Rebecca Högberg

Född: 14 maj 1984

Ålder: 37 år 79 dagar

Förening:
 KFUM Örebro
 18.6.2019–

Tidigare förening(ar):
Hammarby IF 17.1.2010–17.6.2019
KFUM Örebro 2.12.2004–16.1.2010
Säffle FIK –1.12.2004
IFK Växjö 2.12.2003–
Säffle FIK –1.12.2003

  •  1 SM‐guld, 2 SM‐brons
  •  1 ISM‐guld

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

400 m (1)
56.31
SB  HuddingeHuddinge29.5.21
800 m (3)
DNFi
  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
2:31.72
SB  HuddingeHuddinge29.5.21
2:12.98
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
1500 m (1)
DNF
  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.6.21
4x100 m (1)
51.10
SB  HuddingeHuddinge29.5.21
 KFUM Örebro
Olivia Österling Strömstedt, Emma Jansson
Emma Stenman, Rebecca Högberg

2020

400 m (5)
56.01i
PB  ÖrebroÖrebro12.1.20
56.70i
  VästeråsVästerås19.1.20
55.43i
PB  (6)Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
56.05
SB  SödertäljeSödertälje14.6.20
54.76
SB  Göteborg/SGöteborg/S4.7.20
600 m (1)
1:29.85mx
35 PB  Stockholm/SStockholm/S29.8.20
800 m (15)
2:12.24i
SB  ÖrebroÖrebro11.1.20
DNFi
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
2:08.65i
SB  (2)v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
2:14.95i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
2:12.09i
  ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
2:07.39
PB  Göteborg/SGöteborg/S27.6.20
2:10.45
  FGPKarlstadFGP, Karlstad8.7.20
2:06.81
35 PB  Göteborg/SGöteborg/S10.7.20
2:06.58
PB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
2:05.63mx
PB  HallsbergHallsberg1.8.20
DNF
  HallsbergHallsberg1.8.20
DNF
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
2:10.55
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
2:06.52
  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20
2:07.82
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN6.9.20
4x800 m (1)
9:05.25mxi
PB  ÖrebroÖrebro28.3.20
 Sweden
Rebecca Högberg, Sara Liljegren
Annika Faager, Jonna Tilgner

2019

100 m (1)
12.44
PB  SkaraSkara24.8.19+1.9
200 m (3)
25.26
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.4
25.24
SB  VästeråsVästerås3.8.19-1.7
24.80w
  SkaraSkara24.8.19+2.7
400 m (7)
56.92
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
56.72
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
56.43
SB  HässleholmHässleholm28.7.19
56.55
  VästeråsVästerås4.8.19
56.92
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
56.60
  UppsalaUppsala17.8.19
56.29
SB  (14)HuddingeHuddinge18.8.19
800 m (2)
DNF
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
2:16.79
SB  SollentunaSollentuna8.9.19

2013

200 m (2)
24.96
SB  HalmstadHalmstad14.7.13-0.4
25.50
  FGPKarlstadFGP, Karlstad23.7.13-1.4
300 m (1)
40.24
PB  ÖrebroÖrebro16.5.13
400 m (3)
56.30
SB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S15.6.13
55.89
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna27.6.13
55.85
SB  (11)HalmstadHalmstad13.7.13
400 m häck (1)
1:03.90
SB  (18)UppsalaUppsala16.6.13
4x400 m (2)
3:42.05
PB  SMHuddingeSM, Huddinge26.5.13
 Hammarby IF
Stine Meland Tomb, Rebecca Högberg
Sandra Knezevic, Frida Persson
3:40.65
SB  Lag-EM Div 1Dublin, IRLLag-EM Div 1, Dublin, IRL23.6.13
 Sweden
Elin Moraiti, Pernilla Tornemark
Rebecca Högberg, Sofia Hellberg-Jonsén
4x800 m (1)
8:59.97
PB  SMHuddingeSM, Huddinge25.5.13
 Hammarby IF
Stine Meland Tomb, Lisa Nauclér
Frida Persson, Rebecca Högberg

