Sweden results
 

SELECT results21.ID as IDreal, RealCountry99, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+results21.RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, yearswe2021.Venue AS RealVenue, yearswe2021.Pos AS Apos, yearswe2021.Sectionname AS Secnat, results21.*, comp.*, comp.Lastupdated AS lastu, round.*, pos.*, ag.*, CASE WHEN EndDate IS NULL THEN DATE_FORMAT(StartDate, '%e.%c') ELSE CASE WHEN MONTH(StartDate)=MONTH(EndDate) THEN CONCAT(DATE_FORMAT(StartDate, '%e'),'‐',DATE_FORMAT(EndDate, '%e.%c')) ELSE CONCAT(DATE_FORMAT(StartDate, '%e.%c'),'‐',DATE_FORMAT(EndDate, '%e.%c')) END END AS Deiti, comp.StartDate AS startti, comp.CID AS cidi, results21.AGO AS agi, 1 AS Sexxi, sweevents2.EventName AS Eventswe, 'M' AS Sexs, 'Men' AS Sexi, results21.Country AS RealCountry, CONCAT(DAY(results21.Date),'.',MONTH(results21.Date)) AS RealDay, posswe.PosName AS posswe, events.TF FROM results21 LEFT JOIN results.Round ON results21.Round = Round.Ro LEFT JOIN Pos ON Pos.orderi=results21.Posorderg LEFT JOIN ag ON results21.AGO=ag.AGO LEFT JOIN posswe ON results21.Posorderg=posswe.Orderi INNER JOIN EVENTS ON events.orderi=CAST(results21.EventN AS UNSIGNED) INNER JOIN comp ON results21.CID=comp.CID INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON sweevents2.ENumber=CAST(results21.EventN AS UNSIGNED) INNER JOIN world.yearswe2021 ON results21.IID=yearswe2021.IID WHERE results21.Sex=1 and (results21.secondarypos not rlike ('K|F') or results21.secondarypos is null) AND COALESCE(AGName,'') NOT IN ('U12','U11','U10','U9','U8','Multievents') AND VenueCountry NOT IN ('SWE') UNION SELECT results21.ID as IDreal, RealCountry99, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+results21.RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, yearwswe2021.Pos AS Apos, yearwswe2021.Venue AS RealVenue, yearwswe2021.Sectionname AS Secnat, results21.*, comp.*, comp.Lastupdated AS lastu, round.*, pos.*, ag.*, CASE WHEN EndDate IS NULL THEN DATE_FORMAT(StartDate, '%e.%c') ELSE CASE WHEN MONTH(StartDate)=MONTH(EndDate) THEN CONCAT(DATE_FORMAT(StartDate, '%e'),'‐',DATE_FORMAT(EndDate, '%e.%c')) ELSE CONCAT(DATE_FORMAT(StartDate, '%e.%c'),'‐',DATE_FORMAT(EndDate, '%e.%c')) END END AS Deiti, comp.StartDate AS startti, comp.CID AS cidi, results21.AGO AS agi, 2 AS Sexxi, sweevents2w.EventName AS Eventswe, CASE WHEN results21.secondarypos rlike ('K|F') THEN 'M' ELSE 'W' END AS Sexs, CASE WHEN results21.secondarypos rlike ('K|F') THEN 'Men' ELSE 'Women' END AS Sexi, results21.Country AS RealCountry, CONCAT(DAY(results21.Date),'.',MONTH(results21.Date)) AS RealDay, posswe.PosName AS posswe, events.TF FROM results21 LEFT JOIN results.Round ON results21.Round = Round.Ro LEFT JOIN Pos ON Pos.orderi=results21.Posorderg LEFT JOIN ag ON results21.AGO=ag.AGO LEFT JOIN posswe ON results21.Posorderg=posswe.Orderi INNER JOIN EVENTS ON events.orderi=CAST(results21.EventN AS UNSIGNED) INNER JOIN comp ON results21.CID=comp.CID INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON sweevents2w.ENumber=CAST(results21.EventN AS UNSIGNED) INNER JOIN world.yearwswe2021 ON results21.IID=yearwswe2021.IID WHERE (results21.Sex=2 OR results21.secondarypos rlike ('K|F')) AND COALESCE(AGName,'') NOT IN ('U12','U11','U10','U9','U8','Multievents') AND VenueCountry NOT IN ('SWE') UNION SELECT results20.ID as IDreal, RealCountry99, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+results20.RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, yearswe2021.Pos AS Apos, yearswe2021.Venue AS RealVenue, yearswe2021.Sectionname AS Secnat, results20.*, comp.*, comp.Lastupdated AS lastu, round.*, pos.*, ag.*, CASE WHEN EndDate IS NULL THEN DATE_FORMAT(StartDate, '%e.%c') ELSE CASE WHEN MONTH(StartDate)=MONTH(EndDate) THEN CONCAT(DATE_FORMAT(StartDate, '%e'),'‐',DATE_FORMAT(EndDate, '%e.%c')) ELSE CONCAT(DATE_FORMAT(StartDate, '%e.%c'),'‐',DATE_FORMAT(EndDate, '%e.%c')) END END AS Deiti, comp.StartDate AS startti, comp.CID AS cidi, results20.AGO AS agi, 1 AS Sexxi, sweevents2.EventName AS Eventswe, 'M' AS Sexs, 'Men' AS Sexi, results20.Country AS RealCountry, CONCAT(DAY(results20.Date),'.',MONTH(results20.Date)) AS RealDay, posswe.PosName AS posswe, events.TF FROM results20 LEFT JOIN results.Round ON results20.Round = Round.Ro LEFT JOIN Pos ON Pos.orderi=results20.Posorderg LEFT JOIN ag ON results20.AGO=ag.AGO LEFT JOIN posswe ON results20.Posorderg=posswe.Orderi INNER JOIN EVENTS ON events.orderi=CAST(results20.EventN AS UNSIGNED) INNER JOIN comp ON results20.CID=comp.CID INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON sweevents2.ENumber=CAST(results20.EventN AS UNSIGNED) INNER JOIN world.yearswe2021 ON results20.IID=yearswe2021.IID WHERE results20.Sex=1 and (results20.secondarypos not rlike ('K|F') or results20.secondarypos is null) AND MONTH(results20.Date)>10 AND COALESCE(AGName,'') NOT IN ('U12','U11','U10','U9','U8','Multievents') AND VenueCountry NOT IN ('SWE') UNION SELECT results20.ID as IDreal, RealCountry99, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+results20.RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, yearwswe2021.Pos AS Apos, yearwswe2021.Venue AS RealVenue, yearwswe2021.Sectionname AS Secnat, results20.*, comp.*, comp.Lastupdated AS lastu, round.*, pos.*, ag.*, CASE WHEN EndDate IS NULL THEN DATE_FORMAT(StartDate, '%e.%c') ELSE CASE WHEN MONTH(StartDate)=MONTH(EndDate) THEN CONCAT(DATE_FORMAT(StartDate, '%e'),'‐',DATE_FORMAT(EndDate, '%e.%c')) ELSE CONCAT(DATE_FORMAT(StartDate, '%e.%c'),'‐',DATE_FORMAT(EndDate, '%e.%c')) END END AS Deiti, comp.StartDate AS startti, comp.CID AS cidi, results20.AGO AS agi, 2 AS Sexxi, sweevents2w.EventName AS Eventswe, CASE WHEN results20.secondarypos rlike ('K|F') THEN 'M' ELSE 'W' END AS Sexs, CASE WHEN results20.secondarypos rlike ('K|F') THEN 'Men' ELSE 'Women' END AS Sexi, results20.Country AS RealCountry, CONCAT(DAY(results20.Date),'.',MONTH(results20.Date)) AS RealDay, posswe.PosName AS posswe, events.TF FROM results20 LEFT JOIN results.Round ON results20.Round = Round.Ro LEFT JOIN Pos ON Pos.orderi=results20.Posorderg LEFT JOIN ag ON results20.AGO=ag.AGO LEFT JOIN posswe ON results20.Posorderg=posswe.Orderi INNER JOIN EVENTS ON events.orderi=CAST(results20.EventN AS UNSIGNED) INNER JOIN comp ON results20.CID=comp.CID INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON sweevents2w.ENumber=CAST(results20.EventN AS UNSIGNED) INNER JOIN world.yearwswe2021 ON results20.IID=yearwswe2021.IID WHERE (results20.Sex=2 OR results20.secondarypos rlike ('K|F')) AND MONTH(results20.Date)>10 AND COALESCE(AGName,'') NOT IN ('U12','U11','U10','U9','U8','Multievents') AND VenueCountry NOT IN ('SWE') ORDER BY lastu DESC, startti DESC, cidi, Venue, agi, sexxi, RealEventN, EventN, Ro, Posorderg, Remarks, CASE WHEN Pos1>0 THEN Pos1 ELSE 99999 END, SortResult

18.9 Oslo, NOR, NC
Kvinnor Halvmaraton: 6) Jessica Gunnarsson 1:18:21
18.9 Fana, NOR
Män Slägga: 3) Ragnar Carlsson Hässelby 73.26;
Kvinnor 300 m: 2) Lovisa Lindh Ullevi 1:27.57;
Kvinnor Slägga: 2) Sara Forssell Motala 63.66
31.7‐7.8 Humble, TX
P18 Tiokamp (High school) (1.8): 8) Benjamin Blomqvist Örgryte 6.001 (12.05/-1.0  5.76/-1.1  12.13  1.75  51.63  16.26/-1.2  35.43  3.65  41.63  4:49.56), 12) Henrik Rosario Örgryte 4.521 (12.31/+0.9  5.64/+1.0  10.37  1.60  55.96  19.75/-0.9  29.51  NH  38.63  4:46.25)
P13 Kula (4.0 kg) (4.8): 3) Noah Blomqvist Örgryte 12.78;
P13 Diskus (1.0 kg) (2.8): 3) Noah Blomqvist Örgryte 43.10;
P13 Spjut (600 g) (3.8): 10) Noah Blomqvist Örgryte 32.74
12.9 Hamburg, GER
Män Maraton: 33) Jonas Johansson 2:53:13;
Kvinnor Maraton: 2) Camilla Elofsson Huddinge 2:43:27, 10) Sofia Gruvberger Saal 3:23:52
12.9 Wien, AUT
Män Maraton: 43) Kristoffer Linna 2:49:15
14.9 Bellinzona, SUI
Män 400 m Final B: 5) Felix Svensson^ Mölndal 46.71;
Män 400 m häck Final B: 1) Carl Bengtström Örgryte 48.53;
Kvinnor 800 m: 3) Lovisa Lindh Ullevi 1:59.94;
Kvinnor Stav: 9) Michaela Meijer Örgryte 4.05
13‐14.9 Zagreb, CRO, Hanžeković
Män 800 m (14.9): 5) Andreas Kramer Ullevi 1:45.53;
Män Diskus (14.9): 1) Daniel Ståhl Spårvägen 67.79, 4) Simon Pettersson Hässelby 64.77;
Kvinnor 200 m (14.9, +0.3): 5) Moa Hjelmer Spårvägen 23.58;
Kvinnor 2000 m (14.9): 9) Meraf Bahta Hälle 5:47.17, 10) Sara Christiansson Sävedalen 5:48.57
10‐12.9 Kristiansand, NOR, NC
Män 100 m Heat 1 (10.9, -1.2): 7) Erik Artelius 11.59
12.9 Halden, NOR
Män 10 km: 4) Joacim Carlsson Åsbro 36:07
6.9 Blacksburg, VA
Kvinnor Castorama: 1) Emma Thor Tureberg 2.779 (10.77  25.59  35.02  54.78)
12.9 Papenburg, GER
F15 Längd: 6) Sophia Schüttert Lund 4.18 (+0.1);
P13 800 m: 1) Christian Schüttert Lund 2:25.75;
P13 Höjd: 3) Christian Schüttert Lund 1.39
10.9 Recklinghausen, GER
Kvinnor Stav:  Michaela Meijer Örgryte NH
12.9 Berlin, GER, ISTAF
Kvinnor Längd: 3) Khaddi Sagnia Ullevi 6.60 (-0.2)
4.9 Langueux, FRA, NC
Kvinnor 10 km: 31) Nova Ojutkangas Västerås 36:32
5.9 Eidsvoll, NOR
Män Halvmaraton: 8) Joacim Carlsson Åsbro 1:17:01
24.2 Fort Lauderdale, FL
Kvinnor Diskus: 1) Rowan Sundevall Kalmar SK 22.81;
Kvinnor Shot Put (2.72kg): 1) Rowan Sundevall Kalmar SK 8.21;
Kvinnor Spjut: 1) Rowan Sundevall Kalmar SK 24.24
20.2 Austin, TX
Män 800 m: 2) Ethan Langselius 2:05.6m
6.2 Marble Falls, TX
Män Kula (4.0 kg): 1) Noah Blomqvist Örgryte 13.21;
Män Diskus (1.0 kg): 1) Noah Blomqvist Örgryte 39.48
6.2 Austin, TX
Män 1600 m: 3) Ethan Langselius 5:06.8m
14‐15.1 Bethesda, MD
Kvinnor 1600 m (15.1): 5) Fredrika Rosén Lidingö 7:03.0m
8‐9.9 Zürich, SUI, WK
Män Stav (9.9): 1) Armand Duplantis Upsala 6.06;
Män Längd (8.9): 1) Thobias Montler Malmö 8.17 (+0.1);
Män Diskus (9.9): 1) Daniel Ståhl Spårvägen 66.49, 5) Simon Pettersson Hässelby 63.68;
Kvinnor 800 m (9.9): 9) Lovisa Lindh Ullevi 2:00.84;
Kvinnor Längd (8.9): 2) Khaddi Sagnia Ullevi 6.83 (0.0);
Kvinnor Kula (8.9): 3) Fanny Roos Malmö 18.75
28.8 London, GBR
Kvinnor Stav: 1) Emma Kiviniemi Andersson Spårvägen 4.00
6.8 Fort Lauderdale, FL
K Diskus: 4) Rowan Sundevall Kalmar SK 22.80;
K Vikt (7.26 kg): 2) Rowan Sundevall Kalmar SK 6.74;
K Spjut: 1) Rowan Sundevall Kalmar SK 26.35;
K Shot Put (2.72kg): 2) Rowan Sundevall Kalmar SK 8.57;
K Slägga: 4) Rowan Sundevall Kalmar SK 27.26;
K Slägga (3.0 kg): 1) Rowan Sundevall Kalmar SK 30.01
23.7 Fort Lauderdale, FL
K Slägga: 6) Rowan Sundevall Kalmar SK 28.11;
K Diskus: 10) Rowan Sundevall Kalmar SK 20.16;
K Spjut: 2) Rowan Sundevall Kalmar SK 26.88;
K Shot Put (2.72kg): 1) Rowan Sundevall Kalmar SK 8.75
5.9 Aarhus, DEN
Kvinnor 200 m (+1.4): 7) Lovisa Johansson Sjödin Ullevi 28.08;
Kvinnor Diskus: 8) Lovisa Johansson Sjödin Ullevi 11.80;
Kvinnor 4x100 m: 5) Aarhus Fremad Atletik * 50.28 (Maiken  Larsen,  Marie  Qvist  Jensen,  Laura  Kathrine  Kornum,  Lovisa  Johansson  Sjödin);
Kvinnor 4x400 m: 6) Aarhus Fremad Atletik * 4:16.14 (Marie  Qvist  Jensen,  Laura  Kathrine  Kornum,  Lovisa  Johansson  Sjödin,  Helene  Svane)
4‐5.9 Moulton, GBR
Män Slägga Final 1 (4.9): 3) James Ericsson-Nicholls KFUM Örebro 52.84
4.9 Langueux, FRA, NC
Män 10 km Final B: 113) Tristan Ojutkangas Västerås 35:41
4.9 Oderzo, ITA
P19 10 km: 3) Sharmarke Ahmed Hälle 31:16, 5) Wilhelm Bergentz KFUM Örebro 31:25, 9) Anders Danielson Frost Dala-Järna 31:56, 19) Arvid Backteman Sävedalen 33:08;
F19 5 km: 4) Julia Svennblad Hälle 17:12, 5) Alva Malmsten Nilsson Upsala 17:14, 6) Nora Lundin Hammarby 17:16, 13) Elvira Bredin Tureberg 17:31
5.9 Chorzów, POL
Kvinnor Kula: 3) Fanny Roos Malmö 18.74
1‐3.9 Bruxelles, BEL, VD
Män Stav (3.9): 1) Armand Duplantis Upsala 6.05;
Män Diskus (1.9): 1) Daniel Ståhl Spårvägen 69.31, 6) Simon Pettersson Hässelby 63.57;
Kvinnor 800 m (3.9): 6) Lovisa Lindh Ullevi 1:59.49
19.8 Tårnby, DEN
Män 100 m Final A (0.0): 6) Raymond Solomon Mpanga Malmö 11.31;
Män 300 m Final A: 1) Nick Ekelund-Arenander Malmö 33.44;
Män 1500 m Final A: 11) Eskil Petersson Malmö 4:23.00, Final B: 2) Mattias Jonsson Malmö 4:43.48
4.8 København, DEN
Män 400 m Final A: 1) Nick Ekelund-Arenander Malmö 47.73
31.8 Rovereto, ITA, Quercia
Män 3000 m: 6) Suldan Hassan Ullevi 7:44.53
28‐29.8 Ballerup, DEN, NC-vet
K50 Kula (3.0 kg) (29.8): 1) Annelie Schöldström Tureberg 8.46;
K50 Vikt (7.26 kg) (28.8): 1) Annelie Schöldström Tureberg 11.63;
