0



Teodor Borgius

Född: 4 maj 2003

Ålder: 20 år 345 dagar

Förening:
 Hammarby IF
Förening:
 Hammarby IF
 



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2024

Stav (9)
5.17i
PB  Baton Rouge, LABaton Rouge, LA12.1.24
 
4.72
XO
4.87
O
5.02
O
5.17
O
5.25
XXX
   
5.06i
  Birmingham, ALBirmingham, AL19.1.24
 
4.71
O
4.86
O
5.06
O
5.16
XXX
    
4.90i
  Houston, TXHouston, TX27.1.24
 
4.75
O
4.90
XO
5.05
XXX
     
4.77i
  Birmingham, ALBirmingham, AL4.2.24
 
4.77
O
4.92
XXX
      
4.92i
  Sun BeltBirmingham, ALSun Belt, Birmingham, AL19.2.24
 
4.77
XO
4.92
XO
5.02
XXX
     
NH
  Lake Charles, LALake Charles, LA9.3.24
 
4.70
XXX
       
4.75
SB  Lafayette, LALafayette, LA16.3.24
 
4.60
O
4.75
XXO
4.95
XXX
     
4.86
SB  Baton Rouge, LABaton Rouge, LA23.3.24
 
4.86
XXO
5.01
XXX
      
4.70
  Tuscaloosa, ALTuscaloosa, AL6.4.24
 
4.70
XXO
4.85
XXX
      

2023

Stav (17)
4.95i
PB  ÖrebroÖrebro14.1.23
 
4.65
XO
4.85
O
4.95
XXO
5.05
XXX
    
5.11i
PB  SätraSätra21.1.23
 
4.63
O
4.82
O
5.00
XO
5.06
XXO
5.11
XO
5.16
XXX
  
4.81i
  UppsalaUppsala28.1.23
 
4.61
O
4.81
O
5.01
XXX
     
5.03i
  SätraSätra4.2.23
 
4.73
O
4.93
O
5.03
XO
5.13
XXX
    
5.05i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.23
 
4.60
O
4.75
O
4.90
O
5.00
O
5.05
O
5.10
XXX
  
5.12i
PB  IJSMKarlstadIJSM, Karlstad26.2.23
 
4.75
XO
4.87
O
4.97
X-
5.02
XO
5.12
O
5.20
XXX
  
5.05
PB  DanderydDanderyd14.5.23
 
4.81
XXO
5.05
XO
5.15
XXX
     
5.06
PB  SollentunaSollentuna18.5.23
 
4.76
XO
4.91
XO
5.06
O
5.20
XXX
    
5.01
  TäbyTäby4.6.23
 
4.81
O
5.01
O
5.13
XXX
     
4.85
  SkaraSkara6.6.23
 
4.85
O
5.03
XXX
      
4.95
  SollentunaSollentuna10.6.23
 
4.75
O
4.95
XO
5.05
XXX
     
4.85
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S17.6.23
 
4.70
XO
4.85
XXO
5.00
XXX
     
5.10
PB  BoysenOslo, NORBoysen, Oslo, NOR28.6.23
 
4.80
O
4.95
XO
5.10
O
5.25
XXX
    
4.90i
  Göteborg/FHGöteborg/FH2.7.23
 
4.78
O
4.90
XO
5.00
XXX
     
4.75
  SMSöderhamnSM, Söderhamn29.7.23
 
4.75
O
       
4.85
  SMSöderhamnSM, Söderhamn30.7.23
 
4.85
XXO
5.05
XXX
      
4.60
  JSMHelsingborgJSM, Helsingborg13.8.23
 
4.60
XO
4.86
XXX
      

2022

Stav (21)
4.63i
PB  VästeråsVästerås23.1.22
 
4.38
O
4.53
O
4.63
XXO
4.73
XXX
    
4.70i
PB  SollentunaSollentuna29.1.22
 
4.55
XXO
4.70
O
4.85
XXX
     
4.80i
PB  UppsalaUppsala6.2.22
 
4.55
O
4.70
O
4.80
O
4.90
XXX
    
4.65i
  NorrköpingNorrköping12.2.22
 
4.50
O
4.65
O
4.80
XXX
     
4.80i
=PB  SätraSätra19.2.22
 
4.40
O
4.60
XO
4.70
XO
4.80
O
4.90
XXX
   
4.82i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö27.2.22
 
4.44
XO
4.58
XXO
4.72
XXO
4.82
O
4.92
XXX
   
4.86i
PB  (74) IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
 
4.51
O
4.67
XO
4.86
O
5.00
XXX
    
4.81
PB  TäbyTäby15.5.22
 
4.61
O
