Sandra Åberg

Född: 25 november 2003

Ålder: 18 år 266 dagar

Förening:
Ullevi FK
15.11.2021–
Tidigare förening(ar):

Göteborgs KIK –14.11.2021
Förening:
 Ullevi FK
 15.11.2021–

Tidigare förening(ar):
Göteborgs KIK –14.11.2021



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

800 m (7)
2:14.24i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.1.22
2:14.16i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.2.22
2:16.34
SB  Göteborg/SGöteborg/S7.6.22
2:15.08
SB  Göteborg/UGöteborg/U17.6.22
2:16.04
  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22
2:14.06
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad3.7.22
DNF
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S30.7.22
1500 m (4)
4:39.74i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH22.1.22
4:46.66i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
4:43.92
SB  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22
4:36.15
PB  Göteborg/SGöteborg/S26.6.22
1000 m stafett (1)
DNS
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S28.5.22
 Ullevi FK
Ester Schenck, Nora Jolbäck
Helmi Hjortbäck, Sandra Åberg

2021

800 m (3)
2:22.27
SB  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21
2:14.39
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21
DNF
  SMBoråsSM, Borås28.8.21
Kula (1)
5.78
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K24.9.21
Diskus (1)
12.92
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K24.9.21
Slägga (1)
15.18
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K24.9.21
Spjut (1)
13.88
SB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K24.9.21
Castorama (1)
923
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K24.9.21
5.78   13.88   12.92   15.18
3x400 m (1)
2:53.56
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge31.7.21
 Göteborgs KIK
3x800 m (1)
7:14.70
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Göteborgs KIK

2020

60 m (1)
8.30i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH29.2.20
100 m (1)
13.28w
  Göteborg/SGöteborg/S4.7.20+3.9
200 m (4)
27.25i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
26.88i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.20
26.89
SB  MölndalMölndal14.6.20+2.0
27.20
  Göteborg/SGöteborg/S4.7.20+1.5
400 m (4)
1:00.65i
SB  VäxjöVäxjö18.1.20
1:00.31i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
1:00.77i
  Göteborg/FHGöteborg/FH22.2.20
1:00.52i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH29.2.20
800 m (8)
2:20.19i
PB  VäxjöVäxjö19.1.20
2:19.57i
PB  (23)Malmö/AMalmö/A26.1.20
2:16.97
SB  Göteborg/SGöteborg/S10.7.20
2:15.39
PB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
2:20.29
  HallsbergHallsberg1.8.20
2:18.89
  SöderhamnSöderhamn8.8.20
2:17.27
  USMLinköpingUSM, Linköping23.8.20
2:16.72
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20
1500 m (3)
4:49.87
PB  Göteborg/SGöteborg/S15.6.20
4:45.93
PB  Göteborg/SGöteborg/S18.7.20
4:42.96
PB  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.20
Kula (1)
5.60
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K23.9.20
 
5.604.765.375.35
Diskus (1)
12.40
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K23.9.20
Slägga (1)
13.74
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K23.9.20
Spjut (1)
16.50
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K23.9.20
Castorama (1)
920
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K23.9.20
5.60   16.50   12.40   13.74
4x800 m (1)
9:08.27
WL PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S12.9.20
 Göteborgs KIK
Julia Nielsen, Wilma Nielsen
Sandra Åberg, Emma Söderström
3x800 m (1)
7:07.00
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S13.9.20
 Göteborgs KIK
Sandra Åberg, Julia Nielsen, Wilma Nielsen,
3x1500 m (1)
14:25.08
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 Göteborgs KIK
Julia Nielsen, Sandra Åberg, Wilma Nielsen,
Medley relay (1)
2:17.22
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S12.9.20
 Göteborgs KIK
Johanna Sjögren, Sandra Åberg
Julia Nielsen, Wilma Nielsen

