Isabelle Eurenius

Född: 8 oktober 1989

Ålder: 31 år 192 dagar

Förening:
 Spårvägens FK
 15.11.2012–

Tidigare förening(ar):
Falu IK 15.11.2009–14.11.2012
Ume FI 19.5.2008–14.11.2009
Sollefteå GIF –18.5.2008

  •  1 SM‐guld, 1 SM‐silver, 2 SM‐brons
  •  1 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

Inga resultat 2021. Senaste resultatet är från 2020.

2020

60 m (9)
7.73i
SB  SätraSätra18.1.20
7.69i
SB  SätraSätra18.1.20
7.71i
  SollentunaSollentuna22.1.20
7.71i
  SollentunaSollentuna22.1.20
7.66i
SB  UppsalaUppsala8.2.20
7.68i
  UppsalaUppsala8.2.20
7.64i
SB  FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
7.57i
SB  (11)ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
7.62i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
100 m (8)
12.29
SB  SödertäljeSödertälje14.6.20-1.3
12.13
SB  SollentunaSollentuna5.7.20+1.0
11.91w
  SkaraSkara11.7.20+2.8
11.90w
  SkaraSkara11.7.20+2.4
12.06
SB  SundsvallSundsvall26.7.20+0.8
11.94
SB  SundsvallSundsvall26.7.20+1.9
12.26
  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20-0.2
12.07
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20+1.9
200 m (2)
24.89i
SB  (15)ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
25.04
SB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.200.0
Kula (1)
7.33
PB  SätraSätra26.9.20
 
7.037.066.127.33
Diskus (1)
15.00
PB  SätraSätra26.9.20
 
X14.4415.0014.36
Slägga (1)
21.04
PB  SätraSätra26.9.20
 
17.0720.1319.6121.04
Spjut (1)
15.73
PB  SätraSätra26.9.20
 
X14.0415.73X
Castorama (1)
1.301
PB  SätraSätra26.9.20
7.33   15.73   15.00   21.04
4x100 m (1)
46.33
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
 Spårvägens FK
Maia Eppelin, Isabelle Eurenius
Celina Reichardt, Moa Hjelmer

2019

60 m (5)
7.81i
SB  SätraSätra19.1.19
7.66i
SB  (18)SätraSätra19.1.19
7.71i
  NorrköpingNorrköping26.1.19
7.66i
=SB  NorrköpingNorrköping26.1.19
7.82i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
100 m (11)
12.06w
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19+2.8
11.92
SB  SkaraSkara6.6.19+1.9
11.98
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19+1.3
11.83w
  Lag-SMMalmö/SLag-SM, Malmö/S26.6.19+3.0
11.97
  KarlstadKarlstad3.7.19+0.7
12.14
  SundsvallSundsvall28.7.19-1.1
12.01
  SundsvallSundsvall28.7.19+0.9
12.26
  Stockholm/SStockholm/S31.7.19-0.9
11.95
  UppsalaUppsala16.8.19+0.7
11.91
SB  (16)UppsalaUppsala16.8.19+1.8
12.12
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19+1.6
200 m (3)
24.78
SB  SkaraSkara6.6.19+1.6
24.81
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19+1.0
24.73
SB  (21)SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19+1.0
4x100 m (2)
45.18
SB  Stockholm/SStockholm/S25.5.19
 Spårvägens FK
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Irene Ekelund, Moa Hjelmer
45.48
  Lag-SMMalmö/SLag-SM, Malmö/S26.6.19
 Spårvägens FK
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Irene Ekelund, Moa Hjelmer

2018

100 m (4)
11.96w
  SkaraSkara6.6.18+2.2
12.10
SB  Genève, SUIGenève, SUI9.6.180.0
12.23
  Stockholm/SStockholm/S18.7.180.0
11.91w
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18+2.3
200 m (1)
24.72w
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18+2.7
4x100 m (3)
45.46
SB  SMGöteborgSM, Göteborg26.5.18
 Spårvägens FK
Elin Westerlund, Isabelle Eurenius
Irene Ekelund, Moa Hjelmer
46.15
  Oslo, NOROslo, NOR30.5.18
 Sweden
Malin Ström, Isabelle Eurenius
Jessica Östlund, Elin Östlund
44.99
SB  Genève, SUIGenève, SUI9.6.18
 Sweden
Malin Ström, Isabelle Eurenius
Claudia Payton, Elin Östlund

2017

60 m (6)
7.67i
SB  Malmö/AMalmö/A28.1.17
7.56i
SB  (6)Malmö/AMalmö/A28.1.17
7.66i
  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
7.56i
=SB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
7.67i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
7.58i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
100 m (6)
11.94
SB  SkaraSkara6.6.17+1.0
11.87
SB  SundsvallSundsvall30.7.17+1.1
11.84
SB  SundsvallSundsvall30.7.17+0.3
11.70w
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17+3.5
11.64
PB  (3)SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17+1.7
12.06
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17-1.8
200 m (6)
24.54
SB  SätraSätra25.5.17+0.8
24.32
SB  Genève, SUIGenève, SUI10.6.17+0.7
24.01
SB  (3)Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17+1.2
24.67
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17-1.5
23.83w
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17+2.7
24.10
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.17-1.3
4x100 m (4)
45.32
SB  Genève, SUIGenève, SUI10.6.17
 Sweden
Gladys Bamane, Irene Ekelund
Isabelle Eurenius, Linnea Killander
45.65
  Lag-EM Div 1Vaasa, FINLag-EM Div 1, Vaasa, FIN24.6.17
 Sweden
Gladys Bamane, Irene Ekelund
Isabelle Eurenius, Pernilla Nilsson
46.35
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
 Spårvägens FK
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Elin Westerlund, Saga Berneryd
44.63
SB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17
 Sweden
Malin Ström, Isabelle Eurenius
Jessica Östlund, Elin Östlund

2016

60 m (4)
7.61i
SB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra6.2.16
7.48i
PB  (4)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra6.2.16
7.59i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
7.58i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
100 m (11)
11.87
SB  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna3.6.16+1.1
11.77
=PB  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna3.6.16+0.7
11.78
  SkaraSkara6.6.16+0.6
11.72
PB  SkaraSkara6.6.16+1.2
11.79w
  Snabba KlippSkaraSnabba Klipp, Skara19.6.16+2.6
11.45w
  Snabba KlippSkaraSnabba Klipp, Skara19.6.16+3.3
12.17
  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16-0.9
11.85
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall31.7.16+1.8
11.72
=PB  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall31.7.16+2.0
11.69w
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+2.4
11.65
PB  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+1.4
200 m (5)
24.69i
SB  (11)VäxjöVäxjö24.1.16
24.16w
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16+2.9
23.94
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16-0.2
24.25
  SMSollentunaSM, Sollentuna28.8.160.0
24.52
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN4.9.16-0.2
100 m häck (1)
15.42
SB  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16-1.0
4x100 m (5)
44.82
PB  SMStockholmSM, Stockholm28.5.16
 Spårvägens FK
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Elin Westerlund, Moa Hjelmer
44.56
SB  Genève, SUIGenève, SUI11.6.16
 Sweden
Pernilla Nilsson, Linnea Killander
Isabelle Eurenius, Moa Hjelmer
45.34
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S16.6.16
 Sweden
Gladys Bamane, Linnea Killander
Isabelle Eurenius, Elin Östlund
44.27
SB  EMAmsterdam, NEDEM, Amsterdam, NED9.7.16
 Sweden
Elin Östlund, Linnea Killander
Isabelle Eurenius, Pernilla Nilsson
45.42
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN4.9.16
 Sweden
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Elin Östlund, Malin Ström
4x200 m (1)
1:36.86i
SIR SB  v3NatVäxjöv3Nat, Växjö13.2.16
 Sweden
Pernilla Nilsson, Moa Hjelmer
Isabelle Eurenius, Josefin Magnusson

