Jonatan Borg

Född: 31 oktober 2003

Ålder: 18 år 330 dagar

Förening:
Hammarby IF
Förening:
 Hammarby IF
 



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

60 m (10)
7.18i
=PB  FalunFalun13.12.21
7.13i
PB  FalunFalun13.12.21
7.03i
PB  VäxjöVäxjö22.1.22
6.92i
PB  UppsalaUppsala5.2.22
6.91i
PB  UppsalaUppsala5.2.22
6.91i
=PB  SätraSätra19.2.22
6.95i
  SätraSätra19.2.22
6.90i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.22
7.05i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
6.89i
PB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
100 m (4)
10.90w
  TäbyTäby21.5.22+2.2
11.20
SB  Göteborg/UGöteborg/U18.6.220.0
10.92w
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna26.8.22+2.1
11.11
SB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna26.8.22+0.2
Höjd (2)
1.93i
SB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
 
1.93
O
2.01
X
      
1.96
SB  TäbyTäby21.5.22
 
1.82
XXO
1.87
O
1.92
O
1.96
XO
2.00
XXX
   
Längd (1)
6.28i
PB  FalunFalun12.2.22
 
6.076.026.076.226.286.18
4x100 m (3)
42.81
SB  TäbyTäby21.5.22
 Hammarby IF
41.99
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S29.5.22
 Hammarby IF
Arvid Wändesjö, Alexander Pilgrim
Jonatan Borg, Viktor Wall
41.48
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S29.5.22
 Hammarby IF
Arvid Wändesjö, Alexander Pilgrim
Jonatan Borg, Viktor Wall
1000 m stafett (2)
1:58.58
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S28.5.22
 Hammarby IF
Alexander Pilgrim, Jonatan Borg
Markus Moberg, Noah Bucht Wesslén
1:56.93
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S28.5.22
 Hammarby IF
Jonatan Borg, Niklas Wall
Markus Moberg, Alexander Pilgrim

2021

100 m (13)
11.04
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.5.21-0.7
10.93
PB  FalunFalun29.5.210.0
11.11
  EnskedeEnskede5.6.21-0.3
10.98
  SödertäljeSödertälje6.6.21+0.8
11.12
  SödertäljeSödertälje6.6.21+0.1
11.01
  DanderydDanderyd20.6.210.0
10.80
PB  EskilstunaEskilstuna27.6.21+2.0
10.82w
  EskilstunaEskilstuna27.6.21+2.1
11.03
  SollentunaSollentuna7.8.21-1.5
11.00
  SollentunaSollentuna7.8.21-1.6
10.84w
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21+2.6
10.81
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21+0.2
11.24
  SMBoråsSM, Borås27.8.21-3.5
200 m (4)
22.45
SB  FalunFalun29.5.210.0
21.98
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.210.0
21.81
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21+0.3
22.01
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21-1.3
Höjd (1)
1.87
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 
1.75
O
1.87
XO
1.92
XXX
     
Kula (1)
7.95
PB  FalunFalun8.9.21
 
7.427.077.95X
Diskus (1)
21.21
PB  FalunFalun8.9.21
Slägga (1)
13.93
PB  FalunFalun8.9.21
Spjut (1)
27.19
PB  FalunFalun8.9.21
Castorama (1)
982
PB  FalunFalun8.9.21
7.95   27.19   21.21   13.93
4x100 m (4)
DQ
  DanderydDanderyd19.6.21
 Hammarby IF
Felix Prins, Malte Lundman
Jonatan Borg, Viktor Wall
40.50
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST18.7.21
 Sweden
Simon Plesse, Zion Eriksson
Jonatan Borg, Alex Apelgrim
41.40
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Hammarby IF
David Thid, Alexander Pilgrim
Jonatan Borg, Viktor Wall
40.81
SJR SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Hammarby IF
David Thid, Alexander Pilgrim
Jonatan Borg, Viktor Wall
1000 m stafett (2)
1:57.84
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge31.7.21
 Hammarby IF
Arvid Wändesjö, Viktor Wall
Jonatan Borg, Markus Moberg
1:54.67
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge31.7.21
 Hammarby IF
Jonatan Borg, Viktor Wall
David Thid, Markus Moberg

