Austin Hamilton

Född: 29 juli 1997

Ålder: 24 år 127 dagar

Förening:
 Upsala IF
 15.11.2021–

Tidigare förening(ar):
Malmö AI 15.11.2011–14.11.2021
Öresund FK –14.11.2011

Tidigare nationalitet: JAM -> 3 jul 2014

  •  IEM‐brons 60 m 2017
  •  1 SM‐guld, 4 SM‐brons
  •  1 ISM‐guld, 2 ISM‐silver, 2 ISM‐brons


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

60 m (1)
6.94i
SB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
100 m (10)
10.83
SB  UppsalaUppsala20.6.21-0.5
10.65w
  SundsvallSundsvall25.7.21+2.5
10.69w
  SundsvallSundsvall25.7.21+2.3
10.68
SB  MölndalMölndal7.8.21+0.9
10.72
  MölndalMölndal7.8.210.0
10.72
  Malmö/SMalmö/S14.8.21+0.3
10.47
SB  Malmö/SMalmö/S14.8.21+0.2
10.77
  SMBoråsSM, Borås27.8.21-1.3
10.58
  SMBoråsSM, Borås27.8.21-1.1
10.62
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S4.9.21-0.7
200 m (4)
22.07
SB  SundsvallSundsvall27.6.21+1.5
22.02
SB  SundsvallSundsvall11.7.21+2.0
22.41
  SundsvallSundsvall25.7.21+1.2
22.10
  SMBoråsSM, Borås29.8.21-0.6
4x100 m (2)
40.89
SB  SMHuddingeSM, Huddinge31.7.21
 Malmö AI
Jean-Christian Zirignon, Austin Hamilton
Douglas Hellbratt, Max Rosquist-Larsson
39.99
SB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S4.9.21
 Sweden
Thomas Jones, Austin Hamilton
Viktor Thor, Zion Eriksson

2020

60 m (2)
6.99i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
7.06i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
100 m (3)
10.73
SB  Kingston, JAMKingston, JAM25.7.20+1.7
10.61
SB  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20+1.6
10.82
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20-0.5
4x100 m (1)
40.56
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S12.9.20
 Malmö AI
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Viktor Bondesson, Jean-Christian Zirignon

2019

60 m (8)
6.71i
SB  Dortmund, GERDortmund, GER27.1.19
6.68i
SB  Dortmund, GERDortmund, GER27.1.19
6.72i
  ISTAFBerlin, GERISTAF, Berlin, GER1.2.19
6.89i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
6.74i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
6.62i
PB (44) (2)ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
6.76i
  IEMGlasgow, GBRIEM, Glasgow, GBR2.3.19
6.75i
  IEMGlasgow, GBRIEM, Glasgow, GBR2.3.19
100 m (8)
10.51
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19+0.4
10.34w
  SkaraSkara6.6.19+2.2
10.54
  SkaraSkara6.6.19+1.1
10.39
SB  (2)FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19+1.3
10.72
  KarlstadKarlstad3.7.19+0.3
10.81
  JEM22GävleJEM22, Gävle11.7.19-2.4
10.74
  JEM22GävleJEM22, Gävle11.7.19-1.2
14.70w
  JEM22GävleJEM22, Gävle12.7.19+2.2
4x100 m (5)
40.16
SB  Stockholm/SStockholm/S25.5.19
 Sweden
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Thobias Montler, Jean-Christian Zirignon
40.16
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Malmö AI
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Thobias Montler, Jean-Christian Zirignon
39.62
SB  Stockholm/SStockholm/S25.5.19
 Sweden
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Thobias Montler, Jean-Christian Zirignon
39.62
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Malmö AI
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Thobias Montler, Jean-Christian Zirignon
40.21
  AtletiCAGGenève, SUIAtletiCAG, Genève, SUI15.6.19
 Sweden
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Max Hrelja, Anders Pihlblad

2018

60 m (11)
6.87i
SB  VäxjöVäxjö20.1.18
6.75i
SB  VäxjöVäxjö20.1.18
6.69i
SB  ISTAFBerlin, GERISTAF, Berlin, GER26.1.18
6.68i
SB  ISTAFBerlin, GERISTAF, Berlin, GER26.1.18
6.64i
SB (81) (1)Karlsruhe, GERKarlsruhe, GER3.2.18
6.66i
  Karlsruhe, GERKarlsruhe, GER3.2.18
6.79i
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
6.69i
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
6.88i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
6.84i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
7.35i
  IVMBirmingham, GBRIVM, Birmingham, GBR3.3.18
100 m (4)
10.65
SB  (11)Clermont, FLClermont, FL12.5.18+0.8
10.74
  Clermont, FLClermont, FL12.5.18+1.6
10.85
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18+0.2
10.81
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18-0.4
4x100 m (2)
40.60
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Malmö AI
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Sebastian Kadestål, Thobias Montler
DQ
  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Malmö AI
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Sebastian Kadestål, Thobias Montler

