Desmond Rogo

Född: 10 april 1996

Ålder: 25 år 232 dagar

Förening:
 Upsala IF
 15.11.2020–

Tidigare förening(ar):
AIK 19.7.2018–14.11.2020
Hammarby IF –18.7.2018

  •  1 ISM‐brons


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

60 m (6)
7.05i
SB  Malmö/AMalmö/A30.1.21
7.05i
=SB  Malmö/AMalmö/A30.1.21
6.97i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
6.99i
  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
6.96i
SB  VäxjöVäxjö13.2.21
6.91i
SB  VäxjöVäxjö13.2.21
100 m (13)
10.88
SB  SkaraSkara6.6.21-1.1
10.71
SB  SkaraSkara6.6.21-1.1
10.71
=SB  MölndalMölndal10.6.21+0.4
10.66
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21+0.4
10.75
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21+1.8
10.58
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21+1.1
10.54
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S4.7.21+0.5
10.70
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21+1.3
10.70
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21+0.7
10.85
  SollentunaSollentuna7.8.21-2.7
10.76
  SollentunaSollentuna7.8.21-1.4
10.67
  Malmö/SMalmö/S14.8.21+0.3
10.60
  Malmö/SMalmö/S14.8.21+0.2
200 m (15)
21.95i
SB  Malmö/AMalmö/A30.1.21
21.88i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
22.04i
  VäxjöVäxjö14.2.21
21.88i
=SB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
22.09i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21
21.47w
  HuddingeHuddinge29.5.21+2.9
21.61
SB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S2.6.21+0.3
21.58
SB  MölndalMölndal10.6.210.0
21.56
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21+0.1
21.29
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21+0.6
21.27
PB  SollentunaSollentuna8.8.21+1.0
21.37
  Malmö/SMalmö/S14.8.21-1.2
21.25
PB  SMBoråsSM, Borås29.8.21+0.3
21.32
  SMBoråsSM, Borås29.8.21-2.3
21.50
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S5.9.21
4x100 m (4)
42.45
SB  HuddingeHuddinge29.5.21
 Upsala IF
Simon Plesse, Desmond Rogo
Oskar Motta, Marcus Hagerud
40.23
SB  Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROULag-EM Div 1, Cluj-Napoca, ROU19.6.21
 Sweden
Thomas Jones, Patrik Andersson
Erik Annerfalk, Desmond Rogo
42.03
PB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 Upsala IF
Simon Plesse, Desmond Rogo
Oskar Motta, Marcus Hagerud
40.99
PB  SMHuddingeSM, Huddinge31.7.21
 Upsala IF
Simon Plesse, Desmond Rogo
Oskar Motta, Odain Rose

2020

60 m (4)
6.99i
SB  SätraSätra18.1.20
6.99i
=SB  SätraSätra18.1.20
7.02i
  SollentunaSollentuna22.1.20
7.04i
  SollentunaSollentuna22.1.20
100 m (5)
10.71w
  SollentunaSollentuna14.6.20+2.2
10.72
SB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20-0.6
10.89
  FGPKarlstadFGP, Karlstad8.7.20+1.0
10.72w
  FGPKarlstadFGP, Karlstad8.7.20+2.5
10.79
  HuddingeHuddinge27.8.20-1.8
200 m (11)
22.16i
PB  UppsalaUppsala9.2.20
21.77i
PB  (6)GävleGävle16.2.20
21.95i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
22.63i
  ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
21.88
SB  SödertäljeSödertälje14.6.20-2.5
21.44
PB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20+1.6
21.67
  EskilstunaEskilstuna16.7.20+1.2
21.67
  EskilstunaEskilstuna16.7.20+0.9
21.77
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20-2.4
21.64
  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.200.0
21.56
  HuddingeHuddinge27.8.20+0.2