K50 Slägga (3.0 kg) (28.8): 1) Annelie Schöldström Tureberg 34.55
23‐28.8 Lublin, POL, WC-Deaf
Män 100 m (24.8, +1.6): 7) Simon Sharapo KFUM Örebro 11.19, Semi 2 (24.8, +3.2): 4) Simon Sharapo KFUM Örebro 10.92w, 5) Stefan Franzén KFUM Örebro 11.17w, Heat 3 (23.8, -1.9): 3) Stefan Franzén KFUM Örebro 11.57, Heat 6 (23.8, -1.4): 2) Simon Sharapo KFUM Örebro 11.48;
Män 200 m (27.8, -0.1): 8) Simon Sharapo KFUM Örebro 22.74, Semi 1 (26.8, +1.6): 3) Simon Sharapo KFUM Örebro 22.70, Semi 3 (26.8, +0.4): 3) Stefan Franzén KFUM Örebro 22.96, Heat 2 (25.8, +1.2): 1) Simon Sharapo KFUM Örebro 22.68, Heat 6 (25.8, +3.1): 4) Stefan Franzén KFUM Örebro 22.75w;
Män 5000 m (25.8): 3) Otto Kingstedt Hässelby 14:31.50;
Män 10 000 m (23.8): 2) Otto Kingstedt Hässelby 29:47.31;
Män Spjut (23.8): 1) Theodor Thor Eskilstuna 61.95;
Kvinnor Höjd (26.8): 7) Emilia Olsson Ystad 1.40
28.8 Paris, FRA
Män Stav: 1) Armand Duplantis Upsala 6.01
4.7 London, GBR
Kvinnor Stav Final B: 1) Emma Kiviniemi Andersson Spårvägen 3.90
25‐26.8 Lausanne, SUI, Athletissima
Män Stav (26.8): 4) Armand Duplantis Upsala 5.62;
Kvinnor 800 m (26.8): 5) Lovisa Lindh Ullevi 2:01.52;
Kvinnor Längd (26.8): 2) Khaddi Sagnia Ullevi 6.92 (+1.0)
21‐22.8 Derby, GBR
M45 Kula (22.8): 2) Christer Hagberg Ullevi 12.16;
M45 Diskus (22.8): 1) Christer Hagberg Ullevi 41.51;
M45 Vikt  (22.8): 1) Christer Hagberg Ullevi 15.62;
M45 Slägga (22.8): 2) Christer Hagberg Ullevi 46.58
21.8 Merksem, BEL
Män 1500 m Final A: 1) Oliver Löfqvist Spårvägen 3:48.89, 9) Daniel Gleimar Spårvägen 3:54.38
24.8 Budapest, HUN
Män Diskus: 4) Simon Pettersson Hässelby 64.26;
Kvinnor Kula: 2) Fanny Roos Malmö 19.01
24.8 Frederiksberg, DEN
Män 100 m Final A (+0.1): 4) Raymond Solomon Mpanga Malmö 11.33;
Män 400 m Final A: 1) Nick Ekelund-Arenander Malmö 46.83
20.8 Jona, SUI
Män 1500 m Final 2: 7) Albert Hellman Stenungsunds FI 4:23.53
22.8 Milton Keynes, GBR
Män Slägga: 1) James Ericsson-Nicholls KFUM Örebro 51.69
21.8 Leuven, BEL
Kvinnor Stav: 1) Michaela Meijer Örgryte 4.15;
P17 Stav: 1) William Asker Örgryte 4.76
22.8 Berlin, GER
Män Halvmaraton: 10) David Nilsson Högby 1:04:24, 18) Olle Walleräng Spårvägen 1:06:33, 38) Andreas Lundegård Studenterna 1:10:52, 94) Martin Holm Studenterna 1:16:22, 108) Fredrick Lee Ohlsson Studenterna 1:17:25, 179) Joakim Röstlund Studenterna 1:20:53, 185) Vilhelm Öström Studenterna 1:21:16, 207) Henrik Ågren 1:22:21, 278) Daniel Hägerlöf 1:24:12, 350) Christoffer von Wachenfeldt 1:25:48, 351) Emil Bogren Rydö 1:26:17, 484) Elias Thunberg 1:31:09, 508) Per Thunberg 1:31:23, 520) Erik Klockar 1:29:17, 562) Theo Lindqvist 1:29:47;
Kvinnor Halvmaraton: 15) Johanna Salminen Studenterna 1:16:21, 23) Malin Gibrand Studenterna 1:21:51, 84) Isa Ericsson Studenterna 1:36:36
21‐22.8 København, DEN, NC
M40 Tiokamp M35-45 (22.8): 1) Lasse Ohtamaa Strand 4.355 (12.29/+0.4  5.96/0.0  13.35  1.61  DNF  DNF  34.88  3.01  47.24  DNF)
M50 Tiokamp M50-55 (22.8): 1) Mattias Sunneborn Spårvägen 8.247 (11.63/+0.4  6.28/0.0  12.88  1.76  51.67  14.79/-1.9  38.93  3.11  47.99  5:17.03)
21.8 Provo, UT
Män Kula: 1) Niklas Arrhenius^ Spårvägen 18.27;
Män Diskus: 1) Niklas Arrhenius^ Spårvägen 62.66, 2) Leif Arrhenius Spårvägen 57.64
22.8 Schifflange, LUX
Män 800 m Final A: 5) Alexander Lundskog Ullevi 1:47.42, Final B: 2) Benjamin Åberg Hälle 1:52.27;
Män 1500 m Final A: 5) Suldan Hassan Ullevi 3:41.31, 9) Emil Danielsson Spårvägen 3:46.67, Final B: 8) Samuel Pihlström Hälle 3:46.77, Final C: 5) Sebastian Nilsson Mölndal 3:47.24;
Män 5000 m: 1) Mohammad Reza* Spårvägen 13:48.29;
Kvinnor 1500 m: 1) Meraf Bahta Hälle 4:08.33, 4) Yolanda Ngarambe Tureberg 4:10.69, 11) Caroline Högardh Hässelby 4:22.70
21.8 Bern, SUI
Män 800 m: 5) Andreas Kramer Ullevi 1:46.37, 7) Joakim Andersson Spårvägen 1:47.98;
Män 1500 m: 4) Johan Rogestedt Stenungsunds FI 3:37.13;
Kvinnor 800 m: 9) Lovisa Lindh Ullevi 2:03.92;
Kvinnor Kula: 3) Fanny Roos Malmö 18.81;
M Nationell 200 m Final A (+0.3): 2) Felix Svensson^ Mölndal 20.72
20‐21.8 Eugene, OR, Pre
Kvinnor Höjd (21.8): 6) Erika Kinsey Trångsviken 1.83
18.8 Manchester, GBR
Kvinnor 400 m: 7) Linnea Killander Malmö 59.34
19.8 Lahti, FIN
Män 100 m (+0.6): 3) Viktor Thor Strand 10.54, 4) William Thor Strand 10.65, Heat 1 (+1.8): 3) William Thor Strand 10.69, Heat 2 (-0.5): 1) Viktor Thor Strand 10.65;
Män 800 m Final A: 5) Alexander Lundskog Ullevi 1:46.33;
Män 3000 m: 2) Andreas Almgren Tureberg 7:41.72, 5) Suldan Hassan Ullevi 7:59.71;
Kvinnor Längd: 2) Malin Otterling Marmbrandt Västerås 6.32 (+1.4)
15.8 Dachau, GER
Män 1500 m: 1) Oliver Langselius Spårvägen 4:16.43, 2) Ethan Langselius 4:18.21
18‐22.8 Nairobi, KEN, JVM
P19 400 m häck (22.8):  Oskar Edlund Täby DQ, Semi 3 (21.8): 1) Oskar Edlund Täby 50.70, Heat 5 (19.8): 1) Oskar Edlund Täby 52.77;
P19 Tresteg (22.8): 1) Gabriel Wallmark Örgryte 16.43 (+1.1);
F19 Längd (22.8): 1) Maja Åskag Råby-Rekarne 6.60 (+1.5), Kval (20.8): 2) Maja Åskag Råby-Rekarne 6.39 (+0.5);
F19 Tresteg (20.8): 1) Maja Åskag Råby-Rekarne 13.75 (+0.4), Kval (19.8): 1) Maja Åskag Råby-Rekarne 13.48 (+0.2)
15.8 Milton Keynes, GBR
Män Slägga: 1) James Ericsson-Nicholls KFUM Örebro 53.13
14‐15.8 Cardiff, GBR, Welsh Ch
Kvinnor Stav (15.8): 5) Emma Kiviniemi Andersson Spårvägen 4.05
14.8 Huizingen, BEL
Kvinnor 400 m Final A: 4) Sandra Knezevic Hässelby 54.18
14.8 Regensdorf, SUI
Män 1500 m Final E: 9) Albert Hellman Stenungsunds FI 4:30.73
12.8 Langenthal, SUI
Män 100 m Final A (+0.2): 2) Felix Svensson^ Mölndal 10.54
13‐14.8 Valmiera, LAT
Kvinnor Tresteg (13.8): 1) Aina Griksaite* Spårvägen 13.78 (-0.4)
13.8 Provo, UT
Män Diskus: 1) Niklas Arrhenius^ Spårvägen 62.82, 2) Leif Arrhenius Spårvägen 59.15
14‐15.8 København, DEN
Män 400 m Final A (14.8): 2) Emil Engdahl Helsingborg 52.54;
Kvinnor Längd (15.8): 7) Hanna Dahlberg Eslövs AI 4.99 (-1.4)
15.8 Tornio, FIN
Män 100 m (0.0): 2) Elias Saief Ennasser HaparandaTorn. 12.03, 3) Abdihamiid Nur HaparandaTorn. 12.29;
Män Längd: 2) Abdihamiid Nur HaparandaTorn. 4.72 (+1.1)
14.8 La Chaux-de-Fonds, SUI, Résisprint
Män 400 m Final B: 4) Felix Svensson^ Mölndal 46.23
13‐15.8 Turku, FIN, NC-j
M22 100 m (14.8, +1.6): 2) Viktor Thor Strand 10.50, 3) William Thor Strand 10.57, Heat 1 (14.8, +2.4): 2) Viktor Thor Strand 10.58w, Heat 2 (14.8, +0.5): 1) William Thor Strand 10.82;
M22 200 m (15.8, +1.2): 3) Viktor Thor Strand 21.92, 4) William Thor Strand 21.98, Heat 1 (15.8, +1.5): 2) Viktor Thor Strand 22.11;
K22 Tresteg (15.8): 7) Annina Stens Spårvägen 11.91 (+1.4)
7.8 Eton, GBR
Kvinnor 400 m Final A: 2) Linnea Killander Malmö 56.77
11.8 Helsinki, FIN
Kvinnor 400 m Final A: 2) Sandra Knezevic Hässelby 54.35
10.8 Lillehammer, NOR
Män 100 m Final B (+1.0): 3) Erik Artelius 11.29
11.7 Pont Audemer, FRA
Män 10 km: 52) Tristan Ojutkangas Västerås 34:33
7.8 Milton Keynes, GBR
Män Slägga: 3) James Ericsson-Nicholls KFUM Örebro 47.96
7.8 Provo, UT
Män Diskus: 1) Niklas Arrhenius^ Spårvägen 64.30
6‐8.8 Jessheim, NOR
Män 200 m Final B (6.8, 0.0): 4) Erik Artelius 22.96;
Män 800 m Final A (6.8): 7) Gustav Bivstedt Hässelby 1:50.61;
Män 3000 m Final A (6.8): 2) Emil Danielsson Spårvägen 7:46.29, 4) Suldan Hassan Ullevi 7:48.19, 12) Samuel Pihlström Hälle 7:59.02;
Kvinnor 400 m (7.8): 3) Linnea Gateman Strömstads IF 59.02, Final A (7.8): 3) Linnea Gateman Strömstads IF 59.02;
Kvinnor 800 m Final A (6.8): 5) Lovisa Bivstedt Hässelby 2:08.00, 8) Madeleine Björlin-Delmar IFK Göteborg 2:08.61;
Kvinnor 3000 m (6.8): 1) Sara Christiansson Sävedalen 9:07.89, 4) Samrawit Mengsteab Hälle 9:24.80
6‐8.8 Hyvinkää, FIN, NC-j
F17 200 m (8.8, -2.0): 1) Nora Lindahl Hässelby 24.68, Heat 3 (7.8, +2.2): 1) Nora Lindahl Hässelby 25.10w
1.8 London, GBR
Män Kula: 1) Christer Hagberg Ullevi 12.79;
Män Diskus: 1) Christer Hagberg Ullevi 42.91;
Män Slägga: 2) Christer Hagberg Ullevi 47.08
30.7 Loughborough, GBR
Kvinnor Stav: 3) Emma Kiviniemi Andersson Spårvägen 3.90
11.6 North Canton, OH
Män Slägga: 6) Ryan McCullough* Malmö 63.73
16.4 Randalls Island, NY
Kvinnor Diskus: 3) Nina Björkman Västerås 43.35
30.7 Provo, UT
Män Diskus: 1) Niklas Arrhenius^ Spårvägen 61.82
1.8 Helsinki, FIN
Kvinnor Tresteg: 2) Annina Stens Spårvägen 11.92 (-0.3)
30.7‐8.8 Tokyo, JPN, OG
Män 800 m Heat 2 (31.7): 5) Andreas Kramer Ullevi 1:46.44;
Män 1500 m Heat 3 (3.8): 12) Kalle Berglund Spårvägen 3:49.43;
Män 3000 m hinder Heat 1 (30.7): 10) Vidar Johansson Sävedalen 8:32.86, Heat 2 (30.7): 13) Emil Blomberg Hässelby 8:39.57, Heat 3 (30.7): 11) Simon Sundström Lidingö 8:29.84;
Män Stav (3.8): 1) Armand Duplantis Upsala 6.02, Kval (31.7): 2) Armand Duplantis Upsala 5.75;
Män Längd (2.8): 7) Thobias Montler Malmö 8.08 (+0.5), Kval (31.7): 8) Thobias Montler Malmö 8.01 (+0.2);
Män Kula Kval (3.8): 28) Wictor Petersson Malmö 19.73;
Män Diskus (31.7): 1) Daniel Ståhl Spårvägen 68.90, 2) Simon Pettersson Hässelby 67.39, Kval (30.7): 1) Daniel Ståhl Spårvägen 66.12, 7) Simon Pettersson Hässelby 64.18;
Män Spjut (7.8): 11) Kim Amb Bålsta 79.69, Kval (4.8): 12) Kim Amb Bålsta 82.40;
Män Gång 20 km (Sapporo 5.8): 9) Perseus Karlström Eskilstuna 1:22:29;
Kvinnor 10 000 m (7.8): 18) Meraf Bahta Hälle 32:10.49,  Sarah Lahti Hässelby DNF;
Kvinnor Maraton (Sapporo 7.8): 22) Carolina Wikström Roslagen 2:33:19;
Kvinnor Höjd (7.8): 13) Maja Nilsson Örgryte 1.84, Kval (5.8): 11) Maja Nilsson Örgryte 1.95, 15) Erika Kinsey Trångsviken 1.93;
Kvinnor Stav (5.8): 13) Angelica Bengtsson Hässelby 4.50, Kval (2.8): 12) Angelica Bengtsson Hässelby 4.55, 16) Michaela Meijer Örgryte 4.40;
Kvinnor Längd (3.8): 9) Khaddi Sagnia Ullevi 6.67 (-0.5), Kval (1.8): 7) Khaddi Sagnia Ullevi 6.76 (-0.1);
Kvinnor Kula (1.8): 7) Fanny Roos Malmö 18.91, Kval (30.7): 4) Fanny Roos Malmö 19.01
16‐18.6 Westminster, CO
HS K Kula (16.6): 2) Kajsa Borrman 11.58;
HS K Diskus (18.6): 1) Kajsa Borrman 44.01
26.7 Castelbuono, ITA
Män Väg: 4) David Nilsson Högby 35:47
24.7 Lier, BEL
Män 800 m Final B: 1) Abubakar Abdullahi Malmö 1:50.46, 2) Warsame Doley Malmö 1:50.66
26.7 Turku, FIN, Tilastopaja
Män 100 m (+0.1): 4) William Thor Strand 10.73, 5) Viktor Thor Strand 10.79, Heat 4 (+0.7): 2) Viktor Thor Strand 10.62, 5) William Thor Strand 10.72
30.6‐4.7 Eugene, OR
HS M Tiokamp (High school) (1.7): 12) Benjamin Blomqvist Örgryte 6.137 (11.83/+1.0  5.69/+0.3  13.39  1.78  50.94  16.06/+1.0  35.42  3.35  39.82)
3.7 Mount Pleasant, SC
P16 Spjut (600 g): 2) David Thilén Kville 34.38;
P16 Spjut: 2) David Thilén Kville 40.23
25.6 Fort Lauderdale, FL
Kvinnor Kula: 1) Rowan Sundevall Kalmar SK 8.94;
Kvinnor Slägga: 6) Rowan Sundevall Kalmar SK 26.08
F16 Diskus: 6) Rowan Sundevall Kalmar SK 23.57;
F16 Slägga (3.0 kg): 1) Rowan Sundevall Kalmar SK 30.82;
F16 Spjut: 3) Rowan Sundevall Kalmar SK 25.05
24.7 Schutterwald, GER
Kvinnor 3000 m: 1) Amélie Svensson Sävedalen 10:16.54
11.7 Kingston, GBR
Män Kula Final B: 1) Christer Hagberg Ullevi 12.49;
Män Diskus: 2) Christer Hagberg Ullevi 36.37;
Män Slägga: 2) Christer Hagberg Ullevi 48.29
22.7 Porvoo, FIN
Män 100 m Final A (+3.2): 1) Viktor Thor Strand 10.41w, Final B (+3.5): 1) William Thor Strand 10.62w, Heat 1 (+3.3): 2) Viktor Thor Strand 10.42w, Heat 3 (+3.1): 2) William Thor Strand 10.66w
8‐11.7 McDonough, GA
P16 Kula (5.44 kg) (11.7): 2) David Thilén Kville 13.40;
P16 Diskus (1.6 kg) (11.7): 2) David Thilén Kville 43.86
8‐11.7 North Las Vegas, NV
P18 Tiokamp (High school) (9.7): 1) Benjamin Blomqvist Örgryte 5.771 (11.94/-0.2  5.80  12.14  1.78  53.77  16.28/-1.1  34.20  3.51  39.47  5:06.80)
P13 Diskus (1.0 kg) (8.7): 1) Noah Blomqvist Örgryte 41.38
17‐18.7 Bedford, GBR, Eng Ch
Kvinnor Stav (18.7): 3) Emma Kiviniemi Andersson Spårvägen 4.00
17.7 Ninove, BEL
Män 800 m Final B: 2) Warsame Doley Malmö 1:51.16;
Män 1500 m Final A: 9) Samuel Pihlström Hälle 3:41.47
14.7 Oslo, NOR
Män 100 m (-0.3): 5) Erik Artelius 11.35, Heat 6 (-0.2): 5) Erik Artelius 11.36;
Kvinnor 400 m: 6) Linnea Gateman Strömstads IF 59.25
17‐18.7 Bondoufle, FRA
Kvinnor 100 m (17.7, -0.6): 4) Fatou Sowe* Malmö 11.76, Semi 1 (17.7, +0.5): 2) Fatou Sowe* Malmö 11.81, Heat 4 (17.7, +0.4): 3) Fatou Sowe* Malmö 11.88;
Kvinnor 400 m Final A (18.7): 4) Marie Kimumba Spårvägen 56.00, Heat 3 (17.7): 2) Marie Kimumba Spårvägen 56.40
17.7 Lapinlahti, FIN
