0

10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: Åsbro GoIF, Stocksäters IF
Tävlande: 313 (109+204)   Starter: 872 (292+580)

Män
M 60 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Julius Holmberg
Julius Holmberg 07, FIN
7.27
07FIN
7.27
PB
  
2David Elander
David Elander 08, KFUM Örebro
7.30
KFUM Örebro
7.30
PB
  
3Sebastian Diaz Vargas
Sebastian Diaz Vargas 00, FIN
7.48
00FIN
7.48
  
4Sebastian ErikssonIF Hagen
7.65
SB
  
5Adam Mittjas
7.70
Strands IF
7.70
  
6Andreas Daun
Andreas Daun 80, Katrineholm
7.72
Katrineholms SK
7.72
SB
  
7Victor Cullberg
Victor Cullberg 87, KFUM Örebro
7.80
KFUM Örebro
7.80
PB
  
M 200 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Julius Holmberg
Julius Holmberg 07, FIN
23.74
07FIN
23.74
PB
  
2Sebastian Diaz Vargas
Sebastian Diaz Vargas 00, FIN
23.98
00FIN
23.98
PB
  
3Andreas Daun
Andreas Daun 80, Katrineholm
25.02
Katrineholms SK
25.02
=PB
  
Final B
23 mar
23 mar
1Victor Cullberg
Victor Cullberg 87, KFUM Örebro
26.16
KFUM Örebro
26.16
  
2Luca Santos
Luca Santos 08, FIN
26.96
08FIN
26.96
PB
  
M 3000 m     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Christoffer Skantz
9:16.78
IF Göta Karlstad
9:16.78
PB
  
2Erik Framme
9:58.92
Hälle IF
9:58.92
  
3Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
10:05.39
Malungs SoFK
10:05.39
SB
  
4Rodney HundermarkIFK Nora
10:25.91
SB
  
5Mikael Hansson
11:04.29
IF Start
11:04.29
  
M Höjd     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Albin Freiholtz
Albin Freiholtz 06, Trollhättan FIK
1.92
Trollhättan FIK
1.92
PB
  
2Sebastian ErikssonIF Hagen
1.83
PB
  
3Anton AnderssonHälle IF
1.80
  
1.68
1.92
1.71
1.95
1.74
1.77
1.80
1.83
1.86
1.89
Freiholtz-
xxo
o
xxx
-
o
-
xo
xxo
o
Erikssonxo
o
o
xx
o
xxo
xxx

Andersson-
o
o
o
xo
xxx


M Längd     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Sebastian ErikssonIF Hagen
6.14
  
Eriksson6.045.876.126.14x6.00
P17 60 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1David Elander
David Elander 08, KFUM Örebro
7.35
KFUM Örebro
7.35
  
2Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
7.62
Västerås FK
7.62
PB
  
3Dexter Nordin
Dexter Nordin 08, Västerås FK
8.06
Västerås FK
8.06
PB
  
4Alfred Söreskog Pero
Alfred Söreskog Pero 08, FIN
8.17
08FIN
8.17
PB
  
5Luca Santos
Luca Santos 08, FIN
8.25
08FIN
8.25
PB
  
6Albin WallgrenÅsbro GoIF
8.86
PB
  
P17 200 m     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Martin Skoog
Martin Skoog 09, Västerås FK
25.09
Västerås FK
25.09
  
2Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
25.53
Västerås FK
25.53
  
3Eddie Jansson
26.27
IK Stål
26.27
  
4Gustav Forsling
Gustav Forsling 09, KFUM Örebro
26.48
KFUM Örebro
26.48
PB
  
Final B
24 mar
24 mar
1Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
25.07
Västerås FK
25.07
PB
  
2Wilmer Åkerlund
Wilmer Åkerlund 09, Västerås FK
25.09
Västerås FK
25.09
PB
  
3Edvin Dannfeldt
28.80
Ludvika FFI
28.80
  
Final C
24 mar
24 mar
1Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
27.80
KFUM Örebro
27.80
PB
  
2Malte Hagerud
28.75
Åsbro GoIF
28.75
PB
  
3Edwin Wallgren
31.98
Åsbro GoIF
31.98
  
P17 800 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Bastian Widlund
Bastian Widlund 07, KFUM Örebro
2:05.51
KFUM Örebro
2:05.51
PB
  
2Elias Jungefors
2:13.46
Hammarby IF
2:13.46
  
3Linus Pålsson
Linus Pålsson 08, Trollhättan FIK
2:20.24
Trollhättan FIK
2:20.24
PB
  
4Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
2:24.00
KFUM Örebro
2:24.00
  
5Albin Wallgren
2:25.11
Åsbro GoIF
2:25.11
SB
  
6Ante Arvelius
2:27.92
IF Göta Karlstad
2:27.92
PB
  
P17 1500 m     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Elias Jungefors
4:39.11
Hammarby IF
4:39.11
PB
  
3Albin Wallgren
4:54.75
Åsbro GoIF
4:54.75
PB
  
4Kasper Dreyer
Kasper Dreyer 09, FIN
4:55.78
09FIN
4:55.78
PB
  
5Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
4:58.69
KFUM Örebro
4:58.69
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm)     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Anton Skoglund
Anton Skoglund 07, Linköpings GIF
8.79
Linköpings GIF
8.79
  
P17 Höjd     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Samuel Berglund
Samuel Berglund 07, KFUM Örebro
1.77
KFUM Örebro
1.77
  
2Alfred Söreskog Pero
Alfred Söreskog Pero 08, FIN
1.71
08FIN
1.71
PB
  
3Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
1.71
Västerås FK
1.71
PB
  
1.551.601.641.681.711.741.771.80
Berglund--oooooxxx
Söreskog Pero-ooxooxxx
Lindströmoxxooxoxxoxxx
P17 Stav     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
4.10
Linköpings GIF
4.10
  
2Emil Henriksnäs
3.74
Upsala IF
3.74
  
3Melker Nyman
3.74
Upsala IF
3.74
  
4Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
3.64
Linköpings GIF
3.64
  
3.543.643.743.844.004.104.18
Nestor---oxooxxx
Henriksnäso-xoxxx
Nymanoxoxoxxx
Nestor-xo-xxx
P17 Längd     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
5.75
Västerås FK
5.75
PB
  
Lindströmxxx5.525.755.54
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Ricky Wahlberg
13.44
Hammarby IF
13.44
  
2Oliver Hagekull
Oliver Hagekull 07, Mälarhöjden
10.22
Mälarhöjdens IK
10.22
PB
  
3Dexter Nordin
Dexter Nordin 08, Västerås FK
7.50
Västerås FK
7.50
PB
  
Wahlbergx12.4413.4212.9313.0013.44
Hagekull9.839.3510.03xx10.22
Nordin7.496.966.606.797.397.50
P15 60 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
7.57
KFUM Örebro
7.57
  
2Martin Skoog
Martin Skoog 09, Västerås FK
7.58
Västerås FK
7.58
  
3Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
7.87
Västerås FK
7.87
  
4Theo Elster
Theo Elster 09, KFUM Örebro
7.94
KFUM Örebro
7.94
  
5Gustav Forsling
Gustav Forsling 09, KFUM Örebro
8.11
KFUM Örebro
8.11
  
6Eddie JanssonIK Stål
8.14
  
7Linus ThunbergTibro AIK
8.28
PB
  
8Edvin DannfeldtLudvika FFI
8.64
  
Heat 1
23 mar
23 mar
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
7.55
KFUM Örebro
7.55
PB
Q
  
2Martin Skoog
Martin Skoog 09, Västerås FK
7.63
Västerås FK
7.63
q
  
3Theo Elster
Theo Elster 09, KFUM Örebro
7.92
KFUM Örebro
7.92
q
  
4Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
7.96
Västerås FK
7.96
q
  
5Eddie JanssonIK Stål
8.07
PB
q
  
6Gustav Forsling
Gustav Forsling 09, KFUM Örebro
8.08
KFUM Örebro
8.08
PB
q
  
7Anton Pranjic
8.74
IF Göta Karlstad
8.74
  
Heat 2
23 mar
23 mar
1Linus ThunbergTibro AIK
8.34
PB
Q
  
2Edvin DannfeldtLudvika FFI
8.49
PB
q
  
3Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
8.54
KFUM Örebro
8.54
PB
  
4Felix Sjöstedt
8.54
Glanshammars IF
8.54
SB
  
5Malte Hagerud
8.87
Åsbro GoIF
8.87
PB
  
6Isaak-Elijah Schroer
9.05
Katrineholms SK
9.05
PB
  
7Edwin WallgrenÅsbro GoIF
9.40
PB
  
P15 800 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Kasper Dreyer
Kasper Dreyer 09, FIN
2:20.02
09FIN
2:20.02
PB
  
2Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
2:24.37
KFUM Örebro
2:24.37
PB
  
3Vice Marinov
Vice Marinov 09, Trollhättan FIK
2:33.43
Trollhättan FIK
2:33.43
PB
  
4Isaak-Elijah Schroer
2:35.60
Katrineholms SK
2:35.60
PB
  
5Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
2:35.84
KFUM Örebro
2:35.84
PB
  
6Edvin Dannfeldt
2:49.00
Ludvika FFI
2:49.00
PB
  
P15 Stav     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Alex Nordh
Alex Nordh 09, KFUM Örebro
2.84
KFUM Örebro
2.84
PB
  
2.542.642.742.842.94
Nordhooooxxx
P15 Längd     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Martin Skoog
Martin Skoog 09, Västerås FK
5.86
Västerås FK
5.86
PB
  
2Eddie JanssonIK Stål
5.40
PB
  
3Wilmer Åkerlund
Wilmer Åkerlund 09, Västerås FK
5.20
Västerås FK
5.20
  
4Malte Hagerud
4.58
Åsbro GoIF
4.58
PB
  
5Edvin DannfeldtLudvika FFI
4.55
  
6Alex Nordh
Alex Nordh 09, KFUM Örebro
4.40
KFUM Örebro
4.40
=PB
  
7Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
4.36
KFUM Örebro
4.36
  
8Edwin WallgrenÅsbro GoIF
4.18
  
Skoog5.265.055.025.86
Jansson4.995.244.435.265.405.29
Åkerlundx5.125.20xx
Hagerudx4.314.584.454.45x
Dannfeldt4.25x4.554.414.194.53
Nordhxx4.40x4.28
Jorbrant4.35xx3.834.114.36
Wallgren4.124.064.184.12xx
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Anton Pranjic
15.00
IF Göta Karlstad
15.00
  
