0

10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
Arrangör: Solvikingarna

Män
M 16 km     


Final A

Final

1Maxwell Dumbrell
51:52
Örgryte IS
51:52
  
2Filip HelmrothIK Lerum FI
52:25
  
3Louison Tourtelier-GalloÖrgryte IS
53:09
  
4Pontus Risberg
53:58
Hälle IF
53:58
  
5Rasmus BäcklundHälle IF
55:06
  
6Robert AlexanderssonHälle IF
55:38
  
7David Fransson
56:33
  
8Molle Olson
56:56
Örgryte IS
56:56
  
9Axel Karlsson
57:41
Hälle IF
57:41
  
10Erik Diding
58:08
Warberg RC
58:08
  
11David Axelsson
59:28
Mölndals AIK
59:28
  
12Marcus Jansson
59:47
Mölndals AIK
59:47
  
13Anton Svenungsson
59:59
  
14Erik Arnström
Erik Arnström 78, Bohuslän End SC
1:00:19
Bohuslän Endurance SC
1:00:19
  
15Oskar Simann Ax
1:00:25
Örgryte IS
1:00:25
  
16Klas Falck
1:00:34
  
17Timmie Nilsson
1:00:45
  
18Adam Kölnäs
1:00:52
Axa SC
1:00:52
  
19Alex Berger
1:01:51
IF Kville
1:01:51
  
20Anders Tengvall
1:01:57
Mölndals AIK
1:01:57
  
M 32 km     


Final A

Final

1Richard BäckströmHälle IF
1:51:21
  
2Jonas Zelleroth
2:00:38
Hälle IF
2:00:38
  
3Petter Åström
2:04:31
Hälle IF
2:04:31
  
4Simon Witley La MontHälle IF
2:08:25
  
5Daan Gehlen
Daan Gehlen 97, NED
2:10:14
97NED
2:10:14
  
6Kim Linmyr
2:12:58
  
7Jon Angelbratt
2:15:02
Majornas IK
2:15:02
  
8Fredrik Edelvik
2:17:38
Mölndals AIK
2:17:38
  
9Henrik Mosén
2:23:24
  
10Anders Jakobsson
2:23:29
Umara SC
2:23:29
  
Kvinnor
K 16 km     


Final A

Final

1Emma Nilsson
Emma Nilsson 96, Triathlon Väst
1:05:35
F Triathlon Väst
1:05:35
  
2Tilda Knauer
1:05:39
Hälle IF
1:05:39
  
3Helena Jakobsson Larsson
1:05:59
Bohuslän Endurance SC
1:05:59
  
4Johanna Andersson
Johanna Andersson 85, Solvikingarna
1:08:46
Solvikingarna
1:08:46
  
K 32 km     


Final A

Final

1Hanna Skårbratt
2:22:56
Hälle IF
2:22:56
  
2Frida Brogren
Frida Brogren 94, Sävedalen
2:24:16
Sävedalens AIK
2:24:16
  
3Johanna JohanssonIF Rigor
2:37:12