12.9
27.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
10.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
24.9
25.9
25.9
22.9
24.9
24.9
24.9
23.9
21.9
18.9
17.9
17.9
17.9
5.7
22.9
14.9
21.9
18.9
21.9
21.9
17.9
21.9
20.9
24.8
20.9
11.9
9.7
8.9
8.9
18.9
3.9
17.9
17.9
22.8
13.9
10.9
17‐18.9
19.9
19.9
19.9
17.9
13.9
14.9
15.9
7.9
15.9
15.9
14.9
18.9
17‐18.9
15.9
17‐18.9
16.9
12.9
18.9
18.9
18.9

Svenska veteranrekord


Män 35
100 m
100 m
10.61
Stefan Tärnhuvud, Sundsvall85Sundsvalls FI
Sundsvall
26.7.20
 
10.61
Stefan Tärnhuvud, Sundsvall85Sundsvalls FI
Uppsala
14.8.20
200 m
200 m
21.70
Johan Wissman, Hässelby82Hässelby SK
Sollentuna
29.6.17
300 m
300 m
34.30
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Visby
21.7.07
400 m
400 m
47.86
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Stockholm/S
25.7.06
600 m
600 m
1:22.03
Daniel Norberg, Spårvägen78Spårvägens FK
Sollentuna
5.8.13
800 m
800 m
1:49.79
Rizak Dirshe, Malmö72Malmö AI
Doha, QAT
14.5.10
1000 m
1000 m
2:18.92
Rizak Dirshe, Malmö72Malmö AI
Stockholm/S
7.8.07
1500 m
1500 m
3:39.30
Rizak Dirshe, Malmö72Malmö AI
Heusden, BEL
28.7.07
1 mile
1 mile
4:13.6m
Gunnar Ekman, Mälarhöjden43Mälarhöjdens IK
Norrköping
4.9.78
2000 m
2000 m
5:18.2m
Dan Glans, Tyringe47SK-69 Tyringe
Hvidovre, DEN
27.7.82
3000 m
3000 m
8:00.18
Dan Glans, Tyringe47SK-69 Tyringe
Göteborg/S
16.8.83
2 miles
2 miles
9:48.0m
Ulf Andersson, Järla44Järla IF
Hallunda
7.9.79
5000 m
5000 m
13:25.37
Erik Sjöqvist, Enhörna72Enhörna IF
Heusden, BEL
28.7.07
10 000 m
10 000 m
28:39.96
David Nilsson, Högby87Högby IF
London, GBR
14.5.22
1 timme
1 timme
18.980
Stig Jönsson, Malmö28Malmö AI
Malmö
3.10.64
5 km väg
5 km väg
14:20
Daniel Lundgren, Tureberg85Turebergs FK
Stockholm
2.7.20
10 km väg
10 km väg
28:52
David Nilsson, Högby87Högby IF
Berlin, GER
13.3.22
Halvmaraton
H-maraton
1:01:56
David Nilsson, Högby87Högby IF
Berlin, GER
3.4.22
Maraton
Maraton
2:10:38
Kjell-Erik Ståhl, Enhörna46Enhörna IF
Helsinki, FIN
14.8.83
100 km
100 km
6:28:57
Jonas Buud, IFK Mora74IFK Mora
Seregno, ITA
15.4.12
3000 m hinder
3000 m H
9:01.64
Dan Glans, Malmö47Malmö AI
Södertälje
4.6.84
110 m häck (99.1)
110 m h (99.1)
13.38
Robert Kronberg, Kville76IF Kville
Lerum
23.8.11
400 m häck
400 m häck
49.75
Sven Nylander, Malmö62Malmö AI
Luzern, SUI
24.6.97
Höjd
Höjd
2.16
Stefan Karlsson, Solna FK58Solna FK
Björknäs
20.6.93
Stav
Stav
5.51
Oscar Janson, Ullevi75Ullevi FK
Stockholm/S
31.8.10
Längd
Längd
7.51
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Karlstad
28.7.08
Tresteg
Tresteg
16.28
Arne Holm, Ullevi61Ullevi FK
Gävle
2.7.96
Kula
Kula
19.57
Sören Tallhem, Spårvägen64Spårvägens FK
Väddö
1.9.01
Diskus
Diskus
71.26
Rickard Bruch, Malmö46Malmö AI
Malmö/S-K
15.11.84
Slägga
Slägga
71.68
Juha Packalén, Rånäs59Rånäs 4H
Rimbo
13.7.94
Spjut
Spjut
82.81
Gabriel Wallin, Södertälje IF81Södertälje IF
Saarijärvi, FIN
26.6.16
Vikt
Vikt
17.64
Robert Alneroth, Gefle84Gefle IF
Högby
20.8.21
Kastfemkamp M35
Kastfemkamp M35
3.627
Håkan Öberg, Nyköpings BIS61Nyköpings BIS
Nyköping/T
10.9.00
 54.31  12.99  41.75  47.59  17.22
Femkamp M35
Femkamp M35
3.836
Lennart Hedmark, Solna FK44Solna FK
Spånga
5.8.79
Tiokamp
Tiokamp
7.570
Lennart Hedmark, Solna FK44Solna FK
Stockholm/S
8.8.82
 11.58/+1.6  6.62/-0.4  14.38  1.80  52.62  15.33/-0.8  42.76  4.25  76.94  5:09.85
4x100 m
4x100 m
42.82
Landslag
Huddinge
13.6.15
  Robert Kronberg 76,
Lion Martinez 78,
Lasse Ohtamaa 80,
Mattias Sunneborn 70
 
45.15
Spårvägens FK
Eskilstuna
17.6.17
  Thomas Jönsson 65,
Mårten Skogman 67,
Mattias Sunneborn 70,
Lion Martinez 78
4x400 m
4x400 m
3:28.29
Landslag
Trollhättan
20.9.15
  Lasse Ohtamaa 80,
Johan Jonsson 78,
Mattias Sunneborn 70,
Patrik Hägg 72
 
3:35.41
Spårvägens FK
Västerås
28.7.18
  Emanuel Widmark 80,
Hjalmar Didrikson 74,
Klas Skarin 77,
Mattias Sunneborn 70
3x800 m
3x800 m
6:21.22
Hälle IF
Göteborg/S
27.5.18
  Mikael Gren 80,
Daniel Lund 83,
Karl Borgö 80
1000 m stafett
1000 m stafett
2:00.05
Landslag
Huddinge
13.6.15
  Robert Kronberg 76,
Lion Martinez 78,
Lasse Ohtamaa 80,
Mattias Sunneborn 70
 
2:05.91
Spårvägens FK
Nynäshamn
2.9.18
  Emanuel Widmark 80,
Magnus Nilsson 72,
Klas Skarin 77,
Mattias Sunneborn 70
Män 40
100 m
100 m
10.78
Lion Martinez, Spårvägen78Spårvägens FK
Stockholm/S
30.5.19
 
10.78
Lion Martinez, Upsala IF78Upsala IF
Regensdorf, SUI
13.8.22
200 m
200 m
21.84
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Trollbäcken
6.6.13
300 m
300 m
34.39
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Göteborg/S
14.6.13
400 m
400 m
48.77
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Göteborg/S
15.6.13
600 m
600 m
1:22.99
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Sollentuna
9.6.13
800 m
800 m
1:53.94
Birger Ohlsson, Råby-Rekarne68Råby-Rekarne FIF
Waltham, MA
7.6.08
1000 m
1000 m
2:33.4m
Karl-Erik Nygren, Södertälje IF18Södertälje IF
Nyköping
13.9.58
1500 m
1500 m
3:58.77
Birger Ohlsson, Råby-Rekarne68Råby-Rekarne FIF
Princeton, NJ
4.4.08
1 mile
1 mile
4:19.57
Martin Öhman, Hässelby81Hässelby SK
Hallsberg
18.9.21
2000 m
2000 m
5:52.6m
Karl Dannestam, Björnstorp80Björnstorps IF
Lund
13.8.20
3000 m
3000 m
8:33.83
Gert-Inge Nilsson, Enhörna51Enhörna IF
Hässleholm
4.5.93
2 miles
2 miles
9:57.95
Johan Norberg, Gefle61Gefle IF
Gävle
18.9.02
5000 m
5000 m
14:16.44
Adhanom Abraha, Eskilstuna FI77Eskilstuna FI
Västerås
18.7.20
10 000 m
10 000 m
28:38.05
Mustafa Mohamed, Hälle79Hälle IF
Stockholm/S
23.6.20
1 timme
1 timme
17.754
Erik Larsson, IFK Norrköping07IFK Norrköping
Norrköping
18.8.48
5 km väg
5 km väg
14:21+
Adhanom Abraha, Eskilstuna FI77Eskilstuna FI
Gdynia, POL
17.10.20
10 km väg
10 km väg
29:09+
Adhanom Abraha, Eskilstuna FI77Eskilstuna FI
Gdynia, POL
17.10.20
Halvmaraton
H-maraton
1:02:34+
Adhanom Abraha, Eskilstuna FI77Eskilstuna FI
Sevilla, ESP
23.2.20
Maraton
Maraton
2:10:03
Mustafa Mohamed, Hälle79Hälle IF
Sevilla, ESP
23.2.20
100 km
100 km
6:22:44
Jonas Buud, IFK Mora74IFK Mora
Winschoten, NED
12.9.15
3000 m hinder
3000 m H
9:38.27
Jan-Erik Karlsson, Heros39IK Heros
Göteborg/S
22.6.82
110 m häck (99.1)
110 m h (99.1)
14.32
Robert Kronberg, Kville76IF Kville
Lerum
17.7.16
400 m häck
400 m häck
53.36
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Gävle
23.7.11
Höjd
Höjd
2.06
Stefan Holm, Kil76Kils AIK
Torremolinos, ESP
25.5.16
Stav
Stav
5.31
Oscar Janson, Ullevi75Ullevi FK
Stockholm/S
18.6.17
Längd
Längd
7.55
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Falun
21.8.10
Tresteg
Tresteg
15.14
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Göteborg/U
8.7.12
Kula
Kula
18.92
Stefan Blomqvist, Örgryte65Örgryte IS
San Antonio, TX
17.7.06
Diskus
Diskus
62.02
Rickard Bruch, Malmö46Malmö AI
Lund
5.6.86
Slägga
Slägga
66.43
Tore Gustafsson, Rånäs62Rånäs 4H
La Jolla, CA
17.6.04
Spjut
Spjut
69.52
Risto Polvi, Västerås FK54Västerås FK
Eskilstuna
4.6.95
Vikt
Vikt
16.60
Daniel Korhonen, Kville76IF Kville
Stavanger, NOR
1.7.20
Kastfemkamp
Kastfemkamp
3.782
Håkan Öberg, Nyköpings BIS61Nyköpings BIS
Nyköping
16.6.01
 50.78  12.22  43.62  44.66  16.19
Femkamp M35
Femkamp M35
3.937
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Sätra/K
15.6.11
 7.14  7.47w/+3.2  46.79  22.06w/+2.3  37.52  4:57.73
Tiokamp M35
Tiokamp M35
7.404
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Lignano Sabbiadoro, ITA
11.9.11
4x100 m
4x100 m
43.84
Landslag
Sätra
20.5.18
  Lion Martinez 78,
Klas Skarin 77,
Magnus Nilsson 72,
Mattias Sunneborn 70
 
43.84
Spårvägens FK
Sätra
20.5.18
  Lion Martinez 78,
Klas Skarin 77,
Magnus Nilsson 72,
Mattias Sunneborn 70
4x400 m
4x400 m
3:27.20
Landslag
Lyon, FRA
16.8.15
  Magnus Nilsson 72,
Jan Erlandsson 72,
Peter Wallin 71,
Mattias Sunneborn 70
3x800 m
3x800 m
6:19.64
Spårvägens FK
Göteborg/S
27.5.18
  Mattias Sunneborn 70,
Hjalmar Didrikson 74,
Daniel Norberg 78
1000 m stafett
1000 m stafett
2:01.82
Landslag
Västerås
2.8.15
  Robert Kronberg 76,
Lion Martinez 78,
Mattias Sunneborn 70,
Anders Logg 76
 
2:05.19
Spårvägens FK
Sätra
13.5.17
  Thomas Jönsson 65,
Mårten Skogman 67,
Klas Skarin 77,
Mattias Sunneborn 70
Män 45
100 m
100 m
11.16
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Sollentuna
5.6.15
200 m
200 m
22.58
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Uddevalla
25.7.15
300 m
300 m
35.48
Anders Logg, Hälle76Hälle IF
Uddevalla
9.8.21
400 m
400 m
49.34
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Lyon, FRA
15.8.15
800 m
800 m
1:59.61
Sören Persson, IF Göta65IF Göta Karlstad
Karlstad
19.7.12
1000 m
1000 m
2:38.87
Gunnar Durén, Hässelby63Hässelby SK
Stockholm/S
14.7.11
1500 m
1500 m
4:05.0m
Kristian Algers, Skogspojkarnas OK75Skogspojkarnas OK
Linköping
18.8.20
1 mile
1 mile
4:35.36
Gunnar Durén, Hässelby63Hässelby SK
Huddinge
16.6.12
2000 m
2000 m
5:55.39
Gunnar Durén, Hässelby63Hässelby SK
Stockholm/S
9.8.12
3000 m
3000 m
8:47.2m
Kristian Algers, Skogspojkarnas OK75Skogspojkarnas OK
Linköping
27.8.20
2 miles
2 miles
10:07.91
Erik Framme, Hälle73Hälle IF
Uddevalla
9.8.21
5000 m
5000 m
15:08.47
Lars Axelsson, Brittatorp58Brittatorps TK
Jönköping
18.6.03
10 000 m
10 000 m
30:11.74
Adhanom Abraha, Eskilstuna FI77Eskilstuna FI
Norrköping
5.8.22
1 timme
1 timme
17.402
Johan Alfvén, Björnstorp74Björnstorps IF
Helsingborg
31.10.20
5 km väg
5 km väg
15:37
Kristian Algers, Skogspojkarnas OK75Skogspojkarnas OK
Söderköping
18.8.21
10 km väg
10 km väg
30:01
Adhanom Abraha, Eskilstuna FI77Eskilstuna FI
Eskilstuna
10.9.22
Halvmaraton
H-maraton
1:05:49
Kjell-Erik Ståhl, Enhörna46Enhörna IF
Den Haag, NED
23.3.91
Maraton
Maraton
2:15:51
Kjell-Erik Ståhl, Enhörna46Enhörna IF
Berlin, GER
29.9.91
100 km
100 km
7:24:53
Johan Eriksson, Kopparberg68Kopparbergs IF
Stockholm
9.8.14
3000 m hinder
3000 m H
9:57.03
Björn-Erik Franzén, Tjelvar47IK Tjelvar
Norrtälje
9.8.92
110 m häck (99.1)
110 m h (99.1)
15.27
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Sollentuna
5.6.15
400 m häck
400 m häck
55.00
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
St. Clement, GBR
29.6.15
Höjd
Höjd
1.94
Ola Carlsson, Örgryte75Örgryte IS
Bohus
16.8.20
Stav
Stav
5.25
Oscar Janson, Ullevi75Ullevi FK
Mölndal
13.8.22
Längd
Längd
6.63
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Perth, AUS
27.10.16
Tresteg
Tresteg
14.20
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Sätra
9.5.15
Kula
Kula
15.72
Bengt Pettersson, Huddinge61Huddinge AIS
Huddinge/J
8.8.09
Diskus
Diskus
51.16
Henrik Wennberg, Upsala IF66Upsala IF
Uppsala
24.8.13
Slägga
Slägga
60.34
Per-Olow Petersson, Nyköpings BIS33Nyköpings BIS
Huddinge
7.10.78
Spjut
Spjut
64.54
Stellan Back, Tureberg75Turebergs FK
Danderyd
20.6.21
Vikt
Vikt
16.53
Christer Hagberg, Ullevi74Ullevi FK
Tampere, FIN
2.7.22
Kastfemkamp M45
Kastfemkamp M45
3.800
Stellan Back, Tureberg75Turebergs FK
Huddinge
12.9.21
 32.96  12.94  41.38  61.61  11.70
Femkamp M35
Femkamp M35
3.661
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Trollbäcken
6.6.15
 6.62  6.62/+1.9  41.73  22.67  30.74  30.74  5:35.63
Tiokamp M35
Tiokamp M35
7.508
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Perth, AUS
28.10.16
 6.63/+1.8  11.93  35.93  3.10
4x400 m
4x400 m
3:30.56
Landslag
Århus, DEN
5.8.17
  Magnus Nilsson 72,
Jan Erlandsson 72,
Peter Wallin 71,
Mattias Sunneborn 70
3x800 m
3x800 m
6:34.25
Hälle IF
Göteborg/S
12.9.20
  Martin Burrows 73,
Erik Framme 73,
Patrik Hägg 72
 
6:38.32
Hälle IF
Göteborg/S
27.5.18
  Erik Framme 73,
Patrik Hägg 72,
Martin Burrows 73
1000 m stafett
1000 m stafett
2:04.87
Landslag
Nynäshamn
24.8.15
  Tomas Fanta 68,
Hunter S Mabon 69,
Mårten Skogman 67,
Mattias Sunneborn 70
 
2:24.19
Ystads IF
Ystad
22.6.22
  Peter Bengtsson 64,
Johan Nord 73,
Martin Edvardsson 75,
Henrik Nord 73
Män 50
100 m
100 m
11.56
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Skara
19.6.21
200 m
200 m
23.33
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Huelva, ESP
8.5.21
300 m
300 m
37.48
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Visby
22.6.20
400 m
400 m
51.51
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Granada, ESP
15.5.21
600 m
600 m
1:29.12
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Stockholm/S
29.8.20
800 m
800 m
2:01.06
Gunnar Durén, Hässelby63Hässelby SK
Sollentuna/E
6.6.14
1000 m
1000 m
2:40.47
William Krohn, Huddinge58Huddinge AIS
Stockholm/S
22.6.10
1500 m
1500 m
4:12.0m
Harry Lindell, Trollhättans IF34Trollhättans IF
Brighton, GBR
25.8.84
1 mile
1 mile
4:34.32
Gunnar Durén, Hässelby63Hässelby SK
Oxford, GBR
19.7.14
2000 m
2000 m
5:54.31
Gunnar Durén, Hässelby63Hässelby SK
Stockholm/S
18.6.13
3000 m
3000 m
9:06.13
Gunnar Durén, Hässelby63Hässelby SK
London, GBR
3.7.13
2 miles
2 miles
10:37.3m
Urban Bengtson, Jalles45Jalles TC
Umeå
11.6.95
5000 m
5000 m
15:20.10
Anders Dahl, Högbo AIK64Högbo AIK
Gävle
2.9.14
10 000 m
10 000 m
31:42.61
Kjell-Erik Ståhl, Enhörna46Enhörna IF
Karlskrona
9.8.96
1 timme
1 timme
17.267
Göran Jonsson, IFK Umeå69IFK Umeå
Lycksele
16.9.21
5 km väg
5 km väg
15:53
Göran Jonsson, IFK Umeå69IFK Umeå
Umeå
21.9.21
10 km väg
10 km väg
32:25
Göran Jonsson, IFK Umeå69IFK Umeå
Umeå
5.9.21
Halvmaraton
H-maraton
1:11:29
Kjell-Erik Ståhl, Enhörna46Enhörna IF
Malmö
12.6.00
Maraton
Maraton
2:24:26
Kjell-Erik Ståhl, Enhörna46Enhörna IF
Stockholm
1.6.96
100 km
100 km
8:21:57
Roger Kjellsson, T Blekinge69Team Blekinge LF
Ljungskile
6.7.19
3000 m hinder
3000 m H
10:23.60
Stig Jonsson, Kisa43Kisa SK
Huddinge
3.7.93
100 m häck (91.4)
100 m h (91.4)
14.14
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Täby
16.6.21
400 m häck (83.8)
400 m h (83.8)
56.35
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Sollentuna
13.6.21
Höjd
Höjd
1.78
Peter Höglund, Kristinehamn59IFK Kristinehamn
Kil
4.8.12
 
