Olivia Weslien

Född: 21 augusti 1997

Ålder: 23 år 241 dagar

Förening:
 IF Göta Karlstad
 

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

1500 m (4)
4:28.90i
PB  VäxjöVäxjö23.1.21
4:26.19i
PB  SätraSätra6.2.21
4:26.45i
  SollentunaSollentuna13.2.21
4:24.19i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21

2020

800 m (3)
Överlång bana - odoserad:
2:21.72i
  Kent, OHKent, OH15.2.20
2:17.09
SB  SollentunaSollentuna28.6.20
2:14.32mx
SB  Malmö/HeMalmö/He20.8.20
1500 m (10)
4:40.78mx
SB  KarlstadKarlstad16.6.20
4:37.07mx
SB  EskilstunaEskilstuna1.7.20
4:34.15mx
SB  HuddingeHuddinge11.7.20
4:32.82
SB  Göteborg/SGöteborg/S18.7.20
4:38.62mx
  VästeråsVästerås25.7.20
4:36.81
  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
4:34.92
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
4:36.64
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20
4:31.79
SB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
4:24.94mx
PB  Tårnby, DENTårnby, DEN27.8.20
1 mile (2)
Överlång bana - odoserad:
5:10.09i
  Akron, OHAkron, OH8.2.20
Överlång bana - odoserad:
5:07.89i
  Kent, OHKent, OH15.2.20
3000 m (4)
Överlång bana - odoserad:
9:59.29i
  (16)Akron, OHAkron, OH21.2.20
Överlång bana - odoserad:
10:04.53i
  MACAkron, OHMAC, Akron, OH29.2.20
DNF
  FGPKarlstadFGP, Karlstad8.7.20
9:50.12
PB  HallsbergHallsberg1.8.20
5000 m (2)
17:29.59mx
PB  VästeråsVästerås17.6.20
18:41.52
  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
4x800 m (1)
9:10.34
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S12.9.20
 IF Göta Karlstad
Lovisa Ellström, Olivia Weslien
Wilma Karlsson, Lova Perman
4 km terräng (1)
14:54
  SMVällingbySM, Vällingby24.10.20

2019

800 m (2)
2:15.91
SB  KarlstadKarlstad3.7.19
2:14.95
SB  Oslo, NOROslo, NOR5.7.19
1500 m (12)
4:38.51i
SB  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
4:31.70i
PB  (8)ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
4:33.15i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
4:36.18
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
4:36.64
  Jessheim, NORJessheim, NOR6.6.19
4:38.37
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
4:44.43
  Lag-SMMalmö/SLag-SM, Malmö/S26.6.19
4:36.38
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
4:35.09
SB  VästeråsVästerås4.8.19
4:55.23
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19
4:30.76
PB  (13)Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
4:36.89
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
3000 m (4)
9:54.51i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH28.1.19
9:41.20i
PB  (8)ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
9:59.27
PB  Bergen, NORBergen, NOR15.5.19
9:53.60
PB  Oslo, NOROslo, NOR17.7.19
5000 m (2)
17:33.03
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S11.8.19
17:30.57
PB  (24)SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19
10 km (1)
37:56
PB  UmeåUmeå21.9.19
2000 m hinder (1)
6:49.05
PB (56) JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19
3000 m hinder (2)
11:09.67
PB  Oordegem, BELOordegem, BEL25.5.19
11:08.29
PB  (11)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
6 km terräng (1)
23:35
  JSMUmeåJSM, Umeå13.10.19
10 km terräng (1)
39:55
  LidingöloppetLidingöLidingöloppet, Lidingö28.9.19

