Jean-Christian Zirignon

Född: 3 juli 1995

Ålder: 25 år 289 dagar

Förening:
 Malmö AI
 14.8.2018–

Tidigare förening(ar):
Hammarby IF 15.11.2015–13.8.2018
Piteå IF –14.11.2015

  •  1 SM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

60 m (3)
7.04i
SB  SätraSätra6.2.21
7.00i
SB  SollentunaSollentuna13.2.21
7.01i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21

2020

60 m (6)
6.96i
SB  SätraSätra18.1.20
6.91i
SB  SätraSätra18.1.20
7.00i
  Malmö/AMalmö/A25.1.20
6.90i
SB  Malmö/AMalmö/A25.1.20
6.90i
=SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
6.87i
SB  (14)Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
100 m (13)
10.82w
  SollentunaSollentuna14.6.20+2.2
10.90
SB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20-0.6
10.71w
  SollentunaSollentuna5.7.20+2.8
10.74
SB  SkaraSkara11.7.20+1.3
10.64w
  SkaraSkara11.7.20+2.6
10.79
  EskilstunaEskilstuna23.7.20+1.1
10.77
  EskilstunaEskilstuna23.7.20+1.2
10.83
  SundsvallSundsvall26.7.20+1.7
10.90
  SundsvallSundsvall26.7.20+0.8
10.86
  SollentunaSollentuna8.8.20+0.8
10.71
SB  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20+0.5
10.99
  HuddingeHuddinge27.8.20-1.8
10.93
  Stockholm/SStockholm/S6.9.20+0.2
4x100 m (2)
42.38
SB  DanderydDanderyd3.9.20
 Malmö AI
Kidus Yohannes Getahun, Jean-Christian Zirignon
Jacob Ewertzh, Simon Martinsson
40.56
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S12.9.20
 Malmö AI
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Viktor Bondesson, Jean-Christian Zirignon

2019

60 m (6)
6.97i
SB  SätraSätra19.1.19
6.91i
SB  SätraSätra19.1.19
6.93i
  Malmö/AMalmö/A26.1.19
6.90i
SB  (17)Malmö/AMalmö/A26.1.19
6.98i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
6.93i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
100 m (16)
10.84
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19+0.4
10.65
SB  (12)SkaraSkara6.6.19+2.0
10.65
=SB  SkaraSkara6.6.19+1.0
10.99
  HuddingeHuddinge15.6.19-1.9
10.91
  HuddingeHuddinge15.6.19-1.4
10.78
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19+0.9
10.85
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19-1.3
10.72
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+1.0
10.81
  SundsvallSundsvall28.7.19+1.3
10.68
  SundsvallSundsvall28.7.19+1.0
10.94
  Stockholm/SStockholm/S31.7.19-0.3
10.98
  VästeråsVästerås4.8.190.0
10.95
  VästeråsVästerås4.8.19-3.4
10.93
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19-0.3
10.78
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19+1.6
10.75
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19+1.1
200 m (1)
22.56
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-1.1
4x100 m (2)
40.16
SB  Stockholm/SStockholm/S25.5.19
 Sweden
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Thobias Montler, Jean-Christian Zirignon
39.62
SB  Stockholm/SStockholm/S25.5.19
 Sweden
Kasper Kadestål, Austin Hamilton
Thobias Montler, Jean-Christian Zirignon

2018

60 m (10)
7.04i
SB  ÖrebroÖrebro14.1.18
6.96i
SB  ÖrebroÖrebro14.1.18
6.98i
  SätraSätra20.1.18
6.92i
SB  (14)SätraSätra20.1.18
6.98i
  UppsalaUppsala27.1.18
6.94i
  UppsalaUppsala27.1.18
7.00i
  SätraSätra3.2.18
6.98i
  SätraSätra10.2.18
6.92i
=SB  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
6.92i
=SB  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
100 m (13)
10.81
SB  SollentunaSollentuna1.6.18+1.5
10.95
  SkaraSkara6.6.18+0.5
10.97
  SkaraSkara6.6.18-1.1
11.04
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18-0.3
10.89w
  SollentunaSollentuna28.6.18+2.6
10.97
  Stockholm/SStockholm/S18.7.180.0
10.95
  Stockholm/SStockholm/S18.7.18-0.5
10.69
=PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18+1.5
10.85
  SundsvallSundsvall28.7.18+1.2
10.78
  SundsvallSundsvall28.7.18+1.0
10.95
  EnskedeEnskede14.8.18-1.0
10.62
PB  (10)SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18+1.3
10.46w
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18+4.8

