0
Född: 7 oktober 1993
Ålder: 30 år 174 dagar
Tidigare förening(ar):
Thoréngruppen TFC 15.11.2016–14.11.2018
KFUM Örebro –14.11.2016
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
Inga resultat 2024. Senaste resultatet är från 2023. |
Spjut (11) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
65.62 | SB | 6 | Sollentuna | Sollentuna | 6.5.23 | |||||||
| ||||||||||||
69.46 | SB | 2 | Bålsta | Bålsta | 13.5.23 | |||||||
| ||||||||||||
66.19 | 1 | Glanshammar | Glanshammar | 20.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||
66.55 | 4 | Södertälje | Södertälje | 6.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||
60.70 | 3 | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 5.7.23 | |||||||
| ||||||||||||
66.12 | 4 | Bottnaryd | Bottnaryd | 16.7.23 | ||||||||
| ||||||||||||
68.80 | 5 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 28.7.23 | |||||||
| ||||||||||||
66.65 | 1 | Västerås | Västerås | 6.8.23 | ||||||||
| ||||||||||||
68.53 | 6 | Jessheim, NOR | Jessheim, NOR | 12.8.23 | ||||||||
| ||||||||||||
71.00 | SB | 1 | Szczecin, POL | Szczecin, POL | 25.8.23 | |||||||
| ||||||||||||
67.94 | 6 | vFIN | Stockholm/S | vFIN, Stockholm/S | 3.9.23 | |||||||
|
Höjd (1) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1.60 | PB | 1 | Hallsberg | Hallsberg | 31.8.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
Kula (1) | ||||||||||||||
10.94 | SB | com | Örebro | Örebro | 4.9.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
Diskus (1) | ||||||||||||||
32.18 | SB | com | Örebro | Örebro | 4.9.22 | |||||||||
Slägga (1) | ||||||||||||||
42.44 | SB | com | Örebro | Örebro | 4.9.22 | |||||||||
Spjut (8) | ||||||||||||||
67.50 | SB | 1 | Glanshammar | Glanshammar | 21.5.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
67.96 | SB | 7 | Södertälje | Södertälje | 6.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
66.11 | 5 | CoAG | København, DEN | CoAG, København, DEN | 16.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
67.67 | 5 | Bottnaryd | Bottnaryd | 26.6.22 | ||||||||||
| ||||||||||||||
68.39 | SB | 1 | Karlstad/M | Karlstad/M | 2.7.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
63.18 | 1 | Eskilstuna | Eskilstuna | 7.7.22 | ||||||||||
| ||||||||||||||
64.81 | 8 | SM | Norrköping | SM, Norrköping | 5.8.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
56.50 | com | Örebro | Örebro | 4.9.22 | ||||||||||
Castorama (1) | ||||||||||||||
2.462 | PB | 1 | Örebro | Örebro | 4.9.22 | |||||||||
10.94 56.50 32.18 42.44 |
Spjut (11) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
62.90 | SB | 7 | Bålsta | Bålsta | 15.5.21 | |||||||
| ||||||||||||
60.20 | 1 A | Örebro | Örebro | 24.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||
60.07 | 11 | Södertälje | Södertälje | 6.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||
