Moa Hjelmer

Född: 19 juni 1990

Ålder: 30 år 301 dagar

Förening:
 Spårvägens FK
 

  •  EM‐guld 400 m 2012
  •  IEM‐brons 400 m 2013
  •  9 SM‐guld, 5 SM‐silver
  •  10 ISM‐guld, 5 ISM‐silver, 1 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

200 m (4)
23.79i
  SätraSätra6.2.21
23.87i
  SollentunaSollentuna13.2.21
23.95i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
23.74i
 (92) ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21
400 m (3)
54.96i
  SätraSätra6.2.21
54.72i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
54.91i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21

2020

100 m (2)
12.00
SB  SödertäljeSödertälje14.6.20-1.3
11.91
SB  HuddingeHuddinge27.8.20-1.0
200 m (10)
24.55i
SB  HuddingeHuddinge25.1.20
23.70i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
23.52i
SB (50) (1)ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
23.85
SB  SödertäljeSödertälje14.6.20-1.0
23.85
=SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad8.7.20+1.2
24.19
  HuddingeHuddinge25.7.20-3.5
23.87
  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20-1.8
23.72
SB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20-1.7
23.47
SB (76) SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20+1.1
23.89
  HuddingeHuddinge27.8.20-0.5
400 m (14)
56.34i
SB  HuddingeHuddinge24.1.20
54.60i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
54.89i
  v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
54.50i
SB  (1)FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
56.01i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
54.53i
  ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
55.39
SB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20
54.19
SB  HuddingeHuddinge25.7.20
54.33
  EskilstunaEskilstuna30.7.20
53.50
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
54.88
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20
53.39
SB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
53.79
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S23.8.20
53.07
SB  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN5.9.20
Kula (1)
8.26
PB  SätraSätra26.9.20
 
8.268.207.628.16
Diskus (1)
16.36
PB  SätraSätra26.9.20
 
15.9013.8316.3614.74
Slägga (1)
18.93
PB  SätraSätra26.9.20
 
16.0317.4218.9318.84
Spjut (1)
18.86
PB  SätraSätra26.9.20
 
17.4018.8618.3618.54
Castorama (1)
1.438
PB  SätraSätra26.9.20
8.26   18.86   16.36   18.93
4x100 m (1)
46.33
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
 Spårvägens FK
Maia Eppelin, Isabelle Eurenius
Celina Reichardt, Moa Hjelmer

2019

60 m (2)
7.68i
SB  NorrköpingNorrköping26.1.19
7.65i
SB  (16)SätraSätra9.2.19
200 m (14)
24.34i
SB  SätraSätra20.1.19
24.14i
SB  SätraSätra10.2.19
23.98i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
23.97i
SB  (3)ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
23.51w
  Sollentuna/ESollentuna/E9.6.19+2.7
23.85
SB  HuddingeHuddinge16.6.19+0.1
23.60w
  Lag-SMMalmö/SLag-SM, Malmö/S26.6.19+3.1
23.71
SB  FGPVarbergFGP, Varberg15.7.19+1.2
23.68
SB  Huddinge/JHuddinge/J24.7.19+0.2
23.72
  Huddinge/JHuddinge/J24.7.19+1.2
23.51
SB  (2)vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S25.8.19+1.4
24.26
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19+1.0
23.86
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19+1.3
23.83
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19+1.6
300 m (1)
38.8m+
  Stockholm/SStockholm/S24.8.19
400 m (18)
55.07i
SB  NorrköpingNorrköping26.1.19
55.11i
  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
55.95i
  SätraSätra9.2.19
55.06i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
54.42i
SB  (2)ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
54.18
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
54.60
  SollentunaSollentuna7.6.19
54.32
  HuddingeHuddinge15.6.19
54.05
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
53.66
SB  Lag-SMMalmö/SLag-SM, Malmö/S26.6.19
53.82
  København, DENKøbenhavn, DEN20.7.19
54.54
  Stockholm/SStockholm/S31.7.19
53.55
SB  Lag-EM Super LBydgoszcz, POLLag-EM Super L, Bydgoszcz, POL9.8.19
53.10
SB  (1)Lag-EM Super LBydgoszcz, POLLag-EM Super L, Bydgoszcz, POL10.8.19
53.78
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
53.84
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S24.8.19
56.18
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19
54.15
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
4x100 m (2)
45.18
SB  Stockholm/SStockholm/S25.5.19
 Spårvägens FK
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Irene Ekelund, Moa Hjelmer
45.48
  Lag-SMMalmö/SLag-SM, Malmö/S26.6.19
 Spårvägens FK
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Irene Ekelund, Moa Hjelmer
4x400 m (2)
3:35.97
SB  Lag-EM Super LBydgoszcz, POLLag-EM Super L, Bydgoszcz, POL11.8.19
 Sweden
Marie Kimumba, Linnea Killander
Lisa Lilja, Moa Hjelmer
3:38.39
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S25.8.19
 Sweden
Sandra Knezevic, Linnea Killander
Marie Kimumba, Moa Hjelmer

2018

60 m (3)
7.76i
SB  VästeråsVästerås28.1.18
7.75i
SB  VästeråsVästerås28.1.18
7.59i
SB  (10)SätraSätra3.2.18
100 m (4)
11.82w
  Parow, RSAParow, RSA13.1.18+2.4
11.85
SB  SollentunaSollentuna1.6.18+1.1
11.81
SB  (6)SollentunaSollentuna1.6.18+0.9
11.86
  Stockholm/SStockholm/S18.7.180.0
200 m (5)
24.53i
SB  (6)VästeråsVästerås28.1.18
23.61
SB  (1)Sollentuna/ESollentuna/E3.6.18+2.0
23.38w
  Huddinge/JHuddinge/J17.6.18+2.4
23.44w
  SollentunaSollentuna28.6.18+2.7
24.07
  Stockholm/SStockholm/S18.7.18-1.1
400 m (11)
55.55i
SB  SätraSätra3.2.18
54.84i
SB  v3NatUppsalav3Nat, Uppsala11.2.18
55.81i
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
54.77i
SB  (1)ISMGävleISM, Gävle18.2.18
53.47
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18
53.45
SB  HuddingeHuddinge16.6.18
54.52
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18
53.35
SB  (2)Göteborg/SGöteborg/S18.8.18
55.42
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18
53.92
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
53.95
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN31.8.18
4x100 m (1)
45.46
SB  SMGöteborgSM, Göteborg26.5.18
 Spårvägens FK
Elin Westerlund, Isabelle Eurenius
Irene Ekelund, Moa Hjelmer
4x400 m (4)
3:36.06
SB  Oslo, NOROslo, NOR30.5.18
 Sweden
Lisa Duffy, Josefin Magnusson
Matilda Hellqvist, Moa Hjelmer
3:32.94
SB  Heusden, BELHeusden, BEL21.7.18
 Sweden
Matilda Hellqvist, Moa Hjelmer
Josefin Magnusson, Lisa Duffy
3:32.61
SB  EMBerlin, GEREM, Berlin, GER10.8.18
 Sweden
Matilda Hellqvist, Moa Hjelmer
Josefin Magnusson, Lisa Duffy
3:37.05
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18
 Sweden
Josefin Magnusson, Lisa Duffy
Matilda Hellqvist, Moa Hjelmer

2017

100 m (1)
12.34
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+1.7
200 m (3)
24.80
SB  Sollentuna/ESollentuna/E11.6.17+0.7
25.33
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna29.6.17-1.6
24.68
SB  (18)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.17+1.9
400 m (1)
57.40
SB  (21)Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17

2016

200 m (5)
24.18i
SB  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A31.1.16
24.08i
SB  (3)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra6.2.16
23.65w
  Split, CROSplit, CRO4.5.16+3.2
24.19
SB  (10)SAYOSollentuna/ESAYO, Sollentuna/E5.6.16-1.9
DNF
  Genève, SUIGenève, SUI11.6.16-0.1
400 m (8)
54.23i
SB  (1)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra6.2.16
54.54i
  v3NatVäxjöv3Nat, Växjö13.2.16
55.01i
  GlobenStockholm/GGloben, Stockholm/G17.2.16
55.49i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
55.01i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
54.36
SB  (3)AtletissimaNamur, BELAtletissima, Namur, BEL25.5.16
54.51
  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna3.6.16
54.88
  Genève, SUIGenève, SUI11.6.16
4x100 m (2)
44.82
PB  SMStockholmSM, Stockholm28.5.16
 Spårvägens FK
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Elin Westerlund, Moa Hjelmer
44.56
SB  Genève, SUIGenève, SUI11.6.16
 Sweden
Pernilla Nilsson, Linnea Killander
Isabelle Eurenius, Moa Hjelmer
4x200 m (1)
1:36.86i
SIR SB  v3NatVäxjöv3Nat, Växjö13.2.16
 Sweden
Pernilla Nilsson, Moa Hjelmer
Isabelle Eurenius, Josefin Magnusson

2015

100 m (4)
11.89
SB  EskilstunaEskilstuna14.6.15+1.9
11.78
SB  AthletissimaLausanne, SUIAthletissima, Lausanne, SUI9.7.15+0.8
11.65
PB  (3)FGPKarlstadFGP, Karlstad22.7.15+1.9
11.91
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.7.15-0.2
200 m (12)
24.02i
SB  (2)NIGNorrköpingNIG, Norrköping24.1.15
24.37i
  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra31.1.15
24.01
SB  NorrköpingNorrköping24.5.15-1.3
23.52
SB  AtletiCAGGenève, SUIAtletiCAG, Genève, SUI6.6.15-0.2
23.66
  Lag-EM Super LCheboksary, RUSLag-EM Super L, Cheboksary, RUS21.6.15-2.4
23.29
SB  (1)FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15+2.0
23.80
  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15-1.3
23.42
  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.7.15+1.5
23.57
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall26.7.15+0.8
23.48
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.7.15+1.6
24.28
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15-2.5
23.65
  SMSöderhamnSM, Söderhamn9.8.15+1.9
400 m (2)
56.30i
SB  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
55.25i
SB  ISMSätraISM, Sätra22.2.15
4x100 m (6)
44.81
SB  WorldRNassau, BAHWorldR, Nassau, BAH3.5.15
 Sweden
Pernilla Nilsson, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Moa Hjelmer
44.97
  WorldRNassau, BAHWorldR, Nassau, BAH3.5.15
 Sweden
Pernilla Nilsson, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Moa Hjelmer
45.99
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna16.5.15
 Spårvägens FK
Marie Sönnerfors, Isabelle Eurenius
Gladys Bamane, Moa Hjelmer
44.17
SB  AtletiCAGGenève, SUIAtletiCAG, Genève, SUI6.6.15
 Sweden
Irene Ekelund, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Moa Hjelmer
44.04
SB  Lag-EM Super LCheboksary, RUSLag-EM Super L, Cheboksary, RUS20.6.15
 Sweden
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Moa Hjelmer
44.69
  AthletissimaLausanne, SUIAthletissima, Lausanne, SUI9.7.15
 Sweden
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Elin Östlund, Moa Hjelmer

