Emil Danielsson

Född: 5 september 1997

Ålder: 23 år 331 dagar

Förening:
 Spårvägens FK
 15.11.2017–

Tidigare förening(ar):
Dala-Järna IK –14.11.2017

  •  1 SM‐silver, 4 SM‐brons
  •  1 ISM‐silver

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

800 m (1)
1:51.32
PB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S2.6.21
1000 m (1)
2:39.45+i
PB  SollentunaSollentuna13.2.21
1500 m (6)
3:51.49i
SB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
3:40.28
SB  København, DENKøbenhavn, DEN8.6.21
3:37.57
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
3:44.75
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
3:39.70
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S4.7.21
3:38.75
  Lapinlahti, FINLapinlahti, FIN17.7.21
2000 m (1)
5:18.21+i
PB  SollentunaSollentuna13.2.21
3000 m (6)
8:07.7mi
PB  SollentunaSollentuna30.1.21
7:56.68i
PB  SollentunaSollentuna13.2.21
8:11.12i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.21
7:58.13
SB  Stockholm/SStockholm/S22.5.21
7:58.72
  Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROULag-EM Div 1, Cluj-Napoca, ROU20.6.21
7:56.65
SB  Joensuu, FINJoensuu, FIN14.7.21

2020

1000 m (1)
2:34.4m+
PB  SollentunaSollentuna10.8.20
1500 m (7)
3:42.79
PB  SollentunaSollentuna28.6.20
3:40.74
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad8.7.20
3:43.02
  HuddingeHuddinge11.7.20
3:49.1m+
  SollentunaSollentuna10.8.20
3:50.90
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20
3:55.11
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
3:40.08
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S23.8.20
2000 m (1)
5:06.11
PB (24) FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
3000 m (2)
8:08.16i
PB  (7)ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
7:56.52
PB (55) HallsbergHallsberg1.8.20
5000 m (4)
14:34.94
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
13:58.33
PB  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20
13:47.65
PB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20
14:18.97
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN5.9.20
8 km (1)
23:11
PB  Apeldoorn, NEDApeldoorn, NED2.2.20
5 km (2)
14:00
PB (90) Armagh, GBRArmagh, GBR13.2.20
14:05
  StockholmStockholm2.7.20
4x800 m (1)
7:34.64
WL SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S12.9.20
 Spårvägens FK
Bienvenue Musore, Kalle Berglund
Emil Danielsson, Joakim Andersson
4x1500 m (1)
15:27.55
WL PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 Spårvägens FK
Mohammad Reza, John Foitzik
Emil Danielsson, Kalle Berglund
4 km terräng (1)
12:05
  SMVällingbySM, Vällingby24.10.20
10 km terräng (1)
31:46
  SMVällingbySM, Vällingby25.10.20
15 km terräng (1)
48:21
  LidingöLidingö26.9.20

2019

800 m (1)
1:58.9m+
SB  Stockholm/SStockholm/S25.8.19
1500 m (14)
3:45.93i
PB  (3)Malmö/AMalmö/A26.1.19
3:55.31i
  v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR10.2.19
3:54.76i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
3:57.77i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
3:50.24
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
3:45.87
SB  Jessheim, NORJessheim, NOR6.6.19
3:50.40
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
4:13.19
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19
3:45.72
SB  Merksem, BELMerksem, BEL27.7.19
3:45.58
SB  BMCStretford, GBRBMC, Stretford, GBR10.8.19
3:43.19
PB  (5)Oulu, FINOulu, FIN14.8.19
3:47.69
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S25.8.19
3:53.62
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19
3:44.21
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
2000 m (1)
5:22.44+i
PB  SätraSätra4.2.19
3000 m (2)
8:13.63i
PB  (7)FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
7:58.29
PB (85) Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
5000 m (4)
14:26.00
SB  Eagle Rock, CAEagle Rock, CA11.5.19
14:11.16
PB  (11)Next Generation AthleticsNijmegen, NEDNext Generation Athletics, Nijmegen, NED15.6.19
15:06.67
  JEM22GävleJEM22, Gävle13.7.19
14:22.09
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19
10 km (1)
Höjdskillnad start-mål mer än en promille:
28:57
  Madrid, ESPMadrid, ESP31.12.19
4x1500 m (1)
15:31.40
PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.5.19
 Spårvägens FK
Alexander Holmblad, Johan Walldén
Emil Danielsson, Kalle Berglund
4 km terräng (1)
11:57
  SMUmeåSM, Umeå12.10.19
8 km terräng (1)
25:15
  JSMUmeåJSM, Umeå13.10.19
10 km terräng (1)
30:14
  WarandeloopTilburg, NEDWarandeloop, Tilburg, NED24.11.19
15 km terräng (1)
50:02
  LidingöloppetLidingöLidingöloppet, Lidingö28.9.19
8.3 km terräng (1)
25:43
  EMLisboa, POREM, Lisboa, POR8.12.19

