David Sennung

Född: 24 augusti 1991

Ålder: 29 år 258 dagar

Förening:
 Ullevi FK
 

  •  1 SM‐silver
  •  1 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

100 m (1)
11.07
SB  Chula Vista, CAChula Vista, CA2.5.21+0.8
200 m (1)
22.05w
  La Mirada, CALa Mirada, CA10.4.21+2.6

2020

100 m (2)
11.25
SB  Göteborg/UGöteborg/U27.6.20-2.1
11.20
SB  Göteborg/UGöteborg/U27.6.20-0.7
200 m (1)
22.37w
  MölndalMölndal14.6.20+3.1

2019

100 m (6)
10.89
SB  SkaraSkara6.6.19+1.1
10.80
SB  SkaraSkara6.6.19+1.2
10.95
  HalmstadHalmstad15.6.19-0.4
10.88
  HalmstadHalmstad15.6.19+1.5
10.83
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19+1.6
10.94
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19+1.1
200 m (1)
22.12
SB  LerumLerum19.6.190.0

2018

100 m (5)
11.26
SB  Irvine, CAIrvine, CA28.4.18+0.4
10.96
SB  Los Angeles, CALos Angeles, CA12.5.18-0.5
10.96
=SB  Claremont, CAClaremont, CA2.6.18+0.5
10.82w
  Chula Vista, CAChula Vista, CA9.6.18+2.3
10.96
=SB  Chula Vista, CAChula Vista, CA9.6.18+1.1
200 m (2)
22.80
SB  Irvine, CAIrvine, CA28.4.18+0.1
22.72w
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18+2.1

2017

60 m (7)
6.93i
SB  Malmö/AMalmö/A28.1.17
6.88i
SB  Malmö/AMalmö/A28.1.17
6.86i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.17
6.85i
SB  (10)Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.17
6.87i
  Göteborg/FHGöteborg/FH12.2.17
6.94i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
6.94i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
100 m (8)
11.01
SB  LinköpingLinköping25.5.17-2.5
10.69w
  Göteborg/SGöteborg/S3.6.17+2.7
10.74w
  SkaraSkara6.6.17+2.2
10.66
SB  (19)SkaraSkara6.6.17+1.5
10.90
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN10.6.17+1.2
10.81
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN10.6.17+0.7
10.98
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17-1.9
11.14
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17+0.7
200 m (4)
21.56w
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN11.6.17+3.1
21.70
PB  (19)LerumLerum21.6.17+1.7
22.32
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17-1.3
21.99
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17+0.4
4x100 m (1)
40.21
SB  SMMalmö/SSM, Malmö/S27.5.17
 Ullevi FK
Emil von Barth, Patrik Andersson
David Sennung, Adam Denguir

2016

60 m (8)
7.00i
SB  VäxjöVäxjö23.1.16
6.96i
SB  VäxjöVäxjö23.1.16
6.93i
SB  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A30.1.16
6.92i
SB  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A30.1.16
6.94i
  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.16
6.92i
=SB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.16
6.86i
SB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
6.96i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
100 m (13)
10.71
SB  SkaraSkara6.6.16+0.2
10.88
  SkaraSkara6.6.16+0.2
10.74
  Göteborg/SGöteborg/S9.6.16+1.8
10.68
SB  (20)Göteborg/SGöteborg/S9.6.16+1.3
10.58w
  Snabba KlippSkaraSnabba Klipp, Skara19.6.16+3.0
10.63w
  Snabba KlippSkaraSnabba Klipp, Skara19.6.16+2.2
10.91
  JönköpingJönköping22.6.16-0.8
10.97
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.160.0
10.95
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.16-0.7
10.98
  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16-1.3
11.05
  FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16-0.3
10.84w
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+3.0
10.75
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+1.0
200 m (4)
21.78
PB  (17)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U3.7.16+1.2
22.26w
  FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16+2.1
21.87
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16-0.3
22.33
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16+0.8
4x100 m (1)
39.99
PB  SMStockholmSM, Stockholm28.5.16
 Ullevi FK
Emil von Barth, Sulayman Bah
David Sennung, Patrik Andersson

2015

60 m (5)
6.91i
SB  RödBlåGöteborg/FHRödBlå, Göteborg/FH7.2.15
6.93i
  RödBlåGöteborg/FHRödBlå, Göteborg/FH7.2.15
6.89i
SB  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
6.87i
SB  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
6.88i
  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
100 m (15)
10.62w
  SkaraRacetSkaraSkaraRacet, Skara6.6.15+2.5
10.68
SB  (16)SkaraRacetSkaraSkaraRacet, Skara6.6.15+1.3
10.85
  Göteborg/SGöteborg/S12.6.15+0.1
10.72w
  Göteborg/SGöteborg/S12.6.15+2.3
10.85
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U4.7.15+0.2
10.93
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U4.7.15+0.5
10.83w
  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.7.15+2.7
10.78
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall26.7.15+0.9
10.84
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall26.7.15-0.5
10.93
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15+0.7
10.86
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15-0.5
10.77
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15+1.7
10.88
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15+0.2
10.81w
  SkaraSkara29.8.15+3.6
10.71w
  SkaraSkara29.8.15+2.5

2014

60 m (8)
6.89i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.14
6.79i
=PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.14
6.98i
  v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN8.2.14
6.86i
  RödBlåGöteborg/FHRödBlå, Göteborg/FH15.2.14
6.79i
=PB  RödBlåGöteborg/FHRödBlå, Göteborg/FH15.2.14
6.86i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
6.74i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
6.82i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
100 m (13)
10.61
SB  (11)SkaraSkara6.6.14+2.0
10.65
  SkaraSkara6.6.14+1.4
10.64
  BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR11.6.14+1.6
10.65
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S13.6.14+1.6
10.71
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S13.6.14+1.8
10.80
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.14-0.7
10.75
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.14-1.3
10.56w
  Oslo, NOROslo, NOR2.7.14+2.3
10.73w
  FGPKarlstadFGP, Karlstad16.7.14+2.5
10.65
  WindSprintSundsvallWindSprint, Sundsvall20.7.14+1.5
10.78
  WindSprintSundsvallWindSprint, Sundsvall20.7.14+0.3
10.84w
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14+2.3
10.83
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14+1.0
200 m (3)
21.83
SB  (18)LerumLerum18.6.14+0.6
22.05
  SMUmeåSM, Umeå2.8.14+0.9
22.01w
  SMUmeåSM, Umeå3.8.14+3.1

