.96
Susanna Kallur, Falun81Falu IK
Göteborg
22.2.04
Höjd
Höjd
2.00
Kajsa Bergqvist, Tureberg76Turebergs FK
Sätra
1.3.03
Stav
Stav
4.74
Angelica Bengtsson, Hässelby93Hässelby SK
Växjö
22.2.20
Längd
Längd
6.85
Khaddi Sagnia, Ullevi94Ullevi FK
Gävle
17.2.18
Tresteg
Tresteg
13.95
Camilla Johansson, Växjö76IFK Växjö
Göteborg
22.2.04
Kula
Kula
18.61
Fanny Roos, Athletics 24Seven95Athletics 24Seven SK
Norrköping
17.2.19
Vikt
Vikt
23.72
Ida Storm, Malmö91Malmö AI
Gävle
18.2.18
Femkamp
Femkamp
4.476
Jessica Samuelsson, Hässelby85Hässelby SK
Sätra
7.3.10
 8.61  1.71  14.77  6.05  2:14.04  
4x200 m
4x200 m
1:37.99
Malmö AI
Malmö
28.2.16
  Pernilla Nilsson 92,
Pernilla Tornemark 85,
Linnea Killander 93,
Josefin Magnusson 89
Lag-SM-rekord
 
Män
100 m
100 m
10.41
Nil de Oliveira, Spårvägen86Spårvägens FK
Göteborg
20.6.12
200 m
200 m
20.87
Johan Wissman, Hässelby82Hässelby SK
Sundsvall
1.7.15
400 m
400 m
46.43
Johan Wissman, Helsingborg82IFK Helsingborg
Växjö
4.7.02
800 m
800 m
1:47.34
Rizak Dirshe, Malmö72Malmö AI
Göteborg
26.7.00
1500 m
1500 m
3:46.2m
Patrik Johansson, Växjö72IFK Växjö
Malmö
9.7.92
5000 m
5000 m
14:03.61
Kari Niemelä, Västerås62Västerås FK
Sollentuna
11.7.90
3000 m hinder
3000 m H
8:38.86
Henrik Skoog, Spårvägen79Spårvägens FK
Huddinge
16.8.01
110 m häck
110 m häck
13.73
Claes Albihn, Spårvägen71Spårvägens FK
Stockholm
15.8.95
400 m häck
400 m häck
50.86
Isak Andersson, Upsala96Upsala IF
Borås
7.7.17
Höjd
Höjd
2.25
Staffan Strand, Hässelby76Hässelby SK
Sollentuna
2.7.97
Stav
Stav
5.51
Oscar Janson, Ullevi75Ullevi FK
Stockholm
31.8.10
 
5.51
Armand Duplantis, Upsala99Upsala IF
Norrköping
13.7.16
Längd
Längd
7.99
Michel Tornéus, Hammarby86Hammarby IF
Göteborg
20.6.12
 
w 8.00
Michel Tornéus, Hammarby86Hammarby IF
Sollentuna
22.6.11
Tresteg
Tresteg
16.24
Thomas Eriksson, Turebergs IF63Turebergs IF
Göteborg
28.6.86
 
w 16.34
Jesper Hellström, Hässelby95Hässelby SK
Malmö
26.6.19
Kula
Kula
19.62
Jimmy Nordin, Gefle79Gefle IF
Karlstad
22.6.05
Diskus
Diskus
69.89
Daniel Ståhl, Spårvägen FK92Spårvägen FK
Malmö
26.6.19
Slägga
Slägga
73.97
Mattias Jons, Hässelby82Hässelby SK
Göteborg
20.6.12
Spjut
Spjut
85.15
Patrik Bodén, IF Göta67IF Göta
Karlstad
15.7.98
4x100 m
4x100 m
40.06
Ullevi FK
Borås
7.7.17
  Emil von Barth 96,
Sulayman Bah 86,
Patrik Andersson 91,
Alexander Lesser 93
Kvinnor
100 m
100 m
11.53
Annika Amundin, Ullevi77Ullevi FK
Huddinge
16.8.01
 
w 11.50
Irene Ekelund, Spårvägen97Spårvägens FK
Helsingborg
6.7.18
200 m
200 m
23.28
Carolina Klüft, Växjö83IFK Växjö
Karlstad
22.6.05
400 m
400 m
53.34
Moa Hjelmer, Spårvägen90Spårvägens FK
Sollentuna
22.6.11
800 m
800 m
2:04.51
Monica Lundgren, Täby73Täby IS
Karlstad
15.7.98
1500 m
1500 m
4:19.47
Kajsa Haglund, Hässelby81Hässelby SK
Stockholm
14.6.07
5000 m
5000 m
16:15.25
Malin Öhrn, Växjö69IFK Växjö
Växjö
4.7.02
3000 m hinder
3000 m H
11:16.67
Lisa Havell, Spårvägen88Spårvägens FK
Helsingborg
6.7.18
100 m häck
100 m häck
13.24
Susanna Kallur, Falun81Falu IK
Göteborg
26.7.00
 
w 13.22
Elin Westerlund, Spårvägen90Spårvägens FK
Helsingborg
6.7.18
400 m häck
400 m häck
56.62
Monica Westén, IF Göta66IF Göta
Karlstad
7.7.94
Höjd
Höjd
1.88
Sofie Skoog, IF Göta90IF Göta Karlstad
Sundsvall
1.7.15
 
