Laura Fodor

Född: 2 juli 2003

Ålder: 19 år 94 dagar

Förening:
Hässelby SK
Förening:
 Hässelby SK
 



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

200 m (3)
26.92
SB  LjungbyLjungby21.5.22-0.8
27.05
  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22-3.8
26.24
PB  SollentunaSollentuna1.7.22+1.1
800 m (4)
2:27.21i
PB  ISMÖrebroISM, Örebro6.2.22
2:21.77
PB  LjungbyLjungby22.5.22
2:21.81
  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN12.6.22
2:20.24
PB  SollentunaSollentuna2.7.22
60 m häck (8)
9.13i
PB  VäxjöVäxjö23.1.22
9.17i
  VäxjöVäxjö23.1.22
9.11i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro6.2.22
9.21i
  SätraSätra12.2.22
9.20i
  SätraSätra12.2.22
9.22i
  SätraSätra19.2.22
9.09i
PB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
9.08i
PB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
100 m häck (4)
14.83
PB  LjungbyLjungby21.5.22+1.7
15.44
  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22+1.1
15.09
  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22+0.5
15.10
  SollentunaSollentuna1.7.22+1.4
400 m häck (2)
1:04.30
SB  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22
1:07.02
  SMNorrköpingSM, Norrköping6.8.22
Höjd (5)
1.56i
PB  VäxjöVäxjö22.1.22
 
1.51
O
1.56
O
1.61
XXX
     
1.61i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro6.2.22
 
1.49
O
1.52
O
1.55
O
1.58
XO
1.61
XXO
1.64
XXX
  
1.56
SB  LjungbyLjungby21.5.22
 
1.41
O
1.44
O
1.47
O
1.50
O
1.53
O
1.56
XO
1.59
XXX
 
1.57
SB  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22
 
1.45
O
1.48
O
1.51
XO
1.54
O
1.57
XXO
1.60
XXX
  
1.60
SB  SollentunaSollentuna1.7.22
 
1.48
O
1.51
O
1.54
O
1.57
O
1.60
XXO
1.63
XXX
  
Längd (9)
5.38i
PB  VäxjöVäxjö22.1.22
 
5.38X5.28
5.38i
=PB  VäxjöVäxjö22.1.22
 
5.38X5.28
5.55i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro6.2.22
 
5.455.495.55
5.51i
  SätraSätra13.2.22
 
X5.51XXX5.35
5.51i
  SätraSätra19.2.22
 
5.514.135.295.324.133.78
5.57i
PB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
 
5.465.365.50X5.57X
5.48w
  LjungbyLjungby22.5.22+2.2
 
4.79
+3.0
5.32
+2.8
5.48
+2.2
5.45w
  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN12.6.22+2.6
 
5.29
+3.1
5.45
+2.6
2.29
+3.2
5.71
PB  SollentunaSollentuna2.7.22+1.5
 
5.40
+1.6
5.36
+1.7
5.71
+1.5
Kula (4)
9.80i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro6.2.22
 
9.189.749.80
10.20
PB  LjungbyLjungby21.5.22
 
10.209.969.83
9.98
  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22
 
9.879.989.64
10.31
PB  SollentunaSollentuna1.7.22
 
10.1610.319.71
Spjut (3)
27.30
SB  LjungbyLjungby22.5.22
 
27.3024.8023.74
28.19
PB  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN12.6.22
 