2011

200 m (3)
24.52
PB  (10)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.11-1.1
24.54
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.11-0.3
24.5m
  ÖrebroÖrebro12.7.11-0.7
300 m (1)
38.2m
  ÖrebroÖrebro12.7.11
400 m (3)
55.28
SB  BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR9.6.11
56.53
  PoksHässleholmPoks, Hässleholm12.6.11
55.17
SB  (6)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U9.7.11
800 m (2)
2:11.43
SB  (19)SollentunaSollentuna22.5.11
2:15.49
  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna22.6.11
1500 m (1)
4:52.80
PB  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna22.6.11
4x400 m (2)
3:56.92
SB  SMVäxjöSM, Växjö3.6.11
 Hammarby IF
3:36.47
SB  Lag-EM Super LStockholm/SLag-EM Super L, Stockholm/S19.6.11
 Sweden
Josefin Magnusson, Sofie Persson
Moa Hjelmer, Rebecca Högberg
4x800 m (1)
9:16.76
  SMVäxjöSM, Växjö2.6.11
 Hammarby IF

2010

200 m (2)
25.53+i
PB  (11)SätraSätra23.1.10
Överlång bana - odoserad:
24.47i
  StarsTampere, FINStars, Tampere, FIN6.2.10
300 m (1)
39.9m+i
  SätraSätra23.1.10
400 m (7)
53.97
SB  (3)BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR4.6.10
55.21
  EAPNivelles, BELEAP, Nivelles, BEL26.6.10
54.86
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna1.7.10
54.89
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U3.7.10
55.93
  SMFalunSM, Falun21.8.10
54.34
  SMFalunSM, Falun22.8.10
54.46
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN27.8.10
800 m (3)
2:07.65i
PB  (3)Five NationsGlasgow, GBRFive Nations, Glasgow, GBR30.1.10
2:10.29
SB  (14)EnskedeEnskede16.5.10
2:11.04
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S10.8.10
4x100 m (1)
DQ
  SMNorrtäljeSM, Norrtälje29.5.10
 Hammarby IF
Linnéa Alstermark, Rebecca Högberg
Frida Lüppert Thomsson, Tove Tengvall
4x400 m (3)
3:49.81
SB  SMNorrtäljeSM, Norrtälje30.5.10
 Hammarby IF
Nathalie Tolvers, Jasmin Sabir
Amanda Nilsson, Rebecca Högberg
3:33.89
SB  Lag-EM Div 1Budapest, HUNLag-EM Div 1, Budapest, HUN20.6.10
 Sweden
Helene Bourdin, Josefin Magnusson
Rebecca Högberg, Sofie Persson
3:37.48
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN28.8.10
 Sweden
Josefin Magnusson, Sandra Wagner
Rebecca Högberg, Helene Bourdin

2009

200 m (1)
24.53
PB  (10)ValboGGävleValboG, Gävle17.7.09+0.8
400 m (8)
58.32i
PB  ISMBollnäsISM, Bollnäs28.2.09
55.62
PB  EskilstunaEskilstuna13.6.09
55.74
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.09
54.88
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U27.6.09
54.67
PB  ValboGGävleValboG, Gävle19.7.09
54.68
  SMMalmö/SSM, Malmö/S1.8.09
53.01
PB  SMMalmö/SSM, Malmö/S1.8.09
54.54
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U29.8.09
800 m (2)
2:19.96i
PB  (22)ÖrebroÖrebro30.11.08
2:08.94
PB  (11)GävleGävle22.8.09
400 m häck (7)
1:00.70
PB  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna6.6.09
1:01.14
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S9.6.09
1:01.62
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U26.6.09
59.48
PB  ValboGGävleValboG, Gävle18.7.09
1:00.22
  FGPKarlstadFGP, Karlstad23.7.09
1:01.05
  SMMalmö/SSM, Malmö/S2.8.09
59.06
PB  SMMalmö/SSM, Malmö/S3.8.09
4x400 m (4)
3:49.30
PB  SMKarlstadSM, Karlstad24.5.09
 KFUM Örebro
Sandra Wagner, Rebecca Högberg
Helena Karlsson, Sofia Thorin
3:48.93
PB  SMKarlstadSM, Karlstad24.5.09
 KFUM Örebro
Sandra Wagner, Helena Karlsson
Sofia Thorin, Rebecca Högberg
3:42.87
SB  Lag-EM Super LLeiria, PORLag-EM Super L, Leiria, POR21.6.09
 Sweden
Josefin Magnusson, Moa Hjelmer
Rebecca Högberg, Ulrika Johansson
3:36.41
SB  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U30.8.09
 Sweden
Josefin Magnusson, Moa Hjelmer
Sandra Wagner, Rebecca Högberg

