0



Esther Sahlqvist

Född: 15 april 2006

Ålder: 16 år 290 dagar

Förening:
 Hammarby IF
Förening:
 Hammarby IF
 



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2023

60 m (4)
7.78i
SB  SätraSätra21.1.23
7.69i
PB  (75) SätraSätra21.1.23
7.86i
  UppsalaUppsala27.1.23
7.80i
  UppsalaUppsala27.1.23
200 m (1)
25.55i
PB  SätraSätra22.1.23
60 m häck (2)
8.76i
PB  UppsalaUppsala29.1.23
8.68i
PB  (69) (10) UppsalaUppsala29.1.23
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2)
8.77i
SB  SätraSätra22.1.23
8.63i
SB  (24) SätraSätra22.1.23

2022

60 m (10)
7.75i
PB  UppsalaUppsala4.2.22
7.82i
  SätraSätra13.2.22
7.86i
  SätraSätra13.2.22
7.76i
  SätraSätra20.2.22
7.72i
PB  SätraSätra20.2.22
7.78i
  Göteborg/FHGöteborg/FH26.2.22
7.70i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH26.2.22
7.79i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH13.3.22
7.72i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH13.3.22
NTi
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH13.3.22
100 m (8)
12.46
SB  TäbyTäby15.5.22+0.6
12.36
SB  TäbyTäby15.5.22+1.1
12.67
  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22-0.5
12.16
PB  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22-0.8
12.22w
  UmeåUmeå20.8.22+2.4
12.16
=PB  USMUppsalaUSM, Uppsala26.8.22+1.1
12.15
PB  USMUppsalaUSM, Uppsala26.8.22+1.0
12.32
  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge11.9.22-1.2
200 m (2)
25.88i
PB  UppsalaUppsala6.2.22
24.75
PB  SollentunaSollentuna12.6.22+0.7
600 m (1)
1:44.95i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro19.3.22
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (12)
DNFi
  SollentunaSollentuna8.1.22
8.80i
PB  HuddingeHuddinge29.1.22
8.55i
PB  UppsalaUppsala6.2.22
8.61i
  SätraSätra12.2.22
8.53i
PB  SätraSätra12.2.22
8.60i
  SätraSätra19.2.22
8.46i
PB  SätraSätra19.2.22
8.67i
  Göteborg/FHGöteborg/FH27.2.22
8.38i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH27.2.22
8.48i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.22
8.31i
PB  (4) IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.22
8.52i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro19.3.22
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (11)
13.75
PB  TäbyTäby14.5.22-1.2
14.40
  DanderydDanderyd22.5.220.0
13.99
  SollentunaSollentuna10.6.22+1.2
13.86
  SollentunaSollentuna10.6.22+1.5
14.13
  Göteborg/UGöteborg/U19.6.22+0.5
13.87
  Göteborg/UGöteborg/U19.6.22-0.2
13.49
PB  (19) EYOFBanská Bystrica, SVKEYOF, Banská Bystrica, SVK28.7.22+1.2
13.56
  EYOFBanská Bystrica, SVKEYOF, Banská Bystrica, SVK29.7.22-0.2
15.12
  USMUppsalaUSM, Uppsala28.8.22-3.5
13.93
  USMUppsalaUSM, Uppsala28.8.220.0
DNS
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN4.9.22-0.3
100 m häck (1)
14.63
SB  TäbyTäby21.5.22+0.7
300 m häck (2)
44.36
SB  USMUppsalaUSM, Uppsala27.8.22
43.36
PB  (97) (23) USMUppsalaUSM, Uppsala28.8.22
Höjd (2)
1.24i
PB  SollentunaSollentuna8.1.22
 
1.24
O
1.27
R
      
1.61i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro19.3.22
 
1.34
O
1.37
O
1.40
O
1.43
O
1.46
O
1.49
O
1.52
XO
1.55
O
1.58
XO
1.61
O
1.64
XXX
     
Stav (3)
2.86i
PB  HuddingeHuddinge29.1.22
 
2.56
O
2.66
O
2.76
O
2.86
O
2.96
XXX
   
2.85i
  SätraSätra20.2.22
 
2.65
O
2.75
O
2.85
XO
2.95
XXX
    
2.60
SB  UmeåUmeå20.8.22
 
2.30
O
2.60
O
      
Längd (5)
NMi
  SollentunaSollentuna8.1.22
 
R
5.07i
PB  SätraSätra13.2.22
 
5.074.544.724.765.004.94
4.68i
  Göteborg/FHGöteborg/FH26.2.22
 
4.684.55
5.28i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro19.3.22
 
5.165.285.19
4.86
SB  TäbyTäby15.5.22+1.7
 
4.86
+1.7
4.63
+2.0
4.83
-1.4
Kula (3.0 kg) (3)
9.45i
PB  SollentunaSollentuna8.1.22
 
9.269.169.45
10.20i
PB  HuddingeHuddinge29.1.22
 
9.659.9410.2010.019.6410.05
11.06i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro19.3.22
 
11.0610.0410.64
Femkamp (F17) (2)
DNFi
  SollentunaSollentuna8.1.22
DNF   1.24   9.45   NM
3.712
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro20.3.22
8.52   1.61   11.06   5.28   1:44.95
4x100 m (3)
48.91
SB  TäbyTäby21.5.22
 Hammarby IF
Emmy Wolgast, Esther Sahlqvist
Lii Jabbour-Clarke, Agnes Jansson
45.87
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN3.9.22
Helmi Hjortbäck, Linnea Englund
Esther Sahlqvist, Ayla Hallberg Hossain
47.96
SB  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge11.9.22
 Hammarby IF
Emmy Wolgast, Esther Sahlqvist
Lii Jabbour, Matilda Borg
1000 m stafett (3)
2:18.19
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S28.5.22
 Hammarby IF
Esther Sahlqvist, Agnes Jansson
Emmy Wolgast, Maja Simonsson
2:18.82
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S28.5.22
 Hammarby IF
Lii Jabbour-Clarke, Emmy Wolgast
Maja Simonsson, Esther Sahlqvist
2:22.49
  UmeåUmeå20.8.22
 Hammarby IF
Maggie Dahllöf, Lii Jabbour-Clarke
Esther Sahlqvist, Emmy Wolgast