Män 1500 m Final A: 1) Emil Danielsson Spårvägen 3:38.75, 3) Johan Rogestedt Stenungsunds FI 3:39.31;
Män 5000 m: 2) Oliver Löfqvist Spårvägen 13:57.02;
Kvinnor Kula: 1) Axelina Johansson Hässelby 18.04
15‐18.7 Tallinn, EST, JEM
P19 100 m Semi 3 (15.7, +1.3): 5) Zion Eriksson Täby 10.58, Heat 1 (15.7, -0.7): 6) Zion Eriksson Täby 10.71;
P19 200 m Heat 3 (16.7, +1.2): 7) Adam Landén Helsingborg 21.86;
P19 400 m Semi 2 (15.7): 5) Emil Johansson Tureberg 47.40, Heat 1 (15.7): 2) Emil Johansson Tureberg 47.10;
P19 800 m Heat 2 (16.7): 7) Erik Guander Sävedalen 1:52.94;
P19 3000 m (17.7): 4) Sharmarke Ahmed Hälle 8:20.05, Heat 2 (15.7): 1) Sharmarke Ahmed Hälle 8:25.99;
P19 5000 m (16.7): 18) Wilhelm Bergentz KFUM Örebro 14:58.56;
P19 3000 m hinder (18.7):  Nils Bredin Hälle DNS, Heat 1 (16.7): 8) Nils Bredin Hälle 9:07.69;
P19 110 m häck (99.1 cm) Semi 3 (16.7, +2.4): 5) Markus Moberg Hammarby 13.87w, Heat 4 (16.7, +0.7): 4) Markus Moberg Hammarby 14.06;
P19 400 m häck (18.7): 2) Oskar Edlund Täby 51.15, Semi 2 (17.7): 2) Oskar Edlund Täby 51.32, Heat 1 (16.7): 2) Oskar Edlund Täby 51.00, Heat 2 (16.7):  David Thid Hammarby DQ;
P19 Längd Kval (15.7): 21) Oliver Ellström IF Göta 7.08 (-1.1);
P19 Tresteg (18.7): 1) Gabriel Wallmark Örgryte 16.39 (0.0), Kval (17.7): 1) Gabriel Wallmark Örgryte 16.01 (+1.7);
P19 Kula (6.0 kg) Kval (15.7): 14) Jesper Ahlin Tureberg 17.44;
P19 Diskus (1.75 kg) Kval (17.7): 18) Måns Roos Mölndal 51.61, 24) Leo Janén Kalmar SK 50.09;
P19 Slägga (6.0 kg) Kval (15.7): 21) Karl Ludvik Tureberg 66.67, 26) Alfons Haals Västerås 64.16;
P19 Spjut (17.7): 5) Olle Hübert Heros 70.29, Kval (15.7): 12) Olle Hübert Heros 66.12;
P19 Tiokamp (P19) (18.7): 7) Jacob Thelander Ljungby 7.398 (11.09/-0.1  7.04/-0.4  12.48  12.48  1.97  49.21  15.12/+0.2  44.20  4.30  49.19  4:51.90);
P19 4x100 m Heat 2 (18.7): 4) Sverige Sverige 40.50 (Simon  Plesse,  Zion  Eriksson,  Jonatan  Borg,  Alex  Apelgrim);
P19 4x400 m Heat 3 (17.7):  Sverige Sverige DNF (Alexander  Nyström,  Adam  Landén,  Markus  Moberg,  Emil  Johansson);
F19 100 m Semi 1 (15.7, +1.4): 5) Nikki Anderberg Malmö 11.70, Heat 3 (15.7, +0.1): 2) Nikki Anderberg Malmö 11.69;
F19 200 m (17.7, +0.1): 5) Elvira Tanderud Ullevi 23.82, Semi 2 (17.7, -0.4): 3) Elvira Tanderud Ullevi 23.79, Heat 1 (16.7, +2.3): 2) Elvira Tanderud Ullevi 23.82w;
F19 400 m Semi 1 (15.7): 7) Lova Perman IF Göta 55.31, Heat 3 (15.7): 3) Lova Perman IF Göta 54.70;
F19 1500 m Heat 1 (16.7): 8) Alice Magnell Millán Eskilstuna 4:28.99;
F19 3000 m (17.7): 10) Nora Lundin Hammarby 9:31.75, Heat 1 (15.7): 7) Nora Lundin Hammarby 9:37.55, Heat 2 (15.7):  Julia Svennblad Hälle DNF;
F19 5000 m Final B (18.7): 6) Tilda Månsson Fredrikshof 17:16.84, 7) Alva Malmsten Nilsson Upsala 17:17.67;
F19 3000 m hinder Heat 1 (15.7): 13) Agnes Thundal IFK Göteborg 11:10.62, 14) Lowa Branth Upsala 11:12.64, Heat 2 (15.7): 13) Saga Provci IFK Göteborg 11:26.41;
F19 100 m häck Heat 4 (16.7, +2.3):  Katharina Gråman Tyresö wDNS;
F19 400 m häck (18.7): 2) Moa Granat Vallentuna 57.94, 4) Hanna Karlsson IF Göta 59.02, Semi 1 (17.7): 1) Moa Granat Vallentuna 57.86, 4) Hanna Karlsson IF Göta 58.53, Semi 2 (17.7): 7) Ebba Åhman Ymer 59.82, Heat 2 (16.7): 1) Moa Granat Vallentuna 58.79, Heat 3 (16.7): 5) Ebba Åhman Ymer 1:00.39, Heat 4 (16.7): 1) Hanna Karlsson IF Göta 59.40;
F19 Höjd Kval (16.7): 13) Ingrid Ronge Rigor 1.81;
F19 Stav (17.7): 12) Sara Winberg Täby 3.84, Kval (15.7): 6) Sara Winberg Täby 4.00;
F19 Längd (18.7): 1) Maja Åskag Råby-Rekarne 6.80w (+2.2), Kval (17.7): 3) Maja Åskag Råby-Rekarne 6.45 (+1.7);
F19 Tresteg (16.7): 1) Maja Åskag Råby-Rekarne 14.05 (+0.8), Kval (15.7): 1) Maja Åskag Råby-Rekarne 13.62 (+1.2);
F19 Kula Kval (17.7): 24) Linn Gabrielli Gustafsson Råby-Rekarne 13.31;
F19 Diskus (16.7): 11) Emma Sralla Spårvägen 48.21, Kval (15.7): 10) Emma Sralla Spårvägen 49.35;
F19 Slägga Kval (16.7): 14) Thea Löfman Malmö 57.25, 15) Hillevi Carlsson Hässelby 57.13, 31) Saga Berg Östhammar 52.28;
F19 Sjukamp (16.7): 9) Tuvalisa Rosenquist IF Tjalve 5.549 (15.00/+0.7  1.72  11.68  25.91/+0.7  5.95/+0.8  40.04  2:15.87), 14) Sophie Reid Ymer 5.312 (14.54/+0.3  1.69  12.85  26.33/+0.7  5.41w/+2.4  42.96  2:30.76);
F19 4x100 m (18.7):  Sverige Sverige DNF (Katharina  Gråman,  Nikki  Anderberg,  Elvira  Tanderud,  Emilia  Franzén), Heat 1 (18.7): 4) Sverige Sverige 45.33 (Katharina  Gråman,  Nikki  Anderberg,  Elvira  Tanderud,  Emilia  Franzén);
F19 4x400 m Heat 1 (17.7): 5) Sverige Sverige 3:43.10 (Tuvalisa  Rosenquist,  Hanna  Karlsson,  Ebba  Åhman,  Lova  Perman)
13.7 Cerizay, FRA
Kvinnor 100 m (+0.6): 2) Fatou Sowe* Malmö 11.74, Heat 2 (+1.0): 2) Fatou Sowe* Malmö 11.81
14.7 Joensuu, FIN
Män 800 m Final A: 2) Johan Rogestedt Stenungsunds FI 1:47.27;
Män 3000 m: 4) Emil Danielsson Spårvägen 7:56.65;
Kvinnor 400 m Final A: 1) Sandra Knezevic Hässelby 53.83;
Kvinnor Kula: 1) Axelina Johansson Hässelby 17.50
4‐6.4 Baghdad, IRQ, NC
Män 110 m häck (4.4): 4) Amir Shaker^ Hammarby 15.24
13.7 Gateshead, GBR, Müller
Män Höjd: 3) Fabian Delryd Täby 2.22;
Kvinnor Stav: 8) Michaela Meijer Örgryte 4.21;
Kvinnor Längd:  Khaddi Sagnia Ullevi NM
11.7 Sotteville-lès-Rouen, FRA
Män 1500 m: 6) Johan Rogestedt Stenungsunds FI 3:37.41;
Kvinnor Höjd: 6) Erika Kinsey Trångsviken 1.88
10.7 Saint-Berthevin, FRA
Kvinnor 100 m (0.0): 2) Fatou Sowe* Malmö 11.87
9‐11.7 Bondoufle, FRA, NC-j
F17 3000 m (10.7): 8) Nova Ojutkangas Västerås 10:12.84
10.7 Bulle, SUI
Män 100 m Final A (+2.4): 4) Felix Svensson^ Mölndal 10.56w, Heat 1 (+1.0): 4) Felix Svensson^ Mölndal 10.56;
Män 200 m Final A:  Felix Svensson^ Mölndal DNF
8‐11.7 Tórshavn, DEN
Kvinnor 10 000 m (8.7): 3) Sarah Vallin 39:15.28
9.7 Monaco, MON, Herc
Män Längd: 3) Thobias Montler Malmö 8.27 (+0.4)
7.7 Saint Laurent-sur-Sevre, FRA
Kvinnor 100 m (+1.2): 1) Fatou Sowe* Malmö 11.6m, Heat 3 (+3.8): 1) Fatou Sowe* Malmö 11.5mw
8‐11.7 Tallinn, EST, JEM
M22 100 m (9.7, -0.3): 2) Henrik Larsson IF Göta 10.36, Heat 1 (8.7, +1.3): 1) Henrik Larsson IF Göta 10.33;
M22 200 m Heat 3 (9.7, -0.2): 7) Kasper Kadestål Malmö 21.66;
M22 1500 m (10.7): 14) Samuel Pihlström Hälle 3:44.39, Heat 1 (8.7): 4) Samuel Pihlström Hälle 3:45.32, Heat 2 (8.7): 7) Abubakar Abdullahi Malmö 3:50.72;
M22 5000 m Final B (10.7): 8) Omar Ismail Högby 14:25.05, 14) Jonatan Gustafsson KFUM Örebro 15:12.72;
M22 10 000 m (8.7):  Emil Millán de la Oliva Eskilstuna DNF;
M22 3000 m hinder Heat 1 (9.7): 7) Omar Nuur Växjö 9:08.46, Heat 2 (9.7): 6) Axel Djurberg Hässelby 8:52.43, Heat 3 (9.7):  Olof Silvander Lidingö DNF;
M22 110 m häck Semi 3 (9.7, -1.3): 4) Joel Bengtsson Helsingborg 13.98, Heat 4 (9.7, +0.6): 3) Joel Bengtsson Helsingborg 13.95;
M22 400 m häck Semi 2 (9.7): 8) Johan Claeson Växjö 51.74, Heat 1 (8.7): 5) Johan Claeson Växjö 51.29;
M22 Diskus Kval (8.7): 21) Lukas Hamrin Timrå 52.91;
M22 Slägga (9.7): 3) Ragnar Carlsson Hässelby 73.85, Kval (8.7): 4) Ragnar Carlsson Hässelby 70.67;
M22 Tiokamp (11.7):  Carl af Forselles Hässelby DNF (11.08/-1.4  7.17/-0.2);
M22 4x400 m Heat 1 (11.7): 6) Sverige Sverige 3:10.25 (Vidar  Stenqvist,  Gustav  Gahne,  Carl  Bengtström,  Rasmus  Hugosson);
K22 100 m Semi 3 (8.7, +0.3): 5) Julia Henriksson Helsingborg 11.56, Heat 2 (8.7, +0.1): 3) Julia Henriksson Helsingborg 11.63;
K22 200 m Semi 1 (10.7, -1.3): 7) Wilma Rosenquist Malmö 24.04, Semi 3 (10.7, -0.7): 4) Julia Henriksson Helsingborg 23.55, Heat 1 (9.7, +0.5): 3) Wilma Rosenquist Malmö 23.85, Heat 5 (9.7, +0.6): 4) Julia Henriksson Helsingborg 23.87;
K22 800 m (10.7): 3) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 2:02.29, 7) Gaël De Coninck Sävedalen 2:05.39, Heat 1 (8.7): 8) Julia Nielsen Göteborgs KIK 2:10.71, Heat 2 (8.7): 2) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 2:04.12, Heat 3 (8.7): 4) Gaël De Coninck Sävedalen 2:04.31;
K22 1500 m Heat 2 (9.7):  Wilma Nielsen Göteborgs KIK DNF;
K22 3000 m hinder (10.7): 10) Julia Samuelsson Högby 10:19.76, 13) Emilia Lillemo Täby 10:26.34, Heat 1 (8.7): 6) Emilia Lillemo Täby 10:12.70, Heat 2 (8.7): 7) Julia Samuelsson Högby 10:09.58;
K22 100 m häck Semi 1 (9.7, -2.2): 5) Julia Wennersten Ymer 13.75, Heat 1 (9.7, -0.3): 5) Julia Wennersten Ymer 13.78, Heat 2 (9.7, -0.2): 6) Amanda Hansson Hässelby 14.07, Heat 3 (9.7, +0.5): 8) Lovisa Karlsson Högby 14.23;
K22 Höjd (10.7): 2) Maja Nilsson Örgryte 1.89, Kval (8.7): 2) Maja Nilsson Örgryte 1.82;
K22 Stav (11.7): 3) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.40, 10) Linnea Jönsson Helsingborg 4.00, Kval (9.7): 1) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.20, 1) Linnea Jönsson Helsingborg 4.20, 16) Gabriella Jönsson Helsingborg 4.05;
K22 Tresteg Kval (8.7): 16) Fatima Koné Mölndal 12.98 (+0.9);
K22 Kula (10.7): 3) Axelina Johansson Hässelby 17.85, Kval (10.7): 1) Axelina Johansson Hässelby 17.63;
K22 Diskus (9.7): 4) Caisa-Marie Lindfors Upsala 55.48, Kval (8.7): 4) Caisa-Marie Lindfors Upsala 55.41, 20) Daniella Persson Spårvägen 47.43;
K22 Slägga (10.7): 6) Sara Forssell Motala 64.69, Kval (8.7): 7) Sara Forssell Motala 62.42;
K22 Sjukamp (9.7):  Klara Rådbo Hässelby DNF (14.29/-0.1);
K22 4x100 m (11.7):  Sverige Sverige DNF (Julia  Wennersten,  Wilma  Rosenquist,  Filippa  Sivnert,  Julia  Henriksson), Heat 2 (11.7): 4) Sverige Sverige 44.51 (Julia  Wennersten,  Wilma  Rosenquist,  Filippa  Sivnert,  Julia  Henriksson)
7.7 Oslo, NOR
Män 800 m Final B: 2) Sean Bloom 2:03.32;
Män 10 000 m: 17) Martin Kjäll-Ohlsson Hälle 33:24.84
15‐16.6 Vilnius, LTU
Kvinnor Tresteg (15.6): 1) Aina Griksaite* Spårvägen 13.18 (+0.3)
3.7 Wormwood Scrubs, GBR
Kvinnor 200 m Final B (-0.8): 1) Linnea Killander Malmö 24.89
30.6 London, GBR
Män Kula: 2) Christer Hagberg Ullevi 12.00;
Män Spjut: 1) Christer Hagberg Ullevi 35.84
27.6 Oxford/Horspath, GBR
M45 Kastfemkamp: 1) Christer Hagberg Ullevi 3.608 (43.55  12.31  38.57  37.96  13.56)
5‐6.7 Székesfehérvár, HUN, Gyulai
Män Diskus (6.7): 1) Daniel Ståhl Spårvägen 67.71, 6) Simon Pettersson Hässelby 63.03
3.7 Milton Keynes, GBR
Män Slägga: 2) James Ericsson-Nicholls KFUM Örebro 46.55
3.7 Regensburg, GER
Män 1000 m Final B: 2) Ethan Langselius 2:41.48
3.7 Heusden, BEL
Män 1500 m Final B: 7) Gustav Berlin Hässelby 3:42.88;
Män 5000 m Final B: 2) Mohammad Reza* Spårvägen 13:45.44, Final D: 13) Fredrik Uhrbom Spårvägen 15:17.22
1.7 Oslo, NOR, Bislett
Män Stav: 1) Armand Duplantis Upsala 6.01,  Melker Svärd Jacobsson Örgryte NH;
Män Tresteg: 7) Jesper Hellström Hässelby 15.77 (-0.1);
Män Diskus: 1) Daniel Ståhl Spårvägen 68.65, 5) Simon Pettersson Hässelby 64.62;
Kvinnor 800 m: 5) Lovisa Lindh Ullevi 1:59.81;
Kvinnor 5000 m: 10) Sarah Lahti Hässelby 15:10.24;
Kvinnor Längd: 5) Tilde Johansson Falkenberg 6.48 (+1.6)
29.6 Castellón, ESP
Män 3000 m hinder: 2) Vidar Johansson Sävedalen 8:18.31
29.6 Luzern, SUI, Spitzen
Män 1500 m: 3) Johan Rogestedt Stenungsunds FI 3:38.72;
Kvinnor 800 m: 4) Lovisa Lindh Ullevi 2:01.39;
Kvinnor Stav: 2) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.41
29.6 Aarhus, DEN
Kvinnor 100 m (+0.4): 3) Lovisa Johansson Sjödin Ullevi 13.90;
Kvinnor 200 m (+0.6): 2) Lovisa Johansson Sjödin Ullevi 28.42
26‐27.6 Tallinn, EST, NC
Kvinnor Sjukamp (27.6): 2) Bianca Salming Tureberg 5.775 (14.84/+1.0  1.83  13.82  26.63/+0.8  5.39/+0.5  45.87  2:12.85), 3) Mari Klaup* Ullevi 5.467 (14.10/-0.3  1.65  12.68  26.22/+0.8  5.61w/+2.5  48.38  2:32.41)
25.6 Greensboro, NC
K Höjd: 11) Elsa Hallsten KA 2 IF 1.52
25‐27.6 Columbia, SC
P16 Kula (5.44 kg) (27.6): 1) David Thilén Kville 12.63;
P16 Diskus (1.6 kg) (26.6): 1) David Thilén Kville 42.49;
P16 Slägga (5.44 kg) (25.6): 1) David Thilén Kville 41.26
24‐26.6 Denver, CO
K Kula (26.6): 3) Kajsa Borrman 11.86;
K Diskus (26.6): 1) Kajsa Borrman 44.45
18‐19.6 Converse, TX
P18 Höjd (18.6): 2) Benjamin Blomqvist Örgryte 1.78;
P18 Längd (18.6): 12) Benjamin Blomqvist Örgryte 5.74
P13 Kula (4.0 kg) (18.6): 2) Noah Blomqvist Örgryte 10.14;
P13 Diskus (1.0 kg) (18.6): 1) Noah Blomqvist Örgryte 37.59
26.6 Lorient, FRA
Män 1000 m Final B: 4) Tristan Ojutkangas Västerås 2:49.60;
Kvinnor 400 m: 1) Marie Kimumba Spårvägen 56.35;
Kvinnor 1000 m: 3) Nova Ojutkangas Västerås 3:08.51
25.6 Bühl, GER
Kvinnor Höjd: 1) Erika Kinsey Trångsviken 1.92, 4) Sofie Skoog IF Göta 1.87
26.6 Zofingen, SUI
