Viktor Wall

Född: 3 januari 2003

Ålder: 18 år 290 dagar

Förening:
 Hammarby IF
 22.6.2019–

Tidigare förening(ar):
Tyresö FK –21.6.2019

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

100 m (7)
11.07
SB  EnskedeEnskede29.5.21+1.5
11.21
  EnskedeEnskede5.6.21-0.3
11.07
=SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21+0.3
11.24
  SollentunaSollentuna7.8.21-1.2
11.31
  SollentunaSollentuna7.8.21-1.6
11.16w
  HuddingeHuddinge10.8.21+2.3
11.08w
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21+2.6
200 m (7)
22.19
SB  EnskedeEnskede5.6.21-0.4
22.35
  MölndalMölndal10.6.210.0
21.87w
  TäbyTäby16.6.21+3.2
22.22
  HuddingeHuddinge19.6.21-0.7
22.50
  EnskedeEnskede3.7.21-3.4
21.80
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.210.0
22.53
  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21-2.3
4x100 m (4)
DQ
  DanderydDanderyd19.6.21
 Hammarby IF
Felix Prins, Malte Lundman
Jonatan Borg, Viktor Wall
41.43
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 Hammarby IF
David Thid, Alexander Pilgrim
Jonatan Borg, Viktor Wall
41.40
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Hammarby IF
David Thid, Alexander Pilgrim
Jonatan Borg, Viktor Wall
40.81
SJR SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Hammarby IF
David Thid, Alexander Pilgrim
Jonatan Borg, Viktor Wall
1000 m stafett (2)
1:57.84
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge31.7.21
 Hammarby IF
Arvid Wändesjö, Viktor Wall
Jonatan Borg, Markus Moberg
1:54.67
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge31.7.21
 Hammarby IF
Jonatan Borg, Viktor Wall
David Thid, Markus Moberg

2020

60 m (1)
DQi
  SätraSätra18.1.20
100 m (7)
11.41
SB  TrollbäckenTrollbäcken21.5.200.0
11.37
SB  EnskedeEnskede6.6.20-2.2
11.18
SB  EnskedeEnskede6.6.20-0.1
11.65
  EnskedeEnskede13.6.20-4.2
11.02
PB  Göteborg/SGöteborg/S4.7.20+1.1
10.95
PB  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.200.0
10.94
PB  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.20+1.2
200 m (7)
22.28i
PB  (16)SätraSätra19.1.20
22.22
SB  EnskedeEnskede14.6.20-0.8
21.68w
  Göteborg/SGöteborg/S4.7.20+2.2
21.88
PB  EskilstunaEskilstuna30.7.20+1.7
22.01
  SöderhamnSöderhamn8.8.20-0.7
22.23
  USMLinköpingUSM, Linköping23.8.200.0
21.69
PB  (67) USMLinköpingUSM, Linköping23.8.20-0.4
Längd (1)
6.37i
SB  SätraSätra18.1.20
 
X6.356.37X6.246.37
Kula (5.0 kg) (3)
12.72i
SB  SätraSätra19.1.20
 
12.1111.5711.8312.5412.7212.40
13.90i
PB  SätraSätra16.2.20
13.92i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.20
 
11.3513.3513.6712.5713.92X
4x100 m (2)
42.73
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Hammarby IF
Hugo Holmlund, Markus Moberg
Jonatan Borg, Viktor Wall
42.64
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Hammarby IF
Hugo Holmlund, Markus Moberg
Jonatan Borg, Viktor Wall
1000 m stafett (2)
2:02.35
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Hammarby IF
Teodor Borgius, Viktor Wall
Jonatan Borg, Markus Moberg
1:56.89
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Hammarby IF
Jonatan Borg, Viktor Wall
Noah Bucht Wesslén, Markus Moberg

2019

60 m (3)
7.28i
SB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
7.22i
SB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
7.21i
SB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
100 m (7)
11.05
PB  SollentunaSollentuna8.6.19+1.8
11.22
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19-0.1
11.18
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19-1.6
11.29
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19-1.8
11.24
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19-1.0
Okända vindförhållanden:
NT
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19
11.19
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S24.8.19-0.7
200 m (4)
22.00
PB  SollentunaSollentuna8.6.19+1.8
22.00
=PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-1.6
23.40
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19-0.3
DNF
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19-3.3
Längd (3)
6.44i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
6.50
PB  TäbyTäby11.5.19+0.4
NM
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
Kula (5.0 kg) (4)
12.18i
PB  GävleGävle9.12.18
13.07i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
11.81
SB  TäbyTäby11.5.19
13.39
SB  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19

