Leo Magnusson

Född: 4 februari 1998

Ålder: 23 år 227 dagar

Förening:
 Sävedalens AIK
 

  •  1 ISM‐silver

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

1500 m (7)
3:45.12i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH28.1.21
3:46.49i
  SätraSätra6.2.21
DNFi
  Göteborg/FHGöteborg/FH13.2.21
3:49.20i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
3:52.49i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21
3:44.15i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH24.2.21
3:44.37i
  IEMToruń, POLIEM, Toruń, POL4.3.21

2020

800 m (3)
1:54.66i
SB  (16)Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
1:54.52
SB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
DNF
  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20
1500 m (8)
DNFi
  Malmö/AMalmö/A25.1.20
DNFi
  Göteborg/FHGöteborg/FH8.2.20
3:49.45i
PB  (5)FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
3:58.71i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
DNFi
  ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
3:58.14i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
DNF
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
3:51.29
SB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20
2000 m hinder (1)
5:56.08
SB (55) JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20
3000 m hinder (2)
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S16.7.20
9:02.48
SB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
4x1500 m (1)
15:40.06
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 Sävedalens AIK
Erik Jälknäs, Leo Magnusson
Jonatan Fridolfsson, Vidar Johansson
8 km terräng (1)
25:58
  JSMVällingbyJSM, Vällingby25.10.20

2019

800 m (2)
1:55.28i
SB  (15)ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
1:51.76
PB  (20)MölndalMölndal3.8.19
1500 m (11)
3:54.05i
SB  (8)FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
3:58.36i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö23.2.19
3:50.56
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
DNF
  BuyleOordegem, BELBuyle, Oordegem, BEL1.6.19
3:46.96
PB  (10)FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
DNF
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
DNF
  KarlstadKarlstad3.7.19
3:56.38
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19
3:48.41
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
3:54.10
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19
DNF
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
10 km (1)
Höjdskillnad start-mål mer än en promille:
30:31
  Madrid, ESPMadrid, ESP31.12.19
2000 m hinder (1)
5:45.41
PB (19) JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19
3000 m hinder (4)
8:58.63
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
8:57.71
PB  JEM22GävleJEM22, Gävle12.7.19
8:50.55
PB  (5)JEM22GävleJEM22, Gävle14.7.19
8:58.72
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S25.8.19

2018

800 m (5)
1:53.58i
PB  (12)Göteborg/FHGöteborg/FH27.1.18
1:53.33
PB  MölndalMölndal19.7.18
1:52.04
PB  (18)FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18
1:57.26
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18
DNF
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18
1500 m (7)
3:55.34i
SB  SätraSätra3.2.18
3:57.13i
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
3:53.00i
PB  (6)ISMGävleISM, Gävle18.2.18
3:50.27
PB  (12)BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18
3:55.11
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18
NT
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S18.8.18

2017

800 m (2)
1:58.42
SB  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17
1:56.53
SB  JSMGävleJSM, Gävle13.8.17
1500 m (3)
3:52.16
PB  (24)BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17
3:59.48
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna29.6.17
3:59.45
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17
2000 m hinder (1)
6:02.23
SB  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17
3000 m hinder (5)
9:08.62
PB  (83) (9)Göteborg/SGöteborg/S10.6.17
DNF
  København, DENKøbenhavn, DEN20.6.17
9:15.56
  JEM19Grosseto, ITAJEM19, Grosseto, ITA21.7.17
9:25.14
  JEM19Grosseto, ITAJEM19, Grosseto, ITA23.7.17
9:50.81
  NMUmeåNM, Umeå19.8.17
4x1500 m (1)
16:43.57
SB  SMMalmö/SSM, Malmö/S28.5.17
 Sävedalens AIK
Jonatan Fridolfsson, Leo Magnusson
Abdelhafiz Ibrahim, Erik Guander
6 km terräng (1)
19:39
  NordicCMiddelfart, DENNordicC, Middelfart, DEN11.11.17
6 km terräng (1)
20:46
  JSMFlemingsbergJSM, Flemingsberg29.10.17