2021

80 m (7)
10.17
PB  HuddingeHuddinge12.6.21+0.3
10.05
PB  HuddingeHuddinge12.6.21-1.1
10.47
  LeksandLeksand24.7.21-0.6
10.28
  LeksandLeksand24.7.21-0.2
10.38
  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.21-0.7
10.17
  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.21-0.8
10.25
  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.21-2.8
100 m (1)
12.34mx
PB  EnskedeEnskede29.8.21+0.4
200 m (1)
25.91
PB  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle12.9.21+1.2
600 m (2)
1:49.09
SB  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
1:48.62
SB  SollentunaSollentuna19.9.21
100 m häck (1)
14.41
PB  SollentunaSollentuna25.9.21-0.5
300 m häck (3)
45.78
SB  USMLinköpingUSM, Linköping20.8.21
43.55
PB  USMLinköpingUSM, Linköping21.8.21
44.02
  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle12.9.21
400 m häck (1)
1:18.81
PB  SollentunaSollentuna25.9.21
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (10)
11.74
=PB  TrollbäckenTrollbäcken22.5.210.0
12.14
  EnskedeEnskede5.6.21-2.1
11.62
PB  DanderydDanderyd20.6.21+0.1
11.91
  LeksandLeksand25.7.21-0.6
11.85
  LeksandLeksand25.7.21-0.4
11.76
  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21-1.0
11.51
PB  USMLinköpingUSM, Linköping20.8.21-0.9
11.31
PB  USMLinköpingUSM, Linköping20.8.21+0.6
11.24w
  TäbyTäby4.9.21+2.1
11.49
  SollentunaSollentuna18.9.21-1.3
Höjd (5)
NH
  EnskedeEnskede5.6.21
 
1.23
XXX
       
1.45
SB  LeksandLeksand24.7.21
 
1.35
O
1.40
XXO
1.45
XXO
1.50
XXX
    
1.43
  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
1.40
XO
1.43
XO
1.46
XXX
     
1.41
  TäbyTäby4.9.21
 
1.33
O
1.37
XO
1.41
O
1.45
XXX
    
1.42
  SollentunaSollentuna18.9.21
 
1.36
XO
1.39
O
1.42
O
1.45
XXX
    
Stav (1)
3.03
SB  HuddingeHuddinge12.6.21
Längd (6)
4.90
SB  TrollbäckenTrollbäcken22.5.21+0.7
 
X
0.0
4.90
+0.7
4.54
+0.5
4.89
  LeksandLeksand25.7.210.0
 
4.67
0.0
X
0.0
4.74
0.0
4.67
0.0
X
0.0
4.89
0.0
4.93
SB  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21+0.6
 
4.62
0.0
4.69
0.0
4.93
+0.6
4.85
  EnskedeEnskede29.8.21+0.6
5.02w
  EnskedeEnskede29.8.21+2.5
 
4.79
+0.8
4.47
+2.6
4.81
+1.3
5.02
+2.5
X4.85
+0.6
4.82
  TäbyTäby5.9.21+0.7
 
4.74
+0.3
4.67
+1.3
4.82
+0.7
4.77
  SollentunaSollentuna19.9.21+0.7
 
4.77
+0.7
3.29
+3.3
4.76
+2.3
Tresteg (1)
10.52
SB  EnskedeEnskede22.9.21+0.1
 
10.17
0.0
10.10
0.0
10.52
+0.1
10.15
+1.0
X10.08
0.0
Kula (3.0 kg) (6)
9.64
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.5.21
 
9.259.648.56
9.05
  EnskedeEnskede5.6.21
 
X8.379.05
9.82
PB  LeksandLeksand25.7.21
 
9.409.408.589.209.059.82
10.29
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
9.6410.0510.29
10.20
  TäbyTäby4.9.21
 
9.969.4410.20
9.93
  SollentunaSollentuna18.9.21
 
9.779.939.52
Slägga (3.0 kg) (1)
29.11
PB  EnskedeEnskede15.5.21
 
25.0826.08X26.7026.7029.11
Spjut (500 g) (5)
20.70
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.5.21
 
20.7015.3619.74
18.91
  LeksandLeksand24.7.21
 
17.4018.91X
20.54
  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
 
18.5614.2620.54
19.68
  TäbyTäby5.9.21
 
19.6818.2118.11
20.29
  SollentunaSollentuna19.9.21
 
17.5820.2917.30
Sexkamp (F15) (3)
DNF
  EnskedeEnskede6.6.21
12.14/-2.1   Nm   9.05
      
3.482
SB  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
11.76/-1.0   1.43   10.29
4.93/+0.6   20.54   1:49.09
3.456
  SollentunaSollentuna19.9.21
11.49/-1.3   1.42   9.93
4.77/+0.7   20.29   1:48.62
4x100 m (2)
49.58
SB  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle12.9.21
 Hammarby IF
Emmy Wolgast, Maja Simonsson
Esther Sahlqvist, Lii Jabbour-Clarke
49.52
SB  SollentunaSollentuna25.9.21
 Hammarby IF
Alannah Hellstadius, Agnes Jansson
Esther Sahlqvist, Matilda Borg
4x80 m (3)
39.20
SB  DanderydDanderyd19.6.21
 Hammarby IF
Tyra Hedberg, Maja Simonsson
Esther Sahlqvist, Matilda Borg
39.28
  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Hammarby IF
Emmy Wolgast, Maja Simonsson
Esther Sahlqvist, Matilda Borg
38.98
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Hammarby IF
Emmy Wolgast, Maja Simonsson
Esther Sahlqvist, Matilda Borg

