Wilma Nielsen

Född: 2 juni 2001

Ålder: 20 år 107 dagar

Förening:
 Göteborgs KIK
 15.11.2016–

Tidigare förening(ar):
Sävedalens AIK –14.11.2016

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

400 m (1)
57.50
PB  St. Louis, MOSt. Louis, MO26.3.21
800 m (15)
2:09.03i
PB  Terre Haute, INTerre Haute, IN30.1.21
2:14.08i
  MVCCedar Falls, IAMVC, Cedar Falls, IA27.2.21
2:09.32i
  MVCCedar Falls, IAMVC, Cedar Falls, IA28.2.21
2:07.90
PB  Oxford, MSOxford, MS10.4.21
2:07.48
PB  Terre Haute, INTerre Haute, IN17.4.21
2:06.61
PB  Des Moines, IADes Moines, IA22.4.21
DNF
  Normal, ILNormal, IL30.4.21
2:11.85
  MVCCarbondale, ILMVC, Carbondale, IL15.5.21
2:07.51
  MVCCarbondale, ILMVC, Carbondale, IL16.5.21
2:06.70
  WestCollege Station, TXWest, College Station, TX27.5.21
2:05.16
PB  WestCollege Station, TXWest, College Station, TX29.5.21
2:07.78
  NCAAEugene, ORNCAA, Eugene, OR10.6.21
2:04.12
PB  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST8.7.21
2:02.29
PB  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST10.7.21
2:05.13
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S4.9.21
1500 m (6)
4:22.56
PB  Oxford, MSOxford, MS9.4.21
4:23.46
  Des Moines, IADes Moines, IA22.4.21
4:23.66
  Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROULag-EM Div 1, Cluj-Napoca, ROU20.6.21
DNF
  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST9.7.21
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S11.8.21
4:30.02
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S5.9.21
1 mile (3)
4:50.75i
PB  Cedar Falls, IACedar Falls, IA22.1.21
4:49.19i
PB  Terre Haute, INTerre Haute, IN13.2.21
4:47.41i
PB  MVCCedar Falls, IAMVC, Cedar Falls, IA27.2.21
4x400 m (2)
3:58.79i
  Cedar Falls, IACedar Falls, IA22.1.21
 Bradley
3:46.17
  MVCCarbondale, ILMVC, Carbondale, IL16.5.21
 Bradley
Hannah Ivy, T'ya Suber
Julia Nielsen, Wilma Nielsen
3x400 m (1)
2:53.56
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge31.7.21
 Göteborgs KIK
4x800 m (1)
8:55.92
PB  SMHuddingeSM, Huddinge31.7.21
 Göteborgs KIK
Emma Söderström, Tova Eurén Magnusson
Julia Nielsen, Wilma Nielsen
3x800 m (1)
7:14.70
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Göteborgs KIK
3x1500 m (1)
13:46.90
PB  SMHuddingeSM, Huddinge1.8.21
 Göteborgs KIK

