0



Linus Pihl

Född: 4 augusti 2003

Ålder: 20 år 208 dagar

Förening:
 IK Lerum FI
Förening:
 IK Lerum FI
 

  •  1 SM‐silver
  •  1 ISM‐silver


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2024

60 m (15)
6.99i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH18.11.23
6.92i
WL PB  Göteborg/FHGöteborg/FH18.11.23
6.90i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.12.23
6.90i
=PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.12.23
6.90i
=PB  LerumLerum18.12.23
6.99i
  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.24
6.83i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.24
6.93i
  VäxjöVäxjö20.1.24
DNSi
  VäxjöVäxjö20.1.24
6.84i
  FGPSätraFGP, Sätra3.2.24
6.78i
PB  FGPSätraFGP, Sätra3.2.24
6.79i
  ISMKarlstadISM, Karlstad17.2.24
6.86i
  ISMKarlstadISM, Karlstad17.2.24
NTi
  IJSMÖrebroIJSM, Örebro24.2.24
6.77i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro24.2.24
200 m (6)
21.52i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.24
21.22i
PB  VäxjöVäxjö19.1.24
21.33i
  KarlstadKarlstad28.1.24
21.22i
=PB  v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR11.2.24
21.33i
  ISMKarlstadISM, Karlstad17.2.24
21.07i
PB  ISMKarlstadISM, Karlstad18.2.24
400 m (2)
49.51i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro24.2.24
49.31i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro25.2.24
Höjd (1)
1.64i
SB  LerumLerum18.12.23
 
1.49
O
1.52
O
1.64
XO
1.70
XXX
    
Längd (1)
6.45i
PB  LerumLerum18.12.23
 
6.456.01
Kula (1)
10.89i
PB  LerumLerum18.12.23
 
X10.89

2023

60 m (13)
7.13i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.12.22
7.10i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.12.22
7.11i
  LerumLerum19.12.22
7.23i
  LerumLerum19.12.22
7.07i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH14.1.23
6.98i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH14.1.23
7.07i
  VäxjöVäxjö21.1.23
6.96i
PB  VäxjöVäxjö21.1.23
6.99i
  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.23
7.01i
  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.23
7.03i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A18.2.23
7.08i
  IJSMKarlstadIJSM, Karlstad25.2.23
6.94i
PB  IJSMKarlstadIJSM, Karlstad25.2.23
100 m (14)
10.72w
  Göteborg/SGöteborg/S1.6.23+3.3
10.68w
  Göteborg/SGöteborg/S1.6.23+2.3
10.83
PB  SkaraSkara6.6.23+0.9
10.65
PB  SkaraSkara6.6.23+1.2
10.85
  Göteborg/SGöteborg/S10.6.23-0.5
10.72
  Göteborg/SGöteborg/S10.6.23-1.0
10.84
  LerumLerum17.6.23-1.0
10.68
  Göteborg/SGöteborg/S1.7.23+1.5
10.40w
  Göteborg/SGöteborg/S1.7.23+2.1
10.54
PB  SMSöderhamnSM, Söderhamn28.7.23+1.2
10.43
PB  SMSöderhamnSM, Söderhamn28.7.23+0.9
10.48
  SMSöderhamnSM, Söderhamn28.7.23+0.8
10.74
  JSMHelsingborgJSM, Helsingborg11.8.23-1.1
10.66
  JSMHelsingborgJSM, Helsingborg11.8.23-1.6
200 m (17)
22.11i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH14.1.23
22.05i
PB  VäxjöVäxjö20.1.23
22.31i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A18.2.23
22.26i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.23
21.95
PB  KristianstadKristianstad18.5.23-0.7
21.59
PB  Göteborg/SGöteborg/S1.6.23+1.8
21.21
PB  SkaraSkara6.6.23-0.4
21.53
  Göteborg/SGöteborg/S11.6.23+0.3
21.64
  LerumLerum21.6.23+0.5
21.08
PB  Göteborg/SGöteborg/S2.7.23+1.2
21.27
  JEM22Espoo, FINJEM22, Espoo, FIN15.7.23+0.4
21.47
  SMSöderhamnSM, Söderhamn29.7.23-0.3
21.19
  SMSöderhamnSM, Söderhamn30.7.23-0.3
21.28
  FGPMalmö/SFGP, Malmö/S5.8.23+0.1
21.72
  JSMHelsingborgJSM, Helsingborg12.8.23-1.1
21.47
  JSMHelsingborgJSM, Helsingborg13.8.23-2.7
21.30
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.23-0.4
Höjd (1)
1.73i
=PB  LerumLerum19.12.22
 
1.49
O
1.52
O
1.55
O
1.67
XO
1.70
O
1.73
XO
1.78
XXX
 
Längd (1)
6.07i
PB  LerumLerum19.12.22
 
5.95X6.07
Kula (3)
10.44i
PB  LerumLerum19.12.22
 
10.4410.06
10.68
SB  LerumLerum11.9.23
10.19
  LerumLerum17.9.23
Diskus (2)
25.97
SB  LerumLerum11.9.23
26.95
SB  LerumLerum17.9.23
Slägga (2)
22.07
SB  LerumLerum11.9.23
25.67
PB  LerumLerum17.9.23
Spjut (2)
34.21
SB  LerumLerum11.9.23
35.05
SB  LerumLerum17.9.23
Castorama (2)
1.624
SB  LerumLerum11.9.23
10.68   34.21   25.97   22.07
1.698
SB  LerumLerum17.9.23
10.19   35.05   26.95   25.67
4x100 m (4)
43.79
PB  KristianstadKristianstad18.5.23
 IK Lerum FI
Viggo Nielsen, Ivar Fransson Larsson
Linus Wahl, Linus Pihl
39.99
SB  Lag-EM Super LChorzów, POLLag-EM Super L, Chorzów, POL24.6.23
 Sweden
Jean-Christian Zirignon, Desmond Rogo
Zion Eriksson, Linus Pihl
DNF
  JEM22Espoo, FINJEM22, Espoo, FIN15.7.23
 Sweden
Thomas Jones, Linus Pihl
Rafael Tejada De Leon, Milo Wahlgren
39.59
SB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.23
 Sweden
Jean-Christian Zirignon, William Trulsson
Linus Pihl, Simon Plesse
1000 m stafett (1)
1:59.98
PB  LerumLerum17.6.23
 IK Lerum FI
Elliot Lindbom, Linus Wahl
Linus Pihl, Ivar Fransson Larsson

