Wilma Rosenquist

Född: 8 mars 2001

Ålder: 20 år 270 dagar

Förening:
 Malmö AI
 

Tidigare förening(ar):
Öresund FK –17.5.2015

  •  1 SM‐silver, 1 SM‐brons


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

100 m (9)
11.65
PB  Malmö/SMalmö/S29.5.21+1.4
11.87
  SkaraSkara6.6.21-0.1
11.86
  SkaraSkara6.6.21-0.2
11.77
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21+0.9
11.88
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21-1.5
11.77
  SMBoråsSM, Borås27.8.21+0.1
11.66
  SMBoråsSM, Borås27.8.21-0.2
11.74
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S4.9.21-1.5
11.87
  KristianstadKristianstad11.9.21+2.0
200 m (9)
DQi
  VäxjöVäxjö14.2.21
25.13i
SB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
23.87
SB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S2.6.21+0.3
23.85
SB  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST9.7.21+0.5
24.04
  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST10.7.21-1.3
24.67
  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21-2.0
24.42
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21-1.0
24.23
  SMBoråsSM, Borås29.8.21-0.1
23.88
  SMBoråsSM, Borås29.8.21-0.2
Längd (1)
5.65
SB  KristianstadKristianstad11.9.210.0
 
5.46
+2.3
5.61
+0.9
5.57
+0.1
5.65
0.0
X
0.0
X
0.0
4x100 m (7)
43.92
SB  Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROULag-EM Div 1, Cluj-Napoca, ROU19.6.21
 Sweden
Claudia Payton, Wilma Rosenquist
Julia Henriksson, Nikki Anderberg
44.51
  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST11.7.21
 Sweden
Julia Wennersten, Wilma Rosenquist
Filippa Sivnert, Julia Henriksson
DNF
  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST11.7.21
 Sweden
Julia Wennersten, Wilma Rosenquist
Filippa Sivnert, Julia Henriksson
44.53
SB  SMHuddingeSM, Huddinge31.7.21
 Malmö AI
Filippa Sivnert, Wilma Rosenquist
Daniella Busk, Linnea Killander
46.04
  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Malmö AI
Filippa Sivnert, Wilma Rosenquist
Freja Andersdotter, Kajsa Kjellergren
43.64
SB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S4.9.21
 Sweden
Elvira Tanderud, Wilma Rosenquist
Daniella Busk, Julia Henriksson
50.69
  KristianstadKristianstad11.9.21
 Malmö AI
Joy Thulin, Milla Svanberg
Wilma Rosenquist, Luna Johannsen

2020

60 m (9)
7.93i
SB  LundLund11.1.20
7.93i
=SB  LundLund11.1.20
7.80i
SB  Malmö/AMalmö/A25.1.20
7.83i
  Malmö/AMalmö/A25.1.20
7.73i
SB  Malmö/AMalmö/A8.2.20
7.75i
  Malmö/AMalmö/A8.2.20
7.65i
SB  (16)IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH29.2.20
7.68i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH29.2.20
7.65i
=SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH29.2.20
100 m (6)
11.76w
  SkaraSkara11.7.20+2.4
11.79w
  SkaraSkara11.7.20+2.9
12.10
SB  Malmö/HeMalmö/He5.8.20-1.6
11.83w
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20+2.8
11.70
PB  (45) JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20+1.9
11.91
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN5.9.20+1.0
200 m (7)
25.16i
SB  Malmö/AMalmö/A26.1.20
24.63i
PB  Malmö/AMalmö/A9.2.20
24.51i
PB  (94) (9)ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
23.95w
  TrelleborgTrelleborg4.7.20+3.7
25.04
SB  Malmö/HeMalmö/He5.8.20+0.5
25.12w
  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20+2.8
23.83
PB  (28) JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20+0.3
4x100 m (3)
44.51
SB  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN5.9.20
 Sweden
Lisa Lilja, Nikki Anderberg
Daniella Busk, Wilma Rosenquist
45.05
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S12.9.20
 Malmö AI
Wilma Rosenquist, Nikki Anderberg
Daniella Busk, Linnea Killander
45.83
SJR   JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S13.9.20
 Malmö AI
Filippa Sivnert, Nikki Anderberg
Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist

