Pernilla Nilsson

Född: 11 februari 1992

Ålder: 29 år 251 dagar

Förening:
 IFK Trelleborg
 15.11.2019–

Tidigare förening(ar):
Malmö AI 15.12.2012–14.11.2019
IFK Trelleborg –14.12.2012

  •  1 SM‐silver
  •  3 ISM‐guld, 2 ISM‐silver, 1 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

200 m (1)
25.69i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21

2020

60 m (3)
7.72i
SB  LundLund11.1.20
7.76i
  Malmö/AMalmö/A25.1.20
7.78i
  Malmö/AMalmö/A25.1.20
200 m (8)
25.00i
SB  Malmö/AMalmö/A26.1.20
24.78i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
24.54i
SB  Malmö/AMalmö/A9.2.20
24.27i
SB  (6)ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
25.03i
  ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
DNS
  Malmö/HeMalmö/He17.6.20
24.27w
  TrelleborgTrelleborg4.7.20+3.7
24.68w
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN2.8.20+3.2

2019

200 m (10)
24.92i
SB  VäxjöVäxjö20.1.19
24.67i
SB  (7)Malmö/AMalmö/A27.1.19
24.72i
  Malmö/AMalmö/A10.2.19
24.78i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
DNSi
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
24.18
SB  (7)TrelleborgTrelleborg1.6.19+1.5
DNF
  SkaraSkara6.6.19+2.0
24.60
  HalmstadHalmstad16.6.19+0.9
24.77
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.9
25.14
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19+1.0

2018

60 m (2)
7.58i
SB  (9)Malmö/AMalmö/A27.1.18
7.62i
  Malmö/AMalmö/A27.1.18
100 m (3)
11.82
SB  (7)Clermont, FLClermont, FL12.5.18+1.2
11.90
  SkaraSkara6.6.18+1.2
11.83
  SkaraSkara6.6.18+0.6
200 m (11)
24.41i
SB  VäxjöVäxjö21.1.18
24.45i
  Malmö/AMalmö/A28.1.18
24.20i
SB  (2)v3NatUppsalav3Nat, Uppsala11.2.18
24.28i
  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
24.21i
  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
24.20
SB  Clermont, FLClermont, FL12.5.18+1.5
24.09
SB  (7)TrelleborgTrelleborg9.6.18+1.0
23.70w
  VellingeVellinge16.6.18+2.8
DNF
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18+2.2
24.12
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18+1.4
24.46
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18+1.9
4x100 m (2)
45.47
SB  SMGöteborgSM, Göteborg26.5.18
 Sweden
Josefin Magnusson, Pernilla Nilsson
Daniella Busk, Linnea Killander
45.47
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Malmö AI
Josefin Magnusson, Pernilla Nilsson
Daniella Busk, Linnea Killander

2017

60 m (4)
7.65i
SB  Malmö/AMalmö/A28.1.17
7.68i
  Malmö/AMalmö/A28.1.17
7.66i
  Malmö/AMalmö/A11.2.17
7.59i
SB  (8)Malmö/AMalmö/A11.2.17
100 m (3)
11.91
SB  (15)SkaraSkara6.6.17+1.0
11.96
  SkaraSkara6.6.17+2.0
11.92
  YstadYstad23.7.17+1.1
200 m (9)
24.91i
SB  (8)ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
24.93i
  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
24.30
SB  Genève, SUIGenève, SUI10.6.17+1.3
24.22
SB  HalmstadHalmstad18.6.17+0.6
24.02
SB  (4)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.17+0.8
24.46
  HässleholmHässleholm29.7.17+1.0
24.89
  MölndalMölndal4.8.17+0.5
24.88
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17-1.5
24.26w
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17+2.7
4x100 m (2)
DNF
  SMMalmö/SSM, Malmö/S27.5.17
 Malmö AI
Adriana Janic, Linnea Killander
Pernilla Nilsson, Irene Ekelund
45.65
  Lag-EM Div 1Vaasa, FINLag-EM Div 1, Vaasa, FIN24.6.17
 Sweden
Gladys Bamane, Irene Ekelund
Isabelle Eurenius, Pernilla Nilsson

2016

60 m (2)
7.69i
SB  (22)LundLund16.1.16
7.70i
  LundLund16.1.16
100 m (6)
11.79
=PB  SkaraSkara6.6.16+0.3
11.73
PB  SkaraSkara6.6.16+1.2
11.61w
  YstadYstad24.7.16+2.7
11.65
PB  (4)YstadYstad24.7.16+0.9
11.79w
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+2.6
11.74
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+1.4
200 m (11)
24.19i
SB  (4)Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.16
24.53i
  AtleticumspMalmö/AAtleticumsp, Malmö/A14.2.16
24.51i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
24.41i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
23.50
PB  (1)TrelleborgTrelleborg4.6.16+1.7
23.98
  Genève, SUIGenève, SUI11.6.16-0.2
23.81
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16+1.8
24.18
  EMAmsterdam, NEDEM, Amsterdam, NED6.7.16+0.2
24.27
  Folksam GPHelsingborgFolksam GP, Helsingborg21.8.16-1.0
23.86
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16+1.3
24.25
  SMSollentunaSM, Sollentuna28.8.160.0
4x100 m (3)
DNF
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S28.5.16
 Malmö AI
Adriana Janic, Linnea Killander
Pernilla Nilsson, Pernilla Tornemark
44.56
SB  Genève, SUIGenève, SUI11.6.16
 Sweden
Pernilla Nilsson, Linnea Killander
Isabelle Eurenius, Moa Hjelmer
44.27
SB  EMAmsterdam, NEDEM, Amsterdam, NED9.7.16
 Sweden
Elin Östlund, Linnea Killander
Isabelle Eurenius, Pernilla Nilsson
4x200 m (2)
1:36.86i
SIR SB  v3NatVäxjöv3Nat, Växjö13.2.16
 Sweden
Pernilla Nilsson, Moa Hjelmer
Isabelle Eurenius, Josefin Magnusson
1:37.99i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
 Sweden
Pernilla Nilsson, Pernilla Tornemark
Linnea Killander, Josefin Magnusson