64.34 | SB | 1 | Örebro | Örebro | 19.6.21 | |||||||
| ||||||||||||
60.05 | 1 | Västerås | Västerås | 22.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||
63.40 | 5 | Bottnaryd | Bottnaryd | 11.7.21 | ||||||||
| ||||||||||||
65.61 | SB | 1 | Eskilstuna | Eskilstuna | 29.7.21 | |||||||
| ||||||||||||
60.88 | 3 | Västerås | Västerås | 8.8.21 | ||||||||
| ||||||||||||
61.95 | 1 | WC-Deaf | Lublin, POL | WC-Deaf, Lublin, POL | 23.8.21 | |||||||
| ||||||||||||
66.23 | SB | 8 | SM | Borås | SM, Borås | 29.8.21 | ||||||
| ||||||||||||
59.60 | 7 | Sollentuna/E | Sollentuna/E | 12.9.21 | ||||||||
|
Spjut (2) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
60.26 | SB | 4 | Södertälje | Södertälje | 14.6.20 | |||||||
| ||||||||||||
57.20 | 1 | Hallsberg | Hallsberg | 19.8.20 | ||||||||
Slägga (1) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
46.43 | PB | 8 | Wattenscheid, GER | Wattenscheid, GER | 23.7.19 | |||||||
Spjut (4) | ||||||||||||
62.56 | SB (20) | - | Bålsta | Bålsta | 25.5.19 | |||||||
59.97 | 5 | Bottnaryd | Bottnaryd | 30.6.19 | ||||||||
59.67 | 3 | Bochum-Wattenscheid, GER | Bochum-Wattenscheid, GER | 25.7.19 | ||||||||
| ||||||||||||
59.89 | 14 Q | SM | Karlstad | SM, Karlstad | 31.8.19 | |||||||
|
Spjut (6) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
70.84 | SB (6) | 2 | Bålsta | Bålsta | 12.5.18 | |||||||
70.84 | =SB | 2 | Bålsta | Bålsta | 12.5.18 | |||||||
65.87 | 1 | Eskilstuna | Eskilstuna | 9.6.18 | ||||||||
66.23 | 3 | Karlstad/M | Karlstad/M | 21.7.18 | ||||||||
67.53 | 6 | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 25.7.18 | |||||||
| ||||||||||||
67.40 | 6 | SM | Eskilstuna | SM, Eskilstuna | 25.8.18 | |||||||
|
Spjut (7) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
66.15 | SB | 4 | Bålsta | Bålsta | 13.5.17 | |||||||
66.86 | SB (12) | 3 | Södertälje | Södertälje | 6.6.17 | |||||||
64.81 | 2 | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 30.6.17 | |||||||
64.51 | 6 | Bottnaryd | Bottnaryd | 2.7.17 | ||||||||
| ||||||||||||
61.16 | 4 | Helsingborg | Helsingborg | 8.7.17 | ||||||||
63.69 | 2 Q | Samsun, TUR | Samsun, TUR | 24.7.17 | ||||||||
66.58 | 2 | Samsun, TUR | Samsun, TUR | 25.7.17 | ||||||||
Spjut (6) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
62.41 | SB | 4 | Bålsta | Bålsta | 28.5.16 | |||||||
63.88 | SB | 7 | Bottnaryd | Bottnaryd | 19.6.16 | |||||||
62.64 | 9 | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 27.7.16 | |||||||
72.46 | PB (6) | 2 | Gurksp | Västerås | Gurksp, Västerås | 31.7.16 | ||||||
67.73 | 2 | Folksam GP | Helsingborg | Folksam GP, Helsingborg | 21.8.16 | |||||||
69.80 | 6 | SM | Sollentuna | SM, Sollentuna | 26.8.16 | |||||||
|
Slägga (1) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
44.77 | PB | 4 | Bydgoszcz, POL | Bydgoszcz, POL | 21.7.15 | |||||||
Spjut (2) | ||||||||||||
