Justina Esangbedo

Född: 11 juni 2003

Ålder: 18 år 6 dagar

Förening:
 Kvarnsvedens GoIF
 

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

100 m häck (1)
15.05
PB  FalunFalun15.5.21+0.9
Kula (1)
11.72
SB  FalunFalun8.5.21
 
X11.0611.3011.72
Spjut (3)
34.06
PB  FalunFalun8.5.21
 
34.0633.0632.6731.07
35.50
PB  FalunFalun12.5.21
 
34.7635.5033.12X
29.03
  FalunFalun15.5.21
 
X24.6129.03

2020

60 m (7)
8.06i
SB  FalunFalun30.11.19
8.10i
  VästeråsVästerås19.1.20
7.96i
SB  VästeråsVästerås19.1.20
7.87i
PB  Bærum, NORBærum, NOR8.2.20
7.76i
PB  Bærum, NORBærum, NOR8.2.20
7.73i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH29.2.20
7.76i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH29.2.20
100 m (4)
12.71
SB  FalunFalun8.7.20-1.1
12.50
PB  FalunFalun16.8.20-0.8
12.66
  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.20+1.1
12.60
  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.20-0.3
200 m (2)
26.13w
  FalunFalun27.6.20+2.2
25.79
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20+0.2
600 m (1)
1:59.26i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
800 m (2)
2:50.37
PB  FalunFalun28.6.20
2:37.86
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2)
DNFi
  SätraSätra12.1.20
9.25i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (5)
15.86
PB  LudvikaLudvika14.6.20-1.9
15.62
PB  KvarnsvedenKvarnsveden23.6.200.0
15.23
PB  FalunFalun27.6.20+1.4
15.25
  FalunFalun23.7.20+1.7
15.03
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20-0.5
Höjd (5)
1.41i
SB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
1.32
O
1.35
O
1.38
O
1.41
XO
1.44
XXX
   
1.49
SB  FalunFalun26.5.20
1.55
PB  KvarnsvedenKvarnsveden23.6.20
1.57
PB  FalunFalun27.6.20
1.56
  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
1.41
O
1.44
O
1.47
O
1.50
O
1.53
XO
1.56
XO
1.59
XXX
 
Längd (8)
4.72i
SB  VästeråsVästerås19.1.20
4.72i
=SB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
XX4.72
5.14i
SB  FalunFalun16.2.20
 
4.734.973.874.86X5.14
5.40
PB  FalunFalun28.6.20+0.2
4.96
  KvarnsvedenKvarnsveden5.7.200.0
 
X
0.0
X
0.0
4.96
0.0
4.83
0.0
X
0.0
4.89
  FalunFalun23.7.20+2.0
4.85
  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20+0.6
 
4.85
+0.6
X
0.0
X
0.0
5.64
PB  USMKristinehamnUSM, Kristinehamn30.8.20+1.2
 
X
+2.0
5.22
+1.6
3.68
+1.1
5.14
+2.0
5.52
+1.1
5.64
+1.2
Kula (3.0 kg) (14)
13.19i
PB  FalunFalun30.11.19
 
X13.16X13.19X12.76
13.99i
PB  VästeråsVästerås19.1.20
14.06i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
13.0213.0114.06
13.82i
  Bærum, NORBærum, NOR9.2.20
 
11.7013.3513.3913.82X13.37
14.43i
PB  FalunFalun16.2.20
 
13.8413.64XX14.4314.01
14.54i
PB  (47) IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH29.2.20
 
14.0313.04X14.5114.4414.54
12.97
SB  FalunFalun5.5.20
13.29
PB  FalunFalun16.5.20
12.56
  LudvikaLudvika14.6.20
 
12.5612.3512.1712.18
13.33
PB  FalunFalun27.6.20
14.52
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
13.5513.6214.52
14.72
PB  (58) USMNorrköpingUSM, Norrköping22.8.20
 
14.0314.23X14.07X14.72
13.74
  KvarnsvedenKvarnsveden5.9.20
 
X13.74XX
14.12
  FalunFalun9.9.20
Kula (1)
12.02
PB  FalunFalun16.9.20
 
11.4511.9012.0211.34
Diskus (7)
33.44
PB  FalunFalun5.5.20
33.78
PB  FalunFalun30.5.20
30.94
  KvarnsvedenKvarnsveden14.7.20
 