2015

60 m (2)
7.70i
SB  (22)PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A24.1.15
7.72i
  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A24.1.15
100 m (5)
11.97
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U4.7.15+1.9
11.95
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U4.7.15+1.8
12.23
  AthletissimaLausanne, SUIAthletissima, Lausanne, SUI9.7.15+0.8
11.93
SB  (14)YstadYstad19.7.15+1.2
11.97
  YstadYstad19.7.15+0.2
200 m (15)
24.51i
SB  VäxjöVäxjö18.1.15
24.48i
SB  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A25.1.15
24.45i
SB  (5)Göteborg/FHGöteborg/FH31.1.15
24.93i
  Malmö/AMalmö/A7.2.15
25.18i
  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
DNFi
  ISMSätraISM, Sätra22.2.15
24.30
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15+1.3
24.67
  LaxaspHalmstadLaxasp, Halmstad28.6.150.0
24.62
  LaxaspHalmstadLaxasp, Halmstad28.6.15+0.2
24.47
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U5.7.15+0.9
24.44
  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.7.15+1.5
25.06
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15-3.2
24.25
SB  SMSöderhamnSM, Söderhamn9.8.15+1.9
24.92
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15-2.4
24.64
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S5.9.15+0.7
4x100 m (2)
44.81
SB  WorldRNassau, BAHWorldR, Nassau, BAH3.5.15
 Sweden
Pernilla Nilsson, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Moa Hjelmer
44.97
  WorldRNassau, BAHWorldR, Nassau, BAH3.5.15
 Sweden
Pernilla Nilsson, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Moa Hjelmer

2014

60 m (6)
7.61i
SB  (8)PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A25.1.14
7.65i
  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A25.1.14
7.62i
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.14
7.63i
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.14
7.70i
  IJSMSätraIJSM, Sätra16.2.14
7.68i
  IJSMSätraIJSM, Sätra16.2.14
100 m (9)
11.84
SB  Clermont, FLClermont, FL26.4.14+1.5
11.80
SB  SkaraSkara6.6.14+1.5
11.61w
  SkaraSkara6.6.14+2.3
11.97
  CaillatGenève, SUICaillat, Genève, SUI14.6.14-0.4
12.00
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.14-1.3
11.79
=PB  (6)WindSprintSundsvallWindSprint, Sundsvall20.7.14+1.2
11.98
  NMKøbenhavn, DENNM, København, DEN26.7.14-0.8
11.84
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14+0.8
12.30
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14-1.6
200 m (17)
24.50i
SB  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A26.1.14
24.52i
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.14
Överlång bana - odoserad:
24.10i
  v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN8.2.14
24.66i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
24.07i
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH23.2.14
24.22i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH23.2.14
24.54
SB  Clermont, FLClermont, FL26.4.14+0.8
24.09
SB  TrelleborgTrelleborg31.5.14+1.2
24.05
SB  CaillatGenève, SUICaillat, Genève, SUI14.6.14+1.6
23.96
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.14+1.4
23.94w
  WindSprintSundsvallWindSprint, Sundsvall20.7.14+2.7
24.22
  NMKøbenhavn, DENNM, København, DEN27.7.14-1.4
24.19
  SMUmeåSM, Umeå2.8.14+0.2
23.94
PB  SMUmeåSM, Umeå3.8.14+1.3
24.68
  JSMGävleJSM, Gävle9.8.14+1.8
24.13w
  JSMGävleJSM, Gävle10.8.14+3.2
24.49
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN31.8.14-1.1
400 m (1)
58.78i
PB  IJSMSätraIJSM, Sätra15.2.14
4x100 m (8)
44.78
PB  SMKilSM, Kil24.5.14
 Malmö AI
Irene Ekelund, Linnea Killander
Daniella Busk, Pernilla Nilsson
44.44
SR PB  SMKilSM, Kil24.5.14
 Malmö AI
Irene Ekelund, Linnea Killander
Daniella Busk, Pernilla Nilsson
45.74
  JSMKilJSM, Kil25.5.14
 Malmö AI
Fanny Lindström, Linnea Killander
Daniella Busk, Pernilla Nilsson
44.66
SB  Lag-EM Super LBraunschweig, GERLag-EM Super L, Braunschweig, GER21.6.14
 Sweden
Irene Ekelund, Linnea Killander
Daniella Busk, Pernilla Nilsson
45.72
  NMKøbenhavn, DENNM, København, DEN26.7.14
 Sweden
Pernilla Nilsson, Linnea Killander
Daniella Busk, Tove Ågren
43.80
SB  EMZürich, SUIEM, Zürich, SUI16.8.14
 Sweden
Irene Ekelund, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Pernilla Nilsson
44.36
  EMZürich, SUIEM, Zürich, SUI17.8.14
 Sweden
Irene Ekelund, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Pernilla Nilsson
44.09
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN30.8.14
 Sweden
Irene Ekelund, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Pernilla Nilsson
4x300 m (1)
2:38.35i
  v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN8.2.14
 Sweden
Pernilla Nilsson, Josefin Magnusson
Emilia Kjellberg, Elise Malmberg

2013

60 m (6)
7.58i
PB  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A26.1.13
7.46i
PB  (2)PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A26.1.13
7.60i
  v2NatVäxjöv2Nat, Växjö9.2.13
7.55i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla23.2.13
7.57i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla23.2.13
7.55i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla23.2.13
100 m (3)
12.08
SB  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall28.7.13+1.3
12.06
SB  SMBoråsSM, Borås30.8.13-0.2
12.08
  SMBoråsSM, Borås30.8.13-0.2
200 m (11)
24.22i
PB  BWGVäxjöBWG, Växjö20.1.13
23.92i
PB  (3)PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A27.1.13
24.04i
  v2NatVäxjöv2Nat, Växjö9.2.13
24.62i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
24.44i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13
24.32i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13
25.01
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad23.7.13-1.6
DNF
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall28.7.13-0.1
24.74
SB  JSMVästeråsJSM, Västerås10.8.13+0.5
24.83
  JSMVästeråsJSM, Västerås11.8.130.0
24.70
SB  JSMVästeråsJSM, Västerås11.8.130.0
4x100 m (1)
44.80
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S7.9.13
 Sweden
Pernilla Nilsson, Pernilla Tornemark
Daniella Busk, Hanna Adriansson Nordberg

