Mattias Sunneborn

Född: 27 september 1970

Ålder: 51 år 317 dagar

Förening:
Spårvägens FK
10.7.2016–
Tidigare förening(ar):

Visby IF Gute 5.10.2015–9.7.2016

Spårvägens FK 11.2.2002–4.10.2015

IFK Lidingö –10.2.2002
Förening:
 Spårvägens FK
 10.7.2016–

Tidigare förening(ar):
Visby IF Gute 5.10.2015–9.7.2016
Spårvägens FK 11.2.2002–4.10.2015
IFK Lidingö –10.2.2002

  •  IVM‐silver längd 1995
  •  IEM‐guld längd 1996
  • OS-åtta längd 1996
  •  4 SM‐guld, 2 SM‐silver, 4 SM‐brons
  •  4 ISM‐guld, 4 ISM‐silver, 2 ISM‐brons


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

60 m (1)
7.57i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.1.22
200 m (5)
DNFi
  IVSMVästeråsIVSM, Västerås14.11.21
23.36i
NR50 SB  VästeråsVästerås23.1.22
23.9m
  KärrtorpKärrtorp11.6.22
25.24
SB  TumbaTumba16.7.22-0.8
24.49
SB  VästeråsVästerås29.7.220.0
60 m häck (91.4 cm) (1)
8.66i
NR50 PB  SollentunaSollentuna19.1.22
400 m häck (83.8 cm) (2)
59.01
SB  VVMTampere, FINVVM, Tampere, FIN1.7.22
57.97
SB  VVMTampere, FINVVM, Tampere, FIN5.7.22
400 m häck (1)
59.29
SB  Göteborg/UGöteborg/U17.6.22
Höjd (1)
1.63i
SB  UppsalaUppsala27.1.22
 
1.63
O
1.67
XXX
      
Längd (1)
6.37i
NR50 SB  ÖrebroÖrebro16.1.22
 
6.146.136.086.126.276.37
Kula (6.0 kg) (4)
13.62i
PB  IVSMVästeråsIVSM, Västerås13.11.21
 
13.28X13.5713.2913.62X
12.73
SB  BålstaBålsta19.7.22
 
12.51X12.73XXX
12.67
  LinköpingLinköping26.7.22
12.74
SB  VästeråsVästerås29.7.22
 
X12.7212.5712.7412.6212.62
Diskus (1.5 kg) (3)
35.50
SB  BålstaBålsta19.7.22
 
X35.50XX33.5233.49
34.24
  LinköpingLinköping26.7.22
35.17
  VästeråsVästerås29.7.22
 
35.17XX32.0133.68X
Vikt (11.34 kg) (2)
10.38
  LinköpingLinköping26.7.22
 
9.92X10.38
10.81
SB  LinköpingLinköping26.7.22
Slägga (6.0 kg) (1)
22.82
SB  LinköpingLinköping26.7.22
Spjut (700 g) (1)
39.67
SB  LinköpingLinköping26.7.22
Kastfemkamp M50 (1)
2.743
SB  LinköpingLinköping26.7.22

2021

100 m (3)
11.62
SB  SkaraSkara19.6.21+1.3
11.56
NR50 SB  SkaraSkara19.6.21+1.4
11.63
  NCKøbenhavn, DENNC, København, DEN21.8.21+0.4
200 m (4)
23.46i
NR50 SB  Toruń, POLToruń, POL13.3.21
23.33
NR50 SB  Huelva, ESPHuelva, ESP8.5.21-0.5
23.42
  SkaraSkara19.6.21-0.3
23.45w
  VisbyVisby16.7.21+2.8
400 m (6)
52.35i
NR50 SB  Toruń, POLToruń, POL13.3.21
51.51
NR50 SB  Granada, ESPGranada, ESP15.5.21
51.59
  SödertäljeSödertälje6.6.21
51.57
  LerumLerum23.6.21
51.93
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21
51.67
  NCKøbenhavn, DENNC, København, DEN21.8.21
1500 m (2)
5:20.97
SB  VisbyVisby16.7.21
5:17.03
SB  NCKøbenhavn, DENNC, København, DEN22.8.21
100 m häck (91.4 cm) (4)
14.61
PB  Huelva, ESPHuelva, ESP8.5.21-1.2
14.14
NR50 PB  TäbyTäby16.6.21+0.3
14.40
  SätraSätra14.8.21+2.0
14.79
  NCKøbenhavn, DENNC, København, DEN22.8.21-1.9
400 m häck (83.8 cm) (3)
57.41
PB  Sevilla, ESPSevilla, ESP9.5.21
56.87
PB  HuddingeHuddinge11.6.21
56.35
NR50 PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
400 m häck (1)
57.15
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
Höjd (1)
1.76
SB  NCKøbenhavn, DENNC, København, DEN21.8.21
 
1.61
O
1.64
O
1.67
O
1.70
XO
1.73
O
1.76
XXO
1.79
XXX
 
Stav (2)
2.95
SB  SätraSätra15.8.21
 
2.75
XXO
2.85
O
2.95
XXO
3.05
XXX
    
3.11
SB  NCKøbenhavn, DENNC, København, DEN22.8.21
 
2.81
O
2.91
O
3.01
O
3.11
XO
3.21
XXX
   
Längd (3)
6.37
NR50 SB  VisbyVisby16.7.21-1.4
6.24
  EnköpingEnköping11.8.210.0
 
6.01
0.0
6.11
0.0
6.18
0.0
6.14
0.0
6.24
0.0
6.16
0.0
6.28
  NCKøbenhavn, DENNC, København, DEN21.8.210.0
 
5.97
0.0
6.28
0.0
6.23
+0.9
Kula (6.0 kg) (3)
13.17
PB  SätraSätra14.8.21
 
X12.6912.45X13.17
12.88
  NCKøbenhavn, DENNC, København, DEN21.8.21
 
12.88X12.83
12.74
  VSMHuddingeVSM, Huddinge12.9.21
 
12.7412.39X
Diskus (1.5 kg) (4)
35.48
PB  VisbyVisby16.7.21
 
27.34X35.48
38.29
PB  VästeråsVästerås7.8.21
 
38.29X36.14X37.04X
38.93
PB  NCKøbenhavn, DENNC, København, DEN22.8.21
 
X36.6238.93
37.48
  VSMHuddingeVSM, Huddinge12.9.21
 
37.48XX
Vikt (11.34 kg) (1)
11.23
PB  VSMHuddingeVSM, Huddinge12.9.21
 
11.23X11.20
Slägga (6.0 kg) (1)
24.41
PB  VSMHuddingeVSM, Huddinge12.9.21
 
23.90X24.41
Spjut (700 g) (4)
45.70
PB  VisbyVisby16.7.21
 
X45.7043.52
44.32
  VästeråsVästerås8.8.21
 
XX44.32XXX
47.99
PB  NCKøbenhavn, DENNC, København, DEN22.8.21
 
46.9747.9944.56
41.30
  VSMHuddingeVSM, Huddinge12.9.21
 
38.9437.9341.30
1000 m stafett (1)
2:08.51
SB  Stockholm/SStockholm/S5.9.21
 Sweden
Anssi Lehtevä, Jörgen Åberg
Mårten Skogman, Mattias Sunneborn
Kastfemkamp M50 (1)
2.899
PB  VSMHuddingeVSM, Huddinge12.9.21
24.41   12.74   37.48   41.30   11.23
Femkamp M50 (1)
3.951
NR50 PB  VisbyVisby16.7.21
6.37/-1.4   45.70   35.48   5:20.97
Tiokamp M60 (1)
8.247
NR50 PB  NCKøbenhavn, DENNC, København, DEN22.8.21
11.63/+0.4   6.28/0.0   12.88   1.76   51.67
14.79/-1.9   38.93   3.11   47.99   5:17.03

2020

60 m (6)
7.54i
SB  SollentunaSollentuna22.1.20
7.53i
SB  Malmö/AMalmö/A25.1.20
7.40i
NR50 SB  Malmö/AMalmö/A25.1.20
7.48i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
7.50i
  IVSMMalmö/AIVSM, Malmö/A29.2.20
7.59i
  IVSMMalmö/AIVSM, Malmö/A29.2.20
100 m (4)
11.89
SB  SollentunaSollentuna14.6.20+0.8
11.85
SB  SödertäljeSödertälje14.6.20-1.8
11.87
  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20-1.5
11.61
SB  SollentunaSollentuna5.7.20+1.5
200 m (4)
24.20i
SB  Malmö/AMalmö/A26.1.20
23.74i
NR50 SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
23.51
SB  SödertäljeSödertälje14.6.20-2.5
23.38
SB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20+0.3
300 m (1)
37.48
NR50 SB  VisbyVisby22.6.20
400 m (5)
53.55i
SB  Malmö/AMalmö/A25.1.20
53.15i
NR50 SB  UppsalaUppsala7.2.20
53.23i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
52.98
SB  VisbyVisby6.7.20
52.63
SB  HuddingeHuddinge25.7.20
600 m (2)
1:29.24i
NR50 SB  SätraSätra16.2.20
1:29.12
NR50 SB  Stockholm/SStockholm/S29.8.20
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (1)
8.89i
PB  SätraSätra15.2.20
60 m häck (91.4 cm) (2)
8.94i
PB  SollentunaSollentuna22.1.20
8.89i
NR50 PB  SätraSätra15.2.20
100 m häck (91.4 cm) (1)
15.07
PB  VisbyVisby17.6.20-0.2
400 m häck (83.8 cm) (2)
59.07
PB  VisbyVisby17.6.20
58.55
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
Längd (3)
6.02i
NR50 SB  FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
 
5.965.956.02X
6.02i
NR50 =SB  IVSMMalmö/AIVSM, Malmö/A28.2.20
 
5.905.805.466.025.955.81
6.17
SB  VästeråsVästerås20.7.20+1.8
 
5.98
+1.5
6.12
+2.0
6.17
+1.8
6.07
+1.8
6.01
+3.3
4.74
+2.6
Tresteg (4)
13.12i
NR50 SB  UppsalaUppsala7.2.20
12.97i
  IVSMMalmö/AIVSM, Malmö/A1.3.20
 
