Tilda Bernhult

Född: 7 maj 2004

Ålder: 16 år 345 dagar

Förening:
 KFUM Örebro
 24.12.2018–

Tidigare förening(ar):
Thorengruppen TFC –23.12.2018

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

Inga resultat 2021. Senaste resultatet är från 2020.

2020

Kula (3.0 kg) (13)
13.37i
PB  VästeråsVästerås19.1.20
13.09i
  HuddingeHuddinge24.1.20
 
X12.79X12.2612.6213.09
13.50i
PB  Växjö/TiVäxjö/Ti1.2.20
 
X12.53XX13.5012.50
13.90i
PB  UppsalaUppsala7.2.20
14.43i
PB  (57) IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
 
13.5213.6714.4312.6413.3713.32
13.97
PB  ÖrebroÖrebro8.5.20
13.84
  ÖrebroÖrebro17.5.20
 
13.1813.37X13.2313.84X
13.68
  ÖrebroÖrebro24.5.20
 
13.68XXXXX
13.50
  SollentunaSollentuna30.5.20
 
X13.2612.96X13.2613.50
14.36
PB  HässelbyHässelby4.7.20
 
13.4913.6313.8114.3614.1813.69
14.54
PB  UddevallaUddevalla26.7.20
14.52
  USMNorrköpingUSM, Norrköping22.8.20
 
13.9714.52X14.46XX
14.61
PB  (62) GlanshammarGlanshammar5.9.20
 
13.44X13.7913.7114.2514.61
Kula (1)
11.66
PB  EskilstunaEskilstuna23.9.20
 
10.98X11.3711.66
Diskus (9)
34.97i
PB  Växjö/TiVäxjö/Ti1.2.20
 
X33.39X33.1333.0334.97
37.28
PB  SollentunaSollentuna30.5.20
 
XX34.9036.0835.5837.28
34.69
  EskilstunaEskilstuna28.6.20
 
XXX31.6034.5934.69
34.83
  HuddingeHuddinge11.7.20
 
XX33.1334.83XX
38.45
PB  UddevallaUddevalla22.7.20
34.45
  MölndalMölndal29.7.20
 
34.45X33.80XXX
35.62
  USMNorrköpingUSM, Norrköping22.8.20
 
35.62X33.9634.79XX
37.06
  GlanshammarGlanshammar5.9.20
36.66
  EskilstunaEskilstuna23.9.20
 
35.78X36.66X
Slägga (1)
26.54
PB  EskilstunaEskilstuna23.9.20
Spjut (500 g) (10)
42.53
SB  ÖrebroÖrebro8.5.20
47.69
PB  (52) SollentunaSollentuna30.5.20
 
47.69
46.20
  SödertäljeSödertälje14.6.20
 
X43.84XX43.8146.20
42.16
  EskilstunaEskilstuna28.6.20
 
42.16X41.73XX41.17
46.18
  VästeråsVästerås30.6.20
 
37.6546.1842.6340.18X40.30
42.17
  UddevallaUddevalla22.7.20
45.15
  SöderhamnSöderhamn8.8.20
 
40.9342.47XX43.1045.15
43.75
  HallsbergHallsberg19.8.20
43.22
  USMNorrköpingUSM, Norrköping21.8.20
 
43.2242.61X40.71X40.66
36.71
  GlanshammarGlanshammar5.9.20
Spjut (1)
40.70
PB  EskilstunaEskilstuna23.9.20
 
39.0036.5040.70X
Castorama (1)
2.683
PB  EskilstunaEskilstuna23.9.20
11.66   40.70   36.66   26.54

2019

Kula (3.0 kg) (3)
12.42i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
13.11
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
13.24
PB  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19
 
13.2412.8012.94X13.2112.77
Kula (1)
11.30
PB  SollentunaSollentuna8.9.19
Diskus (0.75 kg) (3)
42.01
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19
39.38
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19
 
39.3235.10X39.38X36.26
42.11
PB  NorrköpingNorrköping24.8.19
Diskus (1)
37.00
PB  ÖrebroÖrebro28.7.19
Spjut (500 g) (3)
40.33
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
40.91
SB  VästeråsVästerås4.8.19
40.84
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19
 
