0

10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: KFUM Örebro
Tävlande: 132 (45+87)   Starter: 393 (136+257)

Män
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Charlie Jullien PerssonSOK Träff
8.12
  
2Lukas Einarsson
Lukas Einarsson 10, Linköpings GIF
8.12
Linköpings GIF
8.12
  
3Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
8.23
KFUM Örebro
8.23
PB
  
4Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
8.29
KFUM Örebro
8.29
  
5Erik Uddegård
8.40
IF Göta Karlstad
8.40
  
6Arvid Kvarnback
Arvid Kvarnback 09, Leksands FIK
8.50
Leksands FIK
8.50
  
7Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
8.50
KFUM Örebro
8.50
  
8Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
8.50
Glanshammars IF
8.50
PB
  
Heat 1
1Charlie Jullien PerssonSOK Träff
8.06
Q
  
2Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
8.27
KFUM Örebro
8.27
Q
  
3Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
8.47
KFUM Örebro
8.47
q
  
4Arvid Kvarnback
Arvid Kvarnback 09, Leksands FIK
8.50
Leksands FIK
8.50
q
  
5Edwin WallgrenÅsbro GoIF
9.43
PB
  
6Vilgot Tränk
Vilgot Tränk 10, KFUM Örebro
9.89
KFUM Örebro
9.89
  
Heat 2
1Lukas Einarsson
Lukas Einarsson 10, Linköpings GIF
8.08
Linköpings GIF
8.08
Q
  
2Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
8.25
KFUM Örebro
8.25
=PB
Q
  
3Erik Uddegård
8.38
IF Göta Karlstad
8.38
q
  
4Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
8.54
Glanshammars IF
8.54
PB
q
  
5Oliver MånssonLudvika FFI
9.01
  
6Hugo Klingenholt
Hugo Klingenholt 10, KFUM Örebro
9.23
KFUM Örebro
9.23
PB
  
7Anton MartinssonSOK Träff
9.82
PB
  
P15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
26.15
KFUM Örebro
26.15
  
2Lukas Einarsson
Lukas Einarsson 10, Linköpings GIF
26.15
Linköpings GIF
26.15
  
3Charlie Jullien PerssonSOK Träff
27.38
  
Final B
1Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
26.99
KFUM Örebro
26.99
  
2Edwin Wallgren
31.78
Åsbro GoIF
31.78
PB
  
P15 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ivar Janson
2:50.23
Hammarby IF
2:50.23
PB
  
2Casper Enarsson
2:57.76
IK Westmannia
2:57.76
  
3Erik Uddegård
3:06.61
IF Göta Karlstad
3:06.61
  
4Olle Skoog Karlsson
3:06.70
Finspångs AIK
3:06.70
PB
  
5Ted Bekkewold KarlströmHässelby SK
3:15.42
PB
  
6Oliver Månsson
3:18.75
Ludvika FFI
3:18.75
PB
  
P15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Vilgot Tränk
Vilgot Tränk 10, KFUM Örebro
1.37
KFUM Örebro
1.37
PB
  
1.271.321.371.41
Tränkoxxoxoxxx
P15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Charlie Jullien PerssonSOK Träff
4.95
  
2Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
4.81
Glanshammars IF
4.81
PB
  
3Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
4.65
KFUM Örebro
4.65
  
4Gustav Lindström
4.27
KFUM Örebro
4.27
PB
  
5Edwin WallgrenÅsbro GoIF
4.24
  
6Oscar Arvidsson
Oscar Arvidsson 10, KFUM Örebro
3.99
KFUM Örebro
3.99
PB
  
7Anton MartinssonSOK Träff
3.71
  
Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
NM
KFUM Örebro
NM
  
Jullien Persson4.954.754.764.94
Seger4.814.58x4.81
Unosson4.65x4.464.56
Lindström3.823.714.274.03
Wallgren4.094.144.244.19
Arvidsson3.793.983.963.99
Martinssonxx3.71x
Sjöholmxxx
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Charlie Jullien PerssonSOK Träff
10.02
PB
  
2Jonas Longrée
8.07
IF Göta Karlstad
8.07
  
Jullien Persson9.089.319.4610.02
Longrée7.848.007.828.07
P13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
8.87
KFUM Örebro
8.87
  
2Adam Nylund
Adam Nylund 11, Enköping
9.14
Enköpings AI
9.14
PB
  
3Michal Kulik
9.14
Götlunda IF
9.14
  
4Oliver Dimming
9.31
IF Göta Karlstad
9.31
PB
  
5Gustav Östlund
Gustav Östlund 11, KFUM Örebro
9.37
KFUM Örebro
9.37
  
6Vincent Bäckrud
Vincent Bäckrud 11, KFUM Örebro
9.43
KFUM Örebro
9.43
  
7Albin Thorell
Albin Thorell 11, KFUM Örebro
9.62
KFUM Örebro
9.62
  
8Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
9.81
KFUM Örebro
9.81
  
Heat 1
1Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
8.77
KFUM Örebro
8.77
PB
Q
  
