Andreas Kramer

Född: 13 april 1997

Ålder: 24 år 109 dagar

Förening:
 Ullevi FK
 15.11.2020–

Tidigare förening(ar):
Sävedalens AIK –14.11.2020

Nationalitet: SWE/NOR

  •  EM‐silver 800 m 2018
  •  4 SM‐guld, 1 SM‐silver, 2 SM‐brons
  •  6 ISM‐guld

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

800 m (12)
1:46.79i
SB  Karlsruhe, GERKarlsruhe, GER29.1.21
1:47.64i
  Dortmund, GERDortmund, GER7.2.21
1:47.48i
  Liévin, FRALiévin, FRA9.2.21
1:45.09i
SIR PB (5) Toruń, POLToruń, POL17.2.21
1:49.19i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.21
1:47.55i
  IEMToruń, POLIEM, Toruń, POL5.3.21
1:46.87i
  IEMToruń, POLIEM, Toruń, POL6.3.21
DNF
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S2.6.21
1:46.25
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
1:47.03
  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.6.21
1:45.05
SB (47) BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S4.7.21
1:46.44
  OSTokyo, JPNOS, Tokyo, JPN31.7.21

2020

800 m (15)
1:48.71i
SB  Karlsruhe, GERKarlsruhe, GER31.1.20
1:47.30i
SB (27) (1)Toruń, POLToruń, POL8.2.20
1:47.90i
  FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
1:53.22i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
1:47.66i
  ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
1:46.95
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad8.7.20
1:45.86
SB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
1:45.05
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
1:49.40
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
1:45.53
  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20
1:45.04
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S23.8.20
1:45.34
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20
1:48.89
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN6.9.20
1:44.47
SR PB (7) GSpikeOstrava, CZEGSpike, Ostrava, CZE8.9.20
1:45.39
  HanžekovićZagreb, CROHanžeković, Zagreb, CRO15.9.20

2019

300 m (1)
34.75+i
PB  Ulsteinvik, NORUlsteinvik, NOR25.1.19
400 m (2)
47.75i
PB  (3)Ulsteinvik, NORUlsteinvik, NOR25.1.19
50.7m+
  Paris, FRAParis, FRA24.8.19
800 m (23)
1:46.52i
PB (9) (1)Karlsruhe, GERKarlsruhe, GER2.2.19
1:48.50i
  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
1:51.86i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
1:51.36i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
1:48.19i
  PSD BankDüsseldorf, GERPSD Bank, Düsseldorf, GER20.2.19
1:48.67i
  IEMGlasgow, GBRIEM, Glasgow, GBR1.3.19
1:49.06i
  IEMGlasgow, GBRIEM, Glasgow, GBR2.3.19
1:48.06i
  IEMGlasgow, GBRIEM, Glasgow, GBR3.3.19
1:47.20
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
1:45.33
SB  GGalaRoma, ITAGGala, Roma, ITA6.6.19
1:46.77
  BislettGOslo, NORBislettG, Oslo, NOR13.6.19
1:46.75
  Mohammed VIRabat, MARMohammed VI, Rabat, MAR16.6.19
1:48.65
  KarlstadKarlstad3.7.19
1:50.17
  JEM22GävleJEM22, Gävle12.7.19
1:45.10
SB (38) (1)MüllerLondon, GBRMüller, London, GBR20.7.19
1:47.61
  Lag-EM Super LBydgoszcz, POLLag-EM Super L, Bydgoszcz, POL11.8.19
1:47.53
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
1:47.60
  MüllerBirmingham, GBRMüller, Birmingham, GBR18.8.19
1:45.59
  Meet ParisParis, FRAMeet Paris, Paris, FRA24.8.19
1:51.51
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
1:47.17
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19
1:46.90
  HanžekovićZagreb, CROHanžeković, Zagreb, CRO3.9.19
1:46.74
  VMDoha, QATVM, Doha, QAT28.9.19
Mixed Relay (1)
18:45.00
SB  EMLisboa, POREM, Lisboa, POR8.12.19
 Sweden

2018

400 m (3)
48.15i
PB  (3)ISMGävleISM, Gävle17.2.18
DNFi
  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
51.6m+
  FBKGHengelo, NEDFBKG, Hengelo, NED3.6.18
600 m (1)
1:18.5m+
PB (27) VMBirmingham, GBRVM, Birmingham, GBR2.3.18
800 m (18)
1:46.87i
SB (19) (1)PSD-BankDüsseldorf, GERPSD-Bank, Düsseldorf, GER6.2.18
1:47.36i
  Toruń, POLToruń, POL15.2.18
1:53.82i
  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
1:50.61i
  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
1:47.21i
  IVMBirmingham, GBRIVM, Birmingham, GBR2.3.18
1:45.38
SB  FBKGHengelo, NEDFBKG, Hengelo, NED3.6.18
1:49.0m+
  Stockholm/SStockholm/S10.6.18
1:46.97
  Madrid, ESPMadrid, ESP22.6.18
1:48.02
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18
1:45.34
SB  GyulaiSzékesfehérvár, HUNGyulai, Székesfehérvár, HUN2.7.18
1:45.03
SR PB (26) (1)FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18
1:47.87
  EMBerlin, GEREM, Berlin, GER9.8.18
1:46.14
  EMBerlin, GEREM, Berlin, GER10.8.18
1:45.03
=PB  EMBerlin, GEREM, Berlin, GER11.8.18
1:45.27
  Göteborg/SGöteborg/S18.8.18
1:51.16
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
1:47.82
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18
1:47.03
  Cont CupOstrava, CZECont Cup, Ostrava, CZE8.9.18
1000 m (2)
2:18.30
PB (21) BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18
DNF
  HercMonaco, MONHerc, Monaco, MON20.7.18

