Lovisa Bivstedt

Född: 3 juni 2001

Ålder: 20 år 108 dagar

Förening:
 Hässelby SK
 

  •  1 SM‐brons
  •  1 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

400 m (1)
56.51
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21
800 m (11)
2:10.75
SB  Stockholm/SStockholm/S22.5.21
2:07.36
PB  Oordegem, BELOordegem, BEL5.6.21
2:07.93
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
2:08.13
  Grootebroek, NEDGrootebroek, NED19.6.21
2:08.29
  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.6.21
2:07.75
  Göteborg/SGöteborg/S27.6.21
2:08.00
  Jessheim, NORJessheim, NOR6.8.21
2:06.96
PB  Göteborg/SGöteborg/S15.8.21
2:09.07
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21
2:09.70
  SMBoråsSM, Borås28.8.21
2:07.92
  SMBoråsSM, Borås29.8.21
1500 m (1)
5:01.65
SB  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21
4x400 m (1)
3:43.80
SB  SMHuddingeSM, Huddinge1.8.21
 Hässelby SK
Amanda Holmberg, Laura Fodor
Lovisa Bivstedt, Sandra Knezevic
4x800 m (1)
9:06.07
SB  SMHuddingeSM, Huddinge31.7.21
 Hässelby SK
Amanda Holmberg, Anna Silvander
Wilma Marcusson, Lovisa Bivstedt

2020

400 m (5)
58.17i
SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH29.2.20
57.45i
SB  (16)IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
56.92
PB  SollentunaSollentuna14.6.20
56.63
PB  Göteborg/SGöteborg/S4.7.20
56.95
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20
800 m (7)
2:09.20
SB  Göteborg/SGöteborg/S27.6.20
2:10.94
  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
2:08.65
SB  HallsbergHallsberg1.8.20
2:08.26
SB  (57) FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
2:10.54
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
2:10.14
  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20
2:13.25
  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20
1500 m (3)
DNFi
  FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
4:36.59
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
4:31.30
SB  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20
4 km terräng (1)
15:13
  JSMVällingbyJSM, Vällingby25.10.20

2019

400 m (6)
57.30i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö23.2.19
56.23i
PB  (7)IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
57.04
PB  Jessheim, NORJessheim, NOR6.6.19
56.98
PB  (18)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
57.61
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19
57.14
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19
800 m (13)
2:13.96i
SB  (12)FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
2:14.35i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
2:14.19i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
2:14.18
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
2:10.95
SB  Nittedal, NORNittedal, NOR8.6.19
2:08.76
SB  BMCLoughborough, GBRBMC, Loughborough, GBR15.6.19
2:09.05
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
2:13.48
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19
2:07.77
PB  JEM19BoråsJEM19, Borås18.7.19
2:07.61
PB  (99) (4)JEM19BoråsJEM19, Borås19.7.19
2:13.34
  V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR18.8.19
2:12.23
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
2:11.33
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19
4x400 m (2)
3:50.72
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.5.19
 Hässelby SK
Malin Skogström, Lisa Duffy
Lovisa Bivstedt, Sofia Johnsson
3:46.72
  V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR18.8.19
 Sweden
Caroline Larsson, Virva Rylander
Louise Duvling Andersson, Lovisa Bivstedt

