Nikki Anderberg

Född: 5 mars 2002

Ålder: 20 år 121 dagar

Förening:
Malmö AI
15.11.2016–
Tidigare förening(ar):

Öresund FK –14.11.2016
Förening:
 Malmö AI
 15.11.2016–

Tidigare förening(ar):
Öresund FK –14.11.2016

  •  1 SM‐guld
  •  1 ISM‐brons


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

Inga resultat 2022. Senaste resultatet är från 2021.

2021

60 m (5)
7.49i
PB  VäxjöVäxjö23.1.21
7.47i
PB  (27) VäxjöVäxjö23.1.21
7.59i
  Malmö/AMalmö/A30.1.21
7.48i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
7.48i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
100 m (7)
12.01
SB  Malmö/SMalmö/S29.5.21+1.4
11.88w
  Malmö/SMalmö/S29.5.21+3.3
11.69
SB  (100) København, DENKøbenhavn, DEN8.6.21+0.7
11.83
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21-0.3
11.97
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S4.7.21-1.3
11.69
=SB  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST15.7.21+0.1
11.70
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST15.7.21+1.4
4x100 m (3)
43.92
SB  Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROULag-EM Div 1, Cluj-Napoca, ROU19.6.21
Claudia Payton, Wilma Rosenquist
Julia Henriksson, Nikki Anderberg
45.33
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST18.7.21
Katharina Gråman, Nikki Anderberg
Elvira Tanderud, Emilia Franzén
DNF
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST18.7.21
Katharina Gråman, Nikki Anderberg
Elvira Tanderud, Emilia Franzén

2020

100 m (8)
11.74
PB  SkaraSkara11.7.20+2.0
11.71w
  SkaraSkara11.7.20+2.9
11.56
PB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20+2.0
11.50
PB  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20+1.9
11.47
PB  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20+1.5
11.78
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20+1.0
11.46
PB (83) (13) JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20+1.9
11.60
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN5.9.20+1.0
200 m (4)
24.13w
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN2.8.20+3.2
25.00
SB  Malmö/HeMalmö/He5.8.20+0.5
24.98
SB  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20+0.6
23.95
PB  (40) JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20+0.3
Kula (3)
9.26i
PB  Malmö/AMalmö/A9.2.20
 
9.009.268.14
8.74i
  Malmö/AMalmö/A12.2.20
 
8.74
8.07i
  Malmö/AMalmö/A12.2.20
 
8.07
4x100 m (3)
44.51
SB  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN5.9.20
Lisa Lilja, Nikki Anderberg
Daniella Busk, Wilma Rosenquist
45.05
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S12.9.20
 Malmö AI
Wilma Rosenquist, Nikki Anderberg
Daniella Busk, Linnea Killander
45.83
SJR   JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S13.9.20
 Malmö AI
Filippa Sivnert, Nikki Anderberg
Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist

2019

60 m (9)
7.84i
SB  LundLund12.1.19
7.80i
SB  LundLund12.1.19
7.77i
SB  VäxjöVäxjö19.1.19
7.71i
SB  VäxjöVäxjö19.1.19
7.79i
  Malmö/AMalmö/A26.1.19
7.78i
  Malmö/AMalmö/A26.1.19
7.77i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö23.2.19
7.67i
SB  (20)IUSMVäxjöIUSM, Växjö23.2.19
7.67i
=SB  (76) IUSMVäxjöIUSM, Växjö23.2.19
100 m (12)
11.84w
  SkaraSkara6.6.19+2.9
12.00
SB  SkaraSkara6.6.19+1.3
11.94w
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN8.6.19+2.7
11.88w
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN8.6.19+3.8
11.95
SB  HalmstadHalmstad15.6.19+0.8
11.96
  HalmstadHalmstad15.6.19-0.2
11.96
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+1.6
11.93
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+1.2
12.44
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S9.8.190.0
11.86
PB  (91) (12)USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S9.8.19+1.5
12.04
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S24.8.19+0.1
12.04
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19+0.6
Längd (3)
5.78i
PB  (70) (22)VäxjöVäxjö19.1.19
5.53i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö24.2.19
5.28w
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN9.6.19+2.1
Tresteg (1)
10.79i
PB  VäxjöVäxjö20.1.19
4x100 m (7)
45.23
SB  Stockholm/SStockholm/S25.5.19
Nikki Anderberg, Daniella Busk
Wilma Rosenquist, Linnea Killander
45.23
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Malmö AI
Nikki Anderberg, Daniella Busk
Wilma Rosenquist, Linnea Killander
47.98
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Malmö AI
Joy Thulin, Nikki Anderberg
Milla Svanberg, Ida Staafgård
48.68
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Malmö AI
Joy Thulin, Nikki Anderberg
Milla Svanberg, Ida Staafgård
45.37
  JEM19BoråsJEM19, Borås21.7.19
Gabriella Holmström, Nikki Anderberg
Filippa Sivnert, Wilma Rosenquist
47.27
  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19
 Malmö AI
Olivia Stridh, Nikki Anderberg
Milla Svanberg, Ida Staafgård
46.83
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S24.8.19
Katharina Gråman, Nikki Anderberg
Olivia Stridh, Maja Åskag