2019

60 m (9)
7.76i
SB  LundLund12.1.19
7.77i
  LundLund12.1.19
7.73i
SB  VäxjöVäxjö19.1.19
7.79i
  VäxjöVäxjö19.1.19
7.75i
  Malmö/AMalmö/A26.1.19
7.74i
  Malmö/AMalmö/A26.1.19
7.74i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö23.2.19
7.70i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö23.2.19
7.64i
PB  (15)IJSMVäxjöIJSM, Växjö23.2.19
100 m (6)
11.73w
  SkaraSkara6.6.19+2.9
11.87
PB  (14)SkaraSkara6.6.19+0.8
12.03
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.3
11.88
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.190.0
12.11
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19-1.2
11.75w
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19+2.1
200 m (13)
24.68i
PB  VäxjöVäxjö20.1.19
24.66i
PB  (6)ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
25.92i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
24.23
PB  (9)TrelleborgTrelleborg1.6.19+1.5
24.87
  HalmstadHalmstad16.6.19+0.9
24.49
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-1.7
24.24
  JEM19BoråsJEM19, Borås19.7.19-2.1
24.55
  JEM19BoråsJEM19, Borås20.7.19+0.6
25.35
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19-1.6
24.69
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S11.8.19-0.1
24.57
  V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR18.8.19-1.6
Okända vindförhållanden:
24.55
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
26.12
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19+1.3
Längd (2)
5.46i
SB  Malmö/AMalmö/A27.1.19
5.30i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
4x100 m (6)
45.23
SB  Stockholm/SStockholm/S25.5.19
 Sweden
Nikki Anderberg, Daniella Busk
Wilma Rosenquist, Linnea Killander
45.23
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Malmö AI
Nikki Anderberg, Daniella Busk
Wilma Rosenquist, Linnea Killander
47.70
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Malmö AI
Filippa Sivnert, Samantha Oware
Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist
47.50
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Malmö AI
Filippa Sivnert, Samantha Oware
Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist
45.37
  JEM19BoråsJEM19, Borås21.7.19
 Sweden
Gabriella Holmström, Nikki Anderberg
Filippa Sivnert, Wilma Rosenquist
47.63
  V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR17.8.19
 Sweden
Julia Henriksson, Wilma Rosenquist
Filippa Sivnert, Gabriella Holmström

2018

60 m (6)
7.81i
PB  LundLund13.1.18
7.82i
  LundLund13.1.18
7.84i
  VäxjöVäxjö20.1.18
7.80i
PB  VäxjöVäxjö20.1.18
7.79i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala24.2.18
7.72i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala24.2.18
100 m (6)
12.26
SB  HalmstadHalmstad16.6.18-0.5
12.09
PB  (25)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18+0.8
12.08w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18+2.2
12.27
  JSMHuddingeJSM, Huddinge3.8.18-1.3
12.17
  JSMHuddingeJSM, Huddinge3.8.18-1.2
12.26
  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18-2.3
200 m (10)
24.84i
PB  VäxjöVäxjö21.1.18
24.77i
PB  (62) (13)Malmö/AMalmö/A28.1.18
24.81i
  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
24.76w
  OlofströmOlofström2.6.18+2.4
24.29
PB  (13)HalmstadHalmstad17.6.18+1.3
24.41
  UEMGyőr, HUNUEM, Győr, HUN6.7.18+2.0
24.72
  UEMGyőr, HUNUEM, Győr, HUN7.7.18+0.7
25.28
  USMHuddingeUSM, Huddinge4.8.18-0.7
24.79
  USMHuddingeUSM, Huddinge5.8.18+0.1
24.81
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18+1.1
Längd (1)
5.74
PB  YstadYstad22.7.18+2.0
4x100 m (4)
47.09
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Malmö AI
Olivia Stridh, Nikki Anderberg
Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist
46.60
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Malmö AI
Olivia Stridh, Nikki Anderberg
Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist
47.22
  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18
 Malmö AI
Samantha Oware, Nikki Anderberg
Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist
46.02
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18
 Sweden
Kajsa Kjellergren, Nikki Anderberg
Freja Andersdotter, Wilma Rosenquist
1000 m stafett (2)
2:19.14
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Malmö AI
Nikki Anderberg, Freja Andersdotter
Wilma Rosenquist, Olivia Stridh
2:16.38
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Malmö AI
Nikki Anderberg, Freja Andersdotter
Wilma Rosenquist, Olivia Stridh