2013

60 m (7)
6.82i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.13
6.80i
SB  (6)ASVÖWien, AUTASVÖ, Wien, AUT9.2.13
6.95i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
6.89i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
6.95i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla24.2.13
6.91i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla24.2.13
6.89i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla24.2.13
100 m (15)
10.55w
  HyundaiBrandbu, NORHyundai, Brandbu, NOR22.5.13+5.1
10.64
SB  SkaraRacetSkaraSkaraRacet, Skara6.6.13+1.3
10.54
PB  (9)SkaraRacetSkaraSkaraRacet, Skara6.6.13+1.9
10.79
  GSpikeAlphen aan den Rijn, NEDGSpike, Alphen aan den Rijn, NED9.6.13+0.4
10.69
  JönköpingJönköping19.6.13+1.3
10.70
  JönköpingJönköping19.6.13+0.6
10.69
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.13+1.0
10.94
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad6.7.13
10.77
  JEM22Tampere, FINJEM22, Tampere, FIN11.7.13-1.3
10.73
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall28.7.13+1.1
10.67
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall28.7.13+1.1
10.88
  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.130.0
10.60w
  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.13+2.8
10.72w
  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.13+2.1
10.88
  SMBoråsSM, Borås30.8.13-1.1
200 m (4)
21.83
SB  (18)Alphen aan den Rijn, NEDAlphen aan den Rijn, NED9.6.13+0.5
22.04w
  JSMVästeråsJSM, Västerås10.8.13+2.2
22.25
  JSMVästeråsJSM, Västerås10.8.13+0.9
22.10
  JSMVästeråsJSM, Västerås10.8.13+2.0
4x100 m (2)
39.95
  JEM22Tampere, FINJEM22, Tampere, FIN14.7.13
 Sweden
David Sennung, Benjamin Olsson
Joel Groth, Jan Wocalewski
39.58
  JEM22Tampere, FINJEM22, Tampere, FIN14.7.13
 Sweden
David Sennung, Benjamin Olsson
Joel Groth, Jan Wocalewski

2012

60 m (7)
6.92i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH14.1.12
6.91i
SB  Malmö/AMalmö/A28.1.12
6.83i
PB  Malmö/AMalmö/A28.1.12
6.88i
  v2NatSteinkjer, NORv2Nat, Steinkjer, NOR11.2.12
7.06i
  IJSMBollnäsIJSM, Bollnäs26.2.12
6.86i
  IJSMBollnäsIJSM, Bollnäs26.2.12
6.79i
PB  IJSMBollnäsIJSM, Bollnäs26.2.12
100 m (10)
10.69
SB  HyundaiOslo, NORHyundai, Oslo, NOR24.5.12+1.2
10.65
SB  (11)SkaraSkara6.6.12+1.5
10.68
  SkaraSkara6.6.12+0.9
10.66
  Leiden, NEDLeiden, NED9.6.12+2.0
10.87
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.6.12-0.5
10.65
=SB  SundsvallSundsvall17.6.12+0.9
10.66
  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S20.6.12-0.5
10.76w
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S24.8.12+2.6
10.71
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S24.8.12+1.8
10.76
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S24.8.120.0
200 m (2)
21.82
PB  (19)Göteborg/UGöteborg/U8.7.12+0.2
21.87
  FGPKarlstadFGP, Karlstad19.7.12-1.5
4x100 m (3)
DNF
  HyundaiOslo, NORHyundai, Oslo, NOR24.5.12
 Sweden
David Sennung, Nil de Oliveira
Tom Kling-Baptiste, Stefan Tärnhuvud
39.68
SB  KurpfalzWeinheim, GERKurpfalz, Weinheim, GER26.5.12
 Sweden
David Sennung, Nil de Oliveira
Tom Kling-Baptiste, Stefan Tärnhuvud
39.87
  EMHelsinki, FINEM, Helsinki, FIN30.6.12
 Sweden
David Sennung, Benjamin Olsson
Tom Kling-Baptiste, Stefan Tärnhuvud

2011

60 m (8)
6.87i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH16.1.11
6.87i
=SB  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A29.1.11
6.93i
  v2NatTampere, FINv2Nat, Tampere, FIN5.2.11
7.03i
  IJSMSätraIJSM, Sätra20.2.11
6.90i
  IJSMSätraIJSM, Sätra20.2.11
6.91i
  IJSMSätraIJSM, Sätra20.2.11
6.96i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH26.2.11
6.85i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH26.2.11
100 m (17)
10.67w
  SävedalsspSävedalenSävedalssp, Sävedalen12.6.11+3.1
10.61w
  SävedalsspSävedalenSävedalssp, Sävedalen12.6.11+2.9
10.57
PB  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna22.6.11
10.79
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.11+0.3
10.67
  SävedalenSävedalen30.6.11+1.1
10.59w
  SävedalenSävedalen30.6.11+2.8
10.73
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U9.7.11-1.9
10.63
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall31.7.11+1.0
10.61
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall31.7.11+2.0
10.97
  SMGävleSM, Gävle12.8.11-0.5
10.67
  SMGävleSM, Gävle12.8.11-0.5
10.70
  SMGävleSM, Gävle12.8.11-0.9
10.85w
  JSMVellingeJSM, Vellinge26.8.11+2.9
10.60w
  JSMVellingeJSM, Vellinge26.8.11+3.2
10.60
  JSMVellingeJSM, Vellinge26.8.11+1.9
10.89
  Folksam GPMölndalFolksam GP, Mölndal3.9.11-0.7
10.73
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN9.9.11-0.6
200 m (5)
22.06
PB  (19)MölndalMölndal18.6.110.0
21.65w
  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna22.6.11+2.9
22.36
  SMGävleSM, Gävle13.8.11-2.4
22.27
  SMGävleSM, Gävle14.8.11-1.6
22.06w
  SMGävleSM, Gävle14.8.11+2.2
4x100 m (2)
40.45
  JEM22Ostrava, CZEJEM22, Ostrava, CZE17.7.11
 Sweden
David Sennung, Oskar Åberg
Alexander Nordkvist, Tom Kling-Baptiste
40.03
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN9.9.11
 Sweden
David Sennung, Nil de Oliveira
Tom Kling-Baptiste, Odain Rose

