Fredrick Ekholm

Född: 15 juni 1994

Ålder: 27 år 41 dagar

Förening:
 IFK Lidingö
 15.11.2017–

Tidigare förening(ar):
Huddinge AIS –14.11.2017

  •  1 SM‐guld, 1 SM‐silver, 2 SM‐brons
  •  3 ISM‐silver, 2 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

Kula (1)
12.39
SB  HuddingeHuddinge29.5.21
 
11.5712.3912.1812.3312.2512.35

2020

200 m (1)
22.72w
  SundsvallSundsvall26.7.20+2.7
110 m häck (5)
14.28
SB  SundsvallSundsvall26.7.20+1.4
14.24w
  SundsvallSundsvall26.7.20+2.7
14.32
  SollentunaSollentuna9.8.20-1.2
14.52
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20+0.9
14.49
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20-1.8

2019

60 m häck (8)
8.03i
SB  UppsalaUppsala6.1.19
7.94i
SB  ÖrebroÖrebro12.1.19
7.92i
SB  ÖrebroÖrebro12.1.19
7.83i
PB (90) (3)Malmö/AMalmö/A27.1.19
7.89i
  Malmö/AMalmö/A27.1.19
7.89i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
7.88i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
7.89i
  IEMGlasgow, GBRIEM, Glasgow, GBR2.3.19
110 m häck (11)
14.77
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.6
15.61
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-1.1
14.28
SB  KarlstadKarlstad3.7.19+0.4
14.21
SB  FGPVarbergFGP, Varberg15.7.19+0.5
14.85
  SundsvallSundsvall28.7.19+0.9
DNF
  SundsvallSundsvall28.7.19+1.4
14.64
  VästeråsVästerås3.8.19-2.3
14.55
  VästeråsVästerås3.8.19-2.7
13.93w
  UppsalaUppsala17.8.19+3.0
13.99
SB  (4)vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S24.8.19+0.5
14.95
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19-1.2

2018

60 m (2)
7.07i
=PB  SätraSätra20.1.18
7.00i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping10.2.18
100 m (2)
10.97
SB  Pärnu, ESTPärnu, EST16.6.18+0.5
10.99w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18+2.7
200 m (1)
22.01
PB  KarlstadKarlstad19.5.18+1.5
400 m (2)
49.36
PB  (23)BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18
49.94
  Pärnu, ESTPärnu, EST16.6.18
1000 m (1)
3:02.45i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping11.2.18
1500 m (1)
5:04.68
SB  Pärnu, ESTPärnu, EST17.6.18
60 m häck (2)
8.03i
SB  UppsalaUppsala28.1.18
7.98i
SB  (4)ISMNorrköpingISM, Norrköping11.2.18
110 m häck (13)
13.92
PB  (2)KarlstadKarlstad19.5.18+0.2
13.98
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18-0.4
14.09
  Pärnu, ESTPärnu, EST17.6.18+1.6
14.06
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18+1.3
14.71
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18-4.4
14.17
  HuddingeHuddinge22.7.18+1.1
14.21
  HuddingeHuddinge22.7.18+1.1
13.90w
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18+2.8
14.04
  SundsvallSundsvall28.7.18+0.8
14.07
  SundsvallSundsvall28.7.18+0.6
14.75
  EnskedeEnskede14.8.18-0.5
14.16
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18+0.7
13.78w
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18+2.2
Höjd (3)
1.97i
SB  SätraSätra21.1.18
2.05i
SB  (10)ISMNorrköpingISM, Norrköping10.2.18
1.98
SB  (24)Pärnu, ESTPärnu, EST16.6.18
Stav (4)
4.84i
PB  (13)UppsalaUppsala28.1.18
4.75i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping11.2.18
4.70
=PB  (18)SollentunaSollentuna1.6.18
4.48
  Pärnu, ESTPärnu, EST17.6.18
Längd (3)
6.91i
SB  SätraSätra20.1.18
7.00i
SB  (15)ISMNorrköpingISM, Norrköping10.2.18
6.95
SB  Pärnu, ESTPärnu, EST16.6.18+0.8
Kula (3)
13.16i
SB  SätraSätra21.1.18
13.13i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping10.2.18
12.60
SB  Pärnu, ESTPärnu, EST16.6.18
Diskus (3)
36.74
SB  SollentunaSollentuna1.6.18
36.55
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18
 
36.55X34.12X
35.97
  Pärnu, ESTPärnu, EST17.6.18
Spjut (1)
46.91
SB  Pärnu, ESTPärnu, EST17.6.18
Triathlon (1)
2.416
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18
Sjukamp (1)
5.682
PB (49) (3)ISMNorrköpingISM, Norrköping11.2.18
7.00   7.00   13.13   2.05
7.98   4.75   3:02.45
Tiokamp (1)
7.290
SB  (5)Pärnu, ESTPärnu, EST17.6.18
10.97/+0.5   6.95/+0.8   12.60   1.98   49.94
14.09/+1.6   35.97   4.48   46.91   5:04.68

2017

60 m häck (5)
7.96i
PB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
7.92i
PB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
7.88i
PB  (2)v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
7.90i
  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
7.90i
  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
110 m häck (5)
14.67
SB  SätraSätra25.5.17+1.1
14.31
SB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17+0.6
14.32
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17-1.6
14.37
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17-1.5
14.31
=SB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17-0.9
Stav (1)
4.56
SB  SätraSätra25.5.17
Längd (1)
7.02
SB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17+1.7

2016

60 m (2)
7.14i
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
7.14i
=SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
100 m (1)
11.17
SB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16-1.3
400 m (1)
53.73
SB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16
1000 m (1)
3:05.38i
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
60 m häck (5)
8.12i
SB  (7)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra6.2.16
8.22i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
DNSi
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
8.19i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
8.19i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
110 m häck (2)
14.21
SB  (5)SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna3.6.16+1.6
14.72
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge12.6.16-1.6
Höjd (6)
2.05i
SB  (7)PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A31.1.16
1.98i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
 
1.86
O
1.92
O
1.98
XXO
2.06
XXX
    
1.97i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
1.97i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
 
1.88
XO
1.91
XXO
1.94
O
1.97
XXO
2.00
XXX
   
2.00
SB  (22)HuddingeHuddinge21.5.16
2.00
=SB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16
 
1.88
O
1.91
O
1.94
O
1.97
XO
2.00
O
2.03
XXX
  
Stav (4)
4.54i
SB  (19)ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
4.54i
=SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
 
4.34
O
4.44
O
4.54
O
     
4.61
SB  (19)HuddingeHuddinge20.5.16
4.52
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge12.6.16
 
4.32
O
4.42
XO
4.52
XXO
4.62
XX
    
Längd (4)
7.00i
SB  (15)PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A31.1.16
6.81i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
6.81i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
 
6.816.81X
7.08
=SB  (16)v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16+1.2
7.15w
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16+2.3
 
6.83
+2.1
7.15
+2.3
7.08
+1.2
Kula (5)
12.69i
SB  HuddingeHuddinge16.1.16
12.08i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
12.08i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
 
11.0611.6612.08
12.33
SB  HuddingeHuddinge21.5.16
11.98
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16
 
11.9311.9811.83
Diskus (1)
34.57
SB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge12.6.16
 
33.7434.5732.92
Sjukamp (1)
5.308
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
7.14   7.14   6.81   6.81
12.08   12.08   1.97
Tiokamp (1)
DNF
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge12.6.16
11.17/-1.3   7.15w/+2.3   11.98   2.00   53.73
14.72/-1.6   34.57   4.52      
4x100 m (1)
41.95
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Huddinge AIS
Isak Barrow, Fredrick Ekholm
Douglas Hellbratt, Amadou Sussoho

2015

60 m (1)
7.11i
SB  ÖrebroÖrebro11.1.15
100 m (1)
11.23
SB  LidingöLidingö16.8.15+1.3
60 m häck (3)
8.30i
SB  ÖIGÖrebroÖIG, Örebro10.1.15
8.16i
SB  (7)ÖIGÖrebroÖIG, Örebro10.1.15
8.17i
  HuddingeHuddinge16.1.15
110 m häck (1)
15.44
SB  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15-2.7
Höjd (1)
2.06
SB  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15
 
1.82
O
1.87
O
1.92
O
1.96
O
2.00
XXO
2.03
XX
2.06
O
2.09
XXX
Stav (1)
4.46i
SB  (22)HuddingeHuddinge18.1.15
Längd (1)
6.95
SB  (21)LidingöLidingö16.8.15+1.7
Kula (2)
13.55i
PB  (20)HuddingeHuddinge20.1.15
12.95
PB  HuddingeHuddinge19.8.15
Diskus (1)
37.77
PB  HuddingeHuddinge19.8.15

