Carl Bengtström

Född: 13 januari 2000

Ålder: 21 år 163 dagar

Förening:
 Örgryte IS
 

  •  1 SM‐guld, 2 SM‐silver
  •  4 ISM‐guld

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

60 m (2)
6.88i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH10.1.21
6.89i
  Göteborg/FHGöteborg/FH10.1.21
100 m (2)
10.77
SB  SkaraSkara6.6.21-1.1
10.70
PB  SkaraSkara6.6.21-0.9
200 m (1)
21.29i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
300 m (1)
33.33
PB (22) Göteborg/SGöteborg/S29.5.21
400 m (7)
47.01i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH17.1.21
46.35i
PB (33) VäxjöVäxjö23.1.21
47.63i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
46.59i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21
46.56i
  IEMToruń, POLIEM, Toruń, POL5.3.21
46.67i
  IEMToruń, POLIEM, Toruń, POL5.3.21
46.42i
  IEMToruń, POLIEM, Toruń, POL6.3.21
400 m häck (3)
49.85
SB (70) FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S2.6.21
50.45
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
50.11
  Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROULag-EM Div 1, Cluj-Napoca, ROU19.6.21

2020

60 m (2)
6.97i
SB  VäxjöVäxjö18.1.20
6.91i
SB  (20)VäxjöVäxjö18.1.20
100 m (1)
10.73
PB  Göteborg/UGöteborg/U27.6.20-1.5
200 m (5)
21.48i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
21.27i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
21.26i
PB  (2)ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
21.09
PB  Göteborg/UGöteborg/U27.6.20+0.9
21.44
  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20-0.6
400 m (8)
47.84i
SB  Malmö/AMalmö/A25.1.20
47.31i
SB  v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
49.47i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH29.2.20
46.95i
PB (76) (1)IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
46.64
PB  Göteborg/SGöteborg/S14.6.20
46.91
  FGPKarlstadFGP, Karlstad8.7.20
48.83
  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
46.40
PB (83) FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20
800 m (1)
1:51.85
PB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
400 m häck (6)
51.10
SB  Göteborg/SGöteborg/S23.6.20
51.97
  Göteborg/SGöteborg/S4.7.20
52.28
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
50.42
SB  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20
50.21
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S23.8.20
49.69
PB (18) vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN6.9.20
Stående längd (1)
3.03i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH27.3.20
 
3.023.033.022.992.96
4x100 m (2)
40.97
PB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
 Örgryte IS
Jonatan Hirsh, Alex Apelgrim
Carl Bengtström, Jonathan Carbe
40.59
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S12.9.20
 Örgryte IS
Jonatan Hirsh, Alexander Andreasson
Carl Bengtström, Jonathan Carbe
4x400 m (1)
DNF
  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 Örgryte IS
Samuel Wiik, Jonathan Carbe
Chris Gray, Carl Bengtström

2019

60 m (5)
7.02i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.19
6.95i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.19
6.99i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
6.93i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
6.89i
PB  (14)IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
200 m (4)
21.41i
PB  (19) (2)VäxjöVäxjö20.1.19
21.65
SB  HalmstadHalmstad16.6.19-1.4
21.06w
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19+4.1
21.20
PB  (6)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19+0.6
400 m (8)
47.78i
SB  VäxjöVäxjö19.1.19
47.17i
SJIR PB  (10) (1)v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR10.2.19
48.92i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
47.96i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
49.50i
  IEMGlasgow, GBRIEM, Glasgow, GBR1.3.19
48.20
SB  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19
47.16
PB  (1)Lag-EM Super LBydgoszcz, POLLag-EM Super L, Bydgoszcz, POL9.8.19
DNS
  Lag-EM Super LBydgoszcz, POLLag-EM Super L, Bydgoszcz, POL10.8.19
400 m häck (7)
51.35
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
50.77
SB  Granada, ESPGranada, ESP9.6.19
52.14
  JEM19BoråsJEM19, Borås19.7.19
50.71
SB  JEM19BoråsJEM19, Borås20.7.19
50.32
SB  (10) (1)JEM19BoråsJEM19, Borås21.7.19
52.44
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
50.38
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19
4x100 m (1)
41.85
SB  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19
 Örgryte IS
Tobias Carlryd, Alexander Andreasson
Samuel Wiik, Carl Bengtström
4x400 m (1)
3:14.72
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.5.19
 Örgryte IS
Jonathan Carbe, Felix Francois
Samuel Wiik, Carl Bengtström
1000 m stafett (1)
1:57.89
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S25.5.19
 Örgryte IS
Oliver Edman Chrantz, Tobias Carlryd
Felix Larsen Nilsson, Carl Bengtström