2012

60 m (1)
7.65i
SB  (14)Malmö/AMalmö/A28.1.12
100 m (5)
11.79
PB  (7)HyundaiOslo, NORHyundai, Oslo, NOR24.5.12+1.6
11.89
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall17.6.12+1.5
11.98
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall17.6.12+1.0
11.90w
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S24.8.12+2.1
12.43
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S24.8.12-0.2
200 m (10)
24.72i
SB  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
24.74i
  ISMÖrebroISM, Örebro19.2.12
24.57i
SB  ISMÖrebroISM, Örebro19.2.12
24.17w
  LaxaspelenHalmstadLaxaspelen, Halmstad15.7.12+3.0
24.17w
  Nordic/BalticJessheim, NORNordic/Baltic, Jessheim, NOR22.7.12+2.2
24.38
SB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna11.8.12+0.4
24.39
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna12.8.12+1.5
24.41
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.8.12+0.5
24.23
PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.8.12+0.1
24.00
PB  (3)vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U2.9.12-0.6
400 m (1)
56.44
PB  (16)FinspångFinspång20.5.12
4x100 m (2)
DQ
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.6.12
 Sweden
Julia Skugge, Caroline Sandsjoe
Lena Berntsson, Pernilla Nilsson
44.92
SB  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U1.9.12
 Sweden
Julia Skugge, Moa Hjelmer
Jenny Melin, Pernilla Nilsson
4x200 m (1)
1:36.89i
SB  v2NatSteinkjer, NORv2Nat, Steinkjer, NOR11.2.12
 Sweden
Pernilla Nilsson, Josefin Magnusson
Elin Backman, Moa Hjelmer

2011

60 m (8)
7.67i
PB  LundLund15.1.11
7.60i
PB  (86) (5)PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A29.1.11
7.61i
  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A29.1.11
7.77i
  IJSMSätraIJSM, Sätra19.2.11
7.74i
  IJSMSätraIJSM, Sätra19.2.11
7.61i
  IJSMSätraIJSM, Sätra19.2.11
7.73i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH26.2.11
7.65i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH26.2.11
100 m (5)
11.96
PB  (8)AtletiCAGGenève, SUIAtletiCAG, Genève, SUI28.5.11+0.9
12.19
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S11.6.11-0.5
12.05w
  JSMVellingeJSM, Vellinge26.8.11+2.9
11.94w
  JSMVellingeJSM, Vellinge26.8.11+4.1
12.07w
  JSMVellingeJSM, Vellinge26.8.11+2.8
200 m (12)
24.71i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH26.2.11
24.64i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH27.2.11
24.37i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH27.2.11
24.28
PB  (5)TrelleborgTrelleborg4.6.11+1.5
24.61
  BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER3.7.11-0.4
24.38
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST23.7.11-1.5
25.01
  SMGävleSM, Gävle14.8.11-1.5
24.69w
  SMGävleSM, Gävle14.8.11+2.6
25.17
  JSMVellingeJSM, Vellinge27.8.110.0
24.56w
  JSMVellingeJSM, Vellinge28.8.11+4.0
24.56w
  JSMVellingeJSM, Vellinge28.8.11+4.0
DNF
  JSMVellingeJSM, Vellinge28.8.11+0.4

2010

60 m (2)
7.96i
SB  LundLund9.1.10
8.09i
  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A20.2.10
100 m (2)
12.85
SB  JSMKarlstadJSM, Karlstad13.8.10-1.2
12.23
PB  (23)VästeråsVästerås10.9.100.0
200 m (3)
25.22
PB  TrelleborgTrelleborg5.6.10+1.5
25.67
  JSMKarlstadJSM, Karlstad14.8.10+0.8
26.26
  JSMKarlstadJSM, Karlstad15.8.10-1.4
400 m (1)
1:01.67
SB  JönköpingJönköping16.5.10

2009

60 m (1)
7.84i
PB  Malmö/AMalmö/A31.1.09
100 m (3)
12.48w
  OlofströmOlofström21.5.09+2.8
12.94
SB  USMKarlskronaUSM, Karlskrona14.8.09-0.9
12.60
SB  VästeråsVästerås11.9.09+0.7
200 m (4)
25.80i
PB  (18)Malmö/AMalmö/A1.2.09
26.84
SB  SMMalmö/SSM, Malmö/S2.8.09-1.1
26.27
SB  USMKarlskronaUSM, Karlskrona15.8.09+0.7
25.90
PB  HässleholmHässleholm23.8.090.0
400 m (1)
1:00.51
SB  VästeråsVästerås13.9.09

2008

60 m (5)
7.90i
SB  Malmö/AMalmö/A1.12.07
7.95i
  PallaspMalmö/APallasp, Malmö/A26.1.08
7.89i
=PB  AthleticumspMalmö/AAthleticumsp, Malmö/A9.2.08
8.12i
  IUSMSätraIUSM, Sätra9.3.08
8.14i
  IUSMSätraIUSM, Sätra9.3.08
100 m (2)
12.63
SB  MotalaMotala18.5.08+1.8
12.3mw
  Malmö/HeMalmö/He2.8.08+2.3
200 m (3)
26.23i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A23.2.08
25.28w
  TrelleborgTrelleborg8.6.08+2.6
25.92
PB  TrelleborgTrelleborg8.6.08-3.4
400 m (3)
1:00.66i
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra8.3.08
1:01.86i
  IUSMSätraIUSM, Sätra8.3.08
1:00.11
PB  VellingeVellinge15.6.08

2007

60 m (2)
7.92i
PB  Malmö/AMalmö/A3.12.06
7.89i
PB  HalmstadHalmstad3.3.07
100 m (4)
12.1m
  YstadYstad17.5.07+0.7
12.47
SB  HelsingborgHelsingborg8.7.07+1.2
13.12
  USMStenungsundUSM, Stenungsund26.8.07+1.6
12.95
  USMStenungsundUSM, Stenungsund26.8.07+0.3
200 m (1)
26.18
SB  VellingeVellinge16.6.07+0.9
300 m (4)
41.37
PB  Hässleholm/ÖHässleholm/Ö29.7.07
41.79
  USMStenungsundUSM, Stenungsund24.8.07
42.06
  USMStenungsundUSM, Stenungsund25.8.07
42.08
  USMStenungsundUSM, Stenungsund25.8.07
300 m häck (1)
48.3m
  TrelleborgTrelleborg28.4.07

2006

60 m (1)
7.98i
PB  Malmö/AMalmö/A3.12.05
100 m (2)
12.0m
  EslövEslöv21.5.06-1.2
12.30
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U8.7.06+0.9
200 m (3)
26.51i
PB  Malmö/AMalmö/A5.2.06
26.10w
  TrelleborgTrelleborg25.5.06+4.1
26.3m
  StenungsundStenungsund20.8.060.0
300 m (1)
42.11
PB  VellingeVellinge9.9.06