2016

800 m (1)
1:55.16i
PB  (13)SMCGöteborg/FHSMC, Göteborg/FH30.1.16
1500 m (4)
3:55.24i
PB  (8)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra6.2.16
3:55.85i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
4:00.36i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
3:52.74
PB  (25)Stockholm/SStockholm/S17.6.16
3000 m hinder (2)
9:08.96
PB  (7)Montbéliard, FRAMontbéliard, FRA1.6.16
9:17.77
  UmeåUmeå21.6.16
4x800 m (1)
7:46.57
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S28.5.16
 Sävedalens AIK
Jonatan Fridolfsson, Leo Magnusson
Andreas Kramer, Tobias Karlsson
3x800 m (1)
5:48.52
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Sävedalens AIK

2015

12:27
  USMUddevallaUSM, Uddevalla24.10.15
400 m (2)
53.13i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH7.12.14
54.12i
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.15
800 m (2)
1:54.38
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U3.7.15
DNF
  USMKalmarUSM, Kalmar22.8.15
1500 m (10)
3:55.58i
PB  ISMSätraISM, Sätra22.2.15
4:17.72i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH28.2.15
4:03.25i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.15
3:56.14
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15
3:55.27
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U4.7.15
3:55.73
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15
3:59.56
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15
3:54.78
PB  (93) (23)Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15
3:59.14
  USMKalmarUSM, Kalmar22.8.15
4:03.80
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S13.9.15
3000 m (2)
8:41.45
PB  Göteborg/SGöteborg/S12.6.15
8:41.25
PB  USMKalmarUSM, Kalmar23.8.15
2000 m hinder (83.8 cm) (2)
5:51.02
PB  Göteborg/SGöteborg/S29.6.15
6:00.28
  USMKalmarUSM, Kalmar21.8.15
2000 m hinder (4)
5:51.71
PB  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna5.6.15
5:50.04
PB  UVMCali, COLUVM, Cali, COL17.7.15
5:49.26
PB (44) (29) (22) UVMCali, COLUVM, Cali, COL19.7.15
6:01.68
  Göteborg/SGöteborg/S28.7.15
4x800 m (1)
7:41.10
PB  SMSollentunaSM, Sollentuna16.5.15
 Sävedalens AIK
Jonatan Fridolfsson, Leo Magnusson
Vidar Johansson, Andreas Kramer
3x800 m (1)
5:39.74
PB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna17.5.15
 Sävedalens AIK
6 km terräng (1)
19:13
  NordicCGöteborgNordicC, Göteborg7.11.15

2014

12:35
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna18.10.14
400 m (1)
54.70i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH8.12.13
800 m (1)
1:57.36
PB  Göteborg/SGöteborg/S14.6.14
1500 m (6)
4:16.27i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö8.3.14
4:03.23i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö9.3.14
3:59.12
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.14
4:07.78
  USMSöderhamnUSM, Söderhamn9.8.14
3:57.79
PB  DN GalanStockholm/SDN Galan, Stockholm/S21.8.14
4:18.18
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN31.8.14
3000 m (2)
8:46.23
PB  LerumLerum18.6.14
8:51.19
  USMSöderhamnUSM, Söderhamn8.8.14
10 000 m (1)
34:49.64
PB  Göteborg/SGöteborg/S2.9.14
2000 m hinder (83.8 cm) (1)
6:11.38
PB  USMSöderhamnUSM, Söderhamn10.8.14
2000 m hinder (1)
6:07.36
PB  (100) (59) Göteborg/SGöteborg/S22.7.14
3x800 m (1)
5:54.34
  USMKilUSM, Kil25.5.14
 Sävedalens AIK
4x1500 m (1)
16:46.91
SB  SMKilSM, Kil25.5.14
 Sävedalens AIK
Elias Johansson, Gabriel Steffensen
Leo Magnusson, Vidar Johansson
6.2 km terräng (1)
20:14
  ECCCAlbufeira, PORECCC, Albufeira, POR2.2.14

2013

800 m (1)
2:01.19
PB  HelsingborgHelsingborg5.7.13
1000 m (2)
2:53.39i
SB  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A9.3.13
2:38.53i
PB  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A10.3.13
1500 m (1)
4:14.97
PB  Göteborg/SGöteborg/S14.6.13