2013

60 m (5)
7.65i
SB  SätraSätra26.1.13
7.51i
PB  SätraSätra26.1.13
7.62i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
7.54i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
7.50i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
100 m (2)
11.83w
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall28.7.13+2.7
11.58w
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall28.7.13+2.6
200 m (14)
23.61i
PB  Råka SpåretSätraRåka Spåret, Sätra3.2.13
24.43i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
23.76i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13
23.32i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13
23.56+i
  Göteborg/ScGöteborg/Sc2.3.13
23.19
PB (97) (2)BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR13.6.13+1.1
23.88
  Lag-EM Div 1Dublin, IRLLag-EM Div 1, Dublin, IRL23.6.13+1.4
23.23
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna27.6.13+1.0
23.35
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad6.7.13-1.4
23.54
  FGPKarlstadFGP, Karlstad23.7.13-0.4
23.28
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall28.7.13+1.6
23.33
  VMMoskva, RUSVM, Moskva, RUS15.8.130.0
23.95
  SMBoråsSM, Borås31.8.13+1.8
23.60
  SMBoråsSM, Borås1.9.13+0.3
300 m (1)
38.6m+
  Stockholm/SStockholm/S7.9.13
400 m (12)
53.50i
SB  v2NatVäxjöv2Nat, Växjö9.2.13
52.93i
SB  XL-GalanStockholm/GXL-Galan, Stockholm/G21.2.13
52.87i
SB  IEMGöteborg/ScIEM, Göteborg/Sc1.3.13
52.38i
SB  IEMGöteborg/ScIEM, Göteborg/Sc2.3.13
52.04i
SIR PB (14) (1)IEMGöteborg/ScIEM, Göteborg/Sc3.3.13
52.67
SB  GGalaRoma, ITAGGala, Roma, ITA6.6.13
52.89
  Lag-EM Div 1Dublin, IRLLag-EM Div 1, Dublin, IRL22.6.13
53.99
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad6.7.13
52.39
SB  (1)VMMoskva, RUSVM, Moskva, RUS10.8.13
54.49
  SMBoråsSM, Borås30.8.13
53.68
  SMBoråsSM, Borås31.8.13
53.59
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S7.9.13
4x100 m (1)
45.73
PB  SMHuddingeSM, Huddinge25.5.13
 Spårvägens FK
4x200 m (1)
DQi
  v2NatVäxjöv2Nat, Växjö9.2.13
 Sweden
Josefin Magnusson, Moa Hjelmer
Frida Persson, Lynette Morgan
4x400 m (1)
3:36.17i
SB  IEMGöteborg/ScIEM, Göteborg/Sc3.3.13
 Sweden
Josefin Magnusson, Moa Hjelmer
Frida Persson, Elin Moraiti

2012

60 m (4)
7.58i
PB  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A28.1.12
7.52i
PB  (6)PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A28.1.12
7.65i
  IJSMBollnäsIJSM, Bollnäs25.2.12
7.55i
  IJSMBollnäsIJSM, Bollnäs25.2.12
100 m (4)
11.69
PB  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall17.6.12+0.7
11.70w
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S24.8.12+2.5
11.66
PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S24.8.12-0.2
11.74
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U1.9.12-0.7
200 m (8)
23.78i
PB (64) (1)PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A29.1.12
23.58
SB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.6.12-1.2
23.32w
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall17.6.12+2.2
23.30
SB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna11.8.12+1.1
23.44
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna12.8.12+1.5
24.02
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.8.12+0.5
23.50
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.8.12+0.1
23.52
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U2.9.12-0.6
400 m (15)
53.53i
PB  v2NatSteinkjer, NORv2Nat, Steinkjer, NOR11.2.12
56.89i
  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
55.63i
  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
53.02i
PB  ISMÖrebroISM, Örebro19.2.12
52.43i
PB  XL GalanStockholm/GXL Galan, Stockholm/G23.2.12
54.01i
  IVMIstanbul, TURIVM, Istanbul, TUR9.3.12
52.29i
SIR PB (17) (1)IVMIstanbul, TURIVM, Istanbul, TUR9.3.12
51.99
SB  BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR7.6.12
52.33
  EMHelsinki, FINEM, Helsinki, FIN27.6.12
51.40
SR PB  EMHelsinki, FINEM, Helsinki, FIN28.6.12
51.13
SR PB (32) (1)EMHelsinki, FINEM, Helsinki, FIN29.6.12
52.55
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna5.7.12
52.86
  OSLondon, GBROS, London, GBR3.8.12
52.88
  DN GalanStockholm/SDN Galan, Stockholm/S17.8.12
53.22
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U1.9.12
4x100 m (1)
44.92
SB  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U1.9.12
 Sweden
Julia Skugge, Moa Hjelmer
Jenny Melin, Pernilla Nilsson
4x200 m (1)
1:36.89i
SB  v2NatSteinkjer, NORv2Nat, Steinkjer, NOR11.2.12
 Sweden
Pernilla Nilsson, Josefin Magnusson
Elin Backman, Moa Hjelmer
4x400 m (1)
3:36.29
SB  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U2.9.12
 Sweden
Lisa Duffy, Josefin Magnusson
Carolina Klüft, Moa Hjelmer

2011

100 m (1)
11.99
PB  (10)Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S11.6.11-0.5
200 m (12)
23.63
SB  KurpfalzWeinheim, GERKurpfalz, Weinheim, GER28.5.11+0.1
23.78w
  København, DENKøbenhavn, DEN4.6.11+2.5
24.05
  Lag-EM Super LStockholm/SLag-EM Super L, Stockholm/S19.6.11-2.1
23.82
  KeienUden, NEDKeien, Uden, NED2.7.11-1.4
23.62
SB  JEM22Ostrava, CZEJEM22, Ostrava, CZE15.7.11-2.1
23.20
PB (96) (1)JEM22Ostrava, CZEJEM22, Ostrava, CZE16.7.11+0.6
23.24
  JEM22Ostrava, CZEJEM22, Ostrava, CZE16.7.11-1.0
23.37w
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall31.7.11+2.6
24.09
  SMGävleSM, Gävle14.8.11-2.2
23.16w
  SMGävleSM, Gävle14.8.11+2.6
23.31
  VMDaegu, KORVM, Daegu, KOR1.9.11-0.2
23.49
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN10.9.11-0.3
400 m (6)
53.34
PB  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna22.6.11
54.69
  SMGävleSM, Gävle12.8.11
51.58
PB  SMGävleSM, Gävle13.8.11
52.26
  VMDaegu, KORVM, Daegu, KOR27.8.11
52.35
  VMDaegu, KORVM, Daegu, KOR28.8.11
52.73
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN10.9.11
4x100 m (3)
44.68
SB  KurpfalzWeinheim, GERKurpfalz, Weinheim, GER28.5.11
 Sweden
Lena Berntsson, Carolina Klüft
Elin Backman, Moa Hjelmer
44.28
SB  Lag-EM Super LStockholm/SLag-EM Super L, Stockholm/S18.6.11
 Sweden
Lena Berntsson, Carolina Klüft
Elin Backman, Moa Hjelmer
44.86
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN9.9.11
 Sweden
Lena Berntsson, Caroline Sandsjoe
Erica Pettersson, Moa Hjelmer
4x400 m (2)
3:36.47
SB  Lag-EM Super LStockholm/SLag-EM Super L, Stockholm/S19.6.11
 Sweden
Josefin Magnusson, Sofie Persson
Moa Hjelmer, Rebecca Högberg
3:38.27
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN10.9.11
 Sweden
Josefin Magnusson, Elin Moraiti
Elin Backman, Moa Hjelmer