2005

60 m (1)
8.29i
PB  Malmö/AMalmö/A4.12.04
100 m (1)
12.36
PB  TrelleborgTrelleborg24.9.05+1.5
200 m (1)
26.04
PB  TrelleborgTrelleborg24.9.05+1.8
400 m (1)
1:01.13
PB  KarlskronaKarlskrona21.5.05

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat45041.Eventname AS Eventeng, alltwat45041.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat45041.Date),'.',MONTH(alltwat45041.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat45041.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat45041 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat45041.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat45041.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat45041.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat45041.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat45041.Eventname AS Eventeng, alltwat45041.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat45041.Date),'.',MONTH(alltwat45041.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat45041.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat45041 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat45041.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat45041.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat45041.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat45041.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat45041.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat45041.Eventname AS Eventeng, alltwat45041.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat45041.Date),'.',MONTH(alltwat45041.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat45041.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat45041 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat45041.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat45041.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat45041.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat45041.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat45041.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.46
Malmö/A26.1.13
100 m
Ute
11.65
Ystad24.7.16+0.927
200 m
Ute
23.50
Trelleborg4.6.16+1.718
Inne
23.92
Malmö/A27.1.13
300 m
Ute
41.37
Hässleholm/Ö29.7.07
400 m
Ute
56.44
Finspång20.5.12
Inne
58.78
Sätra15.2.14
60 m
7.46i
1
PallasspMalmö/A26.1.13
7.55i
1
22
h1
IJSMUddevalla23.2.13
7.55i
2
22
IJSMUddevalla23.2.13
7.57i
1
22
s1
IJSMUddevalla23.2.13
7.58i
1
h2
PallasspMalmö/A26.1.13
7.58i
1
h3
Malmö/A27.1.18
7.59i
1
Malmö/A11.2.17
7.60i
1
19
h2
PallasspMalmö/A29.1.11
7.60i
6
v2NatVäxjö9.2.13
7.61i
1
19
PallasspMalmö/A29.1.11
Visa/dölj alla resultat
7.61i
2
19
IJSMSätra19.2.11
7.61i
1
h3
PallasspMalmö/A25.1.14
7.62i
1
h1
Göteborg/FH1.2.14
7.62i
5
Malmö/A27.1.18
7.63i
2
Göteborg/FH1.2.14
7.65i
6
ISMGöteborg/FH26.2.11
7.65i
2
h4
Malmö/A28.1.12
7.65i
3
PallasspMalmö/A25.1.14
7.65i
1
h1
Malmö/A28.1.17
7.66i
1
h2
Malmö/A11.2.17
7.67i
1
r2
Lund15.1.11
7.68i
4
22
IJSMSätra16.2.14
7.68i
4
Malmö/A28.1.17
7.69i
1
h2
Lund16.1.16
7.70i
2
22
h1
IJSMSätra16.2.14
7.70i
2
h2
PallasspMalmö/A24.1.15
7.70i
1
Lund16.1.16
7.72i
5
PallasspMalmö/A24.1.15
7.72i
1
h3
Lund11.1.20
7.73i
3
h2
ISMGöteborg/FH26.2.11
7.74i
1
19
s1
IJSMSätra19.2.11
7.76i
2
h2
Malmö/A25.1.20
7.77i
1
19
h3
IJSMSätra19.2.11
7.78i
8
Malmö/A25.1.20
7.84i
1
Malmö/A31.1.09
7.89i
1
Halmstad3.3.07
7.89i
1
17
AthleticumspMalmö/A9.2.08
7.90i
1
Malmö/A1.12.07
7.92i
1
15
h1
Malmö/A3.12.06
7.95i
4
16
PallaspMalmö/A26.1.08
7.96i
2
h2
Lund9.1.10
7.98i
1
Malmö/A3.12.05
8.09i
7
19
h3
IJSMMalmö/A20.2.10
8.12i
2
16
h1
IUSMSätra9.3.08
8.14i
7
16
s2
IUSMSätra9.3.08
8.29i
1
Malmö/A4.12.04
10-bästasnitt: 7.569
100 m
11.65
1
r2
Ystad24.7.16+0.9
11.73
3
Skara6.6.16+1.2
11.74
5
SMSollentuna26.8.16+1.4
11.79
1
C
HyundaiOslo, NOR24.5.12+1.6
11.79
2
h4
WindSprintSundsvall20.7.14+1.2
11.79
1
h7
Skara6.6.16+0.3
11.80
1
h2
Skara6.6.14+1.5
11.82
5
h3
Clermont, FL12.5.18+1.2
11.83
2
Skara6.6.18+0.6
11.84
5
h4
Clermont, FL26.4.14+1.5
Visa/dölj alla resultat
11.84
3
h2
SMUmeå1.8.14+0.8
11.89
4
h3
WindsprintSundsvall17.6.12+1.5
11.90
2
h8
Skara6.6.18+1.2
11.91
4
h1
Skara6.6.17+1.0
11.92
1
Ystad23.7.17+1.1
11.93
1
r1
Ystad19.7.15+1.2
11.95
5
VUSGöteborg/U4.7.15+1.8
11.96
3
h2
AtletiCAGGenève, SUI28.5.11+0.9
11.96
4
B
Skara6.6.17+2.0
11.97
=4
h3
CaillatGenève, SUI14.6.14-0.4
11.97
1
h4
VUSGöteborg/U4.7.15+1.9
11.97
1
r2
Ystad19.7.15+0.2
11.98
7
WindsprintSundsvall17.6.12+1.0
11.98
4
22
NMKøbenhavn, DEN26.7.14-0.8
12.00
1
h5
VUSGöteborg/U28.6.14-1.3
12.06
2
h1
SMBorås30.8.13-0.2
12.08
4
h3
WindsprintSundsvall28.7.13+1.3
12.08
6
SMBorås30.8.13-0.2
12.19
6