2008

60 m (1)
8.08i
PB  ÖrebroÖrebro5.4.08
100 m (1)
12.81
PB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.08-0.1
200 m (2)
25.16w
  ÖrebroÖrebro1.6.08+3.5
25.47
SB  Göteborg/UGöteborg/U29.6.08+0.2
400 m (1)
57.39
SB  SätraSätra10.5.08
1500 m (1)
5:10.48
PB  ÖrebroÖrebro1.6.08
400 m häck (4)
1:02.01
PB  ValboGGävleValboG, Gävle19.7.08
1:00.92
PB  SMVästeråsSM, Västerås1.8.08
1:01.07
  SMVästeråsSM, Västerås2.8.08
1:01.07
  SMVästeråsSM, Västerås2.8.08

2007

200 m (3)
25.01
PB  GlanshammarGlanshammar19.6.07+0.6
24.97w
  HalmstadHalmstad14.7.07+3.3
26.13
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna11.8.07-2.8
400 m (1)
56.99
PB  (22)EskilstunaEskilstuna6.6.07

2006

200 m (2)
26.63i
PB  VästeråsVästerås22.1.06
26.73
PB  HallsbergHallsberg20.6.060.0
400 m (1)
58.76
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.06
800 m (1)
2:24.19
SB  HallsbergHallsberg24.9.06
100 m häck (1)
18.28
PB  HallsbergHallsberg23.9.06-2.8
400 m häck (2)
1:06.05
PB  GävleGävle22.7.06
1:06.49
  JSMHuddingeJSM, Huddinge6.8.06
Spjut (1)
25.02
PB  HallsbergHallsberg24.9.06
Sjukamp (1)
3.625
PB  (19)HallsbergHallsberg24.9.06
         
      

2003

200 m (1)
27.05
SB  KilKil1.6.03-0.3
400 m (3)
1:00.22i
PB  KarlstadKarlstad25.1.03
1:03.07
SB  ÖrebroÖrebro28.6.03
1:02.1m
  VäxjöVäxjö1.7.03

2002

200 m (1)
26.79
PB  ArvikaArvika21.7.02-0.5
400 m (1)
59.38
PB  Göteborg/UGöteborg/U6.7.02
800 m (1)
2:20.62
PB  ArvikaArvika20.7.02

2001

400 m (1)
1:00.41
PB  KilKil4.8.01
800 m (1)
2:22.29
PB  Göteborg/UGöteborg/U1.7.01

