Ella Hagman

Född: 12 april 2002

Ålder: 19 år 67 dagar

Förening:
 Huddinge AIS
 

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

100 m (3)
12.53
SB  SkaraSkara6.6.21-0.1
12.31
SB  SkaraSkara6.6.21+1.8
12.65
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21-0.6

2020

60 m (6)
7.93i
SB  UppsalaUppsala8.2.20
7.97i
  FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
7.99i
  SätraSätra15.2.20
7.92i
SB  SätraSätra15.2.20
7.82i
SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH29.2.20
7.80i
=PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH29.2.20
100 m (7)
12.18
PB  SkaraSkara11.7.20+1.4
12.21w
  SkaraSkara11.7.20+2.6
12.31
  SöderhamnSöderhamn8.8.20-2.5
12.39
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20+0.7
12.15w
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20+2.2
12.12
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20+1.0
12.01
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20+1.9
200 m (1)
25.27
PB  HuddingeHuddinge21.6.20+1.7
300 m (1)
41.15mx
PB  HuddingeHuddinge30.5.20
400 m (1)
59.33mx
PB  HuddingeHuddinge23.5.20
600 m (1)
1:39.40
PB  HuddingeHuddinge6.5.20
800 m (1)
2:24.59mx
PB  HuddingeHuddinge27.6.20
400 m häck (4)
1:03.67
PB  UppsalaUppsala15.7.20
1:02.14
PB  HuddingeHuddinge25.7.20
DNF
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
1:03.31
  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20

2019

100 m (4)
12.33w
  Sollentuna/ESollentuna/E8.6.19+2.4
12.37
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+1.6
12.71
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S9.8.19-2.1
12.42
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S9.8.19+1.5
200 m (3)
25.68
PB  HuddingeHuddinge16.6.19+1.7
25.96
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S10.8.19-0.3
26.05
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S11.8.19-1.2
400 m (1)
1:00.47
PB  Sollentuna/ESollentuna/E9.6.19
4x100 m (2)
48.86
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Huddinge AIS
Ella Hagman, Sarah Karlsson
Alva von Gerber, Izabella Ripsweden
48.58
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Huddinge AIS
Izabella Ripsweden, Sarah Karlsson
Alva von Gerber, Ella Hagman

2018

60 m (7)
7.91i
PB  ÖrebroÖrebro14.1.18
7.91i
=PB  ÖrebroÖrebro14.1.18
7.88i
PB  SätraSätra10.2.18
7.91i
  SätraSätra10.2.18
7.94i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
7.80i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
7.83i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
100 m (4)
12.45
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18-0.1
12.62w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+2.1
12.47w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+2.6
12.29w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+2.9
200 m (2)
25.92w
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18+2.1
25.89
PB  USMEnskedeUSM, Enskede5.8.18+0.1
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (6)
9.19i
PB  ÖrebroÖrebro13.1.18
8.93i
PB  ÖrebroÖrebro13.1.18
8.97i
  SätraSätra11.2.18
8.97i
  SätraSätra11.2.18
8.93i
=PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
8.73i
PB  (82) IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (3)
DNF
  USMEnskedeUSM, Enskede5.8.18+0.8
Okända vindförhållanden:
15.18
  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18
15.18
  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18+0.8
Höjd (1)
1.42i
PB  ÖrebroÖrebro14.1.18
Längd (3)
5.43i
PB  HuddingeHuddinge28.1.18
5.10
SB  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+0.1
4.97
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18-0.9
 
4.97
-0.9
4.92
-0.6
4.96
-0.1
Kula (3.0 kg) (3)
11.54i
PB  UppsalaUppsala6.1.18
10.86i
  HuddingeHuddinge26.1.18
10.09
SB  EskilstunaEskilstuna9.6.18
Spjut (500 g) (2)
27.30
  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18
27.30
PB  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18
 
27.30X25.5823.40
4x100 m (3)
49.30
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Huddinge AIS
Ella Hagman, Sarah Karlsson
Elwira Ripsweden, Cornelia Böhnke
48.91
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Huddinge AIS
Ella Hagman, Sarah Karlsson
Elwira Ripsweden, Cornelia Böhnke
48.60
SB  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18
 Huddinge AIS
Ella Hagman, Sarah Karlsson
Elwira Ripsweden, Alexandra Rosengren
1000 m stafett (2)
2:22.28
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Huddinge AIS
Ella Hagman, Sarah Karlsson
Elwira Ripsweden, Cornelia Böhnke
2:21.20
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Huddinge AIS
Ella Hagman, Sarah Karlsson
Cornelia Böhnke, Elwira Ripsweden