F12 60 m (-0.4): 5) Nora Zimmermann Kville 9.76
27.6 Leverkusen, GER
Män Stav: 5) Melker Svärd Jacobsson Örgryte 5.65;
Kvinnor 1500 m: 5) Yolanda Ngarambe Tureberg 4:12.69
26.6 Kuortane, FIN
Män 400 m häck: 1) Carl Bengtström Örgryte 50.00;
Män Längd: 1) Thobias Montler Malmö 8.13 (+1.2);
Män Diskus: 1) Daniel Ståhl Spårvägen 70.55, 3) Simon Pettersson Hässelby 67.39;
Kvinnor 200 m Final A (+0.5): 2) Lisa Lilja Ullevi 23.45;
Kvinnor 800 m Final A: 4) Gaël De Coninck Sävedalen 2:04.94;
Kvinnor Höjd: 1) Maja Nilsson Örgryte 1.91
25.6 Ingolstadt, GER
Män 1500 m Final B: 4) Ethan Langselius 4:20.46
25‐27.6 Odense, DEN, NC
Män 400 m Final A (26.6): 1) Nick Ekelund-Arenander Malmö 46.94
12‐13.6 Akureyri, ISL, NC
Män 400 m häck (13.6): 1) Ívar Kristinn Jasonarson* Spårvägen 54.42
22.5 Hafnarfjörður, ISL
Män 400 m: 1) Ívar Kristinn Jasonarson* Spårvägen 48.93
13‐14.3 Reykjavik, ISL, Inne, NC
Män 200 m (14.3): 2) Ívar Kristinn Jasonarson* Spårvägen 21.78;
Män 400 m (13.3): 1) Ívar Kristinn Jasonarson* Spårvägen 49.42
3.3 Reykjavik, ISL, Inne
Män 400 m: 1) Ívar Kristinn Jasonarson* Spårvägen 49.25
27.1 Reykjavik, ISL, Inne
Män 200 m: 1) Ívar Kristinn Jasonarson* Spårvägen 22.34
19.6 Grootebroek, NED
Kvinnor 800 m: 1) Lovisa Bivstedt Hässelby 2:08.13
16.6 Nephi, UT
M Diskus (1.0 kg): 7) Erik Arrhenius Spårvägen 20.65
20.6 London, GBR
Kvinnor Kula: 1) Mia Callenberg Lerum 10.54;
Kvinnor Diskus: 1) Mia Callenberg Lerum 35.91, Final B: 1) Frida Engström Upsala 25.04;
Kvinnor Spjut: 2) Frida Engström Upsala 18.90
18‐20.6 Lausanne, SUI
P17 200 m Heat 3 (20.6, 0.0): 3) Mattias Svensson 23.82;
P17 Höjd (19.6): 5) Mattias Svensson 1.83
18.6 Pembroke, NC
HS K Höjd: 2) Elsa Hallsten KA 2 IF 1.52, 6) Wilma Hallsten KA 2 IF 1.42
12.6 Georgetown, SC
HS M Kula (5.44 kg): 1) David Thilén Kville 12.20;
HS M Diskus (1.6 kg): 1) David Thilén Kville 41.89
11‐12.6 Littleton, CO
HS K Kula (12.6): 4) Kajsa Borrman 11.15;
HS K Diskus (12.6): 2) Kajsa Borrman 42.79
5.6 Boerne, TX
HS M 110 m häck (99.1 cm) (+1.4): 5) Benjamin Blomqvist Örgryte 16.17;
HS M 400 m häck: 3) Benjamin Blomqvist Örgryte 1:00.52;
HS M Höjd: 2) Benjamin Blomqvist Örgryte 1.72;
HS M Diskus (1.6 kg): 2) Noah Blomqvist Örgryte 39.26, 7) Benjamin Blomqvist Örgryte 35.66
12‐13.6 Hvidovre, DEN
Män 400 m Final C (12.6): 2) Emil Engdahl Helsingborg 53.05;
Män 1500 m Final B (12.6): 1) Erik Albin Helsingborg 4:20.88;
Kvinnor Slägga (12.6): 3) Jennifer Quick Malmö 58.46
19.6 Décines-Charpieu, FRA
Kvinnor 3000 m hinder: 3) Amélie Svensson Sävedalen 10:25.86, 4) Julia Samuelsson Högby 10:26.21
19.6 Décines-Charpieu, FRA
Män 5000 m: 20) Oliver Langselius Spårvägen 15:42.61
19.6 Pézenas, FRA
Kvinnor Stav: 2) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.40
20.6 Chorzów, POL, Kusoc
Kvinnor 1500 m: 11) Hanna Hermansson Tureberg 4:14.50
19.6 Sinn, GER
Kvinnor Höjd: 1) Erika Kinsey Trångsviken 1.92, 4) Sofie Skoog IF Göta 1.84
18‐19.6 Madrid, ESP
Kvinnor 1500 m Final A (19.6): 11) Yolanda Ngarambe Tureberg 4:16.58
19.6 Zweibrücken, GER
Män Stav: 5) Melker Svärd Jacobsson Örgryte 5.60;
Kvinnor Stav: 1) Michaela Meijer Örgryte 4.60
19‐20.6 Stara Zagora, BUL, Lag-EM Div 2
Män 200 m Final B (20.6, -1.3): 4) Ívar Kristinn Jasonarson* Spårvägen 22.43;
Män 400 m häck Final B (19.6): 2) Ívar Kristinn Jasonarson* Spårvägen 54.64
19‐20.6 Cluj-Napoca, ROU, Lag-EM Div 1
Män 100 m Final B (19.6, +0.2): 3) Thomas Jones Växjö 10.53;
Män 200 m Final B (20.6, -0.5): 6) Emil Johansson Tureberg 21.70;
Män 400 m Final B (19.6): 2) Nick Ekelund-Arenander Malmö 47.37;
Män 800 m (20.6): 5) Alexander Lundskog Ullevi 1:48.08;
Män 1500 m (19.6): 8) Samuel Pihlström Hälle 3:42.56;
Män 3000 m (20.6): 2) Emil Danielsson Spårvägen 7:58.72;
Män 5000 m (19.6): 7) Emil Millán de la Oliva Eskilstuna 14:09.02;
Män 3000 m hinder (20.6): 7) Axel Djurberg Hässelby 8:57.33;
Män 110 m häck Final B (20.6, +0.2): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 13.91;
Män 400 m häck Final A (19.6): 4) Carl Bengtström Örgryte 50.11;
Män Höjd (19.6): 6) Fabian Delryd Täby 2.20;
Män Stav (20.6): 11) Carl af Forselles Hässelby 4.75;
Män Längd (19.6): 3) Thobias Montler Malmö 7.94 (+0.3);
Män Tresteg (20.6): 5) Jesper Hellström Hässelby 16.08 (-1.3);
Män Kula (19.6): 12) Sebastian Löschner Spårvägen 15.45;
Män Diskus (20.6): 6) Jakob Gardenkrans Upsala 56.00;
Män Slägga (19.6): 12) Sebastian Löschner Spårvägen 40.14;
Män Spjut (20.6): 7) Jakob Samuelsson Hässelby 71.27;
Män 4x100 m Final B (19.6): 6) Sverige Sverige 40.23 (Thomas  Jones,  Patrik  Andersson,  Erik  Annerfalk,  Desmond  Rogo);
Män 4x400 m Final B (20.6): 4) Sverige Sverige 3:08.51 (Gustav  Gahne,  Emil  Johansson,  Nick  Ekelund-Arenander,  Anton  Sigurdsson);
Kvinnor 100 m Final B (19.6, -0.2): 2) Claudia Payton Ullevi 11.72;
Kvinnor 200 m Final A (20.6, -0.4): 4) Lisa Lilja Ullevi 23.63;
Kvinnor 400 m Final B (19.6): 1) Moa Hjelmer Spårvägen 52.94;
Kvinnor 800 m (19.6): 9) Senna Ohlsson Sävedalen 2:07.25;
Kvinnor 1500 m (20.6): 10) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 4:23.66;
Kvinnor 3000 m (19.6): 2) Linn Söderholm Sävedalen 9:06.04;
Kvinnor 5000 m (20.6): 3) Samrawit Mengsteab Hälle 15:57.34;
Kvinnor 3000 m hinder (19.6): 5) Caroline Högardh Hässelby 9:56.32;
Kvinnor 100 m häck Final B (20.6, -0.1): 5) Julia Wennersten Ymer 13.66;
Kvinnor 400 m häck Final B (19.6): 4) Hanna Palmqvist Mölndal 58.95;
Kvinnor Höjd (20.6): 3) Maja Nilsson Örgryte 1.90;
Kvinnor Stav (19.6): 4) Angelica Bengtsson Hässelby 4.45;
Kvinnor Längd (20.6): 3) Tilde Johansson Falkenberg 6.36 (+0.7);
Kvinnor Tresteg (19.6): 4) Rebecka Abrahamsson Örgryte 13.63 (+0.7);
Kvinnor Kula (20.6): 4) Frida Åkerström Hässelby 16.69;
Kvinnor Diskus (19.6): 3) Caisa-Marie Lindfors Upsala 55.10;
Kvinnor Slägga (20.6): 4) Grete Ahlberg Hammarby 68.31;
Kvinnor Spjut (19.6): 5) Matilda Elfgaard Växjö 52.74;
Kvinnor 4x100 m Final B (19.6): 1) Sverige Sverige 43.92 (Claudia  Payton,  Wilma  Rosenquist,  Julia  Henriksson,  Nikki  Anderberg);
Kvinnor 4x400 m Final B (20.6, 0.0): 3) Sverige Sverige 3:35.77 (Lova  Perman,  Moa  Hjelmer,  Vendela  Rydbäck,  Linnea  Killander)
19‐20.6 Ratingen, GER
Män Tiokamp (20.6): 5) Fredrik Samuelsson Hässelby 7.681 (11.26/+1.0  7.13/+1.1  13.99  1.97  50.12  15.01w/+2.3  41.27  4.70  58.20  4:44.75)
16.6 Thun, SUI
Män 100 m Final A (+0.8): 2) Felix Svensson^ Mölndal 10.60
16.6 Pontoise, FRA
Kvinnor 200 m Final C (-0.1): 3) Marie Kimumba Spårvägen 25.01;
Kvinnor Stav:  Lisa Gunnarsson Hässelby NH
14.6 Cambridge, GBR
Kvinnor 100 m Final D: 3) Lena Run Aronsdottir IFK Göteborg 14.6m;
Kvinnor 800 m Final C: 9) Klara Sif Aronsdóttir IFK Göteborg 3:03.7m
12‐13.6 Bedford, GBR
Kvinnor Stav (12.6): 2) Emma Kiviniemi Andersson Spårvägen 3.90
12.6 Gentbrugge, BEL
Kvinnor 1500 m: 1) Julia Samuelsson Högby 4:35.49
15.6 Kladno, CZE
Kvinnor Kula: 1) Fanny Roos Malmö 19.34;
Kvinnor Diskus: 6) Vanessa Kamga Upsala 52.14
13.6 Randvere, EST
Män Diskus: 5) Jakob Gardenkrans Upsala 57.91
11.6 Fort Lauderdale, FL
Män Kula: 1) Petrus Sundewall Kalmar SK 11.03;
Män Diskus: 1) Petrus Sundewall Kalmar SK 35.82;
Män Vikt : 1) Petrus Sundewall Kalmar SK 11.15;
Män Slägga: 1) Petrus Sundewall Kalmar SK 36.85;
Män Spjut: 2) Petrus Sundewall Kalmar SK 45.17;
Kvinnor Diskus: 5) Rowan Sundevall Kalmar SK 25.05;
Kvinnor Slägga: 7) Rowan Sundevall Kalmar SK 22.52;
Kvinnor Spjut: 2) Rowan Sundevall Kalmar SK 26.11
F13 Shot Put (2.72kg): 1) Rowan Sundevall Kalmar SK 8.81
11.6 Raleigh, NC
HS K Höjd: 1) Elsa Hallsten KA 2 IF 1.47, 2) Wilma Hallsten KA 2 IF 1.42;
HS K Tresteg: 1) Wilma Hallsten KA 2 IF 9.39w (w)
12‐13.6 Arona, ESP
Kvinnor Sjukamp (13.6): 14) Mari Klaup* Ullevi 4.109 (14.05/+0.4  1.73  12.64  25.97/+0.1  NM  43.95  DNF)
10.6 Ylitornio, FIN
Män 800 m: 2) Juhani Laakkonen Haparanda SKT 2:21.78
12.6 Nice, FRA
Män 5000 m:  Suldan Hassan Ullevi DNF;
Män 3000 m hinder: 3) Vidar Johansson Sävedalen 8:22.78;
Kvinnor 5000 m: 5) Meraf Bahta Hälle 15:08.92
12.6 Tornio, FIN
Män 5000 m: 7) Juhani Laakkonen Haparanda SKT 20:49.74
12.6 Genève, SUI
Män 200 m Final B (-0.2): 2) Felix Svensson^ Mölndal 20.76;
Kvinnor 800 m Final A: 4) Lovisa Lindh Ullevi 2:01.00
23.5 Bad Fürstenfeld, AUT
Män Halvmaraton: 8) Archibald Casteel Spårvägen 1:05:02, 11) John Börjesson Spårvägen 1:05:14;
Kvinnor Maraton: 3) Hanna Lindholm Huddinge 2:29:36
11.6 Carquefou, FRA
Män 5000 m: 6) Emil Millán de la Oliva Eskilstuna 13:54.58
6.6 Portsmouth, GBR
Män Slägga: 3) James Ericsson-Nicholls KFUM Örebro 49.83
6.6 Bromley, GBR
Kvinnor 400 m Final B: 1) Linnea Killander Malmö 55.45
10.6 Firenze, ITA, GGala
Kvinnor Stav: 4) Angelica Bengtsson Hässelby 4.66
10.6 Espoo, FIN
Män Slägga: 3) Ragnar Carlsson Hässelby 73.08;
Kvinnor Längd: 1) Kaiza Karlén IF Göta 6.52 (+0.3),  Malin Otterling Marmbrandt Västerås  (+0.5)NM;
Kvinnor Kula: 2) Sara Lennman Spårvägen 17.53;
Kvinnor Diskus: 5) Vanessa Kamga Upsala 55.14
9‐12.6 Eugene, OR, NCAA
Kvinnor 800 m Semi 2 (10.6): 6) Astrid Rosvall Hässelby 2:05.14, 8) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 2:07.78;
Kvinnor Stav (10.6): 1) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.40;
Kvinnor Diskus (12.6): 18) Caisa-Marie Lindfors Upsala 52.86
9.6 Stavanger, NOR
M45 Diskus: 1) Daniel Korhonen Kville 41.48;
M45 Vikt : 1) Daniel Korhonen Kville 15.08
5.6 Málaga, ESP
Kvinnor 400 m häck: 3) Ellen Eklund Piteå IF 1:03.43
7.6 Nadderud, NOR
Kvinnor 100 m (+0.1): 4) Linnea Gateman Strömstads IF 12.89;
Kvinnor 200 m (+0.3): 5) Linnea Gateman Strömstads IF 26.65
8.6 København, DEN
Män 1500 m: 2) Emil Danielsson Spårvägen 3:40.28;
Män Diskus: 3) Jakob Gardenkrans Upsala 58.86;
Kvinnor 100 m (+0.7): 3) Nikki Anderberg Malmö 11.69;
Kvinnor 200 m Final A (+0.9): 2) Lisa Lilja Ullevi 23.59;
Kvinnor Diskus: 3) Emma Ljungberg Spårvägen 56.40, 6) Daniella Persson Spårvägen 53.06, 7) Vanessa Kamga Upsala 52.12, 8) Jennifer Rudberg Växjö 48.43;
Kvinnor Slägga: 3) Grete Ahlberg Hammarby 67.56, 5) Tracey Andersson Ullevi 64.05, 6) Sara Forssell Motala 60.76
5‐6.6 Genève, SUI
Män Höjd (5.6): 1) Mattias Svensson 1.88
5.6 Zofingen, SUI
Män 100 m Final A (-0.9): 4) Felix Svensson^ Mölndal 10.96;
Män 200 m Final A (+0.4): 2) Felix Svensson^ Mölndal 21.46;
Män 800 m: 5) Albert Hellman Stenungsunds FI 2:15.53
7.6 Praha, CZE, Odložil
Män 1500 m: 8) Johan Rogestedt Stenungsunds FI 3:37.57;
Män Kula: 1) Wictor Petersson Malmö 20.58;
Kvinnor 800 m: 9) Gaël De Coninck Sävedalen 2:06.48
7‐8.6 Turku, FIN, PNG
Män 3000 m hinder (8.6): 3) Emil Blomberg Hässelby 8:21.38, 4) Vidar Johansson Sävedalen 8:24.29,  Simon Sundström Lidingö DNF;
Män Tresteg (7.6): 3) Jesper Hellström Hässelby 16.40 (+0.3);
Män Diskus (7.6): 1) Daniel Ståhl Spårvägen 68.11, 4) Simon Pettersson Hässelby 63.91;
Män Slägga (8.6): 4) Ragnar Carlsson Hässelby 76.87;
Kvinnor 800 m (7.6): 6) Lovisa Lindh Ullevi 2:03.70;
Kvinnor Höjd (8.6): 7) Maja Nilsson Örgryte 1.81, 8) Erika Kinsey Trångsviken 1.81;
Kvinnor Längd (7.6): 5) Tilde Johansson Falkenberg 6.29 (-0.3);
Kvinnor Tresteg (8.6): 7) Rebecka Abrahamsson Örgryte 12.84 (-0.6)
5.6 Colorado Springs, CO
HS K Kula: 1) Kajsa Borrman 11.11;
HS K Diskus: 1) Kajsa Borrman 40.30
4.6 Berthoud, CO
HS K Kula: 1) Kajsa Borrman 10.92;
HS K Diskus: 1) Kajsa Borrman 42.26
4‐5.6 Myrtle Beach, SC
HS M Kula (5.44 kg) (5.6): 2) David Thilén Kville 11.89;
HS M Diskus (1.6 kg) (5.6): 1) David Thilén Kville 39.31
5.6 Lillehammer, NOR
Män 100 m (+0.4): 5) Erik Artelius 11.18, Heat 1 (+0.1): 2) Erik Artelius 11.34
5.6 Oordegem, BEL
Kvinnor 800 m: 3) Lovisa Bivstedt Hässelby 2:07.36
6.6 Hengelo, NED, FBKG
Män Stav: 1) Armand Duplantis Upsala 6.10, 8) Melker Svärd Jacobsson Örgryte 5.50;
Kvinnor 10 000 m:  Sarah Lahti Hässelby DNF (pace)
5.6 La Coruña, ESP
Män Gång 20 km: 2) Perseus Karlström Eskilstuna 1:19:44
5.6 Birmingham, GBR, ECp
Män 10 000 m Final B: 7) Archibald Casteel Spårvägen 28:53.64
5.6 Le Puy-en-Velay, FRA
Män 3000 m: 3) Oliver Langselius Spårvägen 8:59.57
4‐6.6 Braunschweig, GER, NC
Kvinnor 3000 m hinder (5.6): 6) Amélie Svensson Sävedalen 10:18.19
3.6 Ylitornio, FIN
Män 800 m: 1) Juhani Laakkonen Haparanda SKT 2:37.16
29.5 Gjøvik, NOR
Män 200 m (-2.2): 2) Erik Artelius 23.06
3.6 Huelva, ESP
Män 3000 m hinder: 4) Simon Sundström Lidingö 8:21.50