26.8028.1927.28
24.85
  SollentunaSollentuna2.7.22
 
24.1524.85X
Femkamp (1)
3.593
PB  ISMÖrebroISM, Örebro6.2.22
9.11   1.61   9.80   5.55   2:27.21
Sjukamp (3)
4.734
SB  LjungbyLjungby22.5.22
14.83/+1.7   1.56   10.20   26.92/-0.8
5.48w/+2.2   27.30   2:21.77
4.648
  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN12.6.22
15.44/+1.1   1.57   9.98   27.05/-3.8
5.45w/+2.6   28.19   2:21.81
4.851
PB  (97) SollentunaSollentuna2.7.22
15.10/+1.4   1.60   10.31   26.24/+1.1
5.71/+1.5   24.85   2:20.24
1000 m stafett (2)
2:21.67
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S28.5.22
 Hässelby SK
Clara Fallenius, Nora Lindahl
Laura Fodor, Lia Cederberg
2:17.32
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S28.5.22
 Hässelby SK
Clara Fallenius, Nora Lindahl
Laura Fodor, Lia Cederberg

2021

100 m (1)
13.14
PB  HässelbyHässelby29.5.21-0.6
200 m (2)
26.29w
  LjungbyLjungby22.5.21+3.4
26.47
SB  SMLjungbySM, Ljungby7.8.210.0
800 m (2)
2:23.95
PB  LjungbyLjungby23.5.21
2:23.00
PB  SMLjungbySM, Ljungby8.8.21
1500 m (1)
DNF
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
100 m häck (6)
14.81w
  LjungbyLjungby22.5.21+2.2
14.92w
  TrollbäckenTrollbäcken5.6.21+3.0
15.33
PB  HuddingeHuddinge13.6.21-0.4
15.14
PB  SMLjungbySM, Ljungby7.8.21-0.1
15.23
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21-1.5
15.20
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21-0.6
400 m häck (2)
1:03.49
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21
1:05.04
  SMBoråsSM, Borås28.8.21
Höjd (2)
1.62
SB  LjungbyLjungby22.5.21
 
1.50
O
1.53
O
1.56
O
1.59
O
1.62
XO
1.65
XXX
  
1.61
  SMLjungbySM, Ljungby7.8.21
 
1.49
O
1.52
O
1.55
XO
1.58
O
1.61
XO
1.64
XXX
  
Längd (6)
5.25
SB  LjungbyLjungby23.5.21+1.3
5.57w
  LjungbyLjungby23.5.21+3.5
 
5.15
+2.8
5.25
+1.3
5.57
+3.5
5.28
SB  HässelbyHässelby29.5.21+1.3
 
XXX5.28
+1.3
5.10
0.0
X
5.27
  HässelbyHässelby15.6.21+1.7
5.29w
  HässelbyHässelby15.6.21+2.4
 
X5.27
+1.7
X5.29
+2.4
5.26
+2.6
3.21
+2.6
5.48
=PB  SMLjungbySM, Ljungby8.8.21+1.5
5.61w
  SMLjungbySM, Ljungby8.8.21+2.1
 
5.32
+1.4
5.48
+1.5
5.61
+2.1
5.19
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21+0.8
 
4.86
+0.1
5.18
-0.2
5.19
+0.8
5.26
  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21-0.5
 
X
+1.7
5.04
+0.8
5.26
-0.5
Kula (3)
9.50
PB  LjungbyLjungby22.5.21
 
8.309.499.50
10.07
PB  HässelbyHässelby28.7.21
 
X9.408.92X9.3510.07
10.05
  SMLjungbySM, Ljungby7.8.21
 
X9.0710.05
Spjut (2)
24.27
PB  LjungbyLjungby23.5.21
 
24.1923.2724.27
28.02
PB  SMLjungbySM, Ljungby8.8.21
 
26.1928.0228.02
Sjukamp (2)
4.755
PB  LjungbyLjungby23.5.21
14.81w/+2.2   1.62   9.50   26.29w/+3.4
5.57w/+3.5   24.27   2:23.95
4.814
PB  SMLjungbySM, Ljungby8.8.21
15.14/-0.1   1.61   10.05   26.47/0.0
5.61w/+2.1   28.02   2:23.00
4x100 m (1)
47.63
SB  SMHuddingeSM, Huddinge31.7.21
 Hässelby SK
Charlotte Andersson, Laura Fodor
Clara Fallenius, Amanda Hansson
4x400 m (1)
3:43.80
SB  SMHuddingeSM, Huddinge1.8.21
 Hässelby SK
Amanda Holmberg, Laura Fodor
Lovisa Bivstedt, Sandra Knezevic