2022

60 m (9)
7.24i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH20.11.21
7.20i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH20.11.21
7.27i
  LerumLerum20.12.21
7.24i
  LerumLerum20.12.21
7.21i
  Göteborg/FHGöteborg/FH15.1.22
7.16i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH15.1.22
7.19i
  Göteborg/FHGöteborg/FH26.2.22
7.20i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
7.30
PB  LerumLerum3.9.22+1.3
100 m (6)
11.26
PB  BoråsBorås4.6.22+0.4
11.31
  Göteborg/SGöteborg/S11.6.22-0.3
11.11
PB  LerumLerum22.6.220.0
11.09
PB  HalmstadHalmstad2.7.22+1.5
11.04
PB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna26.8.22+0.2
11.02
PB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna26.8.22+0.2
150 m (1)
16.93
  LerumLerum4.9.22-0.7
200 m (5)
22.92i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH20.11.21
22.58i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH15.1.22
22.34
PB  Göteborg/SGöteborg/S12.6.22-0.7
22.36
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna27.8.22+1.2
22.65
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna28.8.22-3.1
300 m (1)
35.80
PB  LerumLerum4.9.22
400 m (6)
51.50i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.2.22
51.17i
PB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
52.12i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
50.53
PB  BoråsBorås4.6.22
50.16
PB  LerumLerum22.6.22
51.42
  LerumLerum21.8.22
400 m häck (1)
57.76
PB  LjungbyLjungby14.5.22
Höjd (1)
1.67i
SB  LerumLerum20.12.21
 
1.39
O
1.50
O
1.55
O
1.59
O
1.63
O
1.67
O
1.75
XXX
 
Längd (1)
6.22
PB  LerumLerum3.9.220.0
 
6.19
-1.0
6.22
0.0
X6.02
-0.7
Kula (6.0 kg) (1)
11.67i
PB  LerumLerum20.12.21
 
X11.6710.88X
Kula (2)
10.42
SB  LerumLerum19.9.22
10.04
  LerumLerum9.10.22
Diskus (3)
24.97
SB  LjungbyLjungby14.5.22
 
16.2422.1222.12XX24.97
26.54
SB  LerumLerum19.9.22
28.29
SB  LerumLerum9.10.22
Slägga (2)
20.72
SB  LerumLerum19.9.22
19.68
  LerumLerum9.10.22
Spjut (2)
33.26
SB  LerumLerum19.9.22
28.41
  LerumLerum9.10.22
Castorama (2)
1.575
SB  LerumLerum19.9.22
10.42   33.26   26.54   20.72
1.482
  LerumLerum9.10.22
10.04   28.41   28.29   19.68
4x100 m (1)
45.23
PB  LjungbyLjungby14.5.22
 IK Lerum FI
Ivar Fransson Larsson, Linus Wahl
Elliot Lindbom, Linus Pihl

2021

100 m (5)
11.51
SB  SävedalenSävedalen9.5.21+0.9
11.42
SB  LerumLerum23.6.21+2.0
11.46
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21+1.3
11.33
PB  MölndalMölndal7.8.21+0.4
11.29w
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21+2.6
150 m (1)
16.76
  LerumLerum5.9.21+0.4
200 m (4)
23.00w
  SävedalenSävedalen12.6.21+2.5
23.07
SB  Göteborg/SGöteborg/S19.6.21+1.1
23.28
  LerumLerum23.6.21+0.4
23.21
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21+1.2
300 m (1)
36.10
PB  LerumLerum5.9.21
400 m (4)
52.18
PB  Göteborg/SGöteborg/S5.6.21
51.51
PB  MölndalMölndal7.8.21
51.38
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21
51.16
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21
Höjd (2)
1.78
PB  LerumLerum23.6.21
 
1.63
O
1.69
XO
1.74
O
1.78
XO
1.82
XXX
   
1.74
  KungsbackaKungsbacka3.7.21
 
1.62
O
1.70
XXO
1.74
O
1.78
XXX
    
Längd (2)
5.78
PB  LerumLerum23.6.21+1.3
 
X
0.0
5.61
+0.6
5.70
+0.6
5.50
+1.6
5.78
+1.3
5.51
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21+0.3
Kula (2)
9.75
SB  LerumLerum6.9.21
 
9.75X9.289.38
11.00
PB  LerumLerum15.9.21
Diskus (2)
31.25
PB  LerumLerum6.9.21
28.62
  LerumLerum15.9.21
Slägga (2)
21.60
SB  LerumLerum6.9.21
22.03
SB  LerumLerum15.9.21
Spjut (2)
34.02
SB  LerumLerum6.9.21
37.06
PB  LerumLerum15.9.21
Castorama (2)
1.665
PB  LerumLerum6.9.21
9.75   34.02   31.25   21.60
1.754
PB  LerumLerum15.9.21
11.00   37.06   28.62   22.03

2020

60 m (8)
7.75 i
PB  LerumLerum16.12.19
7.70i
PB  LerumLerum16.12.19
7.65i
PB  UddevallaUddevalla4.1.20
7.69i
  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
7.56i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
7.67i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
7.62i
  Göteborg/FHGöteborg/FH23.2.20
7.70i
  Göteborg/FHGöteborg/FH23.2.20
100 m (5)
11.88
SB  LerumLerum1.6.20+1.3
11.82
PB  LerumLerum1.6.20+0.2
11.48
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20+0.5
11.48
=PB  LerumLerum20.8.20-0.3
11.38
PB  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.20+0.7
150 m (1)
17.17
  LerumLerum20.8.20-0.1
200 m (8)
25.07i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH15.12.19
25.30i
  UddevallaUddevalla4.1.20
24.63i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH8.2.20
23.4m
  LerumLerum15.6.200.0
23.06w
  Göteborg/SGöteborg/S4.7.20+2.1
23.26
PB  SkaraSkara15.8.20-0.5
22.83
PB  USMLinköpingUSM, Linköping23.8.200.0
22.72
PB  USMLinköpingUSM, Linköping23.8.20-0.4
300 m (1)
37.23
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
400 m (1)
55.1m
  LerumLerum18.5.20
800 m (3)
2:24.80i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
2:18.58
PB  LerumLerum22.6.20
2:24.41
  Göteborg/SGöteborg/S28.6.20
1000 m (1)
3:17.69
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
1 mile (1)
5:46.3m
PB  LerumLerum1.7.20
3000 m (1)
12:49.3m
PB  LerumLerum8.6.20
1500 m hinder (76.2 cm) (1)
6:11.2m
PB  LerumLerum15.6.20
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (6)
10.56i
PB  LerumLerum16.12.19
9.52i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
9.53i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
9.44i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH8.2.20
9.51i
  Göteborg/FHGöteborg/FH8.2.20
9.48i
  Göteborg/FHGöteborg/FH22.2.20
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (3)
18.88
SB  LerumLerum22.6.200.0
16.54
PB  Göteborg/SGöteborg/S28.6.20-1.5
16.16
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.200.0
300 m häck (83.8 cm) (1)
46.5m
  LerumLerum8.6.20
Höjd (8)
1.65i
PB  LerumLerum16.12.19
 
