0

10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
Arena: Södertäljehallen   Arrangör: Södertälje IF
Tävlande: 373 (149+224)   Starter: 967 (386+581)

Män
P14 60 m     
Inne 17 mar

Final A

Final
Inne 17 mar
1Hanwen Dong
7.57
Turebergs FK
7.57
=PB
  
2Edvin Möller
7.76
IF Linden
7.76
PB
  
3Max Unger
7.79
IF Linnéa
7.79
  
4Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
7.90
Västerås FK
7.90
  
5Anton Wärre
8.01
Danderyds SK
8.01
  
6Erik Isebrink
Erik Isebrink 10, Kvarnsveden
8.03
Kvarnsvedens GoIF
8.03
  
6Henrik Östlind
8.03
Turebergs FK
8.03
  
8Erik Rosenberg
8.10
Turebergs FK
8.10
  
Heat 1
17 mar
17 mar
1Hanwen Dong
7.62
Turebergs FK
7.62
q
  
2Anton Wärre
7.92
Danderyds SK
7.92
PB
q
  
3Erik Isebrink
Erik Isebrink 10, Kvarnsveden
7.99
Kvarnsvedens GoIF
7.99
PB
q
  
4Erik Rosenberg
8.07
Turebergs FK
8.07
PB
q
  
5Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
8.45
KFUM Örebro
8.45
  
6Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
8.46
KFUM Örebro
8.46
  
7Olov Rosvall KlehnIF Linnéa
8.53
  
8Melvin Bergvall
Melvin Bergvall 10, Södertälje IF
9.09
Södertälje IF
9.09
PB
  
Heat 2
17 mar
17 mar
1Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
7.74
Västerås FK
7.74
q
  
2Edvin Möller
7.86
IF Linden
7.86
PB
q
  
3Nils Haglind
Nils Haglind 10, Kvarnsveden
8.22
Kvarnsvedens GoIF
8.22
  
4Constantin Jansson BanickiIF Göta Karlstad
8.24
  
5Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
8.32
  
6Jean Näsberg
8.37
F Bålsta IK
8.37
  
7Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
8.46
Glanshammars IF
8.46
PB
  
8Oliver MånssonLudvika FFI
8.86
PB
  
Heat 3
17 mar
17 mar
1Max Unger
7.80
IF Linnéa
7.80
q
  
2Henrik Östlind
7.95
Turebergs FK
7.95
q
  
3Viktor MagnussonHellas FK
8.09
  
4Malte Sandén
8.23
Turebergs FK
8.23
  
5Eddie Carlsten
8.38
Hässelby SK
8.38
  
6Erik Uddegård
8.41
IF Göta Karlstad
8.41
  
7Svante Djurstedt
8.43
Hammarby IF
8.43
PB
  
8Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
8.73
KFUM Örebro
8.73
PB
  
P14 200 m     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1Emil Ribacke
24.36
Turebergs FK
24.36
  
2Max Unger
24.55
IF Linnéa
24.55
PB
  
3Jakob Lindberg
24.70
Hellas FK
24.70
PB
  
4Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
26.20
Västerås FK
26.20
  
Final B
16 mar
16 mar
1Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
25.74
KFUM Örebro
25.74
PB
  
2Eliah Hallberg HossainTurebergs FK
26.50
PB
  
3Viktor MagnussonHellas FK
26.80
  
4Malte Sandén
27.14
Turebergs FK
27.14
  
Final C
16 mar
16 mar
1Erik Isebrink
Erik Isebrink 10, Kvarnsveden
25.68
Kvarnsvedens GoIF
25.68
PB
  
2Constantin Jansson BanickiIF Göta Karlstad
26.65
PB
  
3Bobo Sewall Bärnarp
26.99
Spårvägens FK
26.99
  
4Love Lindberg
27.54
Turebergs FK
27.54
  
Final D
16 mar
16 mar
1Elias Riml
Elias Riml 10, Mälarhöjden
26.43
Mälarhöjdens IK
26.43
PB
  
2Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
26.44
KFUM Örebro
26.44
PB
  
3Erik Uddegård
27.05
IF Göta Karlstad
27.05
PB
  
4Dante Ek
Dante Ek 10, IF Göta
27.27
IF Göta Karlstad
27.27
  
Final E
16 mar
16 mar
1Eddie Carlsten
27.12
Hässelby SK
27.12
PB
  
2Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
27.94
KFUM Örebro
27.94
  
3Jean Näsberg
28.40
F Bålsta IK
28.40
PB
  
4Linus Bergsten
Linus Bergsten 10, Kvarnsveden
28.76
Kvarnsvedens GoIF
28.76
PB
  
Final F
16 mar
16 mar
1Bror-Erik PerssonIFK Märsta
29.30
PB
  
2Adam Gunnarsson
Adam Gunnarsson 10, KFUM Örebro
29.65
KFUM Örebro
29.65
PB
  
3Wilhelm Rander
34.08
Upsala IF
34.08
PB
  
P14 1000 m     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1William Davidsson ErikssonDanderyds SK
2:51.14
  
2Ivar Janson
2:52.40
Hammarby IF
2:52.40
  
3Oliver Kjellin
2:54.59
Hässelby SK
2:54.59
PB
  
4Erik Uddegård
3:00.39
IF Göta Karlstad
3:00.39
PB
  
5Emil Stenberg
3:00.69
Rånäs 4H
3:00.69
  
6Tage Lood Falgén
3:02.16
Turebergs FK
3:02.16
PB
  
7Anton Wärre
3:02.95
Danderyds SK
3:02.95
PB
  
8Gustaf Malm
3:03.09
Täby IS
3:03.09
PB
  
Final B
16 mar
16 mar
1Cy Palino
Cy Palino 10, Tureberg
3:06.62
Turebergs FK
3:06.62
PB
  
2Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
3:07.05
KFUM Örebro
3:07.05
PB
  
3Oliver Månsson
3:08.38
Ludvika FFI
3:08.38
PB
  
4Ted Bekkewold KarlströmHässelby SK
3:09.48
PB
  
5Noel Hedman
3:19.36
Huddinge AIS
3:19.36
PB
  
6Grim Pamelius
3:28.98
Täby IS
3:28.98
PB
  
7Simon Angius
3:29.61
Huddinge AIS
3:29.61
PB
  
8Vilhelm Askehed
3:30.33
Täby IS
3:30.33
PB
  
9Wilhelm Rander
3:57.17
Upsala IF
3:57.17
  
P14 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1Emil Ribacke
8.70
Turebergs FK
8.70
PB
  
2Anton Wärre
9.18
Danderyds SK
9.18
  
3Lucas Bergman
9.41
Huddinge AIS
9.41
  
4Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
9.59
KFUM Örebro
9.59
  
5Oskar LybergTäby IS
9.60
PB
  
6Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
9.67
  
7Viktor MagnussonHellas FK
9.74
PB
  
Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
DNS
Västerås FK
DNS
  
Heat 1
16 mar
16 mar
1Emil Ribacke
8.73
Turebergs FK
8.73
PB
q
  
2Lucas Bergman
9.35
Huddinge AIS
9.35
=PB
q
  
3Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
9.70
KFUM Örebro
9.70
q
  
4Viktor MagnussonHellas FK
9.89
q
  
5Jonas Longrée
10.54
IF Göta Karlstad
10.54
PB
  
6Dante Ek
Dante Ek 10, IF Göta
10.60
IF Göta Karlstad
10.60
  
7Kelian Rocque BergIFK Märsta
10.64
PB
  
8Joel Köhn
Joel Köhn 10, Sundbyberg
11.65
Sundbybergs IK
11.65
  
Heat 2
16 mar
16 mar
1Anton Wärre
9.12
Danderyds SK
9.12
q
  
2Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
9.40
Västerås FK
9.40
q
  
3Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
9.60
PB
q
  
4Oskar LybergTäby IS
9.76
PB
q
  
5Tristan Back
10.63
Turebergs FK
10.63
PB
  
6Aston Norrenge
10.78
Huddinge AIS
10.78
  
7Alexander SamuelssonStrands IF
13.23
  
8Wilhelm Rander
13.32
Upsala IF
13.32
  
P14 Höjd     
Inne 17 mar

Final A

Final
Inne 17 mar
1Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
1.69
Spårvägens FK
1.69
PB
  
2Bobo Sewall Bärnarp
1.65
Spårvägens FK
1.65
PB
  
3Jakob LindbergHellas FK
1.63
  
4Erik Isebrink
Erik Isebrink 10, Kvarnsveden
1.61
Kvarnsvedens GoIF
1.61
PB
  
5Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
1.61
Mälarhöjdens IK
1.61
PB
  
6Kelian Rocque BergIFK Märsta
1.55
PB
  
7Chilufya Lidman
Chilufya Lidman 10, Österhaninge
1.50
Österhaninge IF
1.50
PB
  
7Oskar LybergTäby IS
1.50
  
7Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
1.50
Glanshammars IF
1.50
=PB
  
10Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
1.50
  
10Jonas Longrée
1.50
IF Göta Karlstad
1.50
PB
  
12Lucas Bergman
1.50
Huddinge AIS
1.50
  
13Dante Ek
Dante Ek 10, IF Göta
1.50
IF Göta Karlstad
1.50
=PB
  
14Jonatan TorssellBromma IF
1.38
  
14Nils Haglind
Nils Haglind 10, Kvarnsveden
1.38
Kvarnsvedens GoIF
1.38
  
16Alexander SamuelssonStrands IF
1.31
  
16Joel Köhn
Joel Köhn 10, Sundbyberg
1.31
Sundbybergs IK
1.31
  
16Tage Lood FalgénTurebergs FK
1.31
SB
  
19Simon Angius
1.31
Huddinge AIS
1.31
  
1.31
1.65
1.38
1.67
1.45
1.69
1.50
1.70
1.55
1.58
1.61
1.63
Skantz-
o
-
xxo
o
xo
o
xxx
o
o
o
o
Sewall Bärnarp-
xxo
-
xxx
o
o
o
xxo
xo
xo
Lindberg-
xxx
-
-
o
o
o
o
xxo
Isebrink-
o
-
o
o
o
o
xxx
Borgstrand-
o
o
o
o
o
xo
xxx
Rocque Berg-
o
o
o
o
xxx


