Robin Rohlén

Född: 5 maj 1990

Ålder: 31 år 169 dagar

Förening:
 IFK Umeå
 22.2.2009–

Tidigare förening(ar):
Malmö AI 25.2.2008–21.2.2009
IFK Umeå –24.2.2008

  •  1 SM‐silver, 2 SM‐brons
  •  1 ISM‐silver, 2 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

1000 m (1)
2:41.95+i
PB  SollentunaSollentuna13.2.21
1500 m (5)
3:48.72i
SB  SätraSätra6.2.21
3:48.15i
SB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
3:51.76i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21
3:46.17i
SB  SollentunaSollentuna24.2.21
3:43.24
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
2000 m (1)
5:31.83+i
SB  SollentunaSollentuna13.2.21
3000 m (5)
8:23.31i
SB  SollentunaSollentuna13.2.21
8:47.0m+
PB  Stockholm/SStockholm/S4.5.21
8:13.25
PB  Stockholm/SStockholm/S22.5.21
8:19.6m
  UmeåUmeå22.6.21
8:45.6m+
  Stockholm/SStockholm/S29.6.21
5000 m (3)
14:45.4m+
PB  Stockholm/SStockholm/S4.5.21
14:19.93
PB  UmeåUmeå1.6.21
14:39.2m+
  Stockholm/SStockholm/S29.6.21
10 000 m (2)
29:44.71
PB  Stockholm/SStockholm/S4.5.21
29:48.87
  Stockholm/SStockholm/S29.6.21
5 km (1)
14:41
SB  UmeåUmeå28.4.21
10 km (2)
30:33
SB  SMAnderstorpSM, Anderstorp13.7.21
30:01
SB  UmeåUmeå20.7.21

2020

800 m (3)
1:52.29i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
1:48.72i
PB (67) (3)ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
1:51.79
SB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
1500 m (3)
3:46.60i
PB  Malmö/AMalmö/A25.1.20
3:46.26i
PB  v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
3:45.75i
PB  (3)FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
2000 m (1)
5:18.25i
WL PB  UmeåUmeå11.1.20
3000 m (2)
8:20.57i
PB  (16)UmeåUmeå18.1.20
8:23.16i
  SollentunaSollentuna1.2.20
5 km (1)
14:30
PB  UmeåUmeå19.9.20
10 km (2)
31:06
PB  UmeåUmeå5.9.20
29:44
PB  SMAnderstorpSM, Anderstorp10.10.20
4 km terräng (1)
12:06
  SMVällingbySM, Vällingby24.10.20
10 km terräng (1)
32:02
  SMVällingbySM, Vällingby25.10.20
15 km terräng (1)
48:37
  LidingöLidingö26.9.20

2019

400 m (1)
53.10+
SB  SollentunaSollentuna18.6.19
800 m (12)
1:52.73i
SB  (8)ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
1:52.93i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
1:50.66
SB  HuddingeHuddinge2.6.19
1:49.02
SB  LudvikaLudvika6.6.19
1:48.29
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
1:49.15
  Kuortane, FINKuortane, FIN22.6.19
1:48.70
  KarlstadKarlstad3.7.19
1:48.06
SB  (3)Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
1:49.93
  Espoo, FINEspoo, FIN18.8.19
1:52.42
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S24.8.19
1:51.43
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
1:49.74
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19
1000 m (1)
2:21.75
PB (21) FGPVarbergFGP, Varberg15.7.19
1500 m (1)
3:47.38
PB  (11)SavoGLapinlahti, FINSavoG, Lapinlahti, FIN17.7.19
3000 m (2)
8:30.57i
SB  (22)UmeåUmeå13.12.18
8:32.48i
  Göteborg/FHGöteborg/FH28.1.19
4x1500 m (1)
16:30.62
PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.5.19
 IFK Umeå
Alexander Persson, Martin Nilsson
Ludvig Werkmäster, Robin Rohlén
Mixed Relay (1)
18:45.00
SB  EMLisboa, POREM, Lisboa, POR8.12.19
 Sweden
4 km terräng (1)
12:03
  SMUmeåSM, Umeå12.10.19
9 km terräng (1)
28:07
  NordicCHeinola, FINNordicC, Heinola, FIN10.11.19
10 km terräng (1)
31:59
  SMUmeåSM, Umeå13.10.19