29.5 Thrall, TX
HS M 110 m häck (99.1 cm) (w): 4) Benjamin Blomqvist Örgryte 16.87w;
HS M 400 m häck: 1) Benjamin Blomqvist Örgryte 58.02;
HS M Längd: 6) Benjamin Blomqvist Örgryte 5.52w (w);
HS M Diskus (1.6 kg): 1) Noah Blomqvist Örgryte 37.43;
HS M Spjut: 1) Benjamin Blomqvist Örgryte 39.59
27.5 Severance, CO
HS K Kula: 1) Kajsa Borrman 11.95;
HS K Diskus: 1) Kajsa Borrman 41.09
2.6 Šamorín, SVK
Män Höjd: 8) Fabian Delryd Täby 2.15
1.6 Montreuil, FRA
Kvinnor 800 m: 3) Lovisa Lindh Ullevi 1:59.87;
Kvinnor 5000 m: 8) Meraf Bahta Hälle 15:15.17, 9) Sarah Lahti Hässelby 15:15.32
29.5 Pfungstadt, GER
Kvinnor 1500 m Final A: 4) Amélie Svensson Sävedalen 4:28.67
29.5 Meilen, SUI
Män 100 m Final A (+1.4): 4) Felix Svensson^ Mölndal 10.61
30.5 Granada, ESP
Kvinnor 400 m häck: 2) Ellen Eklund Piteå IF 1:03.09
27‐29.5 Allendale, MI, NCAA-II
Kvinnor 400 m häck (29.5): 3) Minna Svärd IF Göta 58.13, Heat 1 (27.5): 2) Minna Svärd IF Göta 1:00.14
29.5 Winter Haven, FL
HS M 200 m Final A (+0.4): 1) Adam Landén Helsingborg 21.76;
HS M 400 m: 4) Adam Landén Helsingborg 49.22
27.5 Cary, NC
HS K Höjd: 1) Elsa Hallsten KA 2 IF 1.52, 2) Wilma Hallsten KA 2 IF 1.47;
HS K Tresteg: 4) Wilma Hallsten KA 2 IF 9.80w (w);
HS K Diskus: 5) Wilma Hallsten KA 2 IF 19.07
26‐28.5 Gulf Shores, AL, NAIA
Män Tiokamp (27.5): 4) Philip Stömne Spårvägen 6.871 (11.24/-0.1  6.64/-0.2  11.18  1.85  50.76  15.15/+1.6  35.41  4.20  51.02  4:45.28)
29.5 Oordegem, BEL
Män 3000 m hinder Final A: 2) Emil Blomberg Hässelby 8:20.55, 5) Vidar Johansson Sävedalen 8:24.55, 6) Simon Sundström Lidingö 8:25.55, 15) Olof Silvander Lidingö 9:04.89;
Kvinnor 800 m Final A: 6) Gaël De Coninck Sävedalen 2:08.84
29‐30.5 Götzis, AUT, Hypo
Män Tiokamp (30.5): 14) Fredrik Samuelsson Hässelby 7.925 (11.25/-0.2  7.28/+1.0  14.39  2.00  51.12  14.56/+0.9  44.93  4.70  65.00  4:49.90);
Kvinnor Sjukamp (30.5): 17) Bianca Salming Tureberg 5.754 (15.05/+0.8  1.80  13.34  26.77w/+2.2  5.49/-0.1  49.13  2:13.05)
29.5 Tórshavn, DEN
Män 5000 m: 5) Sarah Vallin 18:43.01
28.5 Doha, QAT
Män 1500 m: 10) Kalle Berglund Spårvägen 3:37.92;
Kvinnor Stav: 8) Angelica Bengtsson Hässelby 4.50
27.5 Manchester, GBR
Kvinnor 1500 m: 6) Anna Silvander Hässelby 4:23.05
26.5 Athína, GRE
Män Höjd: 1) Fabian Delryd Täby 2.25
26‐29.5 College Station, TX, West
Män 3000 m hinder Heat 3 (29.5): 9) Awet Mengsteab Örgryte 9:04.58;
Män 110 m häck Heat 1 (26.5, +3.0): 5) Joel Bengtsson Helsingborg 13.94w;
Män Diskus Kval (28.5): 35) Karl Sralla 52.63;
Män Slägga Kval (26.5): 13) Ivar Moisander Spårvägen 64.32;
Kvinnor 800 m Kval 2 (29.5): 2) Astrid Rosvall Hässelby 2:04.87, Kval 3 (29.5): 5) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 2:05.16, Heat 2 (27.5): 8) Julia Nielsen Göteborgs KIK 2:17.97, Heat 3 (27.5): 1) Astrid Rosvall Hässelby 2:06.17, Heat 5 (27.5): 2) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 2:06.70
26‐29.5 Jacksonville, FL, East
Kvinnor 800 m Kval 2 (29.5): 5) Senna Ohlsson Sävedalen 2:04.22, Heat 5 (27.5): 4) Senna Ohlsson Sävedalen 2:05.35;
Kvinnor Stav Kval (27.5): 1) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.27, 18) Filippa Miller Hovslätt 3.92;
Kvinnor Diskus Kval (29.5): 2) Caisa-Marie Lindfors Upsala 58.66;
Kvinnor Slägga Kval (27.5): 13) Emma Thor Tureberg 63.13, 28) Jessica Mattsson Spårvägen 58.81
26.5 Estepona, ESP
Män Längd: 1) Thobias Montler Malmö 8.02w (+2.1), 2) Andreas Otterling Lidingö 7.50 (+1.8);
Kvinnor Längd: 1) Kaiza Karlén IF Göta 6.48 (+1.0), 2) Malin Otterling Marmbrandt Västerås 6.44 (+1.5)
23.5 Sykesville, MD
HS K 800 m: 3) Fredrika Rosén Lidingö 3:20.78;
HS K 1500 m: 1) Fredrika Rosén Lidingö 6:42.75
22.5 Navasota, TX, Inne
HS K Stav: 5) Johanna Duplantis Upsala 3.50
21.5 Johnstown, CO
HS K Kula: 1) Kajsa Borrman 11.20;
HS K Diskus: 1) Kajsa Borrman 38.96
26.5 Stavanger, NOR
M45 Diskus: 1) Daniel Korhonen Kville 41.09
23.5 Málaga, ESP
Män 1500 m: 1) Axel Alness-Borg Lidingö 3:57.84;
Män Höjd: 1) Arvid Ryberg IF Göta 2.04, 2) Melwin Lycke Holm Kil 2.01;
Män Tresteg: 1) Jesper Hellström Hässelby 16.21 (0.0), 2) Ola Carlsson Örgryte 11.65w (+2.2);
Kvinnor Höjd: 1) Erika Kinsey Trångsviken 1.86, 2) Louise Ekman Gefle 1.83, 3) Sofie Skoog IF Göta 1.80;
Kvinnor Längd: 1) Malin Otterling Marmbrandt Västerås 6.40 (0.0), 2) Kaiza Karlén IF Göta 6.30 (+0.2)
24.5 Provo, UT
Män Diskus: 1) Niklas Arrhenius^ Spårvägen 62.10
24.5 Basel, SUI
Män 100 m Final A (+0.5): 1) Felix Svensson^ Mölndal 10.51
23.5 Loughborough, GBR
K 400 m Final 1: 1) Linnea Killander Malmö 54.98
22.5 Southampton, GBR
Kvinnor Stav: 1) Emma Kiviniemi Andersson Spårvägen 3.80
19.5 Stavanger, NOR
M45 Diskus: 1) Daniel Korhonen Kville 39.45;
M45 Slägga: 1) Daniel Korhonen Kville 50.69
21.5 Tarpon Springs, FL
HS M 100 m (+0.1): 3) Adam Landén Helsingborg 10.85;
HS M 200 m (-1.4): 1) Adam Landén Helsingborg 22.01
22.5 Apex, NC
HS K Höjd: 1) Elsa Hallsten KA 2 IF 1.47, 1) Wilma Hallsten KA 2 IF 1.47;
HS K Diskus: 6) Wilma Hallsten KA 2 IF 19.40
17.5 Orem, UT
HS M Diskus (1.6 kg): 5) Erik Arrhenius Spårvägen 14.42
23.5 Riegersdorf-Speltenbach, AUT
Män Halvmaraton:  Olle Walleräng Spårvägen DNF
M 5 km: 11) Archibald Casteel Spårvägen 15:17, 12) John Börjesson Spårvägen 15:33;
M 10 km: 11) Archibald Casteel Spårvägen 30:45, 12) John Börjesson Spårvägen 30:55;
K 5 km: 1) Hanna Lindholm Huddinge 17:17;
K 10 km: 1) Hanna Lindholm Huddinge 34:40;
K Halvmaraton: 1) Hanna Lindholm Huddinge 1:13:53;
K 30 km: 1) Hanna Lindholm Huddinge 1:45:39
23.5 Gateshead, GBR
Män 1500 m:  Kalle Berglund Spårvägen DNF;
Män Stav: 2) Armand Duplantis Upsala 5.55;
Män Längd: 5) Thobias Montler Malmö 7.85w (+2.4);
Män Spjut: 3) Kim Amb Bålsta 76.96;
Kvinnor Kula: 5) Fanny Roos Malmö 18.33
23.5 Rehlingen, GER
Män 1500 m Final A: 6) Johan Rogestedt Stenungsunds FI 3:39.03;
Män 3000 m hinder: 7) Napoleon Solomon Tureberg 8:48.17;
Kvinnor 800 m: 1) Lovisa Lindh Ullevi 2:02.46
22.5 Andújar, ESP
Män 3000 m hinder: 1) Emil Blomberg Hässelby 8:29.68, 4) Simon Sundström Lidingö 8:33.36;
Män Slägga: 5) Ragnar Carlsson Hässelby 75.87;
Kvinnor 5000 m: 5) Meraf Bahta Hälle 15:17.99, 6) Sarah Lahti Hässelby 15:23.82
21.5 Dessau, GER, Anhalt
Män Spjut: 4) Kim Amb Bålsta 79.72
19‐20.5 Redlands, CA
Män 100 m Final C (20.5, +2.7): 1) David Sennung Ullevi 10.72w;
Män 200 m Final A (20.5, +3.4): 6) David Sennung Ullevi 22.17w
16.5 Nuneaton, GBR
Kvinnor 400 m Final B: 3) Linnea Killander Malmö 55.33
19.5 Castiglione della Pescaia, ITA
Män 800 m Final A: 3) Johan Rogestedt Stenungsunds FI 1:50.80;
Kvinnor 400 m Final A: 1) Moa Hjelmer Spårvägen 53.59
19.5 Ostrava, CZE
Män 10 000 m: 9) Emil Millán de la Oliva Eskilstuna 29:25.76;
Män Stav: 1) Armand Duplantis Upsala 5.90;
Män Kula: 3) Wictor Petersson Malmö 20.90;
Kvinnor 800 m: 3) Lovisa Lindh Ullevi 2:01.10
15.5 Lafayette, CO
HS K Kula: 1) Kajsa Borrman 11.61;
HS K Diskus: 1) Kajsa Borrman 40.53
13‐15.5 Irvine, CA, Big West
Kvinnor 800 m (15.5): 1) Astrid Rosvall Hässelby 2:04.94, Heat 1 (14.5): 1) Astrid Rosvall Hässelby 2:11.69;
Kvinnor 1500 m (15.5): 1) Astrid Rosvall Hässelby 4:20.11, Heat 2 (13.5): 1) Astrid Rosvall Hässelby 4:35.17
13‐15.5 Edinburg, TX, WAC
Män Stav (13.5): 6) Karl Zuber Hässelby 4.51;
Män Spjut (15.5): 10) Karl Zuber Hässelby 46.05;
Män Tiokamp (14.5): 7) Karl Zuber Hässelby 5.942 (11.79w/+2.6  6.69w/+2.3  10.60  1.77  55.55  17.91w/+2.1  33.61  4.40  45.61  5:13.73);
Kvinnor 1500 m (15.5): 1) Elin Brink Mölndal 4:28.65;
Kvinnor 5000 m (15.5):  Elin Brink Mölndal DNF
16.5 Milano, ITA
Män Maraton: 45) Linus Hultegård Sävedalen 2:28:10;
Kvinnor Maraton: 12) Charlotta Fougberg Ullevi 2:28:12, 16) Hanna Lindholm Huddinge 2:31:05
16.5 Castellón, ESP
Kvinnor 400 m häck: 7) Ellen Eklund Piteå IF 1:04.49
16.5 Milton Keynes, GBR
Män Slägga: 1) James Ericsson-Nicholls KFUM Örebro 47.44
15.5 Wien, AUT
Män 5000 m: 8) Mohammad Reza* Spårvägen 13:54.73
15.5 Karlsruhe, GER
Kvinnor 3000 m hinder: 4) Amélie Svensson Sävedalen 10:15.60
16.5 København, DEN
Män Maraton: 4) Oscar Hellström 2:35:50
15.5 Fort Myers, FL
HS M 200 m (+0.6): 2) Adam Landén Helsingborg 21.47
14‐15.5 San Antonio, TX
HS M 400 m (15.5): 10) Benjamin Blomqvist Örgryte 50.78
14‐15.5 Columbia, SC
HS M Diskus (1.6 kg) Kval (15.5): 11) David Thilén Kville 40.53
14‐15.5 Azusa, CA
Män 200 m Final D (15.5, +1.6): 2) David Sennung Ullevi 22.34
14‐16.5 Los Angeles, CA, Pac 12
Män Slägga (14.5): 6) Ivar Moisander Spårvägen 63.57;
Kvinnor 400 m häck Heat 2 (14.5): 7) Thea Möllerstedt Lund 1:04.32
14‐16.5 Carbondale, IL, MVC
Kvinnor 800 m (16.5): 1) Julia Nielsen Göteborgs KIK 2:06.17, 3) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 2:07.51, Heat 1 (15.5): 1) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 2:11.85, Heat 3 (15.5): 1) Julia Nielsen Göteborgs KIK 2:11.08;
Kvinnor 4x400 m (16.5): 4) Bradley * 3:46.17 (Hannah  Ivy,  T'ya  Suber,  Julia  Nielsen,  Wilma  Nielsen)
14‐16.5 Springfield, MA
Kvinnor 800 m Final A (15.5): 3) Senna Ohlsson Sävedalen 2:05.84;
Kvinnor 1500 m Final A (15.5): 1) Andrea Claeson Tureberg 4:22.28;
Kvinnor Längd (15.5): 5) Lisa Warfvinge Varberg 5.82 (+0.5);
Kvinnor Diskus (16.5): 8) Nina Björkman Västerås 43.83;
Kvinnor Slägga (14.5): 11) Nina Björkman Västerås 49.78;
Kvinnor 4x800 m (16.5): 4) Loyola (Md.) * 9:07.45 (Grayce  Heinemann,  Senna  Ohlsson,  Carly  Spinnler,  Olivia  Malley)
13‐16.5 Murfreesboro, TN
Män Diskus (15.5): 6) Karl Sralla 53.14;
Män Spjut (14.5): 8) Karl Sralla 56.38;
Kvinnor Stav (15.5): 4) Filippa Miller Hovslätt 3.93
13‐15.5 Clovis, CA, MWC
Män 3000 m hinder (14.5): 1) Awet Mengsteab Örgryte 8:55.49;
Kvinnor 100 m Heat 3 (14.5, +0.3): 7) Gabriella Holmström Upsala 12.42;
Kvinnor 200 m Heat 3 (14.5, +2.0): 6) Gabriella Holmström Upsala 25.36
16.5 Podébrady, CZE, Lag-EM
Män Gång 20 km: 1) Perseus Karlström Eskilstuna 1:18:54
M Gång 5 km:  Perseus Karlström Eskilstuna 20:11;
M Gång 10 km:  Perseus Karlström Eskilstuna 39:58
14‐15.5 Provo, UT
Män Diskus (14.5): 1) Niklas Arrhenius^ Spårvägen 60.90, 3) Leif Arrhenius Spårvägen 57.33
13‐15.5 Mobile, AL, Sun Belt
Män 110 m häck (15.5, +2.5): 3) Joel Bengtsson Helsingborg 13.87w, Heat 3 (14.5, +0.9): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 14.21;
Män Stav (15.5):  Simon Thor Hässelby NH;
Män Kula (14.5): 2) Sebastian Löschner Spårvägen 17.05;
Män Diskus (15.5): 4) Sebastian Löschner Spårvägen 52.89;
Män Spjut (13.5): 9) Simon Thor Hässelby 58.10;
Män Tiokamp (14.5): 4) Simon Thor Hässelby 6.299 (12.41w/+2.2  6.10/+1.9  12.58  1.86  58.34  16.77/+1.6  41.44  4.70  56.58  5:14.71);
Kvinnor Stav (13.5): 4) Ina Edström IFK Umeå 3.83
13‐15.5 Charleston, IL, OVC
Kvinnor Slägga (13.5): 1) Jessica Mattsson Spårvägen 59.30
13‐15.5 Raleigh, NC, ACC
Kvinnor Diskus (15.5): 4) Caisa-Marie Lindfors Upsala 55.28;
Kvinnor Slägga (13.5): 5) Emma Thor Tureberg 61.78
13‐15.5 College Station, TX, SEC
Kvinnor Höjd (15.5):  Ellen Ekholm Ullevi NH;
Kvinnor Stav (14.5): 2) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.49
11.5 Baltimore, MD
Kvinnor 800 m: 1) Senna Ohlsson Sävedalen 2:06.95
11‐13.5 Levelland, TX, JUCO
Kvinnor Slägga (13.5): 3) Mathilda Björklund Bålsta 55.83
13.5 Langenthal, SUI
Kvinnor 600 m: 2) Lovisa Lindh Ullevi 1:27.04
8.5 Andújar, ESP
Kvinnor 400 m häck: 1) Ellen Eklund Piteå IF 1:04.32
9.5 Abilene, TX
Män Diskus: 2) Karl Sralla 55.46
8‐9.5 Lawrenceville, NJ
Kvinnor Kula (9.5): 5) Nina Björkman Västerås 13.35;
Kvinnor Diskus (9.5): 2) Nina Björkman Västerås 46.02;
Kvinnor Slägga (8.5): 2) Nina Björkman Västerås 51.81
8.5 Baton Rouge, LA
HS K Stav: 1) Johanna Duplantis Upsala 3.86
8.5 Austin, TX
HS K Diskus: 3) Emma Sralla 49.93
6‐8.5 Canyon, TX
Kvinnor 400 m häck (8.5): 1) Minna Svärd IF Göta 1:00.39, Heat 1 (7.5): 1) Minna Svärd IF Göta 59.37;
Kvinnor Stav (8.5): 1) Minna Svärd IF Göta 4.04
8.5 Dallas, TX
HS M 800 m: 4) Ethan Langselius 2:03.16
5‐6.5 Summerville, SC
HS M Kula (5.44 kg) (6.5): 8) David Thilén Kville 12.14;
HS M Diskus (1.6 kg) (6.5): 1) David Thilén Kville 42.34;
HS M Spjut (6.5): 7) David Thilén Kville 34.82
8.5 Pliezhausen, GER
Kvinnor 2000 m hinder Final A: 9) Amélie Svensson Sävedalen 6:38.18
8‐9.5 Split, CRO, ECp-w
Män Slägga (8.5): 14) Ragnar Carlsson Hässelby 70.76;
Kvinnor Kula (Solin 8.5): 6) Sara Lennman Spårvägen 17.39;