2020

100 m (1)
13.15
PB  SpångaSpånga9.7.20+1.2
200 m (2)
27.05
SB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20+0.9
27.07
  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20+0.2
400 m (2)
1:00.70i
SB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH29.2.20
1:01.23
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
600 m (2)
1:48.17i
PB  SätraSätra12.1.20
1:44.03i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
800 m (1)
2:31.28
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (7)
9.74i
PB  SätraSätra12.1.20
9.29i
PB  VäxjöVäxjö19.1.20
9.46i
  VäxjöVäxjö19.1.20
9.11i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
9.45i
  SätraSätra15.2.20
9.18i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.20
9.18i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.20
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (5)
15.96
SB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20-1.3
15.54
SB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20-0.2
15.36
SB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20-0.5
15.28
SB  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.20+0.7
15.17
SB  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.20+1.7
400 m häck (1)
1:10.63
PB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
Höjd (4)
1.48i
PB  SätraSätra12.1.20
 
1.36
O
1.39
XO
1.42
O
1.45
XO
1.48
XXO
1.51
XXX
  
1.53i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
1.38
O
1.41
O
1.44
O
1.47
O
1.50
XO
1.53
XXO
1.56
XXX
 
1.65
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
1.44
O
1.47
O
1.50
O
1.53
O
1.56
O
1.59
O
1.62
XO
1.65
O
1.68
XXX
       
1.46
  USMKristinehamnUSM, Kristinehamn29.8.20
 
1.46
O
1.53
XXX
      
Längd (9)
4.75i
PB  SätraSätra12.1.20
 
XX4.75
5.01i
PB  VäxjöVäxjö18.1.20
4.92i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
X4.884.92
5.04i
PB  SätraSätra15.2.20
5.27
PB  HässelbyHässelby28.6.20+1.3
 
5.19
+2.3
5.18
+2.1
5.27
+1.3
X5.19
+0.4
5.23
+2.1
5.33
PB  SpångaSpånga9.7.20+1.4
 
3.67
+1.6
5.25
+1.2
5.26
+2.2
5.27
+1.1
5.32
+3.1
5.33
+1.4
NM
  HässelbyHässelby23.7.20
 
XXXXXX
5.09
  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.200.0
 
5.09
0.0
X
0.0
X
0.0
5.36
PB  USMKristinehamnUSM, Kristinehamn30.8.20+1.9
 
4.97
+1.9
5.36
+1.9
3.59
+1.7
5.17
0.0
X
+1.7
5.10
0.0
Kula (3.0 kg) (4)
10.43i
PB  SätraSätra12.1.20
 
10.439.919.99
11.80i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
10.8111.80X
10.35i
  SätraSätra16.2.20
12.07
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
10.1212.0710.80
Spjut (500 g) (4)
21.27
SB  HässelbyHässelby3.6.20
24.82
SB  HässelbyHässelby10.6.20
25.99
SB  HässelbyHässelby28.6.20
29.03
SB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
 
29.0328.82X
Sjukamp (F17) (1)
4.681
PB  (61) USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
15.36/-0.5   1.65   12.07   27.07/+0.2
5.09/0.0   29.03   2:31.28
Femkamp (F17) (2)
3.068
SB  SätraSätra12.1.20
9.74   1.48   10.43   4.75   1:48.17
3.461
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
9.11   1.53   11.80   4.92   1:44.03
Medley relay (2)
2:23.34
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Hässelby SK
Saga Hermundstad, Clara Fallenius
Nicole Nyberg, Laura Fodor
2:18.59
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Hässelby SK
Saga Hermundstad, Clara Fallenius
Nora Lindahl, Laura Fodor