2017

100 m (15)
10.97
SB  HuddingeHuddinge20.5.17-0.6
10.99
  HuddingeHuddinge20.5.17
10.77
SB  SkaraSkara6.6.17+0.6
10.69
PB  (21)SkaraSkara6.6.17+1.5
10.86w
  SollentunaSollentuna9.6.17+2.4
10.91
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17-1.9
10.83
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17+0.7
10.69w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+3.3
10.79
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+1.1
10.90
  SundsvallSundsvall30.7.17+0.6
10.83
  SundsvallSundsvall30.7.17+1.5
10.62w
  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17+3.6
10.69w
  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17+3.2
10.77
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17+1.6
10.82
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17+1.9

2016

60 m (6)
6.97i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.16
6.99i
  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.16
6.97i
=SB  SätraSätra13.2.16
6.99i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
6.91i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
7.08i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
100 m (1)
11.00
SB  EnskedeEnskede14.5.16+0.1

2015

60 m (4)
7.0mi
  HaparandaHaparanda24.1.15
6.91i
PB  PiteåPiteå14.2.15
6.89i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.15
6.86i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.15
100 m (9)
10.89w
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15+2.3
10.93w
  GävleGävle24.7.15+3.5
10.88
SB  GävleGävle24.7.15+1.4
10.91w
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall26.7.15+2.5
10.80
SB  (25)Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall26.7.15+0.6
10.98
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15-0.3
10.95
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15-0.2
11.01
  JSMKalmarJSM, Kalmar21.8.15-1.6
10.99
  JSMKalmarJSM, Kalmar21.8.15-0.6

2014

60 m (4)
7.06i
SB  IJSMSätraIJSM, Sätra15.2.14
7.10i
  IJSMSätraIJSM, Sätra15.2.14
7.00i
=PB  IJSMSätraIJSM, Sätra15.2.14
6.96i
PB  (17)BollnäsBollnäs1.3.14
100 m (7)
10.93
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna26.6.14+1.8
10.85
PB  WindSprintSundsvallWindSprint, Sundsvall20.7.14+1.5
10.76
PB  SMUmeåSM, Umeå1.8.14+1.9
10.87
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14+0.2
10.74
PB  JSMGävleJSM, Gävle8.8.14+2.0
10.63w
  JSMGävleJSM, Gävle8.8.14+2.9
10.74w
  v3NatKristiansand, NORv3Nat, Kristiansand, NOR16.8.14+2.7
200 m (2)
22.68
SB  JSMGävleJSM, Gävle9.8.14+1.3
DNS
  JSMGävleJSM, Gävle10.8.14+3.8
4x100 m (1)
41.82
  Göteborg GPGöteborg/SGöteborg GP, Göteborg/S14.6.14
 Sweden
Emil von Barth, Isak Andersson
Jean-Christian Zirignon, Filip Sjövall

2013

60 m (4)
7.04i
SB  HaparandaHaparanda19.1.13
7.12i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla24.2.13
7.04i
=SB  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla24.2.13
7.04i
=SB  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla24.2.13
100 m (5)
10.73w
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall28.7.13+2.7
10.99
SB  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.13+2.0
11.03
  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.13+0.7
10.88
PB  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.13+1.7
11.13
  SMBoråsSM, Borås30.8.13-1.1
200 m (1)
22.58
SB  SkellefteåSkellefteå13.7.13-0.1