2017

60 m (3)
7.90i
PB  Malmö/AMalmö/A28.1.17
8.04i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
8.02i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
100 m (4)
12.25
PB  SkaraSkara6.6.17-0.9
12.34
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+1.9
12.48
  USMFalunUSM, Falun11.8.17+1.3
12.46
  USMFalunUSM, Falun11.8.17+1.0
200 m (9)
25.04i
PB  (10)ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
25.55
PB  SkaraSkara6.6.17-0.2
25.16w
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN11.6.17+2.2
25.00
PB  HalmstadHalmstad18.6.17+0.6
25.25
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.170.0
26.08
  USMFalunUSM, Falun12.8.17-0.9
25.82
  USMFalunUSM, Falun13.8.17-1.2
25.82
  USMFalunUSM, Falun13.8.17+0.3
25.03w
  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17+2.7
400 m (3)
58.48i
PB  (20)Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.17
1:01.02i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
1:03.83
PB  HässleholmHässleholm30.7.17
Längd (3)
5.53i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.2.17
5.47i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
 
5.234.975.16XX5.47
5.52
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+0.4
4x100 m (3)
47.57
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S28.5.17
 Malmö AI
Anja Olsson, Erika Wärff
Samantha Oware, Wilma Rosenquist
47.32
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S28.5.17
 Malmö AI
Anja Olsson, Erika Wärff
Samantha Oware, Wilma Rosenquist
48.53
  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17
 Malmö AI
Anja Olsson, Erika Wärff
Samantha Oware, Wilma Rosenquist
1000 m stafett (2)
2:18.56
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Malmö AI
Anja Olsson, Samantha Oware
Wilma Rosenquist, Erika Wärff
2:18.53
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Malmö AI
Anja Olsson, Samantha Oware
Wilma Rosenquist, Erika Wärff

2016

60 m (3)
8.03i
PB  Malmö/AMalmö/A30.1.16
8.18i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
8.14i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
80 m (3)
10.38
PB  EslövEslöv22.5.16-0.4
10.58
  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16+0.1
10.63
  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16+2.0
200 m (3)
25.81i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.16
26.56i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
26.53i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
300 m (1)
43.83
SB  EslövEslöv22.5.16
Längd (4)
5.09i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
 
XX5.09
4.99i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
 
X4.994.93X4.984.85
5.35
PB  EslövEslöv22.5.16+0.5
4.60
  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16+1.6
 
X
+0.1
4.60
+1.6
X
4x80 m (2)
39.93
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Malmö AI
Kajsa Ericsson, Wilma Rosenquist
Anja Olsson, Mea Gedin
39.59
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Malmö AI
Kajsa Ericsson, Wilma Rosenquist
Anja Olsson, Mea Gedin

2015

80 m (1)
10.84
PB  EslövEslöv24.5.15+0.8
200 m (1)
26.81i
PB  VäxjöVäxjö15.3.15
300 m (1)
43.28
PB  LidköpingLidköping6.9.15