35.8038.8936.36X40.84X

2018

200 m (1)
29.91i
PB  ÖrebroÖrebro13.1.18
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (2)
10.21i
PB  ÖrebroÖrebro13.1.18
10.23i
  ÖrebroÖrebro13.1.18
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
13.05
PB  Göteborg/SGöteborg/S2.6.180.0
Längd (1)
4.95
PB  NorrköpingNorrköping19.8.18+1.2
Kula (3.0 kg) (3)
10.45i
PB  ÖrebroÖrebro25.11.17
10.91i
PB  ÖrebroÖrebro14.1.18
12.68
PB  TrollbäckenTrollbäcken16.9.18
Diskus (0.75 kg) (1)
38.18
PB  TrollbäckenTrollbäcken15.9.18
Spjut (500 g) (1)
45.66
PB  TrollbäckenTrollbäcken15.9.18

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat218164.Eventname AS Eventeng, alltwat218164.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat218164.Date),'.',MONTH(alltwat218164.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat218164.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat218164 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat218164.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat218164.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat218164.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat218164.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat218164.Eventname AS Eventeng, alltwat218164.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat218164.Date),'.',MONTH(alltwat218164.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat218164.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat218164 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat218164.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat218164.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat218164.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat218164.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat218164.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat218164.Eventname AS Eventeng, alltwat218164.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat218164.Date),'.',MONTH(alltwat218164.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat218164.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat218164 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat218164.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat218164.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat218164.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat218164.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat218164.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

200 m
Inne
29.91
Örebro13.1.18
Längd
Ute
4.95
Norrköping19.8.18+1.2
Kula
Ute
11.66
Eskilstuna23.9.20
Diskus
Ute
38.45
Uddevalla22.7.20
Inne
34.97
Växjö/Ti1.2.20
Slägga
Ute
26.54
Eskilstuna23.9.20
Spjut
Ute
40.70
Eskilstuna23.9.20
Castorama
Ute
2.683
Eskilstuna23.9.20

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne
10.21
Örebro13.1.18
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
13.05
Göteborg/S2.6.180.0
Kula (3.0 kg)
Ute
14.61
Glanshammar5.9.20
Inne
14.43
Örebro7.3.20
Diskus (0.75 kg)
Ute
42.11
Norrköping24.8.19
Spjut (500 g)
Ute
47.69
Sollentuna30.5.20
Diskus
38.45
2
Uddevalla22.7.20
37.28
2
17
Sollentuna30.5.20
37.06
1
17
Glanshammar5.9.20
37.00
2
Örebro28.7.19
36.66
com
Eskilstuna23.9.20
35.62
2
16
USMNorrköping22.8.20
34.97i
4
17
Växjö/Ti1.2.20
34.83
2
Huddinge11.7.20
34.69
2
17
Eskilstuna28.6.20
34.45
1
16
Mölndal29.7.20
10-bästasnitt: 36.101

Kula (3.0 kg)
14.61
1
17
Glanshammar5.9.20
14.54
1
16
Uddevalla26.7.20
14.52
2
16
USMNorrköping22.8.20
14.43i
2
16
IUSMÖrebro7.3.20
14.36
1
17
Hässelby4.7.20
13.97
1
16
Örebro8.5.20
13.90i
1
17
Uppsala7.2.20
13.84
1
17
Örebro17.5.20
13.68
1
17
Örebro24.5.20
13.50i
4
17
Växjö/Ti1.2.20
Visa/dölj alla resultat
13.50
2
17
Sollentuna30.5.20
13.37i
3
17
Västerås19.1.20
13.24
2
15
USMTrollhättan11.8.19
13.11
4
15
VUSGöteborg/U28.6.19
13.09i
1
16
Huddinge24.1.20
12.68
1
14
Trollbäcken16.9.18
12.42i
2
15
IUSMVästerås9.3.19
10.91i
1
14
Örebro14.1.18
10.45i
1
15
Örebro25.11.17
10-bästasnitt: 14.135
Spjut (500 g)
47.69
1
17
Sollentuna30.5.20
46.20
1
16
Södertälje14.6.20
46.18
1
17
Västerås30.6.20
45.66
1
14
Trollbäcken15.9.18
45.15
2
17
Söderhamn8.8.20
43.75
1
16
Hallsberg19.8.20
43.22
1
16
USMNorrköping21.8.20
42.53
1
17
Örebro8.5.20
42.17
1
16
Uddevalla22.7.20
42.16
1
17
Eskilstuna28.6.20
Visa/dölj alla resultat
40.91
1
15
Västerås4.8.19
40.84
1
15
USMTrollhättan11.8.19
40.33
2
15
VUSGöteborg/U29.6.19
36.71
1
17
Glanshammar5.9.20
10-bästasnitt: 44.471