2Felix Sjöstedt
13.59
Glanshammars IF
13.59
PB
  
3Martin Skoog
Martin Skoog 09, Västerås FK
10.29
Västerås FK
10.29
  
4Jekabs Asmanis
10.21
Åsbro GoIF
10.21
PB
  
5Edvin DannfeldtLudvika FFI
9.86
PB
  
6Eddie JanssonIK Stål
9.45
PB
  
Pranjicx14.78x15.00xx
Sjöstedtx11.50xx13.59x
Skoog10.299.609.149.0610.2310.25
Asmanis9.3310.0410.218.867.99x
Dannfeldt9.319.869.059.409.709.81
Jansson7.288.829.459.128.517.70
P14 60 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
7.97
KFUM Örebro
7.97
PB
  
2Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
8.27
KFUM Örebro
8.27
PB
  
3Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
8.33
KFUM Örebro
8.33
  
4Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
8.46
KFUM Örebro
8.46
PB
  
5Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
8.48
Glanshammars IF
8.48
  
6Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
8.54
Glanshammars IF
8.54
PB
  
7Max Nilsson GidlöfIFK Lidingö
8.54
PB
  
8Vilgot Tränk
Vilgot Tränk 10, KFUM Örebro
10.00
KFUM Örebro
10.00
  
P14 200 m     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
25.87
KFUM Örebro
25.87
  
2Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
26.58
KFUM Örebro
26.58
  
3Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
26.62
KFUM Örebro
26.62
PB
  
Final B
24 mar
24 mar
1Max Nilsson GidlöfIFK Lidingö
28.66
PB
  
2Alvin BjörklinMotala AIF
33.77
PB
  
P14 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
9.42
Västerås FK
9.42
  
2Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
9.45
KFUM Örebro
9.45
PB
  
3Alvin BjörklinMotala AIF
12.98
PB
  
P14 Höjd     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
1.49
Glanshammars IF
1.49
  
2Vilgot Tränk
Vilgot Tränk 10, KFUM Örebro
1.35
KFUM Örebro
1.35
  
3Max Nilsson GidlöfIFK Lidingö
1.35
PB
  
1.15
1.49
1.20
1.52
1.25
1.30
1.35
1.39
1.43
1.46
Seger-
xo
-
xxx
-
-
o
o
o
o
Tränk-
o
o
xo
xo
xxx


Nilsson Gidlöfo
o
o
o
xxo
xxx


P14 Längd     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
4.97
KFUM Örebro
4.97
  
2Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
4.66
KFUM Örebro
4.66
  
3Max Nilsson GidlöfIFK Lidingö
4.25
PB
  
4Alvin BjörklinMotala AIF
3.99
  
Sjöholm4.97
Unossonx4.24x4.66xx
Nilsson Gidlöf3.904.064.234.253.75
Björklin3.623.853.993.993.93x
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
10.06
Glanshammars IF
10.06
PB
  
2Abd Alnafra
6.94
Åsbro GOIF
6.94
PB
  
Tesell8.658.6910.069.068.379.60
Alnafra6.396.556.846.176.946.42
P13 60 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
8.05
KFUM Örebro
8.05
=PB
  
2Adrian Wasswa Aalberg
Adrian Wasswa Aalberg 11, NOR
8.32
11NOR
8.32
  
3Oliver Antic
Oliver Antic 11, Westmannia
8.52
IK Westmannia
8.52
PB
  
4Brian Kato Aalberg
Brian Kato Aalberg 11, NOR
8.56
11NOR
8.56
  
5Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
8.74
KFUM Örebro
8.74
  
6Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
8.97
KFUM Örebro
8.97
  
7Max Severin NaberIFK Lidingö
9.20
  
8Vilhelm Widerfalk DahmmTibro AIK
9.21
  
Heat 1
23 mar
23 mar
1Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
8.05
KFUM Örebro
8.05
PB
Q
  
2Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
8.67
KFUM Örebro
8.67
PB
q
  
3Michal Kulik
9.20
Götlunda IF
9.20
  
4Elmer Larsson
Elmer Larsson 11, Västerås FK
9.53
Västerås FK
9.53
PB
  
5Malte ForssparreLudvika FFI
9.67
PB
  
Heat 2
23 mar
23 mar
1Adrian Wasswa Aalberg
Adrian Wasswa Aalberg 11, NOR
8.30
11NOR
8.30
PB
Q
  
2Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
8.86
KFUM Örebro
8.86
q
  
3Max Severin NaberIFK Lidingö
9.06
PB
q
  
4Theo Swärd
9.22
Tibro AIK
9.22
PB
  
5Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
9.50
KFUM Örebro
9.50
PB
  
6Melker MidbrandtTibro AIK
9.60
PB
  
Heat 3
23 mar
23 mar
1Oliver Antic
Oliver Antic 11, Westmannia
8.56
IK Westmannia
8.56
PB
Q
  
2Brian Kato Aalberg
Brian Kato Aalberg 11, NOR
8.67
11NOR
8.67
q
  
3Vilhelm Widerfalk DahmmTibro AIK
9.12
PB
q
  
4Alvin Nordström
9.23
IFK Lidingö
9.23
PB
  
5Vincent Bäckrud
Vincent Bäckrud 11, KFUM Örebro
9.43
KFUM Örebro
9.43
  
P13 200 m     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Adrian Wasswa Aalberg
Adrian Wasswa Aalberg 11, NOR
26.15
11NOR
26.15
PB
  
2Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
26.53
KFUM Örebro
26.53
PB
  
3Brian Kato Aalberg
Brian Kato Aalberg 11, NOR
27.06
11NOR
27.06
  
4Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
29.82
KFUM Örebro
29.82
  
Final B
24 mar
24 mar
1Max Severin Naber
29.74
IFK Lidingö
29.74
PB
  
2Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
31.07
KFUM Örebro
31.07
PB
  
3Elmer Larsson
Elmer Larsson 11, Västerås FK
31.18
Västerås FK
31.18
  
4Vincent Bäckrud
Vincent Bäckrud 11, KFUM Örebro
31.50
KFUM Örebro
31.50
PB
  
Final C
24 mar
24 mar
1Alvin Nordström
30.49
IFK Lidingö
30.49
PB
  
2Theo Swärd
30.93
Tibro AIK
30.93
PB
  
3Melker MidbrandtTibro AIK
32.81
PB
  
4Malte Forssparre
33.61
Ludvika FFI
33.61
PB
  
P13 800 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Adrian Wasswa Aalberg
Adrian Wasswa Aalberg 11, NOR
2:23.73
11NOR
2:23.73
  
2Hubert Drapella
Hubert Drapella 11, Trollhättan FIK
2:24.17
Trollhättan FIK
2:24.17
PB
  
3Brian Kato Aalberg
Brian Kato Aalberg 11, NOR
2:28.45
11NOR
2:28.45
  
4Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
2:36.89
KFUM Örebro
2:36.89
  
5Michal Kulik
2:41.85
Götlunda IF
2:41.85
PB
  
6Vilhelm Widerfalk DahmmTibro AIK
2:42.50
  
7Theo Swärd
2:47.20
Tibro AIK
2:47.20
PB
  
8Malte Forssparre
2:57.94
Ludvika FFI
2:57.94
PB
  
9Melker Midbrandt
3:06.02
Tibro AIK
3:06.02
PB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Henry Aronsson
Henry Aronsson 11, Västerås FK
10.19
Västerås FK
10.19
  
2Alvin Nordström
11.18
IFK Lidingö
11.18
PB
  
3Max Severin Naber
11.49
IFK Lidingö
11.49
PB
  
4Theo Swärd
12.23
Tibro AIK
12.23
  
5Melker MidbrandtTibro AIK
12.39
PB
  
P13 Höjd     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
1.52
KFUM Örebro
1.52
  
2Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
1.49
KFUM Örebro
1.49
  
3Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
1.35
KFUM Örebro
1.35
  
4Max Severin NaberIFK Lidingö
1.35
PB
  
5Melker MidbrandtTibro AIK
1.35
  
6Alvin Nordström
1.30
IFK Lidingö
1.30
  
7Theo Swärd
1.25
Tibro AIK
1.25
  
8Elmer Larsson
Elmer Larsson 11, Västerås FK
1.25
Västerås FK
1.25
  
8Vincent Bäckrud
Vincent Bäckrud 11, KFUM Örebro
1.25
KFUM Örebro
1.25
  
1.10
1.46
1.15
1.49
1.20
1.52
1.25
1.55
1.30
1.35
1.39
1.43
Victorén-
o
-
o
-
o
-
xxx
o
-
o
o
Ekvall-
o
-
o
-
xxx
-
o
o
o
xo
Thuvander-
o
o
o
o
o
xxx

Severin Naber-
o
o
o
o
xxo
xxx

Midbrandt-
-
xo
o
o
xxo
xxx

Nordström-
-
o
o
xo
xxx


Swärdo
o
o
o
xxx



Larssono
o
xo
o
xxx



Bäckrudxo
o
o
o
xxx



P13 Stav     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Elmer Larsson
Elmer Larsson 11, Västerås FK
2.14
Västerås FK
2.14
PB
  
2Albin Thorell
Albin Thorell 11, KFUM Örebro
2.04
KFUM Örebro
2.04
PB
  
3Lucas Olsson
1.94
Turebergs FK
1.94
PB
  
1.541.641.741.841.942.042.142.24
Larsson--ooooxoxxx
Thorell--ooxoxoxxx
Olssonxooooxoxxx
P13 Längd (zon)     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Adrian Wasswa Aalberg
Adrian Wasswa Aalberg 11, NOR
5.46
11NOR
5.46
PB
  