2018

400 m (1)
51.71
SB  SätraSätra20.5.18
800 m (1)
1:58.09
SB  SätraSätra20.5.18
4 km terräng (1)
12:31
  SMEkerumSM, Ekerum27.10.18

2016

800 m (1)
1:51.75
SB  (18)FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16

2015

800 m (2)
1:54.80
SB  EskilstunaEskilstuna23.5.15
1:51.29
SB  (16)PutbosOordegem, BELPutbos, Oordegem, BEL30.5.15
1500 m (2)
3:48.12i
PB  (4)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra31.1.15
3:57.01
SB  EskilstunaEskilstuna23.5.15
3000 m (3)
Överlång bana - odoserad:
8:10.98i
  (1)BotniaGMustasaari, FINBotniaG, Mustasaari, FIN4.2.15
8:21.09i
PB  v4NatBærum, NORv4Nat, Bærum, NOR14.2.15
8:28.09i
  ISMSätraISM, Sätra21.2.15

2014

400 m (1)
49.54
SB  VästeråsVästerås29.5.14
800 m (8)
1:51.78
SB  Hoorn, NEDHoorn, NED17.5.14
1:49.95
SB  IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL31.5.14
1:50.80
  Göteborg GPGöteborg/SGöteborg GP, Göteborg/S14.6.14
1:52.42
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna26.6.14
1:56.03
  SMUmeåSM, Umeå2.8.14
1:51.23
  SMUmeåSM, Umeå3.8.14
1:49.85
SB  Folksam GPKalmarFolksam GP, Kalmar12.8.14
1:48.90
SB  (6)Espoo, FINEspoo, FIN17.8.14
1500 m (2)
3:52.28
PB  SMUmeåSM, Umeå1.8.14
4:00.41
  SMUmeåSM, Umeå2.8.14

2013

400 m (1)
52.17+
SB  Stockholm/SStockholm/S8.9.13
600 m (1)
1:16.75
PB (8) DN GalanStockholm/SDN Galan, Stockholm/S22.8.13
800 m (4)
1:49.64
SB  Folksam GPUmeåFolksam GP, Umeå18.8.13
1:52.87
  SMBoråsSM, Borås31.8.13
1:49.26
SB  SMBoråsSM, Borås1.9.13
1:49.30
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S8.9.13
1500 m (1)
3:54.97
PB  JönköpingJönköping4.6.13

2012

200 m (1)
22.76
SB  Oulu, FINOulu, FIN21.7.12+0.2
800 m (2)
1:53.71
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.8.12
DNS
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.8.12

2011

100 m (1)
11.26
SB  UmeåUmeå11.6.11+0.6
200 m (1)
23.03
SB  UmeåUmeå12.6.11+1.0
800 m (1)
Överlång bana - odoserad:
1:50.04i
  (2)v2NatTampere, FINv2Nat, Tampere, FIN5.2.11

2010

100 m (1)
11.54
SB  SollentunaSollentuna11.6.10-0.1
200 m (2)
22.26
SB  JSMKarlstadJSM, Karlstad14.8.100.0
23.12
  JSMKarlstadJSM, Karlstad15.8.100.0
400 m (5)
49.11
SB  SkellefteåSkellefteå19.6.10
48.43
SB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.10
48.66
  BodenBoden25.7.10
49.06
  JSMKarlstadJSM, Karlstad13.8.10
47.99
PB  JSMKarlstadJSM, Karlstad14.8.10
800 m (10)
1:50.76i
PB  (3)Stockholm/GStockholm/G10.2.10
Överlång bana - odoserad:
1:51.28i
  BotniaGMustasaari, FINBotniaG, Mustasaari, FIN11.2.10
1:49.75
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna1.7.10
1:49.04
SB  KBC-NachtHeusden, BELKBC-Nacht, Heusden, BEL10.7.10
1:48.55
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad15.7.10
1:49.22
  DNG-NatStockholm/SDNG-Nat, Stockholm/S6.8.10
1:47.94
PB  (3)FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S10.8.10
1:54.18
  SMFalunSM, Falun21.8.10
1:50.66
  SMFalunSM, Falun22.8.10
1:52.87
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN28.8.10