2010

60 m (1)
7.84i
SB  SätraSätra14.2.10
100 m (3)
12.23
SB  (23)SollentunaSollentuna11.6.10-0.8
11.86w
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall8.8.10+2.2
DQ
  SMFalunSM, Falun22.8.10-1.2
200 m (15)
24.44i
PB  (3)SätraSätra13.1.10
Överlång bana - odoserad:
24.17i
  StarsTampere, FINStars, Tampere, FIN6.2.10
24.27
SB  Folksam GPEskilstunaFolksam GP, Eskilstuna8.6.10+1.1
24.26
SB  SollentunaSollentuna13.6.10-1.1
23.97
SB  VätterspJönköpingVättersp, Jönköping23.6.10+0.3
23.83
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna1.7.10+0.4
23.97
  KeienUden, NEDKeien, Uden, NED3.7.10+0.4
23.79
PB  GävleGävle16.7.10+1.9
24.36
  SidłoSopot, POLSidło, Sopot, POL18.7.10-0.1
23.55
PB  (2)DNG-NatStockholm/SDNG-Nat, Stockholm/S6.8.10-0.5
23.81
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall8.8.10+0.4
24.16
  SMFalunSM, Falun20.8.10+0.3
23.94
  SMFalunSM, Falun21.8.10+0.2
23.99
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN28.8.10+0.7
24.47
  NMSöderhamnNM, Söderhamn5.9.10+1.1
300 m (1)
38.5m+i
  SätraSätra23.1.10
400 m (8)
54.11i
PB  SätraSätra23.1.10
54.57i
  Five NationsGlasgow, GBRFive Nations, Glasgow, GBR30.1.10
53.92i
PB  (1)GE GalanStockholm/GGE Galan, Stockholm/G10.2.10
56.07i
  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A20.2.10
54.99i
  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A21.2.10
54.71i
  ISMSätraISM, Sätra27.2.10
54.97i
  ISMSätraISM, Sätra28.2.10
55.52
SB  Lag-SMStockholm/SLag-SM, Stockholm/S31.8.10
4x100 m (4)
44.85
SB  Lag-EM Div 1Budapest, HUNLag-EM Div 1, Budapest, HUN19.6.10
 Sweden
Emma Rienas, Lena Berntsson
Elin Backman, Moa Hjelmer
44.36
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad15.7.10
 Sweden
Emma Rienas, Lena Berntsson
Elin Backman, Moa Hjelmer
43.90
SB  EMBarcelona, ESPEM, Barcelona, ESP31.7.10
 Sweden
Emma Rienas, Lena Berntsson
Elin Backman, Moa Hjelmer
43.75
SB  EMBarcelona, ESPEM, Barcelona, ESP1.8.10
 Sweden
Emma Rienas, Lena Berntsson
Elin Backman, Moa Hjelmer

2009

60 m (1)
7.82i
PB  SätraSätra25.1.09
100 m (1)
12.01
PB  (13)HuddingespHuddinge/JHuddingesp, Huddinge/J7.8.09+0.5
200 m (15)
24.58i
SB  SätraspSätraSätrasp, Sätra24.1.09
24.79i
  SätraSätra21.2.09
24.65i
  ISMBollnäsISM, Bollnäs28.2.09
24.67i
  ISMBollnäsISM, Bollnäs1.3.09
24.45i
=PB  ISMBollnäsISM, Bollnäs1.3.09
24.58
SB  Lag-SMStockholm/SLag-SM, Stockholm/S1.7.09+1.4
24.17
PB  ValboGGävleValboG, Gävle17.7.09+0.8
24.48
  SMMalmö/SSM, Malmö/S2.8.09-1.1
24.32
  SMMalmö/SSM, Malmö/S3.8.09-0.1
24.01w
  HuddingespHuddinge/JHuddingesp, Huddinge/J9.8.09+3.1
24.14
PB  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona15.8.09+0.7
55.53
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona16.8.09
23.88w
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona16.8.09+2.9
23.89
PB  NordicCVaasa, FINNordicC, Vaasa, FIN23.8.09+1.7
23.84
PB  (55) (2)vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U29.8.09-0.6
400 m (19)
54.63i
PB  SätraSätra17.1.09
54.24i
PB  AvivaGlasgow, GBRAviva, Glasgow, GBR31.1.09
55.01i
  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra8.2.09
54.19i
SJIR PB (86) (8) (1)GEGalanStockholm/GGEGalan, Stockholm/G18.2.09
56.06i
  ISMBollnäsISM, Bollnäs28.2.09
58.67i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH7.3.09
59.23i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH7.3.09
55.48i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH8.3.09
54.80
SB  BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER13.6.09
54.80
=SB  BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER14.6.09
56.93
  Lag-EM Super LLeiria, PORLag-EM Super L, Leiria, POR20.6.09
55.98
  Lag-SMStockholm/SLag-SM, Stockholm/S1.7.09
54.07
PB  JEM19Novi Sad, SRBJEM19, Novi Sad, SRB23.7.09
54.01
PB  JEM19Novi Sad, SRBJEM19, Novi Sad, SRB24.7.09
54.44
  SMMalmö/SSM, Malmö/S1.8.09
53.53
PB  SMMalmö/SSM, Malmö/S1.8.09
54.77
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona15.8.09
55.02
  NordicCVaasa, FINNordicC, Vaasa, FIN22.8.09
54.18
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U29.8.09
4x400 m (2)
3:42.87
SB  Lag-EM Super LLeiria, PORLag-EM Super L, Leiria, POR21.6.09
 Sweden
Josefin Magnusson, Moa Hjelmer
Rebecca Högberg, Ulrika Johansson
3:36.41
SB  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U30.8.09
 Sweden
Josefin Magnusson, Moa Hjelmer
Sandra Wagner, Rebecca Högberg

2008

60 m (1)
7.90i
PB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra10.2.08
100 m (2)
Okända vindförhållanden:
12.13
  Stockholm/SStockholm/S21.8.08
12.44
SB  SollentunaSollentuna12.9.08-0.8
200 m (11)
24.66i
PB  VästeråsVästerås20.1.08
24.50i
PB  Norw UnionGlasgow, GBRNorw Union, Glasgow, GBR26.1.08
24.81i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A23.2.08
24.45i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A24.2.08
24.50i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A24.2.08
24.47w
  HuddingespHuddingeHuddingesp, Huddinge15.6.08+4.3
24.25
SB  (7)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.08-0.4
24.55
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.08-1.5
25.14
  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje10.8.08-0.4
24.62
  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje10.8.08-0.3
24.84
  v3NatBergen, NORv3Nat, Bergen, NOR17.8.08-1.4
400 m (10)
57.94i
SB  IJSMEskilstunaIJSM, Eskilstuna1.3.08
56.79i
SB  IJSMEskilstunaIJSM, Eskilstuna1.3.08
55.30i
PB  IJSMEskilstunaIJSM, Eskilstuna2.3.08
54.15
PB  BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER21.6.08
55.13
  Göteborg/SGöteborg/S2.7.08
55.32
  JVMBydgoszcz, POLJVM, Bydgoszcz, POL8.7.08
54.12
PB  (62) (1)JVMBydgoszcz, POLJVM, Bydgoszcz, POL9.7.08
56.72
  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje8.8.08
54.67
  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje9.8.08
54.31
  v3NatBergen, NORv3Nat, Bergen, NOR16.8.08
4x400 m (1)
3:42.50
  v3NatBergen, NORv3Nat, Bergen, NOR17.8.08
 Sweden
Josefin Magnusson, Frida Persson
Sofia Thorin, Moa Hjelmer

2007

60 m (1)
7.91i
PB  SätraSätra13.1.07
100 m (1)
12.35
PB  SollentunaSollentuna26.5.070.0
200 m (14)
24.95i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH24.2.07
24.75i
PB  (81) (20) (3)ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH25.2.07
25.05i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH25.2.07
24.56
PB  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna27.5.07+0.4
24.58w
  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna27.5.07+2.5
24.45
PB  SätraSätra30.5.07+1.8
25.08
  Stockholm/SStockholm/S14.6.07-0.5
24.78
  UVMOstrava, CZEUVM, Ostrava, CZE13.7.07-1.5
24.80
  UVMOstrava, CZEUVM, Ostrava, CZE14.7.07-1.3
24.86
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna11.8.07-3.0
24.93
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna12.8.07-0.9
25.21w
  USMUddevallaUSM, Uddevalla25.8.07+3.7
24.24w
  USMUddevallaUSM, Uddevalla26.8.07+4.9
24.19
PB  (44) (6)vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U9.9.07+1.6
400 m (8)
1:00.30i
SB  IUSMNyköpingIUSM, Nyköping17.2.07
1:01.76i
  IUSMNyköpingIUSM, Nyköping17.2.07
58.25
SB  Stockholm/SStockholm/S14.6.07
56.58
SB  SMEskilstunaSM, Eskilstuna11.8.07
56.85
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna12.8.07
56.28
SB  USMUddevallaUSM, Uddevalla24.8.07
55.86
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla25.8.07
54.97
PB  (57) (9)vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U8.9.07
300 m häck (1)
45.11
SB  GävleGävle16.9.07
Längd (1)
5.35i
PB  SätraSätra28.1.07

2006

60 m (1)
8.03i
PB  SätraSätra14.1.06
100 m (1)
12.52
PB  Stockholm/SStockholm/S15.9.06-0.2
200 m (7)
25.47i
PB  ISMSätraISM, Sätra25.2.06
25.33i
PB  ISMSätraISM, Sätra26.2.06
25.14
PB  HuddingeHuddinge11.6.06+1.9
25.28
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U9.7.06+1.1
25.59
  SMSollentunaSM, Sollentuna15.7.06
26.03w
  USMNyköpingUSM, Nyköping5.8.06+4.2
25.98
  USMNyköpingUSM, Nyköping5.8.060.0
400 m (7)
59.45i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås4.3.06
58.02i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås4.3.06
56.51i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås5.3.06
57.74
PB  Lag-SMKarlstadLag-SM, Karlstad21.6.06
56.09
PB  (16)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U8.7.06
57.20
  SMSollentunaSM, Sollentuna14.7.06
58.54
  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle19.8.06
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (1)
16.51
PB  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle19.8.06+0.7
300 m häck (1)
44.07
PB  Stockholm/SStockholm/S17.9.06

2005

60 m (3)
8.08i
PB  SätraSätra12.2.05
8.33i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH27.2.05
8.23i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH27.2.05
100 m (2)
12.99
SB  SollentunaSollentuna28.5.05-0.1
12.77w
  SollentunaSollentuna28.5.05+2.3
200 m (6)
25.60i
PB  (13)SätraSätra6.1.05
26.28i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.05
25.69i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.05
25.68i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.05
25.67
PB  Stockholm/KStockholm/K15.5.05-0.8
25.83
  Lag-SMKarlstadLag-SM, Karlstad22.6.05+0.6
300 m (3)
40.40
PB  SollentunaSollentuna29.5.05
41.29
  USMHudiksvallUSM, Hudiksvall12.8.05
40.69
  USMHudiksvallUSM, Hudiksvall13.8.05
800 m (1)
2:23.55
PB  Lag-USMStockholm/SLag-USM, Stockholm/S6.8.05
Höjd (1)
1.55i
PB  SätraSätra15.1.05
Längd (1)
5.23i
PB  SätraSätra5.2.05

