0

Moa Granat

Född: 8 augusti 2004

Ålder: 18 år 118 dagar

Förening:
Vallentuna FK
Förening:
 Vallentuna FK
 

  •  2 SM‐guld, 2 SM‐silver


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

60 m (2)
7.78i
PB  SollentunaSollentuna19.1.22
7.79i
  SollentunaSollentuna19.1.22
100 m (3)
12.16mx
PB  VallentunaVallentuna18.5.22+1.1
12.40
  DanderydDanderyd22.5.22-0.3
12.16
=PB  DanderydDanderyd22.5.22+0.5
200 m (3)
24.78i
SB  UppsalaUppsala6.2.22
24.30
PB  VallentunaVallentuna18.5.22+0.9
24.88
  HuddingeHuddinge19.6.22-0.4
400 m (7)
54.56i
PB  (17) SollentunaSollentuna19.2.22
56.96i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
55.08i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
56.50
SB  HelsingborgHelsingborg10.7.22
54.58
SB  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S16.7.22
53.81
PB  (55) LidingöLidingö21.8.22
53.88
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN3.9.22
60 m häck (2)
8.71i
=PB  SollentunaSollentuna19.1.22
8.74i
  UppsalaUppsala6.2.22
100 m häck (7)
14.17
PB  DanderydDanderyd22.5.220.0
14.45
  HuddingeHuddinge19.6.22-1.9
14.05w
  HelsingborgHelsingborg9.7.22+3.2
14.14w
  HelsingborgHelsingborg9.7.22+2.8
13.82
PB  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S17.7.22+0.9
14.55
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna28.8.22-2.9
14.27
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna28.8.22-2.2
400 m häck (7)
57.49
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad3.7.22
1:00.59
  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S16.7.22
57.12
WU20L SB  FGPSöderhamnFGP, Söderhamn26.7.22
58.71
  SMNorrköpingSM, Norrköping6.8.22
56.77
PB (99) (3) SMNorrköpingSM, Norrköping7.8.22
57.91
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna28.8.22
57.72
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN3.9.22
Kula (1)
8.14
PB  VallentunaVallentuna9.10.22
 
7.597.247.558.14
Diskus (1)
15.31
PB  VallentunaVallentuna9.10.22
 
15.1515.04X15.31
Slägga (1)
20.82
SB  VallentunaVallentuna9.10.22
 
X19.48X20.82
Spjut (1)
17.15
PB  VallentunaVallentuna9.10.22
 
13.5912.0517.1513.90
Castorama (1)
1.401
PB  VallentunaVallentuna9.10.22
8.14   17.15   15.31   20.82
4x400 m (2)
3:41.34
  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S17.7.22
 Sweden
Hanna Karlsson, Elin Joabsson
Tilde Bjerager, Moa Granat
3:35.21
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN4.9.22
 Sweden
Moa Granat, Linnéa Frobe
Lisa Lilja, Hanna Karlsson

2021

60 m (2)
7.86i
SB  SätraSätra6.2.21
7.85i
SB  SätraSätra6.2.21
100 m (5)
12.2m
  VallentunaVallentuna19.5.210.0
12.36
SB  TäbyTäby16.6.21+1.3
12.27
PB  DanderydDanderyd20.6.210.0
12.42
  SollentunaSollentuna7.8.21-2.2
12.45
  SollentunaSollentuna7.8.21-0.5
200 m (6)
24.67i
PB  VäxjöVäxjö24.1.21
24.67i
=PB  SätraSätra6.2.21
24.52i
PB  (61) (12) SollentunaSollentuna13.2.21
24.7m mx
  VallentunaVallentuna19.5.210.0
25.01
PB  EnskedeEnskede3.7.21-2.2
24.42
PB  (98) SollentunaSollentuna8.8.21+1.4
400 m (3)
54.79
SB  EnskedeEnskede5.6.21
55.91
  USMNorrköpingUSM, Norrköping13.8.21
54.67
SB  (40) USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21
800 m (1)
2:13.09
PB  DanderydDanderyd15.5.21
60 m häck (2)
8.71i
PB  (12) VäxjöVäxjö24.1.21
8.77i
  VäxjöVäxjö24.1.21
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2)
14.10
PB  (78) TäbyTäby16.6.21-1.1
14.29
  DanderydDanderyd20.6.210.0
300 m häck (4)
41.36
SB  HuddingeHuddinge11.6.21
41.11
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21
42.79
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21
40.96
PB (5) (2) (1) USMNorrköpingUSM, Norrköping15.8.21
400 m häck (7)
57.51
PB  MölndalMölndal10.6.21
58.79
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST16.7.21
57.86
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST17.7.21
57.94
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST18.7.21
1:00.01
  SMBoråsSM, Borås28.8.21
57.65
  SMBoråsSM, Borås29.8.21
56.84
PB (90) (2) (1) vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S5.9.21
Kula (1)
7.26
PB  VallentunaVallentuna2.10.21
 