2018

1500 m (5)
3:46.66
SB  (7)BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18
3:47.71
  Nivelles, BELNivelles, BEL23.6.18
3:56.76
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18
NT
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18
3:55.66
  NMGävleNM, Gävle11.8.18
3000 m (3)
8:08.85
SB  Oulu, FINOulu, FIN19.6.18
8:10.25
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18
8:05.70
PB  Göteborg/SGöteborg/S18.8.18
5000 m (4)
14:46.14
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18
14:34.26
SB  (9)JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18
14:46.78
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18
14:36.77
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18
8 km (1)
23:26
PB  Trier, GERTrier, GER31.12.18
4x1500 m (1)
15:35.15
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Spårvägens FK
Estifanos Faid, Johan Walldén
Emil Danielsson, Kalle Berglund
4 km terräng (1)
12:04
  SMEkerumSM, Ekerum27.10.18
10.8 km terräng (1)
35:09
  Breda, NEDBreda, NED28.1.18
10.3 km terräng (1)
32:08
  ECCCMira, PORECCC, Mira, POR4.2.18
8.3 km terräng (1)
24:54
  EMTilburg, NEDEM, Tilburg, NED9.12.18

2017

800 m (1)
1:56.07i
PB  (17)Albuquerque, NMAlbuquerque, NM21.1.17
1500 m (5)
3:52.08
SB  Tempe, AZTempe, AZ8.4.17
3:46.43
SB  (11)Stanford, CAStanford, CA22.4.17
3:50.69
  Mountain WestLogan, UTMountain West, Logan, UT13.5.17
3:52.57
  WestAustin, TXWest, Austin, TX25.5.17
4:14.47
  WestAustin, TXWest, Austin, TX27.5.17
1 mile (2)
4:13.14i
PB  Albuquerque, NMAlbuquerque, NM11.2.17
4:19.10i
  MWCAlbuquerque, NMMWC, Albuquerque, NM24.2.17
3000 m (2)
8:35.35i
PB  MWCAlbuquerque, NMMWC, Albuquerque, NM25.2.17
8:37.67
SB  BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR15.6.17
5000 m (3)
14:16.79
PB  (14)ClayAzusa, CAClay, Azusa, CA13.4.17
16:06.40
  Mountain WestLogan, UTMountain West, Logan, UT13.5.17
14:30.64
  BMCWatford, GBRBMC, Watford, GBR24.6.17
10 km terräng (1)
33:28
  Tilburg, NEDTilburg, NED26.11.17
4 km terräng (1)
12:39
  SMFlemingsbergSM, Flemingsberg28.10.17

2016

800 m (1)
1:53.74
PB  HuddingeHuddinge21.5.16
1500 m (5)
3:46.84
PB  BMCWatford, GBRBMC, Watford, GBR28.5.16
3:45.42
PB  (63) (10)BMCSolihull, GBRBMC, Solihull, GBR9.7.16
3:50.71
  JVMBydgoszcz, POLJVM, Bydgoszcz, POL19.7.16
4:04.98
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16
4:09.02
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
3000 m (2)
8:16.32
PB  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna3.6.16
8:08.54
PB  (18) FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16

2015

19:19
  JSMUddevallaJSM, Uddevalla25.10.15
1500 m (2)
3:52.11
PB  (17)SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna7.6.15
3:54.87
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15
3000 m (3)
8:29.26
PB  VallentunaVallentuna13.5.15
8:18.33
PB  (78) SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna5.6.15
8:51.65
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S5.9.15
5000 m (2)
14:39.65
PB  VallentunaVallentuna20.5.15
14:27.17
PB  (14)HuddingeHuddinge14.6.15
6 km terräng (1)
19:03
  NordicCGöteborgNordicC, Göteborg7.11.15
6.2 km terräng (1)
19:42
  WarandeloopTilburg, NEDWarandeloop, Tilburg, NED22.11.15
5.947 km terräng (1)
18:52
  EMHyères, FRAEM, Hyères, FRA13.12.15