Lidman-
o
o
o
xxx



Lyberg-
-
o
o
xxx



Seger-
o
o
o
xxx



Enhörning Edholm-
o
xxo
xo
xxx



Longrée-
o
xxo
xo
xxx



Bergman-
-
o
xxo
xxx



Eko
o
xo
xxo
xxx



Torssello
o
xxx





Haglindo
o
xxx





Samuelssono
xxx






Köhno
xxx






Lood Falgéno
r






Angiusxo
xxx






P14 Stav     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1Jakob LindbergHellas FK
3.05
PB
  
2Love Lindberg
2.96
Hellas FK
2.96
PB
  
3Anton GruszczynskiAlunda SK
2.81
PB
  
4Tristan Back
2.81
Turebergs FK
2.81
SB
  
5Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
2.76
Mälarhöjdens IK
2.76
PB
  
6Per Lomakka
2.60
Hellas FK
2.60
  
7Oskar LybergTäby IS
2.60
  
8Linus Bergsten
Linus Bergsten 10, Kvarnsveden
2.48
Kvarnsvedens GoIF
2.48
  
9Klaus Heinonen
2.48
Hammarby IF
2.48
PB
  
10Constantin Jansson BanickiIF Göta Karlstad
2.36
PB
  
11Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
2.36
  
12Ivar Lundstedt
2.19
Rånäs 4H
2.19
PB
  
13Jonas Longrée
2.02
IF Göta Karlstad
2.02
  
1.79
2.81
2.02
2.86
2.19
2.91
2.36
2.96
2.48
3.01
2.60
3.05
2.68
3.10
2.76
Lindberg-
o
-
o
-
o
-
o
-
o
-
xxo
-
xxx
-
Lindberg-
o
-
o
o
o
-
xo
o
xxr
o
xxo
o
Gruszczynski-
xo
o
xxx
o
xo
o
xxo
o
xo
Back-
xxo
-
xxx
-
-
xo
o
o
xxo
Borgstrand-
xxx
-
-
o
o
o
o
o
Lomakka-
-
-
-
-
o
xxx

Lyberg-
-
o
xo
xxo
o
xxx

Bergsten-
-
o
o
o
xxx


Heinonen-
o
o
o
xo
xxx


Jansson Banickio
-
o
o
xxx



Klingvall Berglund-
-
o
xo
xxx



Lundstedt-
o
o
xxx




Longréeo
xo
xxx





P14 Längd     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1Hanwen Dong
5.82
Turebergs FK
5.82
PB
  
2Henrik Östlind
5.40
Turebergs FK
5.40
PB
  
3Max Unger
5.39
IF Linnéa
5.39
PB
  
4Edvin Möller
5.33
IF Linden
5.33
  
5Fritiof Wärn
5.32
Hässelby SK
5.32
  
6William Davidsson ErikssonDanderyds SK
5.29
PB
  
7Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
5.10
Spårvägens FK
5.10
PB
  
8Emil Stenberg
5.03
Rånäs 4H
5.03
PB
  
9Vincent LundvallHellas FK
4.82
  
10Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
4.82
  
11Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
4.61
Glanshammars IF
4.61
  
Dong5.805.635.825.68xx
Östlind5.275.01xxx5.40
Ungerxx5.265.305.39x
Möller4.645.145.055.334.874.91
Wärnx5.31x5.32x
Davidsson Eriksson5.285.295.21x
Skantz4.714.735.015.104.964.71
Stenberg4.734.574.944.784.805.03
Lundvall3.404.824.82
Van Der Meijden4.824.75
Seger4.614.404.52
Final B
16 mar
16 mar
1Eliah Hallberg HossainTurebergs FK
4.84
PB
  
2Lucas Bergman
4.80
Huddinge AIS
4.80
PB
  
3Ivar Lundstedt
4.73
Rånäs 4H
4.73
PB
  
4Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
4.47
KFUM Örebro
4.47
  
5Nils Haglind
Nils Haglind 10, Kvarnsveden
4.47
Kvarnsvedens GoIF
4.47
PB
  
6Eddie Carlsten
4.43
Hässelby SK
4.43
  
7Melvin Bergvall
Melvin Bergvall 10, Södertälje IF
4.17
Södertälje IF
4.17
  
8Adam Gunnarsson
Adam Gunnarsson 10, KFUM Örebro
4.11
KFUM Örebro
4.11
PB
  
9Isak Söderhäll
4.09
Hässelby SK
4.09
  
10Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
4.07
KFUM Örebro
4.07
  
Hallberg Hossain4.494.624.84
Bergman3.714.644.80
Lundstedtx4.404.73
Unosson4.474.40x
Haglind4.474.344.23
Carlsten4.433.994.21
Bergvall4.17x4.17
Gunnarsson4.113.974.10
Söderhäll4.094.034.04
Ivanssonxx4.07
P14 Tresteg     
Inne 17 mar

Final A

Final
Inne 17 mar
1Hanwen Dong
11.79
Turebergs FK
11.79
  
2Vincent LundvallHellas FK
11.51
PB
  
3Fritiof Wärn
11.42
Hässelby SK
11.42
PB
  
4Henrik Östlind
11.29
Turebergs FK
11.29
PB
  
5Emil Stenberg
10.61
Rånäs 4H
10.61
PB
  
6Ivar Lundstedt
10.55
Rånäs 4H
10.55
PB
  
7Albin Holmer
Albin Holmer 10, Mälarhöjden
10.25
Mälarhöjdens IK
10.25
  
8Madi Gassama
Madi Gassama 10, Spårvägen
10.01
Spårvägens FK
10.01
PB
  
9Adam Gunnarsson
Adam Gunnarsson 10, KFUM Örebro
9.85
KFUM Örebro
9.85
PB
  
10Gustaf Malm
9.77
Täby IS
9.77
PB
  
11Love Lindberg
9.67
Turebergs FK
9.67
  
12Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
9.45
  
13Aston Norrenge
9.24
Huddinge AIS
9.24
PB
  
14Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
8.89
KFUM Örebro
8.89
PB
  
15Melvin Bergvall
Melvin Bergvall 10, Södertälje IF
8.84
Södertälje IF
8.84
PB
  
Dong11.7511.799.72
Lundvall10.6310.7510.7510.5011.1011.51
Wärn11.0610.9511.2011.42
Östlind10.7710.6911.2910.7611.1311.16
Stenbergx10.2010.0810.1110.3910.61
Lundstedtxx10.23x10.4110.55
Holmer10.1110.0110.1910.2110.2510.12
Gassama9.779.5410.019.269.329.77
Gunnarsson9.189.269.85
Malm9.629.77x
Lindberg9.428.539.67
Van Der Meijden9.45
Norrenge9.248.829.12
Vinblad8.878.897.07
Bergvall8.848.278.44
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne 17 mar

Final A

Final
Inne 17 mar
1David Bonnevier
12.68
Turebergs FK
12.68
PB
  
2Emil Ribacke
12.60
Turebergs FK
12.60
PB
  
3Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
12.59
PB
  
4Jakob Bonnevier
10.62
Turebergs FK
10.62
PB
  
5Vincent LundvallHellas FK
10.22
  
6Albin Holmer
Albin Holmer 10, Mälarhöjden
10.13
Mälarhöjdens IK
10.13
PB
  
7Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
9.82
Glanshammars IF
9.82
PB
  
8Kelian Rocque BergIFK Märsta
9.49
  
9Svante Djurstedt
9.12
Hammarby IF
9.12
  
10Love Lindberg
8.89
Turebergs FK
8.89
  
11Alexander SamuelssonStrands IF
8.59
  
12Anton Kruse
8.51
Turebergs FK
8.51
PB
  
13Linus Bergsten
Linus Bergsten 10, Kvarnsveden
8.46
Kvarnsvedens GoIF
8.46
PB
  
14Loe Asph Hennerdal
8.35
Västerås FK
8.35
  
15Anton GruszczynskiAlunda SK
8.32
PB
  
16Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
8.27
Mälarhöjdens IK
8.27
  
17Jean Näsberg
8.05
F Bålsta IK
8.05
PB
  
18Tristan Back
7.84
Turebergs FK
7.84
  
19Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
7.30
Spårvägens FK
7.30
  
Bonnevier11.7211.4611.8712.1512.6812.15
Ribackex10.559.8010.5912.3112.60
Klingvall Berglund12.4512.5912.13x11.3912.09
Bonnevierx9.4010.629.819.8610.25
Lundvall10.229.93x10.199.549.22
Holmer10.139.758.379.459.189.58
Tesellx9.277.569.789.829.67
Rocque Berg9.49x8.75xx8.98
Djurstedt8.496.759.12
Lindberg8.668.898.74
Samuelsson8.597.907.13
Kruse7.588.438.51
Bergsten8.058.467.99
Asph Hennerdal8.108.357.96
Gruszczynski8.327.106.98
Borgstrandx8.276.99
Näsberg8.057.216.88
Back7.837.84x
Skantz7.306.886.94
P14 Vikt (9.08 kg)     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1David Bonnevier
15.71
Turebergs FK
15.71
PB
  
2Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
13.44
Glanshammars IF
13.44
PB
  
3Fritiof Wärn
12.48
Hässelby SK
12.48
  
4Jakob Bonnevier
11.57
Turebergs FK
11.57
PB
  
5Anton GruszczynskiAlunda SK
10.98
  
6Svante Djurstedt
8.72
Hammarby IF
8.72
PB
  
7Ragnar NordgrenIF Linnéa
7.46
PB
  
Love LindbergHellas FK
NM
  
Anton Kruse
NM
Turebergs FK
NM
  
Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
NM
  
Bonnevier15.48x14.9415.71x15.64
Tesellx13.0013.4412.8813.4313.00
Wärn12.25xxxx12.48
Bonnevierx11.1611.27x11.5710.31
Gruszczynski8.549.808.0410.5810.4710.98
Djurstedt8.65xxxx8.72
Nordgren7.156.937.197.356.887.46
Lindbergxxx
Krusexxx
Klingvall Berglundxxx
P13 60 m     
Inne 17 mar