2020

60 m (7)
7.99i
PB  NorrköpingNorrköping6.1.20
7.98i
PB  NorrköpingNorrköping6.1.20
8.04i
  SätraSätra18.1.20
8.25i
  HuddingeHuddinge26.1.20
8.17i
  HuddingeHuddinge26.1.20
8.13i
  ÖrebroÖrebro29.2.20
8.11i
  ÖrebroÖrebro29.2.20
80 m (5)
10.57
PB  EnskedeEnskede6.6.20-0.7
10.59
  EnskedeEnskede13.6.20-3.0
10.36
PB  FalunFalun23.7.20+0.8
10.26
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.8.20+0.1
10.25
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.8.20-0.6
200 m (1)
26.21
PB  EnskedeEnskede14.6.20-1.0
600 m (2)
1:58.56
PB  EnskedeEnskede28.6.20
1:48.44
PB  EnskedeEnskede30.8.20
800 m (1)
2:49.47
PB  KraftTrollbäckenKraft, Trollbäcken21.5.20
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (4)
9.19i
PB  NorrköpingNorrköping6.1.20
9.06i
PB  NorrköpingNorrköping6.1.20
8.93i
PB  UppsalaUppsala9.2.20
8.82i
PB  UppsalaUppsala9.2.20
300 m häck (1)
45.08
PB  HuddingeHuddinge26.9.20
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (11)
11.74
PB  TrollbäckenTrollbäcken21.5.20+1.1
12.25
  EnskedeEnskede6.6.20-2.1
12.18
  EnskedeEnskede27.6.20-1.2
11.82
  TäbyTäby16.8.200.0
11.75
  TäbyTäby16.8.20-0.2
12.27
  TrollbäckenTrollbäcken23.8.20-1.8
12.11
  TrollbäckenTrollbäcken23.8.200.0
12.03
  EnskedeEnskede29.8.20-0.2
11.74
=PB  Stockholm/SStockholm/S5.9.20+1.8
11.88
  HuddingeHuddinge13.9.20-0.8
11.75
  HuddingeHuddinge27.9.20-0.9
Höjd (7)
1.53
PB  KraftTrollbäckenKraft, Trollbäcken21.5.20
 
1.29
O
1.33
O
1.37
O
1.41
O
1.45
O
1.49
O
1.53
XO
1.57
XXX
1.56
  EnskedeEnskede29.5.20
 
1.36
O
1.39
O
1.42
O
1.45
O
1.48
O
1.51
XXO
1.54
XO
1.56
XXX
1.46
  EnskedeEnskede16.6.20
 
1.40
O
1.43
XO
1.46
O
1.49
XXX
    
1.50
  EnskedeEnskede23.6.20
1.47
  EnskedeEnskede27.6.20
 
1.38
O
1.41
O
1.44
O
1.47
O
1.50
XXX
   
1.51
  EnskedeEnskede29.8.20
 
1.36
O
1.39
O
1.42
O
1.45
XO
1.48
O
1.51
XO
1.54
XXX
 
1.52
  Stockholm/SStockholm/S5.9.20
 
1.36
O
1.40
XO
1.44
O
1.48
O
1.52
O
1.56
XXX
  
Stav (8)
2.40i
PB  SätraSätra4.1.20
 
2.20
O
2.30
O
2.40
O
2.50
XXX
    
2.72i
PB  SätraSätra25.1.20
 
2.22
O
2.32
O
2.42
O
2.52
O
2.62
O
2.72
O
2.82
XXX
 
2.80i
PB  UppsalaUppsala9.2.20
2.91
PB  EnskedeEnskede31.5.20
 
2.41
O
2.51
XO
2.61
O
2.71
O
2.81
O
2.91
O
3.01
XXX
 
2.82
  EnskedeEnskede13.6.20
 
2.42
O
2.52
O
2.62
O
2.72
O
2.82
O
2.92
XXX
  
2.90
  TrollbäckenTrollbäcken23.8.20
 
2.60
XO
2.70
O
2.80
XO
2.90
XO
3.00
XXX
   
2.72
  HuddingeHuddinge13.9.20
 
2.52
O
2.62
O
2.72
O
2.82
XXX
    
3.07
PB  HuddingeHuddinge26.9.20
 
2.57
O
2.67
O
2.77
O
2.87
O
2.97
XO
3.07
XXO
3.17
XXX
 
Längd (7)
4.51i
PB  NorrköpingNorrköping6.1.20
 
4.514.344.40
4.61
PB  KraftTrollbäckenKraft, Trollbäcken21.5.20+0.2
4.97
PB  EnskedeEnskede28.6.20+1.1
 
4.97
+1.1
4.69
SB  EnskedeEnskede28.6.20+0.9
 
4.44
+0.8
4.67
+0.9
4.69
+0.9
4.81
  FalunFalun23.7.20+0.4
5.13
PB  EnskedeEnskede30.8.20+2.0
 
5.13
+2.0
X5.13
0.0
5.11
  Stockholm/SStockholm/S5.9.20+1.2
 
4.92
+2.8
5.07
+2.3
5.11
+1.2
Tresteg (3)
10.45
PB  SollentunaSollentuna1.8.20+1.2
10.51w
  SollentunaSollentuna1.8.20+3.1
 