2014

60 m (1)
7.07i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö8.2.14
100 m (2)
11.16
SB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA2.5.14+0.2
10.89w
  ECup Div 1Ribeira Brava, PORECup Div 1, Ribeira Brava, POR5.7.14+2.5
200 m (1)
22.41
PB  HuddingeHuddinge19.8.14-0.2
400 m (2)
52.57
SB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA2.5.14
49.44
SB  ECup Div 1Ribeira Brava, PORECup Div 1, Ribeira Brava, POR5.7.14
1000 m (1)
2:56.61i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö9.2.14
1500 m (2)
4:45.69
SB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA3.5.14
4:46.42
  ECup Div 1Ribeira Brava, PORECup Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.14
60 m häck (8)
8.15i
PB  ÖrebroÖrebro12.1.14
8.07i
PB  ÖrebroÖrebro12.1.14
8.11i
  HuddingeHuddinge17.1.14
8.15i
  ISMVäxjöISM, Växjö9.2.14
8.20i
  IJSMSätraIJSM, Sätra16.2.14
8.01i
PB  IJSMSätraIJSM, Sätra16.2.14
7.98i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH23.2.14
DQi
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH23.2.14
110 m häck (13)
14.93
SB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA3.5.14+0.1
14.35
SB  NMKópavogur, ISLNM, Kópavogur, ISL8.6.14-0.2
14.12
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna26.6.14+0.3
14.45
  ECup Div 1Ribeira Brava, PORECup Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.14-1.3
14.22
  NMKøbenhavn, DENNM, København, DEN27.7.140.0
14.12
=PB  SMUmeåSM, Umeå2.8.14+1.8
14.22
  SMUmeåSM, Umeå2.8.14+1.3
14.36
  EnskedeEnskede5.8.14-1.4
14.05
PB  JSMGävleJSM, Gävle10.8.14+0.4
13.91w
  Folksam GPUppsalaFolksam GP, Uppsala23.8.14+2.8
14.60
  Tallinn, ESTTallinn, EST27.8.14+1.3
14.09
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN31.8.14+0.9
15.08
  SMUpplands VäsbySM, Upplands Väsby7.9.14-1.3
Höjd (4)
2.06i
SB  (10)ISMVäxjöISM, Växjö8.2.14
1.92
SB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA2.5.14
1.92
=SB  ECup Div 1Ribeira Brava, PORECup Div 1, Ribeira Brava, POR5.7.14
2.01
SB  (18)SMUpplands VäsbySM, Upplands Väsby6.9.14
Stav (3)
4.33i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö9.2.14
4.55
SB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA3.5.14
4.70
PB  ECup Div 1Ribeira Brava, PORECup Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.14
Längd (4)
7.05i
PB  (9)HuddingeHuddinge17.1.14
7.00i
  ISMVäxjöISM, Växjö8.2.14
6.69
SB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA2.5.14-1.1
7.02
SB  ECup Div 1Ribeira Brava, PORECup Div 1, Ribeira Brava, POR5.7.14+1.1
Kula (5)
12.76i
PB  HuddingeHuddinge14.1.14
10.57i
  ISMVäxjöISM, Växjö8.2.14
11.87
SB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA2.5.14
11.92
SB  ECup Div 1Ribeira Brava, PORECup Div 1, Ribeira Brava, POR5.7.14
12.45
SB  UddevallaUddevalla19.7.14
Diskus (3)
31.54
SB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA3.5.14
35.97
PB  ECup Div 1Ribeira Brava, PORECup Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.14
36.74
PB  SMUpplands VäsbySM, Upplands Väsby7.9.14
Spjut (2)
54.18
PB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA3.5.14
51.75
  ECup Div 1Ribeira Brava, PORECup Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.14
Sjukamp (1)
5.404
PB  (4)ISMVäxjöISM, Växjö9.2.14
7.07   7.00   10.57   2.06
8.15   4.33   2:56.61
Tiokamp (4)
7.020
PB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA3.5.14
11.16/+0.2   6.69/-1.1   11.87   1.92   52.57
14.93/+0.1   31.54   4.55   54.18   4:45.69
6.373
  Kópavogur, ISLKópavogur, ISL8.6.14
            
            
7.451
PB  (4)ECup Div 1Ribeira Brava, PORECup Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.14
10.89w/+2.5   7.02/+1.1   11.92   1.92   49.44
14.45/-1.3   35.97   4.70   51.75   4:46.42
6.785
  SMUpplands VäsbySM, Upplands Väsby7.9.14
11.38/-0.5   6.45/-1.0   12.35   2.01   2.01
53.41   15.08/-1.3   15.08/-1.3   36.74   36.74
4x100 m (2)
42.83
SB  JSMKilJSM, Kil25.5.14
 Huddinge AIS
Fredrick Ekholm, Robin Nordkvist
Johan Forsberg, Jan Wocalewski
DNF
  JSMKilJSM, Kil25.5.14
 Huddinge AIS
Fredrick Ekholm, Robin Nordkvist
Johan Forsberg, Jan Wocalewski
3x400 m (1)
2:30.34
PB  JSMKilJSM, Kil24.5.14
 Huddinge AIS

2013

60 m (1)
7.13i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö9.2.13
100 m (2)
11.08
PB  v2NatHuddinge/Jv2Nat, Huddinge/J8.6.13+1.3
10.85
PB  JEM19Rieti, ITAJEM19, Rieti, ITA20.7.13+0.8
200 m (1)
22.51
PB  HuddingeHuddinge3.8.13+0.8
400 m (2)
50.78
SB  v2NatHuddinge/Jv2Nat, Huddinge/J8.6.13
49.40
PB  JEM19Rieti, ITAJEM19, Rieti, ITA20.7.13
1000 m (1)
2:53.88i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö10.2.13
1500 m (2)
4:47.01
SB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge9.6.13
4:53.80
  JEM19Rieti, ITAJEM19, Rieti, ITA21.7.13
60 m häck (1)
8.27i
PB  (15)HuddingeHuddinge26.2.13
60 m häck (99.1 cm) (4)
7.92i
PB  ScandicIGHuddingeScandicIG, Huddinge18.1.13
7.95i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö10.2.13
7.98i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla23.2.13
7.80i
PB  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla23.2.13
110 m häck (99.1 cm) (7)
14.16
PB  AtletiCAGGenève, SUIAtletiCAG, Genève, SUI1.6.130.0
14.24
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge9.6.13-0.7
14.10
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.13+1.1
13.93
PB (58) (57) VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.13+1.2
13.98
  JEM19Rieti, ITAJEM19, Rieti, ITA21.7.13-0.3
14.19
  JSMVästeråsJSM, Västerås11.8.13+0.7
14.10
  NMEspoo, FINNM, Espoo, FIN18.8.13-2.0
110 m häck (5)
14.51
PB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad6.7.13
14.51
=PB  JSMVästeråsJSM, Västerås11.8.13+0.7
14.23
PB  SMBoråsSM, Borås31.8.13+1.0
14.27
  SMBoråsSM, Borås31.8.13+0.4
14.62
  SMKalmarSM, Kalmar15.9.130.0
Höjd (3)
2.09i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö9.2.13
2.05
SB  (15)v2NatHuddinge/Jv2Nat, Huddinge/J8.6.13
1.98
  JEM19Rieti, ITAJEM19, Rieti, ITA20.7.13
 
1.83
XO
1.86
O
1.89
O
1.92
O
1.95
XO
1.98
O
2.01
XXX
 
Stav (5)
4.62i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö10.2.13
4.33
PB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge9.6.13
4.56
PB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad6.7.13
4.60
PB  JEM19Rieti, ITAJEM19, Rieti, ITA21.7.13
 
4.20
O
4.30
O
4.40
O
4.50
XO
4.60
XO
4.70
XXX
  
4.66
PB  (25)HuddingeHuddinge21.8.13
Längd (3)
6.94i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö9.2.13
7.19
PB  (17)v2NatHuddinge/Jv2Nat, Huddinge/J8.6.130.0
7.16
  JEM19Rieti, ITAJEM19, Rieti, ITA20.7.13+0.7
 
7.03
+0.1
6.92
+0.9
7.16
+0.7
Kula (6.0 kg) (4)
13.91i
PB  HuddingeHuddinge18.12.12
14.35i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö9.2.13
13.65
PB  v2NatHuddinge/Jv2Nat, Huddinge/J8.6.13
13.75
PB  JEM19Rieti, ITAJEM19, Rieti, ITA20.7.13
 
12.5613.5213.75
Kula (1)
12.65
PB  HuddingeHuddinge21.8.13
Diskus (1.75 kg) (2)
39.54
PB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge9.6.13
34.87
  JEM19Rieti, ITAJEM19, Rieti, ITA21.7.13
 
X34.8733.48
Diskus (1)
35.40
PB  Huddinge/JHuddinge/J20.8.13
Slägga (1)
31.79
PB  Huddinge/JHuddinge/J28.9.13
Spjut (2)
47.15
PB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge9.6.13
48.28
PB  JEM19Rieti, ITAJEM19, Rieti, ITA21.7.13
 
43.6747.5248.28
Sjukamp (P19) (1)
5.788
SJIR PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö10.2.13
7.13   6.94   14.35   2.09
7.95   4.62   2:53.88
Tiokamp (1)
6.855
PB  SMKalmarSM, Kalmar15.9.13
11.35/-1.2   6.80/+1.2   11.61   2.00   53.64
14.62/0.0   14.62/0.0   35.24   4.42   47.27
Tiokamp (P19) (2)
7.532
PB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge9.6.13
11.08/+1.3   7.19/0.0   13.65   2.05   50.78
14.24/-0.7   39.54   4.33   47.15   4:47.01
7.573
PB (9) (9) JEM19Rieti, ITAJEM19, Rieti, ITA21.7.13
10.85/+0.8   7.16/+0.7   13.75   1.98   49.40
13.98/-0.3   34.87   4.60   48.28   4:53.80
4x100 m (2)
43.16
  JSMHuddingeJSM, Huddinge26.5.13
 Huddinge AIS
Amadou Sussoho, Fredrick Ekholm
Dennis Elms Jansson, Henrik Malmberg
42.61
  JSMHuddingeJSM, Huddinge26.5.13
 Huddinge AIS
Amadou Sussoho, Fredrick Ekholm
Dennis Elms Jansson, Henrik Malmberg
4x400 m (1)
3:14.87
  NMEspoo, FINNM, Espoo, FIN18.8.13
 Sweden
Carl Sjöstedt, Alex Torgersson
Andreas Almgren, Fredrick Ekholm
1000 m stafett (1)
2:00.94
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge25.5.13
 Huddinge AIS
Amadou Sussoho, Henrik Malmberg
Dennis Elms Jansson, Fredrick Ekholm