2009

800 m (6)
1:53.11
SB  JEM19Novi Sad, SRBJEM19, Novi Sad, SRB24.7.09
1:57.53
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona15.8.09
1:51.33
SB  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona16.8.09
1:50.90
SB  NordicCVaasa, FINNordicC, Vaasa, FIN23.8.09
1:50.61
SB  (10)Huddinge/JHuddinge/J27.8.09
1:50.89
  TäbyTäby29.8.09

2008

400 m (1)
48.71
SB  (14)SayoSollentunaSayo, Sollentuna6.6.08
800 m (11)
1:50.82
PB  MAI-GalanMalmö/SMAI-Galan, Malmö/S3.6.08
1:49.85
PB  TelenorKarlskronaTelenor, Karlskrona16.6.08
1:48.48
PB  (28) (2)BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER22.6.08
1:52.04
  JVMBydgoszcz, POLJVM, Bydgoszcz, POL8.7.08
1:49.35
  JVMBydgoszcz, POLJVM, Bydgoszcz, POL9.7.08
1:50.13
  SavoGLapinlahti, FINSavoG, Lapinlahti, FIN20.7.08
1:51.85
  SMVästeråsSM, Västerås1.8.08
1:51.17
  SMVästeråsSM, Västerås2.8.08
1:55.80
  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje9.8.08
1:50.93
  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje10.8.08
1:49.54
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN29.8.08
4x400 m (2)
3:18.15
SJR SB  GöteborgGöteborg24.5.08
 Sweden
Viktor Ekelund, Martin Nilson
Dennis Karanda, Robin Rohlén
3:18.15
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S24.5.08
 Malmö AI
Viktor Ekelund, Martin Nilson
Dennis Karanda, Robin Rohlén
3x800 m (1)
5:46.88
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S25.5.08
 Malmö AI

2007

60 m (1)
7.10i
PB  BollnäsBollnäs20.1.07
200 m (2)
22.20
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla25.8.07+2.0
21.87w
  USMUddevallaUSM, Uddevalla26.8.07+2.7
300 m (1)
35.36
SB  SkellefteåSkellefteå15.8.07
400 m (11)
51.97i
SB  IUSMNyköpingIUSM, Nyköping17.2.07
50.54i
SB  IUSMNyköpingIUSM, Nyköping17.2.07
DNSi
  IUSMNyköpingIUSM, Nyköping18.2.07
48.79
SB  TelenorKarlskronaTelenor, Karlskrona18.6.07
49.00
  ArcobalenoCelle Ligure, ITAArcobaleno, Celle Ligure, ITA27.6.07
48.65
SB  Göteborg/UGöteborg/U30.6.07
48.11
PB  (54) (10)UVMOstrava, CZEUVM, Ostrava, CZE11.7.07
48.94
  UVMOstrava, CZEUVM, Ostrava, CZE12.7.07
51.02
  USMUddevallaUSM, Uddevalla24.8.07
49.10
  USMUddevallaUSM, Uddevalla25.8.07
48.51
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U8.9.07
800 m (1)
1:53.38
PB  (59) HS ChGävleHS Ch, Gävle15.9.07

2006

60 m (1)
7.31i
PB  UmeåUmeå28.1.06
100 m (2)
11.22
PB  ÖrnsköldsvikÖrnsköldsvik25.5.06-0.2
10.98w
  SkellefteåSkellefteå29.7.06+4.1
200 m (1)
22.45
PB  SkellefteåSkellefteå30.7.06+0.4
300 m (1)
35.03
PB  SundsvallSundsvall21.5.06
400 m (13)
50.58i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås4.3.06
50.51i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås4.3.06
50.15i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås5.3.06
48.67
PB  SollentunaSollentuna28.5.06
48.65
PB  ISFThessaloníki, GREISF, Thessaloníki, GRE30.6.06
48.30
PB  (57) (10)ISFThessaloníki, GREISF, Thessaloníki, GRE30.6.06
48.56
  ISFThessaloníki, GREISF, Thessaloníki, GRE1.7.06
48.80
  SMSollentunaSM, Sollentuna14.7.06
48.48
  SMSollentunaSM, Sollentuna15.7.06
50.31
  USMNyköpingUSM, Nyköping4.8.06
49.26
  USMNyköpingUSM, Nyköping4.8.06
48.96
  USMNyköpingUSM, Nyköping5.8.06
48.31
  vFINEspoo, FINvFIN, Espoo, FIN26.8.06

