Daniel Gleimar

Född: 7 maj 1992

Ålder: 29 år 166 dagar

Förening:
 Spårvägens FK
 15.11.2015–

Tidigare förening(ar):
Turebergs FK 15.11.2010–14.11.2015
Ludvika FFI –14.11.2010

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

800 m (1)
1:58.12
SB  GöteborgGöteborg4.7.21
1500 m (7)
4:03.20i
SB  SätraSätra6.2.21
3:58.06
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
3:57.95
SB  Göteborg/SGöteborg/S27.6.21
4:01.18
  SollentunaSollentuna3.7.21
3:55.27
SB  VästeråsVästerås24.7.21
3:54.38
SB  Merksem, BELMerksem, BEL21.8.21
3:59.91
  SMBoråsSM, Borås27.8.21
3000 m (7)
8:38.23i
PB  SollentunaSollentuna30.1.21
8:34.83i
PB  SollentunaSollentuna13.2.21
8:35.31i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.21
8:34.97
SB  Stockholm/SStockholm/S22.5.21
8:55.93+
  HuddingeHuddinge2.6.21
8:34.00
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.6.21
8:36.83
  Malmö/SMalmö/S14.8.21
5000 m (3)
DNFi
  SollentunaSollentuna12.3.21
14:59.57
SB  HuddingeHuddinge2.6.21
15:02.31
  HallsbergHallsberg7.8.21
5 km (1)
15:05
PB  JordbroJordbro16.4.21
10 km (2)
DNF
  SMAnderstorpSM, Anderstorp13.7.21
31:46
SB  Røyse, NORRøyse, NOR16.10.21
3000 m hinder (1)
9:49.09
SB  VästeråsVästerås16.5.21
4x800 m (1)
8:01.64
SB  SMHuddingeSM, Huddinge31.7.21
 Spårvägens FK
Bienvenue Musore, Oliver Löfqvist
Daniel Gleimar, Jesper Sjölund
15 km terräng (1)
50:36
  LidingöLidingö25.9.21

2020

1500 m (4)
4:01.01
SB  SollentunaSollentuna28.6.20
4:01.58
  HuddingeHuddinge8.7.20
3:59.45
SB  HuddingeHuddinge11.7.20
4:01.19
  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
3000 m (6)
8:47.01i
PB  SollentunaSollentuna1.2.20
8:53.22i
  FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
8:46.44i
PB  SätraSätra15.2.20
8:50.91+
SB  SollentunaSollentuna14.6.20
8:28.84
PB  HallsbergHallsberg1.8.20
9:05.0m+
  StockholmStockholm19.9.20
5000 m (2)
14:56.22
PB  SollentunaSollentuna14.6.20
15:11.71
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
10 000 m (3)
31:06.64
PB  Stockholm/SStockholm/S23.6.20
32:21.06
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20
DNF
  Stockholm/SStockholm/S19.9.20
10 km (2)
31:16
SB  StockholmStockholm4.4.20
31:21
  SMAnderstorpSM, Anderstorp10.10.20
3000 m hinder (2)
9:48.42
SB  NorrköpingNorrköping7.8.20
9:44.82
SB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
4x1500 m (1)
16:18.69
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 Spårvägens FK
Estifanos Faid, Oliver Löfqvist
Daniel Gleimar, Bienvenue Musore
4 km terräng (1)
13:01
  SMVällingbySM, Vällingby24.10.20
10 km terräng (1)
34:28
  SMVällingbySM, Vällingby25.10.20

2019

800 m (2)
1:57.35
SB  DanderydDanderyd19.5.19
1:58.15
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19
1500 m (8)
4:05.32i
SB  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
4:04.70i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
3:59.96
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
3:57.17
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
3:57.98
  KarlstadKarlstad3.7.19
3:55.73
SB  VästeråsVästerås4.8.19
3:59.87
  Stockholm/SStockholm/S20.8.19
4:01.75
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19
3000 m (2)
8:38.60
SB  SollentunaSollentuna7.6.19
8:34.26
PB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
5000 m (2)
15:03.65
PB  Oslo, NOROslo, NOR5.7.19
15:04.61
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19
10 000 m (1)
31:15.88
PB  EnskedeEnskede25.6.19
10 km (2)
31:38
PB  HöstrusketStockholmHöstrusket, Stockholm2.11.19
31:09
PB  San Sebastián, ESPSan Sebastián, ESP24.11.19
4x800 m (1)
7:49.64
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Spårvägens FK
Gustav Nordling, Daniel Gleimar
Anders Fox, Alexander Holmblad
4x1500 m (1)
16:06.83
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.5.19
 Spårvägens FK
John Foitzik, Daniel Gleimar
Gustav Nordling, Anders Fox
4 km terräng (1)
12:57
  SMUmeåSM, Umeå12.10.19
10 km terräng (1)
33:39
  SMUmeåSM, Umeå13.10.19
15 km terräng (1)
51:07
  LidingöloppetLidingöLidingöloppet, Lidingö28.9.19

