Jesper Arbinge

Född: 27 mars 1997

Ålder: 25 år 101 dagar

Förening:
Spårvägens FK
15.11.2018–
Tidigare förening(ar):

Huddinge AIS –14.11.2018
Förening:
 Spårvägens FK
 15.11.2018–

Tidigare förening(ar):
Huddinge AIS –14.11.2018

  •  3 SM‐brons
  •  1 ISM‐silver


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

Kula (5)
18.90i
PB  SätraSätra19.2.22
 
18.86XX18.6118.90X
19.03
PB  BålstaBålsta14.5.22
 
18.27XX18.5719.03X
19.01
  SödertäljeSödertälje6.6.22
 
18.3918.6318.50XX19.01
18.64
  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22
 
18.0918.2118.5218.2118.4818.64
19.07
PB  BottnarydBottnaryd25.6.22
 
18.3018.7418.3619.0718.7918.90

2021

Kula (13)
18.42i
SB  SätraSätra6.2.21
 
17.97X18.1118.4217.82X
18.55i
SB  VäxjöVäxjö14.2.21
 
XXXXX18.55
18.84i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.21
 
18.05X18.5918.5918.8418.78
18.09
SB  EnskedeEnskede23.5.21
 
17.9418.0617.7118.0117.8518.09
18.78
SB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S2.6.21
 
X18.2518.4318.60X18.78
18.77
  SödertäljeSödertälje6.6.21
 
X18.5718.6418.2918.4318.77
18.87
PB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 
18.09X18.8718.4918.6518.39
NM
  Malmö/SMalmö/S14.8.21
 
XXXXXX
18.83
  SMBoråsSM, Borås29.8.21
 
18.73X18.4418.3118.8318.83
18.60
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S4.9.21
 
18.27XXXX18.60
18.51
  Sollentuna/ESollentuna/E12.9.21
 
18.49X18.41XX18.51
18.29
  Göteborg/SGöteborg/S16.9.21
 
X17.8718.2918.00XX
17.63
  SätraSätra17.10.21
 
17.5417.63XX
Diskus (1)
48.52
SB  SätraSätra17.10.21
 
43.63X46.6248.52
Slägga (1)
50.94
SB  SätraSätra17.10.21
 
50.7550.94XX
Spjut (1)
38.97
PB  SätraSätra17.10.21
 
38.97XXX
Castorama (1)
3.075
PB  SätraSätra17.10.21
17.63   38.97   48.52   50.94

2020

Kula (13)
18.43i
PB  SätraSätra19.1.20
 
18.2618.3018.4318.02X18.40
18.40i
  HuddingeHuddinge26.1.20
 
18.2018.0318.4018.1818.3518.28
18.59i
PB  (3)v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
 
18.59X17.89X18.16X
17.67
SB  HässelbyHässelby4.7.20
 
17.33XX17.4017.6017.67
18.30
SB  Växjö/AVäxjö/A12.7.20
 
X17.8818.11XX18.30
18.75
PB  Malmö/SMalmö/S19.7.20
 
18.1918.7418.7518.26X18.16
18.06
  EskilstunaEskilstuna26.7.20
 
17.8917.8217.93X18.06X
18.86
PB (85) Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
 
18.1418.1018.5418.8618.19X
18.65
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
 
18.4218.1818.6518.32
18.80
  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20
 
18.74X18.7318.8018.75X
18.39
  Växjö/AVäxjö/A26.8.20
 
X18.39XXXX
18.55
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20
 
18.03X18.4718.4618.55X
18.86
=PB  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN6.9.20
 
X18.35X17.9818.8618.53

2019

Kula (19)
16.33i
PB  StockholmStockholm16.1.19
17.05i
PB  SätraSätra20.1.19
16.33i
  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
 
XX16.33XXX
17.20i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
17.21i
PB  (4)IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
17.84
PB  GöteborgGöteborg22.5.19
17.49
  BålstaBålsta25.5.19
17.64
  WerfertageHalle, GERWerfertage, Halle, GER2.6.19
 
17.18X16.8216.9917.5917.64
18.25
PB  HuddingeHuddinge15.6.19
18.13
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19
 
