0



Filippa Sivnert

Född: 11 april 2001

Ålder: 23 år 14 dagar

Förening:
 Malmö AI
19.5.2019–
Tidigare förening(ar):

 Öresund FK –18.5.2019
Förening:
 Malmö AI
 19.5.2019–

Tidigare förening(ar):
Öresund FK –18.5.2019

  •  1 SM‐silver, 1 SM‐brons
  •  1 ISM‐guld, 2 ISM‐brons


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2024

60 m (8)
7.65i
SB  Malmö/AMalmö/A7.1.24
7.66i
  Malmö/AMalmö/A7.1.24
7.56i
SB  VäxjöVäxjö20.1.24
7.55i
SB  VäxjöVäxjö20.1.24
7.58i
  Aarhus, DENAarhus, DEN23.1.24
7.53i
SB  Aarhus, DENAarhus, DEN23.1.24
7.54i
  FGPSätraFGP, Sätra3.2.24
7.69i
  ISMKarlstadISM, Karlstad17.2.24
200 m (1)
24.99i
SB  VäxjöVäxjö19.1.24

2023

60 m (11)
7.55i
SB  Aarhus, DENAarhus, DEN25.1.23
7.53i
SB  Aarhus, DENAarhus, DEN25.1.23
7.50i
SB  FGPSätraFGP, Sätra29.1.23
7.42i
SB  FGPSätraFGP, Sätra29.1.23
7.56i
  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.23
7.46i
  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.23
7.57i
  v3NatKarlstadv3Nat, Karlstad12.2.23
7.45i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A18.2.23
7.51i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A18.2.23
7.58i
  IJSMKarlstadIJSM, Karlstad26.2.23
7.47i
  IJSMKarlstadIJSM, Karlstad26.2.23
100 m (13)
11.92
SB  NordicCKøbenhavn, DENNordicC, København, DEN27.5.23-1.2
11.93
  NordicCKøbenhavn, DENNordicC, København, DEN27.5.23+0.8
11.68
SB  København, DENKøbenhavn, DEN7.6.23+1.6
11.62
SB  København, DENKøbenhavn, DEN7.6.23+0.7
11.70
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna11.6.23+1.7
11.73
  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna8.7.23-1.1
11.73
  JEM22Espoo, FINJEM22, Espoo, FIN13.7.23-1.1
11.53
PB  SMSöderhamnSM, Söderhamn28.7.23+2.0
11.55
  SMSöderhamnSM, Söderhamn28.7.23+0.2
11.63w
  FGPMalmö/SFGP, Malmö/S5.8.23+2.5
12.03
  JSMHelsingborgJSM, Helsingborg11.8.230.0
11.73
  JSMHelsingborgJSM, Helsingborg11.8.23-0.3
12.03
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.23+0.3
200 m (1)
24.98
PB  SMSöderhamnSM, Söderhamn29.7.23-0.1
4x100 m (7)
45.83
SB  NordicCKøbenhavn, DENNordicC, København, DEN28.5.23
 Sweden
Filippa Sivnert, Julia Henriksson
Nora Lindahl, Wilma Svenson
DQ
  Lag-EM Super LChorzów, POLLag-EM Super L, Chorzów, POL24.6.23
 Sweden
Elvira Tanderud, Nora Lindahl
Julia Henriksson, Filippa Sivnert
DNF
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S2.7.23
 Sweden
Wilma Svenson, Nora Lindahl
Filippa Sivnert, Julia Henriksson
45.74
SB  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna8.7.23
 Malmö AI
Filippa Sivnert, Ida Staafgård
Julia Henriksson, Johanna Carlsson
59.73
  JEM22Espoo, FINJEM22, Espoo, FIN15.7.23
 Sweden
Wilma Svenson, Filippa Sivnert
Ida Staafgård, Famke Persson
44.56
SB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.23
 Sweden
Ida Staafgård, Nora Lindahl
Julia Henriksson, Filippa Sivnert
45.79
  SMSödertäljeSM, Södertälje9.9.23
 Malmö AI
Filippa Sivnert, Ida Staafgård
Julia Henriksson, Johanna Carlsson