9.91
+0.1
10.30
+1.4
X
+0.9
10.45
+1.2
10.30
+1.7
10.51
+3.1
10.53
PB  HuddingeHuddinge13.9.20+0.5
 
10.36
+0.6
10.53
+0.5
10.33
+1.0
10.52
-0.2
10.55
PB  HuddingeHuddinge27.9.200.0
 
10.36
0.0
10.32
0.0
10.51
0.0
10.55
0.0
Kula (3.0 kg) (7)
8.13i
PB  SätraSätra19.1.20
 
8.038.047.166.938.137.91
8.17i
PB  SätraSätra2.2.20
 
6.757.057.918.057.988.17
9.05i
PB  UppsalaUppsala8.2.20
8.34
PB  KraftTrollbäckenKraft, Trollbäcken21.5.20
8.77
PB  EnskedeEnskede27.6.20
 
8.338.778.64
9.21
PB  EnskedeEnskede29.8.20
 
9.049.218.89
8.87
  EnskedeEnskede10.10.20
 
8.708.878.288.43
Diskus (0.75 kg) (2)
19.11
PB  EnskedeEnskede23.6.20
21.33
PB  EnskedeEnskede10.10.20
Vikt (7.26 kg) (2)
8.22i
PB  SätraSätra15.3.20
 
7.728.208.227.247.477.07
8.22i
=PB  SätraSätra24.3.20
 
7.728.208.227.247.477.07
Slägga (3.0 kg) (1)
23.40
PB  EnskedeEnskede10.10.20
Spjut (500 g) (6)
17.78
PB  KraftTrollbäckenKraft, Trollbäcken21.5.20
19.21
PB  EnskedeEnskede16.6.20
19.29
PB  EnskedeEnskede28.6.20
20.56
PB  EnskedeEnskede30.8.20
19.62
  Stockholm/SStockholm/S5.9.20
 
18.5919.6217.00
14.35
  EnskedeEnskede10.10.20
Sexkamp (F15) (2)
3.117
PB  EnskedeEnskede28.6.20
12.18/-1.2   1.47   8.77
4.69/+0.9   19.29   1:58.56
3.523
PB  EnskedeEnskede30.8.20
12.03   1.51   9.21
5.13/+2.0   20.56   1:48.44

2019

60 m (3)
8.37
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+1.9
8.45
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.7
8.12
PB  VästeråsVästerås14.9.19+1.5
80 m (1)
10.58
PB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.19+1.8
200 m (2)
27.56
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.5
27.36
PB  TrollbäckenTrollbäcken1.9.190.0
60 m häck (68.6 cm, 7.65 m) (2)
9.61
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19-0.2
9.50
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19+0.1
Stav (3)
2.13i
PB  SätraSätra17.2.19
2.02
PB  SundbybergSundbyberg25.5.19
1.95
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
Längd (zon) (1)
4.61
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.190.0

2018

60 m (1)
9.37i
PB  SätraSätra20.1.18
Höjd (1)
1.20i
PB  SätraSätra20.1.18
Längd (zon) (1)
3.55i
PB  SätraSätra20.1.18
Kula (2.0 kg) (1)
6.75i
PB  SätraSätra20.1.18

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Ute
8.12
Västerås14.9.19+1.5
Inne
7.69
Sätra21.1.23
100 m
Ute
12.15
Uppsala26.8.22+1.0
200 m
Ute
24.75
Sollentuna12.6.22+0.7
Inne
25.55
Sätra22.1.23
600 m
Ute
1:48.44
Enskede30.8.20
Inne
1:44.95
Örebro19.3.22
800 m
Ute
2:49.47
Trollbäcken21.5.20
60 m häck
Inne
8.68
Uppsala29.1.23
100 m häck
Ute
14.41
Sollentuna25.9.21-0.5
300 m häck
Ute
43.36
Uppsala28.8.22
400 m häck
Ute
1:18.81
Sollentuna25.9.21
Höjd
Inne
1.61
Örebro19.3.22
Stav
Ute
3.07
Huddinge26.9.20
Inne
2.86
Huddinge29.1.22
Längd
Ute
5.13
Enskede30.8.20+2.0
Inne
5.28
Örebro19.3.22
Tresteg
Ute
10.55
Huddinge27.9.200.0