2018

60 m (10)
7.87i
SB  LundLund13.1.18
7.84i
SB  LundLund13.1.18
7.86i
  VäxjöVäxjö20.1.18
7.79i
PB  VäxjöVäxjö20.1.18
7.82i
  Malmö/AMalmö/A27.1.18
7.79i
=PB  Malmö/AMalmö/A27.1.18
7.70i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH10.2.18
7.67i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
7.66i
PB  (23)IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
7.66i
=PB  (77) IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
100 m (9)
11.92
PB  (17)SkaraSkara6.6.18+0.6
11.98
  HalmstadHalmstad16.6.18+0.2
11.99
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18-0.1
12.05
  ÖSPHelsingborgÖSP, Helsingborg8.7.18+0.9
11.95w
  ÖSPHelsingborgÖSP, Helsingborg8.7.18+2.7
12.07w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+2.5
12.07w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+2.6
11.97w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+2.9
12.07
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18-0.2
200 m (2)
25.14i
PB  (22)Malmö/AMalmö/A28.1.18
24.73
PB  (23)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18+1.7
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (7)
8.89i
PB  LundLund13.1.18
8.90i
  LundLund13.1.18
8.82i
PB  VäxjöVäxjö21.1.18
8.70i
PB  (67) VäxjöVäxjö21.1.18
8.87i
  Göteborg/FHGöteborg/FH10.2.18
8.85i
  Göteborg/FHGöteborg/FH10.2.18
DNSi
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
Längd (6)
5.68i
PB  (95) IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
 
5.395.395.495.68X
5.92w
  KlippanKlippan3.6.18+2.9
5.81
SB  Hvidovre, DENHvidovre, DEN10.6.18+0.6
5.78
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18-0.4
5.47
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18-0.4
 
4.63X
-0.4
5.47
-0.4
5.66
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18+1.1
Tresteg (1)
11.67
PB  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18+1.4
 
11.12
-0.1
11.67
+1.4
11.64
+2.7
11.48
+2.7
4x100 m (4)
47.09
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Malmö AI
Olivia Stridh, Nikki Anderberg
Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist
46.60
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Malmö AI
Olivia Stridh, Nikki Anderberg
Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist
47.22
  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18
 Malmö AI
Samantha Oware, Nikki Anderberg
Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist
46.02
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18
Kajsa Kjellergren, Nikki Anderberg
Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist
1000 m stafett (2)
2:19.14
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Malmö AI
Nikki Anderberg, Freja Andersdotter
Wilma Rosenquist, Olivia Stridh
2:16.38
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Malmö AI
Nikki Anderberg, Freja Andersdotter
Wilma Rosenquist, Olivia Stridh

2017

60 m (4)
7.89i
PB  Malmö/AMalmö/A3.12.16
7.93i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
7.87i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
7.81i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
80 m (5)
10.00
PB  EslövEslöv14.5.17-0.6
9.81w
  Göteborg/UGöteborg/U1.7.17+2.9
10.32
  USMFalunUSM, Falun11.8.17+0.8
10.14
  USMFalunUSM, Falun11.8.17+0.7
10.18
  USMFalunUSM, Falun11.8.17-1.9
100 m (2)
12.30w
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN10.6.17+2.2
12.26
PB  Hvidovre, DENHvidovre, DEN10.6.17+0.5
200 m (3)
25.44i
PB  (17)VäxjöVäxjö22.1.17
26.00i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
26.47i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (3)
9.16i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
9.11i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
12.18i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
300 m häck (1)
48.54
PB  VästeråsVästerås5.8.17
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
11.90
PB  LjungbyLjungby18.6.17-1.3
Längd (5)
5.30i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
 
4.545.195.30
5.53i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
 
X5.535.29XX5.36
5.93
PB  (84) (19)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.17+1.0
5.39
  USMFalunUSM, Falun11.8.170.0
 