12.1912.5812.7312.8112.9712.95
13.24
SB  EskilstunaEskilstuna16.7.20+0.8
 
12.52
+0.5
12.72
-0.1
12.89
0.0
13.24
+0.8
13.19
+0.1
13.51
NR50 SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20-0.2
 
13.17
+0.1
13.48
+0.3
13.01
-0.1
13.35
-0.1
13.51
-0.2
13.50
+0.1
4x100 m (2)
46.64
NR50 SB  SätraSätra28.6.20
 Spårvägens FK
Anssi Lehtevä, Mårten Skogman
Mattias Sunneborn, Peter Johansson
46.21
NR50 SB  KristianstadKristianstad11.7.20
 Sweden
Jörgen Åberg, Mårten Skogman
Mattias Sunneborn, Peter Johansson
4x400 m (3)
3:36.17i
SB  SätraSätra7.3.20
 Sweden
Magnus Nilsson, Hjalmar Didrikson
Mattias Sunneborn, Patrik Hägg
3:44.45
NR50 SB  SätraSätra29.6.20
 Spårvägens FK
Peter Johansson, Mårten Skogman
Mattias Sunneborn, Henrik Tegnér
3:44.45
NR50 SB  SätraSätra29.6.20
 Sweden
Peter Johansson, Mårten Skogman
Mattias Sunneborn, Henrik Tegnér
4x800 m (1)
8:41.11i
PB  ÖrebroÖrebro28.3.20
 Sweden
Magnus Wallenius, Patrik Hägg
Mattias Sunneborn, Hjalmar Didrikson
Medley relay (1)
2:08.86
  DanderydDanderyd3.9.20
 Sweden
Peter Johansson, Jörgen Åberg
Mårten Skogman, Mattias Sunneborn
1000 m stafett (2)
2:10.02
NR50 SB  SätraSätra28.6.20
 Spårvägens FK
Anssi Lehtevä, Peter Johansson
Mårten Skogman, Mattias Sunneborn
2:07.68
NR50 SB  Greve, DENGreve, DEN22.8.20
 Sweden
Tomas Fanta, Jörgen Åberg
Mårten Skogman, Mattias Sunneborn

2019

100 m (1)
11.70
SB  Huddinge/JHuddinge/J16.8.19+1.1
200 m (1)
23.59
SB  Jesolo, ITAJesolo, ITA12.9.19+0.7
400 m (1)
52.82
SB  HuddingeHuddinge18.8.19
60 m häck (99.1 cm) (1)
9.14i
SB  VVMToruń, POLVVM, Toruń, POL28.3.19
Höjd (1)
1.66i
SB  VVMToruń, POLVVM, Toruń, POL28.3.19
 
1.57
O
1.60
O
1.63
O
1.66
XO
1.69
XXX
   
Längd (2)
6.27i
SB  VVMToruń, POLVVM, Toruń, POL24.3.19
 
6.026.246.276.186.136.09
6.02i
  VVMToruń, POLVVM, Toruń, POL28.3.19
 
5.796.025.92
Tresteg (2)
13.05i
SB  (25)VVMToruń, POLVVM, Toruń, POL29.3.19
 
12.6513.0013.0112.9513.0512.99
13.11
SB  Lag-SMMalmö/SLag-SM, Malmö/S26.6.19+1.9
13.37w
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19+5.1
 
12.90
+2.8
13.17
+2.2
13.28
+5.9
13.11
+1.9
13.37
+5.1
13.21
+4.0
Kula (2)
11.16i
SB  VVMToruń, POLVVM, Toruń, POL28.3.19
 
10.9110.6711.16
11.05
SB  BottnarydBottnaryd10.8.19
Diskus (1)
31.29
SB  BottnarydBottnaryd10.8.19
4x100 m (1)
46.80
NR45 SB  Stockholm/SStockholm/S25.5.19
 Spårvägens FK
Magnus Nilsson, Henrik Tegnér
Mattias Sunneborn, Mats Holmberg

2018

100 m (2)
11.52w
  HögbyHögby10.8.18+4.8
11.85
SB  Málaga, ESPMálaga, ESP6.9.18+0.8
200 m (1)
23.88
SB  Málaga, ESPMálaga, ESP7.9.18-0.6
300 m (1)
38.24
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18
400 m (1)
52.67
SB  Málaga, ESPMálaga, ESP14.9.18
Längd (1)
6.22
SB  Málaga, ESPMálaga, ESP9.9.180.0
Tresteg (1)
13.44
SB  Málaga, ESPMálaga, ESP15.9.180.0
Kula (1)
11.26
SB  HögbyHögby11.8.18
Diskus (1)
35.49
SB  HögbyHögby10.8.18
4x100 m (3)
43.84
NR40 SB  SätraSätra20.5.18
 Spårvägens FK
Lion Martinez, Klas Skarin
Magnus Nilsson, Mattias Sunneborn
43.84
NR40 SB  SätraSätra20.5.18
 Sweden
Lion Martinez, Klas Skarin
Magnus Nilsson, Mattias Sunneborn
46.80
NR45   VisbyVisby6.8.18
 Spårvägens FK
Magnus Nilsson, Henrik Tegnér
Mattias Sunneborn, Mats Holmberg
4x400 m (3)
3:37.76
NR45 SB  SätraSätra13.5.18
 Spårvägens FK
Magnus Nilsson, Henrik Tegnér
Mattias Sunneborn, Mats Holmberg
3:35.41
NR35 SB  VästeråsVästerås28.7.18
 Spårvägens FK
Emanuel Widmark, Hjalmar Didrikson
Klas Skarin, Mattias Sunneborn
3:34.10
NR40 SB  HuddingeHuddinge16.8.18
 Spårvägens FK
Magnus Nilsson, Mats Holmberg
Mattias Sunneborn, Hjalmar Didrikson
3x800 m (1)
6:19.64
NR40   Göteborg/SGöteborg/S27.5.18
 Spårvägens FK
1000 m stafett (2)
2:08.09
NR45   NorrtäljeNorrtälje29.8.18
 Spårvägens FK
Mårten Skogman, Magnus Nilsson
Mats Holmberg, Mattias Sunneborn
2:05.91
NR35   NynäshamnNynäshamn2.9.18
 Spårvägens FK
Emanuel Widmark, Magnus Nilsson
Klas Skarin, Mattias Sunneborn

2017

100 m (1)
11.61
SB  Aarhus, DENAarhus, DEN27.7.17+0.7
200 m (2)
23.17i
SB  (25)Daegu, KORDaegu, KOR23.3.17
23.34
SB  Aarhus, DENAarhus, DEN4.8.17-0.9
400 m (1)
51.48
SB  Aarhus, DENAarhus, DEN2.8.17
400 m häck (1)
57.29
SB  Aarhus, DENAarhus, DEN30.7.17
Höjd (1)
1.73
SB  Stendal, GERStendal, GER27.5.17
Stav (1)
3.20
PB  Stendal, GERStendal, GER28.5.17
Längd (3)
6.69i
SB  Malmö/AMalmö/A29.1.17
6.57i
  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
 
6.576.426.41
6.55
SB  IslandGVisbyIslandG, Visby29.6.17+0.3
Tresteg (2)
13.26w
  IslandGVisbyIslandG, Visby30.6.17+4.3
13.84
SB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17+0.6
Kula (1)
12.33
SB  Stendal, GERStendal, GER27.5.17
Diskus (1)
31.96
SB  NynäshamnNynäshamn16.7.17
Femkamp ()
2.347
SB  SätraSätra6.6.17
Tiokamp ()
4.915
SB  (12)Stendal, GERStendal, GER28.5.17
            
            
4x100 m (2)
45.15
NR35   EskilstunaEskilstuna17.6.17
 Spårvägens FK
Thomas Jönsson, Mårten Skogman
Mattias Sunneborn, Lion Martinez
44.51
NR45   EskilstunaEskilstuna17.6.17
 Mixed team
Christian Albing Gröndin, Magnus Nilsson
Mattias Sunneborn, Angel Ramirez
4x400 m (1)
3:30.56
NR45   Århus, DENÅrhus, DEN5.8.17
 Sweden
Magnus Nilsson, Jan Erlandsson
Peter Wallin, Mattias Sunneborn
1000 m stafett (1)
2:05.19
NR40 SB  SätraSätra13.5.17
 Spårvägens FK
Thomas Jönsson, Mårten Skogman
Klas Skarin, Mattias Sunneborn

2016

100 m (3)
11.0m
  VisbyVisby4.7.16+1.5
11.37
SB  SollentunaSollentuna26.8.16+0.9
11.49
  SMFalunSM, Falun10.9.16+1.0
200 m (3)
22.2mw
  VisbyVisby4.7.16+4.1
23.21
SB  SöderhamnSöderhamn23.7.16+0.5
22.89w
  Perth, AUSPerth, AUS1.11.16+4.1
400 m (2)
52.11
SB  SMFalunSM, Falun10.9.16
51.99
SB  Perth, AUSPerth, AUS5.11.16
110 m häck (1)
DNF
  SMFalunSM, Falun11.9.16+1.5
400 m häck (1)
57.59
SB  Perth, AUSPerth, AUS31.10.16
Höjd (2)
1.72i
SB  Ancona, ITAAncona, ITA30.3.16
1.72
SB  SMFalunSM, Falun10.9.16
 
1.69
O
1.72
XO
1.75
XXX
     
Stav (1)
3.10
SB  Perth, AUSPerth, AUS28.10.16
Längd (3)
6.64i
SB  Ancona, ITAAncona, ITA30.3.16
6.49
SB  SMFalunSM, Falun10.9.16+1.3
 