1.40
O
1.45
O
1.50
O
1.55
O
1.65
O
1.68
O
  
1.71i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
 
1.53
O
1.59
O
1.65
O
1.68
XO
1.71
XO
1.74
XXX
  
1.63i
  Göteborg/FHGöteborg/FH8.2.20
 
1.58
XO
1.63
O
1.68
XXX
     
1.72i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH22.2.20
1.73i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.20
 
1.57
O
1.65
O
1.73
O
1.78
XXX
    
1.64
  LerumLerum27.6.20
 
1.60
O
       
1.70
=PB  Göteborg/SGöteborg/S28.6.20
 
1.52
O
1.61
O
1.67
XO
1.70
XXO
1.73
XXX
   
1.71
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
 
1.56
O
1.65
O
1.68
O
1.71
XXO
1.74
XXX
   
Stav (10)
2.81i
PB  LerumLerum16.12.19
 
1.91
O
2.31
O
2.41
O
2.51
O
2.61
O
2.71
O
2.81
O
2.91
XXX
2.63i
  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
2.65i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
2.45
O
2.55
O
2.65
O
2.75
XXX
    
2.60i
  Göteborg/FHGöteborg/FH8.2.20
 
1.58
XO
1.63
O
1.68
XXX
     
3.10
PB  LerumLerum13.6.20
 
2.60
O
2.70
O
2.90
O
3.00
XXO
3.10
XXO
3.20
XXX
  
2.66
  LerumLerum1.7.20
 
2.66
O
2.81
XXX
      
2.72
  KungsbackaKungsbacka5.7.20
 
2.60
XO
2.72
XXO
      
2.92
  LerumLerum22.7.20
 
2.72
O
2.92
O
      
3.15
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
2.95
O
3.05
O
3.15
XO
3.25
XXX
    
3.62
PB  LerumLerum13.8.20
 
2.92
O
3.02
XO
3.12
XO
3.22
O
3.32
XXO
3.42
O
3.52
XO
3.62
XO
3.72
XXX
       
Längd (7)
5.43i
PB  LerumLerum16.12.19
 
5.435.04
5.59i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
5.55i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
 
5.305.555.39
5.52
PB  LerumLerum6.6.20+1.0
5.60w
  LerumLerum6.6.20+2.3
 
5.31
+2.1
5.60
+2.3
5.52
+1.0
5.22
+2.6
5.26
+0.8
5.26
+0.6
5.67
PB  Göteborg/SGöteborg/S28.6.20+1.2
 
X5.67
+1.2
5.38
+1.7
5.70
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20-0.3
 
5.70
-0.3
5.09
-0.7
5.49
+0.5
5.30
  LerumLerum13.8.200.0
 
4.94
+0.3
5.30
0.0
Tresteg (1)
10.46
PB  LerumLerum17.6.20-1.0
 
10.09
0.0
10.42
0.0
10.46
-1.0
10.45
0.0
Kula (5.0 kg) (6)
8.53i
PB  LerumLerum16.12.19
 
8.238.177.448.53
9.40i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
10.60i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
 
9.8510.3710.60
10.12
PB  LerumLerum13.6.20
 
10.129.56
10.67
PB  LerumLerum1.7.20
 
10.679.939.99
10.78
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
 
10.7810.159.65
Kula (4)
9.78
PB  LerumLerum16.9.20
9.45
  LerumLerum19.9.20
9.63
  LerumLerum21.9.20
9.06
  LerumLerum26.9.20
Diskus (1.5 kg) (2)
27.80
PB  LerumLerum27.6.20
 
XX23.2627.80
30.53
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
30.5329.8728.63
Diskus (4)
23.12
PB  LerumLerum16.9.20
30.04
PB  LerumLerum19.9.20
26.82
  LerumLerum21.9.20
25.69
  LerumLerum26.9.20
Slägga (5.0 kg) (1)
27.89
PB  LerumLerum6.6.20
 
27.0126.2523.5224.7827.8925.59
Slägga (4)
19.32
PB  LerumLerum16.9.20
18.38
  LerumLerum19.9.20
22.49
PB  LerumLerum21.9.20
19.20
  LerumLerum26.9.20
Spjut (700 g) (3)
24.37
SB  LerumLerum17.6.20
 
20.8624.3721.4522.0321.8623.20
27.63
SB  Göteborg/SGöteborg/S28.6.20
 
27.6323.7025.49
28.20
SB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
24.1428.20X
Spjut (4)
29.37
PB  LerumLerum16.9.20
33.18
PB  LerumLerum19.9.20
35.09
PB  LerumLerum21.9.20
31.50
  LerumLerum26.9.20
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) (1)
5.468
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
            
            
Sjukamp (P17) (1)
3.705
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
7.67   2.65   5.55   9.53
1.71   10.60   2:24.80
Castorama (4)
1.345
PB  LerumLerum16.9.20
9.78   29.37   23.12   19.32
1.531
PB  LerumLerum19.9.20
9.45   33.18   30.04   18.38
1.589
PB  LerumLerum21.9.20
9.63   35.09   26.82   22.49
1.389
  LerumLerum26.9.20
9.06   31.50   25.69   19.20
3x800 m (1)
6:36.73
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 IK Lerum FI
1000 m stafett (1)
2:11.07
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 IK Lerum FI
Hugo Kajsjö, Rizvan Ektymaev
Linus Pihl, Lucas Frew

2019

100 m (2)
11.91
PB  MölndalMölndal3.8.19+0.6
12.76
  USMVarbergUSM, Varberg15.9.19-0.1
200 m (1)
24.52
PB  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19-0.4
300 m (2)
39.57
PB  LerumLerum31.8.19
40.12
  USMVarbergUSM, Varberg14.9.19
1000 m (1)
3:25.76
PB  USMVarbergUSM, Varberg15.9.19
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
18.08
PB  LerumLerum31.8.19+0.4
17.99w
  USMVarbergUSM, Varberg14.9.19+3.5
Höjd (2)
1.70
PB  LerumLerum31.8.19
1.59
  USMVarbergUSM, Varberg15.9.19
Stav (1)
2.74
PB  USMVarbergUSM, Varberg14.9.19
Längd (1)
4.97
PB  USMVarbergUSM, Varberg15.9.19+1.1
Kula (5.0 kg) (1)
8.79
PB  USMVarbergUSM, Varberg15.9.19
Diskus (1.5 kg) (1)
24.53
PB  USMVarbergUSM, Varberg14.9.19
Spjut (700 g) (1)
30.09
PB  USMVarbergUSM, Varberg14.9.19
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) (2)
4.253
PB  USMVarbergUSM, Varberg15.9.19
17.99w/+3.5   24.53   2.74   30.09   40.12
12.76/-0.1   4.97/+1.1   8.79   1.59   3:25.76
4.253
=PB  USMVarbergUSM, Varberg15.9.19
17.99w/+3.5   2.74         
            