2005

100 m (1)
11.97
PB  UmeåUmeå17.9.05
200 m (1)
23.73
PB  UmeåUmeå22.6.05+0.9
300 m (2)
37.30
PB  USMHudiksvallUSM, Hudiksvall12.8.05
DNS
  USMHudiksvallUSM, Hudiksvall12.8.05
400 m (1)
52.31
PB  UmeåUmeå17.9.05

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat83504.Eventname AS Eventeng, alltat83504.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat83504.Date),'.',MONTH(alltat83504.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat83504.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat83504 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat83504.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat83504.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat83504.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat83504.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat83504.Eventname AS Eventeng, alltat83504.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat83504.Date),'.',MONTH(alltat83504.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat83504.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat83504 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat83504.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat83504.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat83504.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat83504.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat83504.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat83504.Eventname AS Eventeng, alltat83504.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat83504.Date),'.',MONTH(alltat83504.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat83504.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat83504 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat83504.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat83504.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat83504.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat83504.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat83504.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.10
Bollnäs20.1.07
100 m
Ute
11.22
Örnsköldsvik25.5.06-0.2
200 m
Ute
22.20
Uddevalla25.8.07+2.0
300 m
Ute
35.03
Sundsvall21.5.06
400 m
Ute
47.99
Karlstad14.8.10
Inne
50.15
Västerås5.3.06
600 m
Ute
1:16.75
Stockholm/S22.8.13
800 m
Ute
1:47.94
Göteborg/S10.8.1039
Inne
1:48.72
Växjö23.2.20
1000 m
Ute
2:21.75
Varberg15.7.19
Inne
2:41.95+
Sollentuna13.2.21
1500 m
Ute
3:43.24
Sollentuna13.6.21
Inne
3:45.75
Sätra11.2.20
2000 m
Inne
5:18.25
Umeå11.1.20
3000 m
Ute
8:13.25
Stockholm/S22.5.21
Inne
8:20.57
Umeå18.1.20
5000 m
Ute
14:19.93
Umeå1.6.21
10 000 m
Ute
29:44.71
Stockholm/S4.5.21
5 km
Ute
14:30
Umeå19.9.20
10 km
Ute
29:44
Anderstorp10.10.20
400 m
47.99
2
22
JSMKarlstad14.8.10
48.11
2
17
h3
UVMOstrava, CZE11.7.07
48.30
2
17
s2
ISFThessaloníki, GRE30.6.06
48.31
1
17
vFINEspoo, FIN26.8.06
48.43
1
B
Göteborg/U3.7.10
48.48
5
SMSollentuna15.7.06
48.51
1
17
vFINGöteborg/U8.9.07
48.56
4
17
ISFThessaloníki, GRE1.7.06
48.65
1
17
h4
ISFThessaloníki, GRE30.6.06
48.65
1
Göteborg/U30.6.07
Visa/dölj alla resultat
48.66
1
Boden25.7.10
48.67
1
Sollentuna28.5.06
48.71
3
SayoSollentuna6.6.08
48.79
3
TelenorKarlskrona18.6.07
48.80
2
h1
SMSollentuna14.7.06
48.94
4
17
s2
UVMOstrava, CZE12.7.07
48.96
1
17
USMNyköping5.8.06
49.00
4
r1
ArcobalenoCelle Ligure, ITA27.6.07
49.06
1
22
h1