4.71
O
4.81
XO
4.91
XXX
    
4.90
PB  SkaraSkara6.6.22
 
4.60
XO
4.80
O
4.90
XO
5.00
XXX
    
5.02
PB  (85) Göteborg/UGöteborg/U17.6.22
 
4.68
XO
4.82
XXO
4.94
XO
5.02
O
5.10
XXX
   
5.00
  Göteborg/UGöteborg/U19.6.22
 
4.64
XO
4.78
XO
4.90
O
5.00
XO
5.10
XXX
   
5.00
  Täby/TgTäby/Tg28.6.22
 
4.60
O
4.80
O
5.00
O
5.10
XXX
    
5.00
  ÖrebroÖrebro6.7.22
 
4.65
O
4.85
O
5.00
XO
5.10
XXX
    
5.00
  NorrköpingNorrköping8.7.22
 
4.63
O
4.70
-
4.77
O
4.84
-
4.91
O
5.00
O
5.10
XXX
 
NH
  HelsingborgHelsingborg9.7.22
 
4.64
XXX
       
5.00
  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S16.7.22
 
4.60
O
4.80
O
5.00
XXO
5.10
XXX
    
4.90
  VästeråsVästerås30.7.22
 
4.65
O
4.80
O
4.90
XO
5.05
XXX
    
4.63
  HuddingeHuddinge1.8.22
 
4.63
XO
4.83
XXX
      
4.65
  SMNorrköpingSM, Norrköping7.8.22
 
4.65
O
4.80
XXX
      
4.85
  ÖrebroÖrebro20.8.22
 
4.60
O
4.73
XO
4.85
XXO
4.93
XXX
    
4.93
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna28.8.22
 
4.63
O
4.81
O
4.93
O
5.03
XXX
    
4x100 m (2)
43.85
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S29.5.22
 Hammarby IF
Noah Bucht Wesslén, Filip Engström
Teodor Borgius, Niklas Wall
43.43
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S29.5.22
 Hammarby IF
Noah Bucht Wesslén, Filip Engström
Teodor Borgius, Niklas Wall

2021

Stav (11)
4.43
SB  TäbyTäby22.5.21
 
4.43
O
4.63
XXX
      
4.43
=SB  EnskedeEnskede29.5.21
 
4.33
XO
4.43
O
4.53
XXX
     
4.45
SB  SkaraSkara5.6.21
 
4.30
O
4.45
XXO
4.60
XXX
     
4.80
PB  HuddingeHuddinge11.6.21
 
4.40
O
4.50
O
4.60
O
4.70
O
4.80
O
4.90
XXX
  
4.57
  NorrköpingNorrköping19.6.21
 
4.42
XO
4.57
O
4.67
XXX
     
4.45
  TäbyTäby27.6.21
4.46
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 
4.46
O
4.56
XXX
      
NH
  SollentunaSollentuna7.8.21
 
4.41
XXX
       
4.55
  HuddingeHuddinge10.8.21
 
4.35
XO
4.45
XO
4.55
O
4.65
XXX
    
4.74
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21
 
4.44
O
4.54
XO
4.64
O
4.74
O
4.79
XXX
   
4.57
  SMBoråsSM, Borås28.8.21
 
4.42
XXO
4.57
O
4.67
XXX
     
4x100 m (2)
42.75
  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Hammarby IF
Arvid Wändesjö, Markus Moberg
Teodor Borgius, Niklas Wall
42.32
  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Hammarby IF
Arvid Wändesjö, Markus Moberg
Teodor Borgius, Niklas Wall

2020

Stav (18)
4.53i
  SätraSätra18.1.20
 
4.03
O
4.13
O
4.23
XO
     
4.27i
PB  SollentunaSollentuna22.1.20
 
3.97
O
4.12
O
4.27
O
4.42
XXX
    
4.53i
PB  SätraSätra25.1.20
 
4.03
XO
4.13
O
4.23
O
4.33
O
4.43
XO
4.53
O
4.63
XXX
 
4.50i
  UppsalaUppsala8.2.20
4.33i
  SätraSätra16.2.20
4.45i
  SätraSätra23.2.20
 
4.14
O
4.24
O
4.34
XXO
4.45
XO
4.57
XXX
   
4.61i
PB  (30) (18)IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH29.2.20
 