65.21 | SB | 9 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 9.8.15 | ||||||
| ||||||||||||
67.17 | SB | 1 22 | JSM | Kalmar | JSM, Kalmar | 21.8.15 | ||||||
|
Slägga (1) | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
31.98 | SB | 5 | Västerås | Västerås | 29.5.14 | ||||
Spjut (2) | |||||||||
62.43 | SB (19) | 1 | Motala | Motala | 18.5.14 | ||||
61.13 | 11 | SM | Umeå | SM, Umeå | 3.8.14 | ||||
|
Kula (1) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.97 | SB | com | Örebro | Örebro | 14.9.13 | |||||||
Diskus (1) | ||||||||||||
34.02 | PB | com | Örebro | Örebro | 14.9.13 | |||||||
Slägga (2) | ||||||||||||
39.81 | PB | 4 | Enskede | Enskede | 12.5.13 | |||||||
37.44 | com | Örebro | Örebro | 14.9.13 | ||||||||
Spjut (6) | ||||||||||||
69.14 | PB (11) | 1 | Eskilstuna | Eskilstuna | 15.6.13 | |||||||
68.46 | 4 | Hässelby | Hässelby | 25.6.13 | ||||||||
66.11 | 2 | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 28.6.13 | |||||||
62.76 | 4 22 | JSM | Västerås | JSM, Västerås | 9.8.13 | |||||||
66.36 | 5 | SM | Borås | SM, Borås | 30.8.13 | |||||||
| ||||||||||||
57.07 | com | Örebro | Örebro | 14.9.13 | ||||||||
Castorama (1) | ||||||||||||
2.433 | PB | 2 | Örebro | Örebro | 14.9.13 | |||||||
10.97 57.07 34.02 37.44 |
Kula (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
11.16 | PB | com | Örebro | Örebro | 9.9.12 | ||
Diskus (1) | |||||||
32.55 | PB | com | Örebro | Örebro | 9.9.12 | ||
Slägga (2) | |||||||
37.83 | PB | com | Örebro | Örebro | 9.9.12 | ||
39.50 | PB | com | Örebro | Örebro | 16.9.12 | ||
Spjut (2) | |||||||
66.07 | PB (14) | 3 | Bottnaryd | Bottnaryd | 17.6.12 | ||
48.33 | com | Örebro | Örebro | 9.9.12 | |||
Castorama (1) | |||||||
2.305 | PB | 1 | Örebro | Örebro | 9.9.12 | ||
11.16 48.33 32.55 37.83 |
Kula (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
10.10 | PB | com | Örebro | Örebro | 25.9.11 | ||
Diskus (1) | |||||||
30.09 | PB | com | Örebro | Örebro | 25.9.11 | ||
Slägga (1) | |||||||
33.93 | PB | com | Örebro | Örebro | 25.9.11 | ||
Spjut (4) | |||||||
62.57 | PB (19) | 1 19 | Sollentuna | Sollentuna | 21.5.11 | ||
60.42 | 11 | SM | Gävle | SM, Gävle | 13.8.11 | ||
59.17 | 5 19 | JSM | Vellinge | JSM, Vellinge | 28.8.11 | ||
51.37 | com | Örebro | Örebro | 25.9.11 | |||
Castorama (1) | |||||||
2.152 | PB | 3 | Örebro | Örebro | 25.9.11 | ||
10.10 51.37 30.09 33.93 |
Kula (5.0 kg) (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
12.56i | PB | 2 17 | Örebro | Örebro | 27.3.10 | ||
12.34 | PB | 6 17 | Stockholm/S | Stockholm/S | 7.8.10 | ||
Diskus (1.5 kg) (1) | |||||||
33.40 | PB | 1 17 | Örebro | Örebro | 23.6.10 | ||
Slägga (5.0 kg) (1) | |||||||
41.11 | PB | 6 17 | Västerås/Ap | Västerås/Ap | 12.9.10 | ||
Slägga (1) | |||||||
33.75 | PB | com | Örebro | Örebro | 18.9.10 | ||
Spjut (700 g) (2) | |||||||
63.64 | PB | 2 17 | Göteborg/U | Göteborg/U | 2.7.10 | ||