2010

60 m (5)
6.99i
SB  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A21.2.10
6.96i
SB  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A21.2.10
6.86i
=PB  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A21.2.10
7.06i
  ISMSätraISM, Sätra27.2.10
6.94i
  ISMSätraISM, Sätra27.2.10
100 m (7)
10.91
SB  (19)SundsvallSundsvall8.8.10+0.8
11.19
  JSMKarlstadJSM, Karlstad13.8.10-0.1
11.20
  JSMKarlstadJSM, Karlstad13.8.10-0.9
10.95
  JSMKarlstadJSM, Karlstad13.8.10-1.3
11.01
  SMFalunSM, Falun20.8.10-0.8
10.75w
  NMAkureyri, ISLNM, Akureyri, ISL28.8.10+5.2
10.92
  Lag-SMStockholm/SLag-SM, Stockholm/S31.8.10+1.9
200 m (1)
22.27
SB  Lag-SMStockholm/SLag-SM, Stockholm/S31.8.10+1.9

2009

60 m (6)
6.91i
PB  BoråsBorås18.1.09
7.03i
  SamsungGöteborg/ScSamsung, Göteborg/Sc29.1.09
6.98i
  SamsungGöteborg/ScSamsung, Göteborg/Sc29.1.09
6.93i
  Göteborg/FHGöteborg/FH22.2.09
6.88i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH8.3.09
6.86i
PB  (56) (6)IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH8.3.09
100 m (5)
10.81
SB  (15)VäxjöVäxjö6.6.09+1.7
11.10
  Lag-SMStockholm/SLag-SM, Stockholm/S1.7.09-0.3
11.00
  JEM19Novi Sad, SRBJEM19, Novi Sad, SRB23.7.09-1.5
10.90
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona14.8.09+0.9
10.84
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona14.8.09+1.8
150 m (1)
16.65
PB  LerumLerum9.8.09+0.1
200 m (3)
22.30
SB  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona15.8.09+1.1
22.10w
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona16.8.09+2.5
22.61
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona16.8.09+1.1
Längd (3)
6.39i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.09
6.31
SB  SävedalenSävedalen30.5.09+0.8
6.36w
  KungsbackaKungsbacka13.9.09+4.9
Kula (3)
6.96i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH8.3.09
6.88i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH8.3.09
6.86i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH8.3.09

2008

100 m (16)
11.09
PB  GöteborgGöteborg27.5.08-1.3
10.96w
  VillstadVillstad31.5.08+2.2
10.79
PB  VillstadVillstad31.5.08+1.7
10.89
  SävedalsspSävedalenSävedalssp, Sävedalen7.6.08+0.7
10.74w
  SävedalsspSävedalenSävedalssp, Sävedalen7.6.08+4.8
11.07
  YmerspBoråsYmersp, Borås14.6.080.0
11.02w
  YmerspBoråsYmersp, Borås14.6.08+2.8
10.94
  LerumLerum19.6.08+0.8
10.95
  LerumLerum19.6.08+0.4
11.02
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.08-1.0
11.04
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.08-1.5
11.01
  BohusspUddevallaBohussp, Uddevalla26.7.08-2.5
10.83
  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje8.8.08+0.7
10.78
PB  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje8.8.08+1.9
10.71
PB  (66) (11)vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN30.8.08+0.5
10.95
  KungsbackaKungsbacka7.9.08+1.2
200 m (2)
22.30
PB  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje9.8.080.0
22.17
PB  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje10.8.08+0.4
Längd (5)
6.07i
SB  IUSMEskilstunaIUSM, Eskilstuna1.3.08
6.52w
  SävedalenSävedalen7.6.08+2.1
6.49
SB  UddevallaUddevalla26.7.08+0.3
6.02
  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje8.8.08-2.9
6.48
  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje9.8.080.0
4x100 m (1)
41.71
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN30.8.08
 Sweden
David Sennung, Benjamin Olsson
Filip Lööv, Andreas Andersson

2007

60 m (2)
7.35i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH9.12.06
7.23i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH4.3.07
100 m (5)
11.21
PB  SkruvSkruv19.5.07+2.0
11.39w
  USMStenungsundUSM, Stenungsund24.8.07+2.3
11.53w
  USMStenungsundUSM, Stenungsund24.8.07+2.7
11.40
  USMStenungsundUSM, Stenungsund24.8.07
11.41
  Lag-USMVäxjöLag-USM, Växjö1.9.07
200 m (4)
22.92
PB  UddevallaUddevalla29.7.07+1.5
23.61w
  USMStenungsundUSM, Stenungsund25.8.07+4.6
23.59
  USMStenungsundUSM, Stenungsund26.8.07
23.90
  USMStenungsundUSM, Stenungsund26.8.07
Längd (3)
6.16i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH9.12.06
6.71
PB  VarbergVarberg12.8.07+1.2
6.47
  USMStenungsundUSM, Stenungsund24.8.07+1.6

2006

60 m (3)
7.49i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås5.3.06
7.49i
=PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås5.3.06
7.44i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås5.3.06
100 m (1)
11.56
PB  SävedalenSävedalen3.6.06+1.8
Längd (4)
5.45i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH26.11.05
5.61i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås4.3.06
6.20w
  BoråsBorås11.6.06+2.9
5.86
PB  AngeredAngered26.8.06-1.5