2020

400 m (2)
59.60i
SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH29.2.20
58.19
PB  Göteborg/SGöteborg/S4.7.20
800 m (12)
2:17.68i
PB  BoråsBorås12.1.20
2:13.24i
PB  (6)Malmö/AMalmö/A26.1.20
2:14.66i
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
2:15.62i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
2:11.23
SB  Göteborg/SGöteborg/S14.6.20
2:11.28
  Göteborg/SGöteborg/S27.6.20
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S10.7.20
2:10.01
PB  Göteborg/SGöteborg/S10.7.20
2:13.19
  SöderhamnSöderhamn8.8.20
2:10.87
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
2:12.10
  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20
2:14.15
  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20
1500 m (7)
4:47.08i
PB  VäxjöVäxjö18.1.20
4:43.40i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.20
4:42.92i
PB  FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
4:37.48i
PB  (12)IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
4:34.89
SB  Göteborg/SGöteborg/S15.6.20
4:31.59
PB  Göteborg/SGöteborg/S18.7.20
4:30.45
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20
1 mile (1)
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
3000 m (2)
DNFi
  UddevallaUddevalla4.1.20
11:58.28
SB  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20
2000 m hinder (1)
7:22.66
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20
4x800 m (1)
9:08.27
WL PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S12.9.20
 Göteborgs KIK
Julia Nielsen, Wilma Nielsen
Sandra Åberg, Emma Söderström
3x800 m (1)
7:07.00
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S13.9.20
 Göteborgs KIK
Sandra Åberg, Julia Nielsen, Wilma Nielsen,
3x1500 m (1)
14:25.08
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 Göteborgs KIK
Julia Nielsen, Sandra Åberg, Wilma Nielsen,
1000 m stafett (1)
2:17.22
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S12.9.20
 Göteborgs KIK
Johanna Sjögren, Sandra Åberg
Julia Nielsen, Wilma Nielsen
4 km terräng (1)
15:37
  JSMVällingbyJSM, Vällingby25.10.20
15 km terräng (1)
39:39
  LidingöLidingö26.9.20

2019

400 m (3)
59.54i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö23.2.19
59.33
PB  HässleholmHässleholm28.7.19
59.96
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19
600 m (1)
1:34.64
PB  KungälvKungälv23.6.19
800 m (8)
2:19.52i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
2:14.30
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
2:20.24
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19
2:11.91
PB  KarlstadKarlstad3.7.19
2:11.05
PB  (12)FGPVarbergFGP, Varberg15.7.19
2:17.90
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S11.8.19
2:11.43
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
2:15.59
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19
1500 m (5)
4:55.92i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
4:43.77
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
4:32.93
PB  (17)VästeråsVästerås4.8.19
4:42.13
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19
4:41.22
  V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR17.8.19
3000 m (1)
10:37.89
PB  SollentunaSollentuna7.6.19
1000 m stafett (2)
2:24.35
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S25.5.19
 Göteborgs KIK
Sofie Cedergrund, Sanna Sandström
Julia Nielsen, Wilma Nielsen
2:24.54
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S25.5.19
 Göteborgs KIK
Sofie Cedergrund, Sanna Sandström
Julia Nielsen, Wilma Nielsen

2018

200 m (1)
27.25
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18-1.3
400 m (5)
1:00.55i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.12.17
1:00.47i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
59.71i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
1:00.26i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala24.2.18
59.37
PB  Göteborg/SGöteborg/S3.6.18
800 m (3)
2:15.10
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18
2:15.63
  USMHuddingeUSM, Huddinge5.8.18
2:16.18
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18
1500 m (1)
4:46.32
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge4.8.18
3000 m (1)
DNF
  USMHuddingeUSM, Huddinge3.8.18
1500 m hinder (2)
5:13.01
PB  HässleholmHässleholm27.7.18
5:30.12
  USMHuddingeUSM, Huddinge5.8.18
300 m häck (1)
46.69
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.18
4x100 m (1)
53.10
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Göteborgs KIK
Filippa Söderström, Moa Dahlsjö
Wilma Nielsen, Julia Nielsen
4x400 m (1)
3:56.38
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S27.5.18
 Göteborgs KIK
Sandra Åberg, Wilma Nielsen
Matilda Hallström, Vendela Rydbäck
1000 m stafett (2)
2:23.08
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Göteborgs KIK
Filippa Söderström, Moa Dahlsjö
Julia Nielsen, Wilma Nielsen
2:24.15
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Göteborgs KIK
Filippa Söderström, Moa Dahlsjö
Julia Nielsen, Wilma Nielsen