2Gustav Östlund
Gustav Östlund 11, KFUM Örebro
9.24
KFUM Örebro
9.24
PB
Q
  
3Oliver Dimming
9.38
IF Göta Karlstad
9.38
PB
q
  
4Albin Thorell
Albin Thorell 11, KFUM Örebro
9.50
KFUM Örebro
9.50
PB
q
  
5Liam MattiassonKils AIK
10.03
  
Heat 2
1Michal Kulik
9.10
Götlunda IF
9.10
PB
Q
  
2Adam Nylund
Adam Nylund 11, Enköping
9.19
Enköpings AI
9.19
PB
Q
  
3Vincent Bäckrud
Vincent Bäckrud 11, KFUM Örebro
9.33
KFUM Örebro
9.33
=PB
q
  
4Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
9.60
KFUM Örebro
9.60
q
  
P13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
29.71
KFUM Örebro
29.71
  
2Michal Kulik
30.33
Götlunda IF
30.33
PB
  
3Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
32.23
KFUM Örebro
32.23
PB
  
4Vincent Bäckrud
Vincent Bäckrud 11, KFUM Örebro
32.57
KFUM Örebro
32.57
  
P13 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
2:42.18
KFUM Örebro
2:42.18
  
2Eskil Svenberg
Eskil Svenberg 12, KFUM Örebro
2:42.42
KFUM Örebro
2:42.42
PB
  
3Michal Kulik
2:51.70
Götlunda IF
2:51.70
  
4Elias Ledenius
3:07.65
IF Hagen
3:07.65
PB
  
5Melvin Björklund GustafssonKFUM Örebro
3:17.34
PB
  
P13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
1.50
KFUM Örebro
1.50
SB
  
2Adam Nylund
Adam Nylund 11, Enköping
1.37
Enköpings AI
1.37
PB
  
3Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
1.33
KFUM Örebro
1.33
  
4Vincent Bäckrud
Vincent Bäckrud 11, KFUM Örebro
1.28
KFUM Örebro
1.28
PB
  
1.03
1.41
1.08
1.44
1.13
1.47
1.18
1.50
1.23
1.53
1.28
1.33
1.37
Ekvall-
o
-
o
-
xo
-
xo
-
xxx
o
o
o
Nylund-
xxx
o
o
o
o
o
o
o
Thuvander-
-
-
o
o
o
o
xxx
Bäckrudo
o
o
o
o
xo
xxx

P13 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Albin Thorell
Albin Thorell 11, KFUM Örebro
1.63
KFUM Örebro
1.63
  
1.531.631.73
Thorellooxxx
P13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
4.70
KFUM Örebro
4.70
  
2Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
4.46
KFUM Örebro
4.46
  
3Gustav Östlund
Gustav Östlund 11, KFUM Örebro
4.21
KFUM Örebro
4.21
  
4Adam Nylund
Adam Nylund 11, Enköping
4.10
Enköpings AI
4.10
  
5Oliver Dimming
4.04
IF Göta Karlstad
4.04
  
6Vincent Bäckrud
Vincent Bäckrud 11, KFUM Örebro
4.01
KFUM Örebro
4.01
PB
  
7Liam MattiassonKils AIK
3.51
  
Ekvall4.314.494.294.70
Thuvander4.134.424.284.46
Östlund4.204.203.864.21
Nylund3.954.014.064.10
Dimming3.943.873.894.04
Bäckrud3.914.013.85x
Mattiasson3.353.513.313.45
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
9.07
KFUM Örebro
9.07
  
2Wilhelm der NederlandenKFUM Örebro
8.99
PB
  
3Liam MattiassonKils AIK
7.75
  
Ekvall9.078.78
der Nederlanden8.998.238.397.54
Mattiasson7.757.677.447.56
P12 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
8.43
KFUM Örebro
8.43
PB
  
2Oliver Harling
Oliver Harling 12, KFUM Örebro
9.24
KFUM Örebro
9.24
  
3Algot Sundström
Algot Sundström 12, KFUM Örebro
9.31
KFUM Örebro
9.31
PB
  
4Max Lönegård
9.38
IF Linnéa
9.38
  
5Axel Hardt
9.59
Motala AIF
9.59
  
6Elliot Ahlström
Elliot Ahlström 12, Linköpings GIF
9.76
Linköpings GIF
9.76
  
7Eskil Svenberg
Eskil Svenberg 12, KFUM Örebro
9.84
KFUM Örebro
9.84
  
8Melvin Björklund GustafssonKFUM Örebro
9.93
  
Heat 1
1Oliver Harling
Oliver Harling 12, KFUM Örebro
9.22
KFUM Örebro
9.22
PB
Q
  
2Max Lönegård
9.39
IF Linnéa
9.39
Q
  
3Eskil Svenberg
Eskil Svenberg 12, KFUM Örebro
9.75
KFUM Örebro
9.75
PB
q
  
4Melvin Björklund GustafssonKFUM Örebro
9.80
PB
q
  
5Sixten Viking
Sixten Viking 12, KFUM Örebro
9.98
KFUM Örebro
9.98
  
6Erik Bodelsson
Erik Bodelsson 12, Glanshammar
10.76
Glanshammars IF
10.76
PB
  
Heat 2
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
8.70
KFUM Örebro
8.70
Q
  
2Algot Sundström
Algot Sundström 12, KFUM Örebro
9.39
KFUM Örebro
9.39
PB
Q
  
3Axel Hardt
9.57
Motala AIF
9.57
PB
q
  
4Elliot Ahlström
Elliot Ahlström 12, Linköpings GIF
9.72
Linköpings GIF
9.72
PB
q
  
5Isaac Wilhelmsson
10.14
KFUM Örebro
10.14
=PB
  
6Elias Ledenius
10.82
IF Hagen
10.82
PB
  
P12 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
29.99
KFUM Örebro
29.99
  