Junior-ungdom
80 m
Ute
10.05
Huddinge12.6.21-1.1
60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)
Ute
9.50
Göteborg/U28.6.19+0.1
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne
8.82
Uppsala9.2.20
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne
8.55
Uppsala6.2.22
Inne
8.31
Göteborg/FH12.3.22
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
13.49
Banská Bystrica, SVK28.7.22+1.2
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
11.74
Trollbäcken21.5.20+1.1
Ute
11.31
Linköping20.8.21+0.6
Längd (zon)
Ute
4.61
Göteborg/U29.6.190.0
Inne
3.55
Sätra20.1.18
Kula (2.0 kg)
Inne
6.75
Sätra20.1.18
Kula (3.0 kg)
Ute
10.29
Ljungby7.8.21
Inne
11.06
Örebro19.3.22
Diskus (0.75 kg)
Ute
21.33
Enskede10.10.20
Vikt (7.26 kg)
Inne
8.22
Sätra15.3.20
Slägga (3.0 kg)
Ute
29.11
Enskede15.5.21
Spjut (500 g)
Ute
20.70
Trollbäcken22.5.21
Femkamp (F17)
Inne
3.712
Örebro20.3.22
60 m
7.69i
2
Sätra21.1.23
7.70i
1
17
Göteborg/FH26.2.22
7.72i
1
17
Sätra20.2.22
7.72i
1
16
s1
IUSMGöteborg/FH13.3.22
7.75i
1
17
Uppsala4.2.22
7.76i
1
17
h1
Sätra20.2.22
7.78i
1
17
h3
Göteborg/FH26.2.22
7.78i
1
h4
Sätra21.1.23
7.79i
1
16
h4
IUSMGöteborg/FH13.3.22
7.80i
1
17
Uppsala27.1.23
Visa/dölj alla resultat
7.82i
2
B
Sätra13.2.22
7.86i
2
Sätra13.2.22
7.86i
1
17
h2
Uppsala27.1.23
7.98i
1
15
Norrköping6.1.20
7.99i
1
15
h1
Norrköping6.1.20
8.04i
1
14
h4
Sätra18.1.20
8.11i
4
15
Örebro29.2.20
8.12
3
Västerås14.9.19+1.5
8.13i
2
15
h3
Örebro29.2.20
8.17i
2
14
Huddinge26.1.20
8.25i
1
14
h1
Huddinge26.1.20
8.37
2
13
h7
VUSGöteborg/U29.6.19+1.9
8.45
2
13
B
VUSGöteborg/U29.6.19+0.7
9.37i
4
12
h2
Sätra20.1.18
10-bästasnitt: 7.749
Höjd
1.61i
pen
16
IUSMÖrebro19.3.22
1.56
2
14
Enskede29.5.20
1.53
1
15
KraftTrollbäcken21.5.20
1.52
1
15
Stockholm/S5.9.20
1.51
hep
15
Enskede29.8.20
1.50
1
14
Enskede23.6.20
1.47
hep
14
Enskede27.6.20
1.46
1
14
Enskede16.6.20
1.45
9
15
Leksand24.7.21
1.43
tri
15
USMLjungby7.8.21
Visa/dölj alla resultat
1.42
tri
15
Sollentuna18.9.21
1.41
3
15
F
Täby4.9.21
1.24i
pen
17
Sollentuna8.1.22
1.20i
5
12
Sätra20.1.18
10-bästasnitt: 1.504
Stav
3.07
4
15
Huddinge26.9.20
3.03
2
15
Huddinge12.6.21
2.91
1
14
Enskede31.5.20
2.90
2
14
Trollbäcken23.8.20
2.86i
2
17
Huddinge29.1.22
2.85i
8
17
Sätra20.2.22
2.82
1
14
Enskede13.6.20
2.80i
5
15
Uppsala9.2.20
2.72i
2
E
Sätra25.1.20
2.72
2
14
Huddinge13.9.20
Visa/dölj alla resultat
2.60
1
Umeå20.8.22
2.40i
5
B
Sätra4.1.20
2.13i
3
13
Sätra17.2.19
2.02
1
13
Sundbyberg25.5.19
1.95
9
13
VUSGöteborg/U29.6.19
10-bästasnitt: 2.868
Längd
5.28i
pen
16
IUSMÖrebro19.3.22
5.13
hep
15
Enskede30.8.20+2.0
5.11
2
15
Stockholm/S5.9.20+1.2
5.07i
2
Sätra13.2.22
4.97
1
17
Enskede28.6.20+1.1
4.93
tri
15
USMLjungby8.8.21+0.6
4.90
1
15
B
Trollbäcken22.5.21+0.7
4.89
6
15
Leksand25.7.210.0
4.86
6
17
Täby15.5.22+1.7
4.85
+
Enskede29.8.21+0.6
Visa/dölj alla resultat
4.82
19
15
D
Täby5.9.21+0.7
4.81
2
15
Falun23.7.20+0.4
4.77
tri
15
Sollentuna19.9.21+0.7
4.69
hep
14
Enskede28.6.20+0.9
4.68i
12
17
Göteborg/FH26.2.22
4.61
5
15
KraftTrollbäcken21.5.20+0.2
4.51i
16
15
Norrköping6.1.20
10-bästasnitt: 4.999