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat55959.Eventname AS Eventeng, alltwat55959.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat55959.Date),'.',MONTH(alltwat55959.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat55959.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat55959 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat55959.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat55959.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat55959.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat55959.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat55959.Eventname AS Eventeng, alltwat55959.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat55959.Date),'.',MONTH(alltwat55959.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat55959.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat55959 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat55959.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat55959.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat55959.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat55959.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat55959.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat55959.Eventname AS Eventeng, alltwat55959.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat55959.Date),'.',MONTH(alltwat55959.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat55959.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat55959 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat55959.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat55959.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat55959.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat55959.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat55959.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
8.08
Örebro5.4.08
100 m
Ute
12.44
Skara24.8.19+1.9
200 m
Ute
24.52
Göteborg/U10.7.11-1.1
Inne
25.53+
Sätra23.1.10
300 m
Ute
40.24
Örebro16.5.13
400 m
Ute
53.01
Malmö/S1.8.0911
Inne
55.43
Göteborg/FH1.2.20
600 m
Ute
1:29.85mx
SR35Stockholm/S29.8.20
800 m
Ute
2:05.63mx
Hallsberg1.8.2046
Inne
2:07.65
Glasgow, GBR30.1.10
1500 m
Ute
4:52.80
Sollentuna22.6.11
100 m häck
Ute
18.28
Hallsberg23.9.06-2.8
400 m häck
Ute
59.06
Malmö/S3.8.0944
Spjut
Ute
25.02
Hallsberg24.9.06
Sjukamp
Ute
3.625
Hallsberg24.9.06
200 m
24.52
1
h5
VUSGöteborg/U10.7.11-1.1
24.53
3
ValboGGävle17.7.09+0.8
24.54
5
VUSGöteborg/U10.7.11-0.3
24.96
1
h1
Halmstad14.7.13-0.4
25.01
1
Glanshammar19.6.07+0.6
25.24
4
Västerås3.8.19-1.7
25.26
1
E
VUSGöteborg/U30.6.19-0.4
25.47
5
h2
Göteborg/U29.6.08+0.2
25.50
1
C
Folksam GPKarlstad23.7.13-1.4
25.53+i
4
Sätra23.1.10
Visa/dölj alla resultat
26.13
7
h2
SMEskilstuna11.8.07-2.8
26.63i
1
C
Västerås22.1.06
26.73
2
h1
Hallsberg20.6.060.0
26.79
1
22
Arvika21.7.02-0.5
27.05
1
19
Kil1.6.03-0.3
10-bästasnitt: 25.056
400 m
53.01
1
SMMalmö/S1.8.09
53.97
1
B
BislettOslo, NOR4.6.10
54.34
3
SMFalun22.8.10
54.46
2
vFINHelsinki, FIN27.8.10
54.54
2
vFINGöteborg/U29.8.09
54.67
1
ValboGGävle19.7.09
54.68
1
h1
SMMalmö/S1.8.09
54.76
1
Göteborg/S4.7.20
54.86
6
Sollentuna GPSollentuna1.7.10
54.88
3
VUSGöteborg/U27.6.09
Visa/dölj alla resultat
54.89
3
VUSGöteborg/U3.7.10
55.17
2
VUSGöteborg/U9.7.11
55.21
4
EAPNivelles, BEL26.6.10
55.28
4
B
BislettOslo, NOR9.6.11
55.43i
3
Göteborg/FH1.2.20
55.62
2
Eskilstuna13.6.09
55.74
6
Folksam GPSollentuna25.6.09
55.85
1
Halmstad13.7.13
55.89
1
Folksam GPSollentuna27.6.13
55.93
1
h1
SMFalun21.8.10
56.01i
1
Örebro12.1.20
56.05
3
Södertälje14.6.20
56.29
1
Huddinge18.8.19
56.30
7
Folksam GPGöteborg/S15.6.13
56.31
1
Huddinge29.5.21
56.43
1
Hässleholm28.7.19
56.53
2
PoksHässleholm12.6.11
56.55
1
Västerås4.8.19
56.60
1
Uppsala17.8.19
56.70i
1
Västerås19.1.20
56.72
2
B
VUSGöteborg/U29.6.19
56.92
5
B
Folksam GPSollentuna18.6.19
56.92
2
B
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
56.99
1
Eskilstuna6.6.07
57.39
1
Sätra10.5.08
58.32i
3
h2
ISMBollnäs28.2.09
58.76
2
22
JSMHuddinge5.8.06
59.38
1
19
B
Göteborg/U6.7.02
1:00.22i
1
B
Karlstad25.1.03
1:00.41
1
18
Kil4.8.01
1:03.07
1
19
Örebro28.6.03
10-bästasnitt: 54.417
800 m
2:06.52
4
SMUppsala16.8.20
2:06.58
2
Göteborg/S25.7.20
2:06.81
1
Göteborg/S10.7.20
2:07.39
1
Göteborg/S27.6.20
2:07.65i
3
Five NationsGlasgow, GBR30.1.10
2:07.82
4
vFINTampere, FIN6.9.20
2:08.65i
2
v3NatHelsinki, FIN9.2.20
2:08.94
2
Gävle22.8.09
2:10.29
2
Enskede16.5.10
2:10.45
6
Karlstad8.7.20
Visa/dölj alla resultat
2:10.55
2
h2
SMUppsala15.8.20
2:11.04
1
B
Folksam GPGöteborg/S10.8.10
2:11.43
2
Sollentuna22.5.11
2:12.09i
1
ISMVäxjö23.2.20
2:12.24i
2
Örebro11.1.20
2:12.98
10
Sollentuna13.6.21
2:14.95i
2
h2
ISMVäxjö22.2.20
2:15.49
1
teamNCSollentuna22.6.11
2:16.79
1
Sollentuna8.9.19
2:19.96i
1
17
Örebro30.11.08
2:20.62
1
22
Arvika20.7.02
2:22.29
2
18
B
Göteborg/U1.7.01
2:24.19
hep
Hallsberg24.9.06
2:31.72
1
Huddinge29.5.21
10-bästasnitt: 2:08.11
400 m häck
59.06
4
SMMalmö/S3.8.09
59.48
1
ValboGGävle18.7.09
1:00.22
2
B
Folksam GPKarlstad23.7.09
1:00.70
1
SAYOSollentuna6.6.09
1:00.92
2
h2
SMVästerås1.8.08
1:01.05
3
h1
SMMalmö/S2.8.09
1:01.07
3
h1
SMVästerås2.8.08
1:01.07
3
SMVästerås2.8.08
1:01.14
5
Folksam GPGöteborg/S9.6.09
1:01.62
5
VUSGöteborg/U26.6.09
Visa/dölj alla resultat
1:02.01
1
ValboGGävle19.7.08
1:03.90
6
Uppsala16.6.13
1:06.05
3
Gävle22.7.06
1:06.49
4
22
JSMHuddinge6.8.06
10-bästasnitt: 1:00.633
4x400 m
3:33.89
3
r2
Lag-EM Div 1Budapest, HUN20.6.10
3:36.41
1
vFINGöteborg/U30.8.09
3:36.47
5
r1
Lag-EM Super LStockholm/S19.6.11
3:37.48
1
vFINHelsinki, FIN28.8.10
3:40.65
5
Lag-EM Div 1Dublin, IRL23.6.13
3:42.05
2
SMHuddinge26.5.13
3:42.87
6
r1
Lag-EM Super LLeiria, POR21.6.09
3:48.93
4
SMKarlstad24.5.09
3:49.30
3
h1
SMKarlstad24.5.09
3:49.81
1
SMNorrtälje30.5.10
Visa/dölj alla resultat
3:56.92
3
SMVäxjö3.6.11
10-bästasnitt: 3:41.786