2017

200 m (1)
26.99
PB  GävleGävle15.7.17+0.6
300 m (1)
43.59
SB  KungälvKungälv25.6.17
400 m (3)
1:01.95i
SB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
1:00.94
PB  TrollhättanTrollhättan2.8.17
1:01.24
  USMFalunUSM, Falun11.8.17
800 m (2)
2:24.98
SB  GävleGävle15.7.17
2:28.54
  USMFalunUSM, Falun13.8.17
1500 m (1)
5:35.33
SB  AngeredAngered17.6.17
300 m häck (2)
47.42
PB  USMFalunUSM, Falun12.8.17
48.33
  USMFalunUSM, Falun13.8.17
3x800 m (1)
7:26.04
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S28.5.17
 Göteborgs KIK
1000 m stafett (2)
2:21.68
  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Göteborgs KIK
Sanna Sandström, Emma Andreasson
Wilma Nielsen, Julia Nielsen
2:22.46
  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Göteborgs KIK
Sanna Sandström, Emma Andreasson
Wilma Nielsen, Julia Nielsen

2016

300 m (2)
43.20
PB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.16
43.58
  USMVellingeUSM, Vellinge6.8.16
400 m (3)
1:01.78i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH20.12.15
1:01.00i
PB  ÖrebroÖrebro19.3.16
1:01.40
PB  Göteborg/SGöteborg/S12.6.16
800 m (3)
2:19.41i
PB  (23)Göteborg/FHGöteborg/FH30.1.16
2:22.64
SB  GävleGävle17.7.16
2:22.68
  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16
1000 m (3)
3:05.50i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH21.11.15
3:07.12i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
3:04.15i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
2000 m (1)
7:25.90
SB  (51) Göteborg/UGöteborg/U3.7.16
1500 m hinder (1)
5:51.20
SB  Göteborg/UGöteborg/U1.7.16
300 m häck (1)
49.89
PB  GävleGävle17.7.16
3x800 m (1)
7:07.38
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S28.5.16
 Sävedalens AIK

2015

300 m (1)
43.53
PB  Göteborg/UGöteborg/U5.7.15
400 m (2)
1:04.27i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.12.14
1:02.57
PB  VarbergVarberg9.8.15
600 m (1)
1:41.62
PB  EnskedeEnskede12.8.15
800 m (1)
2:18.49
PB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.15
1000 m (1)
3:06.22i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.12.14
1500 m (1)
5:03.68
SB  Stockholm/SStockholm/S1.8.15
2000 m (1)
6:57.52
PB  (22) Göteborg/SGöteborg/S7.6.15
1500 m hinder (1)
5:30.82
PB  VarbergVarberg9.8.15

2014

800 m (2)
2:32.02i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH7.12.13
2:28.09i
PB  UddevallaUddevalla16.3.14
1500 m (1)
4:56.25
PB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.14
2000 m (1)
7:15.33
PB  (28) Stockholm/SStockholm/S23.8.14

2013

1500 m (1)
5:14.27
PB  Göteborg/SGöteborg/S2.6.13

2011

1500 m (1)
5:38.64
PB  SävedalenSävedalen12.6.11

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat217234.Eventname AS Eventeng, alltwat217234.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat217234.Date),'.',MONTH(alltwat217234.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat217234.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat217234 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat217234.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat217234.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat217234.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat217234.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat217234.Eventname AS Eventeng, alltwat217234.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat217234.Date),'.',MONTH(alltwat217234.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat217234.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat217234 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat217234.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat217234.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat217234.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat217234.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat217234.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat217234.Eventname AS Eventeng, alltwat217234.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat217234.Date),'.',MONTH(alltwat217234.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat217234.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat217234 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat217234.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat217234.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat217234.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat217234.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat217234.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