2018

800 m (2)
1:56.03
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18
1:57.34
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
1500 m (4)
4:06.38i
SB  SätraSätra3.2.18
3:56.18
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18
3:55.19
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18
3:58.87
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18
3000 m (3)
8:57.74i
SB  HuddingeHuddinge26.1.18
8:52.03
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18
8:42.60
SB  Göteborg/SGöteborg/S18.8.18
4x800 m (1)
7:35.62
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Spårvägens FK
Daniel Gleimar, Johan Walldén
Estifanos Faid, Kalle Berglund
4x1500 m (1)
16:07.34
  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Spårvägens FK
Anders Fox, Daniel Gleimar
Olle Walleräng, Joakim Eriksson
4 km terräng (1)
13:24
  SMEkerumSM, Ekerum27.10.18
15 km terräng (1)
50:54
  LidingöloppetLidingöLidingöloppet, Lidingö29.9.18

2017

800 m (1)
1:58.80
SB  VästeråsVästerås5.8.17
1500 m (4)
3:59.29
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17
4:06.94
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna29.6.17
3:57.07
SB  HuddingeHuddinge8.8.17
4:01.10
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17
3000 m (2)
8:35.86
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.17
8:40.56
  HuddingeHuddinge15.8.17
3000 m hinder (2)
9:35.57
PB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
9:45.20
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
4x800 m (1)
7:50.00
  SMMalmö/SSM, Malmö/S27.5.17
 Spårvägens FK
Rasmus Bengtsson, Estifanos Faid
Gustav Nordling, Daniel Gleimar
4x1500 m (1)
16:11.54
  SMMalmö/SSM, Malmö/S28.5.17
 Spårvägens FK
Estifanos Faid, Gustav Nordling
Daniel Gleimar, Karim Mohammadi
4 km terräng (1)
13:26
  SMFlemingsbergSM, Flemingsberg28.10.17

2016

800 m (2)
1:56.69
SB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.16
1:57.62
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
1000 m (1)
2:28.48
PB  Göteborg/SGöteborg/S15.7.16
1500 m (7)
4:07.27i
SB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
3:52.34
PB  (21)Stockholm/SStockholm/S17.6.16
3:52.41
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16
3:54.07
  RasschaertNinove, BELRasschaert, Ninove, BEL23.7.16
3:55.84
  Stockholm/SStockholm/S18.8.16
3:57.82
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16
4:00.44
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
3000 m (2)
8:38.03
SB  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna3.6.16
8:45.19
  FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16
3000 m hinder (1)
9:36.15
PB  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16
4x800 m (1)
DQ
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S28.5.16
 Spårvägens FK
Daniel Gleimar, Gustav Nordling
Jonathan Cleghorn, Archibald Casteel
4x1500 m (1)
16:14.38
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S29.5.16
 Spårvägens FK
Gustav Nordling, Jonathan Cleghorn
Daniel Gleimar, Oliver Löfqvist

2015

12:30
  SMUddevallaSM, Uddevalla24.10.15
800 m (3)
1:56.78
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.7.15
1:57.58
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15
1:56.70
SB  Stockholm/SStockholm/S25.8.15
1000 m (1)
2:29.71
PB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S5.9.15
1500 m (4)
4:04.11i
SB  ISMSätraISM, Sätra22.2.15
3:57.44
SB  GävleGävle26.7.15
3:58.06
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15
3:58.16
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15
3000 m (1)
8:48.66i
PB  (25)SätraSätra7.2.15
2000 m hinder (1)
6:08.53
SB  EskilstunaEskilstuna24.5.15
3000 m hinder (1)
DNF
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15

2014

400 m (1)
51.94
SB  NynäshamnNynäshamn24.8.14
800 m (4)
1:54.99
SB  Sollentuna/ESollentuna/E6.6.14
1:57.25
  SMUmeåSM, Umeå2.8.14
1:56.33
  JSMGävleJSM, Gävle8.8.14
1:57.82
  JSMGävleJSM, Gävle10.8.14
1500 m (7)
4:04.85i
SB  IJSMSätraIJSM, Sätra15.2.14
3:59.70i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH23.2.14
3:52.59
PB  (24)FGPSollentunaFGP, Sollentuna26.6.14
3:58.43
  NMKøbenhavn, DENNM, København, DEN27.7.14
3:58.41
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14
3:59.13
  JSMGävleJSM, Gävle9.8.14
3:55.09
  DN GalanStockholm/SDN Galan, Stockholm/S21.8.14
3000 m (1)
8:37.63
PB  VallentunaVallentuna14.5.14
2000 m hinder (76.2 cm) (1)
5:57.67
PB  JSMGävleJSM, Gävle10.8.14
4x400 m (1)
3:22.83
SB  SMKilSM, Kil25.5.14
 Turebergs FK
Erik Smedhs, Daniel Gleimar
Gustav Karnebäck, Johan Eriksson
4x800 m (1)
7:42.21
  SMKilSM, Kil24.5.14
 Turebergs FK
Daniel Lundgren, Albin Sjöblom
Daniel Gleimar, Gustav Karnebäck
3x800 m (1)
5:50.18
SB  JSMKilJSM, Kil25.5.14
 Turebergs FK