2Brian Kato Aalberg
Brian Kato Aalberg 11, NOR
4.96
11NOR
4.96
  
3Henry Aronsson
Henry Aronsson 11, Västerås FK
4.80
Västerås FK
4.80
PB
  
4Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
4.66
KFUM Örebro
4.66
  
5Alvin Nordström
4.53
IFK Lidingö
4.53
PB
  
6Max Severin NaberIFK Lidingö
4.40
PB
  
7Vincent Bäckrud
Vincent Bäckrud 11, KFUM Örebro
4.09
KFUM Örebro
4.09
PB
  
8Melker MidbrandtTibro AIK
4.03
  
9Malte ForssparreLudvika FFI
3.64
PB
  
Aalberg5.155.275.155.465.14
Aalberg4.824.784.744.824.96
Aronssonx4.454.474.603.444.80
Thuvander4.534.664.564.604.534.62
Nordström4.254.344.441.904.494.53
Severin Naber3.764.024.254.174.014.40
Bäckrud3.624.01x4.093.944.08
Midbrandtx3.994.003.99x4.03
Forssparre3.543.513.64
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Max Severin NaberIFK Lidingö
9.66
PB
  
2Alvin Nordström
9.49
IFK Lidingö
9.49
PB
  
3Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
9.30
KFUM Örebro
9.30
  
4Wilhelm der NederlandenKFUM Örebro
9.04
PB
  
5Vilhelm Widerfalk DahmmTibro AIK
6.67
PB
  
Severin Naber8.658.789.669.238.669.12
Nordström8.699.028.079.258.929.49
Ekvall9.207.89x8.829.179.30
der Nederlanden7.338.389.047.037.858.72
Widerfalk Dahmm6.596.666.646.676.375.73
P12 60 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
8.39
KFUM Örebro
8.39
PB
  
2Vincent AndréasUllevi FK
8.73
  
3Cesar EngströmBromma IF
8.89
  
4Lucas Olsson
9.02
Turebergs FK
9.02
PB
  
5Algot Sundström
Algot Sundström 12, KFUM Örebro
9.20
KFUM Örebro
9.20
  
6Benjamin Lantto
9.27
Turebergs FK
9.27
  
7Lucas Halvarsson
Lucas Halvarsson 12, KFUM Örebro
9.36
KFUM Örebro
9.36
  
8Nils Kirs LindblomTurebergs FK
9.38
  
Heat 1
23 mar
23 mar
1Vincent AndréasUllevi FK
8.83
Q
  
2Lucas Halvarsson
Lucas Halvarsson 12, KFUM Örebro
9.18
KFUM Örebro
9.18
PB
q
  
3William Ingenäs AllvinKFUM Örebro
9.55
PB
  
4Oliver Harling
Oliver Harling 12, KFUM Örebro
9.67
KFUM Örebro
9.67
  
5August Hellkvist Hall
9.88
KFUM Örebro
9.88
PB
  
6Hjalmar HagerudÅsbro GoIF
11.85
  
Heat 2
23 mar
23 mar
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
8.58
KFUM Örebro
8.58
Q
  
2Benjamin Lantto
9.24
Turebergs FK
9.24
PB
q
  
3Knut Hermansson
Knut Hermansson 12, Västerås FK
9.41
Västerås FK
9.41
  
4Sigge EisersjöTibro AIK
9.97
PB
  
5Max Vinblad
Max Vinblad 12, KFUM Örebro
10.04
KFUM Örebro
10.04
=PB
  
6Hugo Bilow
Hugo Bilow 12, KFUM Örebro
10.26
KFUM Örebro
10.26
SB
  
Heat 3
23 mar
23 mar
1Cesar EngströmBromma IF
8.71
PB
Q
  
2Lucas Olsson
9.05
Turebergs FK
9.05
q
  
3Algot Sundström
Algot Sundström 12, KFUM Örebro
9.17
KFUM Örebro
9.17
PB
q
  
4Nils Kirs LindblomTurebergs FK
9.30
PB
q
  
5Isaac Wilhelmsson
10.31
KFUM Örebro
10.31
  
6Erik Bodelsson
Erik Bodelsson 12, Glanshammar
11.03
Glanshammars IF
11.03
  
P12 200 m     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
27.65
KFUM Örebro
27.65
  
2George Asp
George Asp 12, IF Göta
28.23
IF Göta Karlstad
28.23
PB
  
3Vincent AndréasUllevi FK
29.11
  
Final B
24 mar
24 mar
1Lucas Halvarsson
Lucas Halvarsson 12, KFUM Örebro
30.64
KFUM Örebro
30.64
PB
  
2Oliver Harling
Oliver Harling 12, KFUM Örebro
32.17
KFUM Örebro
32.17
  
Final C
24 mar
24 mar
1Nils Kirs LindblomTurebergs FK
31.45
PB
  
2Benjamin Lantto
32.50
Turebergs FK
32.50
PB
  
3Sixten Viking
Sixten Viking 12, KFUM Örebro
33.81
KFUM Örebro
33.81
PB
  
P12 800 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
2:28.97
KFUM Örebro
2:28.97
PB
  
2Vincent Andréas
2:30.92
Ullevi FK
2:30.92
PB
  
3Nils Kirs Lindblom
2:36.57
Turebergs FK
2:36.57
PB
  
4Lucas Halvarsson
Lucas Halvarsson 12, KFUM Örebro
2:46.02
KFUM Örebro
2:46.02
PB
  
5Sigge Eisersjö
3:01.75
Tibro AIK
3:01.75
PB
  
P12 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Benjamin Lantto
11.27
Turebergs FK
11.27
PB
  
1Lucas Olsson
11.27
Turebergs FK
11.27
  
3Alfred Karlström
13.77
Fjugesta IF
13.77
PB
  
P12 Höjd     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
1.50
KFUM Örebro
1.50
  
2Benjamin Lantto
1.37
Turebergs FK
1.37
  
3William Ingenäs AllvinKFUM Örebro
1.20
  
3Cesar EngströmBromma IF
1.20
  
5Max Vinblad
Max Vinblad 12, KFUM Örebro
1.20
KFUM Örebro
1.20
PB
  
6Lucas Olsson
1.15
Turebergs FK
1.15
  
7Sigge EisersjöTibro AIK
1.15
PB
  
8Isaac Wilhelmsson
1.10
KFUM Örebro
1.10
  
1.00
1.34
1.05
1.37
1.10
1.40
1.15
1.45
1.20
1.50
1.24
1.53
1.28
1.57
1.31
Kvelland-
o
-
xo
-
o
-
o
-
o
-
x
o
xx
o
Lantto-
xo
-
xxo
-
xxx
o
o
o
o
o
Ingenäs Allvin-
o
o
o
o
xxx


Engström-
o
o
o
o
xxx


Vinblado
o
o
xo
xxo
xxx


Olsson-
-
-
o
xxx



Eisersjöo
o
o
xo
xxx



Wilhelmsson-
xo
o
xxx




P12 Längd (zon)     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
4.90
KFUM Örebro
4.90
  
2Vincent AndréasUllevi FK
4.68
  
3George Asp
George Asp 12, IF Göta
4.39
IF Göta Karlstad
4.39
  
4Lucas Halvarsson
Lucas Halvarsson 12, KFUM Örebro
4.23
KFUM Örebro
4.23
  
5Benjamin Lantto
4.21
Turebergs FK
4.21
  
6Lucas Olsson
4.19
Turebergs FK
4.19
  
7Knut Hermansson
Knut Hermansson 12, Västerås FK
4.09
Västerås FK
4.09
  
8Algot Sundström
Algot Sundström 12, KFUM Örebro
3.75
KFUM Örebro
3.75
PB
  
9William Ingenäs AllvinKFUM Örebro
3.72
PB
  
10Sixten Viking
Sixten Viking 12, KFUM Örebro
3.67
KFUM Örebro
3.67
PB
  
11Oliver Harling
Oliver Harling 12, KFUM Örebro
3.50
KFUM Örebro
3.50
  
12August Hellkvist Hall
3.47
KFUM Örebro
3.47
PB
  
13Isaac Wilhelmsson
3.42
KFUM Örebro
3.42
  
14Max Vinblad
Max Vinblad 12, KFUM Örebro
3.37
KFUM Örebro
3.37
  
15Viktor PeterssonLudvika FFI
3.03
SB
  
16Erik Bodelsson
Erik Bodelsson 12, Glanshammar
2.72
Glanshammars IF
2.72
  
17Hjalmar HagerudÅsbro GoIF
2.54
  
Kvelland4.784.904.794.824.764.83
Andréas4.64x4.684.534.634.66
Asp4.394.324.123.954.303.99
Halvarsson4.234.004.094.154.174.17
Lantto4.014.164.054.21
Olsson4.114.194.163.803.564.03
Hermansson4.094.033.993.864.034.03
Sundström3.213.473.753.403.123.59
Ingenäs Allvin3.723.433.57
Viking3.283.673.47
Harling3.363.483.50
Hellkvist Hall3.103.283.47
Wilhelmsson3.423.423.01
Vinblad3.313.373.25
Petersson3.032.953.01
Bodelsson2.692.702.72
Hagerud2.432.54x
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Lucas Olsson
7.43
Turebergs FK
7.43
  
2Oliver Harling
Oliver Harling 12, KFUM Örebro
7.30
KFUM Örebro
7.30
  
3Isaac Wilhelmsson
6.80
KFUM Örebro
6.80
  
4Viktor PeterssonLudvika FFI
6.41
PB
  
5Max Vinblad
Max Vinblad 12, KFUM Örebro
5.95
KFUM Örebro
5.95
  
6Erik Bodelsson
Erik Bodelsson 12, Glanshammar
4.14
Glanshammars IF
4.14
PB
  
Olsson6.316.646.596.636.357.43
Harling7.306.946.996.417.117.18
Wilhelmsson6.806.646.236.77x6.64
Petersson5.775.945.705.715.836.41
Vinblad5.775.395.745.615.845.95
Bodelsson3.603.544.124.043.704.14
M35 60 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Daniel Berr
Daniel Berr 75, Västerås FK
7.87
Västerås FK
7.87
SB
  