XX26.23X30.94X
37.88
PB  FalunFalun10.8.20
35.40
  FalunFalun16.8.20
 
X30.54X35.4033.00
29.60
  KvarnsvedenKvarnsveden5.9.20
33.60
  FalunFalun16.9.20
Slägga (3.0 kg) (1)
24.69
SB  KvarnsvedenKvarnsveden5.9.20
Slägga (1)
33.04
PB  FalunFalun16.9.20
Spjut (500 g) (9)
27.95
SB  FalunFalun5.5.20
32.86
SB  FalunFalun21.5.20
35.52
PB  FalunFalun28.6.20
24.84
  KvarnsvedenKvarnsveden5.7.20
 
XX24.84X
28.70
  KvarnsvedenKvarnsveden14.7.20
 
28.70XXX28.3928.27
28.07
  FalunFalun23.7.20
35.51
  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
 
35.5134.3934.28
29.79
  KvarnsvedenKvarnsveden5.9.20
32.60
  FalunFalun9.9.20
Spjut (1)
27.00
PB  FalunFalun16.9.20
Sjukamp (F17) (2)
4.760
PB  FalunFalun28.6.20
15.23/+1.4   1.57   13.33   26.13w/+2.2
5.40/+0.2   35.52   2:50.37
4.870
PB  (40) USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
15.03/-0.5   1.56   14.52   25.79/+0.2
4.85/+0.6   35.51   2:37.86
Femkamp (F17) (1)
3.138
SB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
9.25   1.41   14.06   4.72   1:59.26
Castorama (1)
2.531
PB  FalunFalun16.9.20
12.02   27.00   33.60   33.04

2019

60 m (3)
8.00i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
7.91i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
7.99i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
100 m (4)
12.59
PB  FalunFalun18.5.19+0.9
12.85
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19-0.3
12.84
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19-0.4
DNS
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19-1.5
200 m (1)
26.78
PB  USMVarbergUSM, Varberg14.9.19+1.7
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (1)
9.76i
PB  UppsalaUppsala2.2.19
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2)
16.55
PB  SäterSäter16.6.19+1.3
16.32w
  USMVarbergUSM, Varberg14.9.19+3.1
Höjd (1)
1.50i
PB  UppsalaUppsala2.2.19
Längd (3)
5.26i
PB  UppsalaUppsala2.2.19
5.02i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
5.13
PB  USMVarbergUSM, Varberg15.9.19+1.1
Tresteg (2)
11.60i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
10.96w
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19+5.5
 
X10.96
+5.5
10.81
+2.3
XXX
Kula (3.0 kg) (3)
12.81i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
13.19
PB  Sollentuna/ESollentuna/E9.6.19
12.83
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19
 
11.0911.4811.84X12.5612.83
Diskus (1)
30.20
PB  KvarnsvedenKvarnsveden6.8.19
Spjut (500 g) (1)
35.33
PB  FalunFalun18.5.19
Sjukamp (F17) (1)
4.393
PB  USMVarbergUSM, Varberg15.9.19
         
      
Femkamp (F17) (1)
3.362
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala2.2.19
9.76   1.50   5.26

2018

60 m (3)
8.14i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
8.05i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
8.13i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
80 m (4)
10.30
PB  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+2.0
10.20
PB  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+0.6
10.20
=PB  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+0.6
10.28w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+2.6
200 m (1)
26.90i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
600 m (1)
1:46.27
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
13.70
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18-2.2
Höjd (2)
1.51
SB  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18
1.51
=SB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
Längd (2)
Okända vindförhållanden:
5.03
  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
5.03
PB  SMUddevallaSM, Uddevalla9.9.18-1.9
Tresteg (2)
10.00i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
 
9.599.5510.00
11.06
PB  USMEnskedeUSM, Enskede5.8.18+0.3
Kula (3.0 kg) (5)
11.79i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
 
11.7910.4610.88XX10.23
12.41
=PB  KvarnsvedenKvarnsveden2.6.18
11.51
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18
 
11.51
12.34
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18
 
12.1211.6411.75X11.3612.34
12.19
  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
Diskus (0.75 kg) (1)
29.26
PB  KvarnsvedenKvarnsveden30.9.18
Vikt (5.45 kg) (1)
NMi
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
 