2018

400 m (7)
58.17i
SB  HuddingeHuddinge26.1.18
58.38i
  GävleGävle31.1.18
57.13i
PB  (11)IUSMUppsalaIUSM, Uppsala24.2.18
57.29i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala25.2.18
57.10
PB  (19)HuddingeHuddinge16.6.18
57.54
  USMHuddingeUSM, Huddinge4.8.18
57.28
  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18
800 m (16)
2:12.22i
SB  SätraSätra3.2.18
DNFi
  v3NatUppsalav3Nat, Uppsala11.2.18
2:11.18i
SB  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
2:09.77i
PB  (32) (9) (5)ISMGävleISM, Gävle18.2.18
2:13.15
SB  TäbyTäby20.5.18
2:10.82
SB  Sollentuna/ESollentuna/E2.6.18
2:10.64
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18
2:08.52
PB  (46) (10)BMCWatford, GBRBMC, Watford, GBR13.6.18
2:10.49
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18
2:12.21
  UEMGyőr, HUNUEM, Győr, HUN5.7.18
2:10.38
  UEMGyőr, HUNUEM, Győr, HUN6.7.18
2:11.03
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18
2:12.35
  USMHuddingeUSM, Huddinge5.8.18
2:14.14
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
2:12.45
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18
2:11.19
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18
1500 m (2)
4:37.56i
PB  (96) (35) IUSMUppsalaIUSM, Uppsala25.2.18
4:43.40
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge4.8.18
3000 m (1)
DNFi
  v3NatUppsalav3Nat, Uppsala11.2.18
4x400 m (2)
3:42.14
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S27.5.18
 Hässelby SK
Sofia Johnsson, Malin Skogström
Lovisa Bivstedt, Lisa Duffy
3:48.03
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18
 Sweden
Lovisa Skoglund, Lovisa Bivstedt
Julia Wennersten, Gaël de Coninck
1000 m stafett (1)
2:13.75
PB  UEMGyőr, HUNUEM, Győr, HUN7.7.18
 Sweden
1000 m stafett (2)
2:22.87
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Hässelby SK
Amanda Barasciutti, Jasmin Blomberg
Shila Fathli, Lovisa Bivstedt
2:21.40
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Hässelby SK
Amanda Barasciutti, Jasmin Blomberg
Shila Fathli, Lovisa Bivstedt
4 km terräng (1)
16:09
  USMEkerumUSM, Ekerum28.10.18

2017

200 m (1)
26.06
PB  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17+1.6
400 m (3)
DQi
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
58.12
SB  USMFalunUSM, Falun11.8.17
57.49
PB  (24)USMFalunUSM, Falun12.8.17
800 m (10)
2:15.47i
SB  SMCGöteborg/FHSMC, Göteborg/FH21.1.17
2:14.14i
SB  (51) (12)SollentunaSollentuna29.1.17
2:10.45
PB  (15)HuddingeHuddinge20.5.17
2:11.45
  Nijmegen, NEDNijmegen, NED2.6.17
2:14.77
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna29.6.17
2:12.97
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.17
2:11.95
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
2:12.69
  USMFalunUSM, Falun13.8.17
2:16.78
  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17
2:10.50
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.17
1500 m (6)
4:38.39i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
4:30.85
PB  (16)BuyleOordegem, BELBuyle, Oordegem, BEL3.6.17
4:33.33
  Göteborg/SGöteborg/S10.6.17
4:41.22
  EYOFGyőr, HUNEYOF, Győr, HUN27.7.17
4:33.75
  EYOFGyőr, HUNEYOF, Győr, HUN29.7.17
4:45.19
  USMFalunUSM, Falun12.8.17
4x400 m (2)
3:50.76
SB  SMMalmö/SSM, Malmö/S28.5.17
 Hässelby SK
Jenny Wingqvist, Sofia Johnsson
Lovisa Bivstedt, Stella Krywult
3:49.64
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.17
 Sweden
Lovisa Skoglund, Louise Duvling Andersson
Erika Wärff, Lovisa Bivstedt
1000 m stafett (2)
2:19.10
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Hässelby SK
Jasmin Blomberg, Shila Fathli
Stella Krywult, Lovisa Bivstedt
2:19.32
  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Hässelby SK
Jasmin Blomberg, Shila Fathli
Stella Krywult, Lovisa Bivstedt