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat194819.Eventname AS Eventeng, alltwat194819.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat194819.Date),'.',MONTH(alltwat194819.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat194819.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat194819 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat194819.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat194819.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat194819.Ord=referenceswew.enumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat194819.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat194819.Eventname AS Eventeng, alltwat194819.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat194819.Date),'.',MONTH(alltwat194819.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat194819.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat194819 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat194819.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat194819.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat194819.Ord=referenceswew.enumber AND referenceswew.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat194819.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat194819.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat194819.Eventname AS Eventeng, alltwat194819.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat194819.Date),'.',MONTH(alltwat194819.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat194819.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat194819 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat194819.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat194819.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat194819.Ord=referenceswew.enumber AND referenceswew.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat194819.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat194819.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.64
Växjö23.2.19
100 m
Ute
11.65
Malmö/S29.5.21+1.427
200 m
Ute
23.83
Linköping23.8.20+0.332
Inne
24.51
Växjö22.2.20
300 m
Ute
43.28
Lidköping6.9.15
400 m
Ute
1:03.83
Hässleholm30.7.17
Inne
58.48
Göteborg/FH4.2.17
Längd
Ute
5.74
Ystad22.7.18+2.0
Inne
5.53
Göteborg/FH5.2.17

Junior-ungdom
80 m
Ute
10.38
Eslöv22.5.16-0.4
60 m
7.64i
2
19
IJSMVäxjö23.2.19
7.65i
1
19
h2
IJSMGöteborg/FH29.2.20
7.65i
4
19
IJSMGöteborg/FH29.2.20
7.68i
3
19
s2
IJSMGöteborg/FH29.2.20
7.70i
1
19
s1
IJSMVäxjö23.2.19
7.72i
3
17
IUSMUppsala24.2.18
7.73i
1
h5
Växjö19.1.19
7.73i
2
h3
Malmö/A8.2.20
7.74i
1
19
Malmö/A26.1.19
7.74i
1
19
h2
IJSMVäxjö23.2.19
Visa/dölj alla resultat
7.75i
2
19
h2
Malmö/A26.1.19
7.75i
3
Malmö/A8.2.20
7.76i
1
h1
Lund12.1.19
7.77i
3
Lund12.1.19
7.79i
1
17
h3
IUSMUppsala24.2.18
7.79i
8
Växjö19.1.19
7.80i
4
17
Växjö20.1.18
7.80i
1
19
h3
Malmö/A25.1.20
7.81i
1
17
h1
Lund13.1.18
7.82i
1
17
Lund13.1.18
7.83i
3
19
Malmö/A25.1.20
7.84i
1
17
h2
Växjö20.1.18
7.90i
3
16
Malmö/A28.1.17
7.93i
2
h4
Lund11.1.20
7.93i
4
Lund11.1.20
8.02i
6
16
s1
NC-yUppsala5.3.17
8.03i
1
15
Malmö/A30.1.16
8.04i
3
16
h4
NC-yUppsala5.3.17
8.14i
5
15
s2
NC-yUddevalla5.3.16
8.18i
2
15
h5
NC-yUddevalla5.3.16
10-bästasnitt: 7.698
100 m
11.65
1
h1
Malmö/S29.5.21+1.4
11.66
3
SMBorås27.8.21-0.2
11.70
2
19
JSMLinköping22.8.20+1.9
11.74
4
vFINStockholm/S4.9.21-1.5
11.77
1
22
h1
JSMLinköping20.8.21+0.9
11.77
2
h2