2017

60 m (14)
6.96i
SB  VäxjöVäxjö21.1.17
6.80i
SB  VäxjöVäxjö21.1.17
6.75i
SB  BauhausUlvsundaBauhaus, Ulvsunda28.1.17
6.77i
  BauhausUlvsundaBauhaus, Ulvsunda28.1.17
6.98i
  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.17
6.69i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.17
6.83i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
6.71i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
6.79i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
6.79i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
6.69i
=PB  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
6.65i
PB  IEMBeograd, SRBIEM, Beograd, SRB4.3.17
6.67i
  IEMBeograd, SRBIEM, Beograd, SRB4.3.17
6.63i
PB (61) (1)IEMBeograd, SRBIEM, Beograd, SRB4.3.17
100 m (17)
10.40
=PB  SkaraSkara6.6.17+1.4
10.40w
  SkaraSkara6.6.17+2.2
10.54
  Genève, SUIGenève, SUI10.6.17-0.7
10.35
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17+1.7
10.16w
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17+4.8
10.67
  Lag-EM Div 1Vaasa, FINLag-EM Div 1, Vaasa, FIN23.6.17-0.5
10.51
  Lag-EM Div 1Vaasa, FINLag-EM Div 1, Vaasa, FIN24.6.17-1.3
10.36
  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL13.7.17+1.5
10.34
PB  (2)JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL13.7.17+1.5
10.40
  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL14.7.170.0
10.52w
  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17+3.6
10.51w
  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17+3.2
10.54
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17-0.8
10.48
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17+1.9
10.18w
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17+2.2
10.38
  HanžekovićZagreb, CROHanžeković, Zagreb, CRO29.8.17+0.3
10.47
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17-1.2
200 m (1)
21.40
SB  (9)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.17+0.2
4x100 m (4)
DNF
  SMMalmö/SSM, Malmö/S27.5.17
 Malmö AI
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Dennis Karanda, Emmanuel Dawlson
DNF
  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S27.5.17
 Malmö AI
Max Hrelja, Austin Hamilton
Sebastian Kadestål, Anton Sigurdsson
DNF
  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL16.7.17
 Sweden
Emil von Barth, Austin Hamilton
Felix Svensson, Jakob Lindbom
39.61
SB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17
 Sweden
Odain Rose, Nil de Oliveira
Tom Kling-Baptiste, Austin Hamilton

2016

60 m (9)
6.95i
SB  VäxjöVäxjö23.1.16
7.03i
  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A30.1.16
6.95i
=SB  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A30.1.16
6.87i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.16
7.07i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
6.94i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
6.82i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
6.82i
=SB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
6.72i
PB  (9) ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
100 m (14)
10.49
SB  SkaraSkara6.6.16+0.2
10.77
  SkaraSkara6.6.16+0.8
10.64
  Genève, SUIGenève, SUI11.6.16+1.1
10.49
=SB  BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER25.6.16+0.5
10.49
=SB  BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER25.6.16-0.5
10.46
SB  JVMBydgoszcz, POLJVM, Bydgoszcz, POL19.7.16+0.4
10.47
  JVMBydgoszcz, POLJVM, Bydgoszcz, POL20.7.16-0.6
10.81
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16+1.0
10.57
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.160.0
10.75
  NordicCHafnarfjördur, ISLNordicC, Hafnarfjördur, ISL13.8.160.0
10.54
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+0.8
10.40
PB  (52) SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+1.0
10.39w
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+2.9
10.40
SJR =PB  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN3.9.16+1.9
200 m (6)
21.89i
PB  (96) (9)PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A31.1.16
22.13i
  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.16
21.44
SB  BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER26.6.160.0
22.58w
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16+3.2
22.54w
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16+2.6
21.37
=PB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16+0.7
4x100 m (7)
40.67
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S28.5.16
 Malmö AI
Emmanuel Dawlson, Austin Hamilton
Thobias Montler, Anton Levin
43.56
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Malmö AI
James Gaudiello, Raymond Solomon Mpanga
Viktor Nylander, Austin Hamilton
41.99
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Malmö AI
James Gaudiello, Raymond Solomon Mpanga
Viktor Nylander, Austin Hamilton
39.39
SB  Genève, SUIGenève, SUI11.6.16
 Sweden
Emil von Barth, Austin Hamilton
Tom Kling-Baptiste, Johan Wissman
39.71
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S16.6.16
 Sweden
Emil von Barth, Austin Hamilton
Tom Kling-Baptiste, Johan Wissman
39.37
SB  EMAmsterdam, NEDEM, Amsterdam, NED9.7.16
 Sweden
Emil von Barth, Austin Hamilton
Tom Kling-Baptiste, Johan Wissman
55.68
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN4.9.16
 Sweden
Tom Kling-Baptiste, Austin Hamilton
Jacob Ewertzh, Erik Hagberg
4x200 m (1)
1:26.66i
SB  v3NatVäxjöv3Nat, Växjö13.2.16
 Sweden
Austin Hamilton, Felix Svensson
Marcus Torneé, Alexander Lesser

2015

100 m (17)
10.70w
  København, DENKøbenhavn, DEN27.5.15+3.8
10.59
SB  SkaraRacetSkaraSkaraRacet, Skara6.6.15+1.8
10.43
PB  (67) (5)SkaraRacetSkaraSkaraRacet, Skara6.6.15+1.3
10.85
  Göteborg/SGöteborg/S12.6.15-0.2
10.80w
  Göteborg/SGöteborg/S12.6.15+2.3
10.81
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U4.7.150.0
10.51
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U4.7.15+0.8
10.55
  JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna16.7.15+1.1
10.60
  JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna16.7.15-0.5
10.72
  JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna17.7.15-1.0
10.79
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15-3.6
10.51
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15-0.2
10.47
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15+0.7
11.18
  JSMKalmarJSM, Kalmar21.8.15-0.3
10.91
  JSMKalmarJSM, Kalmar21.8.15-1.4
10.68w
  SkaraSkara29.8.15+3.6
10.47w
  SkaraSkara29.8.15+2.5
200 m (3)
21.71
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U5.7.15+1.1
22.81
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15-0.9
21.37
PB  JSMKalmarJSM, Kalmar23.8.15-1.4
4x100 m (7)
40.92
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna16.5.15
 Mixed team
Austin Hamilton, Philip Nossmy
Thobias Montler, Nick Ekelund-Arenander
40.92
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna16.5.15
 Malmö AI
Austin Hamilton, Philip Nossmy
Thobias Montler, Nick Ekelund-Arenander
42.51
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna17.5.15
 Malmö AI
James Gaudiello, Austin Hamilton
Thobias Montler, Anton Sigurdsson
40.01
SJR   JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna19.7.15
 Sweden
Emil von Barth, Austin Hamilton
Thobias Montler, Gustav Kjell
39.73
SJR   JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna19.7.15
 Sweden
Emil von Barth, Austin Hamilton
Thobias Montler, Gustav Kjell
DNF
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.7.15
 Sweden
Alexander Brorsson, Chris Brusenback
Carl Armfelt, Austin Hamilton
39.81
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S12.9.15
 Sweden
Austin Hamilton, Sulayman Bah
Tom Kling-Baptiste, Alexander Brorsson