2016

80 m (1)
10.72
=PB  Stockholm/SStockholm/S16.8.16+0.8
100 m (2)
13.21
PB  Stockholm/SStockholm/S16.8.16+0.5
57.85
  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge20.8.16
200 m (1)
26.92i
SB  Stockholm/GStockholm/G17.2.16
300 m (3)
40.37
PB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.16
41.30
  USMVellingeUSM, Vellinge6.8.16
40.48
  USMVellingeUSM, Vellinge7.8.16
400 m (1)
57.85
PB  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge20.8.16
800 m (7)
2:13.76i
SB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
2:13.11i
SB  (38) ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
2:13.09
SB  SAYOSollentuna/ESAYO, Sollentuna/E4.6.16
2:12.99
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16
2:11.37
PB  (14)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.16
2:18.92
  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16
2:12.27
  USMVellingeUSM, Vellinge6.8.16
1000 m (3)
3:05.09i
SB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
2:52.54i
PB  (34) (13) IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
2:51.09
PB (68) (10) (7) Göteborg/SGöteborg/S15.7.16
1500 m (1)
4:32.57mx
PB  (24)Stockholm/SStockholm/S18.8.16
4x80 m (1)
41.80
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Hässelby SK
Shila Fathli, Lovisa Bivstedt
Isabell Lindgren, Linnéa Johansson
4x800 m (1)
8:50.64
PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S28.5.16
 Hässelby SK
Lovisa Bivstedt, Astrid Rosvall
Lina Alainentalo, Elin Moraiti
4 km terräng (1)
15:34
  USMVästeråsUSM, Västerås22.10.16

2015

200 m (1)
26.68i
PB  VästeråsVästerås14.3.15
300 m (1)
42.34
SB  Göteborg/UGöteborg/U5.7.15
400 m (2)
57.63i
PB  (13)Stockholm/GStockholm/G19.2.15
58.59
PB  Stockholm/SStockholm/S25.8.15
800 m (5)
2:13.57i
PB  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
2:10.61i
PB  (46) (13) ISMSätraISM, Sätra22.2.15
2:13.98
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U3.7.15
2:14.21
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15
2:12.32
PB  SMSöderhamnSM, Söderhamn9.8.15
1000 m (2)
2:59.48i
SB  VästeråsVästerås18.4.15
2:57.85
PB  Stockholm/SStockholm/S31.7.15
1500 m (1)
4:49.10
SB  Stockholm/SStockholm/S1.8.15
2000 m (1)
6:45.37
SB  (14) FalunFalun6.9.15
1500 m hinder (1)
5:17.93
PB  FalunFalun5.9.15
4x80 m (1)
DNF
  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 Hässelby SK
Isabell Lindgren, Lovisa Bivstedt
Filippa Hörnberg, Maria Ulfsparre
4x800 m (1)
8:58.82
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna16.5.15
 Hässelby SK
Lovisa Bivstedt, Sarah Lahti
Astrid Rosvall, Elin Moraiti

2014

60 m (1)
8.22
PB  SollentunaSollentuna7.6.14+1.9
80 m (1)
10.72
PB  GävleGävle19.7.140.0
100 m (1)
School competition, no wind information:
13.22
  Reykjavik, ISLReykjavik, ISL19.5.14
200 m (1)
26.41
PB  UppsalaUppsala6.7.14+1.1
300 m (1)
41.70
PB  VästeråsVästerås3.8.14
400 m (1)
59.24
PB  GävleGävle20.7.14
800 m (1)
2:12.52
PB  (20)Sollentuna/ESollentuna/E6.6.14
1000 m (2)
2:58.08i
PB  VästeråsVästerås12.4.14
2:58.29
PB  Stockholm/SStockholm/S22.8.14
1500 m (2)
4:42.51
PB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.14
4:49.46
  FGPKarlstadFGP, Karlstad16.7.14
2000 m (1)
6:26.89
PB  (3) HuddingeHuddinge15.6.14