2014

12:21
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna18.10.14
800 m (1)
1:58.00
PB  LeksandLeksand26.7.14
1500 m (2)
3:57.60
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.14
4:02.36
  USMGävleUSM, Gävle9.8.14
3000 m (3)
8:36.22
PB  (61) VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.14
8:39.66
  USMGävleUSM, Gävle10.8.14
8:42.63
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN30.8.14
5000 m (1)
15:38.04
PB  SMUmeåSM, Umeå3.8.14
6 km terräng (1)
17:58
  NordicCVantaa, FINNordicC, Vantaa, FIN8.11.14
6.085 km terräng (1)
20.42
  EMSamokov, BULEM, Samokov, BUL14.12.14

2013

13:40
  USMFalunUSM, Falun26.10.13
800 m (1)
2:01.47
PB  Stockholm/SStockholm/S25.8.13
1500 m (2)
4:07.00
PB  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna10.8.13
4:06.47
PB  Stockholm/SStockholm/S24.8.13
3000 m (2)
8:50.35
PB  Göteborg/UGöteborg/U30.6.13
9:07.71
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna9.8.13

2012

800 m (1)
2:10.53
PB  SollentunaSollentuna9.6.12
1500 m (1)
4:22.62
PB  Stockholm/SStockholm/S18.8.12
2000 m (2)
6:03.59
PB  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby12.8.12
5:52.83
PB  Växjö/AVäxjö/A23.9.12

2011

2000 m (1)
6:31.26
PB  VästeråsVästerås7.8.11

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat168953.Eventname AS Eventeng, alltat168953.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat168953.Date),'.',MONTH(alltat168953.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat168953.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat168953 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat168953.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat168953.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat168953.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat168953.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat168953.Eventname AS Eventeng, alltat168953.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat168953.Date),'.',MONTH(alltat168953.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat168953.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat168953 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat168953.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat168953.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat168953.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat168953.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat168953.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat168953.Eventname AS Eventeng, alltat168953.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat168953.Date),'.',MONTH(alltat168953.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat168953.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat168953 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat168953.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat168953.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat168953.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat168953.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat168953.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