1.78
Mats Kollbrink, Hässelby70Hässelby SK
Högby
20.8.21
Stav
Stav
4.40
Hans Lagerqvist, Duvbo40Duvbo IK
Budapest, HUN
5.7.90
Längd
Längd
6.37
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Visby
16.7.21
Tresteg
Tresteg
13.51
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Göteborg/S
6.8.20
Kula (6.0)
Kula (6.0)
17.82
Yngve Wahlander, Falköpings AIK58Falköpings AIK
Lilla Edet
2.8.09
Diskus (1.5)
Diskus (1.5)
55.79
Mattias Borrman, Västerås FK72Västerås FK
Tampere, FIN
6.7.22
Slägga (6.0)
Slägga (6.0)
59.48
Mattias Borrman, Västerås FK72Västerås FK
Tampere, FIN
8.7.22
Spjut (700)
Spjut (700)
59.16
Bengt Loo, Contact62UF Contact
Gävle
18.8.13
Vikt (11.34)
Vikt (11.34)
20.54
Mattias Borrman, Västerås FK72Västerås FK
Tampere, FIN
2.7.22
Kastfemkamp M50
Kastfemkamp M50
3.741
Kenneth Jansson, Klippan49Klippans FK
Nyköping
10.9.00
 49.45  13.31  41.87  33.50  17.27
Femkamp M50
Femkamp M50
3.951
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Visby
16.7.21
 6.37/-1.4  45.70  35.48  5:20.97
Tiokamp M50
Tiokamp M50
8.247
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
København, DEN
22.8.21
 11.63/+0.4  6.28/0.0  12.88  1.76  51.67  14.79/-1.9  38.93  3.11  47.99  5:17.03
4x100 m
4x100 m
46.21
Landslag
Kristianstad
11.7.20
  Jörgen Åberg 62,
Mårten Skogman 67,
Mattias Sunneborn 70,
Peter Johansson 69
 
46.64
Spårvägens FK
Sätra
28.6.20
  Anssi Lehtevä 66,
Mårten Skogman 67,
Mattias Sunneborn 70,
Peter Johansson 69
4x400 m
4x400 m
3:44.45
Landslag
Sätra
29.6.20
  Peter Johansson 69,
Mårten Skogman 67,
Mattias Sunneborn 70,
Henrik Tegnér 70
 
3:44.45
Spårvägens FK
Sätra
29.6.20
  Peter Johansson 69,
Mårten Skogman 67,
Mattias Sunneborn 70,
Henrik Tegnér 70
3x800 m
3x800 m
7:06.24
Spårvägens FK
Huddinge
1.8.21
  Roger Reinhold 61,
Fredrik Nybäck 70,
Fredrik Eckerström 70
1000 m stafett
1000 m stafett
2:07.68
Landslag
Greve, DEN
22.8.20
  Tomas Fanta 68,
Jörgen Åberg 62,
Mårten Skogman 67,
Mattias Sunneborn 70
 
2:10.02
Spårvägens FK
Sätra
28.6.20
  Anssi Lehtevä 66,
Peter Johansson 69,
Mårten Skogman 67,
Mattias Sunneborn 70
Män 55
100 m
100 m
12.01
Dennis Reece, IFK Västerås28IFK Västerås
Västerås
15.5.83
 
12.01
Jörgen Åberg, Halmstad62IFK Halmstad
Huddinge
16.8.19
200 m
200 m
24.41
Mårten Skogman, Spårvägen67Spårvägens FK
Tampere, FIN
2.7.22
300 m
300 m
39.38
Mårten Skogman, Spårvägen67Spårvägens FK
Ystad
3.8.22
400 m
400 m
55.73
Mårten Skogman, Spårvägen67Spårvägens FK
Tampere, FIN
6.7.22
600 m
600 m
1:34.26
Mats Olsson, Morjärv65Morjärvs SK
Tornio, FIN
17.6.20
800 m
800 m
2:08.84
Mats Olsson, Morjärv65Morjärvs SK
Tornio, FIN
14.7.22
1000 m
1000 m
2:52.65
William Krohn, Huddinge58Huddinge AIS
Stockholm/S
6.8.13
1500 m
1500 m
4:26.63
Håkan Eriksson, Malungs SoFK61Malungs SoFK
Täby
5.8.20
1 mile
1 mile
4:50.8m
Håkan Eriksson, Malungs SoFK61Malungs SoFK
Torsby
18.9.20
2000 m
2000 m
6:12.14
William Krohn, Huddinge58Huddinge AIS
Stockholm/S
18.6.13
3000 m
3000 m
9:20.42
Håkan Eriksson, Malungs SoFK61Malungs SoFK
Huddinge
27.8.19
2 miles
2 miles
12:28.04
Kjell Björk, Hemlingby46Hemlingby LK
Gävle
18.9.02
5000 m
5000 m
16:09.89
Håkan Eriksson, Malungs SoFK61Malungs SoFK
Stockholm/S
7.8.18
10 000 m
10 000 m
33:34.7m
Anders Dahl, Högbo AIK64Högbo AIK
Gävle
16.9.21
1 timme
1 timme
16.223
Lorenzo Nesi, Studenterna65FK Studenterna
Stockholm/S
5.4.20
5 km väg
5 km väg
17:36
Bo-Göran Nilensjö, IS Göta63IS Göta
Genarp
14.8.21
10 km väg
10 km väg
33:41
Håkan Eriksson, Malungs SoFK61Malungs SoFK
Karlstad
16.6.18
Halvmaraton
H-maraton
1:13:09
Anders Dahl, Högbo AIK64Högbo AIK
Gävle
4.5.19
Maraton
Maraton
2:39:55
Magnus Åhsberg, Apladalen67Apladalens LK
Stockholm
4.6.22
100 km
100 km
8:25:27
Sören Forsberg, Örebro AIK63Örebro AIK
Ljungskile
6.7.19
3000 m hinder
3000 m H
10:57.91
Svenn Eriksen, Högsbo34Högsbo AIK
Huddinge
3.7.93
100 m häck (91.4)
100 m h (91.4)
15.98
Lars Lindhe, Vretstorp36Vretstorps IF
Turku, FIN
21.7.91
400 m häck (83.8)
400 m h (83.8)
1:03.19
Tor Trondset, Södertörns FF35Södertörns FF
Miyazaki, JPN
13.10.93
Höjd
Höjd
1.76
Olle Johansson, Örgryte39Örgryte IS
Malmö/S
22.7.96
Stav
Stav
4.26
Hans Lagerqvist, Duvbo40Duvbo IK
Visby
25.8.96
Längd
Längd
5.93
Anders Olsson, Huddinge56Huddinge AIS
Ljubljana, SLO
1.10.11
Tresteg
Tresteg
11.51
Vaclav Bartl, Örgryte26Örgryte IS
Helsingborg
4.8.85
Kula (6.0)
Kula (6.0)
15.41
Bengt Petersson, Huddinge61Huddinge AIS
Austin, TX
11.6.16
Diskus (1.5)
Diskus (1.5)
52.24
Bertil Tallberg, Hedemora32IFK Hedemora
Karlstad
26.9.87
Slägga (6.0)
Slägga (6.0)
58.54
Eugén Waltercrantz, Helsingborg39IFK Helsingborg
Helsingborg
11.9.94
Spjut (700)
Spjut (700)
57.90
Jan-Olof Damgren, IK Hakarpspojkarna51IK Hakarpspojkarna
Riccione, ITA
12.9.07
Vikt (11.34)
Vikt (11.34)
18.26
Kenneth Jansson, Helsingborg49IFK Helsingborg
Malmö/S-K
2.7.06
Femkamp M50
Femkamp M50
3.738
Alf Sjökvist, Valö43Valö IK
Nyköping
20.6.99
 5.04  39.77  27.10  33.63  4:42.14
Tiokamp M50
Tiokamp M50
6.536
Tor Trondset, Södertörns FF35Södertörns FF
Miyazaki, JPN
8.10.93
4x100 m
4x100 m
51.19
Landslag
Huddinge
13.6.15
  Benny Carlsson 59,
Ingemar Ztorm 60,
Hans Krylander 59,
Mats Röhr 60
 
52.75
IF Kville
Lerum
1.8.19
  Jan Erlandsson 58,
Eric Persson 63,
Håkan Harrysson 63,
Bo Larsson 61
4x400 m
4x400 m
4:13.84
Landslag
Nynäshamn
24.8.15
  Ingemar Ztorm 60,
Benny Carlsson 59,
Mats Nagle 60,
Hans Krylander 59
 
4:20.77
Turebergs FK
Stockholm/S
25.5.19
  Bobbie Baars 58,
Joakim Petersson 62,
Ingemar Ztorm 60,
Hans Säll 61
3x800 m
3x800 m
7:58.63
Turebergs FK
Stockholm/S
26.5.19
  Joakim Petersson 62,
Hans Säll 61,
Bobbie Baars 58
1000 m stafett
1000 m stafett
2:20.59
Landslag
Eskilstuna
18.8.01
  Göte Hinders 46,
Lennart Andersson 42,
Uno Niklasson 44,
Kennet Ivehag 43
 
2:35.31
Spårvägens FK
Huddinge
17.8.19
  Michael Cocke 57,
Robert Ejermark 64,
Hans Tove 57,
Roger Reinhold 61
Män 60
100 m
100 m
12.20
Jörgen Åberg, Halmstad62IFK Halmstad
Skara
6.6.22
200 m
200 m
24.93
Jörgen Åberg, Halmstad62IFK Halmstad
Tampere, FIN
2.7.22
300 m
300 m
40.47
Jörgen Åberg, Halmstad62IFK Halmstad
Ystad
3.8.22
400 m
400 m
57.49
Jörgen Åberg, Halmstad62IFK Halmstad
Ystad
24.7.22
600 m
600 m
1:43.26
Nils Nestor, Hässelby52Hässelby SK
Trollbäcken
15.9.12
800 m
800 m
2:14.11
Håkan Eriksson, Malungs SoFK61Malungs SoFK
Bollnäs
11.9.21
1000 m
1000 m
2:52.7m
Håkan Eriksson, Malungs SoFK61Malungs SoFK
Torsby
6.9.22
1500 m
1500 m
4:27.24
Håkan Eriksson, Malungs SoFK61Malungs SoFK
Nittedal, NOR
21.8.21
1 mile
1 mile
4:47.69
Håkan Eriksson, Malungs SoFK61Malungs SoFK
Östersund
28.8.21
2000 m
2000 m
6:47.29
Esbjörn Wiberg, Sundsvall36Sundsvalls FI
Sundsvall
22.6.98
3000 m
3000 m
9:38.59
Håkan Eriksson, Malungs SoFK61Malungs SoFK
Västerås
16.6.21
2 miles
2 miles
12:40.7m
Folke Lindkvist, Eksjö Södra47Eksjö Södra IK
Växjö
7.8.08
5000 m
5000 m
16:38.44
Håkan Eriksson, Malungs SoFK61Malungs SoFK
Hallsberg
30.6.21
10 000 m
10 000 m
34:43.8m
Lars Strand, Linköpings GIF30Linköpings GIF
Mjölby
20.8.91
1 timme
1 timme
15.444
Svenn Eriksen, Högsbo34Högsbo AIK
Göteborg/S
23.10.94
5 km väg
5 km väg
18:46+
Alexei Smirnov, Hässelby60Hässelby SK
Hässelby
3.10.21
10 km väg
10 km väg
34:52
Tore Axelsson, Bore57SK Bore
Karlstad
16.6.18
Halvmaraton
H-maraton
1:15:18
Lars Strand, Linköpings GIF30Linköpings GIF
Stockholm
24.8.91
Maraton
Maraton
2:44:54
Erik Östbye, Solvikingarna21Solvikingarna
Kil
26.9.82
2000 m hinder (76.2)
2000 m H (76.2)
7:29.99
Svenn Eriksen, Högsbo34Högsbo AIK
Stockholm/K
7.8.94
100 m häck (83.8)
100 m h (83.8)
16.14
Jan Söderström, Bromma42Bromma IF
Söderhamn
19.8.06
300 m häck (76.2)
300 m h (76.2)
45.70
Tor Trondset, Södertörns FF35Södertörns FF
Malmö/S
20.7.96
Höjd
Höjd
1.65
Olle Johansson, Örgryte39Örgryte IS
Gateshead, GBR
7.8.99
Stav
Stav
3.70
Hans Lagerqvist, Duvbo40Duvbo IK
Jyväskylä, FIN
13.7.00
Längd
Längd
5.60
Anders Olsson, Huddinge56Huddinge AIS
Perth, AUS
4.11.16
Tresteg
Tresteg
11.49
Vaclav Bartl, Örgryte26Örgryte IS
Nyköping
22.8.87
Kula (5.0)
Kula (5.0)
15.60
Torsten von Wachenfeldt, Malmö27Malmö AI
Lund
30.8.90
Diskus (1.0)
Diskus (1.0)
54.66
Bertil Tallberg, Hedemora32IFK Hedemora
Kristiansand, NOR
1.7.92
Slägga (5.0)
Slägga (5.0)
61.70
Eugén Waltercrantz, Helsingborg39IFK Helsingborg
Helsingborg
25.9.99
Spjut (600)
Spjut (600)
57.95
Jan-Olof Damgren, IK Hakarpspojkarna51IK Hakarpspojkarna
Malmö/S
10.9.11
Vikt (9.08)
Vikt (9.08)
21.10
Eugén Waltercrantz, Helsingborg39IFK Helsingborg
Helsingborg
25.9.99
Kastfemkamp M60
Kastfemkamp M60
4.306
Peter Hackenschmidt, IK Hakarpspojkarna43IK Hakarpspojkarna
Århus, DEN
22.7.04
 46.20  13.48  45.89  43.36  18.00
Femkamp M60
Femkamp M60
3.794
Alf Sjökvist, Valö43Valö IK
Östhammar
6.9.03
 4.86  42.67  29.05  39.38  5:11.78
Tiokamp M60
Tiokamp M60
6.864
Tor Trondset, Södertörns FF35Södertörns FF
Frederiksberg, DEN
29.6.96
4x100 m
4x100 m
52.31
Landslag
Malmö/S
27.7.96
  Rolf Norman 30,
Lars Wennblom 34,
Curt Carlsson 32,
Tor Trondset 35
 
62.57
IFK Lund
Helsingborg
28.8.97
  Börje Persson 31,
Kjell Lindh 36,
Börje Rudklint 35,
Axel Magnusson 21
4x400 m
4x400 m
4:11.50
Landslag
Malmö/S
2.8.86
  Bertil Unnelid 25,
Jens Erlandsson 00,
Nils Roupé ,
Arne Pettersson 23
 
5:07.37
Turebergs FK
Huddinge
31.7.21
  Roland Jonsson 56,
Karl-Gunnar Karnebäck 55,
Hans Säll 61,
Nils Nestor 52
3x800 m
3x800 m
8:03.96
Spårvägens FK
Sätra
26.6.20
  Jan Sjölund 56,
Hans Tove 57,
Michael Cocke 57
1000 m stafett
1000 m stafett
2:25.57
Landslag
Lillehammer, NOR
16.8.97
  Curt Carlsson 32,
Lars Wennblom 34,
Karl-Gustav Holmgren 36,
Tor Trondset 35
Män 65
100 m
100 m
13.07
Christer Christophersson, Spårvägen51Spårvägens FK
Huddinge
16.8.19
200 m
200 m
27.18
Göte Lindblad, Lund23IFK Lund
Glostrup, DEN
28.6.91
300 m
300 m
44.66
Göte Lindblad, Lund23IFK Lund
Nyköping
14.9.91
400 m
400 m
1:01.15
Arne Pettersson, Fredrikshofs IF23Fredrikshofs IF
Göteborg/S
3.9.88
600 m
600 m
1:52.2m
Esbjörn Wiberg, Sundsvall36Sundsvalls FI
Sundsvall
17.7.02
800 m
800 m
2:21.63
Rune Bergman, Wärnamo24Wärnamo SK
Malmö/Hä
20.8.89
1000 m
1000 m
3:22.0m
Torgny Karlsson, Solvikingarna49Solvikingarna
Göteborg/S
7.5.15
1500 m
1500 m
4:45.83
Rune Bergman, Wärnamo24Wärnamo SK
Jönköping
5.9.90
1 mile
1 mile
5:46.56
Miles Fleetwood, Uppsala LK41Uppsala LK
Huddinge
11.6.06
2000 m
2000 m
7:17.00
Miles Fleetwood, Uppsala LK41Uppsala LK
Sätra
15.8.06
3000 m
3000 m
10:31.01
Leif Larsson, Genarp56Genarps IF
Ystad
16.6.21
2 miles
2 miles
12:38.3m
Esbjörn Wiberg, Sundsvall36Sundsvalls FI
Sundsvall
23.7.03
5000 m
5000 m
17:13.8m
Rune Bergman, Wärnamo SK24Wärnamo SK
Högby
25.8.90
10 000 m
10 000 m
36:04.6m
Theodor Jensen, Uppsala OK07Uppsala OK
Bensberg, FRG
16.9.72
1 timme
1 timme
14.321
Hans Eriksson, Eksjö Södra48Eksjö Södra IK
Eksjö
1.11.16
5 km väg
5 km väg
18:40
Leif Larsson, Genarp56Genarps IF
Genarp
14.8.21
10 km väg
10 km väg
38:07
Nils-Rune Andersson, Kopparberg38Kopparbergs IF
Örebro
5.4.03
Halvmaraton
H-maraton
1:20:26
Lars Strand, IFK Linköping30IFK Linköping
Stockholm
7.9.96
Maraton
Maraton
2:54:00
Erik Östbye, Solvikingarna21Solvikingarna
Östhammar
13.9.86
2000 m hinder (76.2)
2000 m H (76.2)
7:52.32
Tommy Karlsson, Hässleh Freeflow52Hässleholm Freeflow AC
Málaga, ESP
7.9.18
100 m häck (83.8)
100 m h (83.8)
15.82
Jan Söderström, Bromma42Bromma IF
Ljubljana, SLO
1.8.08
300 m häck (76.2)
300 m h (76.2)
47.82
Arne Pettersson, Fredrikshofs IF23Fredrikshofs IF
Verona, ITA
27.6.88
Höjd
Höjd
1.61
Carl-Erik Särndal, Lund37IFK Lund
Aarhus, DEN
26.7.04
Stav
Stav
3.35
Bernt Jonsson, Lund28IFK Lund
Värnamo
7.8.93
Längd
Längd
5.10
Lars Wennblom, Hässelby34Hässelby SK
Gateshead, GBR
29.7.99
Tresteg
Tresteg
10.95
Vaclav Bartl, Örgryte26Örgryte IS
Glostrup, DEN
30.6.91
Kula (5.0)
Kula (5.0)
14.84
Torsten von Wachenfeldt, Malmö27Malmö AI
Lund
30.5.92
Diskus (1.0)
Diskus (1.0)
49.58
Krister Wittbom, Pallas38IK Pallas
Malmö/S
11.10.03
Slägga (5.0)
Slägga (5.0)
55.70
Eugén Waltercrantz, Helsingborg39IFK Helsingborg
Helsingborg
11.8.05
Spjut (600)
Spjut (600)
47.03
Per-Eric Smiding, KA250KA 2 IF
Karlskrona
19.8.17
Vikt (9.08)
Vikt (9.08)
18.61
Kenneth Jansson, Helsingborg49IFK Helsingborg
Perth, AUS
27.10.16
Kastfemkamp M60
Kastfemkamp M60
4.629
Peter Hackenschmidt, IK Hakarpspojkarna43IK Hakarpspojkarna
Bottnaryd
16.8.08
 44.36  12.97  47.49  40.04  17.45
Femkamp M60
Femkamp M60
3.670
Rolf Gustavsson, Manhem17GIF Manhem
San Juan, PUR
29.9.83
 4.99  33.56  30.64  47.46  7:00.12
Tiokamp M60
Tiokamp M60
7.080
Lars Wennblom, Hässelby34Hässelby SK
Gateshead, GBR
30.7.99
4x100 m
4x100 m
59.01
Landslag
Durban, RSA
27.7.97
  Rolf Norman 30,
Ingemar Månsson 29,
Roland Johansson 27,
Ingemar Berg 26
4x400 m
4x400 m
4:37.71
Landslag
Miyazaki, JPN
17.10.93
  Gert Ekman 25,
Gösta Paulsson 21,
Roland Johansson 27,
Alpo Yli-Luopa 23
1000 m stafett
1000 m stafett
2:34.27
Landslag
Eskilstuna
18.8.01
  Lars Wennblom 34,
Lars-Åke Hedlund 33,
Karl-Gustav Holmgren 36,
Tor Trondset 35
 