6.727.116.297.26
Diskus (1)
13.89
PB  VallentunaVallentuna2.10.21
 
X13.7213.5513.89
Slägga (1)
26.39
PB  VallentunaVallentuna2.10.21
 
24.4820.2418.5626.39
Spjut (1)
15.39
PB  VallentunaVallentuna2.10.21
 
XX14.6815.39
Castorama (1)
1.361
PB  VallentunaVallentuna2.10.21
7.26   15.39   13.89   26.39
4x400 m (1)
3:49.08
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S5.9.21
 Sweden
Lathifa Afrah, Tilde Bjerager
Emilia Mandl, Moa Granat
3x800 m (1)
6:52.66
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 Vallentuna FK

2020

60 m (4)
8.06i
PB  SollentunaSollentuna22.1.20
8.09i
  SollentunaSollentuna22.1.20
7.86i
PB  SätraSätra16.2.20
7.82i
PB  SätraSätra16.2.20
100 m (1)
12.34
PB  Stockholm/SStockholm/S6.9.20+0.3
200 m (6)
25.20i
PB  GävleGävle7.12.19
25.69i
  ÖrebroÖrebro11.1.20
25.30i
  SollentunaSollentuna22.1.20
25.11i
PB  (20)UppsalaUppsala9.2.20
25.12mx
PB  VallentunaVallentuna18.5.20-0.4
24.54w
  EskilstunaEskilstuna30.7.20+2.1
400 m (4)
55.45i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
54.78i
PB  (23) (4) IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
54.41
PB  (45) (19) SollentunaSollentuna5.7.20
54.41
=PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping30.8.20
600 m (1)
1:32.21i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
1500 m hinder (1)
DNF
  VallentunaVallentuna2.8.20
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (10)
8.77i
PB  GävleGävle7.12.19
8.87i
  ÖrebroÖrebro11.1.20
8.93i
  ÖrebroÖrebro11.1.20
8.93i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
8.87i
  UppsalaUppsala9.2.20
8.72i
PB  UppsalaUppsala9.2.20
8.77i
  SätraSätra15.2.20
8.63i
PB  SätraSätra15.2.20
8.63i
=PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
8.61i
PB  (39) IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (5)
14.0m
  VallentunaVallentuna22.6.20+0.7
14.31
PB  EskilstunaEskilstuna27.6.20+1.6
14.29
PB  HuddingeHuddinge25.7.20-1.0
14.44
  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20-0.7
14.53
  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20-2.6
300 m häck (5)
42.27
SB  VallentunaVallentuna12.6.20
42.12
SB  EskilstunaEskilstuna27.6.20
41.30
PB  HuddingeHuddinge25.7.20
42.21
  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20
41.08
PB (17) (1) (1) HuddingeHuddinge26.9.20
400 m häck (3)
57.88
PB (78) (9) (2) SöderhamnSöderhamn8.8.20
59.59
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
58.06
  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20
Höjd (1)
1.65i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
1.44
O
1.47
O
1.50
O
1.53
O
1.56
O
1.59
XXO
1.62
XO
1.65
O
1.68
XXX
       
Längd (1)
4.83i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
4.814.834.60
Kula (3.0 kg) (1)
8.30i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
8.187.848.30
Femkamp (F17) (1)
3.622
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
8.93   1.65   8.30   4.83   1:32.21
3x800 m (1)
7:11.63
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Vallentuna FK
Tilde Josefsson, Lizette Carlsson, Moa Granat,