4.10
O
4.21
O
4.32
O
4.39
O
4.46
O
4.51
O
4.56
O
4.61
O
4.70
XXX
       
4.30
SB  EnskedeEnskede31.5.20
 
3.91
O
4.01
O
4.15
O
4.30
XXO
4.40
XXX
   
4.22
  EnskedeEnskede10.6.20
 
3.92
O
4.02
O
4.12
XO
4.22
XXO
    
4.30
=SB  ÅkersbergaÅkersberga14.6.20
 
4.00
O
4.15
O
4.30
XXO
4.40
XXX
    
NH
  MölndalMölndal27.6.20
 
4.03
X
       
4.25
  Göteborg/UGöteborg/U4.7.20
 
4.05
XO
4.25
O
4.45
XXX
     
4.64
PB  (49) KarlskronaKarlskrona12.7.20
 
4.01
O
4.20
O
4.38
XXO
4.52
XO
4.64
XXO
4.76
XXX
  
4.30
  TäbyTäby18.7.20
 
4.00
XO
4.30
XXO
4.43
XXX
     
4.53
  NorrköpingNorrköping1.8.20
 
4.15
O
4.28
O
4.41
O
4.53
XO
4.64
XXX
   
4.30
  SöderhamnSöderhamn8.8.20
4.23
  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20
 
4.23
O
4.41
XXX
      
4.58
  USMKristinehamnUSM, Kristinehamn30.8.20
 
4.22
O
4.30
O
4.38
O
4.43
O
4.48
XO
4.53
O
4.58
O
4.70
XXX
1000 m stafett (1)
2:02.35
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Hammarby IF
Teodor Borgius, Viktor Wall
Jonatan Borg, Markus Moberg

2019

Stav (3)
4.20i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
4.32
PB  HuddingeHuddinge14.6.19
4.16
  Lag-SMMalmö/SLag-SM, Malmö/S26.6.19
 
3.80
O
4.00
XO
4.16
O
4.31
XXX
    
Spjut (700 g) (1)
43.98
PB  Sollentuna/ESollentuna/E9.6.19
4x100 m (1)
45.87
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Hammarby IF
Martin Sundberg, Malte Lundman
Teodor Borgius, Markus Moberg

2018

60 m (1)
8.22i
PB  VästeråsVästerås28.1.18
80 m (1)
12.47
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18-1.8
80 m häck (83.8 cm) (1)
12.38
PB  LinköpingLinköping1.9.18-0.2
Höjd (1)
1.59i
PB  VästeråsVästerås28.1.18
Stav (4)
3.22i
PB  SätraSätra20.1.18
3.34i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
 
3.34
O
3.43
XXX
      
3.53
PB  NCUddevallaNC, Uddevalla8.9.18
3.53
=PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
Längd (2)
5.77i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
 
5.775.575.67
5.56
PB  TäbyTäby19.5.180.0
Kula (4.0 kg) (1)
12.06
PB  LinköpingLinköping2.9.18
Diskus (1.0 kg) (2)
31.30
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
41.74
PB  EnskedeEnskede29.9.18
Slägga (4.0 kg) (1)
42.32
PB  Sätra/KSätra/K5.5.18
Spjut (600 g) (2)
36.44
SB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
45.08
PB  EnskedeEnskede29.9.18
Åttakamp (P15) (1)
DNF
  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
         
         
4x80 m (2)
36.84
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Hammarby IF
Jonatan Borg, Markus Moberg
Teodor Borgius, Noah Bucht Wesslén
36.33
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Hammarby IF
Jonatan Borg, Markus Moberg
Teodor Borgius, Noah Bucht Wesslén