1.88
Sofie Skoog, IF Göta90IF Göta Karlstad
Norrköping
13.7.16
 
1.88
Sofie Skoog, IF Göta90IF Göta Karlstad
Helsingborg
6.7.18
Stav
Stav
4.48
Angelica Bengtsson, Hässelby93Hässelby SK
Malmö
26.6.19
Längd
Längd
6.71
Khaddi Sagnia, Ullevi94Ullevi FK
Sundsvall
1.7.15
Tresteg
Tresteg
13.78
Camilla Johansson, Växjö76IFK Växjö
Huddinge
16.8.01
 
13.78
Camilla Johansson, Växjö76IFK Växjö
Västerås
10.7.03
Kula
Kula
17.40
Linda-Marie Mårtensson, Hässelby71Hässelby SK
Sollentuna
2.7.97
Diskus
Diskus
64.30
Anna Söderberg, Ullevi73Ullevi FK
Gävle
14.7.99
Slägga
Slägga
68.07
Tracey Andersson, Ullevi84Ullevi FK
Borås
5.7.14
Spjut
Spjut
54.24
Malin Haglund, Ullevi88Ullevi FK
Borås
7.7.17
4x100 m
4x100 m
45.32
Ullevi FK
Helsingborg
6.7.18
  Claudia Payton 98,
Lisa Lilja 96,
Matilda Hellqvist 93,
Johanna Holmén Svensson 95
GÅNG
 
Svenska rekord
Män
5000 m
5000 m
18:32.56
Perseus Karlström, Eskilstuna90Eskilstuna FI
Melbourne, AUS
8.3.19
10 000 m
10 000 m
38:03.95
Perseus Karlström, Eskilstuna90Eskilstuna FI
Stockholm
24.8.19
20 000 m
20 000 m
1:18:35.2m
Stefan Johansson, Krogsereds IK67Krogsereds IK
Fana, NOR
15.5.92
50 000 m
50 000 m
3:54:59.7m
Bo Gustafsson, IFK Göteborg54IFK Göteborg
Fana, NOR
26.5.90
20 km
20 km
1:18:07
Perseus Karlström, Eskilstuna90Eskilstuna FI
La Coruña, ESP
8.6.19
50 km
50 km
3:44:49
Bo Gustafsson, IFK Göteborg54IFK Göteborg
Seoul, KOR
30.9.88
 
Resultat som ej kan bli aktuellt för officiellt rekordgodkännande
50 km
50 km
3:44:35
Perseus Karlström, Eskilstuna90Eskilstuna FI
Melbourne, AUS
17.12.17
Män inne
5000 m
5000 m
18:27.95
Stefan Johansson, Krogsereds IK67Krogsereds IK
Genova, ITA
28.2.92
Manliga juniorer (-19 år)
5000 m
5000 m
20:00.2m
Tobias Persson, Brunflo75Brunflo IF
Strömstad
18.7.93
10 000 m
10 000 m
41:12.6m
Stefan Johansson, Krogsereds IK67Krogsereds IK
Brunflo
8.1.86
20 000 m
20 000 m
1:27:17.9m
Stefan Johansson, Krogsereds IK67Krogsereds IK
Fana, NOR
26.4.86
Manliga juniorer (-19 år) inne
5000 m
5000 m
21:30.7m
Anders Hansson, SK Svängen92SK Svängen
Borås
19.11.11
Kvinnor
3000 m
3000 m
12:25.1m
Madelein Svensson, Forsmo IF69Forsmo IF
Strömstad
18.7.93
5000 m
5000 m
21:09.26
Madelein Svensson, Forsmo IF69Forsmo IF
København, DEN
25.8.92
10 000 m
10 000 m
42:13.70
Madelein Svensson, Forsmo IF69Forsmo IF
Fana, NOR
15.5.92
20 km
20 km
1:33:37
Monica Svensson, Växjö AIS78Växjö AIS
København, DEN
9.10.04
 
Resultat som ej kan bli aktuellt för officiellt rekordgodkännande
20 km
20 km
1:31:20
Monica Svensson, Växjö AIS78Växjö AIS
Vallensbæk, DEN
5.5.07
 
1:32:51
Monica Svensson, Växjö AIS78Växjö AIS
Malungfors
15.7.06
50 km
50 km
4:10:59
Monica Svensson, Växjö AIS78Växjö AIS
Scanzorosciate, ITA
21.10.07
 
4:14:38
Monica Svensson, Växjö AIS78Växjö AIS
Scanzorosciate, ITA
18.10.09
 
4:17:29
Monica Svensson, Växjö AIS78Växjö AIS
Scanzorosciate, ITA
15.10.06
 
4:22:20
Monica Svensson, Växjö AIS78Växjö AIS
Scanzorosciate, ITA
19.10.08
Kvinnor inne
3000 m
3000 m
12:14.01
Madelein Svensson, Forsmo IF69Forsmo IF
Liévin, FRA
25.1.92
Kvinnliga juniorer (-19 år)
5000 m
5000 m
23:01.1m
Monica Gunnarsson, SK Svängen65SK Svängen
Borås
27.9.84
10 000 m
10 000 m
47:58.0m
Monica Gunnarsson, SK Svängen65SK Svängen
Norrköping
28.4.84
Kvinnliga juniorer (-19 år) inne
3000 m
3000 m
14:06.8m
Jessica Franzén, SK Svängen76SK Svängen
Solna
11.2.95

© 2020 Friidrottsstatistik