2012

800 m (1)
2:06.1m
PB  SävedalenSävedalen30.8.12
1000 m (1)
2:48.82i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.12.11
1500 m (1)
4:18.85
PB  LerumLerum23.7.12
2000 m (1)
5:53.43
PB  ÄngelholmÄngelholm9.9.12
1500 m hinder (76.2 cm) (1)
4:31.8m
PB  Göteborg/SGöteborg/S2.10.12

2011

800 m (3)
2:14.05i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.12.10
2:11.65i
PB  UddevallaUddevalla13.3.11
2:11.70
PB  SävedalenSävedalen30.6.11
1500 m (1)
4:26.30
PB  StrömstadStrömstad16.8.11
2000 m (1)
6:04.96
PB  Stockholm/SStockholm/S31.7.11
1500 m hinder (76.2 cm) (1)
4:43.6m
PB  Göteborg/SGöteborg/S16.7.11

2010

1500 m (1)
4:36.19
PB  VarbergVarberg22.8.10
1500 m hinder (76.2 cm) (1)
4:51.13
PB  SävedalenSävedalen12.7.10

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat150495.Eventname AS Eventeng, alltat150495.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat150495.Date),'.',MONTH(alltat150495.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat150495.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat150495 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat150495.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat150495.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat150495.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat150495.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat150495.Eventname AS Eventeng, alltat150495.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat150495.Date),'.',MONTH(alltat150495.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat150495.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat150495 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat150495.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat150495.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat150495.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat150495.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat150495.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat150495.Eventname AS Eventeng, alltat150495.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat150495.Date),'.',MONTH(alltat150495.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat150495.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat150495 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat150495.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat150495.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat150495.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat150495.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat150495.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

400 m
Inne
53.13
Göteborg/FH7.12.14
800 m
Ute
1:51.76
Mölndal3.8.19
Inne
1:53.58
Göteborg/FH27.1.18
1000 m
Inne
2:38.53
Malmö/A10.3.13
1500 m
Ute
3:46.96
Sollentuna18.6.19
Inne
3:44.15
Göteborg/FH24.2.21
2000 m
Ute
5:53.43
Ängelholm9.9.12
3000 m
Ute
8:41.25
Kalmar23.8.15
10 000 m
Ute
34:49.64
Göteborg/S2.9.14
2000 m hinder
Ute
5:45.41
Göteborg/S9.8.19
3000 m hinder
Ute
8:50.55
Gävle14.7.19