Folksam GPGöteborg/S11.6.11-0.5
12.23
3
18
Västerås10.9.100.0
12.23
8
B
AthletissimaLausanne, SUI9.7.15+0.8
12.30
3
14
VUSGöteborg/U8.7.06+0.9
12.30
7
SMUmeå1.8.14-1.6
12.36
1
Trelleborg24.9.05+1.5
12.43
8
SMStockholm/S24.8.12-0.2
12.47
1
Helsingborg8.7.07+1.2
12.60
2
17
h2
Västerås11.9.09+0.7
12.63
1
Motala18.5.08+1.8
12.85
3
19
h3
JSMKarlstad13.8.10-1.2
12.94
6
17
h1
USMKarlskrona14.8.09-0.9
12.95
4
15
s2
USMStenungsund26.8.07+0.3
13.12
2
15
h4
USMStenungsund26.8.07+1.6
10-bästasnitt: 11.778
200 m
23.50
1
Trelleborg4.6.16+1.7
23.81
5
Folksam GPSollentuna28.6.16+1.8
23.86
1
h3
SMSollentuna27.8.16+1.3
23.92i
1
PallasspMalmö/A27.1.13
23.94
4
SMUmeå3.8.14+1.3
23.96
1
VUSGöteborg/U29.6.14+1.4
23.98
2
E
Genève, SUI11.6.16-0.2
24.00
4
vFINGöteborg/U2.9.12-0.6
24.02
1
VUSGöteborg/U2.7.17+0.8
24.04i
3
v2NatVäxjö9.2.13
Visa/dölj alla resultat
24.05
4
B
CaillatGenève, SUI14.6.14+1.6
24.07i
1
s2
ISMGöteborg/FH23.2.14
24.09
3
Trelleborg31.5.14+1.2
24.09
1
Trelleborg9.6.18+1.0
24.12
2
h1
SMEskilstuna25.8.18+1.4
24.18
6
h3
EMAmsterdam, NED6.7.16+0.2
24.18
2
Trelleborg1.6.19+1.5
24.19
1
h2
SMUmeå2.8.14+0.2
24.19i
1
Göteborg/FH6.2.16
24.20i
1
A
v3NatUppsala11.2.18
24.20
5
B
Clermont, FL12.5.18+1.5
24.21i
2
ISMGävle18.2.18
24.22i
1
BWGVäxjö20.1.13
24.22i
1
ISMGöteborg/FH23.2.14
24.22
2
22
NMKøbenhavn, DEN27.7.14-1.4
24.22
1
h1
Halmstad18.6.17+0.6
24.23
2
SMStockholm/S26.8.12+0.1
24.25
5
SMSöderhamn9.8.15+1.9
24.25
4
SMSollentuna28.8.160.0
24.27
1
Folksam GPHelsingborg21.8.16-1.0
24.27i
2
h1
ISMVäxjö22.2.20
24.28
1
Trelleborg4.6.11+1.5
24.28i
1
h1
ISMGävle18.2.18
24.30
4
B
Folksam GPSollentuna25.6.15+1.3
24.30
6
C
Genève, SUI10.6.17+1.3
24.32i
3
ISMNorrköping17.2.13
24.37i
1
ISMGöteborg/FH27.2.11
24.38
5
19
h3
JEM19Tallinn, EST23.7.11-1.5
24.38
1
22
h2
JSMSollentuna11.8.12+0.4
24.39
2
22
JSMSollentuna12.8.12+1.5
24.41
2
h2
SMStockholm/S25.8.12+0.5
24.41i
2
ISMMalmö/A28.2.16
24.41i
1
Växjö21.1.18
24.44i
2
s1
ISMNorrköping17.2.13
24.44
4
Folksam GPKarlstad22.7.15+1.5
24.45i
1
Göteborg/FH31.1.15
24.45i
1
Malmö/A28.1.18
24.46
1
Hässleholm29.7.17+1.0
24.46
8
SMEskilstuna26.8.18+1.9
24.47
3
VUSGöteborg/U5.7.15+0.9
24.48i
1
B
PallasspMalmö/A25.1.15
24.49
5
vFINHelsinki, FIN31.8.14-1.1
24.50i
1
PallasspMalmö/A26.1.14
24.51i
3
Växjö18.1.15
24.51i
1
h2
ISMMalmö/A27.2.16
24.52i
1
Göteborg/FH1.2.14
24.53i
1
AtleticumspMalmö/A14.2.16
24.54
5
C
Clermont, FL26.4.14+0.8
24.54i
1
Malmö/A9.2.20
24.57i
1
ISMÖrebro19.2.12
24.60
4
Halmstad16.6.19+0.9
24.61
5
19
B
BauhausMannheim, GER3.7.11-0.4
24.62i
1
h3
ISMNorrköping16.2.13
24.62
1
LaxaspHalmstad28.6.15+0.2
24.64i
1
s1
ISMGöteborg/FH27.2.11
24.64
3
Folksam GPGöteborg/S5.9.15+0.7
24.66i
1
h3
ISMGöteborg/FH22.2.14
24.67
1
h2
LaxaspHalmstad28.6.150.0
24.67i
1
B
Malmö/A27.1.19
24.68
1
22
h2
JSMGävle9.8.14+1.8
24.70
3
22
JSMVästerås11.8.130.0
24.71i
1
h5
ISMGöteborg/FH26.2.11
24.72i
1
h1
ISMÖrebro18.2.12
24.72i
1
Malmö/A10.2.19
24.74i
1
s1
ISMÖrebro19.2.12
24.74
1
22
h4
JSMVästerås10.8.13+0.5
24.77
6
VUSGöteborg/U30.6.19-0.9
24.78i
2
h2
ISMNorrköping17.2.19
24.78i
3
B
Göteborg/FH1.2.20
24.83
1
22
s1
JSMVästerås11.8.130.0
24.88
2
h3
SMHelsingborg26.8.17-1.5
24.89
1
Mölndal4.8.17+0.5
24.91i
1
h1
ISMVäxjö26.2.17
24.92
5
Folksam GPGöteborg/S14.8.15-2.4
24.92i
4
Växjö20.1.19
24.93i
1
Malmö/A7.2.15
24.93i
5
ISMVäxjö26.2.17
25.00i
3
B
Malmö/A26.1.20
25.01
3
h2
SMGävle14.8.11-1.5
25.01
3
B
Folksam GPKarlstad23.7.13-1.6
25.03i
6
ISMVäxjö23.2.20
25.06
2
h2
SMSöderhamn8.8.15-3.2
25.14
4
h1
SMKarlstad31.8.19+1.0
25.17
1
19
h4
JSMVellinge27.8.110.0
25.18i
1
h6
ISMSätra21.2.15
25.22
1
Trelleborg5.6.10+1.5
25.67
3
19
h2
JSMKarlstad14.8.10+0.8
25.69i
3
h4
ISMMalmö/A20.2.21
25.80i
1
B
Malmö/A1.2.09
25.90
1
Hässleholm23.8.090.0
25.92
1
17
Trelleborg8.6.08-3.4
26.04
1
Trelleborg24.9.05+1.8
26.18
1
Vellinge16.6.07+0.9
26.23i
3
h2
ISMMalmö/A23.2.08
26.26
5
19
s2
JSMKarlstad15.8.10-1.4
26.27
3
17
h3
USMKarlskrona15.8.09+0.7
26.51i
1
Malmö/A5.2.06
26.84
8
h1
SMMalmö/S2.8.09-1.1
10-bästasnitt: 23.903
4x100 m
43.80
5
h1
EMZürich, SUI16.8.14
44.09
1
vFINHelsinki, FIN30.8.14
44.27
5
h1
EMAmsterdam, NED9.7.16
44.36
6
EMZürich, SUI17.8.14
44.44
1
SMKil24.5.14
44.56
5
Genève, SUI11.6.16
44.66
4
B
Lag-EM Super LBraunschweig, GER21.6.14
44.78
1
h1
SMKil24.5.14
44.80
2
vFINStockholm/S7.9.13
44.81
6
h2
WorldRNassau, BAH3.5.15
Visa/dölj alla resultat
44.92
2
vFINGöteborg/U1.9.12
44.97
7
B
WorldRNassau, BAH3.5.15
45.47
2
SMGöteborg26.5.18
45.47
2
SMGöteborg/S26.5.18
45.65
3
Lag-EM Div 1Vaasa, FIN24.6.17
45.72
1
22
NMKøbenhavn, DEN26.7.14
45.74
1
22
JSMKil25.5.14
10-bästasnitt: 44.457

