Irene Ekelund

Född: 8 mars 1997

Ålder: 24 år 224 dagar

Förening:
 Spårvägens FK
 15.11.2017–

Tidigare förening(ar):
Malmö AI 15.11.2013–14.11.2017
Kils AIK –14.11.2013

  •  5 SM‐guld
  •  7 ISM‐guld, 1 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

60 m (4)
7.43i
  SätraSätra2.1.21
7.51i
  Göteborg/FHGöteborg/FH17.1.21
7.52i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
7.51i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
100 m (5)
11.58
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21-0.3
11.62
  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.6.21-0.1
11.58
=SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21+0.2
11.84
  SMBoråsSM, Borås27.8.21+0.1
DNS
  SMBoråsSM, Borås27.8.21-0.2
200 m (3)
24.01
SB  Stockholm/SStockholm/S22.5.21+0.2
24.22
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S2.6.21+0.3
23.61
SB  TäbyTäby16.6.21+1.6
Längd (1)
5.71i
  SätraSätra2.1.21
4x100 m (1)
46.64
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 Spårvägens FK
Maia Eppelin, Irene Ekelund
Saga Berneryd, Moa Hjelmer

2020

60 m (5)
7.47i
SB  NorrköpingNorrköping6.1.20
7.48i
  UppsalaUppsala8.2.20
7.43i
SB  UppsalaUppsala8.2.20
7.45i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
7.42i
SB  (4)ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
100 m (1)
12.19
SB  EskilstunaEskilstuna28.6.20-2.4
200 m (1)
24.14i
SB  (5)FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
Längd (3)
5.77
SB  TumbaTumba11.7.200.0
 
X5.30
+0.2
X4.41
0.0
5.77
0.0
X
5.77
=SB  TumbaTumba18.7.20+2.0
 
5.26
+1.5
4.31
+2.2
5.77
+2.0
5.40
+2.1
X5.42
+1.9
5.68
  TumbaTumba1.8.20+1.4
 
5.59
+1.4
X5.68
0.0
XXX

2019

60 m (9)
7.46i
SB  ÖrebroÖrebro13.1.19
7.44i
SB  ÖrebroÖrebro13.1.19
7.40i
SB  NorrköpingNorrköping26.1.19
7.40i
=SB  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
7.41i
  v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR10.2.19
7.32i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
7.29i
SB (64) (1)ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
7.38i
  IEMGlasgow, GBRIEM, Glasgow, GBR2.3.19
7.41i
  IEMGlasgow, GBRIEM, Glasgow, GBR2.3.19
100 m (7)
11.65
SB  Eagle Rock, CAEagle Rock, CA11.5.19+0.2
11.76w
  SkaraSkara6.6.19+2.3
11.81
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+1.8
11.65
=SB  SätraSätra14.8.19+1.2
11.44
SB  (1)vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S24.8.19+1.3
11.66
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19+0.6
11.51
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19+1.1
200 m (13)
23.77
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19+1.3
23.77
=SB  SkaraSkara6.6.19+2.0
23.69w
  Sollentuna/ESollentuna/E9.6.19+2.7
23.92
  Huddinge/JHuddinge/J24.7.19+0.2
24.03
  VästeråsVästerås3.8.19-0.6
23.88
  VästeråsVästerås3.8.19-1.7
24.02
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19-0.2
24.01
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S11.8.19-0.8
23.51w
  UppsalaUppsala17.8.19+2.1
23.50
SB  (1)vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S25.8.19+1.4
Okända vindförhållanden:
23.93
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
23.75
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19+1.0
23.56
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19+1.6
Längd (7)
5.83i
PB  (20)UppsalaUppsala5.1.19
5.69i
  ÖrebroÖrebro12.1.19
5.80i
  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
 
5.575.80X
4.10
  Eagle Rock, CAEagle Rock, CA11.5.190.0
 
4.10
-1.2
3.26X
-0.5
3.70
+1.4
5.55
SB  Sollentuna/ESollentuna/E8.6.19+1.3
4.01
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S11.8.19+1.4
5.81
PB  Stockholm/SStockholm/S8.9.19+0.5
4x100 m (3)
45.18
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Spårvägens FK
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Irene Ekelund, Moa Hjelmer
45.48
  Lag-SMMalmö/SLag-SM, Malmö/S26.6.19
 Spårvägens FK
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Irene Ekelund, Moa Hjelmer
45.48
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19
 Spårvägens FK
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Irene Ekelund, Moa Hjelmer

2018

60 m (6)
7.55i
SB  SätraSätra3.2.18
7.90i
  SätraSätra3.2.18
7.59i
  SätraSätra10.2.18
7.60i
  SätraSätra10.2.18
7.49i
SB  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
7.43i
SB  (1)ISMGävleISM, Gävle17.2.18
100 m (11)
11.72
SB  (5)SollentunaSollentuna1.6.18+1.1
11.77
  SollentunaSollentuna1.6.18+0.9
11.77
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18-0.1
11.70w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18+3.3
11.87
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18+0.8
11.50w
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18+2.2
11.75
  Stockholm/SStockholm/S18.7.180.0
11.91
  Stockholm/SStockholm/S18.7.18-1.9
11.75
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18+1.6
11.72
=SB  SundsvallSundsvall28.7.18+0.7
11.79
  SundsvallSundsvall28.7.18-0.2
200 m (2)
24.60i
SB  (8)SätraSätra11.2.18
24.02
SB  (6)Sollentuna/ESollentuna/E3.6.18+2.0
4x100 m (3)
45.46
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Spårvägens FK
Elin Westerlund, Isabelle Eurenius
Irene Ekelund, Moa Hjelmer
45.40
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18
 Sweden
Claudia Payton, Irene Ekelund
Hanna Adriansson Nordberg, Elin Östlund
45.89
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18
 Spårvägens FK
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Elin Westerlund, Irene Ekelund

2017

100 m (5)
11.86
SB  (11)SkaraSkara6.6.17+1.0
11.88
  Lag-EM Div 1Vaasa, FINLag-EM Div 1, Vaasa, FIN23.6.17+0.8
12.07
  Lag-EM Div 1Vaasa, FINLag-EM Div 1, Vaasa, FIN24.6.17-1.2
11.77w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+2.6
11.86
=SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17-0.4
200 m (3)
24.95
SB  SkaraSkara6.6.17+0.9
24.52
SB  (15)FGPSollentunaFGP, Sollentuna29.6.17-1.6
24.56
  KilKil19.8.17+0.6
4x100 m (3)
DNF
  SMMalmö/SSM, Malmö/S27.5.17
 Malmö AI
Adriana Janic, Linnea Killander
Pernilla Nilsson, Irene Ekelund
45.32
SB  Genève, SUIGenève, SUI10.6.17
 Sweden
Gladys Bamane, Irene Ekelund
Isabelle Eurenius, Linnea Killander
45.65
  Lag-EM Div 1Vaasa, FINLag-EM Div 1, Vaasa, FIN24.6.17
 Sweden
Gladys Bamane, Irene Ekelund
Isabelle Eurenius, Pernilla Nilsson