2019

200 m (1)
26.46
PB  DanderydDanderyd19.5.19+1.1
400 m (6)
59.74i
PB  SätraSätra9.2.19
59.85i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
59.93i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
1:00.48
PB  HuddingeHuddinge15.6.19
1:01.03
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
1:02.13
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19
800 m (1)
2:28.95i
PB  SollentunaSollentuna16.3.19
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
9.41i
PB  SätraSätra13.1.19
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (3)
15.11
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.2
15.84
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19-3.4
15.63
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19-2.5
300 m häck (3)
46.67
PB  HuddingeHuddinge14.6.19
46.75
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
46.33
PB  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19
Höjd (1)
1.50
PB  USMVarbergUSM, Varberg14.9.19
Längd (1)
5.26
PB  Sollentuna/ESollentuna/E8.6.19+1.4
Kula (3.0 kg) (1)
10.40
PB  USMVarbergUSM, Varberg14.9.19
Spjut (500 g) (1)
31.64
PB  USMVarbergUSM, Varberg15.9.19
Sjukamp (F17) (1)
4.413
PB  USMVarbergUSM, Varberg15.9.19
         
      
Femkamp (F17) (1)
3.212
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala2.2.19
4x100 m (2)
50.96
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Hässelby SK
Charlotte Andersson, Caroline Graveley
Laura Fodor, Jasmin Blomberg
51.05
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Hässelby SK
Charlotte Andersson, Caroline Graveley
Laura Fodor, Jasmin Blomberg

2018

200 m (1)
26.82i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
300 m (2)
42.62
PB  Huddinge/JHuddinge/J17.6.18
44.26
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18
600 m (1)
1:40.96
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
9.63i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
300 m häck (2)
47.40
PB  HuddingeHuddinge15.6.18
49.73
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (2)
12.66
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18-2.2
12.66
=PB  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18-2.2
Höjd (1)
1.45
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
Längd (2)
4.88
PB  LinköpingLinköping2.9.18+1.2
Okända vindförhållanden:
4.80
  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
Tresteg (1)
10.35
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18-0.1
Kula (3.0 kg) (2)
10.04
PB  TäbyTäby19.5.18
9.96
  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
Spjut (500 g) (2)
26.65
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
26.65
=PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
 (1)
3.572
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
4x100 m (1)
51.53
  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18
 Hässelby SK
Caroline Graveley, Shila Fathli
Clara Fallenius, Laura Fodor
4x80 m (1)
DQ
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Hässelby SK
Elsa Eriksson, Laura Fodor
Caroline Graveley, Mathilda Holmgren

2017

200 m (1)
27.60i
PB  VäxjöVäxjö22.1.17
300 m (1)
42.90
PB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.17
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
13.25
PB  TäbyTäby2.9.17+0.7
Tresteg (1)
10.62
PB  HuddingeHuddinge20.5.170.0
 (1)
2.864
PB  SätraSätra14.5.17

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

100 m
Ute
13.14
Hässelby29.5.21-0.6
200 m
Ute
26.24
Sollentuna1.7.22+1.1
Inne
26.82
Växjö3.3.18
300 m
Ute
42.62
Huddinge/J17.6.18
400 m
Ute
1:00.48
Huddinge15.6.19
Inne
59.74
Sätra9.2.19
600 m
Ute
1:40.96
Uddevalla8.9.18
Inne
1:44.03
Sollentuna1.2.20
800 m
Ute
2:20.24
Sollentuna2.7.22
Inne
2:27.21
Örebro6.2.22
60 m häck
Inne
9.08
Skellefteå6.3.22
100 m häck
Ute
14.83
Ljungby21.5.22+1.7
300 m häck
Ute
46.33
Uppsala18.8.19
400 m häck
Ute
1:03.49
Linköping22.8.21
Höjd
Ute
1.65
Ljungby31.7.20
Inne
1.61
Örebro6.2.22
Längd
Ute
5.71
Sollentuna2.7.22+1.5
Inne
5.57
Skellefteå6.3.22
Tresteg
Ute
10.62
Huddinge20.5.170.0
Kula
Ute
10.31
Sollentuna1.7.22
Inne
9.80
Örebro6.2.22
Spjut
Ute
28.19
Seinäjoki, FIN12.6.22
Femkamp
Inne
3.593
Örebro6.2.22
Sjukamp
Ute
4.851
Sollentuna2.7.22