2019

60 m (1)
8.23i
PB  SollentunaSollentuna16.1.19
80 m (1)
10.48
PB  DanderydDanderyd19.5.19+0.2
200 m (2)
DQi
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
25.86
PB  VallentunaVallentuna3.6.190.0
300 m (3)
39.51
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19
39.19
PB (64) (11) (5) USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19
40.17
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19
400 m (1)
57.55i
PB  (16)SollentunaSollentuna19.12.18
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (3)
9.20i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
9.01i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
9.08i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
300 m häck (3)
41.64
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
43.08
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19
41.44
PB (16) (11) (4) USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19
400 m häck (3)
1:00.21
PB  Sollentuna/ESollentuna/E8.6.19
59.73
PB  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
59.44
PB  (66) (17) (4)SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (5)
11.70w
  Sollentuna/ESollentuna/E9.6.19+2.4
12.15
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19-0.4
11.79
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19-1.4
11.94
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19-1.6
11.89
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19-0.2
3x800 m (1)
7:07.50
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Vallentuna FK

2018

200 m (4)
28.07i
PB  ÖrebroÖrebro13.1.18
27.13i
PB  SollentunaSollentuna14.2.18
27.23
PB  EkeröEkerö26.5.180.0
26.72w
  Huddinge/JHuddinge/J17.6.18+2.5
300 m (1)
41.87
PB  VästeråsVästerås29.7.18
800 m (1)
2:19.86
PB  DanderydDanderyd13.5.18
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (3)
9.76i
PB  ÖrebroÖrebro13.1.18
9.61i
PB  ÖrebroÖrebro13.1.18
9.73i
  HuddingeHuddinge28.1.18
300 m häck (1)
44.43
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.18
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
12.08
PB  Sollentuna/ESollentuna/E3.6.18+1.4

2017

300 m häck (1)
48.27
PB  FalunFalun1.8.17

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
7.78
Sollentuna19.1.22
100 m
Ute
12.16mx
Vallentuna18.5.22+1.1
200 m
Ute
24.30
Vallentuna18.5.22+0.9
Inne
24.52
Sollentuna13.2.21
300 m
Ute
39.19
Trollhättan10.8.19
400 m
Ute
53.81
Lidingö21.8.2234
Inne
54.56
Sollentuna19.2.22
600 m
Inne
1:32.21
Sollentuna1.2.20
800 m
Ute
2:13.09
Danderyd15.5.21
60 m häck
Inne
8.71
Växjö24.1.21
100 m häck
Ute
13.82
Malmö/S17.7.22+0.9
300 m häck
Ute
40.96
Norrköping15.8.21
400 m häck
Ute
56.77
Norrköping7.8.2211
Höjd
Inne
1.65
Sollentuna1.2.20
Längd
Inne
4.83
Sollentuna1.2.20
Kula
Ute
8.14
Vallentuna9.10.22
Diskus
Ute
15.31
Vallentuna9.10.22
Slägga
Ute
26.39
Vallentuna2.10.21
Spjut
Ute
17.15
Vallentuna9.10.22
Castorama
Ute
1.401
Vallentuna9.10.22