80 m
10.05
2
15
Huddinge12.6.21-1.1
10.17
1
15
h1
Huddinge12.6.21+0.3
10.17
1
15
h4
USMLinköping22.8.21-0.8
10.25
2
14
Trollbäcken22.8.20-0.6
10.25
3
15
USMLinköping22.8.21-2.8
10.26
1
14
h5
Trollbäcken22.8.20+0.1
10.28
1
15
Leksand24.7.21-0.2
10.36
1
15
Falun23.7.20+0.8
10.38
1
15
h1
USMLinköping22.8.21-0.7
10.47
1
15
h5
Leksand24.7.21-0.6
Visa/dölj alla resultat
10.57
1
14
Enskede6.6.20-0.7
10.58
1
13
h2
Trollbäcken6.6.19+1.8
10.59
1
15
Enskede13.6.20-3.0
10-bästasnitt: 10.264
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
8.31i
1
16
IUSMGöteborg/FH12.3.22
8.38i
1
17
Göteborg/FH27.2.22
8.46i
1
17
Sätra19.2.22
8.48i
1
16
h4
IUSMGöteborg/FH12.3.22
8.52i
pen
16
IUSMÖrebro19.3.22
8.53i
1
17
Sätra12.2.22
8.55i
1
17
Uppsala6.2.22
8.60i
1
17
h2
Sätra19.2.22
8.61i
1
17
h4
Sätra12.2.22
8.63i
1
17
Sätra22.1.23
Visa/dölj alla resultat
8.67i
1
17
h1
Göteborg/FH27.2.22
8.77i
1
17
h1
Sätra22.1.23
8.80i
1
17
Huddinge29.1.22
10-bästasnitt: 8.507
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
13.49
1
16
h2
EYOFBanská Bystrica, SVK28.7.22+1.2
13.56
2
16
EYOFBanská Bystrica, SVK29.7.22-0.2
13.75
1
17
Täby14.5.22-1.2
13.86
1
17
Sollentuna10.6.22+1.5
13.87
1
17
Göteborg/U19.6.22-0.2
13.93
1
16
USMUppsala28.8.220.0
13.99
1
17
h1
Sollentuna10.6.22+1.2
14.13
1
17
h1
Göteborg/U19.6.22+0.5
14.40
1
17
Danderyd22.5.220.0
15.12
1
16
h1
USMUppsala28.8.22-3.5
10-bästasnitt: 14.01
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
11.31
1
15
USMLinköping20.8.21+0.6
11.49
tri
15
Sollentuna18.9.21-1.3
11.51
1
15
h2
USMLinköping20.8.21-0.9
11.62
1
15
Danderyd20.6.21+0.1
11.74
1
15
Trollbäcken21.5.20+1.1
11.74
1
15
Stockholm/S5.9.20+1.8
11.74
1
15
Trollbäcken22.5.210.0
11.75
1
15
Täby16.8.20-0.2
11.75
1
14
Huddinge27.9.20-0.9
11.76
tri
15
USMLjungby7.8.21-1.0
Visa/dölj alla resultat
11.82
1
15
h2
Täby16.8.200.0
11.85
1
15
Leksand25.7.21-0.4
11.88
1
14
Huddinge13.9.20-0.8
11.91
1
15
h2
Leksand25.7.21-0.6
12.03
hep
15
Enskede29.8.20-0.2
12.11
1
14
Trollbäcken23.8.200.0
12.14
tri
15
Enskede5.6.21-2.1
12.18
hep
14
Enskede27.6.20-1.2
12.25
1
15
Enskede6.6.20-2.1
12.27
1
14
h1
Trollbäcken23.8.20-1.8
10-bästasnitt: 11.641
Kula (3.0 kg)
11.06i
pen
16
IUSMÖrebro19.3.22
10.29
tri
15
USMLjungby7.8.21
10.20
11
15
D
Täby4.9.21
10.20i
7
17
Huddinge29.1.22
9.93
tri
15
Sollentuna18.9.21
9.82
5
15
Leksand25.7.21
9.64
4
15
Trollbäcken22.5.21
9.45i
pen
17
Sollentuna8.1.22
9.21
hep
15
Enskede29.8.20
9.05i
12
15
Uppsala8.2.20
Visa/dölj alla resultat
9.05
tri
15
Enskede5.6.21
8.87
com
15
Enskede10.10.20
8.77
hep
14
Enskede27.6.20
8.34
8
15
KraftTrollbäcken21.5.20
8.17i
7
15
Sätra2.2.20
8.13i
5
14
Sätra19.1.20
10-bästasnitt: 9.885
Spjut (500 g)
20.70
9
15
Trollbäcken22.5.21
20.56
hep
15
Enskede30.8.20
20.54
tri
15
USMLjungby8.8.21
20.29
tri
15
Sollentuna19.9.21
19.68
22
15
D
Täby5.9.21
19.62
8
15
Stockholm/S5.9.20
19.29
hep
14
Enskede28.6.20
19.21
1
14
Enskede16.6.20
18.91
18
15
Leksand24.7.21
17.78
7
15
KraftTrollbäcken21.5.20
Visa/dölj alla resultat
14.35
com
15
Enskede10.10.20
10-bästasnitt: 19.658

Total results in database: 231
By event:
60 m:25
80 m:13
100 m:9
200 m:7
600 m:5
800 m:1
60 m häck (68.6 cm, 7.65 m):2
60 m häck (76.2 cm, 8 m):4
60 m häck:2
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m):14
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):11
100 m häck:2
300 m häck:6
400 m häck:1
80 m häck (76.2 cm, 8 m):21
Höjd:15
Stav:15
Längd:19
Längd (zon):2
Tresteg:5
Kula (2.0 kg):1
Kula (3.0 kg):16
Diskus (0.75 kg):2
Vikt (7.26 kg):2
Slägga (3.0 kg):2
Spjut (500 g):11
Femkamp (F17):2
Sexkamp (F15):5
4x100 m:5
4x80 m:3
1000 m stafett:3
60 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
8.12
3
Västerås
14.9
 +1.5
8.37
2h7-13
Göteborg/U
29.6
 +1.9
8.45
2rB-13
Göteborg/U
29.6
 +0.7
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
9.37
 4h2-12
Sätra
20.1
 
2020
7.98
 1-15
Norrköping
6.1
 
7.99
1h1-15
Norrköping
6.1
 
8.04
1h4-14
Sätra
18.1
 
8.11
4-15
Örebro
29.2
 
8.13
2h3-15
Örebro
29.2
 
8.17
2-14
Huddinge
26.1
 
8.25
1h1-14
Huddinge
26.1
 
2022
7.70
 1-17
Göteborg/FH
26.2
 
7.72
1-17
Sätra
20.2
 
7.72
1s1-16
Göteborg/FH
13.3
 
7.75
1-17
Uppsala
4.2
 
7.76
1h1-17
Sätra
20.2
 
7.78
1h3-17
Göteborg/FH
26.2
 
7.79
1h4-16
Göteborg/FH
13.3
 
7.82
2rB
Sätra
13.2
 
7.86
2
Sätra
13.2
 
NT
2-16
Göteborg/FH
13.3
 
2023
7.69
2
Sätra
21.1
 
7.78
1h4
Sätra
21.1
 
7.80
1-17
Uppsala
27.1
 
7.86
1h2-17
Uppsala
27.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
12.15
3-16
Uppsala
26.8
 +1.0
12.16
3-16
Göteborg/U
18.6
-0.8
12.16
1h3-16
Uppsala
26.8
 +1.1
12.32
1rB-17
Huddinge
11.9
-1.2
12.36
2-17
Täby
15.5
 +1.1
12.46
1h1-17
Täby
15.5
 +0.6
12.67
1h6-16
Göteborg/U
18.6
-0.5
12.22w
 1
Umeå
20.8
 +2.4
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
27.36
 4
Trollbäcken
1.9
 0.0
27.56
1rD-13
Göteborg/U
30.6
-0.5
2020
26.21
 1rB
Enskede
14.6
-1.0
2021
25.91
 2rB-17
Gävle
12.9
 +1.2
2022
24.75
1-17
Sollentuna
12.6
 +0.7
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
25.88
 2-17
Uppsala
6.2
 