2018

60 m (6)
7.07i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
7.08i
  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
7.02i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
6.99i
PB  (22)Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
7.11i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
7.00i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
100 m (2)
11.12
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge3.8.18-2.7
10.95
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge3.8.18-2.0
200 m (2)
21.71i
PB  (45) (8)VäxjöVäxjö21.1.18
21.30w
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18+2.4
400 m (9)
47.99i
PB  VäxjöVäxjö20.1.18
48.10i
  v3NatUppsalav3Nat, Uppsala11.2.18
49.02i
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
47.59i
PB  (20) (1)ISMGävleISM, Gävle18.2.18
47.44
SB  Mannheim, GERMannheim, GER23.6.18
47.39
SB  Göteborg/SGöteborg/S18.8.18
48.85
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18
47.27
PB  (4)SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
47.58
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN31.8.18
60 m häck (99.1 cm) (2)
8.49i
PB  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
8.42i
PB  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
400 m häck (6)
50.20
SJR PB  (11) (1)Göteborg/SGöteborg/S2.6.18
50.86
  HalmstadHalmstad17.6.18
50.65
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.18
51.35
  JVMTampere, FINJVM, Tampere, FIN12.7.18
51.55
  JVMTampere, FINJVM, Tampere, FIN13.7.18
50.61
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18
4x100 m (3)
41.94
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Örgryte IS
Alexander Andreasson, Jonathan Carbe
Carl Bengtström, Samuel Wiik
41.19
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Örgryte IS
Alexander Andreasson, Jonathan Carbe
Carl Bengtström, Samuel Wiik
43.65
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S27.5.18
 Örgryte IS
Tobias Carlryd, Samuel Wiik
Victor Koch, Carl Bengtström
4x400 m (2)
3:13.15
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S27.5.18
 Örgryte IS
Samuel Wiik, Felix Francois
Jonathan Carbe, Carl Bengtström
DQ
  EMBerlin, GEREM, Berlin, GER10.8.18
 Sweden
Carl Bengtström, Erik Martinsson
Dennis Forsman, Joel Groth

2017

100 m (2)
10.86
PB  SkaraSkara6.6.17+0.8
10.85
PB  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17+1.4
200 m (8)
22.00
PB  SkaraSkara6.6.17+0.9
21.80
PB  LerumLerum21.6.17+1.7
21.50w
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17+3.3
22.84
  USMGävleUSM, Gävle12.8.17+0.4
21.59
PB  (89) (14)USMGävleUSM, Gävle13.8.17+1.0
21.81
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17-0.2
21.65
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17-0.4
21.40w
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17+3.2
300 m (1)
34.22
PB  MölndalMölndal4.8.17
400 m (11)
51.03i
SB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH18.2.17
49.02i
PB  (17) IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH19.2.17
47.85
PB  HalmstadHalmstad17.6.17
48.05
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17
47.32
PB  (25) (5)JEM19Grosseto, ITAJEM19, Grosseto, ITA20.7.17
48.08
  JEM19Grosseto, ITAJEM19, Grosseto, ITA21.7.17
54.32
  USMGävleUSM, Gävle11.8.17
50.20
  USMGävleUSM, Gävle12.8.17
49.95
  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17
49.95
  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17
47.68
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17
300 m häck (83.8 cm) (1)
37.33
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.17
Längd (1)
6.58
PB  MölndalMölndal29.7.17-1.5
Tresteg (2)
13.83i
PB  (18)Göteborg/FHGöteborg/FH14.1.17
13.73i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH19.2.17
 
13.2211.3113.3513.3913.5213.73
4x100 m (3)
41.65
PB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S27.5.17
 Örgryte IS
Victor Koch, Alexander Andreasson
Carl Bengtström, Samuel Wiik
41.69
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
 Örgryte IS
Charles Mårelid, Alexander Andreasson
Carl Bengtström, Victor Koch
44.37
  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17
 Örgryte IS
Gabriel Wallmark, Tobias Carlryd
Carl Bengtström, Isak Hejdenberg
4x400 m (1)
3:17.56
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.17
 Sweden
Johan Claeson, Aaron Ladestam
Carl Bengtström, Albert Nygren
1000 m stafett (1)
1:56.45
PB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S27.5.17
 Örgryte IS
Victor Koch, Alexander Andreasson
Carl Bengtström, Samuel Wiik

2016

60 m (3)
7.36i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.12.15
7.22i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.16
7.28i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.16
100 m (1)
11.29
PB  USMFalunUSM, Falun11.9.16+0.2
150 m (1)
16.79
PB  LerumLerum28.8.16-0.3
200 m (1)
22.20
PB  Göteborg/SGöteborg/S12.6.16+1.6
300 m (2)
34.86
PB  FalunFalun10.6.16
34.86
=PB  USMFalunUSM, Falun10.9.16
400 m (6)
51.74i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
50.54i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
49.16
PB  HalmstadHalmstad18.6.16
49.00
PB  (22)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.16
49.22
  UEMTbilisi, GEOUEM, Tbilisi, GEO15.7.16
49.07
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN3.9.16
800 m (1)
1:57.55
PB  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge20.8.16
1000 m (1)
2:40.82
PB  (35) (12) USMFalunUSM, Falun11.9.16
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (3)
14.93
PB  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge20.8.16-1.4
14.93
=PB  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge20.8.16-1.4
15.15
  USMFalunUSM, Falun10.9.16-0.9
300 m häck (83.8 cm) (1)
37.77
PB  USMVellingeUSM, Vellinge7.8.16
Höjd (2)
1.80i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH20.12.15
1.75
=PB  USMFalunUSM, Falun11.9.16
 