Kvinnor Diskus (9.5): 12) Vanessa Kamga Upsala 55.92;
Kvinnor Slägga (9.5): 13) Grete Ahlberg Hammarby 65.43;
Kvinnor Spjut Final B (9.5): 8) Mari Klaup* Ullevi 51.30;
M22 Kula (9.5): 13) Arvid Mägi Theorin Malmö 15.08;
M22 Slägga (9.5): 10) Hugo Sörby Upsala 61.65;
K22 Kula (9.5): 2) Axelina Johansson Hässelby 17.50;
K22 Slägga (8.5): 5) Sara Forssell Motala 62.28
2.5 Fulton, MD
HS K 800 m: 4) Fredrika Rosén Lidingö 2:53.43;
HS K 1500 m: 5) Fredrika Rosén Lidingö 6:24.16
1.5 Thrall, TX
HS M Höjd: 3) Benjamin Blomqvist Örgryte 1.72
4.5 Trondheim, NOR
Kvinnor 3000 m:  Kristina Axelsson Sya DNF
2.5 Clermont, FL
Män 200 m Final D (+0.5): 3) Adam Landén Helsingborg 21.71;
Män 400 m Final B: 4) Adam Landén Helsingborg 49.25
2.5 Middletown, NY
Kvinnor Diskus: 5) Nina Björkman Västerås 44.18
30.4‐1.5 Houston, TX
HS M 800 m (1.5): 2) Ethan Langselius 1:59.55;
HS M 1600 m (1.5): 10) Ethan Langselius 4:43.59
1.5 American Fork, UT
Män Diskus: 1) Niklas Arrhenius^ Spårvägen 60.10, 2) Leif Arrhenius Spårvägen 58.30
P13 Diskus (1.0 kg): 1) Erik Arrhenius Spårvägen 21.40
1‐2.5 Bradenton, FL
Män 110 m häck (2.5, +4.5): 4) Philip Stömne Spårvägen 14.79w, Heat 1 (1.5, +2.1): 2) Philip Stömne Spårvägen 15.21w;
Män Höjd (2.5): 5) Philip Stömne Spårvägen 1.80;
Män Stav (1.5): 1) Philip Stömne Spårvägen 4.30;
Män Längd (1.5): 4) Philip Stömne Spårvägen 7.05w (+2.3);
Män Spjut (2.5): 7) Philip Stömne Spårvägen 41.90;
Män 4x100 m (2.5): 5) Keiser * 41.99 (Philip  Stömne,  Vindero  Lightfoot,  Matthew  Beliard,  Guillaume  Richards);
Män 4x400 m (2.5): 2) Keiser * 3:20.71 (Matthew  Beliard,  Philip  Stömne,  Vindero  Lightfoot,  Guillaume  Richards)
1‐2.5 Smithfield, RI
Kvinnor Längd (1.5): 2) Lisa Warfvinge Varberg 5.99 (+1.3), 14) Anja Olsson Malmö 5.10 (+1.1);
Kvinnor Tresteg (2.5): 3) Lisa Warfvinge Varberg 11.91 (-1.1)
30.4‐2.5 San Marcos, TX
Män 110 m häck Final B (2.5, +1.9): 6) Simon Thor Hässelby 16.67;
Män Stav (2.5): 7) Simon Thor Hässelby 4.60;
Män Diskus (2.5): 8) Simon Thor Hässelby 38.70
2.5 Chula Vista, CA
Män 100 m Heat 4 (+0.8): 4) David Sennung Ullevi 11.07
23.4 Dubai, UAE
Män 15 km: 2) Peter Englund 58:10
1.5 San Luis Obispo, CA
Kvinnor 1500 m: 1) Astrid Rosvall Hässelby 4:26.00
1.5 Berkeley, CA
Män Slägga: 1) Ivar Moisander Spårvägen 63.02;
Män Spjut: 1) Ivar Moisander Spårvägen 46.37;
Kvinnor 100 m häck (+3.3): 5) Thea Möllerstedt Lund 15.07w;
Kvinnor 400 m häck: 2) Thea Möllerstedt Lund 1:03.44
1.5 Baton Rouge, LA
Kvinnor Stav: 1) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.48
1.5 Hammond, LA
Män Kula: 4) Sebastian Löschner Spårvägen 16.15;
Kvinnor Stav: 3) Ina Edström IFK Umeå 3.75
1.5 Knoxville, TN
Kvinnor Slägga: 3) Jessica Mattsson Spårvägen 57.97
1.5 Charlottesville, VA
Kvinnor Slägga: 4) Emma Thor Tureberg 61.72
30.4 Fresno, CA
Män 3000 m hinder: 5) Awet Mengsteab Örgryte 8:48.86;
Kvinnor 5000 m: 10) Elin Brink Mölndal 16:37.86
30.4‐1.5 Normal, IL
Kvinnor 800 m Final A (30.4): 1) Julia Nielsen Göteborgs KIK 2:06.87,  Wilma Nielsen Göteborgs KIK DNF
30.4‐1.5 Lexington, KY
Kvinnor Höjd (1.5): 4) Ellen Ekholm Ullevi 1.69
30.4‐1.5 Lubbock, TX
Kvinnor Slägga (30.4): 4) Mathilda Björklund Bålsta 52.02
30.4‐1.5 West Point, NY
Kvinnor 800 m (1.5): 1) Senna Ohlsson Sävedalen 2:06.88, Heat 2 (30.4): 1) Senna Ohlsson Sävedalen 2:17.08;
Kvinnor 1500 m (1.5): 1) Andrea Claeson Tureberg 4:38.67, Heat 2 (30.4): 1) Andrea Claeson Tureberg 4:43.22;
Kvinnor 5000 m (1.5): 3) Andrea Claeson Tureberg 16:50.57
29‐30.4 Jacksonville, FL
Kvinnor Stav (29.4): 3) Filippa Miller Hovslätt 3.80;
Kvinnor Diskus (29.4): 3) Caisa-Marie Lindfors Upsala 56.93
1.5 Bar, MNE
Män 400 m: 2) Emil Johansson Tureberg 47.96;
Män Höjd: 1) Fabian Delryd Täby 2.20;
Kvinnor 800 m: 2) Bianca Salming Tureberg 2:14.63;
Kvinnor Kula: 1) Bianca Salming Tureberg 13.24
20‐21.3 Reykjavik, ISL, Inne
Män 200 m (21.3): 1) Ívar Kristinn Jasonarson* Spårvägen 21.91;
Män 400 m (20.3): 1) Ívar Kristinn Jasonarson* Spårvägen 49.36
21.4 Mount Pleasant, SC
HS M Kula (5.44 kg): 1) David Thilén Kville 13.15;
HS M Diskus (1.6 kg): 1) David Thilén Kville 42.44;
HS M Spjut: 4) David Thilén Kville 37.74
24.4 Freiburg, GER
Kvinnor 3000 m: 3) Amélie Svensson Sävedalen 9:45.57
24‐25.4 Lisboa, POR
Kvinnor 300 m Final B (25.4): 2) Linnea Killander Malmö 38.63
14.4 Mt Pleasant, SC
HS M Kula (5.44 kg): 2) David Thilén Kville 12.09;
HS M Diskus (1.6 kg): 1) David Thilén Kville 42.69;
HS M Spjut: 7) David Thilén Kville 29.15
24.4 Andújar, ESP
Kvinnor 100 m häck (-1.6): 5) Ellen Eklund Piteå IF 16.84
21.4 Lake Charles, LA
HS K 200 m: 3) Johanna Duplantis Upsala 25.84;
HS K Stav: 1) Johanna Duplantis Upsala 3.50
24.4 Phoenix, AZ
Män 400 m Final C: 4) Karl Zuber Hässelby 53.58;
Män 110 m häck Final B (-0.3): 5) Karl Zuber Hässelby 17.51;
Män Stav: 11) Karl Zuber Hässelby 4.37;
Män Diskus: 9) Karl Zuber Hässelby 31.75
21‐24.4 Provo, UT
Män Diskus (24.4): 2) Niklas Arrhenius^ Spårvägen 59.04;
Kvinnor 100 m Semi 1 (23.4, +1.7): 2) Gabriella Holmström Upsala 12.13;
Kvinnor 200 m Final A (24.4, +0.5): 5) Gabriella Holmström Upsala 24.70
23.4 Duncan, SC
HS M Diskus (1.6 kg): 9) David Thilén Kville 42.44
23‐24.4 San Antonio, TX
HS M 400 m (24.4): 3) Benjamin Blomqvist Örgryte 50.12, Heat ? (23.4): 3) Benjamin Blomqvist Örgryte 50.09
23‐24.4 Arlington, TX
HS K Kula (23.4): 3) Emma Sralla 12.26;
HS K Diskus (24.4): 1) Emma Sralla 50.87
24‐25.4 Lana, ITA, Mångkamp, Multistars
Män Tiokamp (25.4): 3) Fredrik Samuelsson Hässelby 7.815 (11.31/+0.6  7.14/+1.5  14.20  2.01  50.24  15.34/-1.3  44.18  4.75  62.01  4:43.97),  Marcus Nilsson Högby DNF (11.58/-0.1  7.14w/+2.1  15.79  1.92  DNF  DNF/+0.7  46.84);
Kvinnor Sjukamp (25.4): 11) Mari Klaup* Ullevi 5.900 (13.84/-1.1  1.68  13.77  25.77/-1.2  5.71/+1.3  54.18  2:23.97)
24.4 Orlando, FL
Kvinnor Stav: 3) Filippa Miller Hovslätt 3.66
24.4 Oxford, OH
Kvinnor Slägga: 3) Jessica Mattsson Spårvägen 56.61
24.4 Loretto, PA
Kvinnor Längd: 4) Anja Olsson Malmö 5.01 (+0.5)
23.4 Stony Brook, NY
Kvinnor Tresteg:  Lisa Warfvinge Varberg NM
23‐24.4 Baton Rouge, LA
Män Stav (24.4): 1) Armand Duplantis Upsala 5.90;
Kvinnor Stav (24.4): 1) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.41
22.4 Albuquerque, NM
M 1500 m: 8) Awet Mengsteab Örgryte 3:57.78
22.4 Stephenville, TX
Kvinnor 400 m häck: 1) Minna Svärd IF Göta 1:00.36;
Kvinnor Stav: 1) Minna Svärd IF Göta 3.86
22‐24.4 Des Moines, IA
Kvinnor 800 m (22.4): 2) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 2:06.61, 4) Julia Nielsen Göteborgs KIK 2:07.48;
Kvinnor 1500 m (22.4): 12) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 4:23.46, Final 2 (22.4): 2) Julia Nielsen Göteborgs KIK 4:23.72
21.4 Abilene, TX
Män Diskus: 6) Karl Sralla 50.71;
Kvinnor Stav: 2) Minna Svärd IF Göta 3.65;
Kvinnor Diskus: 3) Caisa-Marie Lindfors Upsala 53.43
24.4 Morton, FRA
Män 10 km: 8) Napoleon Solomon Tureberg 29:02;
Kvinnor 5 km: 1) Sarah Lahti Hässelby 15:22
18.4 Málaga, ESP
Kvinnor 200 m Final C (+0.3): 3) Ellen Eklund Piteå IF 28.00
17.4 Charleston, SC
HS M Kula (5.44 kg): 4) David Thilén Kville 12.49;
HS M Diskus (1.6 kg): 2) David Thilén Kville 39.11;
HS M Spjut: 6) David Thilén Kville 29.15
17.4 Lisboa, POR
Kvinnor 200 m Final B (-0.3): 3) Linnea Killander Malmö 24.24
17.4 Houston, TX
HS M 800 m: 2) Ethan Langselius 1:59.06;
HS M 1600 m: 9) Ethan Langselius 4:40.21
16.4 Austin, TX
Män 5000 m: 4) Oliver Langselius Spårvägen 15:14.6m
17.4 Trondheim, NOR
Kvinnor 3000 m: 6) Kristina Axelsson Sya 10:33.88
18.4 West Long Branch, NJ
Kvinnor 100 m Final B (+0.2): 4) Lisa Warfvinge Varberg 12.90;
Kvinnor Längd: 1) Lisa Warfvinge Varberg 5.85 (-1.3);
Kvinnor Tresteg: 1) Lisa Warfvinge Varberg 11.89 (-1.6);
Kvinnor Kula: 6) Nina Björkman Västerås 12.97;
Kvinnor Diskus: 1) Nina Björkman Västerås 47.55;
Kvinnor Slägga: 2) Nina Björkman Västerås 48.21
15.4 Coppell, TX
K Kula: 2) Emma Sralla 12.42;
K Diskus: 1) Emma Sralla 49.22
16.4 Emmitsburg, MD
Kvinnor Längd: 11) Anja Olsson Malmö 4.91
16.4 West Point, NY
Kvinnor 1500 m: 1) Andrea Claeson Tureberg 4:27.75
16‐17.4 Terre Haute, IN
Kvinnor 800 m (17.4): 1) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 2:07.48, 2) Julia Nielsen Göteborgs KIK 2:07.67
16‐17.4 Norman, OK
Män 110 m häck (17.4, -1.6): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 14.34
16‐17.4 Nashville, TN
Kvinnor Slägga (16.4): 4) Jessica Mattsson Spårvägen 54.27
16‐17.4 Waco, TX
Män Diskus (17.4): 4) Karl Sralla 52.19
16‐17.4 Charlottesville, VA
Kvinnor Slägga (17.4): 7) Emma Thor Tureberg 59.54
16‐17.4 Azusa, CA
Kvinnor 800 m Final A (16.4): 4) Astrid Rosvall Hässelby 2:04.90;
Kvinnor 1500 m Final A (17.4): 13) Elin Brink Mölndal 4:23.13
16‐17.4 Baltimore, MD
Kvinnor 800 m Final A (17.4):  Senna Ohlsson Sävedalen DNF
18.4 Enschede, NED
Män Maraton: 15) Mustafa Mohamed Hälle 2:11:09;
Kvinnor Maraton:  Hanna Lindholm Huddinge DNF;
M 5 km: 24) Mustafa Mohamed Hälle 15:21;
M 10 km: 21) Mustafa Mohamed Hälle 30:40;
M 15 km: 23) Mustafa Mohamed Hälle 46:02;
M 20 km: 26) Mustafa Mohamed Hälle 1:01:27;
M 25 km: 22) Mustafa Mohamed Hälle 1:16:53;
M Halvmaraton: 27) Mustafa Mohamed Hälle 1:04:48;
M 30 km: 19) Mustafa Mohamed Hälle 1:32:20;
K 5 km: 4) Hanna Lindholm Huddinge 17:22;
K 10 km: 4) Hanna Lindholm Huddinge 34:40;
K 15 km: 3) Hanna Lindholm Huddinge 51:58;
K 20 km: 4) Hanna Lindholm Huddinge 1:09:14;
K 25 km: 5) Hanna Lindholm Huddinge 1:26:55;
K Halvmaraton: 4) Hanna Lindholm Huddinge 1:12:59
17.4 Miramar, FL
Män Diskus: 4) Philip Stömne Spårvägen 36.31;
Män Spjut: 1) Philip Stömne Spårvägen 46.09
17.4 Baton Rouge, LA
Män Kula: 2) Sebastian Löschner Spårvägen 16.48;
Män Diskus: 2) Sebastian Löschner Spårvägen 48.92;
Kvinnor Stav:  Ina Edström IFK Umeå NH
17.4 Eugene, OR
Män Slägga: 4) Ivar Moisander Spårvägen 60.62
14.4 Georgetown, TX
M 400 m: 1) Benjamin Blomqvist Örgryte 50.13;
M Höjd: 7) Benjamin Blomqvist Örgryte 1.82
11.4 Nuneaton, GBR
Män Slägga: 2) James Ericsson-Nicholls KFUM Örebro 48.02
9.4 Hammond, LA
HS K 4x100 m: 1) Lafayette HS 48.44 (Courtney  Wiltz,  Kennedy  Brown,  Breyionce'  George,  Johanna  Duplantis);
HS K 4x400 m: 2) Lafayette HS 4:16.04 (Chrysta  Narcisse,  Kennedy  Brown,  Tanzania  Barnes,  Johanna  Duplantis)
K 200 m: 1) Johanna Duplantis Upsala 25.85;
K Stav: 1) Johanna Duplantis Upsala 3.81
9‐10.4 Flower Mound, TX
K Kula (10.4): 2) Emma Sralla 12.23;
K Diskus (10.4): 1) Emma Sralla 50.67
7.4 Jacksonville, FL
M 400 m: 3) Adam Landén Helsingborg 49.59
27‐28.3 Bradenton, FL
Män 800 m (28.3): 1) Stefan Lingmerth 2:06.56
M 200 m (28.3): 5) Adam Landén Helsingborg 21.76, Heat 3 (27.3): 1) Adam Landén Helsingborg 21.72;
M 400 m (28.3): 3) Adam Landén Helsingborg 49.41, Heat 2 (27.3): 1) Adam Landén Helsingborg 50.10
11.4 Staten Island, NY
Kvinnor 100 m Final C: 1) Anja Olsson Malmö 14.14;
Kvinnor 400 m: 2) Lisa Warfvinge Varberg 1:02.16;
Kvinnor Längd: 1) Lisa Warfvinge Varberg 5.35, 6) Anja Olsson Malmö 4.85
10.4 Miramar, FL
Kvinnor 800 m: 8) Yolanda Ngarambe Tureberg 2:06.66
10.4 Greensboro, NC
Kvinnor Höjd: 5) Linn Hertz Saebbö Göteborgs KIK 1.60;
Kvinnor Längd: 4) Linn Hertz Saebbö Göteborgs KIK 5.59 (+1.7)
10.4 Commerce, TX
Kvinnor 400 m häck Final B: 1) Minna Svärd IF Göta 59.35;
Kvinnor Stav: 1) Minna Svärd IF Göta 3.60
10.4 Denton, TX
Män 110 m häck Final A (+3.7): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 14.15w;
Män Diskus: 1) Karl Sralla 51.64
10.4 La Mirada, CA
Män 200 m Final B (+2.6): 5) David Sennung Ullevi 22.05w
10.4 Berkeley, CA
Män Slägga: 3) Ivar Moisander Spårvägen 60.03;
Kvinnor 100 m häck (+0.4): 5) Thea Möllerstedt Lund 15.67;
Kvinnor 400 m häck: 3) Thea Möllerstedt Lund 1:05.36
9‐10.4 Coral Gables, FL
Kvinnor Stav (9.4): 2) Filippa Miller Hovslätt 3.80
9‐10.4 San Antonio, TX
Män Stav (10.4):  Simon Thor Hässelby NH
9‐10.4 Lubbock, TX
Män 1500 m Final A (10.4):  Awet Mengsteab Örgryte DNF;
Män 3000 m hinder (10.4): 1) Awet Mengsteab Örgryte 9:19.06;
Kvinnor Slägga (10.4): 1) Mathilda Björklund Bålsta 56.62
9.4 Providence, RI
Kvinnor 5000 m: 6) Andrea Claeson Tureberg 17:02.01
9‐10.4 Oxford, MS
Kvinnor 800 m Final A (10.4): 5) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 2:07.90, Final B (10.4): 7) Julia Nielsen Göteborgs KIK 2:09.91;