2016

60 m (3)
7.50i
SB  (56) IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
7.60i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
7.55i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
100 m (2)
11.91
SB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16+2.0
12.11
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16+0.7
200 m (13)
24.05i
SB  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A31.1.16
23.64i
SB (74) (10) (1)v3NatVäxjöv3Nat, Växjö13.2.16
24.05i
  GlobenStockholm/GGloben, Stockholm/G17.2.16
24.49i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
24.09i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
24.00
SB  SAYOSollentuna/ESAYO, Sollentuna/E5.6.16-1.9
24.01
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S16.6.16-0.8
23.70
SB  (72) (2)Snabba KlippSkaraSnabba Klipp, Skara19.6.16+1.7
23.74
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16+1.8
24.16
  ÖSPHelsingborgÖSP, Helsingborg9.7.16-0.1
24.50
  ÖSPHelsingborgÖSP, Helsingborg9.7.16+1.2
24.36
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16-1.7
24.43
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16+0.4

2015

30 m (1)
i
=PB  SätraSätra13.12.14
60 m (10)
7.44i
SB  ScandicIGHuddingeScandicIG, Huddinge18.1.15
7.5mi
  ScandicIGHuddingeScandicIG, Huddinge18.1.15
7.39i
SB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra31.1.15
7.39i
=SB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra31.1.15
7.43i
  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
7.26i
SJIR PB (41) (4) ISMSätraISM, Sätra21.2.15
7.35i
  MalmöGMalmö/MMalmöG, Malmö/M25.2.15
7.35i
  MalmöGMalmö/MMalmöG, Malmö/M25.2.15
7.27i
  IEMPraha, CZEIEM, Praha, CZE7.3.15
7.36i
  IEMPraha, CZEIEM, Praha, CZE8.3.15
100 m (2)
11.70
SB  (5)AtletiCAGGenève, SUIAtletiCAG, Genève, SUI6.6.15-0.5
DQ
  AtletiCAGGenève, SUIAtletiCAG, Genève, SUI6.6.15+0.6
200 m (8)
23.62i
WJL SB  ScandicIGHuddingeScandicIG, Huddinge17.1.15
23.82i
  KarlstadKarlstad24.1.15
23.45i
WJL SB (33) (4) (1)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra31.1.15
23.55i
  XL-GalanStockholm/GXL-Galan, Stockholm/G19.2.15
24.15i
  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
23.98i
  ISMSätraISM, Sätra22.2.15
25.04
SB  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15-2.0
24.69
SB  JSMKalmarJSM, Kalmar23.8.15-1.0
4x100 m (3)
45.48
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna16.5.15
 Malmö AI
Irene Ekelund, Linnea Killander
Daniella Busk, Josefin Magnusson
48.60
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna17.5.15
 Malmö AI
Malin Olsson, Elin Nossmy
Sara Jacobsson, Irene Ekelund
44.17
SB  AtletiCAGGenève, SUIAtletiCAG, Genève, SUI6.6.15
 Sweden
Irene Ekelund, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Moa Hjelmer

2014

30 m (1)
i
PB  SätraSätra8.12.13
60 m (12)
7.45i
SB  TriumfglassÖrebroTriumfglass, Örebro30.11.13
7.62i
  SätraSätra4.1.14
7.66i
  SätraSätra4.1.14
7.68i
  ÖrebroÖrebro12.1.14
7.59i
  ÖrebroÖrebro12.1.14
7.72i
  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A25.1.14
7.66i
  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A25.1.14
7.45i
=SB  KarlstadKarlstad1.2.14
7.41i
SB  (14) (1) (1)KarlstadKarlstad1.2.14
7.47i
  XL GalanStockholm/GXL Galan, Stockholm/G6.2.14
7.73i
  IUSMSätraIUSM, Sätra16.2.14
7.66i
  IUSMSätraIUSM, Sätra16.2.14
100 m (10)
11.84
SB  KilKil8.6.14-1.0
11.52
SB  (35) (10) (1)FGPSollentunaFGP, Sollentuna26.6.14+1.1
11.83
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.14-0.3
11.86
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.14+0.2
11.54w
  FGPKarlstadFGP, Karlstad16.7.14+2.7
11.55
  JVMEugene, ORJVM, Eugene, OR22.7.14-0.6
11.64
  JVMEugene, ORJVM, Eugene, OR23.7.14-0.2
11.61
  JVMEugene, ORJVM, Eugene, OR23.7.14-1.0
11.77w
  USMGävleUSM, Gävle8.8.14+2.4
11.62
  USMGävleUSM, Gävle8.8.14+1.9
200 m (20)
23.75i
SB  TriumfglassÖrebroTriumfglass, Örebro30.11.13
23.97i
  ÖrebroÖrebro12.1.14
24.16i
  KarlstadKarlstad1.2.14
23.48i
SB (32) (5) (1) (1)XL GalanStockholm/GXL Galan, Stockholm/G6.2.14
Överlång bana - odoserad:
23.89i
  v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN8.2.14
23.51
SB  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna8.6.14+0.1
23.74
  BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR11.6.14-0.6
23.55
  Lag-EM Super LBraunschweig, GERLag-EM Super L, Braunschweig, GER22.6.14+1.2
23.74
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna26.6.14+0.4
23.79
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.14+0.8
23.43
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad16.7.14+1.8
23.47
  JVMEugene, ORJVM, Eugene, OR24.7.14-1.8
22.97w
  JVMEugene, ORJVM, Eugene, OR24.7.14+2.5
22.97w
  JVMEugene, ORJVM, Eugene, OR25.7.14+2.4
23.78
  SMUmeåSM, Umeå2.8.14+0.1
23.38
SB  SMUmeåSM, Umeå3.8.14+1.3
23.38
=SB  EMZürich, SUIEM, Zürich, SUI14.8.14+0.1
23.26
SB  (13) (3) (1)EMZürich, SUIEM, Zürich, SUI14.8.14+0.3
23.61
  DN GalanStockholm/SDN Galan, Stockholm/S21.8.14+0.4
23.46
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN31.8.14-1.1
Längd (1)
5.80i
PB  (42) IUSMSätraIUSM, Sätra15.2.14
 
5.585.595.025.745.805.76
4x100 m (8)
44.78
PB  SMKilSM, Kil24.5.14
 Malmö AI
Irene Ekelund, Linnea Killander
Daniella Busk, Pernilla Nilsson
44.44
SR PB  SMKilSM, Kil24.5.14
 Malmö AI
Irene Ekelund, Linnea Killander
Daniella Busk, Pernilla Nilsson
46.85
  JSMKilJSM, Kil25.5.14
 Malmö AI
Irene Ekelund, Adriana Janic
Sara Jacobsson, Emmy Ahlqvist
46.87
  JSMKilJSM, Kil25.5.14
 Malmö AI
Irene Ekelund, Adriana Janic
Sara Jacobsson, Emmy Ahlqvist
44.66
SB  Lag-EM Super LBraunschweig, GERLag-EM Super L, Braunschweig, GER21.6.14
 Sweden
Irene Ekelund, Linnea Killander
Daniella Busk, Pernilla Nilsson
43.80
SB  EMZürich, SUIEM, Zürich, SUI16.8.14
 Sweden
Irene Ekelund, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Pernilla Nilsson
44.36
  EMZürich, SUIEM, Zürich, SUI17.8.14
 Sweden
Irene Ekelund, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Pernilla Nilsson
44.09
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN30.8.14
 Sweden
Irene Ekelund, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Pernilla Nilsson