2014

60 m (7)
6.90i
SB  Malmö/AMalmö/A25.1.14
7.11i
  IUSMSätraIUSM, Sätra15.2.14
7.14i
  IUSMSätraIUSM, Sätra15.2.14
6.94i
  IUSMSätraIUSM, Sätra15.2.14
6.76i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
6.73i
PB  (11) (1) ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
6.76i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
100 m (13)
10.94
SB  UddevallaUddevalla29.5.14-2.4
10.78
SB  SkaraSkara6.6.14+0.8
10.51
PB  (26) (6)SkaraSkara6.6.14+1.4
10.64w
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S13.6.14+2.1
10.52
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S13.6.14+1.8
10.60
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.14-0.5
10.56
  JVMEugene, ORJVM, Eugene, OR22.7.14+1.4
10.64
  JVMEugene, ORJVM, Eugene, OR23.7.140.0
10.56
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14+1.9
10.66
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14+0.2
10.85w
  USMGävleUSM, Gävle8.8.14+2.7
10.68
  USMGävleUSM, Gävle8.8.14+1.0
10.71
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN30.8.14+0.3
200 m (6)
21.82
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.14+0.4
21.93
  ÖSPHelsingborgÖSP, Helsingborg5.7.14-3.1
21.90
  LaxaspHalmstadLaxasp, Halmstad13.7.14-1.0
22.94w
  USMGävleUSM, Gävle9.8.14+2.6
21.60
PB  (89) USMGävleUSM, Gävle10.8.14+0.9
22.33w
  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede16.8.14+2.4
4x100 m (6)
41.72
SB  SMKilSM, Kil24.5.14
 Malmö AI
Emmanuel Dawlson, Oscar Staafgård
Anton Levin, Austin Hamilton
41.11
SB  SMKilSM, Kil24.5.14
 Malmö AI
Emmanuel Dawlson, Oscar Staafgård
Anton Levin, Austin Hamilton
43.39
  USMKilUSM, Kil25.5.14
 Malmö AI
James Gaudiello, Austin Hamilton
Viktor Bondesson, Marko Simic
42.98
  USMKilUSM, Kil25.5.14
 Malmö AI
James Gaudiello, Austin Hamilton
Viktor Bondesson, Marko Simic
43.84
  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede16.8.14
 Malmö AI
James Gaudiello, Austin Hamilton
Viktor Bondesson, Viktor Nylander
DQ
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN30.8.14
 Sweden
Felix Svensson, Austin Hamilton
Giovanni Inostroza, Tarley Allison

2013

60 m (4)
7.12i
PB  Malmö/AMalmö/A1.12.12
6.89i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
6.96i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
7.13i
  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A10.3.13
100 m (6)
10.99
=PB  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S16.6.13-0.5
10.81
PB  HAIS-SpHässleholmHAIS-Sp, Hässleholm28.7.130.0
10.87
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna9.8.13+1.3
10.91
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna9.8.13+0.8
10.79
PB  SMBoråsSM, Borås30.8.13-1.1
10.67
PB  SMBoråsSM, Borås30.8.13+0.2
200 m (4)
22.13i
PB  (7)VäxjöVäxjö20.1.13
21.54w
  HaboHabo1.6.13+2.2
22.24
PB  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna10.8.13+1.7
22.10w
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna11.8.13+2.7
4x100 m (6)
40.21
SB  SMHuddingeSM, Huddinge25.5.13
 Mixed team
40.21
SB  SMHuddingeSM, Huddinge25.5.13
 Malmö AI
Austin Hamilton, Philip Nossmy
Nick Ekelund-Arenander, Emmanuel Dawlson
40.50
  SMHuddingeSM, Huddinge25.5.13
 Mixed team
40.50
  SMHuddingeSM, Huddinge25.5.13
 Malmö AI
Austin Hamilton, Philip Nossmy
Nick Ekelund-Arenander, Emmanuel Dawlson
43.44
  USMHuddingeUSM, Huddinge26.5.13
 Malmö AI
Austin Hamilton, Anton Sigurdsson
Charles Mitala, Elias Larsson
42.21
  USMHuddingeUSM, Huddinge26.5.13
 Malmö AI
Austin Hamilton, Anton Sigurdsson
Charles Mitala, Thobias Montler

2012

60 m (2)
7.21i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.12
7.16i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.12
100 m (4)
10.99
PB  Göteborg/UGöteborg/U7.7.12-0.4
11.40
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby10.8.12+0.8
11.27
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby10.8.12
11.31
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby10.8.12+1.6
200 m (4)
23.31i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.12
23.46i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.12
22.96i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.12
22.31
PB  Lag-USMTäbyLag-USM, Täby30.6.12-1.0
300 m (3)
36.02
PB  Göteborg/UGöteborg/U8.7.12
37.71
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby11.8.12
36.82
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby12.8.12
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m) (2)
16.07
  LundLund27.5.12
15.51w
  UddevallaUddevalla1.9.12+2.8
4x100 m (4)
41.85
SB  SMSödertäljeSM, Södertälje8.9.12
 Malmö AI
Austin Hamilton, Oscar Staafgård
Petter Olson, Emmanuel Dawlson
42.13
  SMSödertäljeSM, Södertälje8.9.12
 Malmö AI
Austin Hamilton, Oscar Staafgård
Petter Olson, Emmanuel Dawlson
42.61
  USMSödertäljeUSM, Södertälje9.9.12
 Malmö AI
Austin Hamilton, Oscar Staafgård
Thobias Montler, Charles Mitala
42.52
  USMSödertäljeUSM, Södertälje9.9.12
 Malmö AI
Austin Hamilton, Oscar Staafgård
Thobias Montler, Charles Mitala