2013

300 m (1)
44.43
PB  UppsalaUppsala6.7.13
800 m (1)
2:21.55
PB  TäbyTäby31.8.13
1000 m (1)
3:02.97
PB  EnskedeEnskede3.9.13
1500 m (1)
4:52.84
PB  Göteborg/UGöteborg/U29.6.13
2000 m (1)
6:55.97
PB  GävleGävle19.7.13

2012

1500 m (1)
5:14.96
PB  GävleGävle22.7.12

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat137349.Eventname AS Eventeng, alltwat137349.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat137349.Date),'.',MONTH(alltwat137349.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat137349.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat137349 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat137349.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat137349.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat137349.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat137349.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat137349.Eventname AS Eventeng, alltwat137349.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat137349.Date),'.',MONTH(alltwat137349.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat137349.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat137349 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat137349.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat137349.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat137349.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat137349.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat137349.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat137349.Eventname AS Eventeng, alltwat137349.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat137349.Date),'.',MONTH(alltwat137349.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat137349.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat137349 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat137349.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat137349.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat137349.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat137349.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat137349.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Ute
8.22
Sollentuna7.6.14+1.9
100 m
Ute
13.21
Stockholm/S16.8.16+0.5
200 m
Ute
26.06
Tanumshede19.8.17+1.6
Inne
26.68
Västerås14.3.15
300 m
Ute
40.37
Göteborg/U3.7.16
400 m
Ute
56.51
Linköping21.8.21
Inne
56.23
Växjö24.2.19
800 m
Ute
2:06.96
Göteborg/S15.8.21
Inne
2:09.77
Gävle18.2.18
1000 m
Ute
2:51.09
Göteborg/S15.7.16
Inne
2:52.54
Uddevalla6.3.16
1500 m
Ute
4:30.85
Oordegem, BEL3.6.17
Inne
4:37.56
Uppsala25.2.18
2000 m
Ute
6:26.89
Huddinge15.6.14
1500 m hinder
Ute
5:17.93
Falun5.9.15