2019

100 m (1)
13.04
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.8
200 m (2)
26.15i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.19
26.23
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.5
400 m (7)
58.68i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.19
59.96i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
DNSi
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
58.80
PB  HalmstadHalmstad15.6.19
1:00.43
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
1:01.05
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19
1:00.06
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19
800 m (7)
2:20.38
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
2:16.54
=PB  KarlstadKarlstad3.7.19
2:17.07
  FGPVarbergFGP, Varberg15.7.19
2:24.00
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19
2:18.79
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19
2:15.85
PB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
2:16.32
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
1500 m (1)
5:01.44
SB  HelsingborgHelsingborg6.7.19
4x100 m (2)
50.80
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Göteborgs KIK
Johanna Stübner, Felicia Nordahl Vieira
Nina Hertz Saebbö, Sandra Åberg
50.92
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Göteborgs KIK
Johanna Stübner, Felicia Nordahl Vieira
Nina Hertz Saebbö, Sandra Åberg
1000 m stafett (2)
2:21.15
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Göteborgs KIK
Anna Constantinescu, Felicia Nordahl Vieira
Nina Hertz Saebbö, Sandra Åberg
2:19.82
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Göteborgs KIK
Anna Constantinescu, Felicia Nordahl Vieira
Nina Hertz Saebbö, Sandra Åberg
4 km terräng (1)
16:14
  USMUmeåUSM, Umeå12.10.19

2018

80 m (2)
10.61
PB  HelsingborgHelsingborg8.7.18-0.3
10.49w
  HelsingborgHelsingborg8.7.18+4.7
200 m (6)
27.03i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.12.17
26.99i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
26.64i
PB  VäxjöVäxjö21.1.18
26.81i
  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
26.30i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
26.20i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
300 m (3)
41.62
PB  HalmstadHalmstad16.6.18
43.16
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18
52.25
  USMEnskedeUSM, Enskede5.8.18
400 m (2)
59.78i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
1:00.24
PB  LerumLerum20.6.18
800 m (4)
2:16.54
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.18
2:18.93
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18
2:23.99
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18
DNF
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18
1000 m (6)
3:05.90i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.12.17
3:08.32i
  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
3:03.51i
PB  VäxjöVäxjö20.1.18
3:04.32i
  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.18
3:08.33i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
3:00.80i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
1500 m (1)
4:54.07
PB  Göteborg/SGöteborg/S18.8.18
2000 m (2)
6:41.78
PB  (12) VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18
6:46.76
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18
Längd (1)
4.87
PB  LinköpingLinköping2.9.18+0.6
4x80 m (1)
41.08
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Göteborgs KIK
Felicia Nordahl Vieira, Sandra Åberg
Anna Constantinescu, Nina Hertz Saebbö
4x400 m (1)
3:56.38
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S27.5.18
 Göteborgs KIK
Sandra Åberg, Wilma Nielsen
Matilda Hallström, Vendela Rydbäck
3x800 m (1)
7:30.41
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Göteborgs KIK
4 km terräng (1)
15:53
  USMEkerumUSM, Ekerum28.10.18

2017

80 m (1)
10.65
PB  HelsingborgHelsingborg9.7.17+1.9
300 m (1)
42.76
PB  LerumLerum3.9.17
800 m (1)
2:20.38
PB  UddevallaUddevalla9.9.17
2000 m (1)
6:51.82
PB  (23) VarbergVarberg2.9.17
4x80 m (2)
41.37
PB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S28.5.17
 Göteborgs KIK
Felicia Nordahl Vieira, Sandra Åberg
Moa Dahlsjö, Johanna Stübner
42.08
  USMMalmö/SUSM, Malmö/S28.5.17
 Göteborgs KIK
Felicia Nordahl Vieira, Sandra Åberg
Moa Dahlsjö, Johanna Stübner
3x800 m (1)
8:07.87
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Göteborgs KIK

2016

800 m (2)
2:33.74i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.12.15
2:30.57i
PB  BoråsBorås13.3.16
1500 m (1)
5:09.10
PB  HögbyHögby11.9.16

2015

1500 m (1)
5:23.53
PB  Göteborg/UGöteborg/U4.7.15

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
8.30
Göteborg/FH29.2.20
100 m
Ute
13.04
Göteborg/U29.6.19+0.8
200 m
Ute
26.23
Göteborg/U30.6.19-0.5
Inne
26.15
Göteborg/FH3.2.19
300 m
Ute
41.62
Halmstad16.6.18
400 m
Ute
58.80
Halmstad15.6.19
Inne
58.68
Göteborg/FH2.2.19
800 m
Ute
2:14.06
Karlstad3.7.22
Inne
2:14.16
Göteborg/FH5.2.22
1000 m
Inne
3:00.80
Växjö4.3.18
1500 m
Ute
4:36.15
Göteborg/S26.6.22
Inne
4:39.74
Göteborg/FH22.1.22
2000 m
Ute
6:41.78
Göteborg/U1.7.18
Längd
Ute
4.87
Linköping2.9.18+0.6
Kula
Ute
5.78
Göteborg/S-K24.9.21
Diskus
Ute
12.92
Göteborg/S-K24.9.21
Slägga
Ute
15.18
Göteborg/S-K24.9.21
Spjut
Ute
16.50
Göteborg/S-K23.9.20
Castorama
Ute
923
Göteborg/S-K24.9.21