57.18 | 4 17 | USM | Karlstad | USM, Karlstad | 14.8.10 | ||
Spjut (1) | |||||||
56.07 | PB | 1 | Arvika | Arvika | 1.8.10 | ||
Diskus (1.5 kg) (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
30.74 | PB | 2 17 | Glanshammar | Glanshammar | 21.5.09 | ||
Slägga (5.0 kg) (1) | |||||||
33.33 | PB | 3 17 | Västerås/Ap | Västerås/Ap | 7.8.09 | ||
Spjut (700 g) (2) | |||||||
57.77 | PB | 3 16 | USM | Växjö | USM, Växjö | 15.8.09 | |
60.45 | PB | 1 17 | Karlstad/M | Karlstad/M | 5.9.09 | ||
Spjut (1) | |||||||
53.46 | PB | 2 | Örebro | Örebro | 30.8.09 | ||
Diskus (1.0 kg) (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
32.62 | PB | 1 15 | Glanshammar | Glanshammar | 17.8.08 | ||
Spjut (600 g) (1) | |||||||
45.55 | PB | 1 15 | Norrköping | Norrköping | 31.5.08 | ||
Spjut (600 g) (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
38.42 | PB | 6 14 | Katrineholm | Katrineholm | 15.9.07 | ||
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
Höjd | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Ute | 1.60 | Hallsberg | 31.8.22 | |||
Kula | ||||||
Ute | 11.16 | Örebro | 9.9.12 | |||
Diskus | ||||||
Ute | 34.02 | Örebro | 14.9.13 | |||
Slägga | ||||||
Ute | 46.43 | Wattenscheid, GER | 23.7.19 | |||
Spjut | ||||||
Ute | 72.46 | Västerås | 31.7.16 | 40 | ||
Castorama | ||||||
Ute | 2.462 | Örebro | 4.9.22 | |||
Junior-ungdom | ||||||
Kula (5.0 kg) | ||||||
Ute | 12.34 | Stockholm/S | 7.8.10 | |||
Inne | 12.56 | Örebro | 27.3.10 | |||
Diskus (1.0 kg) | ||||||
Ute | 32.62 | Glanshammar | 17.8.08 | |||
Diskus (1.5 kg) | ||||||
Ute | 33.40 | Örebro | 23.6.10 | |||
Slägga (5.0 kg) | ||||||
Ute | 41.11 | Västerås/Ap | 12.9.10 | |||
Spjut (600 g) | ||||||
Ute | 45.55 | Norrköping | 31.5.08 | |||
Spjut (700 g) | ||||||
Ute | 63.64 | Göteborg/U | 2.7.10 |
Slägga | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
46.43 | 8 | Wattenscheid, GER | 23.7.19 | ||||
44.77 | 4 | Bydgoszcz, POL | 21.7.15 | ||||
42.44 | com | Örebro | 4.9.22 | ||||
39.81 | 4 | Enskede | 12.5.13 | ||||
39.50 | com | Örebro | 16.9.12 | ||||
37.83 | com | Örebro | 9.9.12 | ||||
37.44 | com | Örebro | 14.9.13 | ||||
33.93 | com | Örebro | 25.9.11 | ||||
33.75 | com | Örebro | 18.9.10 | ||||
31.98 | 5 | Västerås | 29.5.14 | ||||
10-bästasnitt: 38.788 | |||||||
Spjut | |||||||
72.46 | 2 | Gurksp | Västerås | 31.7.16 | |||
71.00 | 1 | Szczecin, POL | 25.8.23 | ||||
70.84 | 2 | Bålsta | 12.5.18 | ||||
70.84 | 2 | Bålsta | 12.5.18 | ||||
69.80 | 6 | SM | Sollentuna | 26.8.16 | |||
69.46 | 2 | Bålsta | 13.5.23 | ||||
69.14 | 1 | Eskilstuna | 15.6.13 | ||||
68.80 | 5 | SM | Söderhamn | 28.7.23 | |||
68.53 | 6 | Jessheim, NOR | 12.8.23 | ||||
68.46 | 4 | Hässelby | 25.6.13 | ||||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
68.39 | 1 | Karlstad/M | 2.7.22 | ||||
67.96 | 7 | Södertälje | 6.6.22 | ||||