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne
9.41
Sätra13.1.19
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne
9.11
Sollentuna1.2.20
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
15.11
Göteborg/U30.6.19-0.2
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
12.66
Uddevalla8.9.18-2.2
Kula (3.0 kg)
Ute
12.07
Ljungby31.7.20
Inne
11.80
Sollentuna1.2.20
Spjut (500 g)
Ute
31.64
Varberg15.9.19
Sjukamp (F17)
Ute
4.681
Ljungby1.8.20
Femkamp (F17)
Inne
3.212
Uppsala2.2.19
Inne
3.461
Sollentuna1.2.20
Höjd
1.65
hep
17
USMLjungby31.7.20
1.62
hep
19
Ljungby22.5.21
1.61
hep
SMLjungby7.8.21
1.61i
pen
19
IJSMÖrebro6.2.22
1.60
hep
19
Sollentuna1.7.22
1.57
hep
19
NordicCSeinäjoki, FIN11.6.22
1.56i
6
Växjö22.1.22
1.56
hep
19
Ljungby21.5.22
1.53i
pen
17
IUSMSollentuna1.2.20
1.50
hep
16
USMVarberg14.9.19
Visa/dölj alla resultat
1.48i
pen
17
Sätra12.1.20
1.46
7
17
USMKristinehamn29.8.20
1.45
tri
15
USMUddevalla8.9.18
10-bästasnitt: 1.581
Längd
5.71
hep
19
Sollentuna2.7.22+1.5
5.57i
6
19
IJSMSkellefteå6.3.22
5.55i
pen
19
IJSMÖrebro6.2.22
5.51i
6
D
Sätra13.2.22
5.51i
8
Sätra19.2.22
5.48
+
SMLjungby8.8.21+1.5
5.38i
1
B
Växjö22.1.22
5.38i
10
Växjö22.1.22
5.36
6
17
USMKristinehamn30.8.20+1.9
5.33
5
22
Spånga9.7.20+1.4
Visa/dölj alla resultat
5.28
3
19
Hässelby29.5.21+1.3
5.27
7
Hässelby28.6.20+1.3
5.27
+
Hässelby15.6.21+1.7
5.26
6
17
Sollentuna/E8.6.19+1.4
5.26
11
19
JSMLinköping21.8.21-0.5
5.25
+
19
Ljungby23.5.21+1.3
5.19
12
19
Q
JSMLinköping20.8.21+0.8
5.09
hep
17
USMLjungby1.8.200.0
5.04i
10
17
Sätra15.2.20
5.01i
14
17
Växjö18.1.20
4.92i
pen
17
IUSMSollentuna1.2.20
4.88
22
Linköping2.9.18+1.2
4.75i
pen
17
Sätra12.1.20
10-bästasnitt: 5.478

