0
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 |
Män | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 60 m Inne 21 jan Final A Final | Inne 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ebrahima Camara Ebrahima Camara 96, GAM 6.72 | 96 | GAM | 6.72 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Yann Randrianasolo Yann Randrianasolo 94, FRA 6.90 | 94 | FRA | 6.90 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alieu Joof Alieu Joof 97, GAM 6.90 | 97 | GAM | 6.90 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Merlin Silveri Merlin Silveri 02, FRA 6.90 | 02 | FRA | 6.90 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jeremie Lararaudeuse Jeremie Lararaudeuse 01, MRI 6.95 | 01 | MRI | 6.95 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Tristan Despres Tristan Despres 03, FRA 6.98 | 03 | FRA | 6.98 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Cedric Demoy Cedric Demoy 97, FRA 7.07 | 97 | FRA | 7.07 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 21 jan | 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Just Kwaou-Mathey Just Kwaou-Mathey 99, FRA 6.72 | 99 | FRA | 6.72 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ebrahima Camara Ebrahima Camara 96, GAM 6.76 | 96 | GAM | 6.76 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Yann Randrianasolo Yann Randrianasolo 94, FRA 6.87 | 94 | FRA | 6.87 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Merlin Silveri Merlin Silveri 02, FRA 6.87 | 02 | FRA | 6.87 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Alieu Joof Alieu Joof 97, GAM 6.88 | 97 | GAM | 6.88 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | William Reppert William Reppert 99, FRA 6.92 | 99 | FRA | 6.92 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Tristan Despres Tristan Despres 03, FRA 7.00 | 03 | FRA | 7.00 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Sean Bermude Sean Bermude 03, FRA 7.09 | 03 | FRA | 7.09 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 21 jan | 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Cedric Demoy Cedric Demoy 97, FRA 7.03 | 97 | FRA | 7.03 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Matheo Levillain Matheo Levillain 04, FRA 7.04 | 04 | FRA | 7.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Brice Alain Brice Alain 01, FRA 7.08 | 01 | FRA | 7.08 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Yoan Lasbraunias Yoan Lasbraunias 04, FRA 7.10 | 04 | FRA | 7.10 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Louis Boquel Louis Boquel 00, FRA 7.10 | 00 | FRA | 7.10 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 21 jan | 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jeremie Lararaudeuse Jeremie Lararaudeuse 01, MRI 7.04 | 01 | MRI | 7.04 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gwen Paillat Gwen Paillat 00, FRA 7.09 | 00 | FRA | 7.09 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 200 m Inne 22 jan Final A Final | Inne 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Paul Tritenne Paul Tritenne 00, FRA 21.68 | 00 | FRA | 21.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maxime Rebierre Maxime Rebierre 03, FRA 22.11 | 03 | FRA | 22.11 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Medhi Lardeau Medhi Lardeau 99, FRA 22.28 | 99 | FRA | 22.28 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Gautier Loones Gautier Loones 01, FRA 22.34 | 01 | FRA | 22.34 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 22 jan | 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Paul Tritenne Paul Tritenne 00, FRA 21.62 | 00 | FRA | 21.62 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maxime Rebierre Maxime Rebierre 03, FRA 22.20 | 03 | FRA | 22.20 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Gautier Loones Gautier Loones 01, FRA 22.22 | 01 | FRA | 22.22 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 22 jan | 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ronan Philippot Ronan Philippot 98, FRA 22.22 | 98 | FRA | 22.22 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m Inne 21 jan Final A Final | Inne 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Axel Hervochon Axel Hervochon 03, FRA 48.72 | 03 | FRA | 48.72 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ronan Philippot Ronan Philippot 98, FRA 48.82 | 98 | FRA | 48.82 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Maximilien Pote Maximilien Pote 00, FRA 49.39 | 00 | FRA | 49.39 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Florian Rousselot Florian Rousselot 03, FRA 49.76 | 03 | FRA | 49.