2018

60 m (6)
7.33i
PB  SätraSätra10.12.17
7.33i
=PB  SätraSätra20.1.18
7.34i
  SätraSätra20.1.18
7.24i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
7.18i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
7.17i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
80 m (4)
9.28
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18+1.4
9.16w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+2.4
9.21w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+2.5
9.19w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+2.5
100 m (1)
11.67
PB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.18-2.6
200 m (5)
23.06i
PB  SätraSätra21.1.18
23.06i
=PB  SätraSätra3.2.18
23.04i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
22.66i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
23.26
PB  DanderydDanderyd13.5.18+0.5
300 m (3)
35.89
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18
37.73
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18
35.98
  USMEnskedeUSM, Enskede5.8.18
80 m häck (83.8 cm) (1)
12.21
PB  TäbyTäby19.5.18-0.6
300 m häck (76.2 cm) (1)
39.99
PB  HuddingeHuddinge15.6.18
Höjd (2)
1.77i
PB  SätraSätra21.1.18
1.83
SB  LinköpingLinköping2.9.18
Längd (6)
6.06i
PB  SätraSätra20.1.18
5.99i
  HuddingeHuddinge27.1.18
6.11i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
 
6.016.115.915.865.795.93
6.46
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.18+1.4
5.84
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18-0.1
 
5.84
-0.1
XX
+0.6
6.04
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.180.0
 
X
+0.2
X
+0.9
6.02
+0.3
X3.23
+0.3
6.04
Kula (4.0 kg) (4)
13.38i
PB  SätraSätra9.12.17
14.09i
PB  SätraSätra20.1.18
13.48i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
 
13.29X11.6213.3411.2413.48
14.36
PB  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18
Spjut (600 g) (1)
37.30
PB  LinköpingLinköping1.9.18
4x80 m (2)
35.35
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Tyresö FK
David Thid, Arvid Wändesjö
Niklas Wall, Viktor Wall
35.16
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Tyresö FK
Hugo Holmlund, Arvid Wändesjö
Niklas Wall, Viktor Wall

2017

80 m (2)
9.32
PB  Göteborg/UGöteborg/U1.7.17+1.4
9.21w
  Göteborg/UGöteborg/U1.7.17+2.5
100 m (1)
11.72
PB  SätraSätra6.6.17-0.7
200 m (4)
23.71i
PB  UppsalaUppsala17.12.16
23.72i
  UppsalaUppsala18.3.17
23.82
PB  DanderydDanderyd14.5.17-1.8
23.30w
  TäbyTäby27.8.17+3.8
300 m (1)
36.67
PB  Sollentuna/ESollentuna/E11.6.17
300 m häck (76.2 cm) (1)
41.86
PB  VästeråsVästerås5.8.17
Höjd (1)
1.84
PB  GävleGävle10.9.17
Längd (2)
5.74i
PB  UppsalaUppsala18.12.16
6.28
PB  Göteborg/UGöteborg/U30.6.17+0.7
Kula (4.0 kg) (3)
10.41i
PB  SätraSätra11.12.16
12.14
PB  TäbyTäby27.8.17
Ej sanktionerad tävling:
12.42
  StockholmStockholm14.9.17

2016

80 m (1)
9.68w
  VästeråsVästerås31.7.16+4.7
100 m (1)
12.20
PB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.16+1.4
200 m (1)
24.23
PB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.16-0.4
300 m (1)
39.15
PB  VästeråsVästerås31.7.16
Höjd (1)
1.74
PB  VisbyVisby10.9.16