2013

400 m (1)
51.73
SB  Göteborg/UGöteborg/U29.6.13
800 m (3)
1:55.29
SB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S15.6.13
1:54.39
SB  Celle Ligure, ITACelle Ligure, ITA9.7.13
1:54.60
  FGPKarlstadFGP, Karlstad23.7.13
1500 m (6)
4:04.59i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13
4:04.32i
PB  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla24.2.13
3:53.45
PB  (17)FGPSollentunaFGP, Sollentuna27.6.13
3:58.03
  KBCHeusden, BELKBC, Heusden, BEL13.7.13
3:59.12
  JSMVästeråsJSM, Västerås11.8.13
4:00.83
  SMBoråsSM, Borås30.8.13
2000 m hinder (1)
6:08.37
PB  JSMVästeråsJSM, Västerås11.8.13
3000 m hinder (1)
9:56.07
PB  SMBoråsSM, Borås31.8.13
3x400 m (1)
2:30.50
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge25.5.13
 Turebergs FK
3x800 m (1)
5:56.77
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge26.5.13
 Turebergs FK

2012

800 m (1)
1:56.71
SB  Waco, TXWaco, TX21.4.12
1500 m (1)
4:03.93
SB  Waco, TXWaco, TX12.4.12
1 mile (2)
Överlång bana - odoserad:
4:30.83
  Lubbock, TXLubbock, TX21.1.12
4:21.79i
PB  New York, NYNew York, NY4.2.12
5000 m (1)
16:18.47
PB  Commerce, TXCommerce, TX5.5.12

2011

12:38
  JSMUppsalaJSM, Uppsala17.4.11
400 m (1)
51.30
SB  GävleGävle24.7.11
800 m (3)
1:52.76
PB  (17)Uden, NEDUden, NED2.7.11
1:56.63
  SMGävleSM, Gävle13.8.11
1:55.50
  Folksam GPEskilstunaFolksam GP, Eskilstuna18.8.11
1500 m (4)
4:09.63i
SB  IJSMSätraIJSM, Sätra19.2.11
4:08.42i
PB  IJSMSätraIJSM, Sätra20.2.11
3:59.26
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.11
4:10.10
  SMGävleSM, Gävle12.8.11
3000 m (1)
8:51.26
PB  Huddinge/JHuddinge/J12.6.11
4x800 m (1)
7:42.45
SB  SMVäxjöSM, Växjö2.6.11
 Turebergs FK
3x800 m (1)
5:48.97
SB  JSMVäxjöJSM, Växjö3.6.11
 Turebergs FK

2010

13:05
  JSMBoråsJSM, Borås25.4.10
400 m (3)
51.61i
PB  (24)VästeråsVästerås24.1.10
52.31i
  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A20.2.10
51.81
SB  SollentunaSollentuna13.6.10
800 m (4)
1:57.48i
PB  ISMSätraISM, Sätra27.2.10
1:55.27
PB  SollentunaSollentuna12.6.10
2:03.39
  JSMKarlstadJSM, Karlstad14.8.10
2:00.33
  SMFalunSM, Falun21.8.10
1500 m (3)
4:09.22i
PB  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A20.2.10
3:55.99
PB  EskilstunaEskilstuna8.6.10
4:12.49
  JSMKarlstadJSM, Karlstad14.8.10
3x800 m (1)
5:52.99
PB  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje30.5.10
 Ludvika FFI

2009

12:50
  USMStockholmUSM, Stockholm25.4.09
400 m (1)
51.07
PB  VästeråsVästerås9.8.09
800 m (3)
1:56.98
PB  VästeråsVästerås7.8.09
1:57.07
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona16.8.09
4:10.10
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona16.8.09
1000 m (1)
2:34.37
PB  KarlstadKarlstad23.7.09
1500 m (3)
4:25.17i
SB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH7.3.09
4:18.66i
SB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH8.3.09
4:04.94
PB  Stockholm/SStockholm/S1.8.09

2008

13:42
  USMVäxjöUSM, Växjö3.5.08
400 m (1)
53.10
PB  SollentunaSollentuna13.9.08
800 m (1)
1:59.64
PB  TäbyTäby10.8.08
1500 m (3)
4:23.24i
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra8.3.08
4:17.46i
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra9.3.08
4:10.35
PB  TäbyTäby9.8.08
4 km terräng (1)
13:42
  USMVäxjöUSM, Växjö4.5.08