2019

100 m (9)
10.80
SB  HuddingeHuddinge2.6.19+0.7
10.94
  SollentunaSollentuna7.6.19+1.8
10.87
  SollentunaSollentuna7.6.19+0.3
10.82
  HuddingeHuddinge15.6.19+1.1
10.88
  HuddingeHuddinge15.6.19-1.4
10.81
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+1.2
10.67
SB  (13)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+1.0
10.80
  SundsvallSundsvall28.7.19+1.3
10.86
  SundsvallSundsvall28.7.19+1.0
200 m (9)
22.00
SB  SollentunaSollentuna8.6.19+1.4
21.96
SB  HuddingeHuddinge16.6.19-0.8
21.74w
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19+4.1
21.73
PB  (17)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19+1.3
21.82
  Huddinge/JHuddinge/J24.7.19+1.2
21.77
  Huddinge/JHuddinge/J24.7.190.0
21.84
  SundsvallSundsvall28.7.19+0.4
Okända vindförhållanden:
21.75
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
21.92
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19+0.4
4x100 m (1)
42.50
SB  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19
 Hammarby IF
Amir Shaker, Desmond Rogo
Jonatan Borg, Erik Ehrlin

2018

60 m (8)
6.97i
SB  VäxjöVäxjö20.1.18
7.02i
  VäxjöVäxjö20.1.18
7.11i
  GävleGävle31.1.18
6.98i
  SätraSätra10.2.18
6.99i
  SätraSätra10.2.18
6.99i
  SollentunaSollentuna14.2.18
7.06i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
6.96i
SB  (20)IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
100 m (2)
10.85
SB  SollentunaSollentuna1.6.18+1.5
200 m (1)
22.53i
PB  (25)Malmö/AMalmö/A28.1.18
4x100 m (3)
40.50
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Hammarby IF
Desmond Rogo, Jean-Christian Zirignon
Douglas Hellbratt, Tony Darkwah
40.54
  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Hammarby IF
Desmond Rogo, Jean-Christian Zirignon
Douglas Hellbratt, Tony Darkwah
42.59
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S27.5.18
 Hammarby IF
Daniel Persson, Desmond Rogo
Markus Ögren, Kidus Yohannes Getahun

2017

60 m (11)
7.00i
PB  ÖrebroÖrebro15.1.17
6.97i
PB  ÖrebroÖrebro15.1.17
7.01i
  VäxjöVäxjö21.1.17
6.99i
  SätraSätra28.1.17
6.93i
PB  SätraSätra28.1.17
6.96i
  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
6.94i
  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
6.90i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
6.93i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
7.02i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
7.02i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
100 m (18)
10.70
SB  HuddingeHuddinge20.5.17-0.6
10.73
  HuddingeHuddinge20.5.17
10.54w
  SkaraSkara6.6.17+2.5
10.56
PB  (11)SkaraSkara6.6.17+0.9
10.59
  Genève, SUIGenève, SUI10.6.17-2.4
10.75
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17-1.9
10.75
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17+0.7
10.79
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna29.6.17-1.2
10.67
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+1.0
10.60
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+1.1
10.76
  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL13.7.17+1.0
10.73
  SundsvallSundsvall30.7.17+1.3
10.68
  SundsvallSundsvall30.7.17+1.8
10.54w
  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17+2.2
10.57w
  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17+3.2
10.74
  HuddingeHuddinge15.8.17+0.5
10.78w
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17+3.9
200 m (1)
21.95
PB  HuddingeHuddinge15.8.17+0.8
4x100 m (3)
40.77
=PB  SMMalmö/SSM, Malmö/S27.5.17
 Hammarby IF
Desmond Rogo, Jean-Christian Zirignon
Douglas Hellbratt, Amadou Sussoho
40.77
=PB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S27.5.17
 Hammarby IF
Desmond Rogo, Jean-Christian Zirignon
Douglas Hellbratt, Amadou Sussoho
40.32
SB  Genève, SUIGenève, SUI10.6.17
 Sweden
Emil von Barth, Douglas Hellbratt
Felix Svensson, Desmond Rogo

2016

60 m (3)
7.03i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.16
7.08i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
7.05i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
100 m (12)
11.05
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S16.6.16-1.3
10.73w
  LidingöLidingö22.6.16+3.6
10.88
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16+0.3
10.89
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.16-1.3
10.93
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.16-0.7
10.68
PB  LidingöLidingö23.7.160.0
10.80
  FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.160.0
10.69
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16+1.8
10.70
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.160.0
10.64w
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+3.0
10.66
PB  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+1.0
10.77
  SkaraSkara3.9.16+2.0
200 m (1)
22.03w
  SkaraSkara3.9.16+2.4
4x100 m (2)
40.77
PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S28.5.16
 Hammarby IF
Jonathan Wulff, Jean-Christian Zirignon
Jacob Ewertzh, Desmond Rogo
41.07
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Hammarby IF
Jonathan Wulff, Jean-Christian Zirignon
Jacob Ewertzh, Desmond Rogo

