0



Hannah Kinane

Född: 9 januari 2006

Ålder: 17 år 23 dagar

Förening:
 Hässelby SK
Förening:
 Hässelby SK
 

Nationalitet: SWE/GBR



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2023

Inga resultat 2023. Senaste resultatet är från 2022.

2022

200 m (2)
27.66i
PB  SollentunaSollentuna2.2.22
26.38
PB  LeksandLeksand24.7.22+1.6
400 m (3)
1:01.16i
PB  SollentunaSollentuna19.1.22
58.11
PB  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22
58.81
  NorrtäljeNorrtälje15.8.22
800 m (14)
2:12.83i
PB  (33) SollentunaSollentuna29.1.22
2:18.18i
  SollentunaSollentuna2.2.22
2:13.27i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.22
2:12.93
SB  BMCBirmingham, GBRBMC, Birmingham, GBR14.5.22
2:12.89
SB  BMCLoughborough, GBRBMC, Loughborough, GBR18.5.22
2:11.44
PB  Göteborg/UGöteborg/U17.6.22
2:11.65
  Göteborg/UGöteborg/U19.6.22
2:10.06
PB  (99) Göteborg/SGöteborg/S26.6.22
2:10.38
  FGPKarlstadFGP, Karlstad3.7.22
2:11.17
  FGPSöderhamnFGP, Söderhamn26.7.22
2:11.32
  JönköpingJönköping20.8.22
2:22.34
  USMUppsalaUSM, Uppsala27.8.22
2:14.22
  USMUppsalaUSM, Uppsala28.8.22
2:11.11
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN4.9.22
1500 m (6)
4:47.31i
PB  SollentunaSollentuna19.1.22
4:43.11i
PB  UppsalaUppsala6.2.22
4:49.49i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.22
4:40.27i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH13.3.22
4:40.44
PB  Jessheim, NORJessheim, NOR2.6.22
4:43.89
  VästeråsVästerås31.7.22
4 km terräng (1)
14:47
  USMVällingbyUSM, Vällingby22.10.22

2021

300 m (2)
42.05
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21
42.41
  LeksandLeksand25.7.21
800 m (11)
2:13.32
PB  DanderydDanderyd15.5.21
2:13.57
  Stockholm/SStockholm/S22.5.21
2:18.08
  HässelbyHässelby29.5.21
2:12.01
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.6.21
2:14.46
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21
2:13.68
  LeksandLeksand24.7.21
2:11.48
PB  HallsbergHallsberg7.8.21
2:22.90
  USMLinköpingUSM, Linköping20.8.21
2:13.39
  USMLinköpingUSM, Linköping21.8.21
2:17.03
  TäbyTäby5.9.21
2:15.13
  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle12.9.21
1500 m (2)
4:42.26
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
4:42.26
=PB  SollentunaSollentuna3.7.21
Kula (3.0 kg) (1)
8.95
PB  TäbyTäby4.9.21
 
7.467.298.95
Kula (1)
7.82
PB  HässelbyHässelby29.5.21
 
6.047.177.82
Spjut (1)
14.98
PB  HässelbyHässelby29.5.21
3x800 m (1)
6:59.95
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 Hässelby SK
3x1500 m (1)
14:21.24
SB  SMHuddingeSM, Huddinge1.8.21
 Hässelby SK
3.64 km terräng (1)
13:01
  USMHöganäsUSM, Höganäs23.10.21
4 km terräng (1)
14:57
  SollentunaSollentuna22.9.21