2011

60 m (1)
7.44i
PB  UddevallaUddevalla12.3.11
100 m (1)
11.32
PB  Göteborg/UGöteborg/U9.7.11+1.0
200 m (1)
23.69
PB  HässleholmHässleholm30.7.11-0.1
300 m (1)
38.75
PB  FalköpingFalköping3.9.11
Längd (1)
5.74
PB  FalköpingFalköping3.9.11+1.0

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat140838.Eventname AS Eventeng, alltat140838.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat140838.Date),'.',MONTH(alltat140838.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat140838.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat140838 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat140838.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat140838.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat140838.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat140838.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat140838.Eventname AS Eventeng, alltat140838.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat140838.Date),'.',MONTH(alltat140838.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat140838.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat140838 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat140838.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat140838.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat140838.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat140838.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat140838.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat140838.Eventname AS Eventeng, alltat140838.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat140838.Date),'.',MONTH(alltat140838.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat140838.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat140838 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat140838.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat140838.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat140838.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat140838.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat140838.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
6.62
Norrköping16.2.196
100 m
Ute
10.34
Bydgoszcz, POL13.7.17+1.516
200 m
Ute
21.37
Kalmar23.8.15-1.4
Inne
21.89
Malmö/A31.1.16
300 m
Ute
36.02
Göteborg/U8.7.12
Längd
Ute
5.74
Falköping3.9.11+1.0
60 m
6.62i
2
ISMNorrköping16.2.19
6.63i
3
IEMBeograd, SRB4.3.17
6.64i
4
h2
Karlsruhe, GER3.2.18
6.65i
2
h3
IEMBeograd, SRB4.3.17
6.66i
6
Karlsruhe, GER3.2.18
6.67i
3
s1
IEMBeograd, SRB4.3.17
6.68i
4
ISTAFBerlin, GER26.1.18
6.68i
3
Dortmund, GER27.1.19
6.69i
1
Göteborg/FH4.2.17
6.69i
2
ISMVäxjö25.2.17
Visa/dölj alla resultat
6.69i
2
h2
ISTAFBerlin, GER26.1.18
6.69i
1
ISMGävle17.2.18
6.71i
1
22
IJSMGöteborg/FH19.2.17
6.71i
1
h2
Dortmund, GER27.1.19
6.72i
3
ISMMalmö/A27.2.16
6.72i
4
h2
ISTAFBerlin, GER1.2.19
6.73i
2
s1
ISMGöteborg/FH22.2.14
6.74i
1
s2
ISMNorrköping16.2.19
6.75i
2
h1
BauhausUlvsunda28.1.17
6.75i
1
Växjö20.1.18
6.75i
6
s1
IEMGlasgow, GBR2.3.19
6.76i
1
h2
ISMGöteborg/FH22.2.14
6.76i
3
ISMGöteborg/FH22.2.14
6.76i
2
h2
IEMGlasgow, GBR2.3.19
6.77i
4
BauhausUlvsunda28.1.17
6.79i
1
h3
ISMVäxjö25.2.17
6.79i
1
h3
ISMVäxjö25.2.17
6.79i
1
h2
ISMGävle17.2.18
6.80i
1
Växjö21.1.17
6.82i
1
19
IJSMVäxjö21.2.16
6.82i
2
h3
ISMMalmö/A27.2.16
6.83i
1
22
h2
IJSMGöteborg/FH19.2.17
6.84i
1
22
IJSMUppsala25.2.18
6.87i
1
h4
Göteborg/FH6.2.16
6.87i
1
h4
Växjö20.1.18
6.88i
1
22
h2
IJSMUppsala25.2.18
6.89i
2
h2
ISMNorrköping16.2.13
6.89i
1
h2
ISMNorrköping16.2.19
6.90i
2
Malmö/A25.1.14
6.94i
1
17
IUSMSätra15.2.14
6.94i
2
19
s1
IJSMVäxjö21.2.16
6.94i
4
h2
ISMMalmö/A20.2.21
6.95i
1
h7
Växjö23.1.16
6.95i
3
B
PallasspMalmö/A30.1.16
6.96i
6
ISMNorrköping16.2.13
6.96i
1
h3
Växjö21.1.17
6.98i
1
h5
Göteborg/FH4.2.17
6.99i
4
h4
ISMVäxjö22.2.20
7.03i
4
h2
PallasspMalmö/A30.1.16
7.06i
8
s1
ISMVäxjö22.2.20
7.07i
1
19
h2
IJSMVäxjö21.2.16
7.11i
1
17
h4
IUSMSätra15.2.14
7.12i
1
15
Malmö/A1.12.12
7.13i
1
16
h3
NC-yMalmö/A10.3.13
7.14i
1
17
s2
IUSMSätra15.2.14
7.16i
1
15
h4
NC-yGöteborg/FH25.2.12
7.21i
1
15
h2
NC-yGöteborg/FH25.2.12
7.35i
7
h3
IVMBirmingham, GBR3.3.18
7.44i
1
14
Uddevalla12.3.11
10-bästasnitt: 6.661
100 m
10.34
2
22
s3
JEM22Bydgoszcz, POL13.7.17+1.5
10.35
3
B
BauhausStockholm/S18.6.17+1.7
10.36
3
22
h5
JEM22Bydgoszcz, POL13.7.17+1.5
10.38
7
HanžekovićZagreb, CRO29.8.17+0.3
10.39
6
Folksam GPSollentuna18.6.19+1.3
10.40
2
s1
SMSollentuna26.8.16+1.0
10.40
2
vFINTampere, FIN3.9.16+1.9
10.40
2
h1
Skara6.6.17+1.4
10.40
6
22
JEM22Bydgoszcz, POL14.7.170.0
10.43
3
SkaraRacetSkara6.6.15+1.3