3:13.92
Järvsö IF
Huddinge
17.8.19
  Gösta Blank 39,
Bo Larsson 31,
Ove Larsson 53,
Torvald Pääjärvi 48
Män 70
100 m
100 m
13.49
Christer Christophersson, Spårvägen51Spårvägens FK
Tumba
19.5.22
200 m
200 m
27.78
Göte Lindblad, Högsbo23Högsbo AIK
Huddinge
2.7.93
300 m
300 m
48.44
Ingemar Berg, Spårvägen26Spårvägens FK
Nyköping
7.9.97
400 m
400 m
1:03.09
Göte Lindblad, Högsbo23Högsbo AIK
Huddinge
4.7.93
600 m
600 m
2:05.77
Torgny Karlsson, Solvikingarna49Solvikingarna
Uddevalla
9.8.21
800 m
800 m
2:32.10
Rune Bergman, Wärnamo24Wärnamo SK
Stockholm/K
7.8.94
1000 m
1000 m
3:41.45
Lars-Erik Sellberg, Stångenäs49Stångenäs AIS
Uddevalla
18.6.19
1500 m
1500 m
5:05.74
Rune Bergman, Wärnamo24Wärnamo SK
Stockholm/K
6.8.94
1 mile
1 mile
6:28.73
Arne Håkansson, Högby41Högby IF
Huddinge
16.6.12
2000 m
2000 m
7:35.5m
Miles Fleetwood, Uppsala LK41Uppsala LK
Stockholm/S
23.8.11
3000 m
3000 m
11:00.0m
Rune Bergman, Wärnamo24Wärnamo SK
Göteborg/S
27.10.94
2 miles
2 miles
14:31.73
Torgny Karlsson, Solvikingarna49Solvikingarna
Uddevalla
9.8.21
5000 m
5000 m
18:36.0m
Rune Bergman, Wärnamo SK24Wärnamo SK
Göteborg/S
3.9.94
10 000 m
10 000 m
39:38.21
Anders Hansson, Vilsta44Vilsta IK
Södertälje
2.7.14
1 timme
1 timme
13.262
Hans Eriksson, Eksjö Södra48Eksjö Södra IK
Eksjö
14.10.18
5 km väg
5 km väg
19:04
Tomas Franzén, Norrköping52Norrköping
Linköping
2.6.22
10 km väg
10 km väg
40:45
Anders Hansson, Vilsta44Vilsta IK
Örebro
28.3.15
Halvmaraton
H-maraton
1:29:15
Rune Svensson, Solvikingarna37Solvikingarna
Göteborg
12.5.07
Maraton
Maraton
3:15:57
Erik Östbye, Solvikingarna21Solvikingarna
Eslöv
8.9.91
100 km
100 km
13:04:08
Bo Pelander, Enhörna43Enhörna IF
Stockholm
8.8.15
2000 m hinder (76.2)
2000 m H (76.2)
8:34.93
Arne Håkansson, Högby41Högby IF
Zgorzelec, POL
20.8.12
80 m häck (76.2)
80 m h (76.2)
13.23
Jan Söderström, Bromma42Bromma IF
Zittau, GER
23.8.12
300 m häck (68.6)
300 m h (68.6)
50.07
Tor Trondset, Heros35IK Heros
Riccione, ITA
9.9.07
Höjd
Höjd
1.59
Carl-Erik Särndal, Lund37IFK Lund
Värnamo
18.8.07
Stav
Stav
3.20
Hans Lagerqvist, Duvbo40Duvbo IK
Örebro
29.5.11
Längd
Längd
4.91
Sture Holmberg, Huddinge51Huddinge AIS
Tampere, FIN
2.7.22
Tresteg
Tresteg
10.41
Vaclav Bartl, Högsbo26Högsbo AIK
Malmö/S
24.7.96
Kula (4.0)
Kula (4.0)
14.87
Kenneth Arvidsson, Malmö41Malmö AI
Malmö/S
18.5.13
Diskus (1.0)
Diskus (1.0)
45.30
Östen Edlund, Ragunda34Ragunda IF
Riccione, ITA
7.9.07
Slägga (4.0)
Slägga (4.0)
52.83
Kenneth Jansson, Helsingborg49IFK Helsingborg
Eslöv
19.5.19
Spjut (500)
Spjut (500)
48.34
Härje Noreborn, Westermalm26Westermalms IF
Gateshead, GBR
4.8.99
Vikt (7.26)
Vikt (7.26)
19.79
Peter Hackenschmidt, IK Hakarpspojkarna43IK Hakarpspojkarna
Huddinge/J
25.7.14
Kastfemkamp M70
Kastfemkamp M70
4.363
Kenneth Arvidsson, Malmö41Malmö AI
Malmö/S-K
30.7.11
 45.55  13.68  41.13  43.43  15.46
Femkamp M70
Femkamp M70
3.739
Lars Wennblom, Hässelby34Hässelby SK
Mora
18.9.05
Tiokamp M70
Tiokamp M70
7.419
Lars Wennblom, Hässelby34Hässelby SK
Poznań, POL
21.7.06
4x100 m
4x100 m
59.00
Landslag
Athína, GRE
11.6.94
  Alpo Yli-Luopa 23,
Axel Magnusson 21,
Gösta Paulsson 21,
Göte Lindblad 23
4x400 m
4x400 m
4:48.71
Landslag
Riccione, ITA
15.9.07
  Åke Holm 36,
Hans Bruno 36,
Karl-Gustav Holmgren 36,
Tor Trondset 35
1000 m stafett
1000 m stafett
2:40.06
Landslag
Huddinge
4.7.93
  Herbert Liedtke 16,
Erik Blomqvist 00,
Alpo Yli-Luopa 23,
Göte Lindblad 23
Män 75
100 m
100 m
14.07
Tage Isaksson, Ymer44IK Ymer
Huddinge
16.8.19
200 m
200 m
29.44
Tage Isaksson, Ymer44IK Ymer
Jesolo, ITA
12.9.19
300 m
300 m
53.70
Tage Isaksson, Ymer44IK Ymer
Färgelanda
12.6.21
400 m
400 m
1:08.36
Tage Isaksson, Ymer44IK Ymer
Jesolo, ITA
9.9.19
600 m
600 m
2:20.51
Sture Bodare, Glanshammar44Glanshammars IF
Hallsberg
24.7.19
800 m
800 m
2:40.57
Rune Bergman, Wärnamo24Wärnamo SK
Högby
4.7.99
1000 m
1000 m
3:43.7m
Paul Simonsson, Simrishamn43Simrishamns AIF
Helsingborg
26.9.19
1500 m
1500 m
5:24.42
Rune Bergman, Wärnamo24Wärnamo SK
Nässjö
11.7.99
1 mile
1 mile
6:30.2m
Paul Simonsson, Simrishamn43Simrishamns AIF
Helsingborg
17.5.18
2000 m
2000 m
8:36.5m
Gunnar Nilsson, Heleneholm33Heleneholms IF
Malmö/S
16.8.10
3000 m
3000 m
11:56.11
Anders Hansson, Vilsta44Vilsta IK
Huddinge
28.8.19
2 miles
2 miles
14:38.24
Gunnar Nilsson, Heleneholm33Heleneholms IF
Ystad
22.9.09
5000 m
5000 m
19:56.2m
Anders Hansson, Vilsta44Vilsta IK
Eskilstuna
19.9.19
10 000 m
10 000 m
42:21.48
Anders Hansson, Vilsta44Vilsta IK
Huddinge
18.8.19
1 timme
1 timme
12.258
Leif Brandstedt, Björkhults IF43Björkhults IF
Eksjö
14.10.18
5 km väg
5 km väg
22:36+
Anders Hansson, Vilsta44Vilsta IK
Stockholm
11.9.21
10 km väg
10 km väg
42:40
Anders Hansson, Vilsta44Vilsta IK
Stockholm
13.6.19
Halvmaraton
H-maraton
1:34:13
Anders Hansson, Vilsta44Vilsta IK
Stockholm
7.9.19
Maraton
Maraton
3:28:12
Anders Hansson, Vilsta44Vilsta IK
Växjö
19.10.19
2000 m hinder (76.2)
2000 m H (76.2)
10:13.94
Åke Jonson, Heleneholm42Heleneholms IF
Jesolo, ITA
12.9.19
80 m häck (76.2)
80 m h (76.2)
14.32
Jan Söderström, Bromma42Bromma IF
Nynäshamn
2.9.17
300 m häck (68.6)
300 m h (68.6)
56.18
Lars-Åke Hedlund, Stål33IK Stål
Lahti, FIN
2.8.09
Höjd
Höjd
1.52
Carl-Erik Särndal, Lund37IFK Lund
Karlshamn
6.5.12
Stav
Stav
2.83
Hans Lagerqvist, Duvbo40Duvbo IK
Perth, AUS
2.11.16
Längd
Längd
4.53
Olle Borg, Arvika47KFUM Arvika
Kalmar
26.8.22
Tresteg
Tresteg
10.06
Olle Borg, Arvika47KFUM Arvika
Kalmar
28.8.22
Kula (4.0)
Kula (4.0)
13.56
Bernhard Karlsson, Valö33Valö IK
Valö
15.9.08
Diskus (1.0)
Diskus (1.0)
43.90
Rolf Gustavsson, Manhem17GIF Manhem
Norrtälje
8.8.92
Slägga (4.0)
Slägga (4.0)
42.67
Östen Edlund, Ragunda34Ragunda IF
Gent, BEL
20.3.11
Spjut (500)
Spjut (500)
42.22
Kenneth Arvidsson, Malmö41Malmö AI
Karlskrona
19.8.17
Vikt (7.26)
Vikt (7.26)
17.67
Peter Hackenschmidt, IK Hakarpspojkarna43IK Hakarpspojkarna
Madrid, ESP
23.3.18
Kastfemkamp M70
Kastfemkamp M70
4.943
Kenneth Arvidsson, Malmö41Malmö AI
Bottnaryd
10.9.16
 40.17  12.82  39.68  41.52  15.81
Femkamp M70
Femkamp M70
3.627
Tor Trondset, Nynäshamns FK35Nynäshamns FK
Mora
18.9.10
Tiokamp M70
Tiokamp M70
5.985
Nils Bäck, Lund43IFK Lund
Málaga, ESP
7.9.18
4x100 m
4x100 m
66.05
Landslag
Sätra
23.5.15
  Lars Wennblom 34,
Ingvar Lindqvist 38,
Hans Bruno 36,
Gustaf Genetzius 35
4x400 m
4x400 m
5:42.83
Landslag
Cesenatico, ITA
19.9.98
  Rudolf Blixt 22,
Torsten Ståle 17,
Günther Lindgren 23,
Gösta Paulsson 21
1000 m stafett
1000 m stafett
3:24.61
Landslag
Lahti, FIN
14.6.03
  Bertil Unnelid 25,
Roland Johansson 27,
Axel Fernaeus 28,
Sten Medelius 28
Män 80
100 m
100 m
15.08
Lars Wennblom, Hässelby34Hässelby SK
Uddevalla
24.7.15
200 m
200 m
31.45
Lars Wennblom, Hässelby34Hässelby SK
Huddinge
5.9.15
300 m
300 m
55.45
Herbert Liedtke, Fredrikshofs IF16Fredrikshofs IF
Nyköping
14.9.97
400 m
400 m
1:12.69
Göte Lindblad, Högsbo23Högsbo AIK
Lahti, FIN
15.6.03
600 m
600 m
2:32.82
Åke Jonson, Malmö42Malmö AI
Lund
23.7.22
800 m
800 m
3:08.03
Holger Josefsson, Uppsala LK18Uppsala LK
Högby
9.8.98
1000 m
1000 m
4:18.4m
Gunnar Nilsson, Heleneholm33Heleneholms IF
Helsingborg
17.7.14
1500 m
1500 m
6:19.03
Holger Josefsson, Uppsala LK18Uppsala LK
Högby
8.8.98
1 mile
1 mile
7:08.83
Torsten Ståle, Fredrikshofs IF17Fredrikshofs IF
Norrtälje
17.9.97
2000 m
2000 m
9:19.1m
Åke Jonson, Malmö42Malmö AI
Helsingborg
7.5.22
3000 m
3000 m
13:35.7m
Gunnar Nilsson, Heleneholm33Heleneholms IF
Lund
1.5.13
2 miles
2 miles
18:39.47
Runar Waller, Hemlingby22Hemlingby LK
Gävle
28.5.03
5000 m
5000 m
23:33.4m
Torsten Ståle, Fredrikshofs IF17Fredrikshofs IF
Hallunda
27.5.97
10 000 m
10 000 m
49:02.2m
Greger Ahnlund, Heleneholm39Heleneholms IF
Lund
30.5.19
1 timme
1 timme
10.534
Tord Johansson, Mariestads AIF36Mariestads AIF
Tibro
14.6.16
5 km väg
5 km väg
24:36
Åke Jonson, Malmö42Malmö AI
Helsingborg
3.4.22
10 km väg
10 km väg
49:48
Åke Jonson, Malmö42Malmö AI
Ystad
10.4.22
Halvmaraton
H-maraton
1:48:42
Torsten Ståle, Fredrikshofs IF17Fredrikshofs IF
Täby
20.9.97
Maraton
Maraton
4:30:02
Erik Bergman, Lidingö06IFK Lidingö
Stockholm
7.6.86
2000 m hinder (76.2)
2000 m H (76.2)
11:01.59
Åke Jonson, Malmö42Malmö AI
Kalmar
27.8.22
3000 m hinder
3000 m H
17:17.77
Åke Jonson, Malmö42Malmö AI
Höör
18.8.22
80 m häck (68.6)
80 m h (68.6)
18.36
Sten Medelius, Högby28Högby IF
Ljubljana, SLO
1.8.08
200 m häck (68.6)
200 m h (68.6)
41.39
Lars-Åke Hedlund, Stål33IK Stål
Huddinge
25.7.14
Höjd
Höjd
1.38
Carl-Erik Särndal, Lund37IFK Lund
Karlskrona
20.8.17
Stav
Stav
2.60
Lars Wennblom, Hässelby34Hässelby SK
Lyon, FRA
6.8.15
Längd
Längd
3.92
Lars Wennblom, Hässelby34Hässelby SK
Huddinge
5.9.15
Tresteg
Tresteg
8.11
Lars Wennblom, Hässelby34Hässelby SK
Huddinge
27.7.14
Kula (3.0)
Kula (3.0)
13.57
Östen Edlund, Ragunda34Ragunda IF
Huddinge
26.7.14
Diskus (1.0)
Diskus (1.0)
41.45
Östen Edlund, Ragunda34Ragunda IF
Budapest, HUN
29.3.14
Slägga (3.0)
Slägga (3.0)
48.13
Östen Edlund, Ragunda34Ragunda IF
Huddinge/J
8.6.14
Spjut (400)
Spjut (400)
32.58
Tord Johansson, Järfälla SK25Järfälla SK
Visby
4.8.05
Vikt (5.45)
Vikt (5.45)
18.04
Östen Edlund, Ragunda34Ragunda IF
Ancona, ITA
29.3.16
Kastfemkamp M80
Kastfemkamp M80
5.329
Östen Edlund, Ragunda34Ragunda IF
Tingstäde
17.6.14
 46.12  12.55  38.72  27.61  17.04
Femkamp M80
Femkamp M80
3.414
Lars Wennblom, Hässelby34Hässelby SK
Hallsberg
7.9.14
Tiokamp M80
Tiokamp M80
7.012
Lars Wennblom, Hässelby34Hässelby SK
Lyon, FRA
6.8.15
Män 85
100 m
100 m
17.01
Herbert Liedtke, Fredrikshof16Fredrikshofs FIF
Huddinge
4.8.01
200 m
200 m
37.68
Herbert Liedtke, Fredrikshof16Fredrikshofs FIF
Potsdam, GER
24.8.02
400 m
400 m
1:27.11
Herbert Liedtke, Fredrikshof16Fredrikshofs FIF
Eskilstuna
19.8.01
800 m
800 m
3:20.82
Rune Bergman, Wärnamo24Wärnamo SK
Högby
6.8.10
1500 m
1500 m
6:59.58
Rune Bergman, Wärnamo24Wärnamo SK
Högby
7.8.10
1 mile
1 mile
8:20.2m
Gunnar Nilsson, Heleneholm33Heleneholms IF
Helsingborg
17.5.18
2000 m
2000 m
10:35.2m
Gunnar Nilsson, Heleneholm33Heleneholms IF
Malmö/S
28.5.18
3000 m
3000 m
15:54.50
Gunnar Nilsson, Heleneholm33Heleneholms IF
Ystad
13.6.18
5000 m
5000 m
27:32.1m
Gunnar Nilsson, Heleneholm33Heleneholms IF
Malmö/He
28.5.18
10 000 m
10 000 m
56:47.2m
Gunnar Nilsson, Heleneholm33Heleneholms IF
Lund
10.5.18
1 timme
1 timme
10.370
Gunnar Nilsson, Heleneholm33Heleneholms IF
Helsingborg
3.11.18
10 km väg
10 km väg
56:42
Gunnar Nilsson, Heleneholm33Heleneholms IF
Ystad
15.4.18
Halvmaraton
H-maraton
2:21:11
Erik Bergman, Lidingö06IFK Lidingö
Stockholm
24.8.91
Maraton
Maraton
5:50:49
Ingvar Nyqvist, Växjö AIS31Växjö AIS
Stockholm
4.6.16
80 m häck (68.6)
80 m h (68.6)
20.87
Jalmar Katk, SKF FK27SKF FK
Torino, ITA
4.8.13
Höjd
Höjd
1.28
Carl-Erik Särndal, Ystad37Ystads IF
Ystad
24.7.22
Stav
Stav
2.01
Olaf Johansson, Manhem26GIF Manhem
Lerum
21.8.11
Längd
Längd
3.38
Axel Magnusson, Lund21IFK Lund
Poznań, POL
23.7.06
Tresteg
Tresteg
6.07
Bertil Larsson, Trollhättans IF24Trollhättans IF
Högby
8.8.10
Kula (3.0)
Kula (3.0)
12.15
Östen Edlund, Ragunda34Ragunda IF
Sätra
18.5.19
Diskus (1.0)
Diskus (1.0)
37.44
Östen Edlund, Ragunda34Ragunda IF
Toruń, POL
30.3.19
Slägga (3.0)
Slägga (3.0)
40.12
Östen Edlund, Ragunda34Ragunda IF
Huddinge/J
1.5.19
Spjut (400)
Spjut (400)
26.58
Östen Edlund, Ragunda34Ragunda IF
Huddinge
1.5.19
Vikt (5.45)
Vikt (5.45)
15.81
Östen Edlund, Ragunda34Ragunda IF
Sätra
19.5.19
Kastfemkamp M85
Kastfemkamp M85
5.460
Östen Edlund, Ragunda34Ragunda IF
Sollentuna/E
19.9.20
 36.75  11.71  34.61  25.55  15.41
Femkamp M80
Femkamp M80
2.301
Axel Magnusson, Lund21IFK Lund
Poznań, POL
26.7.06
Tiokamp M80
Tiokamp M80
4.051
Jalmar Katk, SKF FK27SKF FK
Torino, ITA
5.8.13
Män 90
100 m
100 m
18.43
Herbert Liedtke, Fredrikshof16Fredrikshofs FIF
Söderhamn
18.8.06
200 m
200 m
39.82
Herbert Liedtke, Fredrikshof16Fredrikshofs FIF
Söderhamn
9.7.01
400 m
400 m
1:39.77
Herbert Liedtke, Fredrikshof16Fredrikshofs FIF
Söderhamn
19.8.06
800 m
800 m
4:04.85
Holger Josefsson, Uppsala LK18Uppsala LK
Lahti, FIN
2.8.09
1500 m
1500 m
8:07.17
Holger Josefsson, Uppsala LK18Uppsala LK
Lahti, FIN
6.8.09
Halvmaraton
H-maraton
3:21:27
Viktor Burgren, SKF FK12SKF FK
Göteborg
25.5.02
Höjd
Höjd
0.98
Herbert Liedtke, Fredrikshof16Fredrikshofs FIF
Söderhamn
18.8.06
 