2017

400 m (1)
50.4m+
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.17
800 m (19)
1:49.00i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.17
Överlång bana - odoserad:
1:51.60i
  v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
1:56.12i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
1:47.61i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
1:46.86i
PB (9) (1)IEMBeograd, SRBIEM, Beograd, SRB3.3.17
1:49.53i
  IEMBeograd, SRBIEM, Beograd, SRB4.3.17
1:47.30
SB  Stanford, CAStanford, CA5.5.17
1:47.35
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17
1:49.57
  Lag-EM Div 1Vaasa, FINLag-EM Div 1, Vaasa, FIN25.6.17
1:48.66
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna29.6.17
1:46.93
PB  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL14.7.17
1:48.15
  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL16.7.17
1:45.75
PB  Heusden, BELHeusden, BEL22.7.17
1:45.13
SR PB (39) (1)FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.17
1:45.98
  VMLondon, GBRVM, London, GBR5.8.17
1:46.25
  VMLondon, GBRVM, London, GBR6.8.17
1:52.20
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
1:50.46
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17
1:49.89
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.17
1500 m (4)
3:46.62i
PB  (4)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
3:56.21
SB  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17
3:49.31
SB  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
3:46.17
SB  (8)vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17

2016

400 m (2)
49.29
PB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16
49.27
PB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
800 m (21)
1:49.46i
SB  SMCGöteborg/FHSMC, Göteborg/FH30.1.16
1:49.07i
SB  v3NatVäxjöv3Nat, Växjö13.2.16
1:47.85i
SJIR PB (42) (5) (1)GlobenStockholm/GGloben, Stockholm/G17.2.16
1:54.23i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
1:51.48i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
1:49.46i
  IVMPortland, ORIVM, Portland, OR18.3.16
1:49.16
PB  SpitzenLuzern, SUISpitzen, Luzern, SUI14.6.16
1:49.05
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S16.6.16
1:49.46
  BoysenOslo, NORBoysen, Oslo, NOR24.6.16
1:47.74
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16
1:48.93
  BMCSolihull, GBRBMC, Solihull, GBR9.7.16
1:50.19
  JVMBydgoszcz, POLJVM, Bydgoszcz, POL22.7.16
1:47.65
PB  JVMBydgoszcz, POLJVM, Bydgoszcz, POL23.7.16
1:47.24
PB  (16) (2)FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16
1:58.45
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
1:53.24
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16
1:49.34
  NordicCHafnarfjördur, ISLNordicC, Hafnarfjördur, ISL13.8.16
1:53.56
  Göteborg/SGöteborg/S16.8.16
1:53.88
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
1:50.39
  SMSollentunaSM, Sollentuna28.8.16
1:48.59
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN3.9.16
1500 m (4)
4:10.32i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
3:52.81i
SB  (26) IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
4:10.21
SB  NordicCHafnarfjördur, ISLNordicC, Hafnarfjördur, ISL14.8.16
3:46.0m
PB  (83) (11)Stockholm/SStockholm/S18.8.16
4x800 m (1)
7:46.57
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S28.5.16
 Sävedalens AIK
Jonatan Fridolfsson, Leo Magnusson
Andreas Kramer, Tobias Karlsson
3x800 m (1)
5:48.52
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Sävedalens AIK

2015

400 m (1)
50.11i
PB  (15)Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.15
800 m (18)
1:51.82i
PB  NCSteinkjer, NORNC, Steinkjer, NOR8.2.15
1:49.01i
PB (70) (4) (2)XL-GalanStockholm/GXL-Galan, Stockholm/G19.2.15
1:52.96i
  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
1:51.11i
  ISMSätraISM, Sätra22.2.15
1:50.34i
  IEMPraha, CZEIEM, Praha, CZE6.3.15
1:49.62
PB  (72) (4)Lokeren, BELLokeren, BEL25.5.15
1:51.22
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15
1:50.08
  Oslo, NOROslo, NOR28.6.15
1:50.35
  VUGGöteborg/UVUG, Göteborg/U5.7.15
1:51.68
  JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna17.7.15
1:50.93
  JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna18.7.15
1:50.66
  JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna19.7.15
1:52.88
  Göteborg/SGöteborg/S28.7.15
1:52.04
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15
1:49.84
  SMSöderhamnSM, Söderhamn9.8.15
1:59.67
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15
1:52.97
  JSMKalmarJSM, Kalmar23.8.15
1:50.77
  NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN29.8.15
1000 m (2)
2:23.25
WJL PB  Folksam GPUmeåFolksam GP, Umeå16.8.15
2:22.20
PB (51) (3) Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S5.9.15
1500 m (6)
3:50.96i
PB  (11) (6)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra31.1.15
4:10.94i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH28.2.15
3:59.01i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.15
3:47.28
PB  (92) (10)BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.7.15
3:53.13
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15
3:53.57
  NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN30.8.15
4x800 m (1)
7:41.10
PB  SMSollentunaSM, Sollentuna16.5.15
 Sävedalens AIK
Jonatan Fridolfsson, Leo Magnusson
Vidar Johansson, Andreas Kramer
3x800 m (1)
5:39.74
PB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna17.5.15
 Sävedalens AIK