2013

60 m (17)
7.50i
SB  ÖrebroÖrebro25.11.12
7.54i
  ÖrebroÖrebro25.11.12
7.70i
  EskilstunaEskilstuna6.1.13
7.56i
  EskilstunaEskilstuna6.1.13
7.60i
  ÖrebroÖrebro13.1.13
7.52i
  ÖrebroÖrebro13.1.13
7.55i
  KarlstadKarlstad27.1.13
7.53i
  KarlstadKarlstad27.1.13
7.43i
PB  Råka SpåretSätraRåka Spåret, Sätra3.2.13
7.38i
PB  Råka SpåretSätraRåka Spåret, Sätra3.2.13
7.45i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
7.40i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
7.39i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
7.32i
SJIR PB (59) (2) (1) (1)XL-GalanStockholm/GXL-Galan, Stockholm/G21.2.13
7.36i
  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A10.3.13
7.45i
  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A10.3.13
7.42i
  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A10.3.13
100 m (18)
11.35
SJR PB (95) (6) (3) (1)HolmKilHolm, Kil8.6.13+1.7
11.95
  Lag-EM Div 1Dublin, IRLLag-EM Div 1, Dublin, IRL22.6.13-5.5
11.46
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna27.6.13+1.7
11.83
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.13-0.4
11.70
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.13-0.3
11.61
  UVMDonetsk, UKRUVM, Donetsk, UKR10.7.13-0.8
11.55
  UVMDonetsk, UKRUVM, Donetsk, UKR11.7.13-1.8
11.62
  UVMDonetsk, UKRUVM, Donetsk, UKR11.7.13-0.8
11.66
  FGPKarlstadFGP, Karlstad23.7.13-0.2
11.73
  KilKil3.8.13-1.4
11.42
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna9.8.13+0.8
11.49w
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna9.8.13+2.3
11.45
  DN GalanStockholm/SDN Galan, Stockholm/S22.8.13-0.5
11.85
  DNG-YouthStockholm/SDNG-Youth, Stockholm/S25.8.13-0.3
11.67
  DNG-YouthStockholm/SDNG-Youth, Stockholm/S25.8.13+0.6
11.76
  SMBoråsSM, Borås30.8.13-0.2
11.63
  SMBoråsSM, Borås30.8.13-0.2
11.38
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S7.9.13+1.8
200 m (24)
24.19i
SB  ÖrebroÖrebro25.11.12
24.21i
  EskilstunaEskilstuna6.1.13
24.16i
SB  ÖrebroÖrebro13.1.13
23.69i
PB  KarlstadKarlstad26.1.13
23.52i
PB  Råka SpåretSätraRåka Spåret, Sätra3.2.13
23.57i
  v2NatVäxjöv2Nat, Växjö9.2.13
24.40i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
23.90i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13
23.15i
UVB SIR SJIR PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13
23.24w
  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna9.6.13+2.3
23.37
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.13+1.1
23.24
SJR PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.13+0.2
23.02
SJR PB  UVMDonetsk, UKRUVM, Donetsk, UKR12.7.13-0.7
23.56
  UVMDonetsk, UKRUVM, Donetsk, UKR13.7.13-3.1
22.92
SJR PB (54) (3) (1) (1)UVMDonetsk, UKRUVM, Donetsk, UKR14.7.13-0.1
23.27
  FGPKarlstadFGP, Karlstad23.7.13-0.4
23.89
  KilKil4.8.13+1.3
23.39
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna10.8.13+1.3
23.26w
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna11.8.13+2.4
23.53
  Stockholm/SStockholm/S24.8.13+0.2
23.84
  Stockholm/SStockholm/S24.8.13+0.2
23.79
  SMBoråsSM, Borås31.8.13+1.7
23.26
  SMBoråsSM, Borås1.9.13+0.3
22.95
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S8.9.13+0.7
Längd (2)
5.45i
PB  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A9.3.13
5.67i
PB  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A10.3.13
4x100 m (2)
45.14
SB  Lag-EM Div 1Dublin, IRLLag-EM Div 1, Dublin, IRL22.6.13
 Sweden
Freja Jernstig, Sandra Törnros
Daniella Busk, Irene Ekelund
45.74
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S7.9.13
 Sweden
Johanna Gustafsson, Tove Ågren
Emilia Kjellgren, Irene Ekelund

2012

60 m (5)
7.65i
PB  SätraSätra10.12.11
7.60i
PB  KarlstadKarlstad11.2.12
7.55i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.12
7.53i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.12
7.44i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.12
100 m (8)
11.73
PB  (73) (22) (5)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U7.7.12+0.2
11.86
  FGPKarlstadFGP, Karlstad19.7.12+0.5
11.89
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby10.8.12+0.9
11.96
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby10.8.12+1.9
11.82
  Stockholm/SStockholm/S19.8.12-0.2
11.79
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U1.9.12+1.3
11.87
  HS ChVäxjö/AHS Ch, Växjö/A21.9.12
11.71w
  HS ChVäxjö/AHS Ch, Växjö/A21.9.12+3.1
200 m (10)
24.43i
PB  KarlstadKarlstad21.1.12
24.14i
PB  (18) (3) (3)KarlstadKarlstad11.2.12
24.37i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.12
24.59i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.12
24.20i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.12
24.05
PB  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna10.6.12+1.5
25.00
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.6.12-1.2
24.31
  Stockholm/SStockholm/S26.6.12-1.8
24.04
PB  (87) (23) (4)Stockholm/SStockholm/S26.6.12-0.5
24.18
  FGPKarlstadFGP, Karlstad19.7.12-2.1
300 m (3)
38.26
PB (19) (5) (2) VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U8.7.12
39.48
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby11.8.12
38.40
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby11.8.12
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (2)
8.83i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.12
8.54i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.12
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
12.08
SB  KilKil29.5.12+0.3
Längd (1)
5.58
PB  Växjö/AVäxjö/A21.9.12+0.4
4x100 m (1)
46.33
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U1.9.12
 Sweden
Emilia Kjellberg, Sandra Törnros
Ida Jansson, Irene Ekelund

2011

100 m (2)
11.86
PB  (7)KilKil13.8.11+0.2
11.99
  (99) Folksam GPMölndalFolksam GP, Mölndal3.9.11-0.4
200 m (3)
24.57
PB  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna22.5.11
24.11
PB  (3)KilKil14.8.110.0
24.28
  (49) Folksam GPMölndalFolksam GP, Mölndal3.9.11+0.3
300 m (1)
38.86
PB  KöpingKöping18.9.11
800 m (1)
2:29.51
PB  KristinehamnKristinehamn20.8.11
300 m häck (1)
43.16
PB  KöpingKöping17.9.11
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
11.51
PB  KöpingKöping18.9.11+1.4
Längd (1)
5.46
PB  ArvikaArvika23.7.11+0.5

2010

60 m (1)
7.94i
PB  KarlstadKarlstad21.3.10
100 m (1)
12.71
PB  Karlstad/MKarlstad/M5.9.10+0.8
200 m (2)
26.73i
PB  SätraSätra12.12.09
25.71
PB  SollentunaSollentuna13.6.10+0.2

