0



Simon Plesse

Född: 15 februari 2002

Ålder: 22 år 58 dagar

Förening:
 Upsala IF
Förening:
 Upsala IF
 

  •  1 SM‐silver
  •  1 ISM‐brons


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2024

60 m (6)
6.77i
PB  UppsalaUppsala10.1.24
6.79i
  FGPSätraFGP, Sätra3.2.24
6.74i
PB  FGPSätraFGP, Sätra3.2.24
6.83i
  v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR11.2.24
6.83i
  ISMKarlstadISM, Karlstad17.2.24
6.74i
=PB  ISMKarlstadISM, Karlstad17.2.24

2023

60 m (4)
6.79i
PB  SätraSätra12.2.23
6.83i
  SätraSätra12.2.23
6.92i
  IJSMKarlstadIJSM, Karlstad25.2.23
6.82i
  IJSMKarlstadIJSM, Karlstad25.2.23
100 m (14)
10.56
PB  UppsalaUppsala6.5.23+1.2
10.62
  NordicCKøbenhavn, DENNordicC, København, DEN27.5.23+0.1
10.50w
  NordicCKøbenhavn, DENNordicC, København, DEN27.5.23+2.4
10.42w
  SödertäljeSödertälje6.6.23+3.2
10.69
  SollentunaSollentuna10.6.230.0
DNS
  SollentunaSollentuna10.6.23+1.0
10.67
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S2.7.23-0.1
10.58
  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna8.7.23-1.1
10.48
PB  SMSöderhamnSM, Söderhamn28.7.23+1.6
10.27
PB  SMSöderhamnSM, Söderhamn28.7.23+1.6
10.30
  SMSöderhamnSM, Söderhamn28.7.23+0.8
10.70
  JSMHelsingborgJSM, Helsingborg11.8.230.0
10.55
  JSMHelsingborgJSM, Helsingborg11.8.23-1.6
10.49w
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.23+2.3
4x100 m (3)
40.74
PB  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna8.7.23
 Upsala IF
Simon Plesse, Lion Martinez
Isak Andersson, Desmond Rogo
39.59
SB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.23
 Sweden
Jean-Christian Zirignon, William Trulsson
Linus Pihl, Simon Plesse
40.47
PB  SMSödertäljeSM, Södertälje9.9.23
 Upsala IF
Simon Plesse, Lion Martinez
Isak Andersson, Desmond Rogo

2022

100 m (5)
10.89
SB  SödertäljeSödertälje6.6.22+1.6
11.00
  UppsalaUppsala14.8.22+1.4
11.08
  LidingöLidingö21.8.22-0.3
10.97
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna26.8.22+1.0
DNS
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna26.8.22-0.8
Längd (2)
6.71i
PB  SätraSätra19.2.22
 
X6.696.715.176.516.51
6.67i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
 
6.675.006.58
4x100 m (2)
41.40
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S28.5.22
 Upsala IF
Simon Plesse, Odain Rose
Isak Andersson, Desmond Rogo
DQ
  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22
 Upsala IF
Simon Plesse, Oskar Motta
Isak Andersson, Desmond Rogo

2021

60 m (6)
7.02i
SB  VäxjöVäxjö23.1.21
6.91i
PB  VäxjöVäxjö23.1.21
6.91i
=PB  SätraSätra6.2.21
6.81i
PB  (39) SätraSätra6.2.21
6.94i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
6.87i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
100 m (14)
11.07
SB  UppsalaUppsala19.5.21-1.7
11.10
  HuddingeHuddinge29.5.21-2.1
10.81
PB  SkaraSkara6.6.210.0
10.99
  SkaraSkara6.6.21-1.0
10.87
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21+0.4
11.00
  UppsalaUppsala20.6.21-0.5
11.01
  UppsalaUppsala20.6.21+0.5
11.09
  BollnäsBollnäs3.7.21-3.4
10.87
  BollnäsBollnäs3.7.21-1.7
10.99
  SollentunaSollentuna7.8.21-0.7
11.01
  SollentunaSollentuna7.8.21-1.4
10.85
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21+0.8
10.77
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21+0.2
11.13
  SMBoråsSM, Borås27.8.21-1.3
4x100 m (5)
42.45
SB  HuddingeHuddinge29.5.21
 Upsala IF
Simon Plesse, Desmond Rogo
Oskar Motta, Marcus Hagerud
42.03
PB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 Upsala IF
Simon Plesse, Desmond Rogo
Oskar Motta, Marcus Hagerud
40.50
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST18.7.21
 Sweden
Simon Plesse, Zion Eriksson
Jonatan Borg, Alex Apelgrim
40.99
PB  SMHuddingeSM, Huddinge31.7.21
 Upsala IF
Simon Plesse, Desmond Rogo
Oskar Motta, Odain Rose
DQ
  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Upsala IF
Eemeli Peura, Simon Plesse
Oskari Peura, David Axelsson