0.98
Axel Magnusson, Lund21IFK Lund
Lappeenranta, FIN
2.7.11
 
0.98
Axel Magnusson, Lund21IFK Lund
Eslöv
31.8.11
Längd
Längd
2.68
Axel Magnusson, Lund21IFK Lund
Helsingborg
16.6.11
Tresteg
Tresteg
4.19
Axel Fernaeus, Järvsö28Järvsö IF
Högby
11.8.18
Kula (3.0)
Kula (3.0)
8.53
Gunnar Kulleskog, Huddinge23Huddinge AIS
Huddinge
25.6.13
Diskus (1.0)
Diskus (1.0)
21.62
Gunnar Kulleskog, Huddinge23Huddinge AIS
Huddinge
13.8.13
Slägga (3.0)
Slägga (3.0)
18.70
Idolf Sandahl, Stensjön20Stensjöns IF
Skellefteå
7.8.11
Spjut (400)
Spjut (400)
16.97
Axel Magnusson, Lund21IFK Lund
Lappeenranta, FIN
1.7.11
Vikt (5.45)
Vikt (5.45)
8.95
Axel Magnusson, Lund21IFK Lund
Malmö
10.9.11
Kastfemkamp M80
Kastfemkamp M80
3.270
Gunnar Kulleskog, Huddinge23Huddinge AIS
Huddinge
2.6.13
 17.82  7.73  15.61  15.46  8.29
Män 95
Kula (3.0)
Kula (3.0)
6.19
Gunnar Kulleskog, Huddinge23Huddinge AIS
Huddinge
21.4.18
Diskus (1.0)
Diskus (1.0)
13.42
Gunnar Kulleskog, Huddinge23Huddinge AIS
Huddinge
21.4.18
Slägga (3.0)
Slägga (3.0)
13.31
Gunnar Kulleskog, Huddinge23Huddinge AIS
Huddinge/J
21.4.18
Spjut (400)
Spjut (400)
10.66
Gunnar Kulleskog, Huddinge23Huddinge AIS
Märsta
23.9.18
Vikt (5.45)
Vikt (5.45)
6.93
Gunnar Kulleskog, Huddinge23Huddinge AIS
Sätra
13.5.18
Kastfemkamp M80
Kastfemkamp M80
2.979
Gunnar Kulleskog, Huddinge23Huddinge AIS
Märsta
23.9.18
 12.20  5.60  11.56  10.66  6.24
Kvinnor 35
100 m
100 m
11.53
Susanna Kallur, Falun81Falu IK
Sollentuna
26.8.16
 
11.53
Susanna Kallur, Falun81Falu IK
Tampere, FIN
3.9.16
200 m
200 m
23.47
Lena Aruhn, Ume IF70Ume IF
Donnas, ITA
13.7.05
300 m
300 m
42.89
Görel Manners, Fredrikshof63Fredrikshofs FIF
Stockholm/S
13.5.00
400 m
400 m
52.40
Lena Aruhn, Ume IF70Ume IF
Gävle
18.6.05
600 m
600 m
1:29.85mx
Rebecca Högberg, KFUM Örebro84KFUM Örebro
Stockholm/S
29.8.20
800 m
800 m
2:05.63mx
Rebecca Högberg, KFUM Örebro84KFUM Örebro
Hallsberg
1.8.20
1000 m
1000 m
2:53.9m mx
Sara Liljegren, IS Göta81IS Göta
Helsingborg
2.8.18
1500 m
1500 m
4:20.23
Birgit Bringslid, Skellefteå AIK45Skellefteå AIK
Skövde
9.8.81
1 mile
1 mile
4:46.06
Birgit Bringslid, Skellefteå AIK45Skellefteå AIK
Stockholm/S
8.7.81
2000 m
2000 m
6:21.9m+
Annette Fischer, Örgryte56Örgryte IS
Kvarnsveden
23.7.93
3000 m
3000 m
9:05.71
Birgit Bringslid, Skellefteå AIK45Skellefteå AIK
Oslo, NOR
26.6.81
2 miles
2 miles
11:53.2m
Ulrika Bjur, Jalles56Jalles TC
Umeå
11.6.95
5000 m
5000 m
16:10.29
Marie Söderström-Lundberg, Hässelby60Hässelby SK
Stockholm/S
26.7.98
10 000 m
10 000 m
33:15.52
Midde Hamrin, Mölndal57Mölndals AIK
Helsinki, FIN
30.6.92
1 timme
1 timme
16.860
Midde Hamrin, Mölndal57Mölndals AIK
Göteborg/S
23.10.94
10 km väg
10 km väg
32:34
Isabellah Andersson, Hässelby80Hässelby SK
Malmö
18.4.15
Halvmaraton
H-maraton
1:10:19
Charlotta Fougberg, Ullevi85Ullevi FK
Gdynia, POL
17.10.20
Maraton
Maraton
2:28:12
Charlotta Fougberg, Ullevi85Ullevi FK
Milano, ITA
16.5.21
100 km
100 km
7:20:48
Kajsa Berg, Huddinge79Huddinge AIS
Winschoten, NED
12.9.15
2000 m hinder
2000 m H
7:08.75
Malin Liljestedt, Spårvägen80Spårvägens FK
Borås
7.7.17
100 m häck
100 m häck
12.47
Ludmila Engquist, Lidingö64IFK Lidingö
Sevilla, ESP
28.8.99
400 m häck
400 m häck
59.96
Jonna Tilgner, Linköpings GIF84Linköpings GIF
Uppsala
16.8.20
Höjd
Höjd
1.67
Carina Madsen, Finish57IK Finish
Staffanstorp
16.6.96
Stav
Stav
3.51
Maria Mossberg, Malmö71Malmö AI
Malmö/He
2.9.08
Längd
Längd
6.44
Malin Otterling Marmbrandt, Västerås FK85Västerås FK
Estepona, ESP
26.5.21
Tresteg
Tresteg
13.08
Malin Otterling Marmbrandt, Västerås FK85Västerås FK
Stockholm/S
5.9.21
Kula
Kula
17.82
Helena Engman, Riviera76Riviera FI
Sävedalen
12.6.11
Diskus
Diskus
63.21
Anna Söderberg, Ullevi73Ullevi FK
Helsingborg
6.9.08
Slägga
Slägga
68.93
Tracey Andersson, Ullevi84Ullevi FK
Göteborg/S-K
28.6.21
Spjut
Spjut
52.18
Elisabet Wahlander, Alingsås60Alingsås IF
Göteborg/U
4.9.99
Vikt
Vikt
12.85
Ida-Maria Rigoll, Kyrhults SK82Kyrhults SK
Olofström
2.9.18
Kastfemkamp
Kastfemkamp
3.053
Pernilla Hagberg-Axelsson, Ängelholm69Ängelholms IF
Eksjö
28.7.07
Femkamp K35
Femkamp K35
3.306
Paulina Orell Sahlberg, Lerum81IK Lerum FI
Västerås
13.9.20
 16.04w/+2.3  1.56  8.92  5.21/0.0  2:36.24
Sjukamp
Sjukamp
4.244
Linda Holmström, Nyköpings BIS79Nyköpings BIS
Stendal, GER
28.5.17
 17.03/-1.2  1.44  9.24  28.48/-2.5  4.98/+1.5  29.32  2:29.28
4x100 m
4x100 m
49.91
Spårvägens FK
Göteborg/S
26.5.18
  Sandra Elfast 83,
Lena Axelson 72,
Jenny Åkervall 72,
Anna Björkstedt 78
4x400 m
4x400 m
4:18.19
Landslag
Nynäshamn
24.8.15
  Caroline Nylén 79,
Anna Skarin 77,
Frida Skarin 80,
Lina Engren 77
 
4:15.24
Spårvägens FK
Huddinge
16.8.18
  Lena Axelson 72,
Anna Björkstedt 78,
Jenny Åkervall 72,
Eleonore Gåvsten 79
1000 m stafett
1000 m stafett
2:22.71
Landslag
Huddinge
13.6.15
  Hanna Tegner 74,
Mikaela Kellner 77,
Lena Aruhn 70,
Jenny Åkervall 72
 
2:30.06
Spårvägens FK
Norrtälje
29.8.18
  Linda Pimmeshofer 78,
Ulrika Evjen 74,
Anna Björkstedt 78,
Eleonore Gåvsten 79
Kvinnor 40
100 m
100 m
12.68
Paulina Orell Sahlberg, Lerum81IK Lerum FI
Skara
6.6.22
200 m
200 m
25.76
Paulina Orell Sahlberg, Lerum81IK Lerum FI
Tampere, FIN
2.7.22
300 m
300 m
41.12
Paulina Orell Sahlberg, Lerum81IK Lerum FI
Uddevalla
9.8.21
400 m
400 m
57.86
Paulina Orell Sahlberg, Lerum81IK Lerum FI
Tampere, FIN
8.7.22
600 m
600 m
1:33.9m mx
Sara Liljegren, IS Göta81IS Göta
Helsingborg
2.9.21
 
1:42.96
Malin Kemi, Runacademy75Runacademy IF
Enskede
17.8.16
800 m
800 m
2:10.49
Sara Liljegren, IS Göta81IS Göta
Tampere, FIN
1.7.22
1000 m
1000 m
2:47.2m mx
Sara Liljegren, IS Göta81IS Göta
Helsingborg
9.9.21
1500 m
1500 m
4:32.08
Hanna Lindholm, Huddinge79Huddinge AIS
Huddinge
29.5.21
1 mile
1 mile
5:08.0m mx
Sara Liljegren, IS Göta81IS Göta
Helsingborg
29.7.21
2000 m
2000 m
6:20.1m
Annika Faager, Björnstorp76Björnstorps IF
Lund
5.9.19
3000 m
3000 m
9:22.47
Evy Palm, Mölndal42Mölndals AIK
Göteborg/S
31.5.86
2 miles
2 miles
11:21.96
Julie Leonard, Högbo GIF59Högbo GIF
Gävle
28.5.03
5000 m
5000 m
16:02.88
Evy Palm, Mölndal42Mölndals AIK
Oslo, NOR
17.7.85
10 000 m
10 000 m
32:47.25
Evy Palm, Mölndal42Mölndals AIK
Oslo, NOR
5.7.86
1 timme
1 timme
17.075
Johanna Salminen, Studenterna78FK Studenterna
Stockholm/S
5.4.20
5 km
5 km
16:27+
Hanna Lindholm, Huddinge79Huddinge AIS
Stockholm
14.8.21
10 km väg
10 km väg
32:54
Hanna Lindholm, Huddinge79Huddinge AIS
Bålsta
1.5.21
Halvmaraton
H-maraton
1:11:15
Hanna Lindholm, Högby79Högby IF
Berlin, GER
3.4.22
Maraton
Maraton
2:28:59
Hanna Lindholm, Huddinge79Huddinge AIS
Sevilla, ESP
23.2.20
100 km
100 km
7:38:15
Stina Svensson, Fredrikshof73Fredrikshofs FIF
Winschoten, NED
12.9.15
2000 m hinder
2000 m H
7:30.13
Marlin Brown, Spårvägen75Spårvägens FK
Sundsvall
1.7.15
80 m häck (76.2)
80 m h (76.2)
12.10
Anita Norr-Ericson, GoIF Tjalve60GoIF Tjalve
Aarhus, DEN
30.7.04
400 m häck
400 m häck
1:02.36
Paulina Orell Sahlberg, Lerum81IK Lerum FI
Kalmar
26.8.22
Höjd
Höjd
1.59
Anna-Ewa Thörnhammar, Visby55Visby IF Gute
Södertälje
25.5.95
Stav
Stav
3.35
Malin Forséll, Enköping80Enköpings AI
Kalmar
27.8.22
Längd
Längd
5.60
Carina Palmquist, Villstad62Villstad GIF
Villstad
11.5.03
Tresteg
Tresteg
12.20
Angelica Ström, Spårvägen81Spårvägens FK
Uppsala
21.6.22
Kula
Kula
14.50
Ingrid Miller, Bellevue41Bellevue IK
Stockholm/S
11.6.85
Diskus
Diskus
48.78
Anna Söderberg, Ullevi73Ullevi FK
Göteborg/S-K
20.7.14
Slägga
Slägga
44.57
Camilla Mattson, Kil73Kils AIK
Kil
3.6.17
Spjut
Spjut
53.02
Elisabet Wahlander, Alingsås60Alingsås IF
Uppsala
19.8.00
Vikt
Vikt
13.87
Camilla Mattson, Kil73Kils AIK
Huddinge
25.7.14
Kastfemkamp
Kastfemkamp
3.478
Camilla Mattson, Kil73Kils AIK
Bottnaryd
10.9.19
Femkamp K40
Femkamp K40
3.474
Anita Norr-Ericson, GoIF Tjalve60GoIF Tjalve
Jyväskylä, FIN
7.7.00
 12.12  4.82  1.42  8.72  2:37.46
Sjukamp K40
Sjukamp K40
4.850
Linda Holmström, Nyköpings BIS79Nyköpings BIS
Caorle, ITA
8.9.19
4x100 m
4x100 m
50.59
Landslag
Málaga, ESP
16.9.18
  Jenny Rosén 72,
Anna Björkstedt 78,
Jenny Åkervall 72,
Lena Axelson 72
 
50.81mx
Spårvägens FK
Nynäshamn
2.9.18
  Ulrika Evjen 74,
Lena Axelson 72,
Anna Björkstedt 78,
Jenny Åkervall 72
4x400 m
4x400 m
4:11.46
Landslag
Málaga, ESP
16.9.18
  Anna Björkstedt 78,
Jenny Rosén 72,
Lena Axelson 72,
Jenny Åkervall 72
 
4:39.01
IFK Tumba
Huddinge
21.8.04
  Gunnel Tolfes 58,
Ulla Karnebäck 53,
Kristina Carlsson 40,
Lena Sundberg 61
3x800 m
3x800 m
8:15.65
Spårvägens Fk
Stockholm/S
26.5.19
  Rebecca Ringström 77,
Linda Pimmeshofer 78,
Anna Björkstedt 78
1000 m stafett
1000 m stafett
2:25.69
Landslag
Nynäshamn
2.9.18
  Ulrika Evjen 74,
Lena Axelson 72,
Anna Björkstedt 78,
Jenny Åkervall 72
 
2:25.69
Spårvägens FK
Nynäshamn
2.9.18
  Ulrika Evjen 74,
Lena Axelson 72,
Anna Björkstedt 78,
Jenny Åkervall 72
Kvinnor 45
100 m
100 m
12.72
Lena Aruhn, Tureberg70Turebergs FK
Uddevalla
24.7.15
200 m
200 m
26.26
Lena Aruhn, Tureberg70Turebergs FK
Lyon, FRA
10.8.15
300 m
300 m
42.40
Jenny Åkervall, Spårvägen72Spårvägens FK
Uddevalla
9.8.21
400 m
400 m
59.38
Elizabeth Helger, Nyköpings BIS60Nyköpings BIS
Ljubljana, SLO
30.7.08
600 m
600 m
1:43.72mx
Jenny Åkervall, Spårvägen72Spårvägens FK
Stockholm/S
29.8.20
800 m
800 m
2:14.62
Karin Wåhlstedt, Järvsö60Järvsö IF
Stockholm/S
7.8.07
1000 m
1000 m
2:55.5m mx
Annika Faager, Björnstorp76Björnstorps IF
Höganäs
10.7.21
1500 m
1500 m
4:34.93
Jutta Pedersen, Enhörna46Enhörna IF
Gävle
17.7.92
1 mile
1 mile
5:10.9m mx
Annika Faager, Björnstorp76Björnstorps IF
Helsingborg
29.7.21
2000 m
2000 m
6:23.9m+
Jutta Pedersen, Enhörna46Enhörna IF
Stockholm/S
13.8.91
3000 m
3000 m
9:31.38
Evy Palm, Mölndal42Mölndals AIK
Malmö/S
7.7.87
2 miles
2 miles
14:08.27
Carina Lloyd, Ystad64Ystads IF
Ystad
22.9.09
5000 m
5000 m
16:17.5m+
Evy Palm, Mölndal42Mölndals AIK
Oslo, NOR
4.7.87
10 000 m
10 000 m
32:34.05
Evy Palm, Mölndal42Mölndals AIK
Helsinki, FIN
4.9.88
1 timme
1 timme
15.606
Camilla Lindholm Borg, Björnstorp74Björnstorps IF
Helsingborg
31.10.20
5 km
5 km
17:16
Annika Faager, Björnstorp76Björnstorps IF
Genarp
14.8.21
10 km väg
10 km väg
35:16
Erica Lech, Örebro AIK77Örebro AIK
Örebro
21.6.22
Halvmaraton
H-maraton
1:11:18
Evy Palm, Mölndal42Mölndals AIK
Östnor
16.7.88
Maraton
Maraton
2:31:05
Evy Palm, Mölndal42Mölndals AIK
London, GBR
23.4.89
100 km
100 km
8:01:24
Lina Karlsson, En av Tre77En av Tre RC
Växjö
23.4.22
2000 m hinder
2000 m H
7:16.90
Julie Leonard, Högbo GIF59Högbo GIF
Århus, DEN
1.8.04
80 m häck (76.2)
80 m h (76.2)
12.46
Anita Norr-Ericson, GoIF Tjalve60GoIF Tjalve
Västerås
29.7.05
400 m häck
400 m häck
1:10.39
Gunnel Tolfes, Tumba58IFK Tumba
Riccione, ITA
9.9.07
Höjd
Höjd
1.52
Catrine Eriksson, Linköpings GIF73Linköpings GIF
Katrineholm
25.8.18
Stav
Stav
3.40
Malin Weiland, Piteå IF74Piteå IF
Umeå
13.6.21
Längd
Längd
5.33
Carina Palmquist, Villstad62Villstad GIF
Ljubljana, SLO
28.7.08
Tresteg
Tresteg
10.14
Desirée Lindén, Ullevi76Ullevi FK
Göteborg/S
2.6.22
Kula
Kula
14.91
Ingrid Miller, Bellevue41Bellevue IK
Malmö/S
2.6.86
Diskus
Diskus
48.06
Ingrid Miller, Bellevue41Bellevue IK
Lidingö
5.6.90
Slägga
Slägga
44.01
Camilla Mattson, Kil73Kils AIK
Huddinge/J
16.8.19
Spjut
Spjut
50.47
Elisabet Wahlander, Alingsås60Alingsås IF
Helsingborg
21.8.05
Vikt
Vikt
13.46
Camilla Mattson, Kil73Kils AIK
Borås
6.7.18
Kastfemkamp
Kastfemkamp
3.665
Camilla Mattson, Kil73Kils AIK
Huddinge
20.9.20
Femkamp K45
Femkamp K45
3.828
Catrine Eriksson, IFK Linköping73IFK Linköping
Katrineholm
25.8.18
 13.49  4.49  1.52  10.34  1.52  2:42.73
Sjukamp K40
Sjukamp K40
5.235
Linda Åkerman, Halmstad71IFK Halmstad
Sätra
15.5.16
4x100 m
4x100 m
54.37
Landslag
Sätra
23.5.15
  Annette Rylander 69,
Anneli Virenius Bergsjö 69,
Tina Trensmar 66,
Christina Zuhr 68
 
51.81mx
Spårvägens FK
Göteborg/S
12.9.20
  Helen Hermundstad 73,
Ulrika Evjen 74,
Jenny Åkervall 72,
Lena Axelson 72
4x400 m
4x400 m
4:16.74
Landslag
Göteborg/S
13.5.18
  Lena Axelson 72,
Anna Björkstedt 78,
Eleonore Gåvsten 79,
Jenny Åkervall 72
 