Junior-ungdom
2000 m hinder (83.8 cm)
Ute
5:51.02
Göteborg/S29.6.15
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute
4:31.8m
Göteborg/S2.10.12
800 m
1:51.76
5
Mölndal3.8.19
1:52.04
4
D
Karlstad25.7.18
1:53.33
3
Mölndal19.7.18
1:53.58i
4
Göteborg/FH27.1.18
1:54.38
1
17
VUSGöteborg/U3.7.15
1:54.52
4
B
Göteborg/S25.7.20
1:54.66i
1
B
Göteborg/FH1.2.20
1:55.16i
4
B
SMCGöteborg/FH30.1.16
1:55.28i
5
h3
ISMNorrköping16.2.19
1:56.53
6
19
JSMGävle13.8.17
Visa/dölj alla resultat
1:57.26
2
22
h2
JSMHuddinge4.8.18
1:57.36
4
Göteborg/S14.6.14
1:58.42
1
19
h2
JSMGävle12.8.17
2:01.19
2
17
Helsingborg5.7.13
2:06.1m
4
Sävedalen30.8.12
2:11.65i
1
13
Uddevalla13.3.11
2:11.70
1
14
Sävedalen30.6.11
2:14.05i
1
Göteborg/FH5.12.10
10-bästasnitt: 1:54.124
1500 m
3:44.15i
2
Göteborg/FH24.2.21
3:44.37i
9
h1
IEMToruń, POL4.3.21
3:45.12i
1
Göteborg/FH28.1.21
3:46.49i
3
Sätra6.2.21
3:46.96
1
B
Folksam GPSollentuna18.6.19
3:48.41
3
B
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
3:49.20i
2
h1
ISMMalmö/A20.2.21
3:49.45i
10
Folksam GPSätra11.2.20
3:50.27
8
B
BauhausStockholm/S10.6.18
3:50.56
3
BauhausStockholm/S30.5.19
Visa/dölj alla resultat
3:51.29
5
Göteborg/S29.8.20
3:52.16
9
B
BauhausStockholm/S18.6.17
3:52.49i
8
ISMMalmö/A21.2.21
3:52.74
8
Stockholm/S17.6.16
3:53.00i
4
ISMGävle18.2.18
3:54.05i
4
Folksam GPSätra4.2.19
3:54.10
2
h1
SMKarlstad30.8.19
3:54.78
4
B
Folksam GPGöteborg/S14.8.15
3:55.11
13
B
Sollentuna28.6.18
3:55.24i
3
Raka SpåretSätra6.2.16
3:55.27
11
VUSGöteborg/U4.7.15
3:55.34i
3
Sätra3.2.18
3:55.58i
4
ISMSätra22.2.15
3:55.73
5
h2
SMSöderhamn7.8.15
3:55.85i
3
h1
ISMMalmö/A27.2.16
3:56.14
11
B
Folksam GPSollentuna25.6.15
3:56.38
2
22
JSMGöteborg/S10.8.19
3:57.13i
2
h2
ISMGävle17.2.18
3:57.79
11
B
DN GalanStockholm/S21.8.14
3:58.14i
2
22
IJSMGöteborg/FH1.3.20
3:58.36i
1
22
IJSMVäxjö23.2.19
3:58.71i
2
h2
ISMVäxjö22.2.20
3:59.12
3
17
VUSGöteborg/U28.6.14
3:59.14
2
17
USMKalmar22.8.15
3:59.45
7
h2
SMHelsingborg25.8.17
3:59.48
6
C
Folksam GPSollentuna29.6.17
3:59.56
9
SMSöderhamn8.8.15
4:00.36i
2
ISMMalmö/A28.2.16
4:03.23i
2
16
NC-yVäxjö9.3.14
4:03.25i
2
17
IUSMGöteborg/FH1.3.15
4:03.80
1
17
vFINStockholm/S13.9.15
4:07.78
2
16
NC-ySöderhamn9.8.14
4:14.97
5
Göteborg/S14.6.13
4:16.27i
2
16
h2
NC-yVäxjö8.3.14
4:17.72i
1
17
h1
IUSMGöteborg/FH28.2.15
4:18.18
4
17
vFINHelsinki, FIN31.8.14
4:18.85
3
Lerum23.7.12
4:26.30
1
13
Strömstad16.8.11
4:36.19
1
13
Varberg22.8.10
10-bästasnitt: 3:47.498
3000 m hinder
8:50.55
7
22
JEM22Gävle14.7.19
8:57.71
6
22
h1
JEM22Gävle12.7.19
8:58.63
1
VUSGöteborg/U28.6.19
8:58.72
2
vFINStockholm/S25.8.19
9:02.48
5
SMUppsala15.8.20
9:08.62
10
Göteborg/S10.6.17
9:08.96
6
B
Montbéliard, FRA1.6.16
9:15.56
7
19
h2
JEM19Grosseto, ITA21.7.17
9:17.77
2
Umeå21.6.16
9:25.14
12
19
JEM19Grosseto, ITA23.7.17
Visa/dölj alla resultat
9:50.81
2
19
NMUmeå19.8.17
10-bästasnitt: 9:06.414

Total results in database: 137
By event:
400 m:3
800 m:21
1000 m:3
1500 m:60
2000 m:2
3000 m:4
10 000 m:1
10 km:1
2000 m hinder (83.8 cm):3
1500 m hinder (76.2 cm):3
2000 m hinder:8
3000 m hinder:13
4x800 m:2
3x800 m:3
4x1500 m:3
6 km terräng:2
6.2 km terräng:1
8 km terräng:1
km terräng:3
400 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
54.70
 1rB
Göteborg/FH
8.12
 
2015
53.13
1
Göteborg/FH
7.12
 
54.12
2
Göteborg/FH
1.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
2:11.70
 1-14
Sävedalen
30.6
 