2022

60 m (12)
7.57i
SB  VäxjöVäxjö22.1.22
7.57i
=SB  VäxjöVäxjö22.1.22
7.53i
SB  Malmö/AMalmö/A30.1.22
7.45i
SB  Malmö/AMalmö/A30.1.22
7.54i
  Göteborg/FHGöteborg/FH5.2.22
7.53i
  Göteborg/FHGöteborg/FH5.2.22
7.58i
  Malmö/AMalmö/A12.2.22
7.52i
  Malmö/AMalmö/A12.2.22
7.50i
  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.22
7.42i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.22
7.58i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
7.53i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
100 m (6)
11.66w
  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S16.7.22+2.4
11.60
PB  SMNorrköpingSM, Norrköping5.8.22+1.0
11.73
  SMNorrköpingSM, Norrköping5.8.22+0.6
11.73
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna26.8.22+1.4
11.67
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna26.8.22-0.1
11.62
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN3.9.22-0.6
200 m (2)
24.51i
PB  VäxjöVäxjö21.1.22
25.02
SB  JönköpingJönköping15.5.22-0.4
4x100 m (7)
45.20
SB  JönköpingJönköping15.5.22
 Malmö AI
Filippa Sivnert, Wilma Rosenquist
Daniella Busk, Ida Staafgård
44.81
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S28.5.22
 Malmö AI
Filippa Sivnert, Wilma Rosenquist
Daniella Busk, Ida Staafgård
44.48
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S28.5.22
 Malmö AI
Filippa Sivnert, Wilma Rosenquist
Daniella Busk, Ida Staafgård
46.46
  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S16.7.22
 Sweden
Alva von Gerber, Cajsa Augustsson
Julia Henriksson, Filippa Sivnert
46.46
  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S16.7.22
 Sweden
Alva von Gerber, Cajsa Augustsson
Julia Henriksson, Filippa Sivnert
44.10
  EMMünchen, GEREM, München, GER19.8.22
 Sweden
Julia Henriksson, Daniella Busk
Filippa Sivnert, Elvira Tanderud
44.42
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN3.9.22
 Sweden
Julia Henriksson, Daniella Busk
Filippa Sivnert, Moa Hjelmer

2021

60 m (4)
7.71i
SB  VäxjöVäxjö23.1.21
7.66i
SB  VäxjöVäxjö23.1.21
7.70i
  Malmö/AMalmö/A30.1.21
7.71i
  Malmö/AMalmö/A30.1.21
100 m (12)
11.87
SB  Malmö/SMalmö/S29.5.21+1.4
11.74w
  Malmö/SMalmö/S29.5.21+3.3
11.98
  SkaraSkara6.6.21-0.1
11.93
  SkaraSkara6.6.21-1.2
12.05
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21-0.3
11.96
  Göteborg/SGöteborg/S19.6.21+0.9
12.01
  LundLund23.6.21+0.8
11.94
  LundLund23.6.21+1.8
11.95
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21+0.9
11.99
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21-1.5
12.06
  SMBoråsSM, Borås27.8.21-0.9
11.86
SB  SMBoråsSM, Borås27.8.21-0.2
200 m (2)
25.27
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21-2.0
25.01
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21-1.0
4x100 m (4)
44.51
  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST11.7.21
 Sweden
Julia Wennersten, Wilma Rosenquist
Filippa Sivnert, Julia Henriksson
DNF
  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST11.7.21
 Sweden
Julia Wennersten, Wilma Rosenquist
Filippa Sivnert, Julia Henriksson
44.53
SB  SMHuddingeSM, Huddinge31.7.21
 Malmö AI
Filippa Sivnert, Wilma Rosenquist
Daniella Busk, Linnea Killander
46.04
  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Malmö AI
Filippa Sivnert, Wilma Rosenquist
Freja Andersdotter, Kajsa Kjellergren