2014

12:42
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna18.10.14
400 m (4)
51.18i
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra15.2.14
50.48i
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra16.2.14
51.66
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad16.7.14
51.49
SB  UppsalaUppsala23.8.14
800 m (12)
1:53.84i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
1:53.69i
PB  (34) (4) ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH23.2.14
1:53.30
PB  BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR11.6.14
1:53.45
  Göteborg GPGöteborg/SGöteborg GP, Göteborg/S14.6.14
1:52.45
PB  BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER6.7.14
1:51.59
PB  (43) (14)Oslo, NOROslo, NOR11.7.14
1:54.09
  Göteborg/SGöteborg/S22.7.14
1:54.68
  SMUmeåSM, Umeå2.8.14
1:53.81
  SMUmeåSM, Umeå3.8.14
1:58.73
  USMGävleUSM, Gävle9.8.14
1:54.02
  USMGävleUSM, Gävle10.8.14
1:53.89
  DN GalanStockholm/SDN Galan, Stockholm/S21.8.14
1500 m (5)
4:04.81i
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra16.2.14
3:54.99
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna26.6.14
3:51.81
PB  (33) (20)BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER5.7.14
4:00.55
  USMGävleUSM, Gävle9.8.14
4:13.12
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN31.8.14
3x800 m (1)
5:54.34
  USMKilUSM, Kil25.5.14
 Sävedalens AIK
6.2 km terräng (1)
20:15
  ECCCAlbufeira, PORECCC, Albufeira, POR2.2.14

2013

13:34
  USMFalunUSM, Falun26.10.13
400 m (2)
52.83i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH9.12.12
51.44
PB  SMBoråsSM, Borås30.8.13
800 m (5)
1:56.61
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad23.7.13
2:03.79
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna10.8.13
1:57.20
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna11.8.13
1:54.76
PB  Stockholm/SStockholm/S25.8.13
1:55.88
  (93) vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S8.9.13
1500 m (4)
4:25.56i
PB  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A9.3.13
4:11.18i
PB  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A10.3.13
4:06.86
PB  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna10.8.13
4:01.10
PB  Stockholm/SStockholm/S22.8.13
4x800 m (1)
7:56.04
SB  SMHuddingeSM, Huddinge25.5.13
 Sävedalens AIK
Elias Johansson, Albert Mollén
Gabriel Steffensen, Andreas Kramer
3x800 m (1)
6:01.71
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge26.5.13
 Sävedalens AIK
6 km terräng (1)
20:23
  ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP3.2.13

2012

13:37
  USMLinköpingUSM, Linköping28.4.12
300 m (1)
39.16
PB  LerumLerum17.7.12
800 m (3)
1:57.56
PB  Göteborg/SGöteborg/S24.7.12
2:08.33
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby10.8.12
1:57.79
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby11.8.12
1000 m (2)
2:45.82i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.12
2:38.27i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.12
1500 m (1)
4:13.03
PB  Stockholm/SStockholm/S18.8.12
2000 m (2)
5:54.40
PB  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby12.8.12
5:48.91
PB  Växjö/AVäxjö/A23.9.12
3x800 m (1)
6:15.78
SB  USMSödertäljeUSM, Södertälje8.9.12
 Sävedalens AIK

2011

300 m (1)
40.05
PB  SävedalenSävedalen30.6.11
800 m (1)
2:04.58
PB  FalköpingFalköping4.9.11
1000 m (1)
2:44.79
PB  Stockholm/SStockholm/S29.7.11
1500 m (1)
4:20.09
PB  Bærum, NORBærum, NOR19.6.11
2000 m (1)
5:59.67
PB  Göteborg/UGöteborg/U10.7.11
3x800 m (1)
6:19.34
SB  USMVäxjöUSM, Växjö2.6.11
 Sävedalens AIK

2010

800 m (1)
2:14.86
PB  SävedalenSävedalen12.7.10
1500 m (1)
4:37.77
PB  EksjöEksjö5.9.10

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat140653.Eventname AS Eventeng, alltat140653.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat140653.Date),'.',MONTH(alltat140653.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat140653.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat140653 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat140653.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat140653.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat140653.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat140653.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat140653.Eventname AS Eventeng, alltat140653.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat140653.Date),'.',MONTH(alltat140653.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat140653.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat140653 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat140653.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat140653.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat140653.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat140653.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat140653.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat140653.Eventname AS Eventeng, alltat140653.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat140653.Date),'.',MONTH(alltat140653.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat140653.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat140653 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat140653.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat140653.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat140653.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat140653.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat140653.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