Final A

Final
Inne 17 mar
1Anton Svalstedt
8.18
Huddinge AIS
8.18
  
2Emil Allvin
Emil Allvin 11, Leksands FIK
8.25
Leksands FIK
8.25
  
3Edvin BergendahlTäby IS
8.40
  
4Henry Aronsson
Henry Aronsson 11, Västerås FK
8.62
Västerås FK
8.62
  
5Sixten Eneqvist
8.63
Huddinge AIS
8.63
  
6Elwin Hagy-Zade
Elwin Hagy-Zade 11, Södertälje IF
8.64
Södertälje IF
8.64
  
7Odin Östman
Odin Östman 11, Österhaninge
8.73
Österhaninge IF
8.73
  
8Mathias Lindgren
8.87
Turebergs FK
8.87
  
Heat 1
17 mar
17 mar
1Emil Allvin
Emil Allvin 11, Leksands FIK
8.31
Leksands FIK
8.31
q
  
2Henry Aronsson
Henry Aronsson 11, Västerås FK
8.55
Västerås FK
8.55
PB
q
  
3Mathias Lindgren
8.69
Turebergs FK
8.69
PB
q
  
4Olof Sundquist JangertSpårvägens FK
9.05
  
5Valter Enbuske
Valter Enbuske 11, Åkersberga
9.36
Åkersberga SK
9.36
  
6Wilhelm Öjetoft
10.35
F Bålsta IK
10.35
PB
  
Heat 2
17 mar
17 mar
1Anton Svalstedt
8.26
Huddinge AIS
8.26
q
  
2Sixten Eneqvist
8.66
Huddinge AIS
8.66
q
  
3Arthur Zémann
8.85
Upsala IF
8.85
PB
  
4Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
9.03
KFUM Örebro
9.03
  
5Erik Sahlén MartinBromma IF
9.05
  
6Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
9.78
KFUM Örebro
9.78
  
7Liam MattiassonKils AIK
9.91
PB
  
Heat 3
17 mar
17 mar
1Edvin BergendahlTäby IS
8.39
q
  
2Odin Östman
Odin Östman 11, Österhaninge
8.54
Österhaninge IF
8.54
q
  
3Elwin Hagy-Zade
Elwin Hagy-Zade 11, Södertälje IF
8.60
Södertälje IF
8.60
PB
q
  
4Bruno KjellgrenBoo IF
8.85
PB
  
5Albert Engvall
Albert Engvall 11, Spårvägen
9.12
Spårvägens FK
9.12
  
P13 200 m     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1Anton Svalstedt
26.51
Huddinge AIS
26.51
  
2Edvin BergendahlTäby IS
27.48
  
3Samuel Petersen
27.81
Turebergs FK
27.81
PB
  
Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
DQ
KFUM Örebro
DQ
  
Final B
16 mar
16 mar
1Henry Aronsson
Henry Aronsson 11, Västerås FK
27.32
Västerås FK
27.32
PB
  
2Alexander Vatsel
Alexander Vatsel 11, Mälarhöjden
27.64
Mälarhöjdens IK
27.64
PB
  
3Odin Östman
Odin Östman 11, Österhaninge
27.89
Österhaninge IF
27.89
PB
  
4Mathias Lindgren
28.67
Turebergs FK
28.67
  
Final C
16 mar
16 mar
1Philip Dauner
Philip Dauner 11, Mälarhöjden
28.07
Mälarhöjdens IK
28.07
PB
  
2Elwin Hagy-Zade
Elwin Hagy-Zade 11, Södertälje IF
28.80
Södertälje IF
28.80
PB
  
3Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
28.97
Hässelby SK
28.97
PB
  
4Aurel Berg Pillot
29.46
Upsala IF
29.46
  
Final D
16 mar
16 mar
1Bruno KjellgrenBoo IF
28.75
PB
  
2Olof Sundquist Jangert
30.43
Spårvägens FK
30.43
  
Max Severin NaberIFK Lidingö
DQ
  
Final E
16 mar
16 mar
1Vilmer Buchar
30.77
Turebergs FK
30.77
  
2Arvid Öberg
32.94
IF Göta Karlstad
32.94
  
3Wilhelm Öjetoft
34.64
F Bålsta IK
34.64
PB
  
P13 800 m     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1Love Ahlepil
2:18.91
Turebergs FK
2:18.91
  
2Sixten Eneqvist
2:22.20
Huddinge AIS
2:22.20
PB
  
3Samuel Petersen
2:23.82
Turebergs FK
2:23.82
PB
  
4Hugo Oliveira
2:27.49
Hanvikens SK
2:27.49
  
5Neo Rämö
Neo Rämö 11, Spårvägen
2:28.89
Spårvägens FK
2:28.89
  
Final B
16 mar
16 mar
1Svante Johansson
2:25.09
Väsby IK
2:25.09
PB
  
2René Öhlund KarboubBromma IF
2:27.04
PB
  
3Didrik Petrén
Didrik Petrén 11, Västerås FK
2:31.62
Västerås FK
2:31.62
PB
  
4Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
2:36.06
KFUM Örebro
2:36.06
PB
  
5Olof Sundquist Jangert
2:38.09
Spårvägens FK
2:38.09
  
Final C
16 mar
16 mar
1Arthur Ljunggren
2:41.71
Turebergs FK
2:41.71
PB
  
2Ivar Jansson Cederholm
2:42.66
Hässelby SK
2:42.66
PB
  
3Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
2:43.44
Hässelby SK
2:43.44
  
4Julius Dahlberg
Julius Dahlberg 11, Västerås FK
2:44.38
Västerås FK
2:44.38
  
5Victor Furuskär
2:44.40
Spårvägens FK
2:44.40
  
Final D
16 mar
16 mar
1Viktor Erlingsson
2:47.56
F Bålsta IK
2:47.56
PB
  
2Jacob Hultén
2:49.18
Upsala IF
2:49.18
PB
  
3Viktor Strandin
2:49.88
Hässelby SK
2:49.88
  
4Oscar Engberg
Oscar Engberg 11, Södertälje IF
2:51.11
Södertälje IF
2:51.11
PB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1Svante JohanssonVäsby IK
9.64
PB
  
2Tudor Tocca
9.77
Turebergs FK
9.77
  
3Edvin BergendahlTäby IS
9.87
  
4Henry Aronsson
Henry Aronsson 11, Västerås FK
9.94
Västerås FK
9.94
PB
  
5Sixten SköldkvistTäby IS
10.47
  
6Eskil Chatelet
10.51
Sundbybergs IK
10.51
  
7Sebastian Kotte
10.55
Hammarby IF
10.55
PB
  
8Tage Niklasson
10.58
Hammarby IF
10.58
PB
  
Heat 1
16 mar
16 mar
1Svante JohanssonVäsby IK
9.78
PB
q
  
2Henry Aronsson
Henry Aronsson 11, Västerås FK
10.27
Västerås FK
10.27
PB
q
  
3Sebastian Kotte
10.64
Hammarby IF
10.64
PB
q
  
4Axel Barratt-Due
11.14
Hammarby IF
11.14
  
5Viktor Wahlström
11.27
Upsala IF
11.27
PB
  
6Vilmer Buchar
12.05
Turebergs FK
12.05
  
7Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
12.84
KFUM Örebro
12.84
PB
  
Heat 2
16 mar
16 mar
1Edvin BergendahlTäby IS
9.67
PB
q
  
2Eskil Chatelet
10.47
Sundbybergs IK
10.47
q
  
3Mathias Lindgren
11.23
Turebergs FK
11.23
PB
  
4Arvid Öberg
11.84
IF Göta Karlstad
11.84
PB
  
5Elmer Larsson
Elmer Larsson 11, Västerås FK
12.35
Västerås FK
12.35
  
Filip ZuckermanTurebergs FK
DNF
  
Heat 3
16 mar
16 mar
1Tudor Tocca
9.75
Turebergs FK
9.75
=PB
q
  
2Sixten SköldkvistTäby IS
10.22
PB
q
  
3Tage Niklasson
10.66
Hammarby IF
10.66
q
  
4Gustav Löwing
11.04
Väsby IK
11.04
PB
  
5Olek Szulkin
11.21
Hammarby IF
11.21
PB
  
6Arthur Zémann
11.48
Upsala IF
11.48
PB
  
P13 Höjd     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
1.65
KFUM Örebro
1.65
  
2Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
1.57
KFUM Örebro
1.57
PB
  
3Marlon Rodriguez ÅhrbergSpårvägens FK
1.55
=PB
  
4Love Ahlepil
1.49
Turebergs FK
1.49
  
5Axel Barratt-Due
1.44
Hammarby IF
1.44
  
6Liam Olsson
1.44
IF Göta Karlstad
1.44
  
7Alexander Göthesson SignalHässelby SK
1.44
PB
  
8Philip Dauner
Philip Dauner 11, Mälarhöjden
1.39
Mälarhöjdens IK
1.39
  
9Noah Enberg
Noah Enberg 11, Tullinge FI
1.39
Tullinge FI
1.39
  
1.18
1.57
1.25
1.59
1.32
1.62
1.39
1.65
1.44
1.68
1.49
1.52
1.55
Victorén-
o
-
o
-
o
o
o
-
xxx
o
o
o
Ekvall-
o
-
xxx
o
o
xo
o
xo
xo
Rodriguez Åhrberg-
xxr
-
o
o
o
o
o
xxo
Ahlepil-
-
o
o
xxo
o
xxx