2015

100 m (9)
11.83
SB  (9)AtletiCAGGenève, SUIAtletiCAG, Genève, SUI6.6.15-0.4
11.84
  AtletiCAGGenève, SUIAtletiCAG, Genève, SUI6.6.15+0.6
12.01
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.7.15+0.1
11.99
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15+0.1
11.88
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15-0.1
12.06
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15+0.2
12.01
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15-0.1
11.91
  SkaraSkara29.8.15+0.2
11.89
  SkaraSkara29.8.15+1.1
200 m (3)
24.60i
PB  (9)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra31.1.15
25.13
SB  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15-3.2
24.39
SB  SMSöderhamnSM, Söderhamn9.8.15+1.9
400 m (1)
58.84
PB  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15
4x100 m (7)
44.81
SB  WorldRNassau, BAHWorldR, Nassau, BAH3.5.15
 Sweden
Pernilla Nilsson, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Moa Hjelmer
44.97
  WorldRNassau, BAHWorldR, Nassau, BAH3.5.15
 Sweden
Pernilla Nilsson, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Moa Hjelmer
45.99
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna16.5.15
 Spårvägens FK
Marie Sönnerfors, Isabelle Eurenius
Gladys Bamane, Moa Hjelmer
44.17
SB  AtletiCAGGenève, SUIAtletiCAG, Genève, SUI6.6.15
 Sweden
Irene Ekelund, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Moa Hjelmer
44.04
SB  Lag-EM Super LCheboksary, RUSLag-EM Super L, Cheboksary, RUS20.6.15
 Sweden
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Moa Hjelmer
44.69
  AthletissimaLausanne, SUIAthletissima, Lausanne, SUI9.7.15
 Sweden
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Elin Östlund, Moa Hjelmer
45.59
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S12.9.15
 Sweden
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Elin Östlund

2014

60 m (3)
7.71i
SB  (21)SätraSätra1.2.14
7.78i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
7.73i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
100 m (6)
11.86
PB  WindSprintSundsvallWindSprint, Sundsvall20.7.14+1.9
11.83
PB  WindSprintSundsvallWindSprint, Sundsvall20.7.14+1.2
11.79
PB  SMUmeåSM, Umeå1.8.14+0.8
12.00
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14-1.6
11.77
PB  (4)vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN30.8.14+1.7
11.89w
  KramforsKramfors6.9.14+2.4
200 m (7)
25.33i
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
26.54i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH23.2.14
24.66
PB  HuddingeHuddinge15.6.14-1.3
24.49
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna26.6.14+0.4
24.47
PB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås5.7.14-0.1
24.33
PB  SMUmeåSM, Umeå2.8.14+0.1
23.89
PB  SMUmeåSM, Umeå3.8.14+1.3
4x100 m (3)
43.80
SB  EMZürich, SUIEM, Zürich, SUI16.8.14
 Sweden
Irene Ekelund, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Pernilla Nilsson
44.36
  EMZürich, SUIEM, Zürich, SUI17.8.14
 Sweden
Irene Ekelund, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Pernilla Nilsson
44.09
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN30.8.14
 Sweden
Irene Ekelund, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Pernilla Nilsson

2013

60 m (3)
7.74i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
7.68i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
7.69i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
100 m (1)
12.29
SB  SundsvallSundsvall28.7.13+1.3
200 m (3)
24.92i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
24.92i
=PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13
25.16i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13

2012

60 m (1)
7.90i
SB  SätraSätra11.2.12
100 m (2)
12.21
SB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.6.12+1.0
12.17
SB  (24)SundsvallSundsvall17.6.12+0.7
100 m häck (1)
15.93
SB  EnskedeEnskede20.5.12-4.7
Tresteg (2)
11.72i
PB  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
 
X11.7211.60X
11.35
PB  EnskedeEnskede20.5.12-2.0

2011

60 m (4)
7.70i
SB  (15)SätraSätra13.2.11
7.75i
  IJSMSätraIJSM, Sätra19.2.11
7.76i
  IJSMSätraIJSM, Sätra19.2.11
7.75i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH26.2.11
100 m (4)
12.08w
  SollentunaSollentuna22.5.11+2.9
12.17
SB  (23)Lillehammer, NORLillehammer, NOR26.6.11+1.9
12.46
  SMGävleSM, Gävle12.8.11-0.5
12.40
  JSMVellingeJSM, Vellinge26.8.11+0.8
200 m (1)
24.81w
  SollentunaSollentuna22.5.11+2.6
60 m häck (4)
8.97i
SB  IJSMSätraIJSM, Sätra20.2.11
8.88i
PB  IJSMSätraIJSM, Sätra20.2.11
8.77i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH27.2.11
8.82i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH27.2.11
100 m häck (5)
14.66
SB  (19)FalunFalun28.5.11-0.5
DNF
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S11.6.11-1.8
14.75
  SMGävleSM, Gävle14.8.11-2.0
14.52w
  SMGävleSM, Gävle14.8.11+3.1
15.02
  JSMVellingeJSM, Vellinge28.8.11

2010

60 m (5)
7.65i
SB  FalunFalun30.1.10
7.66i
  SätraSätra31.1.10
7.71i
  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A20.2.10
7.64i
SB  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A20.2.10
7.84i
  ISMSätraISM, Sätra27.2.10
100 m (6)
12.08mx
SB  ÄänekoskiGÄänekoski, FINÄänekoskiG, Äänekoski, FIN13.6.10+0.9
12.12
  ÄänekoskiGÄänekoski, FINÄänekoskiG, Äänekoski, FIN13.6.10+0.1
12.02
SB  (12)Lillehammer, NORLillehammer, NOR20.6.10+1.7
12.34
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna1.7.10-0.9
12.46
  JSMKarlstadJSM, Karlstad13.8.10-1.2
12.18
  JSMKarlstadJSM, Karlstad13.8.10+1.6
200 m (3)
25.30i
SB  ISMSätraISM, Sätra27.2.10
25.29i
=PB  ISMSätraISM, Sätra28.2.10
25.20i
PB  ISMSätraISM, Sätra28.2.10
60 m häck (2)
9.09i
SB  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A21.2.10
9.01i
SB  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A21.2.10
100 m häck (4)
14.43
PB  (19)SundsvallSundsvall8.8.10-1.7
14.59
  JSMKarlstadJSM, Karlstad15.8.100.0
14.50
  SMFalunSM, Falun20.8.10-0.7
14.97
  SMFalunSM, Falun20.8.10-0.2
Längd (1)
5.42
SB  EnskedeEnskede16.5.10+1.4

2009

60 m (5)
7.67i
SB  SätraSätra22.2.09
7.70i
  ISMBollnäsISM, Bollnäs28.2.09
7.71i
  ISMBollnäsISM, Bollnäs28.2.09
7.69i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH7.3.09
7.65i
SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH7.3.09
100 m (13)
12.05
SB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S9.6.09+0.6
11.92
SB  (8)Kuortane, FINKuortane, FIN13.6.09+1.5
11.96
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.09+0.4
11.98
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U27.6.09-0.9
11.98
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U27.6.09-1.9
12.03
  FGPKarlskronaFGP, Karlskrona6.7.09+0.8
11.96
  ValboGGävleValboG, Gävle17.7.09+1.2
11.95
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall25.7.09+1.8
12.09w
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall25.7.09+2.5
12.17
  SMMalmö/SSM, Malmö/S1.8.09+0.7
11.98
  SMMalmö/SSM, Malmö/S1.8.09+1.8
12.17
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona14.8.09-0.3
12.11
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona14.8.09+0.4
200 m (6)
25.29i
PB  ISMBollnäsISM, Bollnäs28.2.09
25.50i
  ISMBollnäsISM, Bollnäs1.3.09
24.74
SB  (17)FGPKarlskronaFGP, Karlskrona6.7.09+0.7
25.37
  SMMalmö/SSM, Malmö/S2.8.09
25.25
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona15.8.09+1.1
24.92w
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona16.8.09+2.1
4x100 m (1)
45.22
SB  Lag-EM Super LLeiria, PORLag-EM Super L, Leiria, POR20.6.09
 Sweden
Emma Rienas, Lena Berntsson
Julia Skugge, Isabelle Eurenius