JSMKarlstad13.8.10
49.10
1
17
USMUddevalla25.8.07
49.11
2
Skellefteå19.6.10
49.26
1
17
s2
USMNyköping4.8.06
49.54
3
Västerås29.5.14
50.15i
1
17
IUSMVästerås5.3.06
50.31
1
17
h2
USMNyköping4.8.06
50.51i
1
17
s3
IUSMVästerås4.3.06
50.54i
1
17
s2
IUSMNyköping17.2.07
50.58i
1
17
h2
IUSMVästerås4.3.06
51.02
1
17
h1
USMUddevalla24.8.07
51.71
1
Sätra20.5.18
51.97i
1
17
h4
IUSMNyköping17.2.07
52.17+
1
Stockholm/S8.9.13
52.31
1
17
Umeå17.9.05
53.10+
5
Sollentuna18.6.19
10-bästasnitt: 48.399
800 m
1:47.94
7
Folksam GPGöteborg/S10.8.10
1:48.06
6
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
1:48.29
5
Folksam GPSollentuna18.6.19
1:48.48
1
19
r1
BauhausMannheim, GER22.6.08
1:48.55
7
Folksam GPKarlstad15.7.10
1:48.70
6
Karlstad3.7.19
1:48.72i
3
ISMVäxjö23.2.20
1:48.90
4
Espoo, FIN17.8.14
1:49.02
6
Ludvika6.6.19
1:49.04
1
C
KBC-NachtHeusden, BEL10.7.10
Visa/dölj alla resultat
1:49.15
3
Kuortane, FIN22.6.19
1:49.22
3
B
DNG-NatStockholm/S6.8.10
1:49.26
2
SMBorås1.9.13
1:49.30
2
vFINStockholm/S8.9.13
1:49.35
4
19
s2
JVMBydgoszcz, POL9.7.08
1:49.54
4
vFINHelsinki, FIN29.8.08
1:49.64
1
Folksam GPUmeå18.8.13
1:49.74
6
SMKarlstad1.9.19
1:49.75
8
Sollentuna GPSollentuna1.7.10
1:49.85
6
TelenorKarlskrona16.6.08
1:49.85
4
Folksam GPKalmar12.8.14
1:49.93
5
Espoo, FIN18.8.19
1:49.95
9
C
IFAMOordegem, BEL31.5.14
1:50.13
6
SavoGLapinlahti, FIN20.7.08
1:50.61
1
Huddinge/J27.8.09
1:50.66
3
SMFalun22.8.10
1:50.66
1
Huddinge2.6.19
1:50.76i
4
B
Stockholm/G10.2.10
1:50.80
4
B
Göteborg GPGöteborg/S14.6.14
1:50.82
7
MAI-GalanMalmö/S3.6.08
1:50.89
1
Täby29.8.09
1:50.90
2
19
NordicCVaasa, FIN23.8.09
1:50.93
1
19
JSMNorrtälje10.8.08
1:51.17
4
SMVästerås2.8.08
1:51.23
3
SMUmeå3.8.14
1:51.29
10
B
PutbosOordegem, BEL30.5.15
1:51.33
1
19
JSMKarlskrona16.8.09
1:51.43
1
h2
SMKarlstad31.8.19
1:51.75
5
C
Folksam GPKarlstad27.7.16
1:51.78
5
Hoorn, NED17.5.14
1:51.79
3
h3
SMUppsala15.8.20
1:51.85
1
h2
SMVästerås1.8.08
1:52.04
2
19
h3
JVMBydgoszcz, POL8.7.08
1:52.29i
1
h1
ISMVäxjö22.2.20
1:52.42
8
B
Folksam GPSollentuna26.6.14
1:52.42
5
vFINStockholm/S24.8.19
1:52.73i
3
h3
ISMNorrköping16.2.19
1:52.87
3
vFINHelsinki, FIN28.8.10
1:52.87
1
h2
SMBorås31.8.13
1:52.93i
3
ISMNorrköping17.2.19
1:53.11
7
19
h5
JEM19Novi Sad, SRB24.7.09
1:53.38
2
17
HS ChGävle15.9.07
1:53.71
2
h2
SMStockholm/S25.8.12
1:54.18
2
h2
SMFalun21.8.10
1:54.80
1
Eskilstuna23.5.15
1:55.80
1
19
h3
JSMNorrtälje9.8.08
1:56.03
1
h2
SMUmeå2.8.14
1:57.53
1
19
h2
JSMKarlskrona15.8.09
1:58.09
3
Sätra20.5.18
10-bästasnitt: 1:48.57
1500 m
3:43.24
1
B
Sollentuna13.6.21
3:45.75i
7
Folksam GPSätra11.2.20
3:46.17i
2
Sollentuna24.2.21
3:46.26i
4
v3NatHelsinki, FIN9.2.20
3:46.60i
1
Malmö/A25.1.20
3:47.38
7
SavoGLapinlahti, FIN17.7.19
3:48.12i
4
Raka SpåretSätra31.1.15
3:48.15i
2
h2
ISMMalmö/A20.2.21
3:48.72i
6
Sätra6.2.21
3:51.76i
2
ISMMalmö/A21.2.21
Visa/dölj alla resultat
3:52.28
6
h2
SMUmeå1.8.14
3:54.97
3
Jönköping4.6.13
3:57.01
2
Eskilstuna23.5.15
4:00.41
10
SMUmeå2.8.14
10-bästasnitt: 3:47.215
3000 m
8:13.25
8
A
Stockholm/S22.5.21
8:19.6m
1
A
Umeå22.6.21
8:20.57i
2
Umeå18.1.20
8:21.09i
7
v4NatBærum, NOR14.2.15
8:23.16i
11
Sollentuna1.2.20
8:23.31i
10
Sollentuna13.2.21
8:28.09i
5
ISMSätra21.2.15
8:30.57i
1
Umeå13.12.18
8:32.48i
8
Göteborg/FH28.1.19
8:45.6m+
-
Stockholm/S29.6.21
Visa/dölj alla resultat
8:47.0m+
-
B
Stockholm/S4.5.21
10-bästasnitt: 8:25.772