Junior-ungdom
80 m
Ute
10.61
Helsingborg8.7.18-0.3
200 m
26.15i
2
Göteborg/FH3.2.19
26.20i
2
15
NC-yVäxjö3.3.18
26.23
2
16
C
VUSGöteborg/U30.6.19-0.5
26.30i
1
15
h1
NC-yVäxjö3.3.18
26.64i
2
15
Växjö21.1.18
26.81i
3
15
Göteborg/FH3.2.18
26.88i
3
17
Göteborg/FH2.2.20
26.89
2
C
Mölndal14.6.20+2.0
26.99i
1
15
Göteborg/FH13.1.18
27.03i
3
Göteborg/FH2.12.17
Visa/dölj alla resultat
27.20
5
C
Göteborg/S4.7.20+1.5
27.25i
2
B
Göteborg/FH11.1.20
10-bästasnitt: 26.612
400 m
58.68i
1
C
Göteborg/FH2.2.19
58.80
1
17
Halmstad15.6.19
59.78i
1
16
Göteborg/FH3.2.18
59.96i
1
16
h4
IUSMVästerås9.3.19
1:00.06
3
16
USMTrollhättan9.8.19
1:00.24
1
B
Lerum20.6.18
1:00.31i
4
C
Göteborg/FH1.2.20
1:00.43
5
17
B
VUSGöteborg/U29.6.19
1:00.52i
2
17
h2
IUSMGöteborg/FH29.2.20
1:00.65i
5
17
Växjö18.1.20
Visa/dölj alla resultat
1:00.77i
3
17
Göteborg/FH22.2.20
1:01.05
1
16
h3
USMTrollhättan9.8.19
10-bästasnitt: 59.943
800 m
2:14.06
4
C
Karlstad3.7.22
2:14.16i
4
B
Göteborg/FH5.2.22
2:14.24i
3
Göteborg/FH30.1.22
2:14.39
5
19
JSMLinköping22.8.21
2:15.08
2
19
Göteborg/U17.6.22
2:15.39
1
C
Göteborg/S25.7.20
2:15.85
2
C
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
2:16.04
6
Club ChUppsala21.6.22
2:16.32
5
h3
SMKarlstad31.8.19
2:16.34
1
Göteborg/S7.6.22
Visa/dölj alla resultat
2:16.54
5
VUSGöteborg/U29.6.18
2:16.54
6
C
Karlstad3.7.19
2:16.72
5
B
Göteborg/S29.8.20
2:16.97
4
B
Göteborg/S10.7.20
2:17.07
5
B
Folksam GPVarberg15.7.19
2:17.27
3
17
USMLinköping23.8.20
2:18.79
2
16
USMTrollhättan10.8.19
2:18.89
6
22
Söderhamn8.8.20
2:18.93
5
D
Karlstad25.7.18
2:19.57i
1
B
Malmö/A26.1.20
2:20.19i
6
Växjö19.1.20
2:20.29
5
B
Hallsberg1.8.20
2:20.38
1
14
Uddevalla9.9.17
2:20.38
11
17
VUSGöteborg/U28.6.19
2:22.27
3
19
h1
JSMLinköping21.8.21
2:23.99
2
15
h2
USMEnskede3.8.18
2:24.00
2
16
h2
USMTrollhättan10.8.19
2:30.57i
4
13
Borås13.3.16
2:33.74i
2
Göteborg/FH5.12.15
10-bästasnitt: 2:15.187
1500 m
4:36.15
10
Göteborg/S26.6.22
4:39.74i
1
Göteborg/FH22.1.22
4:42.96
4
17
USMLinköping22.8.20
4:43.92
3
19
Göteborg/U18.6.22
4:45.93
3
B
Göteborg/S18.7.20
4:46.66i
8
19
IJSMSkellefteå6.3.22
4:49.87
7
Göteborg/S15.6.20
4:54.07
12
Göteborg/S18.8.18
5:01.44
5
Helsingborg6.7.19
5:09.10
1
Högby11.9.16
Visa/dölj alla resultat
5:23.53
4
B
Göteborg/U4.7.15
10-bästasnitt: 4:48.984