Junior-ungdom
80 m
Ute
10.48
Danderyd19.5.19+0.2
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne
9.01
Västerås10.3.19
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne
8.61
Örebro7.3.20
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
14.10
Täby16.6.21-1.1
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
11.79
Göteborg/U28.6.19-1.4
Kula (3.0 kg)
Inne
8.30
Sollentuna1.2.20
Femkamp (F17)
Inne
3.622
Sollentuna1.2.20
200 m
24.30
1
19
Vallentuna18.5.22+0.9
24.42
1
17
Sollentuna8.8.21+1.4
24.52i
2
Sollentuna13.2.21
24.67i
4
Växjö24.1.21
24.67i
3
Sätra6.2.21
24.78i
2
Uppsala6.2.22
24.88
1
Huddinge19.6.22-0.4
25.01
1
Enskede3.7.21-2.2
25.11i
2
17
Uppsala9.2.20
25.20i
1
Gävle7.12.19
Visa/dölj alla resultat
25.30i
2
Sollentuna22.1.20
25.69i
3
Örebro11.1.20
25.86
1
15
Vallentuna3.6.190.0
27.13i
1
D
Sollentuna14.2.18
27.23
1
Ekerö26.5.180.0
28.07i
1
14
C
Örebro13.1.18
10-bästasnitt: 24.756
400 m
53.81
1
A
Lidingö21.8.22
53.88
4
vFINHelsinki, FIN3.9.22
54.41
1
Sollentuna5.7.20
54.41
1
16
USMNorrköping30.8.20
54.56i
2
Sollentuna19.2.22
54.58
2
19
NordicCMalmö/S16.7.22
54.67
1
17
USMNorrköping14.8.21
54.78i
1
16
IUSMÖrebro8.3.20
54.79
1
Enskede5.6.21
55.08i
3
19
IJSMSkellefteå6.3.22
Visa/dölj alla resultat
55.45i
1
16
h2
IUSMÖrebro7.3.20
55.91
1
17
h1
USMNorrköping13.8.21
56.50
1
Helsingborg10.7.22
56.96i
1
19
h1
IJSMSkellefteå5.3.22
57.55i
1
Sollentuna19.12.18
10-bästasnitt: 54.497
300 m häck
40.96
1
17
USMNorrköping15.8.21
41.08
1
16
Huddinge26.9.20
41.11
1
17
VUSGöteborg/U10.7.21
41.30
1
17
Huddinge25.7.20
41.36
1
17
Huddinge11.6.21
41.44
1
15
USMTrollhättan9.8.19
41.64
1
15
VUSGöteborg/U28.6.19
42.12
1
17
Eskilstuna27.6.20
42.21
1
16
USMNorrköping29.8.20
42.27
1
16
Vallentuna12.6.20
Visa/dölj alla resultat
42.79
1
17
h1
USMNorrköping14.8.21
43.08
1
15
h2
USMTrollhättan9.8.19
44.43
1
15
VUSGöteborg/U29.6.18
48.27
2
17
Falun1.8.17
10-bästasnitt: 41.549
400 m häck
56.77
1
SMNorrköping7.8.22
56.84
3
vFINStockholm/S5.9.21
57.12
1
Söderhamn26.7.22
57.49
1
B
Karlstad3.7.22
57.51
1
Mölndal10.6.21
57.65
1
SMBorås29.8.21
57.72
3
vFINHelsinki, FIN3.9.22
57.86
1
19
s1
JEM19Tallinn, EST17.7.21
57.88
1
22
Söderhamn8.8.20
57.91
1
19
JSMSollentuna28.8.22
Visa/dölj alla resultat
57.94
2
19
JEM19Tallinn, EST18.7.21
58.06
2
SMUppsala16.8.20
58.71
1
h2
SMNorrköping6.8.22
58.79
1
19
h2
JEM19Tallinn, EST16.7.21
59.44
2
SMKarlstad1.9.19
59.59
1
h3
SMUppsala15.8.20
59.73
2
h2
SMKarlstad31.8.19
1:00.01
1
h2
SMBorås28.8.21
1:00.21
1
B
Sollentuna/E8.6.19
1:00.59
4
19
NordicCMalmö/S16.7.22
10-bästasnitt: 57.475

60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
8.61i
1
16
IUSMÖrebro7.3.20
8.63i
1
17
Sätra15.2.20
8.63i
1
16
h1
IUSMÖrebro7.3.20
8.72i
2
17
Uppsala9.2.20
8.77i
1
17
Gävle7.12.19
8.77i
1
17
h1
Sätra15.2.20
8.87i
2
17
h2
Örebro11.1.20
8.87i
1
17
h2
Uppsala9.2.20
8.93i
2
17
Örebro11.1.20
8.93i
pen
16
IUSMSollentuna1.2.20
10-bästasnitt: 8.773

Total results in database: 157
By event:
60 m:9
80 m:1
100 m:9
200 m:21
300 m:4
400 m:15
600 m:1
800 m:2
1500 m hinder:1
60 m häck (76.2 cm, 8 m):6
60 m häck:4
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m):10
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):7
100 m häck:7
300 m häck:14
400 m häck:20
80 m häck (76.2 cm, 8 m):6
Höjd:1
Längd:1
Kula (3.0 kg):1
Kula:2
Diskus:2
Slägga:2
Spjut:2
Femkamp (F17):1
Castorama:2
4x400 m:3
3x800 m:3
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
8.23
 2
Sollentuna
16.1
 
2020
7.82
 1-17
Sätra
16.2
 
7.86
1h3-17
Sätra
16.2
 
8.06
4 h1
Sollentuna
22.1
 
8.09
4
Sollentuna
22.1
 
2021
7.85
 2
Sätra
6.2
 
7.86
4
Sätra
6.2
 
2022
7.78
2h1
Sollentuna
19.1
 
7.79
2
Sollentuna
19.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
12.34
 1-17
Stockholm/S
6.9
 +0.3
2021
12.27
 1-17
Danderyd
20.6
 0.0
12.36
3
Täby
16.6
 +1.3
12.42
1h1-17
Sollentuna
7.8
-2.2
12.45
1-17
Sollentuna
7.8
-0.5
2022
12.16
1
Danderyd
22.5
 +0.5
12.40
1h2
Danderyd
22.5
-0.3
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
27.23
 1
Ekerö
26.5
 0.0
26.72w
 5-16
Huddinge/J
17.6
 +2.5
2019
25.86
 1-15
Vallentuna
3.6
 0.0
2020
24.54w
 1-17
Eskilstuna
30.7
 +2.1
2021
24.42
 1-17
Sollentuna
8.8
 +1.4
25.01
1
Enskede
3.7
-2.2
2022
24.30
1-19
Vallentuna
18.5
 +0.9
24.88
1
Huddinge
19.6
-0.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
27.13
 1rD
Sollentuna
14.2
 