2018

800 m (1)
2:18.54i
SB  (20)UppsalaUppsala28.1.18
1500 m (4)
4:34.57i
PB  (11)SätraSätra3.2.18
4:35.29i
  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
4:39.42i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
4:50.97
SB  KarlstadKarlstad19.5.18
3000 m (1)
10:06.23i
PB  (14)ISMGävleISM, Gävle17.2.18
3000 m hinder (1)
11:15.16
PB  (12)KarlstadKarlstad19.5.18
6 km terräng (1)
22:54
  JSMEkerumJSM, Ekerum28.10.18
10 km terräng (1)
39:22
  LidingöloppetLidingöLidingöloppet, Lidingö29.9.18

2017

800 m (6)
2:14.12
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17
2:14.56
  Lillehammer, NORLillehammer, NOR25.6.17
2:16.50
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.17
2:14.95
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
2:13.53
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.17
2:14.31
  JSMGävleJSM, Gävle13.8.17
1500 m (10)
4:40.31i
PB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
4:38.32i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
4:36.69i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
4:35.03
PB  Göteborg/SGöteborg/S10.6.17
4:36.21
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna29.6.17
4:35.73
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17
4:42.95
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
4:33.26
PB  (19)KarlstadKarlstad23.7.17
4:35.98
  Oslo, NOROslo, NOR6.8.17
4:43.56
  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17
2000 m hinder (1)
7:08.23
PB  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17

2016

800 m (8)
2:15.43i
PB  (14)Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.16
2:16.91i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
2:15.74
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16
2:14.99
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.16
2:17.08
  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16
2:22.99
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
2:17.00
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16
2:16.27
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
1000 m (1)
3:04.40i
PB  KarlstadKarlstad19.12.15
1500 m (4)
4:49.33i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
5:05.22
SB  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16
4:41.31
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16
4:48.20
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
4 km terräng (1)
15:48
  JSMVästeråsJSM, Västerås23.10.16

2015

800 m (3)
2:15.17
PB  Stockholm/SStockholm/S2.8.15
2:18.69
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15
2:15.95
  JSMKalmarJSM, Kalmar23.8.15
1500 m (2)
4:50.99i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.15
4:48.98
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.7.15
2000 m hinder (2)
7:38.31
PB  EskilstunaEskilstuna23.5.15
7:44.19
  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15

2014

400 m (1)
1:03.30
PB  KilKil2.8.14
800 m (2)
2:25.94
SB  USMGävleUSM, Gävle10.8.14
2:23.03
PB  KarlstadKarlstad23.8.14
1500 m (3)
5:04.28i
PB  KarlstadKarlstad25.1.14
5:08.40i
  IUSMSätraIUSM, Sätra16.2.14
5:06.97
PB  USMGävleUSM, Gävle9.8.14
1500 m hinder (1)
5:25.66
PB  VästeråsVästerås29.5.14

2013

800 m (2)
2:30.26
PB  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S16.6.13
2:25.68
PB  Karlstad/MKarlstad/M24.8.13

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat147949.Eventname AS Eventeng, alltwat147949.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat147949.Date),'.',MONTH(alltwat147949.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat147949.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat147949 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat147949.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat147949.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat147949.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat147949.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat147949.Eventname AS Eventeng, alltwat147949.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat147949.Date),'.',MONTH(alltwat147949.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat147949.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat147949 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat147949.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat147949.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat147949.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat147949.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat147949.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat147949.Eventname AS Eventeng, alltwat147949.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat147949.Date),'.',MONTH(alltwat147949.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat147949.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat147949 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat147949.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat147949.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat147949.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat147949.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat147949.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