2012

60 m (5)
7.11i
PB  HaparandaHaparanda3.12.11
7.00i
PB  (21)UmeåUmeå11.2.12
7.14i
  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs26.2.12
7.05i
  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs26.2.12
7.06i
  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs26.2.12
100 m (3)
11.14
SB  USMSollentunaUSM, Sollentuna10.8.12-1.1
10.97
PB  USMSollentunaUSM, Sollentuna10.8.120.0
10.91
PB  (68) vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U1.9.12+0.3
200 m (2)
22.64
SB  USMSollentunaUSM, Sollentuna11.8.12+1.4
22.38
PB  USMSollentunaUSM, Sollentuna12.8.12+0.8
Längd (1)
6.02i
PB  PiteåPiteå19.11.11

2011

60 m (4)
7.17i
PB  HaparandaHaparanda4.12.10
7.22i
  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge20.2.11
7.24i
  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge20.2.11
7.12i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge20.2.11
100 m (2)
11.20
PB  USMYstadUSM, Ystad26.8.11+0.8
11.03
PB  USMYstadUSM, Ystad26.8.11+0.6
200 m (3)
24.11i
PB  PiteåPiteå20.11.10
22.98
PB  USMYstadUSM, Ystad27.8.11-2.6
22.53
PB  USMYstadUSM, Ystad28.8.11+1.7
Längd (2)
5.83i
PB  PiteåPiteå20.11.10
5.77i
  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
Kula (4.0 kg) (1)
14.06i
PB  HaparandaHaparanda4.12.10
Kula (5.0 kg) (3)
13.28i
PB  PiteåPiteå6.2.11
12.47i
  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
12.05
PB  UmeåUmeå20.8.11
Diskus (1.5 kg) (2)
41.11
PB  UmeåUmeå21.8.11
37.30
  USMYstadUSM, Ystad26.8.11

2010

60 m (3)
7.43i
PB  NorrköpingNorrköping27.2.10
7.41i
PB  NorrköpingNorrköping27.2.10
7.46i
  NorrköpingNorrköping27.2.10
100 m (3)
11.50
PB  USMKilUSM, Kil13.8.10+0.3
11.39
PB  USMKilUSM, Kil13.8.100.0
11.40
  USMKilUSM, Kil13.8.10-0.5
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m) (1)
15.43
PB  UppsalaUppsala29.8.10-0.3
300 m häck (76.2 cm) (1)
48.43
PB  SundsvallSundsvall11.9.10
Längd (3)
5.56i
PB  NorrköpingNorrköping28.2.10
5.72w
  BodenBoden6.6.10+2.4
5.43
PB  USMKilUSM, Kil13.8.100.0
Kula (4.0 kg) (3)
13.56i
PB  HaparandaHaparanda5.12.09
11.50i
  NorrköpingNorrköping27.2.10
13.25
PB  UppsalaUppsala28.8.10
Diskus (1.0 kg) (1)
41.12
PB  USMKilUSM, Kil14.8.10
Spjut (600 g) (1)
41.75
PB  Tornio, FINTornio, FIN23.5.10

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat138824.Eventname AS Eventeng, alltat138824.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat138824.Date),'.',MONTH(alltat138824.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat138824.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat138824 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat138824.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat138824.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat138824.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat138824.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat138824.Eventname AS Eventeng, alltat138824.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat138824.Date),'.',MONTH(alltat138824.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat138824.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat138824 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat138824.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat138824.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat138824.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat138824.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat138824.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat138824.Eventname AS Eventeng, alltat138824.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat138824.Date),'.',MONTH(alltat138824.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat138824.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat138824 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat138824.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat138824.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat138824.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat138824.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat138824.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
6.86
Göteborg/FH1.3.15
100 m
Ute
10.62
Eskilstuna24.8.18+1.3
200 m
Ute
22.38
Sollentuna12.8.12+0.8
Inne
24.11
Piteå20.11.10
Längd
Ute
5.43
Kil13.8.100.0
Inne
6.02
Piteå19.11.11