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 21 jan | 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Victor Fofana Victor Fofana 01, FRA 48.97 | 01 | FRA | 48.97 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Simon Deschamps Simon Deschamps 04, FRA 49.17 | 04 | FRA | 49.17 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mateo Clemenceau Mateo Clemenceau 02, FRA 49.31 | 02 | FRA | 49.31 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C 21 jan | 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Florian Jouanneau Florian Jouanneau 01, FRA 49.95 | 01 | FRA | 49.95 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 800 m Inne 22 jan Final A Final | Inne 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Georget Pontillo Georget Pontillo 99, FRA 1:51.32 | 99 | FRA | 1:51.32 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Hugo James Hugo James 99, FRA 1:51.43 | 99 | FRA | 1:51.43 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Charlelie Voncq Charlelie Voncq 00, FRA 1:51.94 | 00 | FRA | 1:51.94 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Enzo Granger Enzo Granger 99, FRA 1:51.95 | 99 | FRA | 1:51.95 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Quentin Gehan Quentin Gehan 03, FRA 1:53.60 | 03 | FRA | 1:53.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Gabin Menoret Gabin Menoret 03, FRA 1:55.45 | 03 | FRA | 1:55.45 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 1500 m Inne 21 jan Final A Final | Inne 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexis Gueroc Alexis Gueroc 98, FRA 3:52.74 | 98 | FRA | 3:52.74 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Romain Mainguy Romain Mainguy 00, FRA 3:54.30 | 00 | FRA | 3:54.30 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Tiago Ribeiro Tiago Ribeiro 97, POR 3:54.61 | 97 | POR | 3:54.61 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Noe Routhiau Noe Routhiau 02, FRA 3:55.46 | 02 | FRA | 3:55.46 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Thibaut Hocquette Thibaut Hocquette 98, FRA 3:57.83 | 98 | FRA | 3:57.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alex Ferrand Alex Ferrand 95, FRA 3:58.37 | 95 | FRA | 3:58.37 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 60 m häck Inne 22 jan Final A Final | Inne 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Cameron Ngo Cameron Ngo 00, FRA 8.00 | 00 | FRA | 8.00 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cedric Faune Cedric Faune 80, FRA 8.16 | 80 | FRA | 8.16 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Gregoire Goupil Gregoire Goupil 03, FRA 8.28 | 03 | FRA | 8.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Mael Pomponne Mael Pomponne 93, FRA 8.41 | 93 | FRA | 8.41 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Alexandre Rangeard Alexandre Rangeard 03, FRA 8.54 | 03 | FRA | 8.54 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 22 jan | 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Cameron Ngo Cameron Ngo 00, FRA 7.99 | 00 | FRA | 7.99 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mael Pomponne Mael Pomponne 93, FRA 8.25 | 93 | FRA | 8.25 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Cedric Faune Cedric Faune 80, FRA 8.30 | 80 | FRA | 8.30 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Gregoire Goupil Gregoire Goupil 03, FRA 8.36 | 03 | FRA | 8.36 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Höjd Inne 21 jan Final A Final | Inne 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Noe Del Proposto Noe Del Proposto 01, FRA 2.10 | 01 | FRA | 2.10 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lennert Naeff Lennert Naeff 02, NED 2.02 | 02 | NED | 2.02 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Stav Inne 22 jan Final A Final | Inne 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Valentin Pottier Valentin Pottier 02, FRA 5.26 | 02 | FRA | 5.26 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sloan Petiphar Sloan Petiphar 03, FRA 5.26 | 03 | FRA | 5.26 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Tristan Despres Tristan Despres 03, FRA 5.06 | 03 | FRA | 5.06 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Baptiste Renaudin Baptiste Renaudin 02, FRA 5.06 | 02 | FRA | 5.06 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Clement Savy Clement Savy 95, FRA 4.81 | 95 | FRA | 4.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Längd Inne 21 jan Final A Final | Inne 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Yann Randrianasolo Yann Randrianasolo 94, FRA 7.46 | 94 | FRA | 7.46 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Archel Evrard Biniakounou Archel Evrard Biniakounou 93, CGO 7.08 | 93 | CGO | 7.08 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Arthur Forestier Arthur Forestier 03, FRA 6.94 | 03 | FRA | 6.94 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Samuel Daviaud Samuel Daviaud 00, FRA 6.90 | 00 | FRA | 6.90 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Tresteg Inne 22 jan Final A Final | Inne 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Axel Tanic Axel Tanic 94, FRA 15.04 | 94 | FRA | 15.