X
-0.1
5.21
-1.0
5.39
5.18
  USMFalunUSM, Falun12.8.17-1.8
 
X
+1.0
5.08
-0.1
5.18
-1.8
X
-2.4
5.12
-1.4
5.04
Kula (3.0 kg) (1)
10.32
PB  LjungbyLjungby18.6.17
Spjut (500 g) (1)
29.90
PB  LjungbyLjungby18.6.17
4x80 m (2)
39.25
PB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S28.5.17
 Malmö AI
Joy Thulin, Olivia Stridh
Nikki Anderberg, Bella Stenström
39.11
PB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S28.5.17
 Malmö AI
Joy Thulin, Olivia Stridh
Nikki Anderberg, Bella Stenström

2016

60 m (1)
8.13i
PB  Malmö/AMalmö/A5.12.15
80 m (1)
10.23
PB  HalmstadHalmstad18.6.16+0.9
200 m (1)
26.67i
PB  Malmö/AMalmö/A14.2.16
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
12.22
PB  Göteborg/UGöteborg/U1.7.16-1.5
Höjd (1)
1.52
PB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.16
Längd (1)
5.33
PB  KlippanKlippan5.6.160.0
Tresteg (2)
10.74
PB  HögbyHögby11.9.16+1.3
11.23w
  HögbyHögby11.9.16+2.4
 (1)
2.584
PB  VarbergVarberg18.9.16
4x80 m (2)
41.33
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Öresund FK
Flora Börjesson Frantzen, Nikki Anderberg
Ida Ottosson, Filippa Sivnert
41.60
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Öresund FK
Flora Börjesson Frantzen, Nikki Anderberg
Ida Ottosson, Filippa Sivnert

2015

60 m (1)
8.18
PB  LidköpingLidköping5.9.15+0.9

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Ute
8.18
Lidköping5.9.15+0.9
Inne
7.47
Växjö23.1.21
100 m
Ute
11.46
Linköping22.8.20+1.97
200 m
Ute
23.95
Linköping23.8.20+0.346
Inne
25.14
Malmö/A28.1.18
300 m häck
Ute
48.54
Västerås5.8.17
Höjd
Ute
1.52
Göteborg/U3.7.16
Längd
Ute
5.93
Göteborg/U30.6.17+1.0
Inne
5.78
Växjö19.1.19
Tresteg
Ute
11.67
Malmö/S19.8.18+1.4
Inne
10.79
Växjö20.1.19
Kula
Inne
9.26
Malmö/A9.2.20