2020

60 m (6)
7.30i
PB  SätraSätra11.1.20
7.27i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
7.37i
  Bærum, NORBærum, NOR8.2.20
7.24i
PB  Bærum, NORBærum, NOR8.2.20
7.25i
  SätraSätra16.2.20
7.18i
PB  SätraSätra16.2.20
100 m (7)
11.60
SB  TrollbäckenTrollbäcken21.5.200.0
11.45
  EnskedeEnskede6.6.20-2.2
11.27
PB  EnskedeEnskede6.6.20-0.1
11.82
  EnskedeEnskede13.6.20-4.2
11.30
  Göteborg/SGöteborg/S4.7.20+1.1
11.06
PB  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.200.0
11.06
=PB  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.20+1.2
200 m (4)
22.96
PB  EnskedeEnskede14.6.20-0.8
22.61w
  Göteborg/SGöteborg/S4.7.20+2.2
22.46
PB  USMLinköpingUSM, Linköping23.8.20+0.1
22.21
PB  USMLinköpingUSM, Linköping23.8.20-0.4
800 m (2)
2:27.62i
PB  SätraSätra12.1.20
DNSi
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
9.30i
PB  SätraSätra12.1.20
9.25i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
Höjd (9)
1.96i
PB  (21)SätraSätra12.1.20
 
1.60
O
1.69
O
1.75
O
1.78
O
1.81
O
1.84
O
1.87
O
1.90
O
1.93
XXO
1.96
XO
1.99
XXX
     
1.88i
  SätraSätra19.1.20
 
1.75
O
1.80
O
1.84
O
1.88
O
1.91
XXX
   
1.92i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
 
1.74
O
1.83
O
1.86
O
1.89
O
1.92
XO
1.95
XXX
  
1.80i
  Bærum, NORBærum, NOR9.2.20
 
1.70
O
1.80
O
1.85
XXX
     
1.94i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.20
 
1.73
O
1.83
O
1.88
O
1.91
XO
1.94
XO
1.96
XXX
  
1.87
SB  EnskedeEnskede27.6.20
 
1.78
O
1.81
O
1.84
XO
1.87
O
1.90
XXX
   
1.91
PB  SpångaSpånga9.7.20
 
1.79
O
1.82
O
1.88
O
1.91
O
1.94
XXX
   
1.92
PB  SollentunaSollentuna7.8.20
 
1.78
O
1.83
O
1.88
O
1.92
O
1.95
XXX
   
1.99
PB  USMKristinehamnUSM, Kristinehamn29.8.20
 
1.83
O
1.87
O
1.90
O
1.93
O
1.95
XO
1.97
O
1.99
O
2.01
XXX
Stav (4)
2.82i
=PB  FalunFalun21.12.19
3.25i
PB  SätraSätra11.1.20
 
2.35
O
2.45
O
2.55
O
2.65
O
2.75
O
2.85
O
2.95
O
3.05
O
3.15
O
3.25
O
3.35
XXX
     
3.05i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
2.55
O
2.65
X
2.75
O
2.85
XO
2.95
XXO
3.05
O
3.15
XX
 