Barratt-Due-
o
o
o
o
xxx


Olsson-
-
o
o
xxo
xxx


Göthesson Signal-
-
o
xxo
xxo
xxx


Dauner-
o
o
o
xxx



Enbergo
o
o
xo
xxx



Final B
16 mar
16 mar
1Viktor Wahlström
1.49
Upsala IF
1.49
PB
  
2Valter Enbuske
Valter Enbuske 11, Åkersberga
1.44
Åkersberga SK
1.44
PB
  
3Anton Wallin
1.39
Huddinge AIS
1.39
  
4Arthur Zémann
1.32
Upsala IF
1.32
PB
  
4Alvin Nordström
1.32
IFK Lidingö
1.32
  
6Milo Ernlund
1.32
Upsala IF
1.32
  
7Isak Del Gaiso
1.32
Hanvikens SK
1.32
  
8Olek Szulkin
1.32
Hammarby IF
1.32
  
1.181.251.321.391.441.491.52
Wahlströmooooxxoxoxxx
Enbuskeoooxxooxxx
Wallin-ooxxoxxx
Zémannoooxxx
Nordströmoooxxx
Ernlundoxooxxx
Del Gaisoooxoxxx
Szulkin-oxxoxxx
P13 Stav     
Inne 17 mar

Final A

Final
Inne 17 mar
1Love Ahlepil
2.85
Turebergs FK
2.85
PB
  
2Hugo Oliveira
2.46
Hanvikens SK
2.46
PB
  
3Samuel Petersen
2.22
Turebergs FK
2.22
PB
  
4Sixten SköldkvistTäby IS
2.22
PB
  
5Sebastian Kotte
2.12
Hammarby IF
2.12
PB
  
5Olek Szulkin
2.12
Hammarby IF
2.12
PB
  
7Love Anderberg GrunanderTurebergs FK
2.12
  
8Karl FyrbergTäby IS
2.12
PB
  
9Viktor Strandin
1.98
Hässelby SK
1.98
  
9Marlon Rodriguez ÅhrbergSpårvägens FK
1.98
  
9Philip Dauner
Philip Dauner 11, Mälarhöjden
1.98
Mälarhöjdens IK
1.98
  
12Elmer Larsson
Elmer Larsson 11, Västerås FK
1.98
Västerås FK
1.98
  
13Viktor Wahlström
1.98
Upsala IF
1.98
PB
  
14Tage Niklasson
1.98
Hammarby IF
1.98
  
15Alexander Göthesson SignalHässelby SK
1.84
  
1.65
2.51
1.84
2.65
1.98
2.70
2.12
2.75
2.22
2.81
2.32
2.85
2.39
2.90
2.46
Ahlepil-
xo
-
o
-
o
-
o
-
o
o
o
-
xxx
o
Oliveira-
xxx
-
o
o
o
o
o
o
Peterseno
o
o
o
o
xxx


Sköldkvisto
o
o
o
xo
xxx


Kotte-
o
o
o
xxx



Szulkin-
o
o
o
xxx



Anderberg Grunander-
o
o
xo
xxx



Fyrbergo
o
o
xxo
xxx



Strandin-
o
o
xxx




Rodriguez Åhrbergo
o
o
r




Daunero
o
o
xxx




Larssono
xo
o
xxx




Wahlströmo
o
xo
xxx




Niklasson-
xxo
xxo
xxx




Göthesson Signal-
xo
xxx





P13 Längd (zon)     
Inne 17 mar

Final A

Final
Inne 17 mar
1Anton Svalstedt
5.15
Huddinge AIS
5.15
  
2Svante JohanssonVäsby IK
5.06
PB
  
3Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
5.02
KFUM Örebro
5.02
PB
  
4Alexander Vatsel
Alexander Vatsel 11, Mälarhöjden
4.96
Mälarhöjdens IK
4.96
PB
  
5Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
4.83
KFUM Örebro
4.83
PB
  
6Marlon Rodriguez ÅhrbergSpårvägens FK
4.77
  
7Eskil Chatelet
4.74
Sundbybergs IK
4.74
PB
  
8Didrik Petrén
Didrik Petrén 11, Västerås FK
4.73
Västerås FK
4.73
PB
  
9Liam Olsson
4.64
IF Göta Karlstad
4.64
PB
  
10Love Anderberg GrunanderTurebergs FK
4.51
  
11Axel Barratt-Due
4.46
Hammarby IF
4.46
  
12Ivar Steinbergs
4.29
Huddinge AIS
4.29
  
Svalstedt4.805.034.825.155.152.81
Johansson4.674.585.035.06xx
Ekvall4.794.884.975.023.464.58
Vatsel4.634.714.844.734.914.96
Thuvander4.674.834.794.744.754.70
Rodriguez Åhrberg4.204.444.774.544.574.57
Chatelet4.554.554.744.584.604.65
Petrén4.604.524.734.574.654.72
Olsson4.414.554.64
Anderberg Grunander4.464.514.49
Barratt-Duex4.46x
Steinbergs4.284.214.29
Final B
17 mar
17 mar
1Alvin Nordström
4.46
IFK Lidingö
4.46
PB
  
2Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
4.27
Österhaninge IF
4.27
  
3Filip Zuckerman
4.23
Turebergs FK
4.23
PB
  
4Ludvig Grimvall
4.03
Turebergs FK
4.03
  
5Valter Enbuske
Valter Enbuske 11, Åkersberga
3.87
Åkersberga SK
3.87
  
6Oscar Engberg
Oscar Engberg 11, Södertälje IF
3.72
Södertälje IF
3.72
PB
  
7Jacob Hultén
3.71
Upsala IF
3.71
PB
  
8Matias Covarrubias MéndezF Bålsta IK
3.51
  
9Wilhelm ÖjetoftF Bålsta IK
3.17
  
Nordström4.434.434.46
Theorin4.024.174.27
Zuckerman3.98x4.23
Grimvall4.033.81x
Enbuske3.873.653.49
Engberg3.373.723.61
Hultén3.303.353.71
Covarrubias Méndez3.163.403.51
Öjetoft3.003.172.82
P13 Tresteg (zon)     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1Emil Allvin
Emil Allvin 11, Leksands FIK
10.98
Leksands FIK
10.98
PB
  
2Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
10.58
KFUM Örebro
10.58
  
3Tudor Tocca
10.51
Turebergs FK
10.51
PB
  
4Odin Östman
Odin Östman 11, Österhaninge
10.12
Österhaninge IF
10.12
  
5Love Anderberg GrunanderTurebergs FK
10.09
PB
  
6Sebastian Kotte
9.88
Hammarby IF
9.88
  
7Eskil Chatelet
9.82
Sundbybergs IK
9.82
  
8Milo Ernlund
9.79
Upsala IF
9.79
PB
  
9Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
9.69
KFUM Örebro
9.69
PB
  
10René Öhlund KarboubBromma IF
9.33
PB
  
Allvin10.8510.9810.9110.9410.93
Ekvall10.2710.2410.5810.1510.0810.54
Tocca10.2510.4010.5110.3110.4810.08
Östman10.1210.10x9.539.809.60
Anderberg Grunander9.8410.0710.099.4610.079.74
Kotte9.749.739.889.869.739.55
Chatelet9.829.789.77x9.569.44
Ernlund9.799.78xxx9.09
Thuvander9.509.619.69
Öhlund Karboub8.649.329.33
Final B
16 mar
16 mar
1Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
9.73
Hässelby SK
9.73
PB
  
2Tage Niklasson
9.20
Hammarby IF
9.20
  
3Karl FyrbergTäby IS
9.18
PB
  
4Filip Zuckerman
8.88
Turebergs FK
8.88
  
5Elmer Larsson
Elmer Larsson 11, Västerås FK
8.83
Västerås FK
8.83
  
6Aurel Berg Pillot
8.82
Upsala IF
8.82
PB
  
7Vilmer Buchar
8.71
Turebergs FK
8.71
  
8Ludvig Grimvall
8.19
Turebergs FK
8.19
PB
  
Bruch9.469.219.73
Niklasson9.129.209.01
Fyrberg8.988.889.18
Zuckerman8.888.728.84
Larsson8.748.658.83
Berg Pillotx8.828.77
Buchar8.358.538.71
Grimvall7.897.968.19
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1Alexander Vatsel
Alexander Vatsel 11, Mälarhöjden
11.47
Mälarhöjdens IK
11.47
PB
  
2Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
11.35
KFUM Örebro
11.35
  
3Emil Allvin
Emil Allvin 11, Leksands FIK
11.34
Leksands FIK
11.34
PB
  
4Ivar Steinbergs
10.41
Huddinge AIS
10.41
  
5Erik Sahlén MartinBromma IF
9.25
PB
  
6Max Severin NaberIFK Lidingö
9.20
  
7Bruno KjellgrenBoo IF
9.13
PB
  
8Matias Covarrubias MéndezF Bålsta IK
8.82
PB
  
9Sixten Eneqvist
8.47
Huddinge AIS
8.47
PB
  
10Hugo Oliveira
8.31
Hanvikens SK
8.31
  
11Arvid Öberg
8.21
IF Göta Karlstad
8.21
  
12Alvin Nordström
7.95
IFK Lidingö
7.95
  
13Sixten SköldkvistTäby IS
7.86
  
14William Ekholm
William Ekholm 11, Åkersberga
7.60
Åkersberga SK
7.60
  
15Viktor ErlingssonF Bålsta IK
7.50
PB
  
16Elwin Hagy-Zade
Elwin Hagy-Zade 11, Södertälje IF
7.50
Södertälje IF
7.50
PB
  
17Emil Forslin
Emil Forslin 11, Västerås FK
7.47
Västerås FK
7.47
  
18Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
7.38
Österhaninge IF
7.38
  