Junior-ungdom
300 m häck (76.2 cm)
Ute
48.43
Sundsvall11.9.10
Kula (4.0 kg)
Ute
13.25
Uppsala28.8.10
Inne
14.06
Haparanda4.12.10
Kula (5.0 kg)
Ute
12.05
Umeå20.8.11
Inne
13.28
Piteå6.2.11
Diskus (1.0 kg)
Ute
41.12
Kil14.8.10
Diskus (1.5 kg)
Ute
41.11
Umeå21.8.11
Spjut (600 g)
Ute
41.75
Tornio, FIN23.5.10
60 m
6.86i
1
22
h4
IJSMGöteborg/FH1.3.15
6.87i
3
Göteborg/FH1.2.20
6.89i
1
22
h1
IJSMGöteborg/FH1.3.15
6.90i
4
Malmö/A26.1.19
6.90i
4
Malmö/A25.1.20
6.90i
1
h1
Göteborg/FH1.2.20
6.91i
1
Piteå14.2.15
6.91i
3
22
IJSMVäxjö21.2.16
6.91i
1
Sätra19.1.19
6.91i
1
Sätra18.1.20
Visa/dölj alla resultat
6.92i
2
Sätra20.1.18
6.92i
4
h2
ISMGävle17.2.18
6.92i
6
ISMGävle17.2.18
6.93i
1
h3
Malmö/A26.1.19
6.93i
5
s1
ISMNorrköping16.2.19
6.94i
1
Uppsala27.1.18
6.96i
1
Bollnäs1.3.14
6.96i
2
Örebro14.1.18
6.96i
1
h3
Sätra18.1.20
6.97i
3
h6
Göteborg/FH6.2.16
6.97i
1
Sätra13.2.16
6.97i
1
h1
Sätra19.1.19
6.98i
1
h1
Sätra20.1.18
6.98i
1
h2
Uppsala27.1.18
6.98i
2
h2
Sätra10.2.18
6.98i
4
h2
ISMNorrköping16.2.19
6.99i
2
B
Göteborg/FH6.2.16
6.99i
2
22
h3
IJSMVäxjö21.2.16
7.00i
1
Umeå11.2.12
7.00i
2
19
IJSMSätra15.2.14
7.00i
1
h2
Sätra3.2.18
7.00i
1
h6
Malmö/A25.1.20
7.00i
3
Sollentuna13.2.21
7.01i
6
h2
ISMMalmö/A20.2.21
7.04i
2
Haparanda19.1.13
7.04i
3
19
s2
IJSMUddevalla24.2.13
7.04i
4
19
IJSMUddevalla24.2.13
7.04i
1
h3
Örebro14.1.18
7.04i
5
h2
Sätra6.2.21
7.05i
1
17
s2
IUSMBollnäs26.2.12
7.06i
1
17
IUSMBollnäs26.2.12
7.06i
1
19
h1
IJSMSätra15.2.14
7.08i
6
h2
ISMMalmö/A27.2.16
7.10i
1
19
s2
IJSMSätra15.2.14
7.11i
1
Haparanda3.12.11
7.12i
2
16
NC-yHuddinge20.2.11
7.12i
1
19
h4
IJSMUddevalla24.2.13
7.14i
1
17
h4
IUSMBollnäs26.2.12
7.17i
1
Haparanda4.12.10
7.22i
1
16
h3
NC-yHuddinge20.2.11
7.24i
1
16
s1
NC-yHuddinge20.2.11
7.41i
2
15
s1
Norrköping27.2.10
7.43i
1
15
h1
Norrköping27.2.10
7.46i
5
15
Norrköping27.2.10
10-bästasnitt: 6.896
100 m
10.62
3
h3
SMEskilstuna24.8.18+1.3
10.65
4
B
Skara6.6.19+1.0
10.65
4
h13
Skara6.6.19+2.0
10.68
4
Sundsvall28.7.19+1.0
10.69
3
D
Skara6.6.17+1.5
10.69
3
B
Karlstad25.7.18+1.5
10.71
3
h3
SMUppsala14.8.20+0.5
10.72
3
VUSGöteborg/U29.6.19+1.0
10.74
1
19
h2