2004

100 m (1)
12.84
PB  EnskedeEnskede21.8.04-0.8
200 m (1)
26.13
PB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.7.04-1.9
300 m (1)
41.55
PB  Göteborg/UGöteborg/U4.7.04
800 m (1)
2:26.32
PB  EnskedeEnskede21.8.04
Höjd (1)
1.51
PB  SollentunaSollentuna30.5.04
Längd (1)
5.11
PB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.04+0.2

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat40578.Eventname AS Eventeng, alltwat40578.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat40578.Date),'.',MONTH(alltwat40578.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat40578.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat40578 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat40578.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat40578.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat40578.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat40578.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat40578.Eventname AS Eventeng, alltwat40578.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat40578.Date),'.',MONTH(alltwat40578.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat40578.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat40578 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat40578.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat40578.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat40578.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat40578.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat40578.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat40578.Eventname AS Eventeng, alltwat40578.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat40578.Date),'.',MONTH(alltwat40578.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat40578.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat40578 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat40578.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat40578.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat40578.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat40578.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat40578.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.50
Norrköping16.2.13
100 m
Ute
11.65
Karlstad22.7.15+1.926
200 m
Ute
23.19
Oslo, NOR13.6.13+1.15
Inne
23.32
Norrköping17.2.132
300 m
Ute
40.40
Sollentuna29.5.05
400 m
Ute
51.13
SRHelsinki, FIN29.6.121
Inne
52.04
SRGöteborg/Sc3.3.131
800 m
Ute
2:23.55
Stockholm/S6.8.05
300 m häck
Ute
44.07
Stockholm/S17.9.06
Höjd
Ute
1.51
Sollentuna30.5.04
Inne
1.55
Sätra15.1.05
Längd
Ute
5.11
Göteborg/U3.7.04+0.2
Inne
5.35
Sätra28.1.07
Kula
Ute
8.26
Sätra26.9.20
Diskus
Ute
16.36
Sätra26.9.20
Slägga
Ute
18.93
Sätra26.9.20
Spjut
Ute
18.86
Sätra26.9.20
Castorama
Ute
1.438
Sätra26.9.20