Total results in database: 267
By event:
60 m:46
100 m:53
200 m:130
300 m:5
400 m:8
300 m häck:1
4x100 m:20
4x200 m:3
4x300 m:1
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2005
8.29
 1
Malmö/A
4.12
 
2006
7.98
 1
Malmö/A
3.12
 
2007
7.89
 1
Halmstad
3.3
 
7.92
1h1-15
Malmö/A
3.12
 
2008
7.89
 1-17
Malmö/A
9.2
 
7.90
1
Malmö/A
1.12
 
7.95
4-16
Malmö/A
26.1
 
8.12
2h1-16
Sätra
9.3
 
8.14
7s2-16
Sätra
9.3
 
2009
7.84
 1
Malmö/A
31.1
 
2010
7.96
 2h2
Lund
9.1
 
8.09
7h3-19
Malmö/A
20.2
 
2011
7.60
 1h2-19
Malmö/A
29.1
 
7.61
1-19
Malmö/A
29.1
 
7.61
2-19
Sätra
19.2
 
7.65
6
Göteborg/FH
26.2
 
7.67
1r2
Lund
15.1
 
7.73
3 h2
Göteborg/FH
26.2
 
7.74
1s1-19
Sätra
19.2
 
7.77
1h3-19
Sätra
19.2
 
2012
7.65
 2h4
Malmö/A
28.1
 
2013
7.46
1
Malmö/A
26.1
 
7.55
2-22
Uddevalla
23.2
 
7.55
1h1-22
Uddevalla
23.2
 
7.57
1s1-22
Uddevalla
23.2
 
7.58
1h2
Malmö/A
26.1
 
7.60
6
Växjö
9.2
 
2014
7.61
 1h3
Malmö/A
25.1
 
7.62
1h1
Göteborg/FH
1.2
 
7.63
2
Göteborg/FH
1.2
 
7.65
3
Malmö/A
25.1
 
7.68
4-22
Sätra
16.2
 
7.70
2h1-22
Sätra
16.2
 
2015
7.70
 2h2
Malmö/A
24.1
 
7.72
5
Malmö/A
24.1
 
2016
7.69
 1h2
Lund
16.1
 
7.70
1
Lund
16.1
 
2017
7.59
 1
Malmö/A
11.2
 
7.65
1h1
Malmö/A
28.1
 
7.66
1h2
Malmö/A
11.2
 
7.68
4
Malmö/A
28.1
 
2018
7.58
 1h3
Malmö/A
27.1
 
7.62
5
Malmö/A
27.1
 
2020
7.72
 1h3
Lund
11.1
 
7.76
2h2
Malmö/A
25.1
 
7.78
8
Malmö/A
25.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2005
12.36
 1
Trelleborg
24.9
 +1.5
2006
12.30
 3-14
Göteborg/U
8.7
 +0.9
2007
12.47
 1
Helsingborg
8.7
 +1.2
12.95
4s2-15
Stenungsund
26.8
 +0.3
13.12
2h4-15
Stenungsund
26.8
 +1.6
2008
12.63
 1
Motala
18.5
 +1.8
2009
12.60
 2h2-17
Västerås
11.9
 +0.7
12.94
6h1-17
Karlskrona
14.8
-0.9
12.48w
 1
Olofström
21.5
 +2.8
2010
12.23
 3-18
Västerås
10.9
 0.0
12.85
3h3-19
Karlstad
13.8
-1.2
2011
11.96
 3h2
Genève, SUI
28.5
 +0.9
12.19
6
Göteborg/S
11.6
-0.5
11.94w
 2s1-19
Vellinge
26.8
 +4.1
12.05w
 1h5-19
Vellinge
26.8
 +2.9
12.07w
 4-19
Vellinge
26.8
 +2.8
2012
11.79
 1rC
Oslo, NOR
24.5
 +1.6
11.89
4h3
Sundsvall
17.6
 +1.5
11.98
7
Sundsvall
17.6
 +1.0
12.43
8
Stockholm/S
24.8
-0.2
11.90w
 1h2
Stockholm/S
24.8
 +2.1
2013
12.06
 2 h1
Borås
30.8
-0.2
12.08
4h3
Sundsvall
28.7
 +1.3
12.08
6
Borås
30.8
-0.2
2014
11.79
 2h4
Sundsvall
20.7
 +1.2
11.80
1h2
Skara
6.6
 +1.5
11.84
5h4
Clermont, FL
26.4
 +1.5
11.84
3 h2
Umeå
1.8
 +0.8
11.97
4=h3
Genève, SUI
14.6
-0.4
11.98
4-22
København, DEN
26.7
-0.8
12.00
1h5
Göteborg/U
28.6
-1.3
12.30
7
Umeå
1.8
-1.6
11.61w
 3
Skara
6.6
 +2.3
2015
11.93
 1r1
Ystad
19.7
 +1.2
11.95
5
Göteborg/U
4.7
 +1.8
11.97
1h4
Göteborg/U
4.7
 +1.9
11.97
1r2
Ystad
19.7
 +0.2
12.23
8rB
Lausanne, SUI
9.7
 +0.8
2016
11.65
1r2
Ystad
24.7
 +0.9
11.73
3
Skara
6.6
 +1.2
11.74
5
Sollentuna
26.8
 +1.4
11.79
1h7
Skara
6.6
 +0.3