2012

60 m (1)
7.11i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH10.3.12
100 m (2)
11.20
PB  LerumLerum26.5.12+0.1
11.36
  JSMHuddingeJSM, Huddinge15.9.12-0.7
400 m (2)
51.63
SB  HuddingeHuddinge15.9.12
51.63
=SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge15.9.12
800 m (1)
2:00.46
PB  Växjö/AVäxjö/A23.9.12
1500 m (1)
4:41.41
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge16.9.12
60 m häck (99.1 cm) (3)
8.08i
PB  ScandicIGHuddingeScandicIG, Huddinge20.1.12
8.30i
  IJSMBollnäsIJSM, Bollnäs25.2.12
8.05i
PB  IJSMBollnäsIJSM, Bollnäs25.2.12
110 m häck (99.1 cm) (3)
14.29
PB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna11.8.12+0.1
14.23
PB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna11.8.12-1.3
14.45
  JSMHuddingeJSM, Huddinge16.9.120.0
Höjd (4)
2.06i
PB  (7)HuddingeHuddinge21.1.12
2.00
SB  EnskedeEnskede20.5.12
1.87
  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S20.6.12
1.99
  JSMHuddingeJSM, Huddinge15.9.12
Stav (2)
4.23
PB  HuddingeHuddinge15.9.12
4.23
=PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge16.9.12
Längd (4)
6.84i
PB  (20)HuddingeHuddinge20.1.12
6.62i
  NC-j-jBollnäsNC-j-j, Bollnäs26.2.12
6.78
SB  Sandnes, NORSandnes, NOR16.6.12+1.3
NM
  JSMHuddingeJSM, Huddinge15.9.12
Kula (6.0 kg) (2)
13.44
PB  LerumLerum26.5.12
12.58
  JSMHuddingeJSM, Huddinge15.9.12
Kula (2)
11.84i
PB  NC-j-jBollnäsNC-j-j, Bollnäs26.2.12
11.51
PB  Huddinge/JHuddinge/J29.9.12
Diskus (1.75 kg) (2)
36.70
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge16.9.12
37.10
PB  Växjö/AVäxjö/A23.9.12
Diskus (1)
35.10
PB  Huddinge/JHuddinge/J29.9.12
Slägga (6.0 kg) (1)
41.60
PB  Växjö/AVäxjö/A21.9.12
Spjut (2)
45.88
PB  HuddingeHuddinge16.9.12
45.88
=PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge16.9.12
Sjukamp (P19) (1)
5.250
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH11.3.12
7.11   6.72   12.09   1.94
8.27   4.04   2:51.09
Tiokamp (1)
4.663
PB  (14)LerumLerum27.5.12
            
            
Tiokamp (P19) (2)
6.847
PB  LerumLerum27.5.12
            
            
6.355
  JSMHuddingeJSM, Huddinge16.9.12
            
            

2011

60 m (1)
7.33i
SB  IUSMNorrköpingIUSM, Norrköping12.2.11
100 m (3)
11.26w
  Stockholm/SStockholm/S24.5.11+3.9
11.31
PB  Bernhausen, GERBernhausen, GER4.6.110.0
11.51
  UVMVilleneuve d'Ascq, FRAUVM, Villeneuve d'Ascq, FRA6.7.11-2.4
300 m (1)
36.25
PB  USMFalunUSM, Falun6.8.11
400 m (1)
50.60
PB  UVMVilleneuve d'Ascq, FRAUVM, Villeneuve d'Ascq, FRA6.7.11
1000 m (1)
2:49.60
PB  (25) (14) UVMVilleneuve d'Ascq, FRAUVM, Villeneuve d'Ascq, FRA7.7.11
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
8.23i
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra19.2.11
8.02i
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra19.2.11
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
14.14
PB  USMVellingeUSM, Vellinge28.8.11+0.1
13.91
PB  USMVellingeUSM, Vellinge28.8.11+1.7
110 m häck (91.4 cm) (1)
14.34
PB  UVMVilleneuve d'Ascq, FRAUVM, Villeneuve d'Ascq, FRA7.7.11-1.0
Höjd (8)
2.05i
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra20.2.11
1.98i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH27.2.11
 
1.87
O
1.93
XO
1.98
XXO
2.02
XXX
    
2.08
PB  (23) (11)SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna22.5.11
1.96
  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna22.6.11
2.04
  UVMVilleneuve d'Ascq, FRAUVM, Villeneuve d'Ascq, FRA6.7.11
2.00
  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge20.8.11
2.04
  USMVellingeUSM, Vellinge27.8.11
2.06
  FIN v SWEEspoo, FINFIN v SWE, Espoo, FIN10.9.11
Stav (2)
4.15i
PB  IUSMNorrköpingIUSM, Norrköping12.2.11
4.15
PB  USMFalunUSM, Falun6.8.11
Längd (1)
7.00
PB  (48) UVMVilleneuve d'Ascq, FRAUVM, Villeneuve d'Ascq, FRA6.7.11+1.2
Tresteg (1)
13.90
PB  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge20.8.11+0.3
Kula (5.0 kg) (3)
13.82i
PB  IUSMNorrköpingIUSM, Norrköping13.2.11
13.78
PB  (86) (83) UVMVilleneuve d'Ascq, FRAUVM, Villeneuve d'Ascq, FRA6.7.11
14.13
PB  USMFalunUSM, Falun7.8.11
Diskus (1.5 kg) (1)
35.91
PB  Växjö/AVäxjö/A17.9.11
Slägga (5.0 kg) (1)
36.91
PB  Växjö/AVäxjö/A18.9.11
Spjut (700 g) (2)
45.31
PB  (95) UVMVilleneuve d'Ascq, FRAUVM, Villeneuve d'Ascq, FRA7.7.11
49.23
PB  USMFalunUSM, Falun6.8.11
Åttakamp (1)
6.127
PB (3) (3) UVMVilleneuve d'Ascq, FRAUVM, Villeneuve d'Ascq, FRA7.7.11
11.51/-2.4   7.00/+1.2   13.78   50.60
14.34/-1.0   2.04   45.31   2:49.60
Tiokamp (P17) (1)
6.653
  Bernhausen, GERBernhausen, GER5.6.11
            
            
Tiokamp (P17, 300m) (1)
7.294
PB  USMFalunUSM, Falun7.8.11
14.30/+0.3   34.06   4.15   49.23   36.25
11.36   6.74/-1.4   14.13   2.02   2:58.36
Sjukamp (P17) (1)
5.410
PB  IUSMNorrköpingIUSM, Norrköping13.2.11
7.33   4.15   13.82   
      
4x100 m (1)
44.57
  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge20.8.11
 Huddinge AIS
Gabriel Heen, Henrik Malmberg
Dennis Elms Jansson, Fredrick Ekholm

2010

60 m (4)
7.30i
PB  Malmö/AMalmö/A30.1.10
7.48i
  NorrköpingNorrköping28.2.10
7.41i
  NorrköpingNorrköping28.2.10
7.48i
  NorrköpingNorrköping28.2.10
100 m (2)
11.35
PB  GävleGävle17.7.10+0.9
11.86
  USMHuddingeUSM, Huddinge5.9.10
200 m (1)
23.40w
  Huddinge/JHuddinge/J20.6.10+2.6
300 m (2)
36.84
PB  Randers, DENRanders, DEN12.6.10
39.24
  USMHuddingeUSM, Huddinge4.9.10
1000 m (1)
3:04.69
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge5.9.10
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
8.58i
PB  NorrköpingNorrköping27.2.10
8.36i
PB  NorrköpingNorrköping27.2.10
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (3)
16.16
PB  USMKilUSM, Kil15.8.100.0
15.09
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge4.9.10
DQ
  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle19.9.10+1.5
110 m häck (91.4 cm) (1)
14.54
PB  Randers, DENRanders, DEN12.6.100.0
300 m häck (83.8 cm) (1)
40.33
PB  VästeråsVästerås12.9.10
Höjd (5)
1.94i
PB  NorrköpingNorrköping27.2.10
2.01
PB  (16)GävleGävle18.7.10
1.90
  USMKilUSM, Kil13.8.10
1.92
  Lag-SMStockholm/SLag-SM, Stockholm/S31.8.10
1.82
  USMHuddingeUSM, Huddinge5.9.10
Stav (3)
4.10
PB  Randers, DENRanders, DEN12.6.10
NH
  USMHuddingeUSM, Huddinge4.9.10
3.72
  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle19.9.10
Längd (2)
6.87w
  Göteborg/UGöteborg/U2.7.10+2.2
6.80
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge5.9.10+0.9
Tresteg (3)
13.72i
PB  NorrköpingNorrköping28.2.10
12.39
SB  USMKilUSM, Kil15.8.100.0
13.45
SB  Lag-SMStockholm/SLag-SM, Stockholm/S31.8.10+0.4
Kula (5.0 kg) (2)
13.05
PB  BålstaBålsta8.5.10
11.06
  USMHuddingeUSM, Huddinge5.9.10
Diskus (1.5 kg) (1)
26.53
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge4.9.10
Slägga (5.0 kg) (1)
30.17
PB  Huddinge/JHuddinge/J3.8.10
Spjut (700 g) (2)
42.60
PB  TäbyTäby15.5.10
37.20
  USMHuddingeUSM, Huddinge4.9.10
Tiokamp (P17) (1)
6.470
PB  Randers, DENRanders, DEN13.6.10
            
            
Tiokamp (P17, 300m) (1)
5.527
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge5.9.10
            
            
Sjukamp (P17) (1)
4.745
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra7.3.10
         
      
4x100 m (2)
44.25
SB  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje30.5.10
 Huddinge AIS
Jan Wocalewski, Robin Nordkvist
Fredrick Ekholm, Gustav Fridh
44.18
  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje30.5.10
 Huddinge AIS
Jan Wocalewski, Robin Nordkvist
Fredrick Ekholm, Gustav Fridh
1000 m stafett (2)
2:04.97
SB  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje29.5.10
 Huddinge AIS
Jan Wocalewski, Fredrick Ekholm
Robin Nordkvist, Gustav Fridh
2:04.02
SB  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje29.5.10
 Huddinge AIS
Jan Wocalewski, Fredrick Ekholm
Robin Nordkvist, Gustav Fridh