2Patric HaleniusMotala AIF
8.79
  
3Henrik Hellborg
9.35
Örebro AIK
9.35
PB
  
M35 200 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Rodney HundermarkIFK Nora
27.85
SB
  
2Patric HaleniusMotala AIF
29.66
PB
  
3Henrik Hellborg
30.79
Örebro AIK
30.79
PB
  
4Mikael HanssonIF Start
31.02
PB
  
M35 800 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Pär Johansson
Pär Johansson 74, Örebro AIK
2:13.75
Örebro AIK
2:13.75
  
2Erik Framme
2:15.40
Hälle IF
2:15.40
SB
  
3Rodney HundermarkIFK Nora
2:15.44
  
4Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
2:16.01
Malungs SoFK
2:16.01
SB
  
5Henrik Hellborg
2:30.56
Örebro AIK
2:30.56
PB
  
M35 Höjd     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Mats Nagle
Mats Nagle 60, KFUM Örebro
1.46
KFUM Örebro
1.46
  
2Patric HaleniusMotala AIF
1.43
PB
  
1.251.301.351.391.431.461.49
Nagle---ooxox
Haleniusoooooxxx
M35 Längd     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Henrik Hellborg
3.84
Örebro AIK
3.84
SB
  
Hellborg3.843.643.743.843.663.71
M50 60 m häck (91.4 cm)     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Magnus ÅkerblomJärna SK
10.49
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Elin Bjerre
Elin Bjerre 86, Spårvägen
8.18
Spårvägens FK
8.18
PB
  
2Anneli Virenius BergsjöVallentuna FK
8.59
SB NR55
  
3Tuva Sandberg
8.90
IF Hagen
8.90
PB
  
4Anna Sandberg
9.84
SOK Träff
9.84
SB
  
5Maria MehlqvistFrövi IK
9.84
PB
  
K 200 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Jostin King
28.19
KFUM Arvika
28.19
  
2Tuva Sandberg
28.60
IF Hagen
28.60
PB
  
3Maja Granell
Maja Granell 07, Stocksäter
33.92
Stocksäters IF
33.92
PB
  
K 800 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Alice Magnell Millán
2:18.31
Tjalve FIF
2:18.31
SB
  
2Tilde Adolfsson
2:25.38
Motala AIF
2:25.38
  
3Tuva Sandberg
2:29.42
IF Hagen
2:29.42
  
4Alice Lundström
2:29.98
Stocksäters IF
2:29.98
PB
  
5Wera Falk
Wera Falk 06, KFUM Örebro
2:31.89
KFUM Örebro
2:31.89
  
6Desiree Lilliehöök
2:32.56
Örgryte IS
2:32.56
  
7Moa Åberg
Moa Åberg 08, IF Göta
2:34.23
IF Göta Karlstad
2:34.23
PB
  
8Anna Sandberg
3:04.13
SOK Träff
3:04.13
  
K 3000 m     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Desiree Lilliehöök
10:18.94
Örgryte IS
10:18.94
PB
  
2Ester Skoglund
Ester Skoglund 07, Östansjö SK
12:26.18
Östansjö SK
12:26.18
  
3Sara Norgren
12:59.25
Ludvika FFI
12:59.25
PB
  
4Theodora Lilliehöök
Theodora Lilliehöök 13, Sävedalen
13:45.24
13Sävedalens AIK
13:45.24
PB
  
5Lizzy Namuleme Aalberg
Lizzy Namuleme Aalberg 73, NOR
14:57.35
73NOR
14:57.35
SB
  
K 60 m häck     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Ebba Elfström
Ebba Elfström 05, Lidköpings IS
10.22
Lidköpings IS
10.22
PB
  
K Höjd     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Ebba Elfström
Ebba Elfström 05, Lidköpings IS
1.66
Lidköpings IS
1.66
PB
  
2Wilma LindbergSK Bore
1.48
  
3Elina Wester
1.30
Åsbro GoIF
1.30
=PB
  
1.30
1.61
1.35
1.64
1.40
1.66
1.44
1.68
1.48
1.52
1.55
1.58
Elfström-
xxo
-
o
-
xxo
-
xxx
-
o
xo
o
Lindberg-
o
o
o
o
xxx


Westero
xxx






K Stav     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Anna Mol
2.94
Ullevi FK
2.94
PB
  
2.542.642.742.842.943.04
Moloxooxxooxxx
K Längd     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, KFUM Örebro
5.54
KFUM Örebro
5.54
PB
  
2Tuva Sandberg
4.51
IF Hagen
4.51
PB
  
Frykholm5.505.52x5.49x5.54
Sandberg4.214.374.434.514.484.03
K Kula     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Rebecca Edberg
Rebecca Edberg 98, KFUM Örebro
9.83
KFUM Örebro
9.83
  
2Tara Vaittinen
Tara Vaittinen 99, FIN
9.68
99FIN
9.68
SB
  
3Agnes Klaesson
Agnes Klaesson 03, KFUM Örebro
9.59
KFUM Örebro
9.59
  
4Felicia Persson
9.45
Katrineholms SK
9.45
PB
  
5Sara Angelmyr
Sara Angelmyr 94, KFUM Örebro
9.07
KFUM Örebro
9.07
  
Edbergxxx8.129.839.63
Vaittinen9.309.689.459.179.669.53
Klaesson9.539.109.599.33xx
Persson9.089.459.239.008.888.60
Angelmyr9.028.949.078.949.008.83
F17 60 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
8.09
Stocksäters IF
8.09
PB
  
2Jostin King
8.29
KFUM Arvika
8.29
  
3Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
8.52
Åkersberga SK
8.52
SB
  
4Leah Aalberg
Leah Aalberg 08, NOR
8.77
08NOR
8.77
  
5Alina HaleniusMotala AIF
8.92
SB
  
6Alma Gunnarsson
Alma Gunnarsson 08, Västerås FK
9.06
Västerås FK
9.06
  
7Nellie Nordh-PorathSäffle FIK
9.07
  
8Maja Granell
Maja Granell 07, Stocksäter
9.92
Stocksäters IF
9.92
PB
  
F17 200 m     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
27.18
Stocksäters IF
27.18
PB
  
2Alice Lundström
28.46
Stocksäters IF
28.46
PB
  
3Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
29.88
Åkersberga SK
29.88
SB
  
4Alma Gunnarsson
Alma Gunnarsson 08, Västerås FK
30.45
Västerås FK
30.45
SB
  
F17 1500 m     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
2Kaja Holte Fjeldstad
Kaja Holte Fjeldstad 10, NOR
4:42.70
10NOR
4:42.70
PB
  
F17 Höjd     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
1.74
KFUM Örebro
1.74
PB
  
2Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
1.61
Åkersberga SK
1.61
  
3Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
1.44
Katrineholms SK
1.44
  
1.44
1.72
1.48
1.74
1.52
1.76
1.55
1.58
1.61
1.64
1.68
Victorén-
o
-
o
-
xxx
o
-
o
o
o
Eckers-
o
o
o
o
xo
xxx

Sevelino
xxx






F17 Längd     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Leah Aalberg
Leah Aalberg 08, NOR
4.81
08NOR
4.81
  
2Alina HaleniusMotala AIF
4.71
PB
  
3Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
4.67
Åkersberga SK
4.67
  
4Thea Englund
Thea Englund 08, Västerås FK
4.24
Västerås FK
4.24
  
5Nellie Nordh-PorathSäffle FIK
4.24
  
6Alma Gunnarsson
Alma Gunnarsson 08, Västerås FK
4.02
Västerås FK
4.02
SB
  
7Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
2.85
Katrineholms SK
2.85
  
Aalberg4.564.664.814.654.504.24
Haleniusx4.15x4.30x4.71
Eckers4.46x4.594.504.674.59
Englundx4.24xxx4.11
Nordh-Porath3.914.01xx4.084.24
Gunnarssonxx3.783.894.023.78
Sevelinx2.81x2.352.85x
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Julia Karlsson
Julia Karlsson 07, KFUM Örebro
12.05
KFUM Örebro
12.05
  
Karlsson11.9712.05xxx11.90
F15 60 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Trulsa LechSK Bore
8.39
  
2Meja Ahrne
Meja Ahrne 09, Upsala IF
8.42
Upsala IF
8.42
  
3Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
8.55
KFUM Örebro
8.55
  
4Elin Abelin
8.66
Säffle FIK
8.66
  
5Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
8.70
KFUM Örebro
8.70
  
6Joy Ndumba
Joy Ndumba 09, Strängnäs
8.93
IFK Strängnäs
8.93
  
7Nemi Flobrink-Wiik
9.30
IK Westmannia
9.30
  
Naomi Ohron
DNS
Istrums SK
DNS
  
Heat 1
23 mar
23 mar
1Trulsa LechSK Bore
8.36
Q
  
2Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
8.44
KFUM Örebro
8.44
PB
q
  
3Elin Abelin
8.65
Säffle FIK
8.65
q
  
4Nemi Flobrink-Wiik
9.32
IK Westmannia
9.32
q
  
Thea Hillerström
DQ
KFUM Örebro
DQ
  
Heat 2
23 mar
23 mar
1Meja Ahrne
Meja Ahrne 09, Upsala IF
8.37
Upsala IF
8.37
PB
Q
  
2Naomi Ohron
8.46
Istrums SK
8.46
q
  
3Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
8.60
KFUM Örebro
8.60
=PB
q
  
4Joy Ndumba
Joy Ndumba 09, Strängnäs
8.95
IFK Strängnäs
8.95
q
  
5Cecilia Sundberg
10.60
Ludvika FFI
10.60
SB
  
F15 200 m     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
28.10
KFUM Örebro
28.10
  
2Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
28.49
KFUM Örebro
28.49
  
3Ebba Nordström
Ebba Nordström 09, Linköpings GIF
28.61
Linköpings GIF
28.61
  
Final B
24 mar
24 mar
1Klara Johansson
28.85
Stocksäters IF
28.85
PB
  
2Elin Abelin
29.72
Säffle FIK
29.72
PB
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Klara Johansson
9.38
Stocksäters IF
9.38
PB
  
2Elin Abelin
9.78
Säffle FIK
9.78
  
3Meja Ahrne
Meja Ahrne 09, Upsala IF
14.01
Upsala IF
14.01
  
F15 Höjd     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Edla Danielsson
1.61
IK Westmannia
1.61
  
2Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
1.55
Glanshammars IF
1.55
PB
  
3Elin Abelin
1.52
Säffle FIK
1.52
=PB
  
4Linn Nordlander
1.44
Upsala IF
1.44
  
1.30
1.61
1.35
1.64
1.40
1.44
1.48
1.52
1.55
1.58
Danielsson-
xxo
-
xxx
-
-
o
o
o
xxo
Svensson-
-
-
o
o
o
xo
xxx
Abelin-
-
-
o
o
xxo
xxx

Nordlandero
o
xo
o
xxx



F15 Stav     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Meja Ahrne
Meja Ahrne 09, Upsala IF
3.04
Upsala IF
3.04
  
2Freja Wilén
Freja Wilén 09, KFUM Örebro
2.94
KFUM Örebro
2.94
  
3Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
2.84
KFUM Örebro
2.84
  
4Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
2.54
KFUM Örebro
2.54
PB
  
5Linn Nordlander
2.44
Upsala IF
2.44
PB
  
2.14
2.94
2.24
3.04
2.34
3.15
2.44
2.54
2.64
2.74
2.84
Ahrne-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
o
o
Wilén-
xxo
-
xxx
-
-
xo
o
o
xo
Strand-
xxx
-
-
-
-
o
xxo
xo
Erikssono
xo
o
o
xxo
xxx


Nordlander-
o
o
o
xxx



F15 Längd     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
5.03
KFUM Örebro
5.03
PB
  
2Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
4.87
KFUM Örebro
4.87
  
3Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
4.80
KFUM Örebro
4.80
  
4Elin Abelin
4.69
Säffle FIK
4.69
  
5Joy Ndumba
Joy Ndumba 09, Strängnäs
4.46
IFK Strängnäs
4.46
PB
  
6Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
4.39
KFUM Örebro
4.39
PB
  
7Hedvig Alexandersson
4.34
Glanshammars IF
4.34
PB
  
8Olivia Ledin
Olivia Ledin 09, Västerås FK
4.14
Västerås FK
4.14
  
9Cecilia SundbergLudvika FFI
2.73
SB
  
Strand5.034.954.824.764.995.00
Medbergx4.63xx4.604.87
Rasmussen4.244.804.64x4.094.23
Abelin4.624.68x4.524.694.52
Ndumba4.314.29x4.01x4.46
Kjellbomx4.084.394.161.793.93
Alexandersson4.193.984.154.174.124.34
Ledin4.10x4.094.14xx
Sundbergx2.73x
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Nelly Boquist
Nelly Boquist 09, Tjalve FIF
10.56
Tjalve FIF
10.56
  
2Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Råby-Rekarne
10.36
Råby-Rekarne FIF
10.36
PB
  
3Jonna Berndt
Jonna Berndt 09, KFUM Örebro
8.08
KFUM Örebro
8.08
  
4Cecilia SundbergLudvika FFI
5.37
  
Boquistx10.5610.2110.3710.14x
Dekreon10.129.909.8910.369.83x
Berndt7.437.338.087.47x7.64
Sundberg5.165.375.245.245.015.31
F14 60 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
8.49
Västerås FK
8.49
PB
  
2Julia Karlsson
8.60
Säffle FIK
8.60
PB
  
3Ebba Forslund Ekberg
8.63
KFUM Örebro
8.63
  
4Ellen GuldbrandsenTibro AIK
8.77
  
5Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
8.79
Katrineholms SK
8.79
  
6Tuva LjunggrenKFUM Arvika
8.89
  
7Tyra Lagerquist
8.99
Katrineholms SK
8.99
  
8Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
9.23
Stocksäters IF
9.23
  
Heat 1
23 mar
23 mar
1Julia Karlsson
8.62
Säffle FIK
8.62
PB
Q
  
2Ebba Forslund Ekberg
8.65
KFUM Örebro
8.65
q
  
3Ellen GuldbrandsenTibro AIK
8.78
q
  
4Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
9.22
Stocksäters IF
9.22
PB
q
  
5Saga Widholm
Saga Widholm 10, KFUM Örebro
9.22
KFUM Örebro
9.22
  
6Tilda Hiller
9.46
IFK Lidingö
9.46
PB
  
7Sigrid Noré
9.84
IFK Lidingö
9.84
PB
  
Heat 2
23 mar
23 mar
1Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
8.58
Västerås FK
8.58
PB
Q
  
2Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
8.79
Katrineholms SK
8.79
q
  
3Tuva LjunggrenKFUM Arvika
8.90
q
  
4Tyra Lagerquist
8.91
Katrineholms SK
8.91
q
  
5Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
9.32
  
6Annie Wallin
Annie Wallin 10, Västerås FK
10.55
Västerås FK
10.55
  
F14 200 m     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
28.05
Västerås FK
28.05
  
2Ebba Forslund Ekberg
28.80
KFUM Örebro
28.80
  
3Julia Karlsson
29.49
Säffle FIK
29.49
PB
  
4Hanna Widegren
29.90
Motala AIF
29.90
  
Final B
24 mar
24 mar
1Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
31.03
Stocksäters IF
31.03
PB
  
2Tilda Hiller
31.37
IFK Lidingö
31.37
PB
  
3Sigrid Noré
32.13
IFK Lidingö
32.13
PB
  
F14 800 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Kaja Holte Fjeldstad
Kaja Holte Fjeldstad 10, NOR
2:20.88
10NOR
2:20.88
PB
  
2Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
2:38.76
Västerås FK
2:38.76
  
3Tindra Windisch
2:46.28
Tjalve FIF
2:46.28
  
4Tyra Lagerquist
2:47.71
Katrineholms SK
2:47.71
  
5Tuva Ljunggren
2:53.21
KFUM Arvika
2:53.21
PB
  
6Alva Nilsson
2:56.64
Ludvika FFI
2:56.64
PB
  
F14 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Julia Karlsson
9.62
Säffle FIK
9.62
  
2Ellen GuldbrandsenTibro AIK
10.04
  
3Ebba Forslund Ekberg
10.09
KFUM Örebro
10.09
  
4Kerstin Hermansson
10.26
Västerås FK
10.26
PB
  
5Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
10.81
  
Final B
24 mar
24 mar
1Agnes Anderbro
Agnes Anderbro 10, Västerås FK
10.64
Västerås FK
10.64
  
2Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
11.29
Stocksäters IF
11.29
=PB
  
3Hanna Widegren
12.20
Motala AIF
12.20
  
4Tilda Hiller
12.47
IFK Lidingö
12.47
PB
  
5Annie Wallin
Annie Wallin 10, Västerås FK
12.65
Västerås FK
12.65
  
F14 Höjd     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Julia Karlsson
1.52
Säffle FIK
1.52
  
2Agnes Anderbro
Agnes Anderbro 10, Västerås FK
1.44
Västerås FK
1.44
  
3Ebba Forslund Ekberg
1.44
KFUM Örebro
1.44
  
4Laura Karlsson
Laura Karlsson 10, Västerås FK
1.44
Västerås FK
1.44
=PB
  
5Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
1.40
Katrineholms SK
1.40
  
6Annie Wallin
Annie Wallin 10, Västerås FK
1.30
Västerås FK
1.30
  
6Leia Gimlander
Leia Gimlander 10, Nyköpings BIS
1.30
Nyköpings BIS
1.30
  
8Hanna WidegrenMotala AIF
1.30
  
1.20
1.55
1.25
1.30
1.35
1.40
1.44
1.48
1.52
Karlsson-
xxx
-
-
-
-
xo
o
xo
Anderbro-
-
-
o
xxo
o
xxx

Forslund Ekberg-
-
-
-
o
xo
xxx

Karlsson-
-
o
xxo
o
xo
xxx

Sevelin-
-
-
o
xo
xxx


Wallino
o
xo
xxx




Gimlander-
-
xo
xxx




Widegreno
o
xxo
xxx




F14 Stav     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Agnes Anderbro
Agnes Anderbro 10, Västerås FK
2.14
Västerås FK
2.14
  
2Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
2.04
Katrineholms SK
2.04
  
3Laura Karlsson
Laura Karlsson 10, Västerås FK
1.84
Västerås FK
1.84
  
3Kerstin Hermansson
1.84
Västerås FK
1.84
  
1.741.841.942.042.142.24
Anderbroxooooxxoxxx
Sevelin-ooxoxxx
Karlssonooxxx
Hermanssonooxxx
F14 Längd     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Ebba Forslund Ekberg
4.99
KFUM Örebro
4.99
  
2Julia Karlsson
4.49
Säffle FIK
4.49
  
3Kerstin Hermansson
4.43
Västerås FK
4.43
PB
  
4Agnes Anderbro
Agnes Anderbro 10, Västerås FK
4.42
Västerås FK
4.42
PB
  
5Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
4.40
Katrineholms SK
4.40
  
6Ellen GuldbrandsenTibro AIK
4.33
PB
  
7Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
4.21
PB
  
8Laura Karlsson
Laura Karlsson 10, Västerås FK
4.17
Västerås FK
4.17
  
9Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
3.94
Stocksäters IF
3.94
  
10Tyra Lagerquist
3.88
Katrineholms SK
3.88
  
11Saga Widholm
Saga Widholm 10, KFUM Örebro
3.67
KFUM Örebro
3.67
  
12Sigrid Noré
3.44
IFK Lidingö
3.44
PB
  
13Annie Wallin
Annie Wallin 10, Västerås FK
3.39
Västerås FK
3.39
  
14Tilda Hiller
2.84
IFK Lidingö
2.84
PB
  
15Vera SörenssonIK Stål
2.71
PB
  
Forslund Ekberg4.664.704.984.862.544.99
Karlsson4.494.364.444.40x2.35
Hermansson4.084.294.30x4.114.43
Anderbro4.051.392.534.184.423.79
Sevelin4.124.324.304.384.404.31
Guldbrandsen3.873.994.224.334.324.30
Danielsson Wellsénx3.994.15x3.834.21
Karlsson4.103.943.953.903.144.17
Petersson3.773.943.93
Lagerquistx3.882.60
Widholm3.673.54x
Noré3.403.44x
Wallin3.193.393.24
Hiller2.622.522.84
Sörensson2.712.172.66
F14 Kula (3.0 kg)     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Molly Lindén
11.24
IF Göta Karlstad
11.24
  