2007

14:51
  USMHalmstadUSM, Halmstad28.4.07
300 m (1)
39.83
PB  VästeråsVästerås29.7.07
800 m (3)
2:03.98
PB  Stockholm/SStockholm/S9.8.07
2:07.22
  USMStenungsundUSM, Stenungsund25.8.07
2:06.24
  USMStenungsundUSM, Stenungsund26.8.07
1500 m (2)
4:31.55
PB  Stockholm/SStockholm/S8.8.07
4:52.84
  USMStenungsundUSM, Stenungsund24.8.07
2000 m (1)
6:22.74
PB  VästeråsVästerås29.7.07
1500 m hinder (76.2 cm) (1)
4:48.03
PB  GävleGävle15.9.07

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat107688.Eventname AS Eventeng, alltat107688.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat107688.Date),'.',MONTH(alltat107688.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat107688.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat107688 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat107688.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat107688.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat107688.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat107688.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat107688.Eventname AS Eventeng, alltat107688.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat107688.Date),'.',MONTH(alltat107688.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat107688.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat107688 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat107688.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat107688.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat107688.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat107688.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat107688.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat107688.Eventname AS Eventeng, alltat107688.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat107688.Date),'.',MONTH(alltat107688.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat107688.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat107688 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat107688.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat107688.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat107688.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat107688.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat107688.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

300 m
Ute
39.83
Västerås29.7.07
400 m
Ute
51.07
Västerås9.8.09
Inne
51.61
Västerås24.1.10
800 m
Ute
1:52.76
Uden, NED2.7.11
Inne
1:57.48
Sätra27.2.10
1000 m
Ute
2:28.48
Göteborg/S15.7.16
1500 m
Ute
3:52.34
Stockholm/S17.6.16
Inne
3:59.70
Göteborg/FH23.2.14
1 mile
Inne
4:21.79
New York, NY4.2.12
2000 m
Ute
6:22.74
Västerås29.7.07
3000 m
Ute
8:28.84
Hallsberg1.8.20
Inne
8:34.83
Sollentuna13.2.21
5000 m
Ute
14:56.22
Sollentuna14.6.20
10 000 m
Ute
31:06.64
Stockholm/S23.6.20
5 km
Ute
15:05
Jordbro16.4.21
10 km
Ute
31:09
San Sebastián, ESP24.11.19
2000 m hinder
Ute
6:08.37
Västerås11.8.13
3000 m hinder
Ute
9:35.57
Borås7.7.17