28.07
1rC-14
Örebro
13.1
 
2020
25.11
 2-17
Uppsala
9.2
 
25.20
1
Gävle
7.12
 
25.30
2
Sollentuna
22.1
 
25.69
3
Örebro
11.1
 
2021
24.52
2
Sollentuna
13.2
 
24.67
4
Växjö
24.1
 
24.67
3
Sätra
6.2
 
2022
24.78
 2
Uppsala
6.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
41.87
 1-14
Västerås
29.7
 
2019
39.19
1h1-15
Trollhättan
10.8
 
39.51
1-15
Göteborg/U
30.6
 
40.17
1-15
Trollhättan
10.8
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
54.41
 1
Sollentuna
5.7
 
54.41
1-16
Norrköping
30.8
 
2021
54.67
 1-17
Norrköping
14.8
 
54.79
1
Enskede
5.6
 
55.91
1h1-17
Norrköping
13.8
 
2022
53.81
1rA
Lidingö
21.8
 
53.88
4
Helsinki, FIN
3.9
 
54.58
2-19
Malmö/S
16.7
 
56.50
1
Helsingborg
10.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
57.55
 1
Sollentuna
19.12
 
2020
54.78
 1-16
Örebro
8.3
 
55.45
1h2-16
Örebro
7.3
 
2022
54.56
2
Sollentuna
19.2
 
55.08
3-19
Skellefteå
6.3
 
56.96
1h1-19
Skellefteå
5.3
 
600 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1:32.21
P-16
Sollentuna
1.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
2:19.86
 2
Danderyd
13.5
 
2021
2:13.09
1-17
Danderyd
15.5
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2021
8.71
3h2
Växjö
24.1
 
8.77
7
Växjö
24.1
 
2022
8.71
 1-19
Sollentuna
19.1
 
8.74
3
Uppsala
6.2
 
100 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
13.82
4-19
Malmö/S
17.7
 +0.9
14.17
1
Danderyd
22.5
 0.0
14.27
1-19
Sollentuna
28.8
-2.2
14.45
1
Huddinge
19.6
-1.9
14.55
1h1-19
Sollentuna
28.8
-2.9
14.05w
 3
Helsingborg
9.7
 +3.2
14.14w
 2
Helsingborg
9.7
 +2.8
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
48.27
 2-17
Falun
1.8
 
2018
44.43
 1-15
Göteborg/U
29.6
 
2019
41.44
 1-15
Trollhättan
9.8
 
41.64
1-15
Göteborg/U
28.6
 
43.08
1h2-15
Trollhättan
9.8
 
2020
41.08
 1-16
Huddinge
26.9
 
41.30
1-17
Huddinge
25.7
 
42.12
1-17
Eskilstuna
27.6
 
42.21
1-16
Norrköping
29.8
 
42.27
1-16
Vallentuna
12.6
 
2021
40.96
1-17
Norrköping
15.8
 
41.11
1-17
Göteborg/U
10.7
 
41.36
1-17
Huddinge
11.6
 
42.79
1h1-17
Norrköping
14.8
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
59.44
 2
Karlstad
1.9
 
59.73
2h2
Karlstad
31.8
 
1:00.21
1rB
Sollentuna/E
8.6
 
2020
57.88
 1-22
Söderhamn
8.8
 
58.06
2
Uppsala
16.8
 
59.59
1h3
Uppsala
15.8
 
2021
56.84
 3
Stockholm/S
5.9
 
57.51
1
Mölndal
10.6
 
57.65
1
Borås
29.8
 
57.86
1s1-19
Tallinn, EST
17.7
 
57.94
2-19
Tallinn, EST
18.7
 
58.79
1h2-19
Tallinn, EST
16.7
 
1:00.01
1h2
Borås
28.8
 
2022
56.77
1
Norrköping
7.8
 
57.12
1
Söderhamn
26.7
 
57.49
1rB
Karlstad
3.7
 
57.72
3
Helsinki, FIN
3.9
 
57.91
1-19
Sollentuna
28.8
 
58.71
1h2
Norrköping
6.8
 
1:00.59
4-19
Malmö/S
16.7
 
Höjd
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1.65
P-16
Sollentuna
1.2
 