19Joel Dahl Oud
7.17
Hässelby SK
7.17
  
20Liam MattiassonKils AIK
6.67
  
21Oscar Engberg
Oscar Engberg 11, Södertälje IF
6.36
Södertälje IF
6.36
PB
  
Vatsel10.4810.8511.0211.4711.1010.92
Victorénx10.4511.359.5210.1111.05
Allvin10.2610.0710.3310.8011.1311.34
Steinbergs9.909.9410.41x9.99x
Sahlén Martin8.288.329.258.778.987.82
Severin Naber9.18x9.20xx8.41
Kjellgren8.599.138.958.807.76x
Covarrubias Méndez8.398.828.518.426.948.58
Eneqvist8.477.588.12
Oliveira7.978.028.31
Öberg8.217.557.97
Nordström7.957.146.97
Sköldkvist7.367.867.73
Ekholm7.197.507.60
Erlingsson7.507.487.19
Hagy-Zade7.157.357.50
Forslin7.476.76x
Theorin7.386.937.00
Dahl Oud6.487.17x
Mattiasson6.67xx
Engberg6.305.946.36
P13 Vikt (7.26 kg)     
Inne 17 mar

Final A

Final
Inne 17 mar
1Ivar Steinbergs
10.61
Huddinge AIS
10.61
  
2Erik Sahlén MartinBromma IF
9.29
PB
  
3Emil Forslin
Emil Forslin 11, Västerås FK
9.26
Västerås FK
9.26
PB
  
4Aurel Berg Pillot
8.99
Upsala IF
8.99
PB
  
5Matias Covarrubias MéndezF Bålsta IK
7.68
PB
  
6Erik Wallgren
7.42
Hammarby IF
7.42
PB
  
7William Ekholm
William Ekholm 11, Åkersberga
6.63
Åkersberga SK
6.63
PB
  
8Liam MattiassonKils AIK
6.15
PB
  
9Karl FyrbergTäby IS
6.14
PB
  
10Ludvig Grimvall
6.12
Turebergs FK
6.12
PB
  
Joel Dahl Oud
NM
Hässelby SK
NM
  
Steinbergs9.6910.61x9.549.329.98
Sahlén Martinx7.938.627.708.839.29
Forslin8.659.267.305.93x7.13
Berg Pillot7.898.388.878.328.648.99
Covarrubias Méndez7.68x6.34x7.466.70
Wallgren7.427.34x6.506.99x
Ekholmxx6.63x5.39x
Mattiasson6.15x6.12xx4.89
Fyrberg5.346.143.06
Grimvall6.125.685.00
Dahl Oudxxx
Kvinnor
F14 60 m     
Inne 17 mar

Final A

Final
Inne 17 mar
1Vera SchönningGefle IF
8.16
PB
  
2Wilma Wallsten
8.25
Huddinge AIS
8.25
  
3Ema Avramova
8.29
Turebergs FK
8.29
  
4Frida Hultén SkrzeczynskiSpårvägens FK
8.45
  
5Elsa Herlin
8.50
Täby IS
8.50
  
6Erica Berglund
8.53
IF Göta Karlstad
8.53
  
7Leonora WessénBoo IF
8.63
  
Selma KarlénBoo IF
DNF
  
Final B
17 mar
17 mar
1Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
8.59
Västerås FK
8.59
=PB
  
2Felicia KarlssonRånäs 4H
8.60
  
3Alice Davies
8.62
Upsala IF
8.62
PB
  
4Julia LindquistHellas FK
8.72
  
5Léonie GobitschekBromma IF
8.73
  
6Malva Gille-GrenmarkSundbybergs IK
8.75
  
7Maja WesterdahlIFK Tumba
8.98
  
Wilma Silvell
DNS
Huddinge AIS
DNS
  
Heat 1
17 mar
17 mar
1Wilma Wallsten
8.29
Huddinge AIS
8.29
q
  
2Leonora WessénBoo IF
8.61
q
  
3Malva Gille-GrenmarkSundbybergs IK
8.68
q
  
4Andjela Kjellberg
Andjela Kjellberg 10, Västerås FK
8.89
Västerås FK
8.89
  
5Valerie Wäsström
8.98
Spårvägens FK
8.98
  
6Svea Disman
9.12
Alunda SK
9.12
PB
  
7Ella Salmén
9.24
Rånäs 4H
9.24
  
Heat 2
17 mar
17 mar
1Vera SchönningGefle IF
8.22
q
  
2Erica Berglund
8.55
IF Göta Karlstad
8.55
q
  
3Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
8.69
Västerås FK
8.69
q
  
4Léonie GobitschekBromma IF
8.80
q
  
5Maja WesterdahlIFK Tumba
8.85
PB
q
  
6Tuva LjunggrenKFUM Arvika
8.88
PB
  
Idun HellströmGefle IF
DNF
  
Heat 3
17 mar
17 mar
1Ema Avramova
8.28
Turebergs FK
8.28
q
  
2Selma KarlénBoo IF
8.65
q
  
3Julia LindquistHellas FK
8.69
PB
q
  
4Felicia KarlssonRånäs 4H
8.70
q
  
5Elise Emm Östlund
8.91
Sundbybergs IK
8.91
  
6Alva Nilsson
9.09
Ludvika FFI
9.09
=PB
  
7Saga Widholm
Saga Widholm 10, KFUM Örebro
9.33
KFUM Örebro
9.33
  
Heat 4
17 mar
17 mar
1Frida Hultén SkrzeczynskiSpårvägens FK
8.38
q
  
2Elsa Herlin
8.41
Täby IS
8.41
q
  
3Alice Davies
8.73
Upsala IF
8.73
q
  
4Wilma Silvell
8.78
Huddinge AIS
8.78
q
  
5Elin JernbergTäby IS
9.14
  
6Ebba Hellberg
Ebba Hellberg 10, Södertälje IF
9.22
Södertälje IF
9.22
PB
  
7Mally Sunesson-WestcottUpsala IF
9.40
PB
  
F14 200 m     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1Ema Avramova
27.23
Turebergs FK
27.23
  
2Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
27.70
Västerås FK
27.70
  
3Erica Berglund
27.91
IF Göta Karlstad
27.91
  
4Emma Håkansson
28.54
Turebergs FK
28.54
  
Final B
16 mar
16 mar
1Elsa Herlin
27.49
Täby IS
27.49
PB
  
2Andjela Kjellberg
Andjela Kjellberg 10, Västerås FK
27.96
Västerås FK
27.96
PB
  
3Isabella Glod
28.12
Hammarby IF
28.12
  
4Selma KarlénBoo IF
28.30
  
Final C
16 mar
16 mar
1Frida Hultén SkrzeczynskiSpårvägens FK
28.19
PB
  
2Clara ArvidssonFalu IK
28.69
PB
  
3Malva Gille-Grenmark
28.76
Sundbybergs IK
28.76
PB
  
4Hedda Kirk
29.53
Hellas FK
29.53
  
Final D
16 mar
16 mar
1Alice Davies
28.75
Upsala IF
28.75
PB
  
2Ester Danielsson
29.24
IF Linnéa
29.24
PB
  
3Tyra Lagerquist
29.41
Katrineholms SK
29.41
  
4Hedvig Ulvenfalk Berg
30.29
Mälarhöjdens IK
30.29
  
Final E
16 mar
16 mar
1Julia LindquistHellas FK
28.92
PB
  
2Cornelia Gustavsson KihlbergGefle IF
28.94
PB
  
3Ingrid Asp
Ingrid Asp 10, Hammarby
29.17
Hammarby IF
29.17
PB
  
4Agnes Nilsson
Agnes Nilsson 10, Råby-Rekarne
30.05
Råby-Rekarne FIF
30.05
  
Final F
16 mar
16 mar
1Anaïs Isaksson
29.13
IF Göta Karlstad
29.13
PB
  
2Maja WesterdahlIFK Tumba
29.93
PB
  
3Tuva Ljunggren
29.95
KFUM Arvika
29.95
PB
  
4Alva Nilsson
30.18
Ludvika FFI
30.18
  
Final G
16 mar
16 mar
1Valerie Wäsström
30.20
Spårvägens FK
30.20
PB
  
2Ebba Hellberg
Ebba Hellberg 10, Södertälje IF
30.60
Södertälje IF
30.60
PB
  
3Wilma GunnarssonGefle IF
30.67
PB
  
4Saga Widholm
Saga Widholm 10, KFUM Örebro
31.61
KFUM Örebro
31.61
PB
  
Final H
16 mar
16 mar
1Ella Salmén
31.49
Rånäs 4H
31.49
PB
  
2Emma Andersson
31.88
Alunda SK
31.88
PB
  
3Tyra JagerwallIK Stål
33.16
PB
  
Alma Värn
DNF
Ludvika FFI
DNF
  
F14 1000 m     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1Hilda Järvinen
3:10.05
Hammarby IF
3:10.05
  
2Cajsa Sundén
3:13.56
Hammarby IF
3:13.56
  
3Ella Hallsten
3:17.32
Täby IS
3:17.32
PB
  
4Hedda Strömö
3:20.17
Hammarby IF
3:20.17
  
5Olivia Richter
Olivia Richter 10, Västerås FK
3:24.41
Västerås FK
3:24.41
  
6Andjela Kjellberg
Andjela Kjellberg 10, Västerås FK
3:24.95
Västerås FK
3:24.95
  
7Astrid Landegren
3:26.22
Bromma IF
3:26.22
  
8Anya Davidson
3:26.23
Upsala IF
3:26.23
  
Final B
16 mar
16 mar
1Lilly Skedung
3:25.13
Turebergs FK
3:25.13
PB
  
2Erica Berglund
3:25.99
IF Göta Karlstad
3:25.99
PB
  
3Klara Magnusson
3:28.22
Turebergs FK
3:28.22
  
4Tyra Lagerquist
3:35.92
Katrineholms SK
3:35.92
  
5Alva Lundström
3:39.78
Turebergs FK
3:39.78
  
6Elvira Bengtsson MoströmSundbybergs IK
3:46.68
  
Ellen LandegrenBromma IF
DNF
  
Final C
16 mar
16 mar
1Wilma Gunnarsson
3:33.74
Gefle IF
3:33.74
PB
  
2Tyra Jagerwall
3:34.32
IK Stål
3:34.32
PB
  
3Elin Almgren
3:35.15
Hässelby SK
3:35.15
PB
  
4Selma Bertilson
3:37.63
Upsala IF
3:37.63
PB
  
5Mally Sunesson-WestcottUpsala IF
3:40.07
PB
  
6Iris Berglin
3:40.69
Gefle IF
3:40.69
PB
  
7Anni Anjemo
3:45.42
Hammarby IF
3:45.42
  
F14 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1Wilma Wallsten
9.34
Huddinge AIS
9.34
  