2017

60 m (3)
8.09
PB  USMUppsalaUSM, Uppsala4.3.17
8.08
PB  USMUppsalaUSM, Uppsala4.3.17
8.04
PB  USMUppsalaUSM, Uppsala4.3.17
80 m (3)
10.38
PB  USMFalunUSM, Falun11.8.17+0.4
10.17
PB  USMFalunUSM, Falun11.8.17+0.7
10.25
  USMFalunUSM, Falun11.8.17-1.9
200 m (2)
26.88i
SB  SätraSätra4.2.17
DNF
  USMUppsalaUSM, Uppsala4.3.17
600 m (2)
1:51.49i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla11.2.17
1:41.85
PB  USMLinköpingUSM, Linköping10.9.17
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (3)
9.79i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla11.2.17
9.44
PB  USMUppsalaUSM, Uppsala5.3.17
9.86
  USMUppsalaUSM, Uppsala5.3.17
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (4)
12.25
PB  USMFalunUSM, Falun13.8.17-1.4
11.98
PB  USMFalunUSM, Falun13.8.17-1.4
11.92
PB  USMFalunUSM, Falun13.8.17-0.9
12.02w
  USMLinköpingUSM, Linköping9.9.17+2.2
Höjd (2)
1.40i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla11.2.17
1.39
PB  USMLinköpingUSM, Linköping9.9.17
Längd (7)
4.84i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla11.2.17
5.19i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
 
X5.195.16
5.18i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
 
XX5.184.975.035.04
5.27
PB  EskilstunaEskilstuna17.6.17+1.1
5.25
  USMFalunUSM, Falun11.8.17+0.3
 
5.19
+1.5
5.25
+0.3
5.26
  USMFalunUSM, Falun12.8.17-0.9
 
5.19
+0.2
5.20
-0.6
5.01
-1.3
X
-0.1
X
-1.1
5.26
-0.9
5.24
  USMLinköpingUSM, Linköping10.9.17-0.2
Kula (3.0 kg) (4)
10.82i
PB  SätraSätra11.12.16
11.09i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla11.2.17
10.55
SB  TäbyTäby27.8.17
10.48
  USMLinköpingUSM, Linköping9.9.17
Spjut (500 g) (2)
25.24
PB  TäbyTäby26.8.17
25.16
  USMLinköpingUSM, Linköping10.9.17
Femkamp (F15) (1)
2.981
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla11.2.17
9.79   1.40   11.09   4.84   1:51.49
Sexkamp (F15) (1)
3.716
  USMLinköpingUSM, Linköping10.9.17
      
      
4x100 m (2)
48.48
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S28.5.17
 Huddinge AIS
Ella Hagman, Sarah Karlsson
Izabella Ripsweden, Charlotte Andersson
47.83
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S28.5.17
 Huddinge AIS
Ella Hagman, Sarah Karlsson
Izabella Ripsweden, Charlotte Andersson
1000 m stafett (1)
2:25.87
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Huddinge AIS
Ella Hagman, Charlotte Andersson
Sarah Karlsson, Izabella Ripsweden

2016

60 m (2)
8.22i
PB  SätraSätra13.12.15
8.09i
PB  SätraSätra13.2.16
80 m (2)
10.44
PB  Stockholm/SStockholm/S18.6.16+0.9
10.39w
  VisbyVisby10.9.16+2.5
200 m (2)
26.76i
PB  NyköpingNyköping2.4.16
26.95
PB  HuddingeHuddinge10.8.16+0.2
Längd (1)
5.18
PB  Stockholm/SStockholm/S19.6.16-0.3
Kula (3.0 kg) (2)
10.65i
PB  SätraSätra12.12.15
10.77
PB  HuddingeHuddinge21.5.16
 (1)
3.060
PB  SätraSätra15.5.16
4x80 m (1)
40.92
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Huddinge AIS
Mariam Barrow, Sofie Hedman
Ella Hagman, Sarah Karlsson