200 m
Ute
26.99
Gävle15.7.17+0.6
300 m
Ute
43.20
Göteborg/U3.7.16
400 m
Ute
57.50
St. Louis, MO26.3.21
Inne
59.54
Växjö23.2.19
600 m
Ute
1:34.64
Kungälv23.6.19
800 m
Ute
2:02.29
Tallinn, EST10.7.2113
Inne
2:09.03
Terre Haute, IN30.1.21
1000 m
Inne
3:04.15
Uddevalla6.3.16
1500 m
Ute
4:22.56
Oxford, MS9.4.21
Inne
4:37.48
Göteborg/FH1.3.20
1 mile
Inne
4:47.41
Cedar Falls, IA27.2.21
2000 m
Ute
6:57.52
Göteborg/S7.6.15
3000 m
Ute
10:37.89
Sollentuna7.6.19
1500 m hinder
Ute
5:13.01
Hässleholm27.7.18
2000 m hinder
Ute
7:22.66
Linköping22.8.20
300 m häck
Ute
46.69
Göteborg/U29.6.18
400 m
57.50
2
B
St. Louis, MO26.3.21
58.19
4
Göteborg/S4.7.20
59.33
3
Hässleholm28.7.19
59.37
2
17
Göteborg/S3.6.18
59.54i
2
19
h2
IJSMVäxjö23.2.19
59.60i
3
19
h2
IJSMGöteborg/FH29.2.20
59.71i
1
D
Göteborg/FH3.2.18
59.96
5
h1
SMKarlstad30.8.19
1:00.26i
3
17
h2
IUSMUppsala24.2.18
1:00.47i
2
17
Göteborg/FH13.1.18
Visa/dölj alla resultat
1:00.55i
1
B
Göteborg/FH2.12.17
1:00.94
2
Trollhättan2.8.17
1:01.00i
1
17
Örebro19.3.16
1:01.24
4
16
h1
NC-yFalun11.8.17
1:01.40
3
Göteborg/S12.6.16
1:01.78i
2
Göteborg/FH20.12.15
1:01.95i
3
16
h6
NC-yUppsala4.3.17
1:02.57
1
C
Varberg9.8.15
1:04.27i
2
Göteborg/FH6.12.14
10-bästasnitt: 59.393
800 m
2:02.29
3
22
JEM22Tallinn, EST10.7.21
2:04.12
2
22
h2
JEM22Tallinn, EST8.7.21
2:05.13
4
vFINStockholm/S4.9.21
2:05.16
5
q3
WestCollege Station, TX29.5.21
2:06.61
2
Des Moines, IA22.4.21
2:06.70
2
h5
WestCollege Station, TX27.5.21
2:07.48
1
Terre Haute, IN17.4.21
2:07.51
3
MVCCarbondale, IL16.5.21
2:07.78
8
s2
NCAAEugene, OR10.6.21
2:07.90
5
Oxford, MS10.4.21
Visa/dölj alla resultat
2:09.03i
1
Terre Haute, IN30.1.21
2:09.32i
2
MVCCedar Falls, IA28.2.21
2:10.01
2
Göteborg/S10.7.20
2:10.87
3
h2
SMUppsala15.8.20
2:11.05
6
Folksam GPVarberg15.7.19
2:11.23
1
Göteborg/S14.6.20
2:11.28
4
Göteborg/S27.6.20
2:11.43
2
h3
SMKarlstad31.8.19
2:11.85
1
h1
MVCCarbondale, IL15.5.21
2:11.91
4
B
Karlstad3.7.19
2:12.10
8
SMUppsala16.8.20
2:13.19
2
22
Söderhamn8.8.20
2:13.24i
5
Malmö/A26.1.20
2:14.08i
1
h1
MVCCedar Falls, IA27.2.21
2:14.15
2
19
JSMLinköping23.8.20
2:14.30
1
19
VUSGöteborg/U28.6.19
2:14.66i
3
Göteborg/FH1.2.20
2:15.10
3
E
Karlstad25.7.18
2:15.59
8
SMKarlstad1.9.19
2:15.62i
3
h2
ISMVäxjö22.2.20
2:15.63
2
17
USMHuddinge5.8.18
2:16.18
4
17
vFINTampere, FIN1.9.18
2:17.68i
1
Borås12.1.20
2:17.90
1
19
JSMGöteborg/S11.8.19
2:18.49
4
Göteborg/U3.7.15
2:19.41i
3
B
Göteborg/FH30.1.16
2:19.52i
5
h3
ISMNorrköping16.2.19
2:20.24
10
VUSGöteborg/U30.6.19
2:22.64
3
15
Gävle17.7.16
2:22.68
4
15
h1
NC-yVellinge5.8.16
2:24.98
4
B
Gävle15.7.17
2:28.09i
4
13
Uddevalla16.3.14
2:28.54
8
16
NC-yFalun13.8.17
2:32.02i
1
Göteborg/FH7.12.13
10-bästasnitt: 2:06.068
1500 m
4:22.56
11
Oxford, MS9.4.21
4:23.46
12
Des Moines, IA22.4.21
4:23.66
10
Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROU20.6.21
4:30.02
6
vFINStockholm/S5.9.21
4:30.45
1
19
JSMLinköping22.8.20
4:31.59
9
Göteborg/S18.7.20
4:32.93
2
Västerås4.8.19
4:34.89
1
Göteborg/S15.6.20
4:37.48i
2
19
IJSMGöteborg/FH1.3.20
4:41.22
7
19
V3NatKristiansand, NOR17.8.19
Visa/dölj alla resultat
4:42.13
2
19
JSMGöteborg/S10.8.19
4:42.92i
4
Folksam GPSätra11.2.20
4:43.40i
2
17
Göteborg/FH2.2.20
4:43.77
3
19
VUSGöteborg/U29.6.19
4:46.32
3
17
USMHuddinge4.8.18
4:47.08i
1
Växjö18.1.20
4:55.92i
8
19
IJSMVäxjö24.2.19
4:56.25
5
Göteborg/U28.6.14
5:03.68
5
14
Stockholm/S1.8.15
5:14.27
2
12
Göteborg/S2.6.13
5:35.33
1
Angered17.6.17
5:38.64
1
13
Sävedalen12.6.11
10-bästasnitt: 4:30.826