4:29.92
Spårvägens FK
Söderhamn
19.8.06
  Jenny Åkervall 72,
Helen Hermundstad 73,
Ann Linder Magnusson 68,
Annika Sigfrid 74
3x800 m
3x800 m
8:28.05
Majornas IK
Göteborg/S
12.9.20
  Johanna Michaëlsson 71,
Maria Talja 75,
Ulrika Grönérus 72
1000 m stafett
1000 m stafett
2:28.33
Landslag
Norrtälje
29.8.18
  Annette Rylander 69,
Lena Axelson 72,
Helen Hermundstad 73,
Jenny Åkervall 72
 
2:28.33
Spårvägens FK
Norrtälje
29.8.18
  Annette Rylander 69,
Lena Axelson 72,
Helen Hermundstad 73,
Jenny Åkervall 72
Kvinnor 50
100 m
100 m
13.70
Carina Palmquist, Villstad62Villstad GIF
Linköping
20.5.12
200 m
200 m
27.95
Elizabeth Helger, Nyköpings BIS60Nyköpings BIS
Stockholm/S
7.6.11
300 m
300 m
46.99
Lilly Wizén, Gotländsk FI55F Gotländsk FI
Visby
21.7.07
400 m
400 m
1:02.66
Elizabeth Helger, Nyköpings BIS60Nyköpings BIS
Townsville, AUS
13.6.10
600 m
600 m
1:50.45
Lilly Wizén, Gotländsk FI55F Gotländsk FI
Visby
22.7.07
800 m
800 m
2:21.84
Jutta Pedersen, Enhörna46Enhörna IF
Krokom
29.6.97
1000 m
1000 m
3:15.5m+
Jutta Pedersen, Enhörna46Enhörna IF
Kvarnsveden
16.9.97
1500 m
1500 m
4:38.53
Jutta Pedersen, Enhörna46Enhörna IF
Malmö/S
19.7.96
1 mile
1 mile
5:32.72
Karin Schön, Kville62IF Kville
Lerum
7.9.14
2000 m
2000 m
6:49.0m+
Jutta Pedersen, Enhörna46Enhörna IF
Enskede
27.5.97
3000 m
3000 m
9:56.81
Jutta Pedersen, Enhörna46Enhörna IF
Hässleholm
28.7.96
2 miles
2 miles
13:32.47
Eva Lönnqvist, Ystad56Ystads IF
Ystad
22.9.09
5000 m
5000 m
17:17.02
Jutta Pedersen, Enhörna46Enhörna IF
Enskede
27.5.97
10 000 m
10 000 m
35:55.11
Jutta Pedersen, Enhörna46Enhörna IF
Malmö/S
21.7.96
1 timme
1 timme
15.022
Mia Havinder, Björnstorp69Björnstorps IF
Helsingborg
30.10.21
5 km
5 km
18:56
Carin Brink, Studenterna71FK Studenterna
Söderköping
21.6.22
10 km väg
10 km väg
36:30
Evy Palm, Mölndal42Mölndals AIK
Stockholm
23.8.92
Halvmaraton
H-maraton
1:18:45
Jutta Pedersen, Enhörna46Enhörna IF
Kungsbacka
8.5.97
Maraton
Maraton
2:57:22
Karin Schön, Kville62IF Kville
New York, NY
2.11.14
100 km
100 km
9:31:55
Kajsa Friström, Fredrikshof65Fredrikshofs FIF
Stockholm
8.8.15
2000 m hinder
2000 m H
8:04.14
Julie Leonard, Högbo GIF59Högbo GIF
Lahti, FIN
8.8.09
80 m häck (76.2)
80 m h (76.2)
13.02
Anita Norr-Ericson, GoIF Tjalve60GoIF Tjalve
Högby
8.8.10
300 m häck
300 m häck
52.93
Anita Norr-Ericson, GoIF Tjalve60GoIF Tjalve
Högby
6.8.10
Höjd
Höjd
1.48
Kristina Ponton, Trelleborg63IFK Trelleborg
Izmir, TUR
25.8.14
Stav
Stav
2.95
Jenny Rosén, Nyköpings BIS72Nyköpings BIS
Kalmar
27.8.22
Längd
Längd
4.85
Inga Stenbrink, Åsbro39Åsbro GoIF
Örebro
20.6.89
Tresteg
Tresteg
10.56
Annica Sandström, Spårvägen68Spårvägens FK
Tampere, FIN
9.7.22
Kula (3.0)
Kula (3.0)
14.47
Ingrid Miller, Bellevue41Bellevue IK
Huddinge
4.7.93
Diskus
Diskus
47.44
Ingrid Miller, Bellevue41Bellevue IK
Sollentuna
3.6.91
Slägga (3.0)
Slägga (3.0)
42.34
Annelie Schöldström, Tureberg67Turebergs FK
Sollentuna
9.8.17
Spjut (500)
Spjut (500)
35.12
Lena Borg Oké, Spårvägen69Spårvägens FK
Caorle, ITA
11.9.19
Vikt (7.26)
Vikt (7.26)
14.25
Ann-Britt Jakobsson, Gotländsk FI64F Gotländsk FI
Huddinge/J
7.6.15
Kastfemkamp K50
Kastfemkamp K50
3.959
Ingrid Miller, Bellevue41Bellevue IK
Göteborg/S
6.7.92
 26.52  13.67  41.04  25.96  14.14
Femkamp K50
Femkamp K50
3.372
Annica Sandström, Lidingö68IFK Lidingö
Västerås
13.9.20
 14.51w/+3.0  4.75w/+2.4  9.03  1.26  3:08.35
Sjukamp K50
Sjukamp K50
3.728
Lou Falk, Lund39IFK Lund
Turku, FIN
26.7.92
4x100 m
4x100 m
56.25
Spårvägens FK
Göteborg/S
26.5.18
  Charlotta Kimby 65,
Christina Tillman 68,
Görel Manners 63,
Marjo Jokela 67
4x400 m
4x400 m
4:32.97
Landslag
San Sebastián, ESP
3.9.05
  Ann-Britt Eriksson 49,
Ulla Karnebäck 53,
Ewa Wahlberg 55,
Lilly Wizén 55
 
4:54.77
Spårvägens FK
Sätra
13.5.18
  Marjo Jokela 67,
Ann Linder Magnusson 68,
Charlotta Kimby 65,
Tina Trensmar 66
3x800 m
3x800 m
8:56.44
IF Kville
Göteborg/S
27.5.18
  Paula Wass 68,
Eleonor Öström 59,
Karin Schön 62
1000 m stafett
1000 m stafett
2:41.19
Landslag
Brumunddal, NOR
2.7.05
  Ann-Britt Eriksson 49,
Ulla Littenheim 47,
Ulla Karnebäck 53,
Lilly Wizén 55
 
2:50.93
Spårvägens FK
Huddinge
17.8.19
  Christina Zuhr 68,
Annette Rylander 69,
Marjo Jokela 67,
Charlotta Häggström 68
Kvinnor 55
100 m
100 m
14.05
Görel Manners, Spårvägen63Spårvägens FK
Borås
6.7.18
200 m
200 m
29.10
Görel Manners, Spårvägen63Spårvägens FK
Tampere, FIN
2.7.22
300 m
300 m
47.79
Görel Manners, Spårvägen63Spårvägens FK
Täby
14.5.22
400 m
400 m
1:05.35
Görel Manners, Spårvägen63Spårvägens FK
Tampere, FIN
8.7.22
600 m
600 m
1:56.00
Lilly Wizén, Gotländsk FI55F Gotländsk FI
Uppsala
5.7.14
800 m
800 m
2:31.58
Karin Wåhlstedt, Järvsö60Järvsö IF
Uddevalla
24.7.15
1000 m
1000 m
3:27.0m mx
Karin Schön, Kville62IF Kville
Göteborg/S
14.9.20
1500 m
1500 m
5:00.68
Karin Wåhlstedt, Järvsö60Järvsö IF
Lyon, FRA
14.8.15
1 mile
1 mile
5:54.05mx
Karin Schön, Kville62IF Kville
Göteborg/S
19.8.20
2000 m
2000 m
7:01.6m
Jutta Pedersen, Enhörna46Enhörna IF
Kvarnsveden
4.9.01
3000 m
3000 m
10:26.42
Jutta Pedersen, Enhörna46Enhörna IF
Sollentuna
2.6.01
5000 m
5000 m
18:26.14
Jutta Pedersen, Enhörna46Enhörna IF
Huddinge
3.8.01
10 000 m
10 000 m
38:38.25
Karin Schön, Kville62IF Kville
Göteborg/S
1.5.17
1 timme
1 timme
13.364
Maibritt Nilsson, Falkenbergs Allstars LK64Falkenbergs Allstars LK
Helsingborg
2.11.19
5 km
5 km
20:32
Marie Olsson, Björnstorp63Björnstorps IF
Genarp
14.8.21
10 km väg
10 km väg
39:19
Jutta Pedersen, Enhörna46Enhörna IF
Örebro
5.4.03
Halvmaraton
H-maraton
1:23:27
Karin Schön, Kville62IF Kville
Göteborg
20.5.17
Maraton
Maraton
3:03:04
Karin Schön, Kville62IF Kville
Göteborg
14.10.17
100 km
100 km
9:56:28
Kerstin Ekdahl, Akele57IK Akele
Adak
30.6.12
2000 m hinder
2000 m H
9:12.09
Gunnel Tolfes, Studenterna58FK Studenterna
Huddinge
12.6.15
80 m häck (76.2)
80 m h (76.2)
14.25
Asta Larsson, Lund31IFK Lund
Lund
3.6.89
300 m häck
300 m häck
54.05
Gudrun Kinger, Göteborgs KIK42Göteborgs KIK
Högby
7.8.98
Höjd
Höjd
1.46
Kristina Ponton, Trelleborg63IFK Trelleborg
Málaga, ESP
10.9.18
Stav
Stav
2.50
Carin Thornander, Upsala IF63Upsala IF
Sollentuna
4.8.19
Längd
Längd
4.53
Carina Palmquist, Villstad62Villstad GIF
Aarhus, DEN
31.7.17
Tresteg
Tresteg
8.69
Kerstin Henmyr, Contact36UF Contact
Olofström
3.9.91
Kula (3.0)
Kula (3.0)
13.02
Ingrid Miller, Järvsö41Järvsö IF
Gateshead, GBR
1.8.99
Diskus
Diskus
38.96
Ingrid Miller, Tureberg41Turebergs FK
Malmö/S
21.7.96
Slägga (3.0)
Slägga (3.0)
39.21
Annelie Schöldström, Tureberg67Turebergs FK
Märsta
31.7.22
Spjut (500)
Spjut (500)
28.03
Maria Sundqvist, Spårvägen66Spårvägens FK
Tampere, FIN
3.7.22
Vikt (7.26)
Vikt (7.26)
13.15
Ann-Christin Lind, Lund65IFK Lund
Kalmar
26.8.22
Kastfemkamp K50
Kastfemkamp K50
3.792
Gunnevi Magnusson, Varberg57Varbergs GIF
Bottnaryd
15.9.12
 37.79  9.47  28.93  23.49  11.99
Femkamp K55
Femkamp K55
3.529
Asta Larsson, Lund31IFK Lund
Ängelholm
9.9.89
 14.50  4.10  1.26  8.65
Sjukamp K50
Sjukamp K50
4.720
Asta Larsson, Lund31IFK Lund
København, DEN
5.6.88
4x100 m
4x100 m
63.36
Landslag
Potsdam, GER
25.8.02
  Ulla Littenheim 47,
Gudrun Kinger 42,
Kerstin Nilsson 42,
Kristina Carlsson 40
4x400 m
4x400 m
4:59.46
Landslag
Potsdam, GER
25.8.02
  Ulla Littenheim 47,
Gerd Eriksson 43,
Kristina Carlsson 40,
Jutta Pedersen 46
3x800 m
3x800 m
9:10.29
IF Kville
Göteborg/S
12.9.20
  Christina Johansson 62,
Eleonor Öström 59,
Karin Schön 62
1000 m stafett
1000 m stafett
2:55.26
Landslag
Eskilstuna
18.8.01
  Ene Säinas 42,
Kerstin Nilsson 42,
Ulla Bodén 42,
Jutta Pedersen 46
 
3:33.17
Uppsala LK
Huddinge
17.8.19
  Ewa Wahlberg 55,
Kerstin Sjöqvist 56,
Karin Artursson 64,
Lotta Frenander 61
Kvinnor 60
100 m
100 m
14.97
Kerstin Henmyr, Contact36UF Contact
Lund
7.6.97
200 m
200 m
30.15
Ulla Littenheim, Uddevalla IS47Uddevalla IS
Ljubljana, SLO
2.8.08
300 m
300 m
49.10
Ulla Littenheim, Uddevalla IS47Uddevalla IS
Alingsås
24.8.08
400 m
400 m
1:08.73
Ulla Littenheim, Uddevalla IS47Uddevalla IS
Riccione, ITA
14.9.07
600 m
600 m
1:55.83
Lilly Wizén, Gotländsk FI55F Gotländsk FI
Oskarshamn
14.5.15
800 m
800 m
2:39.39
Karin Wåhlstedt, Järvsö60Järvsö IF
Kalmar
26.8.22
1000 m
1000 m
3:52.89
Ulla Littenheim, Uddevalla IS47Uddevalla IS
Uddevalla
18.6.11
1500 m
1500 m
5:29.36
Karin Wåhlstedt, Järvsö60Järvsö IF
Kalmar
27.8.22
1 mile
1 mile
6:21.79
Lilly Wizén, Gotländsk FI55F Gotländsk FI
Visby
14.6.15
2000 m
2000 m
8:30.13
Gudrun Fleetwood, Uppsala LK43Uppsala LK
Sätra
25.8.06
3000 m
3000 m
12:07.76
Birgitta Eklund, Skellefteå AIK38Skellefteå AIK
Skellefteå
12.8.98
2 miles
2 miles
16:25.3m
Måd Thorsell, Växjö LK45Växjö LK
Växjö
7.8.08
5000 m
5000 m
20:14.92
Karin Schön, Kville62IF Kville
Tampere, FIN
3.7.22
10 000 m
10 000 m
42:03.79
Karin Schön, Kville62IF Kville
Kalmar
28.8.22
1 timme
1 timme
12.812
Lubov Pospeshina, IFK Skövde53IFK Skövde
Tibro
16.6.15
5 km
5 km
21:32+
Ingrid Björk, Linnéa59IF Linnéa
Hässelby
3.10.21
10 km väg
10 km väg
43:37
Monica Kingstedt, Huddinge61Huddinge AIS
Stockholm
16.10.21
Halvmaraton
H-maraton
1:34:01
Ulla Johansson, Knallen33SOK Knallen
Borås
28.8.93
Maraton
Maraton
3:12:08
Ingrid Björk, Linnéa59IF Linnéa
Stockholm
9.10.21
80 m häck (68.6)
80 m h (68.6)
14.36
Asta Larsson, Lund31IFK Lund
Lund
18.8.92
300 m häck (68.6)
300 m h (68.6)
55.23
Gunnel Tolfes, Tureberg58Turebergs FK
Jesolo, ITA
7.9.19
Höjd
Höjd
1.27
Elsa Enarsson, Udd30IF Udd
Turku, FIN
23.7.91
Stav
Stav
2.30
Lubov Pospeshina, IFK Skövde53IFK Skövde
Lahti, FIN
14.6.03
Längd
Längd
4.08
Elsa Enarsson, Udd30IF Udd
Miyazaki, JPN
9.10.93
 
4.08
Asta Larsson, Lund31IFK Lund
Athína, GRE
4.6.94
Tresteg
Tresteg
8.25
Elsa Enarsson, Udd30IF Udd
Miyazaki, JPN
13.10.93
Kula (3.0)
Kula (3.0)
11.90
Ingrid Miller, Järvsö41Järvsö IF
Baton Rouge, LA
28.7.01
Diskus
Diskus
34.90
Ingrid Miller, Järvsö41Järvsö IF
Baton Rouge, LA
28.7.01
Slägga (3.0)
Slägga (3.0)
33.27
Gunnevi Magnusson, Varberg57Varbergs GIF
Aarhus, DEN
3.8.17
Spjut (500)
Spjut (500)
23.30
Elisabet Ekborg, Rånäs52Rånäs 4H
Huddinge
25.7.14
Vikt (5.45)
Vikt (5.45)
13.20
Rose-Marie Persson, Lund37IFK Lund
Malmö/S
17.9.00
Kastfemkamp K60
Kastfemkamp K60
3.999
Ingrid Miller, Järvsö41Järvsö IF
Aarhus, DEN
30.7.04
 30.40  11.12  30.47  20.14  13.00
Femkamp K60
Femkamp K60
3.769
Asta Larsson, Lund31IFK Lund
Athína, GRE
4.6.94
 15.60  4.08  1.20  8.79  3:31.34
Sjukamp K60
Sjukamp K60
4.825
Asta Larsson, Lund31IFK Lund
Miyazaki, JPN
8.10.93
4x100 m
4x100 m
61.21
Landslag
Stockholm/S
25.8.19
  Kerstin Grape 58,
Ulla Karnebäck 53,
Gunnel Tolfes 58,
Barbro Bobäck 44
4x400 m
4x400 m
5:14.26
Landslag
Riccione, ITA
15.9.07
  Ulla Littenheim 47,
Gun Eriksson 43,
Gerd Eriksson 43,
Kristina Carlsson 40
3x800 m
3x800 m
9:57.37
Turebergs FK
Stockholm/S
26.5.19
  Gunnel Tolfes 58,
Ulla Karnebäck 53,
Maria Björkman 52
1000 m stafett
1000 m stafett
3:01.4m
Landslag
Lahti, FIN
14.6.03
  Kerstin Nilsson 42,
Gudrun Kinger 42,
Ulla Bodén 42,
Kristina Carlsson 40
Kvinnor 65
100 m
100 m
15.20
Asta Larsson, Lund31IFK Lund
Malmö/S
21.7.96
200 m
200 m
31.30
Ulla Littenheim, Uddevalla IS47Uddevalla IS
Skara
25.8.12
300 m
300 m
51.62
Ulla Littenheim, Uddevalla IS47Uddevalla IS
Kungälv
24.6.12
400 m
400 m
1:13.66
Ulla Karnebäck, Tureberg53Turebergs FK
Málaga, ESP
14.9.18
600 m
600 m
2:04.16mx
Ulla Karnebäck, Tureberg53Turebergs FK
Stockholm/S
29.8.20
800 m
800 m
2:53.52
Birgitta Eklund, Skellefteå AIK38Skellefteå AIK
Carolina, PUR
8.7.03
1000 m
1000 m
4:12.9m
Bibbi Lind, Solvikingarna44Solvikingarna
Göteborg/S
16.6.09
1500 m
1500 m
5:59.73
Birgitta Eklund, Skellefteå AIK38Skellefteå AIK
Carolina, PUR
12.7.03
1 mile
1 mile
6:50.3m
Ulla Littenheim, Uddevalla IS47Uddevalla IS
Uddevalla
12.7.14
2000 m
2000 m
8:50.28
Ulla Littenheim, Uddevalla IS47Uddevalla IS
Kungälv
22.6.14
3000 m
3000 m
12:34.63mx
Ann-Katrin Lundqvist, Sisu54IK Sisu
Oskarshamn
14.7.20
5000 m
5000 m
21:52.99
Ann-Katrin Lundqvist, Sisu54IK Sisu
Huddinge
16.8.19
10 000 m
10 000 m
45:17.02
Ruth Svensson, Nora35IFK Nora
Garphyttan
7.8.02
1 timme
1 timme
12.950
Ann-Katrin Lundqvist, Sisu54IK Sisu
Eksjö
10.11.19
5 km
5 km
23:39
Kajsa Hansson, Snapphanarna56FK Snapphanarna
Helsingborg
3.4.22
10 km väg
10 km väg
44:53
Bibbi Lind, Solvikingarna44Solvikingarna
Karlstad
13.6.09
Halvmaraton
H-maraton
1:38:02
Bibbi Lind, Solvikingarna44Solvikingarna
Kungsbacka
21.4.12
Maraton
Maraton
3:29:59
Bibbi Lind, Solvikingarna44Solvikingarna
New York, NY
1.11.09
2000 m hinder
2000 m H
11:56.57
Ulla Seger, IS Göta30IS Göta
Durban, RSA
27.7.97
80 m häck (68.6)
80 m h (68.6)
14.92
Asta Larsson, Lund31IFK Lund
Lund
20.8.96
300 m häck (68.6)
300 m h (68.6)
58.64
Ulla Karnebäck, Tureberg53Turebergs FK
Sollentuna
29.8.18
Höjd
Höjd
1.25
Elsa Enarsson, Udd30IF Udd
Göteborg/S
9.9.95
Stav
Stav
1.70
Birgitta Uppgården, Oskarshamn48Oskarshamns SK
Tranås
27.6.15
 