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat198004.Eventname AS Eventeng, alltat198004.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat198004.Date),'.',MONTH(alltat198004.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat198004.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat198004 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat198004.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat198004.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat198004.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat198004.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat198004.Eventname AS Eventeng, alltat198004.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat198004.Date),'.',MONTH(alltat198004.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat198004.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat198004 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat198004.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat198004.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat198004.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat198004.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat198004.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat198004.Eventname AS Eventeng, alltat198004.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat198004.Date),'.',MONTH(alltat198004.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat198004.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat198004 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat198004.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat198004.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat198004.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat198004.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat198004.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
6.90
Göteborg/FH19.2.17
100 m
Ute
10.54
Stockholm/S4.7.21+0.5
200 m
Ute
21.25
Borås29.8.21+0.3
Inne
21.77
Gävle16.2.20
60 m
6.90i
2
22
h2
IJSMGöteborg/FH19.2.17
6.91i
2
Växjö13.2.21
6.93i
1
Sätra28.1.17
6.93i
5
22
IJSMGöteborg/FH19.2.17
6.94i
1
Raka SpåretSätra4.2.17
6.96i
1
h4
Raka SpåretSätra4.2.17
6.96i
3
22
IJSMUppsala25.2.18
6.96i
2
Växjö13.2.21
6.97i
3
Örebro15.1.17
6.97i
2
h4
Växjö20.1.18
Visa/dölj alla resultat
6.97i
3
h2
Göteborg/FH6.2.21
6.98i
2
h3
Sätra10.2.18
6.99i
1
h2
Sätra28.1.17
6.99i
3
Sätra10.2.18
6.99i
1
h1
Sollentuna14.2.18
6.99i
1
h1
Sätra18.1.20
6.99i
3
Sätra18.1.20
6.99i
4
Göteborg/FH6.2.21
7.00i
1
h2
Örebro15.1.17
7.01i
4
Växjö21.1.17
7.02i
4
h2
ISMVäxjö25.2.17
7.02i
4
h2
ISMVäxjö25.2.17
7.02i
6
Växjö20.1.18
7.02i
1
h1
Sollentuna22.1.20
7.03i
3
h4
Göteborg/FH6.2.16
7.04i
2
Sollentuna22.1.20
7.05i
5
h2
ISMMalmö/A27.2.16
7.05i
3
Malmö/A30.1.21
7.05i
3
Malmö/A30.1.21
7.06i
2
22
h1
IJSMUppsala25.2.18
7.08i
4
22
h2
IJSMVäxjö21.2.16
7.11i
2
Gävle31.1.18
10-bästasnitt: 6.943
100 m
10.54
6
BauhausStockholm/S4.7.21+0.5
10.56
4
B
Skara6.6.17+0.9
10.58
2
Halmstad29.6.21+1.1
10.59
=1
C
Genève, SUI10.6.17-2.4