2018

60 m (1)
8.44i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
Höjd (1)
1.45i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18

2017

Stav (2)
2.40i
PB  VäxjöVäxjö1.4.17
2.33
PB  Göteborg/UGöteborg/U1.7.17

2016

Stav (1)
2.30
PB  HögbyHögby10.9.16

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Ute
7.30
Lerum3.9.22+1.3
Inne
6.77
Örebro24.2.24
100 m
Ute
10.43
Söderhamn28.7.23+0.936
200 m
Ute
21.08
Göteborg/S2.7.23+1.231
Inne
21.07
Karlstad18.2.2410
300 m
Ute
35.80
Lerum4.9.22
400 m
Ute
50.16
Lerum22.6.22
Inne
49.31
Örebro25.2.24
800 m
Ute
2:18.58
Lerum22.6.20
Inne
2:24.80
Sollentuna2.2.20
1000 m
Ute
3:17.69
Ljungby1.8.20
1 mile
Ute
5:46.3m
Lerum1.7.20
3000 m
Ute
12:49.3m
Lerum8.6.20
400 m häck
Ute
57.76
Ljungby14.5.22
Höjd
Ute
1.78
Lerum23.6.21
Inne
1.73
Göteborg/FH1.3.20
Stav
Ute
3.62
Lerum13.8.20
Inne
2.81
Lerum16.12.19
Längd
Ute
6.22
Lerum3.9.220.0
Inne
6.45
Lerum18.12.23
Tresteg
Ute
10.46
Lerum17.6.20-1.0
Kula
Ute
11.00
Lerum15.9.21
Inne
10.89
Lerum18.12.23
Diskus
Ute
31.25
Lerum6.9.21
Slägga
Ute
25.67
Lerum17.9.23
Spjut
Ute
37.06
Lerum15.9.21
Castorama
Ute
1.754
Lerum15.9.21