67.94 | 6 | vFIN | Stockholm/S | 3.9.23 | |||
67.73 | 2 | Folksam GP | Helsingborg | 21.8.16 | |||
67.67 | 5 | Bottnaryd | 26.6.22 | ||||
67.53 | 6 | Karlstad | 25.7.18 | ||||
67.50 | 1 | Glanshammar | 21.5.22 | ||||
67.40 | 6 | SM | Eskilstuna | 25.8.18 | |||
67.17 | 1 | 22 | JSM | Kalmar | 21.8.15 | ||
66.86 | 3 | Södertälje | 6.6.17 | ||||
66.65 | 1 | Västerås | 6.8.23 | ||||
66.58 | 2 | Samsun, TUR | 25.7.17 | ||||
66.55 | 4 | Södertälje | 6.6.23 | ||||
66.36 | 5 | SM | Borås | 30.8.13 | |||
66.23 | 3 | Karlstad/M | 21.7.18 | ||||
66.23 | 8 | SM | Borås | 29.8.21 | |||
66.19 | 1 | Glanshammar | 20.5.23 | ||||
66.15 | 4 | Bålsta | 13.5.17 | ||||
66.12 | 4 | Bottnaryd | 16.7.23 | ||||
66.11 | 2 | VUS | Göteborg/U | 28.6.13 | |||
66.11 | 5 | CoAG | København, DEN | 16.6.22 | |||
66.07 | 3 | Bottnaryd | 17.6.12 | ||||
65.87 | 1 | Eskilstuna | 9.6.18 | ||||
65.62 | 6 | Sollentuna | 6.5.23 | ||||
65.61 | 1 | Eskilstuna | 29.7.21 | ||||
65.21 | 9 | SM | Söderhamn | 9.8.15 | |||
64.81 | 2 | VUS | Göteborg/U | 30.6.17 | |||
64.81 | 8 | SM | Norrköping | 5.8.22 | |||
64.51 | 6 | Bottnaryd | 2.7.17 | ||||
64.34 | 1 | Örebro | 19.6.21 | ||||
63.88 | 7 | Bottnaryd | 19.6.16 | ||||
63.69 | 2 | Q | Samsun, TUR | 24.7.17 | |||
63.40 | 5 | Bottnaryd | 11.7.21 | ||||
63.18 | 1 | Eskilstuna | 7.7.22 | ||||
62.90 | 7 | Bålsta | 15.5.21 | ||||
62.76 | 4 | 22 | JSM | Västerås | 9.8.13 | ||
62.64 | 9 | Folksam GP | Karlstad | 27.7.16 | |||
62.57 | 1 | 19 | Sollentuna | 21.5.11 | |||
62.56 | - | Bålsta | 25.5.19 | ||||
62.43 | 1 | Motala | 18.5.14 | ||||
62.41 | 4 | Bålsta | 28.5.16 | ||||
61.95 | 1 | WC-Deaf | Lublin, POL | 23.8.21 | |||
61.16 | 4 | Helsingborg | 8.7.17 | ||||
61.13 | 11 | SM | Umeå | 3.8.14 | |||
60.88 | 3 | Västerås | 8.8.21 | ||||
60.70 | 3 | Karlstad | 5.7.23 | ||||
60.42 | 11 | SM | Gävle | 13.8.11 | |||
60.26 | 4 | Södertälje | 14.6.20 | ||||
60.20 | 1 | A | Örebro | 24.5.21 | |||
60.07 | 11 | Södertälje | 6.6.21 | ||||
60.05 | 1 | Västerås | 22.6.21 | ||||
59.97 | 5 | Bottnaryd | 30.6.19 | ||||
59.89 | 14 | Q | SM | Karlstad | 31.8.19 | ||
59.67 | 3 | Bochum-Wattenscheid, GER | 25.7.19 | ||||
59.60 | 7 | Sollentuna/E | 12.9.21 | ||||
59.17 | 5 | 19 | JSM | Vellinge | 28.8.11 | ||
57.20 | 1 | Hallsberg | 19.8.20 | ||||
57.07 | com | Örebro | 14.9.13 | ||||
56.50 | com | Örebro | 4.9.22 | ||||
56.07 | 1 | Arvika | 1.8.10 | ||||
53.46 | 2 | Örebro | 30.8.09 | ||||
51.37 | com | Örebro | 25.9.11 | ||||
48.33 | com | Örebro | 9.9.12 | ||||
10-bästasnitt: 69.933 |
Höjd: | 1 |
Kula (5.0 kg): | 2 |
Kula: | 4 |
Diskus (1.0 kg): | 1 |
Diskus (1.5 kg): | 2 |
Diskus: | 4 |
Slägga (5.0 kg): | 2 |
Slägga: | 10 |
Spjut (600 g): | 2 |
Spjut (700 g): | 4 |
Spjut: | 73 |
Castorama: | 4 |
Höjd | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 1.60 | 1 | Hallsberg 31.8 | ||||
Kula | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 10.10 | com | Örebro 25.9 | ||||