Junior-ungdom
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
16.51
Gävle19.8.06+0.7
60 m
7.50i
2
ISMNorrköping16.2.13
7.51i
1
Sätra26.1.13
7.52i
1
PallasspMalmö/A28.1.12
7.54i
1
s2
ISMNorrköping16.2.13
7.55i
2
22
IJSMBollnäs25.2.12
7.58i
1
h4
PallasspMalmö/A28.1.12
7.59i
1
h3
Sätra3.2.18
7.62i
1
h4
ISMNorrköping16.2.13
7.65i
2
22
h2
IJSMBollnäs25.2.12
7.65i
1
h5
Sätra26.1.13
Visa/dölj alla resultat
7.65i
1
h3
Sätra9.2.19
7.68i
3
h2
Norrköping26.1.19
7.75i
2
Västerås28.1.18
7.76i
1
h2
Västerås28.1.18
7.82i
2
Sätra25.1.09
7.84i
2
Sätra14.2.10
7.90i
2
h2
Raka SpåretSätra10.2.08
7.91i
1
17
Sätra13.1.07
8.03i
2
17
h2
Sätra14.1.06
8.08i
2
15
Sätra12.2.05
8.23i
6
15
s1
IUSMGöteborg/FH27.2.05
8.33i
5
15
h4
IUSMGöteborg/FH27.2.05
10-bästasnitt: 7.571
100 m
11.65
3
Folksam GPKarlstad22.7.15+1.9
11.66
1
SMStockholm/S24.8.12-0.2
11.69
1
B
WindsprintSundsvall17.6.12+0.7
11.74
3
vFINGöteborg/U1.9.12-0.7
11.78
4
B
AthletissimaLausanne, SUI9.7.15+0.8
11.81
2
Sollentuna1.6.18+0.9
11.85
2
h3
Sollentuna1.6.18+1.1
11.86
2
h1
Stockholm/S18.7.180.0
11.89
1
Eskilstuna14.6.15+1.9
11.91
8
BauhausStockholm/S30.7.15-0.2
Visa/dölj alla resultat
11.91
1
Huddinge27.8.20-1.0
11.99
3
Folksam GPGöteborg/S11.6.11-0.5
12.00
1
Södertälje14.6.20-1.3
12.01
1
19
HuddingespHuddinge/J7.8.09+0.5
12.23
1
h1
Sollentuna11.6.10-0.8
12.34
3
h1
VUSGöteborg/U1.7.17+1.7
12.35
1
17
h4
Sollentuna26.5.070.0
12.44
1
18
h3
Sollentuna12.9.08-0.8
12.52
1
16
h5
Stockholm/S15.9.06-0.2
12.84
1
14
h1
Enskede21.8.04-0.8
12.99
1
15
h6
Sollentuna28.5.05-0.1
10-bästasnitt: 11.784
200 m
23.19
1
BislettOslo, NOR13.6.13+1.1
23.20
1
22
s1
JEM22Ostrava, CZE16.7.11+0.6
23.23
3
Folksam GPSollentuna27.6.13+1.0
23.24
2
22
JEM22Ostrava, CZE16.7.11-1.0
23.28
3
WindsprintSundsvall28.7.13+1.6
23.29
3
Folksam GPSollentuna25.6.15+2.0
23.30
1
22
h1
JSMSollentuna11.8.12+1.1
23.31
6
h5
VMDaegu, KOR1.9.11-0.2
23.32i
2
ISMNorrköping17.2.13
23.33
6
h1
VMMoskva, RUS15.8.130.0
Visa/dölj alla resultat
23.35
1
teamNCHalmstad6.7.13-1.4
23.42
2
Folksam GPKarlstad22.7.15+1.5
23.44
1
22
JSMSollentuna12.8.12+1.5
23.47
1
SMUppsala16.8.20+1.1
23.48
5
BauhausStockholm/S30.7.15+1.6
23.49
1
vFINHelsinki, FIN10.9.11-0.3
23.50
1
SMStockholm/S26.8.12+0.1
23.51
2
vFINStockholm/S25.8.19+1.4
23.52
2
vFINGöteborg/U2.9.12-0.6
23.52
4
AtletiCAGGenève, SUI6.6.15-0.2
23.52i
1
ISMVäxjö23.2.20
23.54
2
Folksam GPKarlstad23.7.13-0.4
23.55
1
DNG-NatStockholm/S6.8.10-0.5
23.56+i
1
s1
Göteborg/Sc2.3.13
23.57
1
Wind SprintSundsvall26.7.15+0.8
23.58
1
Folksam GPGöteborg/S14.6.12-1.2
23.60
2
SMBorås1.9.13+0.3
23.61i
2
Råka SpåretSätra3.2.13
23.61
1
Sollentuna/E3.6.18+2.0
23.62
1
22
h1
JEM22Ostrava, CZE15.7.11-2.1
23.63
1
B
KurpfalzWeinheim, GER28.5.11+0.1
23.65
2
SMSöderhamn9.8.15+1.9
23.66
2
B
Lag-EM Super LCheboksary, RUS21.6.15-2.4
23.68
1
h2
Huddinge/J24.7.19+0.2
23.70i
1
h4
ISMVäxjö22.2.20
23.71
1
Folksam GPVarberg15.7.19+1.2
23.72
1
Huddinge/J24.7.19+1.2
23.72
1
h3
SMUppsala15.8.20-1.7
23.74i
1
ISMMalmö/A21.2.21
23.76i
1
s1
ISMNorrköping17.2.13
23.78i
1
PallasspMalmö/A29.1.12
23.79
1
Gävle16.7.10+1.9
23.79i
1
Sätra6.2.21
23.80
1
teamNCSundsvall1.7.15-1.3
23.81
5
WindsprintSundsvall8.8.10+0.4
23.82
3
B
KeienUden, NED2.7.11-1.4
23.83
5
Sollentuna GPSollentuna1.7.10+0.4
23.83
2
SMKarlstad1.9.19+1.6
23.84
1
vFINGöteborg/U29.8.09-0.6
23.85
1
Huddinge16.6.19+0.1
23.85
1
Södertälje14.6.20-1.0
23.85
2
Karlstad8.7.20+1.2
23.86
1
s1
SMKarlstad1.9.19+1.3
23.87
2
Club ChGöteborg/S6.8.20-1.8
23.87i
1
Sollentuna13.2.21
23.88
3
Lag-EM Div 1Dublin, IRL23.6.13+1.4
23.89
1
19
NordicCVaasa, FIN23.8.09+1.7
23.89
1
Huddinge27.8.20-0.5
23.94
2
SMFalun21.8.10+0.2
23.95
1
h1
SMBorås31.8.13+1.8
23.95i
1
h2
ISMMalmö/A20.2.21
23.97
1
VätterspJönköping23.6.10+0.3
23.97
3
B
KeienUden, NED3.7.10+0.4
23.97i
2
ISMNorrköping17.2.19
23.98i
1
h4
ISMNorrköping17.2.19
23.99
2
vFINHelsinki, FIN28.8.10+0.7
24.01
1
Norrköping24.5.15-1.3
24.02
1
h2
SMStockholm/S25.8.12+0.5
24.02i
1
NIGNorrköping24.1.15
24.05
3
r1
Lag-EM Super LStockholm/S19.6.11-2.1
24.07
1
Stockholm/S18.7.18-1.1
24.08i
1
Raka SpåretSätra6.2.16
24.09
1
h1
SMGävle14.8.11-2.2
24.14
1
19
h2
JSMKarlskrona15.8.09+0.7
24.14i
1
Sätra10.2.19
24.16
1
h2
SMFalun20.8.10+0.3
24.17
1
ValboGGävle17.7.09+0.8
24.18i
2
PallasspMalmö/A31.1.16
24.19
2
17
vFINGöteborg/U9.9.07+1.6
24.19
2
SAYOSollentuna/E5.6.16-1.9
24.19
1
Huddinge25.7.20-3.5
24.25
1
19
h3
VUSGöteborg/U29.6.08-0.4
24.26
1
Sollentuna13.6.10-1.1
24.26
1
h1
SMKarlstad31.8.19+1.0
24.27
2
Folksam GPEskilstuna8.6.10+1.1
24.28
1
h1
SMSöderhamn8.8.15-2.5
24.32
2
SMMalmö/S3.8.09-0.1
24.34i
1
Sätra20.1.19
24.36
4
SidłoSopot, POL18.7.10-0.1
24.37i
3
Raka SpåretSätra31.1.15
24.43i
1
ISMNorrköping16.2.13
24.44i
1
22
Sätra13.1.10
24.45
1
Sätra30.5.07+1.8
24.45i
1
s2
ISMMalmö/A24.2.08
24.45i
1
ISMBollnäs1.3.09
24.47
2
22
NMSöderhamn5.9.10+1.1
24.48
1
h1
SMMalmö/S2.8.09-1.1
24.50i
4
Norw UnionGlasgow, GBR26.1.08
24.50i
3
ISMMalmö/A24.2.08
24.53i
1
r4
Västerås28.1.18
24.55
1
19
VUSGöteborg/U29.6.08-1.5
24.55i
1
Huddinge25.1.20
24.56
1
h1
SAYOSollentuna27.5.07+0.4
24.58i
1
SätraspSätra24.1.09
24.58
2
teamNCStockholm/S1.7.09+1.4
24.62
2
19
JSMNorrtälje10.8.08-0.3
24.65i
1
h4
ISMBollnäs28.2.09
24.66i
1
Västerås20.1.08
24.67i
1
s1
ISMBollnäs1.3.09
24.68
6
B
VUSGöteborg/U2.7.17+1.9
24.75i
1
s3
ISMGöteborg/FH25.2.07
24.78
3
17
h1
UVMOstrava, CZE13.7.07-1.5
24.79i
1
Sätra21.2.09
24.80
7
17
s2
UVMOstrava, CZE14.7.07-1.3
24.80
5
Sollentuna/E11.6.17+0.7
24.81i
1
h1
ISMMalmö/A23.2.08
24.84
3
19
v3NatBergen, NOR17.8.08-1.4
24.86
1
h1
SMEskilstuna11.8.07-3.0
24.93
7
SMEskilstuna12.8.07-0.9
24.95i
1
h2
ISMGöteborg/FH24.2.07
25.05i
4
ISMGöteborg/FH25.2.07
25.08
3
Club ChStockholm/S14.6.07-0.5
25.14
1
17
h2
Huddinge11.6.06+1.9
25.14
2
19
h1
JSMNorrtälje10.8.08-0.4
25.28
4
17
VUSGöteborg/U9.7.06+1.1
25.33i
2
s3
ISMSätra26.2.06
25.33
8
Folksam GPSollentuna29.6.17-1.6
25.47i
1
h2
ISMSätra25.2.06
25.59
5
h1
SMSollentuna15.7.06
25.60i
2
Sätra6.1.05
25.67
2
Stockholm/K15.5.05-0.8
25.68i
2
15
IUSMGöteborg/FH26.2.05
25.69i
1
15
s3
IUSMGöteborg/FH26.2.05
25.83
5
Lag-SMKarlstad22.6.05+0.6
25.98
3
17
s2
USMNyköping5.8.060.0
26.13
7
Göteborg/S6.7.04-1.9
26.28i
1
15
h1
IUSMGöteborg/FH25.2.05
55.53
1
19
h2
JSMKarlskrona16.8.09
10-bästasnitt: 23.269
400 m
51.13
1
EMHelsinki, FIN29.6.12
51.40
2
s1
EMHelsinki, FIN28.6.12
51.58
1
SMGävle13.8.11
51.99
6
BislettOslo, NOR7.6.12
52.04i
3
IEMGöteborg/Sc3.3.13
52.26
3
h5
VMDaegu, KOR27.8.11
52.29i
4
s1
IVMIstanbul, TUR9.3.12
52.33
2
h1
EMHelsinki, FIN27.6.12
52.35
5
s1
VMDaegu, KOR28.8.11
52.38i
2
s1
IEMGöteborg/Sc2.3.13
Visa/dölj alla resultat
52.39
5
h2
VMMoskva, RUS10.8.13
52.43i
3
XL GalanStockholm/G23.2.12
52.55
2
Folksam GPSollentuna5.7.12
52.67
7
GGalaRoma, ITA6.6.13
52.73
1
vFINHelsinki, FIN10.9.11
52.86
3
h5
OSLondon, GBR3.8.12
52.87i
2
h1
IEMGöteborg/Sc1.3.13
52.88
6
DN GalanStockholm/S17.8.12
52.89
3
Lag-EM Div 1Dublin, IRL22.6.13
52.93i
3
XL-GalanStockholm/G21.2.13
53.02i
1
ISMÖrebro19.2.12
53.07
1
vFINTampere, FIN5.9.20
53.10
8
Lag-EM Super LBydgoszcz, POL10.8.19
53.22
1
vFINGöteborg/U1.9.12
53.34
1
teamNCSollentuna22.6.11
53.35
8
Göteborg/S18.8.18
53.39
1
SMUppsala15.8.20
53.45
1
Huddinge16.6.18
53.47
8
BauhausStockholm/S10.6.18
53.50i
1
v2NatVäxjö9.2.13
53.50
1
Sollentuna10.8.20
53.53
4
SMMalmö/S1.8.09
53.53i
1
v2NatSteinkjer, NOR11.2.12
53.55
5
h2
Lag-EM Super LBydgoszcz, POL9.8.19
53.59
1
vFINStockholm/S7.9.13
53.66
1
Team ChMalmö/S26.6.19
53.68
1
SMBorås31.8.13
53.78
3
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
53.79
7
BauhausStockholm/S23.8.20
53.82
1
København, DEN20.7.19
53.84
1
vFINStockholm/S24.8.19
53.92i
4
GE GalanStockholm/G10.2.10
53.92
1
SMEskilstuna25.8.18
53.95
1
vFINTampere, FIN31.8.18
53.99
1
teamNCHalmstad6.7.13
54.01
3
19
JEM19Novi Sad, SRB24.7.09
54.01i
2
h5
IVMIstanbul, TUR9.3.12
54.05
4
Folksam GPSollentuna18.6.19
54.07
3
19
h2
JEM19Novi Sad, SRB23.7.09
54.11i
1
Sätra23.1.10
54.12
4
19
s1
JVMBydgoszcz, POL9.7.08
54.15
1
19
r2
BauhausMannheim, GER21.6.08
54.15
1
SMKarlstad31.8.19
54.18
1
vFINGöteborg/U29.8.09
54.18
3
BauhausStockholm/S30.5.19
54.19i
3
GEGalanStockholm/G18.2.09
54.19
1
Huddinge25.7.20
54.23i
1
Raka SpåretSätra6.2.16
54.24i
1
AvivaGlasgow, GBR31.1.09
54.31
1
19
v3NatBergen, NOR16.8.08
54.32
1
Huddinge15.6.19
54.33
1
Eskilstuna30.7.20
54.36
3
AtletissimaNamur, BEL25.5.16
54.42i
2
ISMNorrköping17.2.19
54.44
1
h2
SMMalmö/S1.8.09
54.49
1
h1
SMBorås30.8.13
54.50i
1
Folksam GPSätra11.2.20
54.51
1
SAYOSollentuna3.6.16
54.52
2
teamNCHelsingborg6.7.18
54.53i
1
ISMVäxjö23.2.20
54.54i
4
v3NatVäxjö13.2.16
54.54
1
Stockholm/S31.7.19
54.57i
5
Five NationsGlasgow, GBR30.1.10
54.60
1
Sollentuna7.6.19
54.60i
1
Göteborg/FH1.2.20
54.63i
1
Sätra17.1.09
54.67
1
19
JSMNorrtälje9.8.08
54.69
1
h1
SMGävle12.8.11
54.71i
1
h1
ISMSätra27.2.10
54.72i
1
h2
ISMMalmö/A20.2.21
54.77
1
19
JSMKarlskrona15.8.09
54.77i
1
ISMGävle18.2.18
54.80
3
19
r3
BauhausMannheim, GER13.6.09
54.80
3
19
r3
BauhausMannheim, GER14.6.09
54.84i
1
B
v3NatUppsala11.2.18
54.88
6
B
Genève, SUI11.6.16
54.88
1
h1
SMUppsala14.8.20
54.89i
3
r2
v3NatHelsinki, FIN9.2.20
54.91i
1
ISMMalmö/A21.2.21
54.96i
1
Sätra6.2.21
54.97
1
17
vFINGöteborg/U8.9.07
54.97i
1
ISMSätra28.2.10
54.99i
1
22
IJSMMalmö/A21.2.10
55.01i
1
Raka SpåretSätra8.2.09
55.01i
3
GlobenStockholm/G17.2.16
55.01i
1
ISMMalmö/A28.2.16
55.02
1
19
NordicCVaasa, FIN22.8.09
55.06i
1
h2
ISMNorrköping16.2.19
55.07i
1
Norrköping26.1.19
55.11i
3
B
Folksam GPSätra4.2.19
55.13
1
Club ChGöteborg/S2.7.08
55.25i
2
ISMSätra22.2.15
55.30i
1
19
IJSMEskilstuna2.3.08
55.32
3
19
h1
JVMBydgoszcz, POL8.7.08
55.39
2
Trollbäcken27.6.20
55.42
1
h2
SMEskilstuna24.8.18
55.48i
1
19
IJSMGöteborg/FH8.3.09
55.49i
1
h4
ISMMalmö/A27.2.16
55.52
1
teamNCStockholm/S31.8.10
55.55i
1
Sätra3.2.18
55.63i
1
s1
ISMÖrebro18.2.12
55.81i
1
h3
ISMGävle17.2.18
55.86
1
17
USMUddevalla25.8.07
55.95i
1
Sätra9.2.19
55.98
2
teamNCStockholm/S1.7.09
56.01i
1
h2
ISMVäxjö22.2.20
56.06i
2
h1
ISMBollnäs28.2.09
56.07i
1
22
h1
IJSMMalmö/A20.2.10
56.09
2
17
VUSGöteborg/U8.7.06
56.18
1
h2
SMKarlstad30.8.19
56.28
1
17
h1
USMUddevalla24.8.07
56.30i
1
h1
ISMSätra21.2.15
56.34i
1
Huddinge24.1.20
56.51i
2
17
IUSMVästerås5.3.06
56.58
6
SMEskilstuna11.8.07
56.72
1
19
h2
JSMNorrtälje8.8.08
56.79i
1
19
s2
IJSMEskilstuna1.3.08
56.85
3
h2
SMEskilstuna12.8.07
56.89i
1
h2
ISMÖrebro18.2.12
56.93
6
r1
Lag-EM Super LLeiria, POR20.6.09
57.20
5
h2
SMSollentuna14.7.06
57.40
4
Club ChBorås7.7.17
57.74
4
Club ChKarlstad21.6.06
57.94i
1
19
h4
IJSMEskilstuna1.3.08
58.02i
1
17
s2
IUSMVästerås4.3.06
58.25
4
Club ChStockholm/S14.6.07
58.54
2
17
A
Club ChGävle19.8.06
58.67i
1
19
h3
IJSMGöteborg/FH7.3.09
59.23i
1
19
s2
IJSMGöteborg/FH7.3.09
59.45i
1
17
h4
IUSMVästerås4.3.06
1:00.30i
1
17
h1
IUSMNyköping17.2.07
1:01.76i
3
17
s1
IUSMNyköping17.2.07
10-bästasnitt: 51.975
4x100 m
43.75
6
EMBarcelona, ESP1.8.10
43.90
4
h2
EMBarcelona, ESP31.7.10
44.04
3
B
Lag-EM Super LCheboksary, RUS20.6.15
44.17
2
AtletiCAGGenève, SUI6.6.15
44.28
3
r1
Lag-EM Super LStockholm/S18.6.11
44.36
1
Folksam GPKarlstad15.7.10
44.56
5
Genève, SUI11.6.16
44.68
3
KurpfalzWeinheim, GER28.5.11
44.69
3
AthletissimaLausanne, SUI9.7.15
44.81
6
h2
WorldRNassau, BAH3.5.15
Visa/dölj alla resultat
44.82
1
SMStockholm28.5.16
44.85
1
r2
Lag-EM Div 1Budapest, HUN19.6.10
44.86
1
vFINHelsinki, FIN9.9.11
44.92
2
vFINGöteborg/U1.9.12
44.97
7
B
WorldRNassau, BAH3.5.15
45.18
2
Stockholm/S25.5.19
45.46
1
SMGöteborg26.5.18
45.48
1
Team ChMalmö/S26.6.19
45.73
2
SMHuddinge25.5.13
45.99
2
SMSollentuna16.5.15
46.33
2
Club ChGöteborg/S6.8.20
10-bästasnitt: 44.324
4x400 m
3:32.61
5
h2
EMBerlin, GER10.8.18
3:32.94
2
Heusden, BEL21.7.18
3:35.97
5
B
Lag-EM Super LBydgoszcz, POL11.8.19
3:36.06
1
Oslo, NOR30.5.18
3:36.17i
6
IEMGöteborg/Sc3.3.13
3:36.29
1
vFINGöteborg/U2.9.12
3:36.41
1
vFINGöteborg/U30.8.09
3:36.47
5
r1
Lag-EM Super LStockholm/S19.6.11
3:37.05
1
vFINTampere, FIN1.9.18
3:38.27
1
vFINHelsinki, FIN10.9.11
Visa/dölj alla resultat
3:38.39
1
vFINStockholm/S25.8.19
3:42.50
1
19
v3NatBergen, NOR17.8.08
3:42.87
6
r1
Lag-EM Super LLeiria, POR21.6.09
10-bästasnitt: 3:35.824