2020

60 m (12)
7.59i
PB  LundLund11.1.20
7.64i
  LundLund11.1.20
7.52i
PB  VäxjöVäxjö18.1.20
7.44i
PB  VäxjöVäxjö18.1.20
7.54i
  Malmö/AMalmö/A25.1.20
7.51i
  Malmö/AMalmö/A25.1.20
7.51i
  v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
7.42i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
7.38i
PB  (18) (1)ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
7.60i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH29.2.20
7.45i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH29.2.20
7.43i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH29.2.20
100 m (7)
11.77w
  SkaraSkara11.7.20+2.8
11.97
SB  SkaraSkara11.7.20+2.0
11.89
PB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20+2.0
11.90w
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20+2.2
11.84
PB  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20+1.5
12.05w
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20+2.8
11.97
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20+1.9
4x100 m (1)
45.83
SJR   JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S13.9.20
 Malmö AI
Filippa Sivnert, Nikki Anderberg
Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist
1000 m stafett (1)
2:18.94
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S12.9.20
 Malmö AI
Filippa Sivnert, Olivia Stridh
Angel Richmore, Freja Andersdotter

2019

100 m (7)
11.88w
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN8.6.19+3.8
12.00
PB  HalmstadHalmstad15.6.19+1.6
12.09
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+1.1
11.95
PB  (17)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.190.0
12.14
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19-1.5
11.99w
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19+2.1
12.33
  V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR17.8.19-1.4
4x100 m (4)
47.70
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Malmö AI
Filippa Sivnert, Samantha Oware
Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist
47.50
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Malmö AI
Filippa Sivnert, Samantha Oware
Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist
45.37
  JEM19BoråsJEM19, Borås21.7.19
 Sweden
Gabriella Holmström, Nikki Anderberg
Filippa Sivnert, Wilma Rosenquist
47.63
  V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR17.8.19
 Sweden
Julia Henriksson, Wilma Rosenquist
Filippa Sivnert, Gabriella Holmström

2018

60 m (6)
7.86i
SB  VäxjöVäxjö20.1.18
7.86i
=SB  VäxjöVäxjö20.1.18
7.88i
  Malmö/AMalmö/A10.2.18
7.92i
  Malmö/AMalmö/A10.2.18
7.83i
SB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala24.2.18
7.82i
SB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala24.2.18

2017

60 m (5)
7.92i
PB  Malmö/AMalmö/A3.12.16
7.80i
PB  Malmö/AMalmö/A28.1.17
7.91i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
7.81i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
7.79i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
100 m (4)
12.32
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+1.9
12.32
=PB  Göteborg/UGöteborg/U1.7.17+1.9
12.59
  USMFalunUSM, Falun11.8.17-1.5
12.42
  USMFalunUSM, Falun11.8.17+1.0

2016

60 m (4)
8.18i
PB  Malmö/AMalmö/A5.12.15
8.04i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
7.93i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
8.00i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
80 m (3)
10.13
PB  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16+1.4
10.06
PB  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16+0.7
10.21
  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16+1.5
4x80 m (2)
41.33
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Öresund FK
Flora Börjesson Frantzen, Nikki Anderberg
Ida Ottosson, Filippa Sivnert
41.60
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Öresund FK
Flora Börjesson Frantzen, Nikki Anderberg
Ida Ottosson, Filippa Sivnert

2015

60 m (1)
8.23i
PB  Malmö/AMalmö/A6.12.14
80 m (1)
10.38
PB  LidköpingLidköping5.9.15+0.6

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
7.38
Växjö22.2.20
100 m
Ute
11.53
Söderhamn28.7.23+2.014
200 m
Ute
24.98
Söderhamn29.7.23-0.1
Inne
24.51
Växjö21.1.22