Junior-ungdom
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute
6:11.2m
Lerum15.6.20
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne
9.44
Göteborg/FH8.2.20
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
16.16
Ljungby31.7.200.0
Kula (5.0 kg)
Ute
10.78
Ljungby1.8.20
Inne
10.60
Sollentuna2.2.20
Kula (6.0 kg)
Inne
11.67
Lerum20.12.21
Diskus (1.5 kg)
Ute
30.53
Ljungby31.7.20
Slägga (5.0 kg)
Ute
27.89
Lerum6.6.20
Spjut (700 g)
Ute
30.09
Varberg14.9.19
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
Ute
5.468
Ljungby1.8.20
Sjukamp (P17)
Inne
3.705
Sollentuna2.2.20
60 m
6.77i
1
22
IJSMÖrebro24.2.24
6.78i
7
Sätra3.2.24
6.79i
3
h2
ISMKarlstad17.2.24
6.83i
1
Göteborg/FH13.1.24
6.84i
3
h2
Sätra3.2.24
6.86i
6
ISMKarlstad17.2.24
6.90i
1
h1
Göteborg/FH2.12.23
6.90i
1
Göteborg/FH2.12.23
6.90i
1
Lerum18.12.23
6.92i
1
Göteborg/FH18.11.23
Visa/dölj alla resultat
6.93i
1
h6
Växjö20.1.24
6.94i
5
22
IJSMKarlstad25.2.23
6.96i
3
B
Växjö21.1.23
6.98i
5
Göteborg/FH14.1.23
6.99i
5
h1
Göteborg/FH2.2.23
6.99i
1
Göteborg/FH18.11.23
6.99i
2
h3
Göteborg/FH13.1.24
7.01i
8
B
Göteborg/FH2.2.23
7.03i
6
h1
ISMMalmö/A18.2.23
7.07i
1
h4
Göteborg/FH14.1.23
7.07i
2
h6
Växjö21.1.23
7.08i
2
22
h1
IJSMKarlstad25.2.23
7.10i
1
Göteborg/FH3.12.22
7.11i
1
Lerum19.12.22
7.13i
1
h2
Göteborg/FH3.12.22
7.16i
1
B
Göteborg/FH15.1.22
7.19i
2
Göteborg/FH26.2.22
7.20i
1
Göteborg/FH20.11.21
7.20i
3
19
h1
IJSMSkellefteå6.3.22
7.21i
3
h2
Göteborg/FH15.1.22
7.23i
1
Lerum19.12.22
7.24i
1
h1
Göteborg/FH20.11.21
7.24i
1
Lerum20.12.21
7.27i
1
Lerum20.12.21
7.30
1
Lerum3.9.22+1.3
7.56i
4
17
Göteborg/FH11.1.20
7.62i
5
17
h1
Göteborg/FH23.2.20
7.65i
2
17
Uddevalla4.1.20
7.67i
hep
17
IUSMSollentuna1.2.20
7.69i
3
17
h1
Göteborg/FH11.1.20
7.70i
3
17
Lerum16.12.19
7.70i
6
17
B
Göteborg/FH23.2.20
7.75 i
2
Lerum16.12.19
8.44i
4
15
Göteborg/FH13.1.18
10-bästasnitt: 6.849
100 m
10.43
2
s2
SMSöderhamn28.7.23+0.9
10.48
6
SMSöderhamn28.7.23+0.8
10.54
2
h3
SMSöderhamn28.7.23+1.2
10.65
2
Skara6.6.23+1.2
10.66
3
22
JSMHelsingborg11.8.23-1.6
10.68
1
h2
Göteborg/S1.7.23+1.5
10.72
1
Göteborg/S10.6.23-1.0
10.74
1
22
h2
JSMHelsingborg11.8.23-1.1
10.83
1
h3
Skara6.6.23+0.9
10.84
1
Lerum17.6.23-1.0
Visa/dölj alla resultat
10.85
1
h1
Göteborg/S10.6.23-0.5
11.02
5
19
JSMSollentuna26.8.22+0.2
11.04
2
19
h2
JSMSollentuna26.8.22+0.2
11.09
2
19
Halmstad2.7.22+1.5
11.11
1
Lerum22.6.220.0
11.26
1
19
Borås4.6.22+0.4
11.31
2
h1
Göteborg/S11.6.22-0.3
11.33
4
B
Mölndal7.8.21+0.4
11.38
5
17
h1
USMLinköping22.8.20+0.7
11.42
2
B
Lerum23.6.21+2.0
11.46
5
h3
VUSGöteborg/U10.7.21+1.3
11.48
dec
17
USMLjungby1.8.20+0.5
11.48
1
Lerum20.8.20-0.3
11.51
1
19
Sävedalen9.5.21+0.9
11.82
1
17
Lerum1.6.20+0.2
11.88
1
17
Lerum1.6.20+1.3
11.91
7
h4
Mölndal3.8.19+0.6
12.76
dec
16
USMVarberg15.9.19-0.1
10-bästasnitt: 10.657
200 m
21.07i
2
ISMKarlstad18.2.24
21.08
1
Göteborg/S2.7.23+1.2
21.19
2
SMSöderhamn30.7.23-0.3
21.21
1
Skara6.6.23-0.4
21.22i
1
C
Växjö19.1.24
21.22i
1
B
v3NatBærum, NOR11.2.24
21.27
5
22
h1
JEM22Espoo, FIN15.7.23+0.4
21.28
7
Malmö/S5.8.23+0.1
21.30
4
vFINStockholm/S3.9.23-0.4
21.33i
1
A
Karlstad28.1.24
Visa/dölj alla resultat
21.33i
1
h1
ISMKarlstad17.2.24
21.47
2
h1
SMSöderhamn29.7.23-0.3
21.47
2
22
JSMHelsingborg13.8.23-2.7
21.52i
1
Göteborg/FH13.1.24
21.53
1
Göteborg/S11.6.23+0.3
21.59
1
Göteborg/S1.6.23+1.8
21.64
1
Lerum21.6.23+0.5
21.72
1
22
h3
JSMHelsingborg12.8.23-1.1
21.95
1
Kristianstad18.5.23-0.7
22.05i
1
F
Växjö20.1.23
22.11i
1
Göteborg/FH14.1.23
22.26i
2
B
ISMMalmö/A19.2.23
22.31i
2
h2
ISMMalmö/A18.2.23
22.34
2
Göteborg/S12.6.22-0.7
22.36