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat105161.Eventname AS Eventeng, alltat105161.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat105161.Date),'.',MONTH(alltat105161.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat105161.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat105161 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat105161.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat105161.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat105161.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat105161.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat105161.Eventname AS Eventeng, alltat105161.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat105161.Date),'.',MONTH(alltat105161.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat105161.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat105161 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat105161.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat105161.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat105161.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat105161.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat105161.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat105161.Eventname AS Eventeng, alltat105161.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat105161.Date),'.',MONTH(alltat105161.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat105161.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat105161 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat105161.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat105161.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat105161.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat105161.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat105161.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
6.74
Göteborg/FH22.2.14
100 m
Ute
10.54
Skara6.6.13+1.9
150 m
Ute
16.65
Lerum9.8.09+0.1
200 m
Ute
21.70
Lerum21.6.17+1.7
Längd
Ute
6.71
Varberg12.8.07+1.2
Inne
6.39
Göteborg/FH11.1.09
Kula
Inne
6.96
Göteborg/FH8.3.09
60 m
6.74i
2
s2
ISMGöteborg/FH22.2.14
6.79i
1
22
IJSMBollnäs26.2.12
6.79i
1
Göteborg/FH1.2.14
6.79i
1
RödBlåGöteborg/FH15.2.14
6.80i
3
ASVÖWien, AUT9.2.13
6.82i
4
Göteborg/FH2.2.13
6.82i
4
ISMGöteborg/FH22.2.14
6.83i
3
Malmö/A28.1.12
6.85i
4
ISMGöteborg/FH26.2.11
6.85i
6
Göteborg/FH4.2.17
Visa/dölj alla resultat
6.86i
2
19
IJSMGöteborg/FH8.3.09
6.86i
2
19
IJSMMalmö/A21.2.10
6.86i
2
22
s1
IJSMBollnäs26.2.12
6.86i
1
h2
RödBlåGöteborg/FH15.2.14
6.86i
1
h4
ISMGöteborg/FH22.2.14
6.86i
3
h2
ISMMalmö/A27.2.16
6.86i
2
h2
Göteborg/FH4.2.17
6.87i
1
Göteborg/FH16.1.11
6.87i
2
PallasspMalmö/A29.1.11
6.87i
2
s1
ISMSätra21.2.15
6.87i
3
Göteborg/FH12.2.17
6.88i
1
19
s2
IJSMGöteborg/FH8.3.09
6.88i
4
v2NatSteinkjer, NOR11.2.12
6.88i
3
ISMSätra21.2.15
6.88i
4
Malmö/A28.1.17
6.89i
5
ISMNorrköping16.2.13
6.89i
2
22
IJSMUddevalla24.2.13
6.89i
1
h4
Göteborg/FH1.2.14
6.89i
2
h2
ISMSätra21.2.15
6.90i
2
22
s1
IJSMSätra20.2.11
6.91i
1
Borås18.1.09
6.91i
4
22
IJSMSätra20.2.11
6.91i
1
h1
Malmö/A28.1.12
6.91i
1
22
s1
IJSMUddevalla24.2.13
6.91i
1
h1
RödBlåGöteborg/FH7.2.15
6.92i
2
Göteborg/FH14.1.12
6.92i
6
PallasspMalmö/A30.1.16
6.92i
4
Göteborg/FH6.2.16
6.93i
2
Göteborg/FH22.2.09
6.93i
6
v2NatTampere, FIN5.2.11
6.93i
4
RödBlåGöteborg/FH7.2.15
6.93i
2
h2
PallasspMalmö/A30.1.16
6.93i
1
h4
Malmö/A28.1.17
6.94i
5
ISMSätra27.2.10
6.94i
1
h1
Göteborg/FH6.2.16
6.94i
3
h2
ISMVäxjö25.2.17
6.94i
3
h2
ISMVäxjö25.2.17
6.95i
3
h1
ISMNorrköping16.2.13
6.95i
1
22
h2
IJSMUddevalla24.2.13
6.96i
2
19
s1
IJSMMalmö/A21.2.10
6.96i
2
h1
ISMGöteborg/FH26.2.11
6.96i
3
Växjö23.1.16
6.96i
8
ISMMalmö/A27.2.16
6.98i
5
r2
SamsungGöteborg/Sc29.1.09
6.98i
5
v3NatTampere, FIN8.2.14
6.99i
1
19
h5
IJSMMalmö/A21.2.10
7.00i
2
h7
Växjö23.1.16
7.03i
4
h1
SamsungGöteborg/Sc29.1.09
7.03i
1
22
h3
IJSMSätra20.2.11
7.06i
2
h2
ISMSätra27.2.10
7.06i
1
22
h2
IJSMBollnäs26.2.12
7.23i
3
17
Göteborg/FH4.3.07
7.35i
1
16
Göteborg/FH9.12.06
7.44i
5
15
IUSMVästerås5.3.06
7.49i
2
15
s2
IUSMVästerås5.3.06
7.49i
2
15
h1
IUSMVästerås5.3.06
10-bästasnitt: 6.808
100 m
10.54
5
SkaraRacetSkara6.6.13+1.9
10.57
3
teamNCSollentuna22.6.11
10.60
2
22
JSMVellinge26.8.11+1.9
10.61
3
B
Wind SprintSundsvall31.7.11+2.0
10.61
2
h1
Skara6.6.14+2.0
10.63
2
h5
Wind SprintSundsvall31.7.11+1.0
10.64
2
h2
SkaraRacetSkara6.6.13+1.3
10.64
4
B
BislettOslo, NOR11.6.14+1.6
10.65
2
h3
Skara6.6.12+1.5
10.65
1
h4
Sundsvall17.6.12+0.9
Visa/dölj alla resultat
10.65
5
Skara6.6.14+1.4
10.65
4
h2
Folksam GPGöteborg/S13.6.14+1.6
10.65
7
h7
WindSprintSundsvall20.7.14+1.5
10.66
2
B
Leiden, NED9.6.12+2.0
10.66
2