XXX
Slägga (3.0 kg) (1)
28.71
PB  KvarnsvedenKvarnsveden30.9.18
Spjut (500 g) (4)
35.08
PB  SäterSäter27.5.18
32.22
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18
 
X32.2227.65
31.75
  USMEnskedeUSM, Enskede5.8.18
 
31.7530.0528.6928.32XX
30.74
  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
 (1)
3.672
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18

2017

60 m (2)
8.21i
PB  FalunFalun3.12.16
8.17i
PB  UppsalaUppsala19.3.17
80 m (1)
10.51
PB  LudvikaLudvika6.6.170.0
Höjd (1)
1.52
PB  GävleGävle9.9.17
Kula (3.0 kg) (2)
10.62i
PB  FalunFalun3.12.16
12.41
PB  GävleGävle9.9.17
Slägga (3.0 kg) (1)
26.69
PB  GävleGävle10.9.17

2016

60 m (1)
8.23
PB  VisbyVisby10.9.16+1.5

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat247918.Eventname AS Eventeng, alltwat247918.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat247918.Date),'.',MONTH(alltwat247918.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat247918.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat247918 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat247918.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat247918.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat247918.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat247918.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat247918.Eventname AS Eventeng, alltwat247918.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat247918.Date),'.',MONTH(alltwat247918.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat247918.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat247918 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat247918.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat247918.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat247918.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat247918.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat247918.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat247918.Eventname AS Eventeng, alltwat247918.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat247918.Date),'.',MONTH(alltwat247918.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat247918.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat247918 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat247918.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat247918.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat247918.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat247918.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat247918.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Ute
8.23
Visby10.9.16+1.5
Inne
7.73
Göteborg/FH29.2.20
100 m
Ute
12.50
Falun16.8.20-0.8
200 m
Ute
25.79
Ljungby31.7.20+0.2
Inne
26.90
Växjö3.3.18
600 m
Ute
1:46.27
Uddevalla8.9.18
Inne
1:59.26
Sollentuna1.2.20
800 m
Ute
2:37.86
Ljungby1.8.20
100 m häck
Ute
15.05
Falun15.5.21+0.9
Höjd
Ute
1.57
Falun27.6.20
Inne
1.50
Uppsala2.2.19
Längd
Ute
5.64
Kristinehamn30.8.20+1.2
Inne
5.26
Uppsala2.2.19
Tresteg
Ute
11.06
Enskede5.8.18+0.3
Inne
11.60
Västerås9.3.19
Kula
Ute
12.02
Falun16.9.20
Diskus
Ute
37.88
Falun10.8.20
Slägga
Ute
33.04
Falun16.9.20
Spjut
Ute
35.50
Falun12.5.21
Castorama
Ute
2.531
Falun16.9.20

Junior-ungdom
80 m
Ute
10.20
Enskede3.8.18+0.6
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne
9.25
Sollentuna1.2.20
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
15.03
Ljungby31.7.20-0.5
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
13.70
Uddevalla8.9.18-2.2
Kula (3.0 kg)
Ute
14.72
Norrköping22.8.20
Inne
14.54
Göteborg/FH29.2.20
Diskus (0.75 kg)
Ute
29.26
Kvarnsveden30.9.18
Slägga (3.0 kg)
Ute
28.71
Kvarnsveden30.9.18
Spjut (500 g)
Ute
35.52
Falun28.6.20
Sjukamp (F17)
Ute
4.870
Ljungby1.8.20
Femkamp (F17)
Inne
3.362
Uppsala2.2.19
60 m
7.73i
1
17
h3
IUSMGöteborg/FH29.2.20
7.76i
1
17
Bærum, NOR8.2.20
7.76i
4
17
IUSMGöteborg/FH29.2.20
7.87i
1
17
h2
Bærum, NOR8.2.20
7.91i
2
16
s1
IUSMVästerås10.3.19
7.96i
1
17
Västerås19.1.20
7.99i
4
16
IUSMVästerås10.3.19
8.00i
2
16
h3
IUSMVästerås10.3.19
8.05i
4
15
s1
NC-yVäxjö3.3.18
8.06i
1
17
Falun30.11.19
Visa/dölj alla resultat
8.10i
2
17
h2
Västerås19.1.20
8.13i
8
15
NC-yVäxjö3.3.18
8.14i
3
15
h1
NC-yVäxjö3.3.18
8.17i
5
Uppsala19.3.17
8.21i
1
Falun3.12.16
8.23
1
13
s1
Visby10.9.16+1.5
10-bästasnitt: 7.909
Längd
5.64
3
17
USMKristinehamn30.8.20+1.2
5.40
hep
17
Falun28.6.20+0.2
5.26i
pen
16
Uppsala2.2.19
5.14i
2
17
Falun16.2.20
5.13
hep
16
USMVarberg15.9.19+1.1
5.03
hex
SMUddevalla9.9.18-1.9
5.02i
8
16
IUSMVästerås10.3.19
4.96
1
17
Kvarnsveden5.7.200.0
4.89
3
17
Falun23.7.20+2.0
4.85
hep
17
USMLjungby1.8.20+0.6
Visa/dölj alla resultat
4.72i
6
17
Västerås19.1.20
4.72i
pen
17
IUSMSollentuna1.2.20
10-bästasnitt: 5.132