SMBorås27.8.21+0.1
11.86
4
A
Skara6.6.21-0.2
11.87
5
B
Skara6.6.19+0.8
11.87
2
h4
Skara6.6.21-0.1
11.87
1
Kristianstad11.9.21+2.0
Visa/dölj alla resultat
11.88
1
19
VUSGöteborg/U29.6.190.0
11.88
1
22
JSMLinköping20.8.21-1.5
11.91
4
vFINTampere, FIN5.9.20+1.0
12.03
1
19
h6
VUSGöteborg/U29.6.19+0.3
12.09
1
17
h4
VUSGöteborg/U30.6.18+0.8
12.10
1
Malmö/He5.8.20-1.6
12.11
1
19
h1
JSMGöteborg/S9.8.19-1.2
12.17
2
19
JSMHuddinge3.8.18-1.2
12.25
2
h5
Skara6.6.17-0.9
12.26
1
h3
Halmstad16.6.18-0.5
12.26
1
17
r1
Lag-SMMalmö/S19.8.18-2.3
12.27
1
19
h1
JSMHuddinge3.8.18-1.3
12.34
1
16
h4
VUSGöteborg/U1.7.17+1.9
12.46
7
16
NC-yFalun11.8.17+1.0
12.48
2
16
h2
NC-yFalun11.8.17+1.3
10-bästasnitt: 11.776
200 m
23.83
1
19
JSMLinköping23.8.20+0.3
23.85
3
22
h1
JEM22Tallinn, EST9.7.21+0.5
23.87
6
Göteborg/S2.6.21+0.3
23.88
2
SMBorås29.8.21-0.2
24.04
7
22
s1
JEM22Tallinn, EST10.7.21-1.3
24.23
3
Trelleborg1.6.19+1.5
24.23
2
h3
SMBorås29.8.21-0.1
24.24
5
19
h1
JEM19Borås19.7.19-2.1
24.29
2
B
Halmstad17.6.18+1.3
24.41
3
17
h4
UEMGyőr, HUN6.7.18+2.0
Visa/dölj alla resultat
24.42
1
22
JSMLinköping22.8.21-1.0
24.49
1
19
VUSGöteborg/U30.6.19-1.7
24.51i
3
h1
ISMVäxjö22.2.20
24.55
8
19
s1
JEM19Borås20.7.19+0.6
24.57
2
19
V3NatKristiansand, NOR18.8.19-1.6
24.63i
2
Malmö/A9.2.20
24.66i
1
h1
ISMNorrköping17.2.19
24.67
1
22
h2
JSMLinköping21.8.21-2.0
24.68i
1
B
Växjö20.1.19
24.69
1
19
JSMGöteborg/S11.8.19-0.1
24.72
6
17
s1
UEMGyőr, HUN7.7.18+0.7
24.77i
2
17
Malmö/A28.1.18
24.79
2
17
USMHuddinge5.8.18+0.1
24.81i
2
h4
ISMGävle18.2.18
24.81
3
17
vFINTampere, FIN1.9.18+1.1
24.84i
1
C
Växjö21.1.18
24.87
5
Halmstad16.6.19+0.9
25.00
3
h1
Halmstad18.6.17+0.6
25.04i
2
h1
ISMVäxjö26.2.17
25.04
2
Malmö/He5.8.20+0.5
25.13i
2
h4
ISMMalmö/A20.2.21
25.16i
1
C
Malmö/A26.1.20
25.25
2
16
VUSGöteborg/U2.7.170.0
25.28
1
17
h1
USMHuddinge4.8.18-0.7
25.35
1
19
h3
JSMGöteborg/S10.8.19-1.6
25.55
6
B
Skara6.6.17-0.2
25.81i
1
Göteborg/FH6.2.16
25.82
1
16
s1
NC-yFalun13.8.17-1.2
25.82
3
16
NC-yFalun13.8.17+0.3
25.92i
4
ISMNorrköping17.2.19
26.08
2
16
h4
NC-yFalun12.8.17-0.9
26.12
6
s1
SMKarlstad1.9.19+1.3
26.53i
1
15
B
NC-yUddevalla5.3.16
26.56i
1
15
h7
NC-yUddevalla5.3.16
26.81i
1
B
Växjö15.3.15
10-bästasnitt: 24.087
Längd
5.74
1
Ystad22.7.18+2.0
5.65
1
Kristianstad11.9.210.0
5.53i
1
16
Göteborg/FH5.2.17
5.52
7
16
VUSGöteborg/U1.7.17+0.4
5.47i
3
16
NC-yUppsala4.3.17
5.46i
4
19
Malmö/A27.1.19
5.35
1
15
Eslöv22.5.16+0.5
5.30i
13
19
IJSMVäxjö24.2.19
5.09i
6
15
Q
NC-yUddevalla5.3.16
4.99i
6
15
NC-yUddevalla6.3.16
Visa/dölj alla resultat
4.60
27
15
Q
NC-yVellinge5.8.16+1.6
10-bästasnitt: 5.41
4x100 m
43.64
1
vFINStockholm/S4.9.21
43.92
1
B
Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROU19.6.21
44.51
2
vFINTampere, FIN5.9.20
44.51
4
22
h2
JEM22Tallinn, EST11.7.21
44.53
1
SMHuddinge31.7.21
45.05
1
SMGöteborg/S12.9.20
45.23
3
Stockholm/S25.5.19
45.23
3
SMStockholm/S25.5.19
45.37
4
19
h1
JEM19Borås21.7.19
45.83
1
19
JSMGöteborg/S13.9.20
Visa/dölj alla resultat
46.02
1
17
vFINTampere, FIN1.9.18
46.04
1
22
JSMHuddinge1.8.21
46.60
1
17
USMGöteborg/S26.5.18
47.09
1
17
h2
USMGöteborg/S26.5.18
47.22
1
17
r2
Lag-SMMalmö/S19.8.18
47.32
1
17
USMMalmö/S28.5.17
47.50
1
19
JSMStockholm/S26.5.19
47.57
1
17
h2
USMMalmö/S28.5.17
47.63
5
19
V3NatKristiansand, NOR17.8.19
47.70
1
19
h1
JSMStockholm/S26.5.19
48.53
1
17
A
Lag-SMTanumshede19.8.17
50.69
1
Kristianstad11.9.21
10-bästasnitt: 44.782