2023
25.55
2rA
Sätra
22.1
 
600 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1:48.44
H-15
Enskede
30.8
 
1:58.56
H-14
Enskede
28.6
 
2021
1:48.62
 M-15
Sollentuna
19.9
 
1:49.09
M-15
Ljungby
8.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
1:44.95
P-16
Örebro
19.3
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
2:49.47
4-15
Trollbäcken
21.5
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2023
8.68
1
Uppsala
29.1
 
8.76
1h1
Uppsala
29.1
 
100 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
14.41
1
Sollentuna
25.9
-0.5
2022
14.63
 1
Täby
21.5
 +0.7
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
45.08
 1-15
Huddinge
26.9
 
2021
43.55
 1-15
Linköping
21.8
 
44.02
1-17
Gävle
12.9
 
45.78
1h3-15
Linköping
20.8
 
2022
43.36
1-16
Uppsala
28.8
 
44.36
1h1-16
Uppsala
27.8
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
1:18.81
2
Sollentuna
25.9
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1.56
2-14
Enskede
29.5
 
1.53
1-15
Trollbäcken
21.5
 
1.52
1-15
Stockholm/S
5.9
 
1.51
H-15
Enskede
29.8
 
1.50
1-14
Enskede
23.6
 
1.47
H-14
Enskede
27.6
 
1.46
1-14
Enskede
16.6
 
2021
1.45
 9-15
Leksand
24.7
 
1.43
M-15
Ljungby
7.8
 
1.42
M-15
Sollentuna
18.9
 
1.41
3rF-15
Täby
4.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
1.20
 5-12
Sätra
20.1
 
2022
1.61
P-16
Örebro
19.3
 
1.24
P-17
Sollentuna
8.1
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
2.02
 1-13
Sundbyberg
25.5
 
1.95
9-13
Göteborg/U
29.6
 
2020
3.07
4-15
Huddinge
26.9
 
2.91
1-14
Enskede
31.5
 
2.90
2-14
Trollbäcken
23.8
 
2.82
1-14
Enskede
13.6
 
2.72
2-14
Huddinge
13.9
 
2021
3.03
 2-15
Huddinge
12.6
 
2022
2.60
 1
Umeå
20.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
2.13
 3-13
Sätra
17.2
 
2020
2.80
 5-15
Uppsala
9.2
 
2.72
2cE
Sätra
25.1
 
2.40
5cB
Sätra
4.1
 
2022
2.86
2-17
Huddinge
29.1
 
2.85
8-17
Sätra
20.2
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
5.13
H-15
Enskede
30.8
 +2.0
5.11
2-15
Stockholm/S
5.9
 +1.2
4.97
1-17
Enskede
28.6
 +1.1
4.81
2-15
Falun
23.7
 +0.4
4.69
H-14
Enskede
28.6
 +0.9
4.61
5-15
Trollbäcken
21.5
 +0.2
2021
4.93
 M-15
Ljungby
8.8
 +0.6
4.90
1rB-15
Trollbäcken
22.5
 +0.7
4.89
6-15
Leksand
25.7
 0.0
4.85
-
Enskede
29.8
 +0.6
4.82
19rD-15
Täby
5.9
 +0.7
4.77
M-15
Sollentuna
19.9
 +0.7
5.02w
 2
Enskede
29.8
 +2.5
2022
4.86
 6-17
Täby
15.5
 +1.7
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
4.51
 16-15
Norrköping
6.1
 
2022
5.28
P-16
Örebro
19.3
 
5.07
2
Sätra
13.2
 
4.68
12-17
Göteborg/FH
26.2
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
10.55
2-14
Huddinge
27.9
 0.0
10.53
3-14
Huddinge
13.9
 +0.5
10.45
--15
Sollentuna
1.8
 +1.2
10.51w
 3-15
Sollentuna
1.8
 +3.1
2021
10.52
 2-15
Enskede
22.9
 +0.1

Junior-ungdom
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
10.58
 1h2-13
Trollbäcken
6.6
 +1.8
2020
10.25
 2-14
Trollbäcken
22.8
-0.6
10.26
1h5-14
Trollbäcken
22.8
 +0.1
10.36
1-15
Falun
23.7
 +0.8
10.57
1-14
Enskede
6.6
-0.7
10.59
1-15
Enskede
13.6
-3.0
2021
10.05
2-15
Huddinge
12.6
-1.1
10.17
1h1-15
Huddinge
12.6
 +0.3
10.17
1h4-15
Linköping
22.8
-0.8
10.25
3-15
Linköping
22.8
-2.8
10.28
1-15
Leksand
24.7
-0.2
10.38
1h1-15
Linköping
22.8
-0.7
10.47
1h5-15
Leksand
24.7
-0.6
60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
9.50
8-13
Göteborg/U
28.6
 +0.1
9.61
1h6-13
Göteborg/U
28.6
-0.2
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
8.82
2-15
Uppsala
9.2
 