Junior-ungdom
80 m
Ute
10.06
Vellinge5.8.16+0.7
60 m
7.38i
1
ISMVäxjö22.2.20
7.42i
1
h1
ISMVäxjö22.2.20
7.42i
3
ISMVäxjö26.2.22
7.42i
4
Sätra29.1.23
7.43i
1
19
IJSMGöteborg/FH29.2.20
7.44i
1
Växjö18.1.20
7.45i
1
19
s2
IJSMGöteborg/FH29.2.20
7.45i
2
Malmö/A30.1.22
7.45i
1
h1
ISMMalmö/A18.2.23
7.46i
5
Göteborg/FH2.2.23
Visa/dölj alla resultat
7.47i
1
22
IJSMKarlstad26.2.23
7.50i
3
h1
ISMVäxjö26.2.22
7.50i
3
h1
Sätra29.1.23
7.51i
1
19
Malmö/A25.1.20
7.51i
2
r1
v3NatHelsinki, FIN9.2.20
7.51i
3
ISMMalmö/A18.2.23
7.52i
1
h3
Växjö18.1.20
7.52i
1
Malmö/A12.2.22
7.53i
2
Malmö/A30.1.22
7.53i
3
Göteborg/FH5.2.22
7.53i
2
22
IJSMSkellefteå5.3.22
7.53i
6
Aarhus, DEN25.1.23
7.53i
1
B
Aarhus, DEN23.1.24
7.54i
1
19
h1
Malmö/A25.1.20
7.54i
2
h1
Göteborg/FH5.2.22
7.54i
5
h2
Sätra3.2.24
7.55i
4
h2
Aarhus, DEN25.1.23
7.55i
4
A
Växjö20.1.24
7.56i
4
B
Göteborg/FH2.2.23
7.56i
1
h2
Växjö20.1.24
7.57i
2
h1
Växjö22.1.22
7.57i
5
Växjö22.1.22
7.57i
6
v3NatKarlstad12.2.23
7.58i
1
h1
Malmö/A12.2.22
7.58i
1
22
h2
IJSMSkellefteå5.3.22
7.58i
1
22
h2
IJSMKarlstad26.2.23
7.58i
5
h2
Aarhus, DEN23.1.24
7.59i
1
h4
Lund11.1.20
7.60i
1
19
h3
IJSMGöteborg/FH29.2.20
7.64i
1
Lund11.1.20
7.65i
3
h1
Malmö/A7.1.24
7.66i
6
Växjö23.1.21
7.66i
4
A
Malmö/A7.1.24
7.69i
3
h1
ISMKarlstad17.2.24
7.70i
3
Malmö/A30.1.21
7.71i
3
h1
Växjö23.1.21
7.71i
5
Malmö/A30.1.21
7.79i
3
16
NC-yUppsala5.3.17
7.80i
1
16
Malmö/A28.1.17
7.81i
2
16
s2
NC-yUppsala5.3.17
7.82i
5
17
IUSMUppsala24.2.18
7.83i
2
17
h1
IUSMUppsala24.2.18
7.86i
1
17
h5
Växjö20.1.18
7.86i
5
17
Växjö20.1.18
7.88i
1
17
h1
Malmö/A10.2.18
7.91i
1
16
h1
NC-yUppsala5.3.17
7.92i
1
15
Malmö/A3.12.16
7.92i
1
17
Malmö/A10.2.18
7.93i
2
15
s2
NC-yUddevalla5.3.16
8.00i
4
15
NC-yUddevalla5.3.16
8.04i
1
15
h1
NC-yUddevalla5.3.16
8.18i
1
14
h1
Malmö/A5.12.15
8.23i
1
13
h1
Malmö/A6.12.14
10-bästasnitt: 7.432
100 m
11.53
1
h1
SMSöderhamn28.7.23+2.0
11.55
2
SMSöderhamn28.7.23+0.2
11.60
2
h3
SMNorrköping5.8.22+1.0
11.62
2
vFINHelsinki, FIN3.9.22-0.6
11.62
3