JSMGävle8.8.14+2.0
10.74
4
Skara11.7.20+1.3
Visa/dölj alla resultat
10.75
3
SMKarlstad30.8.19+1.1
10.76
4
h4
SMUmeå1.8.14+1.9
10.77
1
h5
Skara6.6.17+0.6
10.77
4
h4
SMHelsingborg25.8.17+1.6
10.77
1
Eskilstuna23.7.20+1.2
10.78
5
Sundsvall28.7.18+1.0
10.78
5
B
Folksam GPSollentuna18.6.19+0.9
10.78
3
h1
SMKarlstad30.8.19+1.6
10.79
7
VUSGöteborg/U1.7.17+1.1
10.79
1
h1
Eskilstuna23.7.20+1.1
10.80
1
C
Wind SprintSundsvall26.7.15+0.6
10.81
3
h1
Sollentuna1.6.18+1.5
10.81
6
h6
Sundsvall28.7.19+1.3
10.82
6
s1
SMHelsingborg25.8.17+1.9
10.83
4
B
BauhausStockholm/S18.6.17+0.7
10.83
2
B
Sundsvall30.7.17+1.5
10.83
6
h4
Sundsvall26.7.20+1.7
10.84
8
BauhausStockholm/S30.5.19+0.4
10.85
5
C
WindSprintSundsvall20.7.14+1.5
10.85
6
h4
Sundsvall28.7.18+1.2
10.85
1
h5
VUSGöteborg/U29.6.19-1.3
10.86
1
Sollentuna8.8.20+0.8
10.87
7
s1
SMUmeå1.8.14+0.2
10.88
4
19
JSMVästerås9.8.13+1.7
10.88
1
Gävle24.7.15+1.4
10.90
2
h4
Sundsvall30.7.17+0.6
10.90
2
Trollbäcken27.6.20-0.6
10.90
6
Sundsvall26.7.20+0.8
10.91
3
17
vFINGöteborg/U1.9.12+0.3
10.91
4
h1
BauhausStockholm/S18.6.17-1.9
10.91
3
Huddinge15.6.19-1.4
10.93
1
B
Folksam GPSollentuna26.6.14+1.8
10.93
8
Folksam GPGöteborg/S16.8.19-0.3
10.93
1
Stockholm/S6.9.20+0.2
10.94
1
Stockholm/S31.7.19-0.3
10.95
6
s2
SMSöderhamn7.8.15-0.2
10.95
5
h9
Skara6.6.18+0.5
10.95
2
Stockholm/S18.7.18-0.5
10.95
2
Enskede14.8.18-1.0
10.95
1
Västerås4.8.19-3.4
10.97
1
17
USMSollentuna10.8.120.0
10.97
4
h1
Huddinge20.5.17-0.6
10.97
2
C
Skara6.6.18-1.1
10.97
2
h1
Stockholm/S18.7.180.0
10.98
4
h3
SMSöderhamn7.8.15-0.3
10.98
1
h2
Västerås4.8.190.0
10.99
1
19
h3
JSMVästerås9.8.13+2.0
10.99
5
22
JSMKalmar21.8.15-0.6
10.99
2
h2
Huddinge20.5.17
10.99
1
h2
Huddinge15.6.19-1.9
10.99
2
Huddinge27.8.20-1.8
11.00
2
Enskede14.5.16+0.1
11.01
3
22
h2
JSMKalmar21.8.15-1.6
11.03
1
16
NC-yYstad26.8.11+0.6
11.03
3
19
s2
JSMVästerås9.8.13+0.7
11.04
5
BauhausStockholm/S10.6.18-0.3
11.13
6
h2
SMBorås30.8.13-1.1
11.14
1
17
h3
USMSollentuna10.8.12-1.1
11.20
1
16
h2
NC-yYstad26.8.11+0.8
11.39
2
15
s1
NC-yKil13.8.100.0
11.40
2
15
NC-yKil13.8.10-0.5
11.50
1
15
h1
NC-yKil13.8.10+0.3
10-bästasnitt: 10.689