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat77177.Eventname AS Eventeng, alltwat77177.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat77177.Date),'.',MONTH(alltwat77177.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat77177.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat77177 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat77177.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat77177.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat77177.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat77177.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat77177.Eventname AS Eventeng, alltwat77177.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat77177.Date),'.',MONTH(alltwat77177.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat77177.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat77177 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat77177.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat77177.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat77177.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat77177.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat77177.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat77177.Eventname AS Eventeng, alltwat77177.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat77177.Date),'.',MONTH(alltwat77177.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat77177.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat77177 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat77177.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat77177.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat77177.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat77177.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat77177.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.26
SJRSätra21.2.153
100 m
Ute
11.35
SJRKil8.6.13+1.74
200 m
Ute
22.92
SJRDonetsk, UKR14.7.13-0.12
Inne
23.15
SR SJRNorrköping17.2.131
300 m
Ute
38.26
Göteborg/U8.7.12
800 m
Ute
2:29.51
Kristinehamn20.8.11
300 m häck
Ute
43.16
Köping17.9.11
Längd
Ute
5.81
Stockholm/S8.9.19+0.5
Inne
5.83
Uppsala5.1.19

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne
8.54
Göteborg/FH26.2.12
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
11.51
Köping18.9.11+1.4
60 m
7.26i
1
ISMSätra21.2.15
7.27i
4
h3
IEMPraha, CZE7.3.15
7.29i
1
ISMNorrköping16.2.19
7.32i
4
XL-GalanStockholm/G21.2.13
7.32i
1
h1
ISMNorrköping16.2.19
7.35i
3
h2
MalmöGMalmö/M25.2.15
7.35i
5
MalmöGMalmö/M25.2.15
7.36i
1
16
h3
NC-yMalmö/A10.3.13
7.36i
6
s1
IEMPraha, CZE8.3.15
7.38i
1
Råka SpåretSätra3.2.13
Visa/dölj alla resultat
7.38i
3
h4
IEMGlasgow, GBR2.3.19
7.39i
1
ISMNorrköping16.2.13
7.39i
1
h1
Raka SpåretSätra31.1.15
7.39i
1
Raka SpåretSätra31.1.15
7.40i
1
s1
ISMNorrköping16.2.13
7.40i
1
h2
Norrköping26.1.19
7.40i
1
Folksam GPSätra4.2.19
7.41i
1
17
Karlstad1.2.14
7.41i
2
v3NatBærum, NOR10.2.19
7.41i
6
s3
IEMGlasgow, GBR2.3.19
7.42i
1
16
NC-yMalmö/A10.3.13
7.42i
3
ISMVäxjö22.2.20
7.43i
1
h3
Råka SpåretSätra3.2.13
7.43i
1
h1
ISMSätra21.2.15
7.43i
1
ISMGävle17.2.18
7.43i
1
Uppsala8.2.20
7.43i
1
Sätra2.1.21
7.44i
1
15
NC-yGöteborg/FH25.2.12
7.44i
1
ScandicIGHuddinge18.1.15
7.44i
1
Örebro13.1.19
7.45i
1
h3
ISMNorrköping16.2.13
7.45i
1
16
s1
NC-yMalmö/A10.3.13
7.45i
1
17
TriumfglassÖrebro30.11.13
7.45i
1
17
h1
Karlstad1.2.14
7.45i
1
h3
ISMVäxjö22.2.20
7.46i
1
h2
Örebro13.1.19
7.47i
6
XL GalanStockholm/G6.2.14
7.47i
1
h1
Norrköping6.1.20
7.48i
1
h1
Uppsala8.2.20
7.49i
1
h1
ISMGävle17.2.18
7.50i
1
Örebro25.11.12
7.50i
1
19
h4
IJSMVäxjö20.2.16
7.51i
2
Göteborg/FH17.1.21
7.51i
4
ISMMalmö/A20.2.21
7.52i
1
17
Örebro13.1.13
7.52i
2
h1
ISMMalmö/A20.2.21
7.53i
1
15
s1
NC-yGöteborg/FH25.2.12
7.53i
1
17
Karlstad27.1.13
7.54i
1
17
Örebro25.11.12
7.55i
1
15
h4
NC-yGöteborg/FH25.2.12
7.55i
1
17
h1
Karlstad27.1.13
7.55i
1
19
IJSMVäxjö20.2.16
7.55i
1
h1
Sätra3.2.18
7.56i
1
17
Eskilstuna6.1.13
7.59i
1
17
Örebro12.1.14
7.59i
1
h3
Sätra10.2.18
7.60i
1
15
Karlstad11.2.12
7.60i
1
17
h3
Örebro13.1.13
7.60i
1
19
s1
IJSMVäxjö20.2.16
7.60i
1
Sätra10.2.18
7.62i
1
h2
Sätra4.1.14
7.65i
1
15
Sätra10.12.11
7.66i
1
Sätra4.1.14
7.66i
1
17
PallasspMalmö/A25.1.14
7.66i
1
17
IUSMSätra16.2.14
7.68i
1
17
h2
Örebro12.1.14
7.70i
1
17
h2
Eskilstuna6.1.13
7.72i
1
17
h2
PallasspMalmö/A25.1.14
7.73i
1
17
h2
IUSMSätra16.2.14
7.90i
5
Sätra3.2.18
7.94i
1
13
h7
Karlstad21.3.10
10-bästasnitt: 7.326
100 m
11.35
1
HolmKil8.6.13+1.7
11.38
1
vFINStockholm/S7.9.13+1.8
11.42
1
16
h1
NC-yEskilstuna9.8.13+0.8
11.44
1
vFINStockholm/S24.8.19+1.3
11.45
6
DN GalanStockholm/S22.8.13-0.5
11.46
1
Folksam GPSollentuna27.6.13+1.7
11.51
1
SMKarlstad30.8.19+1.1
11.52
1
Folksam GPSollentuna26.6.14+1.1
11.55
2
17
s3
UVMDonetsk, UKR11.7.13-1.8
11.55
2
19
h4
JVMEugene, OR22.7.14-0.6
Visa/dölj alla resultat
11.58
3
Sollentuna13.6.21-0.3
11.58
1
Halmstad29.6.21+0.2
11.61
1
17
h5
UVMDonetsk, UKR10.7.13-0.8
11.61
6
19
JVMEugene, OR23.7.14-1.0
11.62
5
17
UVMDonetsk, UKR11.7.13-0.8
11.62
1
17
USMGävle8.8.14+1.9
11.62
1
Karlstad22.6.21-0.1
11.63
1
SMBorås30.8.13-0.2
11.64
3
19
s1
JVMEugene, OR23.7.14-0.2
11.65
2
Eagle Rock, CA11.5.19+0.2
11.65
1
Sätra14.8.19+1.2
11.66
3
Folksam GPKarlstad23.7.13-0.2
11.66
1
h1
SMKarlstad30.8.19+0.6
11.67
1
16
DNG-YouthStockholm/S25.8.13+0.6
11.70
1
16
VUSGöteborg/U29.6.13-0.3
11.70
4
h1
AtletiCAGGenève, SUI6.6.15-0.5
11.72
1
h3
Sollentuna1.6.18+1.1
11.72
2
h4
Sundsvall28.7.18+0.7
11.73
1
15
VUSGöteborg/U7.7.12+0.2
11.73
1
Kil3.8.13-1.4
11.75
1
h1
Stockholm/S18.7.180.0