11.61w
 1r1
Ystad
24.7
 +2.7
11.79w
 3h1
Sollentuna
26.8
 +2.6
2017
11.91
 4h1
Skara
6.6
 +1.0
11.92
1
Ystad
23.7
 +1.1
11.96
4rB
Skara
6.6
 +2.0
2018
11.82
 5h3
Clermont, FL
12.5
 +1.2
11.83
2
Skara
6.6
 +0.6
11.90
2h8
Skara
6.6
 +1.2
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2005
26.04
 1
Trelleborg
24.9
 +1.8
2006
26.10w
 2
Trelleborg
25.5
 +4.1
2007
26.18
 1
Vellinge
16.6
 +0.9
2008
25.92
 1-17
Trelleborg
8.6
-3.4
25.28w
 1h2-17
Trelleborg
8.6
 +2.6
2009
25.90
 1
Hässleholm
23.8
 0.0
26.27
3h3-17
Karlskrona
15.8
 +0.7
26.84
8h1
Malmö/S
2.8
-1.1
2010
25.22
 1
Trelleborg
5.6
 +1.5
25.67
3h2-19
Karlstad
14.8
 +0.8
26.26
5s2-19
Karlstad
15.8
-1.4
2011
24.28
 1
Trelleborg
4.6
 +1.5
24.38
5h3-19
Tallinn, EST
23.7
-1.5
24.61
5rB-19
Mannheim, GER
3.7
-0.4
25.01
3h2
Gävle
14.8
-1.5
25.17
1h4-19
Vellinge
27.8
 0.0
24.56w
 1s1-19
Vellinge
28.8
 +4.0
24.56w
 1s1-22
Vellinge
28.8
 +4.0
24.69w
 6
Gävle
14.8
 +2.6
2012
24.00
 4
Göteborg/U
2.9
-0.6
24.23
2
Stockholm/S
26.8
 +0.1
24.38
1h2-22
Sollentuna
11.8
 +0.4
24.39
2-22
Sollentuna
12.8
 +1.5
24.41
2h2
Stockholm/S
25.8
 +0.5
24.17w
 1
Halmstad
15.7
 +3.0
24.17w
 3-22
Jessheim, NOR
22.7
 +2.2
2013
24.70
 3-22
Västerås
11.8
 0.0
24.74
1h4-22
Västerås
10.8
 +0.5
24.83
1s1-22
Västerås
11.8
 0.0
25.01
3rB
Karlstad
23.7
-1.6
2014
23.94
 4
Umeå
3.8
 +1.3
23.96
1
Göteborg/U
29.6
 +1.4
24.05
4rB
Genève, SUI
14.6
 +1.6
24.09
3
Trelleborg
31.5
 +1.2
24.19
1 h2
Umeå
2.8
 +0.2
24.22
2-22
København, DEN
27.7
-1.4
24.49
5
Helsinki, FIN
31.8
-1.1
24.54
5rC
Clermont, FL
26.4
 +0.8
24.68
1h2-22
Gävle
9.8
 +1.8
23.94w
 3
Sundsvall
20.7
 +2.7
24.13w
 1-22
Gävle
10.8
 +3.2
2015
24.25
 5
Söderhamn
9.8
 +1.9
24.30
4rB
Sollentuna
25.6
 +1.3
24.44
4
Karlstad
22.7
 +1.5
24.47
3
Göteborg/U
5.7
 +0.9
24.62
1
Halmstad
28.6
 +0.2
24.64
3
Göteborg/S
5.9
 +0.7
24.67
1h2
Halmstad
28.6
 0.0
24.92
5
Göteborg/S
14.8
-2.4
25.06
2 h2
Söderhamn
8.8
-3.2
2016
23.50
1
Trelleborg
4.6
 +1.7
23.81
5
Sollentuna
28.6
 +1.8
23.86
1h3
Sollentuna
27.8
 +1.3
23.98
2rE
Genève, SUI
11.6
-0.2
24.18
6h3
Amsterdam, NED
6.7
 +0.2
24.25
4
Sollentuna
28.8
 0.0
24.27
1
Helsingborg
21.8
-1.0
2017
24.02
 1
Göteborg/U
2.7
 +0.8
24.22
1h1
Halmstad
18.6
 +0.6
24.30
6rC
Genève, SUI
10.6
 +1.3
24.46
1
Hässleholm
29.7
 +1.0
24.88
2h3
Helsingborg
26.8
-1.5
24.89
1
Mölndal
4.8
 +0.5
24.26w
 6
Helsingborg
27.8
 +2.7
2018
24.09
 1
Trelleborg
9.6
 +1.0
24.12
2h1
Eskilstuna
25.8
 +1.4
24.20
5rB
Clermont, FL
12.5
 +1.5
24.46
8
Eskilstuna
26.8
 +1.9
23.70w
 1
Vellinge
16.6
 +2.8
2019
24.18
 2
Trelleborg
1.6
 +1.5
24.60
4
Halmstad
16.6
 +0.9
24.77
6
Göteborg/U
30.6
-0.9
25.14
4h1
Karlstad
31.8
 +1.0
2020
24.27w
 3
Trelleborg
4.7
 +3.7
24.68w
 7
Hvidovre, DEN
2.8
 +3.2
Inne Visa/dölj alla resultat
2006
26.51
 1
Malmö/A
5.2
 