Total results in database: 117
By event:
60 m:1
80 m:3
100 m:2
200 m:12
300 m:4
400 m:13
800 m:32
1000 m:6
1500 m:11
2000 m:3
Längd:1
Kula:2
Diskus:2
Slägga:2
Spjut:2
Castorama:2
4x100 m:2
4x80 m:3
4x400 m:1
3x400 m:1
4x800 m:1
3x800 m:4
3x1500 m:1
Medley relay:1
1000 m stafett:3
terräng:2
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
8.30
7h2-17
Göteborg/FH
29.2
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
13.04
3h6-16
Göteborg/U
29.6
 +0.8
2020
13.28w
 5rC
Göteborg/S
4.7
 +3.9
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
26.23
2rC-16
Göteborg/U
30.6
-0.5
2020
26.89
 2rC
Mölndal
14.6
 +2.0
27.20
5rC
Göteborg/S
4.7
 +1.5
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
26.20
 2-15
Växjö
3.3
 
26.30
1h1-15
Växjö
3.3
 
26.64
2-15
Växjö
21.1
 
26.81
3-15
Göteborg/FH
3.2
 
26.99
1-15
Göteborg/FH
13.1
 
27.03
3
Göteborg/FH
2.12
 
2019
26.15
2
Göteborg/FH
3.2
 
2020
26.88
 3-17
Göteborg/FH
2.2
 
27.25
2rB
Göteborg/FH
11.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
42.76
 1-15
Lerum
3.9
 
2018
41.62
2-15
Halmstad
16.6
 
43.16
2 h2-15
Enskede
4.8
 
52.25
6 -15
Enskede
5.8
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
1:00.24
 1rB
Lerum
20.6
 
2019
58.80
1-17
Halmstad
15.6
 
1:00.06
3-16
Trollhättan
9.8
 
1:00.43
5rB-17
Göteborg/U
29.6
 
1:01.05
1h3-16
Trollhättan
9.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
59.78
 1-16
Göteborg/FH
3.2
 
2019
58.68
1rC
Göteborg/FH
2.2
 
59.96
1h4-16
Västerås
9.3
 
2020
1:00.31
 4rC
Göteborg/FH
1.2
 
1:00.52
2h2-17
Göteborg/FH
29.2
 
1:00.65
5-17
Växjö
18.1
 
1:00.77
3-17
Göteborg/FH
22.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
2:20.38
 1-14
Uddevalla
9.9
 
2018
2:16.54
 5
Göteborg/U
29.6
 
2:18.93
5rD
Karlstad
25.7
 
2:23.99
2 h2-15
Enskede
3.8
 
2019
2:15.85
 2rC
Göteborg/S
16.8
 
2:16.32
5h3
Karlstad
31.8
 
2:16.54
6rC
Karlstad
3.7
 
2:17.07
5rB
Varberg
15.7
 
2:18.79
2-16
Trollhättan
10.8
 
2:20.38
11-17
Göteborg/U
28.6
 
2:24.00
2h2-16
Trollhättan
10.8
 
2020
2:15.39
 1rC
Göteborg/S
25.7
 
2:16.72
5rB
Göteborg/S
29.8
 
2:16.97
4rB
Göteborg/S
10.7
 
2:17.27
3-17
Linköping
23.8
 
2:18.89
6-22
Söderhamn
8.8
 
2:20.29
5rB
Hallsberg
1.8
 
2021
2:14.39
 5-19
Linköping
22.8
 
2:22.27
3h1-19
Linköping
21.8
 
2022
2:14.06
4rC
Karlstad
3.7
 
2:15.08
2-19
Göteborg/U
17.6
 
2:16.04
6
Uppsala
21.6
 
2:16.34
1
Göteborg/S
7.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
2:30.57
 4-13
Borås
13.3
 
2:33.74
2
Göteborg/FH
5.12
 
2020
2:19.57
 1rB
Malmö/A
26.1
 
2:20.19
6
Växjö
19.1
 
2022
2:14.16
4rB
Göteborg/FH
5.2
 
2:14.24
3
Göteborg/FH
30.1
 
1000 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
3:00.80
2-15
Växjö
4.3
 