2Leah Sageborn
10.34
IFK Gnesta
10.34
  
3Moa Ekblad Haarala
9.34
IK Westmannia
9.34
PB
  
4Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
8.66
Stocksäters IF
8.66
  
5Ebba Forslund Ekberg
7.96
KFUM Örebro
7.96
PB
  
6Vera SörenssonIK Stål
7.74
  
7Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
6.43
  
Lindén10.5410.8911.24x10.9510.84
Sagebornx9.159.489.579.6310.34
Ekblad Haarala8.478.458.749.34x8.79
Petersson8.58x8.438.558.398.66
Forslund Ekberg7.967.027.857.957.847.41
Sörensson6.117.477.517.747.527.66
Danielsson Wellsén6.435.645.205.395.805.73
F13 60 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
8.34
Västerås FK
8.34
PB
  
2Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
8.60
  
3Thowa Dahl
Thowa Dahl 11, IF Hagen
8.71
IF Hagen
8.71
  
4Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
8.82
  
5Ruth Thapper
Ruth Thapper 11, KFUM Örebro
8.91
KFUM Örebro
8.91
  
6Jacqueline TorgnerIFK Lidingö
8.94
  
7Irma Björkman
9.00
IF Göta Karlstad
9.00
  
8Matilda Öhlin
Matilda Öhlin 11, Trosa-Vagnhärad
9.01
Trosa-Vagnhärad SK
9.01
  
Heat 1
23 mar
23 mar
1Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
8.49
=PB
q
  
2Filippa NorgrenLudvika FFI
9.10
  
3Bodil EfraimssonMotala AIF
9.26
PB
  
4Emma GöthbergTibro AIK
9.67
  
5Signe JanssonIK Stål
9.79
  
6Lexie BjörneråsIF Hagen
9.87
PB
  
7Ebba Jakobsson
10.13
IK Westmannia
10.13
PB
  
Heat 2
23 mar
23 mar
1Ruth Thapper
Ruth Thapper 11, KFUM Örebro
8.91
KFUM Örebro
8.91
q
  
2Irma Björkman
8.99
IF Göta Karlstad
8.99
q
  
3Agnes Karlsson
9.29
IF Göta Karlstad
9.29
PB
  
4Nike Jansson
9.38
IFK Lidingö
9.38
PB
  
5Blanka Jegers
Blanka Jegers 11, KFUM Örebro
9.43
KFUM Örebro
9.43
PB
  
6Agnes Söderman
Agnes Söderman 11, KFUM Örebro
9.72
KFUM Örebro
9.72
PB
  
7Wilma Häggqvist
Wilma Häggqvist 11, Västerås FK
9.92
Västerås FK
9.92
  
8Iris FranssonTibro AIK
9.93
PB
  
Heat 3
23 mar
23 mar
1Thowa Dahl
Thowa Dahl 11, IF Hagen
8.74
IF Hagen
8.74
q
  
2Edith Lundin
9.14
Upsala IF
9.14
  
3Frida Simonsson
9.18
Götlunda IF
9.18
PB
  
4Ellinore SundbergLudvika FFI
9.41
PB
  
5Linnea Flanagan
9.42
IFK Lidingö
9.42
PB
  
6Märta Ekman
Märta Ekman 11, KFUM Örebro
9.91
KFUM Örebro
9.91
PB
  
7Stella Thyni
Stella Thyni 11, Västerås FK
10.22
Västerås FK
10.22
PB
  
Heat 4
23 mar
23 mar
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
8.56
Västerås FK
8.56
q
  
2Karin Keyser
Karin Keyser 11, Strängnäs
9.07
IFK Strängnäs
9.07
PB
  
3Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
9.28
Stocksäters IF
9.28
  
4Alvina Enström
9.51
Götlunda IF
9.51
PB
  
5Adriana Vasic
9.52
IF Göta Karlstad
9.52
PB
  
6Bianca Lindhe
9.54
IFK Lidingö
9.54
PB
  
7Filippa Ehrling
9.84
Stocksäters IF
9.84
PB
  
Heat 5
23 mar
23 mar
1Jacqueline TorgnerIFK Lidingö
8.82
q
  
2Matilda Öhlin
Matilda Öhlin 11, Trosa-Vagnhärad
8.96
Trosa-Vagnhärad SK
8.96
PB
q
  
3Matilda Rangne
9.18
IFK Lidingö
9.18
PB
  
4Isabel Andersson
9.73
IFK Lidingö
9.73
  
5Tuva Flobrink-Wiik
9.75
IK Westmannia
9.75
  
6Lava Fischer
9.82
IFK Lidingö
9.82
PB
  
7Ester Ekman
Ester Ekman 11, KFUM Örebro
10.14
KFUM Örebro
10.14
PB
  
Heat 6
23 mar
23 mar
1Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
8.79
PB
q
  
2Molly Rickardsson
Molly Rickardsson 11, Lidköpings IS
9.13
Lidköpings IS
9.13
  
3Signe Lennartsson BringTibro AIK
9.27
PB
  
4Ellen AdolfssonMotala AIF
9.39
PB
  
5Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
9.39
Stocksäters IF
9.39
PB
  
6Signe Johansson
Signe Johansson 11, Råby-Rekarne
9.59
Råby-Rekarne FIF
9.59
PB
  
7Agnes Nord
Agnes Nord 11, KFUM Örebro
10.64
KFUM Örebro
10.64
PB
  
F13 200 m     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Zara Branneby
28.28
Karlskoga FIF
28.28
PB
  
2Astrid Tallsäter
28.69
IF Göta Karlstad
28.69
PB
  
3Thowa Dahl
Thowa Dahl 11, IF Hagen
28.96
IF Hagen
28.96
PB
  
4Irma Björkman
29.44
IF Göta Karlstad
29.44
PB
  
Final B
24 mar
24 mar
1Ruth Thapper
Ruth Thapper 11, KFUM Örebro
30.18
KFUM Örebro
30.18
  
2Jacqueline TorgnerIFK Lidingö
30.23
  
3Emma Lindström
Emma Lindström 11, Västerås FK
30.60
Västerås FK
30.60
  
4Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
31.18
Katrineholms SK
31.18
  
Final C
24 mar
24 mar
1Filippa Norgren
30.40
Ludvika FFI
30.40
PB
  
2Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
31.41
Stocksäters IF
31.41
  
3Vendela Jonsson Sivén
31.59
Stocksäters IF
31.59
PB
  
4Isabel Andersson
32.19
IFK Lidingö
32.19
PB
  
Final D
24 mar
24 mar
1Felicia ÅhbergTibro AIK
32.41
PB
  
2Linnea Flanagan
33.00
IFK Lidingö
33.00
SB
  
3Tuva Flobrink-Wiik
34.17
IK Westmannia
34.17
  
4Stella Thyni
Stella Thyni 11, Västerås FK
34.86
Västerås FK
34.86
  
Final E
24 mar
24 mar
1Lava Fischer
32.44
IFK Lidingö
32.44
PB
  
2Märta Ekman
Märta Ekman 11, KFUM Örebro
33.86
KFUM Örebro
33.86
PB
  
3Wilma Häggqvist
Wilma Häggqvist 11, Västerås FK
34.42
Västerås FK
34.42
=PB
  
4Ester Ekman
Ester Ekman 11, KFUM Örebro
35.05
KFUM Örebro
35.05
PB
  
Final F
24 mar
24 mar
1Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
32.40
Stocksäters IF
32.40
PB
  
2Wilma Hultman
Wilma Hultman 11, Tjalve FIF
37.71
Tjalve FIF
37.71
PB
  
3Unna Fleischmann
41.85
Stocksäters IF
41.85
PB
  
Final G
24 mar
24 mar
1Matilda Rangne
30.87
IFK Lidingö
30.87
PB
  
2Bianca Lindhe
32.58
IFK Lidingö
32.58
PB
  
3Nike Jansson
33.51
IFK Lidingö
33.51
PB
  
Final H
24 mar
24 mar
1Bodil EfraimssonMotala AIF
30.98
PB
  
2Lina Petersson
32.00
Istrums SK
32.00
PB
  
3Alma Thörnholm
Alma Thörnholm 11, KFUM Örebro
33.83
KFUM Örebro
33.83
PB
  
F13 800 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Zara Branneby
2:40.02
Karlskoga FIF
2:40.02
PB
  
2Molly Rickardsson
Molly Rickardsson 11, Lidköpings IS
2:41.27
Lidköpings IS
2:41.27
PB
  
2Filippa Norgren
2:41.27
Ludvika FFI
2:41.27
PB
  
4Emma Lindström
Emma Lindström 11, Västerås FK
2:44.50
Västerås FK
2:44.50
PB
  
5Molly Good
Molly Good 11, Katrineholm
2:49.46
Katrineholms SK
2:49.46
PB
  
6Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
2:52.41
Katrineholms SK
2:52.41
PB
  
7Matilda Rangne
2:52.97
IFK Lidingö
2:52.97
  
Final B
23 mar
23 mar
1Irma Björkman
2:56.73
IF Göta Karlstad
2:56.73
PB
  
2Agnes Karlsson
3:00.51
IF Göta Karlstad
3:00.51
PB
  
3Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
3:02.90
Stocksäters IF
3:02.90
  
4Signe Johansson
Signe Johansson 11, Råby-Rekarne
3:05.43
Råby-Rekarne FIF
3:05.43
PB
  