X17.7217.7017.6517.5418.13
17.71
  JEM22GävleJEM22, Gävle11.7.19
 
17.23X17.71
17.86
  FGPVarbergFGP, Varberg15.7.19
 
XXX17.3017.5817.86
18.09
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19
18.40
PB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
 
17.8318.1618.2118.4017.56X
18.66
PB  (3)vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S24.8.19
 
18.0318.1618.66X18.31X
18.03
  HuddingeHuddinge27.8.19
18.64
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19
 
17.24X18.2018.05X18.64
17.82
  Sätra/KSätra/K15.9.19
17.81
  Sätra/KSätra/K22.9.19
Diskus (3)
46.86
PB  BålstaBålsta25.5.19
52.36
PB  (9)JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S11.8.19
51.57
  SätraSätra14.9.19
Slägga (1)
54.23
PB  (18)JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19

2018

Kula (3)
15.64
SB  KarlstadKarlstad19.5.18
16.33
SB  HuddingeHuddinge17.8.18
16.66
SB  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
 
15.89X16.40XX16.66
Diskus (1)
43.29
SB  KarlstadKarlstad19.5.18

2017

Kula (9)
15.47i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
 
X15.4715.3715.40XX
15.57i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
 
XX15.57
14.79
SB  SödertäljeSödertälje6.6.17
15.73
SB  UppsalaUppsala17.6.17
16.07
SB  BottnarydBottnaryd1.7.17
 
16.0715.68X15.8415.7215.87
15.81i
PB  (13)VäxjöVäxjö20.7.17
16.75
PB  (12)EnskedeEnskede22.7.17
16.55
  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17
 
16.3816.00XXX16.55
15.85
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17
 
X15.2415.85
Diskus (3)
45.19
PB  SödertäljeSödertälje6.6.17
43.89
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
45.57
PB  (24)JSMGävleJSM, Gävle13.8.17
 
XX45.57X44.24X
Vikt  (1)
13.55i
SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
 
13.55XXXXX

2016

Kula (6.0 kg) (8)
17.16i
PB  (51) IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
 
16.4716.7816.2016.9517.16X
17.88
PB  WerfertageHalle, GERWerfertage, Halle, GER21.5.16
18.46
PB  (45) BålstaBålsta28.5.16
18.11
  SödertäljeSödertälje6.6.16
17.32
  UppsalaUppsala12.6.16
17.54
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.16
17.43
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16
 
X17.3017.3017.02X17.43
17.62
  NordicCHafnarfjördur, ISLNordicC, Hafnarfjördur, ISL13.8.16
 
17.3917.62XX17.28X
Kula (1)
16.25
PB  (42) SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
 
16.2515.9815.87
Diskus (1.75 kg) (2)
50.08
PB  SödertäljeSödertälje6.6.16
49.15
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
 
46.76XXX46.4049.15
Diskus (1)
44.46
PB  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16
 
44.4643.7743.9944.09XX
Vikt  (1)
14.99i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
 
14.7214.99X14.6314.58X
Slägga (6.0 kg) (1)
56.40
PB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16
 
52.2256.4056.4051.1554.70X
Slägga (1)
48.51
PB  FalunFalun23.4.16

2015

Kula (6.0 kg) (4)
16.56i
PB  HuddingeHuddinge20.12.14
16.24i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.15
 
16.19X15.83X16.24X
17.27
PB  BottnarydBottnaryd27.6.15
15.91
  JSMKalmarJSM, Kalmar23.8.15
 
15.0915.50X15.8915.5015.91
Diskus (1.75 kg) (2)
47.84
PB  Göteborg/UGöteborg/U5.7.15
44.74
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15
 
43.82X44.74X43.85X
Diskus (2)
43.81
PB  HuddingeHuddinge12.6.15
40.89
  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15
 
X38.5240.89XX38.90

2014

Kula (5.0 kg) (5)
16.61i
PB  HuddingeHuddinge10.12.13
NMi
  IUSMSätraIUSM, Sätra15.2.14
 
XXXXXX
17.64
PB (75) (74) (64) SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna8.6.14
17.35
  USMGävleUSM, Gävle8.8.14
 
16.22X17.3517.1516.72X
17.27
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN31.8.14
 