3:03.51
1-15
Växjö
20.1
 
3:04.32
2-15
Göteborg/FH
4.2
 
3:05.90
3
Göteborg/FH
3.12
 
3:08.32
2-15
Göteborg/FH
13.1
 
3:08.33
2h2-15
Växjö
3.3
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
5:23.53
 4rB
Göteborg/U
4.7
 
2016
5:09.10
 1
Högby
11.9
 
2018
4:54.07
 12
Göteborg/S
18.8
 
2019
5:01.44
 5
Helsingborg
6.7
 
2020
4:42.96
 4-17
Linköping
22.8
 
4:45.93
3rB
Göteborg/S
18.7
 
4:49.87
7
Göteborg/S
15.6
 
2022
4:36.15
10
Göteborg/S
26.6
 
4:43.92
3-19
Göteborg/U
18.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
4:39.74
1
Göteborg/FH
22.1
 
4:46.66
8-19
Skellefteå
6.3
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
6:51.82
 1-15
Varberg
2.9
 
2018
6:41.78
6
Göteborg/U
1.7
 
6:46.76
2 -15
Enskede
3.8
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
4.87
23
Linköping
2.9
 +0.6
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
5.60
 Com
Göteborg/S-K
23.9
 
2021
5.78
Com
Göteborg/S-K
24.9
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
12.40
 Com
Göteborg/S-K
23.9
 
2021
12.92
Com
Göteborg/S-K
24.9
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
13.74
 Com
Göteborg/S-K
23.9
 
2021
15.18
Com
Göteborg/S-K
24.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
16.50
Com
Göteborg/S-K
23.9
 
2021
13.88
 Com
Göteborg/S-K
24.9
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
920
 5
Göteborg/S-K
23.9
 
2021
923
4
Göteborg/S-K
24.9
 

Junior-ungdom
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
10.65
 1rB
Helsingborg
9.7
 +1.9
2018
10.61
1h2-15
Helsingborg
8.7
-0.3
10.49w
 6-15
Helsingborg
8.7
 +4.7

Ute
800 m
SM 2019
5
h3
2:16.32
SM 2021
h2
DNF
4x400 m
SM 2018 4
3:56.38
4x800 m
SM 2020 1
9:08.27
3x1500 m
SM 2020 3
14:25.08

Junior-ungdom
300 m
USM 2018 6
15
52.25
400 m
USM 2019 3
16
1:00.06
800 m
USM 2018
15
DNF
USM 2019 2
16
2:18.79
USM 2020 3
17
2:17.27
JSM 2021 5
19
2:14.39
1500 m
USM 2020 4
17
4:42.96
2000 m
USM 2018 2
15
6:46.76
4x80 m
USM 2017 6
15
42.08
4x100 m
USM 2019 3
17
50.92
Medley relay
JSM 2020 1
19
2:17.22
1000 m stafett
USM 2019 4
17
2:19.82
3x400 m
JSM 2021 1
22
2:53.56
3x800 m
USM 2017 9
15
8:07.87
USM 2018 5
15
7:30.41
JSM 2020 1
19
7:07.00
JSM 2021 1
22
7:14.70
4 km terräng
USM 2018 3
15
15:53
USM 2019 12
16
16:14
Inne
200 m
NC-y 2018 2
15
26.20
1000 m
NC-y 2018 2
15
3:00.80
1500 m
IJSM 2022 8
19
4:46.66
Ute
300 m
USM 2018
2
15
h2
43.16
400 m
USM 2019
1
16
h3
1:01.05
800 m
USM 2018
2
15
h2
2:23.99
USM 2019
2
16
h2
2:24.00
JSM 2021
3
19
h1
2:22.27
4x80 m
USM 2017
3
15
h3
41.37
USM 2018
4
15
h2
41.08
4x100 m
USM 2019
2
17
h2
50.80
1000 m stafett
USM 2019
2
17
h2
2:21.15
JSM 2022
19
h1
DNS
Inne
60 m
IUSM 2020
7
17
h2
8.30
200 m
NC-y 2018
1
15
h1
26.30
400 m
IUSM 2019
16
r1
DNS
1
16
h4
59.96
IUSM 2020
2
17
h2
1:00.52
1000 m
NC-y 2018
2
15
h2
3:08.33