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ange Ganga Ange Ganga 02, FRA 14.81 | 02 | FRA | 14.81 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nathan Boulay Nathan Boulay 02, FRA 14.56 | 02 | FRA | 14.56 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Serge Solonirina Serge Solonirina 94, FRA 13.91 | 94 | FRA | 13.91 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Gång 5000 m Inne 21 jan Final A Final | Inne 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Aymeric Hue Aymeric Hue 01, FRA 21:10.30 | 01 | FRA | 21:10.30 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Quentin Chenuet Quentin Chenuet 05, FRA 21:22.83 | 05 | FRA | 21:22.83 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Bastien Picart Bastien Picart 06, FRA 22:33.58 | 06 | FRA | 22:33.58 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sébastien Delaunay Sébastien Delaunay 74, FRA 22:47.02 | 74 | FRA | 22:47.02 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 60 m Inne 21 jan Final A Final | Inne 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Matheo Levillain Matheo Levillain 04, FRA 7.09 | 04 | FRA | 7.09 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 60 m häck (99.1 cm) Inne 22 jan Final A Final | Inne 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Matheo Caillaud Matheo Caillaud 04, FRA 8.14 | 04 | FRA | 8.14 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lilian Thibault Lilian Thibault 05, FRA 8.46 | 05 | FRA | 8.46 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 22 jan | 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Matheo Caillaud Matheo Caillaud 04, FRA 8.05 | 04 | FRA | 8.05 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Simon Deschamps Simon Deschamps 04, FRA 8.28 | 04 | FRA | 8.28 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lilian Thibault Lilian Thibault 05, FRA 8.38 | 05 | FRA | 8.38 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Höjd Inne 21 jan Final A Final | Inne 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Edouard Chaudet Edouard Chaudet 05, FRA 1.99 | 05 | FRA | 1.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Bassirou Gueye Bassirou Gueye 05, FRA 1.99 | 05 | FRA | 1.99 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Stav Inne 22 jan Final A Final | Inne 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mathis Prod Homme Mathis Prod Homme 04, FRA 5.16 | 04 | FRA | 5.16 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Augustin Becquet-Perigon Augustin Becquet-Perigon 05, FRA 4.81 | 05 | FRA | 4.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Längd Inne 21 jan Final A Final | Inne 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Paul Thauvin Paul Thauvin 04, FRA 7.15 | 04 | FRA | 7.15 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Tresteg Inne 22 jan Final A Final | Inne 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Bassirou Gueye Bassirou Gueye 05, FRA 13.93 | 05 | FRA | 13.93 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 60 m häck (91.4 cm) Inne 22 jan Final A Final | Inne 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Adams Otelo Adams Otelo 07, FRA 8.28 | 07 | FRA | 8.28 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Louis Sauvage Louis Sauvage 06, FRA 8.28 | 06 | FRA | 8.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Corentin Longuet Corentin Longuet 06, FRA 8.38 | 06 | FRA | 8.38 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Aboubakar Camara Aboubakar Camara 07, FRA 8.54 | 07 | FRA | 8.54 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Timothee Grellier Timothee Grellier 06, FRA 8.57 | 06 | FRA | 8.57 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 22 jan | 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Louis Sauvage Louis Sauvage 06, FRA 8.24 | 06 | FRA | 8.24 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Corentin Longuet Corentin Longuet 06, FRA 8.43 | 06 | FRA | 8.43 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Adams Otelo Adams Otelo 07, FRA 8.45 | 07 | FRA | 8.45 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Mael Curiale Mael Curiale 07, FRA 8.49 | 07 | FRA | 8.49 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Timothee Grellier Timothee Grellier 06, FRA 8.55 | 06 | FRA | 8.55 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Aboubakar Camara Aboubakar Camara 07, FRA 8.59 | 07 | FRA | 8.59 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Stav Inne 22 jan Final A Final | Inne 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Celestin Becquet-Perigon Celestin Becquet-Perigon 07, FRA 4.61 | 07 | FRA | 4.61 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Celestin Noblet Celestin Noblet 06, FRA 4.61 | 06 | FRA | 4.61 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 60 m Inne 22 jan Final A Final | Inne 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Angelica Berriot Angelica Berriot 99, FRA 7.64 | 99 | FRA | 7.64 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lea Tournellec Lea Tournellec 95, FRA 7.65 | 95 | FRA | 7.65 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Camille Reinhard Camille Reinhard 02, FRA 7.68 | 02 | FRA | 7.68 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jeanne Charruault Jeanne Charruault 01, FRA 7.68 | 01 | FRA | 7.