300 m
Ute
39.16
Lerum17.7.12
Inne
34.75+
Ulsteinvik, NOR25.1.19
400 m
Ute
49.27
Hässleholm6.8.16
Inne
47.75
Ulsteinvik, NOR25.1.19
600 m
Ute
1:18.5m+
Birmingham, GBR2.3.18
800 m
Ute
1:44.47
SROstrava, CZE8.9.201
Inne
1:45.09
SRToruń, POL17.2.211
1000 m
Ute
2:18.30
Stockholm/S10.6.18
Inne
2:38.27
Göteborg/FH26.2.12
1500 m
Ute
3:46.0m
Stockholm/S18.8.16
Inne
3:46.62
Sätra4.2.17
2000 m
Ute
5:48.91
Växjö/A23.9.12
400 m
47.75i
4
Ulsteinvik, NOR25.1.19
48.15i
1
h1
ISMGävle17.2.18
49.27
2
19
JSMHässleholm6.8.16
49.29
1
19
h3
JSMHässleholm5.8.16
50.11i
1
Göteborg/FH1.2.15
50.48i
2
17
IUSMSätra16.2.14
51.18i
1
17
h1
IUSMSätra15.2.14
51.44
6
h1
SMBorås30.8.13
51.49
4
C
Uppsala23.8.14
51.66
5
C
Folksam GPKarlstad16.7.14
Visa/dölj alla resultat
52.83i
1
16
Göteborg/FH9.12.12
10-bästasnitt: 50.082
800 m
1:44.47
2
GSpikeOstrava, CZE8.9.20
1:45.03
1
Karlstad25.7.18
1:45.03
2
EMBerlin, GER11.8.18
1:45.04
3
BauhausStockholm/S23.8.20
1:45.05
1
Sollentuna10.8.20
1:45.05
7
BauhausStockholm/S4.7.21
1:45.09i
3
Toruń, POL17.2.21
1:45.10
11
MüllerLondon, GBR20.7.19
1:45.13
2
Karlstad25.7.17
1:45.27
1
Göteborg/S18.8.18
Visa/dölj alla resultat
1:45.33
9
GGalaRoma, ITA6.6.19
1:45.34
5
GyulaiSzékesfehérvár, HUN2.7.18
1:45.34
2
Göteborg/S29.8.20
1:45.38
7
FBKGHengelo, NED3.6.18
1:45.39
6
HanžekovićZagreb, CRO15.9.20
1:45.53
1
SMUppsala16.8.20
1:45.59
8
Meet ParisParis, FRA24.8.19
1:45.75
2
Heusden, BEL22.7.17
1:45.86
1
Göteborg/S25.7.20
1:45.98
2
h1
VMLondon, GBR5.8.17
1:46.14
1
s1
EMBerlin, GER10.8.18
1:46.25
6
s3
VMLondon, GBR6.8.17
1:46.25
3
Sollentuna13.6.21
1:46.44
5
h2
OSTokyo, JPN31.7.21
1:46.52i
1
Karlsruhe, GER2.2.19
1:46.74
4
h1
VMDoha, QAT28.9.19
1:46.75
6
Mohammed VIRabat, MAR16.6.19
1:46.77
4
BislettGOslo, NOR13.6.19
1:46.79i
5
Karlsruhe, GER29.1.21
1:46.86i
1
h1
IEMBeograd, SRB3.3.17
1:46.87i
2
PSD-BankDüsseldorf, GER6.2.18
1:46.87i
3
s2
IEMToruń, POL6.3.21
1:46.90
8
HanžekovićZagreb, CRO3.9.19
1:46.93
1
22
h2
JEM22Bydgoszcz, POL14.7.17
1:46.95
1
Karlstad8.7.20
1:46.97
7
Madrid, ESP22.6.18
1:47.03
4
Cont CupOstrava, CZE8.9.18
1:47.03
2
Karlstad22.6.21
1:47.17
1
SMKarlstad1.9.19
1:47.20
4
BauhausStockholm/S30.5.19
1:47.21i
4
h1
IVMBirmingham, GBR2.3.18
1:47.24
5
Folksam GPKarlstad27.7.16
1:47.30
2
Stanford, CA5.5.17
1:47.30i
8
Toruń, POL8.2.20
1:47.35
6
BauhausStockholm/S18.6.17
1:47.36i
3
Toruń, POL15.2.18
1:47.48i
5
Liévin, FRA9.2.21
1:47.53
5
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
1:47.55i
1
h5
IEMToruń, POL5.3.21
1:47.60
9
MüllerBirmingham, GBR18.8.19
1:47.61i
1
ISMVäxjö26.2.17
1:47.61
5
Lag-EM Super LBydgoszcz, POL11.8.19
1:47.64i
1
Dortmund, GER7.2.21
1:47.65
5
19
s1
JVMBydgoszcz, POL23.7.16
1:47.66i
1
ISMVäxjö23.2.20
1:47.74
6
Folksam GPSollentuna28.6.16
1:47.82
1
SMEskilstuna26.8.18
1:47.85i
5
GlobenStockholm/G17.2.16
1:47.87
1
h3
EMBerlin, GER9.8.18
1:47.90i
3
Folksam GPSätra11.2.20
1:48.02
2
Sollentuna28.6.18
1:48.06i
7
IEMGlasgow, GBR3.3.19
1:48.15
1
22
JEM22Bydgoszcz, POL16.7.17
1:48.19i
1
B
PSD BankDüsseldorf, GER20.2.19
1:48.50i
1
Folksam GPSätra4.2.19
1:48.59
2
vFINTampere, FIN3.9.16
1:48.65
5
Karlstad3.7.19
1:48.66
1
Folksam GPSollentuna29.6.17
1:48.67i
1
h4
IEMGlasgow, GBR1.3.19
1:48.71i
4
Karlsruhe, GER31.1.20
1:48.89
1
vFINTampere, FIN6.9.20
1:48.93
3
BMCSolihull, GBR9.7.16
1:49.00i
2
Göteborg/FH2.2.17
1:49.0m+
1
Stockholm/S10.6.18
1:49.01i
6
B