2012 | 11.16 | Com | Örebro 9.9 | ||||
2013 | 10.97 | com | Örebro 14.9 | ||||
2022 | 10.94 | Com | Örebro 4.9 | ||||
Diskus | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 30.09 | Com | Örebro 25.9 | ||||
2012 | 32.55 | Com | Örebro 9.9 | ||||
2013 | 34.02 | Com | Örebro 14.9 | ||||
2022 | 32.18 | Com | Örebro 4.9 | ||||
Slägga | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 33.75 | Com | Örebro 18.9 | ||||
2011 | 33.93 | Com | Örebro 25.9 | ||||
2012 | 39.50 | Com | Örebro 16.9 | ||||
2012 | 37.83 | com | Örebro 9.9 | ||||
2013 | 39.81 | 4 | Enskede 12.5 | ||||
2013 | 37.44 | com | Örebro 14.9 | ||||
2014 | 31.98 | 5 | Västerås 29.5 | ||||
2015 | 44.77 | 4 | Bydgoszcz, POL 21.7 | ||||
2019 | 46.43 | 8 | Wattenscheid, GER 23.7 | ||||
2022 | 42.44 | Com | Örebro 4.9 | ||||
Spjut | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2009 | 53.46 | 2 | Örebro 30.8 | ||||
2010 | 56.07 | 1 | Arvika 1.8 | ||||
2011 | 62.57 | 1-19 | Sollentuna 21.5 | ||||
2011 | 60.42 | 11 | Gävle 13.8 | ||||
2011 | 59.17 | 5-19 | Vellinge 28.8 | ||||
2011 | 51.37 | com | Örebro 25.9 | ||||
2012 | 66.07 | 3 | Bottnaryd 17.6 | ||||
2012 | 48.33 | com | Örebro 9.9 | ||||
2013 | 69.14 | 1 | Eskilstuna 15.6 | ||||
2013 | 68.46 | 4 | Hässelby 25.6 | ||||
2013 | 66.36 | 5 | Borås 30.8 | ||||
2013 | 66.11 | 2 | Göteborg/U 28.6 | ||||
2013 | 62.76 | 4-22 | Västerås 9.8 | ||||
2013 | 57.07 | com | Örebro 14.9 | ||||
2014 | 62.43 | 1 | Motala 18.5 | ||||
2014 | 61.13 | 11 | Umeå 3.8 | ||||
2015 | 67.17 | 1-22 | Kalmar 21.8 | ||||
2015 | 65.21 | 9 | Söderhamn 9.8 | ||||
2016 | 72.46 | 2 | Västerås 31.7 | ||||
2016 | 69.80 | 6 | Sollentuna 26.8 | ||||
2016 | 67.73 | 2 | Helsingborg 21.8 | ||||
2016 | 63.88 | 7 | Bottnaryd 19.6 | ||||
2016 | 62.64 | 9 | Karlstad 27.7 | ||||
2016 | 62.41 | 4 | Bålsta 28.5 | ||||
2017 | 66.86 | 3 | Södertälje 6.6 | ||||
2017 | 66.58 | 2 | Samsun, TUR 25.7 | ||||
2017 | 66.15 | 4 | Bålsta 13.5 | ||||
2017 | 64.81 | 2 | Göteborg/U 30.6 | ||||
2017 | 64.51 | 6 | Bottnaryd 2.7 | ||||
2017 | 63.69 | 2q | Samsun, TUR 24.7 | ||||
2017 | 61.16 | 4 | Helsingborg 8.7 | ||||
2018 | 70.84 | 2 | Bålsta 12.5 | ||||
2018 | 70.84 | 2 | Bålsta 12.5 | ||||
2018 | 67.53 | 6 | Karlstad 25.7 | ||||
2018 | 67.40 | 6 | Eskilstuna 25.8 | ||||
2018 | 66.23 | 3 | Karlstad/M 21.7 | ||||
2018 | 65.87 | 1 | Eskilstuna 9.6 | ||||
2019 | 62.56 | Bålsta 25.5 | |||||
2019 | 59.97 | 5 | Bottnaryd 30.6 | ||||
2019 | 59.89 | 14q | Karlstad 31.8 | ||||
2019 | 59.67 | 3 | Bochum-Wattenscheid, GER 25.7 | ||||
2020 | 60.26 | 4 | Södertälje 14.6 | ||||
2020 | 57.20 | 1 | Hallsberg 19.8 | ||||
2021 | 66.23 | 8 | Borås 29.8 | ||||
2021 | 65.61 | 1 | Eskilstuna 29.7 | ||||
2021 | 64.34 | 1 | Örebro 19.6 | ||||
2021 | 63.40 | 5 | Bottnaryd 11.7 | ||||
2021 | 62.90 | 7 | Bålsta 15.5 | ||||