6.34
+1.5
6.41
-1.1
6.49
+1.3
6.63
NR45 SB  Perth, AUSPerth, AUS27.10.16+1.8
Tresteg (1)
14.23w
  Perth, AUSPerth, AUS31.10.16+3.6
Kula (3)
12.65i
SB  BollnäsBollnäs5.3.16
11.90
SB  SMFalunSM, Falun10.9.16
 
X11.0611.90
11.93
SB  Perth, AUSPerth, AUS27.10.16
Diskus (2)
DNS
  SMFalunSM, Falun11.9.16
35.93
SB  Perth, AUSPerth, AUS28.10.16
Femkamp (1)
2.365
SB  SäterSäter28.8.16
Tiokamp (1)
DNF
  SMFalunSM, Falun11.9.16
11.49/+1.0   6.49/+1.3   11.90   1.72   52.11
DNF/+1.5   NM         
5.195
SB  (12)Perth, AUSPerth, AUS28.10.16
            
            
Tiokamp M35 (1)
7.508
NR45 PB  Perth, AUSPerth, AUS29.10.16
            
            

2015

60 m (1)
7.16i
NR45 SB  Toruń, POLToruń, POL24.3.15
100 m (1)
11.16
NR45 SB  SollentunaSollentuna5.6.15+1.3
200 m (5)
22.80i
NR45 SB  Göteborg/FHGöteborg/FH7.2.15
22.67
SB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.15
22.58
NR45 SB  UddevallaUddevalla25.7.15+0.3
22.40w
  GurkspVästeråsGurksp, Västerås1.8.15+2.6
22.13w
  GurkspVästeråsGurksp, Västerås1.8.15+3.0
300 m (1)
35.63
NR45 SB  HuddingeHuddinge5.9.15
400 m (2)
50.95i
NR45 SB  Malmö/AMalmö/A24.1.15
49.34
NR45 SB  Lyon, FRALyon, FRA15.8.15
600 m (2)
1:27.28i
NR45 SB  SätraSätra10.1.15
1:26.39
SB  VisbyVisby10.7.15
1000 m (1)
2:56.99i
=SB  Toruń, POLToruń, POL26.3.15
1500 m (1)
5:35.63
SB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.15
60 m häck (99.1 cm) (2)
8.47i
NR45 SB  Göteborg/FHGöteborg/FH7.2.15
8.60i
  Toruń, POLToruń, POL26.3.15
110 m häck (99.1 cm) (1)
15.27
NR45 PB  SollentunaSollentuna5.6.15-1.4
400 m häck (1)
55.00
NR45 SB  (18)St. Clement, GBRSt. Clement, GBR29.6.15
Höjd (1)
1.78i
SB  Toruń, POLToruń, POL26.3.15
Längd (3)
6.77i
NR45 SB  Toruń, POLToruń, POL26.3.15
6.62
=SB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.15+1.9
6.62
SB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.15
Tresteg (2)
13.78i
NR45 SB  NyköpingNyköping14.2.15
14.20
NR45 SB  (17)SätraSätra9.5.15+1.1
Kula (1)
12.44i
SB  Toruń, POLToruń, POL26.3.15
Diskus (2)
30.74
=SB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.15
30.74
SB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.15
Spjut (1)
41.73
SB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.15
Femkamp (1)
2.860
SB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.15
4x100 m (2)
41.47
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna16.5.15
 Spårvägens FK
Carl Armfelt, Nil de Oliveira
Trausti Stefánsson, Mattias Sunneborn
42.82
NR35   HuddingeHuddinge13.6.15
 Sweden
Robert Kronberg, Lion Martinez
Lasse Ohtamaa, Mattias Sunneborn
4x400 m (3)
3:18.34
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna17.5.15
 Spårvägens FK
Carl Armfelt, Mattias Sunneborn
Truls Axelson, Axel Bergrahm
3:27.20
NR40   Lyon, FRALyon, FRA16.8.15
 Sweden
Magnus Nilsson, Jan Erlandsson
Peter Wallin, Mattias Sunneborn
3:28.29
NR35   TrollhättanTrollhättan20.9.15
 Sweden
Lasse Ohtamaa, Johan Jonsson
Mattias Sunneborn, Patrik Hägg
1000 m stafett (3)
2:00.05
NR35 SB  HuddingeHuddinge13.6.15
 Sweden
Robert Kronberg, Lion Martinez
Lasse Ohtamaa, Mattias Sunneborn
2:01.82
NR40   VästeråsVästerås2.8.15
 Sweden
Robert Kronberg, Lion Martinez
Mattias Sunneborn, Anders Logg
2:04.87
NR45   NynäshamnNynäshamn24.8.15
 Sweden
Tomas Fanta, Hunter S Mabon
Mårten Skogman, Mattias Sunneborn
Femkamp M35 (1)
3.661
NR45 SB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.15
6.62   6.62/+1.9   41.73   22.67   30.74   30.74   5:35.63
Femkamp M45 inne (1)
4.447
NR45 PB  Toruń, POLToruń, POL26.3.15
8.60   6.77   12.44   1.78   2:56.99

2014

60 m (1)
7.21i
SB  HuddingeHuddinge8.2.14
100 m (1)
11.10
SB  HuddingeHuddinge25.7.14+0.7
200 m (3)
DQi
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
22.27i
NR40 SB  (8)Budapest, HUNBudapest, HUN28.3.14
22.42
SB  GävleGävle19.7.14+1.8
400 m (1)
49.57i
NR40 SB  (11)Budapest, HUNBudapest, HUN30.3.14
Höjd (1)
1.75i
SB  Budapest, HUNBudapest, HUN25.3.14
Längd (3)
6.96
SB  SMUmeåSM, Umeå1.8.14-0.3
 
6.63
+0.7
6.81
+0.2
6.96
-0.3
DNS
  SMUmeåSM, Umeå2.8.14
7.07
SB  (23)Izmir, TURIzmir, TUR25.8.14-1.4
Kula (1)
13.06
PB  HuddingeHuddinge26.7.14
Diskus (1)
34.11
SB  HallsbergHallsberg7.9.14
Femkamp (1)
2.860
SB  HallsbergHallsberg7.9.14

2013

60 m (1)
7.04i
SB  San Sebastián, ESPSan Sebastián, ESP20.3.13
100 m (2)
11.33
SB  ProkopSt. Pölten, AUTProkop, St. Pölten, AUT30.5.13-2.6
10.99
SB  VSMGävleVSM, Gävle16.8.13+1.0
200 m (3)
22.83
SB  ProkopSt. Pölten, AUTProkop, St. Pölten, AUT30.5.13-2.3
21.84
NR40 SB  (19)TrollbäckenTrollbäcken6.6.13+2.0
21.93w
  VSMGävleVSM, Gävle17.8.13+3.7
300 m (1)
34.39
NR40 SB  Göteborg/SGöteborg/S14.6.13
400 m (1)
48.77
NR40 SB  (16)Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S15.6.13
600 m (1)
1:22.99
NR40 PB  SollentunaSollentuna9.6.13
800 m (1)
1:59.76
PB  SollentunaSollentuna8.6.13
1000 m (1)
2:47.78i
PB  San Sebastián, ESPSan Sebastián, ESP22.3.13
60 m häck (99.1 cm) (1)
8.38i
PB  San Sebastián, ESPSan Sebastián, ESP22.3.13
Höjd (1)
1.84i
SB  San Sebastián, ESPSan Sebastián, ESP22.3.13
Längd (12)
7.12i
SB  BWGVäxjöBWG, Växjö20.1.13
7.36i
SB  SätraSätra26.1.13
7.59i
NR40 SB  (3)Råka SpåretSätraRåka Spåret, Sätra3.2.13
7.13i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
7.47i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13
7.38i
  XL-GalanStockholm/GXL-Galan, Stockholm/G21.2.13
 
7.257.387.29
7.27i
  San Sebastián, ESPSan Sebastián, ESP22.3.13
7.31
SB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.13+0.7
7.40
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad6.7.13-0.6
7.10
  FGPKarlstadFGP, Karlstad23.7.13+0.5
7.19
  SMBoråsSM, Borås31.8.13+1.1
 
7.00
+1.2
7.06
+1.5
7.19
+1.1
7.21
  SMBoråsSM, Borås1.9.13+1.7
7.33w
  SMBoråsSM, Borås1.9.13+2.9
 
7.02
+2.3
7.13
+1.9
7.21
+1.7
7.12
+0.6
7.33
+2.9
7.16
+0.5
Tresteg (2)
14.73i
NR40 SB  (7)KarlskronaKarlskrona10.2.13
14.68
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad6.7.13+0.6
Kula (1)
12.84i
SB  San Sebastián, ESPSan Sebastián, ESP22.3.13
Diskus (1)
33.41
SB  SätraSätra11.5.13
Femkamp (1)
2.822
SB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.13
4x100 m (2)
40.86
SB  SMHuddingeSM, Huddinge25.5.13
 Spårvägens FK
André Drummond, Nil de Oliveira
Mattias Sunneborn, Carl Armfelt
40.43
PB  SMHuddingeSM, Huddinge25.5.13
 Spårvägens FK
André Drummond, Nil de Oliveira
Mattias Sunneborn, Carl Armfelt
4x400 m (1)
3:13.17
SB  SMHuddingeSM, Huddinge26.5.13
 Spårvägens FK
Axel Bergrahm, Johan Svensson
Mattias Sunneborn, Nil de Oliveira
Femkamp M40 inne (1)
4.387
NR40 PB  San Sebastián, ESPSan Sebastián, ESP22.3.13
8.38   7.27   12.84   1.84   2:47.78