2009

60 m (1)
7.62i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås14.3.09
100 m (1)
11.39
PB  Stockholm/SStockholm/S1.8.090.0
200 m (1)
23.64
PB  KilKil6.6.09+1.7
300 m (1)
37.36
PB  VästeråsVästerås12.9.09
600 m (1)
1:39.21i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås15.3.09
60 m häck (83.8 cm) (3)
8.69i
PB  IUSMBoråsIUSM, Borås8.3.09
8.54i
PB  IUSMBoråsIUSM, Borås8.3.09
8.70i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås15.3.09
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m) (1)
13.28
PB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.09+0.6
300 m häck (76.2 cm) (1)
40.66
PB  Huddinge/JHuddinge/J8.8.09
100 m häck (83.8 cm) (2)
14.25w
  USMVäxjöUSM, Växjö16.8.09+4.3
DNF
  USMVäxjöUSM, Växjö16.8.09+1.7
Höjd (5)
1.84i
PB  IUSMBoråsIUSM, Borås8.3.09
1.85i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås15.3.09
2.00
PB  (16)GävleGävle19.7.09
1.91
  USMVäxjöUSM, Växjö15.8.09
1.83
  Lag-USMFalunLag-USM, Falun23.8.09
Stav (2)
3.34i
SB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås14.3.09
3.50
PB  EnköpingEnköping25.7.09
Längd (3)
5.86i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås14.3.09
5.95
PB  USMVäxjöUSM, Växjö14.8.09+0.2
6.73
PB  USMVäxjöUSM, Växjö15.8.09+1.9
Tresteg (3)
13.08i
PB  IUSMBoråsIUSM, Borås8.3.09
13.55
PB  USMVäxjöUSM, Växjö16.8.09+1.9
13.90w
  USMVäxjöUSM, Växjö16.8.09+4.0
12.86
  Lag-USMFalunLag-USM, Falun23.8.09-0.5
Kula (4.0 kg) (2)
12.78i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås15.3.09
14.66
PB  Huddinge/JHuddinge/J7.8.09
Diskus (1.0 kg) (1)
36.23
SB  Huddinge/JHuddinge/J8.8.09
Spjut (600 g) (1)
47.30
PB  Huddinge/JHuddinge/J9.8.09
Åttakamp (P15) (2)
=PB  EnköpingEnköping26.7.09
         
         
=PB  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna6.9.09
34.15   6.22/-1.5   12.65   13.90
         
Sjukamp (P15) (1)
6.242
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås15.3.09
7.62   3.34   5.86   8.70
1.85   12.78   1:39.21
4x100 m (2)
46.19
  USMKarlstadUSM, Karlstad24.5.09
 Huddinge AIS
Daniel Erkas, Fredrick Ekholm
Eric Zetterman, Carl Moskuvaara
46.21
  USMKarlstadUSM, Karlstad24.5.09
 Huddinge AIS
Daniel Erkas, Fredrick Ekholm
Eric Zetterman, Carl Moskuvaara
3x800 m (1)
6:26.45
SB  USMKarlstadUSM, Karlstad23.5.09
 Huddinge AIS

2008

100 m (2)
12.39
PB  Stockholm/SStockholm/S23.7.08-1.1
Okända vindförhållanden:
12.31
  NynäshamnNynäshamn9.8.08
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m) (1)
14.82
PB  VäxjöVäxjö31.8.08+0.2
Höjd (2)
1.79i
PB  SätraSätra9.12.07
1.93
PB  VäxjöVäxjö30.8.08
Stav (2)
3.50i
PB  HuddingeHuddinge29.3.08
3.31
PB  LerumLerum31.5.08
Längd (2)
5.41i
PB  SätraSätra8.12.07
5.89
PB  VäxjöVäxjö31.8.08+0.6
Tresteg (1)
13.37
PB  KarlskogaKarlskoga14.9.08-0.5
Kula (4.0 kg) (1)
12.06
PB  VäxjöVäxjö30.8.08
Diskus (1.0 kg) (1)
36.25
PB  KarlskogaKarlskoga13.9.08
Slägga (4.0 kg) (1)
28.91
PB  EnskedeEnskede24.8.08
Spjut (600 g) (1)
38.83
PB  VäxjöVäxjö31.8.08
Åttakamp (P15) (1)
PB  TäbyTäby11.5.08
         
         
4x100 m (2)
47.91
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S25.5.08
 Huddinge AIS
Filip Larsson, Robin Nordkvist
Anton Johansson, Fredrick Ekholm
48.24
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S25.5.08
 Huddinge AIS
Filip Larsson, Robin Nordkvist
Anton Johansson, Fredrick Ekholm

2007

Höjd (1)
1.76
PB  KatrineholmKatrineholm15.9.07

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat128147.Eventname AS Eventeng, alltat128147.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat128147.Date),'.',MONTH(alltat128147.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat128147.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat128147 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat128147.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat128147.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat128147.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat128147.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat128147.Eventname AS Eventeng, alltat128147.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat128147.Date),'.',MONTH(alltat128147.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat128147.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat128147 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat128147.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat128147.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat128147.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat128147.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat128147.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat128147.Eventname AS Eventeng, alltat128147.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat128147.Date),'.',MONTH(alltat128147.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat128147.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat128147 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat128147.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat128147.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat128147.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat128147.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat128147.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.00
Norrköping10.2.18
100 m
Ute
10.85
Rieti, ITA20.7.13+0.8
200 m
Ute
22.01
Karlstad19.5.18+1.5
300 m
Ute
36.25
Falun6.8.11
400 m
Ute
49.36
Stockholm/S10.6.18
600 m
Inne
1:39.21
Västerås15.3.09
800 m
Ute
2:00.46
Växjö/A23.9.12
1000 m
Ute
2:49.60
Villeneuve d'Ascq, FRA7.7.11
Inne
2:53.88
Växjö10.2.13
1500 m
Ute
4:41.41
Huddinge16.9.12
60 m häck
Inne
7.83
Malmö/A27.1.19
110 m häck
Ute
13.92
Karlstad19.5.18+0.216
Höjd
Ute
2.08
Sollentuna22.5.11
Inne
2.09
Växjö9.2.13
Stav
Ute
4.70
Ribeira Brava, POR6.7.14
Inne
4.84
Uppsala28.1.18
Längd
Ute
7.19
Huddinge/J8.6.130.0
Inne
7.05
Huddinge17.1.14
Tresteg
Ute
13.90
Huddinge20.8.11+0.3
Inne
13.72
Norrköping28.2.10
Kula
Ute
12.95
Huddinge19.8.15
Inne
13.55
Huddinge20.1.15
Diskus
Ute
37.77
Huddinge19.8.15
Slägga
Ute
31.79
Huddinge/J28.9.13
Spjut
Ute
54.18
Firenze, ITA3.5.14
Sjukamp
Inne
5.682
Norrköping11.2.18
Tiokamp
Ute
7.451
Ribeira Brava, POR6.7.1440