3.71
PB  EnskedeEnskede31.5.20
 
3.51
XO
3.61
O
3.71
XXO
3.81
XXX
    
Längd (2)
6.15i
PB  SätraSätra11.1.20
 
4.405.996.15
6.06i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
 
6.06X4.76
Kula (5.0 kg) (2)
8.56i
PB  SätraSätra12.1.20
 
8.087.358.56
7.72i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
 
7.72
Sjukamp (P17) (2)
4.202
PB  SätraSätra12.1.20
7.30   3.25   6.15   9.30
1.96   8.56   2:27.62
DNFi
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
7.27   3.05   6.06   9.25
1.92   7.72   NM
4x100 m (2)
42.73
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Hammarby IF
Hugo Holmlund, Markus Moberg
Jonatan Borg, Viktor Wall
42.64
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Hammarby IF
Hugo Holmlund, Markus Moberg
Jonatan Borg, Viktor Wall
1000 m stafett (2)
2:02.35
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Hammarby IF
Teodor Borgius, Viktor Wall
Jonatan Borg, Markus Moberg
1:56.89
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Hammarby IF
Jonatan Borg, Viktor Wall
Noah Bucht Wesslén, Markus Moberg

2019

60 m (3)
7.45i
PB  SätraSätra2.2.19
7.49i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
7.47i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
100 m (4)
11.52
PB  SollentunaSollentuna8.6.19+1.2
11.57
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19-0.4
11.54
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19-1.0
Okända vindförhållanden:
NT
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19
200 m (1)
23.11
PB  SollentunaSollentuna9.6.19+1.8
Höjd (3)
1.85
PB  HuddingeHuddinge16.6.19
1.89
PB  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19
 
1.79
O
1.83
XO
1.86
O
1.89
O
1.91
XXX
   
1.87
  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19
 
1.69
O
1.72
O
1.75
O
1.78
O
1.81
O
1.84
O
1.87
XXO
1.90
XXX
Stav (1)
2.82i
PB  FalunFalun21.2.19
4x100 m (4)
44.54
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Hammarby IF
Jonatan Borg, André Barroso Johansson
David Thid, Noah Bucht Wesslén
44.26
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Hammarby IF
Jonatan Borg, André Barroso Johansson
David Thid, Noah Bucht Wesslén
42.50
SB  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19
 Hammarby IF
Amir Shaker, Desmond Rogo
Jonatan Borg, Erik Ehrlin
43.26
  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19
 Hammarby IF
Jonatan Borg, André Barroso Johansson
David Thid, Markus Moberg

2018

80 m (1)
9.60
PB  Stockholm/SStockholm/S9.9.18+1.7
80 m häck (83.8 cm) (1)
13.24
PB  LinköpingLinköping1.9.18-0.5
Höjd (1)
1.72
PB  Stockholm/SStockholm/S9.9.18
Längd (1)
5.79
PB  Stockholm/SStockholm/S9.9.18+1.0
4x80 m (2)
36.84
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Hammarby IF
Jonatan Borg, Markus Moberg
Teodor Borgius, Noah Bucht Wesslén
36.33
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Hammarby IF
Jonatan Borg, Markus Moberg
Teodor Borgius, Noah Bucht Wesslén

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
6.89
Skellefteå6.3.22
80 m
Ute
9.60
Stockholm/S9.9.18+1.7
100 m
Ute
10.80
Eskilstuna27.6.21+2.0
200 m
Ute
21.81
Linköping21.8.21+0.3
800 m
Inne
2:27.62
Sätra12.1.20
Höjd
Ute
1.99
Kristinehamn29.8.20
Inne
1.96
Sätra12.1.20
Stav
Ute
3.71
Enskede31.5.20
Inne
3.25
Sätra11.1.20
Längd
Ute
5.79
Stockholm/S9.9.18+1.0
Inne
6.28
Falun12.2.22
Kula
Ute
7.95
Falun8.9.21
Diskus
Ute
21.21
Falun8.9.21
Slägga
Ute
13.93
Falun8.9.21
Spjut
Ute
27.19
Falun8.9.21
Castorama
Ute
982
Falun8.9.21