11.75
1
Karlstad25.7.18+1.6
11.76
1
h1
SMBorås30.8.13-0.2
11.77
1
Sollentuna1.6.18+0.9
11.77
8
BauhausStockholm/S10.6.18-0.1
11.79
1
17
vFINGöteborg/U1.9.12+1.3
11.79
3
Sundsvall28.7.18-0.2
11.81
1
h2
VUSGöteborg/U29.6.19+1.8
11.82
1
15
Stockholm/S19.8.12-0.2
11.83
1
16
h6
VUSGöteborg/U29.6.13-0.4
11.83
1
17
h3
VUSGöteborg/U28.6.14-0.3
11.84
1
Kil8.6.14-1.0
11.84
4
h2
SMBorås27.8.21+0.1
11.85
1
16
h1
DNG-YouthStockholm/S25.8.13-0.3
11.86
1
17
Kil13.8.11+0.2
11.86
3
Folksam GPKarlstad19.7.12+0.5
11.86
1
17
VUSGöteborg/U28.6.14+0.2
11.86
3
h1
Skara6.6.17+1.0
11.86
4
VUSGöteborg/U1.7.17-0.4
11.87
1
17
s1
HS ChVäxjö/A21.9.12
11.87
4
VUSGöteborg/U30.6.18+0.8
11.88
5
h2
Lag-EM Div 1Vaasa, FIN23.6.17+0.8
11.89
1
15
h2
NC-yUpplands Väsby10.8.12+0.9
11.91
1
19
h1
JSMHässleholm5.8.16+2.0
11.91
1
Stockholm/S18.7.18-1.9
11.95
3
Lag-EM Div 1Dublin, IRL22.6.13-5.5
11.96
1
15
NC-yUpplands Väsby10.8.12+1.9
11.99
1
B
Folksam GPMölndal3.9.11-0.4
12.07
8
Lag-EM Div 1Vaasa, FIN24.6.17-1.2
12.11
3
19
JSMHässleholm5.8.16+0.7
12.19
1
Eskilstuna28.6.20-2.4
12.71
2
15
Karlstad/M5.9.10+0.8
10-bästasnitt: 11.463
200 m
22.92
1
17
UVMDonetsk, UKR14.7.13-0.1
22.95
1
vFINStockholm/S8.9.13+0.7
23.02
1
17
h4
UVMDonetsk, UKR12.7.13-0.7
23.15i
1
ISMNorrköping17.2.13
23.24
1
16
VUSGöteborg/U30.6.13+0.2
23.26
1
SMBorås1.9.13+0.3
23.26
3
s3
EMZürich, SUI14.8.14+0.3
23.27
1
Folksam GPKarlstad23.7.13-0.4
23.37
1
16
h1
VUSGöteborg/U30.6.13+1.1
23.38
1
SMUmeå3.8.14+1.3
Visa/dölj alla resultat
23.38
4
h2
EMZürich, SUI14.8.14+0.1
23.39
1
16
h2
NC-yEskilstuna10.8.13+1.3
23.43
2
Folksam GPKarlstad16.7.14+1.8
23.45i
1
Raka SpåretSätra31.1.15
23.46
1
vFINHelsinki, FIN31.8.14-1.1
23.47
1
19
h1
JVMEugene, OR24.7.14-1.8
23.48i
1
XL GalanStockholm/G6.2.14
23.50
1
vFINStockholm/S25.8.19+1.4
23.51
1
SAYOSollentuna8.6.14+0.1
23.52i
1
Råka SpåretSätra3.2.13
23.53
1
16
h2
Stockholm/S24.8.13+0.2
23.55
5
Lag-EM Super LBraunschweig, GER22.6.14+1.2
23.55i
2
XL-GalanStockholm/G19.2.15
23.56
1
17
s3
UVMDonetsk, UKR13.7.13-3.1
23.56
1
SMKarlstad1.9.19+1.6
23.57i
2
v2NatVäxjö9.2.13
23.61
6
DN GalanStockholm/S21.8.14+0.4
23.61
1
Täby16.6.21+1.6
23.62i
1
ScandicIGHuddinge17.1.15
23.64i
1
v3NatVäxjö13.2.16
23.69i
1
17
Karlstad26.1.13
23.70
1
Snabba KlippSkara19.6.16+1.7
23.74
8
BislettOslo, NOR11.6.14-0.6
23.74
2
Folksam GPSollentuna26.6.14+0.4
23.74
4
Folksam GPSollentuna28.6.16+1.8
23.75i
1
17
TriumfglassÖrebro30.11.13
23.75
1
s2
SMKarlstad1.9.19+1.0
23.77
8
BauhausStockholm/S30.5.19+1.3
23.77
2
Skara6.6.19+2.0
23.78
1
h3
SMUmeå2.8.14+0.1
23.79
1
h2
SMBorås31.8.13+1.7
23.79
1
17
VUSGöteborg/U29.6.14+0.8
23.82i
1
Karlstad24.1.15
23.84
1
16
Stockholm/S24.8.13+0.2
23.88
1
Västerås3.8.19-1.7
23.89
1
Kil4.8.13+1.3
23.90i
1
s2
ISMNorrköping17.2.13
23.92
2
h2
Huddinge/J24.7.19+0.2
23.97i
1
Örebro12.1.14
23.98i
1
ISMSätra22.2.15
24.00
1
SAYOSollentuna/E5.6.16-1.9
24.01
8
BauhausStockholm/S16.6.16-0.8
24.01
1
22
JSMGöteborg/S11.8.19-0.8
24.01
2
Stockholm/S22.5.21+0.2
24.02
2
Sollentuna/E3.6.18+2.0
24.02
1
22
h1
JSMGöteborg/S10.8.19-0.2
24.03
1
h2
Västerås3.8.19-0.6
24.04
1
15
Stockholm/S26.6.12-0.5
24.05
1
17
SAYOSollentuna10.6.12+1.5
24.05i
1
PallasspMalmö/A31.1.16
24.05i
3
GlobenStockholm/G17.2.16
24.09i
1
ISMMalmö/A28.2.16
24.11
1
17
Kil14.8.110.0
24.14i
1
15
Karlstad11.2.12
24.14i
3
Folksam GPSätra11.2.20
24.15i
1
h1
ISMSätra21.2.15
24.16i
1
Örebro13.1.13
24.16i
1
Karlstad1.2.14
24.16
1
h1
ÖSPHelsingborg9.7.16-0.1
24.18
3
Folksam GPKarlstad19.7.12-2.1
24.19i
1
17
Örebro25.11.12
24.20i
1
15
NC-yGöteborg/FH26.2.12
24.21i
1
17
Eskilstuna6.1.13
24.22
7
Göteborg/S2.6.21+0.3
24.28
3
Folksam GPMölndal3.9.11+0.3
24.31
1
15
h1
Stockholm/S26.6.12-1.8
24.36
1
19
h1
JSMHässleholm6.8.16-1.7
24.37i
1
15
h3
NC-yGöteborg/FH25.2.12
24.40i
1
h2
ISMNorrköping16.2.13
24.43i
1
15
Karlstad21.1.12
24.43
1
19
JSMHässleholm7.8.16+0.4
24.49i
1
h5
ISMMalmö/A27.2.16
24.50
1
ÖSPHelsingborg9.7.16+1.2
24.52
4
Folksam GPSollentuna29.6.17-1.6
24.56
1
Kil19.8.17+0.6
24.57
1
17
SAYOSollentuna22.5.11
24.59i
1
15
s1
NC-yGöteborg/FH26.2.12
24.60i
1
Sätra11.2.18
24.69
1
19
JSMKalmar23.8.15-1.0
24.95
5
Skara6.6.17+0.9
25.00
7
Folksam GPGöteborg/S14.6.12-1.2
25.04
1
19
h1
JSMKalmar22.8.15-2.0
25.71
1
Sollentuna13.6.10+0.2
26.73i
1
Sätra12.12.09
10-bästasnitt: 23.182
Längd
5.83i
1
Uppsala5.1.19
5.81
1
Stockholm/S8.9.19+0.5
5.80i
2
17
IUSMSätra15.2.14
5.80i
5
Folksam GPSätra4.2.19
5.77
1
Tumba11.7.200.0
5.77
1
Tumba18.7.20+2.0
5.71i
2
Sätra2.1.21
5.69i
3
Örebro12.1.19
5.68
3
Tumba1.8.20+1.4
5.67i
1
16
NC-yMalmö/A10.3.13
Visa/dölj alla resultat
5.58
1
15
Växjö/A21.9.12+0.4
5.55
5
Sollentuna/E8.6.19+1.3
5.46
1
14
Arvika23.7.11+0.5
5.45i
1
16
Q
NC-yMalmö/A9.3.13
4.10
28
Eagle Rock, CA11.5.190.0
4.01
15
22
JSMGöteborg/S11.8.19+1.4
10-bästasnitt: 5.753
4x100 m
43.80
5
h1
EMZürich, SUI16.8.14
44.09
1
vFINHelsinki, FIN30.8.14
44.17
2
AtletiCAGGenève, SUI6.6.15
44.36
6
EMZürich, SUI17.8.14
44.44
1
SMKil24.5.14
44.66
4
B
Lag-EM Super LBraunschweig, GER21.6.14
44.78
1
h1
SMKil24.5.14
45.14
4
Lag-EM Div 1Dublin, IRL22.6.13
45.18
2
SMStockholm/S25.5.19
45.32
5
Genève, SUI10.6.17
Visa/dölj alla resultat
45.40
1
Sollentuna28.6.18
45.46
1
SMGöteborg/S26.5.18
45.48
1
SMSollentuna16.5.15
45.48
1
Team ChMalmö/S26.6.19
45.48
1
Lag-SMHelsingborg26.6.19
45.65
3
Lag-EM Div 1Vaasa, FIN24.6.17
45.74
1
17
vFINStockholm/S7.9.13
45.89
2
Lag-SMHelsingborg6.7.18
46.33
1
17
vFINGöteborg/U1.9.12
46.64
3
Halmstad29.6.21
46.85
1
19
h2
JSMKil25.5.14
46.87
1
19
JSMKil25.5.14
48.60
1
19
JSMSollentuna17.5.15
10-bästasnitt: 44.594