1.63
O
1.66
O
1.69
XXO
1.72
O
1.75
XO
1.78
XXX
  
Stav (2)
2.54i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.16
 
2.44
O
2.54
O
      
2.92
=PB  USMFalunUSM, Falun10.9.16
Längd (3)
6.25i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.12.15
5.85i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.16
 
5.85
6.55
PB  USMFalunUSM, Falun11.9.16+0.3
 
6.41
+1.0
6.206.55
+0.3
Tresteg (3)
13.74i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
 
12.9613.2713.1413.3713.7213.74
13.40
PB  Göteborg/SGöteborg/S12.6.160.0
13.24
  USMVellingeUSM, Vellinge7.8.16+0.1
 
X
+0.7
13.24
+0.1
X
+1.4
11.80X
+0.6
X
+0.4
Kula (5.0 kg) (1)
10.00
=PB  USMFalunUSM, Falun11.9.16
 
10.009.108.88
Diskus (1.5 kg) (1)
28.57
=PB  USMFalunUSM, Falun10.9.16
 
24.5528.5723.93
Spjut (700 g) (1)
29.35
PB  USMFalunUSM, Falun10.9.16
 
24.0323.8629.35
Tiokamp (P17, 300m) (1)
6.227
PB  USMFalunUSM, Falun11.9.16
15.15/-0.9   28.57   2.92   29.35   34.86
11.29/+0.2   6.55/+0.3   10.00   1.75   2:40.82
Sjukamp (P17) (1)
DNFi
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH13.3.16
7.28   2.54   5.85   
      
4x100 m (3)
43.85
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Örgryte IS
Viggo Hahnsson, Alexander Andreasson
Carl Bengtström, Linus Bertilsson
43.29
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Örgryte IS
Viggo Hahnsson, Alexander Andreasson
Carl Bengtström, Linus Bertilsson
43.63
  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge20.8.16
 Örgryte IS
Otto Hammarström, Alexander Andreasson
Carl Bengtström, Viggo Hahnsson
4x400 m (1)
3:16.59
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN4.9.16
 Sweden
Kasper Kadestål, Arvid Gustafsson
Edvin Hagberg, Carl Bengtström
3x800 m (1)
6:16.80
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Örgryte IS
1000 m stafett (2)
1:57.17
PB  UEMTbilisi, GEOUEM, Tbilisi, GEO16.7.16
 Sweden
Michael Nyabako, Alexander Andreasson
Arvid Gustafsson, Carl Bengtström
1:56.29
PB  UEMTbilisi, GEOUEM, Tbilisi, GEO17.7.16
 Sweden
Joel Bengtsson, Michael Nyabako
Carl Bengtström, Arvid Gustafsson
1000 m stafett (1)
1:59.23
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S28.5.16
 Örgryte IS
Linus Bertilsson, Viggo Hahnsson
Alexander Andreasson, Carl Bengtström

2015

80 m (1)
9.59w
  KungsbackaKungsbacka6.9.15+2.1
200 m (3)
23.85i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.15
23.68i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.15
23.58
PB  Göteborg/SGöteborg/S28.7.15+1.0
300 m (1)
36.09
PB  Göteborg/UGöteborg/U5.7.15
400 m (1)
52.05i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.15
800 m (1)
2:03.35
PB  VarbergVarberg20.9.15
80 m häck (83.8 cm) (1)
11.63
PB  TäbyTäby12.9.15-0.7
300 m häck (76.2 cm) (3)
39.05
PB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.15
42.37
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona21.8.15
40.20
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona22.8.15
300 m häck (83.8 cm) (1)
40.43
PB  Lag-USMEnskedeLag-USM, Enskede29.8.15
Höjd (1)
1.75
PB  TäbyTäby13.9.15
Stav (1)
2.50
PB  VarbergVarberg19.9.15
Längd (1)
6.01
PB  LidköpingLidköping28.6.15+0.9
Tresteg (4)
12.25i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH7.12.14
12.51i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.15
 
11.4612.04X11.8012.4412.51
13.33
PB  Göteborg/UGöteborg/U4.7.15-0.1
13.23
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona23.8.15-0.4
 
12.55
+3.7
11.99
+3.5
12.18
+3.7
12.67
+4.5
12.92
+3.4
13.23
-0.4
Diskus (1.0 kg) (1)
30.30
PB  VarbergVarberg19.9.15
Åttakamp (P15) (1)
PB  VarbergVarberg20.9.15
         
         
4x80 m (2)
38.36
SB  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 Örgryte IS
Tobias Carlryd, Felix Larsen Nilsson
Carl Bengtström, Anton Välkki
38.49
  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 Örgryte IS
Tobias Carlryd, Felix Larsen Nilsson
Carl Bengtström, Anton Välkki
3x800 m (1)
6:38.13
SB  USMSollentunaUSM, Sollentuna16.5.15
 Örgryte IS

