0
Född: 11 augusti 1995
Ålder: 28 år 231 dagar
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
800 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DNFi | - B | Sätra | Sätra | 3.2.24 | |||
1:57.08i | SB | 5 h1 | ISM | Karlstad | ISM, Karlstad | 16.2.24 | |
1500 m (2) | |||||||
DNFi | - C | Sätra | Sätra | 3.2.24 | |||
3:58.94i | SB | 1 A | Sätra | Sätra | 9.2.24 | ||
200 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
24.36 | PB | 1 D | Eskilstuna | Eskilstuna | 20.7.23 | +1.2 | |
300 m (1) | |||||||
37.41 | PB | 2 | Eskilstuna | Eskilstuna | 20.7.23 | ||
400 m (2) | |||||||
54.06i | PB | 3 A | Sollentuna | Sollentuna | 12.1.23 | ||
51.80 | PB | 4 A | Sollentuna | Sollentuna | 6.9.23 | ||
600 m (1) | |||||||
1:22.86 | PB | 4 A | Täby | Täby | 4.6.23 | ||
800 m (7) | |||||||
1:56.92i | PB | 3 C | FGP | Sätra | FGP, Sätra | 29.1.23 | |
1:57.66i | 2 A | Sätra | Sätra | 12.2.23 | |||
1:53.55 | PB | 2 A | Lidingö | Lidingö | 28.5.23 | ||
1:53.92 | 5 A | FGP | Göteborg/S | FGP, Göteborg/S | 18.6.23 | ||
1:54.17 | 3 C | Boysen | Oslo, NOR | Boysen, Oslo, NOR | 28.6.23 | ||
1:53.89 | 3 B | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 5.7.23 | ||
1:52.69 | PB | 4 h1 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 29.7.23 | |
1000 m (1) | |||||||
2:28.49 | PB | 1 | Sollentuna | Sollentuna | 23.8.23 | ||
1500 m (5) | |||||||
4:05.21i | PB | 1 A | Sätra | Sätra | 22.1.23 | ||
3:56.32i | PB | 8 A | Sollentuna | Sollentuna | 4.2.23 | ||
3:56.32i | =PB | 6 h1 | ISM | Malmö/A | ISM, Malmö/A | 18.2.23 | |
3:56.02 | PB | 1 C | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 11.6.23 | |
3:54.74 | PB | 4 A | Uppsala | Uppsala | 27.8.23 | ||
10 km väg (1) | |||||||
34:37 | PB | 36 | Hässelby | Hässelby | 1.10.23 | ||
4x800 m (1) | |||||||
7:43.13 | SB | 2 | SM | Södertälje | SM, Södertälje | 9.9.23 | |
Spårvägens FK | |||||||
Abdelfath Yassin, Daniel Gleimar Walid Oussalah, Tobias Eknor | |||||||
4x1500 m (1) | |||||||
16:40.96 | SB | 1 | SM | Södertälje | SM, Södertälje | 10.9.23 | |
Spårvägens FK | |||||||
Daniel Gleimar, Walid Oussalah Tobias Eknor, Abdelfath Yassin | |||||||
4 km terräng (1) | |||||||
14:33 | 14 | Stockholm | Stockholm | 14.10.23 | |||
400 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
52.88 | PB | 3 B | Sollentuna | Sollentuna | 10.6.22 | ||
51.82 | PB | 1 B | Huddinge | Huddinge | 18.6.22 | ||
800 m (6) | |||||||
1:57.61 | PB | 2 A | Danderyd | Danderyd | 22.5.22 | ||
1:55.12 | PB | 2 C | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 12.6.22 | |
1:56.81 | 4 C | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 3.7.22 | ||
1:55.18 | 4 B | FGP | Söderhamn | FGP, Söderhamn | 26.7.22 | ||
1:55.20 | 2 | Huddinge | Huddinge | 1.8.22 | |||
1:55.94 | 6 h2 | SM | Norrköping | SM, Norrköping | 6.8.22 | ||
4x800 m (1) | |||||||
7:35.34 | SB | 1 | SM | Göteborg/S | SM, Göteborg/S | 28.5.22 | |
Spårvägens FK | |||||||
Walid Oussalah, Abdelfath Yassin Kalle Berglund, Joakim Andersson | |||||||
4x1500 m (1) | |||||||
16:50.13 | 3 | SM | Göteborg/S | SM, Göteborg/S | 29.5.22 | ||
Spårvägens FK | |||||||
Bienvenue Musore, Daniel Gleimar Walid Oussalah, Jonatan Lamy | |||||||
4 km terräng (1) | |||||||
13:20 | 34 | SM | Vällingby | SM, Vällingby | 22.10.22 | ||
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
200 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Ute | 24.36 | Eskilstuna | 20.7.23 | +1.2 | ||
300 m | ||||||
Ute | 37.41 | Eskilstuna | 20.7.23 | |||
400 m | ||||||
Ute | 51.80 | Sollentuna | 6.9.23 | |||