Total results in database: 175
By event:
60 m:55
100 m:87
200 m:9
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m):1
300 m häck (76.2 cm):1
Längd:6
Kula (4.0 kg):4
Kula (5.0 kg):3
Diskus (1.0 kg):1
Diskus (1.5 kg):2
Spjut (600 g):1
4x100 m:5
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
7.41
 2s1-15
Norrköping
27.2
 
7.43
1h1-15
Norrköping
27.2
 
7.46
5-15
Norrköping
27.2
 
2011
7.12
 2-16
Huddinge
20.2
 
7.17
1
Haparanda
4.12
 
7.22
1h3-16
Huddinge
20.2
 
7.24
1s1-16
Huddinge
20.2
 
2012
7.00
 1
Umeå
11.2
 
7.05
1s2-17
Bollnäs
26.2
 
7.06
1-17
Bollnäs
26.2
 
7.11
1
Haparanda
3.12
 
7.14
1h4-17
Bollnäs
26.2
 
2013
7.04
 2
Haparanda
19.1
 
7.04
4-19
Uddevalla
24.2
 
7.04
3s2-19
Uddevalla
24.2
 
7.12
1h4-19
Uddevalla
24.2
 
2014
6.96
 1
Bollnäs
1.3
 
7.00
2-19
Sätra
15.2
 
7.06
1h1-19
Sätra
15.2
 
7.10
1s2-19
Sätra
15.2
 
2015
6.86
1 h4-22
Göteborg/FH
1.3
 
6.89
1 h1-22
Göteborg/FH
1.3
 
6.91
1
Piteå
14.2
 
2016
6.91
 3-22
Växjö
21.2
 
6.97
3h6
Göteborg/FH
6.2
 
6.97
1
Sätra
13.2
 
6.99
2rB
Göteborg/FH
6.2
 
6.99
2h3-22
Växjö
21.2
 
7.08
6h2
Malmö/A
27.2
 
2018
6.92
 2
Sätra
20.1
 
6.92
4h2
Gävle
17.2
 
6.92
6
Gävle
17.2
 
6.94
1
Uppsala
27.1
 
6.96
2
Örebro
14.1
 
6.98
1h1
Sätra
20.1
 
6.98
1h2
Uppsala
27.1
 
6.98
2h2
Sätra
10.2
 
7.00
1h2
Sätra
3.2
 
7.04
1h3
Örebro
14.1
 
2019
6.90
 4
Malmö/A
26.1
 
6.91
1
Sätra
19.1
 
6.93
1h3
Malmö/A
26.1
 
6.93
5s1
Norrköping
16.2
 
6.97
1h1
Sätra
19.1
 
6.98
4h2
Norrköping
16.2
 
2020
6.87
 3
Göteborg/FH
1.2
 
6.90
4
Malmö/A
25.1
 
6.90
1h1
Göteborg/FH
1.2
 
6.91
1
Sätra
18.1
 
6.96
1h3
Sätra
18.1
 
7.00
1h6
Malmö/A
25.1
 
2021
7.00
 3
Sollentuna
13.2
 
7.01
6h2
Malmö/A
20.2
 
7.04
5h2
Sätra
6.2
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
11.39
 2s1-15
Kil
13.8
 0.0
11.40
2-15
Kil
13.8
-0.5
11.50
1h1-15
Kil
13.8
 +0.3
2011
11.03
 1-16
Ystad
26.8
 +0.6
11.20
1h2-16
Ystad
26.8
 +0.8
2012
10.91
 3-17
Göteborg/U
1.9
 +0.3
10.97
1-17
Sollentuna
10.8
 0.0
11.14
1h3-17
Sollentuna
10.8
-1.1
2013
10.88
 4-19
Västerås
9.8
 +1.7
10.99
1h3-19
Västerås
9.8
 +2.0
11.03
3s2-19
Västerås
9.8
 +0.7
11.13
6 h2
Borås
30.8
-1.1
10.73w
 2h4
Sundsvall
28.7
 +2.7
2014
10.74
 1h2-19
Gävle
8.8
 +2.0
10.76
4 h4
Umeå
1.8
 +1.9
10.85
5rC
Sundsvall
20.7
 +1.5
10.87
7 s1
Umeå
1.8
 +0.2
10.93
1rB
Sollentuna
26.6
 +1.8
10.63w
 2-19
Gävle
8.8
 +2.9
10.74w
 5-19
Kristiansand, NOR
16.8
 +2.7
2015
10.80
 1rC
Sundsvall
26.7
 +0.6
10.88
1
Gävle
24.7
 +1.4
10.95
6 s2
Söderhamn
7.8
-0.2
10.98
4 h3
Söderhamn