800 m
Ute
1:51.32
Göteborg/S2.6.21
Inne
1:56.07
Albuquerque, NM21.1.17
1000 m
Ute
2:34.4m+
Sollentuna10.8.20
Inne
2:39.45+
Sollentuna13.2.21
1500 m
Ute
3:37.57
Sollentuna13.6.218
Inne
3:45.93
Malmö/A26.1.19
1 mile
Inne
4:13.14
Albuquerque, NM11.2.17
2000 m
Ute
5:06.11
Sollentuna10.8.20
Inne
5:18.21+
Sollentuna13.2.21
3000 m
Ute
7:56.52
Hallsberg1.8.20
Inne
7:56.68
Sollentuna13.2.21
5000 m
Ute
13:47.65
Göteborg/S29.8.2032
5 km
Ute
14:00
Armagh, GBR13.2.20
1500 m
3:37.57
3
Sollentuna13.6.21
3:38.75
1
Lapinlahti, FIN17.7.21
3:39.70
10
BauhausStockholm/S4.7.21
3:40.08
10
BauhausStockholm/S23.8.20
3:40.28
2
København, DEN8.6.21
3:40.74
2
Karlstad8.7.20
3:42.79
1
Sollentuna28.6.20
3:43.02
4
Huddinge11.7.20
3:43.19
3
Oulu, FIN14.8.19
3:44.21
3
SMKarlstad31.8.19
Visa/dölj alla resultat
3:44.75
3
Halmstad29.6.21
3:45.42
1
BMCSolihull, GBR9.7.16
3:45.58
3
BMCStretford, GBR10.8.19
3:45.72
1
Merksem, BEL27.7.19
3:45.87
3
Jessheim, NOR6.6.19
3:45.93i
3
Malmö/A26.1.19
3:46.43
7
C
Stanford, CA22.4.17
3:46.66
6
B
BauhausStockholm/S10.6.18
3:46.84
1
C
BMCWatford, GBR28.5.16
3:47.69
4
vFINStockholm/S25.8.19
3:47.71
7
Nivelles, BEL23.6.18
3:49.1m+
-
Sollentuna10.8.20
3:50.24
2
BauhausStockholm/S30.5.19
3:50.40
11
Folksam GPSollentuna18.6.19
3:50.69
7
Mountain WestLogan, UT13.5.17
3:50.71
7
19
h2
JVMBydgoszcz, POL19.7.16
3:50.90
1
h1
SMUppsala14.8.20
3:51.49i
5
h1
ISMMalmö/A20.2.21
3:52.08
1
Tempe, AZ8.4.17
3:52.11
2
SAYOSollentuna7.6.15
3:52.57
8
h3
WestAustin, TX25.5.17
3:53.62
1
h3
SMKarlstad30.8.19
3:54.76i
1
h2
ISMNorrköping16.2.19
3:54.87
4
19
JSMKalmar22.8.15
3:55.11
4
SMUppsala15.8.20
3:55.31i
7
v3NatBærum, NOR10.2.19
3:55.66
2
22
NMGävle11.8.18
3:56.76
2
Lag-SMHelsingborg6.7.18
3:57.60
1
17
VUSGöteborg/U28.6.14
3:57.77i
2
ISMNorrköping17.2.19
4:02.36
2
17
USMGävle9.8.14
4:04.98
1
19
h1
JSMHässleholm5.8.16
4:06.47
2
16
Stockholm/S24.8.13
4:07.00
3
16
NC-yEskilstuna10.8.13
4:09.02
1
19
JSMHässleholm6.8.16
4:13.19
1
Lag-SMHelsingborg26.6.19
4:14.47
12
q2
WestAustin, TX27.5.17
4:22.62
2
15
Stockholm/S18.8.12
10-bästasnitt: 3:41.033
3000 m
7:56.52
1
Hallsberg1.8.20
7:56.65
4
Joensuu, FIN14.7.21
7:56.68i
3
Sollentuna13.2.21
7:58.13
1
A
Stockholm/S22.5.21
7:58.29
1
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
7:58.72
2
Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROU20.6.21
8:05.70
10
Göteborg/S18.8.18
8:07.7mi
7
Sollentuna30.1.21
8:08.16i
4
ISMVäxjö22.2.20
8:08.54
7
Folksam GPKarlstad27.7.16
Visa/dölj alla resultat
8:08.85
1
Oulu, FIN19.6.18
8:10.25
2
Karlstad25.7.18
8:11.12i
7
ISMMalmö/A19.2.21
8:13.63i
9
Folksam GPSätra4.2.19
8:16.32
1
SAYOSollentuna3.6.16
8:18.33
5
SAYOSollentuna5.6.15
8:29.26
1
Vallentuna13.5.15
8:35.35i
13
MWCAlbuquerque, NM25.2.17
8:36.22
2
17
VUSGöteborg/U29.6.14
8:37.67
14
BislettOslo, NOR15.6.17
8:39.66
1
17
USMGävle10.8.14
8:42.63
2
17
vFINHelsinki, FIN30.8.14
8:50.35
3
Göteborg/U30.6.13
8:51.65
12
Folksam GPGöteborg/S5.9.15
9:07.71
1
16
NC-yEskilstuna9.8.13
10-bästasnitt: 8:01.5089999999999
5000 m
13:47.65
13
Göteborg/S29.8.20
13:58.33
2
SMUppsala16.8.20
14:11.16
4
Next GenerationNijmegen, NED15.6.19
14:16.79
8
B
ClayAzusa, CA13.4.17
14:18.97
2
vFINTampere, FIN5.9.20
14:22.09
4
SMKarlstad1.9.19
14:26.00
15
Eagle Rock, CA11.5.19
14:27.17
1
Huddinge14.6.15
14:30.64
12
BMCWatford, GBR24.6.17
14:34.26
2
22
JSMHuddinge5.8.18
Visa/dölj alla resultat
14:34.94
1
Club ChGöteborg/S6.8.20
14:36.77
2
vFINTampere, FIN1.9.18
14:39.65
1
Vallentuna20.5.15
14:46.14
6
Sollentuna28.6.18
14:46.78
3
SMEskilstuna26.8.18
15:06.67
22
22
JEM22Gävle13.7.19
15:38.04
12
SMUmeå3.8.14
16:06.40
22
Mountain WestLogan, UT13.5.17
10-bästasnitt: 14:17.306