2014

300 m (1)
39.40
PB  UddevallaUddevalla14.9.14
800 m (1)
2:07.69
PB  UddevallaUddevalla13.9.14
300 m häck (76.2 cm) (1)
42.21
PB  UddevallaUddevalla13.9.14
Tresteg (1)
12.23
PB  UddevallaUddevalla14.9.14+1.6
4x80 m (2)
37.98
PB  USMKilUSM, Kil25.5.14
 Örgryte IS
Alexander Andreasson, Viggo Hahnsson
Felix Larsen Nilsson, Carl Bengtström
38.33
  USMKilUSM, Kil25.5.14
 Örgryte IS
Alexander Andreasson, Viggo Hahnsson
Felix Larsen Nilsson, Carl Bengtström

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat215921.Eventname AS Eventeng, alltat215921.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat215921.Date),'.',MONTH(alltat215921.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat215921.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat215921 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat215921.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat215921.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat215921.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat215921.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat215921.Eventname AS Eventeng, alltat215921.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat215921.Date),'.',MONTH(alltat215921.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat215921.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat215921 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat215921.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat215921.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat215921.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat215921.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat215921.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat215921.Eventname AS Eventeng, alltat215921.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat215921.Date),'.',MONTH(alltat215921.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat215921.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat215921 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat215921.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat215921.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat215921.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat215921.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat215921.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
6.88
Göteborg/FH10.1.21
100 m
Ute
10.70
Skara6.6.21-0.9
150 m
Ute
16.79
Lerum28.8.16-0.3
200 m
Ute
21.09
Göteborg/U27.6.20+0.928
Inne
21.26
Växjö23.2.20
300 m
Ute
33.33
Göteborg/S29.5.21
400 m
Ute
46.40
Göteborg/S29.8.2015
Inne
46.35
Växjö23.1.213
800 m
Ute
1:51.85
Göteborg/S25.7.20
1000 m
Ute
2:40.82
Falun11.9.16
400 m häck
Ute
49.69
Tampere, FIN6.9.207
Höjd
Ute
1.75
Täby13.9.15
Inne
1.80
Göteborg/FH20.12.15
Stav
Inne
2.54
Göteborg/FH12.3.16
Längd
Ute
6.58
Mölndal29.7.17-1.5
Inne
6.25
Göteborg/FH5.12.15
Tresteg
Ute
13.40
Göteborg/S12.6.160.0
Inne
13.83
Göteborg/FH14.1.17