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat296862.Eventname AS Eventeng, alltat296862.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat296862.Date),'.',MONTH(alltat296862.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat296862.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat296862 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat296862.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat296862.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat296862.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat296862.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat296862.Eventname AS Eventeng, alltat296862.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat296862.Date),'.',MONTH(alltat296862.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat296862.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat296862 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat296862.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat296862.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat296862.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat296862.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat296862.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat296862.Eventname AS Eventeng, alltat296862.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat296862.Date),'.',MONTH(alltat296862.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat296862.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat296862 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat296862.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat296862.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat296862.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat296862.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat296862.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.17
Växjö3.3.18
80 m
Ute
9.28
Göteborg/U30.6.18+1.4
100 m
Ute
10.94
Linköping22.8.20+1.2
200 m
Ute
21.69
Linköping23.8.20-0.4
Inne
22.28
Sätra19.1.20
300 m
Ute
35.89
Göteborg/U1.7.18
Höjd
Ute
1.84
Gävle10.9.17
Inne
1.77
Sätra21.1.18
Längd
Ute
6.50
Täby11.5.19+0.4
Inne
6.44
Västerås9.3.19

Junior-ungdom
80 m häck (83.8 cm)
Ute
12.21
Täby19.5.18-0.6
300 m häck (76.2 cm)
Ute
39.99
Huddinge15.6.18
Kula (4.0 kg)
Ute
14.36
Enskede4.8.18
Inne
14.09
Sätra20.1.18
Kula (5.0 kg)
Inne
13.92
Göteborg/FH1.3.20
Spjut (600 g)
Ute
37.30
Linköping1.9.18
100 m
10.94
1
17
USMLinköping22.8.20+1.2
10.95
1
17
h2
USMLinköping22.8.200.0
11.02
3
Göteborg/S4.7.20+1.1
11.05
4
17
Sollentuna8.6.19+1.8
11.07
1
Enskede29.5.21+1.5
11.07
2
C
Sollentuna13.6.21+0.3
11.18
1
16
VUSGöteborg/U29.6.19-1.6
11.18
1
18
Enskede6.6.20-0.1
11.19
4
17
vFINStockholm/S24.8.19-0.7
11.21
3
Enskede5.6.21-0.3
Visa/dölj alla resultat
11.22
1
16
h5
VUSGöteborg/U29.6.19-0.1
11.24
1
16
s2
USMTrollhättan9.8.19-1.0
11.24
1
19
h2
Sollentuna7.8.21-1.2
11.29
1
16
h1
USMTrollhättan9.8.19-1.8
11.31
2
19
Sollentuna7.8.21-1.6
11.37
1
18
Enskede6.6.20-2.2
11.41
1
17
Trollbäcken21.5.200.0
11.65
1
18
Enskede13.6.20-4.2
11.67
1
15
Trollbäcken6.6.18-2.6
11.72
1
14
Sätra6.6.17-0.7
12.20
1
14
Trollbäcken6.6.16+1.4
10-bästasnitt: 11.086
200 m
21.69
1
17
USMLinköping23.8.20-0.4
21.80
1
B
VUSGöteborg/U10.7.210.0
21.88
2
h1
Eskilstuna30.7.20+1.7
22.00
1
17
Sollentuna8.6.19+1.8
22.00
1
16
VUSGöteborg/U30.6.19-1.6
22.01
3
22
Söderhamn8.8.20-0.7
22.19
2
Enskede5.6.21-0.4
22.22
2
Enskede14.6.20-0.8
22.22
2
Huddinge19.6.21-0.7
22.23
1
17
h2
USMLinköping23.8.200.0
Visa/dölj alla resultat
22.28i
1
17
Sätra19.1.20
22.35
2
B
Mölndal10.6.210.0
22.50
3
Enskede3.7.21-3.4
22.53
3
19
h3
JSMLinköping21.8.21-2.3
22.66i
1
15
NC-yVäxjö4.3.18
23.04i
1
15
h1
NC-yVäxjö3.3.18
23.06i
1
15
Sätra21.1.18
23.06i
2
C
Sätra3.2.18
23.26
1
15
Danderyd13.5.18+0.5
23.40
1
16
h1
USMTrollhättan10.8.19-0.3
23.71i
2
Uppsala17.12.16
23.72i
1
Uppsala18.3.17
23.82
1
Danderyd14.5.17-1.8
24.23
1
Göteborg/U3.7.16-0.4
10-bästasnitt: 22.024
Längd
6.50
2
17
Täby11.5.19+0.4
6.46
4
15
VUSGöteborg/U29.6.18+1.4
6.44i
8
16
IUSMVästerås9.3.19
6.37i
3
17
Sätra18.1.20
6.28
1
14
Göteborg/U30.6.17+0.7
6.11i
4
15
NC-yVäxjö3.3.18
6.06i
2
15
Sätra20.1.18
6.04
4
15
USMEnskede4.8.180.0
5.99i
2
15
Huddinge27.1.18
5.84
12
15
Q
USMEnskede3.8.18-0.1
Visa/dölj alla resultat
5.74i
2
15
Uppsala18.12.16
10-bästasnitt: 6.209