2008
26.23
 3h2
Malmö/A
23.2
 
2009
25.80
 1rB
Malmö/A
1.2
 
2011
24.37
 1
Göteborg/FH
27.2
 
24.64
1 s1
Göteborg/FH
27.2
 
24.71
1 h5
Göteborg/FH
26.2
 
2012
24.57
 1
Örebro
19.2
 
24.72
1 h1
Örebro
18.2
 
24.74
1 s1
Örebro
19.2
 
2013
23.92
1
Malmö/A
27.1
 
24.04
3
Växjö
9.2
 
24.22
1
Växjö
20.1
 
24.32
3
Norrköping
17.2
 
24.44
2 s1
Norrköping
17.2
 
24.62
1 h3
Norrköping
16.2
 
2014
24.07
 1s2
Göteborg/FH
23.2
 
24.22
1
Göteborg/FH
23.2
 
24.50
1
Malmö/A
26.1
 
24.52
1
Göteborg/FH
1.2
 
24.66
1h3
Göteborg/FH
22.2
 
2015
24.45
 1
Göteborg/FH
31.1
 
24.48
1rB
Malmö/A
25.1
 
24.51
3
Växjö
18.1
 
24.93
1
Malmö/A
7.2
 
25.18
1h6
Sätra
21.2
 
2016
24.19
 1
Göteborg/FH
6.2
 
24.41
2
Malmö/A
28.2
 
24.51
1h2
Malmö/A
27.2
 
24.53
1
Malmö/A
14.2
 
2017
24.91
 1h1
Växjö
26.2
 
24.93
5
Växjö
26.2
 
2018
24.20
 1rA
Uppsala
11.2
 
24.21
2
Gävle
18.2
 
24.28
1h1
Gävle
18.2
 
24.41
1
Växjö
21.1
 
24.45
1
Malmö/A
28.1
 
2019
24.67
 1rB
Malmö/A
27.1
 
24.72
1
Malmö/A
10.2
 
24.78
2h2
Norrköping
17.2
 
24.92
4
Växjö
20.1
 
2020
24.27
 2h1
Växjö
22.2
 
24.54
1
Malmö/A
9.2
 
24.78
3rB
Göteborg/FH
1.2
 
25.00
3rB
Malmö/A
26.1
 
25.03
6
Växjö
23.2
 
2021
25.69
 3h4
Malmö/A
20.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2006
42.11
 1-15
Vellinge
9.9
 
2007
41.37
1
Hässleholm/Ö
29.7
 
41.79
1h3-15
Stenungsund
24.8
 
42.06
1s2-15
Stenungsund
25.8
 
42.08
3-15
Stenungsund
25.8
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2005
1:01.13
 2
Karlskrona
21.5
 
2008
1:00.11
 1
Vellinge
15.6
 
2009
1:00.51
 5-17
Västerås
13.9
 
2010
1:01.67
 1
Jönköping
16.5
 
2012
56.44
1
Finspång
20.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2008
1:00.66
 3h1-16
Sätra
8.3
 
1:01.86
3s1-16
Sätra
8.3
 
2014
58.78
2h2-22
Sätra
15.2
 

Ute
100 m
SM 2012 8
12.43
1
h2
11.90w
SM 2013 6
12.08
2
h1
12.06
SM 2014 7
12.30
3
h2
11.84
SM 2016 5
11.74
3
h1
11.79w
200 m
SM 2009
8
h1
26.84
SM 2011 6
24.69w
3
h2
25.01
SM 2012 2
24.23
2
h2
24.41
SM 2014 4
23.94
1
h2
24.19
SM 2015 5
24.25
2
h2
25.06
SM 2016 4
24.25
1
h3
23.86
SM 2017 6
24.26w
2
h3
24.88
SM 2018 8
24.46
2
h1
24.12
SM 2019
4
h1
25.14
4x100 m
SM 2014 1
44.44
1
h1
44.78
SM 2016
DNF
SM 2017
DNF
SM 2018 2
45.47
2
45.47
Inne
60 m
ISM 2011 6
7.65
3
h2
7.73
200 m
ISM 2008
3
h2
26.23
ISM 2011 1
24.37
1
s1
24.64
1
h5
24.71
ISM 2012 1
24.57
1
s1
24.74
1
h1
24.72
ISM 2013 3
24.32
2
s1
24.44
1
h3
24.62
ISM 2014 1
24.22
1
s2
24.07
1
h3
24.66
ISM 2015
B
DNF
1
h6
25.18
ISM 2016 2
24.41
1
h2
24.51
ISM 2017 5
24.93
1
h1
24.91
ISM 2018 2
24.21
1
h1
24.28
ISM 2019
B
DNS
2
h2
24.78
ISM 2020 6
25.03
2
h1
24.27
ISM 2021
3
h4
25.69
4x200 m
ISM 2016 1
1:37.99

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2007
4
15
s2
12.95
2
15
h4
13.12
USM 2009
6
17
h1
12.94
JSM 2010
3
19
h3
12.85
JSM 2011 4
19
12.07w
2
19
s1
11.94w
1
19
h5
12.05w
200 m
USM 2009
3
17
h3
26.27
JSM 2010
5
19
s2
26.26
3
19
h2
25.67
JSM 2011
1
22
s1
24.56w
1
19
s1
24.56w
1
19
h4
25.17
19
DNF
JSM 2012 2
22
24.39
1
22
h2
24.38
JSM 2013 3
22
24.70
1
22
s1
24.83
1
22
h4
24.74
JSM 2014 1
22
24.13w
1
22
h2
24.68
300 m
USM 2007 3
15
42.08
1
15
s2
42.06
1
15
h3
41.79
4x100 m
JSM 2014 1
22
45.74
Inne
60 m
IUSM 2008
7
16
s2
8.14
2
16
h1
8.12
IJSM 2010
7
19
h3
8.09
IJSM 2011 2
19
7.61
1
19
s1
7.74
1
19
h3
7.77
IJSM 2013 2
22
7.55
1
22
s1
7.57
1
22
h1
7.55
IJSM 2014 4
22
7.68
2
22
h1
7.70
400 m
IUSM 2008
3
16
s1
1:01.86
3
16
h1
1:00.66
IJSM 2014
2
22
h2
58.78
Ute
200 m
EM 2016 33
6
h3
24.18
4x100 m
EM 2014 6
44.36
5
h1
43.80
EM 2016 10
5
h1
44.27

Lag-EM och Europacupen
Super L 2014 10
44.66
Div 1 2017 5
45.65

Junior-ungdom
200 m
JEM19 2011 12
5
19
h3
24.38