Junior-ungdom
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute
4:48.03
Gävle15.9.07
800 m
1:52.76
1
C
Uden, NED2.7.11
1:54.39
7
Celle Ligure, ITA9.7.13
1:54.60
7
C
Folksam GPKarlstad23.7.13
1:54.99
9
Sollentuna/E6.6.14
1:55.27
2
B
Sollentuna12.6.10
1:55.29
4
D
Folksam GPGöteborg/S15.6.13
1:55.50
6
B
Folksam GPEskilstuna18.8.11
1:56.03
5
B
VUSGöteborg/U1.7.18
1:56.33
2
22
h1
JSMGävle8.8.14
1:56.63
5
h3
SMGävle13.8.11
Visa/dölj alla resultat
1:56.69
1
B
Göteborg/U3.7.16
1:56.70
4
Stockholm/S25.8.15
1:56.71
6
Waco, TX21.4.12
1:56.78
4
D
Folksam GPKarlstad22.7.15
1:56.98
7
Västerås7.8.09
1:57.07
4
17
h1
USMKarlskrona16.8.09
1:57.25
4
h2
SMUmeå2.8.14
1:57.34
7
h1
SMEskilstuna25.8.18
1:57.35
7
Danderyd19.5.19
1:57.48i
3
h2
ISMSätra27.2.10
1:57.58
8
h3
SMSöderhamn8.8.15
1:57.62
7
h2
SMSollentuna27.8.16
1:57.82
9
22
JSMGävle10.8.14
1:58.12
6
Göteborg4.7.21
1:58.15
4
C
VUSGöteborg/U30.6.19
1:58.80
3
B
Västerås5.8.17
1:59.64
3
16
Täby10.8.08
2:00.33
6
h1
SMFalun21.8.10
2:03.39
6
19
h2
JSMKarlstad14.8.10
2:03.98
1
Stockholm/S9.8.07
2:06.24
6
15
USMStenungsund26.8.07
2:07.22
3
15
h2
USMStenungsund25.8.07
4:10.10
2
17
h2
USMKarlskrona16.8.09
10-bästasnitt: 1:55.179
1500 m
3:52.34
5
Stockholm/S17.6.16
3:52.41
7
Folksam GPSollentuna28.6.16
3:52.59
6
B
Folksam GPSollentuna26.6.14
3:53.45
8
B
Folksam GPSollentuna27.6.13
3:54.07
7
E
RasschaertNinove, BEL23.7.16
3:54.38
9
Merksem, BEL21.8.21
3:55.09
3
B
DN GalanStockholm/S21.8.14
3:55.19
7
C
Sollentuna28.6.18
3:55.27
9
Västerås24.7.21
3:55.73
5
Västerås4.8.19
Visa/dölj alla resultat
3:55.84
7
Stockholm/S18.8.16
3:55.99
8
Eskilstuna8.6.10
3:56.18
15
BauhausStockholm/S10.6.18
3:57.07
1
Huddinge8.8.17
3:57.17
4
C
Folksam GPSollentuna18.6.19
3:57.44
5
Gävle26.7.15
3:57.82
7
h1
SMSollentuna26.8.16
3:57.95
11
Göteborg/S27.6.21
3:57.98
8
C
Karlstad3.7.19
3:58.03
10
B
KBCHeusden, BEL13.7.13
3:58.06
8
h1
SMSöderhamn7.8.15
3:58.06
7
C
Sollentuna13.6.21
3:58.16
8
B
Folksam GPGöteborg/S14.8.15
3:58.41
8
h1
SMUmeå1.8.14
3:58.43
9
22
NMKøbenhavn, DEN27.7.14
3:58.87
8
h2
SMEskilstuna24.8.18
3:59.12
8
22
JSMVästerås11.8.13
3:59.13
5
22
JSMGävle9.8.14
3:59.26
3
C
Folksam GPSollentuna28.6.11
3:59.29
6
B
BauhausStockholm/S18.6.17
3:59.45
7
B
Huddinge11.7.20
3:59.70i
9
ISMGöteborg/FH23.2.14
3:59.87
7
Stockholm/S20.8.19
3:59.91
9
h2
SMBorås27.8.21
3:59.96
13
BauhausStockholm/S30.5.19
4:00.44
11
SMSollentuna27.8.16
4:00.83
7
h2
SMBorås30.8.13
4:01.01
11
Sollentuna28.6.20
4:01.10
8
h1
SMHelsingborg25.8.17
4:01.18
7
B
Sollentuna3.7.21
4:01.19
4
B
Göteborg/S25.7.20
4:01.58
8
Huddinge8.7.20
4:01.75
5
h1
SMKarlstad30.8.19
4:03.20i
11
B
Sätra6.2.21
4:03.93
3
B
Waco, TX12.4.12
4:04.11i
7
ISMSätra22.2.15
4:04.32i
5
22
IJSMUddevalla24.2.13
4:04.59i
7
ISMNorrköping17.2.13
4:04.70i
8
h2
ISMNorrköping16.2.19
4:04.85i
6
22
h1
IJSMSätra15.2.14
4:04.94
9
Stockholm/S1.8.09
4:05.32i
8
B
Folksam GPSätra4.2.19
4:06.38i
6
B
Sätra3.2.18
4:06.94
10
C
Folksam GPSollentuna29.6.17
4:07.27i
7
h2
ISMMalmö/A27.2.16
4:08.42i
5
19
IJSMSätra20.2.11
4:09.22i
3
19
h3
IJSMMalmö/A20.2.10
4:09.63i
4
19
h1
IJSMSätra19.2.11
4:10.10
6
h1
SMGävle12.8.11
4:10.35
3
16
Täby9.8.08
4:12.49
11
19
JSMKarlstad14.8.10
4:17.46i
3
16
IUSMSätra9.3.08
4:18.66i
5
17
IUSMGöteborg/FH8.3.09
4:23.24i
2
16
h1
IUSMSätra8.3.08
4:25.17i
2
17
h2
IUSMGöteborg/FH7.3.09
4:31.55
2
15
Stockholm/S8.8.07
4:52.84
7
15
USMStenungsund24.8.07
10-bästasnitt: 3:54.052
3000 m
8:28.84
7
B
Hallsberg1.8.20
8:34.00
16
Karlstad22.6.21
8:34.26
16
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
8:34.83i
5
C
Sollentuna13.2.21
8:34.97
2
B
Stockholm/S22.5.21
8:35.31i
1
C
ISMMalmö/A19.2.21
8:35.86
11
B
Karlstad25.7.17
8:36.83
4
Malmö/S14.8.21
8:37.63
7
Vallentuna14.5.14
8:38.03
11
SAYOSollentuna3.6.16
Visa/dölj alla resultat
8:38.23i
9
C
Sollentuna30.1.21
8:38.60
5
Sollentuna7.6.19
8:40.56
4
Huddinge15.8.17
8:42.60
2
C
Göteborg/S18.8.18
8:45.19
9
B
Folksam GPKarlstad27.7.16
8:46.44i
3
Sätra15.2.20
8:47.01i
11
B
Sollentuna1.2.20
8:48.66i
9
Sätra7.2.15
8:50.91+
15
Sollentuna14.6.20
8:51.26
5
Huddinge/J12.6.11
8:52.03
11
B
Karlstad25.7.18
8:53.22i
13
Folksam GPSätra11.2.20
8:55.93+
-
A
Huddinge2.6.21
8:57.74i
7
Huddinge26.1.18
9:05.0m+
-
Stockholm19.9.20
10-bästasnitt: 8:35.056