Total results in database: 162
By event:
60 m:30
80 m:4
100 m:31
200 m:52
300 m:2
400 m:3
Längd:11
4x100 m:23
4x80 m:2
1000 m stafett:4
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
8.03
 1-15
Malmö/A
30.1
 
8.14
5s2-15
Uddevalla
5.3
 
8.18
2h5-15
Uddevalla
5.3
 
2017
7.90
 3-16
Malmö/A
28.1
 
8.02
6s1-16
Uppsala
5.3
 
8.04
3h4-16
Uppsala
5.3
 
2018
7.72
 3-17
Uppsala
24.2
 
7.79
1h3-17
Uppsala
24.2
 
7.80
4-17
Växjö
20.1
 
7.81
1h1-17
Lund
13.1
 
7.82
1-17
Lund
13.1
 
7.84
1h2-17
Växjö
20.1
 
2019
7.64
2-19
Växjö
23.2
 
7.70
1s1-19
Växjö
23.2
 
7.73
1h5
Växjö
19.1
 
7.74
1-19
Malmö/A
26.1
 
7.74
1h2-19
Växjö
23.2
 
7.75
2h2-19
Malmö/A
26.1
 
7.76
1h1
Lund
12.1
 
7.77
3
Lund
12.1
 
7.79
8
Växjö
19.1
 
2020
7.65
 4-19
Göteborg/FH
29.2
 
7.65
1h2-19
Göteborg/FH
29.2
 
7.68
3s2-19
Göteborg/FH
29.2
 
7.73
2h3
Malmö/A
8.2
 
7.75
3
Malmö/A
8.2
 
7.80
1h3-19
Malmö/A
25.1
 
7.83
3-19
Malmö/A
25.1
 
7.93
4
Lund
11.1
 
7.93
2h4
Lund
11.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
12.25
 2h5
Skara
6.6
-0.9
12.34
1h4-16
Göteborg/U
1.7
 +1.9
12.46
7-16
Falun
11.8
 +1.0
12.48
2h2-16
Falun
11.8
 +1.3
2018
12.09
 1h4-17
Göteborg/U
30.6
 +0.8
12.17
2-19
Huddinge
3.8
-1.2
12.26
1h3
Halmstad
16.6
-0.5
12.26
1 r1-17
Malmö/S
19.8
-2.3
12.27
1h1-19
Huddinge
3.8
-1.3
12.08w
 2-17
Göteborg/U
30.6
 +2.2
2019
11.87
 5rB
Skara
6.6
 +0.8
11.88
1-19
Göteborg/U
29.6
 0.0
12.03
1h6-19
Göteborg/U
29.6
 +0.3
12.11
1 h1-19
Göteborg/S
9.8
-1.2
11.73w
 1h4
Skara
6.6
 +2.9
11.75w
 1 -19
Göteborg/S
9.8
 +2.1
2020
11.70
 2-19
Linköping
22.8
 +1.9
11.91
4
Tampere, FIN
5.9
 +1.0
12.10
1
Malmö/He
5.8
-1.6
11.76w
 1rB
Skara
11.7
 +2.4
11.79w
 5
Skara
11.7
 +2.9
11.83w
 1h2-19
Linköping
22.8
 +2.8
2021
11.65
1h1
Malmö/S
29.5
 +1.4
11.66
3
Borås
27.8
-0.2
11.74
4
Stockholm/S
4.9
-1.5
11.77
1h1-22
Linköping
20.8
 +0.9
11.77
2h2
Borås