2015

200 m (1)
27.21
PB  TäbyTäby30.8.15+0.9
Längd (2)
4.87w
  SätraSätra24.5.15+2.7
4.82
PB  TäbyTäby12.9.15-1.7

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat218059.Eventname AS Eventeng, alltwat218059.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat218059.Date),'.',MONTH(alltwat218059.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat218059.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat218059 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat218059.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat218059.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat218059.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat218059.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat218059.Eventname AS Eventeng, alltwat218059.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat218059.Date),'.',MONTH(alltwat218059.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat218059.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat218059 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat218059.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat218059.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat218059.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat218059.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat218059.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat218059.Eventname AS Eventeng, alltwat218059.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat218059.Date),'.',MONTH(alltwat218059.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat218059.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat218059 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat218059.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat218059.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat218059.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat218059.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat218059.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Ute
8.04
Uppsala4.3.17
Inne
7.80
Växjö4.3.18
100 m
Ute
12.01
Linköping22.8.20+1.9
200 m
Ute
25.27
Huddinge21.6.20+1.7
Inne
26.76
Nyköping2.4.16
300 m
Ute
41.15mx
Huddinge30.5.20
400 m
Ute
59.33mx
Huddinge23.5.20
600 m
Ute
1:39.40
Huddinge6.5.20
Inne
1:51.49
Uddevalla11.2.17
800 m
Ute
2:24.59mx
Huddinge27.6.20
400 m häck
Ute
1:02.14
Huddinge25.7.20
Höjd
Ute
1.39
Linköping9.9.17
Inne
1.42
Örebro14.1.18
Längd
Ute
5.27
Eskilstuna17.6.17+1.1
Inne
5.43
Huddinge28.1.18

Junior-ungdom
80 m
Ute
10.17
Falun11.8.17+0.7
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne
9.79
Uddevalla11.2.17
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne
8.73
Växjö3.3.18
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
11.92
Falun13.8.17-0.9
Kula (3.0 kg)
Ute
10.77
Huddinge21.5.16
Inne
11.54
Uppsala6.1.18
Spjut (500 g)
Ute
27.30
Malmö/S19.8.18
Femkamp (F15)
Inne
2.981
Uddevalla11.2.17
60 m
7.80i
2
16
s2
NC-yVäxjö4.3.18
7.80i
5
19
s1
IJSMGöteborg/FH29.2.20
7.82i
4
19
h2
IJSMGöteborg/FH29.2.20
7.83i
2
16
NC-yVäxjö4.3.18
7.88i
1
17
h2
Sätra10.2.18
7.91i
1
17
h4
Örebro14.1.18
7.91i
2
17
Örebro14.1.18
7.91i
2
17
Sätra10.2.18
7.92i
2
Sätra15.2.20
7.93i
2
h1
Uppsala8.2.20
Visa/dölj alla resultat
7.94i
1
16
h3
NC-yVäxjö4.3.18
7.97i
7
Folksam GPSätra11.2.20
7.99i
1
h3
Sätra15.2.20
8.04
7
15
NC-yUppsala4.3.17
8.08
4
15
s2
NC-yUppsala4.3.17
8.09i
1
Sätra13.2.16
8.09
2
15
h2
NC-yUppsala4.3.17
8.22i
1
14
h8
Sätra13.12.15
10-bästasnitt: 7.871
100 m
12.01
4
19
JSMLinköping22.8.20+1.9
12.12
2
19
h1
JSMLinköping22.8.20+1.0
12.18
1
Skara11.7.20+1.4
12.31
3
22
Söderhamn8.8.20-2.5
12.31
2
C
Skara6.6.21+1.8
12.37
2
17
h1
VUSGöteborg/U29.6.19+1.6
12.39
1
B
Sollentuna10.8.20+0.7
12.42
5
17
USMGöteborg/S9.8.19+1.5
12.45
4
16
VUSGöteborg/U30.6.18-0.1
12.53
5
h2
Skara6.6.21-0.1
Visa/dölj alla resultat
12.65
5
B
Sollentuna13.6.21-0.6
12.71
2
17
h2
USMGöteborg/S9.8.19-2.1
10-bästasnitt: 12.309
Längd
5.43i
1
16
Huddinge28.1.18
5.27
1
15
Eskilstuna17.6.17+1.1
5.26
7
15
NC-yFalun12.8.17-0.9
5.25
10
15
Q
NC-yFalun11.8.17+0.3
5.24
multi
15
USMLinköping10.9.17-0.2
5.19i
7
15
Q
NC-yUppsala4.3.17
5.18
3
14
Stockholm/S19.6.16-0.3
5.18i
8
15
NC-yUppsala5.3.17
5.10
9
16
Q
USMEnskede3.8.18+0.1
4.97
8
16
USMEnskede4.8.18-0.9
Visa/dölj alla resultat
4.84i
pen
15
IUSMUddevalla11.2.17
4.82
8
15
Täby12.9.15-1.7
10-bästasnitt: 5.207