2Lucas Halvarsson
Lucas Halvarsson 12, KFUM Örebro
30.96
KFUM Örebro
30.96
  
3Max Lönegård
32.00
IF Linnéa
32.00
  
4Algot Sundström
Algot Sundström 12, KFUM Örebro
32.55
KFUM Örebro
32.55
  
Final B
1Oliver Harling
Oliver Harling 12, KFUM Örebro
32.35
KFUM Örebro
32.35
  
2Axel Hardt
32.36
Motala AIF
32.36
PB
  
3Sixten Viking
Sixten Viking 12, KFUM Örebro
35.32
KFUM Örebro
35.32
  
P12 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
1.53
KFUM Örebro
1.53
  
2Max Lönegård
1.23
IF Linnéa
1.23
  
2Elliot Ahlström
Elliot Ahlström 12, Linköpings GIF
1.23
Linköpings GIF
1.23
  
4Axel Hardt
1.18
Motala AIF
1.18
  
5Isaac Wilhelmsson
1.08
KFUM Örebro
1.08
  
Eskil Svenberg
Eskil Svenberg 12, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
1.03
1.41
1.08
1.44
1.13
1.47
1.18
1.50
1.23
1.53
1.28
1.57
1.33
1.37
Kvelland-
o
-
o
-
xo
o
o
o
xo
o
xxx
o
o
Lönegård-
o
o
xo
xxo
xxx


Ahlström-
o
o
xo
xxo
xxx


Hardt-
o
o
o
xxx



Wilhelmssono
o
xxx





Svenbergxxx







P12 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
Elias LedeniusIF Hagen
NH
  
1.53
Ledeniusxxx
P12 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Kvelland
Teodor Kvelland 12, KFUM Örebro
5.05
KFUM Örebro
5.05
PB
  
2Lucas Halvarsson
Lucas Halvarsson 12, KFUM Örebro
4.16
KFUM Örebro
4.16
  
3Max Lönegård
3.95
IF Linnéa
3.95
  
4Algot Sundström
Algot Sundström 12, KFUM Örebro
3.67
KFUM Örebro
3.67
PB
  
5Axel Hardt
3.62
Motala AIF
3.62
PB
  
6Elliot Ahlström
Elliot Ahlström 12, Linköpings GIF
3.59
Linköpings GIF
3.59
PB
  
7Oliver Harling
Oliver Harling 12, KFUM Örebro
3.59
KFUM Örebro
3.59
  
8Isaac Wilhelmsson
3.55
KFUM Örebro
3.55
PB
  
9Sixten Viking
Sixten Viking 12, KFUM Örebro
3.51
KFUM Örebro
3.51
  
10Melvin Björklund GustafssonKFUM Örebro
3.17
PB
  
11Erik Bodelsson
Erik Bodelsson 12, Glanshammar
2.88
Glanshammars IF
2.88
PB
  
Kvelland3.874.824.705.05
Halvarsson4.164.064.034.07
Lönegård3.763.903.893.95
Sundström3.373.603.673.67
Hardt3.523.623.493.43
Ahlström3.593.543.593.50
Harling3.273.593.363.50
Wilhelmsson3.553.32x3.31
Viking3.513.473.493.45
Björklund Gustafsson3.013.082.683.17
Bodelsson2.552.72x2.88
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Noah Longrée
7.69
IF Göta Karlstad
7.69
PB
  
2Oliver Harling
Oliver Harling 12, KFUM Örebro
7.56
KFUM Örebro
7.56
PB
  
3Elias Ledenius
6.71
IF Hagen
6.71
PB
  
4Isaac Wilhelmsson
6.60
KFUM Örebro
6.60
  
5Elliot Ahlström
Elliot Ahlström 12, Linköpings GIF
6.27
Linköpings GIF
6.27
  
6Sixten Viking
Sixten Viking 12, KFUM Örebro
5.87
KFUM Örebro
5.87
PB
  
7Erik Bodelsson
Erik Bodelsson 12, Glanshammar
4.01
Glanshammars IF
4.01
  
Longrée6.987.696.177.36
Harling7.567.227.047.51
Ledenius6.596.716.295.97
Wilhelmsson6.586.416.436.60
Ahlström5.935.405.826.27
Viking5.125.575.874.79
Bodelsson3.823.374.013.87
Kvinnor
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie HemmingssonMotala AIF
8.08
  
2Enya Kojic
Enya Kojic 10, KFUM Örebro
8.67
KFUM Örebro
8.67
  
3Hanna Andersson
8.72
IF Hagen
8.72
=PB
  
4Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
8.76
Katrineholms SK
8.76
  
5Julia Karlsson
8.97
Säffle FIK
8.97
  
5Hanna WidegrenMotala AIF
8.97
  
7Saga Widholm
Saga Widholm 10, KFUM Örebro
9.21
KFUM Örebro
9.21
  
8Nemi Flobrink-Wiik
9.31
IK Westmannia
9.31
  
Heat 1
1Nellie HemmingssonMotala AIF
8.07
Q
  
2Hanna Andersson
8.72
IF Hagen
8.72
PB
Q
  
3Julia Karlsson
8.84
Säffle FIK
8.84
q
  
4Nemi Flobrink-Wiik
9.21
IK Westmannia
9.21
PB
q
  
5Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
9.27
Stocksäters IF
9.27
PB
  
Heat 2
1Enya Kojic
Enya Kojic 10, KFUM Örebro
8.69
KFUM Örebro
8.69
Q
  
2Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
8.71
Katrineholms SK
8.71
PB
Q
  