Total results in database: 207
By event:
300 m:1
400 m:8
800 m:33
1000 m:3
1500 m:67
1 mile:2
2000 m:1
3000 m:25
5000 m:8
10 000 m:4
5 km:1
10 km:6
1500 m hinder (76.2 cm):1
2000 m hinder:2
2000 m hinder (76.2 cm):1
3000 m hinder:8
4x400 m:1
3x400 m:1
4x800 m:7
3x800 m:4
4x1500 m:5
Terräng lagresultat:1
Terräng Lång lagresultat:1
4 km terräng:4
10 km terräng:2
km terräng:8
15 km terräng:2
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
39.83
2rB
Västerås
29.7
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
53.10
 3h1-16
Sollentuna
13.9
 
2009
51.07
1-17
Västerås
9.8
 
2010
51.81
 6
Sollentuna
13.6
 
2011
51.30
 2-19
Gävle
24.7
 
2013
51.73
 5E
Göteborg/U
29.6
 
2014
51.94
 1
Nynäshamn
24.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
51.61
2
Västerås
24.1
 
52.31
2h5-19
Malmö/A
20.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
2:03.98
 1
Stockholm/S
9.8
 
2:06.24
6-15
Stenungsund
26.8
 
2:07.22
3h2-15
Stenungsund
25.8
 
2008
1:59.64
 3-16
Täby
10.8
 
2009
1:56.98
 7
Västerås
7.8
 
1:57.07
4h1-17
Karlskrona
16.8
 
4:10.10
2h2-17
Karlskrona
16.8
 
2010
1:55.27
 2rB
Sollentuna
12.6
 
2:00.33
6h1
Falun
21.8
 
2:03.39
6h2-19
Karlstad
14.8
 
2011
1:52.76
1rC
Uden, NED
2.7
 
1:55.50
6rB
Eskilstuna
18.8
 
1:56.63
5h3
Gävle
13.8
 
2012
1:56.71
 6D
Waco, TX
21.4
 
2013
1:54.39
 7
Celle Ligure, ITA
9.7
 
1:54.60
7rC
Karlstad
23.7
 
1:55.29
4rD
Göteborg/S
15.6
 
2014
1:54.99
 9
Sollentuna/E
6.6
 
1:56.33
2h1-22
Gävle
8.8
 
1:57.25
4 h2
Umeå
2.8
 
1:57.82
9-22
Gävle
10.8
 
2015
1:56.70
 4
Stockholm/S
25.8
 
1:56.78
4rD
Karlstad
22.7
 
1:57.58
8 h3
Söderhamn
8.8
 
2016
1:56.69
 1rB
Göteborg/U
3.7
 
1:57.62
7h2
Sollentuna
27.8
 
2017
1:58.80
 3rB
Västerås
5.8
 
2018
1:56.03
 5rB
Göteborg/U
1.7
 
1:57.34
7h1
Eskilstuna
25.8
 
2019
1:57.35
 7
Danderyd
19.5
 
1:58.15
4rC
Göteborg/U
30.6
 
2021
1:58.12
 6
Göteborg
4.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
1:57.48
3h2
Sätra
27.2
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
2:34.37
 8rC
Karlstad
23.7
 
2015
2:29.71
 2rB
Göteborg/S
5.9
 
2016
2:28.48
2rB
Göteborg/S
15.7
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
4:31.55
 2-15
Stockholm/S
8.8
 