Junior-ungdom
80 m
Ute
10.00
Eslöv14.5.17-0.6
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne
9.11
Uppsala5.3.17
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne
8.70
Växjö21.1.18
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
11.90
Ljungby18.6.17-1.3
Kula (3.0 kg)
Ute
10.32
Ljungby18.6.17
Spjut (500 g)
Ute
29.90
Ljungby18.6.17
60 m
7.47i
1
Växjö23.1.21
7.48i
1
h1
ISMMalmö/A20.2.21
7.48i
3
ISMMalmö/A20.2.21
7.49i
1
h1
Växjö23.1.21
7.59i
3
Malmö/A30.1.21
7.66i
1
16
s2
NC-yVäxjö4.3.18
7.66i
1
16
NC-yVäxjö4.3.18
7.67i
1
16
h4
NC-yVäxjö4.3.18
7.67i
1
17
s1
IUSMVäxjö23.2.19
7.67i
1
17
IUSMVäxjö23.2.19
Visa/dölj alla resultat
7.70i
3
Göteborg/FH10.2.18
7.71i
1
17
Växjö19.1.19
7.77i
1
17
B
Växjö19.1.19
7.77i
1
17
h1
IUSMVäxjö23.2.19
7.78i
1
17
Malmö/A26.1.19
7.79i
3
17
Växjö20.1.18
7.79i
1
16
Malmö/A27.1.18
7.79i
1
17
h4
Malmö/A26.1.19
7.80i
1
17
Lund12.1.19
7.81i
2
15
NC-yUppsala4.3.17
7.82i
1
16
h4
Malmö/A27.1.18
7.84i
2
17
Lund13.1.18
7.84i
1
17
h1
Lund12.1.19
7.86i
2
17
h4
Växjö20.1.18
7.87i
2
15
s1
NC-yUppsala4.3.17
7.87i
2
17
h1
Lund13.1.18
7.89i
1
14
Malmö/A3.12.16
7.93i
1
15
h4
NC-yUppsala4.3.17
8.13i
1
13
Malmö/A5.12.15
8.18
1
13
h2
Lidköping5.9.15+0.9
10-bästasnitt: 7.584
100 m
11.46
1
19
JSMLinköping22.8.20+1.9
11.47
1
SMUppsala14.8.20+1.5
11.50
1
h2
SMUppsala14.8.20+1.9
11.56
3
Göteborg/S25.7.20+2.0
11.60
2
vFINTampere, FIN5.9.20+1.0
11.69
3
København, DEN8.6.21+0.7
11.69
2
19
h3
JEM19Tallinn, EST15.7.21+0.1
11.70
5
19
s1
JEM19Tallinn, EST15.7.21+1.4
11.74
3
Skara11.7.20+2.0
11.78
1
19
h1
JSMLinköping22.8.20+1.0
Visa/dölj alla resultat
11.83
6
Sollentuna13.6.21-0.3
11.86
1
17
USMGöteborg/S9.8.19+1.5
11.92
1
h5
Skara6.6.18+0.6
11.93
2
17
VUSGöteborg/U29.6.19+1.2
11.95
1
h1
Halmstad15.6.19+0.8
11.96
1
Halmstad15.6.19-0.2
11.96
1
17
h1
VUSGöteborg/U29.6.19+1.6
11.97
7
BauhausStockholm/S4.7.21-1.3
11.98
1
17
Halmstad16.6.18+0.2
11.99
1
16
VUSGöteborg/U30.6.18-0.1
12.00
3
C
Skara6.6.19+1.3
12.01
4
h1
Malmö/S29.5.21+1.4
12.04
2
17
vFINStockholm/S24.8.19+0.1
12.04
2
h1
SMKarlstad30.8.19+0.6
12.05
1
17
h2
ÖSPHelsingborg8.7.18+0.9
12.07
3
17
vFINTampere, FIN1.9.18-0.2
12.26
1
17
Hvidovre, DEN10.6.17+0.5
12.44
1
17
h3
USMGöteborg/S9.8.190.0
10-bästasnitt: 11.619
Längd
5.93
1
15
VUSGöteborg/U30.6.17+1.0
5.81
+
Hvidovre, DEN10.6.18+0.6
5.78
1
16
VUSGöteborg/U30.6.18-0.4
5.78i
1
17
Växjö19.1.19
5.68i
1
16
NC-yVäxjö4.3.18
5.66
2
16
USMEnskede4.8.18+1.1
5.53i
1
15
NC-yUppsala5.3.17
5.53i
4
17
IUSMVäxjö24.2.19
5.47
2
15
USMEnskede3.8.18-0.4
5.39
4
15
Q
NC-yFalun11.8.170.0
Visa/dölj alla resultat
5.33
1
15
Klippan5.6.160.0
5.30i
1
15
Q
NC-yUppsala4.3.17
5.18
8
15
NC-yFalun12.8.17-1.8
10-bästasnitt: 5.656
4x100 m
43.92
1
B
Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROU19.6.21
44.51
2
vFINTampere, FIN5.9.20
45.05
1
SMGöteborg/S12.9.20
45.23
3
Stockholm/S25.5.19
45.23
3
SMStockholm/S25.5.19
45.33
4
19
h1
JEM19Tallinn, EST18.7.21
45.37
4
19
h1
JEM19Borås21.7.19
45.83
1
19
JSMGöteborg/S13.9.20
46.02
1
17
vFINTampere, FIN1.9.18
46.60
1
17
USMGöteborg/S26.5.18
Visa/dölj alla resultat
46.83
2
17
vFINStockholm/S24.8.19
47.09
1
17
h2
USMGöteborg/S26.5.18
47.22
1
17
r2
Lag-SMMalmö/S19.8.18
47.27
1
17
r2
Lag-SMUppsala18.8.19
47.98
1
17
h1
USMStockholm/S26.5.19
48.68
1
17
USMStockholm/S26.5.19
10-bästasnitt: 45.309

Total results in database: 146
By event:
60 m:30
80 m:6
100 m:38
200 m:10
60 m häck (76.2 cm, 8 m):3
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m):7
300 m häck:1
80 m häck (76.2 cm, 8 m):2
Höjd:1
Längd:15
Tresteg:4
Kula (3.0 kg):1
Kula:3
Spjut (500 g):1
:1
4x100 m:17
4x80 m:4
1000 m stafett:2
60 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
8.18
1h2-13
Lidköping
5.9
 +0.9
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
8.13
 1-13
Malmö/A
5.12
 