10.60
4
VUSGöteborg/U1.7.17+1.1
10.60
2
Malmö/S14.8.21+0.2
10.66
5
s1
SMSollentuna26.8.16+1.0
10.66
1
B
Sollentuna13.6.21+0.4
10.67
1
h3
VUSGöteborg/U1.7.17+1.0
10.67
1
VUSGöteborg/U29.6.19+1.0
Visa/dölj alla resultat
10.67
1
h1
Malmö/S14.8.21+0.3
10.68
2
h1
Lidingö23.7.160.0
10.68
5
Sundsvall30.7.17+1.8
10.69
2
22
h2
JSMHässleholm5.8.16+1.8
10.70
2
22
JSMHässleholm5.8.160.0
10.70
2
h1
Huddinge20.5.17-0.6
10.70
1
h3
VUSGöteborg/U10.7.21+1.3
10.70
1
VUSGöteborg/U10.7.21+0.7
10.71
1
D
Skara6.6.21-1.1
10.71
1
Mölndal10.6.21+0.4
10.72
1
Trollbäcken27.6.20-0.6
10.73
1
h3
Huddinge20.5.17
10.73
5
h5
Sundsvall30.7.17+1.3
10.74
2
Huddinge15.8.17+0.5
10.75
2
B
BauhausStockholm/S18.6.17+0.7
10.75
2
h1
BauhausStockholm/S18.6.17-1.9
10.75
8
Sollentuna13.6.21+1.8
10.76
5
22
h6
JEM22Bydgoszcz, POL13.7.17+1.0
10.76
1
Sollentuna7.8.21-1.4
10.77
5
h1
Skara3.9.16+2.0
10.79
4
B
Folksam GPSollentuna29.6.17-1.2
10.79
1
Huddinge27.8.20-1.8
10.80
2
B
Folksam GPKarlstad27.7.160.0
10.80
3
Huddinge2.6.19+0.7
10.80
5
h6
Sundsvall28.7.19+1.3
10.81
2
h4
VUSGöteborg/U29.6.19+1.2
10.82
2
h5
Huddinge15.6.19+1.1
10.85
4
h1
Sollentuna1.6.18+1.5
10.85
1
h1
Sollentuna7.8.21-2.7
10.86
5
Sundsvall28.7.19+1.0
10.87
2
Sollentuna7.6.19+0.3
10.88
2
Folksam GPSollentuna28.6.16+0.3
10.88
2
Huddinge15.6.19-1.4
10.88
3
h2
Skara6.6.21-1.1
10.89
2
h3
VUSGöteborg/U2.7.16-1.3
10.89
1
B
Karlstad8.7.20+1.0
10.93
7
VUSGöteborg/U2.7.16-0.7
10.94
1
h1
Sollentuna7.6.19+1.8
11.05
2
B
BauhausStockholm/S16.6.16-1.3
10-bästasnitt: 10.613
200 m
21.25
2
h3
SMBorås29.8.21+0.3
21.27
1
Sollentuna8.8.21+1.0
21.29
1
VUSGöteborg/U10.7.21+0.6
21.32
4
SMBorås29.8.21-2.3
21.37
2
Malmö/S14.8.21-1.2
21.44
1
Trollbäcken27.6.20+1.6
21.50
6
vFINStockholm/S5.9.21
21.56
1
Huddinge27.8.20+0.2
21.56
3
Halmstad29.6.21+0.1
21.58
1
Mölndal10.6.210.0
Visa/dölj alla resultat
21.61
3
Göteborg/S2.6.21+0.3
21.64
6
SMUppsala16.8.200.0
21.67
1
h1
Eskilstuna16.7.20+1.2
21.67
1
Eskilstuna16.7.20+0.9
21.73
1
B
VUSGöteborg/U30.6.19+1.3
21.77
1
Huddinge/J24.7.190.0
21.77i
1
Gävle16.2.20
21.77
2
h3
SMUppsala15.8.20-2.4
21.82
1
h2
Huddinge/J24.7.19+1.2
21.84
1
B
Sundsvall28.7.19+0.4
21.88
2
Södertälje14.6.20-2.5
21.88i
1
B
Göteborg/FH6.2.21
21.88i
1
h1
ISMMalmö/A20.2.21
21.92
6
SMKarlstad1.9.19+0.4
21.95
1
Huddinge15.8.17+0.8
21.95i
2
h2
ISMVäxjö22.2.20
21.95i
1
Malmö/A30.1.21
21.96
1
Huddinge16.6.19-0.8
22.00
1
B
Sollentuna8.6.19+1.4
22.04i
3
B
Växjö14.2.21
22.09i
3
ISMMalmö/A21.2.21
22.16i
1
B
Uppsala9.2.20
22.53i
2
B
Malmö/A28.1.18
22.63i
5
ISMVäxjö23.2.20
10-bästasnitt: 21.414
4x100 m
40.23
6
B
Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROU19.6.21
40.32
1
Genève, SUI10.6.17
40.50
2
h2
SMGöteborg/S26.5.18
40.54
2
SMGöteborg/S26.5.18
40.77
3
SMStockholm/S28.5.16
40.77
2
SMMalmö/S27.5.17
40.77
1
22
JSMMalmö/S27.5.17
40.99
4
SMHuddinge31.7.21
41.07
1
22
JSMStockholm/S29.5.16
42.03
6
Halmstad29.6.21
Visa/dölj alla resultat
42.45
2
Huddinge29.5.21
42.50
5
Lag-SMHelsingborg26.6.19
42.59
2
22
JSMGöteborg/S27.5.18
10-bästasnitt: 40.799