7.8
-0.3
10.99
5-22
Kalmar
21.8
-0.6
11.01
3h2-22
Kalmar
21.8
-1.6
10.89w
 4rD
Sollentuna
25.6
 +2.3
10.91w
 4rB
Sundsvall
26.7
 +2.5
10.93w
 1h1
Gävle
24.7
 +3.5
2016
11.00
 2
Enskede
14.5
 +0.1
2017
10.69
 3rD
Skara
6.6
 +1.5
10.77
1h5
Skara
6.6
 +0.6
10.77
4h4
Helsingborg
25.8
 +1.6
10.79
7
Göteborg/U
1.7
 +1.1
10.82
6s1
Helsingborg
25.8
 +1.9
10.83
4rB
Stockholm/S
18.6
 +0.7
10.83
2rB
Sundsvall
30.7
 +1.5
10.90
2h4
Sundsvall
30.7
 +0.6
10.91
4h1
Stockholm/S
18.6
-1.9
10.97
4h1
Huddinge
20.5
-0.6
10.99
2h2
Huddinge
20.5
 
10.62w
 2h2-22
Gävle
11.8
 +3.6
10.69w
 2h8
Göteborg/U
1.7
 +3.3
10.69w
 4-22
Gävle
11.8
 +3.2
10.86w
 2h3
Sollentuna
9.6
 +2.4
2018
10.62
3h3
Eskilstuna
24.8
 +1.3
10.69
3rB
Karlstad
25.7
 +1.5
10.78
5
Sundsvall
28.7
 +1.0
10.81
3h1
Sollentuna
1.6
 +1.5
10.85
6h4
Sundsvall
28.7
 +1.2
10.95
5h9
Skara
6.6
 +0.5
10.95
2
Stockholm/S
18.7
-0.5
10.95
2
Enskede
14.8
-1.0
10.97
2rC
Skara
6.6
-1.1
10.97
2h1
Stockholm/S
18.7
 0.0
11.04
5
Stockholm/S
10.6
-0.3
10.46w
 6
Eskilstuna
24.8
 +4.8
10.89w
 2rB
Sollentuna
28.6
 +2.6
2019
10.65
 4h13
Skara
6.6
 +2.0
10.65
4rB
Skara
6.6
 +1.0
10.68
4
Sundsvall
28.7
 +1.0
10.72
3
Göteborg/U
29.6
 +1.0
10.75
3
Karlstad
30.8
 +1.1
10.78
5rB
Sollentuna
18.6
 +0.9
10.78
3h1
Karlstad
30.8
 +1.6
10.81
6h6
Sundsvall
28.7
 +1.3
10.84
8
Stockholm/S
30.5
 +0.4
10.85
1h5
Göteborg/U
29.6
-1.3
10.91
3
Huddinge
15.6
-1.4
10.93
8
Göteborg/S
16.8
-0.3
10.94
1
Stockholm/S
31.7
-0.3
10.95
1
Västerås
4.8
-3.4
10.98
1h2
Västerås
4.8
 0.0
10.99
1h2
Huddinge
15.6
-1.9
2020
10.71
 3h3
Uppsala
14.8
 +0.5
10.74
4
Skara
11.7
 +1.3
10.77
1
Eskilstuna
23.7
 +1.2
10.79
1h1
Eskilstuna
23.7
 +1.1
10.83
6h4
Sundsvall
26.7
 +1.7
10.86
1
Sollentuna
8.8
 +0.8
10.90
2
Trollbäcken
27.6
-0.6
10.90
6
Sundsvall
26.7
 +0.8
10.93
1
Stockholm/S
6.9
 +0.2
10.99
2
Huddinge
27.8
-1.8
10.64w
 1
Skara
11.7
 +2.6
10.71w
 1
Sollentuna
5.7
 +2.8
10.82w
 3
Sollentuna
14.6
 +2.2
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
22.53
 1-16
Ystad
28.8
 +1.7
22.98
2h1-16
Ystad
27.8
-2.6
2012
22.38
3-17
Sollentuna
12.8
 +0.8
22.64
1h2-17
Sollentuna
11.8
 +1.4
2013
22.58
 3
Skellefteå
13.7
-0.1
2014
22.68
 3h1-19
Gävle
9.8
 +1.3
2019
22.56
 4rD
Göteborg/U
30.6
-1.1
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
24.11
1
Piteå
20.11
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
5.43
19q-15
Kil
13.8
 0.0
5.72w
 2-15
Boden
6.6
 +2.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
5.56
 13q-15
Norrköping
28.2
 