4
19
h2
JSMSollentuna27.8.22+1.2
22.58i
1
F
Göteborg/FH15.1.22
22.65
6
19
JSMSollentuna28.8.22-3.1
22.72
4
17
USMLinköping23.8.20-0.4
22.83
4
17
h2
USMLinköping23.8.200.0
22.92i
1
Göteborg/FH20.11.21
23.07
6
Göteborg/S19.6.21+1.1
23.21
7
C
VUSGöteborg/U10.7.21+1.2
23.26
1
17
Skara15.8.20-0.5
23.28
5
Lerum23.6.21+0.4
24.52
5
16
h2
USMTrollhättan10.8.19-0.4
24.63i
4
E
Göteborg/FH8.2.20
25.07i
1
17
Göteborg/FH15.12.19
25.30i
2
17
Uddevalla4.1.20
10-bästasnitt: 21.217
400 m
49.31i
3
22
IJSMÖrebro25.2.24
49.51i
1
22
h1
IJSMÖrebro24.2.24
50.16
2
Lerum22.6.22
50.53
2
B
Borås4.6.22
51.16
7
19
JSMLinköping21.8.21
51.17i
2
19
h1
IJSMSkellefteå5.3.22
51.38
4
19
h2
JSMLinköping20.8.21
51.42
1
Lerum21.8.22
51.50i
2
C
Göteborg/FH5.2.22
51.51
3
B
Mölndal7.8.21
Visa/dölj alla resultat
52.12i
2
19
B
IJSMSkellefteå6.3.22
52.18
1
Göteborg/S5.6.21
10-bästasnitt: 50.765
Höjd
1.78
2
Lerum23.6.21
1.74
2
19
Kungsbacka3.7.21
1.73i
12
17
IUSMGöteborg/FH1.3.20
1.73i
1
22
Lerum19.12.22
1.72i
5
17
Göteborg/FH22.2.20
1.71i
hep
17
IUSMSollentuna2.2.20
1.71
dec
17
USMLjungby1.8.20
1.70
3
17
Lerum31.8.19
1.70
1
17
Göteborg/S28.6.20
1.67i
1
19
Lerum20.12.21
Visa/dölj alla resultat
1.65i
1
Lerum16.12.19
1.64
1
Lerum27.6.20
1.64i
1
Lerum18.12.23
1.63i
3
Göteborg/FH8.2.20
1.59
dec
16
USMVarberg15.9.19
1.45i
8
15
Göteborg/FH13.1.18
10-bästasnitt: 1.719
Stav
3.62
2
Lerum13.8.20
3.15
dec
17
USMLjungby31.7.20
3.10
1
17
Lerum13.6.20
2.92
4
Lerum22.7.20
2.81i
4
Lerum16.12.19
2.74
dec
16
USMVarberg14.9.19
2.72
2
B
Kungsbacka5.7.20
2.66
4
Lerum1.7.20
2.65i
hep
17
IUSMSollentuna1.2.20
2.63i
2
17
Göteborg/FH11.1.20
Visa/dölj alla resultat
2.60i
1
Göteborg/FH8.2.20
2.40i
hep
14
Växjö1.4.17
2.33
1
14
Göteborg/U1.7.17
2.30
5
13
Högby10.9.16
10-bästasnitt: 2.9
Längd
6.45i
1
Lerum18.12.23
6.22
2
19
Lerum3.9.220.0
6.07i
1
22
Lerum19.12.22
5.78
6
Lerum23.6.21+1.3
5.70
dec
17
USMLjungby1.8.20-0.3
5.67
2
17
Göteborg/S28.6.20+1.2
5.59i
11
17
Göteborg/FH11.1.20
5.55i
hep
17
IUSMSollentuna2.2.20
5.52
+
17
Lerum6.6.20+1.0
5.51
23
VUSGöteborg/U11.7.21+0.3
Visa/dölj alla resultat
5.43i
2
Lerum16.12.19
5.30
1
17
Lerum13.8.200.0
4.97
dec
16
USMVarberg15.9.19+1.1
10-bästasnitt: 5.806
Kula
11.00
com
Lerum15.9.21
10.89i
1
Lerum18.12.23
10.68
com
Lerum11.9.23
10.44i
1
22
Lerum19.12.22
10.42
com
Lerum19.9.22
10.19
com
Lerum17.9.23
10.04
com
Lerum9.10.22
9.78
com
Lerum16.9.20
9.75
com
Lerum6.9.21
9.63
com
Lerum21.9.20
Visa/dölj alla resultat
9.45
com
Lerum19.9.20
9.06
com
Lerum26.9.20
10-bästasnitt: 10.282
Diskus
31.25
com
Lerum6.9.21
30.04
com
Lerum19.9.20
28.62
com
Lerum15.9.21
28.29
com
Lerum9.10.22
26.95
com
Lerum17.9.23
26.82
com
Lerum21.9.20
26.54
com
Lerum19.9.22
25.97
com
Lerum11.9.23
25.69
com
Lerum26.9.20
24.97
3
Ljungby14.5.22
Visa/dölj alla resultat
23.12
com
Lerum16.9.20
10-bästasnitt: 27.514
Slägga
25.67
com
Lerum17.9.23
22.49
com
Lerum21.9.20
22.07
com
Lerum11.9.23
22.03
com
Lerum15.9.21
21.60
com
Lerum6.9.21
20.72
com
Lerum19.9.22
19.68
com
Lerum9.10.22
19.32
com
Lerum16.9.20
19.20
com
Lerum26.9.20
18.38
com
Lerum19.9.20
10-bästasnitt: 21.116
Spjut
37.06
com
Lerum15.9.21
35.09
com
Lerum21.9.20
35.05
com
Lerum17.9.23
34.21
com
Lerum11.9.23
34.02
com
Lerum6.9.21
33.26
com
Lerum19.9.22
33.18
com
Lerum19.9.20
31.50
com
Lerum26.9.20
29.37
com
Lerum16.9.20
28.41
com
Lerum9.10.22
10-bästasnitt: 33.115
Castorama
1.754
2
Lerum15.9.21
1.698
3
Lerum17.9.23
1.665
1
Lerum6.9.21
1.624
3
Lerum11.9.23
1.589
3
Lerum21.9.20
1.575
2
Lerum19.9.22
1.531
1
Lerum19.9.20
1.482
3
Lerum9.10.22
1.389
1
Lerum26.9.20
1.345
2
Lerum16.9.20
10-bästasnitt: 1565.2