2008

60 m (7)
7.73i
SB  RödblåGöteborg/FHRödblå, Göteborg/FH9.2.08
7.72i
SB  RödblåGöteborg/FHRödblå, Göteborg/FH9.2.08
7.77i
  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra10.2.08
7.68i
PB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra10.2.08
7.70i
  IJSMEskilstunaIJSM, Eskilstuna1.3.08
7.65i
PB  IJSMEskilstunaIJSM, Eskilstuna1.3.08
7.59i
PB  IJSMEskilstunaIJSM, Eskilstuna1.3.08
100 m (10)
12.65
SB  MAI-GalanMalmö/SMAI-Galan, Malmö/S3.6.08-2.7
12.05w
  SayoSollentunaSayo, Sollentuna7.6.08+2.5
11.86w
  TelenorKarlskronaTelenor, Karlskrona16.6.08+3.3
12.17
SB  BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER21.6.08+0.2
12.10
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.08+0.8
12.05
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.08+0.4
12.19
  JVMBydgoszcz, POLJVM, Bydgoszcz, POL8.7.08-1.9
11.94
SB  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje8.8.08+1.8
11.87w
  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje8.8.08+2.1
12.22
  v3NatFana, NORv3Nat, Fana, NOR16.8.08-1.2
200 m (2)
25.07
PB  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje10.8.08-0.4
24.73
PB  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje10.8.08-0.3
100 m häck (3)
14.83
PB  (24)Göteborg/UGöteborg/U29.6.08+0.4
15.18
  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje9.8.08+1.8
14.86
  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje9.8.08+1.9
4x100 m (2)
46.06
SB  BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER21.6.08
 Sweden
Emma Tuvesson, Isabelle Eurenius
Caroline Lundahl, Louise Kronlund
46.58
  JVMBydgoszcz, POLJVM, Bydgoszcz, POL11.7.08
 Sweden
Caroline Lundahl, Isabelle Eurenius
Linnéa Collin, Louise Kronlund

2007

60 m (5)
7.72i
PB  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A27.1.07
7.70i
PB  (17)PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A27.1.07
7.81i
  IJSMNyköpingIJSM, Nyköping17.2.07
7.74i
  IJSMNyköpingIJSM, Nyköping17.2.07
7.84i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH24.2.07
100 m (12)
11.98
PB  TelenorKarlskronaTelenor, Karlskrona18.6.07-0.4
12.16
  ArcobalenoCelle Ligure, ITAArcobaleno, Celle Ligure, ITA27.6.07+0.2
11.91
PB  ÖresundsspHelsingborgÖresundssp, Helsingborg8.7.07+1.7
12.17
  JEM19Hengelo, NEDJEM19, Hengelo, NED19.7.07-0.1
12.18
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall24.7.07+0.9
12.30
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall24.7.07+1.0
12.23
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna10.8.07-0.6
12.21
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna10.8.07-0.9
11.95
  JSMUddevallaJSM, Uddevalla24.8.07+0.9
11.89
PB  JSMUddevallaJSM, Uddevalla24.8.07+0.9
11.88
PB  (7)v3NatEsbjerg, DENv3Nat, Esbjerg, DEN2.9.07+1.3
11.91
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U9.9.07+0.9
200 m (1)
25.14
PB  SundsvallSundsvall24.7.07+2.0
60 m häck (3)
9.01i
PB  IJSMNyköpingIJSM, Nyköping18.2.07
9.00i
PB  IJSMNyköpingIJSM, Nyköping18.2.07
8.89i
PB  (11)ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH25.2.07
100 m häck (3)
15.05
PB  SollentunaSollentuna27.5.07+0.4
15.19
  JSMUddevallaJSM, Uddevalla25.8.07+1.8
15.24
  JSMUddevallaJSM, Uddevalla25.8.07+1.8
Längd (8)
NHi
  IJSMNyköpingIJSM, Nyköping18.2.07
 
XXX
5.83i
PB  (7)ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH24.2.07
5.72i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH24.2.07
5.86
PB  (14)ArcobalenoCelle Ligure, ITAArcobaleno, Celle Ligure, ITA27.6.07+0.7
5.70
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna11.8.07+0.5
5.81w
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna11.8.07+2.6
 
5.70
+0.5
5.80
+2.8
5.81
+2.6
5.42
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna12.8.07+1.6
 
X
+2.4
X
+1.7
5.42
+1.6
5.71
  JSMUddevallaJSM, Uddevalla24.8.07-0.3
5.59
  JSMUddevallaJSM, Uddevalla25.8.07-1.5
4x100 m (4)
45.92
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.07
 Sweden
Julia Skugge, Linnéa Collin
Elin Backman, Isabelle Eurenius
45.93
  JEM19Hengelo, NEDJEM19, Hengelo, NED21.7.07
 Sweden
Julia Skugge, Linnéa Collin
Isabelle Eurenius, Maria Gustafsson
46.23
  JEM19Hengelo, NEDJEM19, Hengelo, NED22.7.07
 Sweden
Julia Skugge, Linnéa Collin
Isabelle Eurenius, Maria Gustafsson
DQ
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U8.9.07
 Sweden
Lena Berntsson, Jenny Kallur
Elin Backman, Isabelle Eurenius

2006

60 m (3)
7.93i
SB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås5.3.06
7.86i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås5.3.06
7.84i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås5.3.06
100 m (4)
12.34
SB  USMNyköpingUSM, Nyköping4.8.06+1.4
12.25
PB  USMNyköpingUSM, Nyköping4.8.06+1.3
12.30
  USMNyköpingUSM, Nyköping4.8.060.0
12.45
  vFINEspoo, FINvFIN, Espoo, FIN26.8.06-0.6
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (3)
14.49
PB  USMNyköpingUSM, Nyköping5.8.06+1.5
14.66
  USMNyköpingUSM, Nyköping6.8.06+1.4
14.43
PB  USMNyköpingUSM, Nyköping6.8.06+1.0
Längd (4)
5.44i
SB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås3.3.06
5.73i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås4.3.06
5.49
SB  Göteborg/UGöteborg/U7.7.06+1.2
5.17
  USMNyköpingUSM, Nyköping5.8.06+1.5

2005

60 m (2)
8.00i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH27.2.05
7.90i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH27.2.05
100 m (4)
12.09w
  GävleGävle23.7.05+3.2
12.66
PB  USMHudiksvallUSM, Hudiksvall12.8.05-1.3
12.57
PB  USMHudiksvallUSM, Hudiksvall12.8.05-0.8
12.28
PB  GävleGävle9.9.050.0
200 m (3)
26.12
PB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.05+0.9
26.53
  USMHudiksvallUSM, Hudiksvall13.8.05-0.3
26.40
  USMHudiksvallUSM, Hudiksvall14.8.05-1.0
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (1)
15.95
PB  SollefteåSollefteå18.8.05-1.0
Längd (5)
5.23i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.05
5.45i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.05
5.27
PB  USMHudiksvallUSM, Hudiksvall12.8.05-1.6
5.54
PB  USMHudiksvallUSM, Hudiksvall13.8.05+0.6
5.75
PB  (16)GävleGävle11.9.05+1.9
Tresteg (1)
10.71
PB  ÖrnsköldsvikÖrnsköldsvik21.6.05+1.2

2004

100 m (4)
12.98
PB  USMFalunUSM, Falun15.8.04-1.1
13.02
  USMFalunUSM, Falun15.8.04-1.9
12.87
PB  USMFalunUSM, Falun15.8.04-1.8
12.70
PB  HudiksvallHudiksvall11.9.04+1.4
200 m (1)
26.66
PB  HudiksvallHudiksvall12.9.04+0.9
300 m häck (1)
49.60
PB  HudiksvallHudiksvall12.9.04
Längd (2)
5.18
PB  GävleGävle17.7.040.0
5.12
  USMFalunUSM, Falun13.8.04-1.8
Tresteg (1)
10.15
PB  ÖrnsköldsvikÖrnsköldsvik29.6.040.0