4:52.84
7-15
Stenungsund
24.8
 
2008
4:10.35
 3-16
Täby
9.8
 
2009
4:04.94
 9
Stockholm/S
1.8
 
2010
3:55.99
 8
Eskilstuna
8.6
 
4:12.49
11-19
Karlstad
14.8
 
2011
3:59.26
 3rC
Sollentuna
28.6
 
4:10.10
6h1
Gävle
12.8
 
2012
4:03.93
 3rB
Waco, TX
12.4
 
2013
3:53.45
 8rB
Sollentuna
27.6
 
3:58.03
10rB
Heusden, BEL
13.7
 
3:59.12
8-22
Västerås
11.8
 
4:00.83
7 h2
Borås
30.8
 
2014
3:52.59
 6rB
Sollentuna
26.6
 
3:55.09
3rB
Stockholm/S
21.8
 
3:58.41
8 h1
Umeå
1.8
 
3:58.43
9-22
København, DEN
27.7
 
3:59.13
5-22
Gävle
9.8
 
2015
3:57.44
 5
Gävle
26.7
 
3:58.06
8 h1
Söderhamn
7.8
 
3:58.16
8rB
Göteborg/S
14.8
 
2016
3:52.34
5
Stockholm/S
17.6
 
3:52.41
7
Sollentuna
28.6
 
3:54.07
7rE
Ninove, BEL
23.7
 
3:55.84
7
Stockholm/S
18.8
 
3:57.82
7h1
Sollentuna
26.8
 
4:00.44
11
Sollentuna
27.8
 
2017
3:57.07
 1
Huddinge
8.8
 
3:59.29
6rB
Stockholm/S
18.6
 
4:01.10
8h1
Helsingborg
25.8
 
4:06.94
10rC
Sollentuna
29.6
 
2018
3:55.19
 7rC
Sollentuna
28.6
 
3:56.18
15
Stockholm/S
10.6
 
3:58.87
8h2
Eskilstuna
24.8
 
2019
3:55.73
 5
Västerås
4.8
 
3:57.17
4rC
Sollentuna
18.6
 
3:57.98
8rC
Karlstad
3.7
 
3:59.87
7
Stockholm/S
20.8
 
3:59.96
13
Stockholm/S
30.5
 
4:01.75
5h1
Karlstad
30.8
 
2020
3:59.45
 7rB
Huddinge
11.7
 
4:01.01
11
Sollentuna
28.6
 
4:01.19
4rB
Göteborg/S
25.7
 
4:01.58
8
Huddinge
8.7
 
2021
3:54.38
 9
Merksem, BEL
21.8
 
3:55.27
9
Västerås
24.7
 
3:57.95
11
Göteborg/S
27.6
 
3:58.06
7rC
Sollentuna
13.6
 
3:59.91
9h2
Borås
27.8
 
4:01.18
7rB
Sollentuna
3.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2008
4:17.46
 3-16
Sätra
9.3
 
4:23.24
2h1-16
Sätra
8.3
 
2009
4:18.66
 5-17
Göteborg/FH
8.3
 
4:25.17
2h2-17
Göteborg/FH
7.3
 
2010
4:09.22
 3h3-19
Malmö/A
20.2
 
2011
4:08.42
 5-19
Sätra
20.2
 
4:09.63
4h1-19
Sätra
19.2
 
2013
4:04.32
 5-22
Uddevalla
24.2
 
4:04.59
7
Norrköping
17.2
 
2014
3:59.70
9
Göteborg/FH
23.2
 
4:04.85
6h1-22
Sätra
15.2
 
2015
4:04.11
 7
Sätra
22.2
 
2016
4:07.27
 7h2
Malmö/A
27.2
 
2018
4:06.38
 6rB
Sätra
3.2
 
2019
4:04.70
 8h2
Norrköping
16.2
 
4:05.32
8rB
Sätra
4.2
 
2021
4:03.20
 11 rB
Sätra
6.2
 
1 mile
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
4:21.79
6F
New York, NY
4.2
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
6:22.74
2-15
Västerås
29.7
 
3000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
8:51.26
 5
Huddinge/J
12.6
 
2014
8:37.63
 7
Vallentuna
14.5
 
2016
8:38.03
 11
Sollentuna
3.6
 
8:45.19
9rB
Karlstad
27.7
 
2017
8:35.86
 11rB
Karlstad
25.7
 
8:40.56
4
Huddinge
15.8
 
2018
8:42.60
 2rC
Göteborg/S
18.8
 
8:52.03
11rB
Karlstad
25.7
 
2019
8:34.26
 16
Göteborg/S
16.8
 
8:38.60
5
Sollentuna
7.6
 
2020
8:28.84
7rB
Hallsberg
1.8
 
8:50.91+
15
Sollentuna
14.6
 
9:05.0m+
Stockholm
19.9
 
2021
8:34.00
 16
Karlstad
22.6
 
8:34.97
2rB
Stockholm/S
22.5
 
8:36.83
4
Malmö/S
14.8
 
8:55.93+
rA
Huddinge
2.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
8:48.66
 9
Sätra
7.2
 
2018
8:57.74
 7
Huddinge
26.1
 
2020
8:46.44
 3
Sätra
15.2
 
8:47.01
11rB
Sollentuna
1.2
 
8:53.22
13
Sätra
11.2
 
2021
8:34.83
5rC
Sollentuna
13.2
 
8:35.31
1rC
Malmö/A
19.2
 
8:38.23
9rC
Sollentuna
30.1
 
5000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
16:18.47
 2
Commerce, TX
5.5
 
2019
15:03.65
 18
Oslo, NOR
5.7
 
15:04.61
2rB
Karlstad
1.9
 
2020
14:56.22
16
Sollentuna
14.6
 
15:11.71
3
Sollentuna
10.8
 
2021
14:59.57
 6rA
Huddinge
2.6
 
15:02.31
9rB
Hallsberg
7.8
 
10 000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
31:15.88
 11
Enskede
25.6
 