2017

80 m häck (83.8 cm) (2)
12.50w
  Sollentuna/ESollentuna/E11.6.17+2.5
13.28
PB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.17-0.9
Stav (1)
3.00
PB  Sollentuna/ESollentuna/E10.6.17
Längd (2)
5.53
PB  Göteborg/UGöteborg/U30.6.17+2.0
5.66w
  HögbyHögby16.7.17+2.2
Tresteg (1)
10.91i
PB  UppsalaUppsala19.3.17
Kula (4.0 kg) (1)
10.88
PB  HögbyHögby16.7.17
Diskus (1.0 kg) (1)
30.30
PB  Sätra/KSätra/K6.5.17
Slägga (4.0 kg) (1)
31.58
PB  Sätra/KSätra/K6.5.17
Spjut (600 g) (1)
40.57
PB  Göteborg/UGöteborg/U1.7.17
Åttakamp (P15) (1)
PB  SätraSätra14.5.17
         
         

2016

Stav (1)
2.42
PB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.16

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
8.22
Västerås28.1.18
80 m
Ute
12.47
Uddevalla8.9.18-1.8
Höjd
Inne
1.59
Västerås28.1.18
Stav
Ute
5.10
Oslo, NOR28.6.23
Inne
5.17
Baton Rouge, LA12.1.24
Längd
Ute
5.56
Täby19.5.180.0
Inne
5.77
Växjö3.3.18
Tresteg
Inne
10.91
Uppsala19.3.17

Junior-ungdom
80 m häck (83.8 cm)
Ute
12.38
Linköping1.9.18-0.2
Kula (4.0 kg)
Ute
12.06
Linköping2.9.18
Diskus (1.0 kg)
Ute
41.74
Enskede29.9.18
Slägga (4.0 kg)
Ute
42.32
Sätra/K5.5.18
Spjut (600 g)
Ute
45.08
Enskede29.9.18
Spjut (700 g)
Ute
43.98
Sollentuna/E9.6.19
Åttakamp (P15)
Ute
Sätra14.5.17
Stav
5.17i
1
Baton Rouge, LA12.1.24
5.12i
1
22
IJSMKarlstad26.2.23
5.11i
1
A
Sätra21.1.23
5.10
4
BoysenOslo, NOR28.6.23
5.06
1
Sollentuna18.5.23
5.06i
4
Birmingham, AL19.1.24
5.05i
4
ISMMalmö/A19.2.23
5.05
1
Danderyd14.5.23
5.03i
1
Sätra4.2.23
5.02
3
Göteborg/U17.6.22
Visa/dölj alla resultat
5.01
1
Täby4.6.23
5.00
7
Göteborg/U19.6.22
5.00
=1
19
Täby/Tg28.6.22
5.00
1
Örebro6.7.22
5.00
1
Norrköping8.7.22
5.00
2
19
NordicCMalmö/S16.7.22
4.95i
2
Örebro14.1.23
4.95
1
Sollentuna10.6.23
4.93
3
19
JSMSollentuna28.8.22
4.92i
5
Sun BeltBirmingham, AL19.2.24
4.90
4
Skara6.6.22
4.90
3
19
Västerås30.7.22
4.90i
5
Göteborg/FH2.7.23
4.90i
=6
Houston, TX27.1.24
4.86i
1
19
IJSMSkellefteå5.3.22
4.86
7
Baton Rouge, LA23.3.24
4.85
6
Örebro20.8.22
4.85
5
Skara6.6.23
4.85
7
Göteborg/S17.6.23
4.85
8
SMSöderhamn30.7.23
4.82i
5
ISMVäxjö27.2.22
4.81
1
Täby15.5.22
4.81i
2
Uppsala28.1.23
4.80
1
Huddinge11.6.21
4.80i
1
Uppsala6.2.22
4.80i
2
Sätra19.2.22
4.77i
=2
Birmingham, AL4.2.24
4.75
1
Q
SMSöderhamn29.7.23
4.75
=3
Lafayette, LA16.3.24
4.74
1
19
JSMLinköping20.8.21
4.70i
6
A
Sollentuna29.1.22
4.70
13
Tuscaloosa, AL6.4.24
4.65i
2
Norrköping12.2.22
4.65
=10
SMNorrköping7.8.22
4.64
7
Karlskrona12.7.20
4.63i
3
Västerås23.1.22
4.63
=2
Huddinge1.8.22
4.61i
1
17
IUSMGöteborg/FH29.2.20
4.60
4
22
JSMHelsingborg13.8.23
4.58
1
17
USMKristinehamn30.8.20
4.57
4
Norrköping19.6.21
4.57
8
SMBorås28.8.21
4.55
3
Huddinge10.8.21
4.53i
4
Sätra18.1.20
4.53i
1
C
Sätra25.1.20
4.53
3
B
Norrköping1.8.20
4.50i
1
17
Uppsala8.2.20
4.46
6
Halmstad29.6.21
4.45i
1
Sätra23.2.20
4.45
7
Skara5.6.21
4.45
4
Täby27.6.21
4.43
1
19
Täby22.5.21
4.43
1
19
Enskede29.5.21
4.33i
4
17
Sätra16.2.20
4.32
3
Huddinge14.6.19
4.30
1
17
Enskede31.5.20
4.30
1
17
Åkersberga14.6.20
4.30
7
B
Täby18.7.20
4.30
4
22
Söderhamn8.8.20
4.27i
2
Sollentuna22.1.20
4.25
6
B
Göteborg/U4.7.20
4.23
7
B
SMUppsala16.8.20
4.22
1
17
Enskede10.6.20
4.20i
2
16
IUSMVästerås9.3.19
4.16
6
Lag-SMMalmö/S26.6.19
3.53
oct
SMUddevalla8.9.18
3.53
tri
15
USMUddevalla8.9.18
3.34i
=4
15
NC-yVäxjö4.3.18
3.22i
10
Sätra20.1.18
3.00
9
17
Sollentuna/E10.6.17
2.42
4
13
Göteborg/U2.7.16
10-bästasnitt: 5.077