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne
8.02
Sätra19.2.11
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
13.91
Vellinge28.8.11+1.7
60 m häck (99.1 cm)
Inne
7.80
Uddevalla23.2.13
110 m häck (99.1 cm)
Ute
13.93
Göteborg/U30.6.13+1.2
300 m häck (76.2 cm)
Ute
40.66
Huddinge/J8.8.09
300 m häck (83.8 cm)
Ute
40.33
Västerås12.9.10
Kula (4.0 kg)
Ute
14.66
Huddinge/J7.8.09
Inne
12.78
Västerås15.3.09
Kula (5.0 kg)
Ute
14.13
Falun7.8.11
Inne
13.82
Norrköping13.2.11
Kula (6.0 kg)
Ute
13.75
Rieti, ITA20.7.13
Inne
14.35
Växjö9.2.13
Diskus (1.0 kg)
Ute
36.25
Karlskoga13.9.08
Diskus (1.5 kg)
Ute
35.91
Växjö/A17.9.11
Diskus (1.75 kg)
Ute
39.54
Huddinge9.6.13
Slägga (4.0 kg)
Ute
28.91
Enskede24.8.08
Slägga (5.0 kg)
Ute
36.91
Växjö/A18.9.11
Slägga (6.0 kg)
Ute
41.60
Växjö/A21.9.12
Spjut (600 g)
Ute
47.30
Huddinge/J9.8.09
Spjut (700 g)
Ute
49.23
Falun6.8.11
Sjukamp (P19)
Inne
5.788
SJRVäxjö10.2.13
Tiokamp (P19)
Ute
7.573
Rieti, ITA21.7.13
Åttakamp (P15)
Ute
Täby11.5.08
Tiokamp (P17, 300m)
Ute
7.294
Falun7.8.11
Sjukamp (P15)
Inne
6.242
Västerås15.3.09
Sjukamp (P17)
Inne
5.410
Norrköping13.2.11
60 m
7.00i
hep
ISMNorrköping10.2.18
7.07i
hep
ISMVäxjö8.2.14
7.07i
2
h2
Sätra20.1.18
7.11i
hep
19
IJSMGöteborg/FH10.3.12
7.11i
3
Örebro11.1.15
7.13i
hep
19
IJSMVäxjö9.2.13
7.14i
hep
ISMGöteborg/FH12.3.16
7.14i
hep
ISMGöteborg/FH12.3.16
7.30i
1
16
Malmö/A30.1.10
7.33i
hep
17
IUSMNorrköping12.2.11
Visa/dölj alla resultat
7.41i
3
16
s2
Norrköping28.2.10
7.48i
2
16
h1
Norrköping28.2.10
7.48i
8
16
Norrköping28.2.10
7.62i
hep
15
IUSMVästerås14.3.09
10-bästasnitt: 7.14
100 m
10.85
dec
19
JEM19Rieti, ITA20.7.13+0.8
10.97
dec
Pärnu, EST16.6.18+0.5
11.08
dec
19
v2NatHuddinge/J8.6.13+1.3
11.16
dec
MultistarsFirenze, ITA2.5.14+0.2
11.17
dec
v2NatHuddinge11.6.16-1.3
11.20
dec
Lerum26.5.12+0.1
11.23
1
h2
Lidingö16.8.15+1.3
11.31
dec
17
Bernhausen, GER4.6.110.0
11.35
1
17
Gävle17.7.10+0.9
11.36
dec
19
JSMHuddinge15.9.12-0.7
Visa/dölj alla resultat
11.39
1
15
h3
Stockholm/S1.8.090.0
11.51
dec
17
UVMVilleneuve d'Ascq, FRA6.7.11-2.4
11.86
dec
16
USMHuddinge5.9.10
12.39
1
14
h1
Stockholm/S23.7.08-1.1
10-bästasnitt: 11.168
400 m
49.36
multi
BauhausStockholm/S10.6.18
49.40
dec
19
JEM19Rieti, ITA20.7.13
49.44
dec
ECup Div 1Ribeira Brava, POR5.7.14
49.94
dec
Pärnu, EST16.6.18
50.60
dec
17
UVMVilleneuve d'Ascq, FRA6.7.11
50.78
dec
19
v2NatHuddinge/J8.6.13
51.63
dec
Huddinge15.9.12
51.63
dec
19
JSMHuddinge15.9.12
52.57
dec
MultistarsFirenze, ITA2.5.14
53.73
dec
v2NatHuddinge11.6.16
10-bästasnitt: 50.908
60 m häck
7.83i
1
h1
Malmö/A27.1.19
7.88i
4
v3NatTampere, FIN11.2.17
7.88i
2
ISMNorrköping17.2.19
7.89i
2
Malmö/A27.1.19
7.89i
2
h2
ISMNorrköping17.2.19
7.89i
4
h2
IEMGlasgow, GBR2.3.19
7.90i
1
h1
ISMVäxjö26.2.17
7.90i
2
ISMVäxjö26.2.17
7.92i
1
Raka SpåretSätra4.2.17
7.92i
1
Örebro12.1.19
Visa/dölj alla resultat
7.94i
1
h1
Örebro12.1.19
7.96i
1
h2
Raka SpåretSätra4.2.17
7.98i
2
h2
ISMGöteborg/FH23.2.14
7.98i
hep
ISMNorrköping11.2.18
8.01i
1
22
IJSMSätra16.2.14
8.03i
1
Uppsala28.1.18
8.03i
1
Uppsala6.1.19
8.07i
2
Örebro12.1.14
8.11i
1
Huddinge17.1.14
8.12i
1
h2
Raka SpåretSätra6.2.16
8.15i
1
h2
Örebro12.1.14
8.15i
hep
ISMVäxjö9.2.14
8.16i
2
B
ÖIGÖrebro10.1.15
8.17i
1
Huddinge16.1.15
8.19i
hep
ISMGöteborg/FH13.3.16
8.19i
hep
ISMGöteborg/FH13.3.16
8.20i
1
22
h1
IJSMSätra16.2.14
8.22i
4
h2
ISMMalmö/A28.2.16
8.27i
1
Huddinge26.2.13
8.30i
1
A
ÖIGÖrebro10.1.15
10-bästasnitt: 7.89
110 m häck
13.92
1
Karlstad19.5.18+0.2
13.98
multi
BauhausStockholm/S10.6.18-0.4
13.99
3
vFINStockholm/S24.8.19+0.5
14.04
1
r1
Sundsvall28.7.18+0.8
14.05
1
22
JSMGävle10.8.14+0.4
14.06
1
h1
VUSGöteborg/U1.7.18+1.3
14.07
1
r2
Sundsvall28.7.18+0.6
14.09
1
vFINHelsinki, FIN31.8.14+0.9
14.09
dec
Pärnu, EST17.6.18+1.6
14.12
1
Folksam GPSollentuna26.6.14+0.3
Visa/dölj alla resultat
14.12
3
h2
SMUmeå2.8.14+1.8
14.16
1
h1
SMEskilstuna25.8.18+0.7
14.17
1
Huddinge22.7.18+1.1
14.21
3
r1
SAYOSollentuna3.6.16+1.6
14.21
1
Huddinge22.7.18+1.1
14.21
1
Folksam GPVarberg15.7.19+0.5
14.22
2
22
NMKøbenhavn, DEN27.7.140.0
14.22
4
SMUmeå2.8.14+1.3
14.23
2
h1
SMBorås31.8.13+1.0
14.27
5
SMBorås31.8.13+0.4
14.28
4
Karlstad3.7.19+0.4
14.28
1
Sundsvall26.7.20+1.4
14.31
2
Lag-SMBorås7.7.17+0.6
14.31
2
vFINStockholm/S2.9.17-0.9
14.32
3
h2
SMHelsingborg26.8.17-1.6
14.32
1
Sollentuna9.8.20-1.2
14.35
dec
22
NMKópavogur, ISL8.6.14-0.2
14.36
1
Enskede5.8.14-1.4
14.37
3
SMHelsingborg26.8.17-1.5
14.45
dec
ECup Div 1Ribeira Brava, POR6.7.14-1.3
14.49
3
SMUppsala15.8.20-1.8
14.51
3
teamNCHalmstad6.7.13
14.51
1
19
h1
JSMVästerås11.8.13+0.7
14.52
1
h2
SMUppsala15.8.20+0.9
14.55
1
Västerås3.8.19-2.7
14.60
1
Tallinn, EST27.8.14+1.3
14.62
dec
SMKalmar15.9.130.0
14.64
1
r2
Västerås3.8.19-2.3
14.67
1
Sätra25.5.17+1.1
14.71
1
VUSGöteborg/U1.7.18-4.4
14.72
dec
v2NatHuddinge12.6.16-1.6
14.75
1
Enskede14.8.18-0.5
14.77
2
h3
VUSGöteborg/U30.6.19-0.6
14.85
5
Sundsvall28.7.19+0.9
14.93
dec
MultistarsFirenze, ITA3.5.14+0.1
14.95
5
h2
SMKarlstad31.8.19-1.2
15.08
dec
SMUpplands Väsby7.9.14-1.3
15.44
5
h2
SMSöderhamn8.8.15-2.7
15.61
7
VUSGöteborg/U30.6.19-1.1
10-bästasnitt: 14.041
Höjd
2.09i
hep
19
IJSMVäxjö9.2.13
2.08
1
19
SAYOSollentuna22.5.11
2.06
1
17
FIN v SWEEspoo, FIN10.9.11
2.06i
1
Huddinge21.1.12
2.06i
hep
ISMVäxjö8.2.14
2.06
4
teamNCSundsvall1.7.15
2.05i
1
17
IUSMSätra20.2.11
2.05
dec
19
v2NatHuddinge/J8.6.13
2.05i
7
PallasspMalmö/A31.1.16
2.05i
hep
ISMNorrköping10.2.18
Visa/dölj alla resultat
2.04
dec
17
UVMVilleneuve d'Ascq, FRA6.7.11
2.04
1
17
USMVellinge27.8.11
2.01
1
17
Gävle18.7.10
2.01
dec
SMUpplands Väsby6.9.14
2.00
1
15
Gävle19.7.09
2.00
1
17
teamNCHuddinge20.8.11
2.00
1
Enskede20.5.12
2.00
1
Huddinge21.5.16
2.00
dec
v2NatHuddinge11.6.16
1.99
dec
19
JSMHuddinge15.9.12
1.98i
11
ISMGöteborg/FH27.2.11
1.98
dec
19
JEM19Rieti, ITA20.7.13
1.98i
9
ISMMalmö/A28.2.16
1.98
dec
Pärnu, EST16.6.18
1.97i
hep
ISMGöteborg/FH12.3.16
1.97i
hep
ISMGöteborg/FH12.3.16
1.97i
3
Sätra21.1.18
1.96
5
teamNCSollentuna22.6.11
1.94i
3
16
Norrköping27.2.10
1.93
1
15
Växjö30.8.08
1.92
6
teamNCStockholm/S31.8.10
1.92
dec
MultistarsFirenze, ITA2.5.14
1.92
dec
ECup Div 1Ribeira Brava, POR5.7.14
1.91
1
15
USMVäxjö15.8.09
1.90
4
16
NC-yKil13.8.10
1.87
5
Lag-SMGöteborg/S20.6.12
1.85i
hep
15
IUSMVästerås15.3.09
1.84i
=3
15
IUSMBorås8.3.09
1.83
4
17
teamNCFalun23.8.09
1.82
dec
16
USMHuddinge5.9.10
1.79i
1
14
Sätra9.12.07
1.76
1
13
Katrineholm15.9.07
10-bästasnitt: 2.061
Stav
4.84i
1
Uppsala28.1.18
4.75i
hep
ISMNorrköping11.2.18
4.70
dec
ECup Div 1Ribeira Brava, POR6.7.14
4.70
2
Sollentuna1.6.18
4.66
1
Huddinge21.8.13
4.62i
hep
19
IJSMVäxjö10.2.13
4.61
1
Huddinge20.5.16
4.60
dec
19
JEM19Rieti, ITA21.7.13
4.56
4
teamNCHalmstad6.7.13
4.56
1
Sätra25.5.17
Visa/dölj alla resultat
4.55
dec
MultistarsFirenze, ITA3.5.14
4.54i
hep
ISMGöteborg/FH13.3.16
4.54i
hep
ISMGöteborg/FH13.3.16
4.52
dec
v2NatHuddinge12.6.16
4.48
dec
Pärnu, EST17.6.18
4.46i
2
Huddinge18.1.15
4.33
dec
19
v2NatHuddinge9.6.13
4.33i
hep
ISMVäxjö9.2.14
4.23
dec
Huddinge15.9.12
4.23
multi
19
JSMHuddinge16.9.12
4.15i
hep
17
IUSMNorrköping12.2.11
4.15
dec
17
USMFalun6.8.11
4.10
dec
Randers, DEN12.6.10
3.72
4
17
teamNCGävle19.9.10
3.50i
1
14
Huddinge29.3.08
3.50
oct
15
Enköping25.7.09
3.34i
hep
15
IUSMVästerås14.3.09
3.31
oct
15
Lerum31.5.08
10-bästasnitt: 4.66
Längd
7.19
dec
19
v2NatHuddinge/J8.6.130.0
7.16
dec
19
JEM19Rieti, ITA20.7.13+0.7
7.08
+
v2NatHuddinge11.6.16+1.2
7.05i
2
Huddinge17.1.14
7.02
dec
ECup Div 1Ribeira Brava, POR5.7.14+1.1
7.02
4
Lag-SMBorås7.7.17+1.7
7.00
dec
17
UVMVilleneuve d'Ascq, FRA6.7.11+1.2
7.00i
hep
ISMVäxjö8.2.14
7.00i
6
PallasspMalmö/A31.1.16
7.00i
hep
ISMNorrköping10.2.18
Visa/dölj alla resultat
6.95
1
Lidingö16.8.15+1.7
6.95
dec
Pärnu, EST16.6.18+0.8
6.94i
hep
19
IJSMVäxjö9.2.13
6.91i
3
Sätra20.1.18
6.84i
4
Huddinge20.1.12
6.81i
hep
ISMGöteborg/FH12.3.16
6.81i
hep
ISMGöteborg/FH12.3.16
6.80
dec
16
USMHuddinge5.9.10+0.9
6.78
dec
Sandnes, NOR16.6.12+1.3
6.73
2
15
USMVäxjö15.8.09+1.9
6.69
dec
MultistarsFirenze, ITA2.5.14-1.1
6.62i
7
19
NC-j-jBollnäs26.2.12
5.95
6
15
Q
USMVäxjö14.8.09+0.2
5.89
4
15
Växjö31.8.08+0.6
5.86i
hep
15
IUSMVästerås14.3.09
5.41i
1
14
Sätra8.12.07
10-bästasnitt: 7.052
Kula
13.55i
1
22
Huddinge20.1.15
13.16i
4
Sätra21.1.18
13.13i
hep
ISMNorrköping10.2.18
12.95
3
Huddinge19.8.15
12.76i
1
Huddinge14.1.14
12.69i
6
Huddinge16.1.16
12.65
1
Huddinge21.8.13
12.60
dec
Pärnu, EST16.6.18
12.45
dec
Uddevalla19.7.14
12.39
3
Huddinge29.5.21
Visa/dölj alla resultat
12.33
1
Huddinge21.5.16
12.08i
hep
ISMGöteborg/FH12.3.16
12.08i
hep
ISMGöteborg/FH12.3.16
11.98
dec
v2NatHuddinge11.6.16
11.92
dec
ECup Div 1Ribeira Brava, POR5.7.14
11.87
dec
MultistarsFirenze, ITA2.5.14
11.84i
10
19
NC-j-jBollnäs26.2.12
11.51
com
Huddinge/J29.9.12
10.57i
hep
ISMVäxjö8.2.14
10-bästasnitt: 12.833
Diskus
37.77
3
Huddinge19.8.15
36.74
dec
SMUpplands Väsby7.9.14
36.74
1
Sollentuna1.6.18
36.55
multi
BauhausStockholm/S10.6.18
35.97
dec
ECup Div 1Ribeira Brava, POR6.7.14
35.97
dec
Pärnu, EST17.6.18
35.40
1
Huddinge/J20.8.13
35.10
com
Huddinge/J29.9.12
34.57
dec
v2NatHuddinge12.6.16
31.54
dec
MultistarsFirenze, ITA3.5.14
10-bästasnitt: 35.635
4x100 m
41.95
3
22
JSMStockholm/S29.5.16
42.61
2
19
JSMHuddinge26.5.13
42.83
1
22
h1
JSMKil25.5.14
43.16
1
19
h2
JSMHuddinge26.5.13
44.18
3
17
USMNorrtälje30.5.10
44.25
2
17
h1
USMNorrtälje30.5.10
44.57
2
17
A
Lag-SMHuddinge20.8.11
46.19
2
15
h2
USMKarlstad24.5.09
46.21
3
15
USMKarlstad24.5.09
47.91
4
15
h1
USMGöteborg/S25.5.08
Visa/dölj alla resultat
48.24
6
15
USMGöteborg/S25.5.08
10-bästasnitt: 44.386