XL-GalanStockholm/G19.2.15
1:49.05
7
B
BauhausStockholm/S16.6.16
1:49.06i
3
s2
IEMGlasgow, GBR2.3.19
1:49.07i
3
v3NatVäxjö13.2.16
1:49.16
9
SpitzenLuzern, SUI14.6.16
1:49.19i
1
ISMMalmö/A19.2.21
1:49.34
1
19
NordicCHafnarfjördur, ISL13.8.16
1:49.40
1
h1
SMUppsala15.8.20
1:49.46i
2
SMCGöteborg/FH30.1.16
1:49.46i
4
h2
IVMPortland, OR18.3.16
1:49.46
5
BoysenOslo, NOR24.6.16
1:49.53i
6
s1
IEMBeograd, SRB4.3.17
1:49.57
3
Lag-EM Div 1Vaasa, FIN25.6.17
1:49.62
4
Lokeren, BEL25.5.15
1:49.84
3
SMSöderhamn9.8.15
1:49.89
1
vFINStockholm/S3.9.17
1:50.08
4
Oslo, NOR28.6.15
1:50.17
6
22
h2
JEM22Gävle12.7.19
1:50.19
2
19
h1
JVMBydgoszcz, POL22.7.16
1:50.34i
6
h1
IEMPraha, CZE6.3.15
1:50.35
2
VUGGöteborg/U5.7.15
1:50.39
2
SMSollentuna28.8.16
1:50.46
1
SMHelsingborg27.8.17
1:50.61i
1
ISMGävle18.2.18
1:50.66
6
19
JEM19Eskilstuna19.7.15
1:50.77
2
19
NordicCEspoo, FIN29.8.15
1:50.93
4
19
s2
JEM19Eskilstuna18.7.15
1:51.11i
4
ISMSätra22.2.15
1:51.16
1
h2
SMEskilstuna25.8.18
1:51.22
2
B
Folksam GPSollentuna25.6.15
1:51.36i
1
ISMNorrköping17.2.19
1:51.48i
1
ISMMalmö/A28.2.16
1:51.51
1
h1
SMKarlstad31.8.19
1:51.59
5
Oslo, NOR11.7.14
1:51.68
3
19
h5
JEM19Eskilstuna17.7.15
1:51.82i
3
NCSteinkjer, NOR8.2.15
1:51.86i
1
h3
ISMNorrköping16.2.19
1:52.04
1
h1
SMSöderhamn8.8.15
1:52.20
1
h1
SMHelsingborg26.8.17
1:52.45
4
19
B
BauhausMannheim, GER6.7.14
1:52.88
1
Göteborg/S28.7.15
1:52.96i
1
h1
ISMSätra21.2.15
1:52.97
1
19
JSMKalmar23.8.15
1:53.22i
1
h3
ISMVäxjö22.2.20
1:53.24
1
19
JSMHässleholm7.8.16
1:53.30
4
B
BislettOslo, NOR11.6.14
1:53.45
1
C
Göteborg GPGöteborg/S14.6.14
1:53.56
1
Göteborg/S16.8.16
1:53.69i
5
ISMGöteborg/FH23.2.14
1:53.81
5
SMUmeå3.8.14
1:53.82i
1
h1
ISMGävle18.2.18
1:53.84i
1
h2
ISMGöteborg/FH22.2.14
1:53.88
1
h1
SMSollentuna27.8.16
1:53.89
5
C
DN GalanStockholm/S21.8.14
1:54.02
1
17
USMGävle10.8.14
1:54.09
1
Göteborg/S22.7.14
1:54.23i
1
h1
ISMMalmö/A27.2.16
1:54.68
3
h3
SMUmeå2.8.14
1:54.76
1
16
Stockholm/S25.8.13
1:55.88
2
17
vFINStockholm/S8.9.13
1:56.12i
1
h2
ISMVäxjö25.2.17
1:56.61
1
F
Folksam GPKarlstad23.7.13
1:57.20
2
16
NC-yEskilstuna11.8.13
1:57.56
4
Göteborg/S24.7.12
1:57.79
1
15
NC-yUpplands Väsby11.8.12
1:58.45
1
19
h1
JSMHässleholm6.8.16
1:58.73
1
17
h1
USMGävle9.8.14
1:59.67
2
19
h1
JSMKalmar22.8.15
2:03.79
2
16
h2
NC-yEskilstuna10.8.13
2:04.58
1
Falköping4.9.11
2:08.33
1
15
h2
NC-yUpplands Väsby10.8.12
2:14.86
4
B
Sävedalen12.7.10
10-bästasnitt: 1:45.026
1500 m
3:46.0m
1
Stockholm/S18.8.16
3:46.17
2
vFINStockholm/S2.9.17
3:46.62i
4
Raka SpåretSätra4.2.17
3:47.28
7
B
BauhausStockholm/S30.7.15
3:49.31
3
SMHelsingborg26.8.17
3:50.96i
6
Raka SpåretSätra31.1.15
3:51.81
9
19
BauhausMannheim, GER5.7.14
3:52.81i
1
19
IJSMVäxjö21.2.16
3:53.13
1
19
JSMKalmar22.8.15
3:53.57
1
19
NordicCEspoo, FIN30.8.15
Visa/dölj alla resultat
3:54.99
9
B
Folksam GPSollentuna26.6.14
3:56.21
4
h2
SMHelsingborg25.8.17
3:59.01i
1
19
IJSMGöteborg/FH1.3.15
4:00.55
1
17
USMGävle9.8.14
4:01.10
9
Stockholm/S22.8.13
4:04.81i
1
17
IUSMSätra16.2.14
4:06.86
2
16
NC-yEskilstuna10.8.13
4:10.21
1
19
NordicCHafnarfjördur, ISL14.8.16
4:10.32i
1
19
h3
IJSMVäxjö20.2.16
4:10.94i
1
19
h2
IJSMGöteborg/FH28.2.15
4:11.18i
1
16
NC-yMalmö/A10.3.13
4:13.03
1
15
Stockholm/S18.8.12
4:13.12
1
17
vFINHelsinki, FIN31.8.14
4:20.09
1
Bærum, NOR19.6.11
4:25.56i
1
16
h1
NC-yMalmö/A9.3.13
4:37.77
1
13
Eksjö5.9.10
10-bästasnitt: 3:49.766