Total results in database: 122
By event:
60 m:18
80 m:5
100 m:18
200 m:11
300 m:1
400 m:2
600 m:3
800 m:1
60 m häck (76.2 cm, 8 m):3
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m):6
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):3
400 m häck:4
80 m häck (76.2 cm, 8 m):4
Höjd:3
Längd:13
Kula (3.0 kg):9
Spjut (500 g):4
:1
Femkamp (F15):1
Sexkamp (F15):1
4x100 m:7
4x80 m:1
1000 m stafett:3
60 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
8.04
7-15
Uppsala
4.3
 
8.08
4s2-15
Uppsala
4.3
 
8.09
2h2-15
Uppsala
4.3
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
8.09
 1
Sätra
13.2
 
8.22
1h8-14
Sätra
13.12
 
2018
7.80
2s2-16
Växjö
4.3
 
7.83
2-16
Växjö
4.3
 
7.88
1h2-17
Sätra
10.2
 
7.91
2-17
Örebro
14.1
 
7.91
1h4-17
Örebro
14.1
 
7.91
2-17
Sätra
10.2
 
7.94
1h3-16
Växjö
4.3
 
2020
7.80
 5s1-19
Göteborg/FH
29.2
 
7.82
4h2-19
Göteborg/FH
29.2
 
7.92
2
Sätra
15.2
 
7.93
2h1
Uppsala
8.2
 
7.97
7
Sätra
11.2
 
7.99
1h3
Sätra
15.2
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
12.45
 4-16
Göteborg/U
30.6
-0.1
12.29w
 3-16
Enskede
3.8
 +2.9
12.47w
 2 s1-16
Enskede
3.8
 +2.6
12.62w
 1 h3-16
Enskede
3.8
 +2.1
2019
12.37
 2h1-17
Göteborg/U
29.6
 +1.6
12.42
5 -17
Göteborg/S
9.8
 +1.5
12.71
2 h2-17
Göteborg/S
9.8
-2.1
12.33w
 4-17
Sollentuna/E
8.6
 +2.4
2020
12.01
4-19
Linköping
22.8
 +1.9
12.12
2h1-19
Linköping
22.8
 +1.0
12.18
1
Skara
11.7
 +1.4
12.31
3-22
Söderhamn
8.8
-2.5
12.39
1rB
Sollentuna
10.8
 +0.7
12.15w
 5h1
Uppsala
14.8
 +2.2
12.21w
 1
Skara
11.7
 +2.6
2021
12.31
 2rC
Skara
6.6
 +1.8
12.53
5h2
Skara
6.6
-0.1
12.65
5rB
Sollentuna
13.6
-0.6
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
27.21
 1
Täby
30.8
 +0.9
2016
26.95
 3
Huddinge
10.8
 +0.2
2018
25.89
 1-16
Enskede
5.8
 +0.1
25.92w
 1 h1-16
Enskede
4.8
 +2.1
2019
25.68
 1
Huddinge
16.6
 +1.7
25.96
3 h1-17
Göteborg/S
10.8
-0.3
26.05
4 -17
Göteborg/S
11.8
-1.2
2020
25.27
2
Huddinge
21.6
 +1.7
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
26.76
2
Nyköping
2.4
 
2017
26.88
 3rC
Sätra
4.2
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
1:00.47
1-17
Sollentuna/E
9.6
 
600 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
1:41.85
 M-15
Linköping
10.9
 