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne
9.25
Sollentuna2.2.20
80 m häck (83.8 cm)
Ute
13.24
Linköping1.9.18-0.5
Kula (5.0 kg)
Inne
8.56
Sätra12.1.20
Sjukamp (P17)
Inne
4.202
Sätra12.1.20
60 m
6.89i
1
19
IJSMSkellefteå6.3.22
6.90i
3
h3
ISMVäxjö26.2.22
6.91i
4
Uppsala5.2.22
6.91i
1
h2
Sätra19.2.22
6.92i
2
h2
Uppsala5.2.22
6.95i
5
Sätra19.2.22
7.03i
6
h1
Växjö22.1.22
7.05i
1
19
h2
IJSMSkellefteå6.3.22
7.13i
1
Falun13.12.21
7.18i
2
17
B
Sätra16.2.20
Visa/dölj alla resultat
7.18i
1
h3
Falun13.12.21
7.24i
3
17
Bærum, NOR8.2.20
7.25i
1
17
h4
Sätra16.2.20
7.27i
hep
17
IUSMSollentuna1.2.20
7.30i
hep
17
Sätra11.1.20
7.37i
2
17
h3
Bærum, NOR8.2.20
7.45i
3
17
h1
Sätra2.2.19
7.47i
5
16
s2
IUSMVästerås10.3.19
7.49i
4
16
h1
IUSMVästerås10.3.19
10-bästasnitt: 6.987
100 m
10.80
1
Eskilstuna27.6.21+2.0
10.81
4
19
JSMLinköping20.8.21+0.2
10.93
2
19
Falun29.5.210.0
10.98
2
Södertälje6.6.21+0.8
11.00
1
19
Sollentuna7.8.21-1.6
11.01
1
Danderyd20.6.210.0
11.03
1
19
h1
Sollentuna7.8.21-1.5
11.04
1
19
Trollbäcken22.5.21-0.7
11.06
2
17
h2
USMLinköping22.8.200.0
11.06
3
17
USMLinköping22.8.20+1.2
Visa/dölj alla resultat
11.11
1
Enskede5.6.21-0.3
11.11
6
19
JSMSollentuna26.8.22+0.2
11.12
5
Södertälje6.6.21+0.1
11.20
1
19
h3
Göteborg/U18.6.220.0
11.24
4
h3
SMBorås27.8.21-3.5
11.27
2
18
Enskede6.6.20-0.1
11.30
5
Göteborg/S4.7.20+1.1
11.45
2
18
Enskede6.6.20-2.2
11.52
-
Sollentuna8.6.19+1.2
11.54
3
16
s2
USMTrollhättan9.8.19-1.0
11.57
3
16
h3
USMTrollhättan9.8.19-0.4
11.60
2
17
Trollbäcken21.5.200.0
11.82
2
18
Enskede13.6.20-4.2
10-bästasnitt: 10.972
Höjd
1.99
1
17
USMKristinehamn29.8.20
1.96i
hep
17
Sätra12.1.20
1.96
1
Täby21.5.22
1.94i
3
17
IUSMGöteborg/FH1.3.20
1.93i
5
19
IJSMSkellefteå6.3.22
1.92i
hep
17
IUSMSollentuna2.2.20
1.92
1
17
Sollentuna7.8.20
1.91
1
17
Spånga9.7.20
1.89
4
16
USMTrollhättan10.8.19
1.88i
2
17
Sätra19.1.20
Visa/dölj alla resultat
1.87
2
17
Lag-SMUppsala18.8.19
1.87
1
19
Enskede27.6.20
1.87
8
Halmstad29.6.21
1.85
-
Huddinge16.6.19
1.80i
2
17
Bærum, NOR9.2.20
1.72
1
Stockholm/S9.9.18
10-bästasnitt: 1.93
4x100 m
40.50
4
19
h2
JEM19Tallinn, EST18.7.21
40.81
1
19
JSMHuddinge1.8.21
41.40
1
19
h1
JSMHuddinge1.8.21
41.48
1
19
JSMGöteborg/S29.5.22
41.99
2
19
h2
JSMGöteborg/S29.5.22
42.50
5
Lag-SMHelsingborg26.6.19
42.64
1
17
USMGöteborg/S13.9.20
42.73
1
17
h2
USMGöteborg/S13.9.20
42.81
2
Täby21.5.22
43.26
1
17
r1
Lag-SMUppsala18.8.19
Visa/dölj alla resultat
44.26
4
17
USMStockholm/S26.5.19
44.54
2
17
h3
USMStockholm/S26.5.19
10-bästasnitt: 42.012