Kvinnor 1500 m Final A (9.4): 11) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 4:22.56, Final B (9.4): 10) Julia Nielsen Göteborgs KIK 4:28.03;
Kvinnor Slägga (9.4): 6) Jessica Mattsson Spårvägen 58.30
9‐10.4 New York, NY
Kvinnor Kula (Randalls Island NY 10.4): 5) Nina Björkman Västerås 12.61;
Kvinnor Diskus (Randalls Island NY 10.4): 4) Nina Björkman Västerås 42.60;
Kvinnor Slägga (Randalls Island NY 9.4): 1) Nina Björkman Västerås 49.69
9‐10.4 Philadelphia, PA
Kvinnor 800 m (10.4):  Senna Ohlsson Sävedalen DNF;
Kvinnor 1500 m (10.4):  Senna Ohlsson Sävedalen DNF
9‐10.4 Logan, UT
Kvinnor 100 m Final A (10.4, +1.5): 1) Gabriella Holmström Upsala 12.03
8‐10.4 Tucson, AZ
Män Diskus (10.4):  Niklas Arrhenius^ Spårvägen NM
8‐10.4 Tuscaloosa, AL
Män Kula (10.4): 7) Sebastian Löschner Spårvägen 16.76;
Män Diskus (10.4): 4) Sebastian Löschner Spårvägen 52.51;
Kvinnor Stav (10.4): 11) Ina Edström IFK Umeå 3.47;
Kvinnor 4x400 m Final B (10.4): 1) UAB * 3:44.07 (Karri  Green,  Lovisa  Skoglund,  Ebony  Tolliver,  Lisa  Marie  Petkov)
11.4 Málaga, ESP
Kvinnor 100 m Final A (+0.4): 2) Denise Eriksson Örgryte 12.05, 3) Tilde Johansson Falkenberg 12.43;
Kvinnor 200 m Final A (0.0): 2) Denise Eriksson Örgryte 24.31, 4) Tilde Johansson Falkenberg 25.64
11.4 Ampugnano, ITA
Män Maraton: 9) Samuel Tsegay* Hälle 2:06:53,  Klas Johansson Vegan Runners DNF;
Kvinnor Maraton:  Charlotta Fougberg Ullevi DNF
4.3 Lafayette, LA
Kvinnor Stav: 1) Johanna Duplantis Upsala 3.83
3.4 San Luis Obispo, CA
Kvinnor 800 m Final A: 1) Astrid Rosvall Hässelby 2:06.70
3.4 Lawrenceville, NJ
Kvinnor 400 m Final C: 5) Lisa Warfvinge Varberg 1:01.00
2.4 Irvine, CA
Kvinnor 1500 m: 2) Astrid Rosvall Hässelby 4:18.53
2‐3.4 Palo Alto, CA
Män Slägga (3.4): 2) Ivar Moisander Spårvägen 61.29;
HS K 400 m häck (3.4): 5) Thea Möllerstedt Lund 1:07.31
2‐3.4 Daytona Beach, FL
Män Tiokamp (3.4): 1) Philip Stömne Spårvägen 6.565 (11.30w/+2.3  6.62  10.94  1.76  52.04  15.23/-0.2  33.93  4.30  42.06  4:45.06)
2‐3.4 Tampa, FL
Kvinnor Stav (3.4): 1) Filippa Miller Hovslätt 4.00
2‐3.4 Gainesville, FL
Kvinnor Höjd (3.4): 10) Ellen Ekholm Ullevi 1.70;
Kvinnor Kula (3.4): 9) Caisa-Marie Lindfors Upsala 15.28;
Kvinnor Diskus (2.4): 2) Caisa-Marie Lindfors Upsala 55.86;
Kvinnor Slägga (3.4): 7) Emma Thor Tureberg 57.70
2‐3.4 Cape Girardeau, MO
Kvinnor Slägga (2.4): 4) Jessica Mattsson Spårvägen 57.68
2‐3.4 Hattiesburg, MS
Män Kula (3.4): 1) Sebastian Löschner Spårvägen 16.40;
Män Diskus (3.4): 2) Sebastian Löschner Spårvägen 47.07;
Kvinnor Stav (3.4):  Ina Edström IFK Umeå NH
2‐3.4 Canyon, TX
Män 800 m Final A (3.4): 7) Awet Mengsteab Örgryte 1:55.37;
Kvinnor Slägga (2.4): 3) Mathilda Björklund Bålsta 55.42
2‐3.4 Arlington, TX
Män 110 m häck Final A (3.4, +2.5): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 13.99w;
Män Diskus (3.4): 1) Karl Sralla 53.43
1‐2.4 High Point, NC
Kvinnor Tresteg (2.4): 2) Linn Hertz Saebbö Göteborgs KIK 11.71w (+2.3)
30‐31.3 New Braunfels, TX
M 400 m (31.3): 1) Benjamin Blomqvist Örgryte 49.80, 1) Benjamin Blomqvist Örgryte 50.29;
M 110 m häck (99.1 cm) (31.3): 6) Benjamin Blomqvist Örgryte 16.00, Heat 2 (30.3): 7) Benjamin Blomqvist Örgryte 16.12;
M Höjd (31.3): 2) Benjamin Blomqvist Örgryte 1.82;
M Längd (31.3): 6) Benjamin Blomqvist Örgryte 6.11;
M 4x400 m (31.3): 2) Boerne Champion 3:27.61 (Brock  Lewis,  Garrett  Menzies,  Davis  Pike,  Benjamin  Blomqvist)
15.3 Stillwater, OK, Terräng, NCAA
Kvinnor 6 km terräng: 161) Andrea Claeson Tureberg 21:57
27.3 Newark, NJ
Kvinnor Tresteg: 2) Lisa Warfvinge Varberg 10.65
27.3 Summerville, SC
M Kula (5.44 kg): 10) David Thilén Kville 11.17;
M Diskus (1.6 kg): 1) David Thilén Kville 43.28
27.3 Carrollton, TX
K Kula: 1) Emma Sralla 13.11;
K Diskus: 1) Emma Sralla 51.99
26.3 Lafayette, LA
K Stav: 1) Johanna Duplantis Upsala 3.81
27.3 Santa Barbara, CA
Kvinnor 800 m: 1) Astrid Rosvall Hässelby 2:07.34;
Kvinnor 5000 m:  Astrid Rosvall Hässelby DNF
27.3 Coral Gables, FL
Kvinnor Stav: 3) Filippa Miller Hovslätt 3.65
26‐27.3 Murray, KY
Kvinnor Slägga (27.3): 1) Jessica Mattsson Spårvägen 51.08
25‐27.3 San Diego, CA
Män Tiokamp (26.3): 4) Karl Zuber Hässelby 6.030 (11.93w/+2.9  6.57  11.26  1.76  55.30  18.48/0.0  36.15  4.40  50.89  5:08.72)
25‐27.3 Austin, TX, TexasR
Män 110 m häck Heat 1 (26.3, +0.8): 3) Joel Bengtsson Helsingborg 14.10;
Män Diskus Final B (27.3):  Karl Sralla NM;
Män Tiokamp (26.3):  Simon Thor Hässelby DNF (12.38/+0.7  6.19  13.18  1.84  59.23  DNF/+0.7  38.35  NH  55.13);
Kvinnor 400 m häck Heat 3 (25.3): 3) Minna Svärd IF Göta 1:00.18;
Kvinnor 4x400 m (27.3): 5) Tamu-Commerce * 3:43.26 (Danielle  Nicholson,  Dejanee  Washington,  Atiana  Alexander,  Minna  Svärd), Heat 2 (26.3): 2) Tamu-Commerce * 3:46.29 (Danielle  Nicholson,  Dejanee  Washington,  Atiana  Alexander,  Minna  Svärd)
K Stav (27.3): 3) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.50;
K 1500 m (25.3): 2) Yolanda Ngarambe Tureberg 4:17.30
26.3 St. Louis, MO
Kvinnor 400 m Final B: 2) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 57.50, 3) Julia Nielsen Göteborgs KIK 58.17
25.3 Albuquerque, NM
Män 1500 m: 1) Awet Mengsteab Örgryte 4:02.34
25‐26.3 Tallahassee, FL
Kvinnor Kula (25.3): 5) Caisa-Marie Lindfors Upsala 16.09;
Kvinnor Diskus (26.3): 3) Caisa-Marie Lindfors Upsala 55.21
25‐27.3 Raleigh, NC
Kvinnor Slägga (27.3): 4) Emma Thor Tureberg 61.78
24.3 Mt Pleasant, SC
M Kula (5.44 kg): 1) David Thilén Kville 12.44;
M Diskus (1.6 kg): 1) David Thilén Kville 36.01;
M Spjut: 4) David Thilén Kville 33.52
20.3 Bradenton, FL
M 200 m Final A (+2.7): 3) Adam Landén Helsingborg 21.65w;
M 4x400 m: 1) IMG Academy 3:14.41 (Adam  Landén,  Jaylen  Slade,  Carl  Hicks,  Ashton  Schwartzman)
18.3 Carrollton, TX
HS K Höjd: 3) Emma Sralla 1.52
K Diskus: 1) Emma Sralla 52.01
17.3 Mount Pleasant, SC
M Kula (5.44 kg): 1) David Thilén Kville 12.26;
M Diskus (1.6 kg): 1) David Thilén Kville 39.57;
M Spjut: 3) David Thilén Kville 31.69
27‐28.1 Bethesda, MD, Inne
K 800 m (28.1): 1) Fredrika Rosén Lidingö 3:01.3m
18.3 San Antonio, TX
HS M 400 m: 2) Benjamin Blomqvist Örgryte 50.89;
HS M 110 m häck (99.1 cm):  Benjamin Blomqvist Örgryte 16.49;
HS M Höjd: 5) Benjamin Blomqvist Örgryte 1.73;
HS M Längd: 6) Benjamin Blomqvist Örgryte 6.09;
HS M 4x400 m: 2) Champion 3:32.69 (Davis  Pike,  Brenden  Holland,  Benjamin  Blomqvist,  Brock  Lewis)
18.3 Boerne, TX
P13 Kula (4.0 kg): 1) Noah Blomqvist Örgryte 12.20;
P13 Diskus (1.0 kg): 1) Noah Blomqvist Örgryte 38.02
20.3 New York, NY
Kvinnor Kula: 7) Nina Björkman Västerås 11.67
19.3 Canyon, TX
Kvinnor Slägga: 1) Mathilda Björklund Bålsta 56.91
19‐20.3 Auburn, AL
Män Kula (20.3):  Sebastian Löschner Spårvägen NM;
Män Diskus (20.3): 3) Sebastian Löschner Spårvägen 51.79;
Kvinnor 400 m Final B (20.3): 5) Lovisa Skoglund Höör 58.46;
Kvinnor Stav (20.3): 10) Ina Edström IFK Umeå 3.52
19‐20.3 Tucson, AZ
Män 110 m häck Final B (20.3, -1.7):  Karl Zuber Hässelby DNF;
Män Längd (19.3): 11) Karl Zuber Hässelby 6.77 (+0.8);
Män Spjut (19.3): 13) Karl Zuber Hässelby 46.29
19‐20.3 Tampa, FL
Män 400 m Final D (20.3): 1) Philip Stömne Spårvägen 50.32;
Män Stav (19.3):  Philip Stömne Spårvägen NH;
Män Längd (19.3): 10) Philip Stömne Spårvägen 6.22 (+1.4);
Män Kula (19.3): 12) Philip Stömne Spårvägen 11.42;
Kvinnor Diskus (20.3): 3) Caisa-Marie Lindfors Upsala 52.07
19‐20.3 Coral Gables, FL
Kvinnor Stav (19.3): 1) Filippa Miller Hovslätt 3.70
19‐20.3 Memphis, TN
Män 1 mile (20.3): 4) Anton Lindberg IS Göta 4:28.08
19‐20.3 High Point, NC
Kvinnor Längd (20.3):  Linn Hertz Saebbö Göteborgs KIK NM;
Kvinnor Tresteg (20.3): 3) Linn Hertz Saebbö Göteborgs KIK 11.59 (0.0)
18‐20.3 Las Vegas, NV
Kvinnor 200 m Final B (20.3, +3.1): 3) Gabriella Holmström Upsala 24.54w
20.3 Mount Pleasant, SC
M Kula (5.44 kg): 1) David Thilén Kville 12.82;
M Diskus (1.6 kg): 1) David Thilén Kville 43.45;
M Spjut: 5) David Thilén Kville 32.71
21.3 Dresden, GER
Män 10 km: 3) Mohammad Reza* Spårvägen 29:04, 10) John Foitzik Spårvägen 29:24, 13) Oliver Löfqvist Spårvägen 29:39, 28) Estifanos Faid* Spårvägen 30:33, 29) Johan Fagerberg Spårvägen 30:34, 34) Heshlu Andemariam* Keep Up 30:47, 44) Fredrik Uhrbom Spårvägen 31:03, 60) Nils Spetz Spårvägen 31:37;
Män Halvmaraton: 15) Archibald Casteel Spårvägen 1:03:11, 28) John Börjesson Spårvägen 1:05:08,  Mohammed Loukili Keep Up DNF;
Män Maraton: 9) Otto Kingstedt Hässelby 2:20:45, 14) John Kingstedt Hässelby 2:25:19;
Kvinnor 10 km: 2) Sarah Lahti Hässelby 31:59, 3) Carolina Wikström Roslagen 32:42,  Jessie Ross Skärvad Täby DNF;
Kvinnor Halvmaraton: 10) Sanna Mustonen Hässelby 1:13:34
14.3 Marble Falls, TX
P17 100 m Final C: 6) Benjamin Blomqvist Örgryte 11.95;
P17 400 m Final C: 2) Benjamin Blomqvist Örgryte 51.39;
P17 Höjd: 2) Benjamin Blomqvist Örgryte 1.73;
P17 Kula (5.0 kg): 1) Benjamin Blomqvist Örgryte 12.58
P13 Kula (3.0 kg): 1) Noah Blomqvist Örgryte 12.65;
P13 Diskus (0.75 kg): 1) Noah Blomqvist Örgryte 40.88
11.3 Coppell, TX
HS K Höjd: 3) Emma Sralla 1.52
K Kula: 1) Emma Sralla 12.40;
K Diskus: 1) Emma Sralla 44.37
5.3 Denton, TX
HS K Kula: 1) Emma Sralla 11.21
K Diskus: 1) Emma Sralla 50.34
4.3 Kerrville, TX
M 110 m häck (99.1 cm): 3) Benjamin Blomqvist Örgryte 16.06;
M 300 m häck (83.8 cm): 2) Benjamin Blomqvist Örgryte 40.71;
M Höjd: 6) Benjamin Blomqvist Örgryte 1.72;
M Längd: 4) Benjamin Blomqvist Örgryte 6.00
28.2 Boerne, TX
P13 Kula (4.0 kg): 1) Noah Blomqvist Örgryte 13.71
M Diskus (1.6 kg): 1) Noah Blomqvist Örgryte 36.05
27.2 Coppell, TX
HS K Kula: 2) Emma Sralla 11.22
K Diskus: 1) Emma Sralla 49.88
27.2 Dripping Springs, TX
Män 800 m: 5) Ethan Langselius 2:15.27;
Män 1600 m: 14) Ethan Langselius 5:02.40
5‐6.2 Virginia Beach, VA, Inne
HS M 200 m (6.2): 3) Adam Landén Helsingborg 22.09
21.2 Antequera, ESP, Inne
Kvinnor 400 m: 5) Ellen Eklund Piteå IF 1:00.38
13.3 Toruń, POL, Inne
K45 200 m: 1) Jenny Åkervall Spårvägen 28.02;
M50 200 m: 1) Mattias Sunneborn Spårvägen 23.46;
M50 400 m: 1) Mattias Sunneborn Spårvägen 52.35
13.3 Fresno, CA
Kvinnor 800 m: 1) Astrid Rosvall Hässelby 2:08.19
13.3 Miramar, FL
Män Kula: 3) Philip Stömne Spårvägen 10.79;
Män Diskus: 7) Philip Stömne Spårvägen 34.38
13.3 Wilmington, NC
Kvinnor Höjd: 2) Linn Hertz Saebbö Göteborgs KIK 1.60;
Kvinnor Längd: 8) Linn Hertz Saebbö Göteborgs KIK 5.32 (+1.4);
Kvinnor Tresteg: 1) Linn Hertz Saebbö Göteborgs KIK 11.73w (+2.4)
13.3 Smithfield, RI
Kvinnor 100 m Final B (+1.9): 4) Anja Olsson Malmö 14.17;
Kvinnor 200 m Final B (+0.2): 6) Anja Olsson Malmö 30.03
12.3 Mobile, AL
Män Kula: 5) Sebastian Löschner Spårvägen 16.04;
Män Diskus: 3) Sebastian Löschner Spårvägen 49.06;
Kvinnor Stav: 1) Ina Edström IFK Umeå 3.81
11‐13.3 Birmingham, AL, Inne, NCAA-II
Kvinnor 400 m Final B (13.3): 1) Minna Svärd IF Göta 55.49
13.3 Mount Pleasant, SC
HS M Kula (5.44 kg): 2) David Thilén Kville 12.59;
HS M Diskus (1.6 kg): 1) David Thilén Kville 42.90;
HS M Spjut: 4) David Thilén Kville 31.77
14.3 Murcia, ESP, NC
Män Gång 20 km: 1) Perseus Karlström Eskilstuna 1:18:45
14.3 Crea, ITA
Kvinnor 18.5 km: 1) Charlotta Fougberg Ullevi 1:07:27
11‐13.3 Fayetteville, AR, Inne, NCAA
Kvinnor Stav (12.3): 1) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.56
5.3 Kerrville, TX
HS M 300 m häck (83.8 cm): 2) Benjamin Blomqvist Örgryte 40.71;
HS M Höjd: 6) Benjamin Blomqvist Örgryte 1.73;
HS M Längd: 4) Benjamin Blomqvist Örgryte 6.00
6.3 Mount Pleasant, SC
HS M Kula (5.44 kg): 1) David Thilén Kville 12.59;
HS M Diskus (1.6 kg): 1) David Thilén Kville 42.57;
HS M Spjut: 5) David Thilén Kville 32.81
6.3 Clinton, MS
Män 1500 m Final D: 3) Anton Lindberg IS Göta 4:11.66
5.3 Mobile, AL
Män Kula: 3) Sebastian Löschner Spårvägen 15.87;
Män Diskus: 2) Sebastian Löschner Spårvägen 50.07;
Kvinnor Stav: 2) Ina Edström IFK Umeå 3.81
4.3 Fullerton, CA
Kvinnor 1500 m: 2) Astrid Rosvall Hässelby 4:24.72
3‐6.3 Yankton, SD, Inne
Män Sjukamp (6.3): 1) Philip Stömne Spårvägen 5.211 (7.11  6.77  11.49  1.92  8.49  4.25  2:51.43)
5.3 Djibouti, DJI
Män Halvmaraton: 4) David Nilsson Högby 1:04:06, 11) Mustafa Mohamed Hälle 1:05:44, 14) Napoleon Solomon Tureberg 1:06:33
25.2 Vilnius, LTU, Inne
Kvinnor Längd: 4) Aina Griksaite* Spårvägen 5.85
4‐7.3 Toruń, POL, Inne, IEM
Män 60 m Heat 4 (6.3): 6) Odain Rose Spårvägen 6.81;