16.1116.7617.27X16.85X
Diskus (1.5 kg) (2)
49.58
PB  Göteborg/UGöteborg/U29.6.14
48.95
  USMGävleUSM, Gävle8.8.14
 
46.1346.4148.9548.23XX
Slägga (5.0 kg) (1)
57.27
PB  USMGävleUSM, Gävle8.8.14
 
55.5657.27

2013

Kula (3.0 kg) (1)
14.19i
PB  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A10.3.13
Kula (5.0 kg) (2)
15.72
PB  HuddingeHuddinge23.7.13
15.68
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna11.8.13
Diskus (1.5 kg) (3)
42.12
PB  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S16.6.13
46.12
PB  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna10.8.13
46.63
PB  HuddingeHuddinge20.9.13
Vikt (11.34 kg) (1)
12.76i
PB  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A9.3.13
Slägga (5.0 kg) (2)
49.23
PB  Huddinge/JHuddinge/J2.7.13
47.34
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna9.8.13
4x100 m (1)
46.14
  USMHuddingeUSM, Huddinge26.5.13
 Huddinge AIS
Peter Heen, Jesper Arbinge
Anton Roos, Amin Soudani

2012

Kula (4.0 kg) (2)
12.04i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.12
14.18
PB  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby12.8.12
Diskus (1.0 kg) (2)
40.80
PB  HuddingeHuddinge15.6.12
36.79
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby11.8.12
Slägga (4.0 kg) (2)
47.09
PB  Västerås/ApVästerås/Ap4.8.12
44.35
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby10.8.12

2011

100 m (1)
12.59w
  SollentunaSollentuna21.5.11+3.0
Kula (4.0 kg) (1)
11.03
PB  FalunFalun10.9.11
Diskus (1.0 kg) (1)
33.20
PB  Huddinge/JHuddinge/J1.5.11
Slägga (4.0 kg) (1)
26.23
PB  MärstaMärsta24.9.11

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

Kula
Ute
19.07
Bottnaryd25.6.2227
Inne
18.90
Sätra19.2.22
Diskus
Ute
52.36
Göteborg/S11.8.19
Vikt
Inne
14.99
Växjö20.2.16
Slägga
Ute
54.23
Göteborg/S10.8.19
Spjut
Ute
38.97
Sätra17.10.21
Castorama
Ute
3.075
Sätra17.10.21