Total results in database: 142
By event:
800 m:7
1000 m:2
1500 m:49
1 mile:2
2000 m:6
3000 m:25
5000 m:18
8 km:2
5 km:2
10 km:1
4x800 m:1
4x1500 m:3
Terräng lagresultat:1
Terräng Lång lagresultat:1
4 km terräng:3
6 km terräng:2
6.2 km terräng:1
8 km terräng:1
10 km terräng:3
10.8 km terräng:1
km terräng:4
10.3 km terräng:1
15 km terräng:2
6.085 km terräng:1
5.947 km terräng:1
8.3 km terräng:2
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
2:10.53
 5
Sollentuna
9.6
 
2013
2:01.47
 5-16
Stockholm/S
25.8
 
2014
1:58.00
 1
Leksand
26.7
 
2016
1:53.74
 1rB
Huddinge
21.5
 
2019
1:58.9m+
 1
Stockholm/S
25.8
 
2021
1:51.32
4rB
Göteborg/S
2.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
1:56.07
4rB
Albuquerque, NM
21.1
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
2:34.4m+
Sollentuna
10.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2021
2:39.45+
Sollentuna
13.2
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
4:22.62
 2-15
Stockholm/S
18.8
 
2013
4:06.47
 2-16
Stockholm/S
24.8
 
4:07.00
3-16
Eskilstuna
10.8
 
2014
3:57.60
 1-17
Göteborg/U
28.6
 
4:02.36
2-17
Gävle
9.8
 
2015
3:52.11
 2
Sollentuna
7.6
 
3:54.87
4-19
Kalmar
22.8
 
2016
3:45.42
 1
Solihull, GBR
9.7
 
3:46.84
1rC
Watford, GBR
28.5
 
3:50.71
7h2-19
Bydgoszcz, POL
19.7
 
4:04.98
1h1-19
Hässleholm
5.8
 
4:09.02
1-19
Hässleholm
6.8
 
2017
3:46.43
 7rC
Stanford, CA
22.4
 
3:50.69
7
Logan, UT
13.5
 
3:52.08
1
Tempe, AZ
8.4
 
3:52.57
8h3
Austin, TX
25.5
 
4:14.47
12q2
Austin, TX
27.5
 
2018
3:46.66
 6rB
Stockholm/S
10.6
 
3:47.71
7
Nivelles, BEL
23.6
 
3:55.66
2-22
Gävle
11.8
 
3:56.76
2
Helsingborg
6.7
 
NT
2 -22
Huddinge
5.8
 
2019
3:43.19
 3
Oulu, FIN
14.8
 
3:44.21
3
Karlstad
31.8
 
3:45.58
3
Stretford, GBR
10.8
 
3:45.72
1
Merksem, BEL
27.7
 
3:45.87
3
Jessheim, NOR
6.6
 
3:47.69
4
Stockholm/S
25.8
 
3:50.24
2
Stockholm/S
30.5
 
3:50.40
11
Sollentuna
18.6
 
3:53.62
1h3
Karlstad
30.8
 
4:13.19
1
Helsingborg
26.6
 
2020
3:40.08
 10
Stockholm/S
23.8
 
3:40.74
2
Karlstad
8.7
 
3:42.79
1
Sollentuna
28.6
 
3:43.02
4
Huddinge
11.7
 
3:49.1m+
Sollentuna
10.8
 
3:50.90
1h1
Uppsala
14.8
 
3:55.11
4
Uppsala
15.8
 
2021
3:37.57
3
Sollentuna
13.6
 
3:38.75
1
Lapinlahti, FIN
17.7
 
3:39.70
10
Stockholm/S
4.7
 
3:40.28
2
København, DEN
8.6
 
3:44.75
3
Halmstad
29.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
3:45.93
3
Malmö/A
26.1
 
3:54.76
1h2
Norrköping
16.2
 
3:55.31
7
Bærum, NOR
10.2
 
3:57.77
2
Norrköping
17.2
 
2021
3:51.49
 5h1
Malmö/A
20.2
 
1 mile
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
4:13.14
2rB
Albuquerque, NM
11.2
 
4:19.10
7h1
Albuquerque, NM
24.2
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
6:31.26
 1-14
Västerås
7.8
 
2012
5:52.83
 2-15
Växjö/A
23.9
 
6:03.59
6-15
Upplands Väsby
12.8
 
2020
5:06.11
5
Sollentuna
10.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
5:22.44+
 8
Sätra
4.2
 
2021
5:18.21+
Sollentuna
13.2
 
3000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
8:50.35
 3
Göteborg/U
30.6
 