2003

Höjd (2)
1.50i
PB  ÅsÅs15.2.03
1.50
PB  SollefteåSollefteå30.7.03

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat39360.Eventname AS Eventeng, alltwat39360.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat39360.Date),'.',MONTH(alltwat39360.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat39360.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat39360 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat39360.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat39360.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat39360.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat39360.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat39360.Eventname AS Eventeng, alltwat39360.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat39360.Date),'.',MONTH(alltwat39360.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat39360.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat39360 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat39360.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat39360.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat39360.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat39360.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat39360.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat39360.Eventname AS Eventeng, alltwat39360.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat39360.Date),'.',MONTH(alltwat39360.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat39360.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat39360 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat39360.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat39360.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat39360.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat39360.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat39360.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.48
Sätra6.2.16
100 m
Ute
11.64
Helsingborg25.8.17+1.725
200 m
Ute
23.89
Umeå3.8.14+1.337
Inne
24.60
Sätra31.1.15
400 m
Ute
58.84
Sundsvall1.7.15
60 m häck
Inne
8.77
Göteborg/FH27.2.11
100 m häck
Ute
14.43
Sundsvall8.8.10-1.7
300 m häck
Ute
49.60
Hudiksvall12.9.04
Höjd
Ute
1.50
Sollefteå30.7.03
Inne
1.50
Ås15.2.03
Längd
Ute
5.86
Celle Ligure, ITA27.6.07+0.7
Inne
5.83
Göteborg/FH24.2.07
Tresteg
Ute
11.35
Enskede20.5.12-2.0
Inne
11.72
Örebro18.2.12
Kula
Ute
7.33
Sätra26.9.20
Diskus
Ute
15.00
Sätra26.9.20
Slägga
Ute
21.04
Sätra26.9.20
Spjut
Ute
15.73
Sätra26.9.20
Castorama
Ute
1.301
Sätra26.9.20