110 m häck (99.1 cm)
13.93
1
19
VUSGöteborg/U30.6.13+1.2
13.98
dec
19
JEM19Rieti, ITA21.7.13-0.3
14.10
1
19
h3
VUSGöteborg/U30.6.13+1.1
14.10
1
19
NMEspoo, FIN18.8.13-2.0
14.16
2
19
AtletiCAGGenève, SUI1.6.130.0
14.19
2
19
JSMVästerås11.8.13+0.7
14.23
1
19
JSMSollentuna11.8.12-1.3
14.24
dec
19
v2NatHuddinge9.6.13-0.7
14.29
1
19
h1
JSMSollentuna11.8.12+0.1
14.45
multi
19
JSMHuddinge16.9.120.0
10-bästasnitt: 14.167

Total results in database: 415
By event:
60 m:14
100 m:18
200 m:6
300 m:4
400 m:10
600 m:1
800 m:1
1000 m:6
1500 m:6
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):4
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):5
60 m häck (83.8 cm):3
60 m häck:32
60 m häck (99.1 cm):7
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m):2
110 m häck (91.4 cm):2
110 m häck (99.1 cm):10
110 m häck:55
300 m häck (76.2 cm):1
300 m häck (83.8 cm):1
100 m häck (83.8 cm):2
Höjd:42
Stav:29
Längd:29
Tresteg:9
Kula (4.0 kg):3
Kula (5.0 kg):5
Kula (6.0 kg):6
Kula:19
Diskus (1.0 kg):2
Diskus (1.5 kg):2
Diskus (1.75 kg):4
Diskus:10
Slägga (4.0 kg):1
Slägga (5.0 kg):2
Slägga (6.0 kg):1
Slägga:1
Spjut (600 g):2
Spjut (700 g):4
Spjut:7
Triathlon:1
Sjukamp:3
Sjukamp (P19):2
Åttakamp:1
Tiokamp:8
Tiokamp (P19):4
Tiokamp (P17):2
Åttakamp (P15):3
Tiokamp (P17, 300m):2
Sjukamp (P15):1
Sjukamp (P17):2
4x100 m:12
4x400 m:1
3x400 m:1
3x800 m:1
1000 m stafett:3
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
7.62
 H-15
Västerås
14.3
 
2010
7.30
 1-16
Malmö/A
30.1
 
7.41
3s2-16
Norrköping
28.2
 
7.48
2h1-16
Norrköping
28.2
 
7.48
8-16
Norrköping
28.2
 
2011
7.33
 H-17
Norrköping
12.2
 
2012
7.11
 H-19
Göteborg/FH
10.3
 
2013
7.13
 H-19
Växjö
9.2
 
2014
7.07
 H
Växjö
8.2
 
2015
7.11
 3
Örebro
11.1
 
2016
7.14
H
Göteborg/FH
12.3
 
2016
7.14
 H
Göteborg/FH
12.3
 
2018
7.00
H
Norrköping
10.2
 
7.07
2h2
Sätra
20.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
12.39
 1h1-14
Stockholm/S
23.7
-1.1
2009
11.39
 1h3-15
Stockholm/S
1.8
 0.0
2010
11.35
 1-17
Gävle
17.7
 +0.9
11.86
D-16
Huddinge
5.9
 
2011
11.31
 D-17
Bernhausen, GER
4.6
 0.0
11.51
D-17
Villeneuve d'Ascq, FRA
6.7
-2.4
11.26w
 2-19
Stockholm/S
24.5
 +3.9
2012
11.20
 D
Lerum
26.5
 +0.1
11.36
D-19
Huddinge
15.9
-0.7
2013
10.85
D-19
Rieti, ITA
20.7
 +0.8
11.08
D-19
Huddinge/J
8.6
 +1.3
2014
11.16
 D
Firenze, ITA
2.5
 +0.2
10.89w
 D
Ribeira Brava, POR
5.7
 +2.5
2015
11.23
 1h2
Lidingö
16.8
 +1.3
2016
11.17
 D
Huddinge
11.6
-1.3
2018
10.97
 D
Pärnu, EST
16.6
 +0.5
10.99w
 3h6
Göteborg/U
30.6
 +2.7
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
23.64
 1-15
Kil
6.6
 +1.7
2010
23.40w
 2h1-16
Huddinge/J
20.6
 +2.6
2013
22.51
 1
Huddinge
3.8
 +0.8
2014
22.41
 3
Huddinge
19.8
-0.2
2018
22.01
3
Karlstad
19.5
 +1.5
2020
22.72w
 4rB
Sundsvall
26.7
 +2.7
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
37.36
 2-15
Västerås
12.9
 
2010
36.84
 D
Randers, DEN
12.6
 
39.24
D-16
Huddinge
4.9
 
2011
36.25
D-17
Falun
6.8
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
50.60
 D-17
Villeneuve d'Ascq, FRA
6.7
 
2012
51.63
 D-19
Huddinge
15.9
 
51.63
D
Huddinge
15.9
 
2013
49.40
 D-19
Rieti, ITA
20.7
 
50.78
D-19
Huddinge/J
8.6
 
2014
49.44
 D
Ribeira Brava, POR
5.7
 
52.57
D
Firenze, ITA
2.5
 
2016
53.73
 D
Huddinge
11.6
 
2018
49.36
M
Stockholm/S
10.6
 
49.94
D
Pärnu, EST
16.6
 
600 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
1:39.21
H-15
Västerås
15.3
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
2:00.46
1-18
Växjö/A
23.9
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
3:04.69
 D-16
Huddinge
5.9
 
2011
2:49.60
D-17
Villeneuve d'Ascq, FRA
7.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
2:53.88
H-19
Växjö
10.2
 
2014
2:56.61
 H
Växjö
9.2
 
2016
3:05.38
 H
Göteborg/FH
13.3
 
2018
3:02.45
 H
Norrköping
11.2
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
4:41.41
M-19
Huddinge
16.9
 
2013
4:47.01
 D-19
Huddinge
9.6
 
4:53.80
D-19
Rieti, ITA
21.7
 
2014
4:45.69
 D
Firenze, ITA
3.5
 
4:46.42
D
Ribeira Brava, POR
6.7
 
2018
5:04.68
 D
Pärnu, EST
17.6
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
8.27
 1
Huddinge
26.2
 
2014
7.98
 2h2
Göteborg/FH
23.2
 
8.01
1-22
Sätra
16.2
 
8.07
2
Örebro
12.1
 
8.11
1
Huddinge
17.1
 
8.15
1h2
Örebro
12.1
 
8.15
H
Växjö
9.2
 
8.20
1h1-22
Sätra
16.2
 
2015
8.16
 2rB
Örebro
10.1
 
8.17
1
Huddinge
16.1
 
8.30
1rA
Örebro
10.1
 
2016
8.12
 1h2
Sätra
6.2
 
8.19
H
Göteborg/FH
13.3
 
8.19
H
Göteborg/FH
13.3
 
8.22
4h2
Malmö/A
28.2
 
2017
7.88
 4
Tampere, FIN
11.2
 
7.90
1h1
Växjö
26.2
 
7.90
2
Växjö
26.2
 
7.92
1
Sätra
4.2
 
7.96
1h2
Sätra
4.2
 
2018
7.98
 H
Norrköping
11.2
 
8.03
1
Uppsala
28.1
 
2019
7.83
1h1
Malmö/A
27.1
 
7.88
2
Norrköping
17.2
 
7.89
2
Malmö/A
27.1
 
7.89
2h2
Norrköping
17.2
 
7.89
4h2
Glasgow, GBR
2.3
 
7.92
1
Örebro
12.1
 
7.94
1h1
Örebro
12.1
 
8.03
1
Uppsala
6.1
 
110 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
14.23
 2 h1
Borås
31.8
 +1.0
14.27
5
Borås
31.8
 +0.4
14.51
3
Halmstad
6.7
 