Total results in database: 135
By event:
60 m:1
100 m:2
200 m:20
300 m:3
400 m:42
600 m:1
800 m:30
1500 m:3
100 m häck:1
400 m häck:14
Spjut:1
Sjukamp:1
4x100 m:2
4x400 m:11
4x800 m:3
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2008
8.08
1
Örebro
5.4
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
12.81
 7h2
Göteborg/U
28.6
-0.1
2019
12.44
3h2
Skara
24.8
 +1.9
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2002
26.79
 1-22
Arvika
21.7
-0.5
2003
27.05
 1-19
Kil
1.6
-0.3
2006
26.73
 2h1
Hallsberg
20.6
 0.0
2007
25.01
 1
Glanshammar
19.6
 +0.6
26.13
7h2
Eskilstuna
11.8
-2.8
24.97w
 4
Halmstad
14.7
 +3.3
2008
25.47
 5h2
Göteborg/U
29.6
 +0.2
25.16w
 1rB
Örebro
1.6
 +3.5
2009
24.53
 3
Gävle
17.7
 +0.8
2011
24.52
1h5
Göteborg/U
10.7
-1.1
24.54
5
Göteborg/U
10.7
-0.3
2013
24.96
 1h1
Halmstad
14.7
-0.4
25.50
1rC
Karlstad
23.7
-1.4
2019
25.24
 4
Västerås
3.8
-1.7
25.26
1rE
Göteborg/U
30.6
-0.4
24.80w
 2
Skara
24.8
 +2.7
Inne Visa/dölj alla resultat
2006
26.63
 1rC
Västerås
22.1
 
2010
25.53+
4
Sätra
23.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
40.24
1
Örebro
16.5
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2001
1:00.41
 1-18
Kil
4.8
 
2002
59.38
 1rB-19
Göteborg/U
6.7
 
2003
1:03.07
 1-19
Örebro
28.6
 
2006
58.76
 2-22
Huddinge
5.8
 
2007
56.99
 1
Eskilstuna
6.6
 
2008
57.39
 1
Sätra
10.5
 
2009
53.01
1
Malmö/S
1.8
 
54.54
2
Göteborg/U
29.8
 
54.67
1
Gävle
19.7
 
54.68
1h1
Malmö/S
1.8
 
54.88
3
Göteborg/U
27.6
 
55.62
2
Eskilstuna
13.6
 
55.74
6
Sollentuna
25.6
 
2010
53.97
 1rB
Oslo, NOR
4.6
 
54.34
3
Falun
22.8
 
54.46
2
Helsinki, FIN
27.8
 
54.86
6
Sollentuna
1.7
 
54.89
3
Göteborg/U
3.7
 
55.21
4
Nivelles, BEL
26.6
 
55.93
1h1
Falun
21.8
 
2011
55.17
 2
Göteborg/U
9.7
 
55.28
4rB
Oslo, NOR
9.6
 
56.53
2
Hässleholm
12.6
 
2013
55.85
 1
Halmstad
13.7
 
55.89
1
Sollentuna
27.6
 
56.30
7
Göteborg/S
15.6
 
2019
56.29
 135
Huddinge
18.8
 
56.43
1
Hässleholm
28.7
 
56.55
1
Västerås
4.8
 
56.60
1
Uppsala
17.8
 
56.72
2rB
Göteborg/U
29.6
 
56.92
5rB
Sollentuna
18.6
 
56.92
2rB
Göteborg/S
16.8
 
2020
54.76
 1
Göteborg/S
4.7
 
56.05
3
Södertälje
14.6
 
2021
56.31
 1
Huddinge
29.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2003
1:00.22
 1rB
Karlstad
25.1
 