Total results in database: 177
By event:
100 m:2
200 m:10
300 m:3
400 m:8
600 m:3
800 m:8
1500 m:1
60 m häck (76.2 cm, 8 m):2
60 m häck:8
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m):7
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):8
100 m häck:10
300 m häck:5
400 m häck:5
80 m häck (76.2 cm, 8 m):3
Höjd:13
Längd:30
Tresteg:2
Kula (3.0 kg):7
Kula:7
Spjut (500 g):7
Spjut:5
Femkamp:1
Sjukamp:5
Sjukamp (F17):2
:2
Femkamp (F17):3
4x100 m:4
4x80 m:1
4x400 m:1
Medley relay:2
1000 m stafett:2
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
13.15
 5-19
Spånga
9.7
 +1.2
2021
13.14
5rA
Hässelby
29.5
-0.6
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
26.46
 3
Danderyd
19.5
 +1.1
2020
27.05
 4rB
Trollbäcken
27.6
 +0.9
27.07
H-17
Ljungby
31.7
 +0.2
2021
26.47
 H
Ljungby
7.8
 0.0
26.29w
 H-19
Ljungby
22.5
 +3.4
2022
26.24
H-19
Sollentuna
1.7
 +1.1
26.92
H-19
Ljungby
21.5
-0.8
27.05
H-19
Seinäjoki, FIN
11.6
-3.8
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
27.60
 1rC
Växjö
22.1
 
2018
26.82
2h4-15
Växjö
3.3
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
42.90
 1rC
Göteborg/U
2.7
 
2018
42.62
1-15
Huddinge/J
17.6
 
44.26
3 h3-15
Enskede
4.8
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
1:00.48
1-16
Huddinge
15.6
 
1:01.03
5rC-17
Göteborg/U
29.6
 
1:02.13
2h3-16
Trollhättan
9.8
 
2020
1:01.23
 5
Göteborg/S
6.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
59.74
1rB-17
Sätra
9.2
 
59.85
1h1-16
Västerås
9.3
 
59.93
4r2-16
Västerås
9.3
 
2020
1:00.70
 3h2-17
Göteborg/FH
29.2
 
600 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
1:40.96
M-15
Uddevalla
8.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1:44.03
P-17
Sollentuna
1.2
 
1:48.17
P-17
Sätra
12.1
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
2:31.28
 H-17
Ljungby
1.8
 
2021
2:23.00
 H
Ljungby
8.8
 
2:23.95
H-19
Ljungby
23.5
 
2022
2:20.24
H-19
Sollentuna
2.7
 
2:21.77
H-19
Ljungby
22.5
 
2:21.81
H-19
Seinäjoki, FIN
12.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
2:28.95
 7
Sollentuna
16.3
 
2022
2:27.21
P
Örebro
6.2
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
9.08
6-19
Skellefteå
6.3
 
9.09
3h2-19
Skellefteå
6.3
 
9.11
P-19
Örebro
6.2
 
9.13
5h1
Växjö
23.1
 
9.17
8rB
Växjö
23.1
 
9.20
2rB
Sätra
12.2
 
9.21
3h2
Sätra
12.2
 
9.22
4h2
Sätra
19.2
 
100 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
15.14
 H
Ljungby
7.8
-0.1
15.20
7-19
Linköping
22.8
-0.6
15.23
3h2-19
Linköping
22.8
-1.5
15.33
4
Huddinge
13.6
-0.4
14.81w
 H-19
Ljungby
22.5
 +2.2
14.92w
 2-19
Trollbäcken
5.6
 +3.0
2022
14.83
H-19
Ljungby
21.5
 +1.7
15.09
6
Uppsala
21.6
 +0.5
15.10
H-19
Sollentuna
1.7
 +1.4
15.44
H-19
Seinäjoki, FIN
11.6
 +1.1
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
47.40
 1-15
Huddinge
15.6
 
49.73
4 h1-15
Enskede
3.8
 
2019
46.33
4r1-17
Uppsala
18.8
 
46.67
Huddinge
14.6
 
46.75
3rB-17
Göteborg/U
28.6
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1:10.63
 6
Göteborg/S
6.8
 
2021
1:03.49
3-19
Linköping
22.8
 
1:05.04
4h1
Borås
28.8
 
2022
1:04.30
 4
Uppsala
21.6
 
1:07.02
6h1
Norrköping
6.8
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
1.45
 M-15
Uddevalla
8.9
 