Junior-ungdom
Kula (4.0 kg)
Ute
14.18
Upplands Väsby12.8.12
Inne
12.04
Göteborg/FH26.2.12
Kula (3.0 kg)
Inne
14.19
Malmö/A10.3.13
Kula (5.0 kg)
Ute
17.64
Sollentuna8.6.14
Inne
16.61
Huddinge10.12.13
Kula (6.0 kg)
Ute
18.46
Bålsta28.5.16
Inne
17.16
Växjö21.2.16
Diskus (1.0 kg)
Ute
40.80
Huddinge15.6.12
Diskus (1.5 kg)
Ute
49.58
Göteborg/U29.6.14
Diskus (1.75 kg)
Ute
50.08
Södertälje6.6.16
Vikt (11.34 kg)
Inne
12.76
Malmö/A9.3.13
Slägga (4.0 kg)
Ute
47.09
Västerås/Ap4.8.12
Slägga (5.0 kg)
Ute
57.27
Gävle8.8.14
Slägga (6.0 kg)
Ute
56.40
Hässleholm5.8.16
Kula
19.07
2
Bottnaryd25.6.22
19.03
1
Bålsta14.5.22
19.01
1
Södertälje6.6.22
18.90i
3
Sätra19.2.22
18.87
3
Halmstad29.6.21
18.86
1
Club ChGöteborg/S6.8.20
18.86
2
vFINTampere, FIN6.9.20
18.84i
2
ISMMalmö/A19.2.21
18.83
3
SMBorås29.8.21
18.80
3
SMUppsala16.8.20
Visa/dölj alla resultat
18.78
2
Göteborg/S2.6.21
18.77
1
Södertälje6.6.21
18.75
4
Malmö/S19.7.20
18.66
2
vFINStockholm/S24.8.19
18.65
5
Sollentuna10.8.20
18.64
3
SMKarlstad30.8.19
18.64
1
Club ChUppsala21.6.22
18.60
4
vFINStockholm/S4.9.21
18.59i
2
v3NatHelsinki, FIN9.2.20
18.55
3
Göteborg/S29.8.20
18.55i
2
Växjö14.2.21
18.51
2
Sollentuna/E12.9.21
18.43i
1
Sätra19.1.20
18.42i
3
Sätra6.2.21
18.40
5
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
18.40i
1
Huddinge26.1.20
18.39
2
Växjö/A26.8.20
18.30
4
Växjö/A12.7.20
18.29
1
Göteborg/S16.9.21
18.25
1
Huddinge15.6.19
18.13
1
Lag-SMHelsingborg26.6.19
18.09
1
22
JSMGöteborg/S10.8.19
18.09
1
Enskede23.5.21
18.06
1
Eskilstuna26.7.20
18.03
2
Huddinge27.8.19
17.86
6
Folksam GPVarberg15.7.19
17.84
2
Göteborg22.5.19
17.82
1
Sätra/K15.9.19
17.81
com
Sätra/K22.9.19
17.71
15
22
Q
JEM22Gävle11.7.19
17.67
4
Hässelby4.7.20
17.64
5
22
WerfertageHalle, GER2.6.19
17.63
com
Sätra17.10.21
17.49
1
Bålsta25.5.19
17.21i
2
22
IJSMVäxjö24.2.19
17.20i
4
ISMNorrköping17.2.19
17.05i
2
Sätra20.1.19
16.75
1
Enskede22.7.17
16.66
5
SMEskilstuna25.8.18
16.55
3
22
JSMGävle12.8.17
16.33
1
Huddinge17.8.18
16.33i
1
Stockholm16.1.19
16.33i
5
Folksam GPSätra4.2.19
16.25
9
SMSollentuna27.8.16
16.07
6
Bottnaryd1.7.17
15.85
11
SMHelsingborg27.8.17
15.81i
2
Växjö20.7.17
15.73
2
Uppsala17.6.17
15.64
1
Karlstad19.5.18
15.57i
11
ISMVäxjö25.2.17
15.47i
3
22
IJSMGöteborg/FH19.2.17
14.79
1
Södertälje6.6.17
10-bästasnitt: 18.907
Diskus
52.36
2
22
JSMGöteborg/S11.8.19
51.57
com
Sätra14.9.19
48.52
com
Sätra17.10.21
46.86
-
Bålsta25.5.19
45.57
7
22
JSMGävle13.8.17
45.19
5
Södertälje6.6.17
44.46
5
teamNCNorrköping13.7.16
43.89
5
Lag-SMBorås7.7.17
43.81
3
Huddinge12.6.15
43.29
2
Karlstad19.5.18
Visa/dölj alla resultat
40.89
5
teamNCSundsvall1.7.15
10-bästasnitt: 46.552

Kula (6.0 kg)
18.46
1
19
Bålsta28.5.16
18.11
1
19
Södertälje6.6.16
17.88
8
19
WerfertageHalle, GER21.5.16
17.62
4
19
NordicCHafnarfjördur, ISL13.8.16
17.54
3
19
VUSGöteborg/U2.7.16
17.43
2
19
JSMHässleholm7.8.16
17.32
1
19
Uppsala12.6.16
17.27
1
19
Bottnaryd27.6.15
17.16i
2
19
IJSMVäxjö21.2.16
16.56i
1
19
Huddinge20.12.14
Visa/dölj alla resultat
16.24i
1
19
IJSMGöteborg/FH1.3.15
15.91
1
19
JSMKalmar23.8.15
10-bästasnitt: 17.535

Total results in database: 126
By event:
100 m:1
Kula (4.0 kg):3
Kula (3.0 kg):1
Kula (5.0 kg):7
Kula (6.0 kg):12
Kula:63
Diskus (1.0 kg):3
Diskus (1.5 kg):5
Diskus (1.75 kg):4
Diskus:11
Vikt (11.34 kg):1
Vikt :2
Slägga (4.0 kg):3
Slägga (5.0 kg):3
Slägga (6.0 kg):1
Slägga:3
Spjut:1
Castorama:1
4x100 m:1
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
12.59w
 5h2-15
Sollentuna
21.5
 +3.0
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
16.25
 9
Sollentuna
27.8
 