8.93
1h1-15
Uppsala
9.2
 
9.06
1-15
Norrköping
6.1
 
9.19
1h2-15
Norrköping
6.1
 
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
8.31
1-16
Göteborg/FH
12.3
 
8.38
1-17
Göteborg/FH
27.2
 
8.46
1-17
Sätra
19.2
 
8.48
1h4-16
Göteborg/FH
12.3
 
8.52
P-16
Örebro
19.3
 
8.53
1-17
Sätra
12.2
 
8.55
1-17
Uppsala
6.2
 
8.60
1h2-17
Sätra
19.2
 
8.61
1h4-17
Sätra
12.2
 
8.67
1h1-17
Göteborg/FH
27.2
 
8.80
1-17
Huddinge
29.1
 
2023
8.63
 1-17
Sätra
22.1
 
8.77
1h1-17
Sätra
22.1
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
11.74
 1-15
Trollbäcken
21.5
 +1.1
11.74
1-15
Stockholm/S
5.9
 +1.8
11.75
1-15
Täby
16.8
-0.2
11.75
1-14
Huddinge
27.9
-0.9
11.82
1h2-15
Täby
16.8
 0.0
11.88
1-14
Huddinge
13.9
-0.8
12.03
H-15
Enskede
29.8
-0.2
12.11
1-14
Trollbäcken
23.8
 0.0
12.18
H-14
Enskede
27.6
-1.2
12.25
1-15
Enskede
6.6
-2.1
12.27
1h1-14
Trollbäcken
23.8
-1.8
2021
11.31
1-15
Linköping
20.8
 +0.6
11.49
M-15
Sollentuna
18.9
-1.3
11.51
1h2-15
Linköping
20.8
-0.9
11.62
1-15
Danderyd
20.6
 +0.1
11.74
1-15
Trollbäcken
22.5
 0.0
11.76
M-15
Ljungby
7.8
-1.0
11.85
1-15
Leksand
25.7
-0.4
11.91
1h2-15
Leksand
25.7
-0.6
12.14
M-15
Enskede
5.6
-2.1
11.24w
 1-15
Täby
4.9
 +2.1
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
13.49
1h2-16
Banská Bystrica, SVK
28.7
 +1.2
13.56
2-16
Banská Bystrica, SVK
29.7
-0.2
13.75
1-17
Täby
14.5
-1.2
13.86
1-17
Sollentuna
10.6
 +1.5
13.87
1-17
Göteborg/U
19.6
-0.2
13.93
1-16
Uppsala
28.8
 0.0
13.99
1h1-17
Sollentuna
10.6
 +1.2
14.13
1h1-17
Göteborg/U
19.6
 +0.5
14.40
1-17
Danderyd
22.5
 0.0
15.12
1h1-16
Uppsala
28.8
-3.5
Längd (zon)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
4.61
12qA-13
Göteborg/U
29.6
 0.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
3.55
12cB-12
Sätra
20.1
 
Kula (2.0 kg)
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
6.75
8-12
Sätra
20.1
 
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
9.21
 H-15
Enskede
29.8
 
8.87
Com-15
Enskede
10.10
 
8.77
H-14
Enskede
27.6
 
8.34
8-15
Trollbäcken
21.5
 
2021
10.29
M-15
Ljungby
7.8
 
10.20
11rD-15
Täby
4.9
 
9.93
M-15
Sollentuna
18.9
 
9.82
5-15
Leksand
25.7
 
9.64
4-15
Trollbäcken
22.5
 
9.05
M-15
Enskede
5.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
9.05
 12-15
Uppsala
8.2
 
8.17
7-15
Sätra
2.2
 
8.13
5-14
Sätra
19.1
 
2022
11.06
P-16
Örebro
19.3
 
10.20
7-17
Huddinge
29.1
 
9.45
P-17
Sollentuna
8.1
 
Diskus (0.75 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
21.33
Com-15
Enskede
10.10
 
19.11
2-15
Enskede
23.6
 
Slägga (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
23.40
 Com-15
Enskede
10.10
 
2021
29.11
2-15
Enskede
15.5
 
Spjut (500 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
20.56
 H-15
Enskede
30.8
 
19.62
8-15
Stockholm/S
5.9
 
19.29
H-14
Enskede
28.6
 
19.21
1-14
Enskede
16.6
 
17.78
7-15
Trollbäcken
21.5
 
14.35
Com-15
Enskede
10.10
 
2021
20.70
9-15
Trollbäcken
22.5
 
20.54
M-15
Ljungby
8.8
 
20.29
M-15
Sollentuna
19.9
 
19.68
22rD-15
Täby
5.9
 
18.91
18-15
Leksand
24.7
 
Vikt (7.26 kg)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
8.22
4-14
Sätra
15.3
 
8.22
4-14
Sätra
24.3
 
Femkamp (F17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
3.712
2-16
Örebro
20.3
 

Ute
80 m
USM 2021 3
15
10.25
1
15
h4
10.17
1
15
h1
10.38
100 m
USM 2022 3
16
12.15
1
16
h3
12.16
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
USM 2021 1
15
11.31
1
15
h2
11.51
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
USM 2022 1
16
13.93
1
16
h1
15.12
300 m häck
USM 2021 1
15
43.55
1
15
h3
45.78
USM 2022 1
16
43.36
1
16
h1
44.36
Sexkamp (F15)
USM 2021 5
15
3.482
4x80 m
USM 2021 2
15
38.98
1
15
h3
39.28
1000 m stafett
USM 2022 4
17
2:18.82
1
17
h2
2:18.19
Inne
60 m
IUSM 2022 2
16
NT
1
16
s1
7.72
1
16
h4
7.79
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
IUSM 2022 1
16
8.31
1
16
h4
8.48
Femkamp (F17)
IUSM 2022 2
16
3.712

Junior-ungdom
Ute
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
EYOF 2022 2
16
13.56
1
16
h2
13.49