Visa/dölj alla resultat
10.46
2
19
h4
JVMBydgoszcz, POL19.7.16+0.4
10.47
3
SMSöderhamn7.8.15+0.7
10.47
5
19
s1
JVMBydgoszcz, POL20.7.16-0.6
10.47
1
vFINStockholm/S2.9.17-1.2
10.47
1
Malmö/S14.8.21+0.2
10.48
3
s1
SMHelsingborg25.8.17+1.9
10.49
1
h6
Skara6.6.16+0.2
10.49
1
19
h1
BauhausMannheim, GER25.6.16+0.5
10.49
2
19
BauhausMannheim, GER25.6.16-0.5
10.51
4
Skara6.6.14+1.4
10.51
1
19
VUSGöteborg/U4.7.15+0.8
10.51
1
s2
SMSöderhamn7.8.15-0.2
10.51
3
Lag-EM Div 1Vaasa, FIN24.6.17-1.3
10.51
2
B
BauhausStockholm/S30.5.19+0.4
10.52
4
Folksam GPGöteborg/S13.6.14+1.8
10.54
2
h4
SMSollentuna26.8.16+0.8
10.54
6
B
Genève, SUI10.6.17-0.7
10.54
1
h1
SMHelsingborg25.8.17-0.8
10.54
6
Skara6.6.19+1.1
10.55
2
19
h3
JEM19Eskilstuna16.7.15+1.1
10.56
4
19
h2
JVMEugene, OR22.7.14+1.4
10.56
1
h4
SMUmeå1.8.14+1.9
10.57
1
19
JSMHässleholm5.8.160.0
10.58
3
SMBorås27.8.21-1.1
10.59
3
h4
SkaraRacetSkara6.6.15+1.8
10.60
1
17
VUSGöteborg/U28.6.14-0.5
10.60
2
19
s2
JEM19Eskilstuna16.7.15-0.5
10.61
3
h2
SMUppsala14.8.20+1.6
10.62
3
vFINStockholm/S4.9.21-0.7
10.64
5
19
s1
JVMEugene, OR23.7.140.0
10.64
4
h4
Genève, SUI11.6.16+1.1
10.65
6
h1
Clermont, FL12.5.18+0.8
10.66
5
s1
SMUmeå1.8.14+0.2
10.67
3
SMBorås30.8.13+0.2
10.67
2
h2
Lag-EM Div 1Vaasa, FIN23.6.17-0.5
10.68
1
17
USMGävle8.8.14+1.0
10.68
2
Mölndal7.8.21+0.9
10.71
1
17
vFINHelsinki, FIN30.8.14+0.3
10.72
5
19
JEM19Eskilstuna17.7.15-1.0
10.72
5
Karlstad3.7.19+0.3
10.72
3
Mölndal7.8.210.0
10.72
2
h1
Malmö/S14.8.21+0.3
10.73
2
F
Kingston, JAM25.7.20+1.7
10.74
7
r3
Clermont, FL12.5.18+1.6
10.74
5
22
s1
JEM22Gävle11.7.19-1.2
10.75
1
19
NordicCHafnarfjördur, ISL13.8.160.0
10.77
6
Skara6.6.16+0.8
10.77
2
h2
SMBorås27.8.21-1.3
10.78
1
h5
Skara6.6.14+0.8
10.79
2
h2
SMBorås30.8.13-1.1
10.79
1
h4
SMSöderhamn7.8.15-3.6
10.81
2
HAIS-SpHässleholm28.7.130.0
10.81
1
19
h3
VUSGöteborg/U4.7.150.0
10.81
1
19
h1
JSMHässleholm5.8.16+1.0
10.81
1
B
VUSGöteborg/U30.6.18-0.4
10.81
2
22
h4
JEM22Gävle11.7.19-2.4
10.82
7
SMUppsala14.8.20-0.5
10.83
4
A
Uppsala20.6.21-0.5
10.85
1
h3
Göteborg/S12.6.15-0.2
10.85
1
h1
VUSGöteborg/U30.6.18+0.2
10.87
1
16
h3
NC-yEskilstuna9.8.13+1.3
10.91
1
16
NC-yEskilstuna9.8.13+0.8
10.91
1
19
JSMKalmar21.8.15-1.4
10.94
1
Uddevalla29.5.14-2.4
10.99
1
Göteborg/U7.7.12-0.4
10.99
1
17
teamNCMalmö/S16.6.13-0.5
11.18
1
19
h1
JSMKalmar21.8.15-0.3
11.27
1
15
s2
NC-yUpplands Väsby10.8.12
11.31
1
15
NC-yUpplands Väsby10.8.12+1.6
11.32
1
Göteborg/U9.7.11+1.0
11.40
1
15
h4
NC-yUpplands Väsby10.8.12+0.8
10-bästasnitt: 10.385
200 m
21.37
1
19
JSMKalmar23.8.15-1.4
21.37
2
19
JSMHässleholm7.8.16+0.7
21.40
1
VUSGöteborg/U2.7.17+0.2
21.44
2
19
C
BauhausMannheim, GER26.6.160.0
21.60
1
17
USMGävle10.8.14+0.9
21.71
3
19
VUSGöteborg/U5.7.15+1.1
21.82
2
B
VUSGöteborg/U29.6.14+0.4
21.89i
2
PallasspMalmö/A31.1.16
21.90
1
h1
LaxaspHalmstad13.7.14-1.0
21.93
1
ÖSPHelsingborg5.7.14-3.1
Visa/dölj alla resultat
22.02
1
A
Sundsvall11.7.21+2.0
22.07
1
A
Sundsvall27.6.21+1.5
22.10
5
h1
SMBorås29.8.21-0.6
22.13i
3
C
Växjö20.1.13
22.13i
2
Göteborg/FH6.2.16
22.24
1
16
h2
NC-yEskilstuna10.8.13+1.7
22.31
1
17
teamNCTäby30.6.12-1.0
22.41
3
Sundsvall25.7.21+1.2
22.81
1
19
h3
JSMKalmar22.8.15-0.9
22.96i
1
15
NC-yGöteborg/FH26.2.12
23.31i
1
15
h3
NC-yGöteborg/FH25.2.12
23.46i
1
15
s3
NC-yGöteborg/FH26.2.12
23.69
1
17
Hässleholm30.7.11-0.1
10-bästasnitt: 21.643
4x100 m
39.37
7
h1
EMAmsterdam, NED9.7.16
39.39
3
Genève, SUI11.6.16
39.61
1
vFINStockholm/S2.9.17
39.62
1
Stockholm/S25.5.19
39.62
1
SMStockholm/S25.5.19
39.71
3
BauhausStockholm/S16.6.16
39.73
1
19
JEM19Eskilstuna19.7.15
39.81
1
vFINStockholm/S12.9.15
39.99
2
vFINStockholm/S4.9.21
40.01
1
19
h1
JEM19Eskilstuna19.7.15
Visa/dölj alla resultat
40.16
1
h1
Stockholm/S25.5.19
40.16
1
h1
SMStockholm/S25.5.19
40.21
1
h1
SMHuddinge25.5.13
40.21
1
h1
SMHuddinge25.5.13
40.21
5
AtletiCAGGenève, SUI15.6.19
40.50
2
SMHuddinge25.5.13
40.50
2
SMHuddinge25.5.13
40.56
2
SMGöteborg/S12.9.20
40.60
1
h1
SMGöteborg/S26.5.18
40.67
2
SMStockholm/S28.5.16
40.89
2
SMHuddinge31.7.21
40.92
1
SMSollentuna16.5.15
40.92
1
SMSollentuna16.5.15
41.11
2
SMKil24.5.14
41.72
1
h1
SMKil24.5.14
41.85
3
h2
SMSödertälje8.9.12
41.99
1
19
JSMStockholm/S29.5.16
42.13
6
SMSödertälje8.9.12
42.21
1
17
USMHuddinge26.5.13
42.51
1
19
JSMSollentuna17.5.15
42.52
1
17
USMSödertälje9.9.12
42.61
1
17
h2
USMSödertälje9.9.12
42.98
1
17
USMKil25.5.14
43.39
1
17
h3
USMKil25.5.14
43.44
1
17
h1
USMHuddinge26.5.13
43.56
1
19
h2
JSMStockholm/S29.5.16
43.84
1
17
r2
Lag-SMTanumshede16.8.14
55.68
2
vFINTampere, FIN4.9.16
10-bästasnitt: 39.686