Kula (3.0 kg)
14.72
2
17
USMNorrköping22.8.20
14.54i
3
17
IUSMGöteborg/FH29.2.20
14.52
hep
17
USMLjungby31.7.20
14.43i
1
17
Falun16.2.20
14.12
1
17
Falun9.9.20
14.06i
pen
17
IUSMSollentuna1.2.20
13.99i
1
17
Västerås19.1.20
13.82i
1
17
Bærum, NOR9.2.20
13.74
com
17
Kvarnsveden5.9.20
13.33
hep
17
Falun27.6.20
Visa/dölj alla resultat
13.29
1
17
Falun16.5.20
13.19
2
17
Sollentuna/E9.6.19
13.19i
1
17
Falun30.11.19
12.97
1
17
Falun5.5.20
12.83
5
16
USMTrollhättan11.8.19
12.81i
3
16
IUSMVästerås9.3.19
12.56
1
17
Ludvika14.6.20
12.41
1
14
Gävle9.9.17
12.41
1
15
Kvarnsveden2.6.18
12.34
4
15
USMEnskede4.8.18
12.19
multi
15
USMUddevalla8.9.18
11.79i
5
15
NC-yVäxjö3.3.18
11.51
5
15
Q
USMEnskede3.8.18
10.62i
2
15
Falun3.12.16
10-bästasnitt: 14.127
Spjut (500 g)
35.52
hep
17
Falun28.6.20
35.51
hep
17
USMLjungby1.8.20
35.33
1
17
Falun18.5.19
35.08
1
15
Säter27.5.18
32.86
2
17
Falun21.5.20
32.60
2
17
Falun9.9.20
32.22
9
15
Q
USMEnskede4.8.18
31.75
7
15
USMEnskede5.8.18
30.74
multi
15
USMUddevalla8.9.18
29.79
com
17
Kvarnsveden5.9.20
Visa/dölj alla resultat
28.70
2
17
Kvarnsveden14.7.20
28.07
2
17
Falun23.7.20
27.95
3
17
Falun5.5.20
24.84
4
17
Kvarnsveden5.7.20
10-bästasnitt: 33.14

Total results in database: 140
By event:
60 m:16
80 m:5
100 m:8
200 m:4
600 m:2
800 m:2
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m):3
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):7
100 m häck:1
80 m häck (76.2 cm, 8 m):1
Höjd:9
Längd:13
Tresteg:4
Kula (3.0 kg):24
Kula:2
Diskus (0.75 kg):1
Diskus:8
Vikt (5.45 kg):1
Slägga (3.0 kg):3
Slägga:1
Spjut (500 g):14
Spjut:4
Sjukamp (F17):3
:1
Femkamp (F17):2
Castorama:1
60 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
8.23
1s1-13
Visby
10.9
 +1.5
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
8.17
 5
Uppsala
19.3
 