Junior-ungdom
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
14.93
Huddinge20.8.16-1.4
60 m häck (99.1 cm)
Inne
8.42
Uppsala24.2.18
80 m häck (83.8 cm)
Ute
11.63
Täby12.9.15-0.7
300 m häck (76.2 cm)
Ute
39.05
Göteborg/U3.7.15
300 m häck (83.8 cm)
Ute
37.33
Göteborg/U30.6.17
Diskus (1.0 kg)
Ute
30.30
Varberg19.9.15
Spjut (700 g)
Ute
29.35
Falun10.9.16
Åttakamp (P15)
Ute
Varberg20.9.15
Tiokamp (P17, 300m)
Ute
6.227
Falun11.9.16
60 m
6.88i
1
h2
Göteborg/FH10.1.21
6.89i
3
19
IJSMVäxjö24.2.19
6.89i
2
Göteborg/FH10.1.21
6.91i
2
Växjö18.1.20
6.93i
1
19
s1
IJSMVäxjö24.2.19
6.95i
3
Göteborg/FH13.1.19
6.97i
1
h2
Växjö18.1.20
6.99i
1
B
Göteborg/FH3.2.18
6.99i
2
19
h3
IJSMVäxjö24.2.19
7.00i
3
19
IJSMUppsala25.2.18
Visa/dölj alla resultat
7.02i
2
h4
Göteborg/FH3.2.18
7.02i
1
h2
Göteborg/FH13.1.19
7.07i
4
h3
Göteborg/FH13.1.18
7.08i
5
Göteborg/FH13.1.18
7.11i
2
19
h1
IJSMUppsala25.2.18
7.22i
2
17
Göteborg/FH6.2.16
7.28i
hep
16
IUSMGöteborg/FH12.3.16
7.36i
3
Göteborg/FH5.12.15
10-bästasnitt: 6.94
200 m
21.09
1
Göteborg/U27.6.20+0.9
21.20
1
19
VUSGöteborg/U30.6.19+0.6
21.26i
1
ISMVäxjö23.2.20
21.27i
1
h3
ISMVäxjö22.2.20
21.29i
1
Göteborg/FH6.2.21
21.41i
1
Växjö20.1.19
21.44
1
Club ChGöteborg/S6.8.20-0.6
21.48i
1
Göteborg/FH1.2.20
21.59
1
17
USMGävle13.8.17+1.0
21.65
3
s1
SMHelsingborg27.8.17-0.4
Visa/dölj alla resultat
21.65
1
Halmstad16.6.19-1.4
21.71i
1
B
Växjö21.1.18
21.80
4
Lerum21.6.17+1.7
21.81
2
h1
SMHelsingborg26.8.17-0.2
22.00
1
B
Skara6.6.17+0.9
22.20
1
17
Göteborg/S12.6.16+1.6
22.84
1
17
h2
USMGävle12.8.17+0.4
23.58
4
B
Göteborg/S28.7.15+1.0
23.68i
2
15
NC-yÖrebro7.3.15
23.85i
1
15
h4
NC-yÖrebro7.3.15
10-bästasnitt: 21.368
400 m
46.35i
1
Växjö23.1.21
46.40
1
Göteborg/S29.8.20
46.42i
4
IEMToruń, POL6.3.21
46.56i
1
h4
IEMToruń, POL5.3.21
46.59i
1
ISMMalmö/A21.2.21
46.64
1
Göteborg/S14.6.20
46.67i
2
s3
IEMToruń, POL5.3.21
46.91
1
Karlstad8.7.20
46.95i
1
22
IJSMGöteborg/FH1.3.20
47.01i
1
Göteborg/FH17.1.21
Visa/dölj alla resultat
47.16
4
h2
Lag-EM Super LBydgoszcz, POL9.8.19
47.17i
2
B
v3NatBærum, NOR10.2.19
47.27
2
SMEskilstuna25.8.18
47.31i
1
r1
v3NatHelsinki, FIN9.2.20
47.32
5
19
h3
JEM19Grosseto, ITA20.7.17
47.39
5
Göteborg/S18.8.18
47.44
1
19
C
Mannheim, GER23.6.18
47.58
2
vFINTampere, FIN31.8.18
47.59i
1
ISMGävle18.2.18
47.63i
1
h3
ISMMalmö/A20.2.21
47.68
1
17
vFINStockholm/S2.9.17
47.78i
1
Växjö19.1.19
47.84i
1
Malmö/A25.1.20
47.85
1
Halmstad17.6.17
47.96i
1
ISMNorrköping17.2.19
47.99i
1
Växjö20.1.18
48.05
1
17
VUSGöteborg/U1.7.17
48.08
5
19
s3
JEM19Grosseto, ITA21.7.17
48.10i
1
B
v3NatUppsala11.2.18
48.20
1
Lag-SMHelsingborg26.6.19
48.83
1
Club ChGöteborg/S6.8.20
48.85
1
h2
SMEskilstuna24.8.18
48.92i
1
h3
ISMNorrköping16.2.19
49.00
1
17
VUSGöteborg/U2.7.16
49.02i
1
17
IUSMGöteborg/FH19.2.17
49.02i
1
h3
ISMGävle17.2.18
49.07
1
17
vFINTampere, FIN3.9.16
49.16
3
Halmstad18.6.16
49.22
4
17
h1
UEMTbilisi, GEO15.7.16
49.47i
1
22
h3
IJSMGöteborg/FH29.2.20
49.50i
4
h3
IEMGlasgow, GBR1.3.19
49.95
1
17
A
Tanumshede19.8.17
49.95
1
17
A
Lag-SMTanumshede19.8.17
50.20
1
17
USMGävle12.8.17
50.54i
1
16
NC-yUddevalla6.3.16
51.03i
1
17
h2
IUSMGöteborg/FH18.2.17
51.74i
1
16
h5
NC-yUddevalla5.3.16
52.05i
1
Göteborg/FH1.2.15
54.32
2
17
h1
USMGävle11.8.17
10-bästasnitt: 46.65
400 m häck
49.69
1
vFINTampere, FIN6.9.20
49.85
2
Göteborg/S2.6.21
50.11
4
Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROU19.6.21
50.20
1
Göteborg/S2.6.18
50.21
7
BauhausStockholm/S23.8.20
50.32
1
19
JEM19Borås21.7.19
50.38
1
SMKarlstad1.9.19
50.42
2
SMUppsala16.8.20
50.45
4
Sollentuna13.6.21
50.61
1
vFINTampere, FIN1.9.18
Visa/dölj alla resultat
50.65
1
VUSGöteborg/U29.6.18
50.71
1
19
s1
JEM19Borås20.7.19
50.77
2
Granada, ESP9.6.19
50.86
1
Halmstad17.6.18
51.10
1
Göteborg/S23.6.20
51.35
3
19
h4
JVMTampere, FIN12.7.18
51.35
7
BauhausStockholm/S30.5.19
51.55
4
19
s1
JVMTampere, FIN13.7.18
51.97
1
Göteborg/S4.7.20
52.14
1
19
h2
JEM19Borås19.7.19
52.28
1
h1
SMUppsala15.8.20
52.44
1
h1
SMKarlstad31.8.19
10-bästasnitt: 50.224
Tresteg
13.83i
1
17
Göteborg/FH14.1.17
13.74i
1
16
NC-yUddevalla6.3.16
13.73i
1
17
IUSMGöteborg/FH19.2.17
13.40
4
Göteborg/S12.6.160.0
13.33
1
15
Göteborg/U4.7.15-0.1
13.24
2
16
NC-yVellinge7.8.16+0.1
13.23
1
15
NC-yKarlskrona23.8.15-0.4
12.51i
2
15
NC-yÖrebro8.3.15
12.25i
1
15
Göteborg/FH7.12.14
12.23
1
14
Uddevalla14.9.14+1.6
10-bästasnitt: 13.149
4x100 m
40.59
3
SMGöteborg/S12.9.20
40.97
2
Club ChGöteborg/S6.8.20
41.19
3
SMGöteborg/S26.5.18
41.65
1
19
JSMMalmö/S27.5.17
41.69
2
Lag-SMBorås7.7.17
41.85
3
Lag-SMHelsingborg26.6.19
41.94
3
h2
SMGöteborg/S26.5.18
43.29
2
17
A
USMStockholm/S29.5.16
43.63
1
17
r1
Lag-SMHuddinge20.8.16
43.65
4
22
JSMGöteborg/S27.5.18
Visa/dölj alla resultat
43.85
2
17
h2
USMStockholm/S29.5.16
44.37
1
17
r1
Lag-SMTanumshede19.8.17
10-bästasnitt: 42.045