1.70
Birgitta Uppgården, Oskarshamn48Oskarshamns SK
Högby
9.7.16
 
1.70
Birgitta Uppgården, Oskarshamn48Oskarshamns SK
Söderhamn
22.7.16
 
1.70
Birgitta Uppgården, Oskarshamn48Oskarshamns SK
Perth, AUS
26.10.16
Längd
Längd
4.11
Asta Larsson, Lund31IFK Lund
Malmö/S
22.7.96
Tresteg
Tresteg
7.92
Elsa Enarsson, Udd30IF Udd
Visby
25.8.96
Kula (3.0)
Kula (3.0)
10.03
Rose-Marie Persson, Lund37IFK Lund
Malmö/S
24.8.02
Diskus
Diskus
28.15
Ingrid Miller, Järvsö41Järvsö IF
Värnamo
18.8.07
Slägga (3.0)
Slägga (3.0)
30.33
Rose-Marie Persson, Lund37IFK Lund
Malmö/S
14.6.03
Spjut (500)
Spjut (500)
21.36
Elisabet Ekborg, Rånäs52Rånäs 4H
Malmö/S-K
20.5.17
Vikt (5.45)
Vikt (5.45)
13.00
Rose-Marie Persson, Lund37IFK Lund
Söderhamn
19.8.06
Kastfemkamp K60
Kastfemkamp K60
3.843
Rose-Marie Persson, Lund37IFK Lund
Nyköping
16.6.02
 27.13  9.58  23.22  17.67  12.53
Femkamp K65
Femkamp K65
3.801
Ulla Karnebäck, Tureberg53Turebergs FK
Katrineholm
25.8.18
 16.11  3.36  1.10  6.58  2:59.66
Sjukamp K60
Sjukamp K60
5.112
Ulla Karnebäck, Tureberg53Turebergs FK
Málaga, ESP
6.9.18
4x100 m
4x100 m
69.65
Landslag
Ljubljana, SLO
3.8.08
  Astrid Nilsson 36,
Sonja Nilsson 39,
Kristina Carlsson 40,
Kerstin Nilsson 42
1000 m stafett
1000 m stafett
3:13.0m
Landslag
Lahti, FIN
14.6.03
  Eva Söderman 36,
Aino Holm 38,
Astrid Nilsson 36,
Birgitta Eklund 38
Kvinnor 70
100 m
100 m
15.68
Barbro Bobäck, Säter44Säters IF
Lyon, FRA
7.8.15
200 m
200 m
32.82
Barbro Bobäck, Säter44Säters IF
Lyon, FRA
10.8.15
300 m
300 m
56.88
Ulla Littenheim, Uddevalla IS47Uddevalla IS
Kungälv
25.6.17
400 m
400 m
1:19.16
Ulla Littenheim, Uddevalla IS47Uddevalla IS
Aarhus, DEN
2.8.17
600 m
600 m
2:18.18
Ulla Littenheim, Uddevalla IS47Uddevalla IS
Kungsbacka
26.8.17
800 m
800 m
3:12.62
Ann-Magret Friberg, Björnstorp48Björnstorps IF
Malmö/He
22.8.19
1000 m
1000 m
4:22.0m
Bibbi Lind, Solvikingarna44Solvikingarna
Göteborg/S
12.5.16
1500 m
1500 m
6:29.0m
Ann-Magret Friberg, Björnstorp48Björnstorps IF
Helsingborg
1.8.19
1 mile
1 mile
8:09.97
Eva Eriksson, Fredrikshofs IF17Fredrikshofs IF
Melbourne, AUS
1.12.87
2000 m
2000 m
8:54.5m
Ann-Magret Friberg, Björnstorp48Björnstorps IF
Helsingborg
5.9.19
3000 m
3000 m
13:22.28
Monica Lorentzon Peters, Gagnef45Gagnefs IF
Kvarnsveden
8.6.15
5000 m
5000 m
23:24.74
Monica Lorentzon Peters, Gagnef45Gagnefs IF
Söderhamn
22.7.16
10 000 m
10 000 m
46:30.9m
Bibbi Lind, Solvikingarna44Solvikingarna
Göteborg/S
8.5.14
1 timme
1 timme
11.843
Bibbi Lind, Solvikingarna44Solvikingarna
Tibro
14.6.16
5 km
5 km
27:49
Britt Hellmark, Lidköpings IS50Lidköpings IS
Trollhättan
30.4.22
10 km väg
10 km väg
47:18
Bibbi Lind, Solvikingarna44Solvikingarna
Stockholm
30.3.14
Halvmaraton
H-maraton
1:40:29
Bibbi Lind, Solvikingarna44Solvikingarna
Kungsbacka
26.4.14
Maraton
Maraton
3:36:10
Bibbi Lind, Solvikingarna44Solvikingarna
Växjö
18.10.14
80 m häck (68.6)
80 m h (68.6)
15.33
Asta Larsson, Lund31IFK Lund
Lund
14.8.01
200 m häck (68.6)
200 m h (68.6)
45.76
Kerstin Nilsson, Lund42IFK Lund
Lyon, FRA
10.8.15
Höjd
Höjd
1.19
Elsa Enarsson, Udd30IF Udd
Brisbane, AUS
6.7.01
Stav
Stav
1.80
Marianne Sullivan, Solvikingarna43Solvikingarna
Moss, NOR
28.6.13
 
1.80
Marianne Sullivan, Solvikingarna43Solvikingarna
Huddinge
26.7.14
Längd
Längd
3.52
Asta Larsson, Lund31IFK Lund
Huddinge
4.8.01
Tresteg
Tresteg
7.61
Asta Larsson, Lund31IFK Lund
Eskilstuna
19.8.01
Kula (3.0)
Kula (3.0)
9.45
Rose-Marie Persson, Lund37IFK Lund
Malmö/S-K
30.6.07
Diskus
Diskus
22.56
Rose-Marie Persson, Lund37IFK Lund
Malmö/S
30.6.07
Slägga (3.0)
Slägga (3.0)
27.14
Rose-Marie Persson, Lund37IFK Lund
Eksjö
28.7.07
Spjut (500)
Spjut (500)
17.54
Birgitta Uppgården, Oskarshamn48Oskarshamns SK
Huddinge
16.8.19
Vikt (5.45)
Vikt (5.45)
12.33
Rose-Marie Persson, Lund37IFK Lund
Malmö/S
14.7.07
Kastfemkamp K60
Kastfemkamp K60
3.997
Rose-Marie Persson, Lund37IFK Lund
Eksjö
28.7.07
 27.14  9.19  19.14  14.48  11.67
Femkamp K70
Femkamp K70
2.770
Kerstin Nilsson, Lund42IFK Lund
Huddinge
5.9.15
 20.39  2.87  1.01  4.64  4:16.63
Sjukamp K60
Sjukamp K60
3.570
Birgitta Uppgården, Oskarshamn48Oskarshamns SK
Málaga, ESP
6.9.18
4x100 m
4x100 m
76.10
Landslag
Lyon, FRA
16.8.15
  Astrid Nilsson 36,
Sonja Nilsson 39,
Kerstin Nilsson 42,
Kristina Carlsson 40
4x400 m
4x400 m
7:00.45
Landslag
Málaga, ESP
16.9.18
  Kristina Carlsson 40,
Gun Eriksson 43,
Gerd Eriksson 43,
Eva Widelund 45
Kvinnor 75
100 m
100 m
15.87
Barbro Bobäck, Säter44Säters IF
Huddinge
16.8.19
200 m
200 m
34.50
Barbro Bobäck, Säter44Säters IF
Huddinge
17.8.19
400 m
400 m
1:30.44
Ulla Littenheim, Hälle47Hälle IF
Kalmar
28.8.22
600 m
600 m
2:46.83
Monica Lorentzon Peters, Gagnef45Gagnefs IF
Falun
19.6.21
800 m
800 m
3:25.71
Ulla Littenheim, Hälle47Hälle IF
Kalmar
26.8.22
1500 m
1500 m
7:21.73
Ulla Littenheim, Hälle47Hälle IF
Kalmar
27.8.22
5000 m
5000 m
25:34.20
Bibbi Lind, Solvikingarna44Solvikingarna
Lerum
19.6.19
10 000 m
10 000 m
50:50.45
Bibbi Lind, Solvikingarna44Solvikingarna
Göteborg/S
1.5.19
1 timme
1 timme
11.222
Bibbi Lind, Solvikingarna44Solvikingarna
Karlstad
24.9.19
5 km
5 km
28:00
Ulla Littenheim, Hälle47Hälle IF
Trollhättan
30.4.22
10 km väg
10 km väg
54:01
Bibbi Lind, Solvikingarna44Solvikingarna
Karlstad
8.6.19
Halvmaraton
H-maraton
1:52:44
Bibbi Lind, Solvikingarna44Solvikingarna
Kungsbacka
27.4.19
Maraton
Maraton
4:11:03
Bibbi Lind, Solvikingarna44Solvikingarna
Växjö
19.10.19
80 m häck (68.6)
80 m h (68.6)
19.76
Asta Larsson, Lund31IFK Lund
Riccione, ITA
14.9.07
200 m häck (68.6)
200 m h (68.6)
49.69
Kerstin Nilsson, Lund42IFK Lund
Málaga, ESP
7.9.18
Höjd
Höjd
1.12
Barbro Gadle, Upsala IF42Upsala IF
Huddinge
18.8.19
Längd
Längd
3.27
Asta Larsson, Lund31IFK Lund
Poznań, POL
24.7.06
Tresteg
Tresteg
7.13
Elsa Enarsson, Udd30IF Udd
San Sebastián, ESP
1.9.05
Kula (2.0)
Kula (2.0)
8.61
Kerstin Henmyr, Contact36UF Contact
Kil
5.8.12
Diskus (0.75)
Diskus (0.75)
23.04
Ingrid Miller, Järvsö41Järvsö IF
Huddinge
17.8.19
Slägga (2.0)
Slägga (2.0)
27.87
Rose-Marie Persson, Lund37IFK Lund
Kil
3.8.12
Spjut (400)
Spjut (400)
25.70
Kerstin Henmyr, Contact36UF Contact
Kil
3.8.12
Vikt (4.0)
Vikt (4.0)
12.19
Rose-Marie Persson, Lund37IFK Lund
Malmö
26.4.12
Kastfemkamp K75
Kastfemkamp K75
3.759
Rose-Marie Persson, Lund37IFK Lund
Malmö/S-K
9.6.12
 25.07  7.91  19.53  12.38  12.10
Kvinnor 80
100 m
100 m
18.72
Kerstin Nilsson, Lund42IFK Lund
Lund
29.6.22
200 m
200 m
41.82
Kerstin Nilsson, Lund42IFK Lund
Kalmar
27.8.22
400 m
400 m
1:42.49
Kristina Carlsson, Tureberg40Turebergs FK
Högby
22.8.21
800 m
800 m
4:04.03
Viveka Rüffel, Nyköpings BIS39Nyköpings BIS
Huddinge
16.8.19
1500 m
1500 m
8:00.05
Viveka Rüffel, LK Nyköping39LK Nyköpings Runners
Huddinge
16.8.19
5000 m
5000 m
29:31.01mx
Birgitta Jansson, Storådalen42Storådalens SK
Hallsberg
28.6.22
10 000 m
10 000 m
1:05:18.7m
Viveka Rüffel, LK Nyköping39LK Nyköpings Runners
Nyköping
31.8.19
Maraton
Maraton
5:40:55
Anita Granberg, Vikmanshyttan42Vikmanshyttan
Stockholm
4.6.22
80 m häck (68.6)
80 m h (68.6)
39.64
Anita Vestlund, Tureberg41Turebergs FK
Kalmar
28.8.22
Höjd
Höjd
1.11
Barbro Gadle, Upsala IF42Upsala IF
Tampere, FIN
7.7.22
Längd
Längd
3.10
Barbro Gadle, Upsala IF42Upsala IF
Tampere, FIN
5.7.22
Tresteg
Tresteg
6.55
Elsa Enarsson, Udd30IF Udd
Olofström
11.9.10
Kula (2.0)
Kula (2.0)
8.97
Kerstin Henmyr, Contact36UF Contact
Olofström
15.5.16
Diskus (0.75)
Diskus (0.75)
22.15
Ingegerd Björk, Hofors AIF42Hofors AIF
Tingstäde
6.8.22
Slägga (2.0)
Slägga (2.0)
21.38
Anna-Lisa Lind, Udd36IF Udd
Ancona, ITA
1.4.16
Spjut (400)
Spjut (400)
21.78
Kerstin Henmyr, Contact36UF Contact
Olofström
15.5.16
Vikt (4.0)
Vikt (4.0)
9.59
Anna-Lisa Lind, Lund36IFK Lund
Malmö
3.9.16
Kastfemkamp K75
Kastfemkamp K75
3.392
Anna-Lisa Lind, Lund36IFK Lund
Malmö/S-K
13.8.16
 20.13  6.94  13.76  12.03  8.71
Femkamp K80
Femkamp K80
1.387
Anita Vestlund, Huddinge41Huddinge AIS
Ludvika
11.9.21
 43.18/0.0  1.18/-0.3  5.36  0.86  DNF
Kvinnor 85
100 m
100 m
21.18
Nora Wedemo, Fredrikshof13Fredrikshofs FIF
Norrtälje
21.8.99
200 m
200 m
49.83
Nora Wedemo, Fredrikshof13Fredrikshofs FIF
Norrtälje
22.8.99
800 m
800 m
10:48.48
Gertrud Mandorf, Bålsta34F Bålsta IK
Bålsta
23.8.21
10 km väg
10 km väg
1:53:04
Cécile Ossbahr Stenbock, Fredrikshof20Fredrikshofs FIF
Stockholm
28.8.05
Höjd
Höjd
0.87
Elsa Enarsson, Udd30IF Udd
Olofström
30.8.15
Längd
Längd
2.14
Astrid Nilsson, Lund36IFK Lund
Lund
23.6.21
Kula (2.0)
Kula (2.0)
7.31
Kerstin Henmyr, Contact36UF Contact
Olofström
28.8.21
Diskus (0.75)
Diskus (0.75)
17.26
Kerstin Henmyr, Contact36UF Contact
Olofström
14.7.21
Slägga (2.0)
Slägga (2.0)
19.18
Kerstin Henmyr, Contact36UF Contact
Kalmar
27.8.22
Spjut (400)
Spjut (400)
17.84
Kerstin Henmyr, Contact36UF Contact
Olofström
28.8.21
Vikt (4.0)
Vikt (4.0)
6.54
Anna-Lisa Lind, Lund36IFK Lund
Malmö/S-K
25.9.21
Kvinnor 90
100 m
100 m
23.18
Nora Wedemo, Fredrikshof13Fredrikshofs FIF
Eksjö
9.8.03
Kula (2.0)
Kula (2.0)
4.11
Nora Wedemo, Fredrikshof13Fredrikshofs FIF
Lahti, FIN
15.6.03
Diskus (0.75)
Diskus (0.75)
9.16 * 1kg
Nora Wedemo, Fredrikshof13Fredrikshofs FIF
Eksjö
10.8.03
Spjut (400)
Spjut (400)
5.26
Marianne Lundin, Valö28Valö IK
Valö
7.8.22
Kvinnor 95
Kula (2.0)
Kula (2.0)
1.81
Elise Reifeisen-Hallin, Spårvägen26Spårvägens FK
Kalmar
28.8.22
Diskus (0.75)
Diskus (0.75)
2.64
Elise Reifeisen-Hallin, Spårvägen26Spårvägens FK
Kalmar
27.8.22
Spjut (400)
Spjut (400)
2.76
Elise Reifeisen-Hallin, Spårvägen26Spårvägens FK
Kalmar
26.8.22
Män 35 inne
60 m
60 m
6.83
Stefan Tärnhuvud, Sundsvall85Sundsvalls FI
Växjö
22.2.20
200 m
200 m
21.11
Johan Wissman, Hässelby82Hässelby SK
Växjö
26.2.17
400 m
400 m
47.89
Johan Wissman, Hässelby82Hässelby SK
Bærum, NOR
11.2.17
600 m
600 m
1:26.31
Daniel Norberg, Spårvägen78Spårvägens FK
Sätra
10.1.15
800 m
800 m
1:50.72
Rizak Dirshe, Malmö72Malmö AI
Karlskrona
22.2.09
1000 m
1000 m
2:22.27
Rizak Dirshe, Malmö72Malmö AI
Malmö/A
20.1.07
1500 m
1500 m
3:41.57
Rizak Dirshe, Malmö72Malmö AI
Stuttgart, GER
3.2.07
1 mile
1 mile
4:49.70
Lennart Nilsson, Björnstorp54Björnstorps IF
Malmö/K
26.1.92
2000 m
2000 m
5:20.08+
Erik Sjöqvist, Enhörna72Enhörna IF
Stockholm/G
21.2.08
3000 m
3000 m
7:49.27
Erik Sjöqvist, Enhörna72Enhörna IF
Stockholm/G
20.2.07
2 miles
2 miles
8:36.74
Erik Sjöqvist, Enhörna72Enhörna IF
Birmingham, GBR
16.2.08
5000 m
5000 m
14:18.97
Daniel Lundgren, Tureberg85Turebergs FK
Sollentuna
12.3.22
60 m häck (99.1)
60 m h (99.1)
7.56
Robert Kronberg, Kville76IF Kville
Lerum
19.8.11
Höjd
Höjd
2.23
Stefan Karlsson, Solna FK58Solna FK
Malmö/A
21.2.93
Stav
Stav
5.55
Oscar Janson, Ullevi75Ullevi FK
Göteborg/Sc
2.2.10
Längd
Längd
7.40
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Sätra
3.2.08
Tresteg
Tresteg
16.97
Arne Holm, Ullevi61Ullevi FK
Borlänge
22.2.96
Kula
Kula
19.16
Sören Tallhem, Spårvägen64Spårvägens FK
Sätra
12.2.00
Vikt
Vikt
19.78
Robert Alneroth, Gefle84Gefle IF
Gävle
11.3.19
Femkamp M35 inne
Femkamp M35 inne
3.649
Lasse Ohtamaa, Väsby80Väsby IK
Nyköping
14.2.15
 8.72  6.22  13.31  1.82  2:54.08
Män 40 inne
60 m
60 m
6.92
Lion Martinez, Spårvägen78Spårvägens FK
Toruń, POL
26.3.19
200 m
200 m
22.27
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Budapest, HUN
28.3.14
400 m
400 m
49.57
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Budapest, HUN
30.3.14
600 m
600 m
1:24.31
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Sätra
4.12.10
800 m
800 m
1:55.7m
Birger Ohlsson, Råby-Rekarne68Råby-Rekarne FIF
New York, NY
22.1.09
1000 m
1000 m
2:37.9m
Sören Persson, IF Göta65IF Göta
Karlstad
22.12.09
1500 m
1500 m
4:08.92
Stefan Lingmerth, Malmö77Malmö AI
Toruń, POL
29.3.19
1 mile
1 mile
4:27.46
Stefan Lingmerth, Malmö77Malmö AI
Boston, MA
18.2.18
2000 m
2000 m
5:39.18
Kristoffer Österlund, IFK Umeå72IFK Umeå
Umeå
3.3.12
3000 m
3000 m
8:28.56
Fredrik Uhrbom, Spårvägen77Spårvägens FK
Norrköping
28.1.17
5000 m
5000 m
15:18.8m
Fredrik Uhrbom, Spårvägen77Spårvägens FK
Uppsala
21.12.18
60 m häck (99.1)
60 m h (99.1)
8.03
Robert Kronberg, Kville76IF Kville
Lerum
6.6.16
Höjd
Höjd
2.03
Stefan Holm, Kil76Kils AIK
Karlstad
6.2.16
Stav
Stav
5.23
Oscar Janson, Ullevi75Ullevi FK
Växjö
26.2.17
Längd
Längd
7.59
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Sätra
3.2.13
Tresteg
Tresteg
14.73
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Karlskrona
10.2.13
Kula
Kula
15.44
Stig-Lennart Eriksson, Utby41Utby IK
Göteborg/Sh
5.2.84
Vikt
Vikt
16.68
Håkan Öberg, Nyköpings BIS61Nyköpings BIS
Nyköping
7.2.01
Femkamp M40 inne
Femkamp M40 inne
4.387
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
San Sebastián, ESP
22.3.13
 8.38  7.27  12.84  1.84  2:47.78
Män 45 inne
60 m
60 m
7.16
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Toruń, POL
24.3.15
200 m
200 m
22.80
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Göteborg/FH
7.2.15
400 m
400 m
50.95
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Malmö/A
24.1.15
600 m
600 m
1:27.28
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Sätra
10.1.15
800 m
800 m
2:01.14
Gunnar Durén, Hässelby63Hässelby SK
Jyväskylä, FIN
4.4.12
1000 m
1000 m
2:40.24
Johan Engholm, Hässelby62Hässelby SK
Sätra
10.2.09
1500 m
1500 m
4:10.15
Sören Persson, IF Göta65IF Göta
Karlstad
24.1.10
1 mile
1 mile
4:36.48
Göran Sander, Solvikingarna67Solvikingarna
Göteborg/FH
19.3.12
2000 m
2000 m
5:55.54
Johan Engholm, Hässelby62Hässelby SK
Sätra
20.1.07
3000 m
3000 m
8:54.89
Göran Sander, Solvikingarna67Solvikingarna
Göteborg/FH
4.2.12
2 miles
2 miles
14:18.8m
Martin Larsson, Huddinge71Huddinge AIS
Falun
9.4.17
5000 m
5000 m
15:32.62
Fredrik Uhrbom, Spårvägen77Spårvägens FK
Sollentuna
12.3.22
60 m häck (99.1)
60 m h (99.1)
8.47
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Göteborg/FH
7.2.15
Höjd
Höjd
1.94
Ola Carlsson, Örgryte75Örgryte IS
Antequera, ESP
9.2.20
Stav
Stav
5.07
Oscar Janson, Ullevi75Ullevi FK
Växjö
23.2.20
Längd
Längd
6.77
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Toruń, POL
26.3.15
Tresteg
Tresteg
13.78
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Nyköping
14.2.15
Kula
Kula
16.07
Bengt Pettersson, Huddinge61Huddinge AIS
Sätra
27.2.10
Vikt
Vikt
16.59
Mikael Leindahl, GoIF Tjalve65GoIF Tjalve
Huddinge
12.2.12
Femkamp M45 inne
Femkamp M45 inne
4.447
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Toruń, POL
26.3.15
 8.60  6.77  12.44  1.78  2:56.99
Män 50 inne
60 m
60 m
7.40
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Malmö/A
25.1.20
200 m
200 m
23.36
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Västerås
23.1.22
400 m
400 m
52.35
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Toruń, POL
13.3.21
600 m
600 m
1:29.24
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Sätra
16.2.20
800 m
800 m
1:59.69
Gunnar Durén, Hässelby63Hässelby SK
Stockholm/G
6.2.14
1000 m
1000 m
2:39.30
Gunnar Durén, Hässelby63Hässelby SK
Örebro
30.11.13
1500 m
1500 m
4:12.61
Gunnar Durén, Hässelby63Hässelby SK
Budapest, HUN
30.3.14
1 mile
1 mile
4:54.65
Fredrik Nybäck, Spårvägen70Spårvägens FK
Örebro
20.11.21
2000 m
2000 m
6:00.00
William Krohn, Huddinge58Huddinge AIS
Sätra
17.1.09
3000 m
3000 m
9:13.18
Stig Jonsson, Kisa43Kisa SK
Örebro
13.2.94
2 miles
2 miles
11:57.4m
Jerker Sterneland, Dalaporten69Dalaportens OL
Falun
28.11.21
5000 m
5000 m
16:27.0m
Fredrik Nybäck, Spårvägen70Spårvägens FK
Uppsala
11.12.21
60 m häck (91.4)
60 m h (91.4)
8.66
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Sollentuna
19.1.22
Höjd
Höjd
1.84
Stefan Karlsson, Bellevue58Bellevue IK
Huddinge
10.2.08
Stav
Stav
4.18
Hans Lagerqvist, Duvbo40Duvbo IK
Solna
9.2.94
Längd
Längd
6.37
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Örebro
16.1.22
Tresteg
Tresteg
13.12
Mattias Sunneborn, Spårvägen70Spårvägens FK
Uppsala
7.2.20
Kula (6.0)
Kula (6.0)
17.98
Yngve Wahlander, Falköpings AIK58Falköpings AIK
Borås
24.1.10
Vikt (11.34)
Vikt (11.34)
20.38
Mikael Leindahl, GoIF Tjalve65GoIF Tjalve
Sätra
31.1.15
Femkamp M50 inne
Femkamp M50 inne
3.639
Christian Josefsson, Danderyd68Danderyds SK
Toruń, POL
28.3.19
 9.25  5.49  9.00  1.57  3:09.66
Män 55 inne
60 m
60 m
7.62
Anssi Lehtevä, Huddinge66Huddinge AIS
Sätra
13.2.22
200 m
200 m
24.21
Mårten Skogman, Spårvägen67Spårvägens FK
Braga, POR
25.2.22
400 m
400 m
56.26
Mårten Skogman, Spårvägen67Spårvägens FK
Toruń, POL
12.2.22
600 m
600 m
1:36.90+
Mats Olsson, Morjärv65Morjärvs SK
Piteå
23.2.20
800 m
800 m
2:10.43
Anders Toll, Uppsala LK61Uppsala LK
Toruń, POL
28.3.19
1000 m
1000 m
2:48.98
William Krohn, Huddinge58Huddinge AIS
Sätra
9.2.13
1500 m
1500 m
4:24.99
William Krohn, Huddinge58Huddinge AIS
Huddinge
24.3.13
1 mile
1 mile
4:53.5m
Håkan Eriksson, Malungs SoFK61Malungs SoFK
Falun
15.3.20
2000 m
2000 m
6:12.26
William Krohn, Huddinge58Huddinge AIS
Huddinge
16.4.13
3000 m
3000 m
9:21.11
Håkan Eriksson, Malungs SoFK61Malungs SoFK
Örebro
16.11.19
2 miles
2 miles
12:09.1m
Ola Bäckström, Säter63Säters IF
Falun
28.11.21
5000 m
5000 m
16:17.07
Håkan Eriksson, Malungs SoFK61Malungs SoFK
Karlstad
24.3.20
Höjd
Höjd
1.74
Peter Höglund, Kristinehamn59IFK Kristinehamn
Örebro
22.3.14
Stav
Stav
4.20
Hans Lagerqvist, Duvbo40Duvbo IK
Göteborg/FH
22.3.97
Längd
Längd
6.05
Anders Olsson, Huddinge56Huddinge AIS
Gent, BEL
18.3.11
Tresteg
Tresteg
11.47
Vaclav Bartl, Örgryte26Örgryte IS
Malmö/K
16.3.85
Kula (6.0)
Kula (6.0)
15.76
Bengt Petersson, Huddinge61Huddinge AIS
Sätra
13.1.18
Vikt (11.34)
Vikt (11.34)
17.62
Kenneth Jansson, Helsingborg49IFK Helsingborg
Västerås
7.2.04
Femkamp M50 inne
Femkamp M50 inne
3.823
Ulf Sjöberg, Ymer61IK Ymer
Nyköping
7.2.16
 9.42  5.43  11.96  1.56  3:57.96
Män 60 inne
60 m
60 m
7.74
Jörgen Åberg, Halmstad62IFK Halmstad
Braga, POR
23.2.22
200 m
200 m
24.73
Jörgen Åberg, Halmstad62IFK Halmstad
Braga, POR
25.2.22
400 m
400 m
1:00.24
Anders Toll, Uppsala LK61Uppsala LK
Örebro
27.11.21
600 m
600 m
1:43.9m
Nils Nestor, Hässelby52Hässelby SK
Falun
27.1.13
800 m
800 m
2:17.06
Håkan Eriksson, Malungs SoFK61Malungs SoFK
New York, NY
20.3.22
1000 m
1000 m
3:00.9m
Håkan Eriksson, Malungs SoFK61Malungs SoFK
Falun
16.1.22
1500 m
1500 m
4:32.24
Håkan Eriksson, Malungs SoFK61Malungs SoFK
Uppsala
6.2.22
1 mile
1 mile
4:51.35
Håkan Eriksson, Malungs SoFK61Malungs SoFK
Örebro
20.11.21
2000 m
2000 m
6:59.8m
Jörgen Thorsell, Borlänge LK52Borlänge LK
Falun
17.3.13
3000 m
3000 m
9:31.40
Håkan Eriksson, Malungs SoFK61Malungs SoFK
Västerås
26.2.22
5000 m
5000 m
18:15.21
Jonas Hellström, Terrible Tuesday61Terrible Tuesdays AC
Sollentuna
12.3.22
60 m häck (83.8)
60 m h (83.8)
9.66
Jan Söderström, Bromma42Bromma IF
Linz, AUT
19.3.06
Höjd
Höjd
1.63
Mats Nagle, Märsta60IFK Märsta
Eskilstuna
6.1.20
Stav
Stav
3.50
Hans Lagerqvist, Duvbo40Duvbo IK
Sätra
18.3.00
 