Total results in database: 143
By event:
200 m:2
300 m:4
400 m:19
600 m:2
800 m:46
1000 m:4
1500 m:24
1 mile:4
2000 m:3
3000 m:4
1500 m hinder:4
2000 m hinder:1
300 m häck:4
4x100 m:1
4x400 m:3
3x400 m:1
4x800 m:2
3x800 m:4
3x1500 m:2
1000 m stafett:1
1000 m stafett:6
4 km terräng:1
15 km terräng:1
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
26.99
3
Gävle
15.7
 +0.6
2018
27.25
 3rC-17
Göteborg/U
1.7
-1.3
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
43.53
 3rB
Göteborg/U
5.7
 
2016
43.20
7rB
Göteborg/U
3.7
 
43.58
3h4-15
Vellinge
6.8
 
2017
43.59
 2rB
Kungälv
25.6
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
1:02.57
 1rC
Varberg
9.8
 
2016
1:01.40
 3
Göteborg/S
12.6
 
2017
1:00.94
 2
Trollhättan
2.8
 
1:01.24
4h1-16
Falun
11.8
 
2018
59.37
 2-17
Göteborg/S
3.6
 
2019
59.33
 3
Hässleholm
28.7
 
59.96
5h1
Karlstad
30.8
 
2020
58.19
 4
Göteborg/S
4.7
 
2021
57.50
2rB
St. Louis, MO
26.3
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
1:04.27
 2D-16
Göteborg/FH
6.12
 
2016
1:01.00
 1-17
Örebro
19.3
 
1:01.78
2
Göteborg/FH
20.12
 
2017
1:01.95
 3h6-16
Uppsala
4.3
 
2018
59.71
 1rD
Göteborg/FH
3.2
 
1:00.26
3h2-17
Uppsala
24.2
 
1:00.47
2-17
Göteborg/FH
13.1
 
1:00.55
1rB
Göteborg/FH
2.12
 
2019
59.54
2h2-19
Växjö
23.2
 
2020
59.60
 3h2-19
Göteborg/FH
29.2
 
600 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
1:41.62
 2
Enskede
12.8
 