5Iris Fransson
3:07.51
Tibro AIK
3:07.51
PB
  
6Stella Thyni
Stella Thyni 11, Västerås FK
3:07.98
Västerås FK
3:07.98
  
7Lydia Westerling
3:20.27
Åsbro GoIF
3:20.27
PB
  
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
9.33
Västerås FK
9.33
PB
  
2Zara Branneby
10.17
Karlskoga FIF
10.17
  
3Emma Johansson
10.20
IF Göta Karlstad
10.20
PB
  
4Jacqueline TorgnerIFK Lidingö
10.22
  
5Vendela Jonsson Sivén
10.50
Stocksäters IF
10.50
  
6Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
10.93
Katrineholms SK
10.93
  
Final B
24 mar
24 mar
1Felicia ÅhbergTibro AIK
11.14
PB
  
2Isabel Andersson
12.08
IFK Lidingö
12.08
  
3Lava Fischer
12.10
IFK Lidingö
12.10
PB
  
4Tuva Flobrink-Wiik
12.16
IK Westmannia
12.16
  
5Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
12.30
Stocksäters IF
12.30
PB
  
6Agnes Söderman
Agnes Söderman 11, KFUM Örebro
12.76
KFUM Örebro
12.76
  
Final C
24 mar
24 mar
1Emma GöthbergTibro AIK
11.65
PB
  
2Lina Petersson
12.11
Istrums SK
12.11
PB
  
3Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
12.52
Stocksäters IF
12.52
PB
  
4Stella Thyni
Stella Thyni 11, Västerås FK
12.53
Västerås FK
12.53
PB
  
5Matilda Rangne
12.84
IFK Lidingö
12.84
PB
  
6Unna Fleischmann
15.84
Stocksäters IF
15.84
PB
  
F13 Höjd     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
1.50
Västerås FK
1.50
  
2Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
1.47
=PB
  
3Emma Johansson
1.47
IF Göta Karlstad
1.47
  
4Linnea Flanagan
1.41
IFK Lidingö
1.41
PB
  
5Zara Branneby
1.41
Karlskoga FIF
1.41
  
6Alma Thörnholm
Alma Thörnholm 11, KFUM Örebro
1.38
KFUM Örebro
1.38
PB
  
7Isabel Andersson
1.34
IFK Lidingö
1.34
PB
  
8Ellinor Sjögren
1.30
Glanshammars IF
1.30
PB
  
9Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
1.25
Stocksäters IF
1.25
  
10Wilma Hultman
Wilma Hultman 11, Tjalve FIF
1.15
Tjalve FIF
1.15
PB
  
11Matilda Rangne
1.10
IFK Lidingö
1.10
PB
  
Thowa Dahl
Thowa Dahl 11, IF Hagen
NH
IF Hagen
NH
  
1.10
1.44
1.15
1.47
1.20
1.50
1.25
1.55
1.30
1.34
1.38
1.41
Öryd-
xo
-
xxo
-
o
-
xxx
-
o
o
o
Jonsson Sivén-
xo
-
o
-
xxx
-
o
o
o
o
Johansson-
xxo
-
xxo
-
xxx
-
-
o
o
o
Flanagano
xxx
o
o
o
o
o
o
o
Branneby-
xxx
-
-
-
-
o
xo
o
Thörnholmo
o
o
o
o
o
xxo
xxx
Andersson-
o
o
xo
o
o
xxx

Sjögreno
o
o
o
xo
xxx


Svahno
o
o
o




Hultmanxo
xo
xxx





Rangneo
xr






Dahl







F13 Stav     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
2.70
Västerås FK
2.70
PB
  
2Thilda Högberg
Thilda Högberg 12, KFUM Örebro
2.34
KFUM Örebro
2.34
PB
  
3Isabel Andersson
2.04
IFK Lidingö
2.04
  
4Elina Wester
1.94
Åsbro GoIF
1.94
  
5Corinne CederrothTurebergs FK
1.84
PB
  
1.54
2.34
1.64
2.44
1.74
2.60
1.84
2.70
1.94
2.80
2.04
2.14
2.24
Öryd-
o
-
o
-
o
-
xxo
-
xxx
o
o
o
Högberg-
xxo
-
xxx
-
-
o
xo
o
o
Andersson-
-
o
o
o
xo
xxx

Wester-
-
-
-
xo
xxx


Cederrotho
xo
xo
o
xxx



F13 Längd (zon)     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
5.19
Västerås FK
5.19
  
2Zara Branneby
4.72
Karlskoga FIF
4.72
  
3Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
4.54
Katrineholms SK
4.54
  
4Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
4.48
PB
  
5Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
4.47
  
6Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
4.34
Katrineholms SK
4.34
  
7Signe Lennartsson BringTibro AIK
4.30
  
8Edith Lundin
4.26
Upsala IF
4.26
  
9Bodil EfraimssonMotala AIF
4.20
  
10Jacqueline TorgnerIFK Lidingö
4.14
  
11Agnes Karlsson
4.11
IF Göta Karlstad
4.11
PB
  
12Frida Simonsson
4.05
Götlunda IF
4.05
  
13Matilda Öhlin
Matilda Öhlin 11, Trosa-Vagnhärad
4.05
Trosa-Vagnhärad SK
4.05
  
14Ellen AdolfssonMotala AIF
3.99
  
15Filippa NorgrenLudvika FFI
3.90
  
16Linnea Flanagan
3.90
IFK Lidingö
3.90
PB
  
17Emma GöthbergTibro AIK
3.83
  
18Molly Rickardsson
Molly Rickardsson 11, Lidköpings IS
3.82
Lidköpings IS
3.82
  
19Adriana Vasic
3.74
IF Göta Karlstad
3.74
  
20Sandelia Tränk
Sandelia Tränk 11, KFUM Örebro
3.68
KFUM Örebro
3.68
  
21Signe JanssonIK Stål
3.63
  
22Lava Fischer
3.49
IFK Lidingö
3.49
PB
  
Öryd5.084.904.775.065.19
Branneby4.324.314.414.434.464.72
Daun4.284.404.504.334.54
Jonsson Sivén4.104.314.104.234.304.48
Tallsäter4.424.474.174.244.144.27
Arvidsson4.184.304.344.324.244.24
Lennartsson Bring4.194.124.213.994.184.30
Lundin4.164.154.264.10xx
Efraimsson4.204.184.06
Torgner4.143.983.81
Karlsson4.113.864.02
Simonsson3.934.044.05
Öhlin4.053.534.01
Adolfsson3.993.832.20
Norgren3.903.743.77
Flanagan3.773.543.90
Göthberg3.383.673.83
Rickardsson3.823.653.52
Vasic3.74x3.49
Tränk3.683.153.49
Jansson3.633.363.43
Fischer3.493.393.47
Final B
23 mar
23 mar
1Isabel Andersson
3.96
IFK Lidingö
3.96
PB
  
2Alvina Enström
3.82
Götlunda IF
3.82
PB
  
3Matilda Rangne
3.75
IFK Lidingö
3.75
PB
  
4Agnes Söderman
Agnes Söderman 11, KFUM Örebro
3.70
KFUM Örebro
3.70
  
5Molly Good
Molly Good 11, Katrineholm
3.68
Katrineholms SK
3.68
PB
  
6Nike Jansson
3.68
IFK Lidingö
3.68
PB
  
7Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
3.66
Stocksäters IF
3.66
SB
  
8Bianca Lindhe
3.63
IFK Lidingö
3.63
PB
  
9Vilma Harry
Vilma Harry 11, Västerås FK
3.61
Västerås FK
3.61
PB
  
10Ester Ekman
Ester Ekman 11, KFUM Örebro
3.60
KFUM Örebro
3.60
PB
  
11Signe Johansson
Signe Johansson 11, Råby-Rekarne
3.53
Råby-Rekarne FIF
3.53
  
12Iris FranssonTibro AIK
3.53
PB
  
13Stella Thyni
Stella Thyni 11, Västerås FK
3.41
Västerås FK
3.41
  
14Lexie BjörneråsIF Hagen
3.40
PB
  
15Märta Ekman
Märta Ekman 11, KFUM Örebro
3.36
KFUM Örebro
3.36
PB
  
16Wilma Häggqvist
Wilma Häggqvist 11, Västerås FK
3.35
Västerås FK
3.35
  
17Tuva Flobrink-Wiik
3.31
IK Westmannia
3.31
  
18Ebba Jakobsson
3.26
IK Westmannia
3.26
  
19Karin Keyser
Karin Keyser 11, Strängnäs
3.25
IFK Strängnäs
3.25
  
20Ellinore SundbergLudvika FFI
3.13
  
21Wilma Hultman
Wilma Hultman 11, Tjalve FIF
2.91
Tjalve FIF
2.91
PB
  
Andersson3.82x3.96
Enström3.813.813.82
Rangne3.723.713.75
Söderman3.703.653.64
Good3.653.683.64
Jansson3.603.683.61
Svahn3.663.493.63
Lindhe3.633.563.51
Harry3.543.613.53
Ekman3.603.203.02
Johansson3.413.513.53
Fransson3.393.443.53
Thyni3.413.193.32
Björnerås3.203.40x
Ekman3.023.223.36
Häggqvist3.243.353.25
Flobrink-Wiik3.003.213.31
Jakobsson3.133.143.26
Keyser3.253.233.19
Sundberg3.133.003.09
Hultman2.842.912.82
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Miranda JakobssonBohus IF
11.53
PB
  