3.50
Hans Lagerqvist, Duvbo40Duvbo IK
Sindelfingen, GER
13.3.04
Längd
Längd
5.76
Anders Olsson, Huddinge56Huddinge AIS
Ancona, ITA
1.4.16
Tresteg
Tresteg
11.39
Vaclav Bartl, Örgryte26Örgryte IS
Göteborg/FH
7.3.87
Kula (5.0)
Kula (5.0)
14.89
Torsten von Wachenfeldt, Malmö27Malmö AI
Malmö/K
4.3.89
Vikt (9.08)
Vikt (9.08)
19.56
Kenneth Jansson, Helsingborg49IFK Helsingborg
Huddinge
15.2.09
Femkamp M60 inne
Femkamp M60 inne
3.422
Bengt Aikdahl, Alvesta56Alvesta FI
Nyköping
12.2.17
 11.24  5.18  11.84  1.39  4:14.83
Män 65 inne
60 m
60 m
8.27
Curt Carlsson, IFK Linköping32IFK Linköping
Eskilstuna
8.2.98
200 m
200 m
27.36
Göte Lindblad, Lund23IFK Lund
Göteborg/FH
16.3.91
 
27.36
Lars Wennblom, Hässelby34Hässelby SK
Sätra
10.1.99
400 m
400 m
1:03.74
Kennet Ivehag, Främmestad43Främmestads IK
Reykjavik, ISL
2.3.08
600 m
600 m
1:56.5m
Henry Kallioniemi, Täby43Täby IS
Sätra
6.2.11
 
1:56.53
Roland Jansson, Roslagen52LK Roslagen
Sätra
16.2.20
800 m
800 m
2:27.17
Kennet Ivehag, Främmestad43Främmestads IK
Örebro
5.4.08
1000 m
1000 m
3:25.10
Miles Fleetwood, Uppsala LK41Uppsala LK
Sätra
4.3.07
1500 m
1500 m
4:55.25
Rune Bergman, Wärnamo24Wärnamo SK
Örebro
22.3.92
1 mile
1 mile
5:56.7m
Roland Jansson, Roslagen52LK Roslagen
Uppsala
21.12.18
2000 m
2000 m
7:37.2m
Roland Jansson, Uppsala LK52Uppsala LK
Uppsala
23.2.18
3000 m
3000 m
10:17.02
Rune Bergman, Wärnamo24Wärnamo SK
Göteborg/FH
17.3.90
2 miles
2 miles
14:21.9m
Bo Marklund, Dalregementet49Dalregementets IF
Falun
9.4.17
5000 m
5000 m
21:12.14
Åke Palmqvist, Akele46IK Akele
Linköping
9.1.14
60 m häck (83.8)
60 m h (83.8)
9.43
Jan Söderström, Bromma42Bromma IF
Sätra
18.1.09
Höjd
Höjd
1.59
Carl-Erik Särndal, Lund37IFK Lund
Sätra
27.2.05
Stav
Stav
3.22
Hans Lagerqvist, Duvbo40Duvbo IK
Aubière, FRA
20.3.08
Längd
Längd
4.99
Sture Holmberg, Huddinge51Huddinge AIS
Örebro
25.3.18
Tresteg
Tresteg
10.10
Gunnar Ekstedt, Hässelby43Hässelby SK
Sätra
20.1.08
Kula (5.0)
Kula (5.0)
14.70
Torsten von Wachenfeldt, Malmö27Malmö AI
Lund
15.2.92
Vikt (9.08)
Vikt (9.08)
18.64
Peter Hackenschmidt, IK Hakarpspojkarna43IK Hakarpspojkarna
Huddinge
12.2.12
Femkamp M60 inne
Femkamp M60 inne
2.782
Harald Henriksson, Lekeryd-Svarttorp45Lekeryd-Svarttorps SK
Nyköping
25.2.12
 13.12  3.74  8.61  1.30  4:08.92
Män 70 inne
60 m
60 m
8.40
Christer Christophersson, Spårvägen51Spårvägens FK
Sätra
12.3.22
200 m
200 m
27.68
Christer Christophersson, Spårvägen51Spårvägens FK
Sätra
13.3.22
400 m
400 m
1:07.46
Christer Christophersson, Spårvägen51Spårvägens FK
Sätra
12.3.22
600 m
600 m
2:07.6m
Henry Kallioniemi, Täby43Täby IS
Falun
27.1.13
800 m
800 m
2:33.26
Magnus Säveros, Nilivaara46Nilivaara IS
Bollnäs
6.3.16
1000 m
1000 m
3:46.75
Lars-Erik Sellberg, Stångenäs49Stångenäs AIS
Uddevalla
16.3.19
1500 m
1500 m
5:10.19
Magnus Säveros, Nilivaara46Nilivaara IS
Bollnäs
5.3.16
1 mile
1 mile
6:07.46
Bo Persson, Almby48Almby IK
Örebro
11.1.22
2000 m
2000 m
7:46.20
Bo Persson, Almby48Almby IK
Örebro
16.2.22
3000 m
3000 m
11:05.23
Rune Bergman, Wärnamo24Wärnamo SK
Göteborg/FH
5.3.94
2 miles
2 miles
15:13.3m
Hans Sundgren, Dalregementet45Dalregementets IF
Falun
22.4.18
5000 m
5000 m
23:13.2m
Sven-Åke Persson, Akele44IK Akele
Linköping
8.1.15
60 m häck (76.2)
60 m h (76.2)
9.98
Jan Söderström, Bromma42Bromma IF
Huddinge
28.1.12
Höjd
Höjd
1.59
Carl-Erik Särndal, Lund37IFK Lund
Ancona, ITA
27.3.09
Stav
Stav
3.05
Hans Lagerqvist, Duvbo40Duvbo IK
Kamloops, CAN
5.3.10
Längd
Längd
4.62
Lars Wennblom, Hässelby34Hässelby SK
Drammen, NOR
20.3.04
Tresteg
Tresteg
9.99
Vaclav Bartl, Högsbo26Högsbo AIK
Göteborg/FH
23.3.96
Kula (4.0)
Kula (4.0)
14.39
Torsten von Wachenfeldt, Ystad27Ystads IF
Karlstad
21.3.98
Vikt (7.26)
Vikt (7.26)
19.56
Peter Hackenschmidt, IK Hakarpspojkarna43IK Hakarpspojkarna
Huddinge
8.2.14
Femkamp M70 inne
Femkamp M70 inne
3.757
Olle Borg, Arvika47KFUM Arvika
Nyköping
25.1.20
 11.13  4.51  9.15  1.29  4:09.72
Män 75 inne
60 m
60 m
9.03
Arnold Mullaert, Vittsjö24Vittsjö GIK
Malmö/A
5.3.99
200 m
200 m
29.95
Göte Lindblad, Högsbo23Högsbo AIK
Malmö/A
7.3.99
400 m
400 m
1:09.59
Göte Lindblad, Högsbo23Högsbo AIK
Malmö/A
7.3.99
600 m
600 m
2:43.81
Erik-Åke Tranberg, Sälen41Sälens IF
Falun
4.2.18
800 m
800 m
2:47.35
Rune Bergman, Wärnamo24Wärnamo SK
Göteborg/FH
11.3.00
1000 m
1000 m
3:42.60
Anders Hansson, Vilsta44Vilsta IK
Örebro
8.12.19
1500 m
1500 m
5:34.06
Åke Kant, Fredrikshof25Fredrikshofs FIF
Sätra
5.2.00
1 mile
1 mile
8:29.9m
Erik-Åke Tranberg, Sälen41Sälens IF
Falun
13.3.16
2000 m
2000 m
7:45.61
Anders Hansson, Vilsta44Vilsta IK
Örebro
16.2.22
3000 m
3000 m
11:48.60
Anders Hansson, Vilsta44Vilsta IK
Örebro
31.3.19
2 miles
2 miles
17:29.6m
Hans Sundgren, Dalregementet45Dalregementets IF
Falun
25.10.20
5000 m
5000 m
34:55.0m
Erik-Åke Tranberg, Sälen41Sälens IF
Falun
28.4.19
60 m häck (76.2)
60 m h (76.2)
10.62
Jan Söderström, Bromma42Bromma IF
Sätra
14.1.18
Höjd
Höjd
1.52
Carl-Erik Särndal, Lund37IFK Lund
Malmö/A
20.1.13
Stav
Stav
2.74
Inge Hermansson, Lidingö45IFK Lidingö
Sätra
16.2.20
Längd
Längd
4.73
Olle Borg, Arvika47KFUM Arvika
Braga, POR
26.2.22
Tresteg
Tresteg
10.11
Olle Borg, Arvika47KFUM Arvika
Braga, POR
24.2.22
Kula (4.0)
Kula (4.0)
13.62
Bernhard Karlsson, Valö33Valö IK
Örebro
5.4.08
Vikt (7.26)
Vikt (7.26)
17.51
Peter Hackenschmidt, IK Hakarpspojkarna43IK Hakarpspojkarna
Borås
17.2.18
Femkamp M75 inne
Femkamp M75 inne
4.416
Olle Borg, Arvika47KFUM Arvika
Braga, POR
26.2.22
 11.02  4.73  9.68  1.30  4:29.22
Män 80 inne
60 m
60 m
9.34
Lars Wennblom, Hässelby34Hässelby SK
Sätra
11.1.14
200 m
200 m
31.84
Lars Wennblom, Hässelby34Hässelby SK
Örebro
29.11.14
400 m
400 m
1:14.41
Tor Trondset, Ösmo Nynäs35Ösmo Nynäs FIK
Borås
7.3.15
600 m
600 m
2:56.14
Erik-Åke Tranberg, Sälen41Sälens IF
Falun
4.12.21
800 m
800 m
3:08.88
Rune Bergman, Wärnamo24Wärnamo SK
Eskilstuna
13.3.05
1000 m
1000 m
4:17.41
Åke Jonson, Malmö42Malmö AI
Braga, POR
26.2.22
1500 m
1500 m
6:29.73
Jan Förberg, Löparnas vänner42Löparnas vänner IF
Sätra
12.3.22
1 mile
1 mile
11:02.2m
Erik-Åke Tranberg, Sälen41Sälens IF
Falun
7.11.21
2000 m
2000 m
10:38.4m
Bernt Magnusson, Akele33IK Akele
Linköping
5.12.13
3000 m
3000 m
14:01.52
Gunnar Nilsson, Heleneholm33Heleneholms IF
Karlskrona
10.2.13
2 miles
2 miles
22:08.5m
Erik-Åke Tranberg, Sälen41Sälens IF
Falun
28.11.21
5000 m
5000 m
38:34.1m
Erik-Åke Tranberg, Sälen41Sälens IF
Falun
19.12.21
60 m häck (68.6)
60 m h (68.6)
11.82
Tor Trondset, Ösmo Nynäs35Ösmo Nynäs FIK
Nyköping
14.2.15
Höjd
Höjd
1.41
Carl-Erik Särndal, Lund37IFK Lund
Borås
4.2.17
Stav
Stav
2.61
Lars Wennblom, Hässelby34Hässelby SK
Sätra
11.1.14
Längd
Längd
3.91
Tor Trondset, Ösmo Nynäs35Ösmo Nynäs FIK
Sätra
10.1.15
Tresteg
Tresteg
7.54
Werner Magnusson, Båstads GoIF34Båstads GoIF
Huddinge
7.2.14
Kula (3.0)
Kula (3.0)
13.48
Östen Edlund, Ragunda34Ragunda IF
Haugesund, NOR
8.3.14
Vikt (5.45)
Vikt (5.45)
18.76
Östen Edlund, Ragunda34Ragunda IF
Huddinge
4.2.14
Femkamp M80 inne
Femkamp M80 inne
4.400
Tor Trondset, Ösmo Nynäs35Ösmo Nynäs FIK
Nyköping
14.2.15
 11.82  3.83  11.14  1.19  4:51.96
Män 85 inne
60 m
60 m
10.37
Herbert Liedtke, Fredrikshof16Fredrikshofs FIF
Sätra
21.1.01
200 m
200 m
36.19
Herbert Liedtke, Fredrikshof16Fredrikshofs FIF
Bollnäs
11.2.01
400 m
400 m
1:29.29
Herbert Liedtke, Fredrikshof16Fredrikshofs FIF
Sätra
21.1.01
800 m
800 m
3:30.95
Holger Josefsson, Uppsala LK18Uppsala LK
Västerås
8.2.04
1500 m
1500 m
7:18.32
Holger Josefsson, Uppsala LK18Uppsala LK
Västerås
7.2.04
3000 m
3000 m
15:45.20
Gunnar Nilsson, Heleneholm33Heleneholms IF
Västerås
2.3.18
60 m häck (68.6)
60 m h (68.6)
15.79
Axel Magnusson, Lund21IFK Lund
Helsinki, FIN
25.3.07
Höjd
Höjd
1.24
Carl-Erik Särndal, Ystad37Ystads IF
Västerås
26.3.22
Stav
Stav
2.20
Olaf Johansson, Manhem26GIF Manhem
Göteborg/FH
6.2.11
Längd
Längd
3.71
Bure Elfström, Heleneholm31Heleneholms IF
Malmö/A
30.1.16
Tresteg
Tresteg
6.32
Viktor Burgren, SKF FK12SKF FK
Göteborg/FH
7.3.98
Kula (3.0)
Kula (3.0)
12.50
Östen Edlund, Ragunda34Ragunda IF
Sätra
11.1.20
Vikt (5.45)
Vikt (5.45)
16.15
Östen Edlund, Ragunda34Ragunda IF
Sätra
13.1.19
Män 90 inne
60 m
60 m
10.96
Herbert Liedtke, Fredrikshof16Fredrikshofs FIF
Linz, AUT
18.3.06
200 m
200 m
39.63
Herbert Liedtke, Fredrikshof16Fredrikshofs FIF
Linz, AUT
15.3.06
400 m
400 m
1:42.33
Herbert Liedtke, Fredrikshof16Fredrikshofs FIF
Malmö/A
5.3.06
3000 m
3000 m
20:55.32
Malte Karlsson, Västerås SOK28Västerås SOK
Västerås
2.3.18
Höjd
Höjd
1.02
Axel Magnusson, Lund21IFK Lund
Helsingborg
19.2.11
Längd
Längd
2.61
Axel Magnusson, Lund21IFK Lund
Lund
14.1.11
Tresteg
Tresteg
4.47
Axel Magnusson, Lund21IFK Lund
Helsingborg
19.2.11
Kula (3.0)
Kula (3.0)
8.00
Axel Magnusson, Lund21IFK Lund
Malmö/A
29.1.11
Vikt (5.45)
Vikt (5.45)
8.64
Idolf Sandahl, Stensjön20Stensjöns IF
Bollnäs
14.2.10
Män 95 inne
Kula (3.0)
Kula (3.0)
6.32
Gunnar Kulleskog, Huddinge23Huddinge AIS
Västerås
3.3.18
Vikt (5.45)
Vikt (5.45)
6.49
Gunnar Kulleskog, Huddinge23Huddinge AIS
Sätra
30.1.18
Kvinnor 35 inne
60 m
60 m
7.34
Susanna Kallur, Falun81Falu IK
Malmö/A
27.2.16
200 m
200 m
24.06
Lena Aruhn, Ume FI70Ume FI
Malmö/A
13.2.05
400 m
400 m
52.77
Lena Aruhn, Ume FI70Ume FI
Stockholm/G
15.2.05
600 m
600 m
1:33.78+
Rebecca Högberg, KFUM Örebro84KFUM Örebro
Örebro
28.3.20
800 m
800 m
2:08.65
Rebecca Högberg, KFUM Örebro84KFUM Örebro
Helsinki, FIN
9.2.20
1000 m
1000 m
2:55.3m
Pia Thomasson, IF Göta65IF Göta
Karlstad
31.1.04
1500 m
1500 m
4:11.52
Ulrika Johansson, Rånäs75Rånäs 4H
Stockholm/G
10.2.10
1 mile
1 mile
5:29.9m
Veronika Nordahl, Uppsala LK80Uppsala LK
Uppsala
21.12.18
2000 m
2000 m
6:11.89+
Ulrika Johansson, Rånäs75Rånäs 4H
Sätra
18.1.11
3000 m
3000 m
9:05.2m+
Ulrika Johansson, Rånäs75Rånäs 4H
Birmingham, GBR
20.2.10
2 miles
2 miles
9:48.85
Ulrika Johansson, Rånäs75Rånäs 4H
Birmingham, GBR
20.2.10
5000 m
5000 m
16:45.8m mx
Ida Nilsson, Högby81Högby IF
Uppsala
21.12.18
60 m häck
60 m häck
8.06
Susanna Kallur, Falun81Falu IK
Tampere, FIN
11.2.17
Höjd
Höjd
1.68
Meike Traxler, Filipstad62Filipstads IF
Göteborg/FH
22.3.97
Stav
Stav
3.75
Maria Mossberg, Malmö71Malmö AI
Karlskrona
18.2.06
Längd
Längd
6.39
Malin Otterling Marmbrandt, Västerås FK85Västerås FK
Malmö/A
20.2.21
Tresteg
Tresteg
13.11
Malin Otterling Marmbrandt, Västerås FK85Västerås FK
Örebro
13.2.21
Kula
Kula
17.34
Helena Engman, Riviera76Riviera FI
Göteborg/Sc
2.3.13
Vikt
Vikt
20.25
Tracey Andersson, Ullevi84Ullevi FK
Norrköping
16.2.19
Femkamp K35 inne
Femkamp K35 inne
3.446
Åsa Carlsson, Spårvägen72Spårvägens FK
Bollnäs
11.2.07
 9.08  4.86  10.33  1.52  2:38.58
Kvinnor 40 inne
60 m
60 m
8.02
Anna Björkstedt, Spårvägen78Spårvägens FK
Toruń, POL
27.3.19
200 m
200 m
25.85
Paulina Orell Sahlberg, Lerum81IK Lerum FI
Braga, POR
25.2.22
400 m
400 m
58.89
Paulina Orell Sahlberg, Lerum81IK Lerum FI
Västerås
26.3.22
600 m
600 m
1:47.23
Jenny Åkervall, Spårvägen72Spårvägens FK
Sätra
10.1.15
800 m
800 m
2:13.51
Sara Liljegren, IS Göta81IS Göta
Malmö/A
13.2.22
1000 m
1000 m
2:57.39
Annika Faager, Björnstorp76Björnstorps IF
Malmö/A
26.1.19
1500 m
1500 m
4:33.42
Hanna Lindholm, Huddinge79Huddinge AIS
Huddinge
27.1.19
1 mile
1 mile
5:51.30
Maria Eriksson, Start76IF Start
Örebro
31.1.19
2000 m
2000 m
6:32.45+
Louise Wiker, Hässelby79Hässelby SK
Sollentuna
13.2.21
3000 m
3000 m
9:38.68
Hanna Lindholm, Huddinge79Huddinge AIS
Norrköping
16.2.19
5000 m
5000 m
18:02.76mx
Malin Gibrand, Studenterna81FK Studenterna
Sollentuna
12.3.22
60 m häck (76.2)
60 m h (76.2)
9.01
Malin Forséll, Enköping80Enköpings AI
Sätra
13.3.22
 