2012

100 m (2)
11.07
SB  Zittau, GERZittau, GER18.8.12-1.1
11.21
  SMHuddingeSM, Huddinge15.9.12-0.4
200 m (2)
22.28
SB  SätraSätra5.6.12+0.4
22.27w
  SollentunaSollentuna10.6.12+2.1
400 m (1)
49.58
SB  SMHuddingeSM, Huddinge15.9.12
1500 m (1)
5:08.43
SB  SMHuddingeSM, Huddinge16.9.12
110 m häck (1)
16.46
SB  SMHuddingeSM, Huddinge16.9.12-1.5
Höjd (2)
1.90i
SB  Jyväskylä, FINJyväskylä, FIN4.4.12
1.81
SB  SMHuddingeSM, Huddinge15.9.12
Stav (1)
3.13
PB  SMHuddingeSM, Huddinge16.9.12
Längd (13)
7.24i
SB  ScandicIGHuddingeScandicIG, Huddinge20.1.12
7.40i
SB  SätraSätra28.1.12
7.30i
  Raka spåretSätraRaka spåret, Sätra5.2.12
7.02i
  v2NatSteinkjer, NORv2Nat, Steinkjer, NOR11.2.12
7.05i
  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
 
7.05
7.39i
  ISMÖrebroISM, Örebro19.2.12
 
7.307.387.397.337.337.34
7.44i
SB  (3)XL GalanStockholm/GXL Galan, Stockholm/G23.2.12
7.32i
  ÖrebroÖrebro24.3.12
7.13
SB  Bad Langensalza, GERBad Langensalza, GER3.6.12+0.5
7.36
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S20.6.12+2.0
7.42
SB  (8)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U7.7.12+0.9
7.30
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S24.8.12-0.6
 
7.17
-0.3
5.49
+0.9
7.20
+0.3
7.19
+0.7
7.23
+0.2
7.30
-0.6
7.27
  SMHuddingeSM, Huddinge15.9.12+0.7
Tresteg (3)
14.66
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S20.6.12+0.7
15.14
NR40 SB  (8)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U8.7.12+0.7
14.37
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.8.12+0.5
 
14.15
+1.3
14.37
+0.5
14.12
+0.7
14.15
Kula (3)
12.59i
SB  NyköpingNyköping25.2.12
12.26
SB  SMHuddingeSM, Huddinge15.9.12
12.34
SB  Sätra/KSätra/K7.10.12
Diskus (2)
35.46
SB  SätraSätra5.6.12
33.38
  SMHuddingeSM, Huddinge16.9.12
Spjut (1)
40.34
SB  SMHuddingeSM, Huddinge16.9.12
Femkamp ()
2.757
SB  SätraSätra5.6.12
Tiokamp (1)
6.345
PB  SMHuddingeSM, Huddinge16.9.12
            
            
4x100 m (2)
41.13
SB  SMSödertäljeSM, Södertälje8.9.12
 Spårvägens FK
André Drummond, Marvin Tay
Mattias Sunneborn, Nil de Oliveira
40.65
PB  SMSödertäljeSM, Södertälje8.9.12
 Spårvägens FK
André Drummond, Marvin Tay
Mattias Sunneborn, Nil de Oliveira
4x400 m (1)
3:12.33
SB  SMSödertäljeSM, Södertälje9.9.12
 Spårvägens FK
Mattias Sunneborn, Johan Svensson
Axel Bergrahm, Nil de Oliveira

2011

100 m (1)
11.14
SB  Woerden, NEDWoerden, NED27.8.11-0.5
200 m (2)
22.18
SB  Stockholm/SStockholm/S7.6.11+0.8
22.06w
  Sätra/KSätra/K15.6.11+2.3
400 m (6)
49.37
SB  SollentunaSollentuna20.5.11
49.35
SB  HuddingeHuddinge11.6.11
49.32
SB  Sandown, GBRSandown, GBR1.7.11
49.23
SB  Stockholm/SStockholm/S5.7.11
49.38
  Göteborg/UGöteborg/U9.7.11
48.99
SB  (13)Stockholm/SStockholm/S29.7.11
600 m (1)
1:24.31i
NR40 PB  SätraSätra4.12.10
1500 m (1)
4:57.73
PB  Sätra/KSätra/K15.6.11
400 m häck (5)
54.29
SB  Sandown, GBRSandown, GBR27.6.11
54.32
  Göteborg/UGöteborg/U8.7.11
53.36
NR40 SB  (7)GävleGävle23.7.11
54.06
  SMGävleSM, Gävle12.8.11
54.46
  SMGävleSM, Gävle13.8.11
Höjd (1)
1.88
SB  Lignano Sabbiadoro, ITALignano Sabbiadoro, ITA12.9.11
Stav (1)
3.12
PB  HuddingeHuddinge17.8.11
Längd (6)
7.40i
SB  (4)Road to 2013Göteborg/FHRoad to 2013, Göteborg/FH12.2.11
7.37i
  XL-GalanStockholm/GXL-Galan, Stockholm/G22.2.11
7.14
SB  Sätra/KSätra/K15.6.11
7.47w
  Sätra/KSätra/K15.6.11+3.2
7.10
  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna22.6.11+0.8
7.35w
  Woerden, NEDWoerden, NED27.8.11+4.2
Tresteg (3)
14.37
SB  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna22.6.11+1.5
14.75
SB  (13)IslandGSandown, GBRIslandG, Sandown, GBR1.7.110.0
14.87w
  SMGävleSM, Gävle14.8.11+2.2
Kula (2)
13.38i
PB  (19)KarlskronaKarlskrona5.3.11
13.03
PB  Lignano Sabbiadoro, ITALignano Sabbiadoro, ITA12.9.11
Diskus (1)
37.52
PB  Sätra/KSätra/K15.6.11
Spjut (1)
46.79
PB  Sätra/KSätra/K15.6.11
Femkamp (1)
3.532
PB  Sätra/KSätra/K15.6.11
Tiokamp ()
5.678
SB  (18)Lignano Sabbiadoro, ITALignano Sabbiadoro, ITA13.9.11
            
            
4x100 m (2)
42.60
SB  SMVäxjöSM, Växjö2.6.11
 Spårvägens FK
41.13
SB  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna22.6.11
 Spårvägens FK
André Drummond, Carl Armfelt
Nil de Oliveira, Mattias Sunneborn
4x400 m (1)
3:11.95
PB  SMVäxjöSM, Växjö3.6.11
 Spårvägens FK
Femkamp M35 (1)
3.937
NR40 PB  Sätra/KSätra/K15.6.11
7.14   7.47w/+3.2   46.79   22.06w/+2.3   37.52   4:57.73
Tiokamp M35 (1)
7.404
NR40 PB  Lignano Sabbiadoro, ITALignano Sabbiadoro, ITA11.9.11
            
            

2010

60 m (1)
7.16i
SB  SätraSätra6.2.10
100 m (2)
11.03
SB  Sierra Nevada, ESPSierra Nevada, ESP10.7.10+1.1
11.16
  SMHuddingeSM, Huddinge4.9.10-0.7
200 m (3)
22.29
SB  (25)SollentunaSollentuna13.6.10-1.1
22.36
  SMFalunSM, Falun21.8.10+0.2
DNF
  SMFalunSM, Falun22.8.10
300 m (1)
34.82
SB  Göteborg/SGöteborg/S1.6.10
400 m (5)
49.40
SB  EskilstunaEskilstuna8.6.10
49.26
SB  SollentunaSollentuna11.6.10
49.47
  HuddingeHuddinge19.6.10
49.32
  Göteborg/UGöteborg/U3.7.10
50.40
  SMHuddingeSM, Huddinge4.9.10
1500 m (1)
5:21.54
PB  SMHuddingeSM, Huddinge5.9.10
110 m häck (1)
15.95
PB  SMHuddingeSM, Huddinge5.9.10-1.0
Höjd (1)
1.93
PB  Stockholm/SStockholm/S23.7.10
Stav (1)
3.03
PB  SMHuddingeSM, Huddinge5.9.10
Längd (8)
6.79i
SB  ISMSätraISM, Sätra27.2.10
 
6.556.79
7.34i
SB  ISMSätraISM, Sätra28.2.10
 
7.177.277.347.257.34
7.44
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U3.7.10+2.0
7.10
  Sierra Nevada, ESPSierra Nevada, ESP10.7.10+1.6
7.07
  SMFalunSM, Falun20.8.10+0.9
7.55
NR40 SB  SMFalunSM, Falun21.8.100.0
7.12
  Lag-SMStockholm/SLag-SM, Stockholm/S31.8.10+0.7
7.31
  SMHuddingeSM, Huddinge4.9.10+0.3
Tresteg (2)
14.77
SB  SMFalunSM, Falun22.8.10+1.1
14.57
  Lag-SMStockholm/SLag-SM, Stockholm/S31.8.10+0.3
Kula (2)
12.92
PB  SMHuddingeSM, Huddinge4.9.10
1.87
SB  SMHuddingeSM, Huddinge4.9.10
Diskus (2)
28.39
PB  SMHuddingeSM, Huddinge5.9.10
36.98
PB  MoraMora18.9.10
Spjut (1)
38.06
SB  SMHuddingeSM, Huddinge5.9.10
Femkamp (1)
2.900
PB  MoraMora18.9.10
Tiokamp (1)
6.249
PB  SMHuddingeSM, Huddinge5.9.10
            
            
4x400 m (1)
3:15.13
SB  SMNorrtäljeSM, Norrtälje30.5.10
 Spårvägens FK
Emil Zail, Johan Svensson
Mattias Sunneborn, Thomas Nikitin

2009

100 m (1)
11.05
SB  SätraSätra31.5.09+1.8
200 m (1)
22.21
SB  (23)Mariehamn, FINMariehamn, FIN29.6.09+0.4
Längd (4)
6.88
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.09-0.2
7.13
SB  Lag-SMStockholm/SLag-SM, Stockholm/S1.7.09-0.4
7.16
SB  FGPKarlskronaFGP, Karlskrona6.7.09+0.8
7.39
=SB  SMMalmö/SSM, Malmö/S2.8.09+1.6
7.54w
  SMMalmö/SSM, Malmö/S2.8.09+2.8
 