2017
7.81
 2-15
Uppsala
4.3
 
7.87
2s1-15
Uppsala
4.3
 
7.89
1-14
Malmö/A
3.12
 
7.93
1h4-15
Uppsala
4.3
 
2018
7.66
1s2-16
Växjö
4.3
 
2018
7.66
 1-16
Växjö
4.3
 
7.67
1h4-16
Växjö
4.3
 
7.70
3
Göteborg/FH
10.2
 
7.79
3-17
Växjö
20.1
 
7.79
1-16
Malmö/A
27.1
 
7.82
1h4-16
Malmö/A
27.1
 
7.84
2-17
Lund
13.1
 
7.86
2h4-17
Växjö
20.1
 
7.87
2h1-17
Lund
13.1
 
2019
7.67
 1-17
Växjö
23.2
 
7.67
1s1-17
Växjö
23.2
 
7.71
1-17
Växjö
19.1
 
7.77
1rB-17
Växjö
19.1
 
7.77
1h1-17
Växjö
23.2
 
7.78
1-17
Malmö/A
26.1
 
7.79
1h4-17
Malmö/A
26.1
 
7.80
1-17
Lund
12.1
 
7.84
1h1-17
Lund
12.1
 
2021
7.47
1
Växjö
23.1
 
7.48
3
Malmö/A
20.2
 
7.48
1h1
Malmö/A
20.2
 
7.49
1h1
Växjö
23.1
 
7.59
3
Malmö/A
30.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
12.26
 1-17
Hvidovre, DEN
10.6
 +0.5
12.30w
 1h1-17
Hvidovre, DEN
10.6
 +2.2
2018
11.92
 1h5
Skara
6.6
 +0.6
11.98
1-17
Halmstad
16.6
 +0.2
11.99
1-16
Göteborg/U
30.6
-0.1
12.05
1h2-17
Helsingborg
8.7
 +0.9
12.07
3-17
Tampere, FIN
1.9
-0.2
11.95w
 1-17
Helsingborg
8.7
 +2.7
11.97w
 1-16
Enskede
3.8
 +2.9
12.07w
 1s1-16
Enskede
3.8
 +2.6
12.07w
 1h1-16
Enskede
3.8
 +2.5
2019
11.86
 1 -17
Göteborg/S
9.8
 +1.5
11.93
2-17
Göteborg/U
29.6
 +1.2
11.95
1h1
Halmstad
15.6
 +0.8
11.96
1
Halmstad
15.6
-0.2
11.96
1h1-17
Göteborg/U
29.6
 +1.6
12.00
3rC
Skara
6.6
 +1.3
12.04
2-17
Stockholm/S
24.8
 +0.1
12.04
2h1
Karlstad
30.8
 +0.6
12.44
1 h3-17
Göteborg/S
9.8
 0.0
11.84w
 2h4
Skara
6.6
 +2.9
11.88w
 2
Hvidovre, DEN
8.6
 +3.8
11.94w
 1h3
Hvidovre, DEN
8.6
 +2.7
2020
11.46
1-19
Linköping
22.8
 +1.9
11.47
1
Uppsala
14.8
 +1.5
11.50
1h2
Uppsala
14.8
 +1.9
11.56
3
Göteborg/S
25.7
 +2.0
11.60
2
Tampere, FIN
5.9
 +1.0
11.74
3
Skara
11.7
 +2.0
11.78
1h1-19
Linköping
22.8
 +1.0
11.71w
 3
Skara
11.7
 +2.9
2021
11.69
 3
København, DEN
8.6
 +0.7
11.69
2h3-19
Tallinn, EST
15.7
 +0.1
11.70
5s1-19
Tallinn, EST
15.7
 +1.4
11.83
6
Sollentuna
13.6
-0.3
11.97
7
Stockholm/S
4.7
-1.3
12.01
4h1
Malmö/S
29.5
 +1.4
11.88w
 3
Malmö/S
29.5
 +3.3
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
24.73
 1-16
Göteborg/U
1.7
 +1.7
2020
23.95
2-19
Linköping
23.8
 +0.3
24.98
1h1-19
Linköping
23.8
 +0.6
25.00
1
Malmö/He
5.8
 +0.5
24.13w
 4
Hvidovre, DEN
2.8
 +3.2
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
26.67
 2
Malmö/A
14.2
 