2020
31:06.64
6rB
Stockholm/S
23.6
 
32:21.06
25
Uppsala
14.8
 
5 km
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
15:05
5
Jordbro
16.4
 
10 km
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
31:09
5
San Sebastián, ESP
24.11
 
31:38
6
Stockholm
2.11
 
2020
31:16
 12
Stockholm
4.4
 
31:21
36
Anderstorp
10.10
 
2021
31:46
 45
Hole, NOR
16.10
 
2000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
6:08.37
4-22
Västerås
11.8
 
2015
6:08.53
 1
Eskilstuna
24.5
 
3000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
9:56.07
 13
Borås
31.8
 
2016
9:36.15
 4
Norrköping
13.7
 
2017
9:35.57
4
Borås
7.7
 
9:45.20
7
Helsingborg
26.8
 
2020
9:44.82
 10
Uppsala
15.8
 
9:48.42
1
Norrköping
7.8
 
2021
9:49.09
 4
Västerås
16.5
 

Junior-ungdom
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
4:48.03
4-15
Gävle
15.9
 

Ute
800 m
SM 2010
6
h1
2:00.33
SM 2011
5
h3
1:56.63
SM 2014
4
h2
1:57.25
SM 2015
8
h3
1:57.58
SM 2016
7
h2
1:57.62
SM 2018
7
h1
1:57.34
1500 m
SM 2011
6
h1
4:10.10
SM 2013
7
h2
4:00.83
SM 2014
8
h1
3:58.41
SM 2015
8
h1
3:58.06
SM 2016 11
4:00.44
7
h1
3:57.82
SM 2017
8
h1
4:01.10
SM 2018
8
h2
3:58.87
SM 2019
5
h1
4:01.75
SM 2021
9
h2
3:59.91
5000 m
SM 2019 2
B
15:04.61
10 000 m
SM 2020 25
32:21.06
10 km
SM 2020 37
31:21
SM 2021
A
DNF
3000 m hinder
SM 2013 13
9:56.07
SM 2017 7
9:45.20
SM 2020 10
9:44.82
4x400 m
SM 2014
3
h1
3:22.83
4x800 m
SM 2011 5
7:42.45
SM 2014 5
7:42.21
SM 2016
DQ
SM 2017 6
7:50.00
SM 2018 2
7:35.62
SM 2019 4
7:49.64
SM 2021 6
8:01.64
4x1500 m
SM 2016 4
16:14.38
SM 2017 4
16:11.54
SM 2018 4
16:07.34
SM 2019 3
16:06.83
SM 2020 5
16:18.69
Terräng lagresultat
SM 2020 10
Terräng Lång lagresultat
SM 2020 7
km terräng
SM 2017 31
13:26
4 km terräng
SM 2015 24
12:30
SM 2018 44
13:24
SM 2019 28
12:57
SM 2020 38
13:01
10 km terräng
SM 2019 22
33:39
SM 2020 39
34:28
Inne
800 m
ISM 2010
3
h2
1:57.48
1500 m
ISM 2013 7
4:04.59
ISM 2014 9
3:59.70
ISM 2015 7
4:04.11
ISM 2016
7
h2
4:07.27
ISM 2019
8
h2
4:04.70
3000 m
ISM 2021 18
C
8:35.31

Junior-ungdom
Ute
800 m
USM 2007 6
15
2:06.24
3
15
h2
2:07.22
USM 2009
2
17
h2
4:10.10
4
17
h1
1:57.07
JSM 2010
6
19
h2
2:03.39
JSM 2014 9
22
1:57.82
2
22
h1
1:56.33
1500 m
USM 2007 7
15
4:52.84
JSM 2010 11
19
4:12.49
JSM 2013 8
22
3:59.12
JSM 2014 5
22
3:59.13
2000 m hinder (76.2 cm)
JSM 2014 2
22
5:57.67
2000 m hinder
JSM 2013 4
22
6:08.37
3x400 m
JSM 2013 2
22
2:30.50
3x800 m
JSM 2010 2
19
5:52.99
JSM 2011 2
22
5:48.97
JSM 2013 1
22
5:56.77
JSM 2014 1
22
5:50.18
4 km terräng
USM 2007 12
15
14:51
USM 2008 4
16
13:42
4
16
13:42
USM 2009 5
17
12:50
JSM 2010 8
19
13:05
JSM 2011 2
19
12:38
Inne
400 m
IJSM 2010
2
19
h5
52.31
1500 m
IUSM 2008 3
16
4:17.46
2
16
h1
4:23.24
IUSM 2009 5
17
4:18.66
2
17
h2
4:25.17
IJSM 2010
3
19
h3
4:09.22
IJSM 2011 5
19
4:08.42
4
19
h1
4:09.63
IJSM 2013 5
22
4:04.32
IJSM 2014
6
22
h1
4:04.85