14.51
1h1-19
Västerås
11.8
 +0.7
14.62
D
Kalmar
15.9
 0.0
2014
14.05
 1-22
Gävle
10.8
 +0.4
14.09
1
Helsinki, FIN
31.8
 +0.9
14.12
1
Sollentuna
26.6
 +0.3
14.12
3 h2
Umeå
2.8
 +1.8
14.22
2-22
København, DEN
27.7
 0.0
14.22
4
Umeå
2.8
 +1.3
14.35
D-22
Kópavogur, ISL
8.6
-0.2
14.36
1
Enskede
5.8
-1.4
14.45
D
Ribeira Brava, POR
6.7
-1.3
14.60
1
Tallinn, EST
27.8
 +1.3
14.93
D
Firenze, ITA
3.5
 +0.1
15.08
D
Upplands Väsby
7.9
-1.3
13.91w
 2
Uppsala
23.8
 +2.8
2015
15.44
 5 h2
Söderhamn
8.8
-2.7
2016
14.21
 3r1
Sollentuna
3.6
 +1.6
14.72
D
Huddinge
12.6
-1.6
2017
14.31
 2
Borås
7.7
 +0.6
14.31
2
Stockholm/S
2.9
-0.9
14.32
3h2
Helsingborg
26.8
-1.6
14.37
3
Helsingborg
26.8
-1.5
14.67
1
Sätra
25.5
 +1.1
2018
13.92
1
Karlstad
19.5
 +0.2
13.98
M
Stockholm/S
10.6
-0.4
14.04
1r1
Sundsvall
28.7
 +0.8
14.06
1h1
Göteborg/U
1.7
 +1.3
14.07
1r2
Sundsvall
28.7
 +0.6
14.09
D
Pärnu, EST
17.6
 +1.6
14.16
1h1
Eskilstuna
25.8
 +0.7
14.17
1
Huddinge
22.7
 +1.1
14.21
1
Huddinge
22.7
 +1.1
14.71
1
Göteborg/U
1.7
-4.4
14.75
1
Enskede
14.8
-0.5
13.78w
 1
Eskilstuna
25.8
 +2.2
13.90w
 1
Karlstad
25.7
 +2.8
2019
13.99
 3
Stockholm/S
24.8
 +0.5
14.21
1
Varberg
15.7
 +0.5
14.28
4
Karlstad
3.7
 +0.4
14.55
1
Västerås
3.8
-2.7
14.64
1r2
Västerås
3.8
-2.3
14.77
2h3
Göteborg/U
30.6
-0.6
14.85
5
Sundsvall
28.7
 +0.9
14.95
5h2
Karlstad
31.8
-1.2
15.61
7
Göteborg/U
30.6
-1.1
13.93w
 1
Uppsala
17.8
 +3.0
2020
14.28
 1
Sundsvall
26.7
 +1.4
14.32
1
Sollentuna
9.8
-1.2
14.49
3
Uppsala
15.8
-1.8
14.52
1h2
Uppsala
15.8
 +0.9
14.24w
 1
Sundsvall
26.7
 +2.7
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
1.76
 1-13
Katrineholm
15.9
 
2008
1.93
 1-15
Växjö
30.8
 
2009
2.00
 1-15
Gävle
19.7
 
1.91
1-15
Växjö
15.8
 
1.83
4-17
Falun
23.8
 
2010
2.01
 1-17
Gävle
18.7
 
1.92
6
Stockholm/S
31.8
 
1.90
4-16
Kil
13.8
 
1.82
D-16
Huddinge
5.9
 
2011
2.08
1-19
Sollentuna
22.5
 
2.06
1-17
Espoo, FIN
10.9
 
2.04
D-17
Villeneuve d'Ascq, FRA
6.7
 
2.04
1-17
Vellinge
27.8
 
2.00
1-17
Huddinge
20.8
 
1.96
5
Sollentuna
22.6
 
2012
2.00
 1
Enskede
20.5
 
1.99
D-19
Huddinge
15.9
 
1.87
5
Göteborg/S
20.6
 
2013
2.05
 D-19
Huddinge/J
8.6
 
1.98
D-19
Rieti, ITA
20.7
 
2014
2.01
 D
Upplands Väsby
6.9
 
1.92
D
Firenze, ITA
2.5
 
1.92
D
Ribeira Brava, POR
5.7
 
2015
2.06
 4
Sundsvall
1.7
 
2016
2.00
 1
Huddinge
21.5
 
2.00
D
Huddinge
11.6
 
2018
1.98
 D
Pärnu, EST
16.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2008
1.79
 1-14
Sätra
9.12
 
2009
1.85
 H-15
Västerås
15.3
 
1.84
3=-15
Borås
8.3
 
2010
1.94
 3-16
Norrköping
27.2
 
2011
2.05
 1-17
Sätra
20.2
 
1.98
11
Göteborg/FH
27.2
 
2012
2.06
 1
Huddinge
21.1
 
2013
2.09
H-19
Växjö
9.2
 
2014
2.06
 H
Växjö
8.2
 
2016
2.05
 7
Malmö/A
31.1
 
1.98
9
Malmö/A
28.2
 
1.97
H
Göteborg/FH
12.3
 
1.97
H
Göteborg/FH
12.3
 
2018
2.05
 H
Norrköping
10.2
 
1.97
3
Sätra
21.1
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
3.31
 O-15
Lerum
31.5
 
2009
3.50
 O-15
Enköping
25.7
 
2010
4.10
 D
Randers, DEN
12.6
 
3.72
4-17
Gävle
19.9
 
2011
4.15
 D-17
Falun
6.8
 
2012
4.23
 D
Huddinge
15.9
 
4.23
M-19
Huddinge
16.9
 
2013
4.66
 1
Huddinge
21.8
 
4.60
D-19
Rieti, ITA
21.7
 
4.56
4
Halmstad
6.7
 
4.33
D-19
Huddinge
9.6
 
2014
4.70
D
Ribeira Brava, POR
6.7
 
4.55
D
Firenze, ITA
3.5
 
2016
4.61
 1
Huddinge
20.5
 
4.52
D
Huddinge
12.6
 
2017
4.56
 1
Sätra
25.5
 
2018
4.70
 2
Sollentuna
1.6
 
4.48
D
Pärnu, EST
17.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2008
3.50
 1-14
Huddinge
29.3
 
2009
3.34
 H-15
Västerås
14.3
 
2011
4.15
 H-17
Norrköping
12.2
 
2013
4.62
 H-19
Växjö
10.2
 
2014
4.33
 H
Växjö
9.2
 
2015
4.46
 2
Huddinge
18.1
 
2016
4.54
H
Göteborg/FH
13.3
 
2016
4.54
 H
Göteborg/FH
13.3
 
2018
4.84
1
Uppsala
28.1
 
4.75
H
Norrköping
11.2
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
5.89
 4-15
Växjö
31.8
 +0.6
2009
6.73
 2-15
Växjö
15.8
 +1.9
5.95
6q-15
Växjö
14.8
 +0.2
2010
6.80
 D-16
Huddinge
5.9
 +0.9
6.87w
 3-16
Göteborg/U
2.7
 +2.2
2011
7.00
 D-17
Villeneuve d'Ascq, FRA
6.7
 +1.2
2012
6.78
 D
Sandnes, NOR
16.6
 +1.3
2013
7.19
D-19
Huddinge/J
8.6
 0.0
7.16
D-19
Rieti, ITA
20.7
 +0.7
2014
7.02
 D
Ribeira Brava, POR
5.7
 +1.1
6.69
D
Firenze, ITA
2.5
-1.1
2015
6.95
 1
Lidingö
16.8
 +1.7
2016
7.08
 -
Huddinge
11.6
 +1.2
7.15w
 D
Huddinge
11.6
 +2.3
2017
7.02
 4
Borås
7.7
 +1.7
2018
6.95
 D
Pärnu, EST
16.6
 +0.8
Inne Visa/dölj alla resultat
2008
5.41
 1-14
Sätra
8.12
 
2009
5.86
 H-15
Västerås
14.3
 
2012
6.84
 4
Huddinge
20.1
 
6.62
7-19
Bollnäs
26.2
 
2013
6.94
 H-19
Växjö
9.2
 
2014
7.05
2
Huddinge
17.1
 
7.00
H
Växjö
8.2
 
2016
7.00
 6
Malmö/A
31.1
 
6.81
H
Göteborg/FH
12.3
 
6.81
H
Göteborg/FH
12.3
 
2018
7.00
 H
Norrköping
10.2
 
6.91
3
Sätra
20.1
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
13.37
 2-14
Karlskoga
14.9
-0.5
2009
13.55
 --15
Växjö
16.8
 +1.9
12.86
4-17
Falun
23.8
-0.5
13.90w
 2-15
Växjö
16.8
 +4.0
2010
13.45
 4
Stockholm/S
31.8
 +0.4
12.39
9-16
Kil
15.8
 0.0
2011
13.90
1-17
Huddinge
20.8
 +0.3
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
13.08
 2-15
Borås
8.3
 
2010
13.72
2-16
Norrköping
28.2
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
11.51
 Com
Huddinge/J
29.9
 
2013
12.65
 1
Huddinge
21.8
 
2014
12.45
 D
Uddevalla
19.7
 
11.92
D
Ribeira Brava, POR
5.7
 
11.87
D
Firenze, ITA
2.5
 
2015
12.95
3
Huddinge
19.8
 
2016
12.33
 1
Huddinge
21.5
 
11.98
D
Huddinge
11.6
 
2018
12.60
 D
Pärnu, EST
16.6
 
2021
12.39
 3
Huddinge
29.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
11.84
 10-19
Bollnäs
26.2
 