København, DEN7.6.23+0.7
11.67
2
22
JSMSollentuna26.8.22-0.1
11.68
2
h2
København, DEN7.6.23+1.6
11.70
7
Sollentuna11.6.23+1.7
11.73
3
SMNorrköping5.8.22+0.6
11.73
1
22
h2
JSMSollentuna26.8.22+1.4
Visa/dölj alla resultat
11.73
1
Club CHSollentuna8.7.23-1.1
11.73
5
22
h4
JEM22Espoo, FIN13.7.23-1.1
11.73
1
22
JSMHelsingborg11.8.23-0.3
11.84
4
SMUppsala14.8.20+1.5
11.86
7
SMBorås27.8.21-0.2
11.87
3
h1
Malmö/S29.5.21+1.4
11.89
5
Göteborg/S25.7.20+2.0
11.92
4
h2
NordicCKøbenhavn, DEN27.5.23-1.2
11.93
1
B
Skara6.6.21-1.2
11.93
8
NordicCKøbenhavn, DEN27.5.23+0.8
11.94
1
Lund23.6.21+1.8
11.95
2
19
VUSGöteborg/U29.6.190.0
11.95
2
22
h1
JSMLinköping20.8.21+0.9
11.96
1
Göteborg/S19.6.21+0.9
11.97
5
Skara11.7.20+2.0
11.97
3
19
JSMLinköping22.8.20+1.9
11.98
5
h4
Skara6.6.21-0.1
11.99
3
22
JSMLinköping20.8.21-1.5
12.00
1
h2
Halmstad15.6.19+1.6
12.01
1
h2
Lund23.6.21+0.8
12.03
1
22
h1
JSMHelsingborg11.8.230.0
12.03
5
vFINStockholm/S2.9.23+0.3
12.05
8
Sollentuna13.6.21-0.3
12.06
4
h1
SMBorås27.8.21-0.9
12.09
1
19
h3
VUSGöteborg/U29.6.19+1.1
12.14
1
19
h2
JSMGöteborg/S9.8.19-1.5
12.32
1
16
h3
Göteborg/U1.7.17+1.9
12.32
1
16
h3
VUSGöteborg/U1.7.17+1.9
12.33
7
19
V3NatKristiansand, NOR17.8.19-1.4
12.42
4
16
NC-yFalun11.8.17+1.0
12.59
2
16
h3
NC-yFalun11.8.17-1.5
10-bästasnitt: 11.643
4x100 m
44.10
5
h1
EMMünchen, GER19.8.22
44.42
2
vFINHelsinki, FIN3.9.22
44.48
1
SMGöteborg/S28.5.22
44.51
4
22
h2
JEM22Tallinn, EST11.7.21
44.53
1
SMHuddinge31.7.21
44.56
2
vFINStockholm/S2.9.23
44.81
1
h1
SMGöteborg/S28.5.22
45.20
1
Jönköping15.5.22
45.37
4
19
h1
JEM19Borås21.7.19
45.74
1
Club CHSollentuna8.7.23
Visa/dölj alla resultat
45.79
1
SMSödertälje9.9.23
45.83
1
19
JSMGöteborg/S13.9.20
45.83
2
NordicCKøbenhavn, DEN28.5.23
46.04
1
22
JSMHuddinge1.8.21
46.46
2
22
NordicCMalmö/S16.7.22
46.46
3
19
NordicCMalmö/S16.7.22
47.50
1
19
JSMStockholm/S26.5.19
47.63
5
19
V3NatKristiansand, NOR17.8.19
47.70
1
19
h1
JSMStockholm/S26.5.19
59.73
5
22
h1
JEM22Espoo, FIN15.7.23
10-bästasnitt: 44.772