Junior-ungdom
80 m
Ute
10.72
Gävle19.7.140.0
400 m
56.23i
1
19
IJSMVäxjö24.2.19
56.51
1
22
JSMLinköping21.8.21
56.63
2
Göteborg/S4.7.20
56.92
2
Sollentuna14.6.20
56.95
2
19
JSMLinköping22.8.20
56.98
1
19
VUSGöteborg/U29.6.19
57.04
2
Jessheim, NOR6.6.19
57.10
4
r1
Huddinge16.6.18
57.13i
2
17
h1
IUSMUppsala24.2.18
57.14
1
19
JSMGöteborg/S10.8.19
Visa/dölj alla resultat
57.28
1
17
r2
Lag-SMMalmö/S19.8.18
57.29i
3
17
IUSMUppsala25.2.18
57.30i
1
19
h2
IJSMVäxjö23.2.19
57.45i
2
19
IJSMGöteborg/FH1.3.20
57.49
3
16
NC-yFalun12.8.17
57.54
1
17
USMHuddinge4.8.18
57.61
1
19
h1
JSMGöteborg/S9.8.19
57.63i
1
Stockholm/G19.2.15
57.85
1
17
teamNCHuddinge20.8.16
58.12
1
16
h2
NC-yFalun11.8.17
58.17i
2
Huddinge26.1.18
58.17i
1
19
h3
IJSMGöteborg/FH29.2.20
58.38i
2
Gävle31.1.18
58.59
2
B
Stockholm/S25.8.15
59.24
1
17
Gävle20.7.14
10-bästasnitt: 56.863
800 m
2:06.96
3
Göteborg/S15.8.21
2:07.36
3
Oordegem, BEL5.6.21
2:07.61
5
19
s1
JEM19Borås19.7.19
2:07.75
2
Göteborg/S27.6.21
2:07.77
5
19
h2
JEM19Borås18.7.19
2:07.92
7
SMBorås29.8.21
2:07.93
7
Sollentuna13.6.21
2:08.00
5
Jessheim, NOR6.8.21
2:08.13
1
Grootebroek, NED19.6.21
2:08.26
6
Sollentuna10.8.20
Visa/dölj alla resultat
2:08.29
7
Karlstad22.6.21
2:08.52
2
B
BMCWatford, GBR13.6.18
2:08.65
2
Hallsberg1.8.20
2:08.76
3
B
BMCLoughborough, GBR15.6.19
2:09.05
3
B
Folksam GPSollentuna18.6.19
2:09.07
1
22
JSMLinköping22.8.21
2:09.20
2
Göteborg/S27.6.20
2:09.70
4
h1
SMBorås28.8.21
2:09.77i
5
ISMGävle18.2.18
2:10.14
7
SMUppsala16.8.20
2:10.38
6
17
s1
UEMGyőr, HUN6.7.18
2:10.45
2
Huddinge20.5.17
2:10.49
6
B
Sollentuna28.6.18
2:10.50
2
17
vFINStockholm/S3.9.17
2:10.54
2
h3
SMUppsala15.8.20
2:10.61i
3
ISMSätra22.2.15
2:10.64
3
BauhausStockholm/S10.6.18
2:10.75
1
Stockholm/S22.5.21
2:10.82
1
Sollentuna/E2.6.18
2:10.94
6
Göteborg/S25.7.20
2:10.95
2
Nittedal, NOR8.6.19
2:11.03
6
B
Karlstad25.7.18
2:11.18i
3
h2
ISMGävle17.2.18
2:11.19
1
17
vFINTampere, FIN1.9.18
2:11.33
3
SMKarlstad1.9.19
2:11.37
1
15
VUSGöteborg/U1.7.16
2:11.45
1
Nijmegen, NED2.6.17
2:11.95
3
Borås7.7.17
2:12.21
4
17
h6
UEMGyőr, HUN5.7.18
2:12.22i
1
Sätra3.2.18
2:12.23
1
h2
SMKarlstad31.8.19
2:12.27
1
15
NC-yVellinge6.8.16
2:12.32
8
SMSöderhamn9.8.15
2:12.35
1
17
USMHuddinge5.8.18
2:12.45
7
SMEskilstuna26.8.18
2:12.52
2
B
Sollentuna/E6.6.14
2:12.69
1
16
NC-yFalun13.8.17
2:12.97
1
17
VUSGöteborg/U30.6.17
2:12.99
8
Folksam GPSollentuna28.6.16
2:13.09
2
SAYOSollentuna/E4.6.16
2:13.11i
4
ISMMalmö/A28.2.16
2:13.15
1
17
Täby20.5.18
2:13.25
1
19
JSMLinköping23.8.20
2:13.34
4
19
V3NatKristiansand, NOR18.8.19
2:13.48
1
Lag-SMHelsingborg26.6.19
2:13.57i
2
h1
ISMSätra21.2.15
2:13.76i
2
h2
ISMMalmö/A27.2.16
2:13.96i
1
Folksam GPSätra4.2.19
2:13.98
1
14
VUSGöteborg/U3.7.15
2:14.14i
2
Sollentuna29.1.17
2:14.14
3
h2
SMEskilstuna25.8.18
2:14.18
4
BauhausStockholm/S30.5.19
2:14.19i
5
ISMNorrköping17.2.19
2:14.21
4
h2
SMSöderhamn8.8.15
2:14.35i
2
h1
ISMNorrköping16.2.19
2:14.77
9
Folksam GPSollentuna29.6.17
2:15.47i
8
SMCGöteborg/FH21.1.17
2:16.78
1
17
A
Lag-SMTanumshede19.8.17
2:18.92
1
15
h3
NC-yVellinge5.8.16
2:21.55
1
13
Täby31.8.13
10-bästasnitt: 2:07.769
1500 m
4:30.85
12
B
BuyleOordegem, BEL3.6.17
4:31.30
4
19
JSMLinköping22.8.20
4:33.33
9
Göteborg/S10.6.17
4:33.75
8
16
EYOFGyőr, HUN29.7.17
4:36.59
2
Club ChGöteborg/S6.8.20
4:37.56i
2
17
IUSMUppsala25.2.18
4:38.39i
2
16
NC-yUppsala5.3.17
4:41.22
3
16
h1
EYOFGyőr, HUN27.7.17
4:42.51
1
Göteborg/U28.6.14
4:43.40
1
17
USMHuddinge4.8.18
Visa/dölj alla resultat
4:45.19
1
16
NC-yFalun12.8.17
4:49.10
1
14
Stockholm/S1.8.15
4:49.46
10
B
Folksam GPKarlstad16.7.14
4:52.84
1
Göteborg/U29.6.13
5:01.65
1
22
JSMLinköping21.8.21
5:14.96
1
12
Gävle22.7.12
10-bästasnitt: 4:36.89