10.26
Marie-Louise Levy Paez, Malmö79Malmö AI
Malmö/A
13.2.22
Höjd
Höjd
1.58
Ann Carlsson, Bollnäs63Bollnäs FIK
Bollnäs
12.2.05
 
1.58
Christina Stevenson, IFK Växjö82IFK Växjö
Braga, POR
22.2.22
Stav
Stav
3.25
Malin Forséll, Enköping80Enköpings AI
Västerås
26.3.22
Längd
Längd
5.35
Carina Palmquist, Villstad62Villstad GIF
Malmö/A
28.1.06
Tresteg
Tresteg
11.90
Angelica Ström, Spårvägen81Spårvägens FK
Bollnäs
30.1.22
 
11.90
Angelica Ström, Spårvägen81Spårvägens FK
Sätra
11.2.22
Kula
Kula
13.28
Ingrid Miller, Bellevue41Bellevue IK
Stockholm/D
6.2.83
Vikt
Vikt
14.59
Catarina Andersson, Hässelby77Hässelby SK
Malmö/A
2.3.19
Femkamp K40 inne
Femkamp K40 inne
3.580
Linda Holmström, Nyköpings BIS79Nyköpings BIS
Nyköping
26.1.19
 9.63  5.07  8.64  1.41  2:36.93
Kvinnor 45 inne
60 m
60 m
8.03
Helen Hermundstad, Spårvägen73Spårvägens FK
Toruń, POL
27.3.19
200 m
200 m
25.73
Helen Hermundstad, Spårvägen73Spårvägens FK
Braga, POR
26.2.22
400 m
400 m
59.55
Helen Hermundstad, Spårvägen73Spårvägens FK
Västerås
13.11.21
600 m
600 m
1:51.72mx
Linda Take, IF Göta73IF Göta Karlstad
Karlstad
24.3.20
800 m
800 m
2:17.40
Annika Faager, Björnstorp76Björnstorps IF
Västerås
14.11.21
1000 m
1000 m
3:04.33
Karin Wåhlstedt, Järvsö60Järvsö IF
Bollnäs
21.3.09
1500 m
1500 m
4:47.43
Karin Wåhlstedt, Järvsö60Järvsö IF
Bollnäs
1.3.09
1 mile
1 mile
5:51.93mx
Maria Nagle, Start76IF Start
Örebro
11.1.22
2000 m
2000 m
7:11.37
Linda Take, IF Göta73IF Göta Karlstad
Örebro
11.2.19
3000 m
3000 m
10:13.06
Camilla Lindholm Borg, Björnstorp74Björnstorps IF
Malmö/A
5.3.22
5000 m
5000 m
19:43.7m
Susanne Reiman, Akele69IK Akele
Linköping
19.12.15
60 m häck (76.2)
60 m h (76.2)
9.24
Åsa Thorén, Spårvägen72Spårvägens FK
Madrid, ESP
23.3.18
Höjd
Höjd
1.57
Catrine Eriksson, Linköpings GIF73Linköpings GIF
Toruń, POL
29.3.19
Stav
Stav
3.30
Malin Weiland, Piteå IF74Piteå IF
Skellefteå
19.2.20
Längd
Längd
5.19
Carina Palmquist, Villstad62Villstad GIF
Helsinki, FIN
23.3.07
Tresteg
Tresteg
10.23
Desirée Lindén, Ullevi76Ullevi FK
Uddevalla
9.1.22
Kula
Kula
14.88
Ingrid Miller, Bellevue41Bellevue IK
Lidingö/B
31.1.87
Vikt
Vikt
13.44
Camilla Mattson, Kil73Kils AIK
Västerås
27.3.22
Femkamp K45 inne
Femkamp K45 inne
4.052
Catrine Eriksson, Linköpings GIF73Linköpings GIF
Toruń, POL
29.3.19
 9.86  4.82  10.49  1.57  2:47.44
Kvinnor 50 inne
60 m
60 m
8.23
Anneli Virenius Bergsjö, Vallentuna69Vallentuna FK
Sätra
12.1.19
200 m
200 m
27.11
Jenny Åkervall, Spårvägen72Spårvägens FK
Toruń, POL
12.2.22
400 m
400 m
1:01.64
Jenny Åkervall, Spårvägen72Spårvägens FK
Sollentuna
19.1.22
600 m
600 m
1:44.04
Marie Cederberg, Västerås FK64Västerås FK
Västerås
18.1.14
800 m
800 m
2:27.25
Karin Wåhlstedt, Järvsö60Järvsö IF
Bollnäs
14.2.10
1000 m
1000 m
3:19.57
Gunnel Tolfes, Huddinge58Huddinge AIS
Sätra
2.2.08
1500 m
1500 m
4:56.24
Karin Wåhlstedt, Järvsö60Järvsö IF
Bollnäs
13.2.10
1 mile
1 mile
5:38.17mx
Marie Dasler, Start68IF Start
Örebro
11.1.22
2000 m
2000 m
7:05.95mx
Marie Dasler, Start68IF Start
Örebro
16.2.22
3000 m
3000 m
10:53.35
Karin Schön, Kville62IF Kville
Budapest, HUN
27.3.14
5000 m
5000 m
19:04.33mx
Marie Dasler, Start68IF Start
Örebro
17.3.22
60 m häck (76.2)
60 m h (76.2)
9.99
Anita Norr-Ericson, GoIF Tjalve60GoIF Tjalve
Örebro
27.3.11
Höjd
Höjd
1.46
Kristina Ponton, Trelleborg63IFK Trelleborg
Borås
8.3.15
Stav
Stav
2.87
Jenny Rosén, Nyköpings BIS72Nyköpings BIS
Sätra
12.3.22
Längd
Längd
4.92
Carina Palmquist, Villstad62Villstad GIF
Budapest, HUN
29.3.14
Tresteg
Tresteg
10.20
Annica Sandström, Lidingö68IFK Lidingö
Malmö/A
3.3.19
Kula (3.0)
Kula (3.0)
13.71 4kg
Ingrid Miller, Bellevue41Bellevue IK
Lidingö/B
31.1.91
Vikt (7.26)
Vikt (7.26)
15.09
Ann-Britt Jakobsson, Gotländsk FI64F Gotländsk FI
Nyköping
15.2.15
Femkamp K50 inne
Femkamp K50 inne
3.456
Jenny Rosén, Nyköpings BIS72Nyköpings BIS
Nyköping
12.2.22
 10.54  4.14  9.10  1.31  3:01.90
Kvinnor 55 inne
60 m
60 m
8.94
Anna-Lena Lööw, Söderhamn65Söderhamns IF
Bollnäs
11.1.20
200 m
200 m
29.49
Görel Manners, Spårvägen63Spårvägens FK
Västerås
27.3.22
400 m
400 m
1:06.78
Karin Wåhlstedt, Järvsö60Järvsö IF
Borås
7.3.15
600 m
600 m
1:51.67
Karin Wåhlstedt, Järvsö60Järvsö IF
Bollnäs
21.3.15
800 m
800 m
2:34.12
Karin Wåhlstedt, Järvsö60Järvsö IF
Borås
8.3.15
1000 m
1000 m
3:14.68
Karin Wåhlstedt, Järvsö60Järvsö IF
Bollnäs
21.3.15
1500 m
1500 m
5:14.42
Karin Wåhlstedt, Järvsö60Järvsö IF
Bollnäs
2.1.16
2000 m
2000 m
7:43.34
Lilly Wizén, Gotländsk FI55F Gotländsk FI
Sätra
23.1.10
3000 m
3000 m
10:58.34
Karin Schön, Kville62IF Kville
Göteborg/FH
2.2.19
60 m häck (76.2)
60 m h (76.2)
11.20
Gudrun Kinger, Göteborgs KIK42Göteborgs KIK
Göteborg/FH
13.2.99
Höjd
Höjd
1.38
Kristina Ponton, Trelleborg63IFK Trelleborg
Malmö/A
17.2.18
Stav
Stav
2.60
Carin Thornander, Upsala IF63Upsala IF
Uppsala
9.3.19
Längd
Längd
4.29
Gudrun Kinger, Göteborgs KIK42Göteborgs KIK
Eskilstuna
30.1.99
Tresteg
Tresteg
8.59
Eva-Lena Bergkvist, Piteå IF64Piteå IF
Malmö/A
3.3.19
Kula (3.0)
Kula (3.0)
11.18
Rose-Marie Persson, Lund37IFK Lund
Göteborg/FH
23.3.96
Vikt (7.26)
Vikt (7.26)
12.77
Annelie Schöldström, Tureberg67Turebergs FK
Sollentuna
19.1.22
Femkamp K55 inne
Femkamp K55 inne
2.897
Eva-Lena Bergkvist, Piteå IF64Piteå IF
Nyköping
25.1.20
 11.74  3.46  8.00  1.26  3:44.76
Kvinnor 60 inne
60 m
60 m
9.34
Asta Larsson, Lund31IFK Lund
Solna
29.2.92
200 m
200 m
31.10
Lilly Wizén, Gotländsk FI55F Gotländsk FI
Toruń, POL
27.3.15
400 m
400 m
1:09.39
Karin Wåhlstedt, Järvsö60Järvsö IF
Malmö/A
29.2.20
600 m
600 m
1:57.67
Gunnel Tolfes, Tureberg58Turebergs FK
Sätra
16.2.20
800 m
800 m
2:38.24
Karin Wåhlstedt, Järvsö60Järvsö IF
Bollnäs
1.2.20
1000 m
1000 m
3:37.73
Lilly Wizén, Gotländsk FI55F Gotländsk FI
Örebro
28.11.15
1500 m
1500 m
5:25.56
Karin Wåhlstedt, Järvsö60Järvsö IF
Malmö/A
29.2.20
1 mile
1 mile
6:57.44
Ewa Wahlberg, Uppsala LK55Uppsala LK
Falun
19.3.17
2000 m
2000 m
8:36.22
Rose-Marie Enmalm, Start54IF Start
Örebro
28.1.16
3000 m
3000 m
11:43.96
Karin Schön, Kville62IF Kville
Västerås
25.3.22
2 miles
2 miles
16:52.5m
Ewa Wahlberg, Uppsala LK55Uppsala LK
Falun
22.4.18
5000 m
5000 m
25:14.10
Ewa Wahlberg, Uppsala LK55Uppsala LK
Huddinge
22.3.16
60 m häck (68.6)
60 m h (68.6)
10.86 76.2cm
Asta Larsson, Lund31IFK Lund
Malmö/A
13.3.93
Höjd
Höjd
1.25
Elsa Enarsson, Udd30IF Udd
Göteborg/FH
16.3.91
Stav
Stav
2.25
Marianne Sullivan, Solvikingarna43Solvikingarna
Drammen, NOR
21.3.04
Längd
Längd
4.04
Elsa Enarsson, Udd30IF Udd
Lund
1.6.91
Tresteg
Tresteg
8.05
Elsa Enarsson, Udd30IF Udd
Göteborg/FH
5.3.94
Kula (3.0)
Kula (3.0)
11.97
Ingrid Miller, Järvsö41Järvsö IF
Boston, MA
28.3.03
Vikt (5.45)
Vikt (5.45)
12.87
Eva Martinsson, Varberg61Varbergs GIF
Varberg
6.3.22
Femkamp K60 inne
Femkamp K60 inne
3.650
Gunnel Tolfes, Tureberg58Turebergs FK
Toruń, POL
29.3.19
 3.50  6.93  1.15  2:49.05
Kvinnor 65 inne
60 m
60 m
9.34
Asta Larsson, Lund31IFK Lund
Malmö/A
1.2.97
200 m
200 m
32.11
Ulla Littenheim, Uddevalla IS47Uddevalla IS
Uddevalla
21.1.12
400 m
400 m
1:13.19
Lilly Wizén, Roma55Roma IF
Malmö/A
29.2.20