2017
16.75
 1
Enskede
22.7
 
16.55
3-22
Gävle
12.8
 
16.07
6
Bottnaryd
1.7
 
15.85
11
Helsingborg
27.8
 
15.73
2
Uppsala
17.6
 
14.79
1
Södertälje
6.6
 
2018
16.66
 5
Eskilstuna
25.8
 
16.33
1
Huddinge
17.8
 
15.64
1
Karlstad
19.5
 
2019
18.66
 2
Stockholm/S
24.8
 
18.64
3
Karlstad
30.8
 
18.40
5
Göteborg/S
16.8
 
18.25
1
Huddinge
15.6
 
18.13
1
Helsingborg
26.6
 
18.09
1 -22
Göteborg/S
10.8
 
18.03
2
Huddinge
27.8
 
17.86
6
Varberg
15.7
 
17.84
2
Göteborg
22.5
 
17.82
1m
Sätra/K
15.9
 
17.81
Com
Sätra/K
22.9
 
17.71
15q-22
Gävle
11.7
 
17.64
5-22
Halle, GER
2.6
 
17.49
1
Bålsta
25.5
 
2020
18.86
 1
Göteborg/S
6.8
 
18.86
2
Tampere, FIN
6.9
 
18.80
3
Uppsala
16.8
 
18.75
4
Malmö/S
19.7
 
18.65
5
Sollentuna
10.8
 
18.55
3
Göteborg/S
29.8
 
18.39
2
Växjö/A
26.8
 
18.30
4
Växjö/A
12.7
 
18.06
1
Eskilstuna
26.7
 
17.67
4
Hässelby
4.7
 
2021
18.87
 3
Halmstad
29.6
 
18.83
3
Borås
29.8
 
18.78
2
Göteborg/S
2.6
 
18.77
1
Södertälje
6.6
 
18.60
4
Stockholm/S
4.9
 
18.51
2
Sollentuna/E
12.9
 
18.29
1
Göteborg/S
16.9
 
18.09
1
Enskede
23.5
 
17.63
Com
Sätra
17.10
 
2022
19.07
2
Bottnaryd
25.6
 
19.03
1
Bålsta
14.5
 
19.01
1
Södertälje
6.6
 
18.64
1
Uppsala
21.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
15.81
 2
Växjö
20.7
 
15.57
11
Växjö
25.2
 
15.47
3-22
Göteborg/FH
19.2
 
2019
17.21
 2-22
Växjö
24.2
 
17.20
4
Norrköping
17.2
 
17.05
2
Sätra
20.1
 
16.33
1
Stockholm
16.1
 
16.33
5
Sätra
4.2
 
2020
18.59
 2
Helsinki, FIN
9.2
 
18.43
1
Sätra
19.1
 
18.40
1
Huddinge
26.1
 
2021
18.84
 2
Malmö/A
19.2
 
18.55
2
Växjö
14.2
 
18.42
3
Sätra
6.2
 
2022
18.90
3
Sätra
19.2
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
43.81
 3
Huddinge
12.6
 
40.89
5
Sundsvall
1.7
 
2016
44.46
 5
Norrköping
13.7
 
2017
45.57
 7-22
Gävle
13.8
 
45.19
5
Södertälje
6.6
 
43.89
5
Borås
7.7
 
2018
43.29
 2
Karlstad
19.5
 
2019
52.36
2 -22
Göteborg/S
11.8
 
51.57
Com
Sätra
14.9
 
46.86
Bålsta
25.5
 
2021
48.52
 Com
Sätra
17.10
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
48.51
 1
Falun
23.4
 
2019
54.23
3 -22
Göteborg/S
10.8
 
2021
50.94
 Com
Sätra
17.10
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
38.97
Com
Sätra
17.10
 
Vikt
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
14.99
2-19
Växjö
20.2
 
2017
13.55
 5-22
Göteborg/FH
18.2
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
3.075
1
Sätra
17.10
 