27.8
 +0.1
11.86
4rA
Skara
6.6
-0.2
11.87
2h4
Skara
6.6
-0.1
11.87
1
Kristianstad
11.9
 +2.0
11.88
1-22
Linköping
20.8
-1.5
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
25.00
 3h1
Halmstad
18.6
 +0.6
25.25
2-16
Göteborg/U
2.7
 0.0
25.55
6rB
Skara
6.6
-0.2
25.82
3-16
Falun
13.8
 +0.3
25.82
1s1-16
Falun
13.8
-1.2
26.08
2h4-16
Falun
12.8
-0.9
25.03w
 3rA-17
Tanumshede
19.8
 +2.7
25.16w
 1-17
Hvidovre, DEN
11.6
 +2.2
2018
24.29
 2rB
Halmstad
17.6
 +1.3
24.41
3h4-17
Győr, HUN
6.7
 +2.0
24.72
6s1-17
Győr, HUN
7.7
 +0.7
24.79
2-17
Huddinge
5.8
 +0.1
24.81
3-17
Tampere, FIN
1.9
 +1.1
25.28
1 h1-17
Huddinge
4.8
-0.7
24.76w
 1
Olofström
2.6
 +2.4
2019
24.23
 3
Trelleborg
1.6
 +1.5
24.24
5h1-19
Borås
19.7
-2.1
24.49
1-19
Göteborg/U
30.6
-1.7
24.55
8s1-19
Borås
20.7
 +0.6
24.57
2-19
Kristiansand, NOR
18.8
-1.6
24.69
1 -19
Göteborg/S
11.8
-0.1
24.87
5
Halmstad
16.6
 +0.9
25.35
1 h3-19
Göteborg/S
10.8
-1.6
26.12
6s1
Karlstad
1.9
 +1.3
2020
23.83
1-19
Linköping
23.8
 +0.3
25.04
2
Malmö/He
5.8
 +0.5
23.95w
 1
Trelleborg
4.7
 +3.7
25.12w
 1h2-19
Linköping
23.8
 +2.8
2021
23.85
 3h1-22
Tallinn, EST
9.7
 +0.5
23.87
6
Göteborg/S
2.6
 +0.3
23.88
2
Borås
29.8
-0.2
24.04
7s1-22
Tallinn, EST
10.7
-1.3
24.23
2h3
Borås
29.8
-0.1
24.42
1-22
Linköping
22.8
-1.0
24.67
1h2-22
Linköping
21.8
-2.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
26.81
 1rB
Växjö
15.3
 
2016
25.81
 1
Göteborg/FH
6.2
 
26.53
1rB-15
Uddevalla
5.3
 
26.56
1h7-15
Uddevalla
5.3
 
2017
25.04
 2h1
Växjö
26.2
 
2018
24.77
 2-17
Malmö/A
28.1
 
24.81
2h4
Gävle
18.2
 
24.84
1rC
Växjö
21.1
 
2019
24.66
 1h1
Norrköping
17.2
 
24.68
1rB
Växjö
20.1
 
25.92
4
Norrköping
17.2
 
2020
24.51
3h1
Växjö
22.2
 
24.63
2
Malmö/A
9.2
 
25.16
1rC
Malmö/A
26.1
 
2021
25.13
 2h4
Malmö/A
20.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
43.28
2h1-14
Lidköping
6.9
 