7.39
+1.6
7.26
+0.2
7.29
+3.0
7.25
+1.2
7.34
+0.9
7.54
+2.8
Tresteg (1)
14.77
SB  Lag-SMStockholm/SLag-SM, Stockholm/S1.7.09+0.7
4x100 m (2)
41.31
SB  SMKarlstadSM, Karlstad23.5.09
 Spårvägens FK
Juan Pettersson, Emil Zail
Mattias Sunneborn, Thomas Nikitin
41.72
  SMKarlstadSM, Karlstad23.5.09
 Spårvägens FK
Juan Pettersson, Emil Zail
Mattias Sunneborn, Thomas Nikitin
4x400 m (1)
3:16.09
SB  SMKarlstadSM, Karlstad24.5.09
 Spårvägens FK
Johan Svensson, Karim Mohammadi
Mattias Sunneborn, Thomas Nikitin

2008

60 m (1)
7.16i
SB  SätraSätra12.1.08
200 m (4)
21.89w
  SayoSollentunaSayo, Sollentuna8.6.08+3.1
21.70w
  SayoSollentunaSayo, Sollentuna8.6.08+2.5
22.07
SB  VisbyVisby20.7.08-0.7
21.88
SB  (13)StjärnspArvikaStjärnsp, Arvika27.7.08+1.8
Längd (14)
7.20i
SB  SätraSätra19.1.08
7.40i
NR35 SB  (2)HammarbyspSätraHammarbysp, Sätra3.2.08
7.21i
  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra10.2.08
7.03i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A23.2.08
7.25i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A24.2.08
7.17w
  MAI-GalanMalmö/SMAI-Galan, Malmö/S3.6.08+5.7
7.11
SB  SayoSollentunaSayo, Sollentuna7.6.08+0.7
7.22
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.08-2.9
7.57w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.08+4.7
7.33
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S2.7.08+0.2
7.33
=SB  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall6.7.08+2.0
7.07
  VisbyVisby19.7.08+1.6
7.51
NR35 SB  (4)Folksam GPKarlstadFolksam GP, Karlstad28.7.08+1.2
7.22
  SMVästeråsSM, Västerås2.8.08+0.3
 
X
+0.8
7.22
+0.3
7.35
  SMVästeråsSM, Västerås3.8.08+1.2
7.49w
  SMVästeråsSM, Västerås3.8.08+2.8
 
7.49
+2.8
7.20
+1.1
7.35
+1.2
7.37
+2.3
6.92
+2.3
Tresteg (2)
14.98i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A23.2.08
14.81
SB  (10)Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S2.7.08+0.5
4x100 m (2)
42.24
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S24.5.08
 Spårvägens FK
Joakim Blaschke, Fredrik Skoglund
Mattias Sunneborn, Thomas Nikitin
41.50
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S24.5.08
 Spårvägens FK
Joakim Blaschke, Fredrik Skoglund
Mattias Sunneborn, Thomas Nikitin
4x400 m (1)
3:17.46
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S25.5.08
 Spårvägens FK
Tom Gatsinzi, Karim Mohammadi
Mattias Sunneborn, Thomas Nikitin

2007

60 m (1)
7.23i
SB  EskilstunaEskilstuna6.1.07
100 m (3)
11.08w
  VisbyVisby21.7.07+2.3
11.13
SB  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall24.7.07+0.6
11.13
=SB  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall24.7.07+1.1
200 m (10)
22.25i
SB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A17.2.07
22.00i
SB  (4)NCGöteborg/FHNC, Göteborg/FH24.2.07
22.43i
  NCGöteborg/FHNC, Göteborg/FH25.2.07
21.90
SB  (13)SätraSätra30.5.07+1.6
22.06
  Lag-SMStockholm/SLag-SM, Stockholm/S14.6.07+1.3
22.40
  IslandGRódos, GREIslandG, Ródos, GRE2.7.07+0.2
22.17
  IslandGRódos, GREIslandG, Ródos, GRE2.7.07+1.8
21.88w
  LaxaspelenHalmstadLaxaspelen, Halmstad14.7.07+2.7
21.96
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall24.7.07+0.6
22.29
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna11.8.07-2.7
300 m (1)
34.30
NR35 PB  VisbyVisby21.7.07
400 m (8)
49.17i
SB  (7)ISMMalmö/AISM, Malmö/A18.2.07
48.60
SB  SollentunaSollentuna25.5.07
48.69
  Lag-SMStockholm/SLag-SM, Stockholm/S14.6.07
48.74
  Folksam GPSollentunaFolksam GP, Sollentuna27.6.07
48.81
  IslandGRódos, GREIslandG, Ródos, GRE5.7.07
48.09
SB  (9)IslandGRódos, GREIslandG, Ródos, GRE5.7.07
48.69
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna10.8.07
48.26
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna11.8.07
800 m (1)
2:01.40
PB  VärnamoVärnamo19.8.07
Längd (2)
6.81
SB  VärnamoVärnamo17.8.07+0.3
6.95w
  VärnamoVärnamo17.8.07+3.3
Kula (1)
12.20
SB  VärnamoVärnamo18.8.07
Spjut (1)
46.00
PB  VisbyVisby21.7.07
4x100 m (1)
DNF
  SMHuddingeSM, Huddinge2.6.07
 Spårvägens FK
Viktor Granholm, Martin Skeppstedt
Mattias Sunneborn, Thomas Nikitin
4x400 m (3)
3:24.46
SB  SMHuddingeSM, Huddinge3.6.07
 Spårvägens FK
Daniel Jacksén, Karim Mohammadi
Mattias Sunneborn, Thomas Nikitin
3:12.68
PB  SMHuddingeSM, Huddinge3.6.07
 Spårvägens FK
Daniel Jacksén, Karim Mohammadi
Mattias Sunneborn, Thomas Nikitin
3:07.81
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U9.9.07
 Sweden
Thomas Nikitin, Mattias Sunneborn
Fredrik Johansson, Johan Wissman

2006

60 m (1)
7.12i
SB  EskilstunaEskilstuna6.1.06
100 m (2)
11.09
SB  Valkeala, FINValkeala, FIN2.8.06+1.2
10.86
SB  (19)SöderhamnSöderhamn18.8.06+2.0
200 m (5)
22.22
SB  Benidorm, ESPBenidorm, ESP19.4.06-0.6
21.98w
  SollentunaSollentuna28.5.06+2.4
22.10
SB  (21)HuddingeHuddinge11.6.06-0.4
22.08w
  Lag-SMKarlstadLag-SM, Karlstad21.6.06+2.7
22.26
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U9.7.06-1.5
300 m (1)
35.0m+
  SollentunaSollentuna26.5.06
400 m (7)
48.93i
PB  (11)Malmö/AMalmö/A28.1.06
49.30
SB  SollentunaSollentuna26.5.06
48.95
SB  HuddingeHuddinge10.6.06
48.57
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U8.7.06
48.41
SB  GötagKarlstadGötag, Karlstad20.7.06
47.86
NR35 PB  (8)Stockholm/SStockholm/S25.7.06
48.24
  MAIMalmö/SMAI, Malmö/S22.8.06
600 m (1)
1:24.0m
PB  SätraSätra17.5.06
400 m häck (5)
53.96
PB  Lag-SMKarlstadLag-SM, Karlstad21.6.06
53.70
PB  NorrtGNorrtäljeNorrtG, Norrtälje3.7.06
53.24
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U7.7.06
54.47
  SMSollentunaSM, Sollentuna14.7.06
53.21
PB  SMSollentunaSM, Sollentuna15.7.06
Längd (3)
7.11i
SB  EurojumpGöteborg/ScEurojump, Göteborg/Sc8.2.06
7.21i
SB  (6)RödBlåGöteborg/FHRödBlå, Göteborg/FH18.2.06
DNSi
  ISMSätraISM, Sätra26.2.06
Kula (1)
12.80
PB  SöderhamnSöderhamn19.8.06
4x100 m (1)
41.83
SB  SMUppsalaSM, Uppsala9.6.06
 Spårvägens FK
Aristide Bamane, Martin Skeppstedt
Mattias Sunneborn, Thomas Nikitin
4x400 m (1)
3:14.07
SB  SMUppsalaSM, Uppsala10.6.06
 Spårvägens FK
Andrus Klaar, Karim Mohammadi
Mattias Sunneborn, Thomas Nikitin

2005

60 m (1)
7.13i
SB  BollnäsBollnäs12.2.05
100 m (2)
11.17
SB  Lag-SMKarlstadLag-SM, Karlstad22.6.05+0.5
11.05
SB  SMHelsingborgSM, Helsingborg19.8.05-0.5
200 m (3)
22.23
SB  Lag-SMKarlstadLag-SM, Karlstad22.6.05-0.6
22.43
  Folksam GPSollentunaFolksam GP, Sollentuna28.6.05+0.9
21.86
SB  SMHelsingborgSM, Helsingborg20.8.050.0
300 m (1)
35.33
PB  EnskedeEnskede19.5.05
400 m (5)
50.62i
PB  (11)SätraSätra23.1.05
49.11
PB  VästeråsVästerås31.7.05
48.88
PB  VisbyVisby5.8.05
48.12
PB  SMHelsingborgSM, Helsingborg19.8.05
48.12
=PB  SMHelsingborgSM, Helsingborg20.8.05
Kula (1)
11.95i
SB  BollnäsBollnäs12.2.05
4x100 m (1)
41.62
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna3.9.05
 Spårvägens FK
Aristide Bamane, Mattias Sunneborn
Johan Ndure, Thomas Nikitin
4x400 m (1)
3:19.64
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna4.9.05
 Spårvägens FK
Andrus Klaar, Philip Aagaard
Mattias Sunneborn, Thomas Nikitin