Total results in database: 408
By event:
60 m:22
100 m:29
200 m:156
300 m:7
400 m:142
800 m:2
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):1
300 m häck:2
Höjd:2
Längd:3
Kula:1
Diskus:1
Slägga:1
Spjut:1
Castorama:1
4x100 m:21
4x200 m:3
4x400 m:13
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2005
8.08
 2-15
Sätra
12.2
 
8.23
6s1-15
Göteborg/FH
27.2
 
8.33
5h4-15
Göteborg/FH
27.2
 
2006
8.03
 2h2-17
Sätra
14.1
 
2007
7.91
 1-17
Sätra
13.1
 
2008
7.90
 2h2
Sätra
10.2
 
2009
7.82
 2
Sätra
25.1
 
2010
7.84
 2
Sätra
14.2
 
2012
7.52
 1
Malmö/A
28.1
 
7.55
2-22
Bollnäs
25.2
 
7.58
1h4
Malmö/A
28.1
 
7.65
2h2-22
Bollnäs
25.2
 
2013
7.50
2
Norrköping
16.2
 
7.51
1
Sätra
26.1
 
7.54
1 s2
Norrköping
16.2
 
7.62
1 h4
Norrköping
16.2
 
7.65
1h5
Sätra
26.1
 
2018
7.59
 1h3
Sätra
3.2
 
7.75
2
Västerås
28.1
 
7.76
1h2
Västerås
28.1
 
2019
7.65
 1h3
Sätra
9.2
 
7.68
3h2
Norrköping
26.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2004
12.84
 1h1-14
Enskede
21.8
-0.8
2005
12.99
 1h6-15
Sollentuna
28.5
-0.1
12.77w
 3-15
Sollentuna
28.5
 +2.3
2006
12.52
 1h5-16
Stockholm/S
15.9
-0.2
2007
12.35
 1h4-17
Sollentuna
26.5
 0.0
2008
12.44
 1h3-18
Sollentuna
12.9
-0.8
2009
12.01
 1-19
Huddinge/J
7.8
 +0.5
2010
12.23
 1h1
Sollentuna
11.6
-0.8
11.86w
 2rB
Sundsvall
8.8
 +2.2
2011
11.99
 3
Göteborg/S
11.6
-0.5
2012
11.66
 1
Stockholm/S
24.8
-0.2
11.69
1rB
Sundsvall
17.6
 +0.7
11.74
3
Göteborg/U
1.9
-0.7
11.70w
 1h1
Stockholm/S
24.8
 +2.5
2013
11.58w
 1rB
Sundsvall
28.7
 +2.6
11.83w
 4h4
Sundsvall
28.7
 +2.7
2015
11.65
3
Karlstad
22.7
 +1.9
11.78
4rB
Lausanne, SUI
9.7
 +0.8
11.89
1
Eskilstuna
14.6
 +1.9
11.91
8
Stockholm/S
30.7
-0.2
2017
12.34
 3h1
Göteborg/U
1.7
 +1.7
2018
11.81
 2
Sollentuna
1.6
 +0.9
11.85
2h3
Sollentuna
1.6
 +1.1
11.86
2h1
Stockholm/S
18.7
 0.0
11.82w
 1
Parow, RSA
13.1
 +2.4
2020
11.91
 1
Huddinge
27.8
-1.0
12.00
1
Södertälje
14.6
-1.3
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2004
26.13
 7
Göteborg/S
6.7
-1.9
2005
25.67
 2
Stockholm/K
15.5
-0.8
25.83
5
Karlstad
22.6
 +0.6
2006
25.14
 1h2-17
Huddinge
11.6
 +1.9
25.28
4-17
Göteborg/U
9.7
 +1.1
25.59
5h1
Sollentuna
15.7
 
25.98
3s2-17
Nyköping
5.8
 0.0
26.03w
 1h2-17
Nyköping
5.8
 +4.2
2007
24.19
 2-17
Göteborg/U
9.9
 +1.6
24.45
1
Sätra
30.5
 +1.8
24.56
1h1
Sollentuna
27.5
 +0.4
24.78
3h1-17
Ostrava, CZE
13.7
-1.5
24.80
7s2-17
Ostrava, CZE
14.7
-1.3
24.86
1h1
Eskilstuna
11.8
-3.0
24.93
7
Eskilstuna
12.8
-0.9
25.08
3
Stockholm/S
14.6
-0.5
24.24w
 1-17
Uddevalla
26.8
 +4.9
24.58w
 3
Sollentuna
27.5
 +2.5
25.21w
 1h1-17
Uddevalla
25.8
 +3.7
2008
24.25
 1h3-19
Göteborg/U
29.6
-0.4
24.55
1-19
Göteborg/U
29.6
-1.5
24.62
2-19
Norrtälje
10.8
-0.3
24.84
3-19
Bergen, NOR
17.8
-1.4
25.14
2h1-19
Norrtälje
10.8
-0.4
24.47w
 1
Huddinge
15.6
 +4.3
2009
23.84
 1
Göteborg/U
29.8
-0.6
23.89
1-19
Vaasa, FIN
23.8
 +1.7
24.14
1h2-19
Karlskrona
15.8
 +0.7
24.17
1
Gävle
17.7
 +0.8
24.32
2
Malmö/S
3.8
-0.1
24.48
1h1
Malmö/S
2.8
-1.1
24.58
2
Stockholm/S
1.7
 +1.4
55.53
1h2-19
Karlskrona
16.8
 