Junior-ungdom
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
14.43
Nyköping6.8.06+1.0
60 m
7.48i
1
Raka SpåretSätra6.2.16
7.56i
1
Malmö/A28.1.17
7.56i
3
Raka SpåretSätra4.2.17
7.57i
3
h1
ISMVäxjö22.2.20
7.58i
3
ISMMalmö/A27.2.16
7.58i
5
ISMVäxjö25.2.17
7.59i
1
19
IJSMEskilstuna1.3.08
7.59i
1
h2
ISMMalmö/A27.2.16
7.61i
1
h3
Raka SpåretSätra6.2.16
7.62i
7
ISMVäxjö22.2.20
Visa/dölj alla resultat
7.64i
4
22
IJSMMalmö/A20.2.10
7.64i
3
Folksam GPSätra11.2.20
7.65i
1
19
s1
IJSMEskilstuna1.3.08
7.65i
2
22
IJSMGöteborg/FH7.3.09
7.65i
1
Falun30.1.10
7.66i
2
Sätra31.1.10
7.66i
1
h2
Raka SpåretSätra4.2.17
7.66i
2
Sätra19.1.19
7.66i
2
Norrköping26.1.19
7.66i
1
h3
Uppsala8.2.20
7.67i
1
Sätra22.2.09
7.67i
1
h2
Malmö/A28.1.17
7.67i
2
h3
ISMVäxjö25.2.17
7.68i
2
Raka SpåretSätra10.2.08
7.68i
3
s1
ISMNorrköping16.2.13
7.68i
3
Uppsala8.2.20
7.69i
1
22
h2
IJSMGöteborg/FH7.3.09
7.69i
6
ISMNorrköping16.2.13
7.69i
2
Sätra18.1.20
7.70i
3
19
PallasspMalmö/A27.1.07
7.70i
1
19
h3
IJSMEskilstuna1.3.08
7.70i
2
h4
ISMBollnäs28.2.09
7.70i
1
Sätra13.2.11
7.71i
5
s1
ISMBollnäs28.2.09
7.71i
3
22
h1
IJSMMalmö/A20.2.10
7.71i
3
Sätra1.2.14
7.71i
4
h2
Norrköping26.1.19
7.71i
2
h1
Sollentuna22.1.20
7.71i
2
Sollentuna22.1.20
7.72i
2
19
h1
PallasspMalmö/A27.1.07
7.72i
7
r1
RödblåGöteborg/FH9.2.08
7.73i
3
h1
RödblåGöteborg/FH9.2.08
7.73i
7
s1
ISMGöteborg/FH22.2.14
7.73i
1
h1
Sätra18.1.20
7.74i
3
19
IJSMNyköping17.2.07
7.74i
2
h4
ISMNorrköping16.2.13
7.75i
2
22
h2
IJSMSätra19.2.11
7.75i
4
h3
ISMGöteborg/FH26.2.11
7.76i
3
22
IJSMSätra19.2.11
7.77i
1
h2
Raka SpåretSätra10.2.08
7.78i
5
h4
ISMGöteborg/FH22.2.14
7.81i
2
19
h1
IJSMNyköping17.2.07
7.81i
1
h3
Sätra19.1.19
7.82i
3
h3
ISMNorrköping16.2.19
7.84i
4
17
IUSMVästerås5.3.06
7.84i
4
h1
ISMGöteborg/FH24.2.07
7.84i
4
h2
ISMSätra27.2.10
7.86i
2
17
s3
IUSMVästerås5.3.06
7.90i
4
17
s1
IUSMGöteborg/FH27.2.05
7.90i
5
Sätra11.2.12
7.93i
1
17
h4
IUSMVästerås5.3.06
8.00i
3
17
h2
IUSMGöteborg/FH27.2.05
10-bästasnitt: 7.574
100 m
11.64
2
SMHelsingborg25.8.17+1.7
11.65
4
SMSollentuna26.8.16+1.4
11.72
2
Skara6.6.16+1.2
11.72
2
WindsprintSundsvall31.7.16+2.0
11.77
3
vFINHelsinki, FIN30.8.14+1.7
11.77
2
SAYOSollentuna3.6.16+0.7
11.78
2
h3
Skara6.6.16+0.6
11.79
2
h2
SMUmeå1.8.14+0.8
11.83
4
WindSprintSundsvall20.7.14+1.2
11.83
3
h2
AtletiCAGGenève, SUI6.6.15-0.4
Visa/dölj alla resultat
11.84
2
B
AtletiCAGGenève, SUI6.6.15+0.6
11.84
2
Sundsvall30.7.17+0.3
11.85
3
h2
WindsprintSundsvall31.7.16+1.8
11.86
1
h3
WindSprintSundsvall20.7.14+1.9
11.87
2
h3
SAYOSollentuna3.6.16+1.1
11.87
3
h4
Sundsvall30.7.17+1.1
11.88
1
19
r1
v3NatEsbjerg, DEN2.9.07+1.3
11.88
5
SMSöderhamn7.8.15-0.1
11.89
1
19
JSMUddevalla24.8.07+0.9
11.89
1
Skara29.8.15+1.1
11.91
1
19
ÖresundsspHelsingborg8.7.07+1.7
11.91
6
vFINGöteborg/U9.9.07+0.9
11.91
2
h1
Skara29.8.15+0.2
11.91
2
Uppsala16.8.19+1.8
11.92
4
Kuortane, FIN13.6.09+1.5
11.92
6
h6
Skara6.6.19+1.9
11.94
1
19
h2
JSMNorrtälje8.8.08+1.8
11.94
6
h1
Skara6.6.17+1.0
11.94
2
Sundsvall26.7.20+1.9
11.95
1
19
h1
JSMUddevalla24.8.07+0.9
11.95
3
h2
WindsprintSundsvall25.7.09+1.8
11.95
3
h1
Uppsala16.8.19+0.7
11.96
4
Folksam GPSollentuna25.6.09+0.4
11.96
2
ValboGGävle17.7.09+1.2
11.97
4
Karlstad3.7.19+0.7
11.98
2
TelenorKarlskrona18.6.07-0.4
11.98
2
h1
VUSGöteborg/U27.6.09-0.9
11.98
3
VUSGöteborg/U27.6.09-1.9
11.98
6
SMMalmö/S1.8.09+1.8
11.98
7
Folksam GPSollentuna18.6.19+1.3
11.99
2
h3
SMSöderhamn7.8.15+0.1
12.00
1
SMUmeå1.8.14-1.6
12.01
3
BauhausStockholm/S30.7.15+0.1
12.01
6
Folksam GPGöteborg/S14.8.15-0.1
12.01
3
Sundsvall28.7.19+0.9
12.02
1
h2
Lillehammer, NOR20.6.10+1.7
12.03
4
Folksam GPKarlskrona6.7.09+0.8
12.05
=3
19
VUSGöteborg/U28.6.08+0.4
12.05
4
Folksam GPGöteborg/S9.6.09+0.6
12.06
3
h3
Folksam GPGöteborg/S14.8.15+0.2
12.06
3
vFINStockholm/S2.9.17-1.8
12.06
2
h2
Sundsvall26.7.20+0.8
12.07
6
h2
SMUppsala14.8.20+1.9
12.10
1
19
h3
VUSGöteborg/U28.6.08+0.8
12.10
8
C
Genève, SUI9.6.180.0
12.11
5
22
JSMKarlskrona14.8.09+0.4
12.12
3
ÄänekoskiGÄänekoski, FIN13.6.10+0.1
12.12
4
h3
SMKarlstad30.8.19+1.6
12.13
1
Sollentuna5.7.20+1.0
12.14
2
h2
Sundsvall28.7.19-1.1
12.16
5
ArcobalenoCelle Ligure, ITA27.6.07+0.2
12.17
5
19
h4
JEM19Hengelo, NED19.7.07-0.1
12.17
4
19
h1
BauhausMannheim, GER21.6.08+0.2
12.17
3
h2
SMMalmö/S1.8.09+0.7
12.17
1
22
h1
JSMKarlskrona14.8.09-0.3
12.17
7
Lillehammer, NOR26.6.11+1.9
12.17
6
B
Sundsvall17.6.12+0.7
12.17
4
teamNCNorrköping13.7.16-0.9
12.18
3
h2
Wind SprintSundsvall24.7.07+0.9
12.18
4
22
JSMKarlstad13.8.10+1.6
12.19
6
19
h1
JVMBydgoszcz, POL8.7.08-1.9
12.21
6
SMEskilstuna10.8.07-0.9
12.21
1
C
Folksam GPGöteborg/S14.6.12+1.0