Total results in database: 237
By event:
60 m:59
100 m:97
200 m:29
300 m:4
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m):2
Längd:1
4x100 m:44
4x200 m:1
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
7.44
 1-14
Uddevalla
12.3
 
2012
7.16
 1h4-15
Göteborg/FH
25.2
 
7.21
1h2-15
Göteborg/FH
25.2
 
2013
6.89
 2 h2
Norrköping
16.2
 
6.96
6
Norrköping
16.2
 
7.12
1-15
Malmö/A
1.12
 
7.13
1h3-16
Malmö/A
10.3
 
2014
6.73
 2s1
Göteborg/FH
22.2
 
6.76
3
Göteborg/FH
22.2
 
6.76
1h2
Göteborg/FH
22.2
 
6.90
2
Malmö/A
25.1
 
6.94
1-17
Sätra
15.2
 
7.11
1h4-17
Sätra
15.2
 
7.14
1s2-17
Sätra
15.2
 
2016
6.72
 3
Malmö/A
27.2
 
6.82
1-19
Växjö
21.2
 
6.82
2h3
Malmö/A
27.2
 
6.87
1h4
Göteborg/FH
6.2
 
6.94
2s1-19
Växjö
21.2
 
6.95
1h7
Växjö
23.1
 
6.95
3rB
Malmö/A
30.1
 
7.03
4h2
Malmö/A
30.1
 
7.07
1h2-19
Växjö
21.2
 
2017
6.63
 3
Beograd, SRB
4.3
 
6.65
2h3
Beograd, SRB
4.3
 
6.67
3s1
Beograd, SRB
4.3
 
6.69
1
Göteborg/FH
4.2
 
6.69
2
Växjö
25.2
 
6.71
1-22
Göteborg/FH
19.2
 
6.75
2h1
Ulvsunda
28.1
 
6.77
4
Ulvsunda
28.1
 
6.79
1h3
Växjö
25.2
 
6.79
1h3
Växjö
25.2
 
6.80
1
Växjö
21.1
 
6.83
1h2-22
Göteborg/FH
19.2
 
6.96
1h3
Växjö
21.1
 
6.98
1h5
Göteborg/FH
4.2
 
2018
6.64
 4h2
Karlsruhe, GER
3.2
 
6.66
6
Karlsruhe, GER
3.2
 
6.68
4
Berlin, GER
26.1
 
6.69
2h2
Berlin, GER
26.1
 
6.69
1
Gävle
17.2
 
6.75
1
Växjö
20.1
 
6.79
1h2
Gävle
17.2
 
6.84
1-22
Uppsala
25.2
 
6.87
1h4
Växjö
20.1
 
6.88
1h2-22
Uppsala
25.2
 
7.35
7h3
Birmingham, GBR
3.3
 
2019
6.62
2
Norrköping
16.2
 
6.68
3
Dortmund, GER
27.1
 
6.71
1h2
Dortmund, GER
27.1
 
6.72
4h2
Berlin, GER
1.2
 
6.74
1s2
Norrköping
16.2
 
6.75
6s1
Glasgow, GBR
2.3
 
6.76
2h2
Glasgow, GBR
2.3
 
6.89
1h2
Norrköping
16.2
 
2020
6.99
 4h4
Växjö
22.2
 
7.06
8s1
Växjö
22.2
 
2021
6.94
 4h2
Malmö/A
20.2
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
11.32
 1
Göteborg/U
9.7
 +1.0
2012
10.99
 1
Göteborg/U
7.7
-0.4
11.27
1s2-15
Upplands Väsby
10.8
 