8.21
1
Falun
3.12
 
2018
8.05
 4s1-15
Växjö
3.3
 
8.13
8-15
Växjö
3.3
 
8.14
3h1-15
Växjö
3.3
 
2019
7.91
 2s1-16
Västerås
10.3
 
7.99
4-16
Västerås
10.3
 
8.00
2h3-16
Västerås
10.3
 
2020
7.73
1h3-17
Göteborg/FH
29.2
 
7.76
1-17
Bærum, NOR
8.2
 
7.76
4-17
Göteborg/FH
29.2
 
7.87
1h2-17
Bærum, NOR
8.2
 
7.96
1-17
Västerås
19.1
 
8.06
1-17
Falun
30.11
 
8.10
2h2-17
Västerås
19.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
12.59
 1
Falun
18.5
 +0.9
12.84
4s1-16
Trollhättan
9.8
-0.4
12.85
2h4-16
Trollhättan
9.8
-0.3
2020
12.50
1-17
Falun
16.8
-0.8
12.60
5-17
Linköping
22.8
-0.3
12.66
2h2-17
Linköping
22.8
 +1.1
12.71
1
Falun
8.7
-1.1
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
26.78
 H-16
Varberg
14.9
 +1.7
2020
25.79
H-17
Ljungby
31.7
 +0.2
26.13w
 H-17
Falun
27.6
 +2.2
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
26.90
3h2-15
Växjö
3.3
 
600 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
1:46.27
M-15
Uddevalla
8.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1:59.26
P-17
Sollentuna
1.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
2:37.86
H-17
Ljungby
1.8
 
2:50.37
H-17
Falun
28.6
 
100 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
15.05
1-19
Falun
15.5
 +0.9
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
1.52
 5-14
Gävle
9.9
 
2018
1.51
 M-15
Uddevalla
8.9
 
1.51
Hex
Uddevalla
8.9
 
2020
1.57
H-17
Falun
27.6
 
1.56
H-17
Ljungby
31.7
 
1.55
1-17
Kvarnsveden
23.6
 
1.49
2-17
Falun
26.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
1.50
P-16
Uppsala
2.2
 
2020
1.41
 P-17
Sollentuna
1.2
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
5.03
 Hex
Uddevalla
9.9
-1.9
2019
5.13
 H-16
Varberg
15.9
 +1.1
2020
5.64
3-17
Kristinehamn
30.8
 +1.2
5.40
H-17
Falun
28.6
 +0.2
4.96
1-17
Kvarnsveden
5.7
 0.0
4.89
3-17
Falun
23.7
 +2.0
4.85
H-17
Ljungby
1.8
 +0.6
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
5.26
P-16
Uppsala
2.2
 
5.02
8-16
Västerås
10.3
 
2020
5.14
 2-17
Falun
16.2
 
4.72
6-17
Västerås
19.1
 
4.72
P-17
Sollentuna
1.2
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
11.06
4-15
Enskede
5.8
 +0.3
2019
10.96w
 5-16
Trollhättan
11.8
 +5.5
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
10.00
 15-15
Växjö
4.3
 
2019
11.60
2-16
Västerås
9.3
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
12.02
Com
Falun
16.9
 
2021
11.72
 1-19
Falun
8.5
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
30.20
 1-17
Kvarnsveden
6.8
 
2020
37.88
3
Falun
10.8
 
35.40
2-17
Falun
16.8
 
33.78
1-17
Falun
30.5
 
33.60
Com
Falun
16.9
 
33.44
1-17
Falun
5.5
 
30.94
1-19
Kvarnsveden
14.7
 
29.60
Com-17
Kvarnsveden
5.9
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
33.04
Com
Falun
16.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
27.00
 Com
Falun
16.9
 
2021
35.50
1-19
Falun
12.5
 
34.06
2-19
Falun
8.5
 
29.03
3-19
Falun
15.5
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
2.531
2
Falun
16.9
 

Junior-ungdom
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
10.51
 1-15
Ludvika
6.6
 0.0
2018
10.20
2s1-15
Enskede
3.8
 +0.6
10.20
2 s1-15
Enskede
3.8
 +0.6
10.30
2 h2-15
Enskede
3.8
 +2.0
10.28w
 4 -15
Enskede
3.8
 +2.6
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
9.76
 P-16
Uppsala
2.2
 
2020
9.25
P-17
Sollentuna
1.2
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
13.70
M-15
Uddevalla
8.9
-2.2
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
16.55
 4-17
Säter
16.6
 +1.3
16.32w
 H-16
Varberg
14.9
 +3.1
2020
15.03
H-17
Ljungby
31.7
-0.5
15.23
H-17
Falun
27.6
 +1.4
15.25
1-17
Falun
23.7
 +1.7
15.62
2-17
Kvarnsveden
23.6
 0.0
15.86
1h1-17
Ludvika
14.6
-1.9
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
12.41
 1-14
Gävle
9.9
 