Total results in database: 206
By event:
60 m:18
80 m:1
100 m:8
150 m:1
200 m:24
300 m:6
400 m:50
800 m:4
1000 m:1
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):3
60 m häck (99.1 cm):2
80 m häck (83.8 cm):1
300 m häck (76.2 cm):4
300 m häck (83.8 cm):3
400 m häck:22
Höjd:3
Stav:3
Längd:5
Stående längd:1
Tresteg:10
Kula (5.0 kg):1
Diskus (1.0 kg):1
Diskus (1.5 kg):1
Spjut (700 g):1
Åttakamp (P15):1
Tiokamp (P17, 300m):1
Sjukamp (P17):1
4x100 m:12
4x80 m:4
4x400 m:6
3x800 m:2
1000 m stafett:2
1000 m stafett:3
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
7.22
 2-17
Göteborg/FH
6.2
 
7.28
H-16
Göteborg/FH
12.3
 
7.36
3
Göteborg/FH
5.12
 
2018
6.99
 1rB
Göteborg/FH
3.2
 
7.00
3-19
Uppsala
25.2
 
7.02
2h4
Göteborg/FH
3.2
 
7.07
4h3
Göteborg/FH
13.1
 
7.08
5
Göteborg/FH
13.1
 
7.11
2h1-19
Uppsala
25.2
 
2019
6.89
 3-19
Växjö
24.2
 
6.93
1s1-19
Växjö
24.2
 
6.95
3
Göteborg/FH
13.1
 
6.99
2h3-19
Växjö
24.2
 
7.02
1 h2
Göteborg/FH
13.1
 
2020
6.91
 2
Växjö
18.1
 
6.97
1h2
Växjö
18.1
 
2021
6.88
1h2
Göteborg/FH
10.1
 
6.89
2
Göteborg/FH
10.1
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
9.59w
 2-15
Kungsbacka
6.9
 +2.1
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
11.29
 D-16
Falun
11.9
 +0.2
2017
10.85
 1rA-17
Tanumshede
19.8
 +1.4
10.86
1h10
Skara
6.6
 +0.8
2018
10.95
 3-19
Huddinge
3.8
-2.0
11.12
2h2-19
Huddinge
3.8
-2.7
2020
10.73
 1
Göteborg/U
27.6
-1.5
2021
10.70
2rB
Skara
6.6
-0.9
10.77
1h2
Skara
6.6
-1.1
150 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
16.79
1
Lerum
28.8
-0.3
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
23.58
 4rB
Göteborg/S
28.7
 +1.0
2016
22.20
 1-17
Göteborg/S
12.6
 +1.6
2017
21.59
 1-17
Gävle
13.8
 +1.0
21.65
3s1
Helsingborg
27.8
-0.4
21.80
4
Lerum
21.6
 +1.7
21.81
2h1
Helsingborg
26.8
-0.2
22.00
1rB
Skara
6.6
 +0.9
22.84
1h2-17
Gävle
12.8
 +0.4
21.40w
 6
Helsingborg
27.8
 +3.2
21.50w
 5
Borås
7.7
 +3.3
2018
21.30w
 3
Helsingborg
6.7
 +2.4
2019
21.20
 1-19
Göteborg/U
30.6
 +0.6
21.65
1
Halmstad
16.6
-1.4
21.06w
 1
Helsingborg
26.6
 +4.1
2020
21.09
1
Göteborg/U
27.6
 +0.9
21.44
1
Göteborg/S
6.8
-0.6
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
23.68
 2-15
Örebro
7.3
 
23.85
1h4-15
Örebro
7.3
 
2018
21.71
 1rB
Växjö
21.1
 
2019
21.41
 1
Växjö
20.1
 
2020
21.26
1
Växjö
23.2
 
21.27
1h3
Växjö
22.2
 
21.48
1
Göteborg/FH
1.2
 
2021
21.29
 1
Göteborg/FH
6.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
39.40
 2-14
Uddevalla
14.9
 