2012
2:06.1m
 4
Sävedalen
30.8
 
2013
2:01.19
 2-17
Helsingborg
5.7
 
2014
1:57.36
 4E
Göteborg/S
14.6
 
2015
1:54.38
 1-17
Göteborg/U
3.7
 
2017
1:56.53
 6-19
Gävle
13.8
 
1:58.42
1h2-19
Gävle
12.8
 
2018
1:52.04
 4rD
Karlstad
25.7
 
1:53.33
3
Mölndal
19.7
 
1:57.26
2 h2-22
Huddinge
4.8
 
2019
1:51.76
5
Mölndal
3.8
 
2020
1:54.52
 4rB
Göteborg/S
25.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
2:11.65
 1-13
Uddevalla
13.3
 
2:14.05
1
Göteborg/FH
5.12
 
2016
1:55.16
 4rB
Göteborg/FH
30.1
 
2018
1:53.58
4
Göteborg/FH
27.1
 
2019
1:55.28
 5h3
Norrköping
16.2
 
2020
1:54.66
 1rB
Göteborg/FH
1.2
 
1000 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
2:48.82
 1-15
Göteborg/FH
3.12
 
2013
2:38.53
1-15
Malmö/A
10.3
 
2:53.39
1h1-15
Malmö/A
9.3
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
4:36.19
 1-13
Varberg
22.8
 
2011
4:26.30
 1-13
Strömstad
16.8
 
2012
4:18.85
 3
Lerum
23.7
 
2013
4:14.97
 5
Göteborg/S
14.6
 
2014
3:57.79
 11rB
Stockholm/S
21.8
 
3:59.12
3-17
Göteborg/U
28.6
 
4:07.78
2-16
Söderhamn
9.8
 
4:18.18
4-17
Helsinki, FIN
31.8
 
2015
3:54.78
 4rB
Göteborg/S
14.8
 
3:55.27
11
Göteborg/U
4.7
 
3:55.73
5 h2
Söderhamn
7.8
 
3:56.14
11rB
Sollentuna
25.6
 
3:59.14
2-17
Kalmar
22.8
 
3:59.56
9
Söderhamn
8.8
 
4:03.80
1-17
Stockholm/S
13.9
 
2016
3:52.74
 8
Stockholm/S
17.6
 
2017
3:52.16
 9rB
Stockholm/S
18.6
 
3:59.45
7h2
Helsingborg
25.8
 
3:59.48
6rC
Sollentuna
29.6
 
2018
3:50.27
 8rB
Stockholm/S
10.6
 
3:55.11
13rB
Sollentuna
28.6
 
NT
3 -22
Huddinge
5.8
 
2019
3:46.96
1rB
Sollentuna
18.6
 
3:48.41
3rB
Göteborg/S
16.8
 
3:50.56
3
Stockholm/S
30.5
 
3:54.10
2h1
Karlstad
30.8
 
3:56.38
2 -22
Göteborg/S
10.8
 
2020
3:51.29
 5
Göteborg/S
29.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
4:03.23
 2-16
Växjö
9.3
 
4:16.27
2h2-16
Växjö
8.3
 
2015
3:55.58
 4
Sätra
22.2
 
4:03.25
2 -17
Göteborg/FH
1.3
 
4:17.72
1 h1-17
Göteborg/FH
28.2
 
2016
3:55.24
 3
Sätra
6.2
 
3:55.85
3h1
Malmö/A
27.2
 
4:00.36
2
Malmö/A
28.2
 
2018
3:53.00
 4
Gävle
18.2
 
3:55.34
3
Sätra
3.2
 
3:57.13
2h2
Gävle
17.2
 
2019
3:54.05
 4
Sätra
4.2
 
3:58.36
1-22
Växjö
23.2
 
2020
3:49.45
 10
Sätra
11.2
 
3:58.14
2-22
Göteborg/FH
1.3
 
3:58.71
2h2
Växjö
22.2
 
2021
3:44.15
2
Göteborg/FH
24.2
 
3:44.37
9h1
Toruń, POL
4.3
 
3:45.12
1-
Göteborg/FH
28.1
 
3:46.49
3
Sätra
6.2
 
3:49.20
2h1
Malmö/A
20.2
 
3:52.49
8
Malmö/A
21.2
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
6:04.96
 1-13
Stockholm/S
31.7
 