Total results in database: 218
By event:
300 m:3
400 m:15
600 m:1
800 m:148
1000 m:7
1500 m:26
2000 m:3
4x800 m:3
3x800 m:6
Mixed Relay:1
6 km terräng:1
6.2 km terräng:1
km terräng:3
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
40.05
 1-15
Sävedalen
30.6
 
2012
39.16
1
Lerum
17.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
34.75+
4
Ulsteinvik, NOR
25.1
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
51.44
 6 h1
Borås
30.8
 
2014
51.49
 4rC
Uppsala
23.8
 
51.66
5rC
Karlstad
16.7
 
2016
49.27
2-19
Hässleholm
6.8
 
49.29
1h3-19
Hässleholm
5.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
52.83
 1-16
Göteborg/FH
9.12
 
2014
50.48
 2-17
Sätra
16.2
 
51.18
1h1-17
Sätra
15.2
 
2015
50.11
 1
Göteborg/FH
1.2
 
2018
48.15
 1h1
Gävle
17.2
 
2019
47.75
4
Ulsteinvik, NOR
25.1
 
600 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
1:18.5m+
3h1
Birmingham, GBR
2.3
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
2:14.86
 4rB
Sävedalen
12.7
 
2011
2:04.58
 1
Falköping
4.9
 
2012
1:57.56
 4
Göteborg/S
24.7
 
1:57.79
1-15
Upplands Väsby
11.8
 
2:08.33
1h2-15
Upplands Väsby
10.8
 
2013
1:54.76
 1-16
Stockholm/S
25.8
 
1:55.88
2-17
Stockholm/S
8.9
 
1:56.61
1rF
Karlstad
23.7
 
1:57.20
2-16
Eskilstuna
11.8
 
2:03.79
2h2-16
Eskilstuna
10.8
 
2014
1:51.59
 5
Oslo, NOR
11.7
 
1:52.45
4rB-19
Mannheim, GER
6.7
 
1:53.30
4rB
Oslo, NOR
11.6
 
1:53.45
1rC
Göteborg/S
14.6
 
1:53.81
5
Umeå
3.8
 
1:53.89
5rC
Stockholm/S
21.8
 
1:54.02
1-17
Gävle
10.8
 
1:54.09
1
Göteborg/S
22.7
 
1:54.68
3 h3
Umeå
2.8
 
1:58.73
1h1-17
Gävle
9.8
 
2015
1:49.62
 4
Lokeren, BEL
25.5
 
1:49.84
3
Söderhamn
9.8
 
1:50.08
4
Oslo, NOR
28.6
 
1:50.35
2
Göteborg/U
5.7
 
1:50.66
6-19
Eskilstuna
19.7
 
1:50.77
2-19
Espoo, FIN
29.8
 
1:50.93
4s2-19
Eskilstuna
18.7
 
1:51.22
2rB
Sollentuna
25.6
 
1:51.68
3h5-19
Eskilstuna
17.7
 
1:52.04
1 h1
Söderhamn
8.8
 
1:52.88
1
Göteborg/S
28.7
 
1:52.97
1-19
Kalmar
23.8
 
1:59.67
2h1-19
Kalmar
22.8
 
2016
1:47.24
 5
Karlstad
27.7
 
1:47.65
5s1-19
Bydgoszcz, POL
23.7
 
1:47.74
6
Sollentuna
28.6
 
1:48.59
2
Tampere, FIN
3.9
 
1:48.93
3
Solihull, GBR
9.7
 
1:49.05
7rB
Stockholm/S
16.6
 
1:49.16
9
Luzern, SUI
14.6
 
1:49.34
1-19
Hafnarfjördur, ISL
13.8
 
1:49.46
5
Oslo, NOR
24.6
 
1:50.19
2h1-19
Bydgoszcz, POL
22.7
 
1:50.39
2
Sollentuna
28.8
 
1:53.24
1-19
Hässleholm
7.8
 
1:53.56
1
Göteborg/S
16.8
 
1:53.88
1h1
Sollentuna
27.8
 
1:58.45
1h1-19
Hässleholm
6.8
 
2017
1:45.13
 2
Karlstad
25.7
 
1:45.75
2
Heusden, BEL
22.7
 
1:45.98
2h1
London, GBR
5.8
 
1:46.25
6s3
London, GBR
6.8
 
1:46.93
1h2-22
Bydgoszcz, POL
14.7
 
1:47.30
2
Stanford, CA
5.5
 
1:47.35
6
Stockholm/S
18.6
 
1:48.15
1-22
Bydgoszcz, POL
16.7
 
1:48.66
1
Sollentuna
29.6
 
1:49.57
3
Vaasa, FIN
25.6
 
1:49.89
1
Stockholm/S
3.9
 
1:50.46
1
Helsingborg
27.8
 
1:52.20
1h1
Helsingborg
26.8
 
2018
1:45.03
 1
Karlstad
25.7
 
1:45.03