2014
12.76
 1
Huddinge
14.1
 
10.57
H
Växjö
8.2
 
2015
13.55
1-22
Huddinge
20.1
 
2016
12.69
 6
Huddinge
16.1
 
12.08
H
Göteborg/FH
12.3
 
12.08
H
Göteborg/FH
12.3
 
2018
13.16
 4
Sätra
21.1
 
13.13
H
Norrköping
10.2
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
35.10
 Com
Huddinge/J
29.9
 
2013
35.40
 1
Huddinge/J
20.8
 
2014
36.74
 D
Upplands Väsby
7.9
 
35.97
D
Ribeira Brava, POR
6.7
 
31.54
D
Firenze, ITA
3.5
 
2015
37.77
3
Huddinge
19.8
 
2016
34.57
 D
Huddinge
12.6
 
2018
36.74
 1
Sollentuna
1.6
 
36.55
M
Stockholm/S
10.6
 
35.97
D
Pärnu, EST
17.6
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
31.79
Com
Huddinge/J
28.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
45.88
 M-19
Huddinge
16.9
 
45.88
D
Huddinge
16.9
 
2013
48.28
 D-19
Rieti, ITA
21.7
 
47.15
D-19
Huddinge
9.6
 
2014
54.18
D
Firenze, ITA
3.5
 
51.75
D
Ribeira Brava, POR
6.7
 
2018
46.91
 D
Pärnu, EST
17.6
 
Sjukamp
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
5.404
 3
Växjö
9.2
 
2016
5.308
 2
Göteborg/FH
13.3
 
2018
5.682
3
Norrköping
11.2
 
Tiokamp
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
4.663
 -19
Lerum
27.5
 
2013
6.855
 4
Kalmar
15.9
 
2014
7.451
14
Ribeira Brava, POR
6.7
 
7.020
7
Firenze, ITA
3.5
 
6.785
2
Upplands Väsby
7.9
 
6.373
5-22
Kópavogur, ISL
8.6
 
2018
7.290
 4
Pärnu, EST
17.6
 

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
8.36
 2h3-16
Norrköping
27.2
 
8.58
2h1-16
Norrköping
27.2
 
2011
8.02
1-17
Sätra
19.2
 
8.23
1h1-17
Sätra
19.2
 
60 m häck (99.1 cm)
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
8.05
 1-19
Bollnäs
25.2
 
8.08
1-19
Huddinge
20.1
 
8.30
1h1-19
Bollnäs
25.2
 
2013
7.80
1-19
Uddevalla
23.2
 
7.92
1-19
Huddinge
18.1
 
7.95
H-19
Växjö
10.2
 
7.98
1h1-19
Uddevalla
23.2
 
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
15.09
 D-16
Huddinge
4.9
 
16.16
7-16
Kil
15.8
 0.0
2011
13.91
1-17
Vellinge
28.8
 +1.7
14.14
1h1-17
Vellinge
28.8
 +0.1
110 m häck (99.1 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
14.23
 1-19
Sollentuna
11.8
-1.3
14.29
1h1-19
Sollentuna
11.8
 +0.1
14.45
M-19
Huddinge
16.9
 0.0
2013
13.93
1-19
Göteborg/U
30.6
 +1.2
13.98
D-19
Rieti, ITA
21.7
-0.3
14.10
1h3-19
Göteborg/U
30.6
 +1.1
14.10
1-19
Espoo, FIN
18.8
-2.0
14.16
2-19
Genève, SUI
1.6
 0.0
14.19
2-19
Västerås
11.8
 +0.7
14.24
D-19
Huddinge
9.6
-0.7
300 m häck (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
40.66
1-15
Huddinge/J
8.8
 
300 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
40.33
1-16
Västerås
12.9
 
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
12.06
 1-15
Växjö
30.8
 
2009
14.66
1-15
Huddinge/J
7.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
12.78
H-15
Västerås
15.3
 
Kula (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
13.05
 3-17
Bålsta
8.5
 
11.06
D-16
Huddinge
5.9
 
2011
14.13
D-17
Falun
7.8
 
13.78
D-17
Villeneuve d'Ascq, FRA
6.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
13.82
H-17
Norrköping
13.2
 
Kula (6.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
13.44
 D
Lerum
26.5
 
12.58
D-19
Huddinge
15.9
 
2013
13.75
D-19
Rieti, ITA
20.7
 
13.65
D-19
Huddinge/J
8.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
14.35
H-19
Växjö
9.2
 
13.91
2-19
Huddinge
18.12
 
Diskus (1.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
36.25
4-14
Karlskoga
13.9
 
2009
36.23
 2-15
Huddinge/J
8.8
 
Diskus (1.5 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
26.53
 D-16
Huddinge
4.9
 
2011
35.91
1-17
Växjö/A
17.9
 
Diskus (1.75 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
37.10
 5-18
Växjö/A
23.9
 
36.70
M-19
Huddinge
16.9
 
2013
39.54
D-19
Huddinge
9.6
 
34.87
D-19
Rieti, ITA
21.7
 
Slägga (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
28.91
1-14
Enskede
24.8
 
Slägga (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
30.17
 1-16
Huddinge/J
3.8
 
2011
36.91
8-17
Växjö/A
18.9
 
Slägga (6.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
41.60
5-18
Växjö/A
21.9
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
38.83
 1-15
Växjö
31.8
 
2009
47.30
1-15
Huddinge/J
9.8
 
Spjut (700 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
42.60
 D
Täby
15.5
 
37.20
D-16
Huddinge
4.9
 
2011
49.23
D-17
Falun
6.8
 
45.31
D-17
Villeneuve d'Ascq, FRA
7.7
 
Sjukamp (P15)
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
6.242
1-15
Västerås
15.3
 
Sjukamp (P17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
4.745
 2-16
Sätra
7.3
 
2011
5.410
1-17
Norrköping
13.2
 
Sjukamp (P19)
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
5.250
 2 -19
Göteborg/FH
11.3
 
2013
5.788
1-19
Växjö
10.2
 
Åttakamp (P15)
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
1-14
Täby
11.5
 
2009
1-15
Enköping
26.7
 
2-15
Eskilstuna
6.9
 
Tiokamp (P17, 300m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
5.527
 3-16
Huddinge
5.9
 
2011
7.294
1-17
Falun
7.8
 
Tiokamp (P19)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
6.847
 1-19
Lerum
27.5
 
6.355
3-19
Huddinge
16.9
 
2013
7.573
5-19
Rieti, ITA
21.7
 
7.532
1-19
Huddinge
9.6
 
Ute
110 m häck
SM 2013 5
14.27
2
h1
14.23
SM 2014 4
14.22
3
h2
14.12
SM 2015
5
h2
15.44
SM 2017 3
14.37
3
h2
14.32
SM 2018 1
13.78w
1
h1
14.16
SM 2019
5
h2
14.95
SM 2020 3
14.49
1
h2
14.52
Tiokamp
SM 2013 4
6.855
SM 2014 2
6.785
Inne
60 m häck
ISM 2014
h3
DQ
2
h2
7.98
ISM 2016
4
h2
8.22
DNS
ISM 2017 2
7.90
1
h1
7.90
ISM 2019 2
7.88
2
h2
7.89
Höjd
ISM 2011 11
1.98
ISM 2016 9
1.98
Sjukamp
ISM 2014 3
5.404
ISM 2016 2
5.308
ISM 2018 3
5.682

Junior-ungdom
Ute
100 m häck (83.8 cm)
USM 2009
3
15
h1
14.25w
15
DNF
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
USM 2011 1
17
13.91
1
17
h1
14.14
110 m häck (99.1 cm)
JSM 2012 1
19
14.23
1
19
h1
14.29
JSM 2013 2
19
14.19
110 m häck
JSM 2013
1
19
h1
14.51
JSM 2014 1
22
14.05
Höjd
USM 2009 1
15
1.91
USM 2011 1
17
2.04
Längd
USM 2009 2
15
6.73
6
15
Q
5.95
Tresteg
USM 2009 2
15
13.90w
Åttakamp (P15)
USM 2009 2
15
Tiokamp (P17, 300m)
USM 2010 3
16
5.527
USM 2011 1
17
7.294
Tiokamp (P19)
JSM 2012 3
19
6.355
Tiokamp
JSM 2014 1
22
6.785
4x100 m
USM 2008 6
15
48.24
4
15
h1
47.91
USM 2009 3
15
46.21
2
15
h2
46.19
USM 2010 3
17
44.18
2
17
h1
44.25
JSM 2013 2
19
42.61
1
19
h2
43.16
JSM 2014
1
22
h1
42.83
22
DNF
JSM 2016 3
22
41.95
1000 m stafett
USM 2010 4
17
2:04.02
4
17
h3
2:04.97
JSM 2013 2
19
2:00.94
3x400 m
JSM 2014 3
22
2:30.34
3x800 m
USM 2009 1
15
6:26.45
Inne
60 m häck (83.8 cm)
IUSM 2009 3
15
8.54
2
15
h1
8.69
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
IUSM 2011 1
17
8.02
1
17
h1
8.23
60 m häck (99.1 cm)
IJSM 2012 1
19
8.05
1
19
h1
8.30
IJSM 2013 1
19
7.80
1
19
h1
7.98
60 m häck
IJSM 2014 1
22
8.01
1
22
h1
8.20
Höjd
IUSM 2009 3=
15
1.84
IUSM 2011 1
17
2.05
Tresteg
IUSM 2009 2
15
13.08
Sjukamp (P15)
IUSM 2009 1
15
6.242
Sjukamp (P17)
IUSM 2010 2
16
4.745
IUSM 2011 1
17
5.410
Sjukamp (P19)
IJSM 2012 2
19
5.250
IJSM 2013 1
19
5.788
Sjukamp
IJSM 2016 2
22
5.308
Inne
60 m häck
IEM 2019 17
4
h2
7.89

Lag-EM och Europacupen
Tiokamp
ECup Div 1 2014 14
7.451

Junior-ungdom
Åttakamp
UVM 2011 2
17
6.127
Tiokamp (P19)
JEM19 2013 5
19
7.573