2020
1:39.40
3-19
Huddinge
6.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
1:51.49
P-15
Uddevalla
11.2
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1:02.14
1
Huddinge
25.7
 
1:03.31
3-19
Linköping
23.8
 
1:03.67
3
Uppsala
15.7
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
1.39
M-15
Linköping
9.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
1.40
 P-15
Uddevalla
11.2
 
2018
1.42
7-17
Örebro
14.1
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
4.82
 8-15
Täby
12.9
-1.7
4.87w
 7-15
Sätra
24.5
 +2.7
2016
5.18
 3-14
Stockholm/S
19.6
-0.3
2017
5.27
1-15
Eskilstuna
17.6
 +1.1
5.26
7-15
Falun
12.8
-0.9
5.25
10q-15
Falun
11.8
 +0.3
5.24
M-15
Linköping
10.9
-0.2
2018
5.10
 9Q-16
Enskede
3.8
 +0.1
4.97
8 -16
Enskede
4.8
-0.9
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
5.19
 7q-15
Uppsala
4.3
 
5.18
8-15
Uppsala
5.3
 
4.84
P-15
Uddevalla
11.2
 
2018
5.43
1-16
Huddinge
28.1
 

Junior-ungdom
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
10.44
 2
Stockholm/S
18.6
 +0.9
10.39w
 1h4-14
Visby
10.9
 +2.5
2017
10.17
2s2-15
Falun
11.8
 +0.7
10.25
2-15
Falun
11.8
-1.9
10.38
2h1-15
Falun
11.8
 +0.4
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
9.79
P-15
Uddevalla
11.2
 
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
8.73
2-16
Växjö
3.3
 
8.93
1-17
Örebro
13.1
 
8.93
2h2-16
Växjö
3.3
 
8.97
1rB-17
Sätra
11.2
 
8.97
1-17
Sätra
11.2
 
9.19
1h2-17
Örebro
13.1
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
11.92
3-15
Falun
13.8
-0.9
11.98
2s2-15
Falun
13.8
-1.4
12.25
1h1-15
Falun
13.8
-1.4
12.02w
 M-15
Linköping
9.9
 +2.2
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
15.18
4-17
Malmö/S
19.8
 +0.8
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
10.77
2-14
Huddinge
21.5
 
2017
10.55
 2-15
Täby
27.8
 
10.48
M-15
Linköping
9.9
 
2018
10.09
 1-17
Eskilstuna
9.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
10.65
 1-14
Sätra
12.12
 
2017
11.09
 P-15
Uddevalla
11.2
 
10.82
2-15
Sätra
11.12
 
2018
11.54
1-17
Uppsala
6.1
 
10.86
2-16
Huddinge
26.1
 
Spjut (500 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
25.24
 3-15
Täby
26.8
 
25.16
M-15
Linköping
10.9
 
2018
27.30
8 -17
Malmö/S
19.8
 
27.30
8-17
Malmö/S
19.8
 
Femkamp (F15)
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
2.981
11-15
Uddevalla
11.2
 
Ute
100 m
SM 2020
5
h1
12.15w
400 m häck
SM 2020
h1
DNF

Junior-ungdom
100 m
USM 2018 3
16
12.29w
2
16
s1
12.47w
1
16
h3
12.62w
USM 2019 5
17
12.42
2
17
h2
12.71
JSM 2020 4
19
12.01
2
19
h1
12.12
200 m
USM 2018 1
16
25.89
1
16
h1
25.92w
USM 2019 4
17
26.05
3
17
h1
25.96
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
USM 2018
16
h2
DNF
400 m häck
JSM 2020 3
19
1:03.31
Längd
USM 2018 8
16
4.97
9
16
Q
5.10
Sexkamp (F15)
USM 2017 4
15
3.716
4x80 m
USM 2016
3
15
h2
40.92
4x100 m
USM 2017 2
17
47.83
1
17
h3
48.48
USM 2018 3
17
48.91
3
17
h2
49.30
JSM 2019 2
19
48.58
1
19
h2
48.86
1000 m stafett
USM 2017
5
17
h1
2:25.87
USM 2018 4
17
2:21.20
3
17
h1
2:22.28
Inne
60 m
IJSM 2020
5
19
s1
7.80
4
19
h2
7.82
Femkamp (F15)
IUSM 2017 11
15
2.981