2002

60 m (1)
7.05i
  SätraSätra2.3.02
200 m (1)
21.96
  (18)SollentunaSollentuna1.6.02-0.4
60 m häck (1)
8.84i
PB  SätraSätra3.3.02
Höjd (1)
1.95i
  SätraSätra2.3.02
Längd (9)
7.44i
SB  SätraSätra19.1.02
7.59i
SB  (1)SätraSätra27.1.02
7.59i
=SB  SätraSätra3.2.02
7.50i
  NCMalmö/ANC, Malmö/A17.2.02
7.44
SB  SayoSollentunaSayo, Sollentuna1.6.02+1.1
7.42
  Valkeakoski, FINValkeakoski, FIN9.6.02+0.9
7.52
  Lag-SMVäxjöLag-SM, Växjö4.7.02+0.4
7.46
  GötagalanKarlstadGötagalan, Karlstad25.7.02+1.7
7.56w
  GötagalanKarlstadGötagalan, Karlstad25.7.02+3.6
7.79
SB  (2)SMGävleSM, Gävle17.8.02+1.3
Tresteg (1)
15.25
PB  Lag-SMVäxjöLag-SM, Växjö4.7.02+0.8
Kula (1)
12.73i
PB  SätraSätra2.3.02
Sjukamp (1)
4.813
PB  (6)SätraSätra3.3.02
         
      
4x100 m (3)
41.92
PB  SMVellingeSM, Vellinge15.6.02
 Spårvägens FK
Henrik Värendh, Henrik Olausson
Mattias Sunneborn, Thomas Nikitin
41.02
PB  SMVellingeSM, Vellinge15.6.02
 Spårvägens FK
Henrik Värendh, Henrik Olausson
Mattias Sunneborn, Thomas Nikitin
41.96
  Lag-SMVäxjöLag-SM, Växjö4.7.02
 Spårvägens FK
Henrik Värendh, Henrik Olausson
Mattias Sunneborn, Tom Gatsinzi
4x400 m (1)
3:12.99
PB  SMVellingeSM, Vellinge16.6.02
 Spårvägens FK
Andrus Klaar, Mattias Sunneborn
Jan Olszowy, Thomas Nikitin

2001

100 m (1)
10.92
  (25)EnskedeEnskede13.5.01-0.1
Längd (18)
7.86i
 (45) (2)ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH18.2.01
7.84i
  v2NatUmeåv2Nat, Umeå24.2.01
7.73i
  Göteborg/FHGöteborg/FH3.3.01
7.58w
  NorrköpingNorrköping19.5.01+3.8
7.89
  Stockholm/KStockholm/K27.5.01+2.0
8.03
 (49) (1)VisbyVisby3.6.01+1.8
7.79
  ProfficeUppsalaProffice, Uppsala12.6.01+0.8
7.89w
  ProfficeUppsalaProffice, Uppsala12.6.01+2.7
Okända vindförhållanden:
7.76
  Bad Langensalza, GERBad Langensalza, GER16.6.01
7.88
  SuleTartu, ESTSule, Tartu, EST19.6.01+0.1
7.91w
  Folksam GPVästeråsFolksam GP, Västerås3.7.01+2.3
Okända vindförhållanden:
7.65
  Århus, DENÅrhus, DEN7.7.01
7.79
  ÖSPHelsingborgÖSP, Helsingborg8.7.01+0.5
7.69
  BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR13.7.01+1.7
7.89
  VisbyVisby19.7.01+1.9
8.15w
  VisbyVisby19.7.01+2.7
7.81
  VästeråsVästerås3.8.01+1.5
7.63
  VMEdmonton, CANVM, Edmonton, CAN9.8.01+0.4
7.75
  SMVäxjöSM, Växjö25.8.01+0.5
7.68
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U2.9.01+1.9
4x200 m (1)
1:25.10i
PB  v2NatUmeåv2Nat, Umeå24.2.01
 Sweden
Jimisola Laursen, Mattias Sunneborn
Johan Wissman, Christofer Sandin

2000

100 m (5)
10.75
  SollentunaSollentuna11.6.00-1.1
10.66
=PB  (7)SollentunaSollentuna11.6.00+1.6
10.72
  VästeråsVästerås22.6.000.0
10.74
  VästeråsVästerås22.6.00-0.4
10.72
  GävleGävle25.6.00+1.4
200 m (11)
21.41i
  (2)ISMBollnäsISM, Bollnäs6.2.00
21.04
  (2)HuddingeHuddinge28.5.00+1.5
21.20
  SöderhamnSöderhamn7.6.00+1.8
21.27
  LudvikaLudvika27.6.00+1.1
21.19
  LudvikaLudvika27.6.00+0.6
21.08
  MAIMalmö/SMAI, Malmö/S7.8.00+2.0
21.55
  FalköpingFalköping15.8.00-1.8
21.36w
  UppsalaUppsala20.8.00+2.1
21.34
  KarlstadKarlstad23.8.00+0.4
21.39
  VäxjöVäxjö29.8.000.0
21.58
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN3.9.00-3.1
Längd (21)
7.48i
  EskilstunaEskilstuna6.1.00
7.55i
  SätraSätra23.1.00
7.80i
SB (58) (2)ISMBollnäsISM, Bollnäs5.2.00
7.58i
  SätraSätra12.2.00
7.54i
  IEMGent, BELIEM, Gent, BEL25.2.00
7.67
  HuddingeHuddinge28.5.00+1.0
7.67
  Praha, CZEPraha, CZE5.6.00-0.1
7.65
  Helsinki, FINHelsinki, FIN15.6.00+0.3
7.69
  TrollhättanTrollhättan17.6.00+1.8
7.51
  VästeråsVästerås22.6.00+0.2
7.58
  Göteborg/UGöteborg/U30.6.00+1.0
7.81
  VisbyVisby5.7.00+1.6
7.89
SB  HelsingborgHelsingborg9.7.00+1.2
7.77
  KalmarKalmar28.7.00+0.7
8.08
SB (42) (1)Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S3.8.00+1.3
8.02w
  MAIMalmö/SMAI, Malmö/S7.8.00+3.6
7.80
  SMUppsalaSM, Uppsala19.8.00+1.0
7.89w
  SMUppsalaSM, Uppsala19.8.00+3.0
7.68
  KarlstadKarlstad23.8.00+0.4
7.72
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN2.9.00-0.2
7.56
  Gold Coast, AUSGold Coast, AUS17.9.00+0.3
7.63
  OSSydney, AUSOS, Sydney, AUS25.9.00+1.0
4x400 m (1)
3:09.43
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN3.9.00
 Sweden
Magnus Aare, Johan Wissman
Mattias Sunneborn, Jimisola Laursen

1999

200 m (2)
21.39i
  ISMSätraISM, Sätra14.2.99
21.31
  IslandGVisbyIslandG, Visby27.6.99-1.8
Längd (4)
7.77
SB  ZipferLinz, AUTZipfer, Linz, AUT26.7.99+0.6
7.78
SB  SMMalmö/HeSM, Malmö/He7.8.99+1.7
DNS
  VMSevilla, ESPVM, Sevilla, ESP26.8.99
7.69
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U5.9.99+0.5

1998

60 m (1)
6.97i
PB  SolnaSolna17.1.98
200 m (2)
21.35
  SayoSollentunaSayo, Sollentuna30.5.98+0.7
21.37
  ECup Div 1Malmö/SECup Div 1, Malmö/S7.6.98-0.5
Längd (9)
7.80i
SB (44) vBAL,FINMalmö/AvBAL,FIN, Malmö/A21.2.98
7.61i
  IEMValencia, ESPIEM, Valencia, ESP27.2.98
7.68i
  IEMValencia, ESPIEM, Valencia, ESP28.2.98
7.97
SB  VisbyVisby13.7.98+1.7
7.78
  Stockholm/SStockholm/S25.7.98+1.6
7.80
  Malmö/SMalmö/S3.8.98+0.4
7.84
  EMBudapest, HUNEM, Budapest, HUN18.8.98+0.1
8.01
SB (55) EMBudapest, HUNEM, Budapest, HUN19.8.98+1.1
7.79
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN29.8.98+0.8

1997

60 m (1)
6.99i
PB  HandenHanden2.2.97
100 m (3)
10.50w
  Stockholm/KStockholm/K3.5.97
10.5m
  HässelbyHässelby11.5.97+2.0
10.66
PB  BjörknäsBjörknäs11.6.97+1.4
200 m (1)
21.37i
 (90) MalmöMalmö26.1.97
Längd (15)
8.03i
SB  GunmaMaebashi, JPNGunma, Maebashi, JPN8.2.97
7.77i
  Gent, BELGent, BEL12.2.97
8.19i
SB (6) DN GalanStockholm/GDN Galan, Stockholm/G20.2.97
7.81i
  IVMParis, FRAIVM, Paris, FRA7.3.97
7.63
SB  GGalaRoma, ITAGGala, Roma, ITA5.6.97-0.1
7.74
SB  ECup Div 1Dublin, IRLECup Div 1, Dublin, IRL7.6.97+1.3
7.92
  Stockholm/SStockholm/S26.6.97-0.4
8.06w
  StockGStockholm/SStockG, Stockholm/S26.6.97+2.5
7.74
  DN GalanStockholm/SDN Galan, Stockholm/S7.7.97+0.9
7.75
  SundsvallSundsvall18.7.97+1.3
7.86
  SundsvallSundsvall19.7.97+1.7
8.18w
  SMSundsvallSM, Sundsvall19.7.97+3.4
7.72
  VMAthína, GREVM, Athína, GRE3.8.97
8.00
SB (64) MAIMalmö/SMAI, Malmö/S20.8.97-0.2
7.86
  Stockholm/SStockholm/S30.8.97-0.2
8.02w
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S30.8.97+2.8

1996

200 m (1)
21.08
  KarlskronaKarlskrona11.8.96+0.2
Längd (17)
7.91i
  Malmö/AMalmö/A2.3.96
7.94i
SB  IEMStockholm/GIEM, Stockholm/G8.3.96
8.06i
SB (7) IEMStockholm/GIEM, Stockholm/G8.3.96
7.90
  Rhede, GERRhede, GER24.5.96+0.7
8.06
PB  Bad Langensalza, GERBad Langensalza, GER26.5.96+1.5
7.87
  ECupMadrid, ESPECup, Madrid, ESP1.6.96+0.4
7.80
  LidingöLidingö4.6.96+0.6
7.91
  Duisburg, GERDuisburg, GER12.6.96+0.8
7.88
  Byrkjelo, NORByrkjelo, NOR16.6.96+1.8
8.02
  Stockholm/SStockholm/S18.6.96+1.6
7.93
  VästeråsVästerås24.6.96+0.8
8.21
SR PB (24) Malmö/SMalmö/S27.6.96+1.3
7.83
  GävleGävle2.7.96+0.8
8.02
  OSAtlanta, GAOS, Atlanta, GA28.7.96+1.3
8.06
  OSAtlanta, GAOS, Atlanta, GA29.7.96-0.5
8.03w
  KarlskronaKarlskrona10.8.96+2.1
8.13
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN24.8.96+0.8