Total results in database: 117
By event:
60 m:19
80 m:1
100 m:28
200 m:9
800 m:2
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):2
80 m häck (83.8 cm):1
Höjd:16
Stav:5
Längd:4
Kula (5.0 kg):2
Kula:1
Diskus:1
Slägga:1
Spjut:1
Sjukamp (P17):2
Castorama:1
4x100 m:13
4x80 m:2
1000 m stafett:6
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
7.45
 3h1-17
Sätra
2.2
 
7.47
5s2-16
Västerås
10.3
 
7.49
4h1-16
Västerås
10.3
 
2020
7.18
 2rB-17
Sätra
16.2
 
7.24
3-17
Bærum, NOR
8.2
 
7.25
1h4-17
Sätra
16.2
 
7.27
H-17
Sollentuna
1.2
 
7.30
H-17
Sätra
11.1
 
7.37
2h3-17
Bærum, NOR
8.2
 
2022
6.89
1-19
Skellefteå
6.3
 
6.90
3h3
Växjö
26.2
 
6.91
4
Uppsala
5.2
 
6.91
1h2
Sätra
19.2
 
6.92
2h2
Uppsala
5.2
 
6.95
5
Sätra
19.2
 
7.03
6h1
Växjö
22.1
 
7.05
1h2-19
Skellefteå
6.3
 
7.13
1
Falun
13.12
 
7.18
1h3
Falun
13.12
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
9.60
1-15
Stockholm/S
9.9
 +1.7
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
11.52
 
Sollentuna
8.6
 +1.2
11.54
3s2-16
Trollhättan
9.8
-1.0
11.57
3h3-16
Trollhättan
9.8
-0.4
2020
11.06
 3-17
Linköping
22.8
 +1.2
11.06
2h2-17
Linköping
22.8
 0.0
11.27
2-18
Enskede
6.6
-0.1
11.30
5
Göteborg/S
4.7
 +1.1
11.45
2-18
Enskede
6.6
-2.2
11.60
2-17
Trollbäcken
21.5
 0.0
11.82
2-18
Enskede
13.6
-4.2
2021
10.80
1
Eskilstuna
27.6
 +2.0
10.81
4-19
Linköping
20.8
 +0.2
10.93
2-19
Falun
29.5
 0.0
10.98
2
Södertälje
6.6
 +0.8
11.00
1-19
Sollentuna
7.8
-1.6
11.01
1
Danderyd
20.6
 0.0
11.03
1h1-19
Sollentuna
7.8
-1.5
11.04
1-19
Trollbäcken
22.5
-0.7
11.11
1
Enskede
5.6
-0.3
11.12
5
Södertälje
6.6
 +0.1
11.24
4h3
Borås
27.8
-3.5
10.82w
 1
Eskilstuna
27.6
 +2.1
10.84w
 2h1-19
Linköping
20.8
 +2.6
2022
11.11
 6-19
Sollentuna
26.8
 +0.2
11.20
1h3-19
Göteborg/U
18.6
 0.0
10.90w
 1
Täby
21.5
 +2.2
10.92w
 1h3-19
Sollentuna
26.8
 +2.1
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
23.11
 