2015
36.09
 3
Göteborg/U
5.7
 
2016
34.86
 D
Falun
10.6
 
34.86
D-16
Falun
10.9
 
2017
34.22
 2
Mölndal
4.8
 
2021
33.33
1
Göteborg/S
29.5
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
49.00
 1-17
Göteborg/U
2.7
 
49.07
1-17
Tampere, FIN
3.9
 
49.16
3
Halmstad
18.6
 
49.22
4h1-17
Tbilisi, GEO
15.7
 
2017
47.32
 5h3-19
Grosseto, ITA
20.7
 
47.68
1-17
Stockholm/S
2.9
 
47.85
1
Halmstad
17.6
 
48.05
1-17
Göteborg/U
1.7
 
48.08
5s3-19
Grosseto, ITA
21.7
 
49.95
1rA-17
Tanumshede
19.8
 
49.95
1rA-17
Tanumshede
19.8
 
50.20
1-17
Gävle
12.8
 
54.32
2h1-17
Gävle
11.8
 
2018
47.27
 2
Eskilstuna
25.8
 
47.39
5
Göteborg/S
18.8
 
47.44
1rC-19
Mannheim, GER
23.6
 
47.58
2
Tampere, FIN
31.8
 
48.85
1h2
Eskilstuna
24.8
 
2019
47.16
 4h2
Bydgoszcz, POL
9.8
 
48.20
1
Helsingborg
26.6
 
2020
46.40
1
Göteborg/S
29.8
 
46.64
1
Göteborg/S
14.6
 
46.91
1
Karlstad
8.7
 
48.83
1
Göteborg/S
6.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
52.05
 1
Göteborg/FH
1.2
 
2016
50.54
 1-16
Uddevalla
6.3
 
51.74
1h5-16
Uddevalla
5.3
 
2017
49.02
 1-17
Göteborg/FH
19.2
 
51.03
1h2-17
Göteborg/FH
18.2
 
2018
47.59
 1
Gävle
18.2
 
47.99
1
Växjö
20.1
 
48.10
1rB
Uppsala
11.2
 
49.02
1h3
Gävle
17.2
 
2019
47.17
 2rB
Bærum, NOR
10.2
 
47.78
1
Växjö
19.1
 
47.96
1
Norrköping
17.2
 
48.92
1h3
Norrköping
16.2
 
49.50
4h3
Glasgow, GBR
1.3
 
2020
46.95
 1-22
Göteborg/FH
1.3
 
47.31
1r1
Helsinki, FIN
9.2
 
47.84
1
Malmö/A
25.1
 
49.47
1h3-22
Göteborg/FH
29.2
 
2021
46.35
1
Växjö
23.1
 
46.42
4
Toruń, POL
6.3
 
46.56
1h4
Toruń, POL
5.3
 
46.59
1
Malmö/A
21.2
 
46.67
2s3
Toruń, POL
5.3
 
47.01
1
Göteborg/FH
17.1
 
47.63
1h3
Malmö/A
20.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
2:07.69
 3-14
Uddevalla
13.9
 
2015
2:03.35
 O-15
Varberg
20.9
 
2016
1:57.55
 2 -17
Huddinge
20.8
 
2020
1:51.85
7
Göteborg/S
25.7
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
2:40.82
D-16
Falun
11.9
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
50.20
 1
Göteborg/S
2.6
 
50.61
1
Tampere, FIN
1.9
 
50.65
1
Göteborg/U
29.6
 
50.86
1
Halmstad
17.6
 
51.35
3h4-19
Tampere, FIN
12.7
 
51.55
4s1-19
Tampere, FIN
13.7
 
2019
50.32
 1-19
Borås
21.7
 
50.38
1
Karlstad
1.9
 
50.71
1s1-19
Borås
20.7
 
50.77
2
Granada, ESP
9.6
 
51.35
7
Stockholm/S
30.5
 
52.14
1h2-19
Borås
19.7
 
52.44
1h1
Karlstad
31.8
 
2020
49.69
1
Tampere, FIN
6.9
 
50.21
7
Stockholm/S
23.8
 
50.42
2
Uppsala
16.8
 
51.10
1
Göteborg/S
23.6
 
51.97
1
Göteborg/S
4.7
 
52.28
1h1
Uppsala
15.8
 
2021
49.85
 2
Göteborg/S
2.6
 
50.11
4
Cluj-Napoca, ROU
19.6
 
50.45
4
Sollentuna
13.6
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
1.75
7-15
Täby
13.9
 
2016
1.75
 D-16
Falun
11.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
1.80
2-17
Göteborg/FH
20.12
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
2.50
 O-15
Varberg
19.9
 
2016
2.92
D-16
Falun
10.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
2.54
H-16
Göteborg/FH
12.3
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
6.01
 2-15
Lidköping
28.6
 +0.9
2016
6.55
 D-16
Falun
11.9
 +0.3
2017
6.58
3
Mölndal
29.7
-1.5
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
6.25
1-16
Göteborg/FH
5.12
 