Längd
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
4.83
P-16
Sollentuna
1.2
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
7.26
 Com
Vallentuna
2.10
 
2022
8.14
Com
Vallentuna
9.10
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
13.89
 Com
Vallentuna
2.10
 
2022
15.31
Com
Vallentuna
9.10
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
26.39
Com
Vallentuna
2.10
 
2022
20.82
 Com
Vallentuna
9.10
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
15.39
 Com
Vallentuna
2.10
 
2022
17.15
Com
Vallentuna
9.10
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
1.361
 4
Vallentuna
2.10
 
2022
1.401
2
Vallentuna
9.10
 

Junior-ungdom
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
10.48
2-15
Danderyd
19.5
 +0.2
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
9.61
 1-14
Örebro
13.1
 
9.73
2rB-14
Huddinge
28.1
 
9.76
1h1-14
Örebro
13.1
 
2019
9.01
1s2-15
Västerås
10.3
 
9.08
4-15
Västerås
10.3
 
9.20
1h2-15
Västerås
10.3
 
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
8.61
1-16
Örebro
7.3
 
8.63
1-17
Sätra
15.2
 
8.63
1h1-16
Örebro
7.3
 
8.72
2-17
Uppsala
9.2
 
8.77
1-17
Gävle
7.12
 
8.77
1h1-17
Sätra
15.2
 
8.87
2h2-17
Örebro
11.1
 
8.87
1h2-17
Uppsala
9.2
 
8.93
2-17
Örebro
11.1
 
8.93
P-16
Sollentuna
1.2
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
12.08
 1h1-14
Sollentuna/E
3.6
 +1.4
2019
11.79
2h6-15
Göteborg/U
28.6
-1.4
11.89
3-15
Trollhättan
11.8
-0.2
11.94
1h2-15
Trollhättan
11.8
-1.6
12.15
1h4-15
Göteborg/U
28.6
-0.4
11.70w
 2-15
Sollentuna/E
9.6
 +2.4
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
14.29
 1-17
Huddinge
25.7
-1.0
14.31
1-17
Eskilstuna
27.6
 +1.6
14.44
1h2-16
Norrköping
29.8
-0.7
14.53
1-16
Norrköping
29.8
-2.6
2021
14.10
1-17
Täby
16.6
-1.1
14.29
1-17
Danderyd
20.6
 0.0
Kula (3.0 kg)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
8.30
P-16
Sollentuna
1.2
 
Femkamp (F17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
3.622
3-16
Sollentuna
1.2
 

Ute
400 m häck
SM 2019 2
59.44
2
h2
59.73
SM 2020 2
58.06
1
h3
59.59
SM 2021 1
57.65
1
h2
1:00.01
SM 2022 1
56.77
1
h2
58.71

Junior-ungdom
300 m
USM 2019 1
15
40.17
1
15
h1
39.19
400 m
USM 2020 1
16
54.41
USM 2021 1
17
54.67
1
17
h1
55.91
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
USM 2019 3
15
11.89
1
15
h2
11.94
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
USM 2020 1
16
14.53
1
16
h2
14.44
100 m häck
JSM 2022 1
19
14.27
1
19
h1
14.55
300 m häck
USM 2019 1
15
41.44
1
15
h2
43.08
USM 2020 1
16
42.21
USM 2021 1
17
40.96
1
17
h1
42.79
400 m häck
JSM 2022 1
19
57.91
3x800 m
USM 2019 1
15
7:07.50
USM 2020 3
17
7:11.63
USM 2021 2
17
6:52.66
Inne
200 m
IUSM 2019
15
h9
DQ
400 m
IUSM 2020 1
16
54.78
1
16
h2
55.45
IJSM 2022 3
19
55.08
1
19
h1
56.96
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
IUSM 2019 4
15
9.08
1
15
s2
9.01
1
15
h2
9.20
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
IUSM 2020 1
16
8.61
1
16
h1
8.63
Femkamp (F17)
IUSM 2020 3
16
3.622

Junior-ungdom
Ute
400 m häck
JEM19 2021 2
19
57.94
1
19
s1
57.86
1
19
h2
58.79