Total results in database: 298
By event:
30 m:2
60 m:72
100 m:72
200 m:102
300 m:4
800 m:1
60 m häck (76.2 cm, 8 m):2
300 m häck:1
80 m häck (76.2 cm, 8 m):2
Längd:16
4x100 m:24
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
7.94
 1h7-13
Karlstad
21.3
 
2012
7.44
 1-15
Göteborg/FH
25.2
 
7.53
1s1-15
Göteborg/FH
25.2
 
7.55
1h4-15
Göteborg/FH
25.2
 
7.60
1-15
Karlstad
11.2
 
7.65
1-15
Sätra
10.12
 
2013
7.32
 4
Stockholm/G
21.2
 
7.36
1h3-16
Malmö/A
10.3
 
7.38
1
Sätra
3.2
 
7.39
1
Norrköping
16.2
 
7.40
1 s1
Norrköping
16.2
 
7.42
1-16
Malmö/A
10.3
 
7.43
1h3
Sätra
3.2
 
7.45
1 h3
Norrköping
16.2
 
7.45
1s1-16
Malmö/A
10.3
 
7.50
1
Örebro
25.11
 
7.52
1-17
Örebro
13.1
 
7.53
1-17
Karlstad
27.1
 
7.54
1-17
Örebro
25.11
 
7.55
1h1-17
Karlstad
27.1
 
7.56
1-17
Eskilstuna
6.1
 
7.60
1h3-17
Örebro
13.1
 
7.70
1h2-17
Eskilstuna
6.1
 
2014
7.41
 1-17
Karlstad
1.2
 
7.45
1-17
Örebro
30.11
 
7.45
1h1-17
Karlstad
1.2
 
7.47
6
Stockholm/G
6.2
 
7.59
1-17
Örebro
12.1
 
7.62
1h2
Sätra
4.1
 
7.66
1
Sätra
4.1
 
7.66
1-17
Malmö/A
25.1
 
7.66
1-17
Sätra
16.2
 
7.68
1h2-17
Örebro
12.1
 
7.72
1h2-17
Malmö/A
25.1
 
7.73
1h2-17
Sätra
16.2
 
2015
7.26
1
Sätra
21.2
 
7.27
4h3
Praha, CZE
7.3
 
7.35
5
Malmö/M
25.2
 
7.35
3h2
Malmö/M
25.2
 
7.36
6s1
Praha, CZE
8.3
 
7.39
1h1
Sätra
31.1
 
7.39
1
Sätra
31.1
 
7.43
1h1
Sätra
21.2
 
7.44
1
Huddinge
18.1
 
2016
7.50
 1h4-19
Växjö
20.2
 
7.55
1-19
Växjö
20.2
 
7.60
1s1-19
Växjö
20.2
 
2018
7.43
 1
Gävle
17.2
 
7.49
1h1
Gävle
17.2
 
7.55
1h1
Sätra
3.2
 
7.59
1h3
Sätra
10.2
 
7.60
1
Sätra
10.2
 
7.90
5
Sätra
3.2
 
2019
7.29
 1
Norrköping
16.2
 
7.32
1h1
Norrköping
16.2
 
7.38
3h4
Glasgow, GBR
2.3
 
7.40
1h2
Norrköping
26.1
 
7.40
1
Sätra
4.2
 
7.41
2
Bærum, NOR
10.2
 
7.41
6s3
Glasgow, GBR
2.3
 
7.44
1
Örebro
13.1
 
7.46
1h2
Örebro
13.1
 
2020
7.42
 3
Växjö
22.2
 
7.43
1
Uppsala
8.2
 
7.45
1h3
Växjö
22.2
 
7.47
1h1
Norrköping
6.1
 
7.48
1h1
Uppsala
8.2
 
2021
7.43
 1
Sätra
2.1
 
7.51
2
Göteborg/FH
17.1
 
7.51
4
Malmö/A
20.2
 
7.52
2h1
Malmö/A
20.2
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
12.71
 2-15
Karlstad/M
5.9
 +0.8
2011
11.86
 1-17
Kil
13.8
 +0.2
11.99
1rB
Mölndal
3.9
-0.4
2012
11.73
 1-15
Göteborg/U
7.7
 +0.2
11.79
1-17
Göteborg/U
1.9
 +1.3
11.82
1-15
Stockholm/S
19.8
-0.2
11.86
3
Karlstad
19.7
 +0.5
11.87
1s1-17
Växjö/A
21.9
 