3Hanna WidegrenMotala AIF
8.99
q
  
4Saga Widholm
Saga Widholm 10, KFUM Örebro
9.21
KFUM Örebro
9.21
q
  
5Maja Martini
9.60
Motala AIF
9.60
PB
  
6Elina Åhser
11.00
IF Göta Karlstad
11.00
SB
  
F15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie HemmingssonMotala AIF
27.72
  
2Hanna Andersson
28.77
IF Hagen
28.77
PB
  
3Tove Norrby
29.49
F Bålsta IK
29.49
  
4Hanna Widegren
30.13
Motala AIF
30.13
  
Final B
1Julia Karlsson
29.85
Säffle FIK
29.85
PB
  
2Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
31.49
Stocksäters IF
31.49
  
3Nemi Flobrink-Wiik
33.08
IK Westmannia
33.08
  
F15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Karlsson
1.45
Säffle FIK
1.45
  
2Maja Martini
1.41
Motala AIF
1.41
PB
  
3Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
1.37
Katrineholms SK
1.37
  
3Lovisa Sannö
Lovisa Sannö 10, KFUM Örebro
1.37
KFUM Örebro
1.37
  
1.271.321.371.411.451.50
Karlsson----oxxx
Martinioooxoxxx
Sevelin-ooxxx
Sannöoooxxx
F15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
2.03
Katrineholms SK
2.03
  
1.932.032.13
Sevelinoxxoxxx
F15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie HemmingssonMotala AIF
4.94
  
2Julia Karlsson
4.89
Säffle FIK
4.89
PB
  
3Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
4.65
Katrineholms SK
4.65
PB
  
4Tove Norrby
4.40
F Bålsta IK
4.40
PB
  
5Saga Widholm
Saga Widholm 10, KFUM Örebro
4.11
KFUM Örebro
4.11
  
6Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
4.09
Glanshammars IF
4.09
PB
  
7Hedvig Alexandersson
3.98
Glanshammars IF
3.98
  
8Nemi Flobrink-Wiik
3.77
IK Westmannia
3.77
  
9Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
3.74
Stocksäters IF
3.74
  
10Elina Åhser
3.31
IF Göta Karlstad
3.31
PB
  
Hemmingsson4.754.624.814.94
Karlsson4.474.744.634.89
Sevelin4.654.354.614.51
Norrby4.234.24x4.40
Widholm3.903.993.884.11
Källxx3.904.09
Alexanderssonx3.98xx
Flobrink-Wiik3.643.543.763.77
Petersson3.743.70x3.47
Åhser2.832.763.253.31
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Molly Lindén
11.11
IF Göta Karlstad
11.11
PB
  
2Tove Norrby
9.18
F Bålsta IK
9.18
PB
  
3Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
8.98
Stocksäters IF
8.98
  
4Moa Ekblad Haarala
8.87
IK Westmannia
8.87
PB
  
5Tuva Wistrand
Tuva Wistrand 09, Glanshammar
8.28
Glanshammars IF
8.28
  
6Maja Martini
7.37
Motala AIF
7.37
  
7Elina Åhser
6.85
IF Göta Karlstad
6.85
PB
  
Lindén9.698.8010.5011.11
Norrby8.189.188.068.71
Petersson8.568.588.988.93
Ekblad Haarala8.138.168.538.87
Wistrand7.868.288.187.79
Martini6.247.377.206.90
Åhser6.276.616.856.41
F13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emi Rees
Emi Rees 11, Spårvägen
8.44
Spårvägens FK
8.44
PB
  
2Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
8.45
PB
  
3Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
8.49
PB
  
4Thowa Dahl
Thowa Dahl 11, IF Hagen
8.67
IF Hagen
8.67
PB
  
5Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
8.86
  
6Irma Björkman
9.06
IF Göta Karlstad
9.06
  
7Hannah Ungerberg
9.18
IF Göta Karlstad
9.18
  
8Tilde HögbergMotala AIF
9.23
PB
  
Heat 1
1Emi Rees
Emi Rees 11, Spårvägen
8.47
Spårvägens FK
8.47
PB
Q
  
2Thowa Dahl
Thowa Dahl 11, IF Hagen
8.71
IF Hagen
8.71
PB
q
  
3Bodil EfraimssonMotala AIF
9.35
PB
  
4Frida Simonsson
9.38
Götlunda IF
9.38
PB
  
5Ellie Berg
Ellie Berg 11, Råby-Rekarne
9.62
Råby-Rekarne FIF
9.62
PB
  
6Agnes Söderman
Agnes Söderman 11, KFUM Örebro
9.76
KFUM Örebro
9.76
SB
  
Heat 2
1Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
8.52
PB
Q
  
2Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
8.89
q
  
3Tilde HögbergMotala AIF
9.29
PB
q
  
4Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
9.35
Stocksäters IF
9.35
  
5Blanka Jegers
Blanka Jegers 11, KFUM Örebro
9.47
KFUM Örebro
9.47
PB
  
6Molly Gramsby
9.73
Motala AIF
9.73
=PB
  
7Agnes Nord
Agnes Nord 11, KFUM Örebro
10.68
KFUM Örebro
10.68
PB
  
Heat 3
1Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
8.67
Q
  
2Irma Björkman
8.98
IF Göta Karlstad
8.98
PB
q
  
3Hannah Ungerberg
9.13
IF Göta Karlstad
9.13
PB
q
  
4Adriana Vasic
9.59
IF Göta Karlstad
9.59
PB
  
5Tuva Flobrink-Wiik
9.74
IK Westmannia
9.74
  
6Märta Ekman
Märta Ekman 11, KFUM Örebro
10.01
KFUM Örebro
10.01
  
7Ester Ekman
Ester Ekman 11, KFUM Örebro
10.44
KFUM Örebro
10.44
PB
  
F13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emi Rees
Emi Rees 11, Spårvägen
28.50
Spårvägens FK
28.50
PB
  