2
Berlin, GER
11.8
 
1:45.27
1
Göteborg/S
18.8
 
1:45.34
5
Székesfehérvár, HUN
2.7
 
1:45.38
7
Hengelo, NED
3.6
 
1:46.14
1s1
Berlin, GER
10.8
 
1:46.97
7
Madrid, ESP
22.6
 
1:47.03
4
Ostrava, CZE
8.9
 
1:47.82
1
Eskilstuna
26.8
 
1:47.87
1h3
Berlin, GER
9.8
 
1:48.02
2
Sollentuna
28.6
 
1:49.0m+
1
Stockholm/S
10.6
 
1:51.16
1h2
Eskilstuna
25.8
 
2019
1:45.10
 11
London, GBR
20.7
 
1:45.33
9
Roma, ITA
6.6
 
1:45.59
8
Paris, FRA
24.8
 
1:46.74
4h1
Doha, QAT
28.9
 
1:46.75
6
Rabat, MAR
16.6
 
1:46.77
4
Oslo, NOR
13.6
 
1:46.90
8
Zagreb, CRO
3.9
 
1:47.17
1
Karlstad
1.9
 
1:47.20
4
Stockholm/S
30.5
 
1:47.53
5
Göteborg/S
16.8
 
1:47.60
9
Birmingham, GBR
18.8
 
1:47.61
5
Bydgoszcz, POL
11.8
 
1:48.65
5
Karlstad
3.7
 
1:50.17
6h2-22
Gävle
12.7
 
1:51.51
1h1
Karlstad
31.8
 
2020
1:44.47
2
Ostrava, CZE
8.9
 
1:45.04
3
Stockholm/S
23.8
 
1:45.05
1
Sollentuna
10.8
 
1:45.34
2
Göteborg/S
29.8
 
1:45.39
6
Zagreb, CRO
15.9
 
1:45.53
1
Uppsala
16.8
 
1:45.86
1
Göteborg/S
25.7
 
1:46.95
1
Karlstad
8.7
 
1:48.89
1
Tampere, FIN
6.9
 
1:49.40
1h1
Uppsala
15.8
 
2021
1:45.05
 7
Stockholm/S
4.7
 
1:46.25
3
Sollentuna
13.6
 
1:46.44
5h2
Tokyo, JPN
31.7
 
1:47.03
2
Karlstad
22.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
1:53.69
 5
Göteborg/FH
23.2
 
1:53.84
1h2
Göteborg/FH
22.2
 
2015
1:49.01
 6rB
Stockholm/G
19.2
 
1:50.34
6h1
Praha, CZE
6.3
 
1:51.11
4
Sätra
22.2
 
1:51.82
3
Steinkjer, NOR
8.2
 
1:52.96
1h1
Sätra
21.2
 
2016
1:47.85
 5
Stockholm/G
17.2
 
1:49.07
3
Växjö
13.2
 
1:49.46
2
Göteborg/FH
30.1
 
1:49.46
4h2
Portland, OR
18.3
 
1:51.48
1
Malmö/A
28.2
 
1:54.23
1h1
Malmö/A
27.2
 
2017
1:46.86
 1h1
Beograd, SRB
3.3
 
1:47.61
1
Växjö
26.2
 
1:49.00
2
Göteborg/FH
2.2
 
1:49.53
6s1
Beograd, SRB
4.3
 
1:56.12
1h2
Växjö
25.2
 
2018
1:46.87
 2
Düsseldorf, GER
6.2
 
1:47.21
4h1
Birmingham, GBR
2.3
 
1:47.36
3
Toruń, POL
15.2
 
1:50.61
1
Gävle
18.2
 
1:53.82
1h1
Gävle
18.2
 
2019
1:46.52
 1
Karlsruhe, GER
2.2
 
1:48.06
7
Glasgow, GBR
3.3
 
1:48.19
1rB
Düsseldorf, GER
20.2
 
1:48.50
1
Sätra
4.2
 
1:48.67
1h4
Glasgow, GBR
1.3
 
1:49.06
3s2
Glasgow, GBR
2.3
 
1:51.36
1
Norrköping
17.2
 
1:51.86
1h3
Norrköping
16.2
 
2020
1:47.30
 8
Toruń, POL
8.2
 
1:47.66
1
Växjö
23.2
 
1:47.90
3
Sätra
11.2
 
1:48.71
4
Karlsruhe, GER
31.1
 
1:53.22
1h3
Växjö
22.2
 
2021
1:45.09
3
Toruń, POL
17.2
 
1:46.79
5
Karlsruhe, GER
29.1
 
1:46.87
3s2
Toruń, POL
6.3
 
1:47.48
5
Liévin, FRA
9.2
 
1:47.55
1h5
Toruń, POL
5.3
 
1:47.64
1
Dortmund, GER
7.2
 
1:49.19
1
Malmö/A
19.2
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
2:44.79
 2-14
Stockholm/S
29.7
 
2015
2:22.20
 9
Göteborg/S
5.9
 
2:23.25
4
Umeå
16.8
 
2018
2:18.30
7
Stockholm/S
10.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
2:38.27
1-15
Göteborg/FH
26.2
 
2:45.82
1h2-15
Göteborg/FH
25.2
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
4:37.77
 1-13
Eksjö
5.9
 