2018
12.41
 1-15
Kvarnsveden
2.6
 
12.34
4 -15
Enskede
4.8
 
12.19
M-15
Uddevalla
8.9
 
11.51
5 q-15
Enskede
3.8
 
2019
13.19
 2-17
Sollentuna/E
9.6
 
12.83
5-16
Trollhättan
11.8
 
2020
14.72
2-17
Norrköping
22.8
 
14.52
H-17
Ljungby
31.7
 
14.12
1-17
Falun
9.9
 
13.74
Com-17
Kvarnsveden
5.9
 
13.33
H-17
Falun
27.6
 
13.29
1-17
Falun
16.5
 
12.97
1-17
Falun
5.5
 
12.56
1-17
Ludvika
14.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
10.62
 2-15
Falun
3.12
 
2018
11.79
 5-15
Växjö
3.3
 
2019
12.81
 3-16
Västerås
9.3
 
2020
14.54
3-17
Göteborg/FH
29.2
 
14.43
1-17
Falun
16.2
 
14.06
P-17
Sollentuna
1.2
 
13.99
1-17
Västerås
19.1
 
13.82
1-17
Bærum, NOR
9.2
 
13.19
1-17
Falun
30.11
 
Diskus (0.75 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
29.26
Com-15
Kvarnsveden
30.9
 
Slägga (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
26.69
 1-14
Gävle
10.9
 
2018
28.71
Com-15
Kvarnsveden
30.9
 
2020
24.69
 Com-17
Kvarnsveden
5.9
 
Spjut (500 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
35.08
 1-15
Säter
27.5
 
32.22
9 q-15
Enskede
4.8
 
31.75
7 -15
Enskede
5.8
 
30.74
M-15
Uddevalla
8.9
 
2019
35.33
 1-17
Falun
18.5
 
2020
35.52
H-17
Falun
28.6
 
35.51
H-17
Ljungby
1.8
 
32.86
2-17
Falun
21.5
 
32.60
2-17
Falun
9.9
 
29.79
Com-17
Kvarnsveden
5.9
 
28.70
2-17
Kvarnsveden
14.7
 
28.07
2-17
Falun
23.7
 
27.95
3-17
Falun
5.5
 
24.84
4-17
Kvarnsveden
5.7
 
Femkamp (F17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
3.362
3-16
Uppsala
2.2
 
2020
3.138
 8-17
Sollentuna
1.2
 
Sjukamp (F17)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
4.393
 5-16
Varberg
15.9
 
2020
4.870
2-17
Ljungby
1.8
 
4.760
1-17
Falun
28.6
 
Ute
Höjd
SM 2018 Hex
1.51
Längd
SM 2018 Hex
5.03

Junior-ungdom
80 m
USM 2018 4
15
10.28w
2
15
s1
10.20
2
15
s1
10.20
2
15
h2
10.30
100 m
USM 2019
4
16
s1
12.84
2
16
h4
12.85
16
DNS
USM 2020 5
17
12.60
2
17
h2
12.66
Längd
USM 2020 3
17
5.64
Tresteg
USM 2018 4
15
11.06
USM 2019 5
16
10.96w
Kula (3.0 kg)
USM 2018 4
15
12.34
5
15
Q
11.51
USM 2019 5
16
12.83
USM 2020 2
17
14.72
Spjut (500 g)
USM 2018 7
15
31.75
9
15
Q
32.22
USM 2018 1
15
3.672
Sjukamp (F17)
USM 2019 5
16
4.393
USM 2020 2
17
4.870
Inne
60 m
IUSM 2019 4
16
7.99
2
16
s1
7.91
2
16
h3
8.00
IUSM 2020 4
17
7.76
1
17
h3
7.73
Längd
IUSM 2019 8
16
5.02
Tresteg
IUSM 2019 2
16
11.60
Kula (3.0 kg)
IUSM 2019 3
16
12.81
IUSM 2020 3
17
14.54
Femkamp (F17)
IUSM 2019 3
16
3.362
IUSM 2020 8
17
3.138