2Thowa Dahl
Thowa Dahl 11, IF Hagen
29.08
IF Hagen
29.08
  
3Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
29.40
  
Final B
1Irma Björkman
30.01
IF Göta Karlstad
30.01
  
2Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
31.56
Stocksäters IF
31.56
  
3Molly Gramsby
32.55
Motala AIF
32.55
PB
  
Final C
1Tuva Flobrink-Wiik
33.39
IK Westmannia
33.39
PB
  
2Märta Ekman
Märta Ekman 11, KFUM Örebro
35.00
KFUM Örebro
35.00
  
3Ester Ekman
Ester Ekman 11, KFUM Örebro
36.68
KFUM Örebro
36.68
  
F13 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hilde Andersson
Hilde Andersson 11, Leksands FIK
2:42.65
Leksands FIK
2:42.65
PB
  
2Emi Rees
Emi Rees 11, Spårvägen
2:48.48
Spårvägens FK
2:48.48
  
3Hannah Ungerberg
2:51.69
IF Göta Karlstad
2:51.69
PB
  
4Irma Björkman
3:00.37
IF Göta Karlstad
3:00.37
  
5Agnes Karlsson
3:02.19
IF Göta Karlstad
3:02.19
PB
  
6Gry Wiberg
Gry Wiberg 11, KFUM Örebro
3:09.67
KFUM Örebro
3:09.67
PB
  
7Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
3:10.41
Stocksäters IF
3:10.41
PB
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Zara Branneby
1.49
Karlskoga FIF
1.49
  
2Emma Johansson
1.43
IF Göta Karlstad
1.43
  
3Thowa Dahl
Thowa Dahl 11, IF Hagen
1.36
IF Hagen
1.36
  
3Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
1.36
  
5Ellen AdolfssonMotala AIF
1.32
  
6Bodil EfraimssonMotala AIF
1.27
  
7Tilde HögbergMotala AIF
1.27
  
8Agnes Karlsson
1.27
IF Göta Karlstad
1.27
PB
  
Agnes Söderman
Agnes Söderman 11, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
1.12
1.46
1.17
1.49
1.22
1.52
1.27
1.32
1.36
1.40
1.43
Branneby-
o
-
o
-
xxx
-
o
o
o
o
Johansson-
xxx
-
-
-
-
o
o
xo
Dahl-
-
o
o
o
o
xxx

Jonsson Sivén-
-
-
o
o
o
xxx

Adolfsson-
-
o
o
xxo
xxr


Efraimsson-
o
o
o
xxx



Högberg-
o
xo
o
xxx



Karlsson-
xxo
o
xo
xxx



Södermanxxr







F13 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emi Rees
Emi Rees 11, Spårvägen
2.33
Spårvägens FK
2.33
PB
  
2Zara Branneby
1.83
Karlskoga FIF
1.83
  
1.53
2.33
1.63
2.43
1.73
1.83
1.93
2.03
2.13
2.23
Rees-
xo
-
xxx
-
-
o
xo
o
o
Brannebyo
o
o
o
xxx



F13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
4.85
PB
  
2Emma Johansson
4.73
IF Göta Karlstad
4.73
  
3Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
4.58
PB
  
4Tilde HögbergMotala AIF
4.36
PB
  
5Zara Branneby
4.34
Karlskoga FIF
4.34
  
6Ellen AdolfssonMotala AIF
4.27
  
7Bodil EfraimssonMotala AIF
4.26
  
8Frida Simonsson
4.09
Götlunda IF
4.09
SB
  
9Hilde Andersson
Hilde Andersson 11, Leksands FIK
3.95
Leksands FIK
3.95
  
10Ellie Berg
Ellie Berg 11, Råby-Rekarne
3.94
Råby-Rekarne FIF
3.94
  
11Hannah Ungerberg
3.93
IF Göta Karlstad
3.93
  
12Molly Gramsby
3.89
Motala AIF
3.89
PB
  
13Adriana Vasic
3.79
IF Göta Karlstad
3.79
  
14Agnes Söderman
Agnes Söderman 11, KFUM Örebro
3.75
KFUM Örebro
3.75
PB
  
15Sandelia Tränk
Sandelia Tränk 11, KFUM Örebro
3.71
KFUM Örebro
3.71
  
16Tuva Flobrink-Wiik
3.69
IK Westmannia
3.69
PB
  
17Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
3.60
Stocksäters IF
3.60
  
18Ester Ekman
Ester Ekman 11, KFUM Örebro
3.51
KFUM Örebro
3.51
PB
  
19Freja Karlsson
3.23
IF Göta Karlstad
3.23
  
20Märta Ekman
Märta Ekman 11, KFUM Örebro
3.09
KFUM Örebro
3.09
  
Hansson4.464.324.554.85
Johansson4.634.614.524.73
Tallsäter4.584.194.264.49
Högberg4.174.364.194.24
Branneby4.344.234.254.34
Adolfsson4.27x4.04x
Efraimsson4.264.154.234.18
Simonsson4.054.003.924.09
Anderssonx3.723.883.95
Berg3.943.663.743.78
Ungerberg3.483.933.853.83
Gramsby3.893.883.863.85
Vasic3.763.793.623.64
Söderman3.713.703.753.60
Tränk3.713.593.563.57
Flobrink-Wiik3.663.693.593.37
Svahn3.343.603.283.43
Ekman3.513.263.213.39
Karlsson3.023.033.233.19
Ekman3.042.673.093.05
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ellen AdolfssonMotala AIF
9.89
PB
  