2020

200 m (2)
28.36i
PB  VästeråsVästerås19.1.20
28.63i
  SollentunaSollentuna22.1.20
400 m (3)
1:02.51i
PB  SollentunaSollentuna18.12.19
1:02.88i
  SollentunaSollentuna4.3.20
1:00.69
PB  SollentunaSollentuna5.7.20
800 m (15)
2:24.48i
PB  SollentunaSollentuna1.12.19
2:24.24i
PB  SollentunaSollentuna22.1.20
2:26.74i
  Cardiff, GBRCardiff, GBR1.2.20
2:22.87i
PB  Cardiff, GBRCardiff, GBR1.2.20
2:16.4m
PB  HässelbyHässelby9.5.20
2:22.5m
  HässelbyHässelby7.6.20
2:18.0m
  Stockholm/SStockholm/S22.6.20
2:18.07
  SollentunaSollentuna28.6.20
2:16.20
PB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
2:17.40
  HallsbergHallsberg1.8.20
2:17.17
  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
2:18.37
  SollentunaSollentuna9.8.20
2:19.47
  TrollbäckenTrollbäcken22.8.20
2:20.73
  HässelbyHässelby5.9.20
2:20.07
  HuddingeHuddinge13.9.20
1000 m (3)
3:09.07i
PB  NorrköpingNorrköping6.1.20
3:04.91i
PB  SätraSätra18.1.20
3:04.84i
PB  SätraSätra16.2.20
1500 m (4)
5:04.83i
PB  SollentunaSollentuna18.12.19
4:57.7m
SB  HässelbyHässelby17.5.20
5:01.02mx
  VästeråsVästerås3.6.20
4:52.92mx
PB  HuddingeHuddinge11.7.20
2000 m (2)
6:56.33
PB  (21) TrollbäckenTrollbäcken23.8.20
6:56.35
  HuddingeHuddinge13.9.20
4 km (1)
16:03
  SollentunaSollentuna10.10.20
3x800 m (1)
7:20.48
SB  HuddingeHuddinge16.9.20
 Hässelby SK

2019

200 m (1)
27.74w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19+2.1
300 m (1)
44.7m
  Cheltenham, GBRCheltenham, GBR18.5.19
400 m (2)
1:03.49i
PB  SollentunaSollentuna19.12.18
1:02.89i
PB  SollentunaSollentuna6.3.19
600 m (1)
1:37.81
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
800 m (2)
2:21.91
PB  Yate, GBRYate, GBR23.6.19
2:19.51
PB  BMCOxford, GBRBMC, Oxford, GBR13.7.19
1500 m (1)
4:57.46
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19

2018

800 m (4)
2:35.46i
PB  SätraSätra21.1.18
2:34.64i
PB  HuddingeHuddinge27.1.18
2:28.15
PB  Stoke Gifford, GBRStoke Gifford, GBR21.7.18
2:25.81
PB  Stockholm/SStockholm/S29.8.18

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

200 m
Ute
26.38
Leksand24.7.22+1.6
Inne
27.66
Sollentuna2.2.22
300 m
Ute
42.05
Göteborg/U11.7.21
400 m
Ute
58.11
Göteborg/U18.6.22
Inne
1:01.16
Sollentuna19.1.22
600 m
Ute
1:37.81
Göteborg/U28.6.19
800 m
Ute
2:10.06
Göteborg/S26.6.22
Inne
2:12.83
Sollentuna29.1.22
1000 m
Inne
3:04.84
Sätra16.2.20
1500 m
Ute
4:40.44
Jessheim, NOR2.6.22
Inne
4:40.27
Göteborg/FH13.3.22
2000 m
Ute
6:56.33
Trollbäcken23.8.20
Kula
Ute
7.82
Hässelby29.5.21
Spjut
Ute
14.98
Hässelby29.5.21