5.85
H-16
Göteborg/FH
12.3
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
12.23
 1-14
Uddevalla
14.9
 +1.6
2015
13.33
 1-15
Göteborg/U
4.7
-0.1
13.23
1-15
Karlskrona
23.8
-0.4
2016
13.40
4
Göteborg/S
12.6
 0.0
13.24
2-16
Vellinge
7.8
 +0.1
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
12.51
 2-15
Örebro
8.3
 
12.25
1-15
Göteborg/FH
7.12
 
2016
13.74
 1-16
Uddevalla
6.3
 
2017
13.83
1-17
Göteborg/FH
14.1
 
13.73
1-17
Göteborg/FH
19.2
 

Junior-ungdom
60 m häck (99.1 cm)
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
8.42
3-19
Uppsala
24.2
 
8.49
2h1-19
Uppsala
24.2
 
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
11.63
1rB
Täby
12.9
-0.7
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
14.93
1-17
Huddinge
20.8
-1.4
14.93
1 r1-17
Huddinge
20.8
-1.4
15.15
D-16
Falun
10.9
-0.9
300 m häck (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
42.21
 1-14
Uddevalla
13.9
 
2015
39.05
1
Göteborg/U
3.7
 
40.20
1-15
Karlskrona
22.8
 
42.37
1h2-15
Karlskrona
21.8
 
300 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
40.43
 3 -17
Enskede
29.8
 
2016
37.77
 1-16
Vellinge
7.8
 
2017
37.33
1-17
Göteborg/U
30.6
 
Kula (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
10.00
D-16
Falun
11.9
 
Diskus (1.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
30.30
O-15
Varberg
19.9
 
Diskus (1.5 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
28.57
D-16
Falun
10.9
 
Spjut (700 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
29.35
D-16
Falun
10.9
 
Åttakamp (P15)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
2-15
Varberg
20.9
 
Tiokamp (P17, 300m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
6.227
2-16
Falun
11.9
 
Ute
200 m
SM 2017 6
21.40w
3
s1
21.65
2
h1
21.81
400 m
SM 2018 2
47.27
1
h2
48.85
400 m häck
SM 2019 1
50.38
1
h1
52.44
SM 2020 2
50.42
1
h1
52.28
4x100 m
SM 2018 3
41.19
3
h2
41.94
SM 2020 3
40.59
4x400 m
SM 2018 1
3:13.15
SM 2019 2
3:14.72
SM 2020
DNF
Inne
200 m
ISM 2020 1
21.26
1
h3
21.27
400 m
ISM 2018 1
47.59
1
h3
49.02
ISM 2019 1
47.96
1
h3
48.92
ISM 2021 1
46.59
1
h3
47.63

Junior-ungdom
Ute
100 m
JSM 2018 3
19
10.95
2
19
h2
11.12
200 m
USM 2017 1
17
21.59
1
17
h2
22.84
400 m
USM 2017 1
17
50.20
2
17
h1
54.32
Tiokamp (P17, 300m)
USM 2016 2
16
6.227
4x80 m
USM 2014 4
15
38.33
3
15
h2
37.98
USM 2015 4
15
38.49
2
15
h2
38.36
4x100 m
USM 2016 2
17
A
43.29
2
17
h2
43.85
JSM 2017 1
19
41.65
JSM 2018 4
22
43.65
1000 m stafett
USM 2016 1
17
1:59.23
JSM 2017 1
19
1:56.45
JSM 2019 1
22
1:57.89
3x800 m
USM 2015 3
15
6:38.13
USM 2016 4
17
6:16.80
Inne
60 m
IJSM 2018 3
19
7.00
2
19
h1
7.11
IJSM 2019 3
19
6.89
1
19
s1
6.93
2
19
h3
6.99
400 m
IUSM 2017 1
17
49.02
1
17
h2
51.03
IJSM 2020 1
22
46.95
1
22
h3
49.47
60 m häck (99.1 cm)
IJSM 2018 3
19
8.42
2
19
h1
8.49
Tresteg
IUSM 2017 1
17
13.73
Sjukamp (P17)
IUSM 2016
16
DNF
Ute
4x400 m
EM 2018
-
h1
DQ
Inne
400 m
IEM 2019 19
4
h3
49.50
IEM 2021 4
46.42
2
s3
46.67
1
h4
46.56

Lag-EM och Europacupen
400 m
Super L 2019
4
h2
47.16
8
DNS
400 m häck
Div 1 2021 4
50.11

Junior-ungdom
400 m
UEM 2016 12
4
17
h1
49.22
JEM19 2017 16
5
19
s3
48.08
5
19
h3
47.32
400 m häck
JVM 2018 15
4
19
s1
51.55
3
19
h4
51.35
JEM19 2019 1
19
50.32
1
19
s1
50.71
1
19
h2
52.14
1000 m stafett
UEM 2016 7
17
1:56.29
4
17
h2
1:57.17