2Zara Branneby
9.49
Karlskoga FIF
9.49
  
3Emma Johansson
8.74
IF Göta Karlstad
8.74
PB
  
4Tilde HögbergMotala AIF
8.55
  
5Ellie Berg
Ellie Berg 11, Råby-Rekarne
8.48
Råby-Rekarne FIF
8.48
PB
  
6Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
8.36
  
7Bodil EfraimssonMotala AIF
8.07
  
8Emma Sund Rodriguez
7.61
KFUM Örebro
7.61
PB
  
9Frida Simonsson
7.50
Götlunda IF
7.50
  
10Freja Karlsson
7.41
IF Göta Karlstad
7.41
PB
  
11Sandelia Tränk
Sandelia Tränk 11, KFUM Örebro
6.87
KFUM Örebro
6.87
PB
  
12Agnes Karlsson
6.48
IF Göta Karlstad
6.48
PB
  
13Tuva Flobrink-Wiik
6.34
IK Westmannia
6.34
  
14Agnes Söderman
Agnes Söderman 11, KFUM Örebro
5.11
KFUM Örebro
5.11
PB
  
Adolfsson8.989.899.579.22
Branneby9.029.49xx
Johansson8.548.748.178.37
Högberg7.597.398.556.77
Berg7.348.487.737.16
Hansson7.678.048.367.68
Efraimsson8.077.897.827.48
Sund Rodriguez7.06x7.617.51
Simonsson7.506.526.326.60
Karlsson7.267.006.597.41
Tränk6.106.076.876.37
Karlsson6.485.866.465.73
Flobrink-Wiik5.905.046.266.34
Söderman4.975.065.115.04
F12 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hilma Kabo
Hilma Kabo 12, IFK Mora FIK
8.78
IFK Mora FIK
8.78
  
2Märtha Englund
8.78
Turebergs FK
8.78
  
3Thilda Högberg
Thilda Högberg 12, KFUM Örebro
8.85
KFUM Örebro
8.85
PB
  
4Isadora StavmarkIFK Tumba
9.11
  
5Elvira Rasmussen
Elvira Rasmussen 12, KFUM Örebro
9.14
KFUM Örebro
9.14
PB
  
6Lotta Fredriksson
9.23
KFUM Örebro
9.23
  
7Matilda SjöbergÅsbro GoIF
9.37
  
Wilma AdolfssonIF Göta Karlstad
DNS
  
Heat 1
1Märtha Englund
8.79
Turebergs FK
8.79
Q
  
2Elvira Rasmussen
Elvira Rasmussen 12, KFUM Örebro
9.24
KFUM Örebro
9.24
q
  
3Lotta Fredriksson
9.34
KFUM Örebro
9.34
q
  
4Ruth JohanssonFalu IK
9.57
  
5Elsa Pettersson
9.76
Glanshammars IF
9.76
PB
  
6Lova Tang Kempe
Lova Tang Kempe 12, KFUM Örebro
10.01
KFUM Örebro
10.01
  
7Penny Kalin
Penny Kalin 12, Finspång
10.52
Finspångs AIK
10.52
PB
  
8Agnes Forslund
11.10
Fjugesta IF
11.10
PB
  
Heat 2
1Isadora StavmarkIFK Tumba
9.17
Q
  
2Matilda SjöbergÅsbro GoIF
9.25
q
  
3Vera Hillerström
9.61
KFUM Örebro
9.61
  
4Zarah Zekaj
Zarah Zekaj 12, Westmannia
9.69
IK Westmannia
9.69
  
5Rut Anttonen
Rut Anttonen 12, KFUM Örebro
10.15
KFUM Örebro
10.15
PB
  
6Wilma Hedlund
Wilma Hedlund 12, KFUM Örebro
10.44
KFUM Örebro
10.44
  
7Nike Ivlove
10.57
Frövi IK
10.57
PB
  
8Hanna Werke
Hanna Werke 12, KFUM Örebro
10.71
KFUM Örebro
10.71
PB
  
Heat 3
1Hilma Kabo
Hilma Kabo 12, IFK Mora FIK
8.77
IFK Mora FIK
8.77
Q
  
2Thilda Högberg
Thilda Högberg 12, KFUM Örebro
8.96
KFUM Örebro
8.96
PB
q
  
3Wilma Adolfsson
9.33
IF Göta Karlstad
9.33
q
  
4Hanna Gruber
9.76
Turebergs FK
9.76
  
5Isabelle Rex
9.81
Turebergs FK
9.81
  
6Sessan Lunde
Sessan Lunde 12, KFUM Örebro
10.02
KFUM Örebro
10.02
PB
  
7Alicia Tellgren
Alicia Tellgren 12, KFUM Örebro
10.26
KFUM Örebro
10.26
PB
  
8Majken Berggren
Majken Berggren 12, KFUM Örebro
10.47
KFUM Örebro
10.47
PB
  
F12 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hilma Kabo
Hilma Kabo 12, IFK Mora FIK
28.93
IFK Mora FIK
28.93
  