Total results in database: 287
By event:
60 m:46
100 m:32
150 m:3
200 m:41
300 m:5
400 m:13
800 m:3
1000 m:2
1 mile:1
3000 m:1
1500 m hinder (76.2 cm):1
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):6
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):5
300 m häck (83.8 cm):1
400 m häck:1
Höjd:16
Stav:14
Längd:14
Tresteg:1
Kula (5.0 kg):7
Kula (6.0 kg):1
Kula:12
Diskus (1.5 kg):3
Diskus:11
Slägga (5.0 kg):1
Slägga:10
Spjut (700 g):4
Spjut:10
Tiokamp (P17, 300m, 1000m):3
Sjukamp (P17):1
Castorama:10
4x100 m:5
3x800 m:1
1000 m stafett:2
60 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
7.30
1
Lerum
3.9
 +1.3
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
8.44
 4-15
Göteborg/FH
13.1
 
2020
7.56
 4-17
Göteborg/FH
11.1
 
7.62
5h1-17
Göteborg/FH
23.2
 
7.65
2-17
Uddevalla
4.1
 
7.67
H-17
Sollentuna
1.2
 
7.69
3h1-17
Göteborg/FH
11.1
 
7.70
3-17
Lerum
16.12
 
7.70
6rB-17
Göteborg/FH
23.2
 
7.75
2
Lerum
16.12
 
2022
7.16
 1rB
Göteborg/FH
15.1
 
7.19
2
Göteborg/FH
26.2
 
7.20
1
Göteborg/FH
20.11
 
7.20
3h1-19
Skellefteå
6.3
 
7.21
3h2
Göteborg/FH
15.1
 
7.24
1h1
Göteborg/FH
20.11
 
7.24
1
Lerum
20.12
 
7.27
1
Lerum
20.12
 
2023
6.94
 5-22
Karlstad
25.2
 
6.96
3rB
Växjö
21.1
 
6.98
5
Göteborg/FH
14.1
 
6.99
5h1
Göteborg/FH
2.2
 
7.01
8rB
Göteborg/FH
2.2
 
7.03
6h1
Malmö/A
18.2
 
7.07
1h4
Göteborg/FH
14.1
 
7.07
2h6
Växjö
21.1
 
7.08
2h1-22
Karlstad
25.2
 
7.10
1
Göteborg/FH
3.12
 
7.11
1
Lerum
19.12
 
7.13
1h2
Göteborg/FH
3.12
 
7.23
1
Lerum
19.12
 
2024
6.77
1-22
Örebro
24.2
 
6.78
7
Sätra
3.2
 
6.79
3h2
Karlstad
17.2
 
6.83
1
Göteborg/FH
13.1
 
6.84
3h2
Sätra
3.2
 
6.86
6
Karlstad
17.2
 
6.90
1h1
Göteborg/FH
2.12
 
6.90
1
Göteborg/FH
2.12
 
6.90
1
Lerum
18.12
 
6.92
1
Göteborg/FH
18.11
 
6.93
1h6
Växjö
20.1
 
6.99
1
Göteborg/FH
18.11
 
6.99
2h3
Göteborg/FH
13.1
 
NT
1h1-22
Örebro
24.2
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
11.91
 7h4
Mölndal
3.8
 +0.6
12.76
D-16
Varberg
15.9
-0.1
2020
11.38
 5h1-17
Linköping
22.8
 +0.7
11.48
D-17
Ljungby
1.8
 +0.5
11.48
1
Lerum
20.8
-0.3
11.82
1-17
Lerum
1.6
 +0.2
11.88
1-17
Lerum
1.6
 +1.3
2021
11.33
 4rB
Mölndal
7.8
 +0.4
11.42
2rB
Lerum
23.6
 +2.0
11.46
5h3
Göteborg/U
10.7
 +1.3
11.51
1-19
Sävedalen
9.5
 +0.9
11.29w
 5h1-19
Linköping
20.8
 +2.6
2022
11.02
 5-19
Sollentuna
26.8
 +0.2
11.04
2h2-19
Sollentuna
26.8
 +0.2
11.09
2-19
Halmstad
2.7
 +1.5
11.11
1
Lerum
22.6
 0.0
11.26
1-19
Borås
4.6
 +0.4
11.31
2h1
Göteborg/S
11.6
-0.3
2023
10.43
2s2
Söderhamn
28.7
 +0.9
10.48
6
Söderhamn
28.7
 +0.8
10.54
2h3
Söderhamn
28.7
 +1.2
10.65
2
Skara
6.6
 +1.2
10.66
3-22
Helsingborg
11.8
-1.6
10.68
1h2
Göteborg/S
1.7
 +1.5
10.72
1
Göteborg/S
10.6
-1.0
10.74
1h2-22
Helsingborg
11.8
-1.1
10.83
1h3
Skara
6.6
 +0.9
10.84
1
Lerum
17.6
-1.0
10.85
1h1
Göteborg/S
10.6
-0.5
10.40w
 2
Göteborg/S
1.7
 +2.1
10.68w
 2
Göteborg/S
1.6
 +2.3
10.72w
 1h1
Göteborg/S
1.6
 +3.3
150 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
17.17
 1
Lerum
20.8
-0.1
2021
16.76
2rB
Lerum
5.9
 +0.4
2022
16.93
 1
Lerum
4.9
-0.7
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
24.52
 5h2-16
Trollhättan
10.8
-0.4
2020
22.72
 4-17
Linköping
23.8
-0.4
22.83
4h2-17
Linköping
23.8
 0.0
23.26
1-17
Skara
15.8
-0.5
23.06w
 1rC
Göteborg/S
4.7
 +2.1
2021
23.07
 6
Göteborg/S
19.6
 +1.1
23.21
7rC
Göteborg/U
10.7
 +1.2
23.28
5
Lerum
23.6
 +0.4
23.00w
 1rC
Sävedalen
12.6
 +2.5
2022
22.34
 2
Göteborg/S
12.6
-0.7
22.36
4h2-19
Sollentuna
27.8
 +1.2
22.65
6-19
Sollentuna
28.8
-3.1
2023
21.08
1
Göteborg/S
2.7
 +1.2
21.19
2
Söderhamn
30.7
-0.3
21.21
1
Skara
6.6
-0.4
21.27
5h1-22
Espoo, FIN
15.7
 +0.4
21.28
7
Malmö/S
5.8
 +0.1
21.30
4
Stockholm/S
3.9
-0.4
21.47
2h1
Söderhamn
29.7
-0.3
21.47
2-22
Helsingborg
13.8
-2.7
21.53
1
Göteborg/S
11.6
 +0.3
21.59
1
Göteborg/S
1.6
 +1.8
21.64
1
Lerum
21.6
 +0.5
21.72
1h3-22
Helsingborg
12.8
-1.1
21.95
1
Kristianstad
18.5
-0.7
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
24.63
 4rE
Göteborg/FH
8.2
 
25.07
1-17
Göteborg/FH
15.12
 
25.30
2-17
Uddevalla
4.1
 
2022
22.58
 1rF
Göteborg/FH
15.1
 
22.92
1
Göteborg/FH
20.11
 
2023
22.05
 1rF
Växjö
20.1
 
22.11
1
Göteborg/FH
14.1
 
22.26
2rB
Malmö/A
19.2
 
22.31
2h2
Malmö/A
18.2
 
2024
21.07
2
Karlstad
18.2
 
21.22
1rC
Växjö
19.1
 
21.22
1rB
Bærum, NOR
11.2
 
21.33
1rA
Karlstad
28.1
 
21.33
1h1
Karlstad
17.2
 
21.52
1
Göteborg/FH
13.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
39.57
 2-17
Lerum
31.8
 
40.12
D-16
Varberg
14.9
 
2020
37.23
 D-17
Ljungby
31.7
 
2021
36.10
 4rA
Lerum
5.9
 
2022
35.80
1
Lerum
4.9
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
51.16
 7-19
Linköping
21.8
 
51.38
4h2-19
Linköping
20.8
 
51.51
3rB
Mölndal
7.8
 
52.18
1
Göteborg/S
5.6
 
2022
50.16
2
Lerum
22.6
 
50.53
2rB
Borås
4.6
 
51.42
1
Lerum
21.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
51.17
 2h1-19
Skellefteå
5.3
 
51.50
2rC
Göteborg/FH
5.2
 
52.12
2rB-19
Skellefteå
6.3
 
2024
49.31
3-22
Örebro
25.2
 
49.51
1h1-22
Örebro
24.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
2:18.58
5
Lerum
22.6
 
2:24.41
2-17
Göteborg/S
28.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
2:24.80
H-17
Sollentuna
2.2
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
3:25.76
 D-16
Varberg
15.9
 
2020
3:17.69
D-17
Ljungby
1.8
 
1 mile
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
5:46.3m
7
Lerum
1.7
 
3000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
12:49.3m
3-17
Lerum
8.6
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
57.76
1
Ljungby
14.5
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
1.70
 3-17
Lerum
31.8
 
1.59
D-16
Varberg
15.9
 
2020
1.71
 D-17
Ljungby
1.8
 
1.70
1-17
Göteborg/S
28.6
 
1.64
1
Lerum
27.6
 
2021
1.78
2
Lerum
23.6
 
1.74
2-19
Kungsbacka
3.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
1.45
 8-15
Göteborg/FH
13.1
 
2020
1.73
12-17
Göteborg/FH
1.3
 
1.72
5-17
Göteborg/FH
22.2
 
1.71
H-17
Sollentuna
2.2
 
1.65
1
Lerum
16.12
 
1.63
3
Göteborg/FH
8.2
 
2022
1.67
 1-19
Lerum
20.12
 
2023
1.73
 1-22
Lerum
19.12
 
2024
1.64
 1
Lerum
18.12
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
2.30
 5-13
Högby
10.9
 
2017
2.33
 1-14
Göteborg/U
1.7
 
2019
2.74
 D-16
Varberg
14.9
 
2020
3.62
2
Lerum
13.8
 
3.15
D-17
Ljungby
31.7
 
3.10
1-17
Lerum
13.6
 
2.92
4
Lerum
22.7
 
2.72
2cB
Kungsbacka
5.7
 
2.66
4
Lerum
1.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
2.40
 H-14
Växjö
1.4
 
2020
2.81
4
Lerum
16.12
 
2.65
H-17
Sollentuna
1.2
 
2.63
2-17
Göteborg/FH
11.1
 
2.60
1
Göteborg/FH
8.2
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
4.97
 D-16
Varberg
15.9
 +1.1
2020
5.70
 D-17
Ljungby
1.8
-0.3
5.67
2-17
Göteborg/S
28.6
 +1.2
5.52
--17
Lerum
6.6
 +1.0
5.30
1-17
Lerum
13.8
 0.0
5.60w
 1-17
Lerum
6.6
 +2.3
2021
5.78
 6
Lerum
23.6
 +1.3
5.51
23
Göteborg/U
11.7
 +0.3
2022
6.22
2-19
Lerum
3.9
 0.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
5.59
 11-17
Göteborg/FH
11.1
 