Total results in database: 142
By event:
60 m:32
100 m:59
200 m:38
4x100 m:13
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
7.03
 3h4
Göteborg/FH
6.2
 
7.05
5h2
Malmö/A
27.2
 
7.08
4h2-22
Växjö
21.2
 
2017
6.90
2h2-22
Göteborg/FH
19.2
 
6.93
1
Sätra
28.1
 
6.93
5-22
Göteborg/FH
19.2
 
6.94
1
Sätra
4.2
 
6.96
1h4
Sätra
4.2
 
6.97
3
Örebro
15.1
 
6.99
1h2
Sätra
28.1
 
7.00
1h2
Örebro
15.1
 
7.01
4
Växjö
21.1
 
7.02
4h2
Växjö
25.2
 
7.02
4h2
Växjö
25.2
 
2018
6.96
 3-22
Uppsala
25.2
 
6.97
2h4
Växjö
20.1
 
6.98
2h3
Sätra
10.2
 
6.99
3
Sätra
10.2
 
6.99
1h1
Sollentuna
14.2
 
7.02
6
Växjö
20.1
 
7.06
2h1-22
Uppsala
25.2
 
7.11
2
Gävle
31.1
 
2020
6.99
3
Sätra
18.1
 
2020
6.99
 1h1
Sätra
18.1
 
7.02
1 h1
Sollentuna
22.1
 
7.04
2
Sollentuna
22.1
 
2021
6.91
 2
Växjö
13.2
 
6.96
2
Växjö
13.2
 
6.97
3h2
Göteborg/FH
6.2
 
6.99
4
Göteborg/FH
6.2
 
7.05
3
Malmö/A
30.1
 
7.05
3
Malmö/A
30.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
10.66
 5s1
Sollentuna
26.8
 +1.0
10.68
2h1
Lidingö
23.7
 0.0
10.69
2h2-22
Hässleholm
5.8
 +1.8
10.70
2-22
Hässleholm
5.8
 0.0
10.77
5h1
Skara
3.9
 +2.0
10.80
2rB
Karlstad
27.7
 0.0
10.88
2
Sollentuna
28.6
 +0.3
10.89
2h3
Göteborg/U
2.7
-1.3
10.93
7
Göteborg/U
2.7
-0.7
11.05
2rB
Stockholm/S
16.6
-1.3
10.64w
 2h3
Sollentuna
26.8
 +3.0
10.73w
 3h1
Lidingö
22.6
 +3.6
2017
10.56
 4rB
Skara
6.6
 +0.9
10.59
1=rC
Genève, SUI
10.6
-2.4
10.60
4
Göteborg/U
1.7
 +1.1
10.67
1h3
Göteborg/U
1.7
 +1.0
10.68
5
Sundsvall
30.7
 +1.8
10.70
2h1
Huddinge
20.5
-0.6
10.73
1h3
Huddinge
20.5
 