Total results in database: 148
By event:
60 m:63
80 m:4
100 m:49
200 m:6
4x100 m:23
4x80 m:2
1000 m stafett:1
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
8.23
 1h1-13
Malmö/A
6.12
 
2016
7.93
 2s2-15
Uddevalla
5.3
 
8.00
4-15
Uddevalla
5.3
 
8.04
1h1-15
Uddevalla
5.3
 
8.18
1h1-14
Malmö/A
5.12
 
2017
7.79
 3-16
Uppsala
5.3
 
7.80
1-16
Malmö/A
28.1
 
7.81
2s2-16
Uppsala
5.3
 
7.91
1h1-16
Uppsala
5.3
 
7.92
1-15
Malmö/A
3.12
 
2018
7.82
 5-17
Uppsala
24.2
 
7.83
2h1-17
Uppsala
24.2
 
7.86
1h5-17
Växjö
20.1
 
7.86
5-17
Växjö
20.1
 
7.88
1h1-17
Malmö/A
10.2
 
7.92
1-17
Malmö/A
10.2
 
2020
7.38
1
Växjö
22.2
 
7.42
1h1
Växjö
22.2
 
7.43
1-19
Göteborg/FH
29.2
 
7.44
1
Växjö
18.1
 
7.45
1s2-19
Göteborg/FH
29.2
 
7.51
1-19
Malmö/A
25.1
 
7.51
2r1
Helsinki, FIN
9.2
 
7.52
1h3
Växjö
18.1
 
7.54
1h1-19
Malmö/A
25.1
 
7.59
1h4
Lund
11.1
 
7.60
1h3-19
Göteborg/FH
29.2
 
7.64
1
Lund
11.1
 
2021
7.66
 6
Växjö
23.1
 
7.70
3
Malmö/A
30.1
 
7.71
3h1
Växjö
23.1
 
7.71
5
Malmö/A
30.1
 
2022
7.42
 3
Växjö
26.2
 
7.45
2
Malmö/A
30.1
 
7.50
3h1
Växjö
26.2
 
7.52
1
Malmö/A
12.2
 
7.53
2
Malmö/A
30.1
 
7.53
3
Göteborg/FH
5.2
 
7.53
2-22
Skellefteå
5.3
 
7.54
2h1
Göteborg/FH
5.2
 
7.57
5
Växjö
22.1
 
7.57
2h1
Växjö
22.1
 
7.58
1h1
Malmö/A
12.2
 
7.58
1h2-22
Skellefteå
5.3
 
2023
7.42
 4
Sätra
29.1
 
7.45
1h1
Malmö/A
18.2
 
7.46
5
Göteborg/FH
2.2
 
7.47
1-22
Karlstad
26.2
 
7.50
3h1
Sätra
29.1
 
7.51
3
Malmö/A
18.2
 
7.53
6
Aarhus, DEN
25.1
 
7.55
4h2
Aarhus, DEN
25.1
 
7.56
4rB
Göteborg/FH
2.2
 
7.57
6
Karlstad
12.2
 
7.58
1h2-22
Karlstad
26.2
 
2024
7.53
 1rB
Aarhus, DEN
23.1
 
7.54
5h2
Sätra
3.2
 
7.55
4rA
Växjö
20.1
 
7.56
1h2
Växjö
20.1
 
7.58
5h2
Aarhus, DEN
23.1
 
7.65
3h1
Malmö/A
7.1
 
7.66
4rA
Malmö/A
7.1
 
7.69
3h1
Karlstad
17.2
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
12.32
1h3-16
Göteborg/U
1.7
 +1.9
2017
12.32
 1h3-16
Göteborg/U
1.7
 +1.9
12.42
4-16
Falun
11.8
 +1.0
12.59
2h3-16
Falun
11.8
-1.5
2019
11.95
 2-19
Göteborg/U
29.6
 0.0
12.00
1h2
Halmstad
15.6
 +1.6
12.09
1h3-19
Göteborg/U
29.6
 +1.1
12.14
1 h2-19
Göteborg/S
9.8
-1.5
12.33
7-19
Kristiansand, NOR
17.8
-1.4
11.88w
 1
Hvidovre, DEN
8.6
 +3.8
11.99w
 4 -19
Göteborg/S
9.8
 +2.1
2020
11.84
 4
Uppsala
14.8
 +1.5
11.89
5
Göteborg/S
25.7
 +2.0
11.97
5
Skara
11.7
 +2.0
11.97
3-19
Linköping
22.8
 +1.9
11.77w
 1rB
Skara
11.7
 +2.8
11.90w
 2h1
Uppsala
14.8
 +2.2
12.05w
 3h2-19
Linköping
22.8
 +2.8
2021
11.86
 7
Borås
27.8
-0.2
11.87
3h1
Malmö/S
29.5
 +1.4
11.93
1rB
Skara
6.6
-1.2
11.94
1
Lund
23.6
 +1.8
11.95
2h1-22
Linköping
20.8
 +0.9
11.96
1
Göteborg/S
19.6
 +0.9
11.98
5h4
Skara
6.6
-0.1
11.99
3-22
Linköping
20.8
-1.5
12.01
1h2
Lund
23.6
 +0.8
12.05
8
Sollentuna
13.6
-0.3
12.06
4h1
Borås
27.8
-0.9
11.74w
 2
Malmö/S
29.5
 +3.3
2022
11.60
 2h3
Norrköping
5.8
 +1.0
11.62
2
Helsinki, FIN
3.9
-0.6
11.67
2-22
Sollentuna
26.8
-0.1
11.73
3
Norrköping
5.8
 +0.6
11.73
1h2-22
Sollentuna
26.8
 +1.4
11.66w
 1rB-22
Malmö/S
16.7
 +2.4
2023
11.53
1h1
Söderhamn
28.7
 +2.0
11.55
2
Söderhamn
28.7
 +0.2
11.62
3
København, DEN
7.6
 +0.7
11.68
2h2
København, DEN
7.6
 +1.6
11.70
7
Sollentuna
11.6
 +1.7
11.73
1
Sollentuna
8.7
-1.1
11.73
5h4-22
Espoo, FIN
13.7
-1.1
11.73
1-22
Helsingborg
11.8
-0.3
11.92
4h2
København, DEN
27.5
-1.2
11.93
8
København, DEN
27.5
 +0.8
12.03
1h1-22
Helsingborg
11.8
 0.0
12.03
5
Stockholm/S
2.9
 +0.3
11.63w
 4
Malmö/S
5.8
 +2.5
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
25.01
 2-22
Linköping
22.8
-1.0
25.27
2h2-22
Linköping
21.8
-2.0
2022
25.02
 1
Jönköping
15.5
-0.4
2023
24.98
6h2
Söderhamn
29.7
-0.1
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
24.51
1rC
Växjö
21.1
 