Total results in database: 117
By event:
60 m:1
80 m:1
80 m häck (83.8 cm):3
Höjd:1
Stav:85
Längd:4
Tresteg:1
Kula (4.0 kg):2
Diskus (1.0 kg):3
Slägga (4.0 kg):2
Spjut (600 g):3
Spjut (700 g):1
Åttakamp (P15):2
4x100 m:5
4x80 m:2
1000 m stafett:1
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
8.22
6h1-15
Västerås
28.1
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
12.47
M-15
Uddevalla
8.9
-1.8
Höjd
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
1.59
2-15
Västerås
28.1
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
2.42
 4-13
Göteborg/U
2.7
 
2017
3.00
 9-17
Sollentuna/E
10.6
 
2018
3.53
 Octt 15
Uddevalla
8.9
 
3.53
M-15
Uddevalla
8.9
 
2019
4.32
 3
Huddinge
14.6
 
4.16
6
Malmö/S
26.6
 
2020
4.64
 7
Karlskrona
12.7
 
4.58
1-17
Kristinehamn
30.8
 
4.53
3cB
Norrköping
1.8
 
4.30
1-17
Enskede
31.5
 
4.30
1-17
Åkersberga
14.6
 
4.30
7cB
Täby
18.7
 
4.30
4-22
Söderhamn
8.8
 
4.25
6cB
Göteborg/U
4.7
 
4.23
7cB
Uppsala
16.8
 
4.22
1-17
Enskede
10.6
 
2021
4.80
 1
Huddinge
11.6
 
4.74
1-19
Linköping
20.8
 
4.57
4
Norrköping
19.6
 
4.57
8
Borås
28.8
 
4.55
3
Huddinge
10.8
 
4.46
6
Halmstad
29.6
 
4.45
7
Skara
5.6
 
4.45
4
Täby
27.6
 
4.43
1-19
Täby
22.5
 
4.43
1-19
Enskede
29.5
 
2022
5.02
 3
Göteborg/U
17.6
 
5.00
7
Göteborg/U
19.6
 
5.00
1=-19
Täby/Tg
28.6
 
5.00
1
Örebro
6.7
 
5.00
1
Norrköping
8.7
 
5.00
2-19
Malmö/S
16.7
 
4.93
3-19
Sollentuna
28.8
 
4.90
4
Skara
6.6
 
4.90
3-19
Västerås
30.7
 
4.85
6
Örebro
20.8
 
4.81
1
Täby
15.5
 
4.65
10=
Norrköping
7.8
 
4.63
2=
Huddinge
1.8
 
2023
5.10
4
Oslo, NOR
28.6
 
5.06
1
Sollentuna
18.5
 
5.05
1
Danderyd
14.5
 
5.01
1
Täby
4.6
 
4.95
1
Sollentuna
10.6
 
4.85
5
Skara
6.6
 
4.85
7
Göteborg/S
17.6
 
4.85
8
Söderhamn
30.7
 
4.75
1q
Söderhamn
29.7
 
4.60
4-22
Helsingborg
13.8
 
2024
4.86
 7
Baton Rouge, LA
23.3
 
4.75
3=
Lafayette, LA
16.3
 
4.70
13
Tuscaloosa, AL
6.4
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
3.34
 4=-15
Växjö
4.3
 