Total results in database: 164
By event:
60 m:1
80 m:2
100 m:3
200 m:4
300 m:6
400 m:26
800 m:71
1000 m:8
1500 m:18
2000 m:3
3000 m:1
1500 m hinder:1
4x80 m:2
4x400 m:7
4x800 m:3
1000 m stafett:1
1000 m stafett:4
4 km terräng:2
km terräng:1
60 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
8.22
4-13
Sollentuna
7.6
 +1.9
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
13.21
1-17
Stockholm/S
16.8
 +0.5
57.85
1 rA-17
Huddinge
20.8
 
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
26.41
 1
Uppsala
6.7
 +1.1
2017
26.06
1rB-17
Tanumshede
19.8
 +1.6
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
26.68
1h4-14
Västerås
14.3
 
2016
26.92
 3E
Stockholm/G
17.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
44.43
 3
Uppsala
6.7
 
2014
41.70
 1
Västerås
3.8
 
2015
42.34
 5
Göteborg/U
5.7
 
2016
40.37
3
Göteborg/U
3.7
 
40.48
2-15
Vellinge
7.8
 
41.30
1h2-15
Vellinge
6.8
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
59.24
 1-17
Gävle
20.7
 
2015
58.59
 2rB
Stockholm/S
25.8
 
2016
57.85
 1-17
Huddinge
20.8
 
2017
57.49
 3-16
Falun
12.8
 
58.12
1h2-16
Falun
11.8
 
2018
57.10
 4r1
Huddinge
16.6
 
57.28
1 r2-17
Malmö/S
19.8
 
57.54
1 -17
Huddinge
4.8
 
2019
56.98
 1-19
Göteborg/U
29.6
 
57.04
2
Jessheim, NOR
6.6
 
57.14
1 -19
Göteborg/S
10.8
 
57.61
1 h1-19
Göteborg/S
9.8
 
2020
56.63
 2
Göteborg/S
4.7
 
56.92
2
Sollentuna
14.6
 
56.95
2-19
Linköping
22.8
 
2021
56.51
1-22
Linköping
21.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
57.63
 1
Stockholm/G
19.2
 
2018
57.13
 2h1-17
Uppsala
24.2
 
57.29
3-17
Uppsala
25.2
 
58.17
2
Huddinge
26.1
 
58.38
2
Gävle
31.1
 
2019
56.23
1-19
Växjö
24.2
 
57.30
1h2-19
Växjö
23.2
 
2020
57.45
 2-19
Göteborg/FH
1.3
 
58.17
1h3-19
Göteborg/FH
29.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
2:21.55
 1-13
Täby
31.8
 