2019
1.50
 H-16
Varberg
14.9
 
2020
1.65
H-17
Ljungby
31.7
 
1.46
7-17
Kristinehamn
29.8
 
2021
1.62
 H-19
Ljungby
22.5
 
1.61
H
Ljungby
7.8
 
2022
1.60
 H-19
Sollentuna
1.7
 
1.57
H-19
Seinäjoki, FIN
11.6
 
1.56
H-19
Ljungby
21.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1.53
 P-17
Sollentuna
1.2
 
1.48
P-17
Sätra
12.1
 
2022
1.61
P-19
Örebro
6.2
 
1.56
6
Växjö
22.1
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
4.88
 22
Linköping
2.9
 +1.2
2019
5.26
 6-17
Sollentuna/E
8.6
 +1.4
2020
5.36
 6-17
Kristinehamn
30.8
 +1.9
5.33
5-22
Spånga
9.7
 +1.4
5.27
7
Hässelby
28.6
 +1.3
5.09
H-17
Ljungby
1.8
 0.0
2021
5.48
 -
Ljungby
8.8
 +1.5
5.28
3-19
Hässelby
29.5
 +1.3
5.27
-
Hässelby
15.6
 +1.7
5.26
11-19
Linköping
21.8
-0.5
5.25
--19
Ljungby
23.5
 +1.3
5.19
12q-19
Linköping
20.8
 +0.8
5.61w
 H
Ljungby
8.8
 +2.1
5.57w
 H-19
Ljungby
23.5
 +3.5
5.29w
 2
Hässelby
15.6
 +2.4
2022
5.71
H-19
Sollentuna
2.7
 +1.5
5.48w
 H-19
Ljungby
22.5
 +2.2
5.45w
 H-19
Seinäjoki, FIN
12.6
 +2.6
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
5.04
 10-17
Sätra
15.2
 
5.01
14-17
Växjö
18.1
 
4.92
P-17
Sollentuna
1.2
 
4.75
P-17
Sätra
12.1
 
2022
5.57
6-19
Skellefteå
6.3
 
5.55
P-19
Örebro
6.2
 
5.51
6rD
Sätra
13.2
 
5.51
8
Sätra
19.2
 
5.38
1cB
Växjö
22.1
 
5.38
10
Växjö
22.1
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
10.62
3-14
Huddinge
20.5
 0.0
2018
10.35
 18
Göteborg/U
30.6
-0.1
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
10.07
 2-19
Hässelby
28.7
 
10.05
H
Ljungby
7.8
 
9.50
H-19
Ljungby
22.5
 
2022
10.31
H-19
Sollentuna
1.7
 
10.20
H-19
Ljungby
21.5
 
9.98
H-19
Seinäjoki, FIN
11.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
9.80
P-19
Örebro
6.2
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
28.02
 H
Ljungby
8.8
 
24.27
H-19
Ljungby
23.5
 
2022
28.19
H-19
Seinäjoki, FIN
12.6
 
27.30
H-19
Ljungby
22.5
 
24.85
H-19
Sollentuna
2.7
 
Femkamp
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
3.593
6
Örebro
6.2
 
Sjukamp
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
4.814
 6
Ljungby
8.8
 