3.22
10
Sätra
20.1
 
2019
4.20
 2-16
Västerås
9.3
 
2020
4.61
 1-17
Göteborg/FH
29.2
 
4.53
4
Sätra
18.1
 
4.53
1cC
Sätra
25.1
 
4.50
1-17
Uppsala
8.2
 
4.45
1
Sätra
23.2
 
4.33
4-17
Sätra
16.2
 
4.27
2
Sollentuna
22.1
 
2022
4.86
 1-19
Skellefteå
5.3
 
4.82
5
Växjö
27.2
 
4.80
1
Uppsala
6.2
 
4.80
2
Sätra
19.2
 
4.70
6rA
Sollentuna
29.1
 
4.65
2
Norrköping
12.2
 
4.63
3
Västerås
23.1
 
2023
5.12
 1-22
Karlstad
26.2
 
5.11
1rA
Sätra
21.1
 
5.05
4
Malmö/A
19.2
 
5.03
1
Sätra
4.2
 
4.95
2
Örebro
14.1
 
4.90
5
Göteborg/FH
2.7
 
4.81
2
Uppsala
28.1
 
2024
5.17
1
Baton Rouge, LA
12.1
 
5.06
4
Birmingham, AL
19.1
 
4.92
5
Birmingham, AL
19.2
 
4.90
6=
Houston, TX
27.1
 
4.77
2=
Birmingham, AL
4.2
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
5.53
 1-14
Göteborg/U
30.6
 +2.0
5.66w
 1-14
Högby
16.7
 +2.2
2018
5.56
7-15
Täby
19.5
 0.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
5.77
11-15
Växjö
3.3
 
Tresteg
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
10.91
5-14
Uppsala
19.3
 

Junior-ungdom
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
13.28
 6h3-14
Göteborg/U
2.7
-0.9
12.50w
 4-14
Sollentuna/E
11.6
 +2.5
2018
12.38
1h-15
Linköping
1.9
-0.2
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
10.88
 2-14
Högby
16.7
 
2018
12.06
13-15
Linköping
2.9
 
Diskus (1.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
30.30
 3-14
Sätra/K
6.5
 
2018
41.74
Com-15
Enskede
29.9
 
31.30
M-15
Uddevalla
8.9
 
Slägga (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
31.58
 2-14
Sätra/K
6.5
 
2018
42.32
2-15
Sätra/K
5.5
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
40.57
 4-14
Göteborg/U
1.7
 
2018
45.08
Com-15
Enskede
29.9
 
36.44
M-15
Uddevalla
8.9
 
Spjut (700 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
43.98
3-17
Sollentuna/E
9.6
 
Åttakamp (P15)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
2-14
Sätra
14.5
 

Ute
Stav
SM 2020 15
B
4.23
SM 2021 8
4.57
SM 2022 10=
4.65
SM 2023 8
4.85
1
Q
4.75
Inne
Stav
ISM 2022 5
4.82
ISM 2023 4
5.05

Junior-ungdom
Ute
Stav
USM 2020 1
17
4.58
JSM 2021 1
19
4.74
JSM 2022 3
19
4.93
JSM 2023 4
22
4.60
Åttakamp (P15)
USM 2018
15
DNF
4x80 m
USM 2018 3
15
36.33
2
15
h1
36.84
4x100 m
USM 2019
6
17
h2
45.87
JSM 2021 3
19
42.32
1
19
h2
42.75
JSM 2022 4
19
43.43
2
19
h1
43.85
1000 m stafett
USM 2020
1
17
h2
2:02.35
Inne
Stav
NC-y 2018 4=
15
3.34
IUSM 2019 2
16
4.20
IUSM 2020 1
17
4.61
IJSM 2022 1
19
4.86
IJSM 2023 1
22
5.12
Längd
NC-y 2018 11
15
5.77