11.89
1h2-15
Upplands Väsby
10.8
 +0.9
11.96
1-15
Upplands Väsby
10.8
 +1.9
11.71w
 1-16
Växjö/A
21.9
 +3.1
2013
11.35
1
Kil
8.6
 +1.7
11.38
1
Stockholm/S
7.9
 +1.8
11.42
1h1-16
Eskilstuna
9.8
 +0.8
11.45
6
Stockholm/S
22.8
-0.5
11.46
1
Sollentuna
27.6
 +1.7
11.55
2s3-17
Donetsk, UKR
11.7
-1.8
11.61
1h5-17
Donetsk, UKR
10.7
-0.8
11.62
5-17
Donetsk, UKR
11.7
-0.8
11.63
1
Borås
30.8
-0.2
11.66
3
Karlstad
23.7
-0.2
11.67
1-16
Stockholm/S
25.8
 +0.6
11.70
1-16
Göteborg/U
29.6
-0.3
11.73
1
Kil
3.8
-1.4
11.76
1 h1
Borås
30.8
-0.2
11.83
1h6-16
Göteborg/U
29.6
-0.4
11.85
1h1-16
Stockholm/S
25.8
-0.3
11.95
3
Dublin, IRL
22.6
-5.5
11.49w
 1-16
Eskilstuna
9.8
 +2.3
2014
11.52
 1
Sollentuna
26.6
 +1.1
11.55
2h4-19
Eugene, OR
22.7
-0.6
11.61
6-19
Eugene, OR
23.7
-1.0
11.62
1-17
Gävle
8.8
 +1.9
11.64
3s1-19
Eugene, OR
23.7
-0.2
11.83
1h3-17
Göteborg/U
28.6
-0.3
11.84
1
Kil
8.6
-1.0
11.86
1-17
Göteborg/U
28.6
 +0.2
11.54w
 2
Karlstad
16.7
 +2.7
11.77w
 1h2-17
Gävle
8.8
 +2.4
2015
11.70
 4h1
Genève, SUI
6.6
-0.5
2016
11.91
 1h1-19
Hässleholm
5.8
 +2.0
12.11
3-19
Hässleholm
5.8
 +0.7
2017
11.86
 3h1
Skara
6.6
 +1.0
11.86
4
Göteborg/U
1.7
-0.4
11.88
5h2
Vaasa, FIN
23.6
 +0.8
12.07
8
Vaasa, FIN
24.6
-1.2
11.77w
 1h5
Göteborg/U
1.7
 +2.6
2018
11.72
 1h3
Sollentuna
1.6
 +1.1
11.72
2h4
Sundsvall
28.7
 +0.7
11.75
1h1
Stockholm/S
18.7
 0.0
11.75
1
Karlstad
25.7
 +1.6
11.77
1
Sollentuna
1.6
 +0.9
11.77
8
Stockholm/S
10.6
-0.1
11.79
3
Sundsvall
28.7
-0.2
11.87
4
Göteborg/U
30.6
 +0.8
11.91
1
Stockholm/S
18.7
-1.9
11.50w
 1
Helsingborg
6.7
 +2.2
11.70w
 1h2
Göteborg/U
30.6
 +3.3
2019
11.44
 1
Stockholm/S
24.8
 +1.3
11.51
1
Karlstad
30.8
 +1.1
11.65
2
Eagle Rock, CA
11.5
 +0.2
11.65
1
Sätra
14.8
 +1.2
11.66
1h1
Karlstad
30.8
 +0.6
11.81
1h2
Göteborg/U
29.6
 +1.8
11.76w
 6h7
Skara
6.6
 +2.3
2020
12.19
 1
Eskilstuna
28.6
-2.4
2021
11.58
 3
Sollentuna
13.6
-0.3
11.58
1
Halmstad
29.6
 +0.2
11.62
1
Karlstad
22.6
-0.1
11.84
4h2
Borås
27.8
 +0.1
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
25.71
 1
Sollentuna
13.6
 +0.2
2011
24.11
 1-17
Kil
14.8
 0.0
24.28
3
Mölndal
3.9
 +0.3
24.57
1-17
Sollentuna
22.5
 
2012
24.04
 1-15
Stockholm/S
26.6
-0.5
24.05
1-17
Sollentuna
10.6
 +1.5
24.18
3
Karlstad
19.7
-2.1
24.31
1h1-15
Stockholm/S
26.6
-1.8
25.00
7
Göteborg/S
14.6
-1.2
2013
22.92
1-17
Donetsk, UKR
14.7
-0.1
22.95
1
Stockholm/S
8.9
 +0.7
23.02
1h4-17
Donetsk, UKR
12.7
-0.7
23.24
1-16
Göteborg/U
30.6
 +0.2
23.26
1
Borås
1.9
 +0.3
23.27
1
Karlstad
23.7
-0.4
23.37
1h1-16
Göteborg/U
30.6
 +1.1
23.39
1h2-16
Eskilstuna
10.8
 +1.3
23.53
1h2-16
Stockholm/S
24.8
 +0.2
23.56
1s3-17
Donetsk, UKR
13.7
-3.1
23.79
1 h2
Borås
31.8
 +1.7
23.84
1-16
Stockholm/S
24.8
 +0.2
23.89
1
Kil
4.8
 +1.3
23.24w
 1-17
Sollentuna
9.6
 +2.3
23.26w
 1-16
Eskilstuna
11.8
 +2.4
2014
23.26
 3s3
Zürich, SUI
14.8
 +0.3
23.38
1
Umeå
3.8
 +1.3
23.38
4h2
Zürich, SUI
14.8
 +0.1
23.43
2
Karlstad
16.7
 +1.8
23.46
1
Helsinki, FIN
31.8
-1.1
23.47
1h1-19
Eugene, OR
24.7
-1.8
23.51
1
Sollentuna
8.6
 +0.1
23.55
5
Braunschweig, GER
22.6
 +1.2
23.61
6
Stockholm/S
21.8
 +0.4
23.74
8
Oslo, NOR
11.6
-0.6
23.74
2
Sollentuna
26.6
 +0.4
23.78
1 h3
Umeå
2.8
 +0.1
23.79
1-17
Göteborg/U
29.6
 +0.8
22.97w
 1s1-19
Eugene, OR
24.7
 +2.5
22.97w
 2-19
Eugene, OR
25.7
 +2.4
2015
24.69
 1-19
Kalmar
23.8
-1.0
25.04
1h1-19
Kalmar
22.8
-2.0
2016
23.70
 1
Skara
19.6
 +1.7
23.74
4
Sollentuna
28.6
 +1.8
24.00
1
Sollentuna/E
5.6
-1.9
24.01
8
Stockholm/S
16.6
-0.8
24.16
1h1
Helsingborg
9.7
-0.1
24.36
1h1-19
Hässleholm
6.8
-1.7
24.43
1-19
Hässleholm
7.8
 +0.4
24.50
1
Helsingborg
9.7
 +1.2
2017
24.52
 4
Sollentuna
29.6
-1.6
24.56
1
Kil
19.8
 +0.6
24.95
5
Skara
6.6
 +0.9
2018
24.02
 2
Sollentuna/E
3.6
 +2.0
2019
23.50
 1
Stockholm/S
25.8
 +1.4
23.56
1
Karlstad
1.9
 +1.6
23.75
1s2
Karlstad
1.9
 +1.0
23.77
8
Stockholm/S
30.5
 +1.3
23.77
2
Skara
6.6
 +2.0
23.88
1
Västerås
3.8
-1.7
23.92
2h2
Huddinge/J
24.7
 +0.2
24.01
1 -22
Göteborg/S
11.8
-0.8
24.02
1 h1-22
Göteborg/S
10.8
-0.2
24.03
1h2
Västerås
3.8
-0.6
23.51w
 1
Uppsala
17.8
 +2.1
23.69w
 3
Sollentuna/E
9.6
 +2.7
2021
23.61
 1
Täby
16.6
 +1.6
24.01
2
Stockholm/S
22.5
 +0.2
24.22
7
Göteborg/S
2.6
 +0.3
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
26.73
 1D-13
Sätra
12.12
 