1995

200 m (1)
21.05i
PB  MalmöMalmö26.2.95
Höjd (1)
2.10i
PB  Malmö/AMalmö/A28.1.95
Längd (10)
8.14i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.2.95
7.87i
  Erfurt, GERErfurt, GER15.2.95
7.85i
  Malmö/AMalmö/A24.2.95
8.12i
  Malmö/AMalmö/A25.2.95
7.91i
SB  IVMBarcelona, ESPIVM, Barcelona, ESP10.3.95
8.20i
SIR PB  IVMBarcelona, ESPIVM, Barcelona, ESP11.3.95
7.95w
  SollentunaSollentuna21.7.95+2.2
7.98
 (51) SollentunaSollentuna22.7.95+0.8
7.84
  Stockholm/SStockholm/S26.7.95+0.9
7.67
  VMGöteborg/UVM, Göteborg/U11.8.95

1994

Längd (22)
7.78i
  Malmö/AMalmö/A2.2.94
7.90i
  VäxjöVäxjö26.2.94
7.91i
  Stockholm/GStockholm/G8.3.94
7.94i
  IEMParis, FRAIEM, Paris, FRA13.3.94
7.96i
  IEMParis, FRAIEM, Paris, FRA13.3.94
7.89
  Leppävirta, FINLeppävirta, FIN7.6.94+0.8
7.75
  ECupBirmingham, GBRECup, Birmingham, GBR25.6.940.0
7.95
  VästeråsVästerås30.6.94+1.7
8.04w
  VästeråsVästerås30.6.94+3.3
7.88
  GävleGävle4.7.94+1.3
7.93
  MölndalMölndal14.7.94-0.2
7.78w
  Oslo, NOROslo, NOR22.7.94+2.1
8.00
 (60) Byrkjelo, NORByrkjelo, NOR24.7.94+1.8
7.77
  Göteborg/UGöteborg/U29.7.94+1.8
7.91
  Göteborg/UGöteborg/U30.7.94-1.3
7.94w
  Göteborg/UGöteborg/U30.7.94+4.0
7.98
  EMHelsinki, FINEM, Helsinki, FIN9.8.94+0.8
7.85
  EMHelsinki, FINEM, Helsinki, FIN10.8.94+0.8
7.92
  Malmö/SMalmö/S22.8.94-0.2
7.97
  Göteborg/UGöteborg/U24.8.94+1.1
7.85
  Stockholm/SStockholm/S28.8.94+1.4
7.84
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S28.8.94+1.4

1993

200 m (3)
21.06
PB  KvarnsvedenKvarnsveden25.7.93+1.7
21.03
PB  SMKvarnsvedenSM, Kvarnsveden25.7.93+0.8
21.34
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S29.8.93+1.0
Längd (10)
7.85i
  Malmö/AMalmö/A20.2.93
7.61i
SB  IVMToronto, CANIVM, Toronto, CAN13.3.93
7.65
  ECup Div 1Bruxelles, BELECup Div 1, Bruxelles, BEL12.6.93
7.75
SB  DN GalanStockholm/SDN Galan, Stockholm/S5.7.93
7.89
=PB  KvarnsvedenKvarnsveden24.7.93+0.3
7.99
PB  Stockholm/SStockholm/S3.8.93+1.5
7.90w
  VisbyVisby11.8.93+4.7
7.78
  VMStuttgart, GERVM, Stuttgart, GER19.8.93
8.05
PB (43) vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S28.8.93
7.88
  Oristano, ITAOristano, ITA12.9.93+0.4
4x100 m (1)
DNF
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S28.8.93
 Sweden
Fredrik Elofsson, Leif Jonsson
Mattias Sunneborn, Thomas Leandersson

1992

200 m (1)
21.08w
  UmeåUmeå16.8.92+3.1
Längd (12)
8.00i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.92
8.05i
PB  Stockholm/GStockholm/G5.2.92
7.83i
  Genova, ITAGenova, ITA18.2.92
7.70i
  IEMGenova, ITAIEM, Genova, ITA29.2.92
7.89i
  Sindelfingen, GERSindelfingen, GER8.3.92
7.80i
  Pireás, GREPireás, GRE11.3.92
7.80
  New York, NYNew York, NY24.5.92+0.8
7.77
  JönköpingJönköping3.6.92+1.1
7.78
  VarbergVarberg28.6.92+1.4
8.06w
  VarbergVarberg28.6.92+2.1
7.55
SB  DN GalanStockholm/SDN Galan, Stockholm/S2.7.92
7.79w
  VisbyVisby8.7.92+3.6

1991

Längd (7)
7.92w
  NyköpingNyköping13.6.91+2.6
7.70
PB  ECupBarcelona, ESPECup, Barcelona, ESP22.6.91+0.5
7.74
PB  KarlskronaKarlskrona23.7.910.0
7.89
PB  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.7.91+1.4
8.16w
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.7.91+3.3
7.67
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.8.91-0.6
7.88
  Stockholm/SStockholm/S13.8.91+1.7
7.61
  VMTokyo, JPNVM, Tokyo, JPN29.8.91

1990

Längd (2)
7.80w
  VisbyVisby11.7.90+2.1
7.52
PB  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN18.8.90-0.1

1989

Längd (6)
7.63i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.89
7.75w
  VisbyVisby26.6.89+4.3
7.78w
  Ikaalinen, FINIkaalinen, FIN6.8.89+2.6
7.38
PB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S19.8.89+1.1
7.34
  JEM19Varaždin, YUGJEM19, Varaždin, YUG25.8.89+0.5
7.49
PB  JEM19Varaždin, YUGJEM19, Varaždin, YUG25.8.89+0.5

1988

Längd (2)
7.75w
  Espoo, FINEspoo, FIN3.9.88+4.5
7.77w
  VisbyVisby2.10.88+4.3

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
6.97
Solna17.1.98
100 m
Ute
10.66
Björknäs11.6.97+1.4
200 m
Ute
21.03
Kvarnsveden25.7.93+0.826
Inne
21.05
Malmö26.2.958
300 m
Ute
34.30
SR35Visby21.7.07
400 m
Ute
47.86
SR35Stockholm/S25.7.06
Inne
48.93
Malmö/A28.1.06
600 m
Ute
1:22.99
SR40Sollentuna9.6.13
Inne
1:24.31
SR40Sätra4.12.10
800 m
Ute
1:59.76
Sollentuna8.6.13
1000 m
Inne
2:47.78
San Sebastián, ESP22.3.13
1500 m
Ute
4:57.73
Sätra/K15.6.11
60 m häck
Inne
8.84
Sätra3.3.02
400 m häck
Ute
53.21
Sollentuna15.7.06
Höjd
Ute
1.93
Stockholm/S23.7.10
Inne
2.10
Malmö/A28.1.95
Stav
Ute
3.20
Stendal, GER28.5.17
Längd
Ute
8.21
SRMalmö/S27.6.96+1.33
Inne
8.20
SRBarcelona, ESP11.3.953
Tresteg
Ute
15.25
Växjö4.7.02+0.8
Inne
14.98
Malmö/A23.2.08
Kula
Ute
13.06
Huddinge26.7.14
Inne
13.38
Karlskrona5.3.11
Diskus
Ute
37.52
Sätra/K15.6.11
Spjut
Ute
46.79
Sätra/K15.6.11
Sjukamp
Inne
4.813
Sätra3.3.02
Tiokamp
Ute
6.345
Huddinge16.9.12