Junior-ungdom
Kula (3.0 kg)
Ute
8.95
Täby4.9.21
800 m
2:10.06
4
Göteborg/S26.6.22
2:10.38
2
B
Karlstad3.7.22
2:11.11
1
17
vFINHelsinki, FIN4.9.22
2:11.17
10
Söderhamn26.7.22
2:11.32
3
Jönköping20.8.22
2:11.44
1
17
Göteborg/U17.6.22
2:11.48
4
Hallsberg7.8.21
2:11.65
2
Göteborg/U19.6.22
2:12.01
4
B
Karlstad22.6.21
2:12.83i
4
Sollentuna29.1.22
Visa/dölj alla resultat
2:12.89
3
BMCLoughborough, GBR18.5.22
2:12.93
6
B
BMCBirmingham, GBR14.5.22
2:13.27i
5
h1
ISMVäxjö25.2.22
2:13.32
2
17
Danderyd15.5.21
2:13.39
1
15
USMLinköping21.8.21
2:13.57
5
Stockholm/S22.5.21
2:13.68
1
15
Leksand24.7.21
2:14.22
1
16
USMUppsala28.8.22
2:14.46
2
15
VUSGöteborg/U11.7.21
2:15.13
1
17
Lag-SMGävle12.9.21
2:16.20
2
C
Göteborg/S25.7.20
2:16.4m
1
Hässelby9.5.20
2:17.03
2
15
E
Täby5.9.21
2:17.17
3
Club ChGöteborg/S6.8.20
2:17.40
4
B
Hallsberg1.8.20
2:18.0m
2
19
Stockholm/S22.6.20
2:18.07
2
Sollentuna28.6.20
2:18.08
1
15
Hässelby29.5.21
2:18.18i
6
Sollentuna2.2.22
2:18.37
2
17
Sollentuna9.8.20
2:19.47
1
14
Trollbäcken22.8.20
2:19.51
7
B
BMCOxford, GBR13.7.19
2:20.07
1
14
Huddinge13.9.20
2:20.73
1
15
Hässelby5.9.20
2:21.91
3
14
Yate, GBR23.6.19
2:22.34
1
16
h1
USMUppsala27.8.22
2:22.5m
1
15
Hässelby7.6.20
2:22.87i
2
14
Cardiff, GBR1.2.20
2:22.90
1
15
h3
USMLinköping20.8.21
2:24.24i
1
Sollentuna22.1.20
2:24.48i
1
15
Sollentuna1.12.19
2:25.81
1
Stockholm/S29.8.18
2:26.74i
1
14
h2
Cardiff, GBR1.2.20
2:28.15
1
Stoke Gifford, GBR21.7.18
2:34.64i
1
12
Huddinge27.1.18
2:35.46i
1
13
Sätra21.1.18
10-bästasnitt: 2:11.345
1500 m
4:40.27i
2
16
IUSMGöteborg/FH13.3.22
4:40.44
3
C
Jessheim, NOR2.6.22
4:42.26
12
B
Sollentuna13.6.21
4:42.26
7
Sollentuna3.7.21
4:43.11i
4
Uppsala6.2.22
4:43.89
3
Västerås31.7.22
4:47.31i
1
A
Sollentuna19.1.22
4:49.49i
1
16
h1
IUSMGöteborg/FH12.3.22
4:57.46
3
13
VUSGöteborg/U29.6.19
4:57.7m
2
Hässelby17.5.20
Visa/dölj alla resultat
5:04.83i
2
Sollentuna18.12.19
10-bästasnitt: 4:46.419

Total results in database: 92
By event:
200 m:5
300 m:3
400 m:8
600 m:1
800 m:46
1000 m:3
1500 m:13
2000 m:2
Väg:1
Kula (3.0 kg):1
Kula:1
Spjut:1
3x800 m:2
3x1500 m:1
Terräng lag:1
terräng:3
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
27.74w
 4rC-13
Göteborg/U
30.6
 +2.1
2022
26.38
2-17
Leksand
24.7
 +1.6
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
28.36
 3rB-14
Västerås
19.1
 
28.63
4 rB
Sollentuna
22.1
 
2022
27.66
3rC
Sollentuna
2.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
42.05
1rB-15
Göteborg/U
11.7
 
42.41
2-15
Leksand
25.7
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1:00.69
 2rB
Sollentuna
5.7
 
2022
58.11
1rB-17
Göteborg/U
18.6
 
58.81
1
Norrtälje
15.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
1:02.89
 2
Sollentuna
6.3
 
1:03.49
1rC
Sollentuna
19.12
 
2020
1:02.51
 2
Sollentuna
18.12
 
1:02.88
2
Sollentuna
4.3
 
2022
1:01.16
2rB
Sollentuna
19.1
 
600 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
1:37.81
2-13
Göteborg/U
28.6
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
2:25.81
 1
Stockholm/S
29.8
 