Total results in database: 120
By event:
60 m:10
80 m:7
100 m:24
200 m:28
300 m:5
80 m häck (83.8 cm):1
300 m häck (76.2 cm):2
Höjd:4
Längd:12
Kula (4.0 kg):7
Kula (5.0 kg):7
Spjut (600 g):1
4x100 m:6
4x80 m:2
1000 m stafett:4
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
7.17
1-15
Växjö
3.3
 
7.18
1s1-15
Växjö
3.3
 
7.24
1h4-15
Växjö
3.3
 
7.33
1-15
Sätra
10.12
 
7.33
1h3-15
Sätra
20.1
 
7.34
1-15
Sätra
20.1
 
2019
7.21
 2-16
Västerås
10.3
 
7.22
1s2-16
Västerås
10.3
 
7.28
1h3-16
Västerås
10.3
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
9.68w
 2h1-14
Västerås
31.7
 +4.7
2017
9.32
 1h2-14
Göteborg/U
1.7
 +1.4
9.21w
 1
Göteborg/U
1.7
 +2.5
2018
9.28
3
Göteborg/U
30.6
 +1.4
9.16w
 1h2-15
Enskede
3.8
 +2.4
9.19w
 1 -15
Enskede
3.8
 +2.5
9.21w
 1 s2-15
Enskede
3.8
 +2.5
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
12.20
 1-14
Trollbäcken
6.6
 +1.4
2017
11.72
 1-14
Sätra
6.6
-0.7
2018
11.67
 1-15
Trollbäcken
6.6
-2.6
2019
11.05
 4-17
Sollentuna
8.6
 +1.8
11.18
1-16
Göteborg/U
29.6
-1.6
11.19
4-17
Stockholm/S
24.8
-0.7
11.22
1h5-16
Göteborg/U
29.6
-0.1
11.24
1s2-16
Trollhättan
9.8
-1.0
11.29
1h1-16
Trollhättan
9.8
-1.8
2020
10.94
1-17
Linköping
22.8
 +1.2
10.95
1h2-17
Linköping
22.8
 0.0
11.02
3
Göteborg/S
4.7
 +1.1
11.18
1-18
Enskede
6.6
-0.1
11.37
1-18
Enskede
6.6
-2.2
11.41
1-17
Trollbäcken
21.5
 0.0
11.65
1-18
Enskede
13.6
-4.2
2021
11.07
 1
Enskede
29.5
 +1.5
11.07
2rC
Sollentuna
13.6
 +0.3
11.21
3
Enskede
5.6
-0.3
11.24
1h2-19
Sollentuna
7.8
-1.2
11.31
2-19
Sollentuna
7.8
-1.6
11.08w
 3h1-19
Linköping
20.8
 +2.6
11.16w
 3
Huddinge
10.8
 +2.3
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
24.23
 1
Göteborg/U
3.7
-0.4
2017
23.82
 1
Danderyd
14.5
-1.8
23.30w
 1
Täby
27.8
 +3.8
2018
23.26
 1-15
Danderyd
13.5
 +0.5
2019
22.00
 1-17
Sollentuna
8.6
 +1.8
22.00
1-16
Göteborg/U
30.6
-1.6
23.40
1h1-16
Trollhättan
10.8
-0.3
2020
21.69
1-17
Linköping
23.8
-0.4
21.88
2h1
Eskilstuna
30.7
 +1.7
22.01
3-22
Söderhamn
8.8
-0.7
22.22
2
Enskede
14.6
-0.8
22.23
1h2-17
Linköping
23.8
 0.0
21.68w
 1rE
Göteborg/S
4.7
 +2.2
2021
21.80
 1rB
Göteborg/U
10.7
 0.0
22.19
2
Enskede
5.6
-0.4
22.22
2
Huddinge
19.6
-0.7
22.35
2rB
Mölndal
10.6
 0.0
22.50
3
Enskede
3.7
-3.4
22.53
3h3-19
Linköping
21.8
-2.3
21.87w
 3
Täby
16.6
 +3.2
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
23.71
 2
Uppsala
17.12
 