Män 400 m (6.3): 4) Carl Bengtström Örgryte 46.42, Semi 3 (5.3): 2) Carl Bengtström Örgryte 46.67, Heat 4 (5.3): 1) Carl Bengtström Örgryte 46.56;
Män 800 m Semi 2 (6.3): 3) Andreas Kramer Ullevi 1:46.87, Heat 4 (5.3): 6) Felix Francois Örgryte 1:51.04, Heat 5 (5.3): 1) Andreas Kramer Ullevi 1:47.55, Heat 6 (5.3): 5) Joakim Andersson Spårvägen 1:49.48;
Män 1500 m Heat 1 (4.3): 9) Leo Magnusson Sävedalen 3:44.37, Heat 2 (4.3): 11) Johan Rogestedt Stenungsunds FI 3:47.58, Heat 3 (4.3): 12) Samuel Pihlström Hälle 3:47.66;
Män 3000 m Heat 1 (6.3): 9) Vidar Johansson Sävedalen 8:20.21, Heat 2 (6.3): 11) John Foitzik Spårvägen 8:08.63, Heat 3 (6.3): 10) Jonatan Fridolfsson Sävedalen 8:03.87;
Män 60 m häck Semi 3 (7.3): 7) Max Hrelja Malmö 7.83, Heat 5 (6.3): 3) Max Hrelja Malmö 7.81;
Män Stav (7.3): 1) Armand Duplantis Upsala 6.05, Kval (6.3): 4) Armand Duplantis Upsala 5.60;
Män Längd (5.3): 2) Thobias Montler Malmö 8.31, Kval (4.3): 1) Thobias Montler Malmö 8.18;
Män Tresteg (7.3): 6) Jesper Hellström Hässelby 16.45, Kval (5.3): 8) Jesper Hellström Hässelby 16.28;
Män Kula (5.3): 5) Wictor Petersson Malmö 20.75, Kval (5.3): 4) Wictor Petersson Malmö 20.60;
Kvinnor 60 m (7.3): 8) Claudia Payton Ullevi 7.32, Semi 3 (7.3): 3) Claudia Payton Ullevi 7.26, Heat 5 (7.3): 2) Claudia Payton Ullevi 7.28;
Kvinnor 800 m Semi 2 (6.3): 4) Lovisa Lindh Ullevi 2:04.12, Heat 1 (5.3): 2) Lovisa Lindh Ullevi 2:05.78, Heat 4 (5.3): 6) Gaël De Coninck Sävedalen 2:08.05;
Kvinnor 3000 m (5.3): 4) Meraf Bahta Hälle 8:48.78, Heat 1 (4.3): 3) Meraf Bahta Hälle 8:56.85, 12) Samrawit Mengsteab Hälle 9:15.10, Heat 2 (4.3): 8) Linn Nilsson Hälle 9:06.55;
Kvinnor 60 m häck Heat 6 (6.3): 6) Julia Wennersten Ymer 8.27;
Kvinnor Höjd Kval (5.3): 9) Maja Nilsson Örgryte 1.87;
Kvinnor Stav (6.3): 9) Michaela Meijer Örgryte 4.35;
Kvinnor Längd (6.3): 3) Khaddi Sagnia Ullevi 6.75, Kval (5.3): 1) Khaddi Sagnia Ullevi 6.78;
Kvinnor Kula (5.3): 2) Fanny Roos Malmö 19.29, Kval (4.3): 6) Fanny Roos Malmö 18.45, 15) Frida Åkerström Hässelby 16.86, 17) Sara Lennman Spårvägen 16.08
27.2 Boerne, TX
HS M 110 m häck (99.1 cm): 4) Benjamin Blomqvist Örgryte 15.84;
HS M 300 m häck (83.8 cm): 5) Benjamin Blomqvist Örgryte 41.15;
HS M Höjd: 4) Benjamin Blomqvist Örgryte 1.78;
HS M 4x400 m: 2) Champion 3:30.48 (Brenden  Holland,  Luke  Heck,  Brock  Lewis,  Benjamin  Blomqvist)
26‐28.2 Virginia Beach, VA, Inne
M 200 m Final A (27.2): 3) Adam Landén Helsingborg 21.81, Heat 8 (26.2): 1) Adam Landén Helsingborg 21.61;
M 400 m Final A (28.2): 4) Adam Landén Helsingborg 48.97, Heat 2 (26.2): 2) Adam Landén Helsingborg 48.98;
M 4x400 m (28.2): 1) IMG Elite 3:13.33 (Adam  Landén,  Jaylen  Slade,  Carl  Hicks,  Ashton  Schwartzman);
K Stav (28.2): 10) Johanna Duplantis Upsala 3.70
26‐28.2 Cedar Falls, IA, Inne, MVC
Kvinnor 800 m (28.2): 1) Julia Nielsen Göteborgs KIK 2:09.16, 2) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 2:09.32, Heat 1 (27.2): 1) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 2:14.08, Heat 3 (27.2): 1) Julia Nielsen Göteborgs KIK 2:19.56;
Kvinnor 1 mile (27.2): 2) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 4:47.41
25.2 Boerne, TX
HS M 300 m häck (83.8 cm): 1) Benjamin Blomqvist Örgryte 40.86;
HS M Höjd: 4) Benjamin Blomqvist Örgryte 1.83;
HS M Längd: 6) Benjamin Blomqvist Örgryte 6.02;
HS M 4x400 m: 1) Champion 3:32.27 (Davis  Pike,  Luke  Heck,  Benjamin  Blomqvist,  Jacob  Caraway)
27‐28.2 Indianapolis, IN, Inne
Kvinnor Stav (28.2): 2) Minna Svärd IF Göta 3.68
25‐27.2 Clemson, SC, Inne
Kvinnor Kula (27.2): 3) Caisa-Marie Lindfors Upsala 16.41;
Kvinnor Vikt (25.2): 9) Emma Thor Tureberg 17.03
25‐27.2 Fayetteville, AR, Inne, SEC
Kvinnor Stav (26.2): 3) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.35
23.2 Hobbs, NM, Inne
Kvinnor Vikt: 1) Mathilda Björklund Bålsta 17.56
22‐23.2 Birmingham, AL, Inne, Sun Belt
Män 60 m häck (23.2): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 7.94, Heat 2 (22.2): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 8.05;
Män Stav (22.2): 10) Simon Thor Hässelby 4.76;
Män Kula (23.2): 3) Sebastian Löschner Spårvägen 15.62;
Män Vikt  (22.2): 13) Sebastian Löschner Spårvägen 13.89;
Män Sjukamp (23.2): 7) Simon Thor Hässelby 4.779 (7.74  5.97  12.48  1.93  9.08  4.81  3:06.06);
Kvinnor Stav (23.2): 3) Ina Edström IFK Umeå 3.81
24.2 Beograd, SRB, Inne
Män Stav: 1) Armand Duplantis Upsala 6.10
24.2 Madrid, ESP, Inne
Kvinnor 3000 m: 5) Meraf Bahta Hälle 9:15.12
20‐21.2 Birmingham, AL, Inne, Conf USA
Kvinnor 400 m Heat 3 (20.2): 4) Lovisa Skoglund Höör 59.05;
Kvinnor Stav (20.2): 3) Filippa Miller Hovslätt 3.86
20‐21.2 Lubbock, TX, Inne, Lone Star
Kvinnor 400 m Final A (21.2): 1) Minna Svärd IF Göta 55.87, Heat 5 (20.2): 1) Minna Svärd IF Göta 58.17;
Kvinnor Stav (21.2): 1) Minna Svärd IF Göta 3.84
17.2 Reykjavik, ISL, Inne
Män 300 m: 1) Ívar Kristinn Jasonarson* Spårvägen 35.22
20‐21.2 Magglingen, SUI, Inne, NC
Män 60 m (20.2): 7) Felix Svensson^ Mölndal 6.89, Heat 1 (20.2): 4) Felix Svensson^ Mölndal 6.93
20.2 Miramar, FL
Män Längd: 1) Philip Stömne Spårvägen 6.96;
Män Kula: 4) Philip Stömne Spårvägen 10.79
17.2 Toruń, POL, Inne
Män 800 m: 3) Andreas Kramer Ullevi 1:45.09
13.2 Antequera, ESP, Inne
Kvinnor 400 m: 2) Ellen Eklund Piteå IF 59.64
14.2 Monaco, MON
Kvinnor 5 km: 2) Meraf Bahta Hälle 15:45
13.2 Terre Haute, IN, Inne
Kvinnor 1 mile: 1) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 4:49.19
13.2 Topeka, KS, Inne
Kvinnor 200 m Final C: 2) Minna Svärd IF Göta 25.65;
Kvinnor Stav: 5) Minna Svärd IF Göta 3.67
13.2 Huntington, WV, Inne
Kvinnor Stav: 1) Filippa Miller Hovslätt 3.97
12‐13.2 Clemson, SC, Inne
Kvinnor Vikt (13.2): 8) Emma Thor Tureberg 17.90
12‐13.2 Virginia Beach, VA, Inne
Män Sjukamp (13.2): 1) Philip Stömne Spårvägen 5.228 (7.18  6.74  11.09  1.95  8.40  4.00  2:42.52)
13.2 Luxembourg, LUX, Inne
Män Kula: 3) Wictor Petersson Malmö 19.46
13.2 Gent, BEL, Inne
Män 3000 m: 2) Suldan Hassan Ullevi 7:50.44
13.2 Magglingen, SUI, Inne
Män 200 m Final A: 2) Felix Svensson^ Mölndal 22.03
7.2 Birmingham, AL, Inne
Män Kula: 6) Sebastian Löschner Spårvägen 15.42;
Män Vikt : 17) Sebastian Löschner Spårvägen 14.36;
Kvinnor Stav: 14) Ina Edström IFK Umeå 3.50
6.2 Thomasville, GA
Män 60 m häck (-2.1): 3) Philip Stömne Spårvägen 8.70;
Män Höjd: 3) Philip Stömne Spårvägen 1.82;
Män Stav: 1) Philip Stömne Spårvägen 4.05;
Män Längd: 4) Philip Stömne Spårvägen 6.30
9.2 Liévin, FRA, Inne
Män 800 m Final A: 5) Andreas Kramer Ullevi 1:47.48;
Män Stav: 1) Armand Duplantis Upsala 5.86;
Män Längd: 3) Thobias Montler Malmö 8.03;
Kvinnor 800 m Final B: 4) Lovisa Lindh Ullevi 2:04.60;
Kvinnor Stav: 8) Michaela Meijer Örgryte 4.35;
Kvinnor Kula: 4) Fanny Roos Malmö 18.51
7.2 Antequera, ESP, Inne
Kvinnor 400 m Final B: 4) Ellen Eklund Piteå IF 1:00.64
5‐6.2 Šiauliai, LTU, Inne
Kvinnor Tresteg (6.2): 2) Aina Griksaite* Spårvägen 13.07
7.2 Reykjavik, ISL, Inne
Män 60 m: 4) Ívar Kristinn Jasonarson* Spårvägen 7.12;
Män 200 m: 2) Ívar Kristinn Jasonarson* Spårvägen 21.95
6.2 Virginia Beach, VA, Inne
HS M 200 m: 3) Adam Landén Helsingborg 22.09, Heat 20: 1) Adam Landén Helsingborg 22.16;
HS M 400 m Final B: 3) Adam Landén Helsingborg 50.03
6.2 Huntington, WV, Inne
Kvinnor Stav: 4) Filippa Miller Hovslätt 3.55
5‐6.2 Blacksburg, VA, Inne
Kvinnor Vikt (5.2): 4) Emma Thor Tureberg 17.72
3.2 Phoenix, AZ
Män 100 m (-0.7): 8) Karl Zuber Hässelby 11.95;
Män Stav:  Karl Zuber Hässelby NH;
Män Spjut: 3) Karl Zuber Hässelby 45.04
31.1 Birmingham, AL, Inne
Män 5000 m:  Anton Lindberg IS Göta DNF
7.2 Dortmund, GER, Inne
Män 800 m Final A: 1) Andreas Kramer Ullevi 1:47.64;
Män 1500 m Final A: 5) Johan Rogestedt Stenungsunds FI 3:43.56;
Kvinnor Längd: 1) Khaddi Sagnia Ullevi 6.82, 4) Tilde Johansson Falkenberg 6.29
6‐7.2 Magglingen, SUI, Inne
Män 60 m Final 1 (6.2): 5) Felix Svensson^ Mölndal 6.95, Final 4 (6.2): 2) Felix Svensson^ Mölndal 6.94
6.2 Metz, FRA, Inne
Män 3000 m: 9) David Nilsson Högby 8:06.38;
Kvinnor 800 m Final A: 4) Lovisa Lindh Ullevi 2:02.57
6.2 Rouen, FRA, Inne
Män Stav: 1) Armand Duplantis Upsala 6.03
3.2 Ostrava, CZE, Inne
Kvinnor 1500 m: 1) Meraf Bahta Hälle 4:15.88
2.2 Banská Bystrica, SVK, Inne
Kvinnor Höjd: 5) Maja Nilsson Örgryte 1.90, 8) Sofie Skoog IF Göta 1.85
31.1 Düsseldorf, GER, Inne, ISTAF
Män Stav: 1) Armand Duplantis Upsala 6.01;
Kvinnor Längd: 2) Khaddi Sagnia Ullevi 6.74, 5) Tilde Johansson Falkenberg 6.33
30‐31.1 Magglingen, SUI, Inne
Män 60 m Final 1 (30.1): 6) Felix Svensson^ Mölndal 7.04, Final 4 (30.1): 4) Felix Svensson^ Mölndal 7.07;
Kvinnor 600 m (30.1):  Lovisa Lindh Ullevi DQ
30.1 Frostproof, FL
Män 60 m häck (-0.4): 4) Philip Stömne Spårvägen 8.55, Heat 2 (+0.1): 2) Philip Stömne Spårvägen 8.72;
Män Höjd: 1) Philip Stömne Spårvägen 1.85;
Män Stav: 1) Philip Stömne Spårvägen 3.70;
Män Tresteg: 4) Philip Stömne Spårvägen 12.72 (+1.2)
29‐30.1 Terre Haute, IN, Inne
Kvinnor 800 m (30.1): 1) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 2:09.03, 2) Julia Nielsen Göteborgs KIK 2:10.31
29‐30.1 Manhattan, KS, Inne
Män Sjukamp (30.1): 3) Simon Thor Hässelby 4.622 (7.78  5.98  12.62  1.89  9.33  4.75  3:11.35)
29‐30.1 Clemson, SC, Inne
Kvinnor 400 m Final C (29.1): 3) Lovisa Skoglund Höör 57.31;
Kvinnor Stav (29.1): 5) Filippa Miller Hovslätt 3.95;
Kvinnor 4x400 m (30.1): 6) UAB * 3:49.80 (Karri  Green,  Ebony  Tolliver,  Lovisa  Skoglund,  Lisa  Marie  Petkov)
30.1 Mondeville, FRA, Inne
Män 3000 m: 8) Simon Sundström Lidingö 8:09.28
29.1 Karlsruhe, GER, Inne
Män 800 m: 5) Andreas Kramer Ullevi 1:46.79;
Män Längd: 4) Thobias Montler Malmö 7.91;
Kvinnor Kula: 2) Fanny Roos Malmö 18.64
22‐23.1 Navasota, TX
HS K Stav Final A (23.1): 4) Johanna Duplantis Upsala 3.96
23.1 Phoenix, AZ
Män 60 m häck Final B (-0.1): 3) Karl Zuber Hässelby 9.91;
Män Stav:  Karl Zuber Hässelby NH
23.1 Lubbock, TX, Inne
Män 200 m Final C: 3) Joel Bengtsson Helsingborg 21.98;
Män 60 m häck: 4) Joel Bengtsson Helsingborg 8.12, Heat 3: 1) Joel Bengtsson Helsingborg 8.04;
Män Längd: 19) Simon Thor Hässelby 6.04;
Män Kula: 10) Simon Thor Hässelby 12.58
22‐23.1 Blacksburg, VA, Inne
Kvinnor Vikt (22.1): 6) Emma Thor Tureberg 18.37
21‐22.1 Cedar Falls, IA, Inne
Kvinnor 1 mile (22.1): 1) Wilma Nielsen Göteborgs KIK 4:50.75;
Kvinnor 4x400 m (22.1): 2) Bradley * 3:58.79
23.1 Chandler, AZ
Män 100 km: 4) Johan Lantz Ockelbo 6:46:32, 5) Elov Olsson Ockelbo 6:48:46,  Joacim Lantz Ockelbo DNF
22.1 Fayetteville, AR, Inne
Kvinnor Stav: 1) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.50
16‐17.1 Virginia Beach, VA, Inne
HS M 300 m Final 3 (16.1): 1) Adam Landén Helsingborg 34.82
9.1 Marble Falls, TX
P17 400 m Final D: 3) Benjamin Blomqvist Örgryte 53.09;
P17 Höjd: 2) Benjamin Blomqvist Örgryte 1.78;
P17 Längd: 2) Benjamin Blomqvist Örgryte 5.80;
P17 Kula (5.0 kg): 1) Benjamin Blomqvist Örgryte 12.40;
P17 Diskus (1.5 kg): 1) Benjamin Blomqvist Örgryte 32.83
P13 Kula (3.0 kg): 1) Noah Blomqvist Örgryte 12.96;
P13 Diskus (0.6 kg): 1) Noah Blomqvist Örgryte 40.29
16.1 Birmingham, AL, Inne
Män Stav: 2) Simon Thor Hässelby 4.85
16.1 Frostproof, FL
Män 600 m: 2) Philip Stömne Spårvägen 1:25.12;
Män Stav:  Philip Stömne Spårvägen NH;
Män Längd: 3) Philip Stömne Spårvägen 6.05 (-2.4);
Män Kula: 6) Philip Stömne Spårvägen 11.23;
Män 4x400 m: 4) Keiser * 3:44.85 (Guillaume  Richards,  Vindero  Lightfoot,  Tereon  Francis,  Philip  Stömne)
16.1 Baton Rouge, LA, Inne
Kvinnor Stav: 1) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.52
16.1 College Station, TX, Inne
Män 200 m Final F: 1) Joel Bengtsson Helsingborg 21.87;
Män 60 m häck: 4) Joel Bengtsson Helsingborg 8.07, Heat 2: 1) Joel Bengtsson Helsingborg 8.15
16.1 Pittsburg, KS, Inne, överlång bana - odoserad
Kvinnor 200 m: 2) Minna Svärd IF Göta 25.46;
Kvinnor Stav: 2) Minna Svärd IF Göta 3.76
15‐16.1 Blacksburg, VA, Inne
Kvinnor Vikt (15.1): 2) Emma Thor Tureberg 18.27
15.1 Birmingham, AL, Inne
Män Kula: 2) Sebastian Löschner Spårvägen 15.71;
Män Vikt : 4) Sebastian Löschner Spårvägen 13.45;
Kvinnor 600 m: 4) Lovisa Skoglund Höör 1:36.67;
Kvinnor Stav: 1) Ina Edström IFK Umeå 3.75
1‐2.1 Belton, TX, Inne
HS K Stav Final B (1.1): 3) Johanna Duplantis Upsala 3.75

results

1. Choose season   2. Choose competition
Choose season
Sweden
Swedish abroad