Total results in database: 172
By event:
60 m:2
100 m:5
200 m:8
300 m:4
400 m:35
600 m:1
800 m:62
1000 m:2
1500 m:14
2000 m:2
3000 m:12
5000 m:3
10 000 m:2
5 km:2
10 km:4
4x400 m:2
3x800 m:1
4x1500 m:1
Mixed Relay:1
Terräng lagresultat:1
Terräng Lång lagresultat:1
4 km terräng:3
9 km terräng:1
10 km terräng:2
15 km terräng:1
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2006
7.31
 2
Umeå
28.1
 
2007
7.10
1-17
Bollnäs
20.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2005
11.97
 1-15
Umeå
17.9
 
2006
11.22
1-17
Örnsköldsvik
25.5
-0.2
10.98w
 2
Skellefteå
29.7
 +4.1
2010
11.54
 3h1
Sollentuna
11.6
-0.1
2011
11.26
 4
Umeå
11.6
 +0.6
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2005
23.73
 1rB
Umeå
22.6
 +0.9
2006
22.45
 1
Skellefteå
30.7
 +0.4
2007
22.20
1h3-17
Uddevalla
25.8
 +2.0
21.87w
 4-17
Uddevalla
26.8
 +2.7
2010
22.26
 3h1-22
Karlstad
14.8
 0.0
23.12
6-22
Karlstad
15.8
 0.0
2011
23.03
 1
Umeå
12.6
 +1.0
2012
22.76
 3
Oulu, FIN
21.7
 +0.2
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2005
37.30
 1h3-15
Hudiksvall
12.8
 
2006
35.03
1-17
Sundsvall
21.5
 
2007
35.36
 1
Skellefteå
15.8
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2005
52.31
 1-17
Umeå
17.9
 
2006
48.30
 2s2-17
Thessaloníki, GRE
30.6
 
48.31
1-17
Espoo, FIN
26.8
 
48.48
5
Sollentuna
15.7
 
48.56
4-17
Thessaloníki, GRE
1.7
 
48.65
1h4-17
Thessaloníki, GRE
30.6
 
48.67
1
Sollentuna
28.5
 
48.80
2h1
Sollentuna
14.7
 
48.96
1-17
Nyköping
5.8
 
49.26
1s2-17
Nyköping
4.8
 
50.31
1h2-17
Nyköping
4.8
 
2007
48.11
 2h3-17
Ostrava, CZE
11.7
 
48.51
1-17
Göteborg/U
8.9
 
48.65
1
Göteborg/U
30.6
 
48.79
3
Karlskrona
18.6
 
48.94
4s2-17
Ostrava, CZE
12.7
 
49.00
4r1
Celle Ligure, ITA
27.6
 
49.10
1-17
Uddevalla
25.8
 
51.02
1h1-17
Uddevalla
24.8
 
2008
48.71
 3
Sollentuna
6.6
 
2010
47.99
2-22
Karlstad
14.8
 
48.43
1rB
Göteborg/U
3.7
 
48.66
1
Boden
25.7
 
49.06
1h1-22
Karlstad
13.8
 
49.11
2
Skellefteå
19.6
 
2013
52.17+
 1
Stockholm/S
8.9
 
2014
49.54
 3
Västerås
29.5
 
2018
51.71
 1
Sätra
20.5
 
2019
53.10+
 5
Sollentuna
18.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2006
50.15
1-17
Västerås
5.3
 