Sollentuna
9.6
 +1.8
2020
22.21
 3-17
Linköping
23.8
-0.4
22.46
1h1-17
Linköping
23.8
 +0.1
22.96
4
Enskede
14.6
-0.8
22.61w
 5rE
Göteborg/S
4.7
 +2.2
2021
21.81
2h2-19
Linköping
21.8
 +0.3
21.98
2rB
Göteborg/U
10.7
 0.0
22.01
3-19
Linköping
22.8
-1.3
22.45
2-19
Falun
29.5
 0.0
800 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
2:27.62
H-17
Sätra
12.1
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
1.72
 1
Stockholm/S
9.9
 
2019
1.89
 4-16
Trollhättan
10.8
 
1.87
2-17
Uppsala
18.8
 
1.85
Huddinge
16.6
 
2020
1.99
1-17
Kristinehamn
29.8
 
1.92
1-17
Sollentuna
7.8
 
1.91
1-17
Spånga
9.7
 
1.87
1-19
Enskede
27.6
 
2021
1.87
 8
Halmstad
29.6
 
2022
1.96
 1
Täby
21.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1.96
H-17
Sätra
12.1
 
1.94
3-17
Göteborg/FH
1.3
 
1.92
H-17
Sollentuna
2.2
 
1.88
2-17
Sätra
19.1
 
1.80
2-17
Bærum, NOR
9.2
 
2022
1.93
 5-19
Skellefteå
6.3
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
3.71
3-17
Enskede
31.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
2.82
 3-17
Falun
21.2
 
2020
3.25
H-17
Sätra
11.1
 
3.05
H-17
Sollentuna
1.2
 
2.82
3-17
Falun
21.12
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
5.79
2
Stockholm/S
9.9
 +1.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
6.15
 H-17
Sätra
11.1
 
6.06
H-17
Sollentuna
2.2
 
2022
6.28
6
Falun
12.2
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
7.95
Com
Falun
8.9
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
21.21
Com
Falun
8.9
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
13.93
Com
Falun
8.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
27.19
Com
Falun
8.9
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
982
11
Falun
8.9
 

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
9.25
H-17
Sollentuna
2.2
 
9.30
H-17
Sätra
12.1
 
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
13.24
3rE-15
Linköping
1.9
-0.5
Kula (5.0 kg)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
8.56
H-17
Sätra
12.1
 
7.72
H-17
Sollentuna
2.2
 
Sjukamp (P17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
4.202
6-17
Sätra
12.1
 

Ute
100 m
SM 2021
4
h3
11.24
Inne
60 m
ISM 2022
3
h3
6.90

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2019 5
16
NT
3
16
s2
11.54
3
16
h3
11.57
USM 2020 3
17
11.06
2
17
h2
11.06
JSM 2021 4
19
10.81
2
19
h1
10.84w
JSM 2022 6
19
11.11
1
19
h3
10.92w
200 m
USM 2020 3
17
22.21
1
17
h1
22.46
JSM 2021 3
19
22.01
2
19
h2
21.81
Höjd
USM 2019 4
16
1.89
USM 2020 1
17
1.99
4x80 m
USM 2018 3
15
36.33
2
15
h1
36.84
4x100 m
USM 2019 4
17
44.26
2
17
h3
44.54
USM 2020 1
17
42.64
1
17
h2
42.73
JSM 2021 1
19
40.81
1
19
h1
41.40
JSM 2022 1
19
41.48
2
19
h2
41.99
1000 m stafett
USM 2020 1
17
1:56.89
1
17
h2
2:02.35
JSM 2021 1
19
1:54.67
1
19
h2
1:57.84
JSM 2022 2
19
1:56.93
2
19
h2
1:58.58
Inne
60 m
IUSM 2019
5
16
s2
7.47
4
16
h1
7.49
IJSM 2022 1
19
6.89
1
19
h2
7.05
Höjd
IUSM 2020 3
17
1.94
IJSM 2022 5
19
1.93
Sjukamp (P17)
IUSM 2020
17
DNF

Junior-ungdom
Ute
4x100 m
JEM19 2021 9
4
19
h2
40.50