2020

60 m (2)
7.01i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
6.98i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
100 m (4)
10.99
PB  UppsalaUppsala24.6.20+1.2
10.82
PB  SollentunaSollentuna8.8.20+1.8
11.06
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20+0.5
11.15
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20-1.6
200 m (3)
23.15
PB  UppsalaUppsala1.7.20-0.2
22.86
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20+1.7
22.73
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20+0.6

2019

60 m (1)
7.09i
PB  UppsalaUppsala26.1.19
100 m (2)
11.39
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.9
11.21
PB  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19+1.0
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (1)
8.52i
PB  UppsalaUppsala27.1.19
Längd (2)
6.46i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö23.2.19
6.58
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19+0.2
4x100 m (1)
44.78
SB  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19
 Upsala IF
Pontus Lindell, Frans Ingelstam
Samuel Vinberg, Simon Plesse

2018

60 m (4)
7.41i
PB  GävleGävle9.12.17
7.35i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
7.37i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
7.41i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
100 m (3)
11.36
PB  BollnäsBollnäs7.7.18+1.9
11.54w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+2.9
11.45w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+3.0
200 m (1)
23.62
PB  Huddinge/JHuddinge/J17.6.18+2.0
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (3)
15.86
PB  Huddinge/JHuddinge/J17.6.18+1.5
16.02
  USMEnskedeUSM, Enskede5.8.18+0.6
DNF
  USMEnskedeUSM, Enskede5.8.18+0.8
Höjd (1)
1.78
PB  Stockholm/SStockholm/S9.9.18
Längd (4)
6.35i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
 
X6.00X6.35XX
6.68
PB  Sollentuna/ESollentuna/E2.6.18+0.9
6.22
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18-1.3
 
X
+0.5
6.08
+0.6
6.22
-1.3
6.39
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18-0.1
6.55w
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18+2.2
 
X
+0.6
6.39
-0.1
5.49XX6.55

2017

60 m (3)
7.51i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
7.45i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
7.47i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
80 m (3)
9.53
PB  UppsalaUppsala18.6.170.0
9.62
  USMFalunUSM, Falun11.8.17+0.1
9.64
  USMFalunUSM, Falun11.8.17-1.4
100 m (1)
11.73
PB  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17+1.8
Höjd (1)
1.66i
PB  UppsalaUppsala20.11.16
Längd (2)
6.05
PB  USMFalunUSM, Falun11.8.17-0.5
 
X
+2.9
6.05
-0.5
6.34
PB  USMFalunUSM, Falun12.8.17-0.9
 
X
+0.7
6.12
-1.0
6.086.34
-0.9
X
-0.8
6.12
-2.1
4x100 m (1)
46.00
  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17
 Upsala IF
Simon Plesse, Lukas Olsson
Rasmus Skoglund, Albert Nygren
4x80 m (2)
37.58
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S28.5.17
 Upsala IF
Simon Plesse, Sture Källström
Frans Ingelstam, Samuel Vinberg
37.02
PB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S28.5.17
 Upsala IF
Simon Plesse, Sture Källström
Frans Ingelstam, Samuel Vinberg

2016

80 m (1)
9.85
PB  VisbyVisby10.9.16+0.8
80 m häck (83.8 cm) (1)
12.28
PB  MärstaMärsta20.8.16-1.8
Höjd (1)
1.63
PB  MärstaMärsta20.8.16
Längd (2)
5.54w
  NorrtäljeNorrtälje21.5.16+2.5
5.47
PB  MärstaMärsta21.8.160.0

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
6.74
Sätra3.2.24
80 m
Ute
9.53
Uppsala18.6.170.0
100 m
Ute
10.27
Söderhamn28.7.23+1.69
200 m
Ute
22.73
Linköping23.8.20+0.6
Höjd
Ute
1.78
Stockholm/S9.9.18
Inne
1.66
Uppsala20.11.16
Längd
Ute
6.68
Sollentuna/E2.6.18+0.9
Inne
6.71
Sätra19.2.22