2011
5.83
 2-15
Piteå
20.11
 
5.77
13-16
Huddinge
19.2
 
2012
6.02
1-17
Piteå
19.11
 

Junior-ungdom
300 m häck (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
48.43
3
Sundsvall
11.9
 
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
13.25
5-15
Uppsala
28.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
13.56
 1-15
Haparanda
5.12
 
11.50
14-15
Norrköping
27.2
 
2011
14.06
1-15
Haparanda
4.12
 
Kula (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
12.05
1-17
Umeå
20.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
13.28
1-17
Piteå
6.2
 
12.47
9-16
Huddinge
19.2
 
Diskus (1.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
41.12
5-15
Kil
14.8
 
Diskus (1.5 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
41.11
1-17
Umeå
21.8
 
37.30
5-16
Ystad
26.8
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
41.75
1-15
Tornio, FIN
23.5
 
Ute
100 m
SM 2013
6
h2
11.13
SM 2014
7
s1
10.87
4
h4
10.76
SM 2015
6
s2
10.95
4
h3
10.98
SM 2017
6
s1
10.82
4
h4
10.77
SM 2018 6
10.46w
3
h3
10.62
SM 2019 3
10.75
3
h1
10.78
SM 2020
3
h3
10.71
4x100 m
SM 2020 2
40.56
Inne
60 m
ISM 2016
6
h2
7.08
ISM 2018 6
6.92
4
h2
6.92
ISM 2019
5
s1
6.93
4
h2
6.98
ISM 2021
6
h2
7.01

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2012 1
17
10.97
1
17
h3
11.14
JSM 2013 4
19
10.88
3
19
s2
11.03
1
19
h3
10.99
JSM 2014 2
19
10.63w
1
19
h2
10.74
JSM 2015 5
22
10.99
3
22
h2
11.01
JSM 2017 4
22
10.69w
2
22
h2
10.62w
200 m
USM 2012 3
17
22.38
1
17
h2
22.64
JSM 2014
19
s1
DNSw
3
19
h1
22.68
Inne
60 m
IUSM 2012 1
17
7.06
1
17
s2
7.05
1
17
h4
7.14
IJSM 2013 4
19
7.04
3
19
s2
7.04
1
19
h4
7.12
IJSM 2014 2
19
7.00
1
19
s2
7.10
1
19
h1
7.06
IJSM 2015
1
22
h4
6.86
1
22
h1
6.89
IJSM 2016 3
22
6.91
2
22
h3
6.99