Lag-SMGöteborg/S20.6.12-0.5
10.66
1
D
Skara6.6.17+1.5
10.67
1
h2
Sävedalen30.6.11+1.1
10.67
1
s1
SMGävle12.8.11-0.5
10.67
3
B
WindsprintSundsvall28.7.13+1.1
10.68
2
Skara6.6.12+0.9
10.68
6
SkaraRacetSkara6.6.15+1.3
10.68
2
Göteborg/S9.6.16+1.3
10.69
3
HyundaiOslo, NOR24.5.12+1.2
10.69
2
r1
Jönköping19.6.13+1.3
10.69
2
VUSGöteborg/U29.6.13+1.0
10.70
2
SMGävle12.8.11-0.9
10.70
2
r2
Jönköping19.6.13+0.6
10.71
1
17
vFINHelsinki, FIN30.8.08+0.5
10.71
4
s2
SMStockholm/S24.8.12+1.8
10.71
7
Folksam GPGöteborg/S13.6.14+1.8
10.71
6
h6
Skara6.6.16+0.2
10.73
1
h6
VUSGöteborg/U9.7.11-1.9
10.73
5
vFINHelsinki, FIN9.9.11-0.6
10.73
3
h7
WindsprintSundsvall28.7.13+1.1
10.74
1
h1
Göteborg/S9.6.16+1.8
10.75
7
VUSGöteborg/U28.6.14-1.3
10.75
7
s1
SMSollentuna26.8.16+1.0
10.76
5
SMStockholm/S24.8.120.0
10.77
6
22
h1
JEM22Tampere, FIN11.7.13-1.3
10.77
2
h1
Folksam GPGöteborg/S14.8.15+1.7
10.78
2
17
USMNorrtälje8.8.08+1.9
10.78
6
B
WindSprintSundsvall20.7.14+0.3
10.78
6
B
Wind SprintSundsvall26.7.15+0.9
10.79
1
Villstad31.5.08+1.7
10.79
3
B
Folksam GPSollentuna28.6.11+0.3
10.79
4
GSpikeAlphen aan den Rijn, NED9.6.13+0.4
10.80
2
h9
VUSGöteborg/U28.6.14-0.7
10.80
3
D
Skara6.6.19+1.2
10.81
3
Växjö6.6.09+1.7
10.81
7
Hvidovre, DEN10.6.17+0.7
10.83
1
17
h2
USMNorrtälje8.8.08+0.7
10.83
6
s2
SMUmeå1.8.14+1.0
10.83
5
h1
SMKarlstad30.8.19+1.6
10.84
3
19
JSMKarlskrona14.8.09+1.8
10.84
5
Wind SprintSundsvall26.7.15-0.5
10.85
1
h4
Göteborg/S12.6.15+0.1
10.85
2
h1
VUSGöteborg/U4.7.15+0.2
10.86
6
s1
SMSöderhamn7.8.15-0.5
10.87
7
Folksam GPGöteborg/S14.6.12-0.5
10.88
2
22
h1
JSMVästerås9.8.130.0
10.88
4
h2
SMBorås30.8.13-1.1
10.88
7
Folksam GPGöteborg/S14.8.15+0.2
10.88
6
C
Skara6.6.16+0.2
10.88
3
Halmstad15.6.19+1.5
10.89
1
17
h1
SävedalsspSävedalen7.6.08+0.7
10.89
5
Folksam GPMölndal3.9.11-0.7
10.89
3
h11
Skara6.6.19+1.1
10.90
1
19
h2
JSMKarlskrona14.8.09+0.9
10.90
2
h2
Hvidovre, DEN10.6.17+1.2
10.91
3
h3
Sundsvall8.8.10+0.8
10.91
2
Jönköping22.6.16-0.8
10.92
4
teamNCStockholm/S31.8.10+1.9
10.93
2
B
VUSGöteborg/U4.7.15+0.5
10.93
2
h1
SMSöderhamn7.8.15+0.7
10.94
2
h1
Lerum19.6.08+0.8
10.94
3
teamNCHalmstad6.7.13
10.94
6
SMKarlstad30.8.19+1.1
10.95
2
Lerum19.6.08+0.4
10.95
1
Kungsbacka7.9.08+1.2
10.95
3
19
JSMKarlstad13.8.10-1.3
10.95
8
VUSGöteborg/U2.7.16-0.7
10.95
1
h1
Halmstad15.6.19-0.4
10.96
4
C
Los Angeles, CA12.5.18-0.5
10.96
2
C
Claremont, CA2.6.18+0.5
10.96
3
Chula Vista, CA9.6.18+1.1
10.97
2
h4
SMGävle12.8.11-0.5
10.97
1
h4
VUSGöteborg/U2.7.160.0
10.98
3
teamNCNorrköping13.7.16-1.3
10.98
6
h1
BauhausStockholm/S18.6.17-1.9
11.00
6
19
h5
JEM19Novi Sad, SRB23.7.09-1.5
11.01
3
BohusspUddevalla26.7.08-2.5
11.01
3
h3
SMFalun20.8.10-0.8
11.01
1
Linköping25.5.17-2.5
11.02
1
17
h6
VUSGöteborg/U28.6.08-1.0
11.04
1
17
VUSGöteborg/U28.6.08-1.5
11.05
7
Folksam GPKarlstad27.7.16-0.3
11.07
1
17
h1
YmerspBorås14.6.080.0
11.07
4
h4
Chula Vista, CA2.5.21+0.8
11.09
2
Göteborg27.5.08-1.3
11.10
3
teamNCStockholm/S1.7.09-0.3
11.14
8
B
BauhausStockholm/S18.6.17+0.7
11.19
1
19
h4
JSMKarlstad13.8.10-0.1
11.20
2
19
s1
JSMKarlstad13.8.10-0.9
11.20
5
Göteborg/U27.6.20-0.7
11.21
1
17
Skruv19.5.07+2.0
11.25
5
B
Göteborg/U27.6.20-2.1
11.26
6
B
Irvine, CA28.4.18+0.4
11.40
3
16
USMStenungsund24.8.07
11.41
2
17
A
Club ChVäxjö1.9.07
11.56
2
15
h1
Sävedalen3.6.06+1.8
10-bästasnitt: 10.614
200 m
21.70
3
Lerum21.6.17+1.7
21.78
3
B
VUSGöteborg/U3.7.16+1.2
21.82
1
h5
Göteborg/U8.7.12+0.2
21.83
1
Alphen aan den Rijn, NED9.6.13+0.5
21.83
2
Lerum18.6.14+0.6
21.87
2
B
Folksam GPKarlstad19.7.12-1.5
21.87
3
h4
SMSollentuna27.8.16-0.3
21.99
7
s2
SMHelsingborg27.8.17+0.4
22.05
4
h4
SMUmeå2.8.14+0.9
22.06
1
Mölndal18.6.110.0
Visa/dölj alla resultat
22.10
5
22
JSMVästerås10.8.13+2.0
22.12
3
Lerum19.6.190.0
22.17
2
17
USMNorrtälje10.8.08+0.4
22.25
3
22
s2
JSMVästerås10.8.13+0.9
22.27
5
teamNCStockholm/S31.8.10+1.9
22.27
4
s1
SMGävle14.8.11-1.6
22.30
1
17
h3
USMNorrtälje9.8.080.0
22.30
2
19
h1
JSMKarlskrona15.8.09+1.1
22.32
4
h2
SMHelsingborg26.8.17-1.3
22.33
6
s2
SMSollentuna27.8.16+0.8
22.36
2
h4
SMGävle13.8.11-2.4
22.61
6
19
JSMKarlskrona16.8.09+1.1
22.80
6
B
Irvine, CA28.4.18+0.1
22.92
2
Uddevalla29.7.07+1.5
23.59
2
16
h1
USMStenungsund26.8.07
23.90
5
16
USMStenungsund26.8.07
10-bästasnitt: 21.88
Längd
6.71
1
17
Varberg12.8.07+1.2
6.49
2
17
Uddevalla26.7.08+0.3
6.48
5
17
USMNorrtälje9.8.080.0
6.47
6
16
USMStenungsund24.8.07+1.6
6.39i
2
19
Göteborg/FH11.1.09
6.31
+
19
Sävedalen30.5.09+0.8
6.16i
1
16
Göteborg/FH9.12.06
6.07i
8
17
IUSMEskilstuna1.3.08
6.02
12
17
Q
USMNorrtälje8.8.08-2.9
5.86
1
15
Angered26.8.06-1.5
Visa/dölj alla resultat
5.61i
14
15
IUSMVästerås4.3.06
5.45i
3
15
Göteborg/FH26.11.05
10-bästasnitt: 6.296