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne
8.52
Uppsala27.1.19
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
15.86
Huddinge/J17.6.18+1.5
80 m häck (83.8 cm)
Ute
12.28
Märsta20.8.16-1.8
60 m
6.74i
4
Sätra3.2.24
6.74i
3
ISMKarlstad17.2.24
6.77i
1
A
Uppsala10.1.24
6.79i
1
Sätra12.2.23
6.79i
2
h1
Sätra3.2.24
6.81i
2
Sätra6.2.21
6.82i
1
22
IJSMKarlstad25.2.23
6.83i
1
Sätra12.2.23
6.83i
3
v3NatBærum, NOR11.2.24
6.83i
1
h3
ISMKarlstad17.2.24
Visa/dölj alla resultat
6.87i
5
ISMMalmö/A20.2.21
6.91i
3
Växjö23.1.21
6.91i
2
h2
Sätra6.2.21
6.92i
1
22
h1
IJSMKarlstad25.2.23
6.94i
5
h1
ISMMalmö/A20.2.21
6.98i
1
B
Göteborg/FH1.2.20
7.01i
2
h6
Göteborg/FH1.2.20
7.02i
5
h1
Växjö23.1.21
7.09i
1
17
Uppsala26.1.19
7.35i
2
16
h4
NC-yVäxjö4.3.18
7.37i
3
16
s1
NC-yVäxjö4.3.18
7.41i
1
17
Gävle9.12.17
7.41i
7
16
NC-yVäxjö4.3.18
7.45i
2
15
s2
NC-yUppsala4.3.17
7.47i
5
15
NC-yUppsala4.3.17
7.51i
2
15
h1
NC-yUppsala4.3.17
10-bästasnitt: 6.795
100 m
10.27
2
s1
SMSöderhamn28.7.23+1.6
10.30
2
SMSöderhamn28.7.23+0.8
10.48
2
h1
SMSöderhamn28.7.23+1.6
10.55
1
22
JSMHelsingborg11.8.23-1.6
10.56
1
Uppsala6.5.23+1.2
10.58
1
Club CHSollentuna8.7.23-1.1
10.62
5
h1
NordicCKøbenhavn, DEN27.5.23+0.1
10.67
6
BauhausStockholm/S2.7.23-0.1
10.69
1
h1
Sollentuna10.6.230.0
10.70
1
22
h1
JSMHelsingborg11.8.230.0
Visa/dölj alla resultat
10.77
3
19
JSMLinköping20.8.21+0.2
10.81
1
h7
Skara6.6.210.0
10.82
1
19
Sollentuna8.8.20+1.8
10.85
2
19
h3
JSMLinköping20.8.21+0.8
10.87
5
B
Sollentuna13.6.21+0.4
10.87
1
Bollnäs3.7.21-1.7
10.89
3
A
Södertälje6.6.22+1.6
10.97
4
22
h1
JSMSollentuna26.8.22+1.0
10.99
2
Uppsala24.6.20+1.2
10.99
5
C
Skara6.6.21-1.0
10.99
1
h3
Sollentuna7.8.21-0.7
11.00
5
A
Uppsala20.6.21-0.5
11.00
3
Uppsala14.8.22+1.4
11.01
5
Uppsala20.6.21+0.5
11.01
2
Sollentuna7.8.21-1.4
11.06
7
h3
SMUppsala14.8.20+0.5
11.07
1
A
Uppsala19.5.21-1.7
11.08
3
Lidingö21.8.22-0.3
11.09
1
h1
Bollnäs3.7.21-3.4
11.10
3
Huddinge29.5.21-2.1
11.13
5
h2
SMBorås27.8.21-1.3
11.15
3
19
h2
JSMLinköping22.8.20-1.6
11.21
2
17
r2
Lag-SMUppsala18.8.19+1.0
11.36
2
17
Bollnäs7.7.18+1.9
11.39
2
17
h3
VUSGöteborg/U29.6.19+0.9
11.73
2
17
B
Lag-SMTanumshede19.8.17+1.8
10-bästasnitt: 10.542
Längd
6.71i
1
Sätra19.2.22
6.68
1
17
Sollentuna/E2.6.18+0.9
6.67i
9
22
IJSMSkellefteå5.3.22
6.58
6
17
VUSGöteborg/U28.6.19+0.2
6.46i
5
17
IUSMVäxjö23.2.19
6.39
+
16
USMEnskede4.8.18-0.1
6.35i
2
16
NC-yVäxjö3.3.18
6.34
2
15
NC-yFalun12.8.17-0.9
6.22
5
16
Q
USMEnskede3.8.18-1.3
6.05
6
15
Q
NC-yFalun11.8.17-0.5
Visa/dölj alla resultat
5.47
4
15
Märsta21.8.160.0
10-bästasnitt: 6.445
4x100 m
39.59
2
vFINStockholm/S2.9.23
40.47
2
SMSödertälje9.9.23
40.50
4
19
h2
JEM19Tallinn, EST18.7.21
40.74
1
Club CHSollentuna8.7.23
40.99
4
SMHuddinge31.7.21
41.40
3
SMGöteborg/S28.5.22
42.03
6
Halmstad29.6.21
42.45
2
Huddinge29.5.21
44.78
4
17
r2
Lag-SMUppsala18.8.19
46.00
4
17
r2
Lag-SMTanumshede19.8.17
10-bästasnitt: 41.895