2017
25.44
 1
Växjö
22.1
 
26.00
1h10-15
Uppsala
4.3
 
26.47
3-15
Uppsala
5.3
 
2018
25.14
1rB-17
Malmö/A
28.1
 
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
48.54
3
Västerås
5.8
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
1.52
9-14
Göteborg/U
3.7
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
5.33
 1-15
Klippan
5.6
 0.0
2017
5.93
1-15
Göteborg/U
30.6
 +1.0
5.39
4q-15
Falun
11.8
 0.0
5.18
8-15
Falun
12.8
-1.8
2018
5.81
 +
Hvidovre, DEN
10.6
 +0.6
5.78
1-16
Göteborg/U
30.6
-0.4
5.66
2-16
Enskede
4.8
 +1.1
5.47
2 -15
Enskede
3.8
-0.4
5.92w
 1-17
Klippan
3.6
 +2.9
2019
5.28w
 2-17
Hvidovre, DEN
9.6
 +2.1
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
5.53
 1-15
Uppsala
5.3
 
5.30
1q-15
Uppsala
4.3
 
2018
5.68
 1-16
Växjö
4.3
 
2019
5.78
1-17
Växjö
19.1
 
5.53
4-17
Växjö
24.2
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
10.74
 +-14
Högby
11.9
 +1.3
11.23w
 2-14
Högby
11.9
 +2.4
2018
11.67
2 -17
Malmö/S
19.8
 +1.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
10.79
6-17
Växjö
20.1
 
Kula
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
9.26
10
Malmö/A
9.2
 
8.74
3
Malmö/A
12.2
 
8.07
3-19
Malmö/A
12.2
 

Junior-ungdom
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
10.23
 1h2-15
Halmstad
18.6
 +0.9
2017
10.00
1-15
Eslöv
14.5
-0.6
10.14
1s2-15
Falun
11.8
 +0.7
10.18
1-15
Falun
11.8
-1.9
10.32
1h2-15
Falun
11.8
 +0.8
9.81w
 1
Göteborg/U
1.7
 +2.9
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
9.11
1s1-15
Uppsala
5.3
 
9.16
1h1-15
Uppsala
5.3
 
12.18
7-15
Uppsala
5.3
 
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
8.70
2-17
Växjö
21.1
 
8.82
1h2-17
Växjö
21.1
 
8.85
1r2-17
Göteborg/FH
10.2
 
8.87
1r1-17
Göteborg/FH
10.2
 
8.89
1r1-17
Lund
13.1
 
8.90
1r2-17
Lund
13.1
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
12.22
 4-14
Göteborg/U
1.7
-1.5
2017
11.90
2
Ljungby
18.6
-1.3
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
10.32
7-15
Ljungby
18.6
 
Spjut (500 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
29.90
2-15
Ljungby
18.6
 

Ute
100 m
SM 2019
2
h1
12.04
SM 2020 1
11.47
1
h2
11.50
4x100 m
SM 2019 3
45.23
SM 2020 1
45.05
Inne
60 m
ISM 2021 3
7.48
1
h1
7.48

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2018 1
16
11.97w
USM 2019 1
17
11.86
JSM 2020 1
19
11.46
200 m
JSM 2020 2
19
23.95
Längd
USM 2018 2
16
5.66
2
15
5.47
4x80 m
USM 2016 7
15
41.60
USM 2017 1
15
39.11
4x100 m
USM 2018 1
17
46.60
USM 2019 1
17
48.68
JSM 2020 1
19
45.83
1000 m stafett
USM 2018 1
17
2:16.38
Inne
60 m
IUSM 2019 1
17
7.67
Längd
IUSM 2019 4
17
5.53
Ute
100 m
USM 2018
1
16
s1
12.07w
1
16
h1
12.07w
USM 2019
1
17
h3
12.44
JSM 2020
1
19
h1
11.78
200 m
JSM 2020
1
19
h1
24.98
4x80 m
USM 2016
1
15
h4
41.33
USM 2017
1
15
h1
39.25
4x100 m
USM 2018
1
17
h2
47.09
USM 2019
1
17
h1
47.98
1000 m stafett
USM 2018
1
17
h2
2:19.14
Inne
60 m
IUSM 2019
1
17
s1
7.67
1
17
h1
7.77

Lag-EM och Europacupen
4x100 m
Div 1 2021 1
B
43.92

Junior-ungdom
100 m
JEM19 2021
5
19
s1
11.70
2
19
h3
11.69
4x100 m
JEM19 2019 10
4
19
h1
45.37
JEM19 2021
4
19
h1
45.33
-
19
DNF