2019
1:34.64
1
Kungälv
23.6
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
2:18.49
 4
Göteborg/U
3.7
 
2016
2:22.64
 3-15
Gävle
17.7
 
2:22.68
4h1-15
Vellinge
5.8
 
2017
2:24.98
 4rB
Gävle
15.7
 
2:28.54
8-16
Falun
13.8
 
2018
2:15.10
 3rE
Karlstad
25.7
 
2:15.63
2-17
Huddinge
5.8
 
2:16.18
4-17
Tampere, FIN
1.9
 
2019
2:11.05
 6
Varberg
15.7
 
2:11.43
2h3
Karlstad
31.8
 
2:11.91
4rB
Karlstad
3.7
 
2:14.30
1-19
Göteborg/U
28.6
 
2:15.59
8
Karlstad
1.9
 
2:17.90
1 -19
Göteborg/S
11.8
 
2:20.24
10
Göteborg/U
30.6
 
2020
2:10.01
 2
Göteborg/S
10.7
 
2:10.87
3h2
Uppsala
15.8
 
2:11.23
1
Göteborg/S
14.6
 
2:11.28
4
Göteborg/S
27.6
 
2:12.10
8
Uppsala
16.8
 
2:13.19
2-22
Söderhamn
8.8
 
2:14.15
2-19
Linköping
23.8
 
2021
2:02.29
3-22
Tallinn, EST
10.7
 
2:04.12
2h2-22
Tallinn, EST
8.7
 
2:05.13
4
Stockholm/S
4.9
 
2:05.16
5q3
College Station, TX
29.5
 
2:06.61
2
Des Moines, IA
22.4
 
2:06.70
2h5
College Station, TX
27.5
 
2:07.48
1
Terre Haute, IN
17.4
 
2:07.51
3
Carbondale, IL
16.5
 
2:07.78
8s2
Eugene, OR
10.6
 
2:07.90
5
Oxford, MS
10.4
 
2:11.85
1h1
Carbondale, IL
15.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
2:28.09
 4-13
Uddevalla
16.3
 
2:32.02
1
Göteborg/FH
7.12
 
2016
2:19.41
 3rB
Göteborg/FH
30.1
 
2019
2:19.52
 5h3
Norrköping
16.2
 
2020
2:13.24
 5
Malmö/A
26.1
 
2:14.66
3
Göteborg/FH
1.2
 
2:15.62
3h2
Växjö
22.2
 
2:17.68
1
Borås
12.1
 
2021
2:09.03
1
Terre Haute, IN
30.1
 
2:09.32
2
Cedar Falls, IA
28.2
 
2:14.08
1h1
Cedar Falls, IA
27.2
 
1000 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
3:06.22
 2
Göteborg/FH
6.12
 
2016
3:04.15
6-15
Uddevalla
6.3
 
3:05.50
3
Göteborg/FH
21.11
 
3:07.12
3h3-15
Uddevalla
5.3
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
5:38.64
 1-13
Sävedalen
12.6
 
2013
5:14.27
 2-12
Göteborg/S
2.6
 
2014
4:56.25
 5
Göteborg/U
28.6
 
2015
5:03.68
 5-14
Stockholm/S
1.8
 
2017
5:35.33
 1
Angered
17.6
 
2018
4:46.32
 3-17
Huddinge
4.8
 
2019
4:32.93
 2
Västerås
4.8
 
4:41.22
7-19
Kristiansand, NOR
17.8
 
4:42.13
2 -19
Göteborg/S
10.8
 
4:43.77
3-19
Göteborg/U
29.6
 
2020
4:30.45
 1-19
Linköping
22.8
 
4:31.59
9
Göteborg/S
18.7
 
4:34.89
1
Göteborg/S
15.6
 
2021
4:22.56
11
Oxford, MS
9.4
 
4:23.46
12
Des Moines, IA
22.4
 
4:23.66
10
Cluj-Napoca, ROU
20.6
 
4:30.02
6
Stockholm/S
5.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
4:55.92
 8-19
Växjö
24.2
 