50.51
1s3-17
Västerås
4.3
 
50.58
1h2-17
Västerås
4.3
 
2007
50.54
 1s2-17
Nyköping
17.2
 
51.97
1h4-17
Nyköping
17.2
 
600 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
1:16.75
3
Stockholm/S
22.8
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
1:53.38
 2-17
Gävle
15.9
 
2008
1:48.48
 1r1-19
Mannheim, GER
22.6
 
1:49.35
4s2-19
Bydgoszcz, POL
9.7
 
1:49.54
4
Helsinki, FIN
29.8
 
1:49.85
6
Karlskrona
16.6
 
1:50.13
6
Lapinlahti, FIN
20.7
 
1:50.82
7
Malmö/S
3.6
 
1:50.93
1-19
Norrtälje
10.8
 
1:51.17
4
Västerås
2.8
 
1:51.85
1h2
Västerås
1.8
 
1:52.04
2h3-19
Bydgoszcz, POL
8.7
 
1:55.80
1h3-19
Norrtälje
9.8
 
2009
1:50.61
 1
Huddinge/J
27.8
 
1:50.89
1
Täby
29.8
 
1:50.90
2-19
Vaasa, FIN
23.8
 
1:51.33
1-19
Karlskrona
16.8
 
1:53.11
7h5-19
Novi Sad, SRB
24.7
 
1:57.53
1h2-19
Karlskrona
15.8
 
2010
1:47.94
7
Göteborg/S
10.8
 
1:48.55
7
Karlstad
15.7
 
1:49.04
1rC
Heusden, BEL
10.7
 
1:49.22
3rB
Stockholm/S
6.8
 
1:49.75
8
Sollentuna
1.7
 
1:50.66
3
Falun
22.8
 
1:52.87
3
Helsinki, FIN
28.8
 
1:54.18
2h2
Falun
21.8
 
2012
1:53.71
 2h2
Stockholm/S
25.8
 
2013
1:49.26
 2
Borås
1.9
 
1:49.30
2
Stockholm/S
8.9
 
1:49.64
1
Umeå
18.8
 
1:52.87
1 h2
Borås
31.8
 
2014
1:48.90
 4
Espoo, FIN
17.8
 
1:49.85
4
Kalmar
12.8
 
1:49.95
9rC
Oordegem, BEL
31.5
 
1:50.80
4rB
Göteborg/S
14.6
 
1:51.23
3
Umeå
3.8
 
1:51.78
5
Hoorn, NED
17.5
 
1:52.42
8rB
Sollentuna
26.6
 
1:56.03
1 h2
Umeå
2.8
 
2015
1:51.29
 10rB
Oordegem, BEL
30.5
 
1:54.80
1
Eskilstuna
23.5
 
2016
1:51.75
 5rC
Karlstad
27.7
 
2018
1:58.09
 3
Sätra
20.5
 
2019
1:48.06
 6
Göteborg/S
16.8
 
1:48.29
5
Sollentuna
18.6
 
1:48.70
6
Karlstad
3.7
 
1:49.02
6
Ludvika
6.6
 
1:49.15
3
Kuortane, FIN
22.6
 
1:49.74
6
Karlstad
1.9
 
1:49.93
5
Espoo, FIN
18.8
 
1:50.66
1
Huddinge
2.6
 
1:51.43
1h2
Karlstad
31.8
 
1:52.42
5
Stockholm/S
24.8
 
2020
1:51.79
 3h3
Uppsala
15.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
1:50.76
 4rB
Stockholm/G
10.2
 
2019
1:52.73
 3h3
Norrköping
16.2
 
1:52.93
3
Norrköping
17.2
 
2020
1:48.72
3
Växjö
23.2
 
1:52.29
1h1
Växjö
22.2
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
2:21.75
7
Varberg
15.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2021
2:41.95+
Sollentuna
13.2
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
3:54.97
 3
Jönköping
4.6
 
2014
3:52.28
 6 h2
Umeå
1.8
 
4:00.41
10
Umeå
2.8
 
2015
3:57.01
 2
Eskilstuna
23.5
 
2019
3:47.38
 7
Lapinlahti, FIN
17.7
 
2021
3:43.24
1rB
Sollentuna
13.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
3:48.12
 4
Sätra
31.1
 