400 m
Ute
1:03.30
Kil2.8.14
800 m
Ute
2:13.53
Karlstad25.7.17
Inne
2:15.43
Göteborg/FH6.2.16
1000 m
Inne
3:04.40
Karlstad19.12.15
1500 m
Ute
4:24.94mx
Tårnby, DEN27.8.20
Inne
4:24.19
Malmö/A21.2.21
3000 m
Ute
9:50.12
Hallsberg1.8.20
Inne
9:41.20
Norrköping16.2.19
5000 m
Ute
17:29.59mx
Västerås17.6.20
10 km
Ute
37:56
Umeå21.9.19
1500 m hinder
Ute
5:25.66
Västerås29.5.14
2000 m hinder
Ute
6:49.05
Göteborg/S9.8.19
3000 m hinder
Ute
11:08.29
Göteborg/U28.6.1948
800 m
2:13.53
2
C
Karlstad25.7.17
2:14.12
3
B
BauhausStockholm/S18.6.17
2:14.31
7
22
JSMGävle13.8.17
2:14.56
1
Lillehammer, NOR25.6.17
2:14.95
5
Club ChBorås7.7.17
2:14.95
2
C
Oslo, NOR5.7.19
2:14.99
2
19
VUSGöteborg/U1.7.16
2:15.17
1
Stockholm/S2.8.15
2:15.43i
6
Göteborg/FH6.2.16
2:15.74
4
Folksam GPSollentuna28.6.16
Visa/dölj alla resultat
2:15.91
8
B
Karlstad3.7.19
2:15.95
4
19
JSMKalmar23.8.15
2:16.27
6
h1
SMSollentuna27.8.16
2:16.50
3
B
VUSGöteborg/U2.7.17
2:16.91i
4
h2
ISMMalmö/A27.2.16
2:17.00
6
19
JSMHässleholm7.8.16
2:17.08
5
teamNCNorrköping13.7.16
2:17.09
1
Sollentuna28.6.20
2:18.54i
2
Uppsala28.1.18
2:18.69
4
19
h1
JSMKalmar22.8.15
2:22.99
2
19
h1
JSMHässleholm6.8.16
2:23.03
1
Karlstad23.8.14
2:25.68
1
Karlstad/M24.8.13
2:25.94
6
17
USMGävle10.8.14
2:30.26
5
17
teamNCMalmö/S16.6.13
10-bästasnitt: 2:14.775
1500 m
4:24.19i
6
ISMMalmö/A21.2.21
4:26.19i
4
Sätra6.2.21
4:26.45i
2
Sollentuna13.2.21
4:28.90i
3
Växjö23.1.21
4:30.76
3
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
4:31.70i
4
ISMNorrköping17.2.19
4:31.79
9
SMUppsala15.8.20
4:32.82
10
Göteborg/S18.7.20
4:33.15i
2
22
IJSMVäxjö24.2.19
4:33.26
1
Karlstad23.7.17
Visa/dölj alla resultat
4:34.57i
7
Sätra3.2.18
4:34.92
10
Sollentuna10.8.20
4:35.03
4
Göteborg/S10.6.17
4:35.09
4
Västerås4.8.19
4:35.29i
6
ISMGävle18.2.18
4:35.73
10
VUSGöteborg/U1.7.17
4:35.98
4
Oslo, NOR6.8.17
4:36.18
10
BauhausStockholm/S30.5.19
4:36.21
13
Folksam GPSollentuna29.6.17
4:36.38
8
VUSGöteborg/U29.6.19
4:36.64
13
Jessheim, NOR6.6.19
4:36.64
5
h2
SMUppsala14.8.20
4:36.69i
3
22
IJSMGöteborg/FH19.2.17
4:36.81
3
Club ChGöteborg/S6.8.20
4:36.89
8
SMKarlstad31.8.19
4:38.32i
2
22
h2
IJSMGöteborg/FH18.2.17
4:38.37
14
Folksam GPSollentuna18.6.19
4:38.51i
7
Folksam GPSätra4.2.19
4:39.42i
2
22
IJSMUppsala25.2.18
4:40.31i
1
B
Raka SpåretSätra4.2.17
4:41.31
8
B
Folksam GPKarlstad27.7.16
4:42.95
2
Club ChBorås7.7.17
4:43.56
5
22
JSMGävle12.8.17
4:44.43
3
Team ChMalmö/S26.6.19
4:48.20
4
19
JSMHässleholm6.8.16
4:48.98
7
B
Folksam GPKarlstad22.7.15
4:49.33i
4
19
IJSMVäxjö21.2.16
4:50.97
1
Karlstad19.5.18
4:50.99i
6
19
IJSMGöteborg/FH1.3.15
4:55.23
3
22
JSMGöteborg/S10.8.19
5:04.28i
1
17
Karlstad25.1.14
5:05.22
5
teamNCNorrköping13.7.16
5:06.97
7
17
USMGävle9.8.14
5:08.40i
8
17
IUSMSätra16.2.14
10-bästasnitt: 4:29.921