2014
2:12.52
 2rB
Sollentuna/E
6.6
 
2015
2:12.32
 8
Söderhamn
9.8
 
2:13.98
1-14
Göteborg/U
3.7
 
2:14.21
4 h2
Söderhamn
8.8
 
2016
2:11.37
 1-15
Göteborg/U
1.7
 
2:12.27
1-15
Vellinge
6.8
 
2:12.99
8
Sollentuna
28.6
 
2:13.09
2
Sollentuna/E
4.6
 
2:18.92
1h3-15
Vellinge
5.8
 
2017
2:10.45
 2
Huddinge
20.5
 
2:10.50
2-17
Stockholm/S
3.9
 
2:11.45
1
Nijmegen, NED
2.6
 
2:11.95
3
Borås
7.7
 
2:12.69
1-16
Falun
13.8
 
2:12.97
1-17
Göteborg/U
30.6
 
2:14.77
9
Sollentuna
29.6
 
2:16.78
1rA-17
Tanumshede
19.8
 
2018
2:08.52
 2rB
Watford, GBR
13.6
 
2:10.38
6s1-17
Győr, HUN
6.7
 
2:10.49
6rB
Sollentuna
28.6
 
2:10.64
3
Stockholm/S
10.6
 
2:10.82
1
Sollentuna/E
2.6
 
2:11.03
6rB
Karlstad
25.7
 
2:11.19
1-17
Tampere, FIN
1.9
 
2:12.21
4h6-17
Győr, HUN
5.7
 
2:12.35
1-17
Huddinge
5.8
 
2:12.45
7
Eskilstuna
26.8
 
2:13.15
1-17
Täby
20.5
 
2:14.14
3h2
Eskilstuna
25.8
 
2019
2:07.61
 5s1-19
Borås
19.7
 
2:07.77
5h2-19
Borås
18.7
 
2:08.76
3rB
Loughborough, GBR
15.6
 
2:09.05
3rB
Sollentuna
18.6
 
2:10.95
2
Nittedal, NOR
8.6
 
2:11.33
3
Karlstad
1.9
 
2:12.23
1h2
Karlstad
31.8
 
2:13.34
4-19
Kristiansand, NOR
18.8
 
2:13.48
1
Helsingborg
26.6
 
2:14.18
4
Stockholm/S
30.5
 
2020
2:08.26
 6
Sollentuna
10.8
 
2:08.65
2
Hallsberg
1.8
 
2:09.20
2
Göteborg/S
27.6
 
2:10.14
7
Uppsala
16.8
 
2:10.54
2h3
Uppsala
15.8
 
2:10.94
6
Göteborg/S
25.7
 
2:13.25
1-19
Linköping
23.8
 
2021
2:06.96
3
Göteborg/S
15.8
 
2:07.36
3
Oordegem, BEL
5.6
 
2:07.75
2
Göteborg/S
27.6
 
2:07.92
7
Borås
29.8
 
2:07.93
7
Sollentuna
13.6
 
2:08.00
5
Jessheim, NOR
6.8
 
2:08.13
1
Grootebroek, NED
19.6
 
2:08.29
7
Karlstad
22.6
 
2:09.07
1-22
Linköping
22.8
 
2:09.70
4h1
Borås
28.8
 
2:10.75
1
Stockholm/S
22.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
2:10.61
 3
Sätra
22.2
 
2:13.57
2h1
Sätra
21.2
 
2016
2:13.11
 4
Malmö/A
28.2
 
2:13.76
2h2
Malmö/A
27.2
 
2017
2:14.14
 2
Sollentuna
29.1
 
2:15.47
8
Göteborg/FH
21.1
 
2018
2:09.77
5
Gävle
18.2
 
2:11.18
3h2
Gävle
17.2
 
2:12.22
1
Sätra
3.2
 
2019
2:13.96
 1
Sätra
4.2
 
2:14.19
5
Norrköping
17.2
 
2:14.35
2h1
Norrköping
16.2
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
3:02.97
 1-12
Enskede
3.9
 
2014
2:58.29
 1
Stockholm/S
22.8
 
2015
2:57.85
 1
Stockholm/S
31.7
 
2016
2:51.09
9
Göteborg/S
15.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
2:58.08
 1-15
Västerås
12.4
 