2020
3:45.75
7
Sätra
11.2
 
3:46.26
4
Helsinki, FIN
9.2
 
3:46.60
1
Malmö/A
25.1
 
2021
3:46.17
 2
Sollentuna
24.2
 
3:48.15
2h2
Malmö/A
20.2
 
3:48.72
6
Sätra
6.2
 
3:51.76
2
Malmö/A
21.2
 
2000 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
5:18.25
1
Umeå
11.1
 
2021
5:31.83+
 
Sollentuna
13.2
 
3000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
8:13.25
8rA
Stockholm/S
22.5
 
8:19.6m
1rA
Umeå
22.6
 
8:45.6m+
Stockholm/S
29.6
 
8:47.0m+
rB
Stockholm/S
4.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
8:21.09
 7
Bærum, NOR
14.2
 
8:28.09
5
Sätra
21.2
 
2019
8:30.57
 1
Umeå
13.12
 
8:32.48
8
Göteborg/FH
28.1
 
2020
8:20.57
2
Umeå
18.1
 
8:23.16
11
Sollentuna
1.2
 
2021
8:23.31
 10
Sollentuna
13.2
 
5000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
14:19.93
1
Umeå
1.6
 
14:39.2m+
Stockholm/S
29.6
 
14:45.4m+
rB
Stockholm/S
4.5
 
10 000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
29:44.71
6rB
Stockholm/S
4.5
 
29:48.87
4rA
Stockholm/S
29.6
 
5 km
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
14:30
1
Umeå
19.9
 
2021
14:41
 1
Umeå
28.4
 
10 km
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
29:44
16
Anderstorp
10.10
 
31:06
2
Umeå
5.9
 
2021
30:01
 1
Umeå
20.7
 
30:33
15rA
Anderstorp
13.7
 

Ute
400 m
SM 2006 5
48.48
2
h1
48.80
800 m
SM 2008 4
1:51.17
1
h2
1:51.85
SM 2010 3
1:50.66
2
h2
1:54.18
SM 2012
2
h2
1:53.71
DNS
SM 2013 2
1:49.26
1
h2
1:52.87
SM 2014 3
1:51.23
1
h2
1:56.03
SM 2019 6
1:49.74
1
h2
1:51.43
SM 2020
3
h3
1:51.79
1500 m
SM 2014 10
4:00.41
6
h2
3:52.28
10 km
SM 2020 16
29:44
SM 2021 15
A
30:33
4x1500 m
SM 2019 4
16:30.62
Terräng lagresultat
SM 2020 6
Terräng Lång lagresultat
SM 2020 6
4 km terräng
SM 2018 17
12:31
SM 2019 7
12:03
SM 2020 4
12:06
10 km terräng
SM 2019 7
31:59
SM 2020 10
32:02
Inne
800 m
ISM 2019 3
1:52.93
3
h3
1:52.73
ISM 2020 3
1:48.72
1
h1
1:52.29
1500 m
ISM 2021 2
3:51.76
2
h2
3:48.15
3000 m
ISM 2015 5
8:28.09

Junior-ungdom
Ute
200 m
USM 2007 4
17
21.87w
1
17
h3
22.20
JSM 2010 6
22
23.12
3
22
h1
22.26
400 m
USM 2006 1
17
48.96
1
17
s2
49.26
1
17
h2
50.31
USM 2007 1
17
49.10
1
17
h1
51.02
JSM 2010 2
22
47.99
1
22
h1
49.06
800 m
JSM 2008 1
19
1:50.93
1
19
h3
1:55.80
JSM 2009 1
19
1:51.33
1
19
h2
1:57.53
4x400 m
JSM 2008 1
19
3:18.15
3x800 m
JSM 2008 1
19
5:46.88
Inne
400 m
IUSM 2006 1
17
50.15
1
17
s3
50.51
1
17
h2
50.58
IUSM 2007
1
17
s2
50.54
1
17
h4
51.97
17
DNS
Ute
Mixed Relay
EM 2019 8
18:45.00

Junior-ungdom
400 m
UVM 2007 16
4
17
s2
48.94
2
17
h3
48.11
800 m
JVM 2008 9
4
19
s2
1:49.35
2
19
h3
1:52.04
JEM19 2009 26
7
19
h5
1:53.11