Total results in database: 112
By event:
60 m:26
80 m:4
100 m:43
200 m:4
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):1
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):3
80 m häck (83.8 cm):1
Höjd:3
Längd:13
4x100 m:12
4x80 m:2
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
7.45
 2s2-15
Uppsala
4.3
 
7.47
5-15
Uppsala
4.3
 
7.51
2h1-15
Uppsala
4.3
 
2018
7.35
 2h4-16
Växjö
4.3
 
7.37
3s1-16
Växjö
4.3
 
7.41
1-17
Gävle
9.12
 
7.41
7-16
Växjö
4.3
 
2019
7.09
 1-17
Uppsala
26.1
 
2020
6.98
 1rB
Göteborg/FH
1.2
 
7.01
2h6
Göteborg/FH
1.2
 
2021
6.81
 2
Sätra
6.2
 
6.87
5
Malmö/A
20.2
 
6.91
3
Växjö
23.1
 
6.91
2h2
Sätra
6.2
 
6.94
5h1
Malmö/A
20.2
 
7.02
5h1
Växjö
23.1
 
2023
6.79
 1
Sätra
12.2
 
6.82
1-22
Karlstad
25.2
 
6.83
1
Sätra
12.2
 
6.92
1h1-22
Karlstad
25.2
 
2024
6.74
4
Sätra
3.2
 
6.74
3
Karlstad
17.2
 
6.77
1rA
Uppsala
10.1
 
6.79
2h1
Sätra
3.2
 
6.83
3
Bærum, NOR
11.2
 
6.83
1h3
Karlstad
17.2
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
9.85
 3h3-14
Visby
10.9
 +0.8
2017
9.53
1-15
Uppsala
18.6
 0.0
9.62
3h2-15
Falun
11.8
 +0.1
9.64
7-15
Falun
11.8
-1.4
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
11.73
 2rB-17
Tanumshede
19.8
 +1.8
2018
11.36
 2-17
Bollnäs
7.7
 +1.9
11.45w
 6 s1-16
Enskede
3.8
 +3.0
11.54w
 3 h2-16
Enskede
3.8
 +2.9
2019
11.21
 2r2-17
Uppsala
18.8
 +1.0
11.39
2h3-17
Göteborg/U
29.6
 +0.9
2020
10.82
 1-19
Sollentuna
8.8
 +1.8
10.99
2
Uppsala
24.6
 +1.2
11.06
7h3
Uppsala
14.8
 +0.5
11.15
3h2-19
Linköping
22.8
-1.6
2021
10.77
 3-19
Linköping
20.8
 +0.2
10.81
1h7
Skara
6.6
 0.0
10.85
2h3-19
Linköping
20.8
 +0.8
10.87
5rB
Sollentuna
13.6
 +0.4
10.87
1
Bollnäs
3.7
-1.7
10.99
5rC
Skara
6.6
-1.0
10.99
1h3
Sollentuna
7.8
-0.7
11.00
5rA
Uppsala
20.6
-0.5
11.01
5
Uppsala
20.6
 +0.5
11.01
2
Sollentuna
7.8
-1.4
11.07
1rA
Uppsala
19.5
-1.7
11.09
1h1
Bollnäs
3.7
-3.4
11.10
3
Huddinge
29.5
-2.1
11.13
5h2
Borås
27.8
-1.3
2022
10.89
 3rA
Södertälje
6.6
 +1.6
10.97
4h1-22
Sollentuna
26.8
 +1.0
11.00
3
Uppsala
14.8
 +1.4
11.08
3
Lidingö
21.8
-0.3
2023
10.27
2s1
Söderhamn
28.7
 +1.6
10.30
2
Söderhamn
28.7
 +0.8
10.48
2h1
Söderhamn
28.7
 +1.6
10.55
1-22
Helsingborg
11.8
-1.6
10.56
1
Uppsala
6.5
 +1.2
10.58
1
Sollentuna
8.7
-1.1
10.62
5h1
København, DEN
27.5
 +0.1
10.67
6
Stockholm/S
2.7
-0.1
10.69
1h1
Sollentuna
10.6
 0.0
10.70
1h1-22
Helsingborg
11.8
 0.0
10.42w
 1
Södertälje
6.6
 +3.2
10.49w
 4
Stockholm/S
2.9
 +2.3
10.50w
 6
København, DEN
27.5
 +2.4
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
23.62
 1rB-16
Huddinge/J
17.6
 +2.0
2020
22.73
6-19
Linköping
23.8
 +0.6
22.86
4h1-19
Linköping
23.8
 +1.7
23.15
6
Uppsala
1.7
-0.2
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
1.63
 5-15
Märsta
20.8
 