Inne | 54.06 | Sollentuna | 12.1.23 | |||
600 m | ||||||
Ute | 1:22.86 | Täby | 4.6.23 | |||
800 m | ||||||
Ute | 1:52.69 | Söderhamn | 29.7.23 | |||
Inne | 1:56.92 | Sätra | 29.1.23 | |||
1000 m | ||||||
Ute | 2:28.49 | Sollentuna | 23.8.23 | |||
1500 m | ||||||
Ute | 3:54.74 | Uppsala | 27.8.23 | |||
Inne | 3:56.32 | Sollentuna | 4.2.23 | |||
10 km väg | ||||||
Ute | 34:37 | Hässelby | 1.10.23 |
800 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:52.69 | 4 | h1 | SM | Söderhamn | 29.7.23 | ||
1:53.55 | 2 | Lidingö | 28.5.23 | ||||
1:53.89 | 3 | B | Karlstad | 5.7.23 | |||
1:53.92 | 5 | Göteborg/S | 18.6.23 | ||||
1:54.17 | 3 | C | Boysen | Oslo, NOR | 28.6.23 | ||
1:55.12 | 2 | C | Sollentuna | 12.6.22 | |||
1:55.18 | 4 | B | Söderhamn | 26.7.22 | |||
1:55.20 | 2 | Huddinge | 1.8.22 | ||||
1:55.94 | 6 | h2 | SM | Norrköping | 6.8.22 | ||
1:56.81 | 4 | C | Karlstad | 3.7.22 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
1:56.92i | 3 | C | Sätra | 29.1.23 | |||
1:57.08i | 5 | h1 | ISM | Karlstad | 16.2.24 | ||
1:57.61 | 2 | Danderyd | 22.5.22 | ||||
1:57.66i | 2 | A | Sätra | 12.2.23 | |||
10-bästasnitt: 1:54.647 |
200 m: | 1 |
300 m: | 1 |
400 m: | 4 |
600 m: | 1 |
800 m: | 15 |
1000 m: | 1 |
1500 m: | 7 |
10 km väg: | 1 |
4x800 m: | 2 |
4x1500 m: | 2 |
terräng: | 2 |
200 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 24.36 | 1rD | Eskilstuna 20.7 | +1.2 | |||
300 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 37.41 | 2 | Eskilstuna 20.7 | ||||
400 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 51.82 | 1rB | Huddinge 18.6 | ||||
2022 | 52.88 | 3rB | Sollentuna 10.6 | ||||
2023 | 51.80 | 4 | Sollentuna 6.9 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 54.06 | 3 | Sollentuna 12.1 | ||||
600 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 1:22.86 | 4 | Täby 4.6 | ||||
800 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 1:55.12 | 2rC | Sollentuna 12.6 | ||||
2022 | 1:55.18 | 4rB | Söderhamn 26.7 | ||||
2022 | 1:55.20 | 2 | Huddinge 1.8 | ||||
2022 | 1:55.94 | 6h2 | Norrköping 6.8 | ||||
2022 | 1:56.81 | 4rC | Karlstad 3.7 | ||||
2022 | 1:57.61 | 2 | Danderyd 22.5 | ||||
2023 | 1:52.69 | 4h1 | Söderhamn 29.7 | ||||
2023 | 1:53.55 | 2 | Lidingö 28.5 | ||||
2023 | 1:53.89 | 3rB | Karlstad 5.7 | ||||
2023 | 1:53.92 | 5 | Göteborg/S 18.6 | ||||
2023 | 1:54.17 | 3rC | Oslo, NOR 28.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 1:56.92 | 3rC | Sätra 29.1 | ||||
2023 | 1:57.66 | 2rA | Sätra 12.2 | ||||
2024 | 1:57.08 | 5h1 | Karlstad 16.2 | ||||
1000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 2:28.49 | 1 | Sollentuna 23.8 | ||||
1500 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 3:54.74 | 4rA | Uppsala 27.8 | ||||
2023 | 3:56.02 | 1rC | Sollentuna 11.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 3:56.32 | 8 | Sollentuna 4.2 | ||||
2023 | 3:56.32 | 6h1 | Malmö/A 18.2 | ||||
2023 | 4:05.21 | 1rA | Sätra 22.1 | ||||
2024 | 3:58.94 | 1rA | Sätra 9.2 | ||||
10 km väg | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 34:37 | 36 | Hässelby 1.10 |
Ute | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
800 m | |||||||
SM | 2022 | 6 | h2 | 1:55.94 |
|||
SM | 2023 | 4 | h1 | 1:52.69 |
|||
4x800 m | |||||||
SM | 2022 | 1 | 7:35.34 |
||||
SM | 2023 | 2 | 7:43.13 |
||||
4x1500 m | |||||||
SM | 2022 | 3 | 16:50.13 |
||||
SM | 2023 | 1 | 16:40.96 |
||||
4 km terräng | |||||||
SM | 2022 | 34 | 13:20 |
||||
Inne | |||||||
800 m | |||||||
ISM | 2024 | 5 | h1 | 1:57.08 |
|||
1500 m | |||||||
ISM | 2023 | 6 | h1 | 3:56.32 |