2Julia Karlsson
9.72
Säffle FIK
9.72
  
3Elin Aneby
Elin Aneby 10, Tureberg
9.82
Turebergs FK
9.82
PB
  
4Felicia KarlssonRånäs 4H
9.87
PB
  
5Anya Davidson
10.01
Upsala IF
10.01
  
6Léonie GobitschekBromma IF
10.02
  
7Ebba Forslund Ekberg
10.07
KFUM Örebro
10.07
  
8Isabella BybergTäby IS
10.09
  
Heat 1
16 mar
16 mar
1Wilma Wallsten
9.32
Huddinge AIS
9.32
PB
q
  
2Elin Aneby
Elin Aneby 10, Tureberg
10.03
Turebergs FK
10.03
q
  
3Hedvig Ulvenfalk Berg
10.32
Mälarhöjdens IK
10.32
  
4Astrid LandegrenBromma IF
10.40
PB
  
5Kerstin Hermansson
10.55
Västerås FK
10.55
PB
  
6Agnes Anderbro
Agnes Anderbro 10, Västerås FK
10.82
Västerås FK
10.82
  
7Ellen LandegrenBromma IF
11.40
  
8Emma Andersson
15.78
Alunda SK
15.78
  
Heat 2
16 mar
16 mar
1Julia Karlsson
9.61
Säffle FIK
9.61
PB
q
  
2Ebba Forslund Ekberg
9.90
KFUM Örebro
9.90
PB
q
  
3Felicia KarlssonRånäs 4H
9.96
q
  
4Léonie GobitschekBromma IF
9.99
q
  
5Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
10.53
PB
  
6Lilly Skedung
10.91
Turebergs FK
10.91
  
7Smilla Videhall
10.94
Vallentuna FK
10.94
PB
  
8Lavina Sadiki
11.25
Hässelby SK
11.25
  
Heat 3
16 mar
16 mar
1Isabella BybergTäby IS
10.04
q
  
2Anya Davidson
10.08
Upsala IF
10.08
q
  
3Moa Hallqvist
10.23
Upsala IF
10.23
=PB
  
4Ingrid Asp
Ingrid Asp 10, Hammarby
10.25
Hammarby IF
10.25
  
5Alba JergmarBoo IF
10.60
PB
  
6Ester Danielsson
10.81
IF Linnéa
10.81
PB
  
7Ella Dahlberg
Ella Dahlberg 10, Vallentuna
10.83
Vallentuna FK
10.83
  
8Alicia Wallgren
11.20
Mälarö SOK
11.20
  
F14 Höjd     
Inne 17 mar

Final A

Final
Inne 17 mar
1Julia Karlsson
1.61
Säffle FIK
1.61
PB
  
2Therese LöwenthalHellas FK
1.56
  
3Moa Hallqvist
1.54
Upsala IF
1.54
PB
  
4Alicia Wallgren
1.48
Mälarö SOK
1.48
=PB
  
5Ellen Littorin-PousetteAlunda SK
1.43
  
5Ebba Forslund Ekberg
1.43
KFUM Örebro
1.43
  
5Isabella BybergTäby IS
1.43
  
8Agnes Anderbro
Agnes Anderbro 10, Västerås FK
1.43
Västerås FK
1.43
  
8Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
1.43
Katrineholms SK
1.43
  
8Anaïs Isaksson
1.43
IF Göta Karlstad
1.43
  
11Sofie Engberg
Sofie Engberg 10, Mälarhöjden
1.43
Mälarhöjdens IK
1.43
PB
  
12Hilma Westling
1.38
Huddinge AIS
1.38
  
13Anya Davidson
1.38
Upsala IF
1.38
  
13Ella Dahlberg
Ella Dahlberg 10, Vallentuna
1.38
Vallentuna FK
1.38
  
15Ella HallstenTäby IS
1.31
  
1.24
1.58
1.31
1.61
1.38
1.63
1.43
1.48
1.51
1.54
1.56
Karlsson-
xxo
-
xxo
-
xxx
o
o
o
o
o
Löwenthal-
xxx
-
-
o
o
o
xo
o
Hallqvist-
o
o
o
o
xxo
xo
xxx
Wallgren-
o
o
o
xxo
xxx


Littorin-Pousette-
-
o
o
xxx



Forslund Ekberg-
-
o
o
xxx



Byberg-
-
-
o
xxx



Anderbro-
o
xo
o
xxx



Sevelin-
o
xo
o
xxx



Isaksson-
-
xo
o
xxx



Engbergo
o
o
xo
xxx



Westlingo
o
o
xxx




Davidsono
o
xxo
xxx




Dahlbergo
o
xxo
xxx




Hallsteno
xo
xxx





Final B
17 mar
17 mar
1Nellie Canstrén
Nellie Canstrén 10, Södertälje IF
1.54
Södertälje IF
1.54
PB
  
2Tyra Lagerquist
1.38
Katrineholms SK
1.38
  
2Alba JergmarBoo IF
1.38
  
4Lovisa Sannö
Lovisa Sannö 10, KFUM Örebro
1.38
KFUM Örebro
1.38
  
5Moa BjörkénTäby IS
1.38
=PB
  
5Lavina Sadiki
1.38
Hässelby SK
1.38
  
7Astrid LandegrenBromma IF
1.31
  
8Annie Wallin
Annie Wallin 10, Västerås FK
1.31
Västerås FK
1.31
  
9Nadia Florczyk
1.31
Hammarby IF
1.31
PB
  
10Ella Noreland
Ella Noreland 10, Södertälje IF
1.31
Södertälje IF
1.31
PB
  
10Angelia Gebo
Angelia Gebo 10, Mälarhöjden
1.31
Mälarhöjdens IK
1.31
  
12Emelie Hjelm
1.31
Hässelby SK
1.31
  
13Saga Myhrberg
1.15
Alunda SK
1.15
  
Alma LehrmanHellas FK
NH
  
1.15
1.56
1.24
1.31
1.38
1.43
1.48
1.51
1.54
Canstrén-
xxx
o
o
o
o
o
o
xo
Lagerquist-
-
o
xo
xxx



Jergmar-
o
o
xo
xxx



Sannö-
o
xo
xo
xxx



Björkén-
o
o
xxo
xxx



Sadiki-
o
o
xxo
xxx



Landegreno
o
o
xxx




Wallin-
o
xo
xxx




Florczykxxo
o
xo
xxx




Norelando
o
xxo
xxx




Geboo
o
xxo
xxx




Hjelm-
xo
xxo
xxx




Myhrbergo
xxr






Lehrmanxxx







F14 Stav     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1Ida Lind
Ida Lind 10, Hässelby
2.76
Hässelby SK
2.76
PB
  
2Moa BjörkénTäby IS
2.46
PB
  
3Isabella Glod
2.46
Hammarby IF
2.46
  
4Anaïs Isaksson
2.39
IF Göta Karlstad
2.39
PB
  
5Therese LöwenthalHellas FK
2.32
PB
  
6Agnes Anderbro
Agnes Anderbro 10, Västerås FK
2.32
Västerås FK
2.32
PB
  
7Hilma Westling
2.22
Huddinge AIS
2.22
  
8Laura Karlsson
Laura Karlsson 10, Västerås FK
2.12
Västerås FK
2.12
PB
  
9Kerstin Hermansson
2.12
Västerås FK
2.12
PB
  
10Ebba Karlsson
1.98
IF Göta Karlstad
1.98
PB
  
10Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
1.98
Katrineholms SK
1.98
  
12Nadia Florczyk
1.98
Hammarby IF
1.98
PB
  
12Astrid WetterstrandHässelby SK
1.98
  
14Angelia Gebo
Angelia Gebo 10, Mälarhöjden
1.84
Mälarhöjdens IK
1.84
  
15Märta Lundin
1.84
Hammarby IF
1.84
  
16Emelie AxelssonGefle IF
1.84
PB
  
17Viola Rystedt
1.65
Alunda SK
1.65
SB
  
1.46
2.46
1.65
2.51
1.84
2.65
1.98
2.76
2.12
2.80
2.22
2.32
2.39
Lind-
o
-
o
-
o
-
xxo
o
xxx
xxo
o
o
Björkén-
o
-
xxx
-
o
-
o
o
o
Glod-
o
-
xxx
-
-
-
o
xxo
o
Isaksson-
xxx
o
o
o
o
xo
o
o
Löwenthal-
-
o
xo
o
xxo
o
xxx
Anderbro-
o
o
xo
xo
xxo
xo
xxx
Westling-
-
o
xo
o
o
xxx

Karlsson-
o
o
o
xo
xxx


Hermansson-
o
o
o
xxo
xxx


Karlsson-
o
o
o
xxx



Sevelin-
-
o
o
xxx



Florczyk-
o
o
xo
xxx



Wetterstrand-
-
-
xo
xxx



Geboo
o
o
xxx




Lundin-
o
xo
xxx




Axelssono
xxo
xxo
xxx




Rystedto
o
xxx





F14 Längd     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1Ebba Forslund Ekberg
4.92
KFUM Örebro
4.92
  