2015
2:59.48
 1
Västerås
18.4
 
2016
2:52.54
2-15
Uddevalla
6.3
 
3:05.09
1h2-15
Uddevalla
5.3
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
5:14.96
 1-12
Gävle
22.7
 
2013
4:52.84
 1
Göteborg/U
29.6
 
2014
4:42.51
 1
Göteborg/U
28.6
 
4:49.46
10rB
Karlstad
16.7
 
2015
4:49.10
 1-14
Stockholm/S
1.8
 
2017
4:30.85
12rB
Oordegem, BEL
3.6
 
4:33.33
9
Göteborg/S
10.6
 
4:33.75
8-16
Győr, HUN
29.7
 
4:41.22
3h1-16
Győr, HUN
27.7
 
4:45.19
1-16
Falun
12.8
 
2018
4:43.40
 1-17
Huddinge
4.8
 
2020
4:31.30
 4-19
Linköping
22.8
 
4:36.59
2
Göteborg/S
6.8
 
2021
5:01.65
 1-22
Linköping
21.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
4:38.39
 2-16
Uppsala
5.3
 
2018
4:37.56
2-17
Uppsala
25.2
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
6:55.97
 1-15
Gävle
19.7
 
2014
6:26.89
1-14
Huddinge
15.6
 
2015
6:45.37
 1-14
Falun
6.9
 
1500 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
5:17.93
1-14
Falun
5.9
 

Junior-ungdom
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
10.72
5
Gävle
19.7
 0.0
2016
10.72
 1-15
Stockholm/S
16.8
 +0.8

Ute
800 m
SM 2015 8
2:12.32
4
h2
2:14.21
SM 2018 7
2:12.45
3
h2
2:14.14
SM 2019 3
2:11.33
1
h2
2:12.23
SM 2020 7
2:10.14
2
h3
2:10.54
SM 2021 7
2:07.92
4
h1
2:09.70
4x400 m
SM 2017 2
3:50.76
SM 2018 2
3:42.14
SM 2019 2
3:50.72
SM 2021 3
3:43.80
4x800 m
SM 2015 1
8:58.82
SM 2016 2
8:50.64
SM 2021 5
9:06.07
Inne
800 m
ISM 2015 3
2:10.61
2
h1
2:13.57
ISM 2016 4
2:13.11
2
h2
2:13.76
ISM 2018 5
2:09.77
3
h2
2:11.18
ISM 2019 5
2:14.19
2
h1
2:14.35

Junior-ungdom
Ute
400 m
USM 2018 1
17
57.54
JSM 2019 1
19
57.14
1
19
h1
57.61
JSM 2020 2
19
56.95
JSM 2021 1
22
56.51
800 m
USM 2018 1
17
2:12.35
JSM 2020 1
19
2:13.25
JSM 2021 1
22
2:09.07
1500 m
USM 2018 1
17
4:43.40
JSM 2020 4
19
4:31.30
JSM 2021 1
22
5:01.65
4x80 m
USM 2015
15
h3
DNF
USM 2016
2
15
h4
41.80
1000 m stafett
USM 2017 3
17
2:19.32
1
17
h3
2:19.10
USM 2018 5
17
2:21.40
4
17
h1
2:22.87
4 km terräng
USM 2016 3
15
15:34
USM 2018 5
17
16:09
JSM 2020 5
19
15:13
Inne
400 m
IUSM 2018 3
17
57.29
2
17
h1
57.13
IJSM 2019 1
19
56.23
1
19
h2
57.30
IJSM 2020 2
19
57.45
1
19
h3
58.17
1500 m
IUSM 2018 2
17
4:37.56

Junior-ungdom
Ute
800 m
UEM 2018 15
6
17
s1
2:10.38
4
17
h6
2:12.21
JEM19 2019 10
5
19
s1
2:07.61
5
19
h2
2:07.77
1500 m
EYOF 2017 8
16
4:33.75
3
16
h1
4:41.22
1000 m stafett
UEM 2018 11
4
17
h2
2:13.75