23.88w
 1-19
Karlskrona
16.8
 +2.9
24.01w
 1-19
Huddinge/J
9.8
 +3.1
2010
23.55
 1
Stockholm/S
6.8
-0.5
23.79
1
Gävle
16.7
 +1.9
23.81
5
Sundsvall
8.8
 +0.4
23.83
5
Sollentuna
1.7
 +0.4
23.94
2
Falun
21.8
 +0.2
23.97
1
Jönköping
23.6
 +0.3
23.97
3rB
Uden, NED
3.7
 +0.4
23.99
2
Helsinki, FIN
28.8
 +0.7
24.16
1h2
Falun
20.8
 +0.3
24.26
1
Sollentuna
13.6
-1.1
24.27
2
Eskilstuna
8.6
 +1.1
24.36
4
Sopot, POL
18.7
-0.1
24.47
2-22
Söderhamn
5.9
 +1.1
2011
23.20
 1s1-22
Ostrava, CZE
16.7
 +0.6
23.24
2-22
Ostrava, CZE
16.7
-1.0
23.31
6h5
Daegu, KOR
1.9
-0.2
23.49
1
Helsinki, FIN
10.9
-0.3
23.62
1h1-22
Ostrava, CZE
15.7
-2.1
23.63
1rB
Weinheim, GER
28.5
 +0.1
23.82
3rB
Uden, NED
2.7
-1.4
24.05
3r1
Stockholm/S
19.6
-2.1
24.09
1h1
Gävle
14.8
-2.2
23.16w
 1
Gävle
14.8
 +2.6
23.37w
 3
Sundsvall
31.7
 +2.6
23.78w
 1
København, DEN
4.6
 +2.5
2012
23.30
 1h1-22
Sollentuna
11.8
 +1.1
23.44
1-22
Sollentuna
12.8
 +1.5
23.50
1
Stockholm/S
26.8
 +0.1
23.52
2
Göteborg/U
2.9
-0.6
23.58
1
Göteborg/S
14.6
-1.2
24.02
1h2
Stockholm/S
25.8
 +0.5
23.32w
 2
Sundsvall
17.6
 +2.2
2013
23.19
1
Oslo, NOR
13.6
 +1.1
23.23
3
Sollentuna
27.6
 +1.0
23.28
3
Sundsvall
28.7
 +1.6
23.33
6h1
Moskva, RUS
15.8
 0.0
23.35
1
Halmstad
6.7
-1.4
23.54
2
Karlstad
23.7
-0.4
23.60
2
Borås
1.9
 +0.3
23.88
3
Dublin, IRL
23.6
 +1.4
23.95
1 h1
Borås
31.8
 +1.8
2015
23.29
 3
Sollentuna
25.6
 +2.0
23.42
2
Karlstad
22.7
 +1.5
23.48
5
Stockholm/S
30.7
 +1.6
23.52
4
Genève, SUI
6.6
-0.2
23.57
1
Sundsvall
26.7
 +0.8
23.65
2
Söderhamn
9.8
 +1.9
23.66
2rB
Cheboksary, RUS
21.6
-2.4
23.80
1
Sundsvall
1.7
-1.3
24.01
1
Norrköping
24.5
-1.3
24.28
1 h1
Söderhamn
8.8
-2.5
2016
24.19
 2
Sollentuna/E
5.6
-1.9
23.65w
 1
Split, CRO
4.5
 +3.2
2017
24.68
 6rB
Göteborg/U
2.7
 +1.9
24.80
5
Sollentuna/E
11.6
 +0.7
25.33
8
Sollentuna
29.6
-1.6
2018
23.61
 1
Sollentuna/E
3.6
 +2.0
24.07
1
Stockholm/S
18.7
-1.1
23.38w
 1
Huddinge/J
17.6
 +2.4
23.44w
 3
Sollentuna
28.6
 +2.7
2019
23.51
 2
Stockholm/S
25.8
 +1.4
23.68
1h2
Huddinge/J
24.7
 +0.2
23.71
1
Varberg
15.7
 +1.2
23.72
1
Huddinge/J
24.7
 +1.2
23.83
2
Karlstad
1.9
 +1.6
23.85
1
Huddinge
16.6
 +0.1
23.86
1s1
Karlstad
1.9
 +1.3
24.26
1h1
Karlstad
31.8
 +1.0
23.51w
 2
Sollentuna/E
9.6
 +2.7
23.60w
 1
Malmö/S
26.6
 +3.1
2020
23.47
 1
Uppsala
16.8
 +1.1
23.72
1h3
Uppsala
15.8
-1.7
23.85
1
Södertälje
14.6
-1.0
23.85
2
Karlstad
8.7
 +1.2
23.87
2
Göteborg/S
6.8
-1.8
23.89
1
Huddinge
27.8
-0.5
24.19
1
Huddinge
25.7
-3.5
Inne Visa/dölj alla resultat
2005
25.60
 2
Sätra
6.1
 
25.68
2-15
Göteborg/FH
26.2
 
25.69
1s3-15
Göteborg/FH
26.2
 
26.28
1h1-15
Göteborg/FH
25.2
 
2006
25.33
 2s3
Sätra
26.2
 
25.47
1h2
Sätra
25.2
 
2007
24.75
 1s3
Göteborg/FH
25.2
 
24.95
1h2
Göteborg/FH
24.2
 
25.05
4
Göteborg/FH
25.2
 
2008
24.45
 1s2
Malmö/A
24.2
 
24.50
4
Glasgow, GBR
26.1
 
24.50
3
Malmö/A
24.2
 
24.66
1
Västerås
20.1
 
24.81
1h1
Malmö/A
23.2
 
2009
24.45
 1
Bollnäs
1.3
 
24.58
1
Sätra
24.1
 
24.65
1h4
Bollnäs
28.2
 
24.67
1s1
Bollnäs
1.3
 
24.79
1
Sätra
21.2
 
2010
24.44
 1-22
Sätra
13.1
 
2012
23.78
 1
Malmö/A
29.1
 
2013
23.32
2
Norrköping
17.2
 
23.56+
1s1
Göteborg/Sc
2.3
 
23.61
2
Sätra
3.2
 
23.76
1 s1
Norrköping
17.2
 
24.43
1
Norrköping
16.2
 
2015
24.02
 1
Norrköping
24.1
 
24.37
3
Sätra
31.1
 
2016
24.08
 1
Sätra
6.2
 
24.18
2
Malmö/A
31.1
 
2018
24.53
 1r4
Västerås
28.1
 
2019
23.97
 2
Norrköping
17.2
 
23.98
1h4
Norrköping
17.2
 
24.14
1
Sätra
10.2
 
24.34
1
Sätra
20.1
 
2020
23.52
 1
Växjö
23.2
 
23.70
1h4
Växjö
22.2
 
24.55
1
Huddinge
25.1
 
2021
23.74
 1
Malmö/A
21.2
 
23.79
1
Sätra
6.2
 
23.87
1
Sollentuna
13.2
 
23.95
1h2
Malmö/A
20.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2004
41.55
 1rB
Göteborg/U
4.7
 
2005
40.40
1
Sollentuna
29.5
 
40.69
2-15
Hudiksvall
13.8
 
41.29
1h3-15
Hudiksvall
12.8
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2006
56.09
 2-17
Göteborg/U
8.7
 
57.20
5h2
Sollentuna
14.7
 
57.74
4
Karlstad
21.6
 
58.54
2rA-17
Gävle
19.8
 
2007
54.97
 1-17
Göteborg/U
8.9
 
55.86
1-17
Uddevalla
25.8
 
56.28
1h1-17
Uddevalla
24.8
 
56.58
6
Eskilstuna
11.8
 
56.85
3h2
Eskilstuna
12.8
 
58.25
4
Stockholm/S
14.6
 
2008
54.12
 4s1-19
Bydgoszcz, POL
9.7
 
54.15
1r2-19
Mannheim, GER
21.6
 
54.31
1-19
Bergen, NOR
16.8
 
54.67
1-19
Norrtälje
9.8
 
55.13
1
Göteborg/S
2.7
 
55.32
3h1-19
Bydgoszcz, POL
8.7
 
56.72
1h2-19
Norrtälje
8.8
 
2009
53.53
 4
Malmö/S
1.8
 
54.01
3-19
Novi Sad, SRB
24.7
 
54.07
3h2-19
Novi Sad, SRB
23.7
 
54.18
1
Göteborg/U
29.8
 
54.44
1h2
Malmö/S
1.8
 
54.77
1-19
Karlskrona
15.8
 
54.80
3r3-19
Mannheim, GER
13.6
 
54.80
3r3-19
Mannheim, GER
14.6
 
55.02
1-19
Vaasa, FIN
22.8
 
55.98
2
Stockholm/S
1.7
 
56.93
6r1
Leiria, POR
20.6
 
2010
55.52
 1
Stockholm/S
31.8
 
2011
51.58
 1
Gävle
13.8
 
52.26
3h5
Daegu, KOR
27.8
 
52.35
5s1
Daegu, KOR
28.8
 
52.73
1
Helsinki, FIN
10.9
 
53.34
1
Sollentuna
22.6
 
54.69
1h1
Gävle
12.8
 
2012
51.13
1
Helsinki, FIN
29.6
 
51.40
2s1
Helsinki, FIN
28.6
 
51.99
6
Oslo, NOR
7.6
 
52.33
2h1
Helsinki, FIN
27.6
 
52.55
2
Sollentuna
5.7
 
52.86
3h5
London, GBR
3.8
 
52.88
6
Stockholm/S
17.8
 
53.22
1
Göteborg/U
1.9
 
2013
52.39
 5h2
Moskva, RUS
10.8
 
52.67
7
Roma, ITA
6.6
 
52.89
3
Dublin, IRL
22.6
 
53.59
1
Stockholm/S
7.9
 
53.68
1
Borås
31.8
 
53.99
1
Halmstad
6.7
 
54.49
1 h1
Borås
30.8
 
2016
54.36
 3
Namur, BEL
25.5
 
54.51
1
Sollentuna
3.6
 
54.88
6rB
Genève, SUI
11.6
 
2017
57.40
 4
Borås
7.7
 
2018
53.35
 8
Göteborg/S
18.8
 
53.45
1
Huddinge
16.6
 
53.47
8
Stockholm/S
10.6
 
53.92
1
Eskilstuna
25.8
 
53.95
1
Tampere, FIN
31.8
 
54.52
2
Helsingborg
6.7
 
55.42
1h2
Eskilstuna
24.8
 
2019
53.10
 8
Bydgoszcz, POL
10.8
 
53.55
5h2
Bydgoszcz, POL
9.8
 
53.66
1
Malmö/S
26.6
 
53.78
3
Göteborg/S
16.8
 
53.82
1
København, DEN
20.7
 
53.84
1
Stockholm/S
24.8
 
54.05
4
Sollentuna
18.6
 
54.15
1
Karlstad
31.8
 
54.18
3
Stockholm/S
30.5
 
54.32
1
Huddinge
15.6
 
54.54
1
Stockholm/S
31.7
 
54.60
1
Sollentuna
7.6
 
56.18
1h2
Karlstad
30.8
 
2020
53.07
 1
Tampere, FIN
5.9
 
53.39
1
Uppsala
15.8
 
53.50
1
Sollentuna
10.8
 
53.79
7
Stockholm/S
23.8
 
54.19
1
Huddinge
25.7
 
54.33
1
Eskilstuna
30.7
 
54.88
1h1
Uppsala
14.8
 
55.39
2
Trollbäcken
27.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2006
56.51
 2-17
Västerås
5.3
 