2Märtha Englund
29.59
Turebergs FK
29.59
PB
  
3Thilda Högberg
Thilda Högberg 12, KFUM Örebro
29.88
KFUM Örebro
29.88
PB
  
4Isadora StavmarkIFK Tumba
33.78
  
Final B
1Lotta Fredriksson
29.97
KFUM Örebro
29.97
PB
  
2Linnea NinganzaFalu IK
31.70
PB
  
3Ruth JohanssonFalu IK
32.49
  
4Isabelle Rex
32.62
Turebergs FK
32.62
PB
  
Final C
1Vera Hillerström
32.24
KFUM Örebro
32.24
PB
  
2Hanna Gruber
33.65
Turebergs FK
33.65
  
3Selma Elgh
Selma Elgh 12, Westmannia
36.26
IK Westmannia
36.26
PB
  
Final D
1Astrid Stjernström
32.13
Hässelby SK
32.13
PB
  
2Sessan Lunde
Sessan Lunde 12, KFUM Örebro
34.71
KFUM Örebro
34.71
PB
  
3Julia Brodin
35.48
IF Hagen
35.48
PB
  
4Alva Axelsson
37.31
Götlunda IF
37.31
PB
  
F12 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Astrid Stjernström
2:41.13
Hässelby SK
2:41.13
  
2Isadora Stavmark
2:56.09
IFK Tumba
2:56.09
  
3Selma Elgh
Selma Elgh 12, Westmannia
3:08.57
IK Westmannia
3:08.57
PB
  
Felicia Sevelin
Felicia Sevelin 12, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
F12 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hilma Kabo
Hilma Kabo 12, IFK Mora FIK
1.48
IFK Mora FIK
1.48
PB
  
2Wilma Adolfsson
1.45
IF Göta Karlstad
1.45
  
3Stina Anfält
Stina Anfält 12, KFUM Örebro
1.42
KFUM Örebro
1.42
  
4Ruth JohanssonFalu IK
1.42
=PB
  
5Linnea NinganzaFalu IK
1.35
  
6Nike Ivlove
1.22
Frövi IK
1.22
PB
  
7Isadora StavmarkIFK Tumba
1.22
  
8Selma Elgh
Selma Elgh 12, Westmannia
1.17
IK Westmannia
1.17
PB
  
9Majken Berggren
Majken Berggren 12, KFUM Örebro
1.17
KFUM Örebro
1.17
  
10Sessan Lunde
Sessan Lunde 12, KFUM Örebro
1.17
KFUM Örebro
1.17
PB
  
11Flora Danielsson
Flora Danielsson 12, KFUM Örebro
1.12
KFUM Örebro
1.12
PB
  
12Rut Anttonen
Rut Anttonen 12, KFUM Örebro
1.12
KFUM Örebro
1.12
  
13Penny Kalin
Penny Kalin 12, Finspång
1.12
Finspångs AIK
1.12
PB
  
14Agnes Forslund
1.07
Fjugesta IF
1.07
PB
  
15Zarah Zekaj
Zarah Zekaj 12, Westmannia
1.02
IK Westmannia
1.02
  
Lova Tang Kempe
Lova Tang Kempe 12, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
1.02
1.39
1.07
1.42
1.12
1.45
1.17
1.48
1.22
1.27
1.31
1.35
Kabo-
xo
-
o
-
o
-
xo
o
o
o
o
Adolfsson-
o
-
xxo
-
o
-
xxx
-
o
o
o
Anfält-
o
-
xo
-
xxx
o
o
o
o
o
Johansson-
xo
-
xxo
-
xxx
-
o
o
o
o
Ninganza-
xxx
-
o
o
o
o
xo
xxo
Ivloveo
o
o
o
o
xxx


Stavmark-
o
o
o
xxo
xxx


Elgho
o
o
o
xxx



Berggren-
xxo
o
o
xxx



Lundeo
o
xxo
xo
xxx



Danielssono
o
o
xxx




Anttonen-
o
xo
xxx




Kalino
xo
xo
xxx




Forslundxo
xxo
xxx





Zekajo
xxx






Tang Kempexx







F12 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Thilda Högberg
Thilda Högberg 12, KFUM Örebro
2.13
KFUM Örebro
2.13
  
1.932.032.132.23
Högbergooxxoxxx
F12 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hilma Kabo
Hilma Kabo 12, IFK Mora FIK
4.72
IFK Mora FIK
4.72
=PB
  