2011
4:20.09
 1
Bærum, NOR
19.6
 
2012
4:13.03
 1-15
Stockholm/S
18.8
 
2013
4:01.10
 9D
Stockholm/S
22.8
 
4:06.86
2-16
Eskilstuna
10.8
 
2014
3:51.81
 9-19
Mannheim, GER
5.7
 
3:54.99
9rB
Sollentuna
26.6
 
4:00.55
1-17
Gävle
9.8
 
4:13.12
1-17
Helsinki, FIN
31.8
 
2015
3:47.28
 7rB
Stockholm/S
30.7
 
3:53.13
1-19
Kalmar
22.8
 
3:53.57
1-19
Espoo, FIN
30.8
 
2016
3:46.0m
1
Stockholm/S
18.8
 
4:10.21
1-19
Hafnarfjördur, ISL
14.8
 
2017
3:46.17
 2
Stockholm/S
2.9
 
3:49.31
3
Helsingborg
26.8
 
3:56.21
4h2
Helsingborg
25.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
4:11.18
 1-16
Malmö/A
10.3
 
4:25.56
1h1-16
Malmö/A
9.3
 
2014
4:04.81
 1-17
Sätra
16.2
 
2015
3:50.96
 6
Sätra
31.1
 
3:59.01
1 -19
Göteborg/FH
1.3
 
4:10.94
1 h2-19
Göteborg/FH
28.2
 
2016
3:52.81
 1-19
Växjö
21.2
 
4:10.32
1h3-19
Växjö
20.2
 
2017
3:46.62
4
Sätra
4.2
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
5:59.67
 1
Göteborg/U
10.7
 
2012
5:48.91
1-15
Växjö/A
23.9
 
5:54.40
1-15
Upplands Väsby
12.8
 
Ute
400 m
SM 2013
6
h1
51.44
800 m
SM 2014 5
1:53.81
3
h3
1:54.68
SM 2015 3
1:49.84
1
h1
1:52.04
SM 2016 2
1:50.39
1
h1
1:53.88
SM 2017 1
1:50.46
1
h1
1:52.20
SM 2018 1
1:47.82
1
h2
1:51.16
SM 2019 1
1:47.17
1
h1
1:51.51
SM 2020 1
1:45.53
1
h1
1:49.40
1500 m
SM 2017 3
3:49.31
4
h2
3:56.21
4x800 m
SM 2013 6
7:56.04
SM 2015 5
7:41.10
SM 2016 4
7:46.57
Inne
400 m
ISM 2018
1
h1
48.15
DNF
800 m
ISM 2014 5
1:53.69
1
h2
1:53.84
ISM 2015 4
1:51.11
1
h1
1:52.96
ISM 2016 1
1:51.48
1
h1
1:54.23
ISM 2017 1
1:47.61
1
h2
1:56.12
ISM 2018 1
1:50.61
1
h1
1:53.82
ISM 2019 1
1:51.36
1
h3
1:51.86
ISM 2020 1
1:47.66
1
h3
1:53.22
ISM 2021 1
1:49.19

Junior-ungdom
Ute
400 m
JSM 2016 2
19
49.27
1
19
h3
49.29
800 m
USM 2014 1
17
1:54.02
1
17
h1
1:58.73
JSM 2015 1
19
1:52.97
2
19
h1
1:59.67
JSM 2016 1
19
1:53.24
1
19
h1
1:58.45
1500 m
USM 2014 1
17
4:00.55
JSM 2015 1
19
3:53.13
3x800 m
USM 2011 1
15
6:19.34
USM 2012 1
15
6:15.78
USM 2013 1
17
6:01.71
USM 2014 1
17
5:54.34
JSM 2015 1
19
5:39.74
JSM 2016 1
19
5:48.52
4 km terräng
USM 2012 1
15
13:37
USM 2013 2
16
13:34
USM 2014 5
17
12:42
Inne
400 m
IUSM 2014 2
17
50.48
1
17
h1
51.18
1500 m
IUSM 2014 1
17
4:04.81
IJSM 2015 1
19
3:59.01
1
19
h2
4:10.94
IJSM 2016 1
19
3:52.81
1
19
h3
4:10.32
Ute
800 m
VM 2017 12
6
s3
1:46.25
2
h1
1:45.98
EM 2018 2
1:45.03
1
s1
1:46.14
1
h3
1:47.87
VM 2019 28
4
h1
1:46.74
OS 2021
5
h2
1:46.44
Mixed Relay
EM 2019 8
18:45.00
Inne
800 m
IEM 2015 27
6
h1
1:50.34
IVM 2016 8
4
h2
1:49.46
IEM 2017 9
6
s1
1:49.53
1
h1
1:46.86
IVM 2018 7
4
h1
1:47.21
IEM 2019 7
1:48.06
3
s2
1:49.06
1
h4
1:48.67
IEM 2021
3
s2
1:46.87
1
h5
1:47.55

Lag-EM och Europacupen
800 m
Div 1 2017 3
1:49.57
Super L 2019 5
1:47.61

Junior-ungdom
800 m
JEM19 2015 6
19
1:50.66
4
19
s2
1:50.93
3
19
h5
1:51.68
JVM 2016 11
5
19
s1
1:47.65
2
19
h1
1:50.19
JEM22 2017 1
22
1:48.15
1
22
h2
1:46.93
JEM22 2019 10
6
22
h2
1:50.17