Total results in database: 271
By event:
60 m:66
100 m:139
150 m:1
200 m:37
Längd:15
Kula:3
4x100 m:10
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2006
7.44
 5-15
Västerås
5.3
 
7.49
2h1-15
Västerås
5.3
 
7.49
2s2-15
Västerås
5.3
 
2007
7.23
 3-17
Göteborg/FH
4.3
 
7.35
1-16
Göteborg/FH
9.12
 
2009
6.86
 2-19
Göteborg/FH
8.3
 
6.88
1s2-19
Göteborg/FH
8.3
 
6.91
1
Borås
18.1
 
6.93
2
Göteborg/FH
22.2
 
6.98
5r2
Göteborg/Sc
29.1
 
7.03
4h1
Göteborg/Sc
29.1
 
2010
6.86
 2-19
Malmö/A
21.2
 
6.94
5
Sätra
27.2
 
6.96
2s1-19
Malmö/A
21.2
 
6.99
1h5-19
Malmö/A
21.2
 
7.06
2h2
Sätra
27.2
 
2011
6.85
 4
Göteborg/FH
26.2
 
6.87
1
Göteborg/FH
16.1
 
6.87
2
Malmö/A
29.1
 
6.90
2s1-22
Sätra
20.2
 
6.91
4-22
Sätra
20.2
 
6.93
6
Tampere, FIN
5.2
 
6.96
2 h1
Göteborg/FH
26.2
 
7.03
1h3-22
Sätra
20.2
 
2012
6.79
 1-22
Bollnäs
26.2
 
6.83
3
Malmö/A
28.1
 
6.86
2s1-22
Bollnäs
26.2
 
6.88
4
Steinkjer, NOR
11.2
 
6.91
1h1
Malmö/A
28.1
 
6.92
2
Göteborg/FH
14.1
 
7.06
1h2-22
Bollnäs
26.2
 
2013
6.80
 3
Wien, AUT
9.2
 
6.82
4
Göteborg/FH
2.2
 
6.89
5
Norrköping
16.2
 
6.89
2-22
Uddevalla
24.2
 
6.91
1s1-22
Uddevalla
24.2
 
6.95
3 h1
Norrköping
16.2
 
6.95
1h2-22
Uddevalla
24.2
 
2014
6.74
2s2
Göteborg/FH
22.2
 
6.79
1
Göteborg/FH
1.2
 
6.79
1
Göteborg/FH
15.2
 
6.82
4
Göteborg/FH
22.2
 
6.86
1h2
Göteborg/FH
15.2
 
6.86
1h4
Göteborg/FH
22.2
 
6.89
1h4
Göteborg/FH
1.2
 
6.98
5
Tampere, FIN
8.2
 
2015
6.87
 2s1
Sätra
21.2
 
6.88
3
Sätra
21.2
 
6.89
2h2
Sätra
21.2
 
6.91
1h1
Göteborg/FH
7.2
 
6.93
4
Göteborg/FH
7.2
 
2016
6.86
 3h2
Malmö/A
27.2
 
6.92
6
Malmö/A
30.1
 
6.92
4
Göteborg/FH
6.2
 
6.93
2h2
Malmö/A
30.1
 
6.94
1h1
Göteborg/FH
6.2
 
6.96
3
Växjö
23.1
 
6.96
8
Malmö/A
27.2
 
7.00
2h7
Växjö
23.1
 
2017
6.85
 6
Göteborg/FH
4.2
 
6.86
2h2
Göteborg/FH
4.2
 
6.87
3
Göteborg/FH
12.2
 
6.88
4
Malmö/A
28.1
 
6.93
1h4
Malmö/A
28.1
 
6.94
3h2
Växjö
25.2
 
6.94
3h2
Växjö
25.2
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2006
11.56
 2h1-15
Sävedalen
3.6
 +1.8
2007
11.21
 1-17
Skruv
19.5
 +2.0
11.40
3-16
Stenungsund
24.8
 
11.41
2rA-17
Växjö
1.9
 
11.39w
 2h3-16
Stenungsund
24.8
 +2.3
11.53w
 2s2-16
Stenungsund
24.8
 +2.7
2008
10.71
 1-17
Helsinki, FIN
30.8
 +0.5
10.78
2-17
Norrtälje
8.8
 +1.9
10.79
1
Villstad
31.5
 +1.7
10.83
1h2-17
Norrtälje
8.8
 +0.7
10.89
1h1-17
Sävedalen
7.6
 +0.7
10.94
2h1
Lerum
19.6
 +0.8
10.95
2
Lerum
19.6
 +0.4
10.95
1
Kungsbacka
7.9
 +1.2
11.01
3
Uddevalla
26.7
-2.5
11.02
1h6-17
Göteborg/U
28.6
-1.0
11.04
1-17
Göteborg/U
28.6
-1.5
11.07
1h1-17
Borås
14.6
 0.0
11.09
2
Göteborg
27.5
-1.3
10.74w
 1-17
Sävedalen
7.6
 +4.8
10.96w
 1h1
Villstad
31.5
 +2.2
11.02w
 1-17
Borås
14.6
 +2.8
2009
10.81
 3
Växjö
6.6
 +1.7
10.84
3-19
Karlskrona
14.8
 +1.8
10.90
1h2-19
Karlskrona
14.8
 +0.9
11.00
6h5-19
Novi Sad, SRB
23.7
-1.5
11.10
3
Stockholm/S
1.7
-0.3
2010
10.91
 3h3
Sundsvall
8.8
 +0.8
10.92
4
Stockholm/S
31.8
 +1.9
10.95
3-19
Karlstad
13.8
-1.3
11.01
3h3
Falun
20.8
-0.8
11.19
1h4-19
Karlstad
13.8
-0.1
11.20
2s1-19
Karlstad
13.8
-0.9
10.75w
 3-19
Akureyri, ISL
28.8
 +5.2
2011
10.57
 3
Sollentuna
22.6
 