2024
24.99
 3rB
Växjö
19.1
 

Junior-ungdom
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
10.38
 1s2-14
Lidköping
5.9
 +0.6
2016
10.06
2s3-15
Vellinge
5.8
 +0.7
10.13
1h5-15
Vellinge
5.8
 +1.4
10.21
3-15
Vellinge
5.8
 +1.5

Ute
100 m
SM 2020 4
11.84
2
h1
11.90w
SM 2021 7
11.86
4
h1
12.06
SM 2022 3
11.73
2
h3
11.60
SM 2023 2
11.55
1
h1
11.53
200 m
SM 2023
6
h2
24.98
4x100 m
SM 2021 1
44.53
SM 2022 1
44.48
1
h1
44.81
SM 2023 1
45.79
Inne
60 m
ISM 2020 1
7.38
1
h1
7.42
ISM 2022 3
7.42
3
h1
7.50
ISM 2023 3
7.51
1
h1
7.45
ISM 2024
3
h1
7.69

Junior-ungdom
Ute
80 m
NC-y 2016 3
15
10.21
2
15
s3
10.06
1
15
h5
10.13
100 m
NC-y 2017 4
16
12.42
2
16
h3
12.59
JSM 2019 4
19
11.99w
1
19
h2
12.14
JSM 2020 3
19
11.97
3
19
h2
12.05w
JSM 2021 3
22
11.99
2
22
h1
11.95
JSM 2022 2
22
11.67
1
22
h2
11.73
JSM 2023 1
22
11.73
1
22
h1
12.03
200 m
JSM 2021 2
22
25.01
2
22
h2
25.27
4x80 m
USM 2016 7
15
41.60
1
15
h4
41.33
4x100 m
JSM 2019 1
19
47.50
1
19
h1
47.70
JSM 2020 1
19
45.83
JSM 2021 1
22
46.04
1000 m stafett
JSM 2020 2
19
2:18.94
Inne
60 m
NC-y 2016 4
15
8.00
2
15
s2
7.93
1
15
h1
8.04
NC-y 2017 3
16
7.79
2
16
s2
7.81
1
16
h1
7.91
IUSM 2018 5
17
7.82
2
17
h1
7.83
IJSM 2020 1
19
7.43
1
19
s2
7.45
1
19
h3
7.60
IJSM 2022 2
22
7.53
1
22
h2
7.58
IJSM 2023 1
22
7.47
1
22
h2
7.58
Ute
4x100 m
EM 2022 9
5
h1
44.10

Lag-EM och Europacupen
Super L 2023 -
B
DQ

Junior-ungdom
100 m
JEM22 2023 17
5
22
h4
11.73
4x100 m
JEM19 2019 10
4
19
h1
45.37
JEM22 2021 -
22
DNF
4
22
h2
44.51
JEM22 2023 10
5
22
h1
59.73