2:28.15
1
Stoke Gifford, GBR
21.7
 
2019
2:19.51
 7rB
Oxford, GBR
13.7
 
2:21.91
3-14
Yate, GBR
23.6
 
2020
2:16.20
 2rC
Göteborg/S
25.7
 
2:16.4m
1
Hässelby
9.5
 
2:17.17
3
Göteborg/S
6.8
 
2:17.40
4rB
Hallsberg
1.8
 
2:18.0m
2-19
Stockholm/S
22.6
 
2:18.07
2
Sollentuna
28.6
 
2:18.37
2-17
Sollentuna
9.8
 
2:19.47
1-14
Trollbäcken
22.8
 
2:20.07
1-14
Huddinge
13.9
 
2:20.73
1-15
Hässelby
5.9
 
2:22.5m
1-15
Hässelby
7.6
 
2021
2:11.48
 4
Hallsberg
7.8
 
2:12.01
4rB
Karlstad
22.6
 
2:13.32
2-17
Danderyd
15.5
 
2:13.39
1-15
Linköping
21.8
 
2:13.57
5
Stockholm/S
22.5
 
2:13.68
1-15
Leksand
24.7
 
2:14.46
2-15
Göteborg/U
11.7
 
2:15.13
1-17
Gävle
12.9
 
2:17.03
2rE-15
Täby
5.9
 
2:18.08
1-15
Hässelby
29.5
 
2:22.90
1h3-15
Linköping
20.8
 
2022
2:10.06
4
Göteborg/S
26.6
 
2:10.38
2rB
Karlstad
3.7
 
2:11.11
1-17
Helsinki, FIN
4.9
 
2:11.17
10
Söderhamn
26.7
 
2:11.32
3
Jönköping
20.8
 
2:11.44
1-17
Göteborg/U
17.6
 
2:11.65
21
Göteborg/U
19.6
 
2:12.89
3
Loughborough, GBR
18.5
 
2:12.93
6rB
Birmingham, GBR
14.5
 
2:14.22
1-16
Uppsala
28.8
 
2:22.34
1h1-16
Uppsala
27.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
2:34.64
 1-12
Huddinge
27.1
 
2:35.46
1-13
Sätra
21.1
 
2020
2:22.87
 2-14
Cardiff, GBR
1.2
 
2:24.24
1
Sollentuna
22.1
 
2:24.48
1-15
Sollentuna
1.12
 
2:26.74
1h2-14
Cardiff, GBR
1.2
 
2022
2:12.83
4
Sollentuna
29.1
 
2:13.27
5h1
Växjö
25.2
 
2:18.18
6
Sollentuna
2.2
 
1000 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
3:04.84
1-14
Sätra
16.2
 
3:04.91
1-15
Sätra
18.1
 
3:09.07
2-15
Norrköping
6.1
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
4:57.46
 3-13
Göteborg/U
29.6
 
2020
4:57.7m
 2
Hässelby
17.5
 
2021
4:42.26
 12rB
Sollentuna
13.6
 
4:42.26
7
Sollentuna
3.7
 
2022
4:40.44
3rC
Jessheim, NOR
2.6
 
4:43.89
3
Västerås
31.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
5:04.83
 2
Sollentuna
18.12
 
2022
4:40.27
2-16
Göteborg/FH
13.3
 
4:43.11
4
Uppsala
6.2
 
4:47.31
1rA
Sollentuna
19.1
 
4:49.49
1h1-16
Göteborg/FH
12.3
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
6:56.33
1-14
Trollbäcken
23.8
 
6:56.35
1-14
Huddinge
13.9
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
7.82
1rB-15
Hässelby
29.5
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
14.98
7rA-15
Hässelby
29.5
 

Junior-ungdom
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
8.95
8-15
Täby
4.9
 

Ute
3x1500 m
SM 2021 3
14:21.24
Inne
800 m
ISM 2022
5
h1
2:13.27

Junior-ungdom
Ute
800 m
USM 2021 1
15
2:13.39
1
15
h3
2:22.90
USM 2022 1
16
2:14.22
1
16
h1
2:22.34
3x800 m
USM 2021 1
15
6:59.95
3.64 km terräng
USM 2021 2
15
13:01
4 km terräng
USM 2022 2
16
14:47
Terräng lag
USM 2022 4
17
73.00
Inne
1500 m
IUSM 2022 2
16
4:40.27
1
16
h1
4:49.49