2009
58.32
 3h2
Bollnäs
28.2
 
2020
55.43
3
Göteborg/FH
1.2
 
56.01
1
Örebro
12.1
 
56.70
1
Västerås
19.1
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2001
2:22.29
 2rB-18
Göteborg/U
1.7
 
2002
2:20.62
 1-22
Arvika
20.7
 
2006
2:24.19
 H
Hallsberg
24.9
 
2009
2:08.94
 2
Gävle
22.8
 
2010
2:10.29
 2
Enskede
16.5
 
2:11.04
1rB
Göteborg/S
10.8
 
2011
2:11.43
 2
Sollentuna
22.5
 
2:15.49
1
Sollentuna
22.6
 
2019
2:16.79
 1
Sollentuna
8.9
 
2020
2:06.52
4
Uppsala
16.8
 
2:06.58
2
Göteborg/S
25.7
 
2:06.81
1
Göteborg/S
10.7
 
2:07.39
1
Göteborg/S
27.6
 
2:07.82
4
Tampere, FIN
6.9
 
2:10.45
6
Karlstad
8.7
 
2:10.55
2h2
Uppsala
15.8
 
2021
2:12.98
 10
Sollentuna
13.6
 
2:31.72
1
Huddinge
29.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
2:19.96
 1-17
Örebro
30.11
 
2010
2:07.65
3
Glasgow, GBR
30.1
 
2020
2:08.65
 2
Helsinki, FIN
9.2
 
2:12.09
1
Växjö
23.2
 
2:12.24
2
Örebro
11.1
 
2:14.95
2h2
Växjö
22.2
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
5:10.48
 3
Örebro
1.6
 
2011
4:52.80
5
Sollentuna
22.6
 
100 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2006
18.28
H
Hallsberg
23.9
-2.8
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2006
1:06.05
 3
Gävle
22.7
 
1:06.49
4-22
Huddinge
6.8
 
2008
1:00.92
 2h2
Västerås
1.8
 
1:01.07
3h1
Västerås
2.8
 
1:01.07
3
Västerås
2.8
 
1:02.01
1
Gävle
19.7
 
2009
59.06
4
Malmö/S
3.8
 
59.48
1
Gävle
18.7
 
1:00.22
2rB
Karlstad
23.7
 
1:00.70
1
Sollentuna
6.6
 
1:01.05
3h1
Malmö/S
2.8
 
1:01.14
5
Göteborg/S
9.6
 
1:01.62
5
Göteborg/U
26.6
 
2013
1:03.90
 6
Uppsala
16.6
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2006
25.02
H
Hallsberg
24.9
 
Sjukamp
Ute Visa/dölj alla resultat
2006
3.625
1
Hallsberg
24.9
 
Ute
200 m
SM 2007
7
h2
26.13
400 m
SM 2009 1
53.01
1
h1
54.68
SM 2010 3
54.34
1
h1
55.93
800 m
SM 2020 4
2:06.52
2
h2
2:10.55
400 m häck
SM 2008 3
1:01.07
2
h2
1:00.92
3
h1
1:01.07
SM 2009 4
59.06
3
h1
1:01.05
4x100 m
SM 2010
h1
DQ
4x400 m
SM 2009 4
3:48.93
3
h1
3:49.30
SM 2010 1
3:49.81
SM 2011 3
3:56.92
SM 2013 2
3:42.05
4x800 m
SM 2011 2
9:16.76
SM 2013 3
8:59.97
Inne
400 m
ISM 2009
3
h2
58.32
800 m
ISM 2020 1
2:12.09
2
h2
2:14.95

Junior-ungdom
Ute
400 m
JSM 2006 2
22
58.76
400 m häck
JSM 2006 4
22
1:06.49

Lag-EM och Europacupen
4x400 m
Super L 2009 10
3:42.87
Div 1 2010 4
3:33.89
Super L 2011 9
3:36.47
Div 1 2013 7
3:40.65