2021 | 61.95 | 1 | Lublin, POL 23.8 | ||||
2021 | 60.88 | 3 | Västerås 8.8 | ||||
2021 | 60.20 | 1rA | Örebro 24.5 | ||||
2021 | 60.07 | 11 | Södertälje 6.6 | ||||
2021 | 60.05 | 1 | Västerås 22.6 | ||||
2021 | 59.60 | 7 | Sollentuna/E 12.9 | ||||
2022 | 68.39 | 1 | Karlstad/M 2.7 | ||||
2022 | 67.96 | 7 | Södertälje 6.6 | ||||
2022 | 67.67 | 5 | Bottnaryd 26.6 | ||||
2022 | 67.50 | 1 | Glanshammar 21.5 | ||||
2022 | 66.11 | 5 | København, DEN 16.6 | ||||
2022 | 64.81 | 8 | Norrköping 5.8 | ||||
2022 | 63.18 | 1 | Eskilstuna 7.7 | ||||
2022 | 56.50 | Com | Örebro 4.9 | ||||
2023 | 71.00 | 1 | Szczecin, POL 25.8 | ||||
2023 | 69.46 | 2 | Bålsta 13.5 | ||||
2023 | 68.80 | 5 | Söderhamn 28.7 | ||||
2023 | 68.53 | 6 | Jessheim, NOR 12.8 | ||||
2023 | 67.94 | 6 | Stockholm/S 3.9 | ||||
2023 | 66.65 | 1 | Västerås 6.8 | ||||
2023 | 66.55 | 4 | Södertälje 6.6 | ||||
2023 | 66.19 | 1 | Glanshammar 20.5 | ||||
2023 | 66.12 | 4 | Bottnaryd 16.7 | ||||
2023 | 65.62 | 6 | Sollentuna 6.5 | ||||
2023 | 60.70 | 3 | Karlstad 5.7 | ||||
Castorama | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 2.152 | 3 | Örebro 25.9 | ||||
2012 | 2.305 | 1 | Örebro 9.9 | ||||
2013 | 2.433 | 2 | Örebro 14.9 | ||||
2022 | 2.462 | 1 | Örebro 4.9 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
Kula (5.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 12.34 | 6-17 | Stockholm/S 7.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 12.56 | 2-17 | Örebro 27.3 | ||||
Diskus (1.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2008 | 32.62 | 1-15 | Glanshammar 17.8 | ||||
Diskus (1.5 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2009 | 30.74 | 2-17 | Glanshammar 21.5 | ||||
2010 | 33.40 | 1-17 | Örebro 23.6 | ||||
Slägga (5.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2009 | 33.33 | 3-17 | Västerås/Ap 7.8 | ||||
2010 | 41.11 | 6-17 | Västerås/Ap 12.9 | ||||
Spjut (600 g) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2007 | 38.42 | 6-14 | Katrineholm 15.9 | ||||
2008 | 45.55 | 1-15 | Norrköping 31.5 | ||||
Spjut (700 g) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2009 | 60.45 | 1-17 | Karlstad/M 5.9 | ||||
2009 | 57.77 | 3-16 | Växjö 15.8 | ||||
2010 | 63.64 | 2-17 | Göteborg/U 2.7 | ||||
2010 | 57.18 | 4-17 | Karlstad 14.8 |
Ute | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Spjut | |||||||
SM | 2011 | 11 | 60.42 |
||||
SM | 2013 | 5 | 66.36 |
||||
SM | 2014 | 11 | 61.13 |
||||
SM | 2015 | 9 | 65.21 |
||||
SM | 2016 | 6 | 69.80 |
||||
SM | 2018 | 6 | 67.40 |
||||
SM | 2019 | 14 | Q | 59.89 |
|||
SM | 2021 | 8 | 66.23 |
||||
SM | 2022 | 8 | 64.81 |
||||
SM | 2023 | 5 | 68.80 |
||||
Junior-ungdom | |||||||
Spjut (700 g) | |||||||
USM | 2009 | 3 | 16 | 57.77 |
|||
USM | 2010 | 4 | 17 | 57.18 |
|||
Spjut | |||||||
JSM | 2011 | 5 | 19 | 59.17 |
|||
JSM | 2013 | 4 | 22 | 62.76 |
|||
JSM | 2015 | 1 | 22 | 67.17 |