5.55
H-17
Sollentuna
2.2
 
5.43
2
Lerum
16.12
 
2023
6.07
 1-22
Lerum
19.12
 
2024
6.45
1
Lerum
18.12
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
10.46
1-17
Lerum
17.6
-1.0
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
9.78
 Com
Lerum
16.9
 
9.63
Com
Lerum
21.9
 
9.45
Com
Lerum
19.9
 
9.06
Com
Lerum
26.9
 
2021
11.00
Com
Lerum
15.9
 
9.75
Com
Lerum
6.9
 
2022
10.42
 Com
Lerum
19.9
 
10.04
Com
Lerum
9.10
 
2023
10.68
 Com
Lerum
11.9
 
10.19
Com
Lerum
17.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2023
10.44
 1-22
Lerum
19.12
 
2024
10.89
1
Lerum
18.12
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
30.04
 Com
Lerum
19.9
 
26.82
Com
Lerum
21.9
 
25.69
Com
Lerum
26.9
 
23.12
Com
Lerum
16.9
 
2021
31.25
Com
Lerum
6.9
 
28.62
Com
Lerum
15.9
 
2022
28.29
 Com
Lerum
9.10
 
26.54
Com
Lerum
19.9
 
24.97
3
Ljungby
14.5
 
2023
26.95
 Com
Lerum
17.9
 
25.97
Com
Lerum
11.9
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
22.49
 Com
Lerum
21.9
 
19.32
Com
Lerum
16.9
 
19.20
Com
Lerum
26.9
 
18.38
Com
Lerum
19.9
 
2021
22.03
 Com
Lerum
15.9
 
21.60
Com
Lerum
6.9
 
2022
20.72
 Com
Lerum
19.9
 
19.68
Com
Lerum
9.10
 
2023
25.67
Com
Lerum
17.9
 
22.07
Com
Lerum
11.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
35.09
 Com
Lerum
21.9
 
33.18
Com
Lerum
19.9
 
31.50
Com
Lerum
26.9
 
29.37
Com
Lerum
16.9
 
2021
37.06
Com
Lerum
15.9
 
34.02
Com
Lerum
6.9
 
2022
33.26
 Com
Lerum
19.9
 
28.41
Com
Lerum
9.10
 
2023
35.05
 Com
Lerum
17.9
 
34.21
Com
Lerum
11.9
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1.589
 3
Lerum
21.9
 
1.531
1
Lerum
19.9
 
1.389
1
Lerum
26.9
 
1.345
2
Lerum
16.9
 
2021
1.754
2
Lerum
15.9
 
1.665
1
Lerum
6.9
 
2022
1.575
 2
Lerum
19.9
 
1.482
3
Lerum
9.10
 
2023
1.698
 3
Lerum
17.9
 
1.624
3
Lerum
11.9
 

Junior-ungdom
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
6:11.2m
2-17
Lerum
15.6
 
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
9.44
7-17
Göteborg/FH
8.2
 
9.48
6h1-17
Göteborg/FH
22.2
 
9.51
6-17
Göteborg/FH
8.2
 
9.52
4-17
Göteborg/FH
11.1
 
9.53
H-17
Sollentuna
2.2
 
10.56
2-17
Lerum
16.12
 
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
18.08
 1-17
Lerum
31.8
 +0.4
17.99w
 D-16
Varberg
14.9
 +3.5
2020
16.16
D-17
Ljungby
31.7
 0.0
16.54
1-17
Göteborg/S
28.6
-1.5
18.88
1-17
Lerum
22.6
 0.0
Kula (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
8.79
 D-16
Varberg
15.9
 
2020
10.78
D-17
Ljungby
1.8
 
10.67
1-17
Lerum
1.7
 
10.12
1-17
Lerum
13.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
10.60
H-17
Sollentuna
2.2
 
9.40
3-17
Göteborg/FH
11.1
 
8.53
2-17
Lerum
16.12
 
Kula (6.0 kg)
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
11.67
1-19
Lerum
20.12
 
Diskus (1.5 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
24.53
 D-16
Varberg
14.9
 
2020
30.53
D-17
Ljungby
31.7
 
27.80
2-17
Lerum
27.6
 
Slägga (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
27.89
3-17
Lerum
6.6
 
Spjut (700 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
30.09
D-16
Varberg
14.9
 
2020
28.20
 D-17
Ljungby
31.7
 
27.63
1-17
Göteborg/S
28.6
 
24.37
2-17
Lerum
17.6
 
Sjukamp (P17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
3.705
9-17
Sollentuna
2.2
 
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
4.253
 10-16
Varberg
15.9
 
4.253
10-16
Varberg
15.9
 
2020
5.468
9-17
Ljungby
1.8
 

Ute
100 m
SM 2023 6
10.48
2
s2
10.43
2
h3
10.54
200 m
SM 2023 2
21.19
2
h1
21.47
Inne
60 m
ISM 2023
6
h1
7.03
ISM 2024 6
6.86
3
h2
6.79
200 m
ISM 2023 2
B
22.26
2
h2
22.31
ISM 2024 2
21.07
1
h1
21.33

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2020
5
17
h1
11.38
JSM 2021
5
19
h1
11.29w
JSM 2022 5
19
11.02
2
19
h2
11.04
JSM 2023 3
22
10.66
1
22
h2
10.74
200 m
USM 2019
5
16
h2
24.52
USM 2020 4
17
22.72
4
17
h2
22.83
JSM 2022 6
19
22.65
4
19
h2
22.36
JSM 2023 2
22
21.47
1
22
h3
21.72
400 m
JSM 2021 7
19
51.16
4
19
h2
51.38
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
USM 2019 10
16
4.253
10
16
4.253
USM 2020 9
17
5.468
1000 m stafett
USM 2020
5
17
h2
2:11.07
3x800 m
USM 2020 7
17
6:36.73
Inne
60 m
IJSM 2022
3
19
h1
7.20
IJSM 2023 5
22
6.94
2
22
h1
7.08
IJSM 2024 1
22
6.77
1
22
h1
NT
400 m
IJSM 2022 2
19
B
52.12
2
19
h1
51.17
IJSM 2024 3
22
49.31
1
22
h1
49.51
Höjd
IUSM 2020 12
17
1.73
Sjukamp (P17)
IUSM 2020 9
17
3.705

Lag-EM och Europacupen
4x100 m
Super L 2023 6
B
39.99

Junior-ungdom
200 m
JEM22 2023 21
5
22
h1
21.27
4x100 m
JEM22 2023
-
22
h1
DNF