2Wilma Adolfsson
4.48
IF Göta Karlstad
4.48
  
3Matilda SjöbergÅsbro GoIF
4.46
  
4Märtha Englund
4.39
Turebergs FK
4.39
  
5Stina Anfält
Stina Anfält 12, KFUM Örebro
4.29
KFUM Örebro
4.29
  
6Linnea NinganzaFalu IK
4.14
  
7Isadora StavmarkIFK Tumba
4.10
  
8Elvira Rasmussen
Elvira Rasmussen 12, KFUM Örebro
4.04
KFUM Örebro
4.04
PB
  
9Lotta Fredriksson
4.04
KFUM Örebro
4.04
  
10Thilda Högberg
Thilda Högberg 12, KFUM Örebro
4.02
KFUM Örebro
4.02
  
11Ruth JohanssonFalu IK
4.00
  
12Elsa Pettersson
3.98
Glanshammars IF
3.98
PB
  
13Zarah Zekaj
Zarah Zekaj 12, Westmannia
3.86
IK Westmannia
3.86
PB
  
14Isabelle Rex
3.75
Turebergs FK
3.75
  
15Vera Hillerström
3.69
KFUM Örebro
3.69
  
16Elina Wester
3.61
Åsbro GoIF
3.61
  
17Lova Tang Kempe
Lova Tang Kempe 12, KFUM Örebro
3.48
KFUM Örebro
3.48
PB
  
18Hanna Gruber
3.32
Turebergs FK
3.32
  
Kabo4.494.324.344.72
Adolfsson4.284.484.354.37
Sjöberg4.214.084.294.46
Englund4.204.154.394.28
Anfält4.294.264.214.21
Ninganza4.144.074.034.11
Stavmark4.053.924.084.10
Rasmussen4.014.043.843.97
Fredriksson3.943.803.824.04
Högberg4.023.862.492.96
Johansson4.003.933.873.98
Pettersson3.963.983.663.79
Zekaj3.863.863.863.68
Rex3.713.623.683.75
Hillerström3.693.423.383.63
Wester3.613.533.59x
Tang Kempe3.373.403.483.28
Gruber3.323.123.073.24
Final B
1Wilma Hedlund
Wilma Hedlund 12, KFUM Örebro
3.77
KFUM Örebro
3.77
PB
  
2Ida Jansson
Ida Jansson 12, Westmannia
3.58
IK Westmannia
3.58
PB
  
3Penny Kalin
Penny Kalin 12, Finspång
3.39
Finspångs AIK
3.39
PB
  
4Felicia Sevelin
Felicia Sevelin 12, KFUM Örebro
3.32
KFUM Örebro
3.32
SB
  
5Julia Brodin
3.28
IF Hagen
3.28
  
6Matilda WesterÅsbro GoIF
3.20
  
7Rut Lindqvist
Rut Lindqvist 12, KFUM Örebro
3.20
KFUM Örebro
3.20
PB
  
8Sessan Lunde
Sessan Lunde 12, KFUM Örebro
3.19
KFUM Örebro
3.19
  
9Heidi Magnusson
3.17
Fjugesta IF
3.17
PB
  
10Hanna Werke
Hanna Werke 12, KFUM Örebro
3.16
KFUM Örebro
3.16
PB
  
11Alva Axelsson
3.14
Götlunda IF
3.14
PB
  
12Flora Danielsson
Flora Danielsson 12, KFUM Örebro
3.09
KFUM Örebro
3.09
PB
  
13Ellen Palmqvist
2.83
IF Hagen
2.83
PB
  
14Agnes Forslund
2.71
Fjugesta IF
2.71
PB
  
15Ingrid Jans
Ingrid Jans 12, KFUM Örebro
2.44
KFUM Örebro
2.44
SB
  
Hedlund3.773.563.483.58
Jansson3.503.583.453.46
Kalin3.093.253.313.39
Sevelin3.323.243.303.25
Brodin3.213.223.283.26
Wester3.202.983.183.08
Lindqvist3.133.103.123.20
Lunde3.192.933.153.19
Magnusson3.172.872.813.00
Werke3.163.092.992.84
Axelsson3.142.892.882.49
Danielsson2.902.953.043.09
Palmqvist2.742.832.642.69
Forslundxx2.412.71
Jans2.412.092.441.94
F12 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Märtha Englund
8.68
Turebergs FK
8.68
  
2Matilda SjöbergÅsbro GoIF
8.39
  
3Julia Brodin
8.02
IF Hagen
8.02
  
4Ellen Palmqvist
7.56
IF Hagen
7.56
PB
  
5Penny Kalin
Penny Kalin 12, Finspång
7.33
Finspångs AIK
7.33
  
6Zarah Zekaj
Zarah Zekaj 12, Westmannia
7.29
IK Westmannia
7.29
  
7Ida Jansson
Ida Jansson 12, Westmannia
7.15
IK Westmannia
7.15
  
8Stina Anfält
Stina Anfält 12, KFUM Örebro
6.94
KFUM Örebro
6.94
PB
  
9Matilda WesterÅsbro GoIF
6.93
  
10Heidi Magnusson
6.54
Fjugesta IF
6.54
  
11Alva Axelsson
6.47
Götlunda IF
6.47
  
12Felicia Sevelin
Felicia Sevelin 12, KFUM Örebro
6.28
KFUM Örebro
6.28
  
13Elsa Pettersson
6.19
Glanshammars IF
6.19
PB
  
14Wilma Hedlund
Wilma Hedlund 12, KFUM Örebro
6.05
KFUM Örebro
6.05
PB
  
15Selma Elgh
Selma Elgh 12, Westmannia
6.01
IK Westmannia
6.01
  
16Lova Tang Kempe
Lova Tang Kempe 12, KFUM Örebro
5.72
KFUM Örebro
5.72
PB
  
17Agnes Forslund
5.34
Fjugesta IF
5.34
PB
  
18Isabelle Rex
5.11
Turebergs FK
5.11
  
19Rut Lindqvist
Rut Lindqvist 12, KFUM Örebro
4.19
KFUM Örebro
4.19
PB
  
Englund8.087.958.687.85
Sjöberg7.968.39x7.73
Brodin7.627.59x8.02
Palmqvist6.967.51x7.56
Kalin7.337.057.147.06
Zekaj7.297.086.017.17
Jansson6.436.987.156.55
Anfält6.946.665.906.10
Wester6.636.486.936.24
Magnussonxxx6.54
Axelsson5.596.196.476.07
Sevelin6.285.915.945.70
Pettersson5.835.456.195.93
Hedlund5.696.055.945.14
Elgh5.385.045.936.01
Tang Kempe5.495.695.605.72
Forslund5.345.285.135.12
Rex4.994.975.114.73
Lindqvist3.583.914.064.19