58.02
1s2-17
Västerås
4.3
 
59.45
1h4-17
Västerås
4.3
 
2007
1:00.30
 1h1-17
Nyköping
17.2
 
1:01.76
3s1-17
Nyköping
17.2
 
2008
55.30
 1-19
Eskilstuna
2.3
 
56.79
1s2-19
Eskilstuna
1.3
 
57.94
1h4-19
Eskilstuna
1.3
 
2009
54.19
 3
Stockholm/G
18.2
 
54.24
1
Glasgow, GBR
31.1
 
54.63
1
Sätra
17.1
 
55.01
1
Sätra
8.2
 
55.48
1-19
Göteborg/FH
8.3
 
56.06
2h1
Bollnäs
28.2
 
58.67
1h3-19
Göteborg/FH
7.3
 
59.23
1s2-19
Göteborg/FH
7.3
 
2010
53.92
 4
Stockholm/G
10.2
 
54.11
1
Sätra
23.1
 
54.57
5
Glasgow, GBR
30.1
 
54.71
1h1
Sätra
27.2
 
54.97
1
Sätra
28.2
 
54.99
1-22
Malmö/A
21.2
 
56.07
1h1-22
Malmö/A
20.2
 
2012
52.29
 4s1
Istanbul, TUR
9.3
 
52.43
3
Stockholm/G
23.2
 
53.02
1
Örebro
19.2
 
53.53
1
Steinkjer, NOR
11.2
 
54.01
2h5
Istanbul, TUR
9.3
 
55.63
1 s1
Örebro
18.2
 
56.89
1 h2
Örebro
18.2
 
2013
52.04
3
Göteborg/Sc
3.3
 
52.38
2s1
Göteborg/Sc
2.3
 
52.87
2h1
Göteborg/Sc
1.3
 
52.93
3
Stockholm/G
21.2
 
53.50
1
Växjö
9.2
 
2015
55.25
 2
Sätra
22.2
 
56.30
1h1
Sätra
21.2
 
2016
54.23
 1
Sätra
6.2
 
54.54
4
Växjö
13.2
 
55.01
3
Stockholm/G
17.2
 
55.01
1
Malmö/A
28.2
 
55.49
1h4
Malmö/A
27.2
 
2018
54.77
 1
Gävle
18.2
 
54.84
1rB
Uppsala
11.2
 
55.55
1
Sätra
3.2
 
55.81
1h3
Gävle
17.2
 
2019
54.42
 2
Norrköping
17.2
 
55.06
1h2
Norrköping
16.2
 
55.07
1
Norrköping
26.1
 
55.11
3rB
Sätra
4.2
 
55.95
1
Sätra
9.2
 
2020
54.50
 1
Sätra
11.2
 
54.53
1
Växjö
23.2
 
54.60
1
Göteborg/FH
1.2
 
54.89
3r2
Helsinki, FIN
9.2
 
56.01
1h2
Växjö
22.2
 
56.34
1
Huddinge
24.1
 
2021
54.72
 1h2
Malmö/A
20.2
 
54.91
1
Malmö/A
21.2
 
54.96
1
Sätra
6.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2004
2:26.32
 2-14
Enskede
21.8
 
2005
2:23.55
3-17
Stockholm/S
6.8
 
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2006
44.07
3-16
Stockholm/S
17.9
 
2007
45.11
 1-17
Gävle
16.9
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2004
1.51
3-15
Sollentuna
30.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2005
1.55
5-15
Sätra
15.1
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2004
5.11
5-14
Göteborg/U
3.7
 +0.2
Inne Visa/dölj alla resultat
2005
5.23
 1-15
Sätra
5.2
 
2007
5.35
2-17
Sätra
28.1
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
8.26
Com
Sätra
26.9
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
16.36
Com
Sätra
26.9
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
18.93
Com
Sätra
26.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
18.86
Com
Sätra
26.9
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1.438
4
Sätra
26.9
 

Junior-ungdom
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2006
16.51
4rB-17
Gävle
19.8
 +0.7
Ute
100 m
SM 2010
h2
DQ
SM 2012 1
11.66
1
h1
11.70w
200 m
SM 2006
5
h1
25.59
SM 2007 7
24.93
1
h1
24.86
SM 2009 2
24.32
1
h1
24.48
SM 2010 2
23.94
1
h2
24.16
SM 2011 1
23.16w
1
h1
24.09
SM 2012 1
23.50
1
h2
24.02
SM 2013 2
23.60
1
h1
23.95
SM 2015 2
23.65
1
h1
24.28
SM 2019 2
23.83
1
s1
23.86
1
h1
24.26
SM 2020 1
23.47
1
h3
23.72
400 m
SM 2006
5
h2
57.20
SM 2007 6
56.58
3
h2
56.85
SM 2009 4
53.53
1
h2
54.44
SM 2011 1
51.58
1
h1
54.69
SM 2013 1
53.68
1
h1
54.49
SM 2018 1
53.92
1
h2
55.42
SM 2019 1
54.15
1
h2
56.18
SM 2020 1
53.39
1
h1
54.88
4x100 m
SM 2013 2
45.73
SM 2015 2
45.99
SM 2016 1
44.82
SM 2018 1
45.46
Inne
60 m
ISM 2013 2
7.50
1
s2
7.54
1
h4
7.62
200 m
ISM 2006
2
s3
25.33
1
h2
25.47
ISM 2007 4
25.05
1
s3
24.75
1
h2
24.95
ISM 2008 3
24.50
1
s2
24.45
1
h1
24.81
ISM 2009 1
24.45
1
s1
24.67
1
h4
24.65
ISM 2013 2
23.32
1
24.43
1
s1
23.76
ISM 2019 2
23.97
1
h4
23.98
ISM 2020 1
23.52
1
h4
23.70
ISM 2021 1
23.74
1
h2
23.95
400 m
ISM 2009
2
h1
56.06
ISM 2010 1
54.97
1
h1
54.71
ISM 2012 1
53.02
1
s1
55.63
1
h2
56.89
ISM 2015 2
55.25
1
h1
56.30
ISM 2016 1
55.01
1
h4
55.49
ISM 2018 1
54.77
1
h3
55.81
ISM 2019 2
54.42
1
h2
55.06
ISM 2020 1
54.53
1
h2
56.01
ISM 2021 1
54.91
1
h2
54.72

Junior-ungdom
Ute
200 m
USM 2006
3
17
s2
25.98
1
17
h2
26.03w
USM 2007 1
17
24.24w
1
17
h1
25.21w
JSM 2008 2
19
24.62
2
19
h1
25.14
JSM 2009 1
19
23.88w
1
19
h2
24.14
1
19
h2
55.53
JSM 2012 1
22
23.44
1
22
h1
23.30
400 m
USM 2007 1
17
55.86
1
17
h1
56.28
JSM 2008 1
19
54.67
1
19
h2
56.72
JSM 2009 1
19
54.77
Inne
60 m
IUSM 2005
6
15
s1
8.23
5
15
h4
8.33
IJSM 2012 2
22
7.55
2
22
h2
7.65
200 m
IUSM 2005 2
15
25.68
1
15
s3
25.69
1
15
h1
26.28
400 m
IUSM 2006 2
17
56.51
1
17
s2
58.02
1
17
h4
59.45
IUSM 2007
3
17
s1
1:01.76
1
17
h1
1:00.30
IJSM 2008 1
19
55.30
1
19
s2
56.79
1
19
h4
57.94
IJSM 2009 1
19
55.48
1
19
s2
59.23
1
19
h3
58.67
IJSM 2010 1
22
54.99
1
22
h1
56.07
Ute
200 m
VM 2011 24
6
h5
23.31
VM 2013 31
6
h1
23.33
400 m
VM 2011 16
5
s1
52.35
3
h5
52.26
EM 2012 1
51.13
2
s1
51.40
2
h1
52.33
OS 2012 27
3
h5
52.86
VM 2013 24
5
h2
52.39
4x100 m
EM 2010 6
43.75
4
h2
43.90
4x400 m
EM 2018 9
5
h2
3:32.61
Inne
400 m
IVM 2012 8
4
s1
52.29
2
h5
54.01
IEM 2013 3
52.04
2
s1
52.38
2
h1
52.87
4x400 m
IEM 2013 6
3:36.17

Lag-EM och Europacupen
200 m
Super L 2011 9
24.05
Div 1 2013 3
23.88
Super L 2015 8
23.66
400 m
Super L 2009 12
56.93
Div 1 2013 3
52.89
Super L 2019 8
53.10
5
h2
53.55
4x100 m
Div 1 2010 3
44.85
Super L 2011 8
44.28
Super L 2015 8
44.04
4x400 m
Super L 2009 10
3:42.87
Super L 2011 9
3:36.47
Super L 2019 11
3:35.97

Junior-ungdom
200 m
UVM 2007 17
7
17
s2
24.80
3
17
h1
24.78
JEM22 2011 2
22
23.24
1
22
s1
23.20
1
22
h1
23.62
400 m
JVM 2008 11
4
19
s1
54.12
3
19
h1
55.32
JEM19 2009 3
19
54.01
3
19
h2
54.07