12.22
2
19
v3NatBergen, NOR16.8.08-1.2
12.23
3
h1
SMEskilstuna10.8.07-0.6
12.23
4
h1
Stockholm/S18.7.180.0
12.25
2
17
s2
USMNyköping4.8.06+1.3
12.26
1
Stockholm/S31.7.19-0.9
12.26
4
Club ChGöteborg/S6.8.20-0.2
12.28
2
16
Gävle9.9.050.0
12.29
6
h3
Sundsvall28.7.13+1.3
12.29
3
Södertälje14.6.20-1.3
12.30
=3
17
USMNyköping4.8.060.0
12.30
4
Wind SprintSundsvall24.7.07+1.0
12.34
2
17
h3
USMNyköping4.8.06+1.4
12.34
2
Sollentuna GPSollentuna1.7.10-0.9
12.40
2
22
h1
JSMVellinge26.8.11+0.8
12.45
3
17
vFINEspoo, FIN26.8.06-0.6
12.46
2
22
h2
JSMKarlstad13.8.10-1.2
12.46
5
h3
SMGävle12.8.11-0.5
12.57
3
17
s3
NC-yHudiksvall12.8.05-0.8
12.65
5
MAI-GalanMalmö/S3.6.08-2.7
12.66
1
17
h3
NC-yHudiksvall12.8.05-1.3
12.70
1
16
Hudiksvall11.9.04+1.4
12.87
4
15
NC-yFalun15.8.04-1.8
12.98
2
15
h2
NC-yFalun15.8.04-1.1
13.02
3
15
s1
NC-yFalun15.8.04-1.9
10-bästasnitt: 11.75
200 m
23.89
3
SMUmeå3.8.14+1.3
23.94
1
h2
SMSollentuna27.8.16-0.2
24.01
1
Club ChBorås7.7.17+1.2
24.10
2
vFINStockholm/S3.9.17-1.3
24.25
3
SMSollentuna28.8.160.0
24.32
5
D
Genève, SUI10.6.17+0.7
24.33
2
h3
SMUmeå2.8.14+0.1
24.39
7
SMSöderhamn9.8.15+1.9
24.47
1
teamNCBorås5.7.14-0.1
24.49
5
Folksam GPSollentuna26.6.14+0.4
Visa/dölj alla resultat
24.52
4
vFINTampere, FIN4.9.16-0.2
24.54
1
Sätra25.5.17+0.8
24.60i
1
B
Raka SpåretSätra31.1.15
24.66
1
Huddinge15.6.14-1.3
24.67
1
h3
SMHelsingborg26.8.17-1.5
24.69i
3
Växjö24.1.16
24.73
3
19
JSMNorrtälje10.8.08-0.3
24.73
6
s2
SMKarlstad1.9.19+1.0
24.74
1
D
Folksam GPKarlskrona6.7.09+0.7
24.78
4
B
Skara6.6.19+1.6
24.81
2
h1
SMKarlstad31.8.19+1.0
24.89i
3
h4
ISMVäxjö22.2.20
24.92i
1
h4
ISMNorrköping16.2.13
24.92i
2
s2
ISMNorrköping17.2.13
25.04
2
Trollbäcken27.6.200.0
25.07
1
19
h1
JSMNorrtälje10.8.08-0.4
25.13
3
h2
SMSöderhamn8.8.15-3.2
25.14
4
B
Sundsvall24.7.07+2.0
25.16i
4
ISMNorrköping17.2.13
25.20i
4
ISMSätra28.2.10
25.25
2
22
h3
JSMKarlskrona15.8.09+1.1
25.29i
2
h4
ISMBollnäs28.2.09
25.29i
3
s1
ISMSätra28.2.10
25.30i
2
h2
ISMSätra27.2.10
25.33i
2
h4
ISMGöteborg/FH22.2.14
25.37
5
h2
SMMalmö/S2.8.09
25.50i
3
s2
ISMBollnäs1.3.09
26.12
2
17
h3
Göteborg/U3.7.05+0.9
26.40
5
17
h1
NC-yHudiksvall14.8.05-1.0
26.53
3
17
h4
NC-yHudiksvall13.8.05-0.3
26.54i
4
s2
ISMGöteborg/FH23.2.14
26.66
1
16
Hudiksvall12.9.04+0.9
10-bästasnitt: 24.219
100 m häck
14.43
3
Sundsvall8.8.10-1.7
14.50
4
h1
SMFalun20.8.10-0.7
14.59
3
22
JSMKarlstad15.8.100.0
14.66
1
Falun28.5.11-0.5
14.75
6
h1
SMGävle14.8.11-2.0
14.83
5
19
Göteborg/U29.6.08+0.4
14.86
5
19
JSMNorrtälje9.8.08+1.9
14.97
8
SMFalun20.8.10-0.2
15.02
3
22
h2
JSMVellinge28.8.11
15.05
1
19
Sollentuna27.5.07+0.4
Visa/dölj alla resultat
15.18
4
19
h1
JSMNorrtälje9.8.08+1.8
15.19
3
19
h1
JSMUddevalla25.8.07+1.8
15.24
4
19
h1
JSMUddevalla25.8.07+1.8
15.42
6
teamNCNorrköping13.7.16-1.0
15.93
2
Enskede20.5.12-4.7
10-bästasnitt: 14.766
Längd
5.86
3
ArcobalenoCelle Ligure, ITA27.6.07+0.7
5.83i
2
Q
ISMGöteborg/FH24.2.07
5.75
2
16
Gävle11.9.05+1.9
5.73i
3
17
IUSMVästerås4.3.06
5.72i
6
ISMGöteborg/FH24.2.07
5.71
1
19
Q
JSMUddevalla24.8.07-0.3
5.70
+
Q
SMEskilstuna11.8.07+0.5
5.59
3
19
JSMUddevalla25.8.07-1.5
5.54
7
17
NC-yHudiksvall13.8.05+0.6
5.49
4
17
Q
Göteborg/U7.7.06+1.2
Visa/dölj alla resultat
5.45i
5
17
IUSMGöteborg/FH26.2.05
5.44i
4
17
Q
IUSMVästerås3.3.06
5.42
10
SMEskilstuna12.8.07+1.6
5.42
4
Enskede16.5.10+1.4
5.27
7
17
Q
NC-yHudiksvall12.8.05-1.6
5.23i
9
17
Q
IUSMGöteborg/FH25.2.05
5.18
3
15
Gävle17.7.040.0
5.17
16
17
Q
USMNyköping5.8.06+1.5
5.12
9
15
Q
NC-yFalun13.8.04-1.8
10-bästasnitt: 5.692
4x100 m
43.80
5
h1
EMZürich, SUI16.8.14
44.04
3
B
Lag-EM Super LCheboksary, RUS20.6.15
44.09
1
vFINHelsinki, FIN30.8.14
44.17
2
AtletiCAGGenève, SUI6.6.15
44.27
5
h1
EMAmsterdam, NED9.7.16
44.36
6
EMZürich, SUI17.8.14
44.56
5
Genève, SUI11.6.16
44.63
1
vFINStockholm/S2.9.17
44.69
3
AthletissimaLausanne, SUI9.7.15
44.81
6
h2
WorldRNassau, BAH3.5.15
Visa/dölj alla resultat
44.82
1
SMStockholm28.5.16
44.97
7
B
WorldRNassau, BAH3.5.15
44.99
5
Genève, SUI9.6.18
45.18
2
Stockholm/S25.5.19
45.22
4
r1
Lag-EM Super LLeiria, POR20.6.09
45.32
5
Genève, SUI10.6.17
45.34
1
BauhausStockholm/S16.6.16
45.42
2
vFINTampere, FIN4.9.16
45.46
1
SMGöteborg26.5.18
45.48
1
Team ChMalmö/S26.6.19
45.59
1
vFINStockholm/S12.9.15
45.65
3
Lag-EM Div 1Vaasa, FIN24.6.17
45.92
1
VUSGöteborg/U29.6.07
45.93
3
19
h2
JEM19Hengelo, NED21.7.07
45.99
2
SMSollentuna16.5.15
46.06
5
19
r1
BauhausMannheim, GER21.6.08
46.15
1
Oslo, NOR30.5.18
46.23
6
19
JEM19Hengelo, NED22.7.07
46.33
2
Club ChGöteborg/S6.8.20
46.35
1
Club ChBorås7.7.17
46.58
5
19
h2
JVMBydgoszcz, POL11.7.08
10-bästasnitt: 44.342