2016
43.83
 1rC
Eslöv
22.5
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
1:03.83
4
Hässleholm
30.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
58.48
2
Göteborg/FH
4.2
 
1:01.02
2h3-16
Uppsala
4.3
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
5.35
 1-15
Eslöv
22.5
 +0.5
4.60
27q-15
Vellinge
5.8
 +1.6
2017
5.52
 7-16
Göteborg/U
1.7
 +0.4
2018
5.74
1
Ystad
22.7
 +2.0
2021
5.65
 1
Kristianstad
11.9
 0.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
5.09
 6q-15
Uddevalla
5.3
 
4.99
6-15
Uddevalla
6.3
 
2017
5.53
1-16
Göteborg/FH
5.2
 
5.47
3-16
Uppsala
4.3
 
2019
5.46
 4-19
Malmö/A
27.1
 
5.30
13-19
Växjö
24.2
 

Junior-ungdom
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
10.84
 2h1-15
Eslöv
24.5
 +0.8
2016
10.38
2h3-15
Eslöv
22.5
-0.4
10.58
2h1-15
Vellinge
5.8
 +0.1
10.63
6s2-15
Vellinge
5.8
 +2.0

Ute
100 m
SM 2021 3
11.66
2
h2
11.77
200 m
SM 2019
6
s1
26.12
2
h4
24.55
SM 2021 2
23.88
2
h3
24.23
4x100 m
SM 2019 3
45.23
SM 2020 1
45.05
SM 2021 1
44.53
Inne
200 m
ISM 2017
2
h1
25.04
ISM 2018
2
h4
24.81
ISM 2019 4
25.92
1
h1
24.66
ISM 2020
3
h1
24.51
ISM 2021
2
h4
25.13

Junior-ungdom
Ute
100 m
JSM 2018 2
19
12.17
1
19
h1
12.27
JSM 2019 1
19
11.75w
1
19
h1
12.11
JSM 2020 2
19
11.70
1
19
h2
11.83w
JSM 2021 1
22
11.88
1
22
h1
11.77
200 m
USM 2018 2
17
24.79
1
17
h1
25.28
JSM 2019 1
19
24.69
1
19
h3
25.35
JSM 2020 1
19
23.83
1
19
h2
25.12w
JSM 2021 1
22
24.42
1
22
h2
24.67
4x80 m
USM 2016 3
15
39.59
1
15
h1
39.93
4x100 m
USM 2017 1
17
47.32
1
17
h2
47.57
USM 2018 1
17
46.60
1
17
h2
47.09
JSM 2019 1
19
47.50
1
19
h1
47.70
JSM 2020 1
19
45.83
JSM 2021 1
22
46.04
1000 m stafett
USM 2017 1
17
2:18.53
1
17
h1
2:18.56
USM 2018 1
17
2:16.38
1
17
h2
2:19.14
Inne
60 m
IUSM 2018 3
17
7.72
1
17
h3
7.79
IJSM 2019 2
19
7.64
1
19
s1
7.70
1
19
h2
7.74
IJSM 2020 4
19
7.65
3
19
s2
7.68
1
19
h2
7.65
Längd
IJSM 2019 13
19
5.30

Lag-EM och Europacupen
4x100 m
Div 1 2021 1
B
43.92

Junior-ungdom
200 m
UEM 2018 12
6
17
s1
24.72
3
17
h4
24.41
JEM19 2019 16
8
19
s1
24.55
5
19
h1
24.24
JEM22 2021
7
22
s1
24.04
3
22
h1
23.85
4x100 m
JEM19 2019 10
4
19
h1
45.37
JEM22 2021
4
22
h2
44.51
-
22
DNF