2012
24.14
 1-15
Karlstad
11.2
 
24.20
1-15
Göteborg/FH
26.2
 
24.37
1h3-15
Göteborg/FH
25.2
 
24.43
1-15
Karlstad
21.1
 
24.59
1s1-15
Göteborg/FH
26.2
 
2013
23.15
1
Norrköping
17.2
 
23.52
1
Sätra
3.2
 
23.57
2
Växjö
9.2
 
23.69
1-17
Karlstad
26.1
 
23.90
1 s2
Norrköping
17.2
 
24.16
1
Örebro
13.1
 
24.19
1-17
Örebro
25.11
 
24.21
1-17
Eskilstuna
6.1
 
24.40
1 h2
Norrköping
16.2
 
2014
23.48
 1
Stockholm/G
6.2
 
23.75
1-17
Örebro
30.11
 
23.97
1
Örebro
12.1
 
24.16
1
Karlstad
1.2
 
2015
23.45
 1
Sätra
31.1
 
23.55
2
Stockholm/G
19.2
 
23.62
1
Huddinge
17.1
 
23.82
1
Karlstad
24.1
 
23.98
1
Sätra
22.2
 
24.15
1h1
Sätra
21.2
 
2016
23.64
 1
Växjö
13.2
 
24.05
1
Malmö/A
31.1
 
24.05
3
Stockholm/G
17.2
 
24.09
1
Malmö/A
28.2
 
24.49
1h5
Malmö/A
27.2
 
2018
24.60
 1
Sätra
11.2
 
2020
24.14
 3
Sätra
11.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
38.86
 1
Köping
18.9
 
2012
38.26
1-15
Göteborg/U
8.7
 
38.40
1-15
Upplands Väsby
11.8
 
39.48
1h2-15
Upplands Väsby
11.8
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
2:29.51
1-14
Kristinehamn
20.8
 
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
43.16
1
Köping
17.9
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
5.46
 1-14
Arvika
23.7
 +0.5
2012
5.58
 1-15
Växjö/A
21.9
 +0.4
2019
5.81
1
Stockholm/S
8.9
 +0.5
5.55
5
Sollentuna/E
8.6
 +1.3
4.10
28
Eagle Rock, CA
11.5
 0.0
4.01
15 -22
Göteborg/S
11.8
 +1.4
2020
5.77
 1
Tumba
11.7
 0.0
5.77
1
Tumba
18.7
 +2.0
5.68
3
Tumba
1.8
 +1.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
5.67
 1-16
Malmö/A
10.3
 
5.45
1q-16
Malmö/A
9.3
 
2014
5.80
 2-17
Sätra
15.2
 
2019
5.83
1
Uppsala
5.1
 
5.80
5
Sätra
4.2
 
5.69
3
Örebro
12.1
 
2021
5.71
 2
Sätra
2.1
 

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
8.54
1-15
Göteborg/FH
26.2
 
8.83
1h1-15
Göteborg/FH
26.2
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
11.51
1-14
Köping
18.9
 +1.4
2012
12.08
 1-15
Kil
29.5
 +0.3

Ute
100 m
SM 2013 1
11.63
1
h1
11.76
SM 2019 1
11.51
1
h1
11.66
SM 2021
4
h2
11.84
DNS
200 m
SM 2013 1
23.26
1
h2
23.79
SM 2014 1
23.38
1
h3
23.78
SM 2019 1
23.56
1
s2
23.75
1
h4
23.93
4x100 m
SM 2014 1
44.44
1
h1
44.78
SM 2015 1
45.48
SM 2017
DNF
SM 2018 1
45.46
SM 2019 2
45.18
Inne
60 m
ISM 2013 1
7.39
1
s1
7.40
1
h3
7.45
ISM 2015 1
7.26
1
h1
7.43
ISM 2018 1
7.43
1
h1
7.49
ISM 2019 1
7.29
1
h1
7.32
ISM 2020 3
7.42
1
h3
7.45
ISM 2021 4
7.51
2
h1
7.52
200 m
ISM 2013 1
23.15
1
s2
23.90
1
h2
24.40
ISM 2015 1
23.98
1
h1
24.15
ISM 2016 1
24.09
1
h5
24.49

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2014 1
17
11.62
1
17
h2
11.77w
JSM 2016 3
19
12.11
1
19
h1
11.91
200 m
JSM 2015 1
19
24.69
1
19
h1
25.04
JSM 2016 1
19
24.43
1
19
h1
24.36
JSM 2019 1
22
24.01
1
22
h1
24.02
Längd
JSM 2019 15
22
4.01
4x100 m
JSM 2014 1
19
46.87
1
19
h2
46.85
JSM 2015 1
19
48.60
Inne
60 m
IUSM 2014 1
17
7.66
1
17
h2
7.73
IJSM 2016 1
19
7.55
1
19
s1
7.60
1
19
h4
7.50
Längd
IUSM 2014 2
17
5.80
Ute
200 m
EM 2014 13
3
s3
23.26
4
h2
23.38
4x100 m
EM 2014 6
44.36
5
h1
43.80
Inne
60 m
IEM 2015 18
6
s1
7.36
4
h3
7.27
IEM 2019 19
6
s3
7.41
3
h4
7.38

Lag-EM och Europacupen
100 m
Div 1 2013 3
11.95
Div 1 2017 8
12.07
5
h2
11.88
200 m
Super L 2014 5
23.55
4x100 m
Div 1 2013 5
45.14
Super L 2014 10
44.66
Div 1 2017 5
45.65

Junior-ungdom
100 m
UVM 2013 5
17
11.62
2
17
s3
11.55
1
17
h5
11.61
JVM 2014 6
19
11.61
3
19
s1
11.64
2
19
h4
11.55
200 m
UVM 2013 1
17
22.92
1
17
s3
23.56
1
17
h4
23.02
JVM 2014 2
19
22.97w
1
19
s1
22.97w
1
19
h1
23.47