2Clara ArvidssonFalu IK
4.87
PB
  
3Alice Davies
4.83
Upsala IF
4.83
PB
  
4Léonie GobitschekBromma IF
4.80
  
5Emma Håkansson
4.72
Turebergs FK
4.72
PB
  
6Cornelia Gustavsson KihlbergGefle IF
4.67
PB
  
7Nellie Canstrén
Nellie Canstrén 10, Södertälje IF
4.64
Södertälje IF
4.64
PB
  
8Leonora WessénBoo IF
4.58
PB
  
9Ema Avramova
4.44
Turebergs FK
4.44
  
10Wilma Silvell
4.42
Huddinge AIS
4.42
  
11Frida Hultén SkrzeczynskiSpårvägens FK
4.41
  
12Kerstin Hermansson
4.35
Västerås FK
4.35
PB
  
13Malva Gille-GrenmarkSundbybergs IK
4.09
  
14Laura Karlsson
Laura Karlsson 10, Västerås FK
4.06
Västerås FK
4.06
  
15Emelie Lu
Emelie Lu 10, Tureberg
3.92
Turebergs FK
3.92
  
16Alba JergmarBoo IF
2.22
  
Elsa HerlinTäby IS
NM
  
Forslund Ekberg4.674.92x4.834.833.98
Arvidsson4.73x4.874.61xx
Davies4.56x4.774.74x4.83
Gobitschek4.394.65x4.394.80x
Håkansson4.434.344.534.394.714.72
Gustavsson Kihlbergx4.604.674.644.48x
Canstrén4.454.31x4.44x4.64
Wessén4.254.584.154.154.024.03
Avramovaxx4.44
Silvellx4.264.42
Hultén Skrzeczynski4.414.174.27
Hermansson4.354.164.10
Gille-Grenmarkx3.774.09
Karlsson3.714.044.06
Lux3.923.70
Jergmarx2.22
Herlinxxx
Final B
16 mar
16 mar
1Vera SchönningGefle IF
4.37
PB
  
2Elin Almgren
4.20
Hässelby SK
4.20
  
3Idun HellströmGefle IF
4.14
  
4Hanna EngströmKFUM Arvika
4.09
PB
  
5Ella Salmén
4.02
Rånäs 4H
4.02
PB
  
6Saga Widholm
Saga Widholm 10, KFUM Örebro
3.99
KFUM Örebro
3.99
  
7Iris BerglinGefle IF
3.87
  
8Ebba Hellberg
Ebba Hellberg 10, Södertälje IF
3.85
Södertälje IF
3.85
  
9Emelie AxelssonGefle IF
3.68
PB
  
10Ida Lind
Ida Lind 10, Hässelby
3.65
Hässelby SK
3.65
  
11Nova PetterssonRånäs 4H
3.54
  
12Ella Noreland
Ella Noreland 10, Södertälje IF
3.51
Södertälje IF
3.51
  
13Amanda SjöströmIFK Märsta
3.15
PB
  
14Jennylyn GustafssonIFK Märsta
2.96
PB
  
Schönning4.004.154.37
Almgren3.873.944.20
Hellström2.172.904.14
Engström4.091.683.99
Salmén4.023.133.84
Widholm3.663.993.78
Berglin3.863.833.87
Hellberg3.85x3.40
Axelssonx3.513.68
Lind3.653.263.37
Petterssonxx3.54
Noreland3.193.513.20
Sjöström3.043.153.10
Gustafsson2.962.68x
F14 Tresteg     
Inne 17 mar

Final A

Final
Inne 17 mar
1Wilma Wallsten
11.14
Huddinge AIS
11.14
PB
  
2Ellen Littorin-PousetteAlunda SK
10.77
PB
  
3Isabella BybergTäby IS
10.45
=PB
  
4Hilda Järvinen
10.31
Hammarby IF
10.31
PB
  
5Emma Håkansson
10.30
Turebergs FK
10.30
  
6Julia Karlsson
10.19
Säffle FIK
10.19
  
7Laura Karlsson
Laura Karlsson 10, Västerås FK
10.11
Västerås FK
10.11
PB
  
8Clara ArvidssonFalu IK
10.04
PB
  
9Nellie Canstrén
Nellie Canstrén 10, Södertälje IF
9.89
Södertälje IF
9.89
PB
  
10Wilma Silvell
9.80
Huddinge AIS
9.80
=PB
  
11Elin JernbergTäby IS
9.65
PB
  
12Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
9.64
Katrineholms SK
9.64
PB
  
13Leonora WessénBoo IF
9.56
PB
  
14Emelie Lu
Emelie Lu 10, Tureberg
9.23
Turebergs FK
9.23
  
15Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
9.16
  
Wallstenx10.8811.0311.1411.0210.84
Littorin-Pousette10.6310.7410.7710.7710.7010.07
Byberg10.3210.2910.1010.4210.3610.45
Järvinen9.96x10.2210.319.7210.08
Håkansson10.15x10.1910.30xx
Karlssonx9.8010.19x10.00x
Karlsson10.119.019.419.189.209.25
Arvidsson9.829.809.899.8410.0310.04
Canstrén9.899.539.39
Silvellxx9.80
Jernbergx9.659.34
Sevelin9.399.599.64
Wessén9.569.439.54
Lu9.239.048.91
Danielsson Wellsén9.168.788.90
Final B
17 mar
17 mar
1Therese LöwenthalHellas FK
9.21
PB
  
2Elise Emm Östlund
8.96
Sundbybergs IK
8.96
PB
  
3Iris BerglinGefle IF
8.81
PB
  
4Alma Carlson
8.70
Huddinge AIS
8.70
  
5Emma AnderssonAlunda SK
8.62
PB
  
6Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
8.43
Stocksäters IF
8.43
  
7Svea Disman
8.42
Alunda SK
8.42
  
8Wilma GunnarssonGefle IF
8.41
  
9Clara GruvfältIF Linnéa
8.38
  
10Hedvig Ulvenfalk Berg
8.27
Mälarhöjdens IK
8.27
  
11Annie Wallin
Annie Wallin 10, Västerås FK
7.95
Västerås FK
7.95
PB
  
12Ebba Karlsson
7.92
IF Göta Karlstad
7.92
PB
  
13Elin Dittmer
7.64
Turebergs FK
7.64
  
14Amanda SjöströmIFK Märsta
7.23
PB
  
Löwenthal9.218.898.91
Emm Östlund8.798.968.78
Berglin8.81x8.57
Carlson8.448.70x
Andersson8.518.398.62
Petersson8.438.388.36
Disman8.067.818.42
Gunnarsson8.228.418.35
Gruvfält7.907.998.38
Ulvenfalk Berg8.218.238.27
Wallin7.317.957.79
Karlsson7.927.87x
Dittmer7.637.64x
Sjöström7.237.19x
F14 Kula (3.0 kg)     
Inne 17 mar

Final A

Final
Inne 17 mar
1Molly Lindén
11.79
IF Göta Karlstad
11.79
PB
  
2Maya Löf
Maya Löf 10, Upsala IF
11.47
Upsala IF
11.47
PB
  
3Leah Sageborn
10.76
IFK Gnesta
10.76
PB
  
4Tyra Eriksson Hartman
10.48
Katrineholms SK
10.48
PB
  
5Hanna EngströmKFUM Arvika
9.75
PB
  
6Isabella Glod
9.70
Hammarby IF
9.70
PB
  
7Elin Aneby
Elin Aneby 10, Tureberg
9.65
Turebergs FK
9.65
PB
  
8Moa Hallqvist
9.38
Upsala IF
9.38
PB
  
9Astrid WetterstrandHässelby SK
9.23
  
10Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
8.65
Stocksäters IF
8.65
  
11Tuva LjunggrenKFUM Arvika
8.43
  
12Lilly Skedung
8.26
Turebergs FK
8.26
PB
  
13Elsa Adolfsson
7.80
Danderyds SK
7.80
  
14Nova PetterssonRånäs 4H
7.66
  
15Saga Myhrberg
7.58
Alunda SK
7.58
  
16Emelie Hjelm
7.57
Hässelby SK
7.57
  
17Amanda SjöströmIFK Märsta
7.50
PB
  
18Clara GruvfältIF Linnéa
7.40
  
19Viola Rystedt
7.33
Alunda SK
7.33
  
20Josefine CedergrenIFK Tumba
7.00
  
21Anni Anjemo
6.78
Hammarby IF
6.78
  
22Alma Lehrman
6.75
Hellas FK
6.75
  
23Alva Lundström
6.58
Turebergs FK
6.58
  
24Alma Carlson
6.48
Huddinge AIS
6.48
  
25Ellen LandegrenBromma IF
6.44
  
26Elina Åhser
6.41
IF Göta Karlstad
6.41
  
27Elin Dittmer
6.29
Turebergs FK
6.29
  
28Agnes Nilsson Diehl
6.07
Vallentuna FK
6.07
  
29Emelie AxelssonGefle IF
6.05
PB
  
30Tyra JagerwallIK Stål
5.53
PB
  
Lindén10.149.9010.8611.389.1411.79
Löfx11.00x10.6911.47x
Sageborn10.3110.3010.7610.3110.46x
Eriksson Hartman10.049.64x10.4810.429.97
Engström8.53x9.328.809.759.21
Glod9.248.989.018.869.699.70
Aneby9.649.469.439.08x9.65
Hallqvist9.389.198.27xx9.01
Wetterstrand9.23x8.43
Petersson8.65x8.10
Ljunggren8.337.658.43
Skedung8.036.208.26
Adolfsson7.687.807.21
Pettersson7.337.667.33
Myhrberg7.167.417.58
Hjelmx6.747.57
Sjöström7.087.367.50
Gruvfält7.157.407.07
Rystedt7.336.816.72
Cedergren7.006.726.84
Anjemo6.676.656.78
Lehrman5.996.756.59
Lundström6.586.255.45
Carlsonx6.486.05
Landegren6.076.446.31
Åhser6.126.356.41
Dittmer5.866.296.14
Nilsson Diehl5.735.936.07
Axelsson6.055.445.13
Jagerwall5.095.535.29
F14 Vikt (7.26 kg)     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1Elin Aneby
Elin Aneby 10, Tureberg
13.86
Turebergs FK
13.86
PB
  
