0

10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: IF Start
Tävlande: 41 (26+15)   Starter: 46 (30+16)

Män
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Thomas Ferletta
2:10.04
Karlskoga FIF
2:10.04
  
2Fredrik Nybäck
2:11.42
Spårvägens FK
2:11.42
  
3Pär Johansson
Pär Johansson 74, Örebro AIK
2:13.04
Örebro AIK
2:13.04
  
4Rodney HundermarkIFK Nora
2:13.70
  
5Elias Zika
2:16.05
IF Start
2:16.05
  
6Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
2:18.73
Malungs SoFK
2:18.73
  
7Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
2:22.17
KFUM Örebro
2:22.17
  
Final B
1Henrik Hellborg
2:35.75
Örebro AIK
2:35.75
  
2Peter Ström
2:36.53
Kumla SF
2:36.53
  
3Wera Falk
Wera Falk 06, KFUM Örebro
2:39.08
KFUM Örebro
2:39.08
  
K 1
4Anna Ferletta
2:39.83
Karlskoga FIF
2:39.83
  
K 2
5Marie Dasler
2:41.41
IF Start
2:41.41
  
K 3
6Rebecka Albinsson
2:42.85
Karlskoga FIF
2:42.85
  
K 4
Final C
1Olle Saxe
Olle Saxe 09, Karlskoga
2:57.06
Karlskoga FIF
2:57.06
  
2Emil Larsson
Emil Larsson 13, KFUM Örebro
2:57.32
13KFUM Örebro
2:57.32
  
3Rebecca Strid
Rebecca Strid 13, KFUM Örebro
2:58.04
13KFUM Örebro
2:58.04
PB
  
K 1
4Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
2:58.94
Stocksäters IF
2:58.94
PB
  
K 2
5Filippa Ehrling
3:09.16
Stocksäters IF
3:09.16
  
K 3
6Kalle Larsson
Kalle Larsson 15, KFUM Örebro
3:11.76
15KFUM Örebro
3:11.76
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gabriel Laine
10:19.50
Karlskoga FIF
10:19.50
  
2Linus Bodin Liliegren
10:35.87
  
M 2 miles     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl Dannestam
Karl Dannestam 80, Björnstorp
10:17.03
Björnstorps IF
10:17.03
NR40
  
2Henrik Nord
10:32.30
Ystads IF
10:32.30
NR50
  
3Elias Zika
10:55.29
IF Start
10:55.29
  
4Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
10:59.49
Malungs SoFK
10:59.49
NR60
  
5Anders Montén
11:09.82
IF Start
11:09.82
  
6Albin Wallgren
12:26.15
Åsbro GoIF
12:26.15
  
Final B
1Rodney HundermarkIFK Nora
11:34.14
NR55
  
2Emma Reinhed LiljeqvistIF Start
11:37.57
  
K 1
3Mikael Hansson
12:06.09
IF Start
12:06.09
  
4Henrik Hellborg
12:10.81
Örebro AIK
12:10.81
NR45
  
5Marie Dasler
12:14.73
IF Start
12:14.73
NR55
  
K 2
6Mattias Folkesson
12:27.15
Örebro AIK
12:27.15
  
7Jesper Melin
Jesper Melin 96, Garphyttan
12:40.41
Garphyttans IF
12:40.41
  
8Maria Nagle
12:58.68
IF Start
12:58.68
NR45
  
K 3
9Ester Skoglund
Ester Skoglund 07, Östansjö SK
12:59.58
Östansjö SK
12:59.58
  
K 4
10Roger Sköldqvist
13:09.76
IF Start
13:09.76
  
11Rihards Darzins
13:20.04
Almby IK
13:20.04
  
Oskar Granberg
Oskar Granberg 13, KFUM Örebro
DNF
13KFUM Örebro
DNF
  
Final C
1Tuwa Montén
14:26.48
IF Start
14:26.48
  
K 1
2Idun Heidenreich HjärtsjöStocksäters IF
14:44.88
  
K 2
3Lars Karlsson
Lars Karlsson 64, Östansjö SK
14:45.45
Östansjö SK
14:45.45
  
4Edith Janegren
15:25.92
OK Tisaren
15:25.92
  
K 3
5Rose-Marie Enmalm
15:36.29
IF Start
15:36.29
  
K 4
6Olle Janegren
Olle Janegren 14, Tisaren
16:34.30
14OK Tisaren
16:34.30
  
7Unna Fleischmann
17:26.36
Stocksäters IF
17:26.36
  
K 5