11.31
1-15
Upplands Väsby
10.8
 +1.6
11.40
1h4-15
Upplands Väsby
10.8
 +0.8
2013
10.67
 3
Borås
30.8
 +0.2
10.79
2 h2
Borås
30.8
-1.1
10.81
2
Hässleholm
28.7
 0.0
10.87
1h3-16
Eskilstuna
9.8
 +1.3
10.91
1-16
Eskilstuna
9.8
 +0.8
10.99
1 -17
Malmö/S
16.6
-0.5
2014
10.51
 4
Skara
6.6
 +1.4
10.52
4
Göteborg/S
13.6
 +1.8
10.56
4h2-19
Eugene, OR
22.7
 +1.4
10.56
1 h4
Umeå
1.8
 +1.9
10.60
1-17
Göteborg/U
28.6
-0.5
10.64
5s1-19
Eugene, OR
23.7
 0.0
10.66
5 s1
Umeå
1.8
 +0.2
10.68
1-17
Gävle
8.8
 +1.0
10.71
1-17
Helsinki, FIN
30.8
 +0.3
10.78
1h5
Skara
6.6
 +0.8
10.94
1
Uddevalla
29.5
-2.4
10.64w
 2h1
Göteborg/S
13.6
 +2.1
10.85w
 1h1-17
Gävle
8.8
 +2.7
2015
10.43
 3
Skara
6.6
 +1.3
10.47
3
Söderhamn
7.8
 +0.7
10.51
1-19
Göteborg/U
4.7
 +0.8
10.51
1 s2
Söderhamn
7.8
-0.2
10.55
2h3-19
Eskilstuna
16.7
 +1.1
10.59
3h4
Skara
6.6
 +1.8
10.60
2s2-19
Eskilstuna
16.7
-0.5
10.72
5-19
Eskilstuna
17.7
-1.0
10.79
1 h4
Söderhamn
7.8
-3.6
10.81
1h3-19
Göteborg/U
4.7
 0.0
10.85
1h3
Göteborg/S
12.6
-0.2
10.91
1-19
Kalmar
21.8
-1.4
11.18
1h1-19
Kalmar
21.8
-0.3
10.47w
 2rB
Skara
29.8
 +2.5
10.68w
 1h1
Skara
29.8
 +3.6
10.70w
 1
København, DEN
27.5
 +3.8
10.80w
 3
Göteborg/S
12.6
 +2.3
2016
10.40
 2s1
Sollentuna
26.8
 +1.0
10.40
2
Tampere, FIN
3.9
 +1.9
10.46
2h4-19
Bydgoszcz, POL
19.7
 +0.4
10.47
5s1-19
Bydgoszcz, POL
20.7
-0.6
10.49
1h6
Skara
6.6
 +0.2
10.49
2-19
Mannheim, GER
25.6
-0.5
10.49
1h1-19
Mannheim, GER
25.6
 +0.5
10.54
2h4
Sollentuna
26.8
 +0.8
10.57
1-19
Hässleholm
5.8
 0.0
10.64
4h4
Genève, SUI
11.6
 +1.1
10.75
1-19
Hafnarfjördur, ISL
13.8
 0.0
10.77
6
Skara
6.6
 +0.8
10.81
1h1-19
Hässleholm
5.8
 +1.0
10.39w
 3
Sollentuna
26.8
 +2.9
2017
10.34
2s3-22
Bydgoszcz, POL
13.7
 +1.5
10.35
3rB
Stockholm/S
18.6
 +1.7
10.36
3h5-22
Bydgoszcz, POL
13.7
 +1.5
10.38
7
Zagreb, CRO
29.8
 +0.3
10.40
2h1
Skara
6.6
 +1.4
10.40
6-22
Bydgoszcz, POL
14.7
 0.0
10.47
1
Stockholm/S
2.9
-1.2
10.48
3s1
Helsingborg
25.8
 +1.9
10.51
3
Vaasa, FIN
24.6
-1.3
10.54
6rB
Genève, SUI
10.6
-0.7
10.54
1h1
Helsingborg
25.8
-0.8
10.67
2h2
Vaasa, FIN
23.6
-0.5
10.16w
 8
Stockholm/S
18.6
 +4.8
10.18w
 1
Helsingborg
25.8
 +2.2
10.40w
 1h1
Skara
6.6
 +2.2
10.51w
 1-22
Gävle
11.8
 +3.2
10.52w
 1h2-22
Gävle
11.8
 +3.6
2018
10.65
 6h1
Clermont, FL
12.5
 +0.8
10.74
7r3
Clermont, FL
12.5
 +1.6
10.81
1rB
Göteborg/U
30.6
-0.4
10.85
1h1
Göteborg/U
30.6
 +0.2
2019
10.39
 6
Sollentuna
18.6
 +1.3
10.51
2rB
Stockholm/S
30.5
 +0.4
10.54
6
Skara
6.6
 +1.1
10.72
5
Karlstad
3.7
 +0.3
10.74
5s1-22
Gävle
11.7
-1.2
10.81
2h4-22
Gävle
11.7
-2.4
10.34w
 3h14
Skara
6.6
 +2.2
14.70w
 8-22
Gävle
12.7
 +2.2
2020
10.61
 3h2
Uppsala
14.8
 +1.6
10.73
2rF
Kingston, JAM
25.7
 +1.7
10.82
7
Uppsala
14.8
-0.5
2021
10.47
 1
Malmö/S
14.8
 +0.2
10.58
3
Borås
27.8
-1.1
10.62
3
Stockholm/S
4.9
-0.7
10.68
2
Mölndal
7.8
 +0.9
10.72
3
Mölndal
7.8
 0.0
10.72
2h1
Malmö/S
14.8
 +0.3
10.77
2h2
Borås
27.8
-1.3
10.83
4rA
Uppsala
20.6
-0.5
10.65w
 1h2
Sundsvall
25.7
 +2.5
10.69w
 3
Sundsvall
25.7
 +2.3
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
23.69
 1-17
Hässleholm
30.7
-0.1
2012
22.31
 1-17
Täby
30.6
-1.0
2013
22.24
 1h2-16
Eskilstuna
10.8
 +1.7
21.54w
 1
Habo
1.6
 +2.2
22.10w
 1-16
Eskilstuna
11.8
 +2.7
2014
21.60
 1-17
Gävle
10.8
 +0.9
21.82
2rB
Göteborg/U
29.6
 +0.4
21.90
1h1
Halmstad
13.7
-1.0
21.93
1
Helsingborg
5.7
-3.1
22.33w
 1-17
Tanumshede
16.8
 +2.4
22.94w
 1h1-17
Gävle
9.8
 +2.6
2015
21.37
1-19
Kalmar
23.8
-1.4
21.71
3-19
Göteborg/U
5.7
 +1.1
22.81
1h3-19
Kalmar
22.8
-0.9
2016
21.37
 2-19
Hässleholm
7.8
 +0.7
21.44
2rC-19
Mannheim, GER
26.6
 0.0
22.54w
 1s2-19
Hässleholm
7.8
 +2.6
22.58w
 1h2-19
Hässleholm
6.8
 +3.2
2017
21.40
 1
Göteborg/U
2.7
 +0.2
2021
22.02
 1rA
Sundsvall
11.7
 +2.0
22.07
1rA
Sundsvall
27.6
 +1.5
22.10
5h1
Borås
29.8
-0.6
22.41
3
Sundsvall
25.7
 +1.2
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
22.96
 1-15
Göteborg/FH
26.2
 