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Carla Andre Carla Andre 97, FRA 7.71 | 97 | FRA | 7.71 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Caroline Chaillou Caroline Chaillou 96, FRA 7.73 | 96 | FRA | 7.73 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Camille Seri Camille Seri 99, FRA 7.78 | 99 | FRA | 7.78 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Victoire Gredin-Bour Victoire Gredin-Bour 01, FRA 7.80 | 01 | FRA | 7.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 22 jan | 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sharon Michaud Sharon Michaud 03, FRA 7.76 | 03 | FRA | 7.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emy Lesage Emy Lesage 03, FRA 7.98 | 03 | FRA | 7.98 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 22 jan | 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lea Tournellec Lea Tournellec 95, FRA 7.65 | 95 | FRA | 7.65 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Angelica Berriot Angelica Berriot 99, FRA 7.67 | 99 | FRA | 7.67 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Carla Andre Carla Andre 97, FRA 7.67 | 97 | FRA | 7.67 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Camille Seri Camille Seri 99, FRA 7.67 | 99 | FRA | 7.67 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jeanne Charruault Jeanne Charruault 01, FRA 7.69 | 01 | FRA | 7.69 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Caroline Chaillou Caroline Chaillou 96, FRA 7.77 | 96 | FRA | 7.77 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Amandine Brossier Amandine Brossier 95, FRA 7.83 | 95 | FRA | 7.83 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 22 jan | 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Camille Reinhard Camille Reinhard 02, FRA 7.76 | 02 | FRA | 7.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Victoire Gredin-Bour Victoire Gredin-Bour 01, FRA 7.79 | 01 | FRA | 7.79 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Agathe Capon Agathe Capon 05, FRA 7.80 | 05 | FRA | 7.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sharon Michaud Sharon Michaud 03, FRA 7.81 | 03 | FRA | 7.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Camille Le Roux Camille Le Roux 06, FRA 7.97 | 06 | FRA | 7.97 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Shahyna Coudriau Shahyna Coudriau 05, FRA 8.00 | 05 | FRA | 8.00 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 22 jan | 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emmy Malinge Emmy Malinge 07, FRA 7.98 | 07 | FRA | 7.98 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 200 m Inne 21 jan Final A Final | Inne 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Louise Maraval Louise Maraval 01, FRA 24.00 | 01 | FRA | 24.00 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Camille Seri Camille Seri 99, FRA 24.26 | 99 | FRA | 24.26 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Amandine Brossier Amandine Brossier 95, FRA 24.33 | 95 | FRA | 24.33 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Camille Reinhard Camille Reinhard 02, FRA 24.93 | 02 | FRA | 24.93 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 21 jan | 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Louise Maraval Louise Maraval 01, FRA 23.91 | 01 | FRA | 23.91 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Amandine Brossier Amandine Brossier 95, FRA 24.23 | 95 | FRA | 24.23 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Camille Seri Camille Seri 99, FRA 24.27 | 99 | FRA | 24.27 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 21 jan | 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Camille Reinhard Camille Reinhard 02, FRA 24.69 | 02 | FRA | 24.69 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maiwenn Lheveder Maiwenn Lheveder 03, FRA 24.89 | 03 | FRA | 24.89 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 21 jan | 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Caroline Chaillou Caroline Chaillou 96, FRA 24.83 | 96 | FRA | 24.83 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elizabeth Ndudi Elizabeth Ndudi 05, IRL 24.85 | 05 | IRL | 24.85 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m Inne 22 jan Final A Final | Inne 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marie Kimumba Marie Kimumba 95, SWE 55.43 | 95 | SWE | 55.43 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maena Drouin Maena Drouin 01, FRA 56.34 | 01 | FRA | 56.34 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Laura Guerin Laura Guerin 99, FRA 57.06 | 99 | FRA | 57.06 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lena Geffard Lena Geffard 00, FRA 58.41 | 00 | FRA | 58.41 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 60 m häck Inne 21 jan Final A Final | Inne 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Laura Valette Laura Valette 97, FRA 8.18 | 97 | FRA | 8.18 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Rougui Sow Rougui Sow 95, FRA 8.43 | 95 | FRA | 8.43 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Louise Maraval Louise Maraval 01, FRA 8.43 | 01 | FRA | 8.43 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lou-Anne Jollivet Lou-Anne Jollivet 01, FRA 8.61 | 01 | FRA | 8.