2Maya Löf
Maya Löf 10, Upsala IF
13.84
Upsala IF
13.84
  
3Leah Sageborn
12.94
IFK Gnesta
12.94
PB
  
4Astrid Wetterstrand
10.98
Hässelby SK
10.98
PB
  
5Svea Disman
10.59
Alunda SK
10.59
PB
  
6Idun HellströmGefle IF
10.39
PB
  
7Alma Carlson
9.70
Huddinge AIS
9.70
  
8Agnes Nilsson Diehl
9.51
Vallentuna FK
9.51
  
9Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
9.33
Stocksäters IF
9.33
PB
  
10Emelie Hjelm
9.31
Hässelby SK
9.31
PB
  
11Elin Dittmer
9.09
Turebergs FK
9.09
PB
  
12Tyra Eriksson HartmanKatrineholms SK
8.76
  
13Viola Rystedt
8.64
Alunda SK
8.64
PB
  
14Molly Lindén
8.20
IF Göta Karlstad
8.20
PB
  
15Jennylyn GustafssonIFK Märsta
7.79
PB
  
16Nina Caesar
Nina Caesar 10, Sundbyberg
7.64
Sundbybergs IK
7.64
PB
  
17Julia LindquistHellas FK
7.47
PB
  
18Anni Anjemo
7.45
Hammarby IF
7.45
PB
  
19Annie Wallin
Annie Wallin 10, Västerås FK
7.09
Västerås FK
7.09
  
20Josefine CedergrenIFK Tumba
6.90
PB
  
21Ellen Littorin-PousetteAlunda SK
6.84
  
22Ella Noreland
Ella Noreland 10, Södertälje IF
6.68
Södertälje IF
6.68
PB
  
23Elina Åhser
6.25
IF Göta Karlstad
6.25
PB
  
24Nova PetterssonRånäs 4H
5.85
PB
  
25Emelie Lu
Emelie Lu 10, Tureberg
3.80
Turebergs FK
3.80
PB
  
Aneby13.6912.62xx13.8613.05
Löfx13.0112.92x13.84x
Sagebornxx12.11x12.94x
Wetterstrandx10.7310.5410.9810.82x
Disman9.51x9.7410.0510.59x
Hellström8.319.789.6710.39xx
Carlson9.49xxx9.70x
Nilsson Diehlx9.51xxxx
Petersson7.90x9.33
Hjelm8.299.31x
Dittmer8.28x9.09
Eriksson Hartmanxx8.76
Rystedt7.33x8.64
Lindén8.207.098.19
Gustafsson6.226.747.79
Caesar7.647.497.38
Lindquist6.717.477.21
Anjemo7.456.30x
Wallin7.096.406.99
Cedergren6.706.90x
Littorin-Pousette6.84xx
Noreland5.796.68x
Åhser5.695.656.25
Petterssonx5.85x
Luxx3.80
F13 60 m     
Inne 17 mar

Final A

Final
Inne 17 mar
1Leyla Davidson
8.09
Upsala IF
8.09
  
2Signe Tholander
8.33
Hammarby IF
8.33
PB
  
3Maja Envall
8.35
Turebergs FK
8.35
  
4Iris GustafssonGefle IF
8.47
  
5Emi Rees
Emi Rees 11, Spårvägen
8.60
Spårvägens FK
8.60
  
6Siri Lindahl
8.61
Bromma IF
8.61
  
7Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
8.62
  
8Aveline Glöggler GrandellTäby IS
8.64
  
Final B
17 mar
17 mar
1Meja Tunmar Blonde
8.75
Spårvägens FK
8.75
  
2Maya MolinBoo IF
8.77
  
3Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
8.80
  
4Nellie Eiving
Nellie Eiving 11, Åkersberga
8.84
Åkersberga SK
8.84
  
5Felicia Andersson
8.87
Tullinge FI
8.87
  
6Ingrid Jansson
8.91
Hässelby SK
8.91
  
7Elin Jansson
Elin Jansson 11, Kungsängen
8.93
Kungsängen FK
8.93
  
8Jade Novella
Jade Novella 11, Spårvägen
9.01
Spårvägens FK
9.01
  
Heat 1
17 mar
17 mar
1Iris GustafssonGefle IF
8.41
q
  
2Siri Lindahl
8.52
Bromma IF
8.52
q
  
3Elin Jansson
Elin Jansson 11, Kungsängen
8.78
Kungsängen FK
8.78
q
  
4Nellie Eiving
Nellie Eiving 11, Åkersberga
8.80
Åkersberga SK
8.80
q
  
5Jade Novella
Jade Novella 11, Spårvägen
8.94
Spårvägens FK
8.94
PB
q
  
6Cajsa Bååthe
Cajsa Bååthe 11, Åkersberga
9.50
Åkersberga SK
9.50
  
7Cornelia NordlanderLudvika FFI
9.90
  
8Cornelia Härner
10.42
Upsala IF
10.42
PB
  
Heat 2
17 mar
17 mar
1Maja Envall
8.35
Turebergs FK
8.35
q
  
2Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
8.69
q
  
3Maya MolinBoo IF
8.71
PB
q
  
4Ingrid Jansson
8.92
Hässelby SK
8.92
q
  
5Irma Björkman
9.10
IF Göta Karlstad
9.10
  
6Miranda Eferetine AdesodeIFK Märsta
9.21
PB
  
7Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
9.38
Stocksäters IF
9.38
  
8Ellie Berg
Ellie Berg 11, Råby-Rekarne
9.45
Råby-Rekarne FIF
9.45
PB
  
Heat 3
17 mar
17 mar
1Signe Tholander
8.35
Hammarby IF
8.35
=PB
q
  
2Emi Rees
Emi Rees 11, Spårvägen
8.54
Spårvägens FK
8.54
q
  
3Meja Tunmar Blonde
8.72
Spårvägens FK
8.72
q
  
4Tyra Åsberg
8.95
Huddinge AIS
8.95
  
5Vega Glauser
Vega Glauser 11, Mälarhöjden
9.08
Mälarhöjdens IK
9.08
  
6Emma Lindström
Emma Lindström 11, Västerås FK
9.26
Västerås FK
9.26
  
7Mira Wallsten
9.44
F Bålsta IK
9.44
PB
  
8Helena Rekic
10.55
IFK Märsta
10.55
  
Heat 4
17 mar
17 mar
1Leyla Davidson
8.17
Upsala IF
8.17
q
  
2Aveline Glöggler GrandellTäby IS
8.65
q
  
3Felicia Andersson
8.72
Tullinge FI
8.72
PB
q
  
4Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
8.73
q
  
5Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
8.97
  
6Agnes Karlsson
9.53
IF Göta Karlstad
9.53
  
7Adriana Vasic
9.58
IF Göta Karlstad
9.58
PB
  
F13 200 m     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1Leyla Davidson
26.03
Upsala IF
26.03
  
2Maja Envall
26.91
Turebergs FK
26.91
PB
  
3Hanna LörenskogBromma IF
27.89
  
4Emma Johansson
28.86
IF Göta Karlstad
28.86
  
Final B
16 mar
16 mar
1Ingrid Jansson
28.34
Hässelby SK
28.34
PB
  
2Estelle GobitschekBromma IF
28.60
PB
  
3Meja Tunmar Blonde
28.82
Spårvägens FK
28.82
  
4Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
29.20
PB
  
Final C
16 mar
16 mar
1Hanna Ekström
29.05
Bromma IF
29.05
PB
  
2Maya Molin
29.06
Boo IF
29.06
PB
  
3Vega Glauser
Vega Glauser 11, Mälarhöjden
29.47
Mälarhöjdens IK
29.47
PB
  
4Irma Björkman
29.52
IF Göta Karlstad
29.52
PB
  
Final D
16 mar
16 mar
1Elvira Livak
29.04
Bromma IF
29.04
PB
  
2Julie Zäll
29.74
Täby IS
29.74
PB
  
3Emma MattiassonKils AIK
29.92
  
4Elin Jansson
Elin Jansson 11, Kungsängen
30.21
Kungsängen FK
30.21
  
Final E
16 mar
16 mar
1Aldaeunna Lewis
28.95
Spårvägens FK
28.95
PB
  
2Jade Novella
Jade Novella 11, Spårvägen
30.17
Spårvägens FK
30.17
PB
  
3Emma Lindström
Emma Lindström 11, Västerås FK
30.26
Västerås FK
30.26
PB
  
4Ellen Medin
30.58
Turebergs FK
30.58
PB
  
Final F
16 mar
16 mar
1Hilma Lindgren
Hilma Lindgren 11, Västerås FK
30.05
Västerås FK
30.05
PB
  
2Hannah Ungerberg
30.52
IF Göta Karlstad
30.52
PB
  
3Magdalena Akkurt
Magdalena Akkurt 11, Västerås FK
30.91
Västerås FK
30.91
PB
  
Final G
16 mar
16 mar
1Ellie Berg
Ellie Berg 11, Råby-Rekarne
30.91
Råby-Rekarne FIF
30.91
PB
  
2Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
31.21
Stocksäters IF
31.21
PB
  
3Signe Johansson
Signe Johansson 11, Råby-Rekarne
32.30
Råby-Rekarne FIF
32.30
PB
  
Final H
16 mar
16 mar
1Iris GustafssonGefle IF
27.97
PB
  
2Mira Wallsten
33.20
F Bålsta IK
33.20
PB
  
3Greta Enghag AaskovF Bålsta IK
34.08
PB
  
F13 800 m     
Inne 16 mar

Final A

Final
Inne 16 mar
1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
2:28.21
Katrineholms SK
2:28.21
PB
  
2Estelle GobitschekBromma IF
2:28.71
PB
  
3Ellenor Grahn
2:30.51
Hammarby IF
2:30.51
PB
  
4Mia Lagerström
2:33.70
Turebergs FK
2:33.70
  
5Emi Rees
Emi Rees 11, Spårvägen
2:34.08
Spårvägens FK
2:34.08