2012
5:53.43
2-14
Ängelholm
9.9
 
3000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
8:46.23
 2
Lerum
18.6
 
8:51.19
2-16
Söderhamn
8.8
 
2015
8:41.25
2-17
Kalmar
23.8
 
8:41.45
9
Göteborg/S
12.6
 
10 000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
34:49.64
1
Göteborg/S
2.9
 
2000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
6:07.36
 3
Göteborg/S
22.7
 
2015
5:49.26
 9-17
Cali, COL
19.7
 
5:50.04
4h1-17
Cali, COL
17.7
 
5:51.71
1
Sollentuna
5.6
 
6:01.68
2
Göteborg/S
28.7
 
2017
6:02.23
 1-19
Gävle
11.8
 
2019
5:45.41
2 -22
Göteborg/S
9.8
 
2020
5:56.08
 1-22
Linköping
22.8
 
3000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
9:08.96
 6rB
Montbéliard, FRA
1.6
 
9:17.77
2
Umeå
21.6
 
2017
9:08.62
 10
Göteborg/S
10.6
 
9:15.56
7h2-19
Grosseto, ITA
21.7
 
9:25.14
12-19
Grosseto, ITA
23.7
 
9:50.81
2-19
Umeå
19.8
 
2019
8:50.55
7-22
Gävle
14.7
 
8:57.71
6h1-22
Gävle
12.7
 
8:58.63
1
Göteborg/U
28.6
 
8:58.72
2
Stockholm/S
25.8
 
2020
9:02.48
 5
Uppsala
15.8
 

Junior-ungdom
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
4:51.13
 3-15
Sävedalen
12.7
 
2011
4:43.6m
 1-15
Göteborg/S
16.7
 
2012
4:31.8m
1
Göteborg/S
2.10
 
2000 m hinder (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
6:11.38
 1-16
Söderhamn
10.8
 
2015
5:51.02
2-17
Göteborg/S
29.6
 
6:00.28
1-17
Kalmar
21.8
 

Ute
1500 m
SM 2015 9
3:59.56
5
h2
3:55.73
SM 2017
7
h2
3:59.45
SM 2019
2
h1
3:54.10
DNF
3000 m hinder
SM 2020 5
9:02.48
4x800 m
SM 2015 5
7:41.10
SM 2016 4
7:46.57
4x1500 m
SM 2014 6
16:46.91
SM 2017 6
16:43.57
SM 2020 2
15:40.06
Inne
800 m
ISM 2019
5
h3
1:55.28
1500 m
ISM 2015 4
3:55.58
ISM 2016 2
4:00.36
3
h1
3:55.85
ISM 2018 4
3:53.00
2
h2
3:57.13
ISM 2020
2
h2
3:58.71
DNF
ISM 2021 8
3:52.49
2
h1
3:49.20

Junior-ungdom
Ute
800 m
USM 2015
17
h1
DNF
JSM 2017 6
19
1:56.53
1
19
h2
1:58.42
JSM 2018
2
22
h2
1:57.26
22
DNF
JSM 2020
22
DNF
1500 m
USM 2015 2
17
3:59.14
JSM 2018 3
22
NT
JSM 2019 2
22
3:56.38
3000 m
USM 2015 2
17
8:41.25
2000 m hinder (83.8 cm)
USM 2015 1
17
6:00.28
2000 m hinder
JSM 2017 1
19
6:02.23
JSM 2019 2
22
5:45.41
JSM 2020 1
22
5:56.08
3x800 m
USM 2014 1
17
5:54.34
JSM 2015 1
19
5:39.74
JSM 2016 1
19
5:48.52
km terräng
JSM 2017 7
19
20:46
4 km terräng
USM 2014 4
17
12:35
USM 2015 3
17
12:27
8 km terräng
JSM 2020 4
22
25:58
Inne
1500 m
IUSM 2015 2
17
4:03.25
1
17
h1
4:17.72
IJSM 2019 1
22
3:58.36
IJSM 2020 2
22
3:58.14
Inne
1500 m
IEM 2021
9
h1
3:44.37

Junior-ungdom
Ute
2000 m hinder
UVM 2015 9
17
5:49.26
4
17
h1
5:50.04
3000 m hinder
JEM19 2017 12
19
9:25.14
7
19
h2
9:15.56
JEM22 2019 7
22
8:50.55
6
22
h1
8:57.71