Junior-ungdom
Kula (3.0 kg)
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
14.19
3-16
Malmö/A
10.3
 
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
11.03
 2-15
Falun
10.9
 
2012
14.18
5-15
Upplands Väsby
12.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
12.04
9-15
Göteborg/FH
26.2
 
Kula (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
15.72
 1-17
Huddinge
23.7
 
15.68
3-16
Eskilstuna
11.8
 
2014
17.64
1-17
Sollentuna
8.6
 
17.35
1-17
Gävle
8.8
 
17.27
4-17
Helsinki, FIN
31.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
16.61
1-16
Huddinge
10.12
 
Kula (6.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
17.27
 1-19
Bottnaryd
27.6
 
15.91
1-19
Kalmar
23.8
 
2016
18.46
1-19
Bålsta
28.5
 
18.11
1-19
Södertälje
6.6
 
17.88
8-19
Halle, GER
21.5
 
17.62
4-19
Hafnarfjördur, ISL
13.8
 
17.54
3-19
Göteborg/U
2.7
 
17.43
2-19
Hässleholm
7.8
 
17.32
1-19
Uppsala
12.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
16.56
 1-19
Huddinge
20.12
 
16.24
1 -19
Göteborg/FH
1.3
 
2016
17.16
2-19
Växjö
21.2
 
Diskus (1.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
33.20
 1-14
Huddinge/J
1.5
 
2012
40.80
2-15
Huddinge
15.6
 
36.79
9-15
Upplands Väsby
11.8
 
Diskus (1.5 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
46.63
 1-16
Huddinge
20.9
 
46.12
3-16
Eskilstuna
10.8
 
42.12
2 -17
Malmö/S
16.6
 
2014
49.58
6-17
Göteborg/U
29.6
 
48.95
3-17
Gävle
8.8
 
Diskus (1.75 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
47.84
 5-19
Göteborg/U
5.7
 
44.74
4-19
Kalmar
22.8
 
2016
50.08
2-19
Södertälje
6.6
 
49.15
4-19
Hässleholm
6.8
 
Slägga (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
26.23
 7-15
Märsta
24.9
 
2012
47.09
1-15
Västerås/Ap
4.8
 
44.35
3-15
Upplands Väsby
10.8
 
Slägga (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
49.23
 1-16
Huddinge/J
2.7
 
47.34
2-16
Eskilstuna
9.8
 
2014
57.27
2-17
Gävle
8.8
 
Slägga (6.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
56.40
2-19
Hässleholm
5.8
 
Vikt (11.34 kg)
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
12.76
3-16
Malmö/A
9.3
 

Ute
Kula
SM 2016 9
16.25
SM 2017 11
15.85
SM 2018 5
16.66
SM 2019 3
18.64
SM 2020 3
18.80
SM 2021 3
18.83
Inne
Kula
ISM 2017 11
15.57
ISM 2019 4
17.20
ISM 2021 2
18.84

Junior-ungdom
Ute
Kula (5.0 kg)
USM 2014 1
17
17.35
Kula (6.0 kg)
JSM 2015 1
19
15.91
JSM 2016 2
19
17.43
Kula
JSM 2017 3
22
16.55
JSM 2019 1
22
18.09
Diskus (1.5 kg)
USM 2014 3
17
48.95
Diskus (1.75 kg)
JSM 2015 4
19
44.74
JSM 2016 4
19
49.15
Diskus
JSM 2017 7
22
45.57
JSM 2019 2
22
52.36
Slägga (5.0 kg)
USM 2014 2
17
57.27
Slägga (6.0 kg)
JSM 2016 2
19
56.40
Slägga
JSM 2019 3
22
54.23
Inne
Kula (5.0 kg)
IUSM 2014
17
NM
Kula (6.0 kg)
IJSM 2015 1
19
16.24
IJSM 2016 2
19
17.16
Kula
IJSM 2017 3
22
15.47
IJSM 2019 2
22
17.21
Vikt
IJSM 2016 2
19
14.99
IJSM 2017 5
22
13.55
Ute
4x100 m
USM 2013
6
17
h1
46.14

Junior-ungdom
Ute
Kula
JEM22 2019 15
15
22
Q
17.71