9:07.71
1-16
Eskilstuna
9.8
 
2014
8:36.22
 2-17
Göteborg/U
29.6
 
8:39.66
1-17
Gävle
10.8
 
8:42.63
2-17
Helsinki, FIN
30.8
 
2015
8:18.33
 5
Sollentuna
5.6
 
8:29.26
1
Vallentuna
13.5
 
8:51.65
12
Göteborg/S
5.9
 
2016
8:08.54
 7
Karlstad
27.7
 
8:16.32
1
Sollentuna
3.6
 
2017
8:37.67
 14
Oslo, NOR
15.6
 
2018
8:05.70
 10
Göteborg/S
18.8
 
8:08.85
1
Oulu, FIN
19.6
 
8:10.25
2
Karlstad
25.7
 
2019
7:58.29
 1
Göteborg/S
16.8
 
2020
7:56.52
1
Hallsberg
1.8
 
2021
7:56.65
 4
Joensuu, FIN
14.7
 
7:58.13
1rA
Stockholm/S
22.5
 
7:58.72
2
Cluj-Napoca, ROU
20.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
8:35.35
 13
Albuquerque, NM
25.2
 
2019
8:13.63
 9
Sätra
4.2
 
2020
8:08.16
 4
Växjö
22.2
 
2021
7:56.68
3
Sollentuna
13.2
 
8:07.7m
7
Sollentuna
30.1
 
8:11.12
7
Malmö/A
19.2
 
5000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
15:38.04
 12
Umeå
3.8
 
2015
14:27.17
 1
Huddinge
14.6
 
14:39.65
1
Vallentuna
20.5
 
2017
14:16.79
 8rB
Azusa, CA
13.4
 
14:30.64
12
Watford, GBR
24.6
 
16:06.40
22
Logan, UT
13.5
 
2018
14:34.26
 2-22
Huddinge
5.8
 
14:36.77
2
Tampere, FIN
1.9
 
14:46.14
6
Sollentuna
28.6
 
14:46.78
3
Eskilstuna
26.8
 
2019
14:11.16
 4
Nijmegen, NED
15.6
 
14:22.09
4
Karlstad
1.9
 
14:26.00
15
Eagle Rock, CA
11.5
 
15:06.67
22-22
Gävle
13.7
 
2020
13:47.65
13
Göteborg/S
29.8
 
13:58.33
2
Uppsala
16.8
 
14:18.97
2
Tampere, FIN
5.9
 
14:34.94
1
Göteborg/S
6.8
 
5 km
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
14:00
22
Armagh, GBR
13.2
 
14:05
3
Stockholm
2.7
 
Ute
1500 m
SM 2019 3
3:44.21
1
h3
3:53.62
SM 2020 4
3:55.11
1
h1
3:50.90
5000 m
SM 2014 12
15:38.04
SM 2018 3
14:46.78
SM 2019 4
14:22.09
SM 2020 2
13:58.33
4x800 m
SM 2020 1
7:34.64
4x1500 m
SM 2018 1
15:35.15
SM 2019 1
15:31.40
SM 2020 1
15:27.55
Terräng lagresultat
SM 2020 1
Terräng Lång lagresultat
SM 2020 1
km terräng
SM 2017 9
12:39
4 km terräng
SM 2018 3
12:04
SM 2019 4
11:57
SM 2020 3
12:05
10 km terräng
SM 2020 5
31:46
Inne
1500 m
ISM 2019 2
3:57.77
1
h2
3:54.76
ISM 2021
5
h1
3:51.49
3000 m
ISM 2020 4
8:08.16
ISM 2021 7
8:11.12

Junior-ungdom
Ute
1500 m
USM 2014 2
17
4:02.36
JSM 2015 4
19
3:54.87
JSM 2016 1
19
4:09.02
1
19
h1
4:04.98
JSM 2018 2
22
NT
3000 m
USM 2014 1
17
8:39.66
5000 m
JSM 2018 2
22
14:34.26
4 km terräng
USM 2013 3
16
13:40
USM 2014 1
17
12:21
6 km terräng
JSM 2015 1
19
19:19
8 km terräng
JSM 2019 1
22
25:15

Lag-EM och Europacupen
3000 m
Div 1 2021 2
7:58.72

Junior-ungdom
1500 m
JVM 2016 27
7
19
h2
3:50.71
5000 m
JEM22 2019 22
22
15:06.67
6.085 km terräng
EM 2014 10
19
20.42
5.947 km terräng
EM 2015 56
19
18:52
8.3 km terräng
EM 2018 31
22
24:54
EM 2019 33
22
25:43