Total results in database: 109
By event:
400 m:1
800 m:27
1000 m:1
1500 m:49
1 mile:2
3000 m:9
5000 m:4
10 km:1
1500 m hinder:1
2000 m hinder:4
3000 m hinder:3
4x800 m:1
4 km terräng:1
6 km terräng:2
10 km terräng:2
km terräng:1
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
1:03.30
3-17
Kil
2.8
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
2:25.68
 1
Karlstad/M
24.8
 
2:30.26
5 -17
Malmö/S
16.6
 
2014
2:23.03
 1
Karlstad
23.8
 
2:25.94
6-17
Gävle
10.8
 
2015
2:15.17
 1
Stockholm/S
2.8
 
2:15.95
4-19
Kalmar
23.8
 
2:18.69
4h1-19
Kalmar
22.8
 
2016
2:14.99
 2-19
Göteborg/U
1.7
 
2:15.74
4
Sollentuna
28.6
 
2:16.27
6h1
Sollentuna
27.8
 
2:17.00
6-19
Hässleholm
7.8
 
2:17.08
5
Norrköping
13.7
 
2:22.99
2h1-19
Hässleholm
6.8
 
2017
2:13.53
2rC
Karlstad
25.7
 
2:14.12
3rB
Stockholm/S
18.6
 
2:14.31
7-22
Gävle
13.8
 
2:14.56
1
Lillehammer, NOR
25.6
 
2:14.95
5
Borås
7.7
 
2:16.50
3rB
Göteborg/U
2.7
 
2019
2:14.95
 2rC
Oslo, NOR
5.7
 
2:15.91
8rB
Karlstad
3.7
 
2020
2:17.09
 1
Sollentuna
28.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
2:15.43
6
Göteborg/FH
6.2
 
2:16.91
4h2
Malmö/A
27.2
 
2018
2:18.54
 2
Uppsala
28.1
 
1000 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
3:04.40
1rC
Karlstad
19.12
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
5:06.97
 7-17
Gävle
9.8
 
2015
4:48.98
 7rB
Karlstad
22.7
 
2016
4:41.31
 8rB
Karlstad
27.7
 
4:48.20
4-19
Hässleholm
6.8
 
5:05.22
5
Norrköping
13.7
 
2017
4:33.26
 1
Karlstad
23.7
 
4:35.03
4
Göteborg/S
10.6
 
4:35.73
10
Göteborg/U
1.7
 
4:35.98
4
Oslo, NOR
6.8
 
4:36.21
13
Sollentuna
29.6
 
4:42.95
2
Borås
7.7
 
4:43.56
5-22
Gävle
12.8
 
2018
4:50.97
 1
Karlstad
19.5
 
2019
4:30.76
3
Göteborg/S
16.8
 
4:35.09
4
Västerås
4.8
 
4:36.18
10
Stockholm/S
30.5
 
4:36.38
8
Göteborg/U
29.6
 
4:36.64
13
Jessheim, NOR
6.6
 
4:36.89
8
Karlstad
31.8
 
4:38.37
14
Sollentuna
18.6
 
4:44.43
3
Malmö/S
26.6
 
4:55.23
3 -22
Göteborg/S
10.8
 
2020
4:31.79
 9
Uppsala
15.8
 
4:32.82
10
Göteborg/S
18.7
 
4:34.92
10
Sollentuna
10.8
 
4:36.64
5h2
Uppsala
14.8
 
4:36.81
3
Göteborg/S
6.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
5:04.28
 1-17
Karlstad
25.1
 