4.755
4-19
Ljungby
23.5
 
2022
4.851
2-19
Sollentuna
2.7
 
4.734
3-19
Ljungby
22.5
 
4.648
10-19
Seinäjoki, FIN
12.6
 

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
9.63
 6h4-15
Växjö
4.3
 
2019
9.41
P-15
Sätra
13.1
 
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
9.11
P-17
Sollentuna
1.2
 
9.18
7-17
Göteborg/FH
1.3
 
9.18
5h1-17
Göteborg/FH
1.3
 
9.29
3h3-17
Växjö
19.1
 
9.45
5rC-17
Sätra
15.2
 
9.46
7-17
Växjö
19.1
 
9.74
P-17
Sätra
12.1
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
13.25
 6rC
Täby
2.9
 +0.7
2018
12.66
M-15
Uddevalla
8.9
-2.2
12.66
Hex
Uddevalla
8.9
-2.2
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
15.11
5h1-16
Göteborg/U
30.6
-0.2
15.63
5-16
Trollhättan
11.8
-2.5
15.84
2h3-16
Trollhättan
11.8
-3.4
2020
15.17
 5-17
Linköping
22.8
 +1.7
15.28
4h1-17
Linköping
22.8
 +0.7
15.36
H-17
Ljungby
31.7
-0.5
15.54
2-17
Trollbäcken
27.6
-0.2
15.96
3-17
Trollbäcken
27.6
-1.3
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
10.04
 2-15
Täby
19.5
 
9.96
M-15
Uddevalla
8.9
 
2019
10.40
 H-16
Varberg
14.9
 
2020
12.07
H-17
Ljungby
31.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
11.80
P-17
Sollentuna
1.2
 
10.43
P-17
Sätra
12.1
 
10.35
11-17
Sätra
16.2
 
Spjut (500 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
26.65
 M-15
Uddevalla
8.9
 
26.65
Hex-15
Uddevalla
9.9
 
2019
31.64
H-16
Varberg
15.9
 
2020
29.03
 H-17
Ljungby
1.8
 
25.99
2-17
Hässelby
28.6
 
24.82
2-17
Hässelby
10.6
 
21.27
3-17
Hässelby
3.6
 
Femkamp (F17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
3.212
 5-16
Uppsala
2.2
 
2020
3.461
3-17
Sollentuna
1.2
 
3.068
2-17
Sätra
12.1
 
Sjukamp (F17)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
4.413
 2-16
Varberg
15.9
 
2020
4.681
4-17
Ljungby
1.8
 

Ute
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
SM 2018 Hex
12.66
400 m häck
SM 2021
4
h1
1:05.04
SM 2022
6
h1
1:07.02
Sjukamp
SM 2021 6
4.814
4x100 m
SM 2021 6
47.63
4x400 m
SM 2021 3
3:43.80
Inne
Femkamp
ISM 2022 6
3.593

Junior-ungdom
Ute
300 m
USM 2018
3
15
h3
44.26
400 m
USM 2019
2
16
h3
1:02.13
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
USM 2019 5
16
15.63
2
16
h3
15.84
USM 2020 5
17
15.17
4
17
h1
15.28
100 m häck
JSM 2021 7
19
15.20
3
19
h2
15.23
300 m häck
USM 2018
4
15
h1
49.73
400 m häck
JSM 2021 3
19
1:03.49
Höjd
USM 2020 7
17
1.46
Längd
USM 2020 6
17
5.36
JSM 2021 11
19
5.26
12
19
Q
5.19
Spjut (500 g)
USM 2018 Hex
15
26.65
USM 2018 3
15
3.572
Sjukamp (F17)
USM 2019 2
16
4.413
USM 2020 4
17
4.681
Sjukamp
JSM 2021 2
19
4.814
5
19
4.814
JSM 2022 2
19
4.851
4x80 m
USM 2018
15
h3
DQ
4x100 m
JSM 2019 7
19
51.05
3
19
h1
50.96
Medley relay
USM 2020 5
17
2:18.59
5
17
h1
2:23.34
1000 m stafett
JSM 2022 1
19
2:17.32
1
19
h2
2:21.67
Inne
200 m
NC-y 2018
2
15
h4
26.82
400 m
IUSM 2019 4
16
r2
59.93
1
16
h1
59.85
IUSM 2020
3
17
h2
1:00.70
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
NC-y 2018
6
15
h4
9.63
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
IUSM 2020 7
17
9.18
5
17
h1
9.18
60 m häck
IJSM 2022 6
19
9.08
3
19
h2
9.09
Längd
IJSM 2022 6
19
5.57
Femkamp (F17)
IUSM 2019 5
16
3.212
IUSM 2020 3
17
3.461
Femkamp
IJSM 2022 3
19
3.593