23.72
1
Uppsala
18.3
 
2018
22.66
 1-15
Växjö
4.3
 
23.04
1h1-15
Växjö
3.3
 
23.06
1-15
Sätra
21.1
 
23.06
2rC
Sätra
3.2
 
2020
22.28
1-17
Sätra
19.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
39.15
 1-14
Västerås
31.7
 
2017
36.67
 1
Sollentuna/E
11.6
 
2018
35.89
1-15
Göteborg/U
1.7
 
35.98
1 -15
Enskede
5.8
 
37.73
1 h1-16
Enskede
4.8
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
1.74
 1-13
Visby
10.9
 
2017
1.84
2-14
Gävle
10.9
 
2018
1.83
 3-15
Linköping
2.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
1.77
1-15
Sätra
21.1
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
6.28
 1-14
Göteborg/U
30.6
 +0.7
2018
6.46
 4-15
Göteborg/U
29.6
 +1.4
6.04
4 -15
Enskede
4.8
 0.0
5.84
12 q-15
Enskede
3.8
-0.1
2019
6.50
2-17
Täby
11.5
 +0.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
5.74
 2-15
Uppsala
18.12
 
2018
6.11
 4-15
Växjö
3.3
 
6.06
2-15
Sätra
20.1
 
5.99
2-15
Huddinge
27.1
 
2019
6.44
8-16
Västerås
9.3
 
2020
6.37
 3-17
Sätra
18.1
 

Junior-ungdom
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
12.21
4rC-15
Täby
19.5
-0.6
300 m häck (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
41.86
 2
Västerås
5.8
 
2018
39.99
1-15
Huddinge
15.6
 
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
12.14
 1-14
Täby
27.8
 
2018
14.36
2-15
Enskede
4.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
10.41
 2-14
Sätra
11.12
 
2018
14.09
1-15
Sätra
20.1
 
13.48
3-15
Växjö
3.3
 
13.38
2-15
Sätra
9.12
 
Kula (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
13.39
 7-16
Trollhättan
11.8
 
11.81
Täby
11.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
13.07
 6-16
Västerås
9.3
 
12.18
2-17
Gävle
9.12
 
2020
13.92
8-17
Göteborg/FH
1.3
 
13.90
5-17
Sätra
16.2
 
12.72
2-17
Sätra
19.1
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
37.30
22-15
Linköping
1.9
 


Junior-ungdom
Ute
80 m
USM 2018 1
15
9.19w
1
15
s2
9.21w
1
15
h2
9.16w
100 m
USM 2019 1
16
NT
1
16
s2
11.24
1
16
h1
11.29
USM 2020 1
17
10.94
1
17
h2
10.95
JSM 2021
3
19
h1
11.08w
200 m
USM 2019
16
s1
DNF
1
16
h1
23.40
USM 2020 1
17
21.69
1
17
h2
22.23
JSM 2021
3
19
h3
22.53
300 m
USM 2018 1
15
35.98
1
16
h1
37.73
Längd
USM 2018 4
15
6.04
12
15
Q
5.84
Kula (4.0 kg)
USM 2018 2
15
14.36
Kula (5.0 kg)
USM 2019 7
16
13.39
4x80 m
USM 2018 1
15
35.16
1
15
h1
35.35
4x100 m
USM 2020 1
17
42.64
1
17
h2
42.73
JSM 2021 1
19
40.81
1
19
h1
41.40
1000 m stafett
USM 2020 1
17
1:56.89
1
17
h2
2:02.35
JSM 2021 1
19
1:54.67
1
19
h2
1:57.84
Inne
60 m
IUSM 2019 2
16
7.21
1
16
s2
7.22
1
16
h3
7.28
Längd
IUSM 2019 8
16
6.44
Kula (5.0 kg)
IUSM 2019 6
16
13.07
IUSM 2020 8
17
13.92