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Maud Branlard Maud Branlard 01, FRA 8.80 | 01 | FRA | 8.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Clara Ingoglia Clara Ingoglia 99, FRA 8.93 | 99 | FRA | 8.93 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 21 jan | 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Laura Valette Laura Valette 97, FRA 8.19 | 97 | FRA | 8.19 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Rougui Sow Rougui Sow 95, FRA 8.29 | 95 | FRA | 8.29 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Louise Maraval Louise Maraval 01, FRA 8.39 | 01 | FRA | 8.39 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lou-Anne Jollivet Lou-Anne Jollivet 01, FRA 8.61 | 01 | FRA | 8.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Maud Branlard Maud Branlard 01, FRA 8.72 | 01 | FRA | 8.72 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Katydja Ahmed Katydja Ahmed 02, FRA 8.86 | 02 | FRA | 8.86 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Clara Ingoglia Clara Ingoglia 99, FRA 8.90 | 99 | FRA | 8.90 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Höjd Inne 22 jan Final A Final | Inne 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Laura Salin-Eyike Laura Salin-Eyike 95, FRA 1.78 | 95 | FRA | 1.78 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Marine Vallet Marine Vallet 93, FRA 1.75 | 93 | FRA | 1.75 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Stav Inne 21 jan Final A Final | Inne 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marie Rivereau Marie Rivereau 94, FRA 4.13 | 94 | FRA | 4.13 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Berenice Petit Berenice Petit 98, FRA 3.93 | 98 | FRA | 3.93 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Eva Guingouain Eva Guingouain 03, FRA 3.83 | 03 | FRA | 3.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Cloe Sauvage Cloe Sauvage 99, FRA 3.63 | 99 | FRA | 3.63 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Längd Inne 22 jan Final A Final | Inne 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Esraa Owis Esraa Owis 97, EGY 6.32 | 97 | EGY | 6.32 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Rougui Sow Rougui Sow 95, FRA 6.27 | 95 | FRA | 6.27 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Angelica Berriot Angelica Berriot 99, FRA 6.16 | 99 | FRA | 6.16 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Agathe Bougouin Agathe Bougouin 99, FRA 6.04 | 99 | FRA | 6.04 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Mallaury Bourloton Mallaury Bourloton 00, FRA 5.51 | 00 | FRA | 5.51 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Kula Inne 21 jan Final A Final | Inne 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexandra Aubry Alexandra Aubry 98, FRA 12.76 | 98 | FRA | 12.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Gång 3000 m Inne 21 jan Final A Final | Inne 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lucie Champalou Lucie Champalou 90, FRA 14:36.21 | 90 | FRA | 14:36.21 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Rachel Bouquin Rachel Bouquin 04, FRA 14:48.56 | 04 | FRA | 14:48.56 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Laurence Berton Laurence Berton 76, FRA 14:48.62 | 76 | FRA | 14:48.62 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F19 60 m Inne 22 jan Final A Final | Inne 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Agathe Capon Agathe Capon 05, FRA 7.80 | 05 | FRA | 7.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Shahyna Coudriau Shahyna Coudriau 05, FRA 7.91 | 05 | FRA | 7.91 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anais Fages Anais Fages 04, FRA 7.98 | 04 | FRA | 7.98 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 60 m Inne 22 jan Final A Final | Inne 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Arnela Ze Arnela Ze 06, FRA 7.93 | 06 | FRA | 7.93 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) Inne 21 jan Final A Final | Inne 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jeanne Couvreur Jeanne Couvreur 07, FRA 8.79 | 07 | FRA | 8.79 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 21 jan | 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jeanne Couvreur Jeanne Couvreur 07, FRA 8.91 | 07 | FRA | 8.91 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Längd Inne 22 jan Final A Final | Inne 22 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Camille Le Roux Camille Le Roux 06, FRA 6.04 | 06 | FRA | 6.04 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Kula (3.0 kg) Inne 21 jan Final A Final | Inne 21 jan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Rodeline Dutertre Rodeline Dutertre 07, FRA 13.20 | 07 | FRA | 13.20 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|