23.31
1h3-15
Göteborg/FH
25.2
 
23.46
1s3-15
Göteborg/FH
26.2
 
2013
22.13
 3rC
Växjö
20.1
 
2016
21.89
2
Malmö/A
31.1
 
22.13
2
Göteborg/FH
6.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
38.75
 1-14
Falköping
3.9
 
2012
36.02
1
Göteborg/U
8.7
 
36.82
1-15
Upplands Väsby
12.8
 
37.71
1h4-15
Upplands Väsby
11.8
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
5.74
4-14
Falköping
3.9
 +1.0

Ute
100 m
SM 2013 3
10.67
2
h2
10.79
SM 2014
5
s1
10.66
1
h4
10.56
SM 2015 3
10.47
1
s2
10.51
1
h4
10.79
SM 2016 3
10.39w
2
s1
10.40
2
h4
10.54
SM 2017 1
10.18w
3
s1
10.48
1
h1
10.54
SM 2020 7
10.82
3
h2
10.61
SM 2021 3
10.58
2
h2
10.77
200 m
SM 2021
5
h1
22.10
4x100 m
SM 2012 6
42.13
3
h2
41.85
SM 2013 2
40.50
2
40.50
1
h1
40.21
1
h1
40.21
SM 2014 2
41.11
1
h1
41.72
SM 2015 1
40.92
1
40.92
SM 2016 2
40.67
SM 2017
DNF
SM 2018
1
h1
40.60
DQ
SM 2019 1
39.62
1
h1
40.16
SM 2020 2
40.56
SM 2021 2
40.89
Inne
60 m
ISM 2013 6
6.96
2
h2
6.89
ISM 2014 3
6.76
2
s1
6.73
1
h2
6.76
ISM 2016 3
6.72
2
h3
6.82
ISM 2017 2
6.69
1
h3
6.79
1
h3
6.79
ISM 2018 1
6.69
1
h2
6.79
ISM 2019 2
6.62
1
s2
6.74
1
h2
6.89
ISM 2020
8
s1
7.06
4
h4
6.99
ISM 2021
4
h2
6.94

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2014 1
17
10.68
1
17
h1
10.85w
JSM 2015 1
19
10.91
1
19
h1
11.18
JSM 2016 1
19
10.57
1
19
h1
10.81
JSM 2017 1
22
10.51w
1
22
h2
10.52w
200 m
USM 2014 1
17
21.60
1
17
h1
22.94w
JSM 2015 1
19
21.37
1
19
h3
22.81
JSM 2016 2
19
21.37
1
19
s2
22.54w
1
19
h2
22.58w
4x100 m
USM 2012 1
17
42.52
1
17
h2
42.61
USM 2013 1
17
42.21
1
17
h1
43.44
USM 2014 1
17
42.98
1
17
h3
43.39
JSM 2015 1
19
42.51
JSM 2016 1
19
41.99
1
19
h2
43.56
JSM 2017
22
DNF
Inne
60 m
IUSM 2014 1
17
6.94
1
17
s2
7.14
1
17
h4
7.11
IJSM 2016 1
19
6.82
2
19
s1
6.94
1
19
h2
7.07
IJSM 2017 1
22
6.71
1
22
h2
6.83
IJSM 2018 1
22
6.84
1
22
h2
6.88
Ute
4x100 m
EM 2016 11
7
h1
39.37
Inne
60 m
IEM 2017 3
6.63
3
s1
6.67
2
h3
6.65
IVM 2018 47
7
h3
7.35
IEM 2019 17
6
s1
6.75
2
h2
6.76

Lag-EM och Europacupen
100 m
Div 1 2017 3
10.51
2
h2
10.67

Junior-ungdom
100 m
JVM 2014 15
5
19
s1
10.64
4
19
h2
10.56
JEM19 2015 5
19
10.72
2
19
s2
10.60
2
19
h3
10.55
JVM 2016 13
5
19
s1
10.47
2
19
h4
10.46
JEM22 2017 6
22
10.40
2
22
s3
10.34
3
22
h5
10.36
JEM22 2019 8
22
14.70w
5
22
s1
10.74
2
22
h4
10.81
4x100 m
JEM19 2015 1
19
39.73
1
19
h1
40.01
JEM22 2017
-
22
h1
DNF