10.73
5h5
Sundsvall
30.7
 +1.3
10.74
2
Huddinge
15.8
 +0.5
10.75
2rB
Stockholm/S
18.6
 +0.7
10.75
2h1
Stockholm/S
18.6
-1.9
10.76
5h6-22
Bydgoszcz, POL
13.7
 +1.0
10.79
4rB
Sollentuna
29.6
-1.2
10.54w
 2h3
Skara
6.6
 +2.5
10.54w
 2h1-22
Gävle
11.8
 +2.2
10.57w
 3-22
Gävle
11.8
 +3.2
10.78w
 4h3
Helsingborg
25.8
 +3.9
2018
10.85
 4h1
Sollentuna
1.6
 +1.5
2019
10.67
 1
Göteborg/U
29.6
 +1.0
10.80
3
Huddinge
2.6
 +0.7
10.80
5h6
Sundsvall
28.7
 +1.3
10.81
2h4
Göteborg/U
29.6
 +1.2
10.82
2h5
Huddinge
15.6
 +1.1
10.86
5
Sundsvall
28.7
 +1.0
10.87
2
Sollentuna
7.6
 +0.3
10.88
2
Huddinge
15.6
-1.4
10.94
1h1
Sollentuna
7.6
 +1.8
2020
10.72
 1
Trollbäcken
27.6
-0.6
10.79
1
Huddinge
27.8
-1.8
10.89
1rB
Karlstad
8.7
 +1.0
10.71w
 1
Sollentuna
14.6
 +2.2
10.72w
 2
Karlstad
8.7
 +2.5
2021
10.54
6
Stockholm/S
4.7
 +0.5
10.58
2
Halmstad
29.6
 +1.1
10.60
2
Malmö/S
14.8
 +0.2
10.66
1rB
Sollentuna
13.6
 +0.4
10.67
1h1
Malmö/S
14.8
 +0.3
10.70
1h3
Göteborg/U
10.7
 +1.3
10.70
1
Göteborg/U
10.7
 +0.7
10.71
1rD
Skara
6.6
-1.1
10.71
1
Mölndal
10.6
 +0.4
10.75
8
Sollentuna
13.6
 +1.8
10.76
1
Sollentuna
7.8
-1.4
10.85
1h1
Sollentuna
7.8
-2.7
10.88
3h2
Skara
6.6
-1.1
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
22.03w
 1h1
Skara
3.9
 +2.4
2017
21.95
 1
Huddinge
15.8
 +0.8
2019
21.73
 1rB
Göteborg/U
30.6
 +1.3
21.77
1
Huddinge/J
24.7
 0.0
21.82
1h2
Huddinge/J
24.7
 +1.2
21.84
1rB
Sundsvall
28.7
 +0.4
21.92
6
Karlstad
1.9
 +0.4
21.96
1
Huddinge
16.6
-0.8
22.00
1rB
Sollentuna
8.6
 +1.4
21.74w
 4
Helsingborg
26.6
 +4.1
2020
21.44
 1
Trollbäcken
27.6
 +1.6
21.56
1
Huddinge
27.8
 +0.2
21.64
6
Uppsala
16.8
 0.0
21.67
1
Eskilstuna
16.7
 +0.9
21.67
1h1
Eskilstuna
16.7
 +1.2
21.77
2h3
Uppsala
15.8
-2.4
21.88
2
Södertälje
14.6
-2.5
2021
21.25
2h3
Borås
29.8
 +0.3
21.27
1
Sollentuna
8.8
 +1.0
21.29
1
Göteborg/U
10.7
 +0.6
21.32
4
Borås
29.8
-2.3
21.37
2
Malmö/S
14.8
-1.2
21.50
6
Stockholm/S
5.9
 
21.56
3
Halmstad
29.6
 +0.1
21.58
1
Mölndal
10.6
 0.0
21.61
3
Göteborg/S
2.6
 +0.3
21.47w
 1
Huddinge
29.5
 +2.9
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
22.53
 2rB
Malmö/A
28.1
 
2020
21.77
1
Gävle
16.2
 
21.95
2h2
Växjö
22.2
 
22.16
1rB
Uppsala
9.2
 
22.63
5
Växjö
23.2
 
2021
21.88
 1rB
Göteborg/FH
6.2
 
21.88
1h1
Malmö/A
20.2
 
21.95
1
Malmö/A
30.1
 
22.04
3rB
Växjö
14.2
 
22.09
3
Malmö/A
21.2
 

Ute
100 m
SM 2016
5
s1
10.66
2
h3
10.64w
SM 2017
s2
DNS
4
h3
10.78w
200 m
SM 2019 6
21.92
2
h3
21.75
SM 2020 6
21.64
2
h3
21.77
SM 2021 4
21.32
2
h3
21.25
4x100 m
SM 2016 3
40.77
SM 2017 2
40.77
SM 2018 2
40.54
2
h2
40.50
SM 2021 4
40.99
Inne
60 m
ISM 2016
5
h2
7.05
ISM 2017
4
h2
7.02
4
h2
7.02
200 m
ISM 2020 5
22.63
2
h2
21.95
ISM 2021 3
22.09
1
h1
21.88

Junior-ungdom
Ute
100 m
JSM 2016 2
22
10.70
2
22
h2
10.69
JSM 2017 3
22
10.57w
2
22
h1
10.54w
4x100 m
JSM 2016 1
22
41.07
JSM 2017 1
22
40.77
JSM 2018 2
22
42.59
Inne
60 m
IJSM 2016
4
22
h2
7.08
IJSM 2017 5
22
6.93
2
22
h2
6.90
IJSM 2018 3
22
6.96
2
22
h1
7.06

Lag-EM och Europacupen
4x100 m
Div 1 2021 6
B
40.23

Junior-ungdom
100 m
JEM22 2017 33
5
22
h6
10.76