10.60
2-22
Vellinge
26.8
 +1.9
10.61
3rB
Sundsvall
31.7
 +2.0
10.63
2h5
Sundsvall
31.7
 +1.0
10.67
1h2
Sävedalen
30.6
 +1.1
10.67
1s1
Gävle
12.8
-0.5
10.70
2
Gävle
12.8
-0.9
10.73
1h6
Göteborg/U
9.7
-1.9
10.73
5
Helsinki, FIN
9.9
-0.6
10.79
3rB
Sollentuna
28.6
 +0.3
10.89
5
Mölndal
3.9
-0.7
10.97
2h4
Gävle
12.8
-0.5
10.59w
 1
Sävedalen
30.6
 +2.8
10.60w
 2s1-22
Vellinge
26.8
 +3.2
10.61w
 1
Sävedalen
12.6
 +2.9
10.67w
 1h2
Sävedalen
12.6
 +3.1
10.85w
 2h2-22
Vellinge
26.8
 +2.9
2012
10.65
 2h3
Skara
6.6
 +1.5
10.65
1h4
Sundsvall
17.6
 +0.9
10.66
2rB
Leiden, NED
9.6
 +2.0
10.66
2
Göteborg/S
20.6
-0.5
10.68
2
Skara
6.6
 +0.9
10.69
3
Oslo, NOR
24.5
 +1.2
10.71
4s2
Stockholm/S
24.8
 +1.8
10.76
5
Stockholm/S
24.8
 0.0
10.87
7
Göteborg/S
14.6
-0.5
10.76w
 2h2
Stockholm/S
24.8
 +2.6
2013
10.54
5
Skara
6.6
 +1.9
10.64
2h2
Skara
6.6
 +1.3
10.67
3rB
Sundsvall
28.7
 +1.1
10.69
2r1
Jönköping
19.6
 +1.3
10.69
2
Göteborg/U
29.6
 +1.0
10.70
2r2
Jönköping
19.6
 +0.6
10.73
3h7
Sundsvall
28.7
 +1.1
10.77
6h1-22
Tampere, FIN
11.7
-1.3
10.79
4
Alphen aan den Rijn, NED
9.6
 +0.4
10.88
2h1-22
Västerås
9.8
 0.0
10.88
4 h2
Borås
30.8
-1.1
10.94
3
Halmstad
6.7
 
10.55w
 1
Brandbu, NOR
22.5
 +5.1
10.60w
 4s1-22
Västerås
9.8
 +2.8
10.72w
 3-22
Västerås
9.8
 +2.1
2014
10.61
 2h1
Skara
6.6
 +2.0
10.64
4rB
Oslo, NOR
11.6
 +1.6
10.65
5
Skara
6.6
 +1.4
10.65
4h2
Göteborg/S
13.6
 +1.6
10.65
7h7
Sundsvall
20.7
 +1.5
10.71
7
Göteborg/S
13.6
 +1.8
10.75
7
Göteborg/U
28.6
-1.3
10.78
6rB
Sundsvall
20.7
 +0.3
10.80
2h9
Göteborg/U
28.6
-0.7
10.83
6 s2
Umeå
1.8
 +1.0
10.56w
 1
Oslo, NOR
2.7
 +2.3
10.73w
 1rB
Karlstad
16.7
 +2.5
10.84w
 4 h1
Umeå
1.8
 +2.3
2015
10.68
 6
Skara
6.6
 +1.3
10.77
2h1
Göteborg/S
14.8
 +1.7
10.78
6rB
Sundsvall
26.7
 +0.9
10.84
5
Sundsvall
26.7
-0.5
10.85
1h4
Göteborg/S
12.6
 +0.1
10.85
2h1
Göteborg/U
4.7
 +0.2
10.86
6 s1
Söderhamn
7.8
-0.5
10.88
7
Göteborg/S
14.8
 +0.2
10.93
2rB
Göteborg/U
4.7
 +0.5
10.93
2 h1
Söderhamn
7.8
 +0.7
10.62w
 2h6
Skara
6.6
 +2.5
10.71w
 6rB
Skara
29.8
 +2.5
10.72w
 2
Göteborg/S
12.6
 +2.3
10.81w
 2h1
Skara
29.8
 +3.6
10.83w
 7
Karlstad
22.7
 +2.7
2016
10.68
 2
Göteborg/S
9.6
 +1.3
10.71
6h6
Skara
6.6
 +0.2
10.74
1h1
Göteborg/S
9.6
 +1.8
10.75
7s1
Sollentuna
26.8
 +1.0
10.88
6rC
Skara
6.6
 +0.2
10.91
2
Jönköping
22.6
-0.8
10.95
8
Göteborg/U
2.7
-0.7
10.97
1h4
Göteborg/U
2.7
 0.0
10.98
3
Norrköping
13.7
-1.3
11.05
7
Karlstad
27.7
-0.3
10.58w
 2h1
Skara
19.6
 +3.0
10.63w
 4rB
Skara
19.6
 +2.2
10.84w
 4h3
Sollentuna
26.8
 +3.0
2017
10.66
 1rD
Skara
6.6
 +1.5
10.81
7
Hvidovre, DEN
10.6
 +0.7
10.90
2h2
Hvidovre, DEN
10.6
 +1.2
10.98
6h1
Stockholm/S
18.6
-1.9
11.01
1
Linköping
25.5
-2.5
11.14
8rB
Stockholm/S
18.6
 +0.7
10.69w
 2h2
Göteborg/S
3.6
 +2.7
10.74w
 6h1
Skara
6.6
 +2.2
2018
10.96
 4rC
Los Angeles, CA
12.5
-0.5
10.96
2rC
Claremont, CA
2.6
 +0.5
10.96
3
Chula Vista, CA
9.6
 +1.1
11.26
6rB
Irvine, CA
28.4
 +0.4
10.82w
 3h1
Chula Vista, CA
9.6
 +2.3
2019
10.80
 3rD
Skara
6.6
 +1.2
10.83
5h1
Karlstad
30.8
 +1.6
10.88
3
Halmstad
15.6
 +1.5
10.89
3h11
Skara
6.6
 +1.1
10.94
6
Karlstad
30.8
 +1.1
10.95
1h1
Halmstad
15.6
-0.4
2020
11.20
 5
Göteborg/U
27.6
-0.7
11.25
5rB
Göteborg/U
27.6
-2.1
2021
11.07
 4h4
Chula Vista, CA
2.5
 +0.8
150 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
16.65
3
Lerum
9.8
 +0.1
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
22.92
 2
Uddevalla
29.7
 +1.5
23.59
2h1-16
Stenungsund
26.8
 