Total results in database: 321
By event:
60 m:62
100 m:115
200 m:47
400 m:1
60 m häck:9
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):4
100 m häck:17
300 m häck:1
Höjd:2
Längd:21
Tresteg:4
Kula:1
Diskus:1
Slägga:1
Spjut:1
Castorama:1
4x100 m:32
4x200 m:1
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2005
7.90
 4s1-17
Göteborg/FH
27.2
 
8.00
3h2-17
Göteborg/FH
27.2
 
2006
7.84
 4-17
Västerås
5.3
 
7.86
2s3-17
Västerås
5.3
 
7.93
1h4-17
Västerås
5.3
 
2007
7.70
 3-19
Malmö/A
27.1
 
7.72
2h1-19
Malmö/A
27.1
 
7.74
3-19
Nyköping
17.2
 
7.81
2h1-19
Nyköping
17.2
 
7.84
4h1
Göteborg/FH
24.2
 
2008
7.59
 1-19
Eskilstuna
1.3
 
7.65
1s1-19
Eskilstuna
1.3
 
7.68
2
Sätra
10.2
 
7.70
1h3-19
Eskilstuna
1.3
 
7.72
7r1
Göteborg/FH
9.2
 
7.73
3h1
Göteborg/FH
9.2
 
7.77
1h2
Sätra
10.2
 
2009
7.65
 2-22
Göteborg/FH
7.3
 
7.67
1
Sätra
22.2
 
7.69
1h2-22
Göteborg/FH
7.3
 
7.70
2h4
Bollnäs
28.2
 
7.71
5s1
Bollnäs
28.2
 
2010
7.64
 4-22
Malmö/A
20.2
 
7.65
1
Falun
30.1
 
7.66
2
Sätra
31.1
 
7.71
3h1-22
Malmö/A
20.2
 
7.84
4h2
Sätra
27.2
 
2011
7.70
 1
Sätra
13.2
 
7.75
2h2-22
Sätra
19.2
 
7.75
4 h3
Göteborg/FH
26.2
 
7.76
3-22
Sätra
19.2
 
2012
7.90
 5
Sätra
11.2
 
2013
7.68
 3 s1
Norrköping
16.2
 
7.69
6
Norrköping
16.2
 
7.74
2 h4
Norrköping
16.2
 
2014
7.71
 3
Sätra
1.2
 
7.73
7s1
Göteborg/FH
22.2
 
7.78
5h4
Göteborg/FH
22.2
 
2016
7.48
1
Sätra
6.2
 
7.58
3
Malmö/A
27.2
 
7.59
1h2
Malmö/A
27.2
 
7.61
1h3
Sätra
6.2
 
2017
7.56
 1
Malmö/A
28.1
 
7.56
3
Sätra
4.2
 
7.58
5
Växjö
25.2
 
7.66
1h2
Sätra
4.2
 
7.67
1h2
Malmö/A
28.1
 
7.67
2h3
Växjö
25.2
 
2019
7.66
 2
Sätra
19.1
 
7.66
2
Norrköping
26.1
 
7.71
4h2
Norrköping
26.1
 
7.81
1h3
Sätra
19.1
 
7.82
3h3
Norrköping
16.2
 
2020
7.57
 3h1
Växjö
22.2
 
7.62
7
Växjö
22.2
 
7.64
3
Sätra
11.2
 
7.66
1h3
Uppsala
8.2
 
7.68
3
Uppsala
8.2
 
7.69
2
Sätra
18.1
 
7.71
2
Sollentuna
22.1
 
7.71
2 h1
Sollentuna
22.1
 
7.73
1h1
Sätra
18.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2004
12.70
 1-16
Hudiksvall
11.9
 +1.4
12.87
4-15
Falun
15.8
-1.8
12.98
2h2-15
Falun
15.8
-1.1
13.02
3s1-15
Falun
15.8
-1.9
2005
12.28
 2-16
Gävle
9.9
 0.0
12.57
3s3-17
Hudiksvall
12.8
-0.8
12.66
1h3-17
Hudiksvall
12.8
-1.3
12.09w
 1
Gävle
23.7
 +3.2
2006
12.25
 2s2-17
Nyköping
4.8
 +1.3
12.30
3=-17
Nyköping
4.8
 0.0
12.34
2h3-17
Nyköping
4.8
 +1.4
12.45
3-17
Espoo, FIN
26.8
-0.6
2007
11.88
 1r1-19
Esbjerg, DEN
2.9
 +1.3
11.89
1-19
Uddevalla
24.8
 +0.9
11.91
1-19
Helsingborg
8.7
 +1.7
11.91
6
Göteborg/U
9.9
 +0.9
11.95
1h1-19
Uddevalla
24.8
 +0.9
11.98
2
Karlskrona
18.6
-0.4
12.16
5
Celle Ligure, ITA
27.6
 +0.2
12.17
5h4-19
Hengelo, NED
19.7
-0.1
12.18
3h2
Sundsvall
24.7
 +0.9
12.21
6
Eskilstuna
10.8
-0.9
12.23
3h1
Eskilstuna
10.8
-0.6
12.30
4
Sundsvall
24.7
 +1.0
2008
11.94
 1h2-19
Norrtälje
8.8
 +1.8
12.05
3=-19
Göteborg/U
28.6
 +0.4
12.10
1h3-19
Göteborg/U
28.6
 +0.8
12.17
4h1-19
Mannheim, GER
21.6
 +0.2
12.19
6h1-19
Bydgoszcz, POL
8.7
-1.9
12.22
2-19
Bergen, NOR
16.8
-1.2
12.65
5
Malmö/S
3.6
-2.7
11.86w
 1rB
Karlskrona
16.6
 +3.3
11.87w
 1-19
Norrtälje
8.8
 +2.1
12.05w
 1-19
Sollentuna
7.6
 +2.5
2009
11.92
 4
Kuortane, FIN
13.6
 +1.5
11.95
3h2
Sundsvall
25.7
 +1.8
11.96
4
Sollentuna
25.6
 +0.4
11.96
2
Gävle
17.7
 +1.2
11.98
3
Göteborg/U
27.6
-1.9
11.98
2h1
Göteborg/U
27.6
-0.9
11.98
6
Malmö/S
1.8
 +1.8
12.03
4
Karlskrona
6.7
 +0.8
12.05
4
Göteborg/S
9.6
 +0.6
12.11
5-22
Karlskrona
14.8
 +0.4
12.17
3h2
Malmö/S
1.8
 +0.7
12.17
1h1-22
Karlskrona
14.8
-0.3
12.09w
 2rB
Sundsvall
25.7
 +2.5
2010
12.02
 1h2
Lillehammer, NOR
20.6
 +1.7
12.12
3
Äänekoski, FIN
13.6
 +0.1
12.18
4-22
Karlstad
13.8
 +1.6
12.34
2
Sollentuna
1.7
-0.9
12.46
2h2-22
Karlstad
13.8
-1.2
2011
12.17
 7
Lillehammer, NOR
26.6
 +1.9
12.40
2h1-22
Vellinge
26.8
 +0.8
12.46
5h3
Gävle
12.8
-0.5
12.08w
 1
Sollentuna
22.5
 +2.9
2012
12.17
 6rB
Sundsvall
17.6
 +0.7
12.21
1rC
Göteborg/S
14.6
 +1.0
2013
12.29
 6h3
Sundsvall
28.7
 +1.3
2014
11.77
 3
Helsinki, FIN
30.8
 +1.7
11.79
2 h2
Umeå
1.8
 +0.8
11.83
4
Sundsvall
20.7
 +1.2
11.86
1h3
Sundsvall
20.7
 +1.9
12.00
1
Umeå
1.8
-1.6
11.89w
 1
Kramfors
6.9
 +2.4
2015
11.83
 3h2
Genève, SUI
6.6
-0.4
11.84
2rB
Genève, SUI
6.6
 +0.6
11.88
5
Söderhamn
7.8
-0.1
11.89
1
Skara
29.8
 +1.1
11.91
2h1
Skara
29.8
 +0.2
11.99
2 h3
Söderhamn
7.8
 +0.1
12.01
3
Stockholm/S
30.7
 +0.1
12.01
6
Göteborg/S
14.8
-0.1
12.06
3h3
Göteborg/S
14.8
 +0.2
2016
11.65
 4
Sollentuna
26.8
 +1.4
11.72
2
Skara
6.6
 +1.2
11.72
2
Sundsvall
31.7
 +2.0
11.77
2
Sollentuna
3.6
 +0.7
11.78
2h3
Skara
6.6
 +0.6
11.85
3h2
Sundsvall
31.7
 +1.8
11.87
2h3
Sollentuna
3.6
 +1.1
12.17
4
Norrköping
13.7
-0.9
11.45w
 1
Skara
19.6
 +3.3
11.69w
 2h3
Sollentuna
26.8
 +2.4
11.79w
 1h2
Skara
19.6
 +2.6
2017
11.64
2
Helsingborg
25.8
 +1.7
11.84
2
Sundsvall
30.7
 +0.3
11.87
3h4
Sundsvall
30.7
 +1.1
11.94
6h1
Skara
6.6
 +1.0
12.06
3
Stockholm/S
2.9
-1.8
11.70w
 2h3
Helsingborg
25.8
 +3.5
2018
12.10
 8rC
Genève, SUI
9.6
 0.0
12.23
4h1
Stockholm/S
18.7
 0.0
11.91w
 4h3
Eskilstuna
24.8
 +2.3
11.96w
 2rC
Skara
6.6
 +2.2
2019
11.91
 2
Uppsala
16.8
 +1.8
11.92
6h6
Skara
6.6
 +1.9
11.95
3h1
Uppsala
16.8
 +0.7
11.97
4
Karlstad
3.7
 +0.7
11.98
7
Sollentuna
18.6
 +1.3
12.01
3
Sundsvall
28.7
 +0.9
12.12
4h3
Karlstad
30.8
 +1.6
12.14
2h2
Sundsvall
28.7
-1.1
12.26
1
Stockholm/S
31.7
-0.9
11.83w
 3
Malmö/S
26.6
 +3.0
12.06w
 6
Stockholm/S
30.5
 +2.8
2020
11.94
 2
Sundsvall
26.7
 +1.9
12.06
2h2
Sundsvall
26.7
 +0.8
12.07
6h2
Uppsala
14.8
 +1.9
12.13
1
Sollentuna
5.7
 +1.0
12.26
4
Göteborg/S
6.8
-0.2
12.29
3
Södertälje
14.6
-1.3
11.90w
 2rB
Skara
11.7
 +2.4
11.91w
 4rB
Skara
11.7
 +2.8
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2004
26.66
 1-16
Hudiksvall
12.9
 +0.9
2005
26.12
 2h3-17
Göteborg/U
3.7
 +0.9
26.40
5h1-17
Hudiksvall
14.8
-1.0
26.53
3h4-17
Hudiksvall
13.8
-0.3
2007
25.14
 4rB
Sundsvall
24.7
 +2.0
2008
24.73
 3-19
Norrtälje
10.8
-0.3
25.07
1h1-19
Norrtälje
10.8
-0.4
2009
24.74
 1rD
Karlskrona
6.7
 +0.7
25.25
2h3-22
Karlskrona
15.8
 +1.1
25.37
5h2
Malmö/S
2.8
 
24.92w
 3-22
Karlskrona
16.8
 +2.1
2011
24.81w
 1
Sollentuna
22.5
 +2.6
2014
23.89
3
Umeå
3.8
 +1.3
24.33
2 h3
Umeå
2.8
 +0.1
24.47
1
Borås
5.7
-0.1
24.49
5
Sollentuna
26.6
 +0.4
24.66
1
Huddinge
15.6
-1.3
2015
24.39
 7
Söderhamn
9.8
 +1.9
25.13
3 h2
Söderhamn
8.8
-3.2
2016
23.94
 1h2
Sollentuna
27.8
-0.2
24.25
3
Sollentuna
28.8
 0.0
24.52
4
Tampere, FIN
4.9
-0.2
24.16w
 1
Sollentuna
28.6
 +2.9
2017
24.01
 1
Borås
7.7
 +1.2
24.10
2
Stockholm/S
3.9
-1.3
24.32
5rD
Genève, SUI
10.6
 +0.7
24.54
1
Sätra
25.5
 +0.8
24.67
1h3
Helsingborg
26.8
-1.5
23.83w
 4
Helsingborg
27.8
 +2.7
2018
24.72w
 3
Helsingborg
6.7
 +2.7
2019
24.73
 6s2
Karlstad
1.9
 +1.0
24.78
4rB
Skara
6.6
 +1.6
24.81
2h1
Karlstad
31.8
 +1.0
2020
25.04
 2
Trollbäcken
27.6
 0.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
25.29
 2h4
Bollnäs
28.2
 
25.50
3s2
Bollnäs
1.3
 
2010
25.20
 4
Sätra
28.2
 
25.29
3s1
Sätra
28.2
 
25.30
2h2
Sätra
27.2
 
2013
24.92
 1 h4
Norrköping
16.2
 
24.92
2 s2
Norrköping
17.2
 
25.16
4
Norrköping
17.2
 
2014
25.33
 2h4
Göteborg/FH
22.2
 
26.54
4s2
Göteborg/FH
23.2
 
2015
24.60
1rB
Sätra
31.1
 
2016
24.69
 3
Växjö
24.1
 
2020
24.89
 3h4
Växjö
22.2
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
58.84
5
Sundsvall
1.7
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2007
8.89
 4h2
Göteborg/FH
25.2
 