2018
1.78
1-17
Stockholm/S
9.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
1.66
1-15
Uppsala
20.11
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
5.47
 4-15
Märsta
21.8
 0.0
5.54w
 2-15
Norrtälje
21.5
 +2.5
2017
6.34
 2-15
Falun
12.8
-0.9
6.05
6q-15
Falun
11.8
-0.5
2018
6.68
1-17
Sollentuna/E
2.6
 +0.9
6.39
--16
Enskede
4.8
-0.1
6.22
5 q-16
Enskede
3.8
-1.3
6.55w
 2 -16
Enskede
4.8
 +2.2
2019
6.58
 6-17
Göteborg/U
28.6
 +0.2
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
6.35
 2-16
Växjö
3.3
 
2019
6.46
 5-17
Växjö
23.2
 
2022
6.71
1
Sätra
19.2
 
6.67
9-22
Skellefteå
5.3
 

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
8.52
1-17
Uppsala
27.1
 
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
12.28
2-15
Märsta
20.8
-1.8
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
15.86
2-16
Huddinge/J
17.6
 +1.5
16.02
3 h2-16
Enskede
5.8
 +0.6

Ute
100 m
SM 2020
7
h3
11.06
SM 2021
5
h2
11.13
SM 2023 2
10.30
2
s1
10.27
2
h1
10.48
4x100 m
SM 2021 4
40.99
SM 2022 3
41.40
SM 2023 2
40.47
Inne
60 m
ISM 2021 5
6.87
5
h1
6.94
ISM 2024 3
6.74
1
h3
6.83

Junior-ungdom
Ute
80 m
NC-y 2017 7
15
9.64
3
15
h2
9.62
100 m
USM 2018
6
16
s1
11.45w
3
16
h2
11.54w
JSM 2020
3
19
h2
11.15
JSM 2021 3
19
10.77
2
19
h3
10.85
JSM 2022
22
DNS
4
22
h1
10.97
JSM 2023 1
22
10.55
1
22
h1
10.70
200 m
JSM 2020 6
19
22.73
4
19
h1
22.86
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
USM 2018
16
DNF
3
16
h2
16.02
Längd
NC-y 2017 2
15
6.34
6
15
Q
6.05
USM 2018 2
16
6.55w
5
16
Q
6.22
4x80 m
USM 2017 5
15
37.02
2
15
h2
37.58
4x100 m
JSM 2021
19
h1
DQ
Inne
60 m
NC-y 2017 5
15
7.47
2
15
s2
7.45
2
15
h1
7.51
NC-y 2018 7
16
7.41
3
16
s1
7.37
2
16
h4
7.35
IJSM 2023 1
22
6.82
1
22
h1
6.92
Längd
NC-y 2018 2
16
6.35
IUSM 2019 5
17
6.46
IJSM 2022 9
22
6.67

Junior-ungdom
Ute
4x100 m
JEM19 2021 9
4
19
h2
40.50