5:08.40
8-17
Sätra
16.2
 
2015
4:50.99
 6 -19
Göteborg/FH
1.3
 
2016
4:49.33
 4-19
Växjö
21.2
 
2017
4:36.69
 3-22
Göteborg/FH
19.2
 
4:38.32
2h2-22
Göteborg/FH
18.2
 
4:40.31
1rB
Sätra
4.2
 
2018
4:34.57
 7
Sätra
3.2
 
4:35.29
6
Gävle
18.2
 
4:39.42
2-22
Uppsala
25.2
 
2019
4:31.70
 4
Norrköping
17.2
 
4:33.15
2-22
Växjö
24.2
 
4:38.51
7
Sätra
4.2
 
2021
4:24.19
6
Malmö/A
21.2
 
4:26.19
4
Sätra
6.2
 
4:26.45
2
Sollentuna
13.2
 
4:28.90
3
Växjö
23.1
 
3000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
9:53.60
 6
Oslo, NOR
17.7
 
9:59.27
10
Bergen, NOR
15.5
 
2020
9:50.12
2
Hallsberg
1.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
10:06.23
 7
Gävle
17.2
 
2019
9:41.20
6
Norrköping
16.2
 
9:54.51
1
Göteborg/FH
28.1
 
5000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
17:30.57
8
Karlstad
1.9
 
17:33.03
3 -22
Göteborg/S
11.8
 
2020
18:41.52
 4
Göteborg/S
6.8
 
10 km
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
37:56
3
Umeå
21.9
 
1500 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
5:25.66
4
Västerås
29.5
 
2000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
7:38.31
 3
Eskilstuna
23.5
 
7:44.19
5
Sundsvall
1.7
 
2017
7:08.23
 3-22
Gävle
11.8
 
2019
6:49.05
3 -22
Göteborg/S
9.8
 
3000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
11:15.16
 2
Karlstad
19.5
 
2019
11:08.29
2
Göteborg/U
28.6
 
11:09.67
11rB
Oordegem, BEL
25.5
 
Ute
800 m
SM 2016
6
h1
2:16.27
1500 m
SM 2019 8
4:36.89
SM 2020 9
4:31.79
5
h2
4:36.64
5000 m
SM 2019 8
17:30.57
4x800 m
SM 2020 2
9:10.34
4 km terräng
SM 2020 20
14:54
Inne
800 m
ISM 2016
4
h2
2:16.91
1500 m
ISM 2018 6
4:35.29
ISM 2019 4
4:31.70
ISM 2021 6
4:24.19
3000 m
ISM 2018 7
10:06.23
ISM 2019 6
9:41.20

Junior-ungdom
Ute
800 m
USM 2014 6
17
2:25.94
JSM 2015 4
19
2:15.95
4
19
h1
2:18.69
JSM 2016 6
19
2:17.00
2
19
h1
2:22.99
JSM 2017 7
22
2:14.31
1500 m
USM 2014 7
17
5:06.97
JSM 2016 4
19
4:48.20
JSM 2017 5
22
4:43.56
JSM 2019 3
22
4:55.23
5000 m
JSM 2019 3
22
17:33.03
2000 m hinder
JSM 2017 3
22
7:08.23
JSM 2019 3
22
6:49.05
4 km terräng
JSM 2016 7
19
15:48
6 km terräng
JSM 2018 2
22
22:54
JSM 2019 7
22
23:35
Inne
1500 m
IUSM 2014 8
17
5:08.40
IJSM 2015 6
19
4:50.99
IJSM 2016 4
19
4:49.33
IJSM 2017 3
22
4:36.69
2
22
h2
4:38.32
IJSM 2018 2
22
4:39.42
IJSM 2019 2
22
4:33.15