2Zara Branneby
11.47
Karlskoga FIF
11.47
  
3Jacqueline TorgnerIFK Lidingö
10.00
PB
  
4Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
9.55
Västerås FK
9.55
  
5Vilma Harry
Vilma Harry 11, Västerås FK
9.10
Västerås FK
9.10
  
6Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
8.73
  
7Emma Johansson
8.00
IF Göta Karlstad
8.00
  
8Linnea Flanagan
7.93
IFK Lidingö
7.93
PB
  
9Nike Jansson
7.84
IFK Lidingö
7.84
PB
  
10Emma Sund Rodriguez
7.60
KFUM Örebro
7.60
  
11Isabel Andersson
7.19
IFK Lidingö
7.19
PB
  
12Stella Thyni
Stella Thyni 11, Västerås FK
7.13
Västerås FK
7.13
PB
  
13Matilda Rangne
6.82
IFK Lidingö
6.82
PB
  
14Lina PeterssonIstrums SK
6.77
PB
  
15Tuva Flobrink-Wiik
6.35
IK Westmannia
6.35
  
16Sandelia Tränk
Sandelia Tränk 11, KFUM Örebro
6.32
KFUM Örebro
6.32
  
17Ellinore SundbergLudvika FFI
6.27
  
18Lava Fischer
6.09
IFK Lidingö
6.09
PB
  
19Wilma Häggqvist
Wilma Häggqvist 11, Västerås FK
5.99
Västerås FK
5.99
  
20Agnes Söderman
Agnes Söderman 11, KFUM Örebro
4.80
KFUM Örebro
4.80
  
21Unna Fleischmann
4.18
Stocksäters IF
4.18
PB
  
Jakobsson10.699.8510.8410.0711.0011.53
Branneby11.2410.7510.2011.0011.4710.65
Torgner9.239.278.9310.00x8.70
Öryd8.699.079.559.298.888.83
Harry8.758.978.978.709.109.09
Jonsson Sivén8.086.938.348.238.688.73
Johansson7.828.007.92
Flanagan7.936.27x7.166.287.38
Jansson6.896.477.847.187.757.62
Sund Rodriguez7.497.597.60
Andersson6.477.19x
Thyni7.136.516.69
Rangne6.826.826.25
Petersson6.096.456.77
Flobrink-Wiik6.355.546.01
Tränk6.176.326.14
Sundberg5.806.276.26
Fischer6.095.205.59
Häggqvist5.415.915.99
Söderman4.394.80x
Fleischmann4.184.06x
F12 60 m     
Inne 23 mar

Final A

Final
Inne 23 mar
1Hilma Kabo
Hilma Kabo 12, IFK Mora FIK
8.61
IFK Mora FIK
8.61
  
2Märtha Englund
8.75
Turebergs FK
8.75
PB
  
3Thilda Högberg
Thilda Högberg 12, KFUM Örebro
8.80
KFUM Örebro
8.80
PB
  
4Agnes Karlsson
Agnes Karlsson 12, Åkersberga
8.90
Åkersberga SK
8.90
  
5Isadora StavmarkIFK Tumba
9.06
  
6Wilma Lagander
9.07
Turebergs FK
9.07
=PB
  
7Esther Ganterud LindahlIF Göta Karlstad
9.12
  
8Nellie Lieberth Järman
9.23
Lidköpings IS
9.23
  
Heat 1
23 mar
23 mar
1Märtha Englund
8.78
Turebergs FK
8.78
Q
  
2Matilda SjöbergÅsbro GoIF
9.13
  
3Linn Glans
Linn Glans 12, Åkersberga
9.26
Åkersberga SK
9.26
  
4Elina Wester
9.43
Åsbro GoIF
9.43
  
5Lova Tang Kempe
Lova Tang Kempe 12, KFUM Örebro
9.85
KFUM Örebro
9.85
  
6Alicia Andersson LernmanIF Göta Karlstad
9.95
  
7Hanna Werke
Hanna Werke 12, KFUM Örebro
10.34
KFUM Örebro
10.34
PB
  
8Majken Berggren
Majken Berggren 12, KFUM Örebro
13.56
KFUM Örebro
13.56
  
Heat 2
23 mar
23 mar
1Thilda Högberg
Thilda Högberg 12, KFUM Örebro
8.94
KFUM Örebro
8.94
Q
  
2Nellie Lieberth Järman
9.02
Lidköpings IS
9.02
PB
q
  
3Ella Ljungquist
9.31
Turebergs FK
9.31
PB
  
4Vera Hillerström
9.51
KFUM Örebro
9.51
  
5Sally SörenssonIK Stål
9.88
PB
  
6Wilma Hedlund
Wilma Hedlund 12, KFUM Örebro
10.05
KFUM Örebro
10.05
PB
  
7Lukrecija SutaiteTranås AIF
10.10
PB
  
8Agnes Forslund
11.27
Fjugesta IF
11.27
  
Heat 3
23 mar
23 mar
1Agnes Karlsson
Agnes Karlsson 12, Åkersberga
8.87
Åkersberga SK
8.87
Q
  
2Lotta Fredriksson
9.23
KFUM Örebro
9.23
  
3Stella Holmqvist
Stella Holmqvist 12, KFUM Örebro
9.23
KFUM Örebro
9.23
PB
  
4Hanna Gruber
9.55
Turebergs FK
9.55
PB
  
5Freja Mäki
Freja Mäki 12, Götlunda
9.75
Götlunda IF
9.75
PB
  
6Alicia Hultgren
10.17
IF Hagen
10.17
PB
  
7Astrid Holmen LoodhIF Hagen
10.22
PB
  
8Felicia Sevelin
Felicia Sevelin 12, KFUM Örebro
10.23
KFUM Örebro
10.23
PB
  
Heat 4
23 mar
23 mar
1Esther Ganterud LindahlIF Göta Karlstad
8.98
PB
Q
  
2Isadora StavmarkIFK Tumba
9.00
PB
q
  
3Astrid Anderbro
Astrid Anderbro 12, Västerås FK
9.26
Västerås FK
9.26
PB
  
4Corinne CederrothTurebergs FK
9.37
PB
  
5Belle Rosendal
10.09
Ludvika FFI
10.09
PB
  
6Lina Enberg
10.27
Ludvika FFI
10.27
  
7Elin Månsson Thedéen
10.87
Stocksäters IF
10.87
PB
  
8Flora Danielsson
Flora Danielsson 12, KFUM Örebro
10.88
KFUM Örebro
10.88
PB
  
Heat 5
23 mar
23 mar
1Hilma Kabo
Hilma Kabo 12, IFK Mora FIK
8.58
IFK Mora FIK
8.58
=PB
Q
  
2Wilma Lagander
9.07
Turebergs FK
9.07
PB
q
  
3Wilma Adolfsson
9.20
IF Göta Karlstad
9.20
=PB
  
4Isabelle Rex
9.75
Turebergs FK
9.75
  
5Linnea Eng
Linnea Eng 12, IF Göta
10.07
IF Göta Karlstad
10.07
SB
  
6Li Lennartsson
10.38
Finspångs AIK
10.38
PB
  
7Penny Kalin
Penny Kalin 12, Finspång
10.44
Finspångs AIK
10.44
PB
  
F12 200 m     
Inne 24 mar

Final A

Final
Inne 24 mar
1Hilma Kabo
Hilma Kabo 12, IFK Mora FIK
28.66
IFK Mora FIK
28.66
PB
  
2Märtha Englund
29.59
Turebergs FK
29.59
=PB
  
3Thilda Högberg
Thilda Högberg 12, KFUM Örebro
29.87
KFUM Örebro
29.87
PB
  
4Lotta Fredriksson
31.08
KFUM Örebro
31.08
  
Final B
24 mar
24 mar
1Wilma Lagander
30.44
Turebergs FK
30.44
  
2Elvira Rasmussen
Elvira Rasmussen 12, KFUM Örebro
30.82
KFUM Örebro
30.82
PB
  
3Stina Anfält
Stina Anfält 12, KFUM Örebro
30.91
KFUM Örebro
30.91
PB
  
Final C
24 mar
24 mar
1Stella Holmqvist
Stella Holmqvist 12, KFUM Örebro
31.32
KFUM Örebro
31.32
PB
  
2Astrid Anderbro
Astrid Anderbro 12, Västerås FK
31.44
Västerås FK
31.44
PB
  
3Corinne Cederroth
31.50
Turebergs FK
31.50
PB
  
4Ella Ljungquist
31.88
Turebergs FK
31.88
PB
  
Final D
24 mar
24 mar
1Isabelle Rex
31.58
Turebergs FK
31.58
PB
  
2Nova Borensjö
31.76
Turebergs FK
31.76
PB
  
3Linn Glans
Linn Glans 12, Åkersberga
32.27
Åkersberga SK
32.27
PB
  
4Ellinore SundbergLudvika FFI
32.57
PB
  
Final E
24 mar
24 mar
1Wilma Adolfsson
31.76
IF Göta Karlstad
31.76
PB
  
2Hanna Gruber
33.48
Turebergs FK
33.48
=PB
  
3Felicia Sevelin
Felicia Sevelin 12, KFUM Örebro
34.83
KFUM Örebro
34.83
PB
  
Final F
24 mar
24 mar
1Filippa Ehrling
34.12
Stocksäters IF
34.12
PB
  
2Alva Axelsson
35.46
Götlunda IF
35.46
PB
  
3Belle Rosendal
35.59
Ludvika FFI
35.59
PB
  
4Penny Kalin
Penny Kalin 12, Finspång
36.62
Finspångs AIK
36.62
PB
  
Final G
24 mar
24 mar
1Elin Eriksson
Elin Eriksson 12, Lidköpings IS
35.38
Lidköpings IS
35.38
PB
  
2Lina Enberg
35.42
Ludvika FFI
35.42
PB
  
3Li Lennartsson
38.28
Finspångs AIK
38.28
PB
  
4Elin Månsson Thedéen
38.42
Stocksäters IF
38.42
PB
  
Final H
24 mar
24 mar
1Wilma Hedlund
Wilma Hedlund 12, KFUM Örebro
33.62
KFUM Örebro
33.62
PB
  
2Rut Anttonen
Rut Anttonen 12, KFUM Örebro
34.12
KFUM Örebro
34.12
PB
  
3Rut Lindqvist
Rut Lindqvist 12, KFUM Örebro
35.21
KFUM Örebro
35.21
PB
  
Final I
24 mar
24 mar
1Matilda SjöbergÅsbro GoIF
29.97
  
2Agnes Franzén
31.02