9.00
5-19
Nyköping
18.2
 
9.01
2h2-19
Nyköping
18.2
 
2010
9.01
 5-22
Malmö/A
21.2
 
9.09
4h1-22
Malmö/A
21.2
 
2011
8.77
2 h2
Göteborg/FH
27.2
 
8.82
5
Göteborg/FH
27.2
 
8.88
3-22
Sätra
20.2
 
8.97
4h2-22
Sätra
20.2
 
100 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
15.05
 1-19
Sollentuna
27.5
 +0.4
15.19
3h1-19
Uddevalla
25.8
 +1.8
15.24
4h1-19
Uddevalla
25.8
 +1.8
2008
14.83
 5-19
Göteborg/U
29.6
 +0.4
14.86
5-19
Norrtälje
9.8
 +1.9
15.18
4h1-19
Norrtälje
9.8
 +1.8
2010
14.43
3
Sundsvall
8.8
-1.7
14.50
4h1
Falun
20.8
-0.7
14.59
3-22
Karlstad
15.8
 0.0
14.97
8
Falun
20.8
-0.2
2011
14.66
 1
Falun
28.5
-0.5
14.75
6h1
Gävle
14.8
-2.0
15.02
3h2-22
Vellinge
28.8
 
14.52w
 6
Gävle
14.8
 +3.1
2012
15.93
 2
Enskede
20.5
-4.7
2016
15.42
 6
Norrköping
13.7
-1.0
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2004
49.60
3-16
Hudiksvall
12.9
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2003
1.50
1-15
Sollefteå
30.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2003
1.50
2-15
Ås
15.2
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2004
5.18
 3-15
Gävle
17.7
 0.0
5.12
9q-15
Falun
13.8
-1.8
2005
5.75
 2-16
Gävle
11.9
 +1.9
5.54
7-17
Hudiksvall
13.8
 +0.6
5.27
7q-17
Hudiksvall
12.8
-1.6
2006
5.49
 4Q-17
Göteborg/U
7.7
 +1.2
5.17
16q-17
Nyköping
5.8
 +1.5
2007
5.86
3
Celle Ligure, ITA
27.6
 +0.7
5.71
1q-19
Uddevalla
24.8
-0.3
5.70
-q
Eskilstuna
11.8
 +0.5
5.59
3-19
Uddevalla
25.8
-1.5
5.42
10
Eskilstuna
12.8
 +1.6
5.81w
 5q
Eskilstuna
11.8
 +2.6
2010
5.42
 4
Enskede
16.5
 +1.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2005
5.45
 5-17
Göteborg/FH
26.2
 
5.23
9q-17
Göteborg/FH
25.2
 
2006
5.73
 3-17
Västerås
4.3
 
5.44
4q-17
Västerås
3.3
 
2007
5.83
2q
Göteborg/FH
24.2
 
5.72
6
Göteborg/FH
24.2
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2004
10.15
 1
Örnsköldsvik
29.6
 0.0
2005
10.71
 1
Örnsköldsvik
21.6
 +1.2
2012
11.35
4
Enskede
20.5
-2.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
11.72
8
Örebro
18.2
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
7.33
Com
Sätra
26.9
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
15.00
Com
Sätra
26.9
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
21.04
Com
Sätra
26.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
15.73
Com
Sätra
26.9
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1.301
5
Sätra
26.9
 

Junior-ungdom
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2005
15.95
 1-17
Sollefteå
18.8
-1.0
2006
14.43
4-17
Nyköping
6.8
 +1.0
14.49
2h4-17
Nyköping
5.8
 +1.5
14.66
4s2-17
Nyköping
6.8
 +1.4
Ute
100 m
SM 2007 6
12.21
3
h1
12.23
SM 2009 6
11.98
3
h2
12.17
SM 2011
5
h3
12.46
SM 2014 1
12.00
2
h2
11.79
SM 2015 5
11.88
2
h3
11.99
SM 2016 4
11.65
2
h3
11.69w
SM 2017 2
11.64
2
h3
11.70w
SM 2018
4
h3
11.91w
SM 2019
4
h3
12.12
SM 2020
6
h2
12.07
200 m
SM 2009
5
h2
25.37
SM 2014 3
23.89
2
h3
24.33
SM 2015 7
24.39
3
h2
25.13
SM 2016 3
24.25
1
h2
23.94
SM 2017 4
23.83w
1
h3
24.67
SM 2019
6
s2
24.73
2
h1
24.81
100 m häck
SM 2010 8
14.97
4
h1
14.50
SM 2011 6
14.52w
6
h1
14.75
Längd
SM 2007 10
5.42
5
Q
5.81w
4x100 m
SM 2015 2
45.99
SM 2016 1
44.82
SM 2018 1
45.46
Inne
60 m
ISM 2007
4
h1
7.84
ISM 2009
5
s1
7.71
2
h4
7.70
ISM 2010
4
h2
7.84
ISM 2011
4
h3
7.75
ISM 2013 6
7.69
3
s1
7.68
2
h4
7.74
ISM 2014
7
s1
7.73
5
h4
7.78
ISM 2016 3
7.58
1
h2
7.59
ISM 2017 5
7.58
2
h3
7.67
ISM 2019
3
h3
7.82
ISM 2020 7
7.62
3
h1
7.57
200 m
ISM 2009
3
s2
25.50
2
h4
25.29
ISM 2010 4
25.20
3
s1
25.29
2
h2
25.30
ISM 2013 4
25.16
2
s2
24.92
1
h4
24.92
ISM 2014
4
s2
26.54
2
h4
25.33
ISM 2020
3
h4
24.89
60 m häck
ISM 2007
4
h2
8.89
ISM 2011 5
8.82
2
h2
8.77
Längd
ISM 2007 6
5.72
2
Q
5.83
Tresteg
ISM 2012 8
11.72

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2006 3=
17
12.30
2
17
s2
12.25
2
17
h3
12.34
JSM 2007 1
19
11.89
1
19
h1
11.95
JSM 2008 1
19
11.87w
1
19
h2
11.94
JSM 2009 5
22
12.11
1
22
h1
12.17
JSM 2010 4
22
12.18
2
22
h2
12.46
JSM 2011
2
22
h1
12.40
200 m
JSM 2008 3
19
24.73
1
19
h1
25.07
JSM 2009 3
22
24.92w
2
22
h3
25.25
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
USM 2006 4
17
14.43
4
17
s2
14.66
2
17
h4
14.49
100 m häck
JSM 2007
4
19
h1
15.24
3
19
h1
15.19
JSM 2008 5
19
14.86
4
19
h1
15.18
JSM 2010 3
22
14.59
JSM 2011
3
22
h2
15.02
Längd
USM 2006
16
17
Q
5.17
JSM 2007 3
19
5.59
1
19
Q
5.71
Inne
60 m
IUSM 2005
4
17
s1
7.90
3
17
h2
8.00
IUSM 2006 4
17
7.84
2
17
s3
7.86
1
17
h4
7.93
IJSM 2007 3
19
7.74
2
19
h1
7.81
IJSM 2008 1
19
7.59
1
19
s1
7.65
1
19
h3
7.70
IJSM 2009 2
22
7.65
1
22
h2
7.69
IJSM 2010 4
22
7.64
3
22
h1
7.71
IJSM 2011 3
22
7.76
2
22
h2
7.75
60 m häck
IJSM 2007 5
19
9.00
2
19
h2
9.01
IJSM 2010 5
22
9.01
4
22
h1
9.09
IJSM 2011 3
22
8.88
4
22
h2
8.97
Längd
IUSM 2005 5
17
5.45
9
17
Q
5.23
IUSM 2006 3
17
5.73
4
17
Q
5.44
IJSM 2007
19
NH
Ute
4x100 m
EM 2014 6
44.36
5
h1
43.80
EM 2016 10
5
h1
44.27

Lag-EM och Europacupen
Super L 2009 8
45.22
Super L 2015 8
44.04
Div 1 2017 5
45.65

Junior-ungdom
100 m
JEM19 2007 28
5
19
h4
12.17
JVM 2008 42
6
19
h1
12.19
4x100 m
JEM19 2007 6
19
46.23
3
19
h2
45.93
JVM 2008 20
5
19
h2
46.58