23.90
5-16
Stenungsund
26.8
 
23.61w
 1h3-16
Stenungsund
25.8
 +4.6
2008
22.17
 2-17
Norrtälje
10.8
 +0.4
22.30
1h3-17
Norrtälje
9.8
 0.0
2009
22.30
 2h1-19
Karlskrona
15.8
 +1.1
22.61
6-19
Karlskrona
16.8
 +1.1
22.10w
 3s2-19
Karlskrona
16.8
 +2.5
2010
22.27
 5
Stockholm/S
31.8
 +1.9
2011
22.06
 1
Mölndal
18.6
 0.0
22.27
4s1
Gävle
14.8
-1.6
22.36
2h4
Gävle
13.8
-2.4
21.65w
 4
Sollentuna
22.6
 +2.9
22.06w
 8
Gävle
14.8
 +2.2
2012
21.82
 1h5
Göteborg/U
8.7
 +0.2
21.87
2rB
Karlstad
19.7
-1.5
2013
21.83
 1D
Alphen aan den Rijn, NED
9.6
 +0.5
22.10
5-22
Västerås
10.8
 +2.0
22.25
3s2-22
Västerås
10.8
 +0.9
22.04w
 1h1-22
Västerås
10.8
 +2.2
2014
21.83
 2
Lerum
18.6
 +0.6
22.05
4 h4
Umeå
2.8
 +0.9
22.01w
 7 s1
Umeå
3.8
 +3.1
2016
21.78
 3rB
Göteborg/U
3.7
 +1.2
21.87
3h4
Sollentuna
27.8
-0.3
22.33
6s2
Sollentuna
27.8
 +0.8
22.26w
 6
Karlstad
27.7
 +2.1
2017
21.70
3
Lerum
21.6
 +1.7
21.99
7s2
Helsingborg
27.8
 +0.4
22.32
4h2
Helsingborg
26.8
-1.3
21.56w
 1
Hvidovre, DEN
11.6
 +3.1
2018
22.80
 6rB
Irvine, CA
28.4
 +0.1
22.72w
 1rE
Karlstad
25.7
 +2.1
2019
22.12
 3
Lerum
19.6
 0.0
2020
22.37w
 3rB
Mölndal
14.6
 +3.1
2021
22.05w
 5rB
La Mirada, CA
10.4
 +2.6
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2006
5.86
 1-15
Angered
26.8
-1.5
6.20w
 1-15
Borås
11.6
 +2.9
2007
6.71
1-17
Varberg
12.8
 +1.2
6.47
6-16
Stenungsund
24.8
 +1.6
2008
6.49
 2-17
Uddevalla
26.7
 +0.3
6.48
5-17
Norrtälje
9.8
 0.0
6.02
12q-17
Norrtälje
8.8
-2.9
6.52w
 4-17
Sävedalen
7.6
 +2.1
2009
6.31
 +-19
Sävedalen
30.5
 +0.8
6.36w
 1-17
Kungsbacka
13.9
 +4.9
Inne Visa/dölj alla resultat
2006
5.61
 14-15
Västerås
4.3
 
5.45
3-15
Göteborg/FH
26.11
 
2007
6.16
 1-16
Göteborg/FH
9.12
 
2008
6.07
 8-17
Eskilstuna
1.3
 
2009
6.39
2-19
Göteborg/FH
11.1
 
Kula
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
6.96
1h1-19
Göteborg/FH
8.3
 
6.88
1s2-19
Göteborg/FH
8.3
 
6.86
2-19
Göteborg/FH
8.3
 
Ute
100 m
SM 2010
3
h3
11.01
SM 2011 2
10.70
1
s1
10.67
2
h4
10.97
SM 2012 5
10.76
4
s2
10.71
2
h2
10.76w
SM 2013
4
h2
10.88
SM 2014
6
s2
10.83
4
h1
10.84w
SM 2015
6
s1
10.86
2
h1
10.93
SM 2016
7
s1
10.75
4
h3
10.84w
SM 2019 6
10.94
5
h1
10.83
200 m
SM 2011 8
22.06w
4
s1
22.27
2
h4
22.36
SM 2014
7
s1
22.01w
4
h4
22.05
SM 2016
6
s2
22.33
3
h4
21.87
SM 2017
7
s2
21.99
4
h2
22.32
4x100 m
SM 2016 1
39.99
SM 2017 1
40.21
Inne
60 m
ISM 2010 5
6.94
2
h2
7.06
ISM 2011 4
6.85
2
h1
6.96
ISM 2013 5
6.89
3
h1
6.95
ISM 2014 4
6.82
2
s2
6.74
1
h4
6.86
ISM 2015 3
6.88
2
s1
6.87
2
h2
6.89
ISM 2016 8
6.96
3
h2
6.86
ISM 2017
3
h2
6.94
3
h2
6.94

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2007 3
16
11.40
2
16
s2
11.53w
2
16
h3
11.39w
USM 2008 2
17
10.78
1
17
h2
10.83
JSM 2009 3
19
10.84
1
19
h2
10.90
JSM 2010 3
19
10.95
2
19
s1
11.20
1
19
h4
11.19
JSM 2011 2
22
10.60
2
22
s1
10.60w
2
22
h2
10.85w
JSM 2013 3
22
10.72w
4
22
s1
10.60w
2
22
h1
10.88
200 m
USM 2007 5
16
23.90
1
16
h3
23.61w
2
16
h1
23.59
USM 2008 2
17
22.17
1
17
h3
22.30
JSM 2009 6
19
22.61
3
19
s2
22.10w
2
19
h1
22.30
JSM 2013 5
22
22.10
3
22
s2
22.25
1
22
h1
22.04w
Längd
USM 2007 6
16
6.47
USM 2008 5
17
6.48
12
17
Q
6.02
Inne
60 m
IUSM 2006 5
15
7.44
2
15
s2
7.49
2
15
h1
7.49
IJSM 2009 2
19
6.86
1
19
s2
6.88
IJSM 2010 2
19
6.86
2
19
s1
6.96
1
19
h5
6.99
IJSM 2011 4
22
6.91
2
22
s1
6.90
1
22
h3
7.03
IJSM 2012 1
22
6.79
2
22
s1
6.86
1
22
h2
7.06
IJSM 2013 2
22
6.89
1
22
s1
6.91
1
22
h2
6.95
Längd
IUSM 2006 14
15
5.61
IUSM 2008 8
17
6.07
Kula
IJSM 2009 2
19
6.86
1
19
s2
6.88
1
19
h1
6.96
Ute
4x100 m
EM 2012 11
6
h1
39.87

Junior-ungdom
100 m
JEM19 2009 32
6
19
h5
11.00
JEM22 2013 19
6
22
h1
10.77
4x100 m
JEM22 2011 9
4
22
h2
40.45
JEM22 2013 8
22
39.58
2
22
h2
39.95