Veteran
60 m häck (91.4 cm)
Inne
8.66
SR50Sollentuna19.1.22
60 m häck (99.1 cm)
Inne
8.38
San Sebastián, ESP22.3.13
100 m häck (91.4 cm)
Ute
14.14
SR50Täby16.6.21+0.3
400 m häck (83.8 cm)
Ute
56.35
SR50Sollentuna13.6.21
Kula (6.0 kg)
Ute
13.17
Sätra14.8.21
Inne
13.62
Västerås13.11.21
Diskus (1.5 kg)
Ute
38.93
København, DEN22.8.21
Vikt (11.34 kg)
Ute
11.23
Huddinge12.9.21
Slägga (6.0 kg)
Ute
24.41
Huddinge12.9.21
Spjut (700 g)
Ute
47.99
København, DEN22.8.21
Kastfemkamp M50
Ute
2.899
Huddinge12.9.21
Femkamp M35
Ute
3.937
SR40Sätra/K15.6.11
Femkamp M50
Ute
3.951
SR50Visby16.7.21
Femkamp M40 inne
Inne
4.387
SR40San Sebastián, ESP22.3.13
Femkamp M45 inne
Inne
4.447
SR45Toruń, POL26.3.15
Tiokamp M35
Ute
7.508
SR45Perth, AUS29.10.16
Tiokamp M50
Ute
8.247
SR50København, DEN22.8.21
60 m
6.97i
hep
Solna17.1.98
6.99i
-
Handen2.2.97
7.04i
1
San Sebastián, ESP20.3.13
7.05i
hep
Sätra2.3.02
7.12i
1
Eskilstuna6.1.06
7.13i
1
Bollnäs12.2.05
7.16i
5
Sätra12.1.08
7.16i
2
Sätra6.2.10
7.16i
1
Toruń, POL24.3.15
7.21i
1
Huddinge8.2.14
Visa/dölj alla resultat
7.23i
1
s2
Eskilstuna6.1.07
7.40i
2
v
Malmö/A25.1.20
7.48i
7
h3
ISMVäxjö22.2.20
7.50i
1
50
VSMMalmö/A29.2.20
7.53i
6
h7
Malmö/A25.1.20
7.54i
8
h1
Sollentuna22.1.20
7.57i
3
h1
Göteborg/FH30.1.22
7.59i
1
50
h2
VSMMalmö/A29.2.20
10-bästasnitt: 7.099
100 m
10.66
2
Björknäs11.6.97+1.4
10.66
1
Sollentuna11.6.00+1.6
10.72
1
h1
Västerås22.6.000.0
10.72
1
Gävle25.6.00+1.4
10.74
1
Västerås22.6.00-0.4
10.75
1
h3
Sollentuna11.6.00-1.1
10.86
1
Söderhamn18.8.06+2.0
10.92
1
Enskede13.5.01-0.1
10.99
1
40
VSMGävle16.8.13+1.0
11.03
4
Monachil, ESP10.7.10+1.1
Visa/dölj alla resultat
11.05
5
h3
SMHelsingborg19.8.05-0.5
11.05
4
Sätra31.5.09+1.8
11.07
1
Zittau, GER18.8.12-1.1
11.09
6
Valkeala, FIN2.8.06+1.2
11.10
1
Huddinge25.7.14+0.7
11.13
6
B
Wind SprintSundsvall24.7.07+1.1
11.13
4
h2
Wind SprintSundsvall24.7.07+0.6
11.14
dec
Woerden, NED27.8.11-0.5
11.16
dec
SMHuddinge4.9.10-0.7
11.16
2
h1
Sollentuna5.6.15+1.3
11.17
5
Lag-SMKarlstad22.6.05+0.5
11.21
dec
SMHuddinge15.9.12-0.4
11.33
1
40
ProkopSt. Pölten, AUT30.5.13-2.6
11.37
2
35
Sollentuna26.8.16+0.9
11.49
dec
SMFalun10.9.16+1.0
11.56
3
B
Skara19.6.21+1.4
11.61
dec
Aarhus, DEN27.7.17+0.7
11.61
2
C
Sollentuna5.7.20+1.5
11.62
4
h2
Skara19.6.21+1.3
11.63
dec
35
NCKøbenhavn, DEN21.8.21+0.4
11.70
1
Huddinge/J16.8.19+1.1
11.85
3
Málaga, ESP6.9.18+0.8
11.85
4
Södertälje14.6.20-1.8
11.87
2
C
Trollbäcken27.6.20-1.5
11.89
2
B
Sollentuna14.6.20+0.8
10-bästasnitt: 10.805
200 m
21.03
3
SMKvarnsveden25.7.93+0.8
21.04
1
Huddinge28.5.00+1.5
21.05i
1
Malmö26.2.95
21.06
1
s1
Kvarnsveden25.7.93+1.7
21.08
2
Karlskrona11.8.96+0.2
21.08
3
B
MAIMalmö/S7.8.00+2.0
21.19
1
Ludvika27.6.00+0.6
21.20
1
Söderhamn7.6.00+1.8
21.27
1
h3
Ludvika27.6.00+1.1
21.31
1
IslandGVisby27.6.99-1.8
Visa/dölj alla resultat
21.34
2
vFINStockholm/S29.8.93+1.0
21.34
5
Karlstad23.8.00+0.4
21.35
1
SayoSollentuna30.5.98+0.7
21.37i
-
Malmö26.1.97
21.37
6
ECup Div 1Malmö/S7.6.98-0.5
21.39i
1
ISMSätra14.2.99
21.39
2
Växjö29.8.000.0
21.41i
1
ISMBollnäs6.2.00
21.55
4
Falköping15.8.00-1.8
21.58
4
vFINHelsinki, FIN3.9.00-3.1
21.84
pen
Trollbäcken6.6.13+2.0
21.86
5
h2
SMHelsingborg20.8.050.0
21.88
1
StjärnspArvika27.7.08+1.8
21.90
2
Sätra30.5.07+1.6
21.96
4
Sollentuna1.6.02-0.4
21.96
2
C
Wind SprintSundsvall24.7.07+0.6
22.00i
2
h1
ISMGöteborg/FH24.2.07
22.06
4
Lag-SMStockholm/S14.6.07+1.3
22.07
1
Visby20.7.08-0.7
22.10
1
Huddinge11.6.06-0.4
22.17
2
IslandGRódos, GRE2.7.07+1.8
22.18
3
h1
Stockholm/S7.6.11+0.8
22.21
4
s1
Mariehamn, FIN29.6.09+0.4
22.22
4
Benidorm, ESP19.4.06-0.6
22.23
3
Lag-SMKarlstad22.6.05-0.6
22.25i
1
ISMMalmö/A17.2.07
22.26
2
h4
VUSGöteborg/U9.7.06-1.5
22.27i
1
Budapest, HUN28.3.14
22.28
pen
Sätra5.6.12+0.4
22.29
4
h2
SMEskilstuna11.8.07-2.7
22.29
1
h2
Sollentuna13.6.10-1.1
22.36
4
h3
SMFalun21.8.10+0.2
22.40
1
s2
IslandGRódos, GRE2.7.07+0.2
22.42
5
Gävle19.7.14+1.8
22.43
8
Folksam GPSollentuna28.6.05+0.9
22.43i
4
ISMGöteborg/FH25.2.07
22.58
1
Uddevalla25.7.15+0.3
22.67
pen
Trollbäcken6.6.15
22.80i
-
Göteborg/FH7.2.15
22.83
1
40
ProkopSt. Pölten, AUT30.5.13-2.3
23.17i
2
Daegu, KOR23.3.17
23.21
1
Söderhamn23.7.16+0.5
23.33
3
Huelva, ESP8.5.21-0.5
23.34
3
Aarhus, DEN4.8.17-0.9
23.36i
3
Västerås23.1.22
23.38
2
B
Trollbäcken27.6.20+0.3
23.42
3
B
Skara19.6.21-0.3
23.46i
1
50
Toruń, POL13.3.21
23.51
3
Södertälje14.6.20-2.5
23.59
2
Jesolo, ITA12.9.19+0.7
23.74i
1
G
Göteborg/FH1.2.20
23.88
1
45
h3
Málaga, ESP7.9.18-0.6
24.20i
3
E
Malmö/A26.1.20
24.49
1
35
Västerås29.7.220.0
25.24
3
Tumba16.7.22-0.8
10-bästasnitt: 21.131
400 m
47.86
2
C
Stockholm/S25.7.06
48.09
2
IslandGRódos, GRE5.7.07
48.12
4
h2
SMHelsingborg19.8.05
48.12
7
SMHelsingborg20.8.05
48.24
6
MAIMalmö/S22.8.06
48.26
4
SMEskilstuna11.8.07
48.41
2
r2
GötagKarlstad20.7.06
48.57
6
r1
VUSGöteborg/U8.7.06
48.60
4
Sollentuna25.5.07
48.69
3
Lag-SMStockholm/S14.6.07
Visa/dölj alla resultat
48.69
1
h1
SMEskilstuna10.8.07
48.74
5
Folksam GPSollentuna27.6.07
48.77
2
B
Folksam GPGöteborg/S15.6.13
48.81
1
h3
IslandGRódos, GRE5.7.07
48.88
1
Visby5.8.05
48.93i
3
Malmö/A28.1.06
48.95
3
Huddinge10.6.06
48.99
1
C
Stockholm/S29.7.11
49.11
3
Västerås31.7.05
49.17i
3
r4
ISMMalmö/A18.2.07
49.23
3
Stockholm/S5.7.11
49.26
2
Sollentuna11.6.10
49.30
2
Sollentuna26.5.06
49.32
1
C
Göteborg/U3.7.10
49.32
3
Sandown, GBR1.7.11
49.34
1
Lyon, FRA15.8.15
49.35
1
Huddinge11.6.11
49.37
2
Sollentuna20.5.11
49.38
4
B
Göteborg/U9.7.11
49.40
4
Eskilstuna8.6.10
49.47
1
Huddinge19.6.10
49.57i
1
Budapest, HUN30.3.14
49.58
dec
SMHuddinge15.9.12
50.40
dec
SMHuddinge4.9.10
50.62i
1
r1
Sätra23.1.05
50.95i
-
Malmö/A24.1.15
51.48
1
Aarhus, DEN2.8.17
51.51
4
Granada, ESP15.5.21
51.57
3
B
Lerum23.6.21
51.59
3
Södertälje6.6.21
51.67
dec
35
NCKøbenhavn, DEN21.8.21
51.93
4
C
VUSGöteborg/U10.7.21
51.99
3
Perth, AUS5.11.16
52.11
dec
SMFalun10.9.16
52.35i
1
50
Toruń, POL13.3.21
52.63
4
Huddinge25.7.20
52.67
6
45
Málaga, ESP14.9.18
52.82
1
Huddinge18.8.19
52.98
2
Visby6.7.20
53.15i
2
C
Uppsala7.2.20
53.23i
5
h2
ISMVäxjö22.2.20
53.55i
4
C
Malmö/A25.1.20
10-bästasnitt: 48.296
400 m häck
53.21
4
SMSollentuna15.7.06
53.24
6
VUSGöteborg/U7.7.06
53.36
1
Gävle23.7.11
53.70
5
NorrtGNorrtälje3.7.06
53.96
2
Club ChKarlstad21.6.06
54.06
2
h2
SMGävle12.8.11
54.29
4
Sandown, GBR27.6.11
54.32
7
Göteborg/U8.7.11
54.46
5
SMGävle13.8.11
54.47
2
h2
SMSollentuna14.7.06
Visa/dölj alla resultat
55.00
5
St. Clement, GBR29.6.15
57.15
8
Halmstad29.6.21
57.29
1
Aarhus, DEN30.7.17
57.59
2
Perth, AUS31.10.16
59.29
5
Göteborg/U17.6.22
10-bästasnitt: 53.907
Höjd
2.