2020
4:37.48
2-19
Göteborg/FH
1.3
 
4:42.92
4
Sätra
11.2
 
4:43.40
2-17
Göteborg/FH
2.2
 
4:47.08
1
Växjö
18.1
 
1 mile
Inne Visa/dölj alla resultat
2021
4:47.41
2
Cedar Falls, IA
27.2
 
4:49.19
1
Terre Haute, IN
13.2
 
4:50.75
1
Cedar Falls, IA
22.1
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
7:15.33
 7-13
Stockholm/S
23.8
 
2015
6:57.52
4-14
Göteborg/S
7.6
 
2016
7:25.90
 1rB
Göteborg/U
3.7
 
3000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
10:37.89
8
Sollentuna
7.6
 
2020
11:58.28
 1-19
Linköping
23.8
 
1500 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
5:30.82
 2-15
Varberg
9.8
 
2016
5:51.20
 1-17
Göteborg/U
1.7
 
2018
5:13.01
1
Hässleholm
27.7
 
5:30.12
3 -17
Huddinge
5.8
 
2000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
7:22.66
1-19
Linköping
22.8
 
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
49.89
 5-15
Gävle
17.7
 
2017
47.42
 3h1-16
Falun
12.8
 
48.33
5-16
Falun
13.8
 
2018
46.69
3rB-17
Göteborg/U
29.6
 

Ute
400 m
SM 2019
5
h1
59.96
800 m
SM 2019 8
2:15.59
2
h3
2:11.43
SM 2020 8
2:12.10
3
h2
2:10.87
4x400 m
SM 2018 4
3:56.38
4x800 m
SM 2020 1
9:08.27
SM 2021 4
8:55.92
3x1500 m
SM 2020 3
14:25.08
SM 2021 1
13:46.90
Inne
800 m
ISM 2019
5
h3
2:19.52
ISM 2020
3
h2
2:15.62

Junior-ungdom
Ute
800 m
USM 2018 2
17
2:15.63
JSM 2019 1
19
2:17.90
JSM 2020 2
19
2:14.15
1500 m
USM 2018 3
17
4:46.32
JSM 2019 2
19
4:42.13
JSM 2020 1
19
4:30.45
3000 m
USM 2018
17
DNF
JSM 2020 1
19
11:58.28
1500 m hinder
USM 2018 3
17
5:30.12
2000 m hinder
JSM 2020 1
19
7:22.66
4x100 m
USM 2018
5
17
h1
53.10
1000 m stafett
JSM 2020 1
19
2:17.22
1000 m stafett
USM 2017 6
17
2:22.46
3
17
h3
2:21.68
USM 2018 6
17
2:24.15
1
17
h3
2:23.08
JSM 2019 8
19
2:24.54
4
19
h1
2:24.35
3x400 m
JSM 2021 1
22
2:53.56
3x800 m
USM 2016 2
15
7:07.38
USM 2017 2
17
7:26.04
JSM 2020 1
19
7:07.00
JSM 2021 1
22
7:14.70
4 km terräng
JSM 2020 6
19
15:37
Inne
400 m
IUSM 2018
3
17
h2
1:00.26
IJSM 2019
2
19
h2
59.54
IJSM 2020
3
19
h2
59.60
1500 m
IJSM 2019 8
19
4:55.92
IJSM 2020 2
19
4:37.48

Lag-EM och Europacupen
1500 m
Div 1 2021 10
4:23.66

Junior-ungdom
800 m
JEM22 2021 3
22
2:02.29
2
22
h2
2:04.12
1500 m
JEM22 2021
-
22
h2
DNF