Total results in database: 57
By event:
200 m:1
60 m häck (76.2 cm, 8 m):2
80 m häck (76.2 cm, 8 m):1
Längd:1
Kula (3.0 kg):19
Kula:2
Diskus (0.75 kg):4
Diskus:10
Slägga:1
Spjut (500 g):14
Spjut:1
Castorama:1
200 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
29.91
3rD-14
Örebro
13.1
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
4.95
2
Norrköping
19.8
 +1.2
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
11.30
 3
Sollentuna
8.9
 
2020
11.66
Com
Eskilstuna
23.9
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
37.00
 2
Örebro
28.7
 
2020
38.45
2
Uddevalla
22.7
 
37.28
2-17
Sollentuna
30.5
 
37.06
1-17
Glanshammar
5.9
 
36.66
Com
Eskilstuna
23.9
 
35.62
2-16
Norrköping
22.8
 
34.83
2
Huddinge
11.7
 
34.69
2-17
Eskilstuna
28.6
 
34.45
1-16
Mölndal
29.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
34.97
4-17
Växjö/Ti
1.2
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
26.54
Com
Eskilstuna
23.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
40.70
Com
Eskilstuna
23.9
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
2.683
2
Eskilstuna
23.9
 

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
10.21
2h2-14
Örebro
13.1
 
10.23
4-14
Örebro
13.1
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
13.05
2
Göteborg/S
2.6
 0.0
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
12.68
 1-14
Trollbäcken
16.9
 
2019
13.24
 2-15
Trollhättan
11.8
 
13.11
4-15
Göteborg/U
28.6
 
2020
14.61
1-17
Glanshammar
5.9
 
14.54
1-16
Uddevalla
26.7
 
14.52
2-16
Norrköping
22.8
 
14.36
1-17
Hässelby
4.7
 
13.97
1-16
Örebro
8.5
 
13.84
1-17
Örebro
17.5
 
13.68
1-17
Örebro
24.5
 
13.50
2-17
Sollentuna
30.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
10.91
 1-14
Örebro
14.1
 
10.45
1-15
Örebro
25.11
 
2019
12.42
 2-15
Västerås
9.3
 
2020
14.43
2-16
Örebro
7.3
 
13.90
1-17
Uppsala
7.2
 
13.50
4-17
Växjö/Ti
1.2
 
13.37
3-17
Västerås
19.1
 
13.09
1-16
Huddinge
24.1
 
Diskus (0.75 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
38.18
 1-14
Trollbäcken
15.9
 
2019
42.11
2-15
Norrköping
24.8
 
42.01
2-15
Göteborg/U
30.6
 
39.38
2-15
Trollhättan
10.8
 
Spjut (500 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
45.66
 1-14
Trollbäcken
15.9
 
2019
40.91
 1-15
Västerås
4.8
 
40.84
1-15
Trollhättan
11.8
 
40.33
2-15
Göteborg/U
29.6
 
2020
47.69
1-17
Sollentuna
30.5
 
46.20
1-16
Södertälje
14.6
 
46.18
1-17
Västerås
30.6
 
45.15
2-17
Söderhamn
8.8
 
43.75
1-16
Hallsberg
19.8
 
43.22
1-16
Norrköping
21.8
 
42.53
1-17
Örebro
8.5
 
42.17
1-16
Uddevalla
22.7
 
42.16
1-17
Eskilstuna
28.6
 
36.71
1-17
Glanshammar
5.9
 

Junior-ungdom
Ute
Kula (3.0 kg)
USM 2019 2
15
13.24
USM 2020 2
16
14.52
Diskus
USM 2020 2
16
35.62
Diskus (0.75 kg)
USM 2019 2
15
39.38
Spjut (500 g)
USM 2019 1
15
40.84
USM 2020 1
16
43.22
Inne
Kula (3.0 kg)
IUSM 2019 2
15
12.42
IUSM 2020 2
16
14.43